LG BP430 User Guide [lt]

SAVININKO VADOVAS
Network 3D Blu-ray Disc™ / DVD Player
Prieš pradėdami naudotis savo prietaisu, atidžiai perskaitykite šį vadovą ir pasidėkite jį, kad galėtumėte pasinaudoti ateityje.
BP430/BP430N
P/NO : MFL67475831_1.0
Nuo ko pradėti2

Saugos informacija

1
ATSARGIAI: ELEKTROS SMŪGIO PAVOJUI
SUMAŽINTI NENUIMKITE DANGČIO (ARBA
NUGARĖLĖS). VIDUJE NĖRA DALIŲ, KURIAS TURĖTŲ
PRIŽIŪRĖTI NAUDOTOJAS. PRIEŽIŪRĄ PATIKĖKITE
elektros smūgiui.
pateikiamoje su gaminiu. ĮSPĖJIMAS: KAD IŠVENGTUMĖTE GAISRO AR
ELEKTROS SMŪGIO PAVOJAUS, NELEISKITE ŠIAM GAMINIUI PAKLIŪTI PO LIETUMI ARBA TEN, KUR DIDELĖ DRĖGMĖ.
Įspėjimas: įrangos nemontuokite uždaroje erdvėje, pvz., knygų spintoje ar pan.
ATSARGIAI: neuždenkite ventiliacijos angų. Montuokite pagal gamintojo instrukcijas. Ventiliacijos angos korpuse skirtos ventiliacijai ir užtikrina patikimą prietaiso veikimą bei saugo nuo perkaitimo. Angų negalima uždengti: nestatykite prietaiso ant lovos, sofos, kilimo ar panašaus paviršiaus. Šio prietaiso nestatykite į uždarus baldus, pvz., knygų spintą ar lentyną, nebent ten būtų įrengta tinkama ventiliacija arba tai būtų atlikta laikantis gamintojo instrukcijų.
ATSARGIAI
KYLA ELEKTROS SMŪGIO PAVOJUS NEATIDARINĖTI
SPECIALISTAMS.
Žaibo su strėlės antgaliu ženklas lygiakraščiame trikampyje skirtas įspėti naudotoją apie neizoliuotus laidus ir pavojingą įtampą prietaiso viduje, kurios pakaktų sukelti
Šauktukas lygiakraščiame trikampyje skirtas atkreipti naudotojo dėmesį į apie svarbias naudojimo ar techninės priežiūros instrukcijas literatūroje,
Kitų nei čia nurodyti valdymo elementų naudojimas bei reguliavimo, veikimo arba procedūrų taikymas gali tapti apšvitos priežastimi.
ĮSPĖJIMAS dėl maitinimo tinklo
Daugelį prietaisų rekomenduojama prijungti prie atskirų grandinių;
Tai yra grandinės su vienu lizdu, į kurį teikiama įtampa tik tam prietaisui ir neskaidoma į papildomus lizdus ar antrines grandines. Pasitikslinkite peržiūrėdami šio savininko vadovo specikacijų puslapį. Neperkraukite elektros lizdų. Perkrauti, klibantys ar pažeisti elektros lizdai, ilgintuvai, nusidėvėję maitinimo kabeliai arba pažeista / sutrūkinėjusi laidų izoliacija kelia pavojų. Šiomis sąlygomis rizikuojama gauti elektros smūgį ar sukelti gaisrą. Periodiškai tikrinkite prietaiso kabelį. Radus jo pažeidimų ar nusidėvėjimo požymių, būtina ištraukti iš lizdo, nebenaudoti prietaiso ir kreiptis į įgaliotąjį aptarnavimo centrą, kuriame kabelis turi būti pakeistas tokiu pačiu nauju kabeliu. Saugokite maitinimo kabelį nuo netinkamo zinių ar mechaninių pažeidimų: jo nevyniokite, nenarpliokite, neprispauskite ar nepriverkite durimis, neužlipkite ant jo ir pan. Ypatingą dėmesį atkreipkite į kištukus, elektros lizdus ir tą vietą, kur kabelis išlenda iš prietaiso. Norėdami išjungti prietaisą iš maitinimo tinklo, traukite už kištuko. Montuodami produktą užtikrinkite, kad kištukas būtų lengvai pasiekiamas.
Nuo ko pradėti 3
Šiame prietaise naudojamas išimamas maitinimo elementas arba akumuliatorius.
Kaip saugiai išimti iš prietaiso maitinimo elementą ar akumuliatorių: ištraukite seną
maitinimo elementą ar akumuliatorių ir atlikite surinkimo procedūros žingsnius atvirkštine tvarka. Siekiant išvengti aplinkos teršimo ir potencialaus pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, senus maitinimo elementus ir akumuliatorius reikia įdėti į atitinkamus konteinerius, pastatytus surinkimo taškuose. Neišmeskite maitinimo elementų arba akumuliatorių kartu su kitomis buitinėmis atliekomis. Rekomenduojama naudoti nemokamas vietines maitinimo elementų ir akumuliatorių surinkimo sistemas. Baterijos negalima kaitinti, pvz palikti saulės spinduliuose, deginti ar pan.
ATSARGIAI: prietaisą reikia saugoti nuo vandens (lašų ar purslų). Ant jo negalima statyti daiktų su vandeniu, pvz, vazų.
Senos įrangos atliekų tvarkymas
1. Užbrauktas konteinerio simbolis pritvirtintas ant prekės reiškia kad įranga saugo Europos direktyva 2002/96/EC.
2. Visos elektros ir elektroninės įrangos atliekos turi būti renkamos atskirai ir neišmetamos į atliekų konteinerį kartu su kitomis komunalinėmis atliekomis, taikant specialią atliekų surinkimo sistemą, patvirtintą vyriausybės ar vietos valdžios.
