Yamaha PSR-E360 User Manual [pl]

ZALECENIA

Zasilacz sieciowy
Instrument
PRZECZYTAJ UWAŻNIE PRZED PODJĘCIEM DALSZYCH CZYNNOŚCI
Przechowuj niniejszy podręcznik użytkownika w bezpiecznym miejscu, aby móc skorzystać z niego w razie potrzeby.
OSTRZEŻENIE
• Tylko do użytku w pomieszczeniach. Nie wolno go używać w miejscach o wysokiej wilgotności.
PRZESTROGA
• Ustawiając instrument, należy się upewnić, że gniazdko elektryczne jest łatwo dostępne. W przypadku nieprawidłowego działania instrumentu lub jakichkolwiek innych problemów należy natychmiast wyłączyć produkt i odłączyć zasilacz sieciowy od gniazdka. Jeśli zasilacz sieciowy jest podłączony do gniazdka elektrycznego, to nawet po wyłączeniu instrumentu doprowadzany jest do niego prąd o minimalnym natężeniu. Jeśli instrument nie będzie używany przez dłuższy czas, należy pamiętać o wyjęciu wtyczki przewodu zasilającego z gniazdka ściennego.
PSR-E360 — Podręcznik użytkown ika
2
OSTRZEŻENIE
Należy zawsze stosować się do podstawowych zaleceń wyszczególnionych poniżej, aby zapobiec poważnym zranieniom lub nawet śmierci na skutek porażenia prądem elektrycznym, zwarcia, urazów, pożaru lub innych zagrożeń. Zalecenia te obejmują m.in.:
Zasilanie / zasilacz sieciowy
• Nie wolno umieszczać przewodu zasilającego w pobliżu źródeł ciepła, takich jak grzejniki i kaloryfery. Przewodu nie należy również nadmiernie wyginać, uszkadzać w inny sposób, ani przygniatać ciężkimi przedmiotami.
• Należy zawsze stosować napięcie odpowiednie do używanego instrumentu. Wymagane napięcie jest podane na tabliczce znamionowej instrumentu.
• Należy używać tylko wskazanego zasilacza (str. 15). Użycie nieprawidłowego zasilacza może spowodować uszkodzenie lub przegrzanie instrumentu.
• Należy używać wyłącznie przewodu zasilającego i wtyczki dostarczonych z instrumentem.
• Należy okresowo sprawdzać stan wtyczki elektrycznej oraz usuwać brud i kurz, który może się na niej gromadzić.
Zakaz otwierania
• Instrument nie zawiera części przeznaczonych do naprawy we własnym zakresie przez użytkownika. Nie wolno otwierać obudowy instrumentu ani próbować wymontowywać lub modyfikować jego wewnętrznych komponentów. Jeśli instrument działa nieprawidłowo, należy natychmiast przestać z niego korzystać i przekazać go do sprawdzenia wykwalifikowanym pracownikom serwisu firmy Yamaha.
Ostrzeżenie przed wodą i wilgocią
• Należy chronić instrument przed deszczem. Nie wolno używać go w pobliżu wody ani w warunkach dużej wilgotności. Nie należy stawiać na nim naczyń (wazonów, butelek, szklanek itp.) z płynem, który może się wylać i dostać do jego wnętrza. Jeżeli jakakolwiek ciecz, np. woda, przedostanie się do wnętrza instrumentu, należy natychmiast go wyłączyć i wyjąć wtyczkę przewodu zasilającego z gniazdka. Następnie należy przekazać instrument do sprawdzenia wykwalifikowanym pracownikom serwisu Yamaha.
• Nie wolno podłączać ani odłączać wtyczki elektrycznej mokrymi rękami.
Ostrzeżenie przed ogniem
• Nie wolno stawiać na instrumencie płonących przedmiotów, takich jak świece. Płonący przedmiot może się przewrócić i wywołać pożar.
DMI-7
1/3
Bateria
• Należy przestrzegać zaleceń przedstawionych poniżej. Nieprzestrzeganie ich może spowodować wybuch, pożar, przegrzanie lub wyciek elektrolitu.
- Nie wolno modyfikować baterii ani rozbierać ich na części.
- Nie wolno wrzucać baterii do ognia.
- Nie wolno ładować baterii, które nie są do tego przeznaczone.
- Nie należy przechowywać baterii razem z metalowymi przedmiotami, takimi jak naszyjniki, spinki do włosów, monety i klucze.
