Wacom GRAPHIRE4 User Manual [nl]

G
E
BRUIKEN
P
D
T
A
NPASSEN
A
P
D
T
P
R
P
N
E
AADLOZE
R
BLET
A
N
E
AADLOZE
R
A
BLET
P
P
-
O
U
M
NU
E
O
PLOSSEN
N
I
HOUD
UIS
M
UIS
M
DEX
N
I
1
Gebruikershandleiding voor Windows en Macintosh
®
N
HOUD
I
N
I
DEX
®
1
2
Wacom Graphire
®
4-gebruikershandleiding Windows
I
N
HOUD
®
en Macintosh
DEX
I
N
®
Nederlandse versie 1.0, 21 april 2005 Copyright © WACOM Company, Limited, 2005 Alle rechten voorbehouden. Behalve voor strikt persoonlijk gebruik mag geen enkel onderdeel van deze handleiding
worden gereproduceerd. Wacom behoudt zich het recht voor de inhoud van dit document zonder voorafgaande kennisgeving te wijzigen. Wacom heeft ernaar gestreefd in deze handleiding zo recent en nauwkeurig mogelijke informatie op te nemen. Wacom behoudt zich echter het recht voor specificaties en productconfiguraties naar eigen goeddunken zonder voorafgaande kennisgeving te wijzigen en zonder verplichting dergelijke wijzigingen in deze handleiding op te nemen.
Let op het Penabled-logo om u ervan te verzekeren dat het natuurlijke gevoel en de superieure prestaties van de door Wacom gepatenteerde draadloze en batterijloze pentechnologie binnen uw bereik liggen.
Graphire, Penabled, en Wacom zijn geregistreerde handelsmerken van WACOM Company, Limited. Adobe, Reader en Photoshop zijn geregistreerde handelsmerken of handelsmerken van Adobe Systems Incorporated
in de Verenigde Staten en/of andere landen. Microsoft en Windows zijn geregistreerde handelsmerken of handelsmerken van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en/of andere landen. Apple, het Apple-logo en Macintosh zijn geregistreerde handelsmerken van Apple Computer, Inc. in de VS en andere landen. Alle overige bedrijfs- en productnamen die in dit document worden vermeld, kunnen handelsmerken zijn en/of als handelsmerken zijn geregistreerd. De producten van derden worden uitsluitend om informatieve redenen vermeld. De vermelding van dergelijke producten vormt geen goedkeuring of aanbeveling ervan. Wacom is niet aansprakelijk voor de prestaties of het gebruik van deze producten.
ExpressKey is een geregistreerd handelsmerk van Ginsan Industries, Inc. en wordt gebruikt met toestemming.
N
HOUD
I
N
I
DEX
2
I
N
HOUD
INHOUD
Over de handleiding 4 Door de handleiding navigeren 5
HET GR Tabletfuncties 6 Invoerapparaten 7 De werkruimte indelen 8 De draadloze pen gebruiken 9
De draadloze muis gebruiken 14 Het tablet gebruiken 15
AANPASSEN Het regelpaneel openen 18 Overzicht van het regelpaneel 19 Instellingen van het regelpaneel 19
APHIRE4-TABLET GEBRUIKEN 6
De pen vasthouden 9 Aanwijzen 10
en 11
Klikk Slepen 11 De penknoppen gebr
uiken 12 Tekenen met drukgevoeligheid 12 Gummen 13 Oefening om de coördinatie tussen ogen en
hand te verbeteren 13
De ExpressKeys en het tabletwiel gebruiken 16 Het uiterlijk van het tablet aanpassen 17
18
De pen aanpassen 20
De gevoeligheid van de penpunt en het gum, en dubbelklikken instellen 21
De penknoppen aanpassen 22 Knopfuncties 23
De draadloze muis aanpassen 25
De muisknoppen aanpassen 26
Tabletmodus 27
Gedeelte van het schermgebied 30 Gedeelte van het tabletgebied 31 De muissnelheid instellen 31
De tab
letfuncties aanpassen 32
op-up Menu aanpassen 33
Het P
DEX
I
N
3
PROBLEMEN OPLOSSEN 34 Het tablet testen 35 De invoerapparaten testen 35 Probleemoplossingstabellen 36
Algemene problemen 36 Windows-problemen 39
Macintosh-problemen 40 Technische ondersteuning 41 Stuurprogramma's downloaden 42
BIJLAGE
43
Onderhoud van het tablet en de invoerapparaten 44
De penpunt v
ervangen 44 De software van het tablet verwijderen 45 Productspecificaties 45
Algemene specificaties voor alle Graphire4-tabletten 45
Graphire4 4x5 / A6-tablet (model CTE-440) 46 Graphire4 6x8 / A5-tablet (model CTE-640) 46 Graphire4-pen (model EP-140E) 46
Graphire4 draadloze muis (model EC-140) 46 Productinformatie 47 Onderdelen en accessoires bestellen 47 Radio- en televisie-interferentie 48
FCC-verklaring 48
CE-verklaring 48 Licentie en garanties (wereldwijd, behalve Europa,
Afrika en het Midden-Oosten) 49
Softwarelicentie 49
Beperkte garantie (VS en Canada) 49
Garantieservice in de VS en Canada 50
