fanuc 0i Mate User Manual

4.5 (2)

FANUC Series

FANUC Series

0i

0i

-MODEL D

Mate-MODEL D

Společné pro soustruh a obráběcí centrum

PŘÍRUČKA UŽIVATELE

B-64304CZ/01

fanuc 0i  Mate User Manual

Žádná část tohoto manuálu se nesmí v žádné formě kopírovat.

Všechny specifikace a modely se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Výrobky s tomto manuálu se řídí na základě japonského "Práva pro zahraniční obchod". Export z Japonska může podléhat exportnímu povolení vlády Japonska.

Kromě toho další reexport do jiné země může podléhat povolení vlády země, ze které se výrobek bude reexportovat. Dále se na výrobek mohou vztahovat směrnice vlády Spojených Států.

Pokud budete chtít exportovat nebo reexportovat tyto výrobky, vyžádejte si prosím radu u firmy FANUC.

V tomto manuálu jsme se v maximální míře snažili popsat všechny různé věci. Nemůžeme však popsat všechny věci, které se nesmí dělat nebo které nelze provádět proto, že existuje tolik různých možností.

Proto věci, které v této příručce nejsou specificky popsány jako možné, je nutno pokládat za "nemožné".

Tento manuál obsahuje názvy programů nebo názvy zařízení jiných společností, z nichž některé jsou registrované obchodní známky příslušných vlastníků. Za těmito názvy však v hlavním těle nenásleduje nebo .

B-64304CZ/01

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

Tato kapitola popisuje bezpečnostní upozornění týkající se používání CNC jednotek.

Je důležité, aby uživatel dbal na tato upozornění a tak zaručil bezpečný provoz strojů vybavených CNC řídicím systémem (všechny popisy v této kapitole předpokládají tuto konfiguraci). Všimněte si, že některá upozornění se týkají pouze specifických funkcí a proto pro některé CNC systémy nemusí platit.

Uživatel také musí dodržovat bezpečnostní opatření týkající se stroje tak, jak jsou popsána v příslušné příručce dodávané výrobcem obráběcího stroje. Než začnete pracovat se strojem nebo vytvářet program pro řízení strojních operací, je nutno se důkladně seznámit s obsahem této příručky a příslušné příručky dodávané výrobcem obráběcího stroje.

OBSAH

 

DEFINICE VÝSTRAHY, UPOZORNĚNÍ A POZNÁMKY...........

b-2

VŠEOBECNÉ VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ .............................

b-3

VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE

 

PROGRAMOVÁNÍ..........................................................................

b-5

VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE MANIPULACE...

b-8

VÝSTRAHY TÝKAJÍCÍ SE DENNÍ ÚDRŽBY ...........................

b-11

b-1

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

B-64304CZ/01

DEFINICE VÝSTRAHY, UPOZORNĚNÍ A POZNÁMKY

Tato příručka obsahuje bezpečnostní upozornění, která mají sloužit pro ochranu uživatele a k tomu, aby nedošlo k poškození stroje. Upozornění se dělí na Výstrahu a Upozornění v závislosti na vztahu k bezpečnosti. Doplňkové informace jsou uvedené jako Poznámka. Než budete používat stroj, důkladně si přečtěte Výstrahy,

Upozornění a Poznámky.

VÝSTRAHA

Používá se tam, kde by mohlo nastat nebezpečí zranění uživatele nebo kde by mohlo dojít ke zranění uživatele a poškození zařízení v případě, že nebude dodržován uvedený postup.

UPOZORNĚNÍ

Používá se tam, kde může dojít k nebezpečí poškození zařízení v případě, že nebude dodržován uvedený postup.

POZNÁMKA

Poznámka se používá jako doplňková informace k

Výstraze a Upozornění.

Přečtěte si důkladně tuto příručku a uložte ji na bezpečném místě.

b-2

B-64304CZ/01

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

VŠEOBECNÉ VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ

VÝSTRAHA

1Nikdy se nesnažte obrábět obrobek, aniž byste nejdříve zkontrolovali činnost stroje. Než zahájíte výrobu, přesvědčte se, že stroj pracuje správně tak, že vykonáte zkoušku například pomocí funkce blok po bloku, overridu rychlosti posuvu nebo zablokování os nebo že spustíte stroj bez nástroje i bez upevněného obrobku. Pokud opomenete ověřit správnou činnost stroje, může dojít k tomu, že se stroj bude chovat neočekávaně a může dojít k poškození obrobku a/nebo stroje samotného nebo ke zranění uživatele.

2Než budete pracovat se strojem, důkladně zkontrolujte zapsaná data.

Pokud budete stroj provozovat s nesprávně zadanými daty, může dojít k tomu, že se stroj bude chovat neočekávaně a pravděpodobně způsobí poškození obrobku a/nebo stroje samotného nebo může dojít ke zranění uživatele.

3Přesvědčte se, že zadaná rychlost posuvu je vhodná pro zamýšlenou operaci. Obecně platí, že pro každý stroj existuje maximální přípustná rychlost posuvu. Příslušná rychlost posuvu se mění podle požadované operace. Chcete-li určit maximální přípustnou rychlost posuvu, podívejte se do příručky, která je součástí stroje. Pokud stroj bude provozovaný při jiné než správné rychlosti, může dojít k tomu, že se bude chovat neočekávaně a pravděpodobně způsobí poškození obrobku a/nebo stroje samotného nebo může dojít ke zranění uživatele.

4Když budete používat funkci korekce nástroje, dobře zkontrolujte směr a velikost korekce.

Pokud budete stroj provozovat s nesprávně zadanými daty, může dojít k tomu, že se stroj bude chovat neočekávaně a pravděpodobně způsobí poškození obrobku a/nebo stroje samotného nebo může dojít ke zranění uživatele.

b-3

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

B-64304CZ/01

VÝSTRAHA

5Parametry pro CNC a PMC systémy byly nastavené ve výrobě. Obvykle není nutné je měnit. Pokud však nebude jiná možnost, než parametr změnit, než provedete nějakou změnu, se přesvědčte, že jste plně porozuměli jeho funkci.

Pokud parametr bude zapsán nesprávně, může dojít k tomu, že se stroj bude chovat neočekávaně a pravděpodobně způsobí poškození obrobku a/nebo stroje samotného nebo může dojít ke zranění uživatele.

6Těsně po zapnutí napájení se nedotýkejte žádného tlačítka na panelu MDI, dokud se na zobrazovací jednotce CNC systému nezobrazí obrazovka polohy nebo obrazovka hlášení chyby.

Některá tlačítka na MDI panelu jsou určena pro údržbu nebo pro jiné speciální operace. Stisknutím některého z těchto tlačítek se CNC systém může dostat do jiného než normálního stavu. Spuštění stroje v tomto okamžiku může mít za následek, že se stroj bude chovat neočekávaně.

7Příručka uživatele a příručka k programování dodávané s CNC systémem uvádějí celkový popis funkcí stroje včetně všech volitelných funkcí. Uvědomte si, že volitelné funkce se budou lišit v závislosti na typu stroje. Proto některé funkce popisované v příručce nemusí být pro konkrétní typ k dispozici. Pokud budete mít pochybnosti, zkontrolujte specifikaci stroje.

8Některé funkce mohou být zařazené na žádost výrobce obráběcího stroje. Když budete používat takové funkce, podívejte se do příručky dodávané výrobcem obráběcího stroje na detaily týkající se použití a na související upozornění.

UPOZORNĚNÍ

Displej z kapalných krystalů je vyráběna s velmi přesnou výrobní technologií. Některé obrazové body se nemusí rozsvítit nebo mohou zůstat svítit. Tento jev je běžnou vlastností LCD displejů a není závadou.

POZNÁMKA

Programy, parametry a proměnné makra jsou uložené v energeticky nezávislé paměti CNC systému. Obvykle zůstávají uchované i po vypnutí napájení.

Tato data mohou být omylem vymazána, může však být nutné jako součást odstranění chyby z energeticky nezávislé paměti všechna data vymazat.

Aby nedošlo k výše uvedenému případu a aby se zajistilo rychlé obnovení vymazaných dat, udělejte si zálohu všech životně důležitých dat a kopie záloh uložte na bezpečném místě.

b-4

B-64304CZ/01

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE PROGRAMOVÁNÍ

Tato kapitola pojednává o hlavních bezpečnostních upozorněních týkajících se programování. Než se budete snažit provádět programování, přečtěte si pečlivě Přiručku uživatele, abyste byli dobře seznámeni s jejím obsahem.

VÝSTRAHA

1Nastavení souřadného systému

Pokud souřadný systém bude nastaven nesprávně, po zadání jinak platného programu pro vykonání pohybu se stroj může chovat neočekávaně. Taková neočekávaná operace stroje může poškodit nástroj, stroj samotný, obrobek nebo způsobit zranění uživatele.

2Nájezd do polohy pomocí nelineární interpolace

Když budete provádět nájezd do polohy pomocí nelineární interpolace (nájezd do polohy nelineárním pohybem mezi počátečním a koncovým bodem), před samotným programováním je nutno dráhu nástroje pečlivě ověřit. Nájezd do polohy zahrnuje rychloposuv. Pokud by došlo ke kolizi nástroje s obrobkem, může se poškodit nástroj, stroj samotný, obrobek, nebo dojít ke zranění uživatele.