3. Teisingas senos įrangos atliekų tvarkymas padės išvengti neigiamų pasekmių aplinkai ir žmonių sveikatai.
4. Dėl išsamesnės informacijos apie senos įrangos tvarkymą, prašome kreiptis į miesto valdžią, atliekų perdirbimo tarnybą arba parduotuvę, kurioje pirkote įrangą.
Panaudotų maitinimo elementų/akumuliatorių išmetimas
1. Jei gaminys pažymėtas šiuo perbrauktos šiukšlių dėžės su ratukais ženklu, tai reiškia, kad šis gaminys yra reglamentuojamas pagal Europos Sąjungos Direktyvą 2006/66/EC.
2. Jeigu maitinimo elemente yra daugiau nei 0,0005 % gyvsidabrio, kadmio (Cd) arba 0,004 % švino, šis ženklas gali būti naudojamas kartu su cheminiais gyvsidabrio (Hg), 0,002% kadmio arba švino (Pb) ženklais.
3. Visi maitinimo elementai/ akumuliatoriai turi būti išmetami atskirai, ne su buitinėmis atliekomis; juos reikia atiduoti į tam skirtus surinkimo punktus, kuriuos įrengia vyriausybė arba vietos valdžios institucijos.
4. Tinkamai išmetę senus maitinimo elementus/akumuliatorius, padėsite apsaugoti aplinką, gyvūnų ir žmonių sveikatą nuo galimų neigiamų padarinių.
5. Išsamesnės informacijos apie senų maitinimo elementų/akumuliatorių išmetimą teiraukitės savo miesto savivaldybės administracijoje, atliekų tvarkymo tarnyboje arba parduotuvėje, kurioje įsigijote šį gaminį.
1
Nuo ko pradėti4
„LG Electronics“ pareiškia, kad šis (šie) gaminys(-iai) atitinka esminius ir kitus
2009/125/EB ir 2011/65/EU direktyvų reikalavimus ir atitinkamas nuostatas.
1
Dėl šio produkto suderinamumo prašome susisiekti su biuru:
LG Electronics Inc. EU Representative, Krijgsman1, 1186 DM Amstelveen, The Netherlands
yPrašome atkreipti dėmesį, kad tai NĖRA klientų
aptarnavimo centras. Informacijos apie Klientų aptarnavimą ieškokite Garantijos kortelėje arba susisiekite su jums pardavusiu produktą platintoju. Naudoti tik patalpoje.
svarbius 2004/108/EB, 2006/95/EB,
Pastabos dėl autorių teisių
ySistema AACS (Advanced Access Content
System) yra patvirtinta duomenų apsaugos sistema, skirta „Blu-ray Disc“ formatui, panaši į sistemą CSS (Content Scramble System), skirtą DVD formatui, todėl sistema AACS saugomų duomenų atkūrimui, analoginio signalo išvesčiai ir pan. taikomi tam tikri apribojimai. Šio prietaiso veikimas ir apribojimai gali skirtis priklausomai nuo jo įsigijimo momento, kadangi paminėti AACS apribojimai pagaminus šį prietaisą gali būti pritaikyti kitaip arba pakeisti.
yBe to, BD-ROM ženklas ir BD+ papildomai
naudojami kaip „Blu-ray Disc“ formato duomenų apsaugos sistemos, kurios reiškia tam tikrus apribojimus, įskaitant apribojimus BD-ROM ženklu ir (arba) BD+ saugomo turinio atkūrimui. Papildomos informacijos apie AACS, „BD-ROM Mark“, BD+ ar šį produktą gausite susisiekę su Klientų aptarnavimo tarnyba.
yDaugelis BD-ROM / DVD diskų yra užkoduoti
apsaugos nuo kopijavimo technologija. Dėl šios priežasties leistuvą reikia jungti tik tiesiai prie televizoriaus, o ne vaizdo magnetofono. Prijungus prietaisą prie vaizdo magnetofono, atkuriant apsaugotą nuo kopijavimo diską bus matomas iškraipytas vaizdas.
yŠiame prietaise naudojama autorių teisių
apsaugos technologija, kurią saugo JAV patentai bei kitos intelektualinės nuosavybės teisės. Šios technologijos su autoriaus teisių apsauga naudojimą turi įgalioti bendrovė „Rovi“, ji yra skirta naudoti namie bei kitai ribotai peržiūrai, nebent „Rovi“ suteikė kitokio pobūdžio leidimą. Draudžiama atlikti atbulinę inžineriją ar ardyti.
yPagal JAV ir kitų šalių autorių teisių įstatymus,
neleistinas televizijos programų, vaizdajuosčių, BD-ROM, DVD, CD diskų ir kitų medžiagų įrašymas, naudojimas, demonstravimas, platinimas ar koregavimas gali užtraukti administracinę ir (arba) baudžiamąją atsakomybę.
Svarbus pareiškimas dėl televizorių spalvų sistemos
Šio leistuvo spalvų sistema kinta priklausomai nuo leidžiamo disko.
Pavyzdžiui, jei leistuvas leidžia diską su NTSC spalvų sistema, vaizdas išvedamas kaip NTSC signalas.
Visus signalus iš leistuvo gali priimti tik daugialypės sistemos televizorius.
yJei jūsų televizorius atitinka PAL spalvų sistemą,