Garantie op verkoop buiten de VS en Canada 51 Licentie en garanties (Europa, Afrika en
het Midden-Oosten) 52
Softwarelicentieovereenkomst 52
Recht om de Software te gebruiken 52
Beper
kte garantie 52
ERKLARENDE WOORDENLIJST 54
V
X 56
INDE
N
I
HOUD
N
I
DEX
3
I
N
HOUD
DEX
I
N
4
Over de handleiding
Deze interactieve gebruikershandleiding biedt u snel toegang tot informatie over het Graphire4-pentablet. Met één klik op een navigatieknop of een onderstreept woord verplaatst u zich door de handleiding. Tenzij anders aangegeven, is de informatie van toepassing op Windows en Macintosh en zijn de afbeeldingen van de schermen afkomstig van het Windows-platform.
In de inhoud
Het Graphire4-tablet gebruiken is het instructiehoofdstuk dat u wegwijs maakt in de vele mogelijkheden van het Graphire4-pentablet. U vindt er een beschrijving van het pentablet, een overzicht van de kenmerken en functies van elk Graphire4-invoerapparaat en oefeningen voor nieuwe gebruikers. Wie nog niet vertrouwd is met het gebruik van pentabletten, leert hier enkele basisvaardigheden.
Aanpassen Graphire-muis en het tablet volledig zijn afgestemd op uw manier van werken.
Wilt u het tablet en de apparaten testen? Hebt u hulp nodig om een probleem op te lossen? Prob
oplossen biedt een antwoord op veelgestelde vragen.
In de bijlage vindt u informatie van uiteenlopende aard: tips voor het onderhouden van het tablet en de bijbehorende apparaten, de procedure voor het verwijderen van de tabletsoftware van uw systeem, uw licentie en garantie en nog veel meer.
Opmerking: deze handleiding bevat geen informatie over het installeren van het tablet. Raadpleeg de
desbetreffende snelgids en het automatische software-installatieprogramma (op de cd van het tablet) voor meer informatie over de installatie van het Wacom-tablet.
Raadpleeg door de handleiding na Enkele andere aandachtspunten:
Toetsen op het toetsenbord, dialoogvensters en opties op het regelpaneel worden met
HOOFDLETTERS
U kunt altijd de zoomfunctie van Acrobat Reader gebruiken om de handleiding groter op het scherm weer te geven.
De volgende informatie wordt niet bij dit product meegeleverd: specifieke informatie over uw eigen computerhardware en besturingssysteem en informatie over de door u gebruikte toepassingen. Voor dit soort informatie kunt u terecht in de handleidingen en cd-rom’s van uw computer, besturingssysteem en toepassingen.
Veel grafische toepassingen ondersteunen functies van de Graphire4, bijvoorbeeld drukgevoeligheid en gummen. Op de website van Wacom vindt u een overzicht van de toepassingen die deze functies ondersteunen (zie productinf een bepaalde toepassing, leest u in de handleiding van de toepassing in kwestie.
kunt u direct naar een onderwerp gaan door erop te klikken.
toont u hoe u de instellingen van het regelpaneel wijzigt, zodat de Graphire4-pen, de
vigeren als u voor het eerst een elektronisch document gebruikt.
KLEINE
weergegeven.
ormatie). Hoe u optimaal gebruikmaakt van de functies van de Graphire4 in
lemen
N
I
HOUD
N
I
DEX
4
I
N
HOUD
Door de handleiding navigeren
Gebruik de navigatieknoppen om door de handleiding te navigeren:
Gaat naar de voorpagina.
INHOUD
INDEX
KOPTEKST
onderwerp
Gaat naar de Inhoud.
Gaat naar de Index.
Gaat naar de laatste pagina die u hebt geraadpleegd.
Vorige pagina of volgende pagina.
Gaat naar het begin van een hoofdstuk.
Gaat naar het desbetreffende onderwerp.
Vervolg van het onderwerp.
DEX
I
N
5
Acrobat Reader biedt extra hulpmiddelen om de handleiding te gebruiken en af te drukken. Raadpleeg de Help van Adobe Reader voor meer informatie.
N
I
HOUD
N
I
DEX
5
6
HET
I
N
HOUD
DEX
I
N
GRAPHIRE4-TABLET GEBRUIKEN
In dit hoofdstuk maakt u kennis met het Graphire4-pentablet dat uit twee elementen bestaat: een tablet dat dienst doet als werkblad, en de in
voerapparaten, die u op het tablet gebruikt.
De snelste manier om het tablet te leren kennen is u vertrouwd te maken met het uiterlijk en de kenmerken ervan. Als u geen ervaring hebt met pentabletten en invoerapparaten voor pentabletten, leest u de volgende gedeelten, zodat u vertrouwd geraakt met het gebruik van de Graphire4-invoerapparaten.

