Sony STR-DH590 Users guide [et, lt]

Mitmekanaliline
Kasutussuunised
AV-vastuvõtja Daugiakanalis
AV imtuvas Multi Channel
AV uztvērējs
Naudojimo instrukcijos
Lietošanas instrukcijas
LT
LV
STR-DH590
Klientidele Ameerika Ühendriikides
Omaniku kirje
Mudel ja seerianumber asuvad vastuvõtja tagaküljel. Kirjutage seerianumber allolevale väljale. Kasutage neid numbreid, kui helistate selle tootega seoses Sony edasimüüjale.
M ud el i nr : ST R- D H5 9 0
Se erian umber :
HOIATUS!
Tule- või elektrilöögiohu vähendamiseks ärge jätke seadet vihma või niiskuse kätte.
Tuleohu vältimiseks ärge katke seadme õhuava ajalehe, laudlina, kardina või muu sarnasega. Ärge kasutage seadet lahtiste leekide (nt põlevad küünlad) läheduses.
Tule- või elektrilöögiohu vähendamiseks ärge asetage seadme lähedusse esemeid, millest võib vedelikku tilkuda või pritsida, ega pange sellele vedelikuga täidetud anumaid, näiteks vaase.
Ärge paigaldage seadet kinnisesse kohta, nagu raamaturiiul või sisseehitatud kapp.
Kuna toitepistikut kasutatakse seadme lahutamiseks vooluvõrgust, ühendage seade hõlpsalt juurdepääsetavasse pistikupessa. Kui märkate seadme töös häireid, eemaldage toitepistik kohe pistikupesast.
Kui pistik on pistikupesas, pole seade vooluvõrgust lahutatud, isegi kui see on välja lülitatud.
ETTEVAATUST!
Aku asendamisel valet tüüpi akuga tekib plahvatuse oht. Ärge jätke akusid või akusid sisaldavaid seadmeid liigse kuumuse kätte, nagu otsene päikesevalgus ja tuli.
ETTEVAATUST!
KUUM PIND
Põletusohu vältimiseks ärge puudutage kuuma pinda, millel on see sümbol.
KLIENTIDELE AMEERIKA ÜHENDRIIKIDES. EI OLE KOHALDATAV KANADAS, SH QUEBECI PROVINTSIS.
POUR LES CONSOMMATEURS AUX ÉTATS-UNIS. NON APPLICABLE AU CANADA, Y COMPRIS LA PROVINCE DE QUÉBEC.
Klientidele Ameerika Ühendriikides
See sümbol hoiatab kasutajat isoleerimata ohtlikust pingest toote läheduses. Pinge võib olla piisavalt võimas inimestele elektrilöögi tekitamiseks.
See sümbol tuletab kasutajale meelde oluliste kasutus- ja hooldusjuhiste (teenindus) olemasolu seadmega kaasasoleva kirjanduse hulgas.
Olulised ohutusjuhtnöörid
1) Lugege neid juhiseid.
2) Hoidke need juhised alles.
3) Pöörake tähelepanu kõikidele hoiatustele.
4) Järgige kõiki juhiseid.
5) Ärge kasutage seadet vee lähedal.
6) Puhastage seadet ainult kuiva lapiga.
7) Ärge katke õhuavasid. Paigaldage tootja juhiste järgi.
8) Ärge paigaldage soojust kiirgava allika (radiaator, soojussalvesti, pliit, võimendi) lähedusse.
9) Ärge eemaldage polariseeritud või maandatud pistiku ohutuseesmärki. Polariseeritud pistikul on kaks haru, millest üks on laiem. Maanduspistikul on kaks haru ja kolmas maandusharu. Lai haru või kolmas haru on mõeldud ohutuse tagamiseks. Kui olemasolev pistik ei mahu teie pistikupessa, küsige elektrikult nõu vananenud pistikupesa asendamiseks.
10) Kaitske toitejuhet, et sellele ei astutaks ega seda pigistataks, eriti pistikute, pistikupesade ja seadmest väljuva osa juures.
11) Kasutage ainult tootja määratud kinnitusi/ lisatarvikuid.
EE
2
12) Kasutage ainult tootja määratud või seadmega koos müüdavat käru, alust, statiivi, kronsteini või lauda. Kui kasutate käru, olge käru ja seadme liigutamisel ettevaatlik, et vältida ümberkukkumisest tekkida võivaid kahjustusi.
13) Eemaldage seade pistikupesast äikesetormide ajal või kui seda ei kasutata pikemat aega.
14) Hooldustööde tegemiseks pöörduge ainult vastava väljaõppega hoolduspersonali poole. Hooldustöid on vaja, kui seade on mingil viisil kahjustada saanud (nt toitejuhe või pistik on kahjustatud), seadmesse on sattunud vedelikke või objekte, seade on olnud vihma või niiskuse käes, ei tööta normaalselt või on maha kukkunud.
MÄRKUS.
Seadet on kontrollitud ja see vastab FCC eeskirjade 15. osas olevatele piirangutele B-klassi digitaalseadmete kohta. Need piirangud on selleks, et tagada kaitse ohtlike häirete eest elamutesse paigaldamisel. See seade toodab, kasutab ja võib kiirata raadiosageduslikku energiat ning kui seda ei paigaldata ega kasutata nende juhiste järgi, võib seade põhjustada ohtlikke häireid raadiosides. Kuid me ei saa garanteerida, et häireid ei teki teatud paigalduste puhul. Kui see seade põhjustab raadio- või telerilevis kahjulikke häireid, mis on tuvastatavad seadet sisse ja välja lülitades, soovitame kasutajal proovida häire peatada mõnel järgmisel viisil: muutke vastuvõtva antenni suunda või
asendit;
suurendage vahemaad seadme ja
vastuvõtja vahel;
ühendage seade vastuvõtja vooluringist
erinevasse pistikupessa;
küsige abi edasimüüjalt või kogemustega
raadio-/TV-tehnikult.
ETTEVAATUST!
Teid hoiatatakse, et igasugused muudatused, mis ei ole selles juhendis sõnaselgelt heaks kiidetud, võivad muuta kehtetuks teie õiguse seadet kasutada.
Arvutite ja/või välisseadmetega ühendamiseks tuleb kasutada korralikult varjestatud ja maandatud kaableid ja konnektoreid, tagades FCC emissiooni piirmäärade järgimise.
Elektrilöögiohu vähendamiseks tuleb kõlarikaabel ühendada seadme ja kõlaritega, järgides järgmisi suuniseid.
1) Eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe vooluvõrgust.
2) Eemaldage kõlarikaablilt 10–15 mm isolatsiooni.
3) Ühendage kõlarikaabel ettevaatlikult seadme ja kõlaritega, vältides kõlarikaabli südamiku käega puudutamist. Lisaks eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe vooluvõrgust enne kõlarikaabli eemaldamist seadme ja kõlarite küljest.