3Funkce zahrnující rotační osu

Když budete programovat interpolaci v polárních souřadnicích (řada T) nebo řízení v normálovém (kolmém) směru (řada M), dejte velký pozor na rychlost rotační osy. Nesprávné naprogramování může vést k tomu, že rychlost otáčení osy bude tak vysoká, že odstředivá síla bude mít za následek ztrátu upínací síly sklíčidla na obrobek, pokud by obrobek nebyl bezpečně upnutý. Taková nehoda může poškodit nástroj, stroj samotný, obrobek nebo způsobit zranění uživatele.

4Převod palcových/metrických jednotek

Přepínáním zápisu mezi palcovými a metrickými jednotkami se neprovádí převod dat bloků odměřování, jako například posunutí počátku obrobku, parametru a aktuální polohy. Než spustíte stroj proto určete, které jednotky odměřování budete používat. Pokud se budete snažit provést operace s neplatnými zadanými daty, může dojít k poškození nástroje, stroje samotného, obrobku nebo může dojít ke zranění uživatele.

b-5

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

B-64304CZ/01

 

VÝSTRAHA

5

Řízení konstantní obvodové rychlosti

 

Když se osa, která je řízena na konstantní obvodovou

 

rychlost, bude blížit počátku souřadného systému

 

obrobku, otáčky vřetena mohou být příliš vysoké. Proto

 

je nutno zadat maximální přípustné otáčky. Nesprávné

 

zadání maximálních přípustných otáček může poškodit

 

nástroj, stroj samotný nebo způsobit zranění uživatele.

6

Kontrola zdvihu

 

Po zapnutí napájení proveďte podle potřeby ruční nájezd

 

do referenční polohy. Kontrolu zdvihu není možno

 

provádět, dokud nebude provedený ruční nájezd do

 

referenční polohy. Uvědomte si, že když bude zakázaná

 

kontrola zdvihu, chybové hlášení se nebude generovat

 

ani při překročení mezního zdvihu a nejspíš dojde k

 

poškození nástroje, stroje samotného, obrobku a může

 

dojít i ke zranění uživatele.

7

Kontrola porušení obrysu pro každou dráhu (řada T)

 

Kontrola porušení obrysu pro každou dráhu (řada T) se

 

provádí na základě nástrojových dat zadaných během

 

automatické operace. Pokud právě používaný nástroj

 

nebude souhlasit se specifikací nástroje, nelze správně

 

provést kontrolu kolize a může dojít k poškození nástroje

 

nebo stroje samotného nebo dojít ke zranění obsluhy.

 

Po zapnutí napájení nebo po ruční volbě nožového

 

držáku vždy spusťte automatickou operaci a zadejte

 

číslo používaného nástroje.

8

Absolutní nebo inkrementální režim

 

Pokud program vytvořený s absolutními hodnotami bude

 

spuštěný v inkrementálním režimu nebo obráceně, stroj

 

se může chovat neočekávaně.

9

Volba roviny

 

Pokud pro kruhovou interpolaci, interpolaci na šroubovici

 

nebo pro pevný cyklus zvolíte nesprávnou rovinu, stroj

 

se může chovat neočekávaně. Podrobnosti najdete v

 

popisu příslušných funkcí.

10

Ukončení bloku limitem krouticího momentu

 

Než se budete snažit o ukončení bloku limitem krouticího

 

momentu, proveďte nastavení meze krouticího

 

momentu. Pokud bude ukončení bloku limitem krouticího

 

momentu, aniž by meze krouticího momentu byly

 

aktuálně aplikované, povel pro vykonání pohybu se

 

vykoná bez ukončení.

b-6

B-64304CZ/01

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

VÝSTRAHA

11Programovatelný zrcadlový obraz (řada M)

Uvědomte si, že programované operace se budou značně lišit, pokud bude povoleno programování se zrcadlením obrazu (řada M).

12Funkce korekce

Pokud v režimu kompenzace bude zadán povel podle souřadného systému stroje nebo povel nájezdu do referenční polohy, kompenzace se přechodně zruší a stroj se může chovat neočekávaně.

Než budete zadávat výše uvedené povely, režim kompenzace vždy zrušte.

b-7

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

B-64304CZ/01

VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE MANIPULACE

V této kapitole jsou uvedena bezpečnostní upozornění týkající se manipulace s obráběcím strojem. Než se budete snažit obsluhovat stroj, přečtěte si pečlivě Přiručku uživatele, abyste byli dobře seznámeni s jejím obsahem.

VÝSTRAHA

1Ruční operace

Když budete stroj obsluhovat ručně, určete aktuální polohu nástroje a obrobku a zajistěte, aby pohyb osy, směr a rychlost posuvu byly správně zadané. Nesprávná operace stroje může poškodit nástroj, stroj samotný, obrobek nebo způsobit zranění uživatele.

2Ruční nájezd do referenční polohy

Po zapnutí napájení proveďte podle potřeby ruční nájezd do referenční polohy.

Pokud by stroj byl provozovaný bez prvotního nájezdu do referenční polohy, může se chovat neočekávaně. Kontrolu zdvihu není možno provádět, dokud nebude provedený ruční nájezd do referenční polohy.

Taková neočekávaná operace stroje může poškodit nástroj, stroj samotný, obrobek nebo způsobit zranění uživatele.

3Posuv ručním kolečkem

Pokud při posuvu ručním kolečkem budete otáčet kolečkem se zadaným velkým měřítkem, například 100, nástroj se bude pohybovat rychle. Neopatrná manipulace může poškodit nástroj a/nebo stroj nebo způsobit zranění uživatele.

4Zakázat override

Pokud během řezání závitu, pevném závitování nebo při jiném závitování bude override zakázán (podle specifikace proměnné makra), rychlost nelze předvídat, pravděpodobně dojde k poškození nástroje, stroje samotného, obrobku nebo může dojít ke zranění obsluhy.

b-8

B-64304CZ/01

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

VÝSTRAHA

5Operace nového nastavení počátku

V žádném případě se nesnažte provádět operaci nového nastavení počátku, pokud stroj bude řízený programem. Jinak se stroj může chovat neočekávaně, pravděpodobně se poškodí nástroj, stroj samotný, obrobek nebo může dojít ke zranění uživatele.

6Posunutí souřadného systému obrobku

Ruční přerušení, zablokování os nebo zrcadlení může způsobit posunutí souřadného systému obrobku. Než se budete snažit provozovat stroj pomocí programu, pečlivě ověřte souřadný systém.

Pokud stroj bude řízen programem, aniž by se vzalo v úvahu posunutí v souřadném systému obrobku, stroj se může chovat neočekávaně a poškodit nástroj, stroj samotný, obrobek nebo způsobit zranění uživatele.

7Softwarový panel obsluhy

Při používání softwarového panelu obsluhy a přepínačů menu v kombinaci s panelem MDI je možné zadat operace, které strojní panel nepodporuje, jako je změna režimu, override hodnot a povely pro posuv v jogu. Všimněte si však, že pokud tlačítka panelu MDI použijete neuváženě, stroj se může chovat neočekávaně a poškodit nástroj, stroj samotný nebo může způsobit zranění obsluhy.

8Tlačítko RESET

Stisknutím tlačítka RESET se zastaví aktuálně vykonávaný program. Tím se zastaví i serva os. Tlačítko RESET však nemusí reagovat z například důvodu problémů panelu MDI. Když je tedy nutno zastavit motory, místo tlačítka RESET použijte tlačítko nouzového zastavení, aby byla zaručena bezpečnost.

b-9

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

B-64304CZ/01

VÝSTRAHA

9Ruční zásah

Pokud během naprogramované operace stroje provedete ruční přerušení, po opětovném spuštění stroje se dráha nástroje může lišit. Než znovu spustíte stroj po ručním přerušení, ověřte nastavení ručních absolutních přepínačů, parametrů a režimu absolutního/inkrementálního povelu.

10Zastavení posuvu, override a blok po bloku

Zastavení posuvu, override rychlosti posuvu a funkce jednotlivého bloku je možno zakázat pomocí systémové proměnné uživatelského makra #3003 a #3004. Dávejte pozor, když v takovém případě budete provozovat stroj.

11Běh naprázdno

Běh naprázdno se obvykle používá pro ověření činnosti stroje. Při běhu naprázdno stroj pracuje rychlostí pro běh naprázdno, která se liší od odpovídající naprogramované rychlosti posuvu. Uvědomte si, že rychlost pro běh naprázdno může být o něco vyšší než naprogramovaná rychlost posuvu.

12Korekce na polohu nástroje a na poloměr špičky nástroje v režimu MDI

Dávejte velký pozor na dráhu nástroje zadanou pomocí povelu v režimu MDI, protože korekce na polohu nástroje / na poloměr špičky nástroje se nevykonává. Když v režimu korekce na polohu řezného nástroje (řada M) a na poloměr špičky nástroje (řada T) bude zadaný povel z MDI, který má přerušit automatickou operaci, dávejte velký pozor, když se pak automatická operace následně obnoví. Podrobnosti najdete v popisu odpovídající funkce.

