Sony STR-DN1080 Users guide [lt, lv]

Mitmekanaliline
Kasutusjuhised
EE
AV-vastuvõtja Daugiakanalis AV imtuvas Multi Channel AV uztvērējs
Naudojimo instrukcijos
Lietošanas instrukcijas
LT
LV
STR-DN1080
HOIATUS
Tule- või elektrilöögiohu vähendamiseks ärge jätke seadet vihma või niiskuse kätte.
Tuleohu vältimiseks ärge katke seadme õhuava ajalehe, laudlina, kardina või muu sarnasega. Ärge kasutage seadet lahtiste leekide (nt põlevad küünlad) läheduses.
Tule- või elektrilöögiohu vähendamiseks ärge asetage seadme lähedusse esemeid, millest võib vedelikku tilkuda või pritsida, ega pange sellele vedelikuga täidetud anumaid, näiteks vaase.
Ärge paigaldage seadet kinnisesse kohta, nagu raamatukappi või sisseehitatud kappi.
Kuna toitepistikut kasutatakse seadme lahutamiseks vooluvõrgust, ühendage seade hõlpsalt juurdepääsetavasse pistikupessa. Kui märkate seadme töös häireid, eemaldage toitepistik kohe pistikupesast.
Kui pistik on pistikupesas, pole seade vooluvõrgust lahutatud, isegi kui see on välja lülitatud.
ETTEVAATUST!
Aku asendamisel valet tüüpi akuga tekib plahvatuse oht. Ärge jätke akusid või akusid sisaldavaid seadmeid liigse kuumuse kätte, nagu otsene päikesevalgus ja tuli.
See sümbol hoiatab kasutajat kuuma pinna eest, mis võib tavatöös puudutamisel kõrvetada.
Olulised ohutusjuhtnöörid
1) Lugege neid juhiseid.
2) Hoidke need juhised alles.
3) Pöörake tähelepanu kõikidele hoiatustele.
4) Järgige kõiki juhiseid.
5) Ärge kasutage seadet vee lähedal.
6) Puhastage seadet ainult kuiva lapiga.
7) Ärge katke õhuavasid. Paigaldage tootja juhiste järgi.
8) Ärge paigaldage soojust kiirgava allika (radiaator, soojussalvesti, pliit, võimendi) lähedusse.
9) Ärge eemaldage polariseeritud või maandatud pistiku ohutuseesmärki. Polariseeritud pistikul on kaks haru, millest üks on laiem. Maanduspistikul on kaks haru ja kolmas maandusharu. Lai haru või kolmas haru on mõeldud ohutuse tagamiseks. Kui olemasolev pistik ei mahu teie pistikupessa, küsige elektrikult nõu vananenud pistikupesa asendamiseks.
10) Kaitske toitejuhet, et sellele ei astutaks ega seda pigistataks, eriti pistikute, pistikupesade ja seadmest väljuva osa juures.
11) Kasutage ainult tootja määratud kinnitusi/ lisatarvikuid.
12) Kasutage ainult tootja määratud või seadmega koos müüdavat käru, alust, statiivi, kronsteini või lauda. Kui kasutate käru, olge käru ja seadme liigutamisel ettevaatlik, et vältida ümberkukkumisest tekkida võivaid kahjustusi.
13) Eemaldage seade pistikupesast äikesetormide ajal või kui seda ei kasutata pikemat aega.
14) Hooldustööde tegemiseks pöörduge ainult vastava väljaõppega hoolduspersonali poole. Hooldustöid on vaja, kui seade on mingil viisil kahjustada saanud (nt toitejuhe või pistik on kahjustatud), seadmesse on sattunud vedelikke või objekte, seade on olnud vihma või niiskuse käes, ei tööta normaalselt või on maha kukkunud.
EE
2
MÄRKUS.
Seadet on kontrollitud ja see vastab FCC eeskirjade 15. osas olevatele piirangutele B­klassi digitaalseadmete kohta. Need piirangud on selleks, et tagada kaitse ohtlike häirete eest elamutesse paigaldamisel. See seade toodab, kasutab ja võib kiirata raadiosageduslikku energiat ning kui seda ei paigaldata ega kasutata nende juhiste järgi, võib seade põhjustada ohtlikke häireid raadiosides. Kuid me ei saa garanteerida, et häireid ei teki teatud paigalduste puhul. Kui see seade põhjustab raadio- või telerilevis kahjulikke häireid, mis on tuvastatavad seadet sisse ja välja lülitades, soovitame kasutajal proovida häire peatada mõnel järgmisel viisil: muutke vastuvõtva antenni suunda või
asendit;
suurendage vahemaad seadme ja vastuvõtja
vahel;
ühendage seade vastuvõtja vooluringist
erinevasse pistikupessa;
küsige abi edasimüüjalt või kogemustega
raadio-/TV-tehnikult.
ETTEVAATUST!
Teid hoiatatakse, et igasugused muudatused, mis ei ole selles juhendis sõnaselgelt heaks kiidetud, võivad muuta kehtetuks teie õiguse seadet kasutada.
Arvutite ja/või välisseadmetega ühendamiseks tuleb kasutada korralikult varjestatud ja maandatud kaableid ja konnektoreid, tagades FCC emissiooni piirmäärade järgimise.
Elektrilöögiohu vähendamiseks tuleb kõlarikaabel ühendada seadme ja kõlaritega, järgides järgmisi suuniseid.
1) Eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe vooluvõrgust.
2) Eemaldage kõlarikaablilt 10–15 mm isolatsiooni.
3) Ühendage kõlarikaabel ettevaatlikult seadme ja kõlaritega, vältides kõlarikaabli südamiku käega puudutamist. Lisaks eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe vooluvõrgust enne kõlarikaabli eemaldamist seadme ja kõlarite küljest.
Seda seadet ei tohi asetada ühegi muu antenni ega saatja juurde ega neid koos kasutada.
Seade vastab FCC kontrollimatu keskkonna jaoks kehtestatud kiirguspiirangutele ja FCC raadiosagedusliku kiirguse juhistele. See seade tuleb paigaldada ja seda kasutada, hoides kiirgurit vähemalt 20 cm kaugusel inimese kehast (sh jäsemed: käed, randmed, jalad, pahkluud).
5,47–5,725 GHz riba on mõeldud ainult siseruumides kasutamiseks.
