Delonghi MW 802 User Manual [nl]

Page 1
SAMENVATTENDE TABEL VAN DE HANDELINGEN
NL
MANIER VAN
KOKEN
ALLEEN
MAGNETRON
STAND ROOSTER EN DRAAISCHIJF
Draaischijf
VERMOGEN
MAGNETRON
AAN TE RADEN VOOR: OPMERKINGEN
Alle manieren van ontdooien. Voor het warmhouden van gerechten.
Het bereiden van sausen en eiergerechten, het laten rijzen van taarten en smelten van boter en chocolade.
Het koken van groenten, vis (niet gebruind). Het afmaken van taarten en opwarmen van van te voren gemaakte of diepvries gerechten.
Het bereiden van vlees, hamburgers, worstjes. Maximale hoeveelheid: 150 g.
Voor verdere
informatie zie
pag. 78 of het
receptenboek.
GECOMBINEERD
MAGNETRON +
GRILL
ALLEEN
GRILL
Laag rooster op
draaischijf
Draaischijf
Hoog rooster op
draaischijf
Het bereiden van spiesjes, kippeborstjes, gegratineerde groenten, lasagne. Taarten. Ook voor het bereiden van grote stukken vlees of gevogelte of voor grote hoeveelheden gegratineerde groenten.
Grilleren van hamburgers, karbonades, groenten, worstjes, spek, geroosterd brood.
Voor verdere
informatie zie
pag. 84 of het
receptenboek.
Voor verdere
informatie zie
pag. 85 of het
receptenboek.
73
Page 2
BELANGRIJKE MEDEDELINGEN
Lees deze gebruiksaanwijzingen aandachtig door voordat u de oven in gebruik
neemt. Zo voorkomt u verkeerd gebruik en bereikt u betere resultaten.
1) Deze oven is gemaakt om etenswaren te ontdooien en te koken. Gebruik hem dus niet voor andere doeleinden.
2) Het is gevaarlijk de technische eigenschappen van de oven te wijzigen.
3) Gebruik de oven niet indien hij beschadigd is. De ovendeur moet perfekt sluiten. Controleer daarom of het metalen frame niet vervormd is en of de scharnieren en haakjes goed vast zitten.
4) Probeer niet de veiligheidsmechanismen buiten werking te stellen om de oven met open deur te gebruiken.
5) Doe de oven niet aan wanneer er iets tussen de ovendeur en de voorzijde van de oven zit. Houd de binnenkant van de ovendeur altijd goed schoon.
6) Reparaties en bijstellen mogen uitsluitend uitgevoerd worden door personeel dat door de fabrikant is opgeleid. Eventuele reparaties door andere mensen uitgevoerd kunnen gevaarlijk zijn.
7) Deze oven mag uitsluitend door volwassenen worden gebruikt. Laat kinderen niet in de buurt van de oven komen terwijl hij aan staat. (Ze kunnen en zich eraan branden).
8) De oven mag absoluut niet worden voorverwarmd bij de programma's "Alleen MAGNETRON" en
"GECOMBINEERD MAGNETRON + GRILL". Gebruik de oven bovendien nooit leeg (zonder etenswaren) aangezien er vonken kunnen ontstaan.
9) Doop de draaischijf niet in water onder nadat hij lang heet is geweest. Door de termische schok kan hij breken.
10) Gebruik nooit metalen schalen of bestek in de oven wanneer gewerkt wordt met de programma's Alleen MAGNETRON of GECOMBINEERD MAGNETRON + GRILL. Metaal weerkaatst microgolven waardoor vonken kunnen ontstaan (zie "Schalen").
11) Gebruik de oven niet voor het koken van hele eieren. Eieren kunnen ontploffen door een te hoge druk aan de binnenkant (ook nadat de bereidingstijd is verstreken). Warm gekookte eieren niet op tenzij het roerei is.
12) Vergeet vooral niet de gesloten of verzegelde verpakking open te maken voordat u hem in de oven doet. Een gesloten verpakking kan door een te hoge druk ontploffen (ook nadat de bereidingstijd is verstreken).
13) Roer babyvoeding goed door na het opwarmen zodat het overal even warm is.
14) Bij het opwarmen van vloeistoffen in een kopje of glas kan het kookpunt bereikt worden zonder dat de vloeistof borrelt. Om te voorkomen dat de vloeistof overkookt en u zich brandt wanneer u het kopje eruit haalt, stopt u van te voren een hittebestendig plastic lepeltje of glazen staafje in het kopje.
15) Geen dranken met een hoog alcoholgehalte of grote hoeveelheden olie opwarmen (i.v.m. brandgevaar).
16) Bij kleine hoeveelheden het kookproces bijzonder goed in de gaten houden i.v.m. brandgevaar.
17) Let goed op bij het kiezen van de kooktemperatuur. In geval van twijfel de recepten raadplegen.
74
Page 3
INSTALLATIE
Belangrijk: - Sluit het apparaat alleen aan op een goed geaard net met een vermogen van tenmiste 16A. Controleer bovendien
of de hoofdschakelaar in uw woning een vermogen van tenmiste 16A heeft om te voorkomen dat de stop plotseling doorslaat terwijl de oven aan staat.