- Należy używać tylko wskazanego rodzaju baterii (str. 15).
- Należy używać nowych baterii tego samego rodzaju, modelu oraz pochodzących od tego samego producenta.
- Należy zawsze sprawdzać, czy baterie są włożone zgodnie z oznaczeniami biegunów +/-.
- Jeżeli baterie się wyczerpią lub instrument nie będzie używany przez długi czas, należy wyjąć zniego baterie.
- W przypadku korzystania z akumulatorów Ni-MH należy postępować zgodnie z dołączoną do nich instrukcją. Do ładowania należy używać wyłącznie odpowiedniego urządzenia.
• Baterie należy przechowywać poza zasięgiem dzieci. Mogą one przypadkiem połknąć baterie.
• Jeżeli baterie przeciekają, należy unikać kontaktu z wyciekającym elektrolitem. Jeżeli elektrolit dostanie się do oczu, zetknie z ustami lub skórą, należy natychmiast zmyć go wodą i skontaktować się z lekarzem. Elektrolity działają korozyjnie i mogą powodować oparzenia lub utratę wzroku.
Niepokojące objawy
• W przypadku wystąpienia jednego z następujących problemów należy natychmiast wyłączyć instrument i wyjąć wtyczkę z gniazdka. (Jeśli używane są baterie, należy wyjąć je z instrumentu). Następnie należy przekazać urządzenie do sprawdzenia pracownikom serwisu Yamaha.
- Przewód zasilający lub wtyczka zużyły się lub uszkodziły.
- Pojawiają się nietypowe zapachy lub dym.
- Do wnętrza instrumentu wpadł jakiś przedmiot.
- Podczas korzystania z instrumentu następuje nagły zanik dźwięku.
- Na instrumencie pojawiły się pęknięcia.
PRZESTROGA
Należy zawsze stosować się do podstawowych zaleceń wyszczególnionych poniżej, aby zapobiec zranieniu siebie i innych osób oraz uszkodzeniu instrumentu lub innego mienia. Zalecenia te obejmują m.in.:
Zasilanie / zasilacz sieciowy
• Nie należy podłączać instrumentu do gniazdka elektrycznego przez rozgałęziacz. Takie podłączenie może obniżyć jakość dźwięku lub spowodować przegrzanie się gniazdka.
• Podczas wyciągania wtyczki elektrycznej z instrumentu lub gniazdka elektrycznego należy zawsze trzymać za wtyczkę, a nie przewód. Pociąganie za przewód może spowodować jego uszkodzenie.
• Podczas burzy lub jeśli instrument nie jest używany przez dłuższy czas, należy wyjąć wtyczkę z gniazdka elektrycznego.
Lokalizacja
• Nie należy ustawiać instrumentu w niestabilnej pozycji, gdyż może się przewrócić lub spaść.
• Przed przemieszczeniem instrumentu należy odłączyć wszelkie podłączone przewody, aby zapobiec ich uszkodzeniu lub potknięciu się o nie. Mogłoby to spowodować uraz.
• Ustawiając instrument należy się upewnić, że gniazdko elektryczne, z którego chce się korzystać, jest łatwo dostępne. W przypadku nieprawidłowego d ziałania instrumentu lub jakichkol wiek innych problemów należy natychmiast wyłączyć urządzenie i wyjąć wtyczkę z gniazdka. Nawet gdy wyłącznik jest ustawiony w pozycji wyłączonej, instrument wciąż pobiera minimalną ilość prądu. Jeśli instrument nie będzie używany przez dłuższy czas, należy wyjąć wtyczkę przewodu zasilającego z gniazdka elektrycznego.
• Należy korzystać wyłącznie ze statywu przeznaczonego do danego instrumentu. Instrument należy przymocować do statywu za pomocą dołączonych śrub. W przeciwnym razie wewnętrzne elementy instrumentu mogą ulec uszkodzeniu. Instrument może się także przewrócić.
Połączenia
• Przed podłączeniem instrumentu do innych komponentów elektronicznych należy odłączyć je od zasilania. Przed włączeniem lub wyłączeniem zasilania wszystkich połączonych urządzeń należy ustawić wszystkie poziomy głośności na minimum.
• Należy ustawić głośność wszystkich komponentów na poziom minimalny i dopiero w trakcie grania stopniowo ją zwiększać do odpowiedniego poziomu.
