Nikon COOLPIX P330 Reference guide [hu]

Hu
Referencia útmutató
DIGITÁLIS FÉNYKÉPEZŐGÉP
A COOLPIX P330 ajánlott funkciói
Rázkódáscsökkentés ..................................................................................................A104
e
(Videó) ......................................................................................................................A92
Videókat egyszerűen rögzíthet a b (e videofelvétel) gomb lenyomásával. Módosíthatja a videó színtónusát a fényképezési mód és a fehéregyensúly beállításainak megfelelően. Lassított és gyorsított videók felvételére is lehetősége van.
GPS funkció ....................................................................................................................A98
Rögzítheti a helyinformációkat (a szélességi és a hosszúsági fokot) a fényképezőgéppel készített képekre a készülék belső GPS-egységének használatával.
Kompatibilis a (külön kapható) vezeték nélküli mobiladapterrel
A WU-1a opcionális vezeték nélküli mobiladapter AV-/USB-csatlakozóhoz csatlakoztatható. A fényképezőgép wifi-kapcsolaton (vezeték nélküli LAN) keresztül csatlakoztatható a dedikált szoftvert futtató mobileszközökhöz. További részletekért tekintse meg weboldalunkat, a termékkatalógust vagy a WU-1a használati útmutatóját.
Normál
vagy az
Aktív
adható meg. Az
Aktív
kiválasztásakor
Bevezetés
A fényképezőgép részei és fő funkciói
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
Fényképezési funkciók
Visszajátszási funkciók
Videók rögzítése és visszajátszása
A GPS használata
A fényképezőgép általános beállításai
Tájékoztató
Műszaki megjegyzések és tárgymutató
i

Bevezetés

Először ezt olvassa el

Köszönjük, hogy Nikon COOLPIX P330 digitális fényképezőgépet vásárolt.
Bevezetés
A fényképezőgép használatának megkezdése előtt olvassa el a „Biztonsága érdekében” című rész (
A
vi–viii) információit, és ismerkedjen meg a jelen útmutatóban szereplő tudnivalókkal. Miután elolvasta, tartsa az útmutatót elérhető helyen, hogy új fényképezőgépének optimális használata érdekében bármikor belelapozhasson.
ii
Először ezt olvassa el

Az útmutatóról

Ha fényképezőgépét szeretné azonnal használni, olvassa el „A fényképezés és a visszajátszás alapjai” (
A
12) című részt. A fényképezőgép részeinek nevével és fő funkcióival kapcsolatos további információkért lásd: „A fényképezőgép részei és fő funkciói” (
További információk
Szimbólumok és jelölések A szükséges információk megkeresését az alábbi szimbólumok és jelölések segítik az útmutatóban:
Ikon Leírás
B
C
A/E/F
Az SD-, SDHC- és SDXC-memóriakártyákra az útmutató röviden „memóriakártyaként” utal.
Azok a beállítások, amelyekkel a fényképezőgép forgalomba kerül, az „alapértelmezett
Ez az ikon olyan figyelmeztetéseket és tudnivalókat jelöl, amelyeket a fényképezőgép használata előtt ajánlott elolvasnia.
Ez az ikon olyan megjegyzéseket és tudnivalókat jelöl, amelyeket a fényképezőgép használata előtt ajánlott elolvasnia.
Ezek az ikonok jelzik az egyéb releváns információt tartalmazó oldalakat:
E
:„Tájékoztató”, F: „Műszaki megjegyzések és tárgymutató”.
beállítások” vagy „alapbeállítások”.
A monitoron megjelenő menüelemek nevei és a számítógép képernyőjén megjelenő gombnevek és üzenetek félkövér betűvel jelennek meg.
A használati útmutató példáin nem mindig szerepelnek a monitoron megjelenő képek, hogy a monitor jelzései világosabban láthatók legyenek.
A monitor tartalmának és a fényképezőgépnek az ábrái eltérhetnek a tényleges terméktől.
A
1).
Bevezetés
iii
Először ezt olvassa el
Hologramos matrica:
igazolja, hogy ez a
termék eredeti Nikon gyártmány.

Tudnivalók és óvintézkedések

Tanulás egy életen át
A Nikon „Life-Long Learning” (Tanulás egy életen át) kezdeményezésének részeként az alábbi webhelyeken terméktámogatási és oktatási anyagok, valamint folyamatosan frissített információk érhetők el:
Bevezetés
Az Amerikai Egyesült Államokban élő vásárlóknak:
Az európai és afrikai vásárlóknak:
Az Ázsia, Óceánia és a Közel-Kelet területén élő vásárlóknak:
Látogasson el ezekre a webhelyekre, ahol tájékozódhat a legújabb termékekről, tippeket kaphat, elolvashatja a gyakran ismétlődő kérdésekre adott válaszokat, valamint általános tanácsokat olvashat a digitális képfeldolgozással és fényképezéssel kapcsolatban. További információt a legközelebbi Nikon márkakereskedésben kaphat. A kapcsolatfelvételhez látogassa meg az alábbi oldalt:
http://imaging.nikon.com/
http://www.europe-nikon.com/support/
Csak Nikon márkájú elektronikus tartozékokat használjon
A Nikon COOLPIX fényképezőgépek a legszigorúbb követelményeknek is megfelelnek, és bonyolult elektromos áramköröket tartalmaznak. Csak a Nikon márkajelzéssel és a Nikon tanúsítványával rendelkező, kifejezetten ehhez a Nikon digitális fényképezőgéphez készült elektronikus tartozékok (ideértve az akkutöltőket, az akkumulátorokat, a töltőadaptereket és a hálózati tápegységeket) felelnek meg bizonyítottan a készülékben található elektromos áramkörök működési és biztonsági követelményeinek.
N
EM NIKON GYÁRTMÁNYÚ ELEKTRONIKUS TARTOZÉKOK HASZNÁLATA ESETÉN A FÉNYKÉPEZŐGÉP KÁROSODHAT,
ÉS ÉRVÉNYTELENNÉ VÁLHAT A KÉSZÜLÉKHEZ KAPOTT A Nikon hologramos zárócímkéjével nem rendelkező, más gyártóktól származó lítiumion akkumulátorok használata
problémát okozhat a fényképezőgép szokásos működésében, illetve az akkumulátor túlhevüléséhez, felgyulladásához, felrobbanásához vagy szivárgásához vezethet.
A Nikon márkájú tartozékokkal kapcsolatban a helyi hivatalos Nikon viszonteladóktól kaphat bővebb tájékoztatást.
http://www.nikonusa.com/
http://www.nikon-asia.com/
N
IKON JÓTÁLLÁS.
Fontos fényképek készítése előtt
A fontos alkalmakon (esküvőkön vagy utazás során) készülő fényképek készítése előtt mindig érdemes próbafelvételt készíteni a fényképezőgép működésének ellenőrzéséhez. A Nikon nem vállal felelősséget a termék meghibásodásából eredő károkért, az anyagi károkat is beleértve.
Az útmutatókról
A Nikon előzetes írásbeli engedélye nélkül a jelen termékhez mellékelt útmutatók egyetlen részét sem szabad semmilyen formában és semmilyen módszerrel sokszorosítani, továbbadni, átírni, visszakereshető rendszeren tárolni, vagy bármilyen nyelvre lefordítani.
A Nikon nem vállal semmilyen felelősséget a jelen termék használatából eredő károkért.
A Nikon fenntartja a jogot arra, hogy a dokumentációban bemutatott hardver- és szoftverelemek műszaki jellemzőit bármikor, előzetes bejelentés nélkül megváltoztathassa.
Habár minden erőfeszítést megtettünk annak érdekében, hogy a dokumentációban szereplő adatok pontosak és teljesek legyenek, örömmel fogadjuk az esetleges hibákkal és kihagyásokkal kapcsolatos észrevételeit a legközelebbi Nikon márkaképviseleten (a címeket lásd külön).
iv
Először ezt olvassa el
Megjegyzés a tiltott másolással és reprodukálással kapcsolatban
Kérjük, ne feledje, hogy a lapolvasóval, digitális fényképezőgéppel vagy más eszközzel készített másolatoknak pusztán a birtoklása is törvénybe ütközhet.
Tételek, amelyek másolását vagy reprodukálását a törvény tiltja
Ne másoljon vagy reprodukáljon papírpénzt, pénzérméket, értékpapírokat, állam- vagy egyéb kötvényeket, még akkor sem, ha ezeket a másolatokat a „Minta” felirattal látja el. A külföldön forgalomban levő papírpénz, pénzérmék vagy értékpapírok másolása és reprodukálása is tilos. Előzetes állami engedély nélkül az állam által kibocsátott, de már nem használt postai bélyegek vagy képeslapok másolása és reprodukálása tilos.
Az állam által kibocsátott, a hitelesített dokumentumokhoz szükséges, törvényben előírt illetékbélyegek másolása és reprodukálása tilos.
Figyelmeztetések bizonyos másolatokkal és reprodukciókkal kapcsolatban
Államilag korlátozott a magánvállalatok által kibocsátott értékpapírok (részvények, váltók, csekkek, ajándéknyilatkozatok stb.), illetve utazási igazolványok vagy kuponok másolása vagy reprodukálása is, kivéve, ha a vállalat üzletviteléhez egy minimális számú másolat szükséges. Ne másolja, és ne reprodukálja továbbá az állam által kibocsátott útleveleket, a civil csoportok vagy nyilvános ügynökségek által kibocsátott engedélyeket, a személyazonosító kártyákat és az egyéb jegyeket, például a bérleteket vagy az étkezési kuponokat.
Szerzői joggal kapcsolatos megjegyzések
A szerzői jogi védelem alatt álló alkotói munkák, például könyvek, zeneművek, festmények, fametszetek, térképek, rajzok, videók és fényképek másolására és reprodukálására különféle hazai és nemzetközi szerzői jogi törvények vonatkoznak. Ne használja a fényképezőgépet a szerzői jogi törvényeket sértő illegális másolatok készítésére.
Az adattároló eszközök kidobása vagy továbbadása
Felhívjuk figyelmét arra, hogy az adattároló eszközökön – például memóriakártyákon vagy a fényképezőgép beépített memóriájában – tárolt képek törlésekor, illetve az adattároló eszközök formázásakor az eredeti képadatok nem törlődnek véglegesen. Kereskedelmi forgalomban kapható szoftverekkel bizonyos esetekben visszaállíthatók a törölt fájlok a kidobott vagy továbbadott tárolóeszközökről, ami lehetőséget teremt a személyes képadatok rosszindulatú felhasználására. Az ilyen adatok megfelelő védelmének biztosítása a felhasználó felelőssége.
Mielőtt az adattároló eszközt kidobná, vagy másnak odaadná, törölje a rajta lévő összes adatot egy kereskedelmi forgalomban kapható törlőszoftverrel, vagy az eszköz formázása után állítsa a
GPS adatok rögzítése
képekkel töltse fel teljesen az adattároló eszközt. Ne feledje lecserélni az
választása
nehogy sérülést vagy kárt okozzon. A COOLPIX P330 fényképezőgép a memóriakártyáján tárolt naplóadatokat a többi adattal azonos módon kezeli. A nem
a memóriakártyán tárolt naplóadatok törléséhez válassza a következőket:
leállítása
beállítását Ki értékre, majd az üres égboltot, a földfelszínt, vagy más hasonló témát tartalmazó
lehetőségéhez kiválasztott képeket. Az adattároló eszköz fizikai megsemmisítése esetén legyen óvatos,
Napló törlése
.
GPS beállítások (A
Üdvözlő képernyő
Napló létrehozása (A
beállítás (A103)
98) lehetőség
102) ➝
Napló
Kép
Bevezetés
v

Biztonsága érdekében

Saját és mások sérülésének, illetve a Nikon készülék károsodásának elkerülése érdekében a termék használata előtt olvassa el figyelmesen az alábbi biztonsági útmutatót. A biztonsági útmutatót olyan helyen tartsa, ahol a fényképezőgép összes felhasználója elolvashatja.
Bevezetés
Ez az ikon olyan figyelmeztetéseket vagy információkat jelöl, amelyeket az esetleges sérülések elkerülése érdekében ajánlatos a Nikon termék használata előtt elolvasni.

FIGYELMEZTETÉSEK

Hibás működés esetén kapcsolja ki
Amennyiben füstöt vagy szokatlan szagot észlel, amely a fényképezőgépből vagy a töltőadapterből származik, húzza ki a töltőadaptert, és azonnal vegye ki az akkumulátort, ügyelve arra, nehogy megégesse magát. Ilyen esetben a további használat sérülést okozhat. Az akkumulátor eltávolítása, vagy a tápellátás megszüntetése után egy Nikon szervizben ellenőriztesse akészüléket.
Tilos szétszerelni
A fényképezőgép vagy a töltőadapter belső részeinek érintése sérülést okozhat. A javítási munkákat csak szakképzett szerelők végezhetik el. Ha a fényképezőgép vagy a töltőadapter leesik és szétnyílik, vagy egyéb baleset következtében megsérül, húzza ki a termék kábeleit és/vagy vegye ki az akkumulátort, majd vigye el a terméket a Nikon hivatalos szervizképviselőjéhez ellenőrzésre.
vi
Ne használja a fényképezőgépet és a töltőadaptert gyúlékony gáz jelenlétében
A fényképezőgép gyúlékony gázok, ideértve apropángázt és agázolajat is, valamint gyúlékony spray-k vagy porok jelenlétében történő használata robbanást vagy tüzet okozhat.
Kezelje körültekintéssel a fényképezőgép szíját
A szíjat soha ne tegye csecsemő vagy kisgyermek nyakába.
Tartsa távol a gyermekektől
A terméket ne tartsa olyan helyen, ahol gyermekek elérhetik. Ez balesetet okozhat. Különösen ügyeljen arra, hogy kisgyermekek ne vegyék szájukba az akkumulátort és az egyéb apró tartozékokat.
Ne érjen huzamosabb ideig a fényképezőgéphez, a töltőadapterhez és a hálózati tápegységhez, amíg azok bekapcsolt állapotban vagy használatban vannak.
Az eszközök alkatrészei felforrósodhatnak. Amennyiben az eszközök hosszabb ideig közvetlenül érintkeznek a bőrrel, a tartós hőhatásnak kitett bőrfelületen enyhe égési sérülés keletkezhet.
Biztonsága érdekében
Az akkumulátor kezelése során járjon el körültekintően.
Nem megfelelő használat esetén az akkumulátor szivároghat, túlmelegedhet vagy felrobbanhat. A készülék akkumulátorának használatakor kövesse az alábbi előírásokat:
Az akkumulátor cseréje előtt kapcsolja ki a fényképezőgépet. Ha töltőadapert/ hálózati tápegységet használ, szüntesse meg annak csatlakoztatását.
Csak EN-EL12 típusú lítiumion akkumulátort használjon (a készülékhez mellékelve). A töltéshez helyezze az akkumulátort a fényképezőgépbe, majd csatlakoztassa a géphez az EH-69P típusú töltőadaptert (mellékelve).
Ne próbálja rossz irányban, fordítva vagy fejjel lefelé behelyezni az akkumulátort.
Ne szedje szét az akkumulátort, továbbá ne próbálja meg felnyitni vagy eltávolítani a szigetelését vagy burkolatát.
Ügyeljen arra, hogy az akkumulátort ne érje nyílt láng vagy erős hőhatás.
Az akkumulátort ne merítse vízbe, illetve ne tegye ki nedvesség hatásának.
Ha az akkumulátort szállítja, helyezze vissza az érintkezőfedelet. Az akkumulátort ne szállítsa, és ne tárolja fémtárgyak, például nyaklánc vagy hajcsat mellett.
A teljesen lemerült akkumulátor szivároghat. A termék károsodásának elkerülése érdekében a teljesen lemerült akkumulátort vegye ki a készülékből.
Ha az akkumulátoron bármilyen szokatlan jelenséget, például elszíneződést vagy deformálódást észlel, semmiképpen ne használja tovább.
Ha a sérült akkumulátorból kiszivárgó folyadék ruhához vagy bőrhöz ér, azonnal öblítse le bő vízzel.
A töltőadapter kezelése során tartsa be az alábbi óvintézkedéseket
Tartsa szárazon a készüléket. Ezen óvintézkedés be nem tartása tüzet vagy áramütést okozhat.
A csatlakozódugó fém részeire, illetve az azok köré lerakódott port száraz törlőruhával távolítsa el. A szennyezett alkatrészek tüzet okozhatnak.
Villámlással járó viharok közben ne érintse meg a csatlakozódugót, és ne menjen a töltőadapter közelébe. Ezen óvintézkedés be nem tartása áramütéshez vezethet.
Ne károsítsa, módosítsa, ne rángassa vagy hajlítsa meg az USB-kábelt, ne tegye nehéz tárgyak alá, és ne tegye ki hő vagy láng hatásának. Ha a kábel szigetelése megrongálódik, és a vezetékek kilátszanak, ellenőriztesse a kábelt egy Nikon szervizben. Ezen óvintézkedések be nem tartása tüzet vagy áramütést okozhat.
Ne érjen vizes kézzel a csatlakozódugóhoz vagy a töltőadapterhez. Ezen óvintézkedés be nem tartása áramütéshez vezethet.
Ne használja utazáskor használatos átalakítókkal, feszültségátalakító konverterekkel, illetve egyenáramúból váltakozó áramú feszültségre alakító inverterekkel. Ezen óvintézkedés be nem tartása a termék károsodásához vagy túlhevüléséhez vezethet, és tüzet okozhat.
Bevezetés
vii
Biztonsága érdekében
Használjon megfelelő kábeleket
Ha a bemeneti vagy kimeneti aljzatokhoz kábeleket csatlakoztat, akkor mindig
Bevezetés
amellékelt vagy akülön megvásárolható Nikon kábeleket használja, mert azok megfelelnek a készülék működtetésére vonatkozó előírásoknak.
A mozgó alkatrészeket körültekintéssel kezelje
Legyen óvatos, nehogy az objektív fedele vagy a készülék más mozgó alkatrésze becsípje az ujját vagy más tárgyat.
CD lemezek
A készülékhez mellékelt CD-ROM-ok nem játszhatók le audio CD-lejátszón. A zenei CD-lejátszón való lejátszása halláskárosodást okozhat, illetve a lejátszó károsodásához vezethet.
A vaku használata során körültekintően járjon el.
Ha a vakut a fotóalany szeméhez közel használja, a fotóalany ideiglenes látáskárosodást szenvedhet. Különös figyelemmel járjon el kisgyermekek fényképezésekor; ilyenkor a vaku nem lehet 1 méternél közelebb a fotóalanyhoz.
Ne használja a vakut, amíg a vaku ablaka személyhez vagy tárgyhoz ér
Ezen óvintézkedés figyelmen kívül hagyása égési sérülést vagy tüzet okozhat.
Kerülje a folyadékkristály érintését
Ha a monitor megsérül, legyen óvatos, nehogy az üvegszilánkok sérülést okozzanak, és vigyázzon, nehogy a folyadékkristály aszemébe, aszájába vagy abőrére kerüljön.
Kapcsolja ki, ha repülőgépen vagy kórházban tartózkodik.
Kapcsolja ki felszállás és leszállás közben. Mielőtt beszállna a repülőgépbe, a GPS nyomkövetési információk rögzítési funkcióját állítsa OFF értékre. Kórházakban tartsa be a kórház által előírt szabályokat. A fényképezőgép által kibocsátott elektromágneses hullámok zavarhatják a repülőgépek, illetve a kórházi berendezések elektronikus rendszereinek működését. Ha a fényképezőgépben van Eye-Fi kártya, a problémát a kártya is okozha tja. Előbb vegye ki a kártyát a készülékből.
Térhat ású (3D -s) kép ek
A jelen készülékkel rögzített 3D-s képeket ne tekintse meg huzamosabb ideig a tévékészüléken, a monitoron vagy más kijelzőn. Gyermekek esetében a használat előtt kérje ki gyermekorvos vagy szemész véleményét, mivel a gyermekek látórendszere fejlődésben van. A térhatású képek hosszabb ideig való megtekintése szemfájáshoz, hányingerhez vagy kellemetlen közérzethez vezethet. Ha ezen tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a képek megtekintését, és szükség esetén forduljon orvoshoz.
viii

Megjegyzések

Megjegyzés az Európa területén élő felhasználók számára
FIGYELMEZTETÉSEK
A NEM MEGFELELŐ TÍPUSÚ AKKUMULÁTOROK HASZNÁLATA ROBBANÁSVESZÉLYES.
AZ ELHASZNÁLT AKKUMULÁTOROK KIDOBÁSÁNÁL AZ UTASÍTÁSOKNAK MEGFELELŐEN JÁRJON EL.
Ez az iko n az t j elz i, h og y a t erm ék et elkülönítve kell begyűjteni. Az alábbi információ kizárólag az európai vásárlókra vonatkozik:
Ezt a terméket külön, erre a célra k ijelölt helyen gyűjtik be. Ne dobja ki háztartási hulladékként.
Amennyiben bővebb információt szeretne kapni, lépjen kapcsolatba a viszonteladóval, vagy a hulladékkezelésért felelős helyi szervekkel.
Ez a jel az akkumulátoron azt jelzi, hogy az akkumulátort külön kell begyűjteni. Az alábbi információ kizárólag az európai vásárlókra vonatkozik:
Minden akkumulátort – akár meg van jelölve ezzel a jellel, akár nem – megfelelő begyűjtési ponton való külön begyűjtésre jelölték ki. Ne dobja ki háztartási hulladékként.
Amennyiben bővebb információt szeretne kapni, lépjen kapcsolatba a viszonteladóval, vagy a hulladékkezelésért felelős helyi szervekkel.
Bevezetés
ix