Tabletfuncties

voerapparaten
In De werkruimte indelen De draadloze pen gebruiken De draadloze muis gebruiken Het tablet gebruiken
Tabletfuncties
Kabel.
Aanpasbare ExpressKeys en tabletwiel. Raadpleeg de
tabletfuncties aanpassen.
Actieve gebied.
Opbergvak voor pen.
Statuslampje.
Schuifgrendels van transparant deksel.
Transparant tabletdeksel. Zie ook
het uiterlijk van het tablet aanpassen.
N
I
HOUD
Afbeelding van 4x5 / A6
N
I
DEX
6
ET
RAPHIRE
H
G
TABLET
4-
GEBRUIKEN
I
N
HOUD
DEX
I
N

Invoerapparaten

De Graphire4-invoerapparaten zijn draadloos, hebben geen batterijen nodig en zijn ergonomisch ontworpen.
Gum.
Penknoppen.
Vingerwiel. Een geïntegreerde middenknop en
rollend wiel om omhoog en omlaag te scrollen in een actief venster. Het vingerwiel kan ook worden gebruikt om een aantal andere handelingen uit te voeren.
ervangbare
V penpunt.
Graphire4-pen. De pen is een
drukgevoelig apparaat om uit de losse hand afbeeldingen te bewerken en natuurlijk ogende pennenstreken en penseelstreken te maken. Bovendien is het een efficiënt middel om aantekeningen te maken in toepassingen die handschriftherkenning ondersteunen.
7
Penhouder
Programmeerbare knoppen
kunnen worden aangepast aan uw manier van werken.
N
HOUD
I
Graphire4 draadloze muis. De draadloze
muis is een ideaal apparaat om te navigeren, waarmee u alle taken kunt uitvoeren die u voorheen met een gewone muis uitvoerde.
Opmerking: de draadloze muis wordt niet met alle productconfiguraties meegeleverd.
N
I
DEX
7
ET
RAPHIRE
H
G
TABLET
4-
GEBRUIKEN
I
N
HOUD
DEX
I
N