per jį žiūrėdami NTSC formatu įrašytus diskus matysite tik iškraipytus vaizdus.
yDaugialypės spalvų sistemos televizoriai sistemą
keičia automatiškai, pagal priimamą signalą. Jei spalvų sistema nepakeičiama automatiškai, išjunkite televizorių ir vėl jį įjunkite: ekrane pasirodys normalūs vaizdai.
yNet jei NTSC spalvų sistemos diskas jūsų
televizoriuje rodomas teisingai, jūsų rašytuvas gali jų neįrašyti tinkamai.
Nuo ko pradėti 5
Atsargiai
>
yIlgai žiūrint 3D turinį, gali būti jaučiamas
svaigulys arba nuovargis.
yFilmų 3D režimu nerekomenduojama žiūrėti
sergantiems asmenims, vaikams ir nėščioms moterims.
yJeigu žiūrint 3D vaizdus jums skauda galvą,
jaučiate nuovargį arba svaigulį, primygtinai rekomenduojama sustabdyti atkūrimą ir pailsėti, kol vėl jausitės normaliai.
1
Turinys6
Turinys
1 Nuo ko pradėti
2 Saugos informacija 8 Įvadas 8 – Galimi leisti diskai ir šiame vadove
naudojami ženklai
9 – Apie „7“ ženklo rodinį 9 – Regiono kodas 9 – Sistemos pasirinkimas 9 – LG AV Remote 10 Nuotolinio valdymo pultelis 11 Priekinis pultas 11 Galinis skydelis
2 Prijungimas
12 Televizoriaus prijungimas 13 – Kas yra SIMPLINK? 13 – Raiškos nustatymas 14 Prijungimas prie stiprintuvo 15 – Jungimas prie stiprintuvo per HDMI
išvadą
15 – Jungimas prie stiprintuvo per
skaitmeninį garso išvadą 16 Jungimas prie namų tinklo 16 – Jungimas prie tinklo laidu 16 – Laidinio tinklo sąranka
3 Sistemos nustatymas
19 Pradinis nustatymas 20 Nuostatos 20 – Sąrankos nuostatų parinkimas 20 – Meniu [NETWORK] 21 – Meniu [DISPLAY] 23 – Meniu [LANGUAGE] 23 – Meniu [AUDIO] 25 – Meniu [LOCK] 26 – Meniu [OTHERS]
4 Eksploatavimas
28 Pagrindinio meniu vaizdas 28 – Meniu [HOME] naudojimas 28 – Kaip naudotis „Smart Share“ 29 Susietų prietaisų leidimas 29 – Disko leidimas 29 – „Blu-ray 3D“ diskų leidimas 30 – Rinkmenos leidimas iš disko / USB
prietaiso 31 – Rinkmenos leidimas iš tinklo serverio 32 Namų tinklo AK serverio naudojimas 32 – Apie „Nero MediaHome 4 Essentials“ 32 – „Nero MediaHome 4 Essentials“
įdiegimas 33 – Dalijimasis failais ir aplankais 33 – Reikalavimai sistemai 34 Bendra informacija apie atkūrimą 34 – Bazinės operacijos su vaizdo ir garso
turiniu 34 – Bazinės operacijos su nuotraukomis 34 – Disko meniu naudojimas 35 – Atkūrimo tęsimas 35 – Paskutinės scenos išsaugojimas 36 Ekraninis meniu 36 – Vaizdo įrašų atkūrimo valdymas 37 – Nuotraukos rodymo valdymas 38 Pažangusis atkūrimas 38 – Kartoti atkūrimą 38 – Konkrečios atkarpos kartojimas 38 – Atkūrimas nuo nurodyto laiko 39 – Subtitrų kalbos pasirinkimas 39 – Įvairaus garso klausymasis 39 – Peržiūra kitu kampu 39 – Televizoriaus kraštinių santykio
keitimas 40 – Subtitrų kodų puslapio keitimas 40 – Vaizdo režimo keitimas 40 – Turinio informacijos peržiūra 41 – Turinio sąrašo rodinio keitimas 41 – Subtitrų rinkmenos pasirinkimas 42 – Muzikos klausymasis skaidrių
demonstracijos metu 42 – [3D] parinkties nustatymas 43 Pažangios savybės 43 – Mėgavimasis technologija „BD-Live™“ 44 „Premium“ paslaugų naudojimas
44 „LG Smart World“ naudojimas 45 – Prisiregistravimas 45 – Turinio internete paieška 46 My Apps meniu
5 Trikčių šalinimas
47 Trikčių šalinimas 47 – Bendrieji nurodymai 48 – Tinklas 49 – Vaizdas 49 – Pagalba klientams 49 – Pareiškimas dėl atvirojo šaltinio
programinės įrangos
6 Priedas
50 Televizoriaus valdymas naudojant
pateiktąjį nuotolinio valdymo pultą
50 – Nuotolinio valdymo pulto nustatymas
televizoriui valdyti 51 Tinklo programinės įrangos naujinimas 51 – Pranešimas apie tinklo programinės
įrangos naujinimą 51 – Software Update 53 Papildoma informacija 53 – Reikalavimai failams 54 – AVCHD (pažangusis didelės raiškos
vaizdo kodekas) 55 – Apie DLNA 55 – Tam tikri reikalavimai sistemai 55 – Suderinamumo pastabos 56 Garso signalų išvesčių specifikacijos 58 Sričių kodų sąrašas 59 Kalbų kodų sąrašas 60 Prekių ženklai ir licencijos 62 Techniniai duomenys 63 Techninė priežiūra 63 – Prietaiso naudojimas 63 – Pastabos dėl diskų 64 Svarbi informacija apie tinklo paslaugas
Turinys 7
1
2
3
4
5
6
Dalis šio naudotojo vadovo turinio gali skirtis nuo Jūsų turimo grotuvo, priklausomai nuo jame įdiegtos programinės įrangos arba Jūsų paslaugos tiekėjo.
Nuo ko pradėti8

