Line 6 TBP12 User Manual [nl]

®
TBP12 Transmitter
Pilotenhandboek
See www.line6.com/manuals for Advance Guide
Advanced Users Guide available @ www.line6.com/manuals
Opmerkingen voor uw veiligheid
OPGELET
RISICO OP ELEKTRO-
CUTIE. NIET OPENEN.
WAARSCHUWING: Om het risico op brand en elektrocutie te beperken mag je nooit de schroeven verwijderen. Dit apparaat bevat geen
onderdelen die je zelf mag herstellen. Laat dit werk over aan een erkende technische dienst.
WAARSCHUWING:
Dit apparaat werkt conform “Part 15” van de Amerikaanse FCC-bepalingen. Meer bepaald moet het product aan de volgende eisen voldoen: (1) het mag geen schadelijke interferenties veroorzaken en (2) het moet bestand zijn tegen eventueel ontvangen interferenties die de werking op een onvoorspelbare manier zouden kunnen beïnvloeden.
OPMERKING: Dit apparaat werd uitvoerig getest. Daarbij is gebleken dat het, volgens “Part 15” van de Amerikaanse FCC-bepalingen, voldoet aan de vereisten voor “Class B”-apparaten. Deze limieten zijn bedoeld als redelijke bescherming tegen schadelijke interferenties in de huiselijke kring. Dit apparaat genereert, hanteert en zendt hoogfrequente energie. Als het niet conform de instructies wordt opgesteld, kan het de radiocommunicatie ernstig storen. Er wordt echter geen garantie gegeven dat er nooit interferentie kan optreden. Als dit apparaat de radio- ode TV-ontvangst verstoort, wat kan worden nagegaan door het apparaat even uit- en weer in te schakelen, moet de gebruiker de storing op één van de volgende manieren verhelpen:
- Stel de ontvangstantenne op een andere plaats op.
- Stel de ontvanger verder van het gestoorde apparaat vandaan op.
- Sluit het betreffende apparaat op een andere stroomkring aan dan de ontvanger.
- Raadpleeg een ervaren radio-/TV-technieker.
Dit digitale klasse-B-apparaat beantwoordt aan de Canadese ICES-003-bepalingen.
Om het risico op brand of elektrocutie te voorkomen mag je dit apparaat nooit blootstellen aan vochtigheid of regen
VERKLARING
.
Lees de volgende belangrijke veiligheidsinstructies door.
Bewaar deze instructies op een veilige plaats op.
Alvorens met de XD-V70 aan de slag te gaan moet je het volgende doornemen en alle punten en suggesties behartigen:
1. Volg alle waarschuwingen in de XD-V70-handleiding.
2. Gebruik uitsluitend niet oplaadbare AA-alkalinebatterijen in de zender.
3. Voer alleen de in de XD-V70-handleiding uitdrukkelijk vermelde handelingen uit. In de volgende gevallen moet het product door een erkende herstellingsdienst nagekeken worden:
als er vloeistoffen of andere voorwerpen in het inwendige beland zijn.
als dit product in de regen heeft gestaan of nat is geworden.
als het product niet meer naar behoren lijkt te werken.
als het product gevallen of de ombouw beschadigd is.
4. Zet het product nooit in de buurt van warmtebronnen, zoals radiatoren, stoven of andere apparaten die tijdens het gebruik heet worden.
5. Voorkom dat er vloeistoffen of kleine voorwerpen in dit product belanden. Zet het product nooit in de buurt van water.
6. Ga nooit op de kabels staan. Zet geen zware voorwerpen op de kabels om te voorkomen dat ze gekneusd of beschadigd worden. Wees met name voorzichtig in de buurt van de aansluiting op het apparaat.
7. Als je de zender langere tijd niet wilt gebruiken, moet je hem uitschakelen, omdat de batterijen dan langer meegaan.
8. Maak het product alleen schoon met een vochtige doek.
9. Gebruik alleen de uitdrukkelijk door de fabrikant aanbevolen opties en uitbreidingen.
10. Het luisteren op een pittig volume kan leiden tot gehoorverlies – en zoiets is onomkeerbaar. Zet het volume dus nooit overdreven hard.