Ühilduvus FCC nõuetega 15.407(c) Andmeedastuse algatab alati tarkvara, mis liigub edasi läbi MAC-i ning digitaalse ja analoogpõhiriba, jõudes lõpuks RF-kiipi. MAC alustab palju eripakette. Need on ainsad viisid, kuidas digitaalse põhiriba jaotis lülitab sisse RF-saatja, mille see lülitab seejärel paketi lõpus välja. Seetõttu on saatja sisse lülitatud ainult eespool mainitud pakettide edastamise ajal. Teisisõnu lõpetab see seade automaatselt edastamise edastatava teabe puudumisel või töötõrke korral.
Sagedustolerants: ±20 ppm
EE
3
Euroopa kliendid
Vanade akude ning elektri- ja elektroonikaseadmete käitlemine (kehtib Euroopa Liidus ja teistes Euroopa riikides, kus on eraldi kogumissüsteemid)
See sümbol tootel, akul või pakendil näitab, et toodet ja akut ei tohi olmejäätmetena käidelda. Teatud akudel võidakse seda sümbolit kasutada koos keemilise sümboliga. Elavhõbeda (Hg) või tina (Pb) keemiline sümbol lisatakse, kui aku sisaldab enam kui 0,0005% elavhõbedat või 0,004% tina. Tagades toodete ja akude reeglitepärase utiliseerimise, aitate ära hoida võimalikke keskkonda ja tervist mõjutavaid negatiivseid tagajärgi, mis ebakorrektse käitlemise tõttu võivad tekkida. Materjalide taastöötlemine aitab säästa loodusressursse. Toodete puhul, mis nõuavad ohutuse, jõudluse või andmete terviklikkuse tõttu alalist ühendust kaasatud akuga, tohib akut vahetada vaid kvalifitseeritud hoolduspersonal. Aku ning elektri- ja elektroonikaseadmete korrektse käitlemise tagamiseks viige tooted kasutusea lõppedes spetsiaalsesse kogumispunkti, kus need taastöödeldakse elektri- ja elektroonikaseadmetele kohaselt. Kõigi teiste akude puhul vaadake jaotist, kus kirjeldatakse aku ohutut eemaldamist tootest. Viige aku spetsiaalsesse kogumispunkti, kus see taastöödeldakse kasutatud akudele kohaselt. Täpsema teabe saamiseks toote või aku töötlemise kohta võtke ühendust kohaliku omavalitsuse, lähedalasuva jäätmekäitluspunkti või kauplusega, kust selle toote või aku ostsite.
Teadmiseks klientidele: järgmine teave kehtib ainult seadmetele, mida müüakse riikides, kus kehtivad Euroopa Liidu direktiivid.
Selle toote on valmistanud Sony Corporation või see on valmistatud Sony Corporationi nimel. EL-i importija: Sony Europe B.V. Küsimused EL-i importijale või toote ühilduvuse kohta Euroopas tuleb saata tootja volitatud esindajale järgmisel aadressil: Sony Belgium, bijkantoor van Sony Europe B.V., Da Vincilaan 7-D1, 1930 Zaventem, Belgium.
Sony Corporation teatab käesolevaga, et see seade vastab direktiivile 2014/53/EL. EL-i vastavusdeklaratsiooni terviktekst on saadaval aadressil http://www.compliance.sony.de/.
SSelle raadioseadme puhul kehtivad riikides BE, BG, CZ, DK, DE, EE, IE, EL, ES, FR, HR, IT, CY, LV, LT, LU, HU, MT, NL, AT, PL, PT, RO, SI, SK, FI, SE, UK, IS, LI, NO, CH, AL, BA, MK, MD, RS, ME, XK, TR järgmised kasutuselevõtu piirangud või kasutuse volitamise nõuded. Sagedusriba 5150–5350 MHz on mõeldud ainult siseruumides kasutamiseks.
See mitmekanaliline AV-vastuvõtja on mõeldud ühendatud seadmete heli ja video taasesituseks, muusika voogesituseks NFC-ga ühilduvatest nutitelefonidest või BLUETOOTH­seadmest ning FM-tuunerist. See süsteem toetab ka võrgu kaudu voogedastamist.
Seadet on kontrollitud ja see vastab elektromagnetilise ühilduvuse eeskirjade piirangutele, kui kasutatakse alla 3 meetri pikkust ühenduskaablit.
See raadioseade on mõeldud kasutamiseks heakskiidetud tarkvaraversiooni(de)ga, millele on viidatud ELi vastavusdeklaratsioonis. Raadioseadmesse laaditud tarkvara puhul on kinnitatud, et see vastab direktiivi 2014/53/EL põhinõuetele. Tarkvaraversioon: M__.R.____ Saate tarkvara versiooniteabe kuvada. (Süsteemi teave) Valige avamenüüst üksused [Setup] – [System
Settings].
Valige üksus [System Information].
EE
4
Liigne helirõhk kuularitest või kõrvaklappidest võib kahjustada kuulmist.
EE
5
Toote kohta pakutavad juhendid
Alustusjuhend Kasutusjuhend
(see brošüür)
Spikker
(võrgus)
Euroopa kliendid
http://rd1.sony.net/help/ha/strdn108/h_eu/
Spikri lugemiseks minge järgmisele veebisaidile:
Toote kohta pakutakse järgmisi juhendeid. Igasse juhendisse kaasatud teave on toodud allpool.
Ettevalmistamine
Paigaldamine Ühendused Algseadistus
Põhitoimingud
Kuulamine/vaatamine
Täpsemad toimingud
Kuulamine/vaatamine
Täpsemad toimingud
BLUETOOTH-funktsioonid Võrgufunktsioonid Mitme tsooni funktsioonid Muud funktsioonid Sätete reguleerimine
Tõrkeotsing
Ettevaatusabinõud ja tehnilised andmed
EE
6
Kasutusjuhendist
Sisukord
Need kasutussuunised kirjeldavad peamiselt
kaugjuhtimispuldi kasutamise toiminguid. Võite kasutada ka vastuvõtjal olevaid juhtnuppe, kui neil on kaugjuhtimispuldil olevate nuppudega samad või sarnased nimed.
Mõnda joonist on kasutatud kontseptuaalse
joonisena ja need võivad erineda tegelikust tootest.