Obchodzenie się z instrumentem
• Nie należy wkładać palców ani rąk w żadne szczeliny w instrumencie.
• Nie wolno wkładać przedmiotów papierowych, metalowych ani żadnych innych w szczeliny obudowy instrumentu lub klawiatury. Może to spowodować obrażenia użytkownika lub innych osób, a także przyczynić się do uszkodzenia instrumentu lub innego mienia.
• Nie wolno opierać się o instrument ani ustawiać na nim ciężkich przedmiotów. Należy posługiwać się przyciskami, przełącznikami i złączami z wyczuciem.
DMI-7
2/3
PSR-E360 — Podręcznik użytkownika
3
• Korzystanie z instrumentu/urządzenia lub słuchawek przez dłuższy czas, gdy jest ustawiony bardzo
Numer modelu, numer seryjny, wymagania dotyczące zasilania itp. można znaleźć na tabliczce znamionowej lub obok niej, na spodzie instrumentu. Zapisz ten numer w miejscu poniżej i zachowaj ten podręcznik jako dowód zakupu, aby ułatwić identyfikację instrumentu w przypadku jego ewentualnej kradzieży.
Nr modelu
Nr seryjny
wysoki, drażniący poziom głośności, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu. Jeśli zauważone zostanie osłabienie słuchu lub dzwonienie w uszach, należy skontaktować się z lekarzem.
Firma Yamaha nie odpowiada za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub modyfikacjami instrumentu ani za utracone lub uszkodzone dane.
Należy zawsze wyłączać zasilanie, gdy instrument nie jest używany. Nawet jeśli przełącznik [ ] (gotowość/włącz) ustawiony jest w trybie gotowości (wyświetlacz jest wyłączony), do produktu nadal doprowadzany jest prąd o minimalnym natężeniu. Jeśli instrument nie będzie używany przez długi czas, należy wyjąć wtyczkę przewodu zasilającego z gniazdka. Zużyte baterie należy utylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.
DMI-7
3/3
(bottom_pl_01)
NOTYFIKACJA
Należy zawsze przestrzegać zaleceń wyszczególnionych poniżej, aby zapobiec nieprawidłowemu działaniu / uszkodzeniu instrumentu, zapisanych w nim danych lub innego mienia.
Obchodzenie się z instrumentem
• Nie należy używać instrumentu w pobliżu odbiorników telewizyjnych lub radiowych, sprzętu stereo, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektrycznych. Mogłoby to powodować generowanie zakłóceń przez instrument, odbiornik telewizyjny lub radiowy.
• W przypadku użytkowania instrumentu razem z aplikacją na urządzenie mobilne, takie jak smartfon czy tablet, zaleca się włączenie w tym urządzeniu trybu samolotowego, aby zapobiec ewentualnym zakłóceniom związanym z komunikacją.
• Nie należy użytkować instrumentu w warunkach dużego zapylenia lub wibracji, przy zbyt niskich lub wysokich temperaturach (bezpośrednie nasłonecznienie lub inne źródło ciepła, także przy przewożeniu urządzenia samochodem w ciągu dnia). Pozwoli to zapobiec odkształceniom obudowy i uszkodzeniom wewnętrznych elementów. (Zalecany zakres temperatury roboczej: 5–40°C).
• Nie należy umieszczać na instrumencie przedmiotów wykonanych z winylu, plastiku ani gumy, ponieważ mogłoby to spowodować przebarwienie obudowy lub klawiatury.
Konserwacja
• Do czyszczenia instrumentu należy używać miękkiej szmatki. Nie należy stosować rozcieńczalników do farb, rozpuszczalników, alkoholu, płynów czyszczących ani chusteczek nasączanych środkiem chemicznym.
Zapisywanie danych
• Niektóre dane zapisane w instrumencie (str. 14) zostają zachowane nawet po wyłączeniu zasilania. Mogą one jednak ulec utracie w wyniku awarii, błędu w obsłudze itp.
PSR-E360 — Podręcznik użytkown ika
4
Informacje
Informacje o prawach autorskich
