Zircon MultiScanner i700 OneStep User guide [hu]

Conrad Vevőszolgálat, 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: 319 0250
j
j
r
)
Á
j
g
j
j
A
j
A
MultiScanner® i700 OneStep™ gerenda, fém
és vezeték kereső
Megrend. szám: 81 43 89
Kezelési utasítás
LCD háttér világítás
DualSpotLite™
elzőrendsze
Fém érzékelő (készülék hátoldalán
ramot vezető kábel
elzése (elektromos-
Fa tartó üzemmód
elzése
Él vagy középpont
elzés
ra figyelmeztetés)
utomatikus
rekalibrálás jelzése
Fém üzemmód
elzése
Üzemmód-váltó kapcsoló
Törölhető jelölő irón
Jelölő gomb
készülék sikló-
felülete
Elem (a készülék hátoldalán)
Nyomjuk meg kézzel, vagy egy pénzérmével az elemtartó rekesz záró gombját és vegyük le a fedelet. Az elemtartó rekeszbe helyezzünk be egy 9 V-os elemet és ellenőrizzük, hogy helyesen van-e csatlakoztatva. A rekesz fedelét helyezzük vissza, és a lezárást kattintsuk be. Normális felhasználási körülmények között 2 év az elem élettartama.
2. Az üzemmód megválasztása
Toljuk az üzemmód választó kapcsolót a kívánt üzemmódba: A STUD SCAN-nal fa gerendákat és fém oszlopokat keresünk, a METAL SCAN-nal fémek helyzetét határozzuk meg, az AC SCAN-nel pedig AC (váltakozó feszültség alatt álló) vezetékeket keresünk. Amikor a készüléket nem használjuk, állítsuk „OFF” (=ki) állásba, nehogy figyelmetlenségből bekapcsolva maradjon, és az elem lemerüljön.
3. Fa gerenda keresése
Minden esetben azzal kezdjük, hogy a készüléket teljes felületével a falhoz nyomjuk. A továbbmozgatás előtt várjunk addig, amíg a kalibrálás megtörténtét egy hangjelzés nem jelzi.
Jel erősség
elzése
Lassan mozgassuk az eszközt a felület mentén. Amikor egy fa tartó sarkát eléri, megjelenik az „EDGE” („gerenda él”) szó.
Lassan mozgassuk tovább az eszközt. Amikor elérjük a fa tartó közepét, az oszlop­diagramon három oszlop látható, fényjelzés van (SpotLite), hangjelzés hallható, és megjelenik a CENTER kiírás.
Amennyiben vastagabb falakkal, vagy mélyebben fekvő fa gerendákkal van dolgunk, két oszlop lesz a jelerősség kijelzőn, emellett csak fényjelzés és az alsó kijelzőn négy szimmetrikusan álló oszlop látható. Ha nem találunk fa gerendát, próbáljuk meg a következőket:
Egy másodpercen belül vegyük el hirtelen a készüléket a falról, majd rögtön nyomjuk újra a falnak, ekkor a nagyérzékenységű üzemmódba vált át. A StudScan mód jelző folyamatosan villog. A mélyen fekvő fa gerendát ekkor az alsó kijelzőn négy szimmetrikusan álló oszlop jelzi.
4. Tanácsok a helyes használathoz
Az eredményes kereséshez fontos, hogy a MultiScanner i700-at szabályosan tartsuk a kezünkben és csak lassan csúsztassuk végig a letapogatandó felületen. Ha a következő tanácsokat betartjuk, biztosan precíz letapogatási értékeket kapunk: Az egyik oldalon a hüvelykujjunkkal, a
másik oldalon a többi ujjunkkal fogjuk meg a készülék fogantyúját, ügyelve arra, hogy az ujjaink a korlátozó felületig érjenek és ne érjenek hozzá sem a letapogatandó felülethez, sem a készülék letapogató fejéhez.
Tartsuk a készüléket egyenesen a felfelé
vagy lefelé mozgatásnál és a gerendával, oszloppal párhuzamosan és ne „meszeljünk” vele össze-vissza.