Need kasutussuunised kehtivad Ameerika
Ühendriikide, Kanada, Okeaania ja Euroopa riikide mudelite puhul. Ainult Ameerika Ühendriikide ja Kanada vastuvõtjamudelite tagaosas on pesad SPEAKERS ZONE 2. Ameerika Ühendriikide ja Kanada mudeleid kasutatakse selles kasutusjuhendis illustratiivsel eesmärgil.
Teleriekraanil kuvatavad üksused võivad
piirkonniti erineda.
Sulgudes olev tekst ([--]) kuvatakse
teleriekraanil ja jutumärkides olev tekst („--”) kuvatakse ekraanil.
Toote kohta pakutavad juhendid ................. 6
Kasutusjuhendist .......................................... 7
Vastuvõtja põhifunktsioonid ........................ 8
Komplektis olevad tarvikud ......................... 11
Seadme osad ja juhtnupud .........................12
Ettevalmistamine
Kõlarite paigaldamine .................................18
Kõlarite ühendamine .................................. 20
TV ühendamine .......................................... 29
Audiovisuaalsete seadmete
ühendamine .......................................... 33
Võrku ühendamine ..................................... 38
(Õhu)antenni ühendamine ......................... 39
Vahelduvvoolu toitejuhtme (toiteallika)
ühendamine .......................................... 39
Vastuvõtja seadistamine funktsiooni
Easy Setup kasutades ............................40
Kuulamine/vaatamine
Heli ja video nautimine .............................. 42
Heliefektide nautimine ............................... 46
Võrgufunktsioonid ......................................50
BLUETOOTH-kõrvaklappidega/
-kõlaritega kuulamine ............................51
Lisateave
Energia säästmine ...................................... 53
Tarkvara värskendamine ............................. 53
Tõrkeotsing ................................................. 54
Ettevaatusabinõud ..................................... 58
Tehnilised andmed ..................................... 62
LÕPPKASUTAJA LITSENTSILEPING .............. 67
7
EE
Vastuvõtja põhifunktsioonid
Ühildub erinevate ühenduste ja kvaliteetsete heli-/videovormingutega
Ühildub juhtmega/juhtmeta võrgu, BLUETOOTH-, ja USB­ühendustega
Ühendage vastuvõtjaga Walkman, iPod/iPhone (AirPlay), arvuti, NAS- või USB-seade, et
esitada neis seadmetes sisu või edastada muusikat BLUETOOTH-kõrvaklappidesse/
-kõlaritesse.
Muusikateenused, nagu Spotify ja Chromecast built-in, on toetatud.
Üksikasju vaadake spikrist.
Ühildub uusimate objektipõhiste helivormingutega
Dolby Atmos (lk 24) ja DTS:X on toetatud.
Ühildub kõrglahutusega heli kõrglahutusega taasesitusega
Võrguheli või USB-seadme sisu taasesitamisel toetab vastuvõtja kõrglahutusega helisisu kuni
sagedusega 5,6 MHz vormingus DSD ja kuni sagedusega 192 kHz / 24 bitti vormingus WAV, FLAC ja AIFF.
Toetatud on ka DSD-failide loomulik taasesitus.
Ühildub kõrglahutusega 4K-video vormingutega*
Vastuvõtja toetab 4K HDR-i ja HDCP 2.2, võimaldades teil nautida kõrglahutusega videopilti
(lk 33).
* Peate muutma suvandi [HDMI Signal Format] sätet olenevalt videosisendi signaalist.
Optimaalse ruumilise heli keskkonna funktsioonid
Vaatamis- ja kuulamiskeskkonna automaatne kalibreerimine, et luua ideaalne ruumilise heli ruum, kasutades funktsiooni Auto Calibration (D.C.A.C. EX*)
D.C.A.C. EX mõõdab kõlarite kaugust, nurka, taset ja sagedust ja kalibreerib neid omadusi,
kasutades kaasasolevat stereo-kalibreerimismikrofoni (lk 40).
Seejärel väljastatakse optimaalset heli, simuleerides kõlarite ideaalset asendit ja nurka
(Speaker Relocation**).
Erinevatele kõlarite paigaldamise tingimustele vastavad heliväljade kalibreerimisfunktsioonid
Phantom Surround Back**: võimaldab nautida ruumilise heli efekti, mis on akustiliselt
võrdväärne 7 kanaliga kõlarisüsteemiga, kasutades ainult 5 kanaliga kõlarisüsteemi, ja kui kasutatakse 5.1.2 kanaliga kõlarisüsteemi, võimaldab see nautida ruumilise heli efekti, mis on akustiliselt võrdväärne 7.1.2 kanaliga kõlarisüsteemiga.
Front Surround: võimaldab nautida virtuaalset ruumilist heli ainult kahe eesmise kõlariga
(lk 28).
EE
8
In-Ceiling Speaker Mode**: väljastab loomulikumat heli, langetades heliväljundit lakke
paigaldatud kõlaritest.
Center Speaker Lift Up**: väljastab loomulikku heli, mis tundub tõetruum, tõstes heli
keskmisest kõlarist kuni ekraani kõrguseni.
* Digital Cinema Auto Calibration EX ** Lisateabe saamiseks vaadake spikrit.
Helitehnoloogiad kõrglahutusega muusika taasesitamiseks
Eelistuste alusel valitavad heliväljad
Saate valida erinevate heliväljade hulgast kõlariühenduste või sisendallika järgi (2ch Stereo, Direct, Auto Format Decoding jne) (lk 46).
Olemasolevate heliallikate kõrgemale lahutusele skaleerimine sama teabekogusega kui kõrglahutusega heli puhul, kasutades DSEE HX-i (digitaalne helitäiustuse mootor HX)*
Vastuvõtja taastab signaale tihendatud heliallikate mikropiirkonnas, suurendades diskreetimissagedust ja laiendades bitisügavust tasemeni, mis on võrdväärne kuni 192 kHz / 24 bitiga, võimaldades teil nautida CD-sid ja kadudega tihendatud heliallikaid, nagu MP3-failid, originaalilähedasema väljendusrikka helikvaliteediga.
Kõrglahutusega BLUETOOTH-muusika taasesitus (LDAC)*
LDAC võimaldab edastada ligikaudu kolm korda rohkem andmeid kui varasem BLUETOOTH A2DP-SBC (328 kbit/s, 44,1 kHz). Vastuvõtja toetab kvaliteetse heli juhtmeta taasesitust (edastus/ vastuvõtt), kui vastuvõtjaga on ühendatud BLUETOOTH-i kaudu LDAC-d toetavad kõlarid, kõrvaklapid, Walkman või nutitelefon.