- Voordat u de oven in gebruik neemt controleren of: de netspanning overeenkomt met die aangegeven op het plaatje op het apparaat en het stopcontact voorzien is van een efficiente aardleiding. De fabrikant is niet aansprakelijk
indien deze veiligheidsnormen niet in acht zijn genomen.
1) Haal de oven uit de verpakking en verwijder de beschermverpakking waar de roosters (H - I), de draaischijf (L) en steun (M) in zitten. Controleer of de pin van de draaischijf (N) op zijn plaats zit midden in de oven.
2) Controleer of de oven gedurende het transport geen beschadiging heeft opgelopen. Let hierbij vooral op of de ovendeur onbeschadigd is en perfekt sluit.
3) Plaats de magnetron tenminste op 85 cm hoogte zodat kinderen er niet bij kunnen. De glazen ovendeur kan namelijk tijdens gebruik zeer heet worden.
4) Houd er bij het plaatsen rekening mee dat er ongeveer 15 cm tussen de achterkant van de oven en de wand zitten en
ongeveer 2 cm vrij blijven aan de zijkanten voor de ventilatie. Zet de oven dus niet in een afgesloten ruimte en zorg ervoor dat de luchttoe- en afvoer vrijgehouden worden (zie fig. 2).
5) Plaats de steun (M) midden in de oven en zet de draaischijf (L) er boven op. De pin (N) moet in het gaatje in de draaischijf vallen.
6) Het eventuele vervangen van de toevoerkabel dient uitsluitend gedaan te worden door vakbekwaam personeel dat door de fabrikant erkend is of door de Technische Dienst.
7) Wanneer het apparaat voor het eerst in gebruik wordt genomen kan het naar "nieuw" ruiken of een beetje roken. Dit is normaal en wordt veroorzaakt door het beschermende middel dat op de weerstand wordt gespoten voor het transport.
Fig. 2
15cm
LUCHTAFVOER
15cm
LUCHTTOEVOER
75
Page 4
BESCHRIJVING VAN DE KNOPPEN
Lampje grill (B)
Dit lampje geeft aan wanneer een programma ingeschakeld is waarbij GRILL of GECOMBINEERD MAGNETRON + GRILL wordt gebruikt. Het lampje gaat branden zodra de electrische weerstand aan gaat.
Programma keuzeknop (C)
Met deze knop kiest u het gewenste kookprogramma:
- Alleen MAGNETRON
- Gecombineerd MAGNETRON + GRILL
- Alleen GRILL
Vermogen keuzeknop magnetron (D)
Gebruik deze knop bij het instellen van het vermogen van de magnetron bij de functies MAGNETRON en MAGNETRON + GRILL.
(10%) Vermogen: 85 W (15%) Vermogen: 125 W (35%) Vermogen: 295 W (50%) Vermogen: 425 W (70%) Vermogen: 595 W
(100%) Vermogen: 850 W
Keuzeknop timer (E)
Gebruik deze knop om de kooktijd in te stellen. Zodra de kooktijd is ingesteld gaat de ventilator werken, het licht in de oven branden (als de ovendeur tenminste dicht is) en de keuzeknop timer begint terug te draaien naar de nulstand.
Knop voor het openen van de ovendeur (F)
Druk op deze knop om de ovendeur te openen. Als u de deur opent gaat de verlichting aan. De ovenverlichting en ventilator blijven werken ook als u in de tussentijd de ovendeur opent. Dit hoort zo. Maar om de oven weer aan te zetten dient u de deur te sluiten en op de STARTKNOP MAGNETRON te drukken.
Startknop MAGNETRON (G)
Sluit de ovendeur en druk op deze knop om de MAGNETRON of MAGNETRON + GRILL aan te zetten. Gebruik deze knop bovendien om de oven weer aan te zetten nadat het kookproces is onderbroken (b.v. omdat u wilt controleren hoe gaar het gerecht is).
GEBRUIK VAN DE TOEGELEVERDE HULPSTUKKEN
HULPSTUK SUGGESTIES
DRAAISCHIJF (L)
MANIER VAN KOKEN
Alleen MAGNETRON
GECOMBINEERD
MAGNETRON + GRILL
Alleen GRILL
Gebruik de draaischijf ALTIJD aangezien hij ook dient als onderzetter voor de andere hulpstukken. Het gebruik van alleen de draaischijf is aan te raden bij alle manieren van ontdooien en verwarmen met alleen de magnetron
..
.
..
LAAG ROOSTER (I)
HOOG ROOSTER (H)
76
GECOMBINEERD
MAGNETRON + GRILL
Alleen GRILL
Gebruik het lage rooster bij bepaalde gerechten zoals gegratineerde groenten e.d. die met de GECOMBINEERDE functie bereid worden. Plaats het lage rooster op de draaischijf.
Het hoge rooster wordt gebruikt voor het grilleren. Plaats het rooster op de draaischijf. Leg de etenswaren direct op het rooster. Eventuele druppels vet worden op de draaischijf opgevangen
..
.
..