Įvadas

1

Galimi leisti diskai ir šiame vadove naudojami ženklai

Laikmena /
terminas
Blu-ray
DVD-ROM
DVD-R
DVD-RW
DVD+R
DVD+RW
(8 cm, 12 cm)
Logotipas Ženklas
e
y u i
r
o
y u i
yDiskai, pvz., lmų, kuriuos galima nusipirkti arba
išsinuomoti. y„Blu-ray 3D“ ir „Blu-ray 3D ONLY“ diskai. yBD-R/RE diskai, įrašyti BDAV formatu.
yBD-R/RE diskai, kuriuose laikomi lmų, muzikos
ar nuotraukų failai. yISO 9660+JOLIET, UDF ir „UDF Bridge“ formatas
yDiskai pvz lmų, kuriuos galima nusipirkti arba
išsinuomoti. yTik lmų režimas ir tik užbaigti diskai yTaip pat dera su dvisluoksniais diskais
Užbaigtas AVCHD formatas
yDVD±R/RW diskai, kuriuose yra lmų, muzikos
arba nuotraukų failų. yISO 9660+JOLIET, UDF ir „UDF Bridge“ formatas
Aprašymas
DVD-RW (VR) (8 cm, 12 cm)
Kompaktinė
plokštelė
(8 cm, 12 cm)
CD-R/RW
(8 cm, 12 cm)
Pastaba
Atsargiai
r
t
y u i
,
>
Tik VR režimas ir tik užbaigti diskai
Kompaktinė plokštelė
yCD-R/RW diskai, kuriuose yra lmų, muzikos
arba nuotraukų failų. yISO 9660+JOLIET, UDF ir „UDF Bridge“ formatas
Nurodo specialias pastabas ir naudojimo funkcijas.
Nurodo įspėjimus išvengti galimų pažeidimų dėl netinkamo naudojimo.
Pastaba
,
yPrietaisas gali nenuskaityti tam tikrų
CD-R/RW (DVD±R/RW ) diskų. Tai priklauso nuo jiems įrašyti naudotos įrangos ir pačių CD-R/RW (DVD±R/RW ) diskų.
yPriklausomai nuo įrašymo programinės
įrangos ir disko užbaigimo, kai kurie įrašyti diskai CD-R/RW, DVD±R/RW, BD-R/RE) gali nederėti su prietaisu.
yJei ant leistuvo lęšio atsiras nešvarumų /
teršalų arba jei BD-R/RE, DVD±R/RW ir CD-R/ RW diskai, įrašyti naudojant kompiuterį ar DVD / CD rašytuvą, bus pažeisti ar nešvarūs.
yJei diską įrašysite su kompiuteriu, net jei
jis bus įrašytas suderinamu formatu, tam tikrais atvejais dėl diskui sukurti naudotos programinės įrangos nuostatų jis gali būti nenuskaitomas. (dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į programinės įrangos platintoją).
yŠis leistuvas reikalauja, kad diskai ir įrašai
atitiktų tam tikrus techninius standartus: tik taip galima pasiekti optimalią atkūrimo kokybę.
yGamykloje įrašyti DVD automatiškai atitinka
šiuos standartus. Rinkoje egzistuoja daug skirtingų įrašomų diskų formatų (įskaitant CD-R su MP3 ar WMA failais), todėl siekiant suderinamumo diskai turi atitikti tam tikras išankstines sąlygas.
yNaudotojai turi atminti, kad, norint atsisiųsti
MP3 / WMA failus ir muziką iš interneto, reikia gauti leidimą. Mūsų bendrovė tokio leidimo suteikti negali. Leidimo visada reikėtų prašyti autoriaus teisių savininko.
yJei norite, kad jūsų formuotus
perrašomuosius diskus nuskaitytų LG leistuvai, turite nustatyti disko formato parinktį [Mastered]. Pasirinkę parinktį „Live System“, disko negalėsite naudoti su LG grotuvu. („Mastered/Live File System“: disko formavimo sistema „Windows Vista“ operacinėje sistemoje)
Nuo ko pradėti 9

Apie „7“ ženklo rodinį

Veikiant televizoriaus ekrane gali pasirodyti „7“. Tai reiškia, kad šiame vadove aprašyta funkcija konkrečioje laikmenoje nepasiekiama.

Regiono kodas

Ant šio prietaiso galinės dalies yra išspausdintas regiono kodas. Šis prietaisas gali leisti tik tuos BD­ROM ar DVD diskus, kurie yra pažymėti tuo pačiu regiono kodu, kaip ir prietaiso galinėje dalyje arba žodeliu ALL (visi).