Filmide puhul autentse mõju ja realistliku kaasahaaravuse taasloomine (Sound Optimizer)*
Sound Optimizer kalibreerib akustilise sageduse erinevusi filmi tootmisfaasi ja taasesitamise vahel, mida põhjustavad erinevad helitugevuse tasemed, taasluues filmi helirežissööride ettenähtud kaasahaaravat ruumilise heli efekti, isegi kui taasesitatakse kodus väikese helitugevusega.
* Lisateabe saamiseks vaadake spikrit.
Muud kasulikud funktsioonid
Ühildub funktsioonidega SongPal1) ja SongPal Link
SongPal on spetsiaalne rakendus SongPaliga ühilduvate Sony toodetud heliseadmete juhtimiseks nutitelefoni või tahvelarvutiga. See võimaldab teil juhtida vastuvõtjat nutitelefoni või tahvelarvutiga ning kasutada funktsiooni SongPal Link.
Varustatud HDMI-pesaga, mis ühildub funktsioonidega eARC (täiustatud helitagastuskanal) ja ARC (helitagastuskanal)
Teleri heli saab väljastada vastuvõtjast, kasutades ainult üht HDMI-kaablit (lk 31). eARC on HDMI versiooni 2.1 uus funktsioon. Kui ühendate funktsiooniga eARC ühilduva teleri vastuvõtjaga, siis lisaks helivormingutele, mida toetab juba tavaline ARC, saate nautida ka nii objektipõhiseid helivorminguid, nagu Dolby Atmos – Dolby TrueHD ja DTS:X, kui ka mitmekanalilist lineaarset impulss-koodmodulatsiooni, mida ei saa ARC-i kaudu edastada.
2)
9
EE
Toetab eesmiste kõlarite kaksikvõimendust
Saate täiustada eesmiste kõlarite helikvaliteeti, ühendades kõrgsageduskõlari ja bassikõlariga erinevad võimendid, kasutades kaksikvõimenduse ühendust (lk 26).
Muusika ja videosisu erinevates tubades taasesitamise tugi
Funktsioon Wireless Multi-RoomMitme tsooni funktsioon võimaldab väljastada heli- ja videosignaale teise tuppa.
1)
SongPal on nüüd Sony | Music Center. Saate kasutada rakendust Sony | Music Center vastuvõtjas.
2)
Lisateabe saamiseks vaadake spikrit.
3)
Saate nautida vastuvõtjaga ühendatud seadme heli. Heli esitatakse pildi suhtes viivitusega.
3)
võimaldab kuulata sama muusikat erinevates tubades.
2)
10
EE
Komplektis olevad tarvikud
Kaugjuhtimispult (1)R03-patareid (AAA-suuruses) (2) FM-traatantenn (õhuantenn) (1)
Kalibreerimismikrofon (1)
Patareide sisestamine kaugjuhtimispulti
Sisestage kaugjuhtimispulti kaks (suurus AAA) patareid R03 (komplektis). Veenduge patareide sisestamisel, et otsad + ja – oleks õigel poolel.
Märkus.
Ärge jätke kaugjuhtimispulti liiga sooja või
niiskesse kohta.
Ärge kasutage uusi patareisid koos vanadega.Ärge kasutage mangaanpatareisid koos teist tüüpi
patareidega.
Ärge jätke kaugjuhtimispuldi andurit otsese
päikesevalguse kätte või valgustite alla. See võib põhjustada talitlushäireid.
Kui te kaugjuhtimispulti pikema aja jooksul ei
kasuta, eemaldage patareid, et vältida patareide lekkimisest ja korrosioonist tekkivaid võimalikke kahjustusi.
Kui vastuvõtja enam kaugjuhtimispuldile ei
reageeri, vahetage mõlemad patareid uute vastu.
EE
11
Seadme osad ja juhtnupud
Vastuvõtja
Esipaneel
 (toide) (lk 39)ToitenäidikSPEAKERS (lk 41)CONNECTION PAIRING BLUETOOTH
Juhib BLUETOOTH-funktsiooni.
TUNER PRESET +/–
Valib eelhäälestatud jaamu või kanaleid.
NFC-andur2CH/MULTI, MOVIE, MUSIC (lk 46)Kuvapaneel (lk 13)DISPLAY MODE
Muudab kuvapaneelil olevat teavet.
ZONE SELECT, ZONE POWER (lk 43, 44)DIMMER
Reguleerib ekraanipaneeli heledust.
Kaugjuhtimisandur
Võtab vastu kaugjuhtimispuldi signaale.
PURE DIRECT
Kui funktsioon Pure Direct on sees, süttib nupu kohal olev näidik.
MASTER VOLUME (lk 42)INPUT SELECTOR (lk 42)Port (USB)
Ühendage sellesse porti USB-seade.
Pesa CALIBRATION MIC (lk 41)
EE
12
Pesa PHONES
Siia ühendage kõrvaklapid.
Toit enä id ik
Roheline: vastuvõtja on sisse lülitatud.Kollane: vastuvõtja on ooterežiimis ja peate
seadistama ühe järgmistest. Suvandi [Control for HDMI], [Remote
Start]*, [Bluetooth Standby] või [Network Standby]* sätteks on valitud [On].
[Standby Through] on seatud valikule
[On] või [Auto].
Suvandi [Zone2 Power] või [HDMI Zone
Power] sätteks on valitud [On].
Näidik kustub: vastuvõtja on ooterežiimis ja
kõikide järgmiste sätete puhul on valitud [Off].
[Control for HDMI][Standby Through][Remote Start]*[Bluetooth Standby][Network Standby]*[Zone2 Power] ja [HDMI Zone Power]
* Ainult Ameerika Ühendriikide, Kanada ja
Okeaania mudelite puhul.
Ekraani näidikud
UPDATE
Süttib, kui saadaval on uus tarkvara.
D.C.A.C.
Süttib, kui rakendatud on automaatse kalibreerimise (D.C.A.C. EX) funktsiooni mõõtmistulemused.
S.OPT.
Süttib, kui funktsioon Sound Optimizer on aktiveeritud.
A.P.M.