Page 5
SCHALEN
U kunt schalen van glas (liefst pyrex), keramiek, porselein en aardewerk gebruiken zolang ze geen versiering of delen in metaal hebben (zoals voetjes, handvaten of randjes). Bij het koken met alleen de MAGNETRON ( schalen gebruiken. Mocht u twijfelen over het gebruik van een bepaalde schaal dan kunt u een eenvoudige proef doen: zet de schaal 30 seconden leeg in de oven op de hoogste stand (functie Alleen MAGNETRON). Blijft de schaal koud of bijna koud dan is hij geschikt voor gebruik in de magnetron. Wordt de schaal heel heet (of ziet u zelfs vonken) dan kan hij niet in de magnetron gebruikt worden. Bij zeer korte bereidingstijd kunt u zelfs papieren servetjes, kartonnen bakjes of plastic wegwerp bordjes gebruiken. Wat betreft de afmetingen en vorm moet gecontroleerd worden of de schaal probleemloos draait.
Schalen van metaal, hout, riet en kristal zijn niet geschikt bij koken in de magnetronoven.
Mogen wij u eraan herinneren dat de microgolven het eten verwarmen en niet de schalen. U kunt het eten dus koken of opwarmen op het bord of op de schaal waarop u het daarna serveert. Zo hoeft u geen pannen vuil te maken. Toch kan de warmte van het eten de schaal zodanig verwarmen dat gebruik van een pannelap nodig is.
) kunt u ook plastic hittebestendige
Glas
Pyrex
Glas-
keramiek
Aarde-
werk
Aluminium-
folie
Plastic
Papier of
karton*
Metalen
bakjes
Alleen MAGNETRON JA JA JA JA NEE JA JA NEE GECOMBINEERD MAGNETRON + GRILL NEE JA JA NEE NEE NEE NEE NEE Alleen GRILL NEE JA JA NI JA NEE NEE JA
* Wanneer ze te lang worden verwarmd kunnen ze in brand vliegen.
HOE BEREIKT U DE BESTE RESULTATEN BIJ HET KOKEN IN DE MAGNETRON
1) De kooktijd is nauw verbonden aan hoe groot en hoe gelijkmatig de etenswaren zijn: een stoofpot is eerder gaar dan een roulade omdat het evengrote stukjes vlees bevat. Bij het instellen van de kooktijd volgens de tabellen op de volgende pagina's moet er dus rekening mee worden gehouden dat hoe groter de hoeveelheid eten, hoe langer de bereidingstijd en omgekeerd. Houdt u eveneens aan de "rusttijd": dit is belangrijk omdat de warmte zich nog verder verspreidt.
2) Het roeren is één van de belangrijkste handelingen: hierdoor wordt de temperatuur gelijkmatig verdeeld waardoor de kooktijd wordt verkort. Roer meerdere malen, altijd van buiten naar binnen toe.
3) Het is bovendien aan te raden het eten om te draaien. Dit geldt zowel voor grote stukken vlees (roulade, hele kippen enz.) als voor kleinere stukken (zoals biefstukken, kippeborstjes ...).
4) Prik etenswaren met een vel of schil (zoals appels, aardappelen, tomaten, eidooiers, knakworstjes, vis) altijd op meerdere plaatsen met een vork door. Op deze manier kan de stoom ontsnappen en voorkomt u dat de schil of het vel barst (fig. 3).
Fig. 3
5) Wanneer men meerdere porties of stukken van hetzelfde kookt (zoals aardappelen), schik ze dan in een ring op de schaal zodat ze regelmatig gekookt worden (fig. 4).
6) De schaal moet altijd boven op het rooster geplaatst worden. Wanneer u dat niet doet en de schaal direct op de bodem van de oven plaatst, kan het eten
Fig. 4
totaal verpest worden.
7) Hoe langer de begintemperatuur, hue langer de bereidingstijd. Koude gerechten die rechtstreeks uit de koelkast komen vergen uiteraard een langere bereidingstijd dan etenswaren op kamertemperatuur.
77
Page 6
GEBRUIK VAN DE OVEN
Deze oven biedt u alle voordelen van de magnetronoven en van de traditionele oven. Kies de juiste combinatie die het beste past bij wat u wilt maken. Dit deel beschrijft de verschillende manieren van koken.
Koken Programma
ALLEEN MAGNETRON
Aan te raden voor:
Tot vermogen (125W) Voor het ontdooien van vlees en gevogelte en warmhouden van
gerechten
Tot vermogen
Tot vermogen
Bij deze programma's de schaal op de draaischijf zetten zoals aangegeven op de afbeelding hiernaast
(425W) Voor het bereiden van sausen en eiergerechten, het laten rijzen
van taarten, eerste fase van het ontdooien van grote stukken vlees, smelten van boter en zacht laten worden van kaas.
(850W) Voor het bereiden van groenten en vis (niet gebruind), afmaken van
taarten, opwarmen van van te voren gemaakte of diepvries gerechten.
Draaischijf
.
Procedure:
1) Doe de etenswaren in een geschikte schaal en zet die midden op de draaischijf. Sluit de ovendeur.
2) Draai de programma keuzeknop (C) op
3) Draai de vermogen keuzeknop (D) op het gewenste vermogen.
4) Draai de timer (E) met de klok mee op de gewenste kooktijd. De cijfertjes op de knop geven de kooktijd in minuten aan. De ventilator en ovenverlichting gaan automatisch aan.
5) Druk op de STARTKNOP MAGNETRON (G) om de oven aan te zetten.