Seda seadet ei tohi asetada ühegi muu antenni ega saatja juurde ega neid koos kasutada.
Klientidele Kanadas
Arvutite ja/või välisseadmetega ühendamiseks tuleb kasutada korralikult varjestatud ja maandatud kaableid ja pistikuid.
See seade vastab Industry Canada litsentsimata raadioside RSS-standardi(te)le. Kasutamisel kehtivad kaks järgmist tingimust: (1) Seade ei tohi põhjustada häireid. (2) Seade peab võtma vastu häireid, sh selliseid, mis võivad põhjustada selle soovimatut tööd.
Klientidele Ameerika Ühendriikides ja Kanadas
See seade vastab FCC/IC kehtestatud kiirgusega kokkupuute piirangutele kontrollimata keskkonnas ning täidab FCC raadiosagedusega (RF) kokkupuute suuniste ja IC raadiosagedusega kokkupuute eeskirjade sätte RSS-102 nõudeid. See seade tuleb paigaldada ja seda tohib kasutada nii, et kiirgur on inimese kehast vähemalt 20 cm kaugusel.
EE
3
Klientidele Austraalias
Vanade elektri- ja elektroonikaseadmete utiliseerimine (kehtib Euroopa Liidus ja teistes riikides, kus on eraldi kogumissüsteemid)
Euroopa kliendid
Vanade patareide/akude ning elektri- ja elektroonikaseadmete käitlemine (kehtib Euroopa Liidus ja teistes riikides, kus on eraldi kogumissüsteemid)
See sümbol tootel, akul või pakendil näitab, et toodet ja akut ei tohi olmejäätmetena käidelda. Teatud akudel võidakse kasutada seda sümbolit koos keemilise sümboliga. Plii (Pb) keemiline sümbol lisatakse, kui aku sisaldab rohkem kui 0,004% pliid. Tagades toodete ja patareide/akude korrektse utiliseerimise, aitate hoida ära võimalikke keskkonda ja tervist mõjutavaid negatiivseid tagajärgi, mis võivad tekkida jäätmete ebakorrektse käitlemise tulemusel. Materjalide taaskasutamine aitab säästa loodusressursse. Toodete puhul, mis nõuavad ohutuse, jõudluse või andmete terviklikkuse tagamiseks alalist ühendust sisseehitatud akuga, tohib akut vahetada ainult kvalifitseeritud hoolduspersonal. Aku ning elektri- ja elektroonikaseadmete korrektseks käitlemiseks viige tooted kasutusea lõppedes sobivasse kogumispunkti, kus tagatakse elektri- ja elektroonikaseadmete taaskasutus. Kõigi teiste akude puhul vaadake jaotist, kus räägitakse aku ohutust eemaldamisest tootest. Viige aku sobivasse kogumispunkti, kus tagatakse vanade akude taaskasutus. Täpsema teabe saamiseks toote või aku taaskasutamise kohta võtke ühendust kohaliku omavalitsuse, jäätmekäitluspunkti või kauplusega, kust selle toote või aku ostsite.
Teadmiseks klientidele: järgmine teave kehtib ainult seadmetele, mida müüakse riikides, kus kehtivad Euroopa Liidu direktiivid.
Selle toote on valmistanud Sony Corporation või see on valmistatud Sony Corporationi nimel. EL-i importija: Sony Europe Limited. Küsimused EL-i importijale või toote ühilduvuse kohta Euroopas tuleb saata tootja volitatud esindajale järgmisel aadressil: Sony Belgium, bijkantoor van Sony Europe Limited, Da Vincilaan 7-D1, 1935 Zaventem, Belgium.
Sony Corporation teatab käesolevaga, et see seade vastab direktiivile 2014/53/EL. ELi vastavusdeklaratsiooni terviktekst on saadaval järgmisel aadressil: http://www.compliance.sony.de/
See raadioseade on mõeldud kasutamiseks heakskiidetud tarkvaraversiooni(de)ga, millele on viidatud ELi vastavusdeklaratsioonis. Sellesse raadioseadmesse laaditud tarkvara vastab olulistele nõuetele, mis on sätestatud direktiivis 2014/53/EL. Saate kontrollida tarkvaraversiooni, kui vajutate nuppu AMP MENU ning valite seejärel nuppudega / ja suvandi <SYSTEM>.
See mitme kanaliga AV-vastuvõtja on mõeldud heli ja video taasesitamiseks ühendatud seadmetest, muusika voogedastuseks BLUETOOTH®-seadmest ja FM-tuunerina kasutamiseks.
Seadet on kontrollitud ja see vastab elektromagnetilise ühilduvuse eeskirjade piirangutele, kui kasutatakse alla 3 meetri pikkust ühenduskaablit.
Liigne helirõhk kuularitest või kõrvaklappidest võib kahjustada kuulmist.
EE
4
Sisukord
Komplekti sisu ........................................... 6
Vastuvõtja põhifunktsioonid .................... 7
Seadme osad ja juhtnupud ...................... 8
Ühendamine ja ettevalmistamine
1. Kõlarisüsteemi valimine .......................14
2. Kõlarite seadistamine/ühendamine ...15
3. Teleri ühendamine ...............................18
4. Audiovisuaalsete seadmete
ühendamine ...................................... 23
5. FM-antenni (õhuantenn)
ühendamine ...................................... 25
6. Vastuvõtja sisselülitamine ja
Easy Setup .......................................... 25
7. HDMI seadistamine ............................. 29
Taasesitus
Heli ja pildi taasesitamine ühendatud
teleris ja/või audiovisuaalsetes
seadmetes ......................................... 30
BLUETOOTH-seadme heli taasesitamine ..... 31
Heliefektide valimine .............................. 33
Tõrkeotsing / tehnilised andmed
Tõrkeotsing ............................................. 40
Ettevaatusabinõud ..................................47
Tehnilised andmed ................................. 48
Autoriõigused ......................................... 50
BLUETOOTH-side .................................... 50
Toetatud esitatavad vormingud .............52
Register ....................................................53
Menüü / muud funktsioonid
Menüüst juhtimine teleris ...................... 37
Kõlarite paigutuse valimine .................... 38
Kõigi sätete lähtestamine tehase
vaikeväärtustele ................................. 39
EE
5
Komplekti sisu
• Vastuvõtja (1)
• Kaugjuhtimispult (1)
• R03-patareid (AAA-suuruses) (2)
• FM-traatantenn (õhuantenn) (1)
• Kalibreerimismikrofon (1)
•Sulgudes olev tekst ([--]) kuvatakse teleriekraanil ja jutumärkides olev tekst („--”) kuvatakse ekraanil.
•Teleriekraanil kuvatavad üksused võivad piirkonniti erineda.
Spikker (veebipõhine kasutusjuhend) sisaldab teavet täpsemate funktsioonide ja toimingute kohta.
Saate vaadata spikrit nii oma arvutis kui ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Avage veebibrauser ja sisestage järgmine URL või kasutage saidile juurdepääsemiseks QR-koodi lugejat.