13Editování programu

Pokud stroj bude zastavený a pak se bude provádět editování programu obrábění (úprava, vložení, vynechání), stroj se může chovat neočekávaně, pokud obrábění bude obnoveno s řízením podle tohoto programu. Rozhodně neupravujte, nevkládejte ani nevypouštějte povely z programu obrábění, který právě používáte.

b-10

B-64304CZ/01

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

VÝSTRAHY TÝKAJÍCÍ SE KAŽDODENNÍ ÚDRŽBY

VÝSTRAHA

1Výměna baterie pro zálohování paměti

Když budete vyměňovat baterie pro zálohování paměti, ponechejte napájení stroje (CNC) zapnuté a stiskněte tlačítko pro nouzové zastavení stroje. Protože tato práce se provádí při zapnutém napájení a při otevřené skříni, tuto práci smí provádět pouze osoby, které absolvovaly příslušné školení pro bezpečnost a údržbu.

Když budete měnit baterie, dejte pozor, abyste se nedotkli vysokonapěťových obvodů (označené a opatřené izolačním krytem).

Dotyk obvodu s vysokým napětím představuje extrémní nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

POZNÁMKA

CNC systém používá baterie k uchování obsahu své paměti, protože v ní musí zůstat uložena data, jako data programu, posunutí a parametry, i po vypnutí externího napájení.

Pokud napětí baterie poklesne, na strojním panelu nebo na obrazovce se zobrazí chybové hlášení nízkého napětí baterie.

Pokud se zobrazí chybové hlášení nízkého napětí baterie, baterii je nutno vyměnit během jednoho týdne. Jinak dojde ke ztrátě obsahu paměti CNC. Podrobnosti o postupu výměnně baterie najdete v kapitole "Způsob výměny baterie" v příručce uživatele (společné pro řady T/M).

b-11

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

B-64304CZ/01

VÝSTRAHA

2Výměna baterie absolutního snímače polohy

Když budete vyměňovat baterie pro zálohování paměti, ponechejte napájení stroje (CNC) zapnuté a stiskněte tlačítko pro nouzové zastavení stroje. Protože tato práce se provádí při zapnutém napájení a při otevřené skříni, tuto práci smí provádět pouze osoby, které absolvovaly příslušné školení pro bezpečnost a údržbu.

Když budete měnit baterie, dejte pozor, abyste se nedotkli vysokonapěťových obvodů (označené a opatřené izolačním krytem).

Dotyk obvodu s vysokým napětím představuje extrémní nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

POZNÁMKA

Absolutní snímač polohy používá baterii k uchování své absolutní polohy.

Pokud napětí baterie poklesne, na strojním panelu nebo na obrazovce se zobrazí chybové hlášení nízkého napětí baterie.

Pokud se zobrazí chybové hlášení nízkého napětí baterie, baterii je nutno vyměnit během jednoho týdne. Jinak dojde ke ztrátě dat absolutní polohy uložených ve snímači.

Podrobnosti k postupu výměny baterie najdete v návodu pro údržbu pro řadu FANUC SERVO MOTOR αi.

b-12

B-64304CZ/01

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ

VÝSTRAHA

3Výměna pojistky

Než budete vyměňovat přepálenou pojistku, je nutno zjistit a odstranit příčinu jejího přepálení.

Z toho důvodu smí tuto práci provádět pouze osoba, která absolvovala příslušné školení pro bezpečnost a údržbu.

Když budete vyměňovat pojistku při otevřené skříni, dávejte pozor, abyste se nedotkli obvodů s vysokým napětím (označené značkou a opatřené izolačním krytem).

Dotyk obvodu s vysokým napětím představuje extrémní nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

b-13

B-64304CZ/01 OBSAH

OBSAH

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ................................................................

b-1

DEFINICE VÝSTRAHY, UPOZORNĚNÍ A POZNÁMKY .........................................

b-2

VŠEOBECNÉ VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ..........................................................

b-3

VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE PROGRAMOVÁNÍ............................

b-5

VÝSTRAHY A UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE MANIPULACE ..................................

b-8

VÝSTRAHY TÝKAJÍCÍ SE KAŽDODENNÍ ÚDRŽBY ............................................

b-11

I. OBECNĚ

 

1

OBECNĚ .................................................................................................

3

 

1.1

POZNÁMKY KE ČTENÍ TÉTO PŘÍRUČKY ...................................................

8

 

1.2

POZNÁMKY K RŮZNÝM TYPŮM DAT .........................................................

8

II. PROGRAMOVÁNÍ

 

1

OBECNĚ ...............................................................................................

11

 

1.1

POHYB NÁSTROJE PODÉL OBRAZCE OBROBKU - INTERPOLACE .....

12

 

1.2

POSUV - FUNKCE POSUVU ......................................................................

14

 

1.3

KRESLENÍ SOUČÁSTI A POHYB NÁSTROJE...........................................

15

 

 

1.3.1 Referenční poloha (poloha specifická pro stroj).....................................................

15

 

 

1.3.2 Souřadný systém na výkresu součásti a souřadný systém určený

 

 

 

CNC systémem - Souřadný systém ........................................................................

16

 

 

1.3.3 Jak udávat povelové rozměry pro pohyb nástroje

 

 

 

(absolutní, inkrementální povely)...........................................................................

22

 

1.4

ŘEZNÁ RYCHLOST - FUNKCE VŘETENA ................................................

25

1.5VOLBA NÁSTROJE POUŽÍVANÉHO PRO RŮZNÁ OBRÁBĚNÍ -

 

 

FUNKCE NÁSTROJE..................................................................................

26

 

1.6

POVEL PRO STROJNÍ OPERACE - POMOCNÁ FUNKCE........................

27

 

1.7

KONFIGURACE PROGRAMU ....................................................................

28

 

1.8

ROZSAH POHYBU NÁSTROJE - ZDVIH....................................................

31

2

ŘÍZENÉ OSY.........................................................................................

32

 

2.1

POČET ŘÍZENÝCH OS...............................................................................

33

 

2.2

NÁZVY OS ..................................................................................................

34

 

2.3

INKREMENTÁLNÍ SYSTÉM........................................................................

35

 

2.4

MAXIMÁLNÍ ZDVIH .....................................................................................

36

3 PŘÍPRAVNÉ FUNKCE (G FUNKCE)....................................................

37

 

3.1

SEZNAM G KÓDŮ PRO ŘADU M...............................................................

39

 

3.2

SEZNAM G KÓDŮ PRO ŘADU T................................................................

42

4

FUNKCE INTERPOLACE .....................................................................

45

 

4.1

NÁJEZD DO POLOHY (G00) ......................................................................

46

 

4.2

LINEÁRNÍ INTERPOLACE (G01)................................................................

48

 

4.3

KRUHOVÁ INTERPOLACE (G02, G03)......................................................

51

o-1

OBSAH

 

 

B-64304CZ/01

4.4

INTERPOLACE PO ŠROUBOVICI (G02, G03)...........................................

57

4.5

INTERPOLACE NA VÁLCI (G07.1).............................................................

59

4.6

FUNKCE UKONČENÍ (G31)........................................................................

64

4.7

VÍCESTUPŇOVÉ UKONČENÍ (G31)...........................................................

66

4.8

RYCHLÝ SIGNÁL UKONČENÍ (G31) ..........................................................

67

4.9

UKONČENÍ BLOKU LIMITEM KROUTICÍHO MOMENTU ..........................

68

5 FUNKCE POSUVU................................................................................

 

72

5.1

PŘEHLED....................................................................................................

 

73

5.2

RYCHLOPOSUV .........................................................................................

 

75

5.3

ŘEZNÝ POSUV...........................................................................................

 

76

5.4

ŘÍZENÍ ŘEZNÉ RYCHLOSTI ......................................................................

82

 

5.4.1 Přesné zastavení (G09, G61), Režim obrábění (G64),

 

 

Režim řezání závitu závitníkem (G63)...................................................................

83

 

5.4.2 Režim automatického overridu v rohu (řada M) ....................................................

84

 

5.4.2.1

Automatický override pro vnitřní rohy (G62) ..............................................

84

 

5.4.2.2

Změna řezné rychlosti u vnitřního kruhového obrábění...............................

86

5.5INSTRUKCE RYCHLOSTI POSUVU NA IMAGINÁRNÍ KRUŽNICI PRO

 

 

ROTAČNÍ OSU............................................................................................

87

 

5.6

PRODLEVA .................................................................................................

92

6

REFERENČNÍ POLOHA .......................................................................

94

 

6.1

NÁJEZD DO REFERENČNÍ POLOHY ........................................................

95

7

SOUŘADNICOVÝ SYSTÉM................................................................

102

 

7.1

SOUŘADNÝ SYSTÉM STROJE................................................................

103

 

7.2

SOUŘADNÝ SYSTÉM OBROBKU............................................................

105

 

 

7.2.1 Nastavení souřadného systému obrobku ..............................................................

105

 

 

7.2.2 Volba souřadného systému obrobku ....................................................................

108

 

 

7.2.3 Změna souřadného systému obrobku ...................................................................

109

 

 

7.2.4 Předvolba souřadného systému obrobku (G92.1).................................................

113

 

 

7.2.5 Přidání páru souřadného systému obrobku (G54.1 nebo G54) (řada M) .............

116

 

 

7.2.6 Automatické nastavení souřadného systému........................................................

118

 

 

7.2.7 Posunutí souřadného systému obrobku (řada T) ..................................................

119

 

7.3

LOKÁLNÍ SOUŘADNÝ SYSTÉM...............................................................