Sistemos pasirinkimas

Atidarykite disko dėklą mygtuku B (OPEN/CLOSE), po to pasirinkite reikiamą spalvų sistemą (PAL / NTSC /AUTO), nuspausdami ir laikydami nuspaustą mygtuką M (PAUSE) ilgiau kaip penkias sekundes.

LG AV Remote

Šį leistuvą per namų tinklą galima valdyti „iPhone“ arba „Android“ telefonu. Šis leistuvas ir jūsų telefonas turi būti prijungti prie jūsų belaidžio tinklo įrenginio, pvz. prieigos taško. Apsilankykite „Apple iTunes“ arba „Google Android Market“ („Google Play Store“) ir sužinokite daugiau apie „LG AV Remote“.
1
Nuo ko pradėti10

Nuotolinio valdymo pultelis

1
Maitinimo elemento įdėjimas
Nuimkite galinį nuotolinio valdymo pulto dangtelį ir įdėkite (AAA talpos) maitinimo elementą R03, tinkamai atitaikydami 4 ir 5 polius.
• • • • • • a • • • • • •
(POWER): įjungia išjungia
1
leistuvą.
(OPEN/CLOSE): atidaro /
B
uždaro disko stalčiuką. Skaičių mygtukai (0–9): Parenka
sunumeruotas meniu parinktis. CLEAR: Pašalina skaičių
slaptažodžio arba tinklo ryšio nustatymo metu.
REPEAT (h): kartoja pageidaujamą dalį arba seką.
• • • • • • b • • • • •
c/v
arba pirmyn.
C/V
kito arba ankstesnio skyriaus / takelio / failo.
Z d M
• • • • • • c • • • • •
HOME ( [Home Menu].
TITLE/POPUP: parodo DVD disko titulinį meniu arba BD-ROM disko iškylantį meniu.
INFO/MENU (m): parodo arba išeina iš ekraninio rodinio.
Kryptiniai mygtukai: meniu nurodo parinktį.
ENTER (b): patvirtina meniu išranką.
BACK (1): Išjungia meniu, arba sugrįžtama į ankstesnį langą.
?
DISC MENU: leidžia pasiekti disko meniu.
(SCAN): ieško atgal
(SKIP): pereina prie
(STOP): stabdo atkūrimą. (PLAY): pradeda atkurti. (PAUSE): pristabdo atkūrimą.
): parodo arba išeina iš
: Šis mygtukas nepasiekiamas.
• • • • • • d • • • • •
Spalvoti mygtukai (R, G, Y, B): Naudojama BD-ROM meniu
naršymui. Taip pat naudojami kaip šaukinių mygtukai konkretiems meniu.
TV valdymo mygtukai: žr 50 psl.

Priekinis pultas

Nuo ko pradėti 11
1
Disko stalčiukas
a
Ekranėlis
b
Nuotolinio valdymo pultelio jutiklis
c
(OPEN/CLOSE)
d B

Galinis skydelis

KS maitinimo kabelis
a
Vietinio tinklo prievadas
b
(PLAY / PAUSE)
e N
(STOP)
f Z g 1/! h
c d
(POWER)
USB prievadas
HDMI OUT DIGITAL AUDIO OUT (COAXIAL)
Prijungimas12

Televizoriaus prijungimas

Jei turite televizorių arba monitorių su HDMI jungtimi, galite prijungti šį leistuvą prie jų HDMI kabeliu (A tipo, High Speed HDMI™ Cable).
2

Prijungimas

HDMI
kabelis
Nustatykite televizoriaus HDMI šaltinį (žr. televizoriaus savininko vadovą).
Pastaba
,
Kad prijungtumėte geriausiai, perskaitykite televizoriaus, stereosistemos ir kitų įrenginių vadovus.
Prietaiso užpakalinė dalis
Televizorius
Papildoma informacija apie HDMI
yJungdami su HDMI ar DVI suderinamą prietaisą:
-Pamėginkite išjungti HDMI/DVI prietaisą ir šį leistuvą. Tada įjunkite HDMI/DVI prietaisą, palaukite apie 30 sekundžių ir įjunkite šį leistuvą.
-Patikrinkite, ar prijungto prietaiso vaizdo įvestis nustatyta tinkamai (turi būti nurodytas šis leistuvas).
-Patikrinkite, ar prijungtas įtaisas dera su 720x576p, 1 280x720p, 1 920x1 080i arba 1 920x1 080p vaizdo įvestimi.
ySu šiuo prietaisu veiks ne visi HDMI ar DVI
prietaisai, derantys su HDCP.
-HDCP standarto neatitinkančiame prietaise vaizdas gali būti rodomas netinkamai.
Pastaba
,
yJei prijungtas HDMI prietaisas nepriima
leistuvo garso signalo, galbūt iškraipomas HDMI prietaiso garsas arba jis išvis netransliuojamas.
yNaudojant HDMI jungtį, galima keisti HDMI
išvesties raišką (žr. temą „Raiškos nustatymas“ 13 psl.).
yNaudodamiesi meniu [Settings] punktu
[HDMI Color Setting] (žr. 22 psl.), pasirinkite HDMI OUT vaizdo išvesties tipą.
yJei keisite raišką, kai laidai jau bus sujungti,
gali kilti gedimų. Šiai problemai pašalinti išjunkite ir vėl įjunkite leistuvą.
yKai HDMI jungtis su HDCP būna nepatikrinta,
įjungiamas juodas televizoriaus ekranas. Šiuo atveju reikia patikrinti HDMI jungtį arba atjungti HDMI kabelį.
yEkrane pastebėję triukšmo arba linijų,
patikrinkite HDMI kabelį (jo ilgis paprastai ribojamas iki 4,5 m).
Prijungimas 13

Kas yra SIMPLINK?