• Alustusjuhend (1)
Selgitab, kuidas ühendada 5.1 kanaliga helisüsteem, sooritada algseadistus ja kuulata ühendatud seadmeid.
• Kasutusjuhend (see voldik) (1)
Selgitab vajalikke ühendusi, algsätteid ja põhitoiminguid.
Teave selle toote komplekti kuuluvate juhendite kohta
•Mõnda joonist on kasutatud kontseptuaalse joonisena ja need võivad erineda tegelikust tootest.
•Selle toote juhendid kirjeldavad peamiselt kaugjuhtimispuldi kasutamise toiminguid. Võite kasutada ka vastuvõtjal olevaid juhtnuppe, kui neil on kaugjuhtimispuldil olevate nuppudega samad või sarnased nimed.
Euroopa kliendid
http://rd1.sony.net/help/ha/ strdh59/h_eu/
Taiwani klientidele
http://rd1.sony.net/help/ha/ strdh59/zh-tw/
Mujal asuvatele klientidele
http://rd1.sony.net/help/ha/ strdh59/h_zz/
EE
6
Vastuvõtja põhifunktsioonid
Ühildub digitaalsete helivormingutega
Toetatud on DTS-HD ja Dolby TrueHD (ainult juhul, kui seadmed on ühendatud HDMI-kaablitega).
Ühildub kvaliteetsete 4K-videovormingutega*
Vastuvõtja puhul on toetatud HDCP 2.2, Dolby Vision, HDR10 ja Hybrid Log-Gamma, mis võimaldavad teil nautida kvaliteetset videopilti (lk 18).
* Peate muutma suvandi SIG. FMT. sätet olenevalt video sisendsignaalist.
Varustatud funktsiooniga Auto Calibration (D.C.A.C.), mis muudab vaatamis­ja kuulamiskeskkonna ideaalilähedaseks
D.C.A.C. mõõdab ja kalibreerib kõlarite kaugust, taset ja sagedusomadusi, kasutades komplekti kuuluvat monofoonilist kalibreerimismikrofoni, et teha kohandusi teie vaatamis­ja kuulamiskeskkonna kohaselt (lk 26).
Reprodutseerib virtuaalset ruumilist heli isegi keskkonnas, kuhu ei saa tagumist kõlarit paigaldada (Front Surround)
Võimaldab nautida kõigest kahe eesmise kõlariga ruumilist heli, mis on võrdväärne 5.1 kanaliga kõlarisüsteemi omaga (lk 17).
Ühildub BLUETOOTH®-i juhtmeta tehnoloogiaga
• Saate ühendada WALKMAN®-i, nutitelefoni või tahvelarvuti vastuvõtjaga BLUETOOTH-
funktsiooni kaudu, et esitada neis seadmetes olevat muusikat juhtmevabalt (lk 31).
• Saate lülitada selle vastuvõtja seotud BLUETOOTH-seadme kaudu sisse ka siis, kui
vastuvõtja on ooterežiimis. Kasutamise kohta lisateabe saamiseks vaadake spikrit.
Eelistuste alusel valitavad heliväljad
Saate valida erinevate heliväljade hulgast kõlariühenduste või sisendallika alusel (2ch Stereo, Direct jne) (lk 33).
Varustatud helitagastuskanaliga (ARC) ühilduva HDMI-pesaga
Teleri heli saab väljastada vastuvõtjast, kasutades ainult üht HDMI-kaablit (lk 19, 21).
EE
7
Seadme osad ja juhtnupud
Vastuvõtja esipaneel
 (toide)
Lülitab vastuvõtja sisse või ooterežiimile.
Toitenäidik
Roheline: vastuvõtja on sisse lülitatud.
Punane: vastuvõtja on ooterežiimis ja
peate seadistama ühe järgmistest. – Suvandi CTRL.HDMI sätteks on
valitud CTRL ON.
– Suvandi BT STBY sätteks on valitud
STBY ON.*
– Suvandi STBY.THRU sätteks on
valitud ON või AUTO.
Näidik kustub: vastuvõtja on
ooterežiimis ja – suvandi CTRL.HDMI sätteks on
valitud CTRL OFF;
– suvandi BT STBY sätteks on valitud
STBY OFF;
– suvandi STBY.THRU sätteks on
valitud OFF.
* Näidik süttib punaselt ainult juhul, kui
seade on vastuvõtjaga seotud ja suvand i BT POWER sätteks on valitud BT ON. Kui vastuvõtjaga pole ühtki seadet seotud või kui suvandi BT POWER sätteks on valitud BT OFF, siis näidik kustub.
EE
8
SPEAKERS
Lülitab kõlarisüsteemi sisse või välja.
SPK ON: kõlarisüsteem on sisse
lülitatud.
OFF SPEAKERS*: kõlarisüsteem on
välja lülitatud.
* „OFF” ja „SPEAKERS” kuvatakse
kordamööda ekraanipaneelil.
Märkus
Kui valite suvandi OFF SPEAKERS, ei väljastata kõlaritest heli. Valige kindlasti SPK ON.
TUNING MODE
Valib automaatse häälestamise või eelhäälestuste režiimi.
TUNING +/–
Otsib FM-jaama või valib eelseadistatud jaama/kanali.
2CH/MULTI, MOVIE, MUSIC (lk 33)Ekraanipaneel (lk 10)
NIGHT MODE
Aktiveerib funktsiooni Night Mode, millega saate tagada kinolaadse keskkonna ka madalal helitugevusel.
Märkus
• Funktsioon Night Mode ei tööta järgmistel juhtudel.
– Suvandi [Pure] sätteks on [On]. – Kõrvaklapid on ühendatud. – Kasutatakse suvandit [Direct] ja valitud
on analoogsisend.
• Olenevalt helivormingust võib vastuvõtja signaale esitada sisendsignaali tegelikust diskreetimissagedusest madalamal sagedusel.
DISPLAY
Kuvab teabe ekraanil.
DIMMER
Reguleerib ekraanipaneeli heledust.
BLUETOOTH
Valib vastuvõtja sisendiks suvandi [BT] ja loob automaatselt ühenduse viimati ühendatud seadmega. Lülitab vastuvõtja sidumisrežiimi, kui vastuvõtjas pole sidumisteavet. Lahutab BLUETOOTH-seadme, kui vastuvõtja on ühendatud BLUETOOTH­seadmega.
Näidik BLUETOOTH (lk 31)
Kaugjuhtimisandur
Võtab vastu kaugjuhtimispuldi signaale.
PURE DIRECT
Aktiveerib funktsiooni Pure Direct, mis võimaldab nautida kõigist sisenditest loomutruud heli. Kui funktsioon Pure Direct on sees, süttib nupu kohal olev näidik.
Märkus
[Calibration Type], [Night Mode], [Bass], [Treble] ja D. RANGE ei tööta, kui valitud on funktsioon Pure Direct.