121

 

7.4

VOLBA ROVINY........................................................................................

123

8 HODNOTA SOUŘADNICE A ROZMĚR .............................................

124

 

8.1

ABSOLUTNÍ A INKREMENTÁLNÍ PROGRAMOVÁNÍ ..............................

125

 

8.2

PŘEVOD PALCOVÉ/METRICKÉ MÍRY (G20, G21) .................................

127

 

8.3

PROGRAMOVÁNÍ S DESETINNOU TEČKOU .........................................

131

 

8.4

PROGRAMOVÁNÍ NA PRŮMĚR A NA POLOMĚR ..................................

133

9 FUNKCE RYCHLOSTI VŘETENA (FUNKCE S) ................................

134

 

9.1

ZADÁNÍ OTÁČEK VŘETENA POMOCÍ KÓDU .........................................

135

 

9.2

ZADÁNÍ OTÁČEK VŘETENA PŘÍMO (5-MÍSTNÝ POVEL S)...................

135

 

9.3

ŘÍZENÍ NA KONSTANTNÍ OBVODOVOU RYCHLOST (G96, G97) ........

136

o-2

B-64304CZ/01

 

 

OBSAH

 

9.4

FUNKCE POLOHOVÁNÍ VŘETENA .........................................................

141

 

 

9.4.1

Orientace vřetena..................................................................................................

142

 

 

9.4.2

Polohování vřetena (řada T) .................................................................................

143

 

 

9.4.3

Zrušení polohování vřetena (řada T) ....................................................................

145

 

9.5

VYPNUTÍ DETEKCE KOLÍSÁNÍ RYCHLOSTI VŘETENA (ŘADA T) ........

147

 

9.6

ŘÍZENÍ VŘETENA SERVOMOTOREM.....................................................

152

 

 

9.6.1

Řízení vřetena servomotorem...............................................................................

155

 

 

9.6.2

Funkce indexace vřetena ......................................................................................

163

 

 

9.6.3

Pevné závitování se servomotorem ......................................................................

168

 

 

9.6.4

Posuv na otáčku....................................................................................................

171

 

 

9.6.5

Řízení výkonu vřetena pomocí PMC ...................................................................

172

10 FUNKCE NÁSTROJE (T FUNKCE)....................................................

173

 

10.1

FUNKCE VOLBY NÁSTROJE...................................................................

174

 

10.2

NÁSTROJOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ.............................................................

176

 

 

10.2.1

Data nástrojového hospodářství ...........................................................................

177

 

 

10.2.2

Registrace, změna a smazání dat nástrojového hospodářství ...............................

179

 

 

10.2.3

Povely správy životnosti nástroje v programu obrábění ......................................

183

 

 

10.2.4

Sledování životnosti nástroje a volba nástroje .....................................................

191

 

 

10.2.5

M kód pro restart čítání životnosti nástroje..........................................................

195

 

 

10.2.6

Zablokování sledování životnosti.........................................................................

197

11

POMOCNÁ FUNKCE ..........................................................................

198

 

11.1

POMOCNÁ FUNKCE (M FUNKCE) ..........................................................

199

 

11.2

NĚKOLIK M KÓDŮ V SAMOSTATNÉM BLOKU.......................................

201

 

11.3

DRUHÉ POMOCNÉ FUNKCE (B KÓDY)..................................................

202

12

SPRÁVA PROGRAMŮ .......................................................................

205

 

12.1

ATRIBUTY PROGRAMŮ...........................................................................

206

 

12.2

SOUVISEJÍCÍ PARAMETRY .....................................................................

207

12.3VELIKOST ULOŽENÍ PART PROGRAMU /

 

 

POČET REGISTROVATELNÝCH PROGRAMŮ.......................................

208

13

KONFIGURACE PROGRAMU............................................................

209

 

13.1

JINÉ SLOŽKY PROGRAMU NEŽ SEKCE PROGRAMU ..........................

211

 

13.2

KONFIGURACE PROGRAMOVÉ ČÁSTI..................................................

214

 

13.3

PODPROGRAM (M98, M99) .....................................................................

221

14

UŽIVATELSKÉ MAKRO .....................................................................

226

 

14.1

PROMĚNNÉ..............................................................................................

227

 

14.2

SYSTÉMOVÉ PROMĚNNÉ.......................................................................

234

 

14.3

ARITMETICKÉ A LOGICKÉ OPERACE....................................................

273

 

14.4

PŘÍKAZY MAKRA A NC PŘÍKAZY............................................................

280

 

14.5

ODSKOK A OPAKOVÁNÍ..........................................................................

281

 

 

14.5.1 Nepodmíněný odskok (Příkaz GOTO).................................................................

281

 

 

14.5.2 Příkaz GOTO používající uložené číslo sekvence ...............................................

282

 

 

14.5.3 Podmíněný odskok (Příkaz IF).............................................................................

284

 

 

14.5.4 Opakování (Příkaz WHILE).................................................................................

286

o-3

OBSAH

 

 

B-64304CZ/01

14.6

VOLÁNÍ MAKRA........................................................................................

289

 

14.6.1

Jednoduché volání (G65)......................................................................................

290

 

14.6.2

Modální volání: Volání po povelu pro vykonání pohybu (G66) ..........................

301

 

14.6.3

Volání makra pomocí G kódu ..............................................................................

306

 

14.6.4

Volání makra pomocí G kódu (Specifikace vícenásobných definic) ............................

308

 

14.6.5

Volání makra pomocí M kódu..............................................................................

309

 

14.6.6

Volání makra pomocí M kódu (Specifikace vícenásobných definic)...................

310

 

14.6.7

Volání podprogramu pomocí M kódu ..................................................................

311

 

14.6.8

Volání podprogramu pomocí M kódu (Specifikace vícenásobných definic) .......312

 

14.6.9

Volání podprogramů pomocí T kódu ...................................................................

313

 

14.6.10

Volání podprogramu pomocí specifické adresy ...................................................

314

14.7

PŘÍKAZY MAKRA PRO ZPRACOVÁNÍ.....................................................

318

14.8

REGISTRACE UŽIVATELSKÉHO MAKRA ...............................................

320

14.9KÓDY A VYHRAZENÁ SLOVA POUŽÍVANÁ V

 

 

UŽIVATELSKÝCH MAKRECH ..................................................................

321

 

14.10

POVELY EXTERNÍHO VÝSTUPU.............................................................

322

 

14.11

OMEZENÍ ..................................................................................................

326

 

14.12

UŽIVATELSKÉ MAKRO TYPU PŘERUŠENÍ............................................

328

 

 

14.12.1

Způsob specifikace ...............................................................................................

329

 

 

14.12.2

Podrobnosti funkce...............................................................................................

330

15

PROGRAMOVATELNÝ VSTUP PARAMETRŮ (G10) .......................

340

16

FUNKCE PRO VYSOKORYCHLOSTNÍ OBRÁBĚNÍ .........................

343

16.1ZDOKONALENÉ ŘÍZENÍ S NAČÍTÁNÍM BLOKŮ DOPŘEDU (ŘADA T) / AI ZDOKONALENÉ ŘÍZENÍ S NAČÍTÁNÍM BLOKŮ DOPŘEDU (ŘADA M) /

AI ŘÍZENÍ OBRYSU (ŘADA M) .................................................................

344

16.2 FUNKCE VOLBY ŘEZNÝCH PODMÍNEK.................................................

362

17 FUNKCE ŘÍZENÍ OSY ........................................................................

363

17.1

SYNCHRONNÍ ŘÍZENÍ OSY .....................................................................

364

 

17.1.1 Konfigurace osy pro synchronní řízení ................................................................

365

 

17.1.2

Zavedení synchronizace .......................................................................................

368

 

17.1.3 Automatické nastavení pro přizpůsobení polohy referenční mřížky....................

370

 

17.1.4

Kontrola synchronizační odchylky.......................................................................

371

 

17.1.5 Způsoby obnovení stavu po alarmu kontrolou synchronizační odchylky ............

372

 

17.1.6 Alarm rozdílu krouticího momentu při synchronním řízení osy ..........................

374

17.2

FUNKCE PŘETOČENÍ ÚHLOVÉ OSY......................................................

377

17.3

ŘÍZENÍ LIBOVOLNÉ ÚHLOVÉ OSY .........................................................

378

17.4

TANDEMOVÉ ŘÍZENÍ ...............................................................................

389

18 VSTUP DAT PŘEDLOHY ...................................................................

390

18.1

PŘEHLED..................................................................................................

391

18.2

VÝKLAD ....................................................................................................

392

18.3

VÝKLAD OPERACE ..................................................................................

394

18.4

DEFINICE OBRAZOVKY...........................................................................

396

 

18.4.1 Definice obrazovky menu předlohy .....................................................................

397

 

18.4.2 Definice obrazovky uživatelského makra ............................................................

399

 

18.4.3 Nastavení znakových kódů...................................................................................

403

 

o-4

 

B-64304CZ/01 OBSAH

III. OBSLUHA

 

 

1 OBECNĚ .............................................................................................

 

413

1.1

RUČNÍ REŽIM ...........................................................................................

414

1.2

POHYB NÁSTROJE PODLE PROGRAMU - AUTOMATICKÝ REŽIM......