Süttib, kui funktsioon A.P.M. (Automatic Phase Matching) on aktiveeritud. Funktsiooni A.P.M. saate seadistada ainult funktsioonis D.C.A.C.
D.R.C.
Süttib funktsiooni Dynamic Range Compression aktiveerimisel.
D.L.L.
Süttib, kui funktsioon D.L.L. (Digital Legato Linear) on aktiveeritud.
EQ
Süttib ekvalaiseri aktiveerimisel.
ZONE2, ZONE H
„ZONE2” süttib, kui 2. tsooni toide on sisse lülitatud. „ZONE H” süttib, kui HDMI-tsooni toide on sisse lülitatud.
ST
Süttib, kui vastuvõtja leiab FM­stereoringhäälingu.
HDMI OUT A + B
Viitab pesadele HDMI OUT, mis väljastavad parasjagu heli-/videosignaale.
SLEEP
Süttib unetaimeri aktiveerimisel.
Kõlarisüsteemi näidik (lk 41)Neural:X
Süttib, kui aktiveeritud on DTS Neural:X-i dekodeerimine.
Surr
Süttib, kui aktiveeritud on Dolby Surroundi dekodeerimine.
Märkus.
Olenevalt kõlarite paigutuse seadistusest ei pruugi need näidikud süttida.
DSD Native
Süttib, kui aktiveeritud on DSD loomuliku taasesituse funktsioon.
IN-CEILING
Süttib, kui aktiveeritud on laesiseste kõlarite režiim.
BLUETOOTH-i näidik
„BT” süttib, kui ühendatud on BLUETOOTH­seade. Vilgub ühenduse loomise ajal. „BT TX” süttib, kui vastuvõtjaga ühendatud audiovisuaalne seade saadab BLUETOOTH­kõrvaklappidesse/-kõlaritesse heli.
Juhtmeta kohtvõrgu signaali tugevuse
näidik
Näitab traadita kohtvõrgu (LAN) signaali tugevust.
Signaal puudub
Nõrk
Keskmine
Tugev
Juhtmega kohtvõrgu näidik
Süttib, kui ühendatud on LAN-kaabel.
Sisendinäidik
Süttib, näidates kasutatavat sisendit.
HDMI
Digitaalsignaalid sisestatakse valitud pistiku HDMI kaudu.
ARC
Sisendiks valitakse TV ja tuvastatakse eARC-i või ARC-i signaalid.
COAX
Digitaalsignaalid sisestatakse pistiku COAXIAL kaudu.
OPT
Digitaalsignaalid sisestatakse pesa OPTICAL kaudu.
EE
13
Tagapaneel
Pesa COAXIAL INPesad HDMI IN/OUT*Pesad IR REMOTE IN/OUT
Saate juhtida vastuvõtjat eemalt, ühendades
infrapunajärguri (pole komplektis) pessa IR REMOTE IN.
Saate käivitada või peatada vastuvõtjaga
ühendatud seadmetes (nt CD-mängija) taasesituse, ühendades IR Blasteri (ei kuulu komplekti) pessa IR REMOTE OUT.
Juhtmeta kohtvõrgu antennKohtvõrguportPesad SPEAKERS
Ainult Ameerika Ühendriikide ja Kanada mudelid on varustatud pesadega SPEAKERS ZONE 2. Ameerika Ühendriikide ja Kanada mudeleid kasutatakse selles kasutusjuhendis illustratiivsel eesmärgil.
Pesad ZONE 2 OUTPesad SUBWOOFER OUTPesad AUDIO INPesad VIDEO IN/MONITOR OUTPesa FM ANTENNAPesa OPTICAL IN
* Kõik vastuvõtja pesad HDMI IN/OUT toetavad
HDCP 2.2. HDCP 2.2 on värskelt täiendatud tehnoloogia autoriõiguste kaitsmiseks, mida kasutatakse sisu (nt 4K-filmide) kaitsmiseks.
EE
14
Teave videosignaalide sisendi/väljundi kohta
Pesa HDMI OUT Mis tahes
pesa HDMI IN
HDMI OUT A (TV) või HDMI OUT B/
HDMI ZONE
Pistik HDMI IN
AV-sead e Vastuvõt ja TV
Pesa VIDEO OUT VIDEO IN MONITOR OUT Pesa VIDEO IN
Vastuvõtja pesadesse HDMI IN sisestatavaid digitaalseid videosignaale väljastatakse ainult pesadest HDMI OUT A (TV) või HDMI OUT B/HDMI ZONE. Pesadest VIDEO IN sisestatavaid analoogvideosignaale väljastatakse ainult pesast MONITOR OUT. Kasutage vastuvõtja, AV-seadme ja teleri ühendamisel viitena järgmist joonist.
Märkus.
Kui ühendate teleri pesaga MONITOR OUT, ei kuvata teleris selle vastuvõtja avamenüüd. Vastuvõtja juhtimiseks, kasutades teleris kuvatud menüüd, ühendage teler pesadega HDMI OUT A (TV) või HDMI OUT B/HDMI ZONE.
EE
15
Kaugjuhtimispult
 (toide)
Lülitab vastuvõtja sisse või ooterežiimile.
HDMI OUT
Lülitab pesadesse HDMI OUT A (TV) ja HDMI OUT B/HDMI ZONE ühendatud kahe teleri väljundite vahel. Kui menüüs [HDMI Settings] on valitud suvandi [HDMI Out B Mode] sätteks [Main], vahetatakse väljundit igal nupuvajutusel järgmiselt: HDM I A, HDMI B, HDMI A+B ja HDMI OFF. Kui suvandi [HDMI Out B Mode] sätteks on valitud [Zone], lülitatakse väljundit igal nupuvajutusel suvandite HDMI A ja HDMI OFF vahel. Valige HDMI OFF, et lülitada pesade HDMI OUT A (TV) ja HDMI OUT B/HDMI ZONE väljund välja.
Sisendinupud
BD/DVD, SAT/CATV, GAME, SA-CD/CD, USB, TV, FM
Valib sisendkanali, mis on ühendatud seadmega, mida kasutada tahate. Kui vajutate mõnda sisendinuppudest, lülitatakse vastuvõtja sisse.