6) Zodra de geprogrammeerde kooktijd verstreken is gaat de oven automatisch uit. Als de timer op stand een geluidssignaal aan dat het kookproces afgelopen is. De ventilator en ovenverlichting gaan ook uit.
Opmerkingen: • De ovenverlichting gaat aan als u de timer naar de gewenste kooktijd draait of als u de ovendeur opent.
• De oven kan ieder ogenblik uitgezet worden door gewoon de timer (E) naar stand is bovendien mogelijk de kooktijd te wijzigen als de oven al in werking is door de timer voor- of achteruit te draaien.
• Maak de ovendeur open om het eten te controleren. Zodra u de deur opent slaat de oven af. Zet hem opnieuw aan door op de STARTKNOP MAGNETRON te drukken.
MAGNETRON.
(STOP) terug is, geeft
(STOP) te draaien. Het
ONTDOOIEN
Houdt u aan de ontdooitabel. Hier volgen enkele suggesties bij het ontdooien:
1) U kunt ingevroren etenswaren in zakjes, plastic folie of karton rechstreeks in de magnetron zetten om ze te laten ontdooien. De verpakking mag echter geen metaal bevatten (zoals nietjes of metalen bandjes).
2) Lees de gebruiksaanwijzingen op de verpakking goed door: ze zijn niet altijd juist.
3) Bepaalde produkten zoals groenten en vis behoeven niet helemaal ontdooid te worden voordat u ze klaar gaat maken.
4) Gerechten met veel saus, zoals vleesragout of stoofpot, ontdooien beter en sneller als ze zo nu en dan doorgeroerd worden.
5) Bij het ontdooien van vlees en vis komt vocht vrij. Ontdooi ze daarom in een bak.
6) Bij het ontdooien van grote stukken vlees kunt u het beste eventuele dunne stukjes (zoals bij kip) beschermen zodat die niet te warm worden, alvast gaan koken en uitdrogen. Draai het vlees halverwege de ontdooitijd om.
7) Blijf iets onder de aangegeven ontdooitijden. De ontdooitijd hangt af van de invriestemperatuur. Indien mogelijk tijdens het ontdooien en de rusttijd de stukjes uit elkaar halen en omdraaien.
8) Met "rusttijd" wordt de tijd bedoeld dat de etenswaren na het koken of ontdooien blijven staan zodat de warmte zich verder kan verspreiden. De temperatuur van vlees, bij voorbeeld, kan nog 5 à 8 ° C stijgen gedurende de rusttijd. Het gerecht kan zowel in de oven (die uit is) als erbuiten rusten.
78
Page 7
Ontdooien van vlees
ONTDOOITIJDEN
Kwaliteit
VLEES Gehakt Nieren Lever Schouderstuk Roulade (opgerold) Lende Stoofpot Biefstuk
KALFSVLEES Karbonade Gehakt Biefstuk
VARKENSVLEES Karbonade Stoofpot Gehakt Lende Magere rib Schouderstuk Haas
LAMSVLEES Achterbout of schouder
Hoeveelheid Vermogen Ontdooitijd Rusttijd (min.)
500 g 12 10 300 g " 10 5 300 g " 8 5
1 kg " 30 20 1 kg " 30 20
1 kg " 30 20 500 g " 14 10 200 g " 5 4
200 g " 5 4 500 g " 12 6 200 g " 5 4
200 g " 5 4 500 g " 14 10 500 g " 12 6
1 kg " 30 20 500 g " 11 12 400 g " 10 10 200 g " 6 6
1,5 kg " 37 25
KIP Heel Stukken Borst Bouten
KALKOEN Stukken Borst
EEND Heel
1,5 kg " 35 20
1 kg " 28 15 500 g " 14 8 500 g " 19 10
1 kg " 27 15 500 g " 14 10
1,5 kg " 38 20
Ontdooien van groenten
Kwaliteit Hoeveelheid Vermogen Ontdooitijd (min.) Rusttijd (min.)
Aubergines heel 500 g 14 5 Paprika heel 350 g " 8 4 Erwten gedopt 400 g " 10 4 Artisjokken hartjes 300 g " 7 4 Asperges heel 300 g " 9 3 Boontjes gesneden 300 g " 11 5 Broccoli heel 300 g " 10 5 Brusselse spruitjes heel 300 g " 10 4 Wortels in plakjes 300 g " 9 4 Bloemkool de bloem 300 g " 8 3 Gemengde groenten 300 g " 8 3 Spinazie gehakt 300 g " 9 4
79
Page 8
Ontdooien van vis
Kwaliteit Hoeveelheid Vermogen Ontdooitijd (min.) Rusttijd (min.)
Filet Plakken Heel Mosselen en schelpdieren Garnalen Oesters
300 g 96 400 g " 10 8 400 g " 12 8 400 g " 6 5 250 g " 7 5 200 g " 5 5
Ontdooien van boter, kaas (en andere zuivelprodukten)
Kwaliteit/hoeveelheid
Boter (250 g) Kaas (250 g) Room (200 ml)
Vermogen Opmerkingen en suggesties Rusttijd (min.)
" "
Tijd
5 6 8
Verwijder het aluminium papier of de metalen deeltjes. De kaas is gedeeltelijk ontdooid. Laat hem nu rusten. De room kan in de kartonnen verpakking ontdooid worden. Verwijder eventuele metalen deeltjes.