416

1.3

AUTOMATICKÝ REŽIM.............................................................................

418

1.4

TESTOVÁNÍ PROGRAMU ........................................................................

420

 

1.4.1 Ověření za chodu stroje........................................................................................

420

 

1.4.2 Jak zobrazit aktuální polohu bez spuštění stroje ..................................................

421

1.5

EDITOVÁNÍ PROGRAMU .........................................................................

422

1.6

ZOBRAZENÍ A NASTAVENÍ DAT .............................................................

423

1.7

OBRAZOVKA ............................................................................................

426

 

1.7.1

Obrazovka programu............................................................................................

426

 

1.7.2

Obrazovka skutečné polohy .................................................................................

427

 

1.7.3

Obrazovka alarmu ................................................................................................

428

 

1.7.4 Zobrazení počtu součástí, zobrazení doby běhu...................................................

428

2 OVLÁDACÍ PROSTŘEDKY ................................................................

429

2.1

NASTAVOVACÍ A ZOBRAZOVACÍ JEDNOTKA .......................................

430

 

2.1.1

Jednotka 8.4" LCD/MDI ......................................................................................

431

 

2.1.2

Jednotka 10.4" LCD .............................................................................................

432

 

2.1.3 Standardní jednotka MDI (klávesnice ONG) .......................................................

433

 

2.1.4 Malá jednotka MDI (klávesnice ONG) ................................................................

435

2.2

OVLÁDACÍ PROSTŘEDKY.......................................................................

437

2.3

FUNKČNÍ TLAČÍTKA A SOFTWAROVÁ TLAČÍTKA.................................

439

 

2.3.1 Základní operace na obrazovce ............................................................................

440

 

2.3.2

Funkční tlačítka ....................................................................................................

442

 

2.3.3

Softwarová tlačítka...............................................................................................

443

 

2.3.4 Vstup z klávesnice a vstupní vyrovnávací paměť................................................

455

 

2.3.5

Výstražná hlášení .................................................................................................

456

2.4

EXTERNÍ I/O ZAŘÍZENÍ ............................................................................

457

2.5

ZAPNUTÍ NEBO VYPNUTÍ NAPÁJENÍ .....................................................

459

 

2.5.1

Zapnutí napájení ...................................................................................................

459

 

2.5.2

Vypnutí napájení ..................................................................................................

460

3 RUČNÍ REŽIM .....................................................................................

461

3.1

RUČNÍ NÁJEZD DO REFERENČNÍ POLOHY..........................................

462

3.2

POSUV JOGU (JOG) ................................................................................

464

3.3

INKREMENTÁLNÍ POSUV ........................................................................

466

3.4

POSUV RUČNÍM KOLEČKEM..................................................................

467

3.5

ZAPNUTÍ A VYPNUTÍ ABSOLUTNÍHO RUČNÍHO REŽIMU ....................

471

3.6

ROZHRANÍ KÓDOVANÉHO LINEÁRNÍHO PRAVÍTKA............................

477

 

3.6.1 Postup pro stanovení referenční polohy ...............................................................

477

 

3.6.2 Nájezd do referenční polohy ................................................................................

479

 

3.6.3 Otočný snímač s kódováním vzdálenosti .............................................................

479

 

3.6.4

Řízení synchronizace os .......................................................................................

480

 

3.6.5 Řízení os pomocí PMC.........................................................................................

482

 

3.6.6

Řízení úhlové osy .................................................................................................

482

 

3.6.7

Poznámka .............................................................................................................

483

 

 

o-5

 

OBSAH

 

 

B-64304CZ/01

 

3.7

KÓDOVANÉ LINEÁRNÍ PRAVÍTKO (SÉRIOVÉ).......................................

485

 

3.8

SLEDOVÁNÍ RUČNÍHO KOLEČKA...........................................................

491

4

AUTOMATICKÝ REŽIM ......................................................................

507

 

4.1

OPERACE Z PAMĚTI................................................................................

508

 

4.2

OPERACE MDI..........................................................................................

 

511

 

4.3

DNC OPERACE ........................................................................................

 

515

 

4.4

PLÁNOVANÁ OPERACE ..........................................................................

518

 

4.5

VOLÁNÍ EXTERNÍHO PODPROGRAMU (M198)......................................

524

 

4.6

PŘERUŠENÍ RUČNÍM KOLEČKEM..........................................................

527

 

4.7

RUČNÍ PŘERUŠENÍ A NÁVRAT...............................................................

534

 

4.8

ZRCADLOVÝ OBRAZ ...............................................................................

537

 

4.9

RESTART PROGRAMU............................................................................

539

5

TESTOVÁNÍ ........................................................................................

 

552

 

5.1

BLOKOVÁNÍ STROJE A BLOKOVÁNÍ POMOCNÉ FUNKCE...................

553

 

5.2

OVERRIDE RYCHLOSTI POSUVU ..........................................................

555

 

5.3

OVERRIDE RYCHLOPOSUVU.................................................................

556

 

5.4

BĚH NAPRÁZDNO....................................................................................

557

 

5.5

BLOK PO BLOKU......................................................................................

 

558

6

BEZPEČNOSTNÍ FUNKCE.................................................................

560

 

6.1

NOUZOVÉ ZASTAVENÍ ............................................................................

561

 

6.2

PŘEJETÍ....................................................................................................

 

562

 

6.3

SOFTWAROVÉ OMEZENÍ ZDVIHU..........................................................

563

 

6.4

KONTROLA OMEZENÍ ZDVIHU PŘED ZAHÁJENÍM POHYBU ...............

568

 

6.5

FUNKCE ZAMEZUJÍCÍ CHYBNÉ OBSLUZE ............................................

571

 

 

6.5.1 Funkce používané při nastavování dat .................................................................

572

 

 

6.5.1.1

Kontrola rozsahu vstupních dat..................................................................

573

 

 

6.5.1.2

Potvrzení inkrementálního vstupu..............................................................

575

 

 

6.5.1.3

Zákaz absolutního vstupu softwarovým tlačítkem .....................................

576

 

 

6.5.1.4

Potvrzení smazání programu......................................................................

577

 

 

6.5.1.5

Potvrzení smazání všech dat ......................................................................

578

 

 

6.5.1.6

Potvrzení aktualizace dat v průběhu jejich zadávání..................................

579

 

 

6.5.2 Funkce používané během zpracování programu ..................................................

580

 

 

6.5.2.1

Zobrazení aktualizované modální informace .............................................

580

 

 

6.5.2.2

Signál začátku kontroly..............................................................................

581

 

 

6.5.2.3

Zobrazení stavu osy....................................................................................

582

 

 

6.5.2.4

Potvrzení startu zprostředka bloku.............................................................

583

 

 

6.5.2.5

Kontrola rozsahu dat ..................................................................................

584

 

 

6.5.2.6

Kontrola maximální inkrementální hodnoty ..............................................

585

 

 

6.5.2.7

Výstražná indikace během resetu při činnosti programu............................

586

 

 

6.5.3 Obrazovka nastavení ............................................................................................

587

 

 

6.5.3.1

Obrazovka nastavení funkce pro potvrzení operací ...................................

588

 

 

6.5.3.2

Obrazovka nastavení rozsahu korekce nástroje..........................................

590

 

 

6.5.3.3

Obrazovka nastavení rozsahu posunutí počátku obrobku ..........................

595

 

 

6.5.3.4

Obrazovka nastavení rozsahu posunutí osy Y............................................

597

 

 

6.5.3.5

Obrazovka pro nastavení posunutí obrobku...............................................

599

o-6

B-64304CZ/01 OBSAH

7 ALARM A FUNKCE AUTODIAGNOSTIKY ........................................

601

7.1

OBRAZOVKA ALARMU ............................................................................

602

 

7.1.1 Operace.................................................................................................................

603

 

7.1.2 Obrazovka alarmu pro systém se 2 kanály ...........................................................

605

7.2

ZOBRAZENÍ HISTORIE ALARMŮ ............................................................

607

7.3

KONTROLA PODLE OBRAZOVKY DIAGNOSTIKY .................................

609

7.4

NÁVRAT Z OBRAZOVKY ALARMU..........................................................

610

 

7.4.1 Návrat z obrazovky alarmu ..................................................................................

610

 

7.4.2 Vztah k ostatním funkcím (pro dvoukanálové řízení) ..........................................

612

8 VSTUP A VÝSTUP DAT .....................................................................

614

8.1

PŘEPISOVÁNÍ SOUBORŮ NA PAMĚŤOVÉ KARTĚ................................

616

8.2

VSTUPY A VÝSTUPY NA KAŽDÉ OBRAZOVCE.....................................

618

 

8.2.1 Vstup a výstup programu .....................................................................................

619

 

8.2.1.1

Načtení programu.......................................................................................

619

 

8.2.1.2

Výstup programu........................................................................................

620

 

8.2.2 Načítání a zápis parametrů...................................................................................

621

 

8.2.2.1

Načítání parametrů.....................................................................................

621

 

8.2.2.2

Zápis parametrů..........................................................................................

622

 

8.2.3 Načítání a zápis dat korekcí..................................................................................

623

 

8.2.3.1

Načtení dat korekcí ....................................................................................

623

 

8.2.3.2

Zápis dat korekcí........................................................................................