<Fontos> A GPS használatával kapcsolatos megjegyzések

A fényképezőgép helynév-információi
Mielőtt a GPS funkciót használná, mindenképpen olvassa el a „HELYNÉV-INFORMÁCIÓKKAL KAPCSOLATOS VÉGFELHASZNÁLÓI LICENCSZERZÕDÉS” (
Bevezetés
annak feltételeit.
A helynév-információk (látnivalók: POI) a 2012. áprilisi állapotokat tükrözik. A helynév-információk nem frissülnek.
A helynév-információkat csak iránymutatásként használja.
Helynév-információk (látnivalók: POI) a Kínai Népköztársaságból („Kína”) és a Koreai Köztársaságból a COOLPIX P330 számára nem áll rendelkezésre.
GPS-funkciók
A fényképezőgép által mért adatokat csak iránymutatásként használja. Ezek az adatok nem használhatóak repülőgépes, autós és gyalogos navigációra, illetve földmérési alkalmazásokhoz.
Amikor a GPS beállítások menü GPS beállítása
Be
értékű, a GPS-funkciók a fényképezőgép kikapcsolása után is tovább működnek
(
A
99). A készülék által kibocsátott elektromágneses hullámok zavarhatják a repülőgépek mérőműszereit és az egészségügyi berendezéseket. Ha a készülék használata repülőgép fel- és leszállása közben vagy kórházban tiltott, állítsa a értékre, és kapcsolja ki a fényképezőgépet.
A helyinformációkkal együtt rögzített fényképek és videók alkalmasak a személyek azonosítására. Legyen óvatos, ha helyinformációkkal együtt rögzített fényképeket vagy videókat, illetve GPS naplófájlokat ad át külső félnek, illetve tölt fel olyan hálózatra – például az internetre –, ahol ezek nyilvánosan megtekinthetők. Mindenképpen olvassa el „Az adattároló eszközök kidobása vagy továbbadása” ( részt.
A fenykepezőgep hasznalata masik kontinensen
Mielőtt a GPS funkcióval rendelkező fényképezőgépet tengerentúli utazásra magával vinné, járjon utána az utazási irodánál vagy a meglátogatni kívánt ország nagykövetségén, hogy nem vonatkozik-e a használatára valamilyen korlátozás. Kínában például a kormány engedélye nélkül tilos helyinformációkat naplózó adatokat rögzíteni. Ilyen esetben a
Előfordulhat, hogy a GPS funkció Kínában, valamint Kína és a szomszédos országok határain nem működik megfelelően (a 2012. decemberi állapotok szerint).
GPS adatok rögzítése
GPS beállítások
lehetőség beállításaként válassza a Ki értéket.
F
15) dokumentumot, és fogadja el
menüpontjának
GPS adatok rögzítése
GPS adatok rögzítése
lehetőséget Ki
A
v) című
x
Tartalomjegyzék
Bevezetés ............................................................................................................................................................................. ii
Először ezt olvassa el .......................................................................................................................................................... ii
Az útmutatóról......................................................................................................................................................................................... iii
Tudnivalók és óvintézkedések........................................................................................................................................................ iv
Biztonsága érdekében ...................................................................................................................................................... vi
FIGYELMEZTETÉSEK............................................................................................................................................................................... vi
Megjegyzések ...................................................................................................................................................................... ix
<Fontos> A GPS használatával kapcsolatos megjegyzések................................................................................. x
A fényképezőgép részei és fő funkciói ...................................................................................................................... 1
A fényképezőgép váza....................................................................................................................................................... 1
A fényképezőgép szíjának felszerelése....................................................................................................................................... 2
A vezérlők elsődleges funkciói........................................................................................................................................................ 3
Alapvető menüműveletek................................................................................................................................................ 6
A monitor képernyője ........................................................................................................................................................ 8
A fényképezés és a visszajátszás alapjai ................................................................................................................ 12
Előkészületek – 1. Az akkumulátor behelyezése ................................................................................................... 12
Előkészületek – 2. Az akkumulátor feltöltése ......................................................................................................... 14
Előkészületek – 3. Memóriakártya behelyezése .................................................................................................... 16
A belső memória és memóriakártyák...................................................................................................................................... 17
A gyártó által jóváhagyott memóriakártyák ........................................................................................................................ 17
1. lépés – A fényképezőgép bekapcsolása .............................................................................................................. 18
A fényképezőgép be- és kikapcsolása..................................................................................................................................... 19
A nyelv, a dátum és az idő beállítása........................................................................................................................................ 20
2. lépés – A megfelelő fényképezési mód kiválasztása ....................................................................................... 22
A rendelkezésre álló fényképezési módok............................................................................................................................ 23
3. lépés – A fénykép megkomponálása.................................................................................................................... 24
A zoom használata............................................................................................................................................................................... 25
4. lépés – Élességállítás és fényképezés.................................................................................................................... 26
5. lépés – Képek visszajátszása..................................................................................................................................... 28
6. lépés – Felesleges képek törlése............................................................................................................................. 29
Bevezetés
xi
Tartalomjegyzék
Fényképezési funkciók................................................................................................................................................. 31
A
(Automatikus) mód................................................................................................................................................... 31
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)........................................................... 32
Bevezetés
Az egyes motívumprogramokhoz tartozó leírás (súgóinformáció) megjelenítése..................................... 32
Az egyes motívumprogramok jellemzői................................................................................................................................ 33
Bőrlágyítás használata........................................................................................................................................................................ 44
A, B, C, D i
A választógombbal beállítható funkciók ................................................................................................................. 51
A d (menü) gomb segítségével beállítható funkciók (fényképezési mód)........................................... 64
Az Fn (Funkció) gomb segítségével beállítható funkciók.................................................................................. 68
A képminőség és a képméret módosítása............................................................................................................... 69
Egyszerre nem használható funkciók........................................................................................................................ 74
A téma élességének beállítása..................................................................................................................................... 79
mód (az expozíció beállítása a fényképezéshez)........................................................................ 45
(Felhasználói beállítás módok)............................................................................................................................... 49
Beállítások mentése i módban................................................................................................................................................. 50
Rendelkezésre álló funkciók........................................................................................................................................................... 51
A vaku használata (vaku módok) ................................................................................................................................................ 52
A következő használata: Önkioldó............................................................................................................................................. 55
Mosolygó arcok automatikus fényképezése (mosolyidőzítő)................................................................................... 56
Az élességállítási mód használata.............................................................................................................................................. 58
A fényerő beállítása (expozíciókompenzáció).................................................................................................................... 60
Az alapbeállítások listája................................................................................................................................................................... 61
A Fényképezés menüben elérhető beállítások.................................................................................................................. 65
Képminőség............................................................................................................................................................................................. 69
Képméret................................................................................................................................................................................................... 71
A záridő vezérlési tartománya (A, B, C, D módok)................................................................................................... 78
A Célkereső AF lehetőség használata...................................................................................................................................... 79
Az arcérzékelés használata.............................................................................................................................................................. 80
Élességrögzítés....................................................................................................................................................................................... 81
Automatikus élességállítás.............................................................................................................................................................. 81
Visszajátszási funkciók.................................................................................................................................................. 82
Visszajátszás zoom ........................................................................................................................................................... 82
Több kép megtekintése (kisképes visszajátszás és naptár megjelenítése).................................................. 83
A
d
(menü) gomb segítségével beállítható funkciók (visszajátszási módban) ................................... 84
A rendelkezésre álló Visszajátszás menük.............................................................................................................................. 84
A Képek választása képernyő használata.............................................................................................................................. 86
A fényképezőgép csatlakoztatása tévéhez, számítógéphez és nyomtatóhoz ........................................... 87
A ViewNX 2 alkalmazás használata............................................................................................................................. 88
A ViewNX 2 telepítése........................................................................................................................................................................ 88
Képek másolása a számítógépre................................................................................................................................................. 90
Képek megtekintése........................................................................................................................................................................... 91
xii
Tartalomjegyzék
Videók rögzítése és visszajátszása ........................................................................................................................... 92
Videofelvétel készítése.................................................................................................................................................... 92
A d (menü) gomb segítségével beállítható funkciók (Videobeállítások menü)................................. 96
A rendelkezésre álló Videó menük............................................................................................................................................. 96
Videók visszajátszása....................................................................................................................................................... 97
A GPS használata............................................................................................................................................................ 98
A GPS-adatrögzítés megkezdése ................................................................................................................................ 98
A
d
(menü) gomb segítségével beállítható funkciók (GPS beállítások menü).................................. 101
A GPS beállítások menüben elérhető beállítások.......................................................................................................... 101
A fényképezőgép általános beállításai................................................................................................................. 103
A Beállítás menü.............................................................................................................................................................. 103
Tájékoztató................................................................................................................................................................. E1
Fényképek készítése kézi élességállítással ........................................................................................................ E2
Az Egyszerű panoráma lehetőség használata (fényképezés és visszajátszás) ...................................... E3
Fényképek készítése az Egyszerű panoráma beállítással..................................................................................... E3
Az Egyszerű panoráma lehetőséggel készített képek megtekintése (görgetése)............................... E5
A panorámasegédlet használata........................................................................................................................... E6
Sorozat képeinek lejátszása .................................................................................................................................... E8
Fényképek szerkesztése .........................................................................................................................................
Szerkesztési funkciók................................................................................................................................................................ E10
k
Gyors retusálás: A kontraszt és a színtelítettség növelése....................................................................... E12
I
D-Lighting: A fényerő és a kontraszt növelése................................................................................................. E12
e
Bőr lágyítás: Bőrtónusok lágyítása............................................................................................................................ E13
p
Szűrőhatások: Digitális szűrőhatások alkalmazása........................................................................................... E14
g
Kis kép: Kép méretének csökkentése.................................................................................................................... E15
F
RAW (NRW) feldolgozás: JPEG-formátumú képek létrehozása NRW-képekből ................... E15
a
Kivágás: Kivágott másolat létrehozása................................................................................................................... E17
A fényképezőgép csatlakoztatása televízióhoz (képek megtekintése tévén) .................................... E18
A fényképezőgép csatlakoztatása nyomtatóhoz (közvetlen nyomtatás)............................................. E20
A fényképezőgép csatlakoztatása nyomtatóhoz.................................................................................................... E20
Egyéni képek nyomtatása..................................................................................................................................................... E21
Több kép nyomtatása.............................................................................................................................................................. E22
Videók szerkesztése ................................................................................................................................................. E25
A videó megfelelő részeinek kinyerése......................................................................................................................... E25
Videó képkockájának mentése fényképként............................................................................................................. E26
E
10
Bevezetés
xiii
Tartalomjegyzék
Fényképezés menü (A, B, C és D mód) ...................................................................................................... E27
Képminőség és képméret..................................................................................................................................................... E27
Picture Control (COOLPIX Picture Control)................................................................................................................. E27
Egyéni Picture Control (COOLPIX Egyéni Picture Control)................................................................................ E31
Bevezetés
Fehéregyensúly (színárnyalat beállítása)...................................................................................................................... E32
Fénymérés....................................................................................................................................................................................... E36
Sorozatfelvétel készítése........................................................................................................................................................ E37
ISO-érzékenység.......................................................................................................................................................................... E41
Expozíciósorozat ......................................................................................................................................................................... E42
AF-mező mód............................................................................................................................................................................... E43
Autofókusz mód.......................................................................................................................................................................... E47
Vakuexpozíció- kompenzáció............................................................................................................................................. E48
Zajcsökkentő szűrő.................................................................................................................................................................... E48
Beépített ND-szűrő....................................................................................................................................................................
Aktív D-Lighting .......................................................................................................................................................................... E50
User Settings mentése (Felhasználói beállítások mentése)/User Settings visszaáll.
(Felhasználói beállítások visszaállítása)..........................................................................................................................
Zoommemória............................................................................................................................................................................. E51
Kezdő zoom pozíció................................................................................................................................................................. E51
Videó menü................................................................................................................................................................. E52
Videobeállítások .......................................................................................................................................................................... E52
Autofókusz mód.......................................................................................................................................................................... E55
A Visszajátszás menü............................................................................................................................................... E56
a
Kijelölés nyomtatásra (DPOF formátumú nyomtatási lista készítése)................................................ E56
b
Diavetítés................................................................................................................................................................................ E58
d
Védelem................................................................................................................................................................................. E59
f
Kép elforgatása.................................................................................................................................................................... E59
E
Hangos jegyzet...................................................................................................................................................................... E60
h
Másolás Másolás (másolás a belső memória és a memóriakártya között)..................................... E61
C
Sorozatmegjelenítési opciók...................................................................................................................................... E62
x
Válasszon kulcsképet........................................................................................................................................................ E62
GPS beállítások menü ............................................................................................................................................. E63
GPS beállítások............................................................................................................................................................................. E63
Látnivalók (POI) (Helynév-információk rögzítése és megjelenítése)........................................................... E64
Napló létrehozása (a mozgási információk naplójának rögzítése)...............................................................
Napló megtekintése................................................................................................................................................................. E67
Szinkronizálás................................................................................................................................................................................ E67
E
E
E
49
50
65
xiv
Tartalomjegyzék
A Beállítás menü........................................................................................................................................................ E68
Üdvözlőképernyő....................................................................................................................................................................... E68
Időzóna és dátum....................................................................................................................................................................... E69
Monitorbeállítások.....................................................................................................................................................................
Dátum nyomtatása (a dátum és az idő képekre nyomtatása)........................................................................ E74
Rázkódáscsökkentés................................................................................................................................................................. E75
Mozgásérzékelés......................................................................................................................................................................... E76
AF-segédfény................................................................................................................................................................................ E77
Digitális zoom............................................................................................................................................................................... E77
Hangbeállítások...........................................................................................................................................................................
Automatikus kikapcs................................................................................................................................................................. E78
Memória formázása/kártya formázása.......................................................................................................................... E79
Nyelv/Language.......................................................................................................................................................................... E79
TV beállítások ................................................................................................................................................................................
Töltés számítógépről ................................................................................................................................................................ E81
Av/Tv váltása.................................................................................................................................................................................. E83
Fájlszám. visszaállít..................................................................................................................................................................... E83
Pislogás jelzése.............................................................................................................................................................................
Eye-Fi feltöltés............................................................................................................................................................................... E85
Jelzők megfordítása.................................................................................................................................................................. E85
Alapértékek .................................................................................................................................................................................... E86
Firmware verzió............................................................................................................................................................................ E89
Hibaüzenetek ............................................................................................................................................................. E90
A Fájlok és a mappák neve....................................................................................................................................
Külön megvásárolható tartozékok ..................................................................................................................... E97
E
E
E
E
E
71
Bevezetés
78
80
84
95
xv
Tartalomjegyzék
Műszaki megjegyzések és tárgymutató............................................................................................................. F1
A termékek megóvása ................................................................................................................................................ F2
Bevezetés
A fényképezőgép............................................................................................................................................................................ F2
Az akkumulátor................................................................................................................................................................................ F3
Töltőadapter....................................................................................................................................................................................... F4
A memóriakártyák.......................................................................................................................................................................... F5
A fényképezőgép megóvása .................................................................................................................................... F6
Tisztítás.................................................................................................................................................................................................. F6
Tárolás.................................................................................................................................................................................................... F6
Hibaelhárítás................................................................................................................................................................... F7
HELYNÉV-INFORMÁCIÓKKAL KAPCSOLATOS VÉGFELHASZNÁLÓI LICENCSZERZÕDÉS................... F15
Műszaki adatok........................................................................................................................................................... F19
Támogatott szabványok.......................................................................................................................................................... F22
Tárgymutató................................................................................................................................................................ F25
xvi

A fényképezőgép részei és fő funkciói

Vaku felnyitva
Objektívfedél
becsukva
1
Fényképezőgépszíj bújtatója...................................2
2
Zoomvezérlő...................................................................25
f
: Nagylátószög............................................ 25
g
: Tele..................................................................25
h
: Kisképes visszajátszás...........................83
i
: Nagyított visszajátszás.........................82
j
: Súgó................................................................ 32
3
Vezérlőtárcsa.........................................................3, 5, 45
4
Kioldógomb................................................................3, 26
5
Főkapcsoló/bekapcsolás jelzőfény....................19
6
Módválasztó tárcsa......................................................22
7
Mikrofon (sztereó)................................................ 85, 92
8
GPS-antenna
...........................................................99
9
Vaku...................................................................................... 52
10
K
(vakufelnyitó) vezérlő.................................... 52
11
Önkioldó jelzőfénye................................................... 55
AF-segédfény.............................................................. 104
12
Objektív
13
w
(funkció) gomb...................................................... 4
14
Objektívfedél

A fényképezőgép váza

3421
85697
A fényképezőgép részei és fő funkciói
1
1211
13
10
14
1
A fényképezőgép váza
1
Monitor..........................................................................8, 22
2k (választás jóváhagyása) gomb...................3, 5
3
Forgatható választótárcsa
(választógomb)*..........................................................3, 4
4c (visszajátszás) gomb ................................. 28, 97
5b (e videofelvétel) gomb........................ 28, 92
6
Charge feliratú lámpa..............................14, E82
Vaku jelzőfénye..............................................................52
7
Hangszóró...................................................... 85, 97, 104
8
Állványmenet
9
d
(menü) gomb......................................................6
10l (törlés) gomb................................................... 29, 97
11
Akkumulátorfedél/kártyafedél..................... 12, 16
12
Tápcsatlakozó fedele (az opcionális hálózati
tápegységhez).....................................................E97
13
Csatlakozófedél..................................................... 14, 87
14
HDMI mikrocsatlakozó („D” típus)......................87
15
USB-/audio-video csatlakozó........................ 14, 87
1326
A fényképezőgép részei és fő funkciói
9121110 14
815
754
13
* A „forgatható választótárcsára” az útmutató „választógombként” is utalhat.

A fényképezőgép szíjának felszerelése

* Bújtassa át a szíjat a bal vagy jobb gyűrűn és csatlakoztassa a szíjat.
2

A vezérlők elsődleges funkciói

Fényképezésnél
A fényképezőgép váza
Vezérlő Elsődleges funkció
Váltás a fényképezési módok között. 22
Módválasztó tárcsa
Ráközelítéshez forgassa a g (i) (telefotós zoompozíció), kicsinyítéshez pedig a felé.
Zoomvezérlő
A fényképezési képernyő megjelenítése közben: A
m
(Vaku mód) beállítási képernyőjét a felfelé mutató gomb megnyomásával (H), az n (Önkioldó mód/Mosoly időzítő) beállítási képernyőjét a balra mutató gomb (J) megnyomásával, a p (Fókuszmód) beállítási képernyőjét a lefelé mutató gomb (I), az o (Expozíció-kompenzáció) beállítási képernyőjét pedig a jobbra mutató gomb (K) megnyomásával jelenítheti meg.
Forgatható választótárcsa
Vezérlőtárcsa
Ha a fényképezési mód C vagy D: A rekeszérték beállításához forgassa el a forgatható választótárcsát.
Amikor a beállítási képernyő látható: Az elemeket a forgatható választótárcsa forgatásával választhatja ki kiválasztást az k gomb megnyomásával hagyhatja jóvá.
Ha a fényképezési mód A: A rugalmas program beállítása.
Ha a fényképezési mód B vagy D: A záridő beállítása.
Amikor a beállítási képernyő látható: Elem kiválasztása.
H, I, J
f (h
) (nagylátószög zoompozíció)
vagy K gombbal, illetve a
A
A fényképezőgép részei és fő funkciói
25
51
45, 47
6
.
A
45, 47
45, 47
6
d
(menü) gomb
Kioldógomb
A menü megjelenítése és elrejtése. 6
Ha félig lenyomja (azaz nem nyomja tovább, amikor enyhe ellenállást érez): az élesség és az expozíció beállítása. Ha teljesen lenyomja (azaz a félig lenyomott állapotból teljesen lenyomja): a zár kioldása.
26
3
A fényképezőgép váza
b (e
A fényképezőgép részei és fő funkciói
w
Visszajátszás gomb
Visszajátszásnál
Forgatható választótárcsa
Vezérlő Elsődleges funkció
A videofelvétel elindítása és leállítása. 92
Videofelvétel) gomb
Ha a fényképezési mód A beállítási menük megjelenítése és bezárása (például
(funkció) gomb
Törlés gomb
Vezérlő Elsődleges funkció
Visszajátszás gomb
Zoomvezérlő
Sorozatfelvétel
Képek visszajátszása. 28
Az utoljára mentett kép törlése. 29
Amikor a fényképezőgép ki van kapcsolva, nyomja le, és tartsa lenyomva a gombot a fényképezőgép visszajátszási módban való bekapcsolásához.
Visszatérés fényképezési módba.
•A g (i
f(h
vagy a naptárat.
A hangerő beállítása hangos jegyzetek és videók visszajátszásához.
A visszajátszási képernyő megjelenítésekor: A megjelenített képek között a felfelé (H), a balra (J), a
I
lefelé ( megnyomásával, valamint a forgatható választótárcsa forgatásával válthat.
Amikor a beállítási képernyő látható: A
H, I, J
forgatható választótárcsa forgatásával választhat elemet.
Amikor a kép kinagyítva jelenik meg: Máshová helyezheti a megjelenítési pozíciót.
A, B, C, D
vagy
Rázkódáscsökkentés
) jelzés felé forgatva kinagyítja a képet; a
) jelzés felé forgatva megjeleníti a kisképeket
) vagy a jobbra mutató (K) nyíl
vagy K gomb megnyomásával, illetve a
A
vagy i:
68
).
A
19
28
82, 83
85, 97
28
6
82
4
A fényképezőgép váza
Vezérlő Elsődleges funkció
A hisztogram, tónusszint és a fényképezési információk megjelenítése, vagy visszatérés teljes képes visszajá tszási módba.
Az adott képsorozat egyéni képeinek megjelenítése teljes képes módban.
Az Egyszerű panoráma lehetőséggel rögzített kép
Választás jóváhagyása gomb
Vezérlőtárcsa
d
(menü) gomb
Törlés gomb
Kioldógomb
görgetése.
Videók visszajátszása.
Kisképes vagy nagyított visszajátszási módról teljes képes visszajátszási módra váltás.
A beállítási képernyőn a választás jóváhagyása.
A kinagyított képek nagyítási mértékének módosítása. 82
A menü megjelenítése és elrejtése. 6
Képek törlése. 29
Visszatérés fényképezési módba.
A
28
28, E8
E
40,
97 83
6
5
A fényképezőgép részei és fő funkciói
b (e
Videofelvétel) gomb
5

Alapvető menüműveletek

25m 0 s
1/250
840
F5.6
Választás jóváhagyása
A megjelenő menükben számos beállítást módosíthat.
1
Nyomja meg a d gombot.
Megjelenik a fényképezőgép állapotának megfelelő menü (pl. fényképezési vagy visszajátszási módban).
A fényképezőgép részei és fő funkciói
25m 0s
25m 0s
840
840
1/250
F5.61/250
F5.6
2
A menüpontok kiválasztásához használja a választógombot.
H
vagy I: A fenti vagy lenti elem kiválasztása. Az elemek a forgatható választótárcsa elforgatásával is kiválaszthatók.
J
vagy K: A bal oldali vagy a jobb oldali elem
kiválasztása, vagy mozgás a menüszintek között.
k
: Választás jóváhagyása. A kiválasztott elemet a K gombbal is jóváhagyhatja.
További tudnivalókat „Váltás a menülapok között” (A7) című részben talál.
3
A beállítások megadása után nyomja meg a d gombot vagy a kioldógombot.
A fényképezési képernyő megjelenítéséhez nyomja le a kioldógombot.
C
A vezérlőtárcsa menük megjelenítése közbeni működésével kapcsolatos megjegyzés
Ha a képernyőn menük láthatók, a vezérlőtárcsa elforgatásával módosíthatja a kiválasztott tétel beállítását. Bizonyos beállítások értéke nem módosítható a vezérlőtárcsával.
Fényképezés menü
Képminőség
Képméret Picture Control Egyéni Picture Control Fehéregyensúly Fénymérés Sorozatfelvétel
6
Alapvető menüműveletek
A fülre lépéshez nyomja meg a
J
gombot.
A fül kiválasztásához használja a
H
vagy a I gombot, a választás jóváhagyásához pedig nyomja meg az k vagy a K gombot.
Fülek
Váltás a menülapok között
Másik menü, például a Beállítás menü (A103) megjelenítéséhez a választógombbal váltson át egy másik fülre.
Fényképezés menü
Képminőség
Képméret Picture Control Egyéni Picture Control Fehéregyensúly Fénymérés Sorozatfelvétel
Fülek típusai
Fényképezésnél Visszajátszásnál
Fényképezés menü
Képminőség
Képméret Picture Control Egyéni Picture Control Fehéregyensúly Fénymérés Sorozatfelvétel
A
fül: Megjeleníti az aktuális fényképezési módhoz rendelkezésre álló beállításokat (A23). Az aktuális fényképezési módtól függően a fülön más-más ikon lesz látható.
D
fül:
Megjeleníti a videofelvétel beállításait.
z
fül:
A GPS beállítások menü (
z
fül: Megjeleníti a Beállítás menüt (
A
101) beállításokat jeleníti meg.
A
103), ahol általános beállításokat módosíthat.
Fényképezés menü
Képminőség Képméret Picture Control Egyéni Picture Control Fehéregyensúly Fénymérés Sorozatfelvétel
Beállítás
Üdvözlő képernyő
Időzóna és dátum Monitorbeállítások
Dátum nyomtatása Rázkódáscsökkentés Mozgásérzékelés AF-segédfény
Visszajátszás menü
Gyors retusálás
D-Lighting Bőr lágyítás Szűrőhatások Kijelölés nyomtatásra Diavetítés Védelem
c
fül: Megjeleníti a visszajátszási módban elérhető beállításokat.
A fényképezőgép részei és fő funkciói
7