HDMI kabeliu sujungus šį prietaisą su LG televizoriumi, turinčiu funkciją SIMPLINK, kai kurias šio prietaiso funkcijas galima valdyti televizoriaus nuotolinio valdymo pulteliu.
LG televizoriaus nuotolinio valdymo pultelio valdomos funkcijos: leidimas, pristabdymas, nuskaitymas, praleidimas, stabdymas, maitinimo išjungimas ir kt.
Žr. televizoriaus savininko vadovą, kur pateikiama išsamios informacijos apie funkciją SIMPLINK.
LG televizorius su SIMPLINK funkcija yra žymimas atitinkamu logotipu (žr. pirmiau).
Pastaba
,
Priklausomai nuo disko tipo ar atkūrimo būsenos, kai kurios SIMPLINK operacijos gali skirtis nuo jų paskirties arba neveikti išvis.

Raiškos nustatymas

Į lizdą HDMI OUT grotuvas gali perduoti skirtingų raiškų vaizdą. Raišką galima keisti per meniu [Settings] meniu.
1. Paspauskite HOME (
2. Mygtukais
ENTER (b). Pasirodys meniu [Settings].
3. Mygtukais
spauskite mygtuką D, kad pereitumėte į antrąjį lygį.
4. Mygtukais
ir spauskite ENTER (b), kad pereitumėte į trečiąjį lygį.
5. Mygtukais raišką ir spauskite mygtuką ENTER (b) išrankai patvirtinti.
A/D
W/S
W/S
W/S
).
parinkite [Settings] ir spauskite
pasirinkite punktą [DISPLAY] ir
pasirinkite punktą [Resolution]
nurodykite pageidaujamą
2
Prijungimas
2
Prijungimas
Prijungimas14
Pastaba
,
yJeigu jūsų televizorius nepriima leistuvu
nustatytos raiškos, toliau aprašytu būdu galite nustatyti 576p raišką:
1. Mygtuku B atidarykite disko stalčiuką.
2. Nuspauskite Z (STOP) ir palaikykite ilgiau nei 5 sekundes.
yJeigu raišką nustatote rankiniu būdu ir
paskui prijungiate grotuvo HDMI lizdą prie televizoriaus, o televizorius šios raiškos nepriima, raiškos nustatymas pakeičiamas į [Auto].
yJeigu pasirenkate raišką, kurios televizorius
nepalaiko, ekrane rodomas įspėjimasis pranešimas. Pakeitus raišką, jeigu nieko ekrane nematote, palaukite 20 sekundžių, tuomet raiška bus automatiškai nustatyta į ankstesnį raiškos nustatymą.
y1080p vaizdo išvesties kadrų sparta gali būti
automatiškai nustatyta į 24 Hz arba 50 Hz, priklausomai nuo prijungto televizoriaus galimybių ir pageidavimų, ir atsižvelgiant į tikrąją BD-ROM disko turinio vaizdo kadrų spartą.

Prijungimas prie stiprintuvo

Prijunkite vienu iš šių būdų, priklausomai nuo turimos įrangos galimybių.
y„HDMI Audio“ jungtis (15 psl.) ySkaitmeninė garso jungtis (15 psl.)
Kadangi garso išvesties tipui įtakos turi daug veiksnių, išsamesnės informacijos rasite temoje „ Garso signalų išvesčių specikacijos“ (56 psl.).
Apie skaitmeninį daugiakanalį garsą
Skaitmeninė daugiakanalė jungtis užtikrina geriausią garso kokybę. Jos klausytis reikia daugiakanalio garso / vaizdo imtuvo, derančio su vienu arba keliais garso formatais, su kuriais savo ruožtu dera jūsų leistuvas. Žr. garso / vaizdo imtuvo priekyje ir jo vadove pateikiamus logotipus („PCM Stereo“, „PCM Multi-Ch“, „Dolby Digital“, „Dolby Digital Plus“, „Dolby TrueHD“, DTS ir (arba) DTS-HD).
Prijungimas 15

Jungimas prie stiprintuvo per HDMI išvadą

HDMI kabeliu prijunkite leistuvo HDMI išvadą prie atitinkamo savo stiprintuvo įvado.
Prietaiso užpakalinė dalis
HDMI kabelis
Imtuvas / stiprintuvas
HDMI kabelis
Televizorius

Jungimas prie stiprintuvo per skaitmeninį garso išvadą

Skaitmeniniu garso kabeliu prijunkite leistuvo COAXIAL OUT išvadą prie atitinkamo savo stiprintuvo įvado.
Prietaiso užpakalinė dalis
2
Prijungimas
Coaxial kabelis
Imtuvas / stiprintuvas
Jums reikės suaktyvinti leistuvo skaitmeninį išvadą (žr. temą „Meniu [AUDIO]“ (23 psl.)).
HDMI kabeliu prijunkite stiprintuvo HDMI išvadą prie televizoriaus HDMI įvado (jei šis tokį turi). (Žr. stiprintuvo naudotojo vadovą)
Jums reikės suaktyvinti leistuvo skaitmeninį išvadą (žr. temą „Meniu [AUDIO]“ (23 psl.)).
Prijungimas16