Ontdooien van brood en broodjes
10 15
5
Kwaliteit/hoeveelheid Vermogen Tijd Opmerkingen en suggesties Rusttijd (min.)
4 broodjes Verschillende broodsoorten (300 g) Gesneden bruin brood (70 g)
5 " "
5
4
De broodjes hoeven niet omgedraaid te worden. Het brood hoeft niet omgedraaid te worden. De sneetjes hoeven niet omgedraaid te worden.
5
10
3
Ontdooien van fruit
Kwaliteit/hoeveelheid Vermogen Tijd Opmerkingen en suggesties Rusttijd (min.)
Aardbeien, pruimen, kersen, bessen, abrikozen (500 g) Frambozen (300 g) Bramen (250 g)
12
" "
10
8
Na 4 minuten één keer draaien. Na 4 minuten één keer draaien.
Na 3 minuten één keer draaien.
10 10
6
Ontdooien van vleeswaren
Kwaliteit/hoeveelheid Vermogen Tijd Opmerkingen en suggesties Rusttijd (min.)
Gekookte ham in plakken (200 g) Mortadella in plakken (200 g) Varkensworst (3 stks - 300 g)
" "
5
5
8
Draai de ham na de eerste 2 minuten om en haal de reeds ontdooide plakken eraf. Draai de mortadella na de eerste 2 min. om en haal de reeds ontdooide plakken eraf. Draai de worstjes na de eerste 3 min. een keer om.
10 10 10
80
Page 9
OPWARMEN
Voor het opwarmen van gerechten is de magnetron zeer handig en efficient. Eén van de voordelen is dat de magnetron het eten zeer snel verwarmd zodat niets van de smaak of oorspronkelijke eigenschappen verloren gaat.
Suggesties bij het opwarmen van gerechten:
1) Zoals bij andere traditionele manieren van koken moet men ook bij het gebruik van de magnetronoven etenswaren (vooral als ze uit de diepvries komen) verwarmen tot minstens 70°C. U kunt ze dan natuurlijk niet meteen opeten omdat ze te heet zijn, maar ze zijn in ieder geval helemaal gesteriliseerd.
2) Houdt u aan de volgende regels bij het opwarmen van voorgekookte of diepvries gerechten:
• haal het eten uit een metalen verpakking;
• dek het gerecht af met plasticfolie of vetvrij papier: zo behoudt het alle smaak en blijft uw oven schoon;
• vaak roeren en omdraaien als dit mogelijk is zodat de warmte zich sneller verspreidt;
• lees de gebruiksaanwijzingen op de verpakking goed door: ze zijn niet altijd juist. Houd er dus rekening mee dat in sommige
gevallen de aangegeven tijd verlengd moet worden.
3) Denk er vooral aan dat diepvrieswaren altijd eerst ontdooid moeten worden voordat u ze gaat opwarmen. Hoe lager de begintemperatuur, hoe langer ze opgewarmd moeten worden.
4) Etenswaren en dranken kunnen kort in papieren of plastic bakjes of bekers opgewarmd worden. Als ze te lang in de magnetron blijven staan kunnen ze vervormen.
Opwarmen van ontdooide klare gerechten
Kwaliteit (hoeveelheid) Vermogen Opmerkingen en suggesties
Lasagne (400 g) Gevulde pasta (400 g) Costicine Bhuna Gosht
" 7 - 9 " 6 - 9 " 6 - 8
Tijd
(min)
7 - 9
Uit de bak halen en op een diep bord leggen. Afdekken. Na het opwarmen 2 minuten laten rusten. Gerechten zoals costicine en "Bhuna Gosht" moeten tenminste 2 keer doorgeroerd worden tijdens het opwarmen.
Opwarmen van etenswaren van koelkasttemperatuur tot ongeveer 20°C
Kwaliteit (hoeveelheid) Opmerkingen en suggesties
Melk/chocomelk (1/4 l) Vloeistoffen (1/4 l) Boter (250 g) Yoghurt (125 g)
Vermogen
"2 "4 "3
Tijd
(min)
2
In een kommetje opwarmen In een kommetje opwarmen Verwijder stukjes gemetaliseerd papier Verwijder stukjes gemetaliseerd papier
Opwarmen van koude schotels
Kwaliteit (hoeveelheid) Opmerkingen en suggesties
Vermogen
Tijd
(min)
1 zuigfles (240 ml) 1 schotel met vlees (350 - 400 g) 1 portie vlees (150 g)
1 portie vis (150-200 g) 1 portie groenten, aardappelen en
rijst (200 g) 2 porties groentensoep (1/2 l) 1 kopje bouillon (300 cc)
2 6
" 2,5 " 2,5 "3 "7
" 2,5
Verwarm de fles zonder dop en daarna goed schudden. Afdekken met plasticfolie. Afdekken met plasticfolie, behalve wanneer het vlees gepaneerd is. Afdekken met plasticfolie, behalve wanneer de vis gepaneerd is. Afdekken met plasticfolie.
Afdekken met plasticfolie. Lichte bouillon niet afdekken. Bouillon met vermicelli met plasticfolie afgedekt opwarmen.