MASTER VOLUME (lk 30)
INPUT SELECTOR
Valib sisendkanali, mis on ühendatud seadmega, mida kasutada tahate.
Pesa CALIBRATION MIC (lk 26)Pesa PHONES
Siia ühendage kõrvaklapid.
EE
9
Näidikud ekraanipaneelil
Sisendinäidik
Süttib, näidates kasutatavat sisendit.
OPT
Digitaalsignaalid sisestatakse pesa OPTICAL kaudu.
COAX
Digitaalsignaalid sisestatakse pistiku COAXIAL kaudu.
HDMI
Digitaalsignaalid sisestatakse valitud pistiku HDMI kaudu.
SLEEP
Süttib unetaimeri aktiveerimisel.
Häälestusnäidik
Süttib, kui vastuvõtja häälestab raadiojaamale.
MEMORY
Mälufunktsioon, näiteks eelhäälestatud mälu jne, on aktiveeritud.
RDS (ainult Euroopa ning Aasia ja Vaikse ookeani riikide mudelid)
Häälestatud RDS-teenusega raadiojaamale.
MONO
Monofooniline ringhääling
ST
FM-stereoedastus
Eelhäälestatud jaama number (number vahetub sõltuvalt valitud eelhäälestatud jaamast).
D.RANGE
Süttib funktsiooni Dynamic Range Compression aktiveerimisel.
10
EE
Vastuvõtja tagapaneel
Pesa POWER SUPPLY
Ainult toitevarustuseks.
Pesad HDMI IN/OUT (lk 18, 19, 20,
21, 22, 23)
Kõik vastuvõtja pesad HDMI IN/OUT toetavad tehnoloogiat HDCP 2.2. HDCP
2.2 on värskelt täiendatud tehnoloogia
autoriõiguste kaitsmiseks, mida kasutatakse sisu (nt 4K-filmide) kaitsmiseks.
Liitmikud SPEAKERS (lk 15, 16, 17)Pesad SUBWOOFER OUT (lk 16, 17)Pesad AUDIO IN (lk 22, 24)Liitmik FM ANTENNA (lk 25)Pesa OPTICAL IN (lk 20, 22)Pesa COAXIAL IN (lk 24)
EE
11
Kaugjuhtimispult
 (toide) (lk 26)
Lülitab vastuvõtja sisse või ooterežiimile.
INFORMATION
Kuvab teleris teabe, nagu helivorming jne.
SLEEP
Lülitab vastuvõtja automaatselt kindlaksmääratud ajal välja.
Sisendinupud
BLUETOOTH, MEDIA BOX, BD/DVD, SAT/CATV, GAME, SA-CD/CD, TV, FM
Valib sisendkanali, mis on ühendatud seadmega, mida kasutada tahate. Kui vajutate mõnda sisendinuppudest, lülitatakse vastuvõtja sisse.
Märkus
Kui vajutate nuppu BLUETOOTH, lülitub vastuvõtja sisse ainult juhul, kui menüüs <BT> on valitud suvandi BT POWER sätteks BT ON.
BLUETOOTH PAIRING (lk 31)
Valib vastuvõtja sisendiks suvandi [BT] ja lülitab vastuvõtja sidumisrežiimi.
2CH/MULTI, MOVIE, MUSIC (lk 33)
Valib helivälja.
PURE DIRECT
Aktiveerib funktsiooni Pure Direct, mis võimaldab nautida kõigist sisenditest loomutruud heli.
Märkus
[Calibration Type], [Night Mode], [Bass], [Treble] ja D. RANGE ei tööta, kui valitud on funktsioon Pure Direct.
FRONT SURROUND
Aktiveerib funktsiooni Front Surround, mis võimaldab nautida kinosarnast ruumilist heli kõigest kahe kõlariga.
NIGHT MODE
Aktiveerib funktsiooni Night Mode, millega saate tagada kinolaadse keskkonna ka madalal helitugevusel.
Märkus
• Funktsioon Night Mode ei tööta järgmistel juhtudel.
– Suvandi [Pure] sätteks on [On]. – Kõrvaklapid on ühendatud. – Kasutatakse suvandit [Direct] ja valitud
on analoogsisend.
•Olenevalt helivormingust võib vastuvõtja signaale esitada sisendsignaali tegelikust diskreetimissagedusest madalamal sagedusel.
EE
12
DIMMER (hämardi)
Reguleerib ekraanipaneeli heledust.
DISPLAY
Kuvab teabe ekraanil.
AMP MENU
Kuvab ekraanil vastuvõtja kasutamiseks menüü.
(sisestusklahv), / / /
Menüü-üksuste valimiseks vajutage nuppe , , , . Seejärel vajutage valiku sisestamiseks nuppu .
BACK
Naaseb eelmisse menüüsse või väljub menüüst või teleriekraanil kuvatavast juhendist.
OPTIONS (lk 37)
Kuvab teleriekraanil suvandimenüü.
HOME (lk 37)
Kuvab teleriekraanil avamenüü.
(helitugevus) +*/–
Reguleerib korraga kõigi kõlarite helitugevust.
(vaigistamine)
Lülitab heli ajutiselt välja. Heli taastamiseks vajutage nuppu uuesti.
/ (tagasi-/edasikerimine), (esitamine/peatamine)*, / (eelmine/järgmine), (seiskamine) (lk 32)
TUNING +/–
Võimaldab FM-jaamu otsida.
MEMORY*
Salvestab vastuvõetava jaama eelhäälestatud jaamana.
PRESET +/–
Valib eelhäälestatud jaamu või kanaleid.
* Nuppudel +, ja MEMORY on
kompepunkt. Lähtuge vastuvõtja kasutamisel reljeefsetest punktidest.
Märkus
• Ülalolevad seletused on mõeldud näidetena.
• Olenevalt ühendatud seadme mudelist ei pruugi mõni selles jaotises kirjeldatud funktsioon seadmega komplektis oleva kaugjuhtimispuldiga töötada.
Patareide sisestamine kaugjuhtimispulti
Sisestage kaugjuhtimispulti kaks (suurus AAA) patareid R03 (komplektis). Veenduge patareide sisestamisel, et otsad + ja – oleks õigel poolel.
Märkus
• Ärge jätke kaugjuhtimispulti liiga sooja või niiskesse kohta.
• Ärge kasutage uut patareid koos vanaga.
• Ärge kasutage mangaanpatareisid koos teist tüüpi patareidega.
• Soovitame kasutada AAA-mangaanpatareisid.
• Ärge jätke kaugjuhtimisandurit vastuvõtja esipaneelil otsese päikesevalguse ega tulede kätte. See võib põhjustada talitlushäireid.
• Kui te kaugjuhtimispulti pikema aja jooksul ei kasuta, eemaldage patareid, et vältida patareide lekkimisest ja korrosioonist tekkivaid võimalikke kahjustusi.
• Kui vastuvõtja enam kaugjuhtimispuldile ei reageeri, vahetage mõlemad patareid uute vastu.