Jungimas prie namų tinklo

Šį grotuvą galima prijungti prie vietinio tinklo (LAN), naudojant galinėje plokštėje esantį LAN prievadą. Prijungus prietaisą prie plačiajuosčio namų tinklo, galima atnaujinti programinę įrangą, naudotis sąveikiosiomis „BD-LIVE“ ir interneto turinio
2
paslaugomis.
Prijungimas

Jungimas prie tinklo laidu

Prijungus prietaisą prie namų tinklo laidu, užtikrinamas maksimalus našumas, kadangi sujungti prietaisai sąveikauja tiesiogiai su tinklu ir jų veiklos netrikdo radijo ryšio trukdžiai.
Žr. savo tinklo prietaiso dokumentaciją, kur rasite papildomų instrukcijų.
Įprastu LAN arba eterneto kabeliu sujunkite leistuvo LAN prievadą su atitinkamu jūsų modemo ar kelvedžio lizdu.
Pastaba
,
yPrijungiant arba atjungiant LAN kabelį,
reikia laikyti už kištuko. Atjungiant negalima traukti už LAN kabelio: būtina pirmiausia paspausti ksatorių.
yPrie LAN prievado nejunkite modulinio
telefono kabelio.
yKadangi prijungti galima įvairiomis
kongūracijomis, laikykitės savo telekomunikacijų įmonės arba interneto ryšio tiekėjo nurodytų specikacijų.
yJeigu jums reikalinga prieiga prie DLNA
serveriuose saugomų duomenų turinio, tai grotuvą reikia prijungti maršrutizatoriumi prie to paties vietinio tinklo.
yNorėdami nustatyti savo AK kaip DLNA
serverį, AK įdiekite „Nero MediaHome 4“. (žr. 32 psl.)
Plačiajuostė paslauga
Kelvedis
DLNA sertikuoti serveriai
Prietaiso užpakalinė dalis

Laidinio tinklo sąranka

Jei vietiniame tinkle (LAN) yra DHCP serveris, per laidinę jungtį šiam leistuvui bus automatiškai priskirtas IP adresas. Fiziškai prijungus prietaisą, kai kuriuose namų tinkluose reikės papildomai pakoreguoti leistuvo tinklo nuostatas. Nuostatų [NETWORK] koregavimas aprašomas toliau.
Paruošimas
Prieš nustatant laidinį tinklą, reikia prie jūsų namų tinklo prijungti plačiajuostį internetą.
Prijungimas 17
1. Meniu [Settings] parinkite nuostatą [Connection Setting] ir spauskite ENTER (b).
2. Perskaitykite pasiruošimo naudojimui tinkle nurodymus ir paspauskite klavišą ENTER (b), kai [Start] šviečia.
Prietaisas automatiškai prisijungs prie tinklo.
Advanced Setting
Jeigu norite nustatyti tinklo parametrus rankiniu būdu, tai pasinaudokite [Advanced Setting] punktą, esantį [Network Setting], po to paspauskite klavišą ENTER (b).
1. Mygtukais [Dynamic] arba [Static].
Paprastai pakanka nurodyti [Dynamic], kad IP adresas būtų priskirtas automatiškai.
Jei tinkle nėra DHCP serverio ir jūs norite rankiniu būdu nustatyti IP adresą, mygtukais
W/S/A/D
[Static] ir nurodykite parametrus [IP Address], [Subnet Mask], [Gateway] bei [DNS Server]. Jei įvesdami numerį padarysite klaidą, paspauskite CLEAR, kad pašalintumėte pažymėtą dalį.
2. Norėdami aktyvinti tinklo nustatymus, pasirinkite [Next] ir paspauskite ENTER (b).
W/S/A/D
Pastaba
,
bei skaičių klavišais pasirinkite
ir pasirinkite
W/S
parinkite IP režimą:
2
Prijungimas
Ekrane rodoma prisijungimo prie tinklo būsena.
3. Paspauskite klavišą ENTER (b), kai šviečia [OK], užbaigdami prisijungimo prie tinklo parametrų nustatymą.
Prijungimas18
Pastabos dėl tinklo ryšio
yDidžiąją dalį tinklo ryšio problemų sąrankos
metu galima pašalinti tiesiog atstatant kelvedį arba modemą. Prijungę leistuvą prie namų tinklo, greitai išjunkite pastarojo kelvedį ar kabelinį modemą arba ištraukite jų maitinimo kištuką iš elektros tinklo. Tada vėl prijunkite.
yPriklausomai nuo interneto paslaugų teikėjo (IPT),
su juo sudarytoje sutartyje gali būti numatytas
2
Prijungimas
skaičius prietaisų, kuriems bus tiekiamas interneto ryšys. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į savo IPT.
yMūsų bendrovė neatsako už leistuvo gedimus ir
(arba) internetinių funkcijų triktis dėl ryšio klaidų / trikčių, susijusių su jūsų plačiajuosčio interneto ryšiu ar kita įranga.
yMūsų bendrovė nekuria ir neteikia BD-ROM
diskų internetu pasiekiamų paslaugų, be to, mūsų bendrovė neatsako už jų veikimą ar pasiekiamumo tęstinumą. Kai kuri su diskais susijusi medžiaga, gaunama interneto ryšiu, gali nederėti su šiuo leistuvu. Jei turite klausimų dėl tokio turinio, susisiekite su disko gamintoju.
yTam tikram interneto turiniui gali reikėti
spartesnio plačiajuosčio ryšio.
yNet jei leistuvas yra tinkamai prijungtas ir
sukongūruotas, tam tikras interneto turinys gali neveikti tinkamai dėl interneto ryšio kamščių ar jūsų interneto tiekimo kokybės / pralaidos, taip pat – turinio tiekėjo pusėje kilusių problemų.
yDėl tam tikrų plačiajuostį interneto ryšį tiekiančio
IPT apribojimų gali nebūti galimybės atlikti tam tikrų su interneto turiniu susijusių operacijų.
yVisus IPT nustatytus mokesčius, įskaitant
(neapsiribojant) prisijungimo mokesčius sumoka naudotojas.
yLaidinei jungčiai su šiuo leistuvu reikalingas
„10 Base-T“ arba „100 Base-TX“ vietinio tinklo prievadas. Jei jūsų gaunama interneto paslauga neleidžia realizuoti tokios jungties, leistuvo prijungti negalėsite.
yNorint naudotis paslauga „xDSL“, reikalingas
kelvedis.
yNorint naudotis DSL paslauga, reikalingas DSL
modemas, o kabelinio modemo paslauga – kabelinis modemas. Priklausomai nuo abonentinės sutarties su jūsų IPT prieigos metodo, jums gali nebūti suteikta galimybės naudotis šio leistuvo siūloma interneto prieigos funkcija arba gali būti ribojamas vienu metu prijungtų prietaisų skaičius (jei jūsų IPT riboja abonementą ir galima prijungti tik vieną prietaisą, prijungus kompiuterį gali nebepavykti prijungti leistuvo).
yJūsų IPT gali riboti ir kelvedžio naudojimo
galimybę arba ją drausti. Tai priklauso nuo IPT politikos ir taikomų apribojimų. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės tiesiai į savo IPT.
Sistemos nustatymas 19