• Kopiowanie danych muzycznych dostępnych na rynku, w tym m.in. danych MIDI lub danych audio w innym celu, niż na własny użytek, jest surowo zabronione.
• Yamaha jest właścicielem praw autorskich lub ma licencję na korzystanie z innych praw autorskich dotyczących materiałów zastosowanych w niniejszym produkcie i do niego dołączonych. Ze względu na prawa autorskie i inne związane z nimi przepisy użytkownik NIE może rozpowszechniać nośników, na których materiały te zostały zapisane bądź nagrane w niemal identycznej lub bardzo podobnej postaci do tej występującej w niniejszym produkcie. * Wspomniane powyżej materiały obejmują program komputerowy, dane stylu akompaniamentu, dane
w formatach MIDI oraz WAVE, dane nagrań brzmień, zapis nutowy, dane nutowe itp.
* Można natomiast rozpowszechniać nośniki z własnymi wykonaniami lub produkcjami muzycznymi
powstałymi z użyciem wspomnianych materiałów. W takim przypadku nie jest potrzebne zezwolenie firmy Yamaha Corporation.
Informacje o funkcjach i danych zawartych w instrumencie
• Czas trwania i aranżacja niektórych wstępnie zaprogramowanych utworów zostały zmodyfikowane, dlatego utwory te nie odpowiadają dokładnie oryginałom.
Informacje o podręczniku
• Ilustracje i zrzuty ekranowe zamieszczone w tej instrukcji służą jedynie do celów instruktażowych i mogą się nieco różnić od tego, co widać na instrumencie.
• Litery na końcu nazwy modelu („DW” lub „MA”) są informacją o kolorze instrumentu. Na przykład „DW” oznacza kolor „Dark Walnut”, a „MA” — „Maple”. Ze względu na to, że oznaczenia te wskazują jedynie kolor, zostały w tym podręczniku pominięte.
• Nazwy firm i produktów wymienione w tej instrukcji są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich firm.
Informacje dla Użytkowników odnośnie do zbiórki i utylizacji starego sprzętu oraz zużytych baterii
Włóż pulpit nutowy w szczeliny zgodnie z rysunkiem.
Te symbole na sprzętach, opakowaniach i /lub dokumentach towarzyszących oznaczają, że zuż ytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego , jak również baterii nie należy wyrzucać ze zwykłymi odpadami domowymi. Zgodnie z przepisami swojego kraju w celu pop rawnego oczyszczania, regeneracji i przetwarzania sta rych sprzętów oraz zużytych baterii proszę oddawać je do odpow iednich punktów zbierania ww.
Prawidłowa utylizacja owych sprzętó w i baterii pomaga zachowywać cenne zasoby, a także z apobiegać wszelkim potencjalnym negatywnym wpływom na zdrowie ludzi i stan środowiska, które mogłyby wyniknąć w przypadku nieprawidłowego obchod zenia się z odpadami.
W celu uzyskania dalszych informacji na temat zbiórki i przetwarzania starych sprzętów i baterii proszę skontaktować się z lokalnym samorządem miejskim, zakładem utylizacji odpadów lub punktem sprzedaży, w którym nabyto przedmioty.
Dla użytkowników biznesowych w Unii Europejskiej:
W celu wyrzucenia sprzętu elektrycz nego i elektronicznego proszę skontaktow ać się ze swoim dealerem lub dostawcą i z asięgnąć dalszej informacji.
Informacje dotyczące utylizacji w krajach poza Unią Europejską:
Te symbole obowiązują tylko w Unii Europejskiej. W celu wyrzucenia tych przedmiotów proszę skontaktować się ze swoimi władzami lokalnymi lub dealerem i zapytać o prawidłową metodę utyliza cji.
Uwaga dotycząca symbolu baterii (dwa ostatnie przykłady symboli):
Symbol te n może być u żywany w kom binacji z sy mbolem chemicznym . W takim prz ypadku jest zgodny z wy mogiem zawartym w dyr ektywie UE w sprawie baterii i akumulatorów odnoszącej się do danej substancji chemicznej.