WATCH, LISTEN
Võimaldab avada kuva Watch või Listen otse, ilma et peaksite selle avamenüüst valima. Vajutage nuppu WATCH, et avada kuva Watch, või nuppu LISTEN, et avada kuva Listen. Seejärel vajutage nuppu WATCH või LISTEN, et valida sisend, mida soovite vaadata.
CUSTOM PRESET 1
Võimaldab vastuvõtja mitmesuguseid seadistusi salvestada ja taastada. Vajutage kohandatud eelsätte valimiseks. Vajutage ja hoidke nuppu all, et praegune säte eelsättena salvestada.
MUSIC SERVICE
Kui olete kuulanud selle vastuvõtjaga teenusest
1), 2)
Spotify vajutage nuppu MUSIC SERVICE, et esitada sama muusikat punktist, kus esitamine jäi pooleli. Kasutamise kohta lisateabe saamiseks vaadake spikrit.
voogedastatavat muusikat,
BLUETOOTH RX/TX
Aktiveerib režiimis [Bluetooth Mode] funktsiooni [Receiver] või [Transmitter]. Režiimis [Receiver] võtab vastuvõtja mängijast heli vastu ja väljastab seda. Režiimis [Transmitter] saadab vastuvõtja heli BLUETOOTH-kõrvaklappidesse/-kõlaritesse.
FRONT SURROUND, 2CH/MULTI, MOVIE, MUSIC
Valib helivälja.
DSD NATIVE
Aktiveerib pakkimata DSD funktsiooni.
DISPLAY
Kuvab teleriekraanil teabe.
AMP MENU
Kuvab ekraanil vastuvõtja kasutamiseks menüü.
BACK
Naaseb eelmisse menüüsse või väljub menüüst või teleriekraanil kuvatavast juhendist.
OPTIONS
Kuvab suvandite menüüsid. (Menüüd ei kuvata, kui sisendiks on valitud TV.)
(sisestamine), / / /
Menüü-üksuste valimiseks vajutage nuppe
, , , . Seejärel vajutage valiku
sisestamiseks nuppu
.
EE
16
HOME
Kuvab teleriekraanil avamenüü.
/ (eelmine/järgmine), (esitamine/peatamine)
3)
,
(seiskamine)
Vahelejätmine, esitamine, peatamine, toimingu lõpetamine.
PRESET +/–
Valib eelhäälestatud jaamu või kanaleid.
(helitugevus) +3)/–
Reguleerib korraga kõigi kõlarite helitugevust.
(vaigistamine)
Lülitab heli ajutiselt välja. Heli taastamiseks vajutage nuppu uuesti.
1)
Saadaolevad teenused võivad erineda olenevalt teie asukohast.
2)
Spotify taasesitus vastuvõtja kaudu on saadaval ainult Spotify Premium-konto omanikele.
3)
Nuppudel ja + on kompepunkt. Lähtuge vastuvõtja kasutamisel reljeefsetest punktidest.
Märkus.
Ülalolevad seletused on mõeldud näidetena.Olenevalt ühendatud seadme mudelist ei pruugi
mõni selles jaotises kirjeldatud funktsioon seadmega komplektis oleva kaugjuhtimispuldiga töötada.
EE
17
Ettevalmistamine
Kõlarite paigaldamine
Saate AV-vastuvõtjaga ühendada kuni 7 kõlarit ja 2 bassikõlarit. Paigutage kõlarid ja bassikõlarid eelistatud kõlarisüsteemi järgi.
Iga kõlari asukoht
Märkus.
Kui ühendate ainult ühe tagumise ruumilise heli kõlari (SB), pange tagumine ruumilise heli kõlar otse
kuulmisasendi taha.
Kuna bassikõlar (SW) ei väljasta väga konkreetselt suunatud signaale, võite selle paigutada kuhu tahes.
Kõlarite nimed ja funktsioonid
Joonistel kasutatud lühendid
FL Eesmine vasak kõlar FR Eesmine parem kõlar CNT Keskmine kõlar Tekitab keskmisest kanalist vokaalihelisid. SL Vasak ruumilise heli kõlar SR Parem ruumilise heli kõlar
SBL
SBR
SB
SW Bassikõlar
TML
TMR
EE
18
Kõlari nimi Funktsioonid
Väljastab helisid eesmisest vasakust/paremast kanalist.
Tekitab vasakust/paremast ruumilisest kanalist helisid.
Tag umin e vasak ruumilise heli kõlar
Tag umin e pa rem ruumilise heli kõlar
Tagumine ruumilise heli kõlar
Ülemine keskmine vasak kõlar
Ülemine keskmine parem kõlar
Tekitab tagumisest vasakust/paremast ruumilisest kanalist helisid.
Tekitab tagumisest ruumilisest kanalist helisid.
Tekitab LFE-kanali (madalsageduse efekti) helisid ja võimendab teiste kanalite bassihelisid.
Väljastab heli ülemisest keskmisest vasakust/paremast kanalist.
Joonistel
Kõlari nimi Funktsioonid kasutatud lühendid
FDL
FDR
SDL
SDR
FHL Eesmine vasak laekõlar FHR Eesmine parem laekõlar
Eesmine Dolby Atmose
toega vasak kõlar
Eesmine Dolby Atmose
toega parem kõlar
Ruumiline Dolby Atmose
toega vasak kõlar
Ruumiline Dolby Atmose
toega parem kõlar
Väljastab helisid ülemisest keskmisest vasakust/paremast kanalist ja peegeldab neid helisid laest. Võimaldab Dolby Atmose 3D-filmide helide taasesitamist, ilma et peaksite laekõlarid paigaldama.
Väljastab helisid ülemisest keskmisest vasakust/paremast kanalist ja peegeldab neid helisid laest. Võimaldab Dolby Atmose 3D-filmide helide taasesitamist, ilma et peaksite laekõlarid paigaldama.
Väljastab vertikaalseid heliefekte eesmise laekõlari vasakust/paremast kanalist.
Kõlarite konfiguratsioon ja kõlarite paigutuse seadistused
Valige kasutatavale kõlarite konfiguratsioonile vastav kõlarite paigutus. Allolevas tabelis on toodud kõlarikonfiguratsioonide ja kõlarite paigutuse sätete näited. Iga kõlarikonfiguratsiooni näite puhul kõlarite paigutuse ja ühendusdiagrammide nägemiseks vt jaotist „Kõlariühenduste näited” (lk 21).