Pradinis nustatymas

Įjungus prietaisą pirmąjį kartą, ekrane rodomas pradinio nustatymo vedlys. Pasirinkite kalbą, kuria ekrane bus pateikiama informacija, ir tinklo nustatymus, pasinaudodami vedliu.
1. Paspauskite klavišą 1 (POWER). Ekrane rodomas pradinio nustatymo vedlys.
2. Pasinaudokite pasirinkimui, po to paspauskite klavišą ENTER (b).
3. Perskaitykite ir atlikite prisijungimo prie tinklo pasiruošimo nurodymus, p to paspauskite klavišą ENTER (b), kai šviečia [Start].
W/S/A/D
kalbos
4. Patikrinkite visus nustatymus, atliktus ankstesnių veiksmų metu.
Paspauskite klavišą ENTER (b), kai šviečia [Finish], užbaigdami pradinį nustatymą. Jeigu kuriuos nors parametrus reikia pakeisti, tai pasinaudokite po to paspauskite ENTER (b).
W/S/A/D
ir pasirinkite 1,
3

Sistemos nustatymas

Jeigu prietaisas prisijungė prie belaidžio tinklo, tai tinklo parametrų nustatymas bus užbaigtas automatiškai.
Žr. tinklo parametrų nustatymo nurodymus skyriuje „Jungimas prie namų tinklo“ (16 psl.).
Sistemos nustatymas20

Nuostatos

Sąrankos nuostatų parinkimas

Leistuvo nuostatas galima pakeisti per meniu [Settings].
1. Paspauskite HOME (
3
Sistemos nustatymas
2. Mygtukais
3. Mygtukais
ENTER (b). Pasirodys meniu [Settings].
A/D
W/S
spauskite mygtuką D, kad pereitumėte į antrąjį lygį.
).
parinkite [Settings] ir spauskite
pasirinkite sąrankos punktą ir

Meniu [NETWORK]

Norint naudotis programinės įrangos naujiniais, „BD Live“ ir interneto turinio paslaugomis, reikalingos [NETWORK] nuostatos.
Connection Setting
Jeigu jūsų namų tinklas yra paruoštas prijungti grotuvą, grotuvą reikia nustatyti ryšiui tinkle. (Žr. skyrių „Prijungimas prie namų tinklo“, esantį p. 16.)
Connection Status
Jeigu norite patikrinti šio grotuvo tinklo būseną, pasirinkite parinktį [Connection Status] ir spauskite ENTER (b), kad patikrintumėte, ar nustatytas tinklo ir interneto ryšys.
BD-LIVE connection
Naudojant BD-Live funkciją, galite apriboti interneto prieigą.
[Permitted]
Interneto prieiga leidžiama visam BD-Live turiniui.
[Partially permitted]
Interneto prieiga leidžiama tik tam BD-Live turiniui, kuris turi savininkų sertikatus. Interneto prieiga ir AACS interneto funkcijos yra draudžiamos visiems BD-Live turiniams, neturintiems sertikatų.
[Prohibited]
Interneto prieiga draudžiama visam BD-Live turiniui.
4. Mygtukais punktą ir spauskite ENTER (b), kad pereitumėte į trečiąjį lygį.
5. Mygtukais nuostatą ir spauskite mygtuką ENTER (b) išrankai patvirtinti.
pasirinkite antrąjį sąrankos
W/S
nurodykite pageidaujamą
W/S
Loading...
+ 45 hidden pages