EE
13
Ühendamine ja ettevalmistamine
1. Kõlarisüsteemi valimine
Saate valida kõlarisüsteemi, mille soovite seadistada, olenevalt teie kasutatavate kõlarite ja bassikõlarite arvust. Allolev joonis ja tabel näitavad kõlarite tüüpe, mille saab vastuvõtjaga ühendada, ja kõlarite paigutamise üldisi asendeid.
Joonistel kasutatud lühendid
FL Eesmine vasak kõlar FR Eesmine parem kõlar CNT Keskmine kõlar Tekitab keskmisest kanalist vokaalihelisid. SL Vasak ruumilise heli kõlar SR Parem ruumilise heli kõlar
SW Basskõmistaja
Kõlari tüüp Iga kõlari funktsioon
Väljastab helisid eesmisest vasakust/paremast kanalist.
Tekitab vasakust/paremast ruumilisest kanalist helisid.
Tekitab LFE-kanali (madalsageduse efekti) helisid ja võimendab teiste kanalite bassihelisid.
Nõuanne
Kuna bassikõlar (SW) ei väljasta väga konkreetselt suunatud signaale, võite selle paigutada kuhu tahes.
Juhendis kirjeldatud kõlarisüsteemid
Selles juhendis on kirjeldatud paigaldamis-, ühendamis- ja seadistamistoiminguid, kasutades tavalisi kõlarisüsteeme, millele on viidatud näitlikustavalt allolevas tabelis. Teabe saamiseks kõigi selle vastuvõtja toetatud kõlarisüsteemide kohta vt „Kõlarite paigutuse valimine” (lk 38).
Kõlarisüsteem
seadistamise/ühendamise kohta vt lk
5.1 kanalit 16 5.1 2.1 kanalit 17 2.1
EE
14
Teabe saamiseks kõlarite
Kõlarite paigutus (PATTERN)
2. Kõlarite seadistamine/ühendamine
10 mm
10 mm
Saate kõlarid ja bassikõlarid ruumi üles seada, kasutades kõlarisüsteemi jaoks enda eelistatud paigutust, ja need vastuvõtjaga ühendada. Kõlarite paigutuse joonised lk 16 ja 17 pakuvad täiusliku paigutuse näiteid. Te ei pea seadistama kõlareid ja bassikõlareid täpselt samamoodi, nagu on toodud paigutusnäidetes. Kohandage kõlarite paigutust, et see sobiks optimaalselt teie ruumi keskkonnaga.
Märkus
• Ühendage kõlarid, mille nimitakistus on 6–16 oomi.
• Enne kaablite ühendamist eemaldage kindlasti vahelduvvoolu toitejuhe.
• Enne vahelduvvoolu toitejuhtme ühendamist veenduge, et kõlarikaablite metalltraadid ei puudutaks liitmike SPEAKERS vahel ega vastuvõtja tagapaneelil üksteist. Kui traadid puutuvad kokku, võib see kahjustada võimendi vooluringi.
• Kui ühendate automaatse ooterežiimi funktsiooniga bassikõlari, lülitage see funktsioon filme vaadates välja. Kui automaatse ooterežiimi funktsioon on sisselülitatud, lülitub bassikõlar sisendsignaali taseme põhjal automaatselt ooterežiimi ja heli ei pruugita väljastada.
Nõuanne
Kui teil on üks bassikõlar, ühendage see ühega pesadest SUBWOOFER OUT. Kui teil on kaks bassikõlarit, saate mõlemad ühendada pistikutesse SUBWOOFER OUT.
Kõlarikaablite ühendamine
Ühendage kõlarikaablid poolustega + (punane) / – (must), nii et need vastaksid vastuvõtjale ja kõlarile, nagu on näidatud alloleval joonisel. Koorige kõlarikaablite kummastki otsast kest 10 mm ulatuses maha ja seejärel keerake kõlari traadid tugevasti keerdu. Sisestage kaablite kooritud otsad liitmikesse.
Märkus
• Ärge eemaldage liiga suurt osa kõlari kaabliümbrisest, et ennetada kõlarikaablite traatide omavahel kokkupuutumist.
• Vale ühendus võib põhjustada vastuvõtjale jäädavaid kahjustusi.
EE
15
5.1 kanaliga kõlarisüsteem
30˚ 100–120˚
Kõlarikaabel (pole kaasas) Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kinosarnase mitmekanalilise ruumilise heli täielikuks nautimiseks on vaja viit kõlarit (kahte eesmist, üht keskmist ja kahte ruumilise heli kõlarit) ning bassikõlarit.
EE
16
2.1 kanaliga kõlarisüsteem
30˚ 1,5–3 m
Pange eesmise kõlari kõrgsageduskõlar enda kõrvade kõrgusele.
Kõlarikaabel (pole kaasas) Monofoonilise heli kaabel (pole komplektis)
Kui valite helivälja sätteks suvandi [Front Surround], saate nautida ruumilise heli efekte, mis on võrdväärsed 5.1 kanaliga helisüsteemiga, kasutades kõigest kaht eesmist kõlarit. Paigutage kõlarid, nagu on näidatud allpool, ja muutke eesmiste kõlarite suunda vähehaaval, et tuvastada suund, mis tagab kõige parema ruumilise heli efekti.
EE
17
3. Teleri ühendamine
Märkus
Tehke kaabliühendused kindlasti enne vahelduvvoolu toitejuhtme ühendamist.
Ühendage pesaga HDMI TV OUT teler. Saate seadistada selle vastuvõtja, kasutades teleris kuvatud menüüd või järgides kuvatud suuniseid. Kui ühendate teleri, saate vaadata teleris vastuvõtjaga ühendatud seadmest videot ja kuulata selle heli. Saate kuulata kõlarist vastuvõtja kaudu ka teleri heli.
Teave HDMI funktsioonide kohta
• Sony soovitab kasutada Sony toodetud HDMI-kaablit või muud HDMI-volitusega kaablit.
Kasutage kindlasti kiiret Ethernetiga HDMI-kaablit. Videosignaalide puhul, mis nõuavad suurt ribalaiust, nagu 4K/60p 4:4:4, 4:2:2 ja 4K/60p 4:2:0 (10-bitine) jne, kasutage kindlasti kvaliteetset Etherneti-toega kiiret HDMI-kaablit, mis toetab kuni 18 Gbit/s ribalaiust.
• Kui kasutate suure ribalaiusega videovorminguid, nagu 4K/60p 4:4:4, 4:2:2 ja 4K/60p
4:2:0 (10-bitine), seadistage kindlasti HDMI-signaali vorming. Lisateavet vt jaotisest „HDMI signaalivormingu seadistamine” (lk 29).
• Me ei soovita kasutada HDMI-DVI-konversioonikaablit. Kui ühendate HDMI-DVI-
konversioonikaabli DVI-D-seadmega, võib heli ja/või pilt kaduda. Ühendage eraldi helikaablid või digitaalsed ühenduskaablid ning määrake seejärel uuesti sisendpesad, kui heli ei väljastata õigesti.