Ettevalmistamine
Iga tsooni kõlarite konfiguratsioon [Surround Back Põhitsoon 2. tsoon
5.1-kanal Ei kasutata [5.1] 21
7.1 kanaliga süsteem, mis kasutab tagumisi ruumilise heli kõlareid
5.1.2 kanaliga süsteem, mis kasutab ülemisi keskmisi kõlareid
5.1.2 kanaliga süsteem, mis kasutab Dolby Atmose toega kõlareid
5.1 kanaliga 2. tsooni kõlaritega
5.1 kanaliga topeltvõimendi ühendusega
2.1 kanaliga süsteem (eesmise ruumilise heli nautimiseks)
* Saate valida funktsiooni [Surround Back Speaker Assign] ainult siis, kui kõlarite paigutuseks on valitud säte,
millel ei ole tagumisi ruumilise heli ega lakke paigaldatud kõlareid.
Nõuanne
Vastuvõtja võimaldab nautida ruumilise heli efekti, mis on akustiliselt võrdväärne 7.1.2 kanaliga kõlarisüsteemi heliga, kui valite menüüs [Speaker Settings] suvandi [SpeakerRelocation/PhantomSurroundBack] sätteks [Type A] või [Type B]. Kui valite suvandi [SpeakerRelocation/PhantomSurroundBack], tehke enne automaatne kalibreerimine (lk 40).
Ei kasutata [7.1] 22
Ei kasutata [5.1.2 (TM)] 23
Ei kasutata [5.1.2 (FD)] 24
2 kanaliga [Zone2] [5.1] 25
Ei kasutata [BI-AMP] [5.1] 26
Ei kasutata [2.1] 28
Speaker Assign]*
Seadistus [Speaker Pattern]
Ühendamise kohta leiate teavet lk
EE
19
Kõlarite ühendamine
10 mm
See vastuvõtja võimaldab ühendada kuni 7.1 kanaliga kõlarisüsteemi. Kõlarite paigutuse skeem aitab luua täiuslikku kõlarite paigutust. Kõlarite paigutust pole vaja reguleerida täpselt skeemi järgi.
Märkus.
Ühendage kõlarid, mille nimitakistus on 6–16 oomi.Enne kaablite ühendamist eemaldage kindlasti vahelduvvoolu toitejuhe.Enne vahelduvvoolu toitejuhtme (toiteallika) ühendamist veenduge, et kõlari kaablite metalljuhtmed ei
puutuks liideste SPEAKERS vahel omavahel kokku.
Kui ühendate automaatse ooterežiimi funktsiooniga bassikõlari, lülitage see funktsioon filme vaadates välja.
Kui automaatse ooterežiimi funktsioon on sisselülitatud, lülitub bassikõlar sisendsignaali taseme põhjal automaatselt ooterežiimi ja heli ei pruugita väljastada.
Kui teil on kaks bassikõlarit, saate mõlemad ühendada pistikutesse SUBWOOFER OUT.
Kõlari kaablite ühendamine
Ühendage kõlarikaablid korralikult kõlari ja selle vastuvõtja pesadega. Lisaks keerake tugevalt kõlari traate ja sisestage need korralikult kõlari pesadesse.
Märkus.
Ärge eemaldage liiga suurt osa kõlari kaabliümbrisest, et ennetada kõlarikaablite traatide omavahel
kokkupuutumist.
Ühendage kõlarikaablid õigesti, nii et polaarsused (+/–) ühtivad vastuvõtja ja kõlarite puhul.
Vale ühendus võib põhjustada vastuvõtjale jäädavaid kahjustusi.
EE
20
Kõlariühenduste näited
30˚
100–120˚
Ruumilise heli kõlarid
Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kõlarikaabel (pole kaasas)
Eesmised kõlarid
Bassikõlar
Keskmine kõlar
5.1 kanaliga kõlarisüsteem
Ettevalmistamine
EE
21
7.1 kanaliga kõlarisüsteem, mis kasutab tagumisi ruumilise heli
30˚
100–120˚
Sama nurk
Tagumised ruumilise
heli kõlarid*
Ruumilise heli kõlarid
Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kõlarikaabel (pole kaasas)
Eesmised kõlaridBassikõlar
Keskmine kõlar
kõlareid
* Kui ühendate ainult ühe tagumise ruumilise heli kõlari, ühendage see pesadega L (+/–).
Pärast ühenduse loomist valige suvandi [Speaker Pattern] sätteks jaotises [Speaker Settings] kõlarite paigutus, mille puhul on ühendatud ainult üks tagumine ruumilise heli kõlar.
22
EE
5.1.2 kanaliga kõlarisüsteem, mis kasutab ülemisi keskmisi kõlareid
30˚
100–120˚
Ülemised keskmised
kõlarid*
Ruumilise heli kõlarid
Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kõlarikaabel (pole kaasas)
Eesmised kõlarid
Bassikõlar
Keskmine kõlar
Ettevalmistamine
* Kui ühendus on loodud, valige jaotises [Speaker Settings] suvandi [Speaker Pattern] sätteks [5.1.2 (TM)].
23
EE
5.1.2 kanaliga kõlarisüsteem, mis kasutab Dolby Atmose toega
30˚
100–120˚
Eesmised Dolby
Atmose toega kõlarid*
Ruumilise heli kõlarid
Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kõlarikaabel (pole kaasas)
Eesmised kõlaridBassikõlar
Keskmine kõlar
kõlareid
* Kui ühendus on loodud, valige jaotises [Speaker Settings] suvandi [Speaker Pattern] sätteks [5.1.2 (FD)].
24
EE
5.1 kanaliga kõlarisüsteem 2. tsooni kõlaritega
30˚
100–120˚
Põhitsoon 2. tsoon
Kõlarid (2. tsoon) (ainult
Ameerika Ühendriikide ja
Kanada mudelid)*
Ruumilise heli kõlarid
Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kõlarikaabel (pole kaasas)
Eesmised kõlaridBassikõlar
Keskmine kõlar
Kõlarid (2. tsoon)
(teised mudelid)*
Ettevalmistamine
* Ainult Ameerika Ühendriikide ja Kanada mudelid on varustatud pesadega SPEAKERS ZONE 2.