81
Page 10
Opwarmen van dranken
Kwaliteit (hoeveelheid)
Melk (200 ml) 1 kommetje water (180 cc)
1 kopje melk (150 cc) 1 kopje koffie (opnieuw opwarmen)
Vermogen
Zacht maken van etenswaren
Kwaliteit (hoeveelheid)
Chocolade/glazuur (100 g) Boter (50 - 70 g)
Vermogen
Tijd
(min)
3
"4 " 1,5
"1
Tijd
(min)
3,5
" 2 - 3
Na het opwarmen goed doorroeren. Water voor instant koffie of thee. Doorroeren zodra het water niet meer kookt. De melk is op drinktemperatuur. Na het opwarmen goed doorroeren.
Chocolade in blokjes hoeft niet doorgeroerd te worden. Roer glazuur één keer door. Indien u de boter warm wenst, één minuut toevoegen.
Opmerkingen en suggesties
Opmerkingen en suggesties
82
Page 11
KOKEN
Houdt u aan de tabellen voor het koken van groenten en vis (niet gebruind). Let op dat:
• Groenten die in de magnetron worden gekookt hun oorspronkelijke kleur en voedingswaarden beter behouden dan wanneer ze
gewoon gekookt worden. U hoeft geen water toe te voegen: het water dat na het wassen in de groenten blijft zitten zorgt voor voldoende stoom. Als algemene regel geldt: de groenten altijd met plasticfolie afdekken en er van te voren gaatjes in prikken waardoor de stoom kan ontsnappen. Harde groenten zoals wortels in gelijke stukjes snijden. Tenminste één keer halverwege de kooktijd roeren en pas aan het einde een klein beetje zout toevoegen.
• Vis is heel gauw klaar en wordt erg lekker. U kunt er een heel klein beetje boter of olie op doen (of helemaal niets). Afdekken met
plasticfolie waarin gaatjes zijn geprikt om de stoom te laten ontsnappen. Het vel natuurlijk doorprikken, terwijl visfilets goed over de schaal verdeeld moeten worden. Met ei gepaneerde vis is niet geschikt om in de magnetron te bereiden. Vis kan op de serveerschaal gekookt worden.
Kooktijden voor groenten
Kwaliteit Hoedanigheid Hoeveelheid Vermogen Kooktijd Rusttijd
(min) (min)
Verse artisjokken Diepvries artisjokken Verse asperges Diepvries asperges Verse boontjes Diepvries boontjes Verse bieten Verse broccoli Diepvries broccoli Verse spruitjes Diepvries spruitjes Verse kool Verse kool Verse wortels Diepvries wortels Verse bloemkool Verse bloemkool Diepvries bloemkool Verse selderij Verse aubergines Verse aubergines Verse prei Gemengde diepvries groenten Verse champignons Verse uien Verse erwten Diepvries erwten Verse aardappelen Verse spinazie Diepvries spinazie Verse paprika Verse courgettes
Heel Hart Stukken van 2 cm Heel Stukken van 2 cm In stukken In plakjes Blad Heel of in stukken Heel Heel In stukken Hart Plakjes van 1 cm In plakjes Hart Heel Hart Plakken van 1 cm In blokjes Heel, doorgeprikt Heel, de bovenkant
In plakjes Heel, geschild Gedopt Gedopt In stukken Heel blad In stukken In stukken In plakjes
4 (8 halven) 11 3
300 g " 9 3 500 g " 8 3 300 g " 8 4 500 g " 11 3 300 g " 10 3 500 g " 11 5 500 g " 10 3 300 g " 10 2 500 g " 11 3 300 g " 10 3 500 g " 12 5 500 g " 11 5 500 g " 10 3 300 g " 9 3 500 g " 13 5
800-900 g " 18 6
300 g " 9 3 500 g " 10 2 500 g " 10 2 500 g " 12 3 400 g " 12 3 300 g " 8 2 500 g " 11 3
8 - 10 (klein) " 13 4
500 g " 11 3 300 g " 7 3 500 g " 20 3 500 g " 8 2 300 g " 7 2 500 g " 13 3 500 g " 8 3
Kooktijden voor vis
Kwaliteit Hoeveelheid Vermogen Kooktijd Opmerkingen en suggesties Rusttijd
Filet Halverwege de kooktijd omdraaien Plakjes Halverwege de kooktijd omdraaien Heel Halverwege de kooktijd omdraaien Schelpdieren Mosselen Garnalen
Opmerkingen:
• Wanneer u meer dan 5 minuten kooktijd nodig heeft raden we aan het gerecht
halverwege om te draaien of door te roeren.
• Het ontstaan van condensatie binnen in de oven en rondom de luchtafvoer is normaal.
Toch kunt u het beperken door het eten af te dekken met plasticfolie, vetvrij papier, een glazen deksel of gewoon een omgekeerd bord.
• Etenswaren met een hoog vochtgehalte zoals groenten worden beter gekookt als ze
afgedekt zijn. Bovendien houdt u zo de oven schoon. Gebruik doorzichtig plasticfolie.
300 g 62 300 g " 9 2 500 g " 10 3 500 g " 6 ­500 g " 6 ­500 g " 8 2
(min) (min)
Aan het einde van de kooktijd doorroeren Aan het einde van de kooktijd doorroeren Aan het einde van de kooktijd doorroeren
Pas op! Gebruik nooit aluminium folie voor
het afdekken en dek uberhaupt nooit af bij
het gebruiken van GECOMBINEERD
MAGNETRON + GRILL en Alleen GRILL.