A monitor képernyője

1/2501/ 25 0 F5.6F5.6F5.61/250
25m 0s25m 0 s1125m 0s
99999 9
999999 99
999
9999
26
2836 27
38
2
1
9
7
17
22
18 19
10
14
12 13
16
15
63
99999 9999
8
37
44
46
47
43
42
48
45
39
23
24
25
20
21
45
40
41
303132333435
29
1/2 50
F5. 6
840
25m 0s
1/2 50
F5. 6
840
25m 0s
840
25m 0s
1/2 50
F5. 6
A monitoron fényképezési és visszajátszási módban látható információk a fényképezőgép beállításainak és használati állapotának függvényében változnak. Alapértelmezés szerint az információk akkor jelennek meg, amikor először bekapcsolja a készüléket, vagy amikor használja. Az információk néhány másodperc múlva eltűnnek (ha a
Monitorbeállítások (A
Fényképezésnél
A fényképezőgép részei és fő funkciói
103) alatt
Auto infó
).
Fényképadatok
beállítás értéke a
8
1/250
F5.6
49
25m 0s
25m 0s
840
50
1/250
F5.6
25m 0s
25m 0s
840
25m 0s
25m 0s
1/250
F5.6
840
51
1
Fényképezési mód...............................................22, 23
2
Élességállítási mód...................................................... 59
3
Zoom kijelzője........................................................25, 59
4
Élességjelző..................................................................... 27
5
AE/AF-L kijelzése........................................... 43, E7
6
Zoom memória............................................................. 66
7
Vaku mód.......................................................................... 53
8
Vakuexpozíció-komp................................................. 66
9
Akkumulátor töltöttségi szintjének
jelzése ................................................................................. 18
10
Rázkódáscsökkentés ikon.....................................104
11
Eye-Fi kommunikáció kijelzője........106, E85
12
Napló megjelenítése...............................................102
13
GPS-vétel.........................................................................100
14
Zajcsökkentő szűrő..................................................... 66
15
Zajcsökkentő sorozat ................................................ 35
16
Mozgásérzékelés ikon.............................................104
17
„Nincs beállítva a dátum” jelzés................ 21, 103
18
Dátum nyomtatása...................................................103
19
Úticél időzónája jelzése..........................................103
20
Videobeállítások (normál sebességű videók)
................................................................................................. 96
21
Videobeállítások (HS-videók)................................ 96
22
Videó hossza................................................. 92, E54
23
Képminőség.................................................................... 69
24
Képméret.......................................................................... 71
25
Egyszerű panoráma.................................................... 40
26
A még készíthető képek száma
(fényképek)...............................................................18, 73
27
Belső memória kijelzése ...................................18, 92
28
Rekeszérték...................................................................... 45
29
Fókuszmező (középhez)...................................66, 81
30
Fókuszmező (manuálishoz)....................37, 38, 66
31
Fókuszmező (automatikushoz, célkereső AF)
.................................................................................27, 66, 79
32
Fókuszmező (arcérzékeléshez, háziállat-
érzékeléshez)...........................................41, 56, 66, 80
33
Fókuszmező (témakövetéshez)...........................66
34
Középre súlyozott mérőmező..............................65
35
Célpont-fénymérési mező......................................65
36
Záridő...................................................................................45
37
ISO érzékenység..........................................66, E41
38
Expozíció-kompenzáció érték..............................60
39
Expozíció jelzése...........................................................47
40
Aktív D-Lighting............................................................66
41
Beépített ND szűrő......................................................66
42
COOLPIX Picture Control .........................................65
43
Fehéregyensúly.............................................................65
44
Sorozatfelvétel mód............................................41, 65
45
Ellenfény (HDR)..............................................................39
46
Expozíció-sorozat.........................................................66
47
Kézben tartva/Állvánnyal ................................ 33, 36
48
Önkioldó ............................................................................55
Mosoly időzítő................................................................56
Háziá. port. auto. kiold...............................................41
49
Hisztogramok megj./elr.......................103, E71
50
Kompozíc.rács megj./elr......................103, E72
51
Helynév-információk (POI-információk)......101
A monitor képernyője
A fényképezőgép részei és fő funkciói
9
A monitor képernyője
999/ 99999 9/ 999
9999.JP9 999. JPG
23
9999.JPG
12:0012 :0012:00
999/ 999
1m 0s1m 0s
9999/999999 99 /9 99 9
999/ 99999 9/ 9 99
9999/9999
999/ 999
1m 0s1m 0s1m 0s
1m 0s
4
22
19
26
161718
12
11 12
89
10
13
14
7
b
a
3
15
20
21
6
5
24
25
15/05/201315 /05 /201 315/05/2013
Teljes képes megjelenítés (A28)
1
Rögzítés dátuma........................................................... 20
2
Rögzítés időpontja......................................................20
3
Hangos jegyzet jelzése............................................. 85
4
Akkumulátor töltöttségi szintjének jelzése
.................................................................................................18
5
Védelem ikon.................................................................. 84
6
Eye-Fi kommunikáció kijelzője .......106, E85
7
Rögzített GPS-információk jelzése.................. 100
8
Kis kép............................................................... 84, E15
9
Kivágás..............................................................82, E17
10
Kijelölés nyomtatásra ikon...................................... 84
11
Képminőség.................................................................... 69
12
Képméret .......................................................................... 71
13
Videobeállítások.................................................... 92, 96
14
Egyszerű panoráma jelzése................................... 40
15
(a) Aktuális kép száma/összes kép száma .....28
(b) Videó hossza............................................................ 97
16
Belső memória kijelzése.......................................... 28
17
Egyszerű panoráma -visszajátszás
ismertetése...............................................................E5
Sorozat-visszajátszás ismertetése...............E8
Videó-visszajátszás ismertetése.......................... 97
18
Hangerő kijelzése................................................. 85, 97
19
Helynév-információk (POI-információk)......100
20
D-Lighting ikon............................................................. 84
21
Gyors retusálás ikon................................................... 84
22
Szűrőhatások ikon....................................................... 84
23
Bőr lágyítás ikon............................................................ 84
24
Sorozat jelzése (ha az
Egyéni képek
értéket
választja).....................................................................E8
25
3D-s kép jelzése............................................................ 43
26
Fájlszám és -típus...............................................E95
Visszajátszásnál
A fényképezőgép részei és fő funkciói
10
A monitor képernyője
1/250 F5.6
1324
2
4
1
5
3
6789
10
11
Tónusszint-információk1 (A28)
1
ISO érzékenység............................................................ 66
2
Expozíció-kompenzáció érték.............................. 60
3
Fehéregyensúly............................................................. 65
4
COOLPIX Picture Control......................................... 65
5
Képminőség/Képméret...........................................69
6
Aktuális kép száma/összes kép száma............ 28
7
Rekeszérték...................................................................... 27
8
Záridő.................................................................................. 27
9
Élességállítási mód 2.................................................. 23
10
Tónusszint
3
11
Hisztogram
4
1
A hisztogramon vagy az egyes tónusszintekhez tartozó villogó kijelzőn megkeresheti a fényes és árnyékos területek azon részeit, ahol a kontrasztrészletek elvesztek. Ezek alapján módosíthatja a kép fényerejét az expozíciókompenzációval és más hasonló funkciókkal.
2
A
jelenik meg a A,
3
A tónusszint a fényerő szintjét jelzi. Amikor az ellenőrizni kívánt tónusszintet a választógomb elforgatásával
J
vagy a Az előző vagy a következő kép megtekintéséhez nyomja meg a választógomb
4
A hisztogram a kép tónusainak eloszlását mutatja. A vízszintes tengely a képpontok fényességét ábrázolja: a
y, X
vagy A fényképezési mód kiválasztásakor.
vagy a K gomb megnyomásával jelöli ki, a kiválasztott tónusszintnek megfelelő képterület villog.
H
vagy I gombját.
sötét tónusok a bal, a világosak pedig a jobb oldalon helyezkednek el. A függőleges tengely a képpontok számát mutatja.
A fényképezőgép részei és fő funkciói
11

A fényképezés és a visszajátszás alapjai

Akkumulátorrögzítő zár

Előkészületek – 1. Az akkumulátor behelyezése

1
Nyissa ki az akkumulátorfedelet/kártyafedelet.
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
2
Helyezze be a mellékelt EN-EL12 típusú akkumulátort (lítiumion akkumulátor).
Az akkumulátor segítségével tolja a narancssárga akkumulátorrögzítő zárat a nyíllal jelzett irányba (1), és tolja be teljesen az akkumulátort (2).
Ha az akkumulátort helyesen ill esztette a készülékbe, az akkumulátorrögzítő zár az akkumulátort a helyén rögzíti.
B
Az akkumulátor megfelelő behelyezése
Az akkumulátor fejjel lefelé vagy rossz irányban történő behelyezése károsíthatja a fényképezőgépet.
3
Csukja be az akkumulátorfedelet/kártyafedelet.
Az akkumulátort töltse fel az első használat előtt, illetve akkor, amikor kezd lemerülni (A14).
Ellenőrizze, hogy az akkumulátort biztosan a megfelelő irányban helyezte be.
12
Előkészületek – 1. Az akkumulátor behelyezése
Az akkumulátor eltávolítása
Kapcsolja ki a fényképezőgépet (A19), és az akkumulátorfedél/ kártyafedél kinyitása előtt győződjön meg arról, hogy a bekapcsolás jelzőfény nem világít, illetve a monitor kikapcsolt. Az akkumulátor kioldásához nyissa fel az akkumulátorfedelet/ kártyafedelet, és tolja el a narancssárga akkurögzítő zárat az ábrán jelzett irányba ( akkumulátort (
B
A fényképezőgép, az akkumulátor és a memóriakártya közvetlenül a fényképezőgép használata után forró lehet. Az akkumulátor és a memóriakártya eltávolításakor járjon el körültekintően.
B
Az akkumulátor használata előtt olvassa el figyelmesen a „Biztonsága érdekében” (Avi) című részben található figyelmeztetéseket, és a használat során tartsa is be azokat.
Az akkumulátor használata előtt olvassa el „Az akkumulátor ” (F3) című részben található figyelmeztetéseket, és a használat során tartsa is be azokat.
1
). Ezután egyenesen kihúzva távolítsa el az
2
).
Magas hőmérsékletre vonatkozó figyelmeztetés
Az akkumulátorral kapcsolatos megjegyzések
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
13

Előkészületek – 2. Az akkumulátor feltöltése

Charge feliratú lámpa
Elektromos aljzat
UC-E6 típusú USB-kábel (mellékelve)
1
Készítse elő a készülékhez mellékelt EH-69P típusú töltőadaptert.
Ha a fényképezőgéphez csatlakozódugó-adapter* is tartozik, dugja be a csatlakozódugó-adaptert a töltőadapteren lévő csatlakozóaljzatba. Tolja be határozottan a csatla kozódugó-adaptert úgy, hogy megfel elően illeszkedjék a hel yére. A csatlakoztatást követően a csatlakozóadaptert ne próbálja meg erővel eltávolítani, mert azzal a termék sérülését okozhatja.
* A csatlakozódugó-adapter alakja a vásárlási országtól és régiótól függően változik.
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
Argentína és Korea esetében a töltőadapter csatlakoztatott csatlakozóadapterrel együtt található a csomagban.
2
Ellenőrizze, hogy az akkumulátor be van-e helyezve a fényképezőgépbe, majd az
1–3
sorrendben csatlakoztassa a fényképezőgépet a töltőadapterhez.
Ne kapcsolja be a fényképezőgépet.
A kábel csatlakoztatásánál ügyeljen arra, hogy a csatlakozó a megfelelő irányban álljon. Ne erőltesse a kábelt a fényképezőgépbe. A kábel eltávolításakor egyenesen húzza ki a csatlakozót.
A töltés megkezdésekor a Charge feliratú lámpa zöld színre vált, és lassan villogni kezd.
A teljesen lemerült akkumulátor feltöltéséhez körülbelül 4 órára és 30 percre van szükség.
Amikor az akkumulátor teljesen feltöltődött, a Charge feliratú lámpa kialszik.
További tudnivalókat „A Charge feliratú lámpa működése” (A15) című részben talál.
3
Húzza ki a töltőadaptert az elektromos aljzatból, majd húzza ki az USB-kábelt.
14
Előkészületek – 2. Az akkumulátor feltöltése
A Charge feliratú lámpa működése
Állapot Leírás
Lassan villog (zölden)
Ki
Gyorsan villog (zölden)
B
A töltőadapterrel kapcsolatos megjegyzések
A töltőadapter használata előtt olvassa el figyelmesen a „Biztonsága érdekében” (Avi) című részben található figyelmeztetéseket, és a használat során tartsa is be azokat.
Használat előtt olvassa el figyelmesen a „Töltőadapter” (F4) című részben található figyelmeztetéseket, és a használat során tartsa is be azokat.
B
Feltöltés a számítógép vagy az akkumulátortöltő segítségével
Az EN-EL12 típusú lítium-ion akkumulátort úgy is feltöltheti, hogy a fényképezőgépet számítógéphez csatlakoztatja (
A
87, 105).
Az EN-EL12 típusú akkumulátort a fényképezőgép nélkül az MH-65 akkutöltő segítségével töltheti fel (az akkutöltőt külön kell beszerezni;
C
A fényképezőgép használata töltés közben
A fényképezőgép még a főkapcsoló megnyomásakor sem kapcsol be, ha csatlakoztatva van a töltőadapter. Nyomja le, és tartsa nyomva a képek megjelenítéséhez. Felvételt nem lehet készíteni.
c
Az akkumulátor töltődik. Az akkumulátor nem töltődik. A töltés végén a zöld színű, lassan villogó lámpa
abbahagyja a villogást, és kialszik.
A külső hőmérséklet nem megfelelő a töltésre. Az akkumulátort beltérben, 5 és 35 °C közötti hőmérsékleten töltse fel.
Az USB-kábel vagy a töltőadapter helytelenül van csatlakoztat va, vagy hibás az akkumulátor. Húzza ki, majd csatlakoztassa újra az USB-kábelt vagy a töltőadaptert, vagy cserélje ki az akkumulátort.
E
97).
(visszajátszás) gombot a fényképezőgép visszajátszási módban történő bekapcsolásához, és a
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
C
Váltóáramú tápellátás
Ha a fényképezőgép az EH-62F típusú hálózati tápegységen keresztül (külön kell beszerezni; E97) elektromos aljzatból kapja a táplálást, a készülék alkalmas fényképezésre, illetve fényképek visszajátszására.
Az EH-62F típusútól eltérő gyártmányú vagy típusú hálózati tápegységet semmilyen esetben ne használjon. Ha ezt az óvintézkedést figyelmen kívül hagyja, a fényképezőgép túlhevülhet és károsodhat.
15

Előkészületek – 3. Memóriakártya behelyezése

Kártyafoglalat
1
Győződjön meg arról, hogy a bekapcsolás jelzőfény nem világít, és a monitor ki van kapcsolva, majd nyissa ki az akkumulátorfedelet/kártyafedelet.
A fedél kinyitása előtt feltétlenül kapcsolja ki a fényképezőgépet.
2
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
Helyezze be a memóriakártyát.
Csúsztassa be a kártyát úgy, hogy az a helyére kattanjon.
B
A memóriakártya megfelelő behelyezése
A memóriakártya fordított vagy rossz irányban történő behelyezése kárt okozhat a fényképezőgépben és a kártyában.
Győződjön meg arról, hogy a memóriakártyát a megfelelő irányban helyezte be.
3
Csukja be az akkumulátorfedelet/kártyafedelet.
B
Memóriakártya formázása
Ha olyan memóriakártyát helyez első alkalommal a fényképezőgépbe, amelyet előzőleg más készülékben használt, mindenképpen formázza azt ezzel a fényképezőgéppel.
Formázáskor a memóriakártyán tárolt összes adat véglegesen törlődik.
feltétlenül készítsen másolatot a megtartani kívánt adatokról.
A memóriakártya formázásához helyezze be a kártyát a fényképezőgépbe, nyomja meg a d gombot, és válassza a Beállítás menü (
B
A memóriakártyákkal kapcsolatos megjegyzés
Tekintse meg a memóriakártyához tartozó dokumentációt, valamint „A termékek megóvása” című fejezet „A memóriakártyák” (
A
103)
F
5) című részét.
Kártya formázása
lehetőségét.
A memóriakártya formázása előtt
16
Előkészületek – 3. Memóriakártya behelyezése
A memóriakártya eltávolítása
Az akkumulátor-/kártyafedél kinyitása előtt kapcsolja ki a fényképezőgépet, és győződjön meg arról, hogy a bekapcsolás jelzőfény kialudt, illetve hogy a monitor kikapcsolt.
A kártya részleges kioldásához ujjával óvatosan nyomja be a memóriakártyát (
B
Magas hőmérsékletre vonatkozó figyelmeztetés
A fényképezőgép, az akkumulátor és a memóriakártya közvetlenül a fényképezőgép használata után forró lehet. Az akkumulátor és a memóriakártya eltávolításakor járjon el körültekintően.
1
), majd húzza ki azt egyenesen (2).

A belső memória és memóriakártyák

A fényképezőgép adatai, ideértve a képeket és a videókat is, a készülék belső memóriájába (kb. 15 MB) vagy a memóriakártyára menthetők. Ha a fényképezéshez vagy a visszajátszáshoz a fényképezőgép belső memóriáját szeretné használni, először vegye ki a memóriakártyát a készülékből.

A gyártó által jóváhagyott memóriakártyák

A fényképezőgéphez az alábbi tesztelt és jóváhagyott Secure Digital (SD) memóriakártyák használatát javasoljuk.
Amikor a videót a memóriakártyára rögzíti, javasoljuk, hogy legalább 6-os SD sebességi osztályba tartozó kártyát használjon. Ha a kártya átviteli sebessége lassú, a videofelvétel váratlanul leállhat.
SD-memóriakártyák
SanDisk
TOSHI BA
Panasonic
Lexar
1
Kártyaolvasó és hasonló eszközök használata előtt ellenőrizze, hogy az adott eszköz támogatja-e a 2 GB-os
kártyák használatát.
2
SDHC-kompatibilis. Kártyaolvasó és hasonló eszközök használata előtt ellenőrizze, hogy az adott eszköz támogatja-e az SDHC szabványt.
3
SDXC-kompatibilis. Kártyaolvasó és hasonló eszközök használata előtt ellenőrizze, hogy az adott eszköz támogatja-e az SDXC szabványt.
További részleteket a fenti kártyák gyártóitól kaphat.
2 GB
2 GB
2 GB
1
1
1
SDHC memóriakártyák2SDXC memóriakártyák
4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB 64 GB, 128 GB
4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB 64 GB
4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB 64 GB
4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB 64 GB, 128 GB
3
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
17

1. lépés – A fényképezőgép bekapcsolása

1/2501/2 501/250 F5.6F5. 6F5.6
840840
25m 0s25m 0s25m 0s
840
Akkumulátor töltöttségi szintjének jelzése
Még készíthető képek száma
1
A fényképezőgép bekapcsolásához nyomja meg a főkapcsolót.
Ha a fényképezőgépet először kapcsolja be, olvassa el „A nyelv, a dátum és az idő beállítása” (A
Az objektív kinyílik, és a monitor bekapcsol.
2
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
Ellenőrizze az akkumulátor töltöttségi szintjét és a még készíthető képek számát.
Az akkumulátor töltöttségi szintje
Jelzés, üzenet Leírás
b
B
N
Az akkumulátor lemerült.
20) című részt.
Az akkumulátor töltöttségi szintje magas.
Az akkumulátor töltöttségi szintje alacsony. Készüljön fel az akkumulátor feltöltésére vagy cseréjére.
Nem lehet fényképet készíteni. Töltse fel vagy cserélje ki az akkumulátort.
Még készíthető képek száma
A monitoron megjelenik a még készíthető képek száma.
Ha a fényképezőgépbe nincs behelyezve memóriakártya, a monitoron a C ikon látható, és a készülék a képeket a (kb. 15 MB-os) belső memóriába rögzíti.
A tárolható képek száma a belső memóriában vagy a memóriakártyán lévő szabad tárhely méretétől, a képminőségtől, valamint a képmérettől függ (A69).
A még készíthető képek ábrán látható száma eltér a tényleges értéktől.
18
1. lépés – A fényképezőgép bekapcsolása

A fényképezőgép be- és kikapcsolása

Ha a fényképezőgép be van kapcsolva, a bekapcsolás jelzőfény (zöld) világít, és a monitor be van kapcsolva (a monitor bekapcsolásakor a bekapcsolás jelzőfény kialszik).
A fényképezőgép kikapcsolásához nyomja meg a főkapcsolót. A bekapcsolás jelzőfény kialszik, a monitor pedig kikapcsol.
Ha a fényképezőgépet visszajátszási módban szeretné bekapcsolni, nyomja le és tartsa lenyomva a
Amikor a GPS beállítások menü GPS
rögzítése
működnek (
C
Ha bizonyos ideig nem végez műveleteket, a monitor kikapcsol, a fényképezőgép készenléti állapotba lép, és a bekapcsolás jelzőfény villog. Ha további 3 percig nem végez műveletet, a fényképezőgép automatikusan kikapcsol.
Ha a monitort szeretné a készenléti módban bekapcsolni, hajtsa végre az alábbi műveletek egyikét:
- Nyomja meg a főkapcsolót, a kioldógombot, a
- Forgassa el a módválasztó tárcsát.
A fényképezőgép készenléti módba lépéséig eltelő idő a Beállítás menü (A103) lehetőségével módosítható.
Alapértelmezés szerint a fényképezőgép 1 perc elteltével lép készenléti módba, ha a fényképezési vagy a visszajátszási módot használja.
Ha az EH-62F típusú hálózati tápegységet használja (külön beszerezhető), a fényképezőgép 30 perc elteltével lép készenléti módba. Ez a beállítás nem módosítható.
C
Ha a fényképezőgép naplóadatokat rögzít, vagy Wi-Fi kapcsolatot használ, az akkumulátor a szokásosnál gyorsabban merül (
c
(Visszajátszás) gombot. Ilyenkor az objektív nem nyílik ki.
GPS beállítások
menüpontjának
GPS adatok
beállítása Be értékű, a GPS-funkciók a fényképezőgép kikapcsolása után is tovább
A
99).
Energiatakarékossági funkció (automatikus kikapcsolás)
c
gombot vagy a b (e videofelvétel) gombot.
Automatikus kikapcs.
Az akkumulátor merülésével kapcsolatos megjegyzés
A
102).
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
19
1. lépés – A fényképezőgép bekapcsolása

A nyelv, a dátum és az idő beállítása

A fényképezőgép első bekapcsolásakor megjelenik a nyelv kiválasztásához és a fényképezőgép órájának beállításához használható párbeszédpanel.
1
A kívánt nyelv kiválasztásához nyomja
H
meg a majd nyomja meg az
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
2
A H vagy I gomb megnyomásával válassza ki az
Igen
3
A J és K gombokkal válassza ki az
vagy I választógombot,
k
gombot.
lehetőséget, majd nyomja meg az k gombot.
otthoni időzónát, és nyomja meg az
k
gombot.
Azokban a régiókban, ahol a nyári időszámítás használatos, a H gomb megnyomásával engedélyezze a nyári időszámítási funkció használatát. A kijelzőn megjelenik a W ikon. A nyári időszámítási funkció letiltásához nyomja meg a I gombot.
Nyelv/Language
Français Indonesia Italiano
Magyar
Nederlands Norsk
Mégse
Időzóna és dátum
Kiválasztja az időzónát és beállítja a dátumot és az időt?
Igen
Nem
Mégse
London Casablanca
Vissza
4
A H és I gombbal válassza ki a dátum megjelenítési
k
sorrendjét, és nyomja meg az
vagy a K gombot.
20
Dátumformátum
Év/Hónap/Nap Hónap/Nap/Év
Nap/Hónap/Év
1. lépés – A fényképezőgép bekapcsolása
15:10
15/05/2013
Nem
Igen
Folytatja?
Dátum és idő
5
A dátum és az idő beállításához használja a H, I, J
K
gombot, majd nyomja meg az k gombot.
és
Válasszon ki egy elemet: Nyomja meg a K vagy J gombot (az elemek következő sorrendben történő kiválasztásához: N (nap) ➝
H
(hónap) ➝ É (év) ➝
Állítsa be az értéket: Nyomja meg a H vagy I gombot. A dátum és az idő beállítható a választógomb vagy a vezérlőtárcsa forgatásával is.
A beállítások jóváhagyása: Válassza a
6
A H vagy I gomb megnyomásával válassza ki az
Igen
lehetőséget, majd nyomja meg az k gombot.
A beállítás végeztével az objektív kinyílik és megjelenik a
óra ➝ perc
).
perc
mezőt, és nyomja meg az k vagy a K gombot.
Dátum és idő
N
15
15
H É
05 2013
10
Szerk.
fényképezés képernyő.
C
Az óra akkumulátora
A fényképezőgép óráját belső tartalékakkumulátor működteti. A tartalékakkumulátor körülbelül 10 órányi töltés után töltődik fel, amikor a fő akkumulátor a fényképezőgépben van, illetve, amikor a fényképezőgép az opcionális hálózati tápegységhez csatlakozik. A tartalékakkumulátor több napig működteti az órát.
Ha a fényképezőgép tartalékakkumulátora lemerül, a fényképezőgép bekapcsolásakor megjelenik a dátum- és időbeállító képernyő. Ilyenkor ismét be kell állítani a dátumot és az időt. További tudnivalókat „A nyelv, a dátum és az idő beállítása” (
C
Ezeket a beállításokat a Beállítás menü (A103) módosíthatja.
Ha a z Beállítás menü funkció használatát, a fényképezőgép órája egy órával előre lép, amikor pedig letiltja azt, az óra egy órával visszalép.
Ha a dátum és az idő beállítása nélkül lép ki a képernyőről, a Fényképezés képernyő megjelenésekor az O ikon villog. A Beállítás menü
A
20) című rész 2. lépésében talál.
A Nyelv, valamint a Dátum és idő lehetőség beállításainak módosítása
Időzóna és dátum
Időzóna és dátum
Nyelv/Language
lehetőségének
lehetőségével adja meg a dátum és az idő beállítását.
és
Időzóna és dátum
Időzóna
beállításával engedélyezi a nyári időszámítási
lehetőségével
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
C
A fényképezési dátum nyomtatása a képekre
A fényképezés előtt állítsa be a dátumot és az időt.
A Beállítás menü képekre.
Ha a fényképezési dátumot a nyomtatáshoz használja a készülékhez mellékelt ViewNX 2 szoftvert (
Dátum nyomtatása
Dátum nyomtatása
lehetőségével a fényképezés során felviheti a fényképezési dátumot a
lehetőség használata nélkül szeretné a képekre nyomtatni, a
A
88).
21

2. lépés – A megfelelő fényképezési mód kiválasztása

1/2 50
F5. 6
840
25m 0s
A fényképezési mód ikonja
A módválasztó tárcsa elforgatásával válassza ki a kívánt fényképezési módot.
Az alábbi példában bemutatjuk, miként fényképezhet A (automatikus) módban. Forgassa a módválasztó tárcsát az
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
A fényképezőgép A (automatikus) módba lép, és a fényképezési mód ikonjaként az A ikon jelenik meg.
További tudnivalókat a „A monitor képernyője” (A8) című részben talál.
C
Megjegyzés a vakuval kapcsolatban
Sötét helyszíneken, ellenfényben lévő témák fényképezésekor, illetve minden más olyan esetben, amikor szükség van a vaku használatára, ne feledje felnyitni a vakut (
A
állásba.
A
52).
1/250
1/250 F5.6
F5.6
Automatikus mód
25m 0s
25m 0s
840
840
22
2. lépés – A megfelelő fényképezési mód kiválasztása
A
(automatikus) mód
(
A
31)
A fényképezőgép alapvető funkcióival, részletes beállítások használata nélkül egyszerűen fényképezhet.
i
User settings (felhasználói
beállítások) mód (A49)
A fényképezéshez gyakran használt beállításkombinációk menthetők. A módválasztó tárcsa i jelzéshez forgatásával azonnal előhívhatja a fényképezéshez a mentett beállításokat.
Motívumprogram mód (A32)
Ha valamelyik motívumprogram módot választja, a fényképezőgép a kiválasztott helyzetnek megfelelő optimális beállításokkal készíti el a képeket.
y
(Motívumprogram): Válassza ki a kívánt motívumprogramot a Motívumprogram menüből, és a fényképezőgép beállításai automatikusan optimalizálódnak a kiválasztott motívumprogramhoz. Automatikus programválasztó módban a fényképezés megkönnyítése érdekében a készülék automatikusan választja ki az optimális motívumprogram módot. A speciális hatások módban különféle hatásokat alkalmazhat fényképezés közben.
A kívánt motívumprogram kiválasztásához először forgassa a módválasztó tárcsát a
y
jelzéshez,
majd nyomja meg a
d
gombot. A H vagy I választógomb megnyomásával válassza ki a
megfelelő motívumprogramot, majd nyomja meg az
k
gombot.
X
(Éjszakai tájkép): Az éjszakai tájképek hangulatának megörökítéséhez.
A, B, C, D
mód (A45)
Ezeket a módokat a záridő és a rekesz értékének pontosabb beállításához használhatja. A Fényképezés menü (A64) beállításaival a fényképezési körülményeknek és a megörökítendő fotó típusának megfelelően fényképezhet.