BasisBeDiening
4
BATT AUDIO
OFF/ON
MUTE
3. MUTE – Indrukken om het audiosignaal te onderdrukken.
4. BATT-indicator – Indicator blauw= vol, Licht rood op= Lage spanning,
13
Knippert rood= Zeer lage spanning/Vervang de batterijen!.
AUDIO-indicator – Indicator groen= Ontvangst van een audiosignaal
BATT AUDIO
N222
6
5
2
008WWA090153
IC: 6768A-916TBP12
FCC ID: UOB916TBP12
Pat. Pending
Made in China
Designed in U.S.A.
1. OFF/ON-schakelaar – De schakelaar verschuiven om de zender in of uit
te schakelen.
2. Mini-XLR-ingang – Sluit hier de mini-XLR-stekker van de microfoon
aan. Indien nodig, kun je ook een andere microfoon met mini-XLR­stekker aansluiten, als hij voor draadloos gebruik geschikt is.
Installatie en plaatsing van de microfoon: Bevestig de lavaliermicrofoon
met behulp van de clip aan een kledingsstuk en draai de micro naar de klankbron. Vermijd echter plaatsen waar er sprake is van mechanische geluiden, zoals een ritssluiting, een binnenzak e.d.
5. LC-display – Telkens wanneer je op een knop drukt, gaat de displayverlichting aan. In de hoofdmode ziet het display er ongeveer als
volgt uit.
Naar gelang het kanaal, dat je op de XD-V70 kiest, beeldt het display
CHAN 1”~“CHAN 12” af. De “MUTE”-boodschap verschijnt alleen,
wanneer de zender in mute staat. “ afgebeeld, wanneer je “
LO” als vermogen kiest. Het hangslot wordt
POWER SAVE” wordt alleen
alleen afgebeeld, wanneer de zender beveiligd is. In deze stand kun je het apparaat noch uitschakelen, noch de instellingen wijzigen. De klok in de onderste displayregel toont de geschatte resterende levensduur van de batterijen (uren en minuten). Deze waarde verandert om de 20 minuten.
Opmerking: Onmiddellijk na het inschakelen klopt de tijdindicatie
van de batterijen eventueel niet. Zolang het
batterijsymbool oplicht,
bedraagt de levensduur van de batterijen nog minstens 1 uur. Als de levensduur minder dan een uur bedraagt, knippert het.
insteLLingspaginas
Pagina 1 – Geheugenkeuze
De XD-V70 werkt alleen, wanneer hij op het kanaal zendt dat je als ontvangstkanaal op de zender gekozen hebt. Om een ander zendkanaal op de XD-V70 te kiezen, moet je houden om naar pagina 1 te gaan. Druk op wijzigen ( in het display getoond. De keuze van het zendkanaal wordt pas definitief, wanneer je naar de hoofdpagina terugkeert door de SELECT-knop 2 seconden ingedrukt te houden (instellingspagina verlaten) of 15 seconden lang op geen enkele knop te drukken (timeout).
CHAN 1~12). Het gekozen kanaalnummer (1~12) wordt rechts
SELECT minstens 2 seconden ingedrukt
VALUE om de instelling te
Pagina 3 – Naam afbeelden
Druk, op instellingspagina 2, op SELECT om naar pagina 3 te gaan. Druk op in het display). Met deze parameter bepaald je of de hoofdpagina het kanaalnummer (NAME OFF), dan wel een naam (NAME On) afbeeldt. De fabrieksinstelling luidt “
VALUE om afwisselend “On” en “OFF” te kiezen (zie rechts
OFF”.