Informacje o podręcznikach

Do instrumentu dołączono następującą dokumentację i materiały instruktażowe:
Dołączony dokument
Podręcznik użytkownika (niniejsza książka)
W tym podręczniku wyjaśniono, jak używać podstawowych funkcji i jak konfigurować szczegółowe ustawienia różnych funkcji instrumentu. W dodatku znajdują się listy wstępnie zdefiniowanych wartości, takich jak brzmienia, style, i efekty.
Aby uzyskać ten zeszyt, należy w witrynie internetowej firmy Yamaha kliknąć kartę „Download” (Pobierz) pod nazwą modelu instrumentu.
Yamaha Global Site https://www.yamaha.com/

Dołączone wyposażenie

Materiały online (do pobrania z sieci)
Lista zestawów perkusyjnych
Zawiera szczegółowe informacje na temat brzmień zestawów perkusyjnych (str. 18, brzmienie 321–336). Wybranie tych brzmień powoduje przypisanie dźwięków różnych instrumentów perkusyjnych i efektów dźwiękowych do poszczególnych klawiszy.
Aby uzyskać te podręczniki, należy odwiedzić witrynę Yamaha Downloads i wpisać nazwę modelu w celu wyszukania odpowiednich plików.
Yamaha Downloads https://download.yamaha.com/
Song Book (tylko w jęz. angielskim, francuskim, niemieckim
i hiszpańskim) Zawiera zapisy nutowe wstępnie zaprogramowanych utworów (wyłączając utwory demonstracyjne) do tego instrumentu.

Mocowanie pulpitu nutowego

(weee_battery_eu_pl_02)
• Podręcznik użytkownika (niniejsza książka) × 1
• Pulpit nutowy × 1
• Zasilacz sieciowy × 1
* Może nie by ć dołączony (z ależnie od kraju ). Można to sprawd zić u miejscowe go
przedstawiciela handl owego firmy Yamaha.
• Online Member Product Registration (Online Member- formularz rejestracyjny uzytkownika produktu) × 1
PSR-E360 — Podręcznik użytkownika
5

Przygotowanie

Gniazdko elektryczne
Zasilacz sieciowy
2
1
Gniazdo DC IN (str. 9)
OSTRZEŻENIE
OSTRZEŻENIE
Wtyczka
Kształt wtyczki może być różny w zależności od kraju .
Wsuń wtyczkę, tak jak pokazano na ilustracji.
PRZESTROGA
UWAGA
OSTRZEŻENIE