624

 

8.2.4 Načítání a zápis dat korekce chyby stoupání........................................................

628

 

8.2.4.1

Načítání dat korekce chyby stoupání..........................................................

628

 

8.2.4.2

Zápis dat korekce chyby stoupání ..............................................................

629

 

8.2.4.3

Vstupní a výstupní formát data korekce chyby stoupání............................

630

 

8.2.5 Načítání a zápis společných proměnných uživatelského makra...........................

631

 

8.2.5.1

Načtení společných proměnných uživatelského makra..............................

631

 

8.2.5.2

Výstup společných proměnných uživatelského makra...............................

632

 

8.2.6 Načítání a zápis dat souřadného systému obrobku...............................................

634

 

8.2.6.1

Načítání dat souřadného systému obrobku.................................................

634

 

8.2.6.2

Zápis dat souřadného systému obrobku .....................................................

635

 

8.2.7 Načítání a zápis dat historie obsluhy ....................................................................

636

 

8.2.7.1

Výstup dat historie obsluhy........................................................................

636

8.3

VSTUP A VÝSTUP NA OBRAZOVCE VS I/O ...........................................

637

 

8.3.1 Vstup a výstup programu .....................................................................................

638

 

8.3.2 Načítání a zápis parametrů...................................................................................

640

 

8.3.3 Načítání a zápis dat korekcí..................................................................................

642

 

8.3.4 Načítání a zápis dat korekce chyby stoupání........................................................

643

 

8.3.5 Načítání a zápis společných proměnných uživatelského makra.............................

645

 

8.3.6 Načítání a zápis dat souřadného systému obrobku...............................................

646

 

8.3.7 Formát souboru a chybová hlášení .......................................................................

647

8.4

OBRAZOVKA PAMĚŤOVÉ KARTY...........................................................

648

 

8.4.1 Zobrazení obrazovky paměťové karty..................................................................

648

 

8.4.2 Zobrazení a obsluha seznamu souborů.................................................................

649

 

8.4.3 Vstup a výstup souboru ........................................................................................

651

8.5

OBSLUHA INTERNÍHO ETHERNETU ......................................................

654

 

8.5.1 Funkce přenosu souborů FTP...............................................................................

654

o-7

OBSAH

 

B-64304CZ/01

8.6

OBRAZOVKA DISKETY ............................................................................

659

 

8.6.1 Zobrazení obrazovky diskety ...............................................................................

659

 

8.6.2 Zobrazení a obsluha seznamu souborů.................................................................

660

 

8.6.3 Vstup a výstup souboru ........................................................................................

661

8.7

FUNKCE KOPÍROVÁNÍ OBRAZOVKY .....................................................

663

9 TVORBA PROGRAMŮ.......................................................................

665

9.1

TVORBA PROGRAMŮ PROSTŘEDNICTVÍM MDI PANELU ...................

666

9.2

AUTOMATICKÉ VLOŽENÍ ČÍSEL BLOKŮ................................................

667

9.3TVORBA PROGRAMŮ V REŽIMU TEACH IN

 

 

(NAHRÁVÁNÍ SOUŘADNIC).....................................................................

669

 

9.4

KONVERZAČNÍ PROGRAMOVÁNÍ S GRAFICKOU FUNKCÍ ..................

672

10

EDITOVÁNÍ PROGRAMŮ...................................................................

677

 

10.1

ATRIBUT ZÁKAZU EDITACE....................................................................

678

 

10.2

VLOŽENÍ, ZMĚNA A SMAZÁNÍ SLOVA....................................................

679

 

 

10.2.1

Hledání slova........................................................................................................

680

 

 

10.2.2 Skok na záhlaví programu ....................................................................................

684

 

 

10.2.3

Vložení slova........................................................................................................

685

 

 

10.2.4

Změna slova .........................................................................................................

686

 

 

10.2.5

Smazání slova.......................................................................................................

687

 

10.3

MAZÁNÍ BLOKŮ........................................................................................

688

 

 

10.3.1

Smazání bloku ......................................................................................................

688

 

 

10.3.2

Smazání několika bloků.......................................................................................

689

 

10.4

HLEDÁNÍ PROGRAMU .............................................................................

690

 

10.5

HLEDÁNÍ ČÍSLA SEKVENCE ...................................................................

692

 

10.6

MAZÁNÍ PROGRAMŮ...............................................................................

694

 

 

10.6.1

Smazání jednoho programu..................................................................................

694

 

 

10.6.2

Smazání všech programů......................................................................................

694

 

10.7

KOPÍROVÁNÍ/PŘESUNUTÍ PROGRAMŮ.................................................

695

 

 

10.7.1

Kopírování části programu ...................................................................................

695

 

 

10.7.2

Přesunutí části programu ......................................................................................

698

 

 

10.7.3

Kopírování celého programu................................................................................

701

 

 

10.7.4

Přesunutí celého programu...................................................................................

703

 

 

10.7.5 Kopírování se zadáním čísla programu ................................................................

705

 

 

10.7.6 Kopírování/přesunutí do zadané vyrovnávací paměti ..........................................

706

 

10.8

NAHRAZENÍ..............................................................................................

707

 

10.9

EDITACE UŽIVATELSKÉHO MAKRA.......................................................

708

 

10.10

OMEZENÍ POHYBU KURZORU PŘI EDITOVÁNÍ PROGRAMU ..............

709

 

10.11

FUNKCE HESLA .......................................................................................

711

 

10.12

SOUČASNÁ EDITACE PROGRAMŮ PRO 2 KANÁLY .............................

713

11

SPRÁVA PROGRAMŮ .......................................................................

716

 

11.1

VÝBĚR ZAŘÍZENÍ .....................................................................................

717

 

 

11.1.1 Výběr paměťové karty jako paměťového zařízení programu...............................

718

 

11.2

SMAZÁNÍ PROGRAMU.............................................................................

723

 

11.3

ZMĚNA ATRIBUTŮ PROGRAMU .............................................................

724

 

11.4

VOLBA HLAVNÍHO PROGRAMU .............................................................

725

 

11.5

KOMPRIMACE PROGRAMU ....................................................................

726

o-8

B-64304CZ/01 OBSAH

12 NASTAVENÍ A ZOBRAZENÍ DAT ......................................................

727

12.1

OBRAZOVKY ZOBRAZENÉ FUNKČNÍM TLAČÍTKEM ....................

746

 

12.1.1

Zobrazení polohy v souřadném systému obrobku................................................

747

 

12.1.2

Zobrazení polohy v relativním souřadném systému.............................................

749

 

12.1.3

Zobrazení celkové polohy ....................................................................................

752

 

12.1.4

Předvolba souřadného systému obrobku ..............................................................

754

 

12.1.5

Zobrazení aktuální rychlosti posuvu ....................................................................

755

 

12.1.6

Zobrazování doby běhu a počtu dílů....................................................................

758

 

12.1.7

Zobrazení provozního monitoru ...........................................................................

760

12.2

OBRAZOVKY ZOBRAZENÉ FUNKČNÍM TLAČÍTKEM ....................

762

 

12.2.1

Zobrazení obsahu programu .................................................................................

763

 

12.2.2

Editování programu..............................................................................................

765

 

12.2.3

Obrazovka programu pro operace MDI ...............................................................

767

 

12.2.4

Obrazovka seznamu programů.............................................................................

768

 

12.2.5

Obrazovka následujícího bloku ............................................................................

769

 

12.2.6

Obrazovka kontroly programu (Pouze pro zobrazovací jednotku 8,4")..............

770

 

12.2.7

Obrazovka aktuálního bloku (Pouze zobrazovací jednotku 8,4")...........................

771

 

12.2.8

Grafická dialogová programovací obrazovka.......................................................

772

 

12.2.9

Editace v pozadí ...................................................................................................

774

12.3

OBRAZOVKY ZOBRAZENÉ FUNKČNÍM TLAČÍTKEM

 

 

 

 

 

780

 

 

 

 

 

 

....................

 

12.3.1

Zobrazení a zadávání dat nastavení......................................................................

781

 

12.3.2

Porovnání čísla bloku a zastavení.........................................................................

784

 

12.3.3

Zobrazení a nastavení doby běhu, čítače součástí a času .....................................

786

 

12.3.4

Zobrazení a nastavení hodnoty posunutí počátku obrobku ..................................

789

 

12.3.5

Přímý vstup měřené hodnoty posunutí počátku obrobku .....................................

790

 

12.3.6

Zobrazení a nastavení společných proměnných uživatelského makra .................

792

 

12.3.7

Zobrazení a nastavení softwarového ovládacího panelu ......................................

794

 

12.3.8

Zobrazení a přepínání zobrazovaného jazyka ......................................................

797

 

12.3.9

Ochrana dat v osmi úrovních................................................................................

799

 

 

12.3.9.1

Nastavení provozní úrovně.........................................................................

799

 

 

12.3.9.2

Změna hesla ...............................................................................................

801

 

 

12.3.9.3

Nastavení úrovně ochrany..........................................................................

803

 

12.3.10

Volba úrovně přesnosti.........................................................................................

806

 

12.3.11

Nastavení a zobrazení dat nástrojového hospodářství..........................................

808

 

 

12.3.11.1

Nástrojové hospodářství (obrazovka seznamu)..........................................