• Kõik vastuvõtja HDMI-pesad toetavad ITU-R BT.2020 laiu värvusruume, sügavaid värve
(Deep Colour) ja HDR-sisu.
• Pesa HDMI TV OUT toetab helitagastuskanalit (ARC).
• BT.2020 värvusruum on ultrakõrglahutusega telerisüsteemide jaoks määratletud uus
laiem värvistandard.
• HDR on üha enam kasutatav videovorming, mis suudab esitada suuremat
heledustasemete vahemikku.
• Lisateavet toetatud videovormingute kohta vaadake spikrist.
HDMI-pesasid puudutav autoriõiguse kaitse
• Kõik HDMI-pistikud vastuvõtjal toetavad 4K-eraldusvõimet ja HDCP 2.2 (High-Bandwidth
Digital Content Protectioni süsteemi versiooni 2.2). HDCP 2.2 on värskelt täiendatud tehnoloogia autoriõiguste kaitsmiseks, mida kasutatakse sisu (nt 4K-filmide) kaitsmiseks.
• HDCP 2.2-ga kaitstud sisu (nt 4K-sisu) vaatamiseks ühendage HDMI-pesad teleri ja
audiovisuaalseadme pesadega, mis toetavad tehnoloogiat HDCP 2.2. Üksikasju selle kohta, kas teleril ja audiovisuaalseadmel on HDCP 2.2-ga ühilduv HDMI-pesa, vaadake ühendatud seadme kasutusjuhendist.
Helikaabli ühendamine
Kui ühendate optilise digitaalse helikaabli, sisestage pistikud otse, kuni need paigale klõpsatavad
• Ärge väänake ega siduge optilisi digitaalseid helikaableid kokku.
• Kõik digitaalsed helipesad ühilduvad diskreetimissagedustega 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz ja 96 kHz.
• Kui ühendate teleri vastuvõtja pesaga TV IN, määrake teleri heliväljundi sätteks Fixed, juhul
kui valida on sätte Fixed või Variable vahel.
EE
18
.
4K-teleri ühendamine
HDMI-kaabel (pole kaasas)
Heli-/videosignaalid
HDCP 2.2-ga ühilduv HDMI-pistik
Tel e
Kui 4K-teleri HDMI-pesa ühildub helitagastuskanali (ARC) funktsiooni ja HDCP 2.2-ga
Helitagastuskanal (ARC) on funktsioon, mis saadab teleri digitaalset heli HDMI-kaabli kaudu audiovisuaalsetesse seadmetesse. Kui teleri HDMI-sisendpesa juurde on märgitud „ARC”, siis teler ühildub helitagastuskanali (ARC) funktsiooniga. Kui vastuvõtja ja teleri HDMI-sisendpesa, mis ühildub helitagastuskanali (ARC) funktsiooniga, vahele on ühendatud kõigest HDMI-kaabel, saate kuulata teleri heli vastuvõtjaga ühendatud kõlaritest.
Märkus
• Selle ühenduse jaoks peate funktsiooni Control for HDMI sisse lülitama. Vajutage nuppu AMP MENU, seejärel vajutage nuppe
/ ja , et valida <HDMI> – CTRL.HDMI – CTRL ON.
• Peate ühtlasi teleri funktsiooni Control for HDMI sisse lülitama. Üksikasju vt teleri kasutusjuhendist.
EE
19
Kui 4K-teleri helitagastuskanaliga (ARC) ühilduv HDMI-pesa ei ühildu
Heli-/videosignaalid
HDCP 2.2-ga ühilduv HDMI-pistik
Audio signals
HDMI-kaabel (pole kaasas) Optiline digitaalne helikaabel (pole kaasas)
Tel er
HDCP 2.2-ga
4K-sisu autoriõigust kaitseb HDCP 2.2. 4K-sisu nautimiseks ühendage vastuvõtja HDMI-pesa teleri HDCP 2.2-ga ühilduva HDMI-pesaga, kasutades HDMI-kaablit. Sellisel juhul ei saa teleri heli teleri helitagastuskanali (ARC) funktsiooniga vastuvõtjasse saata. Ühendage teleri optilise väljundi pesa ja vastuvõtja pesa OPTICAL IN, kasutades optilist digitaalset helikaablit.
20
EE
4K-ga mitteühilduva teleri ühendamine
HDMI-kaabel (pole kaasas)
Heli-/videosignaalid
Tel er
Kui teleri HDMI-pesa ühildub helitagastuskanaliga (ARC)
Helitagastuskanal (ARC) on funktsioon, mis saadab teleri digitaalset heli HDMI-kaabli kaudu audiovisuaalsetesse seadmetesse. Kui teleri HDMI-sisendpesa juurde on märgitud „ARC”, siis teler ühildub helitagastuskanali (ARC) funktsiooniga. Kui vastuvõtja ja teleri HDMI-sisendpesa, mis ühildub helitagastuskanali (ARC) funktsiooniga, vahele on ühendatud kõigest HDMI-kaabel, saate kuulata teleri heli vastuvõtjaga ühendatud kõlaritest.
Märkus
• Selle ühenduse jaoks peate funktsiooni Control for HDMI sisse lülitama. Vajutage nuppu AMP MENU, seejärel vajutage nuppe / ja , et valida <HDMI> – CTRL.HDMI – CTRL ON.
• Peate ühtlasi teleri funktsiooni Control for HDMI sisse lülitama. Üksikasju vt teleri kasutusjuhendist.
Nõuanne
Kui teleri helitagastuskanaliga (ARC) ühilduv HDMI-pesa on juba teise seadmega ühendatud, siis katkestage seadme ühendus ja ühendage vastuvõtja.
EE
21
Kui teleri HDMI-pesa ei ühildu helitagastuskanaliga (ARC)
Audio signals
HDMI-kaabel (pole kaasas) Optiline digitaalne helikaabel (pole kaasas) Stereohelikaabel (pole kaasas)
Soovitatud ühendus Teine võimalik ühendus
Heli-/ videosignaalid
või
Tel er
Helitagastuskanal (ARC) on funktsioon, mis saadab teleri digitaalset heli HDMI-kaabli kaudu audiovisuaalsetesse seadmetesse. Kui teleri HDMI-sisendpesa juurde ei ole märgitud „ARC”, siis teler ei ühildu helitagastuskanali (ARC) funktsiooniga. Vastuvõtja heli- ja videosignaalide väljastamiseks telerisse ühendage teler ja vastuvõtja, kasutades HDMI-kaablit . Teleri helisignaalide väljastamiseks vastuvõtjasse, ühendage vastuvõtja ja teler, kasutades optilist digitaalset helikaablit või stereohelikaablit .