Wymagania dotyczące zasilania

Chociaż instrument może być zasilany zarówno przez zasilacz sieciowy, jak i baterie, firma Yamaha zaleca stosowanie zasilacza, jeśli jest to możliwe. Zasilacz sieciowy jest bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego niż baterie i nie wyczerpuje zasobów naturalnych.
Korzystanie z zasilacza sieciowego
Podłącz zasilacz sieciowy w kolejności pokazanej na ilustracji.
• Należy używać tylko wskazanego zasilacza sieciowego (str. 15). Użycie nieprawidłowego zasilacza sieciowego może spowodować uszkodzenie lub przegrzanie instrumentu.
• W przypadku korzystania z zasilacza sieciowego z wymiennymi wtyczkami należy się upewnić, że wtyczka jest podłączona do zasilacza. Użycie samej wtyczki może spowodować porażenie prądem lub pożar.
• Po przypadkowym odłączeniu wtyczki od zasilacza należy ją wsunąć z powrotem na właściwe miejsce, aż się zatrzaśnie. Nie wolno dotykać metalowych części. Aby uniknąć porażenia prądem, zwarcia lub uszkodzenia instrumentu, należy się upewnić, że styki zasilacza sieciowego i wtyczki są wolne od kurzu.
• Ustawiając instrument, należy się upewnić, że gniazdko elektryczne, z którego chce się korzystać, jest łatwo dostępne. W przypadku nieprawidłowego działania instrumentu lub innych problemów należy natychmiast wyłączyć produkt i wyjąć wtyczkę z gniazdka.
• Przy odłączaniu zasilacza sieciowego należy wykonać powyższą procedurę w odwrotnej kolejności.
PSR-E360 — Podręcznik użytkown ika
6
Korzystanie z baterii
Instrument wymaga sześciu baterii alkalicznych (LR6) lub manganowych (R6) bądź akumulatorów niklowo-wodorkowych (akumulatorów Ni-MH) o rozmiarze „AA”. Zalecane są baterie alkaliczne bądź akumulatory Ni-MH, ponieważ wydajność innych typów baterii może być mniejsza.
• Jeżeli baterie się wyczerpią lub instrument nie będzie używany przez długi czas, należy wyjąć z niego baterie.
1
Upewnij się, że przełącznik zasilania instrumentu jest ustawiony w pozycji wyłączonej.
2
Otwórz pokrywę schowka na baterie na spodniej płycie instrumentu.
3
Włóż sześć nowych baterii w taki sposób, aby ich bieguny były skierowane zgodnie z oznaczeniami wewnątrz schowka.
4
Załóż pokrywę schowka w taki sposób, aby została szczelnie zamknięta.
Przygotowanie
NOTYFIKACJA
NOTYFIKACJA
PRZESTROGA
• Podłączanie lub odłączanie zasilacza sieciowego przy włożonych bateriach może spowodować wyłączenie zasilania, skutkujące utratą aktualnie zapisywanych danych.
• Należy się upewnić, że wybrano prawidłowy rodzaj baterii. (str. 7).
• Jeśli stan energii baterii będzie zbyt nisk i, aby instrument mógł działać prawidłowo, może dojść do zmniejszenia głośności, zniekształcenia dźwięku, mogą wystąpić też inne problemy. W takiej sytuacji należy wymienić wszystkie baterie na nowe lub odpowiednio naładowane.
UWAGA
• Instrument nie ładuje akumulatorów. Do ładowania należy używać wyłącznie odpowiedniego urządzenia.
• Jeśli w instrumencie znajdują się baterie, a zasilacz jest podłączony, p rąd będzie automatycznie pobierany z zasilacza.
Wybór rodzaju baterii
W zależności od rodzaju zastosowanych baterii konieczna może być zmiana ustawienia typu baterii w instrumencie. Domyślnie wybrane są baterie alkaliczne (i manganowe). Po włożeniu baterii i włączeniu zasilania należy ustawić odpowiedni rodzaj baterii (z możliwością ładowania lub bez). Służy do tego funkcja nr 022 (str. 14).
• Wybranie niewłaściwego rodzaju baterii może skrócić ich żywotność. Należy się upewnić, że wybrano prawidłowy rodzaj baterii.