810

 

 

12.3.11.2

Nástrojové hospodářství (editační obrazovka skupiny)..............................

815

 

12.3.12

Zobrazení a nastavení vstupních dat předlohy .....................................................

822

12.4

OBRAZOVKY ZOBRAZENÉ FUNKČNÍM TLAČÍTKEM ....................

825

 

12.4.1

Zobrazení a nastavení parametrů..........................................................................

826

 

12.4.2

Zobrazení a nastavení dat korekce chyby stoupání ..............................................

829

 

12.4.3

Nastavení serva.....................................................................................................

832

 

12.4.4

Optimalizace serva ...............................................................................................

836

 

12.4.5

Nastavení vřetena .................................................................................................

837

 

12.4.6

Optimalizace vřetena............................................................................................

841

 

12.4.7

Monitor vřetena ....................................................................................................

842

 

12.4.8

Obrazovka pro nastavení barev ............................................................................

843

 

12.4.9

Optimalizace parametrů obrábění.........................................................................

846

o-9

OBSAH

 

 

B-64304CZ/01

 

12.4.10 Obrazovka podpory nastavení parametrů.............................................................

852

 

 

12.4.10.1

Zobrazení obrazovky menu a výběr položky v menu.................................

852

 

 

12.4.10.2

Obrazovka podpory nastavení parametrů (nastavení osy)..........................

856

 

 

12.4.10.3

Zobrazení a nastavení obrazovky nastavení zesilovače FSSB ...................

858

 

 

12.4.10.4

Zobrazení a nastavení obrazovky nastavení osy FSSB ..............................

859

 

 

12.4.10.5

Zobrazení a nastavení obrazovky pro nastavení serva ...............................

859

 

 

12.4.10.6

Obrazovka podpory nastavení parametrů (nastavení serva).......................

860

 

 

12.4.10.7

Obrazovka podpory nastavení parametrů (optimalizace zisku serva) ......

862

 

 

12.4.10.8

Zobrazení a nastavení obrazovky velmi přesného nastavení......................

874

 

 

12.4.10.9

Zobrazení a nastavení obrazovky pro nastavení vřetena ............................

876

 

 

12.4.10.10

Zobrazení a nastavení obrazovky pro různá nastavení...............................

877

 

 

12.4.10.11

Zobrazení a nastavení obrazovky pro optimalizaci serva...........................

878

 

 

12.4.10.12

Zobrazení a nastavení obrazovky pro optimalizaci vřetena .......................

878

 

 

12.4.10.13

Zobrazení a nastavení obrazovky pro optimalizaci parametrů obrábění ....

879

 

12.4.11

Obrazovka pravidelné údržby...............................................................................

883

 

12.4.12

Obrazovka konfigurace systému ..........................................................................

891

 

 

12.4.12.1

Přehled funkce historie...............................................................................

894

 

 

12.4.12.2

Historie chybových hlášení ........................................................................

895

 

 

12.4.12.3

Historie externích hlášení pro obsluhu.......................................................

897

 

 

12.4.12.4

Historie obsluhy .........................................................................................

899

 

 

12.4.12.5

Volba signálů historie obsluhy...................................................................

909

 

 

12.4.12.6

Výstup všech dat předchozích dějů............................................................

911

12.5

OBRAZOVKY ZOBRAZENÉ FUNKČNÍM TLAČÍTKEM ....................

916

12.6ZOBRAZENÍ ČÍSLA PROGRAMU, ČÍSLA BLOKU, STAVU A VÝSTRAŽNÝCH HLÁŠENÍ PRO NASTAVENÍ DAT NEBO

VSTUPNÍ/VÝSTUPNÍ OPERACE..............................................................

917

12.6.1 Zobrazení čísla programu a čísla bloku................................................................

917

12.6.2Zobrazení stavu a výstražných hlášení pro nastavení dat nebo

vstupní/výstupní operace......................................................................................

918

12.7FUNKCE SMAZÁNÍ OBRAZOVKY A FUNKCE AUTOMATICKÉHO

SMAZÁNÍ OBRAZOVKY ...........................................................................

921

12.8 OBRAZOVKA MĚŘIČE ZATÍŽENÍ.............................................................

923

12.8.1

Na zobrazovací jednotce 8,4"...............................................................................

923

12.8.2

Na zobrazovací jednotce 10,4".............................................................................

925

13 GRAFICKÉ FUNKCE

..........................................................................

928

13.1 GRAFICKÉ ZOBRAZENÍ...........................................................................

929

13.1.1

Obrazovka grafických parametrů.........................................................................

930

13.1.2

Obrazovka ......................................................................................grafiky dráhy

945

13.2 DYNAMICKÉ GRAFICKÉ ...................................ZOBRAZENÍ (ŘADA M)

953

13.2.1

Výkres dráhy ........................................................................................................

954

 

13.2.1.1 ...................................................

Obrazovka DRAHA GRAF. (NASTAV)

955

 

13.2.1.2 ......................................................

Obrazovka DRAHA GRAF. (VYKO.)

962

 

13.2.1.3 ...................................................

Obrazovka DRAHA GRAF. (POLOHA)

972

13.2.2

Animace ...............................................................................................................

 

975

 

13.2.2.1 ......................................................

Obrazovka GRAF. ANIM (NASTAV)

976

 

13.2.2.2 ..................................................

Obrazovka GRAF. ANIMACE (VYKO.)

982

 

13.2.2.3 ............................................

Obrazovka GRAF. ANIMACE (3 - ROVINY)

989

 

13.2.2.4 .......

Programovatelný vstup dat (G10) pro parametry výkresu polotovaru

994

 

13.2.2.5 ...

Programovatelný vstup dat (G10) pro parametry výkresu tvaru nástroje

996

13.2.3

Výstražná hlášení .................................................................................................

997

13.2.4

Poznámka .............................................................................................................

 

997

 

 

o - 10

 

B-64304CZ/01

 

 

OBSAH

 

 

13.2.5

Omezení ...............................................................................................................

998

 

13.3

DYNAMICKÉ GRAFICKÉ ZOBRAZENÍ (ŘADA T) ..................................

1001

 

 

13.3.1

Obrazovka grafických parametrů.......................................................................

1001

 

 

13.3.2

Výkres dráhy ......................................................................................................

1002

 

 

13.3.3

Omezení .............................................................................................................

1005

14

FUNKCE VIRTUÁLNÍ KLÁVESNICE MDI........................................

1006

 

14.1

VIRTUÁLNÍ KLÁVESNICE MDI...............................................................

1007

 

 

14.1.1

Omezení .............................................................................................................

1010

IV. ÚDRŽBA

 

 

1

BĚŽNÁ ÚDRŽBA ..............................................................................

1013

 

1.1

AKCE PROVÁDĚNÉ PŘI VÝSKYTU PROBLÉMU..................................

1014

 

1.2

ZÁLOHOVÁNÍ RŮZNÝCH DATOVÝCH POLOŽEK ................................

1015

 

1.3

POSTUP PŘI VÝMĚNĚ BATERIE...........................................................

1017

 

 

1.3.1 Výměna baterie řídicí jednotky CNC systému...................................................

1017

 

 

1.3.2 Baterie pro samostatné pulzní snímače absolutní polohy...................................

1021

 

 

1.3.3 Baterie pro pulzní snímače absolutní polohy v motoru (6 V DC)......................

1024

DODATKY

 

 

A

PARAMETRY....................................................................................

1027

 

A.1

POPIS PARAMETRŮ..............................................................................

1028

 

A.2

TYP DAT .................................................................................................

1250

 

A.3

TABULKY STANDARDNÍHO NASTAVENÍ PARAMETRŮ......................

1251

B

SEZNAM PROGRAMOVÝCH KÓDŮ ...............................................

1253

C

SEZNAM FUNKCÍ A FORMÁTU PROGRAMU ................................

1255

D

ROZSAH POVELOVÝCH HODNOT .................................................

1264

E

NOMOGRAMY ..................................................................................

1267

 

E.1

NESPRÁVNÁ DÉLKA ZÁVITU ................................................................

1268

 

E.2

JEDNODUCHÝ VÝPOČET NESPRÁVNÉ DÉLKY ZÁVITU ....................

1270

 

E.3

DRÁHA NÁSTROJE V ROHU .................................................................

1272

 

E.4

CHYBA SMĚRU POLOMĚRU PŘI OBRÁBĚNÍ PO KRUŽNICI...............

1275

F NASTAVENÍ PŘI ZAPNUTÍ NAPÁJENÍ,

 

 

VE STAVU SMAZÁNÍ NEBO VE STAVU PO RESETU ...................

1276

G

TABULKA VZTAHU ZNAKŮ A KÓDŮ.............................................

1279

 

G.1

TABULKA VZTAHU ZNAKŮ A KÓDŮ.....................................................

1280

 

G.2

TABULKA DVOUBAJTOVÝCH ZNAKŮ FANUC .....................................

1281

H

PŘEHLED ALARMŮ.........................................................................

1287

o-11

OBSAH

 

 

 

B-64304CZ/01

I PC NÁSTROJ PRO EDITACI A PROVOZ PROGRAMŮ NA

 

PAMĚŤOVÉ KARTĚ

.........................................................................