A rendelkezésre álló fényképezési módok

C
A beállítás módosítása fényképezés közben
A választógombbal beállítható funkciók ➝ A51
•A d
(Menü) gomb segítségével beállítható funkciók
➝ A
- Fényképezés menü
- Beállítás menü
Az Fn (Funkció) gomb segítségével beállítható funkciók ➝ A68
64, 96
➝ A
103
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
23

3. lépés – A fénykép megkomponálása

1/2501/2 501/250 F5.6F5. 6F5.6
840840840
25m 0s25m 0s25m 0s
1
Készítse elő a fényképezőgépet.
Ujjait, haját, a gép szíját és más tárgyakat ne helyezzen az objektív, a vaku, az AF-segédfény és a mikrofon elé.
Amikor „álló” tájolású fényképet készít, a fényképezőgépet tartsa úgy, hogy a vaku az objektív fölött legyen.
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
2
Komponálja meg a képet.
Irányítsa a fényképezőgépet a témára.
C
Állvány használata
A fényképezőgép bemozdulása által okozott hatás kiküszöbölése érdekében az alábbi helyzetekben használjon állványt:
- Ha sötét helyen vaku nélkül fényképez, illetve ha olyan módot használ, amely nem engedélyezi a vaku használatát.
- Telefotós zoomállás esetén.
Ha az állványra szerelt fényképezőgéppel szeretne fényképezni, a Beállítás menü (A103) lehetőségének beállítását módosítsa
Ki
értékre.
Rázkódáscsökkentés
24
3. lépés – A fénykép megkomponálása
Kicsinyítés Ráközelítés
Optikai zoom
Digitális zoom

A zoom használata

Az optikai zoomot a zoomvezérlő elforgatásával hozhatja működésbe.
Ha szeretne ráközelíteni a témára úgy, hogy az jobban kitöltse a képet, forgassa a
Kicsinyítéshez forgassa a f (nagylátószögű pozíció) irányába, hogy a keretben nagyobb terület legyen látható.
A zoom gyors beállításához forgassa a zoomvezérlőt teljes mértékben az egyik végponthoz. A vezérlő részleges elforgatásával a zoom fokozatosan állítható be (kivéve videofelvétel közben).
A zoomvezérlő elforgatásakor a monitor felső részén megjelenik a zoom mértéke.
Ha a zoomvezérlőt a g jelzés felé forgatja, bekapcsol a digitális zoom, miután a fényképezőgép zoomja elérte a lehető legnagyobb optikai nagyítási pozíciót. A digitális zoom használatával az optikai zoom 2×-esére nagyíthatja a témát.
C
Digitális zoom és interpoláció
A digitális zoom alkalmazásakor, ha a zoomsávon a V jelzés feletti zoompozíciót választ, romlik a képminőség. A képméret (
A Beállítás menü (A103) hogy a digitális zoom ne működjön.
C
További tudnivalók
További tudnivalókat a „Zoom memória” (A66) című részben talál.
További tudnivalókat a „Kezdő zoom pozíció” (A67) című rész tartalmaz.
g
(telefotós zoompozíció) irányába.
A
71) csökkenésével a V pozíció jobbra mozdul.
Digitális zoom
lehetőségével beállíthatja,
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
25

4. lépés – Élességállítás és fényképezés

1/2 50
F5. 6
Fókuszmező
1
Az élesség beállításához nyomja le félig a kioldógombot.
A kioldógomb „félig történő lenyomása” során a kioldógombot enyhén lenyomja, amíg ellenállást nem érez, majd a gombot ebben a helyzetben tartja.
Amikor a téma éles, a fókuszmező vagy az élességjelző (A8) zöld színű lesz. Ha a fókuszmező vagy az élességjelző pirosan villog, a téma nem éles. Nyomja le ismét félig a kioldógombot.
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
További tudnivalók: „Élességállítás és expozíció” (A27)
1/250
1/250 F5.6
2
A fénykép elkészítéséhez nyomja le teljesen a kioldógombot.
A „teljesen lenyomás” arra a műveletre utal, amikor a kioldógombot a félig lenyomott helyzetből teljesen lenyomja.
B
A képek rögzítésével és a videók mentésével kapcsolatos megjegyzés
Képek rögzítése és videók mentése közben a még készíthető képek számát, illetve a videó maximális hosszát mutató jelzők villognak.
memóriakártyát, miközben valamely jelző villog.
fényképezőgép vagy a memóriakártya.
Ne nyissa ki az akkumulát orfedelet/kártyafedelet, és ne vegye ki az akkumulátort vagy a
Ilyenkor elveszhetnek az adatok, illetve károsodhat a
F5.6
C
AF-segédfény
Sötét helyeken a kioldógombot félig lenyomva az AF-segédfény (A1 és 104) kigyulladhat.
C
Ha nem szeretne elszalasztani egy fényképezési alkalmat
Ha semmiképpen sem szeretné elmulasztani egy adott fénykép elkészítését, a kioldógombot ne nyomja le először félig, hanem nyomja le teljesen.
26
4. lépés – Élességállítás és fényképezés
1/2 50
F5. 6
Záridő Rekeszérték
Élességállítás és expozíció
Amikor a kioldógombot félig lenyomja, a fényképezőgép beállítja az élességet és az expozíciót (a záridő és a rekeszérték kombinációját). Az élesség és az expozíció mindaddig rögzített marad, amíg a kioldógombot félig lenyomva tartja.
Digitális zoom használata esetén a fényképezőgép a keret közepén lévő témára állítja be az élességet, és a fókuszmező nem jelenik meg. Amikor a téma éles, az élességjelző zölden világít.
Előfordulhat, hogy a fényképezőgép nem tudja bizonyos tárgyakra állítani az élességet. További tudnivalók: „Automatikus élességállítás” (
Automatikus módban a fényképezőgép a 9 fókuszmező közül
A
81)
automatikusan kiválasztja azokat a fókuszmezőket, amelyekben a fényképezőgéphez legközelebb eső téma található. Amikor a téma éles, az éles témát tartalmazó fókuszmezők (legfeljebb 9) zöld színűek lesznek.
1/250
1/250 F5.6
F5.6
Amikor a A, B, C, D vagy i mód van kiválasztva, az élességállításhoz használt területek beállíthatók a
Motívumprogram módban (A32) az élességállításhoz használható területek a kiválasztott
AF mező mód (A
66) segítségével a fényképezés menüben.
motívumprogramtól függően változnak.
B
A téma túl közel van a fényképezőgéphez
Ha a fényképezőgép nem állítja be az élességet, próbálkozzon a p (közeli) (A59) élességállítási mód vagy a (
A
37) motívumprogram mód segítségével.
C
További tudnivalók
További tudnivalók: „A téma élességének beállítása” (A79)
Közeli
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
27

5. lépés – Képek visszajátszása

4
132
15: 30
000 4.JP G
15/ 05/2 013
Aktuális kép száma/összes kép száma
1/250 F5.6
1324
1
Nyomja meg a c (visszajátszás) gombot.
Amikor fényképezési módból átvált visszajátszási módba, az utoljára mentett kép teljes képes visszajátszási módban jelenik meg.
2
A választógomb segítségével megtekintheti az előző és a következő képeket.
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
Az előző képek megjelenítése: H vagy
A következő képek megjelenítése: I vagy
A képeket a választógomb elforgatásával is ki lehet választani.
A belső memóriába mentett képek visszajátszásához vegye ki a fényképezőgépből a memóriakártyát. Az „Aktuális kép száma/ összes kép száma” mellett a visszajátszási képernyőn megjelenik a C ikon.
A visszalépéshez a fényképezési módba, nyomja le ismét a c gombot, a kioldógombot vagy a b (e videofelvétel) gombot.
C
Fényképezési információk megjelenítése
Teljes képes visszajátszási módban nyomja meg az k gombot a tónusszint és a fényképezési információk megjelenítéséhez ( visszajátszási módba való visszatéréshez nyomja meg ismét az
J
K
A
11). A teljes képes
k
gombot.
15/05/2013
15/05/2013
0004.JPG
0004.JPG
15:30
15:30
4
132
132
C
Képek megtekintése
Az arcérzékelés (A80) vagy a háziállat-érzékelés (A41) használatával készített fényképek teljes képes visszajátszási módban az arc tájolásának megfelelően automatikusan elforgatva jelennek meg.
A kép tájolását a Visszajátszás menü (A84)
Sorozatfelvétel képeinek egyéni képekként való megjelenítéséhez nyomja meg az k gombot. Az eredeti megjelenítési módhoz a választógomb megjelenítésével kapcsolatban lásd:
Lehetséges, hogy a képek alacsony felbontásban jelennek meg közvetlenül az előző vagy következő képre való váltás után.
28
Kép elforgatása
H
gombjának megnyomásával térhet vissza (a sorozatfelvételek
E
8).
lehetőségével módosíthatja.

6. lépés – Felesleges képek törlése

Összes kép
Kijelölt képek törlése
Aktuális kép
Törlés
1
A monitoron éppen látható kép törléséhez
l
nyomja meg a
2
A kívánt törlési módszer kiválasztásához nyomja meg a választógomb
k
gombot.
az
Aktuális kép
Ha sorozat kulcsképe van kiválasztva, a fényképezőgép a sorozat összes képét törli.
Kijelölt képek törlése
További tudnivalókat a „A Kiválasztott képek törlése képernyő használata” (A30) című részben talál.
Összes kép
Ha a kép törlése nélkül szeretne kilépni, nyomja meg a d gombot.
3
A H vagy a I gomb megnyomásával válassza ki az
Igen
lehetőséget, majd nyomja meg az k gombot.
A törölt képek nem állíthatók vissza.
A törlés elvetéséhez a H vagy I gombbal válassza a lehetőséget, majd nyomja meg az k gombot.
B
Megjegyzések a törléssel kapcsolatban
A törölt képek nem állíthatók vissza. Törlés előtt a fontos képeket másolja számítógépre.
A védelemmel ellátott képek (A84) nem törölhetők.
Amikor a
Képminőség (A
képeket töröl, a fényképezőgép az egyszerre rögzített RAW (NRW) és JPEG formátumú képet is törli. A RAW (NRW) és a JPEG formátumú képek csak egyszerre törölhetők.
A fényképezőgép a sorozatfelvétellel készített képeket sorozatonként egy csoportként kezeli (sorozat képei), és alapértelmezés szerint csak a sorozat első képét (kulcsképét) jeleníti meg. Ha a kulcsképes visszajátszás során megnyomja a Egy sorozat egyes képeinek törlésekor a képeinek egyesével való megjelenítéséhez.
gombot.
H
vagy I gombját, majd nyomja meg
: csak az aktuális képet törli a gép.
: több kép is kiválasztható és törölhető.
: a fényképezőgép minden képet töröl.
69) lehetőség
RAW (NRW) + Fine
l
gombot, a kulcsképhez tartozó sorozat összes képe törölhető.
l
gomb lenyomása előtt nyomja meg az k gombot a sorozat egyes
Nem
vagy
RAW (NRW) + Normal
1 kép törlése?
Igen
Nem
beállításával készített
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
C
A fényképezési módban készített utolsó kép törlése
A fényképezési mód használatakor az utoljára mentett képet a l gombbal törölheti.
29
6. lépés – Felesleges képek törlése
A Kiválasztott képek törlése képernyő használata
1
A törölni kívánt kép kiválasztásához nyomja meg a
J
választógomb
H
gombot a y jel megjelenítéséhez.
a
A kiválasztás visszavonásához a I gomb megnyomásával távolíthatja el a y jelet.
A zoomvezérlőt (A25) a g (i) jelzés felé forgatva visszaválthat teljes képes visszajátszási módba, a f (h) gombbal pedig visszatérhet a kisképes megjelenítéshez.
2
A fényképezés és a visszajátszás alapjai
Minden törölni kívánt képhez adja hozzá a y jelet, majd a kiválasztás alkalmazásához nyomja meg az
Megjelenik egy megerősítést kérő párbeszédpanel. Kövesse a monitoron megjelenő utasításokat.
vagy K gombját, majd nyomja meg
k
gombot.
Kijelölt képek törlése
Vissza
ON/OFF
30

Fényképezési funkciók

A
(Automatikus) mód
A fényképezőgép alapvető funkcióival, részletes beállítások használata nélkül egyszerűen fényképezhet.
A fényképezőgép a fókuszmezőt a kompozíciónak és a témának megfelelően választja ki az automatikus élességállításhoz.
A fényképezőgép a 9 fókuszmező közül automatikusan kiválasztja azokat a fókuszmezőket, amelyekben a fényképezőgéphez legközelebb eső téma található. Amikor a téma éles, az éles témát tartalmazó fókuszmezők (legfeljebb 9) zöld színűek lesznek.
További tudnivalókat a „Élességállítás és expozíció” (A27) című részben talál.
Az A(automatikus) mód beállításainak módosítása
A választógombbal beállítható funkciók ➝ A51
•A d
(Menü) gomb segítségével beállítható funkciók
➝ A
- A képminőség és a képméret módosítása
➝ A
-Beállítás menü
103
69
Fényképezési funkciók
31

Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)

y
(motívumprogram)
A d gombbal jelenítse meg a Motívumprogram menüt, és válasszon a következő motívumprogramok közül.
x
Auto. prog. választó (alapbeállítás) (A34)
k
Közeli (A37)
b
Portré (A34)
u
Étel (A38)
c
Tájkép (A35)
l
Múzeum (A38)
d
Sport (A35)
m
Tűzijáték (A38)
e
Éjszakai portré (A36)
n
Fekete-fehér másolás (A38)
f
Összejövetel/beltéri (A36)
o
Ellenfény (A39)
Z
Vízpart (A36)
p
Panoráma (A40)
z
Hó (A36)
O
Háziállat portré (A41)
h
Naplemente (A36)
R
Speciális hatások (A42)
i
Alkonyat/hajnal (A36)
s
3D fényképezés (A43)
Vízpart
Összejövetel/beltéri
Éjszakai portré
Sport
Tájkép
Portré
Auto. prog. választó
Motívumprogram menü
X
Éjszakai tájkép (A33)
A módválasztó tárcsát forgassa a X jelzéshez, és fényképezzen.
Ha a módválasztó tárcsa vagy a Motívumprogram menü segítségével valamelyik alábbi motívumprogram módot választja, a fényképezőgép a kiválasztott helyzetnek megfelelő optimális beállításokkal készíti el a képeket.
Fényképezési funkciók

Az egyes motívumprogramokhoz tartozó leírás (súgóinformáció) megjelenítése

A Motívumprogram menüben válassza ki a megfelelő motívumprogramot, és az adott motívumprogram leírásának (súgójának) megtekintéséhez forgassa a zoomvezérlőt (
g(j
) irányába. Az eredeti képernyőhöz való visszatéréshez forgassa ismét a zoomvezérlőt a
g(j
) irányába.
C
További tudnivalók
További tudnivalókat a „Alapvető menüműveletek” (A6) című részben talál.
32
A
1) a
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
A motívumprogram mód beállításainak módosítása
A választógombbal beállítható funkciók ➝ A51
•A d
(Menü) gomb segítségével beállítható funkciók
➝ A
- A képminőség és a képméret módosítása
➝ A
-Beállítás menü
103
69