Pagina 4 – Naam invoeren
Pagina 2 – POWER-instelling
De XD-V70 kan één van twee vermogensinstellingen, “Hi” (maximaal vermogen) of “ maximaal bereik of op plaatsen met sterke interferentie. Kies “Lo” voor een langere levensduur van de batterijen, als je het maximale bereik niet echt nodig hebt. Druk, op instellingspagina 1, op 2 te gaan. Druk op fabrieksinstelling luidt “
Lo” (langere levensduur), hanteren. Kies “Hi” voor een
SELECT om naar pagina
VALUE om afwisselend “Hi” en “Lo” te kiezen. De
Hi”.
Wanneer je op instellingspagina 3 “NAME On” kiest, beeldt de hoofdpagina “TBP12” af. Die boodschap kun je echter vervangen door een naam van maximaal 6 tekens (letters, cijfers, spatie of streep).
Pagina 4 verschijnt alleen, wanneer je “NAME” op “On” zet. Druk, op instellingspagina 3, op op “OFF” gezet hebt, keer je terug naar de hoofdpagina, wanneer je op pagina 4 op
Kies met de op
SELECT om naar de volgende van de 6 posities te gaan. Herhaal deze
stappen om ook de rest van “XD-V70” door je eigen naam te vervangen. Wanneer je op de SELECT-knop drukt, terwijl de laatste positie geselecteerd is, keert het display terug naar de hoofdpagina.
SELECT drukt.
VALUE-knop een tekens voor de knipperende positie. Druk
SELECT om naar pagina 4 te gaan. Als je “Name”
Batterijen installeren/verwijderen
Open de kap aan de zijkant om het batterijvak te zien. Aan de binnenkant zie je hoe je de batterijen naar behoren installeert.
Vergrendelen van het apparaat
Bij levering is de XD-V70 niet vergrendeld. Dit laat je toe alles naar wens in te stellen.
Als je alles ingesteld hebt, kun je houden. Zodoende vergrendel je het apparaat, zodat de instellingen niet meer kunnen veranderen en de niet XD-V70 onvrijwillig kunt uitschakelen. Links onder in het display verschijnt er dan een Als je in deze mode de de “
LOCKED”-boodschap door het scherm.
POWER-schakelaar of SETUP-knop gebruikt, rolt
Om de XD-V70 uit te kunnen schakelen, terwijl hij vergrendeld is, moet
VALUE en SELECT opnieuw 2 seconden ingedrukt houden. Houd
je vervolgens de
POWER-schakelaar 2 seconden ingedrukt.
VALUE en SELECT 2 seconden ingedrukt
hangslot.
VerheLpen Van prOBLemen
Probleem Oorzaak Oplossing…
Je hoort niets Het systeem is uitgeschakeld,
Het geluid valt weg of vervormt
Je bevindt je buiten het bereik
Functiestoring van de bron, Verkeerd kanaal, batterijen uitgeput.
Functiestoring van de bron, Gebrekkige aansluiting, Meerdere zenders hanteren hetzelfde kanaal, De zender bevindt zich buiten het bereik, Het signaal gaat door een wand, die metaal bevat, Onbekende bron of interferentie, De Lock-mode staat uit en je wijzigt de kanaalinstel­ling, zodat de ontvanger even op mute wordt gezet
Foute of ontbrekende aansluiting van de antennes, Meerdere zenders hanteren hetzelfde kanaal, De “POWER”-parameter staat op “Lo”., Onbekende frequentie
Voeding
Ga na of de XD-V70 en de ontvanger voldoende stroom krijgen. Controleer de statusindicator op de zender en vervang eventueel de batterijen. De indicatie van de levensduur van de batterijen is voor alkalinebatterijen gekalibreerd, maar je kunt ook andere AA-batterijen gebruiken, hoewel de levensduur dan verschilt.
Kabels
Ga na of alle kabels naar behoren zijn aangesloten.
Voeding. Signaalbron (kijk of de zender de XD-V70 herkent), Kabels of interferentie
Signaalbron (kijk of de zender de XD-V70 herkent), Kabels of interferentie, Lock-mode
Interferentie, Zet de “POWER”-parameter op “Hi”, Zet de antennes ergens anders
Loading...