83
Page 12
Gecombineerd koken: Programma MAGNETRON + GRILL
Aan te raden voor
Alle recepten waarbij bruinen of roosteren een vereiste is die niet met de magnetron te verkrijgen is (b.v. vlees, gevogelte, worstjes, groenten en deegwaren "au gratin", gebruinde vis, taarten enz.). Kies het vermogen van de magnetron als volgt::
Alleen draaischijf
1500W Alleen draaischijf (595W) + grill 1500W
Plaats bij deze programma's de schaal zoals in het recept wordt aangeraden (op de draaischijf of op het lage rooster)
(125W) + grill
Voor het bereiden van vlees, hamburgers, worstjes. Maximale hoeveelheid 150 gr. Voor het bereiden van spiesjes, kippeborstjes, gegratineerde groenten, lasagne, taarten. Maximale hoeveelheid 350 g. Ook voor het bereiden van grote stukken vlees, gevogelte en grote hoeveelheden gegratineerde groenten en dergelijken.
Lage rooster op de
draaischijf
Alleen draaischijf
..
.
..
Procedure:
Met deze oven kunt u koken met de magnetron en het traditionele grilleren combineren. Zo kunt u de kooktijd aanzienlijk verkorten.
1) Doe de etenswaren in een geschikte schaal en zet die midden op het lage rooster op de draaischijf op direct op de draaischijf zelf. Sluit de ovendeur.
2) Draai de programma keuzeknop (C) op GECOMBINEERD KOKEN ( ).
3) Draai de vermogen keuzeknop (D) op het gewenste vermogen.
4) Draai de timer (E) met de klok mee op de gewenste kooktijd. De grillweerstand en het lampje gaan aan. De ventilator en ovenverlichting gaan werken.
5) Druk op de STARTKNOP MAGNETRON (G) om de oven aan te zetten.
6) Zodra de geprogrammeerde tijd is verstreken slaan de functie magnetron en grill automatisch af. Het einde van het kookproces wordt aangegeven door een geluidssignaal.
Opmerking: Mocht de ovendeur in de tussentijd open gemaakt worden om het eten te controleren, dan slaat de magnetron
automatisch af, maar de grill blijft aan. Sluit de ovendeur en druk op de STARTKNOP MAGNETRON om de oven opnieuw aan te zetten.
Let op: Wanneer de ovendeur geopend wordt tijdens het grilleren of gecombineerd koken blijft de grill aan. Raak de
grill nooit aan en houd kinderen die in de keuken aanwezig zijn goed in de gaten.
Volg de aanwijzingen op de tabel en in het receptenboek. Alle regels en suggesties voor het koken met de magnetron gelden ook voor het gecombineerd koken.
Kooktijden voor vlees
Kwaliteit Hoeveelheid Vermogen Kooktijd Suggesties Rusttijd
(min) (min)
RUNDVLEES Gehaktbal 2 keer draaien
Lende 2 keer draaien
KALFSVLEES Roulade 1 keer draaien VARKENSVLEES
LAMSVLEES Achterbout 2 keer draaien KIP Heel 2 keer draaien
KALKOEN Stukken 2 keer draaien EEND Heel 2 keer draaien
AARDAPPELEN In stukken gesneden
84
Gebraden scheenbeen 2 keer draaien Bout 1 keer draaien
Roulade 2 keer draaien Haas 1 keer draaien
Half 2 keer draaien Stukken 1 keer draaien Kippeborst 1 keer draaien
Borst 1 keer draaien
500 gr 26 3 600 gr " 28 3
1 kg " 37 2 1 kg " 37 2
500 gr " 24 2
1 kg " 37 2
700 gr " 30 5
1 - 1.5 kg " 40 5
1 kg " 45 3
500 gr 500 gr
300 gr " 13 2
1 kg " 38 5
500 gr " 17 2
1 - 1.5 kg
500 gr
17 3 22 3
37 5
22 3
2 keer doorroeren
Page 13
Koken Programma ALLEEN GRILL
Aan te raden voor:
Dit programma is aan te raden voor het grilleren van hamburgers, karbonades, worstjes, groenten, knakworstjes, bacon, tosti's enz. Ga te werk als bij een gewone oven: leg de etenswaren op het hoge rooster dat op de draaischijf is geplaatst. De draaischijf vangt eventuele vetdruppels op.
Hoge rooster
op de draaischijf
Procedure:
1) Leg de etenswaren op het hoge rooster dat op de draaischijf wordt geplaatst.
2) Draai de programma keuzeknop (C) op
3) Draai de timer (E) met de klok mee op de gewenste grilltijd. De weerstand gaat automatisch aan; ook het lampje dat aangeeft dat de weerstand in werking is en de ventilator gaan aan.
4) Zodra de grilltijd verstreken is staat de timer (E) weer op stand (STOP). Het lampje van de weerstand en de ventilator gaan uit. Het einde van het grilleren wordt aangegeven door een geluidssignaal.
Opmerking: Bij het gebruiken van het programma Alleen Grill hoeft de STARTKNOP MAGNETRON (G) niet ingedrukt te worden.