Helyezzük a készüléket a fal síkjára, ne
mozgassuk gyorsan ide-oda, és ne emeljük el a faltól, hanem hagyjuk lassan végigsiklani a letapogatandó felületen.
Figyeljünk arra, hogy se a másik kezünk,
se más testrészünk ne érjen a letapogatott felülethez. Ez befolyásolhatja a készülék teljesítményét.
1
5. A készülék kalibrálása
A MultiScanner i700 a világ első StudSensor-a (gerenda keresője), amely a falon bárhol kalibrálható. Folyamatosan (másodpercenként 10 x) figyelemmel kíséri a felület alatti falfelület környezetét, és szükség esetén újrakalibrálja magát.
Helyezzük a MultiScanner i700-at a fal síkjára, és nyomjuk a
fogantyút úgy, hogy a készülék a fal síkjára felfeküdjön. Amikor a tökéletes felfekvéshez a készüléket erősen a falhoz nyomjuk, a készülék a belső be-/kikapcsolójával automatikusan bekapcsolódik.
Miután a készülék bekapcsolódott, önállóan lefolytatja az
összes kalibrálást. A kalibrálás teljes befejezéséig az LCD kijelzőn az összes szimbólum látható. A teljes kalibrálás után a SpotLite és a zümmer aktiválódik. A készülék megkezdi a folyamatos méréseket. Tartsuk továbbra is a falhoz szorítva, és kezdjük el a pásztázást.
A pontos letapogatási eredmények eléréséhez szükséges
feltétel az, hogy a készülék egy oszloptól kellő távolságban legyen kalibrálva, hogy a készülék az oszlop nagyobb sűrűségét felismerje. A pásztázás során a készülék önmagát kalibrálja. Az újra kalibrálás általában transzparens, és nincs külön kijelzés. Amennyiben a készülék eredetileg egy oszlopnál lett volna kalibrálva és onnan elmozdítva (észleli, hogy a fal sűrűsége csökkent) egy világító nyíl szimbólum mutatja a fellelt oszlop irányát.
6. Pásztázás fémkeresés üzemmódban (METAL SCAN MODE)
Lapjával szorítsuk hozzá a falhoz a készüléket, és mozgassuk a szkennert lassan a felületen. Jelöljük be azt a helyet, ahol az oszlopdiagram a legerősebb jelet mutatja, és folyamatos hangjelzés hallható. A Spotlite fénysugarat bocsát ki. Azonos irányban haladjunk tovább, amíg az oszlopok kisebb jelet nem mutatnak. Ezután forduljunk meg, és ellenkező irányból érkezve jelöljük be azt a pontot, ahol a legtöbb diagram-oszlopot láttuk. E két jelölés felezőpontja adja meg a fémtárgy helyét.
7. Pásztázás váltakozó feszültség kereső (AC SCAN) üzemmódban
Lapjával szorítsuk hozzá a falhoz a készüléket, és mozgassuk a szkennert lassan a felületen. Jelöljük be azt a helyet, ahol az oszlopdiagram a legerősebben jelez. Azonos irányban haladjunk tovább, amíg az oszlopok kisebb jelet nem mutatnak.
Ezután forduljunk meg és ellenkező irányból érkezve jelöljük be azt a pontot, ahol a legtöbb diagram-oszlopot láttuk. E két jelölés felezőpontja adja meg a feszültség alatt álló objektum helyét.
Figyelem: Az AC SCAN üzemmód csak váltakozó feszültség alatt álló (AC) vezetékek helyét határozza meg.
AC WireWarning™ / Figyelmeztetés váltakozó feszültségre A Zircon AC WireWarning™ folyamatosan és minden üzemmódban működik. Váltakozó feszültség alatt álló hely észlelésekor a kijelzőn AC figyelmeztetés szimbólum jelenik meg.