Włączanie zasilania

Ustaw pokrętło [MASTER VOLUME] w pozycji MIN, a następnie naciśnij przycisk [ ] (gotowość/włącz), aby włączyć zasilanie. Zagraj kilka dźwięków i ustaw odpowiednią głośność. Naciśnij i przytrzymaj przełącznik [ ] (gotowość/włącz) przez około sekundę, aby przełączyć instrument w tryb gotowości.
• Jeśli przełącznik [ ] (gotowość/włącz) ustawiony jest w trybie gotowości, do produktu nadal doprowadzany jest prąd o minimalnym natężeniu. Podczas burzy lub jeśli instrument nie jest używany przez dłuższy czas, należy wyjąć wtyczkę z gniazdka elektrycznego.
• Korzystanie z instrumentu przez dłuższy czas przy wysokim lub komfortowym poziomie głośności może doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu.

Funkcja automatycznego wyłączania

W celu zapobiegania niepotrzebnemu zużywaniu energii instrument jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, która automatycznie wyłącza zasilanie, gdy produkt nie jest używany przez około 30 minut. Aby wyłączyć tę funkcję, wybierz opcję „Off” (Wyłączone) w ustawieniach funkcji (funkcja 021).
PSR-E360 — Podręcznik użytkownika
7

Kontrolery i złącza na panelu

Panel przedni
Lista utworów
(str. 19)
Lista brzmień
(str. 16)
Wyświetlacz Wykaz stylów
(str. 20)
q
r
ty
e
!1 !2 !3
io
!6
!7
!8
u
!4 !5
w
!0
!9
@3
@0 @2
@1
W trybie Utwór
q
Przełącznik [ ] (gotowość/włącz) .........................................................str. 7
Włącza i wyłącza instrument.
w
Pokrętło [MASTER VOLUME] ...................................................................str. 7
Reguluje ogólny poziom głośności.
e
Przycisk [DEMO]
Włącza/wyłącza utwór demonstracyjny. Przytrzymanie tego przycisku spowoduje zmianę grupy odtwarzania (funkcja nr 019 na str. 14).
r
Przycisk [METRONOME]
Włącza/wyłącza metronom. Przytrzymanie tego przycisku spowoduje wywołanie okna Metrum (funkcja nr
016
t
Przycisk [TEMPO/TAP]
Wywołuje okno Tempo. Tutaj, korzystając z przycisków numerycznych, można ustawić tempo utworu, stylu i metronomu. Tempo można również zmienić w czasie odtwarzania, kilkakrotnie naciskając ten przycisk zgodnie z nowym żądanym tempem.
y
Przycisk [PHRASE REC]..........................................................................str. 12
Nagrywa wykonanie.
PSR-E360 — Podręcznik użytkown ika
8
na
str. 14
).
u
Przycisk [1.LISTEN&LEARN] .................................................................. str. 11
Rozpoczyna odtwarzanie wybranego utworu w trybie Lekcja 1.
i
Przycisk [2.TIMING]................................................................................. str. 11
Rozpoczyna odtwarzanie wybranego utworu w trybie Lekcja 2.
o
Przycisk [3.WAITING].............................................................................. str. 11
Rozpoczyna odtwarzanie wybranego utworu w trybie Lekcja 3.
!0
Przyciski PART [L]/[R] ............................................................................ str. 11
Wybór pomiędzy partią lekcji albo partią wyciszoną bieżącego utworu. Naciśnięcie przycisku [L] spowoduje włączenie trybu Duo (str. 10).
!1
Przycisk [A B]
Włącza/wyłącza wielokrotne odtwarzanie utworu. Pierwsze naciśniecie przycisku określa punkt początkowy A. Ponowne naciśnięcie wskazuje punkt końcowy B. Kolejne wciśnięcie wyłącza wielokrotne odtwarzanie utworu.
!2
Przycisk [<<] (przewijanie do tyłu)
Powraca do poprzedniego taktu utworu.
Loading...
+ 16 hidden pages