Az egyes motívumprogramok jellemzői

A hosszú záridő miatt az O ikonnal jelzett motívumprogramok esetén állvány használata javasolt.
Amikor a fényképezőgép stabilizálásához állványt használ, a Beállítás menü (A103)
Rázkódáscsökkentés
Vakut használó motívumprogram módok esetén fényképezés előtt a vaku felnyitásához nyomja meg a
X
Éjszakai tájkép
Nyomja meg a d gombot a Y
Éjszakai tájkép
Y Kézben tartva
mellett fényképezzen még akkor is, ha a készüléket a kezében tartja.
- A kioldógomb teljes lenyomásakor a gép folyamatosan fényképez. Az így készített képeket a gép egyetlen képbe rendezi, és menti.
- Amikor a kioldógombot teljesen lenyomja, tartsa a fényképezőgépet stabilan, hogy ne mozogjon, amíg a monitoron meg nem jelenik egy állókép. A fénykép elkészítése után ne kapcsolja ki a fényképezőgépet mindaddig, amíg a monitoron meg nem jelenik a fényképezési képernyő.
- A mentett képen látható látószög (a keretben látható képterület) szűkebb, mint a fényképezéskor a monitoron látható terület.
Z Állvánnyal
használ.
- A fényképezőgép még akkor sem alkalmaz rázkódáscsökkentést, ha a Beállítás menüben (A103) a
Rázkódáscsökkentés
- Egyetlen kép hosszú záridős elkészítéséhez nyomja le teljesen a kioldógombot.
Amikor a kioldógombot félig lenyomja, a fényképezőgép végtelenre állítja az élességet. A fókuszmező vagy az élességjelző (
lehetőségét állítsa Ki értékre.
K
(vakufelnyitó) gombot (A52).
módban.
(alapbeállítás): Ez lehetővé teszi, hogy a fényképezőgéppel minimális rázkódás és zaj
: válassza ezt a beállítást, ha a fényképezőgép stabilizálásához állványt vagy más tárgyat
A
Kézben tartva
értéke
Normál
8) mindig zölden világít.
vagy
Aktív
vagy Z
.
Állvánnyal
beállítás kiválasztásához az
Fényképezési funkciók
33
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
e
Portré (egy vagy két személyről készített közeli kép)
b
Portré (fényképkészítés három vagy több személyről vagy nagy háttérterületű kompozícióról)
f
Tájkép
h
Éjszakai portré (egy vagy két személyről készített közeli kép)
c
Éjszakai portré (fényképkészítés három vagy több személyről vagy nagy háttérterületű kompozícióról)
g
Éjszakai tájkép A fényképezőgép folyamatosan fényképez, majd a képeket egyetlen képbe rendezi, és menti, ugyanúgy, mintha az
X
(Éjszakai tájkép) (A33) lehetőség
Kézben tartva
beállítását
használná.
i
Közeli
j
Ellenfény (nem emberi témák) fényképezése)
d
Ellenfény (emberi témák fényképezése)
d
Más fényképezési körülmények
y M x
Amikor megkomponálja a képet, a fényképezés megkönnyítése érdekében a fényképezőgép automatikusan kiválasztja az optimális motívumprogram módot.
Amikor a fényképezőgép automatikusan választ motívumprogram módot, a fényképezési mód ikonja átváltozik az aktuálisan engedélyezett motívumprogram mód ikonjára.
Fényképezési funkciók
A fényképezőgép a fókuszmezőt automatikusan a kompozíciónak megfelelően választja ki az automatikus élességállításhoz. A fényképezőgép érzékeli az arcokat, és az élességet azokra állítja (
A digitális zoom nem használható.
C
A fényképezési körülményektől függően előfordulhat, hogy a gép nem a megfelelő motívumprogram módot választja. Ilyen esetben váltson át az témának megfelelő motívumprogram módot.
y M b
A fényképezőgép érzékeli az arcot, és az élességet arra állítja (A80).
A fényképezőgép a bőrlágyítási funkcióval lágyabbá teszi a témák bőrét (A44).
Abban az esetben, ha a fényképezőgép nem érzékel arcokat, a keret közepén lévő témára állítja az élességet.
A digitális zoom nem használható.
34
Auto. prog. választó
A motívumprogram mód automatikus programválasztóval történő kiválasztásával kapcsolatos megjegyzés
A
(Automatikus) mód (A22) használatára, vagy manuálisan válassza ki a
Portré
A
80).
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
y M c
A c
Egy felvétel
Zajcsökkentő sorozat
- A kioldógomb teljes lenyomásakor a gép folyamatosan fényképez. Az így készített képeket a gép
- Amikor a kioldógombot teljesen lenyomja, tartsa a fényképezőgépet stabilan, hogy ne mozogjon,
- A mentett képen látható látószög (a keretben látható képterület) szűkebb, mint a fényképezéskor a
Egy felvétel
- A fényképezőgép a kioldógomb teljes lenyomásakor egy képet készít.
Amikor a kioldógombot félig lenyomja, a fényképezőgép végtelenre állítja az élességet. A fókuszmező vagy az élességjelző (
y M d
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
Ha a kioldógombot továbbra is teljesen lenyomva tartja, a fényképezőgép legfeljebb 10 képet készít másodpercenként kb. 10 képes sebességgel (kép/mp) (ha a képminőség értéke értéke pedig F
A fényképezőgép akkor is a témára állítja az élességet, amikor a kioldógombot nem nyomja le félig. Előfordulhat, hogy a fényképezőgép élességállításának hangja hallható.
A sorozatkészítés közben a fényképezőgép végig az első kép esetén meghatározott élességet, expozíciót és színárnyalatot használja.
Sorozatfelvétel használatakor a fényképezési sebesség csökkenhet a képminőség és a képméret aktuális beállításától, a használt memóriakártyától, valamint a fényképezési körülményektől függően.
Tájkép
Tájkép
lehetőség kiválasztásakor megjelenő képernyőn válassza az
beállítást.
egyetlen képbe rendezi, és menti.
amíg a monitoron meg nem jelenik egy állókép. A fénykép elkészítése után ne kapcsolja ki a fényképezőgépet mindaddig, amíg a monitoron meg nem jelenik a fényképezési képernyő.
monitoron látható terület.
: ezzel a lehetőséggel minimális zaj mellett készíthet éles képeket tájképekről.
(alapbeállítás): erősebb körvonalú és kontrasztú képeket rögzít.
A
8) mindig zölden világít.
Sport
4000×3000
).
Zajcsökkentő sorozat
Normal
, a képméret
vagy a
Fényképezési funkciók
35
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
O
O
y M e
Azon a képernyőn, amely akkor jelenik meg, amikor az e
Y
Kézben tartva
Y Kézben tartva
Z Állvánnyal
más tárgyat használ.
- A fényképezőgép még akkor sem alkalmaz rázkódáscsökkentést, ha a
A fényképezőgép egyetlen képet készít hosszú záridővel. Az
Kézben tartva
rövidebb záridőt használ a rázkódás megelőzése érdekében.
A vaku mindig villan. Fényképezés előtt nyissa fel a vakut.
A fényképezőgép érzékeli az arcot, és az élességet arra állítja (A80).
A bőrlágyítási funkció a témák arcbőrének tónusát lágyabbá teszi (A44).
Abban az esetben, ha a fényképezőgép nem érzékel arcokat, a keret közepén lévő témára állítja az élességet.
A digitális zoom nem használható.
Fényképezési funkciók
y M f
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
A képek elmosódottá válhatnak a fényképezőgép bemozdulásakor, ezért tartsa a gépet stabilan. Amikor fényképezéskor állványt használ a fényképezőgép stabilizálásához, a Beállítás menü (A103)
Rázkódáscsökkentés
y M Z
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
y M z
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
y M h
Amikor a kioldógombot félig lenyomja, a fényképezőgép végtelenre állítja az élességet. A fókuszmező vagy az élességjelző (
Éjszakai portré
vagy Z
(alapbeállítás): válassza ezt a beállítást, ha a fényképezőgép stabilizálásához állványt vagy
Beállítás menüben
beállítás választásakor a fényképezőgép a fényképezés körülményeinek megfelelő
Összejövetel/beltéri
Vízpart
Naplemente
Aktív
.
Éjszakai portré
Állvánnyal
103) a
lehetőséget.
Normál
vagy
: Válassza ezt a módot, ha a fényképezőgépet fényképezés közben kézzel tartja.
(
A
lehetőségét állítsa Ki értékre.
A
8) mindig zölden világít.
van kiválasztva, válassza a
Rázkódáscsökkentés
Állvánnyal
beállítással összehasonlítva, a
értéke a
y M i
Amikor a kioldógombot félig lenyomja, a fényképezőgép végtelenre állítja az élességet. A fókuszmező vagy az élességjelző (
Alkonyat/hajnal
A
8) mindig zölden világít.
36
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
y M k
A k
sorozat
Zajcsökkentő sorozat
- A kioldógomb teljes lenyomásakor a gép folyamatosan fényképez. Az így készített képeket a gép
- Amikor a kioldógombot teljesen lenyomja, tartsa a fényképezőgépet stabilan, hogy ne mozogjon,
- Ha a téma a sorozatfelvétel készítése közben mozog, vagy ha a fényképezőgép erősen rázkódik, a
- A mentett képen látható látószög (a keretben látható képterület) szűkebb, mint a fényképezéskor a
Egy felvétel
- A fényképezőgép a kioldógomb teljes lenyomásakor egy képet készít.
Az élességállítási mód (A58) beállítása p (Közeli) értékre módosul, és a fényképezőgép automatikusan a témához lehető legközelebbi pozícióba állítja a zoomot.
Lehetősége van arra, hogy elmozdítsa azt a fókuszmezőt, amelyre a fényképezőgép az élességet állítja. Nyomja meg az a K gombot a fókuszmező mozgatásához. Az alábbi beállítások módosításához az k gomb megnyomásával ideiglenesen lépjen ki a fókuszmező-kiválasztásból, és állítsa be az egyes értékeket:
-Vaku mód (ha értéke
-Önkioldó
- Expozíció-kompenzáció
A fényképezőgép akkor is a témára állítja az élességet, amikor a kioldógombot nem nyomja le félig. Előfordulhat, hogy a fényképezőgép élességállításának hangja hallható.
Közeli
Közeli
motívumprogram mód kiválasztásakor megjelenő képernyőn válassza a
vagy az
Egy felvétel
egyetlen képbe rendezi, és menti.
amíg a monitoron meg nem jelenik egy állókép. A fénykép elkészítése után ne kapcsolja ki a fényképezőgépet mindaddig, amíg a monitoron meg nem jelenik a fényképezési képernyő.
képek eltorzulhatnak, átfedhetik egymást vagy elmosódottá válhatnak.
monitoron látható terület.
(alapbeállítás): erősebb körvonalú és kontrasztú képeket rögzít.
beállítást.
: Ezzel a lehetőséggel minimális zajosodással készíthet éles képeket.
k
gombot, majd forgassa el a választógombot, vagy nyomja meg a H, a I, a J vagy
Egy felvétel
)
Zajcsökkentő
Fényképezési funkciók
37
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
25m 0s
1/2 50
840
F5. 6
O
y M u
Az élességállítási mód (A58) beállítása p (közeli) értékre módosul, és
Étel
a fényképezőgép automatikusan a témához lehető legközelebbi pozícióba állítja a zoomot.
A vezérlőtárcsa elforgatásával állíthatja a színárnyalatot. A fényképezőgép a színárnyalatra vonatkozó beállítást még a kikapcsolását követően is megőrzi a memóriában.
Lehetősége van arra, hogy elmozdítsa azt a fókuszmezőt, amelyre a fényképezőgép az élességet állítja. Nyomja meg az
k
gombot, majd
forgassa el a választógombot, vagy nyomja meg a H, a I, a J vagy a K gombot a fókuszmező
k
mozgatásához. Az alábbi beállítások módosításához az
gomb megnyomásával ideiglenesen lépjen ki a
fókuszmező-kiválasztásból, és állítsa be az egyes értékeket:
- Színárnyalat
-Önkioldó
- Expozíció-kompenzáció
A fényképezőgép akkor is a témára állítja az élességet, amikor a kioldógombot nem nyomja le félig. Előfordulhat, hogy a fényképezőgép élességállításának hangja hallható.
Fényképezési funkciók
y M l
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
Amikor a kioldógombot teljesen lenyomja, a fényképezőgép maximum 10 képet készít, és a sorozatból
Múzeum
automatikusan kiválasztja, és menti a legélesebb képet (BSS (legjobb kép kiválasztása) (A65)).
y M m
A záridő értékét a fényképezőgép 4 mp-en rögzíti.
A fényképezőgép az élességet végtelenre állítja. Az élességjelző (A8) a kioldógomb félig történő
Tűzijáték
lenyomásakor minden esetben zölden világít.
y M n
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
Ha közeli tárgyakat fényképez, használja a p (Közeli) élességállítási módot (A58).
Fekete-fehér másolás
1/250
1/250
F5.6
F5.6
25m 0s
25m 0s
840
840
38
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
y M o
Az o
Ellenfény
Ellenfény
lehetőség kiválasztása után megjelenő képernyőn beállíthatja a
HDR
(nagy
dinamikatartományú) kompozíció használatát.
Ha a
HDR
beállítása Ki (alapbeállítás): A vaku villan, hogy az ellenfényben lévő téma ne legyen árnyékban.
A fényképezéshez nyissa fel a vakut.
Ha a
HDR
értéke
világos részeket is tartalmaz. Válassza az
1. szint–3. szint
területek között, vagy a
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
B
A funkcióval kapcsolatos megjegyzések HDR
Állvány használata javasolt. Amikor a fényképezőgép stabilizálásához állványt használ, a Beállítás menü (A103)
Rázkódáscsökkentés
A mentett képen látható látószög (a keretben látható képterület) szűkebb, mint a fényképezéskor a monitoron látható terület.
Amikor a kioldógombot teljesen lenyomja, a fényképezőgép folyamatosan fényképez, és a következő két képet menti:
- Nem összetett HDR-kép.
- Összetett HDR-kép (a fényes és a sötét területeken kisebb mértékű lesz a minőségromlás).
- Ha csak egy kép mentésére elegendő memória áll rendelkezésre, a gép a fényképezéskor a D-Lighting ( funkcióval korrigálja a kép sötét területeit, és csak ezt a képet menti.
Amikor a kioldógombot teljesen lenyomja, tartsa a fényképezőgépet stabilan, hogy ne mozogjon, amíg a monitoron meg nem jelenik egy állókép. A fénykép elkészítése után ne kapcsolja ki a fényképezőgépet mindaddig, amíg a monitoron meg nem jelenik a fényképezési képernyő.
A fényképezési körülményektől függően előfordulhat, hogy a fényes témák körül sötét árnyékok láthatók, illetve a sötét témák körül világos részek jelennek meg. A szintbeállítás módosításával korrigálhatja ezt a jelenséget.
A digitális zoom nem használható, ha a
lehetőségét állítsa Ki értékre.
: akkor használja, ha a készítendő kép különösen sötét és különösen
1. szint
3. szint
értéket, ha az eltérés jelentősebb.
HDR
értéket, ha nincs nagy különbség a sötét és a világos
lehetőség értéke
1. szint-3. szint
.
A
Fényképezési funkciók
84)
39
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
y M p
A p
U Panoráma segédlet
Egyszerű panoráma
fényképezőgépet a megfelelő irányba.
- Választható fényképezési tartomány:
- Nyomja le teljesen a kioldógombot, vegye el ujját a gombról, és lassan mozgassa a fényképezőgépet vízszintes irányban. A fényképezés automatikusan befejeződik, amikor a fényképezőgép rögzítette a megadott fényképezési tartományt.
- A fényképezés megkezdésekor a fényképezőgép a keret közepén lévő témára állítja az élességet.
- A zoom értéke a nagy látószögű pozícióban rögzül.
- Ha az Egyszerű panoráma lehetőséggel rögzített képet teljes képes visszajátszási módban jeleníti meg, és közben lenyomja az
Lásd: „Az Egyszerű panoráma lehetőség használata (fényképezés és visszajátszás)” (E3).
Panoráma segédlet
egyetlen panorámaképpé szeretné összeilleszteni.
-A választógomb
Fényképezési funkciók
irányát, majd nyomja meg az
- Az első kép elkészítése után az átfedéseket figyelembe véve készítse el a többi képet is. A fényképezés befejezéséhez nyomja meg az
- A képeket másolja át a számítógépre, majd a őket össze egyetlen panorámaképpé.
További tudnivalókat a „A panorámasegédlet használata” (E6) című részben talál.
B
A panorámaképek nyomtatásával kapcsolatos megjegyzés
Panorámaképek nyomtatásakor előfordulhat, hogy a nyomtatóbeállítások miatt nem lehet a teljes képet kinyomtatni. Bizonyos nyomtatókkal nem lehet panorámaképeket nyomtatni.
További információkért tekintse meg a nyomtató használati útmutatóját vagy keressen fel egy digitális nyomdaüzletet.
Panoráma
Panoráma
mód választásakor megjelenő képernyőn válassza az V
lehetőséget.
(alapbeállítás): a panorámakép elkészítéséhez egyszerűen csak mozgassa a
Normál (180°)
k
gombot, a fényképezőgép automatikusan görgeti a megjelenített területet.
: Akkor használja ezt a módot, ha a készítendő képsorozatot később a számítógépen
H, I, J
és K gombjának segítségével adja meg a képek összeillesztésének
k
gombot.
k
gombot.
(alapbeállítás) vagy
Panorama Maker
Egyszerű panoráma
Széles (360°)
szoftver (A89) segítségével illessze
.
vagy a
40
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
1/2 50
F5. 6
840
25m 0s
y M O
Ha a fényképezőgépet egy kutyára vagy macskára irányítja, a gép észleli az állat „arcát”, és az élességet
Háziállat portré
arra állítja. Alapértelmezés szerint a zár automatikusan kiold, miután a fényképezőgép a háziállatra állította az élességet (Háziá. port. auto. kiold.).
•A O Háziállat portré Sorozatfelvétel
Egy kép
: A fényképezőgép egyszerre egy képet készít.
-
-
Sorozatfelvétel
lehetőség kiválasztásakor megjelenő képernyőn válassza az
Egy kép
beállítást.
: amikor a fényképezőgép az észlelt arcra fókuszál, automatikusan 3 képet rögzít,
vagy a
másodpercenként nagyjából 3 képkockás sebességgel. A zár manuális kioldásakor a fényképezőgép kb. 3 kép/mp sebességgel legfeljebb 5 képet készít, amíg teljesen lenyomva tartja kioldógombot (ha a Képminőség értéke
B
Háziállat-portré, automatikus kioldás
•A Háziá. port. auto. kiold.
-
Y
: amikor a fényképezőgép érzékeli a háziállat arcát, beállítja az élességet, és automatikusan kioldja a zárat.
OFF
: A fényképezőgép nem oldja ki automatikusan a zárat, még akkor sem, ha érzékeli a háziállat arcát. A zár
­kioldásához nyomja le a kioldógombot. A fényképezőgép emberi arcokat is képes érzékelni ( egyszerre érzékeli emberek és állatok arcát, az élességet a háziállatéra állítja.
A következő helyzetekben a
- Ha a Háziáll. portré auto. kiold. lehetőséget alkalmazó sorozatfelvétel-készítés 5-ször ismétlődik.
- Ha a belső memória vagy a memóriakártya megtelik
Ha továbbra is a választógombot.
B
Fókuszmező
Az érzékelt arc körül sárga keret jelenik meg (fókuszmező). Miután a fényképezőgép az arcra állította az élességet, a keret zöld színűre vált.
Ha a fényképezőgép több kutya- vagy macskaarcot is érzékel (legfeljebb 5-öt), akkor a monitoron látható arcok közül a legnagyobb körül kettős keret (fókuszmező), a többi körül pedig egyszerű keret fog megjelenni.
Abban az esetben, ha a fényképezőgép nem érzékeli emberek vagy állatok arcát, a keret közepén lévő témára állítja az élességet.
B
A háziállatportré-készítéssel kapcsolatos megjegyzések
A digitális zoom nem használható.
A háziállat és fényképezőgép közötti távolság, a mozgó állat sebessége, az, hogy a háziállat merre fordul, az arcok fényessége, és más hasonló fényképezési körülmények következtében előfordulhat, hogy a fényképezőgép nem észlel arcokat, vagy a keretet nem a kutya vagy a macska köré helyezi.
B
Háziállat-érzékeléssel készített képek megtekintése
Visszajátszás során a fényképezőgép automatikusan elforgatja a képeket a fényképezés során érzékelt háziállatarcok tájolásának megfelelően (kivéve a Sorozatfelvétel lehetőséggel készült képek esetében).
Ha teljes képes visszajátszási módban a zoomvezérlő g (i) irányba forgatásával nagyít ki egy képet, a gép a képet a fényképezéskor érzékelt háziállatarc közepén nagyítja ki ( képeket).
Normal
, a Képméreté pedig F
lehetőség beállításainak módosításához nyomja le a J (n) választógombot.
Háziá. port. auto. kiold.
Háziá. port. auto. kiold.
lehetőséggel kíván fényképezni, nyomja le még egyszer a J (n)
4000×3000
lehetőség értéke automatikusan
A
82) (kivéve a Sorozatfelvétel lehetőséggel készített
).
OFF
lesz:
1/250
1/250 F5.6
A
80). Ha a gép
F5.6
25m 0s
25m 0s
840
840
Fényképezési funkciók
41
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
1/2 50
F5. 6
Mentés
Csúszka
y M R
Speciális hatások
Különféle hatásokat alkalmazhat fényképezés közben. A fényképezéshez választhat egyet a rendelkezésre álló speciális hatások közül.
A fényképezőgép a keret középső területére állítja az élességet.
Beállítás Leírás
Lágy (alapbeállítás)
Nosztalgikus szépia
Erős kontr. monokróm Fényes Sötét
A kép lágyítása a kép egészének enyhe elhomályosításával. Szépia tónust ad a képekhez, és csökkenti azok kontrasztját, és ezzel a régi
fényképekéhez hasonló hatást ér el. Éles kontrasztú fekete-fehér fényképet készít. A kép egészét világosabb tónusúvá varázsolja. A kép egészét sötétebb tónusúvá varázsolja. Fekete-fehér képet készít, amelyen csak a megadott színt tartja meg.
Fényképezési funkciók
A vezérlőtárcsa elforgatásával válassza ki a csúszkáról azt a színt, amelyet szeretne megtartani. Az alábbi beállítások módosításához az
k
gomb megnyomásával
Kiválasztott szín
ideiglenesen lépjen ki a színkiválasztásból, és állítsa be az
1/250
1/250 F5.6
egyes értékeket:
-Vaku mód (A52)
A
-Önkioldó (
55)
- Élességállítási mód (A58)
- Expozíció-kompenzáció (
A színválasztó képernyőre az
A
60)
k
gomb újbóli megnyomásával térhet vissza.
A fényképezőgép magas ISO-érzékenységi értékkel fényképez, hogy egyszínű (fekete-fehér) képek jöjjenek létre. A beállítás a gyenge megvilágítású témák
Magas ISO monokróm
fényképezésekor hasznos.
Az így készült képek zajosak lehetnek (véletlenszerűen elhelyezkedő fényes képpontok, homályos részek vagy vonalak).
Sziluett
Világos háttér előtt lévő téma sziluettképét készíti el. Szokatlan színárnyalatú képeket hoz létre oly módon, hogy a pozitív képeket
Kereszthívás
negatívként, a negatívakat pedig pozitívként jeleníti meg.
A színárnyalat kiválasztásához forgassa el a vezérlőtárcsát.
Mentés
Mentés
F5.6
42
B
A Speciális hatások mód beállításai
Amikor a
Videobeállítások (A
nem választható.
96) értéke h/u
HS 480/4×
, a
Lágy
és a
Nosztalgikus szépia
beállítás
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
MégseMégseMégse
Segédsáv
y M s
A fényképezőgép mindkét szem számára egy-egy képet készít, és a 3D-s funkcióval kompatibilis
3D fényképezés
tévékészülékeken így szimulálja a térhatást.
Miután az első kép elkészítéséhez lenyomta a kioldógombot, mozgassa jobbra vízszintesen a fényképezőgépet mindaddig, amíg a képernyőn látható segédsáv le nem fedi a témát. A fényképezőgép automatikusan elkészíti a második képet, amikor azt érzékeli, hogy a téma a segédsávhoz van igazítva.
Lehetősége van arra, hogy elmozdítsa azt a fókuszmezőt, amelyre a fényképezőgép az élességet állítja. Nyomja meg az k gombot, majd forgassa el a választógombot, vagy nyomja meg a H, a I, a J vagy
K
gombot a fókuszmező mozgatásához. Az alábbi beállítások módosításához az k gomb
a megnyomásával ideiglenesen lépjen ki a fókuszmező-kiválasztásból, és állítsa be az egyes értékeket:
- Élességállítási mód
A
(Automatikus élességállítás) vagy p (Közeli)
- Expozíció-kompenzáció
Az élesség, az expozíció és a fehéregyensúly értékét a fényképezőgép az első kép elkészítésekor rögzíti, és a képernyőn megjelenik az
A mentett képen látható látószög (a keretben látható képterület) szűkebb, mint a fényképezéskor a
R
ikon.
monitoron látható terület.
Az ebben a módban készített képeket a fényképezőgép
Normal
képminőség- és O1920×1080
képméret-beállítással menti.
A két képet a fényképezőgép egyetlen 3D-s képként menti (MPO-fájl). Az első képet (a bal szemhez tartozó képet) JPEG-fájlként is rögzíti a készülék.
B
A 3D fényképezéssel kapcsolatos megjegyzések
A 3D fényképezés lehetőség nem alkalmas mozgó témák fényképezésére.
A képek térhatása csökken, ha a fényképezőgép és a téma közötti távolság nagyobb.
Előfordulhat, hogy a képek térhatása csökken, ha a téma sötét, vagy ha a második kép rosszul van beállítva.
A gyenge megvilágításban készített képeken zaj és szemcsésség jelentkezhet.
A digitális zoom nem használható.
A művelet megszakad, ha az első kép elkészítése után lenyomja az k gombot, vagy ha a gép 10 másodpercen belül nem érzékeli, hogy a téma a segédsávban van.
Ha a fényképezőgép nem készíti el a második képet, és megszakítja a fényképezést annak ellenére, hogy a témát a jelzéshez igazította, fényképezzen a kioldógomb segítségével.
A fényképezőgéppel nem lehet 3D-s videókat rögzíteni.
Fényképezési funkciók
43
Motívumprogram mód (a körülményeknek megfelelő fényképezés)
C
3D-s fényképek megtekintése
A 3D-s képek nem tekinthetők meg háromdimenziós képekként a fényképezőgép monitorán. Visszajátszás során csak a bal szemhez felvett kép jelenik meg.
A 3D-s képek térhatású megjelenítéséhez háromdimenziós funkciót támogató tévékészülék vagy monitor szükséges. A 3D-s képek térhatású megjelenítéséhez csatlakoztassa a fényképezőgépet 3D-kompatibilis HDMI-kábel
A
87) segítségével egy 3D-s funkciót támogató tévékészülékhez vagy monitorhoz.
(
Amikor a fényképezőgép HDMI-kábellel csatlakozik, a Beállítás menüben (A103) válassza ki a lehetőség megfelelő beállítását:
HDMI: Automatikus
-
-
HDMI 3D kimenet: Be
Ha a fényképezőgép a visszajátszáshoz HDMI-kábellel csatlakozik, némi időbe telhet, amíg a készülék átvált a 3D-s és a nem 3D-s képek megjelenítése között. A háromdimenziósként megjelenített képek nem nagyíthatók ki.
A tévékészülék és a monitor beállításainak módosításával kapcsolatban tekintse meg a hozzájuk tartozó dokumentációt.
B
Fényképezési funkciók
A 3D-s képek megtekintésével kapcsolatos megjegyzés
Háromdimenziós képek huzamosabb ideig való megtekintése 3D-s funkciót támogató tévén vagy monitoron szemfájást, hányingert vagy kellemetlen közérzetet okozhat. A megfelelő használat érdekében olvassa el figyelmesen a tévékészülékhez, illetve a monitorhoz mellékelt dokumentációt.
(alapbeállítás) vagy
(alapbeállítás)
1080i
TV beállítások