22
EE
4. Audiovisuaalsete seadmete ühendamine
Mängukonsool (nt PlayStation 4)
Blu-ray Disc™-i mängija, DVD-mängija
Kaabliboks või satelliidituuner
Heli-/ videosignaalid
HDMI-kaabel (pole kaasas)
Meediumisisu boks
Heli-/ videosignaalid
Heli-/ videosignaalid
Heli-/ videosignaalid
Märkuste lugemiseks audiovisuaalseadmete ühendamise kohta vastuvõtja HDMI-pesadega vt „Teave HDMI funktsioonide kohta” (lk 18).
Seadmete ühendamine HDMI-pistikute kaudu
Nõuanne
• See ühendus on näide. Saate ühendada iga HDMI-seadme mis tahes pesaga HDMI IN.
• Pildikvaliteet sõltub ühenduspesa tüübist. Soovitame ühendada seadmed HDMI-liidese kaudu, kui seadmetel on HDMI-pistikud.
23
EE
Analooghelipesade ja koaksiaalse digitaalse helipesaga seadmete
Audio
signals
Stereohelikaabel (pole kaasas) Koaksiaalne digitaalne helikaabel (pole kaasas)
Blu-ray Disc™-i mängija, DVD-mängija
videosignaalid
Audio signals
või
Super Audio CD mängija, CD-mängija, minidiskimängija, kassettmakk, vinüülplaadimängija*
Kaabliboks või satelliidituuner
Teleri sisendpessa
VIDEO
Teleri sisendpessa
VIDEO
Soovitatud ühendus Teine võimalik ühendus
Audio
signals
videosignaalid
ühendamine
* Sellise vinüülplaadimängija ühendamiseks, millel on ainult väljundpesa PHONO, peate ühendama
vinüülplaadimängija ja vastuvõtja vahele fonoekvalaiseri (ei kuulu komplekti).
Märkus
Pesadega AUDIO IN ühendatud seadme helide kuulamiseks ärge ühendage ühtegi seadet pesadega HDMI IN, COAXIAL IN ja OPTICAL IN, millel on sama seadme silt (nt SA-CD/CD, BD/DVD, SAT/CATV ja TV).
Nõuanne
• Pesadega AUDIO IN saab ühendada ka teisi seadmeid peale ülaltoodute.
• Saate nimetada iga sisendi nii ümber, et nime saab kuvada vastuvõtja ekraanil. Vaadake lisateavet spikri jaotisest „Iga sisendi nime muutmine (Name)”.
EE
24
5.
FM-traatantenn (õhuantenn) (komplektis)
///,
HOME
AMP MENU
Sisendi nupud
Seinakontakti
FM-antenni
6. Vastuvõtja
(õhuantenn) ühendamine
Märkus
• Tõmmake FM-traatantenn (õhuantenn) täielikult välja.
• Pärast FM-traatantenni (õhuantenn) ühendamist hoidke seda võimalikult horisontaalses asendis.
sisselülitamine ja Easy Setup
Lülitage vastuvõtja ja teler sisse, et sooritada teleri kuval Easy Setup kuvatud suuniste järgi algseadistus.
1. Kuva Easy Setup kuvamine teleris
1 Ühendage vahelduvvoolu
toitejuhe (toiteallikas) seinakontakti.
25
EE
2 Lülitage teler sisse ja valige
teleri sisend, millega vastuvõtja on ühendatud.
3 Vastuvõtja sisselülitamiseks
vajutage nuppu (toide).
Teleris avatakse kuva Easy Setup.
Märkus
Easy Setupit ei ole võimalik sooritada ilma telerit vastuvõtjaga ühendamata.
Nõuanne
• Kui lülitate vastuvõtja pärast selle algsätetele lähtestamist sisse, avatakse teleris samuti kuva Easy Setup.
• Vastuvõtja väljalülitamiseks vajutage uuesti nuppu (toide).
Käsitsi kuva Easy Setup avamine
1 Vajutage nuppu HOME.
Teleris kuvatakse avamenüü (lk 37).
2. Keele valimine
Saate valida ekraanil kuvatavate teadete keele.
1 Vajutage nuppu / , et
valida keel, seejärel vajutage nuppu .
3. Funktsiooni Auto Calibration kasutamine
Funktsioon Auto Calibration võimaldab teha järgmist.
• Kontrollige ühendust kõlari ja vastuvõtja vahel.
• Reguleerige kõlarite helitugevust.
• Mõõtke iga kõlari kaugust teie istumiskohast.*
• Mõõtke kõlari suurust.*
• Mõõtke sagedusomadusi (EQ).*
* Mõõtmistulemust ei rakendata, kui helivälja
sätteks on valitud [Direct] ja valitud on analoogsisend.
Märkus
• Kõlaritest kostub mõõtmise ajal väga valju heli
ning helitugevust ei saa reguleerida. Arvestage naabrite ja lähedalviibivate lastega.
• Kui vaigistusfunktsioon oli enne funktsiooni
Auto Calibration kasutamist aktiveeritud, lülitub see automaatselt välja.
• Eriliste kõlarite (nt dipoolkõlarid) kasutamisel ei
pruugi mõõtmise tulemus olla õige või funktsiooni Auto Calibration ei pruugi olla võimalik kasutada.
• Olenevalt kasutatava bassikõlari omadustest
võib häälestusvahemaa väärtus tegelikust asendist erineda.
2
Vajutage nuppu / , et valida suvand [Easy Setup], seejärel vajutage nuppu .
EE
26
1
Enne funktsiooni Auto Calibration kasutamist
Kontrollige järgmist.
• Eemaldage kõrvaklapid ühendusest.
• Täpsete mõõtmistulemuste saamiseks veenduge, et ruum oleks vaikne ja müravaba.
• Veenduge, et kõlarisüsteemi puhul poleks valitud OFF SPEAKERS. Vajutage vastuvõtjal korduvalt nuppu SPEAKERS, et valida SPK ON (lk 8).
Pistik CALIBRATION MIC
Kalibreerimis mikrofon (kaasas)
Ühendage komplektis olev kalibreerimismikrofon pistikusse CALIBRATION MIC. Seejärel pange kalibreerimismikrofon oma kuulamiskohta.
Pange kalibreerimismikrofon kindlasti kõrvadega samale kõrgusele.
Märkus
• Sisestage kalibreerimismikrofoni pistik lõpuni pessa CALIBRATION MIC. Kui kalibreerimismikrofon ei ole korralikult ühendatud, ei pruugi mõõtmistulemused olla täpsed.
• Eemaldage kalibreerimismikrofoni ja kõlarite vahelt kõik takistused.
2 Kui ühendatud on bassikõlar,
lülitage see sisse ja suurendage helitugevust.
Reguleerige bassikõlarit ja seadistage see järgmiselt.
• Keearke nuppu LEVEL nii, et see
oleks keskpunktist veidi madalamal seadistusel.
• Kui ühendate ületussageduse
funktsiooniga basskõmistaja, seadistage väärtus maksimumile.