Figyelem: 51 mm-nél (2 coll) mélyebben, kábelcsatornákban vagy farostlemez falak mögött futó vezetékek felfedezetlenek maradhatnak. Ilyen körülmények között, vagy ha tudunk váltakozó feszültségű vezetékek jelenlétéről, a legnagyobb gondossággal járjunk el. Ha elektromos vezetékek közelében dolgozunk, kapcsoljuk ki az áramot.
8. Eljárás különböző anyagoknál
Tapéták: A MultiScanner i700 teljesen normálisan működik
tapétázott vagy szövettel burkolt falakon, kivéve, ha ezek fém fóliát illetve fémszálakat tartalmaznak, továbbá ha a tapéták még a felragasztásukból eredően nedvesek. Lécek és vakolat: A vakolat rendszertelen vastagsága miatt a MultiScanner i700-al nehéz STUD SCAN üzemmódban oszlopok helyét meghatározni. Kapcsoljunk át a METAL SCAN üzemmódba, ezzel azonosítani tudjuk a szögeket, amellyel a léceket a gerendákhoz hozzászögelték. Ha a vakolat fémhálóval van megerősítve, a MultiScanner i700 ezen az anyagon keresztül nem képes semmit se felismerni. Szerelt falak és akusztikai célú falak: nem sima fal vagy mennyezet letapogatásához fektessünk egy vékony kartonlemezt a mennyezetre vagy falra, hogy lehetőleg sima felületen mérjünk. Már a kalibráláshoz is használjunk kartonlemezt vagy erős papírt.
Fa padló, fa vakpadló vagy rétegelt lemez köpenyek gipsz száraz burkoló-falazata: Használjuk a STUD SCAN
üzemmódot, és lassan mozgassuk a készüléket. A jel erősség jelző esetleg 1 vagy akár 2 gerendát is jelezhet, ha a készülék vastag burkolat alatt egy oszlopot talál. A MultiScanner i700 nem képes szőnyegpadlón, vagy párnázott szigetelésen keresztül fagerenda vagy idomacél tartó helyét meghatározni. Nehéz körülmények között legjobb esetben megkísérelhetjük a METAL SCAN-nal szögek vagy szerelt fal csavarok helyét beazonosítani, és ezzel meghatározni az oszlop helyét.
Figyelem: A mérés mélysége és pontossága az anyagok nedvességtartalma, a fal szerkezet és a festés függvényében eltérő lehet.
9. A hely megjelölése
Amennyiben egy tárgy helyét meghatároztuk, megjelölhetjük úgy, hogy a MARK gombot az ujjunk hegyével lágyan lefelé húzzuk. A MARK gomb visszatolásakor a jelölő irón hegye a markolat előoldalán kibújik és egy rövid, eltávolítható jelet húz a falra.
10. A jelölő hegy cseréje
Húzzuk meg és tartsuk megfogva a MARK gombot, úgy, hogy a jelölő irón hegy teljesen kijöjjön. Fogjuk meg a jelölő stiftet és húzzuk ki a tartójából. Egy új jelölő stift behelyezéséhez húzzuk hátra a MARK gombot és tartsuk ilyen állásban úgy, hogy a tartó teljesen kijöjjön. Nyomjunk bele egy új jelölő hegyet a tartóba.
Figyelem: A MultiScanner i700-at 3 tartalék jelölő heggyel szállítjuk. Ezeket az elem mögött egy rekeszben találjuk.
12. A letapogató fej levétele vagy cseréje
A MultiScanner i700 letapogató fejét tisztítás vagy javítás végett levehetjük a markolatról. De le is jöhet a markolatról, ha például leejtettük vagy elcsavarodott. A letapogató fejet a következőképp cseréljük: A letapogató fej levétele: Fektessük a letapogató fejet hátlapjával a tenyerünkbe, és a másik kezünkkel fogjuk meg a készülék fogantyúját. Emeljük fel lassan és óvatosan, majd szintén lassan és óvatosan forgassuk el úgy hogy az egyik, majd a másik oldal a foglalatából kijöjjön. A letapogató fej visszahelyezése: Helyezzük be a karok végeit a foglalatba, és egymás után pattintsuk be a helyére.
2
Loading...
+ 1 hidden pages