Bőrlágyítás használata

A következő fényképezési módokban a fényképezőgép a zár kioldásakor legfeljebb 3 emberi arcot érzékel, és a képet a mentés előtt feldolgozza, hogy az arcbőr tónusa lágyabb legyen.
Auto. prog. választó (A
motívumprogram módban
A bőrlágyítás mentett képekre is alkalmazható (
34),
Portré (A
34) vagy
Éjszakai portré (A
A
84).
36)
B
A bőrlágyítási funkcióval kapcsolatos megjegyzések
A képek mentése több időt vehet igénybe.
Bizonyos fényképezési körülmények között nem biztos, hogy elérhető a kívánt bőrlágyítás, és azt a fényképezőgép a kép olyan területeire is alkalmazhatja, ahol nincsenek arcok.
44
A, B, C, D
1/2501/2 501/250 F5.6F5. 6F5.6
840
840
25m 0s25m 0s25m 0s
Választógomb
Vezérlőtárcsa
Záridő
Rekeszérték
mód (az expozíció beállítása a fényképezéshez)
Pontosabb beállításokkal fényképezhet, ha a záridő és a rekeszérték megadása mellett a Fényképezés menü (
A
64) elemeit is beállítja manuálisan a fényképezési körülményeknek és elvárásoknak megfelelően.
Az automatikus élességállítással használható fókuszmező az
mező mód
d
A fényképezőgép 9 fókuszmezővel rendelkezik. Amikor az
Automatikus
beállításától függ, amelyet úgy állíthat be, hogy a
gomb megnyomása után a A, az B, az C vagy az D fület választja.
(alapbeállítás) értéket választja, a készülék automatikusan kiválasztja a
AF
AF mező mód
értékeként az
fényképezőgéphez legközelebb lévő témát tartalmazó fókuszmezőket. Amikor a téma éles, az éles témát tartalmazó fókuszmezők (legfeljebb 9) zöld színűek lesznek.
Azt az eljárást, amelynek során a megfelelő fényességgel (expozícióval) történő fényképezést a záridő és a rekeszérték módosításával lehet elérni, „expozíciómeghatározásnak” nevezzük. A fényképezni kívánt képeken az életlen háttér aránya és a kép dinamizmusa eltérő lehet a záridő és a rekeszérték kombinációjának függvényében még akkor is, ha az expozíció változatlan.
A záridő és a rekeszérték beállításához forgassa el a vezérlőtárcsát vagy a választógombot.
Fényképezési funkciók
Expozíciós mód
Programozott
A
automata (
A
47)
Idő-előválasztásos
B
auto. (A47) Rekesz-előválaszt.
C
D
A
47)
auto. ( Manuális (A47)
A rugalmas program, a záridő és a rekeszérték beállítási módszere módosítható a Beállítás menü (
A
103)
Av/Tv váltása
lehetőségével.
Záridő (A78)
Automatikusan módosítva (a rugalmas program a vezérlőtárcsával engedélyezhető).
A vezérlőtárcsával módosítható.
Automatikusan módosítva.
A vezérlőtárcsával módosítható.
Rekeszérték (A46)
Automatikusan módosítva.
A választógombbal módosítható.
A választógombbal módosítható.
45
A, B, C, D
mód (az expozíció beállítása a fényképezéshez)
A záridő beállítása
B
módban a záridő tartománya 1/2000 és 15 másodperc között van.
D
módban a záridő tartománya 1/2000 és 60 másodperc között van.
További tudnivalókat a „A záridő vezérlési tartománya (
A, B, C, D
módok)” (A78) című
részben talál.
Rövidebb, 1/1000 mp Hosszabb, 1/30 mp
Fényképezési funkciók
A rekeszérték módosítása
C
és D módban a tartomány f/1,8 és 8 (nagy látószögű pozíció), illetve f/5,6 és 8 (zoomos
telefotó pozíciója) között van.
Nagyobb rekeszérték (kisebb f-érték)
C
Rekeszérték (f-szám) és zoom
Tág rekesz (kis férték) esetén több fény jut a fényképezőgépbe, szűk rekesz (nagy f-érték) esetén pedig kevesebb. A fényképezőgép zoomobjektívjének rekeszértéke a zoompozíciótól függően változik. Amikor a zoomot a nagy látószögű pozícióban és a zoomos telefotó pozícióban használja, a megfelelő rekeszértékek f/1,8 és f/5,6.
C
Beépített ND-szűrő
Amikor a téma túl világos, a Fényképezés menü (A64) készítse el a képet.
C i
(User settings (felhasználói beállítások)) mód
Még akkor is fényképezhet A (Programozott automata), B (Idő-előválasztásos auto.), C (Rekesz-előválaszt. auto.) és
D
(Manuális) módban, ha a vezérlőtárcsa i (User settings (felhasználói beállítások)) módra van állítva. A fényképezéshez gyakran használt beállításkombinációk (User settings (felhasználói beállítások)) menthetők az segítségével (
A
f/1,8
50).
Kisebb rekeszérték (nagyobb f-érték)
Beépített ND szűrő
f/8
lehetőségével csökkentse a fényerőt, és
46
i
A
840
25m 0s
1/1 25
F5. 6
1/1251/1 251/125 F5.6F5. 6F5.6
840
840
25m 0s25m 0s25m 0s
1/2 50
F5. 6
840
25m 0s
1/1 25
F5. 6
840
25m 0s
Expozíciójelző
(Programozott automata)
A, B, C, D
mód (az expozíció beállítása a fényképezéshez)
A fényképezőgép automatikusan állítja be az expozíciót.
A vezérlőtárcsa elforgatásával a záridő és a rekeszérték különféle kombinációi választhatók ki („rugalmas program”) az expozíció módosítása nélkül. Amikor a rugalmas programot használja, a rugalmas program jelzése ( mellett (
A
) a monitor bal felső sarkában.
A rugalmas programból való kilépéshez forgassa el a vezérlőtárcsát addig, amíg a rugalmas program jelzése (
A
) megjelenik a mód jelzése
1/125
1/125 F5.6
A
) el nem tűnik a monitorról. Másik fényképezési mód választása, illetve a fényképezőgép kikapcsolása is letiltja a rugalmas program használatát.
B
(Idő-előválasztásos auto.)
Gyorsan mozgó témák rövid záridős fényképezéséhez, illetve a mozgás hosszú záridős kimerevítéséhez.
A záridőt a vezérlőtárcsa elforgatásával módosíthatja.
C
(Rekesz-előválaszt. auto.)
A téma és a háttér és az előtér egyidejű fókuszba állításához, illetve a téma hátterének elmosódottá tételéhez használható.
A rekeszértéket a választógomb elforgatásával módosíthatja.
1/250
1/250 F5.6
D
(Manuális)
A fényképezési körülményeknek megfelelő expozícióállításhoz használható.
A rekeszérték vagy a záridő beállításakor a megadott érték és a gép által mért expozíció közötti eltérés mértéke néhány másodpercre megjelenik a monitor expozíciójelzőjén. A
1/125
fényképezőgép az expozícióeltérést –2 és +2 Fé között, 1/3 Fé
1/125 F5.6
lépésekben mutatja az expozíciójelzőn.
A záridőt a vezérlőtárcsa, a rekeszértéket pedig a választógomb elforgatásával módosíthatja.
F5.6
F5.6
F5.6
25m 0s
25m 0s
840
25m 0s
25m 0s
840
25m 0s
25m 0s
840
Fényképezési funkciók
47
A, B, C, D
B
Amikor a zoomot az expozíció beállítását követően használja, az expozíciókombinációk és a rekeszérték módosítható.
Amikor a téma túl sötét vagy túl világos, előfordulhat, hogy a megfelelő expozíciót nem lehet elérni. Ilyen esetekben a kioldógomb félig történő lenyomásakor a záridő vagy a rekeszérték jelzője villog (kivéve, ha a Módosítsa a záridő vagy a rekeszérték beállítását. Lehetséges, hogy a
érzékenység
B
Amikor az
D
mód (az expozíció beállítása a fényképezéshez)
A fényképezéssel kapcsolatos megjegyzések
(A66) módosításával elérheti a kívánt expozíciót.
Megjegyzés az ISO-érzékenységgel kapcsolatban
ISO érzékenység (A
módban ISO 80-as értéken rögzített.
66) értéke
Automatikus
vagy
Beépített ND szűrő (A
Fix tartományú autom.
D
, az ISO-érzékenység értéke
A A, B, C és D módok módosítása
A választógombbal beállítható funkciók ➝ A51
•A d
Fényképezési funkciók
(Menü) gomb segítségével beállítható funkciók
➝ A
- Fényképezés menü
-Beállítás menü
Az Fn (Funkció) gomb segítségével beállítható funkciók ➝ A68
➝ A
64
103
módot használja).
66) vagy az
ISO
48
i
(Felhasználói beállítás módok)
A fényképezéshez gyakran használt beállításkombinációk (User settings (felhasználói beállítások)) menthetők az
C
(Rekesz-előválaszt. auto.) és D (Manuális) módban fényképezhet.
i
segítségével. A (Programozott automata), B (Idő-előválasztásos auto.),
User settings mentése
A beolvasásához forgassa a módválasztó tárcsát az
További tudnivalókat a „Beállítások mentése
módban mentett beállítások
i
pozícióba.
i
módban” (A50)
című részben talál.
Komponálja meg a képet, és készítse el a fényképet ezekkel a beállításokkal, vagy igény szerint módosítsa a beállításokat.
A módválasztó tárcsa i jelzéshez forgatásával előhívott beállításkombinációk tetszőleges alkalommal módosíthatók a
Az
i
lehetőséggel a következő beállításokat tárolhatja.
User settings mentése
lehetőséggel.
Általános beállítások
A, B, C
és D (A45) fényképezési mód Zoompozíció (A25) Vaku mód (A52) Önkioldó (A55)
1
2
Élességállítási mód (A58)
Expozíció-kompenzáció (A60)
Fn (Funkció) gomb (A68)
3
Fényképezés menü
Képminőség (A69)
Képméret (A71)
Picture Control (A65)
Egyéni Picture Control (A65)
Fehéregyensúly (A65)
Fénymérés (A65)
Sorozatfelvétel (A65)
ISO érzékenység (A66)
1
Válassza ki az alapértelmezett fényképezési módot. A készülék a rugalmas program (ha értéke A), a záridő
B
(ha értéke
2
A fényképezőgép az aktuális zoompozíciót is menti. A állítható be.
3
A fényképezőgép az aktuális fókusztávolságot is menti, ha a beállítás értéke E (manuális élességállítás).
4
A manuális beállítás lehetőség előre beállított értéke A, B, C, D és i fényképezési módban.
5
A készülék az aktuális fókuszmező pozícióját menti, ha az
vagy D) és a rekeszérték (ha értéke C vagy D) aktuális beállításait is menti.
4
Expozíció-sorozat (A66)
AF mező mód (A66)
Autofókusz mód (A66)
Vakuexpozíció-komp. (A66)
Zajcsökkentő szűrő (A66)
Beépített ND szűrő (A66)
Aktív D-Lighting (A66)
Zoom memória (A66)
Kezdő zoom pozíció (A
AF mező mód
lehetőség értéke
5
67) lehetőség nem
Manuális
Fényképezési funkciók
.
49
i
(Felhasználói beállítás módok)
Beállítások mentése i módban
1
Forgassa a módválasztó tárcsát a kívánt expozíciós módhoz.
Forgassa el A, B, C vagy D állásba.
A beállítások akkor is menthetők, ha a tárcsa az i jelzésnél áll (gyári alapbeállítás szerint a gombhoz a A fényképezési mód beállításai tartoznak).
2
Váltson át a fényképezéshez gyakran használt egyik beállításkombinációra.
A mentett beállításokkal kapcsolatban további információkat a következő oldalon talál: A49.
3
Nyomja meg a d gombot.
Megjelenik a Fényképezés menü.
Fényképezési funkciók
4
A választógomb segítségével válassza a
(Felhasználói beállítások mentése)
mentése
lehetőséget, és nyomja meg az
Kész
képernyő jelenik meg, és a gép menti az aktuális
beállításokat.
B
Az óra akkumulátora
Ha a belső óraakkumulátor (A21) lemerül, az i gombhoz mentett beállítások alaphelyzetbe állnak. Javasoljuk, hogy jegyezze fel a fontos beállításokat.
k
gombot.
User settings
Fényképezés menü
Aktív D-Lighting
User settings mentése
User settings visszaáll. Zoom memória Kezdő zoom pozíció
C
A User settings (felhasználói beállítások) alaphelyzetbe állítása
Ha a
User settings visszaáll.
Fényk épezési m ód: A (Programozott automata)
Zoompozíció: maximális nagylátószögű pozíció
Vaku mód: U (automatikus)
Élességállítási mód: A (Automatikus élességállítás)
Expozíciókompenzáció: 0.0
Fn (Funkció) gomb:
Fényképezés menü: megegyezik az egyes elemek alapértékével
lehetőséget választja, a felhasználói beállítások az alábbi beállításokra állnak vissza:
Sorozatfelvétel
50

A választógombbal beállítható funkciók

Önkioldó
Automatikus élességállítás
Automatikus
0.0
n
Önkioldó (A55)/
Mosoly időzítő (A56)
D
Élességállítási mód
(A58)
o
Expozíció-kompenzáció
(A60)
m
Vaku mód (A52)
Fényképezés közben a H (m), a J (n), a I (D) és a K (o) választógomb megnyomásával működtetheti az alábbi funkciókat.
+0.3
0.0
Expozíció-kompenzáció

Rendelkezésre álló funkciók

A rendelkezésre álló funkciók a fényképezési módtól függően az alábbiak szerint változnak.
Az egyes fényképezési módok alapbeállításaival kapcsolatban további információkat „Az alapbeállítások listája” (
Vaku mód (A52)
m
Önkioldó (A55)
n
Mosoly időzítő (A56)
D
Élességállítási mód (A58)
o
Expozíció-kompenzáció (A60)
1
A beállítás motívumprogram módonként eltérő. További tudnivalókat a „Az alapbeállítások listája” (A61) című részben talál.
2
Ha a fényképezési mód beállítása D, az expozíciókompenzáció nem használható.
Funkció
A
61) részben talál.
A y,
w
X A, B, C, D, i
ww ww
1
ww ww
Fényképezési funkciók
w
2
51
A választógombbal beállítható funkciók

A vaku használata (vaku módok)

A vaku felnyitásával vakus képeket készíthet. Kiválaszthatja a fényképezési körülményeknek megfelelő vaku módot.
1
A vaku felnyitásához nyomja meg a K (vakufelnyitó) gombot.
Amikor a Vaku le van csukva, a Vaku működése le van tiltva, és
Fényképezési funkciók
megjelenik a
2
Nyomja meg a H (m vaku mód) választógombot.
3
A választógomb segítségével válassza ki a kívánt módot, és nyomja meg az
További tudnivalókat a „A rendelkezésre álló vaku módok”
A
(
Ha néhány másodpercen belül nem nyomja meg az k gombot, a kiválasztott beállítások elvesznek.
Ha az U (automatikus) beállítást választja, az D ikon a
Fényképadatok
csupán néhány másodpercig látható.
S
ikon.
53) című részben talál.
lehetőség (A103) beállításától függetlenül is
k
gombot.
Automatikus
4
Komponálja meg, majd készítse el a képet.
Amikor a kioldógombot félig lenyomja, a vaku jelzőfénye információt szolgáltat a vaku állapotáról.
- Világít: a vaku villanni fog, amikor a kioldógombot
- Villog: a vaku töltődik. Ilyenkor a fényképezőgéppel
- Nem világít: a vaku nem fog villanni fényképezés közben.
Ha az akkumulátor töltöttségi szintje alacsony, a monitor kikapcsol a vaku töltése közben.
teljesen lenyomja.
nem készíthetők képek.
52
A választógombbal beállítható funkciók
A rendelkezésre álló vaku módok
Automatikus
U
A vaku automatikusan villan, ha nincs elegendő fény.
Autom., vörössz.-hatás csökk.
V
Portrék készítéséhez ez a legalkalmasabb beállítás. A portrékon csökkenti a vaku által okozott vörösszemhatást (
Derítés
X
A vaku a téma megvilágításának mértékétől függetlenül minden fényképezéskor villan. Árnyékos helyek, ellenfényben levő témák „derítésére” (megvilágítására) alkalmas.
Hosszú záridős szinkron
Y
A derítővakuzás és a hosszú záridő kombinációja. Emberi témák éjszakai fényképezéséhez, vagy gyengén megvilágított emberi fotótémákhoz ajánlott. A vaku a főtémát világítja meg. A háttér megörökítéséhez a gép hosszú záridőt használ.
Szinkron a hátsó redőnyre
Z
A fényképezőgép közvetlenül a zár visszacsukódása előtt derítővakuzást alkalmaz, így a mozgó téma látszólag fénycsóvát húz maga után.
C
A vaku lezárása
Amikor nem használja, óvatosan lenyomva zárja le a beépített vakut úgy, hogy az a helyére kattanjon.
A
54).
Fényképezési funkciók
C
A beépített vaku hatótávolsága
A vaku hatótávolsága kb. 0,5–6,5 m, a nagy látószögű állásban, és kb. 0,5–2,5 m zoomos telefotó állásban (ha az
érzékenység
lehetőség értéke
Automatikus
).
ISO
53
A választógombbal beállítható funkciók
C
A vaku mód beállítása
A beállítás fényképezési módonként eltérő. További tudnivalókat a „Rendelkezésre álló funkciók” (A51) és „Az alapbeállítások listája” (
Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal. További tudnivalók: „Egyszerre nem használható funkciók” (
A módosított vakumód-beállítást a következő helyzetekben a fényképezőgép a memóriájában a kikapcsolás után is megőrzi:
- Ha a fényképezési mód
-A (Automatikus) módban a V (Automatikus, vörösszemhatás-csökkentéssel) kiválasztásakor.
C
Automatikus, vörösszemhatás-csökkentés
A fényképezőgép
korrekció”)
.
Ha a kép elkészítésekor a fényképezőgép a képen „vörösszemhatást” érzékel, a Nikon saját fejlesztésű beépített vörösszemhatás-korrekciós funkciója a kép rögzítése előtt átdolgozza a képet.
Fényképezéskor ügyeljen a következőkre:
Fényképezési funkciók
A képek mentése valamivel tovább tart.
A továbbfejlett vörösszemhatás-csökkentés nem minden esetben jár a várt eredménnyel.
Igen ritkán előfordulhat, hogy a vörösszemhatás-csökkentés a továbbfejlesztett vörösszemhatás által nem érintett területeket is módosítja. Ilyen esetekben válasszon másik módot, és próbálkozzon újra.
A
61) című részben talál.
A
74).
A, B, C
vagy
D
továbbfejlesztett vörösszemhatás-korrekcióval rendelkezik („Beépített vörösszemhatás-
54
A választógombbal beállítható funkciók
Önkioldó
1/2501/2 501/250 F5.6F5. 6F5.6
99

A következő használata: Önkioldó

Az önkioldóval olyan csoportképeket készíthet, amelyen Ön is szerepel, és csökkentheti a kioldógomb lenyomásával járó rázkódást. Önkioldóval történő fényképezés esetén célszerű állványt használni. Amikor a fényképezőgép stabilizálásához állványt használ, a Beállítás menü ( állítsa
Ki
értékre.
1
Nyomja meg a J (n önkioldó) választógombot.
2
A választógombbal válassza ki a n10s beállítást, majd nyomja meg az
n
10s
(10 másodperc): csoportképek készítésére alkalmas.
n2s (2 másodperc): a fényképezőgép rázkódásának
megelőzésére alkalmas.
Ha a fényképezési mód értéke motívumprogram módban, a monitoron a Y (Háziáll. portré auto. kiold.) ikon jelenik meg (A41). Az önkioldó nem használható.
Megjelenik a kiválasztott önkioldó mód.
Ha néhány másodpercen belül nem nyomja meg az k gombot, a kiválasztott beállítások elvesznek.
3
Komponálja meg a képet, majd nyomja le félig a kioldógombot.
Állítsa be az élességet és az expozíciót.
4
Nyomja le teljesen a kioldógombot.
Az önkioldó bekapcsol, a monitoron pedig megjelenik az exponálásig még hátralévő másodpercek száma. Az önkioldó jelzőfénye villog, miközben az időzítő a visszaszámlálást végzi. A jelzőfény az exponálás előtt körülbelül egy másodperccel abbahagyja a villogást, és folyamatosan világít.
A zár kioldása után az önkioldó
Ha a kép elkészülte előtt szeretné leállítani az önkioldót, nyomja le újra a kioldógombot.
Háziállat portré
OFF
állapotba vált.
k
gombot.
A
103)
Rázkódáscsökkentés
(vagy a n2s)
lehetőségét
Fényképezési funkciók
55
A választógombbal beállítható funkciók
Mosoly időzítő
1/2 50
F5. 6
840
25m 0s

Mosolygó arcok automatikus fényképezése (mosolyidőzítő)

Ha ezt a módot választja, a fényképezőgép észleli a mosolygó arcokat, és automatikusan exponál, még akkor is, ha nem nyomja le a kioldógombot.
Ez a funkció A (Automatikus), A, B, C, D, i motívumprogram módban,
1
2
Fényképezési funkciók
3
Éjszakai portré
Nyomja meg a J (n önkioldó) választógombot.
•A n
expozíció és a Fényképezés menü beállításainak értékét.
A választógombbal jelölje ki a a (Mosolyidőzítő) elemet, majd nyomja meg az
Ha néhány másodpercen belül nem nyomja meg az k gombot, a kiválasztott beállítások elvesznek.
Komponálja meg a képet, és várjon, amíg a téma
módban használható.
gomb megnyomása előtt adja meg a vaku mód, az
k
gombot.
mosolyog, de nem nyomja le a kioldógombot.
Amint a fényképezőgép arcot észlel, sárga kettős keret (fókuszmező) jelenik meg az arc körül. Amint a fényképezőgép az élességet az adott arcra állítja, a kettős keret egy pillanatra zöldre változik, és a gép rögzíti az élességet.
A gép egyszerre legfeljebb 3 arcot képes érzékelni. Amikor a fényképezőgép több arcot érzékel, a keret közepéhez legközelebbi arc kettős keretben, a többi pedig egyszerű keretben jelenik meg.
Ha a fényképezőgép azt érzékeli, hogy a kettős keretben lévő arc mosolyog, automatikusan kioldja a zárat.
A zár minden egyes kioldásakor a fényképezőgép automatikusan fényképez az arcérzékelés és a mosolyérzékelés alkalmazásával.
Portré
1/250
1/250 F5.6
F5.6
vagy
25m 0s
25m 0s
840
4
Fejezze be a fényképezést.
A mosolyérzékelés megszüntetéséhez és a fényképezés leállításához térjen vissza az 1. lépéshez, és válassza a
56
OFF
beállítást.
A választógombbal beállítható funkciók
B
A mosolyidőzítővel kapcsolatos megjegyzések
A digitális zoom nem használható.
Bizonyos körülmények között a gép nem ismeri fel megfelelően az arcokat és a mosolygó arcokat.
További tudnivalókat „Arcérzékeléssel készített képek megtekintése” (A80) című részben talál.
A mosolyidőzítő nem használható együtt bizonyos fényképezési módokkal. További tudnivalókat a „Rendelkezésre álló funkciók” (
Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal. További tudnivalók: „Egyszerre nem használható funkciók” (
C
Amikor a fényképezőgép arcot érzékel, az önkioldó jelzőfénye villog. A jelzőfény a zár kioldása után azonnal gyorsan vibrál.
C
A kioldógomb lenyomásával is kioldhatja a zárat. Abban az esetben, ha a fényképezőgép nem érzékel arcokat, a keret középső részén lévő témára állítja az élességet.
C
További tudnivalók: „Automatikus élességállítás” (A81).
A
51) és „Az alapbeállítások listája” (A61) című részben talál.
A
74).
Ha az önkioldó jelzőfénye villog.
A zár manuális kioldása
További tudnivalók
Fényképezési funkciók
57
A választógombbal beállítható funkciók

Az élességállítási mód használata

Válasszon élességállítási módot a kívánt jelenethez.
1
Nyomja meg a I (p élességállítási mód) választógombot.
2
A választógombbal jelölje ki a kívánt élességállítási módot, majd nyomja meg az
További tudnivalók: „A rendelkezésre álló élességállítási módok” (A59).
Ha néhány másodpercen belül nem nyomja meg az k gombot,
Fényképezési funkciók
a kiválasztott beállítások elvesznek.
Ha az A (automatikus) beállítást választja, az P ikon a
Fényképad atok
csupán néhány másodpercig látható.
lehetőség (A103) beállításától függetlenül is
k
gombot.
Automatikus élességállítás
58
A választógombbal beállítható funkciók
A rendelkezésre álló élességállítási módok
Automatikus élességállítás
A
A fényképezőgép a témától való távolságnak megfelelően automatikusan állítja be az élességet. Akkor használható, amikor a téma legalább 30 cm, vagy maximális telefotó használata esetén legalább 50 cm van az objektívtől.
Közeli
D
Virágok és más kisméretű tárgyak közeli fényképezésére alkalmas. Az, hogy a fényképezéskor mennyire mehet közel a témához, a zoompozíciótól függ. Abban a zoompozícióban, ahol a F és a zoomkijelző zölddé válik, a fényképezőgép az objektívtől legalább 10 cm lévő témákra tud élességet állítani. A G által jelzettnél szélesebb látószögű pozícióban, a gép az objektívtől legalább 3 cm lévő témákra tud élességet állítani.
Végtelen
B
Akkor használja, ha távoli témákat szeretne ablaküvegen keresztül fényképezni. Tájképek fényképezéséhez is alkalmas. A fényképezőgép automatikusan közel végtelenre állítja az élességet.
Előfordulhat, hogy a fényképezőgép nem tudja közeli tárgyakra állítani az élességet.
A vaku nem fog villanni.
Kézi élességállítás
E
Az objektívtől 3 cm végtelenig terjedő távolságban lévő bármely témára beállíthatja az élességet (E2). A legkisebb élességállítási távolság függ a zoompozíciótól.
Ez a funkció A, B, C, D, i, használható.
B
Megjegyzés a vakus fényképezéssel kapcsolatban
Előfordulhat, hogy 50 cm-nél közelebbi témákat a vaku nem tud teljesen megvilágítani.
C
Az élességállítási mód beállítása
A beállítás fényképezési módonként eltérő. További tudnivalókat a „Rendelkezésre álló funkciók” (A51) és „Az alapbeállítások listája” (
Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal. További tudnivalók: „Egyszerre nem használható funkciók” (
A, B, C
és D fényképezési módokban a módosított élességállítási mód beállítását a fényképezőgép a memóriába
menti el, és kikapcsolását követően is megőrzi.
A
61) című részben talál.
A
74).
Sport
vagy
Speciális hatások
motívumprogram módban
Fényképezési funkciók
C
Közeli
Bizonyos fényképezési módokban, például azokban a motívumprogram módokban, ahol az (
A
66) lehetőséget nem lehet használni, az félig történő lenyomása nélküli állítja be az élességet, ha a fényképezőgép élességállításának hangja hallható.
Állandó AF
lehetőség bekapcsolhat, és a fényképezőgép a kioldógomb
D
(Közeli) beállítást választja. Előfordulhat, hogy a
Autofókusz mód
59
A választógombbal beállítható funkciók
0.0
Hisztogram
Az expozíciókompenzáció csúszkája
Az expozíciókompenzáció értéke
Beállítás Magyarázat
„+” oldal
A témát a fényképezőgép által beállított expozíciónál világosabbá teszi.
„–” oldal
A témát a fényképezőgép által beállított expozíciónál sötétebbé teszi.
„0.0”
A fényképezőgép nem használ expozíciókompenzációt.
840
25m 0s

A fényerő beállítása (expozíciókompenzáció)

Az expozíciókompenzáció fényképezés közben alkalmazott mértékének módosításával szabályozhatja a kép általános fényerejét.
1
Nyomja meg a választógomb K
o
expozíciókompenzáció) gombját.
(
2
A kompenzációs érték kiválasztásához nyomja
H
vagy I gombját.
+0.3
0.0
Expozíció-kompenzáció
Fényképezési funkciók
meg a választógomb
3
Nyomja meg az k gombot.
Ha néhány másodpercen belül nem nyomja meg az k gombot, a gép alkalmazza a beállítást, és a Beállítás menü eltűnik.
Akkor is készíthet képet a kiválasztott kompenzációs értékkel, ha a kioldógombot az k gomb megnyomása nélkül nyomja le.
Ha a
0.0
értéktől különböző expozíciókompenzációs értéket használ, az adott érték a H ikonnal
együtt megjelenik a monitoron.
4
A kép elkészítéséhez nyomja le a kioldógombot.
Az expozíciókompenzáció kikapcsolásához az 1. lépésben adja meg a
0.0
értéket.
C
Az expozíciókompenzáció értéke
A módosított expozíciókompenzációs érték A, B és C módokban alkalmazott értékét a fényképezőgép a kikapcsolása után is megőrzi a memóriájában.
Ha a fényképezési mód beállítása expozíciókompenzáció nem használható.
Ha az expozíciókompenzáció be van állítva, és a vakut használja, a kompenzációt a fényképezőgép a háttér­expozícióra és a vakuteljesítményre is alkalmazza.
60
Tűzijáték
motívumprogram mód (A38) vagy D (Manuális) mód (A47), az
25m 0s
25m 0s
840
A választógombbal beállítható funkciók
C
A hisztogram használata
A hisztogram a kép tónusainak eloszlását mutatja. Hasznos eszköz lehet, amikor az expozíciókompenzáció használatával vaku nélkül fényképez.
A vízszintes tengely a képpontok fényességét ábrázolja: a sötét tónusok a bal, a világosak pedig a jobb oldalon helyezkednek el. A függőleges tengely a képpontok számát mutatja.
Az expozíciókompenzáció értékének növelésével a tónuseloszlás jobbra, csökkentésével pedig balra tolódik.