Let op: Wanneer de ovendeur geopend wordt tijdens het grilleren of gecombineerd koken blijft de grill aan. Raak de
grill nooit aan en houd kinderen die in de keuken aanwezig zijn goed in de gaten.
(Alleen GRILL).
GRILLTIJDEN
Opmerking: Warm de oven 5 à 8 minuten
voor voordat u met grilleren begint.
Runder- of varkenskarbonade (1 cm dik) 7-10 minuten per kant Runder- of varkenskarbonade (2 cm dik) 11-14 minuten per kant Lamskarbonade 11-14 minuten per kant Worstjes 6-9 minuten per kant Geroosterd brood 1-3 minuten per kant Verse hamburgers (200 g) 8-11 minuten per kant Diepvries hamburgers (200 g) 10-13 minuten per kant
Gerecht Grilltijd
ONDERHOUD EN REINIGING
Belangrijk: Trek altijd eerst de stekker uit het stopcontact voordat u met onderhoud of schoonmaken begint.
Reiniging
Uw apparaat blijft zo goed mogelijk behouden als u de binnen- en buitenkant regelmatig schoonmaakt met een vochtige doek en wat neutrale zeep of vloeibaar schoonmaakmiddel. Gebruik vooral geen bijtende schoonmaakmiddelen, schuursponsjes of puntige metalen voorwerpen. Gebruik ook geen alcohol of bijtende schoonmaakmiddelen voor het schoonmaken van de deur. Houd de binnenkant van de ovendeur altijd goed schoon opdat hij perfekt sluit. Verwijder zo nu en dan de draaischijf en de steun om ze te wassen en de bodem van de oven schoon te maken. Was de draaischijf en steun in water met neutrale zeep af en droog ze daarna zorgvuldig af met een droge theedoek. De draaischijf en steun kunnen ook in de afwasmachine. Let op: Dompel de draaischijf nooit in water als hij nog heet is: door de termische schok zou hij kunnen breken. De motor van de draaischijf is verzegeld. Toch raden we aan op te letten bij het schoonmaken van de bodem dat het water niet rond de pin naar binnen druppelt.
Om de binnenkant van de oven makkelijker schoon te maken kunt u de bovenste weerstand omlaag halen nadat u het keramieke haakje om heeft gedraaid. Maak de bovenwand van de binnenkant van de oven voorzichtig schoon en let daarbij op dat het vleugeltje dat zich daar bevindt niet verbogen wordt (u kunt u er bovendien aan bezeren). BELANGRIJK: Zet na het schoonmaken de weerstand weer op zijn plaats en bevestig hem. De oven mag nooit gebruikt worden met de weerstand in de lage stand.
85
Page 14
De oven doet het niet ...
In geval van reparaties contact op nemen met de Technische Dienst. Maar voordat u onze mensen inschakelt raden we aan het volgende te controleren:
PROBLEEM OORZAAK
Het apparaat doet het niet
Er komt damp of condensatie uit de luchtafvoer
Vonken in de oven
De grill doet het niet Het eten wordt niet goed warm
Het eten verbrandt Het eten wordt niet gelijkmatig warm
Mocht de ovenverlichting kapot gaan, dan kunt u de oven gewoon blijven gebruiken. Raadpleeg de Technische Dienst voor het vervangen.
• De ovendeur zit niet goed dicht
• De stekker zit niet goed in het stopcontact
• Er komt geen stroom uit het stopcontact (controleer de zekering)
• De STARTKNOP is niet ingedrukt (bij het gebruik van de magnetron)
• De timer is niet goed ingesteld
• Bij het bereiden van etenswaren met een hoog vochtgehalte is het normaal dat de damp die binnen in de oven ontstaat door de luchtafvoer naar buiten komt
• Zet de oven nooit zonder etenswaren aan bij de programma's MAGNETRON en MAGNETRON + GRILL
• Gebruik nooit metalen schalen bij het koken met de magnetron
• Houd de binnenkant van de ovendeur altijd goed schoon
• Draai de programma keuzeknop op de GRILL stand (
• Kies een andere kookwijze of verhoog de kooktijd
• Het eten was nog niet goed ontdooid
• Gebruik het juiste toegeleverde hulpstuk
• Gebruik het juiste programma of verkort de kooktijd
• Roer het eten tijdens de kooktijd door. Houd er rekening mee dat etenswaren die in gelijke stukken zijn gesneden veel beter gekookt worden.
)
TECHNISCHE GEGEVENS
Netspanning zie gegevensplaatje Frequentie 50 Hz Opgenomen vermogen (grill) 1500 W Opgenomen vermogen (magnetron) 1500 W Totaal opgenomen vermogen 3000 W Vermogen magnetron 850 W Frequentie magnetron 2450 MHz Afmetingen buitenkant: breedte 56.0 cm (22 in)
hoogte 34.9 cm (13.5 in)
diepte 49.5 cm (19.5 in) Netto inhoud van de oven 26 l Gewicht 25 kg Ovenverlichting 25 W
Dit apparaat voldoet aan de EEG richtlijn 87/308 betreffend radiostoringen.
De technische gegevens kunnen zonder voorafgaand bericht gewijzigd worden.
86
Loading...