• Kui ühendate automaatse
ooterežiimi funktsiooniga bassikõmistaja, lülitage funktsioon välja (inaktiveeritud).
Üksikasju vaadake bassikõmistaja kasutusjuhenditest.
3 Käivitage Auto Calibration.
4
Vajutage nuppu / , et valida suvand [Start], seejärel vajutage nuppu .
EE
27
5 Veenduge, et
kalibreerimismikrofon oleks vastuvõtjaga ühendatud, seejärel vajutage nuppu .
6 Veenduge, et oleksite
järginud kuvatud suuniseid, seejärel vajutage nuppu .
Mõõtmine algab viie sekundi pärast. Mõõtmiseks kulub ligikaudu 30 sekundit. Igast kõlarist väljastatakse järjestikku testheli. Kui mõõtmine lõpeb, siis kõlab piiks ja ekraanikuva vahetub.
7 Kui mõõtmine on lõpetatud,
vajutage nuppu / , et valida suvand [Save&Exit], seejärel vajutage nuppu .
Mõõtmistulemused salvestatakse ja seadistamine lõpetatakse. Kui mõõtmine ebaõnnestub, kuvatakse veakoodid või hoiatusteated (lk 45). Lugege teadet, tehke vajalikud kohandused ja seejärel valige suvand [Retry], et uuesti Auto Calibration sooritada. Seadistamisest väljumiseks ilma mõõtmistulemusi salvestamata valige suvand [Exit].
• Vajutate kaugjuhtimispuldil sisendi nuppe või pöörate vastuvõtja nuppu INPUT SELECTOR.
• Vajutage kaugjuhtimispuldil nuppu HOME, AMP MENU või  (vaigistus).
• Vajutate vastuvõtja nuppu SPEAKERS.
• Muudate helitugevust.
• Ühendate kõrvaklapid.
8 Funktsioon Auto Calibration
on lõpetatud.
Lahutage kalibreerimismikrofon, seejärel vajutage nuppu , et väljuda funktsioonist Auto Calibration.
Nõuanne
Auto Calibration (D.C.A.C.) on loodud selleks, et tagada ruumis sobiv helitasakaal. Saate kõlarite tasemeid ka enda eelistuste kohaselt käsitsi kohandada, kasutades menüüs <LEVEL> suvandit T. TONE. Testheli kohta lisateabe saamiseks vaadake spikrit.
Funktsiooni Auto Calibration tühistamine
Funktsioon Auto Calibration tühistatakse, kui teete mõõtmise vältel järgmist.
• Vajutate nuppu (toide).
EE
28
7. HDMI seadistamine
AMP MENU
BACK
/,
Seadistage siis, kui vastuvõtja on ühendatud HDMI-kaabli kaudu teleri või audiovisuaalsete seadmetega.
Helitagastuskanali (ARC) funktsiooni aktiveerimine
Kui vastuvõtja on ühendatud teleri HDMI-sisendpesaga, mis ühildub helitagastuskanali (ARC) funktsiooniga (lk 19, 21), lülitage sisse funktsioon Control for HDMI.
Vajutage nuppu AMP MENU, seejärel vajutage nuppe
/ ja , et valida
<HDMI> – CTRL.HDMI – CTRL ON.
Helitagastuskanali (ARC) funktsioon aktiveeritakse ja teleri heli väljastatakse vastuvõtjasse.
Märkus
Lülitage kindlasti teleri funktsioon Control for HDMI sisse. Üksikasju vt teleri kasutusjuhendist.
Nõuanne
• Eelmisesse menüüsse naasmiseks vajutage nuppu BACK.
• Menüüst väljumiseks vajutage nuppu AMP MENU.
HDMI signaalivormingu seadistamine
Valige ühendatud teleri ja audiovisuaalsete seadmete jaoks sobiv säte.
1 Vajutage nuppu AMP MENU,
seejärel vajutage nuppe
/ ja , et valida
<HDMI> – SIG. FMT.
2 Vajutage nuppu / , et
valida soovitud sisend, seejärel vajutage nuppu .
3 Vajutage nuppu / , et
valida säte, mis sobib ühendatud teleri ja/või audiovisuaalse seadme videosignaali vorminguga, seejärel vajutage nuppu .
STANDARD: valige see, kui te ei kasuta
suure ribalaiusega video vormingut. ENHANCED: valige see, kui kasutate suure ribalaiusega videovorminguid, nagu 4K/60p 4:4:4, 4:2:2 ja 4K/60p 4:2:0 (10-bitine).
Lisateabe saamiseks videovormingu kohta vaadake spikrit.
Märkus
• Olenevalt telerist või videoseadmest ei pruugita 4K- ja/või 3D-sisu kuvada.
• Lisateabe saamiseks ühendatud seadme kohta vaadake seadme kasutusjuhendit.
• Kui teie teleril on sarnane menüü suure ribalaiusega video vormingu jaoks, siis kontrollige seadistust teleri menüüs, kui valite selles vastuvõtjas valiku ENHANCED. Teleri menüü seadistuse kohta saate täpsemat teavet teleri kasutusjuhendist.
29
EE
Taasesitus
HOME
+/–
/,
Heli ja pildi taasesitamine
3 Vajutage nuppu / , et
valida seade, mida soovite esitada, seejärel vajutage nuppu .
ühendatud teleris ja/või audiovisuaalsetes seadmetes
Erineva sisu, näiteks filmide ja heli, nautimiseks saab ühendada vastuvõtjaga audiovisuaalseadmeid.
1 Vajutage nuppu HOME.
Teleriekraanil kuvatakse avamenüü.
Märkus
Olenevalt TV-st võib avamenüü kuvamine teleriekraanil aega võtta.
4 Käivitage ühendatud
seadmes taasesitus.
Nõuanne
Ühendatud seadme heli ja pildi nautimiseks ilma vastuvõtjat sisse lülitamata valige menüüs <HDMI> suvandi STBY.THRU sätteks ON.
5 Vajutage nuppu +/–
helitugevuse reguleerimiseks.
Märkus
Enne vastuvõtja väljalülitamist keerake helitugevus kindlasti madalamaks, et kõlareid vastuvõtja järgmisel sisselülitamisel mitte kahjustada.
Nõuanne
• Helitugevuse kiirelt suurendamine või vähendamine
– Keerake kiiresti nuppu MASTER VOLUME. – Vajutage pikalt üht nuppudest
• Peenhäälestamine – Keerake aeglaselt nuppu MASTER VOLUME. – Vajutage üht nuppudest
see kohe.
FM-raadio kuulamine
Võite integreeritud tuuneri kaudu kuulata kvaliteetse heliga FM-ülekandeid. Kasutamise kohta lisateabe saamiseks vaadake spikrit.
+/–.
+/– ja vabastage
2 Vajutage nuppu / , et
valida suvand [Watch] või [Listen], seejärel vajutage nuppu .
Teleriekraanil kuvat akse menüü-ük suste loend.
EE
30
Loading...
+ 134 hidden pages