Az alapbeállítások listája

Az egyes fényképezési módok alapbeállításainak leírását az alábbi táblázat ismerteti.
A motívumprogram móddal kapcsolatos hasonló információk a következő oldalon találhatók.
1
45)
Vaku mód
(A52)
U
U
U
Fényképezési mód
A
(Automatikus)
(
A
31)
A, B, C, D (A i
(User settings (felhasználói beállítások)) (A49)
1
Amikor a vaku le van csukva, a Vaku módot nem lehet beállítani.
2
A mosolyidőzítő is kiválasztható.
3
A E (manuális élességállítás) nem választható.
•A A, B, C
és D fényképezési módban alkalmazott beállítást a fényképezőgép a kikapcsolása
OFF
OFF
OFF
Önkioldó
(A55)
2
2
2
Élességállítási
A
A
A
után is megőrzi a memóriájában (kivéve az önkioldó módot).
C
Egyszerre nem használható funkciók
Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal (A74).
mód
(A58)
3
Expozíció-
kompenzáció
(A60)
0.0
0.0
0.0
Fényképezési funkciók
61
A választógombbal beállítható funkciók
A következő táblázat a motívumprogram mód alapbeállításait ismerteti.
1
Vaku mód
(A52)
X (A
33)
x (A
34)
b (A
34)
c (A
35)
d (A
35)
e (A
36)
f (A
36)
Z (A
36)
z (A
h (A i (A k (A u (A l (A m (A n (A o (A
36)
36)
36)
37)
38)
38)
38)
38)
39)
Fényképezési funkciók
p (A
O (A
41)
R (A
42)
s (A
43)
1
Amikor a vaku le van csukva, a Vaku módot nem lehet beállítani.
2
A beállítás nem módosítható.
3
A beállítás nem módosítható. A fényképezőgép automatikusan kiválasztja a kiválasztott motívumprogram módhoz megfelelő vaku módot.
4
Mosoly időzítő is választható.
5
Az A (automatikus élességállítás) vagy E (manuális élességállítás) választható.
6
A beállítás nem módosítható. A vaku mód beállítása derítővakuzás hosszú záridős szinkronnal és vörösszemhatás-csökkentéssel értéken rögzített.
7
Előfordulhat, hogy a gép átvált a hosszú záridős szinkron vörösszemhatás-csökkentéssel vaku mód használatára.
8
Az A (automatikus élességállítás) vagy a D (közeli) beállítás választható.
9
A vaku a
10
A vaku értékét a fényképezőgép X (derítővakuzás) értéken rögzíti, ha a a
HDR
értéke nem Ki.
11
Ez a beállítás az
62
2
W
3
U V
2
W
2
W
6
V
7
V U U
2
W
2
W
9
W
2
W
2
W
2
W W
10
X/W
11
40)
W
2
W
14
W
2
W
Zajcsökkentő sorozat
Egyszerű panoráma
használatakor nem villan.
OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF OFF
Y
OFF OFF
Önkioldó
(A55)
4
2
4
2
11
13
2
Élességállítási mód
(A58)
2
B
2
A
2
A
2
B
5
A
2
A
2
A
8
A
8
A
2
B
2
B
2
p
2
p
8
A
2
B
8
A
2
A
12
A
8
A A
8
A
HDR
értéke Ki. A vaku nem villan, ha
lehetőséggel együtt használva nem módosítható.
Expozíció-
kompenzáció
(A60)
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
2
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
0.0
A választógombbal beállítható funkciók
12
Ez a beállítás az élességállítás), D (közeli) vagy B (végtelen) értékek választhatók, ha a használja.
13
Háziá. port. auto. kiold. (A41) be- vagy kikapcsolható. Az önkioldó nem használható.
14
A vaku a
Egyszerű panoráma
Magas ISO monokróm
lehetőséggel együtt használva nem módosítható. A (automatikus
vagy
Sziluett
használatakor nem villan.
Panoráma segédlet
lehetőséget
Fényképezési funkciók
63
A
25m 0s25m 0s25m 0s
1/2501/250
8408 40840
F5.6F5.6F5.6
1/250
Sorozatfelvétel
Fénymérés
Fehéregyensúly
Egyéni Picture Control
Picture Control
Képméret
Képminőség
Fényképezés menü
d
(menü) gomb segítségével beállítható funkciók
(fényképezési mód)
A Fényképezés menü beállításához fényképezés módban nyomja meg a d gombot.
A rendelkezésre álló funkciók a fényképezési módtól függően változnak.
Funk ció
Képminőség (A69) Képméret (A71)
Fényképezési funkciók
Picture Control (A65) Egyéni Picture Control (A65) Fehéregyensúly (A65) Fénymérés (A65) Sorozatfelvétel (A65) ISO érzékenység (A66) Expozíció-sorozat (A66) AF mező mód (A66) Autofókusz mód (A66) Vakuexpozíció-komp. (A66) Zajcsökkentő szűrő (A66) Beépített ND szűrő (A66) Aktív D-Lighting (A66) User settings mentése (A66) User settings visszaáll. (A66) Zoom memória (A66) Kezdő zoom pozíció (A67)
1
Ha a módválasztó tárcsa beállítása választhatók egyes motívumprogram módokban. További tudnivalókat a „Az egyes motívumprogramok jellemzői” (A33) című részben talál.
2
Ez a funkció az i mód használatakor nem választható.
C
Egyszerre nem használható funkciók
Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal (A74).
C
További tudnivalók
További tudnivalókat a „Alapvető menüműveletek” (A6) című részben talál.
64
y
A A, B, C, D, i ww w ww w
– – – – – – – – – – – – – – – – –
w w w w w w w w w w w w w w w w
w
2
, kiválasztható a motívumprogram mód. Más beállítások is
y
1,
X
– – – – – – – – – – – – – – – – –
A d (menü) gomb segítségével beállítható funkciók (fényképezési mód)

A Fényképezés menüben elérhető beállítások

Beállítás Leírás
Képminőség
Képméret
1
1
Picture Control (COOLPIX Picture Control)
Egyéni Picture Control (COOLPIX Egyéni Picture Control)
Fehéregyensúly
1
Fénymérés
Sorozatfelvétel
Beállíthatja a rögzítendő képek képminőségét (tömörítési arányát) (
A
69). A képminőség alapbeállítása a
Normal
A rögzítendő kép méretének beállítása (A71). Az alapbeállítás a
F
1
4000×3000
A fényképezési körülményeknek és saját elvárásainak megfelelően
.
módosíthatja a képrögzítési beállításokat. Az alapbeállítás a
Szabványos
.
A COOLPIX Picture Control beállításokban azokat a testre szabott beállításokat tárolhatja, amelyek a fényképezési helyzetnek és az Ön elvárásainak megfelelően adják meg a rögzítendő képek szerkesztési jellemzőit.
A kép színeit a szem által érzékelt színeknek jobban megfelelő színekre állíthatja. A legtöbb típusú megvilágítás esetén használhatja
Automatikus (normál)
az alapértelmezett beállításokkal elért eredmény nem kielégítő, akkor
1
még pontosabb eredményt érhet el, ha a fehéregyensúlyt a
(alapbeállítás) értéket, azonban, ha az
fényviszonyoknak vagy az adott fényforrásnak megfelelően állítja be.
A manuális beállítás lehetőség előre beállított értéke A, B, C, D és i fényképezési módban.
Adja meg azt a módszert, amellyel a fényképezőgép a téma fényességét méri. A fényképezőgép a mért fényerő alapján módosítja az expozíciót, azaz a záridő és a rekeszérték kombinációját. Az alapbeállítás a
Mátrix
.
Válassza ki, hogy melyik módot szeretné használni sorozatfelvételek készítéséhez.
Az alapbeállítás az
Egy kép
(azaz a készülék egyszerre csak egy
képet készít).
Ha a
Sorozatfelvétel N, Sorozatfelvétel A, Fényk. előtti
gyorstár
vagy
BSS (A
1
készülnek képek, amíg a kioldógombot teljesen lenyomva tartja.
Ha a
Soroz.felv. N: 120 kép/mp
16 képes sorozat
vagy a
38) beállítás van megadva, folyamatosan
, a
Soroz.felv. N: 60 kép/mp
értéket választja, a fényképezőgép a kioldógomb teljes lenyomva tartása közben folyamatosan fényképez a megadott képszám eléréséig.
Ha az
Időzített felvétel
értéket választja, a fényképezőgép a kioldógomb egyszeri teljes lenyomásakor folyamatosan fényképez a beállított időközönként. Az időköz értékeként
5 perc
vagy
10 perc
adható meg.
.
30 mp, 1 perc
A
69
71
E
27
E
31
Fényképezési funkciók
E
32
E
36
E
37
,
65
A d (menü) gomb segítségével beállítható funkciók (fényképezési mód)
ISO érzékenység
Expozíció-sorozat
AF mező mód
Fényképezési funkciók
Autofókusz mód
Vakuexpozíció-komp.
Zajcsökkentő szűrő
Beépített ND szűrő
Aktív D-Lighting
User settings mentése
User settings visszaáll.
Zoom memória
66
Beállítás Leírás
A nagyobb ISO-érzékenység lehetővé teszi sötétebb témák fényképezését. Emellett a hasonló fényességű témákat rövidebb záridővel fényképezheti, és ezzel csökkentheti a fényképezőgép rázkódása és a téma elmozdulása által okozott elmosódást. Ha ISO
1
érzékenység értéke
Automatikus
(alapbeállítás), a fényképezőgép
automatikusan állítja be az ISO-érzékenységet.
D
(Manuális) módban a fényképezőgép ISO 80 értéken rögzíti az
ISO-érzékenységet, ha az
autom.
beállítás van kiválasztva.
Automatikus
Sorozatfelvétel készítése közben az expozíció (fényerő) automatikusan módosítható. Az alapbeállítás a
Megadhatja, hogy a fényképezőgép miként határozza meg a
1
fókuszmezőt az automatikus élességállítás alábbi funkciókhoz való használatakor:
Arc-prioritás (A
80),
Középső (normál), Középső (széles), Témakövetés Célkereső AF (A
Amikor az
79).
Egyszeri AF
(alapbeállítás) értéket választja, a fényképezőgép csak addig állítja az élességet, amíg a kioldógombot félig lenyomva tartja. Ha az
Állandó AF
fényképezőgép akkor is állítja az élességet, amikor a kioldógombot nem nyomja le félig. Előfordulhat, hogy a fényképezőgép élességállításának hangja hallható.
A vakuteljesítmény beállítása. Akkor használja, ha a vaku túlzottan vagy nem eléggé világos. Az alapbeállítás a
A kép rögzítésekor általában alkalmazott zajcsökkentési funkció erősségét állíthatja be. Az alapbeállítás a
A beépített ND-szűrő értékeként válassza a Be,
Ki
(alapbeállítás) értéket. Válassza a Be értéket, hogy csökkentse a
1
fényképezőgépbe belépő fény mennyiségét, amikor például a túl fényes témák fényképezése túlexponált képeket eredményez.
Fényképezés közben megelőzi a fényes és a sötét területek kontrasztjában bekövetkező minőségromlást. Az alapbeállítás a Ki.
Az aktuális beállításokat a módválasztó tárcsa i (A49) gombjához tárolja fényképezőgép.
A fényképezőgép alaphelyzetbe állítja a módválasztó tárcsa i gombjához tartozó beállításokat.
Ha a lehetőség értéke Be, a zoomvezérlő működtetésekor a fényképezőgép lépésenként módosítja a zoomobjektívhez előre beállított gyújtótávolságot (egyenértékű a 35 mm-es [135-ös] formátumban kifejezett látószöggel). Az alapbeállítás a Ki.
Válassza a Be értéket, és nyomja meg az k gombot a gyújtótávolság-kiválasztó képernyő megjelenítéséhez. Nyomja meg az k gombot a Be [w]/Ki beállítás váltásához, majd a beállítás alkalmazásához nyomja meg a választógomb K gombját.
vagy
Fix tartományú
Ki
.
Automatikus, Manuális
vagy
értéket választja, a
0.0
.
Normál
.
Automatikus
,
vagy a
E
E
E
E
E
E
E
E
49
50
E
A
41
42
43
47
48
48
49
50
51
A d (menü) gomb segítségével beállítható funkciók (fényképezési mód)
Beállítás Leírás
Ha a fényképezőgép be van kapcsolva, a zoompozíció a zoomobjektívhez előre beállított gyújtótávolsághoz áll (egyenértékű
Kezdő zoom pozíció
1
Ha a funkciót az a fényképezés közben az Az
w
(Funkció) gomb használatával kapcsolatos további információkért lásd: A68.
2
Ez a funkció az i mód használatakor nem választható.
2
a 35 mm-es [135-ös] formátumban kifejezett látószöggel). Az alapbeállítás a
Fn (Funkció) gomb
w
24 mm
.
beállítással az w (Funkció) gombhoz rendeli hozzá, beállítómenüje
(Funkció) gombot megnyomva jeleníthető meg a képernyőn.
E
A
51
Fényképezési funkciók
67

Az Fn (Funkció) gomb segítségével beállítható funkciók

Választás jóváhagyása
Az alábbi funkciók az w (Funkció) gomb megnyomásával is megjeleníthetők a megfelelő menü
d
gombbal történő megjelenítése helyett.
Ez a funkció A, B, C, D és i motívumprogram módban használható.
Képminőség (A69) Sorozatfelvétel (A65) Képméret (A71) ISO érzékenység (A66) Picture Control (A65) AF mező mód (A66) Fehéregyensúly (A65) Beépített ND szűrő (A66) Fénymérés (A65) Rázkódáscsökkentés (A104)
1
A fényképezési képernyő megjelenítése közben nyomja meg az w (Funkció) gombot.
Az U
Fényképezési funkciók
Fn (Funkció) gomb
funkció beállításai (alapbeállítás szerint a
2
A menüpontok kiválasztásához használja a választógombot.
Másik funkció hozzárendeléséhez válassza az U
(Funkció) gomb
gombot. Ezután válassza ki a kívánt funkciót a megjelenő menüből.
funkció menüje mellett megjelennek az w (Funkció) gombhoz rendelt
funkciómenüt, majd nyomja meg az k
Sorozatfelvétel
Fn
).
Egy kép
3
A funkció hozzárendelésének befejezése után nyomja meg az k vagy az
w
(Funkció) gombot.
A fényképezőgép visszatér a fényképezési képernyő megjelenítéséhez.
68

A képminőség és a képméret módosítása

Kiválaszthatja a rögzítéshez használandó képminőséget (tömörítési arányt) és képméretet.

Képminőség

Magasabb képminőség-beállítás mellett a kép több részlete megmarad, de a tárolható képek száma csökken (
Jelenítse meg a fényképezési képernyőt M d gomb (A6) M Fényképezés menü M Képminőség
A
73), mivel ez a beállítás nagyobb fájlméretet eredményez.
a
b
d
e
Beállítás
Fine
Normal (alapbeállítás)
RAW (NRW) +
1, 2
Fine RAW (NRW) +
1, 2
Normal
A
Normal
beállításnál finomabb képminőség.
Kb. 1:4 tömörítési arány Normál minőségű képek, amelyek a legtöbb felhasználási célnak
megfelelnek. Kb. 1:8 tömörítési arány
A fényképezőgép egyszerre két képet rögzít: egy RAW (NRW) formátumú képet és egy finom képminőségű JPEG-képet.
A fényképezőgép egyszerre két képet rögzít: egy RAW (NRW) formátumú képet és egy normál képminőségű JPEG-képet.
Leírás
A gép a képérzékelőről beérkező nyers adatokat menti. A fényképezést
F
RAW (NRW)
követően a Visszajátszás menüben JPEG-képet készíthet az
1, 2
feldolgozás
lehetőséggel (A84).
Amikor az
RAW (NRW)
lehetőséget választja, a
fényképezőgép visszaállítja F4000×3000
értékre.
Képméret
RAW (NRW)
beállítását a
Fájlformátum: RAW (NRW, a Nikon sajat formatuma)
1
A RAW (NRW) képek nem választhatók motívumprogram módban.
2
A belső memóriában nem tárolhatók képek, mert a fájl túl nagy méretű.
C
COOLPIX P330 RAW (NRW) képek
Az elkészült fénykép kiterjesztése „.NRW”.
A RAW (NRW) formátumú képek nem nyomtathatók. Az JPEG-képek kinyomtathatók PictBridge-kompatibilis nyomtatókon, illetve digitális fotólaborokban.
A RAW (NRW) feldolgozás feldolgozáson kívül más művelet nem hajtható végre RAW (NRW) formátumú képeken. Ezen képek szerkesztéséhez előbb az hajtsa végre a JPEG-képek szerkesztését.
ViewNX 2 alkalmazást a számítógépre kell telepíteni a RAW (NRW) képek megtekintéséhez. Capture NX 2 A program is kompatibilis a RAW (NRW) formátumú képekkel.
A mellékelt ViewNX 2 CD-ROM-ról telepítse a számítógépre a ViewNX 2 programot. (Lásd: „A ViewNX 2 alkalmazás használata” (
A
A ViewNX 2 használatával kapcsolatos további tudnivalók a ViewNX 2 szoftver súgójában, illetve képernyőn megjelenő utasításaiban találhatók.
88))
RAW (NRW) feldolgozás
RAW (NRW) feldolgozás (A
lehetőséggel hozzon létre JPEG-képeket, majd
85) funkcióval létrehozott
Fényképezési funkciók
69
A képminőség és a képméret módosítása
C
A képminőség beállításai
Fényképezési és visszajátszási módokban a képminőség beállítása ikon formájában jelenik meg a monitoron (A8–
10).
A képminőséget úgy módosíthatja, hogy kiválasztja a elforgatja a vezérlőtárcsát.
A beállítást a fényképezőgép más fényképezési módokban is alkalmazza (kivéve az i fényképezési módot és az
Egyszerű panoráma
A RAW (NRW) képek nem rögzíthetők motívumprogram módban. Ha más fényképezési módból motívumprogram használatára tér át, a képminőség a következő helyzeteknek
megfelelően változik:
RAW (NRW)
- Ha az
RAW (NRW) + Fine
- Ha az megfelelően
Ha a
Képminőség
zoom nem használható.
Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal. További tudnivalókat „Egyszerre nem
Fényképezési funkciók
használható funkciók” (
C
RAW (NRW) és JPEG formátumú képek egyidejű rögzítése
Az egyszerre rögzített RAW (NRW) és JPEG formátumú képek ugyanazzal a fájlszámmal rendelkeznek, de fájlkiterjesztésük eltérő: „.NRW” és „.JPG” (
A fényképezőgépen történő visszajátszáskor csak a JPEG-kép jelenik meg.
Amikor a l gombbal töröl egy JPEG-képet, a fényképezőgép az azzal egy időben rögzített RAW (NRW) formátumú képet is törli.
C
További tudnivalók
További tudnivalók: „Még készíthető képek száma” (A73).
További tudnivalókat a „A Fájlok és a mappák neve” (E95) című részben talál.
vagy a
3D fényképezés
beállítás van kiválasztva, a képminőség
vagy az
Fine
vagy
lehetőség értéke
A
RAW (NRW) + Normal
Normal
értékre változik.
RAW (NRW), RAW (NRW) + Fine
74) című részben talál.
Képminőség
motívumprogram módot).
E
95).
lehetőséget, majd a menük megjelenésekor
Fine
értékre változik.
érték van kiválasztva, a képminőség a beállításnak
vagy
RAW (NRW) + Normal
, a digitális
70
A képminőség és a képméret módosítása

Képméret

Beállíthatja a rögzítendő képek képméretét (a képpontok számát). Minél nagyobb a kép, annál nagyobb méretben nyomtatható ki, illetve jeleníthető meg anélkül, hogy észrevehetően „szemcséssé” válna. A nagyobb méretű képekből kevesebb rögzíthető (
A
73).
Jelenítse meg a fényképezési képernyőt M d gomb (A6) M Fényképezés menü M Képméret
1
Beállítás
4000×3000
F
(alapbeállítás)
E
3264×2448
L
2272×1704
B
1600×1200
f
640×480
u
3968×2232
O
1920×1080
I
3984×2656
H
3000×3000
1
A rögzített képpontok teljes száma, illetve a vízszintesen és függőlegesen rögzített képpontok száma. Példa: F
2
4000×3000
Nyomtatási méret 300 dpi kimeneti felbontás mellett. A nyomatméretet úgy kapja meg, hogy elosztja a képpontok számát a nyomtató felbontásával (dpi), és megszorozza 2,54 cm-rel. A nagyobb felbontásban nyomtatott képek azonban még azonos képméret esetén is a megadott méretnél kisebb nyomatot, az alacsonyabb felbontással nyomtatottak pedig nagyobb nyomatot eredményeznek. A RAW (NRW) formátumú képek nyomatmérete eltérő lesz a feldolgozott RAW (NRW) formátumú képek méretének megfelelően (
= kb. 12 megapixel, 4000 × 3000 pixel
A
85).
Képarány
(vízszintes:függőleges)
4:3 34 × 25
4:3 28 × 21
4:3 19 × 14
4:3 13 × 10
4:3 5 × 4
16:9 33 × 19
16:9 16 × 9
3:2 34 × 22
1:1 25 × 25
Nyomtatási méret
2
(cm) (kb.)
Fényképezési funkciók
71
A képminőség és a képméret módosítása
C
A képméret beállítása
Fényképezés és visszajátszás során a képméret beállítása ikon formájában jelenik meg a monitoron (A8–10).
A képméretet úgy módosíthatja, hogy kiválasztja a elforgatja a vezérlőtárcsát.
A beállítást a fényképezőgép más fényképezési módokban is alkalmazza (kivéve az i fényképezési módot és az
Egyszerű panoráma
Amikor az képekből, megadhatja a JPEG-képek méretét (maximális méret: 4000 × 3000 képpont).
Ha a
RAW (NRW) + Fine
következő értékek azonban nem választhatók:
H
3000×3000
Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal. További tudnivalók: „Egyszerre nem használható funkciók” (
Fényképezési funkciók
vagy a
3D fényképezés
RAW (NRW) feldolgozás (A
vagy a
RAW (NRW) + Normal
.
A
74).
Képméret
lehetőséget, majd a menük megjelenésekor
motívumprogram módot).
85) lehetőség használatával készít JPEG-képeket RAW (NRW) formátumú
van kiválasztva, a JPEG képből
u 3968×2232, O 1920×1080, I 3984×2656
Képméret
beállítható. A
és
72
A képminőség és a képméret módosítása
Még készíthető képek száma
A következő táblázatban látható, hogy körülbelül hány kép menthető egy 4 GB kapacitású memóriakártyára. Vegye figyelembe, hogy a JPEG-tömörítés miatt még azonos kapacitású memóriakártyák és azonos képminőség-, illetve képméret-beállítások használata esetén is jelentős eltérés lehet a ténylegesen menthető képek számában a képek kompozíciójától függően. Továbbá a menthető képek száma függhet a memóriakártya típusától is.
Képméret Képminőség
4000×3000
F
3264×2448
E
2272×1704
L
1600×1200
B
640×480
f
3968×2232
u
1920×1080
O
3984×2656
I
3000×3000
H
Ha a még készíthető képek száma 10 000 vagy annál több, a monitoron „9999” jelenik meg.
A memóriakártya eltávolítása után fényképezés közben ellenőrizze a belső memóriába
Fine Normal RAW (NRW)
Fine Normal
Fine Normal
Fine Normal
Fine Normal
Fine Normal
Fine Normal
Fine Normal
Fine Normal
A még készíthető képek száma (4 GB)
20 100 30 100
(kb. 15 MB) még rögzíthető képek számát a kijelzőn. A belső memóriában nem tárolhatók képek, ha a
Normal
Képminőség
értéke
RAW (NRW), RAW (NRW) + Fine
, mert a fájl túl nagy méretű.
vagy
RAW (NRW) +
620
1110
140
930
1650
1880 3350
3650 6350
840
1500
3440 6030
710
1270
830
1470
Fényképezési funkciók
C
Képek 1:1 méretaránnyal történő nyomtatása
Ha a képeket 1:1 méretarányban szeretné kinyomtatni, válassza a „Keret” nyomtatóbeállítást. Bizonyos nyomtatókon a képek nem nyomtathatók 1:1 méretaránnyal. További részletekért tekintse meg a nyomtató kézikönyvét, vagy forduljon a nyomtató hivatalos viszonteladójához.
73