Ameerika Ühendriikide ja Kanada mudeleid kasutatakse selles kasutusjuhendis illustratiivsel eesmärgil. Teiste mudelite puhul ühendage 2. tsooni kõlarid pesadega SPEAKERS SURROUND BACK/HEIGHT (FRONT B/ BIAMP/ZONE 2). Lisateabe saamiseks 2. tsooni kõlarite kasutamise kohta vt jaotist „Heli nautimine teistes tubades asuvate kõlarite kaudu (2. tsoon)” (lk 43).
Märkus.
Ameerika Ühendriikide ja Kanada mudelite puhul ühendage 2. tsooni kõlarid pesadesse SPEAKERS ZONE 2.
25
EE
5.1 kanaliga kõlarisüsteem topeltvõimendi ühendusega
30˚
100–120˚
Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kõlarikaabel (pole kaasas)
Ruumilise heli kõlarid Keskmine kõlar
Bassikõlar
Eesmine kõlar
Kui eesmised kõlarid on kaksikkaabeldusega kõlarid, mis on varustatud eraldi pesadega kõrgsageduslike helide (kõrgsageduskõlar) ja madalsageduslike helide (bassikõlar) jaoks, saate luua kaksikvõimenduse ühenduse. Ühendage kõrgsageduskõlari ja bassikõlari iga pesapaar selle vastuvõtja pesadega SPEAKERS FRONT A ja SPEAKERS SURROUND BACK/HEIGHT. Saate nautida parema kvaliteediga heli taasesitust, kui juhite kõrgsageduskõlarit ja bassikõlarit eraldi võimenditega.
Veenduge, et kõlarite külge kinnitatud Hi-/Lo-metalldetailid oleks kõlaritelt eemaldatud, et vältida vastuvõtja rikkeid. Pärast ühenduse loomist määrake suvand [Surround Back Speaker Assign] menüüs [Speaker Settings] väärtusele [BI-AMP].
EE
26
Märkus.
Saate valida funktsiooni [Surround Back Speaker Assign] ainult siis, kui kõlarite paigutuseks on valitud säte, millel ei ole tagumisi ruumilise heli ega lakke paigaldatud kõlareid (lk 19).
Ettevalmistamine
EE
27
2.1 kanaliga kõlarisüsteem (eesmise ruumilise heli nautimiseks)
30˚
1,5–3 m
Pange eesmise kõlari kõrgsageduskõlar enda kõrvade kõrgusele.
Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kõlarikaabel (pole kaasas)
Eesmised kõlaridBassikõlar
Kui valite helivälja sätteks suvandi [Front Surround], saate nautida virtuaalse ruumilise heli efekte, kasutades ainult kaht eesmist kõlarit. Paigutage kõlarid eesmise ruumilise heli nautimiseks, nagu on allpool näidatud.
Nõuanne
Muutke eesmiste kõlarite suunda vähehaaval, et leida suund, mis võimaldab parimat ruumilise heli efekti.
28
EE
TV ühendamine
Ühendage TV pesaga HDMI OUT või MONITOR OUT. Menüü kuvatakse teleris ainult juhul, kui ühendate teleri pesaga HDMI OUT. Sony soovitab kasutada pesa HDMI OUT teleri ühendamiseks, kuna paljudel juhtudel tuleb valida vastuvõtja sätted, kasutades menüüd. 4K-teleriühenduse kohta leiate teavet spikrist.
Märkused ühenduse kohta
Enne kaablite ühendamist eemaldage kindlasti vahelduvvoolu toitejuhe.Sony soovitab kasutada Sony toodetud HDMI-kaablit või muud HDMI-volitusega kaablit.
Kasutage kindlasti kiiret Ethernetiga HDMI-kaablit. Videosignaalide puhul, mis nõuavad suurt ribalaiust, nagu 4K/60p 4:4:4, 4:2:2 ja 4K/60p 4:2:0 (10-bitine) jne, kasutage kindlasti kvaliteetset Etherneti-toega kiiret HDMI-kaablit, mis toetab kuni 18 Gbit/s ribalaiust.
Kui kasutate suure ribalaiusega videovorminguid, nagu 4K/60p 4:4:4, 4:2:2 ja 4K/60p
4:2:0 (10-bitine), seadistage kindlasti HDMI-signaali vorming. Lisateavet vt „HDMI signaalivormingu seadistamine” (lk 42).
Me ei soovita kasutada HDMI-DVI-konversioonikaablit. Kui ühendate HDMI-DVI-
konversioonikaabli DVI-D-seadmega, võib heli ja/või pilt kaduda. Ühendage eraldi helikaablid või digitaalsed ühenduskaablid ning määrake seejärel uuesti sisendpesad, kui heli ei väljastata õigesti.
Olenevalt teleri ja antenni (õhuantenni) vahelisest ühendusest võib teleri ekraanil olev kujutis
moonutatud olla. Sellisel juhul paigutage antenn (õhuantenn) vastuvõtjast kaugemale.
Kui ühendate optilise digitaalkaabli, sisestage pistikud otse, kuni need paigale klõpsatavad.Ärge väänake ega siduge optilisi digitaalseid kaableid kokku.
Kõik digitaalsed helipesad ühilduvad diskreetimissagedustega 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz ja 96 kHz.
Kui ühendate teleri vastuvõtja pesaga TV IN, määrake teleri heliväljundi sätteks Fixed, juhul kui
valida on sätte Fixed või Variable vahel.
Kui ühendate teleri pesaga HDMI OUT B / HDMI ZONE, valige kindlasti menüüs
[HDMI Settings] suvandi [HDMI Out B Mode] sätteks [Main]. Avamenüüd ei kuvata teleriekraanil, kui [HDMI Out B Mode] on seatud valikule [Zone].
Ettevalmistamine
29
EE
Funktsioonidega eARC ja ARC mitteühilduva teleri ühendamine HDMI-
Helisignaalid
Optiline digitaalne helikaabel (pole kaasas)
Helikaabel (pole kaasas)
HDMI-kaabel (pole kaasas)
Soovitatud ühendus Teine võimalik ühendus
Heli-/ videosignaalid
või
ühenduse kaudu
Kui ühendate vastuvõtja teleriga, kasutades HDMI-kaablit , suudab vastuvõtja heli- ja videosignaale telerisse väljastada. Pange tähele, et peate ühendama teleriga siiski ka optilise digitaalkaabli või helikaabli , et väljastada teleri heli vastuvõtjaga ühendatud kõlaritest.
30
EE
Loading...
+ 176 hidden pages