1331

I.1

PC NÁSTROJ PRO EDITACI A PROVOZ PROGRAMŮ NA

 

 

PAMĚŤOVÉ KARTĚ................................................................................

1332

 

I.1.1

Poznámky k použití ............................................................................................

1332

 

I.1.2

Seznam funkcí PC nástroje.................................................................................

1333

 

I.1.3

Výklad operací ...................................................................................................

1334

I.2

PRAVIDLA POJMENOVÁNÍ....................................................................

1345

 

I.2.1

Pravidla pojmenování ...................................................programových souborů

1345

 

I.2.2

Pravidla pojmenování ...........................................................................adresáře

1346

I.3

PRAVIDLA O POUŽITÍ ...ZNAKŮ V PROGRAMOVÝCH SOUBORECH 1347

 

I.3.1

Znaky, které ...........................................lze použít v programových souborech

1348

I.4

CHYBOVÁ HLÁŠENÍ ......................................................A POZNÁMKY

1350

 

I.4.1

Seznam chybových ................................................................................hlášení

1350

 

I.4.2

Poznámka ...........................................................................................................

 

1351

J NÁSTROJ PRO PŘEVOD ...................................ISO/ASCII KÓDU

1352

K ROZDÍLY OD SERIES ...............................................................0i-C

1368

K.1

JEDNOTKA NASTAVENÍ ........................................................................

1357

 

K.1.1

Rozdíly ve ....................................................................................specifikacích

1357

 

K.1.2

Rozdíly v ........................................................................zobrazení diagnostiky

1357

K.2 AUTOMATICKÉ MĚŘENÍ DÉLKY NÁSTROJE (ŘADA M)/

 

 

AUTOMATICKÉ ...............................POSUNUTÍ NÁSTROJE (ŘADA T)

1358

 

K.2.1

Automatické .....................................................měření délky nástroje (řada M)

1358

 

 

K.2.1.1 ..........................................................................

Rozdíly ve specifikacích

1358

 

 

K.2.1.2 ..............................................................

Rozdíly v zobrazení diagnostiky

1358

 

K.2.2

Automatické .............................................................posunutí nástroje (řada T)

1359

 

 

K.2.2.1 ..........................................................................

Rozdíly ve specifikacích

1359

 

 

K.2.2.2 ..............................................................

Rozdíly v zobrazení diagnostiky

1359

K.3

KRUHOVÁ INTERPOLACE.....................................................................

1360

 

K.3.1

Rozdíly ve ....................................................................................specifikacích

1360

 

K.3.2

Rozdíly v ........................................................................zobrazení diagnostiky

1360

K.4

INTERPOLACE PO ..........................................................ŠROUBOVICI

1361

 

K.4.1

Rozdíly ve ....................................................................................specifikacích

1361

 

K.4.2

Rozdíly v ........................................................................zobrazení diagnostiky

1361

K.5

FUNKCE UKONČ ..............................................................................ENÍ

1362

 

K.5.1

Rozdíly ve ....................................................................................specifikacích

1362

 

K.5.2

Rozdíly v ........................................................................zobrazení diagnostiky

1363

K.6 RUČNÍ NÁJEZD ........................................DO REFERENČNÍ POLOHY

1364

 

K.6.1

Rozdíly ve ....................................................................................specifikacích

1364

 

K.6.2

Rozdíly v ........................................................................zobrazení diagnostiky

1366

K.7

SOUŘADNÝ SYSTÉM ..........................................................OBROBKU

1367

 

K.7.1

Rozdíly ve ....................................................................................specifikacích

1367

 

K.7.2

Rozdíly v ........................................................................zobrazení diagnostiky

1367

K.8

LOKÁLNÍ SOUŘ .............................................................ADNÝ SYSTÉM

1368

 

K.8.1

Rozdíly ve ....................................................................................specifikacích

1368

 

K.8.2

Rozdíly v ........................................................................zobrazení diagnostiky

1369

o-12

B-64304CZ/01

 

 

OBSAH

K.9

Cs OBRYSOVÉ ŘÍZENÍ ..........................................................................

1370

 

K.9.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1370

 

K.9.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1370

K.10

ŘÍZENÍ VÍCE VŘETEN ............................................................................

1371

 

K.10.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1371

 

K.10.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1371

K.11

ŘÍZENÍ SÉRIOVÉHO/ANALOGOVÉHO VŘETENA................................

1372

 

K.11.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1372

 

K.11.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1372

K.12

ŘÍZENÍ NA KONSTANTNÍ OBVODOVOU RYCHLOST ..........................

1373

 

K.12.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1373

 

K.12.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1373

K.13

POLOHOVÁNÍ VŘETENA (ŘADA T).......................................................

1374

 

K.13.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1374

 

K.13.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1374

K.14

FUNKCE NÁSTROJE..............................................................................

1375

 

K.14.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1375

 

K.14.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1376

K.15

PAMĚŤ KOREKCE NÁSTROJE..............................................................

1377

 

K.15.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1377

 

K.15.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1378

K.16

VSTUP HODNOTY KOREKCE NÁSTROJE B (T SERIES) ....................

1379

 

K.16.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1379

 

K.16.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1379

K.17

UŽIVATELSKÉ MAKRO ..........................................................................

1380

 

K.17.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1380

 

K.17.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1382

 

K.17.3

Různé..................................................................................................................

1382

K.18

FUNKCE UŽIVATELSKÉHO MAKRA TYPU PŘERUŠENÍ .....................

1383

 

K.18.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1383

 

K.18.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1383

K.19

PROGRAMOVATELNÝ VSTUP PARAMETRŮ (G10).............................

1384

 

K.19.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1384

 

K.19.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1384

K.20

ZDOKONALENÉ ŘÍZENÍ S NAČÍTÁNÍM BLOKŮ DOPŘEDU (ŘADA T) /

 

AI ZDOKONALENÉ ŘÍZENÍ S NAČÍTÁNÍM BLOKŮ DOPŘEDU (ŘADA M) /

 

AI ŘÍZENÍ OBRYSU (ŘADA M) ...............................................................

1385

 

K.20.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1385

 

K.20.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1387

K.21

FUNKCE VOLBY PODMÍNEK OBRÁBĚNÍ .............................................

1388

 

K.21.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1388

 

K.21.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1388

K.22

SYNCHRONNÍ ŘÍZENÍ OSY ...................................................................

1389

 

K.22.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1389

 

K.22.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1393

K.23

ŘÍZENÍ LIBOVOLNÉ ÚHLOVÉ OSY .......................................................

1394

 

K.23.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1394

 

K.23.2

Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1394

o-13

OBSAH

 

 

B-64304CZ/01

K.24

ZOBRAZENÍ DOBY BĚHU A POČTU SOUČÁSTÍ ..................................

1395

 

K.24.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1395

 

K.24.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1395

K.25

POSUV RUČNÍM KOLEČKEM................................................................

1396

 

K.25.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1396

 

K.25.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1398

K.26

ŘÍZENÍ PMC OSY ...................................................................................

1399

 

K.26.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1399

 

K.26.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1403

K.27

VOLÁNÍ EXTERNÍHO PODPROGRAMU (M198)....................................

1404

 

K.27.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1404

 

K.27.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1404

K.28

HLEDÁNÍ PODLE ČÍSLA SEKVENCE ....................................................

1405

 

K.28.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1405

 

K.28.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1405

K.29

SOFTWAROVÉ OMEZENÍ ZDVIHU........................................................

1406

 

K.29.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1406

 

K.29.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1407

K.30

ULOŽENÁ KOREKCE CHYBY STOUPÁNÍ.............................................

1408

 

K.30.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1408

 

K.30.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1408

K.31

FUNKCE SMAZÁNÍ OBRAZOVKY A FUNKCE.......................................

1409

 

K.31.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1409

 

K.31.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1409

K.32

RESET A PŘEVINUTÍ .............................................................................

1410

 

K.32.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1410

 

K.32.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1410

K.33

RUČNÍ ZAPNUTÍ/VYPNUTÍ ABSOLUTNÍCH SOUŘADNIC....................

1411

 

K.33.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1411

 

K.33.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1411

K.34

SIGNÁLY OCHRANY PAMĚTI PRO CNC PARAMETR..........................

1412

 

K.34.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1412

 

K.34.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1412

K.35

VSTUP EXTERNÍCH DAT.......................................................................

1413

 

K.35.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1413

 

K.35.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1414

K.36

FUNKCE DATOVÉHO SERVERU...........................................................

1415

 

K.36.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1415

 

K.36.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1415

K.37

POWER MATE CNC MANAGER ............................................................

1416

 

K.37.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1416

 

K.37.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1416

K.38

BARIÉRA SKLÍČIDLA/KONÍKU (ŘADA T) ..............................................

1417

 

K.38.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1417

 

K.38.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1417

K.39

ODSUNUTÍ V CYKLU ŘEZÁNÍ ZÁVITU (PEVNÝ ŘEZNÝ CYKLUS/PEVNÝ

 

ŘEZNÝ CYKLUS S VÍCENÁSOBNÝM OPAKOVÁNÍM) (ŘADA T) .........

1418

 

K.39.1

Rozdíly ve specifikacích ....................................................................................

1418

 

K.39.2 Rozdíly v zobrazení diagnostiky ........................................................................

1418

 

 

o-14

 

Loading...
+ 1459 hidden pages