Egyszerre nem használható funkciók

Bizonyos funkciók nem használhatók egyszerre más menübeállításokkal.
Korlátozottan
használható funkció
Vaku mód
Önkioldó/ Mosoly időzítő
Fényképezési funkciók
Élességállítási mód
Képminőség
Képméret
Beállítás
Élességállítási mód (A58)
Sorozatfelvétel (A65)
Expozíció-sorozat (A66)
AF mező mód
A
66)
( Mosolyidőzítő
(A56) AF mező mód
(A66)
Sorozatfelvétel
A
65)
(
Képminőség (A69)
Sorozatfelvétel (A65)
Ha a B (Végtelen) beállítást választja, a vaku nem használható.
Sorozatfelvétel N, Sorozatfelvétel A, Fényk. előtti
Ha a
gyorstár
,
Soroz.felv. N: 120 kép/mp, Soroz.felv. N:
60 kép/mp, BSS
választja, a vaku nem használható. A vaku nem használható.
Ha a
Témakövetés
Mosolyidőzítő nem használható. Ha a mosolyidőzítőt választja, az élességállítási mód A
(automatikus élességállítás) módra vált. Ha a
Témakövetés
élességállítás) nem használható.
Ha a beállítást használja, a
Normal
Ha a
60 kép/mp (NRW) + Fine
Amikor az
Képméret
értéken rögzíti.
Ha a van kiválasztva, a JPEG képből következő értékek azonban nem választhatók:
u
H
Ha a
Képméret
képpont) értéken rögzíti.
Ha a
60 kép/mp
lehetőség értékét a gép rögzíti.
Ha a
Képméret
képpont) értéken rögzíti.
vagy
Fényk. előtti gyorstár
értéken rögzíti.
Soroz.felv. N: 120 kép/mp
lehetőséget választja, a
és
RAW (NRW)
beállítását a fényképezőgép F
RAW (NRW) + Fine
3968×2232, O 1920×1080, I 3984×2656 3000×3000
Fényk. előtti gyorstár
lehetőség értékét a gép C (2048 × 1536
Soroz.felv. N: 120 kép/mp
lehetőséget használja, a
16 képes sorozat
lehetőség értékét a gép D (2560 × 1920
Leírás
16 képes sorozat
lehetőséget választja, az Önkioldó/
lehetőséget használja, az E (Kézi
Képminőség
RAW (NRW) + Normal
lehetőséget választja, a
vagy a
.
A
lehetőséget használja, a
beállítást
vagy
16 képes sorozat
beállítást a gép
vagy a
Soroz.felv. N:
RAW (NRW), RAW
nem érhető el.
4000×3000
RAW (NRW) + Normal
Képméret
beállítható. A
lehetőséget használja, a
vagy
Soroz.felv. N:
Képméret
(1280 × 960 képpont) értéken
és
74
Egyszerre nem használható funkciók
Korlátozottan
használható funkció
ISO érzékenység
Fehéregyensúly
Picture Control
Fénymérés
Sorozatfelvétel/ Expozíció-sorozat
Beállítás
Sorozatfelvétel (
A
65)
Aktív D-Lighting
A
66)
(
Picture Control (A65)
Aktív D-Lighting (
A
66)
Aktív D-Lighting (A66)
Sorozatfelvétel (A65)/Expozíció­sorozat (A66)
Önkioldó (A55)
Mosoly időzítő (A56)
Képminőség (A69)
Picture Control (A65)
Leírás
Ha a
Fényk. előtti gyorstár, Soroz.felv. N: 120 kép/mp
Soroz.felv. N: 60 kép/mp
beállítást használja, az
Automatikus
Ha fényképezéshez a
Fehéregyensúly
értéken rögzíti.
Kontraszt D-Lighting
Fénymérés Mátrix D-Lighting
A Sorozatfelvétel és az egyszerre nem használható. Az
Sorozatfelvétel
A
Sorozatfelvétel
az
Sorozatfelvétel N, Sorozatfelvétel A, Fényk. előtti gyorstár
Ha az önkioldót használja, a fényképezőgép egyetlen képet készít.
Amikor a fényképezőgép mosolygó arcokat érzékel, és kioldja a zárat, a gép csak egy képet készít. Ha a
előtti gyorstár kép
lehetőséget választja, a fényképezés automatikusan befejeződik egyetlen kép elkészítése után.
Ha a
Normal Soroz.felv. N: 60 kép/mp, BSS
érhető el.
Expozíció-sorozat Monokróm
értéke rögzíti.
Amikor az
ISO érzékenység
Automatikus
nem Ki, a fényképezőgép az ISO-érzékenység maximális értékét ISO 800-ra állítja. Amikor a
Aktív D-Lighting
Magas 1
és
érhető el.
Expozíció-sorozat Ki
Expozíció-sorozat
Magas 2
kézi beállításban nem állítható be, ha a
értéke nem Ki.
beállítása nem Ki.
és a
BSS
módban működik. Ha az időzített felvételkészítés
RAW (NRW), RAW (NRW) + Fine
lehetőséget választja, a
beállítás van kiválasztva.
vagy a
ISO érzékenység
, miközben az
Monokróm
értékét a gép
értékre áll vissza, amikor az
Expozíció-sorozat
beállítása nem
beállítása
beállítása nem Ki.
és az önkioldó együtt nem használható.
lehetőséget használja, sorozatfelvétel
lehetőség nem használható, ha a
16 képes sorozat
beállítást a gép
beállítás értéke
Aktív D-Lighting
értéke Ki, a
az
ISO érzékenység
értékre áll vissza, amikor
Egy kép
1600, 3200
lehetőséget használja, a
Automatikus (normál)
lehetőség
Egy kép
.
értékre áll vissza, ha
vagy a
Soroz.felv. N: 120 kép/mp
és
16 képes sorozat
értéke
alatt nem
Aktív
Aktív
Fényk.
RAW (NRW) +
,
Egy
nem
,
Fényképezési funkciók
,
75
Egyszerre nem használható funkciók
használható funkció
AF mező mód
Fényképezési funkciók
Autofókusz mód
Aktív D-Lighting
Dátum nyomtatása
Hangbeállítások
76
Korlátozottan
Beállítás
Mosoly időzítő (A56)
Élességállítási mód (
A
58)
Picture Control (A65)
Fehéregyensúly (
A
65)
Mosoly időzítő (A56)
Élességállítási mód
A
58)
( AF mező mód
(
A
66)
ISO érzékenység (A66)
Képminőség (A69)
Sorozatfelvétel
A
65)
(
Sorozatfelvétel (A65)
Expozíció-sorozat (A66)
Leírás
A fényképezőgép az arcérzékelés használatával egyetlen képet készít, függetlenül az beállításától.
Amikor nem a fényképezés élességállítási módjaként a B (végtelen) beállítást választja, a fényképezőgép az alkalmazott AF mező mód mód értékétől függetlenül végtelenre állítja az élességet.
Ha az E (Kézi élességállítás) beállítást választja, az AF­mező mód nem használható.
A
Célkereső AF
értéke
Control
az élességet, illetve a 9 mező közül azt a fókuszmezőt választja ki, amely a fényképezőgéphez legközelebbi témát tartalmazza.
A
Célkereső AF Fehéregyensúly Fénycső FL1, Fénycső FL2, Fénycső FL3 kiválasztása
finomhangolással állította be, a fényképezőgép egy arcra állítja az élességet, illetve a 9 mező közül azt a fókuszmezőt választja ki, amely a fényképezőgéphez legközelebbi témát tartalmazza.
Az Autofókusz mód nem módosítható, ha meg van adva a Mosolyidőzítő beállítás.
Ha az élességállítási mód ért éke B (végtelen), az automatikus élességállítás mód az
Amikor a élességállítás mód a
Ha az
Magas 2
Ha a
Normal
nem használható. Ha a
vagy nyomtatása lehetőség nem használható.
A zár hangja le van tiltva
Sorozatfelvétel A, Fényk. előtti gyorstár, Soroz.felv. N: 120 kép/mp, Soroz.felv. N: 60 kép/mp, BSS sorozat
A zár hangja le van tiltva.
, vagy ha a fehéregyensúly értékét
Arc-prioritás
ISO érzékenység
, az
Aktív D-Lighting
RAW (NRW), RAW (NRW) + Fine
beállítást választja, a Dátum nyomtatása lehetőség
Fényk. előtti gyorstár, Soroz.felv. N: 120 kép/mp
Soroz.felv. N: 60 kép/mp
kiválasztásakor.
AF mező mód
Témakövetés
lehetőség használatakor, ha a
Monokróm
lehetőség használatakor, ha a
értéke
Egyszeri AF
funkciót használja, és a
, a fényképezőgép egy arcra állítja
Manuális beáll., Izzólámpa
Egyszeri AF
beállítást használja.
lehetőséget választja, az automatikus
beállítással működik.
értéke
1600, 3200, Magas 1
lehetőség nem használható.
vagy
beállítást választja, a Dátum
Sorozatfelvétel N
lehetőség
Picture
vagy
Színhőm.
RAW (NRW) +
,
és a
16 képes
,
vagy
Egyszerre nem használható funkciók
Korlátozottan
használható funkció
Pislogás jelzése
Digitális zoom
B
A digitális zoommal kapcsolatos megjegyzések
Bizonyos fényképezési módokban a digitális zoom nem használható.
Ha a digitális zoom használata engedélyezett, korlátozottak az AF-mező mód és a fénymérési mód kiválasztható beállításai (
E
77).
Beállítás
Mosoly időzítő
A
56)/
( Sorozatfelvétel (
A
65)/Expozíció-
A
sorozat ( Mosoly időzítő
(A56) Élességállítási mód
(A58)
Képminőség (A69)
Sorozatfelvétel (A65)
AF mező mód (A66)
Zoom memória (A66)
66)
A készülék nem alkalmazza a pislogásjelzési funkciót, ha a mosolyidőzítőt használja, a beállítása nem van kiválasztva.
A Mosolyidőzítő választásakor a digitális zoom nem használható.
Az E (Kézi élességállítás) választásakor a digitális zoom nem használható.
A
RAW (NRW), RAW (NRW) + Fine Normal
választásakor a digitális zoom nem használható.
A
16 képes sorozat
használható. A
Témakövetés
használható. Ha a
Zoom memória
használható.
Leírás
Egy kép
Sorozatfelvétel
, vagy amikor az Expozíciósorozat
választásakor a digitális zoom nem
választásakor a digitális zoom nem
értéke Be, a digitális zoom nem
lehetőség
és
RAW (NRW) +
Fényképezési funkciók
77
Egyszerre nem használható funkciók
A záridő vezérlési tartománya (A, B, C, D módok)
A záridő vezérlési tartománya az ISO-érzékenység beállításától függően változik. A vezérlési tartomány a következő sorozatfelvétel-beállításoknál is változik.
Beállítás Vezérlési tartomány
Automatikus2, Fix tartományú autom.
ISO 80, 100
ISO 200
ISO 400
ISO érzékenység (A66)
Fényképezési funkciók
1
ISO 800
ISO 1600
ISO 3200
Magas 1
Magas 2
Sorozatfelvétel N, Sorozatfelvétel A, BSS
Fényk. előtti gyorstár, 16 képes sorozat
Sorozatfelvétel (A65)
Soroz.felv. N: 120 kép/mp 1/4000 - 1/125 mp között Soroz.felv. N: 60 kép/mp 1/4000 - 1/60 mp között
Időzített felvétel
1
Az ISO-érzékenység beállítása a sorozatfelvétel beállításától függően korlátozott (A75).
2
D
módban az ISO-érzékenység ISO 80 értéken van rögzítve.
1/2000 - 1 mp (A, B, C mód)
2
1/2000 - 60 mp (
1/2000 - 15 mp (
D
mód)
A, B, C
1/2000 - 60 mp (D mód)
1/2000 - 8 mp ( 1/2000 - 60 mp (
A, B, C
D
mód)
1/2000 - 4 mp (A, B, C mód)
D
1/2000 - 60 mp (
1/2000 - 2 mp (
mód)
A, B, C
1/2000 - 30 mp (D mód)
1/2000 - 1 mp ( 1/2000 - 15 mp (
A, B, C
D
mód)
1/2000 - 1/2 mp (A, B, C mód) 1/2000 - 8 mp (D mód)
1/2000 - 1/4 mp (A, B, C mód) 1/2000 - 2 mp (D mód)
1/2000 - 1/8 mp (
A, B, C
1/2000 - 2 mp (D mód)
1/2000 - 1/8 mp között
1/4000 - 1/30 mp között
1/2000 - 1 mp (legfeljebb 1/2 mp, amikor az ISO-érzékenység értéke ISO 3200, 1/4 mp amikor az ISO érzékenység Magas 1, vagy 1/8 mp amikor az ISO érzékenység Magas 2 az A, B vagy C módban)
mód)
mód)
mód)
mód)
mód)
78

A téma élességének beállítása

1/2 50
F5. 6
Fókuszmező
1/2 50
F5. 6
Fókuszmező
A fókuszmező módosításához használható fókuszmező vagy élességtartomány függ a fényképezési és élességállítási módtól (
A, B, C, D
és i módban

A Célkereső AF lehetőség használata

Amikor az
AF mező mód
fényképezőgép az alábbi műveletek során a kioldógomb félig történő lenyomásakor állítja be az élességet.
Amikor a fényképezőgép érzékeli a fő témát, az élességet arra állítja. Ha a téma éles, a téma méretének megfelelő fókuszmezők (egyszerre akár több is) zöld színre váltanak. Amikor emberi arcot érzékel, a fényképezőgép arra állítja az élességet.
A fényképezőgép 9 fókuszmezővel rendelkezik, és ha a főtémát nem érzékeli, automatikusan kiválasztja a fényképezőgéphez legközelebb lévő témát tartalmazó fókuszmezőket. Amikor a téma éles, az éles témát tartalmazó fókuszmezők zöld színűek lesznek.
B
A Célkereső AF lehetőséggel kapcsolatos megjegyzések
A fényképezési körülményektől függően előfordulhat, hogy a fényképezőgép más témát határoz meg főtémaként.
A következő esetekben előfordulhat, hogy a fényképezőgép nem képes helyesen érzékelni a főtémát:
- Amikor a téma túl sötét vagy túl világos.
- Ha a főtéma nem tartalmaz tisztán kivehető színeket.
- Ha a képet úgy komponálja meg, hogy a főtéma a monitor szélén helyezkedik el.
- Ha a főtéma ismétlődő mintákat tartalmaz.
A következő esetekben a fényképezőgép egy arcra állítja az élességet, illetve a 9 mező közül azokat választja ki, amely a fényképezőgéphez legközelebbi témát tartalmazza:
- Ha a
Picture Control
- Ha a
Fehéregyensúly
Színhőm. kiválasztása
beállítás a A, B, C, D és i módban
értéke
Monokróm
értéke
Manuális beáll., Izzólámpa, Fénycső FL1, Fénycső FL2, Fénycső FL3
, vagy ha a fehéregyensúly értékét finomhangolással állította be.
A
58).
AF mező mód (A
66) a Fényképezés menüben.
Célkereső AF
1/250
1/250 F5.6
1/250
1/250 F5.6
, a
F5.6
F5.6
vagy
Fényképezési funkciók
79
A téma élességének beállítása
1/2 50
F5. 6
840
25m 0s

Az arcérzékelés használata

A következő beállítások használatakor a fényképezőgép az arcérzékelés segítségével automatikusan az emberi arcokra állítja az élességet. Ha a fényképezőgép több arcot érzékel, kettős keret jelenik meg azon arc körül, amelyre a gép az élességet állítja, a többi arc körül pedig egyszeres keret látható.
Beállítás Érzékelhető arcok száma Fókuszmező (kettős keret)
Arc-prioritás mező mód (A
B, C, D
Auto. prog. választó, Portré Éjszakai portré, Háziállat portré*
motívumprogram mód (A32)
Fényképezési funkciók
a
*Ha a
van kiválasztva, a fényképezőgép az emberi arcokat érzékeli (A41).
Ha az érzékel arcokat, vagy miközben arcokat nem tartalmazó képet komponál, a fényképezőgép automatikusan kiválasztja azokat a fókuszmezőket (legfeljebb 9-et), amelyek a géphez legközelebbi témát tartalmazzák.
Ha az motívumprogramtól függően változik.
Ha a nem érzékel arcokat, akkor az élességet a keret közepén lévő témára állítja.
Ha a a (mosolyidőzítő) funkciót használja, és a kioldógomb félig történő lenyomásakor a készülék nem érzékel arcokat, akkor az élességet a keret közepén lévő témára állítja.
B
Az, hogy a fényképezőgép képes-e felismerni az arcokat, több tényezőtől függ, többek között attól, hogy a fotóalany a fényképezőgép felé fordul-e. A következő esetekben is előfordulhat, hogy a fényképezőgép nem képes felismerni az arcokat:
- Amikor az arc egy részét napszemüveg vagy más tárgy takarja.
- Amikor a képen látható arcok az egész képhez képest túl nagyok vagy túl kicsik.
Amikor a kép több arcot tartalmaz, a fényképezőgép által érzékelt arcok és az arc, amelyre a fényképezőgép az élességet állítja több dologtól függnek, beleértve azt is, hogy a téma milyen irányba fordul.
Néhány ritka esetben, például az „Automatikus élességállítás” (A81) című részben ismertetett esetekben, a téma nem biztos, hogy éles, annak ellenére sem, hogy a kettős keret zöldre változik. Ha a fényképezőgép nem állítja be az élességet, próbálkozzon az „Élességrögzítés” (
C
Visszajátszáskor a fényképezőgép automatikusan elforgatja a képeket a fényképezés során érzékelt arcok tájolásának megfelelően (kivéve a
Ha teljes képes visszajátszási módban a zoomvezérlő g (i) irányba forgatásával nagyít egy képet, a gép a képet a fényképezéskor érzékelt arc közepén nagyítja ki (
van kiválasztva az
AF
66) értékeként a A,
vagy i módban.
,
Legfeljebb 12
(mosolyidőzítő) (A56) Legfeljebb 3
Háziá. port. auto. kiold.
Arc-prioritás
Auto. prog. választó
Portré
lehetőség használatakor félig lenyomja a kioldógombot, miközben a fényképezőgép nem
vagy
Éjszakai portré
értékét
OFF
beállításra módosítja, miközben a
lehetőség van kiválasztva, a fókuszmező a fényképezőgép által kiválasztott
lehetőség használatakor a kioldógomb félig történő lenyomásakor a készülék
Az arcérzékeléssel kapcsolatos megjegyzések
A
81) funkció használatával.
Arcérzékeléssel készített képek megtekintése
Sorozatfelvétel (A
65) vagy az
A
82).
Expozíció-sorozat (A
A fényképezőgéphez legközelebbi arc
A keret közepéhez legközelebb eső arc
1/250
1/250 F5.6
Háziállat portré
66) lehetőséggel készült képeket).
F5.6
lehetőség
25m 0s
25m 0s
840
80
A téma élességének beállítása
1/2501/2501/250 F5.6F5.6F5.6
1/2501/2501/250 F5.6F5. 6F5.6
1/2501/2501/250 F5.6F5.6F5.6
8408 40
840
25m 0s25m 0s25m 0s
A fény-
képezőgéppel foglalja keretbe azt a témát, amelyikre
az élességet
szeretné beállítani.
Nyomja le félig a
kioldógombot.
Ellenőrizze, hogy a
fókuszmező zöld
színű-e.
A kioldógombot
továbbra is félig lenyomva tartva
komponálja újra a
képet.
A fény-
képezéshez
nyomja le teljesen a
kioldó-
gombot.

Élességrögzítés

Az élességrögzítéssel a nem középen elhelyezkedő témákra állíthatja az élességet olyankor, amikor az AF-mező mód értéke Középső.
Ügyeljen arra, hogy ne változzon a fényképezőgép és a téma közötti távolság.
A kioldógomb félig történő lenyomásával rögzítheti az expozíciót.

Automatikus élességállítás

Az Automatikus élességállítás nem mindig működik megfelelően az alábbi esetekben. Ritkán előfordulhat, hogy a fókuszmező vagy az élességjelző zölden világít, de a téma mégsem éles:
A téma nagyon sötét.
A kép jelentősen eltérő megvilágítású részeket tartalmaz (például a nap a téma mögül süt, és így a téma különösen sötétnek tűnik).
A téma és a háttér között nincs kontraszt (például a téma fehér ingben áll egy fehér fal előtt).
A képen a fényképezőgéptől eltérő távolságban több objektum is található (például a rács mögött egy állat).
Ismétlődő mintát tartalmazó témák (redőnyök, épületek hasonló alakú ablakok soraival stb.).
A téma gyorsan mozog.
Ezekben az esetekben a kioldógombot többször félig lenyomva próbálja beállítani az élességet, vagy az élességet állítsa egy másik témára, és használja az élességrögzítés funkciót. Élességrögzítés használata esetén ügyeljen arra, hogy a fényképezőgép és a lefényképezni kívánt téma közötti távolság megegyezzen a fényképezőgép és az élességrögzítéshez használt téma közti távolsággal.
A fényképezőgép élességének beállításához a manuális élességállítási funkció is használható (
A58,
E
2).
Fényképezési funkciók
81

Visszajátszási funkciók

4/
132
000 4.JP G
15: 30
15/ 05/2 013
g
(i)
f
(h)
A kép kinagyítva jelenik
meg.
A kép teljes képes visszajátszási
módban jelenik meg.
Megjelenítési pozíció jelzője

Visszajátszás zoom

Visszajátszási módban válassza ki a kinagyítani kívánt képet, majd a zoomvezérlőt forgassa a
15/05/2013
15/05/2013
0004.JPG
0004.JPG
Visszajátszási funkciók
A visszajátszás zoom közben rendelkezésre álló műveletek
Funk ció Művelet Leírás
A nagyítás mértékének beállítása
15:30
15:30
g (i
) jelzés felé.
4/
132
4/ 132
f (h)/g (i
A zoomarány maximum 10×-esre növelhető.
)
A zoom a vezérlőtárcsa elforgatásával is beállítható.
A megjelenítési pozíció mozgatása
Kivágás
Visszatérés teljes képes visszajátszási módba
C
Az arcérzékeléssel vagy a háziállat-érzékeléssel rögzített képek kinagyítása
Az arcérzékeléssel (A80) vagy háziállat-érzékeléssel (A41) készült képeket a fényképezőgép a fényképezéskor észlelt arc középső részénél nagyítja ki (kivéve a használatával rögzített képeket). Ha a fényképezőgép több arcot érzékelt, a válthat a megjelenítendő arcok között. Módosítsa a zoomarányt, majd nyomja meg a ha a kép olyan részére szeretne ráközelíteni, amelyen nem szerepelnek arcok.
82
d
k
Sorozatfelvétel (A
Máshová helyezheti a megjelenítési pozíciót.
A kép megjelenített részének kivágása, és különálló fájlként való mentése (E17).
Visszatérés teljes képes visszajátszási módba.
65) vagy
Expozíció-sorozat (A
H
, a I, a J és a K választógombbal
H
66)
, a I, a J vagy a K gombot,
Loading...