De werkruimte indelen

U zult minder snel moe worden als u zorgt voor een comfortabele werkhouding. Plaats het tablet, de invoerapparaten en het toetsenbord altijd binnen handbereik. Plaats het beeldscherm zo dat u er comfortabel voor zit en uw ogen minimaal worden belast. Aanwijzen is eenvoudiger als u het tablet zo plaatst dat de schermcursor zich in dezelfde richting verplaatst als uw hand op het tablet.
Enkele andere aandachtspunten:
Las tijdens het werk korte pauzes in om uw spieren te strekken en te ontspannen.
Houd de apparaten losjes in de hand.
Wissel gedurende de dag taken en apparaten af.
Zorg ervoor dat u steeds een goede werkhouding aanneemt. Vermijd oncomfortabele houdingen en herhaalde bewegingen zo veel mogelijk.
Neem een andere houding aan als u enig ongemak ondervindt.
8
Opmerking: Wacom maakt geen enkele belofte of verleent geen enkele garantie dat deze producten RSI-gerelateerde
aandoeningen of kwetsuren ten dele of volledig zouden voorkomen of genezen. Sommige gebruikers kunnen baat vinden bij het gebruik ervan, anderen wellicht niet. Raadpleeg een deskundige voor de beste behandeling van uw specifieke aandoening.
Raadpleeg het tab
let gebruiken voor meer informatie.
N
I
HOUD
N
I
DEX
8
ET
RAPHIRE
H
G
TABLET
4-
GEBRUIKEN
I
N
HOUD
DEX
I
N
9

De draadloze pen gebruiken

De Graphire4-pen is draadloos, batterijloos en drukgevoelig. De pen beschikt over vier basisfuncties: aanwijzen, klikken, dubbelklikken en slepen. Na enig oefenen zult u snel volledig met de pen vertrouwd zijn. Voer de oefeningen op de volgende pagina’s uit als u nog nooit eerder met grafische pennen hebt gewerkt.
De pen vasthouden Aanwijz Klikken Slepen De penknoppen gebruiken Tekenen met drukgevoeligheid Gummen Oefening om de coördinatie tussen ogen en hand te verbeteren

De pen vasthouden

Houd de Graphire4-pen vast zoals u een normale pen of een normaal potlood vasthoudt. Neem de pen zo vast dat u de penknoppen met uw duim of wijsvinger kunt indrukken zonder dat dit tijdens het tekenen per ongeluk gebeurt. U kunt de pen tijdens het tekenen in elke gewenste stand houden.
en
Positie om te tekenen.
Positie om te gummen.
Het tablet is uitgerust met een opbergvak voor de pen. Wanneer u de pen niet gebruikt, bergt u deze op in het daartoe bestemde vak of legt u deze vlak op uw werktafel.
Plaats de pen in de penhouder wanneer u deze niet gebruikt. U kunt dan ook eenvoudig en snel de pen weer in gebruik nemen als dat nodig is.
Belangrijk: wanneer u de Graphire-pen niet gebruikt, plaatst u deze in het opbergvak of in de penhouder, of legt u deze vlak op uw werktafel. Om te voorkomen dat de penpunt zijn gevoeligheid verliest, dient u de pen zo te bewaren dat deze niet op de punt rust. Als u een Graphire4-apparaat op het tablet laat, kan dat de positie van de schermcursor beïnvloeden wanneer u een ander invoerapparaat gebruikt. Bovendien kan in dat geval de sluimerstand van de computer niet worden ingeschakeld.
N
HOUD
I
N
I
DEX
9
ET
RAPHIRE
H
G
TABLET
4-
GEBRUIKEN
I
N
HOUD
DEX
I
N

Aanwijzen

De Graphire4-pen verplaatst de cursor over het scherm. U kunt de schermcursor op twee manieren verplaatsen: zoals een pen in de
In de
PENMODUS
komt het actieve gebied van het tablet overeen met het beeldscherm van uw computer.
PENMODUS
of zoals een muis in de
Elk punt dat u op het actieve gebied van het tablet aanwijst, komt overeen met een specifiek punt op het beeldscherm. Als u de pen ergens op het tablet plaatst, springt de schermcursor naar het overeenkomstige punt op het scherm. Dit is de standaardinstelling voor de pen.
In de
MUISMODUS
, de standaardinstelling van de draadloze muis, verplaatst u de schermcursor met een
"vastnemen en verschuiven"-beweging, zoals bij een traditionele muis.
Probeer de schermcursor te bewegen door de pen op te tillen en de penpunt op een ander gedeelte van het tablet te plaatsen. De cursor springt onmiddellijk naar de nieuwe plaats.
MUISMODUS
.
10
Als u de schermcursor positioneert en de penknop gebruikt, moet u de penpunt op minder dan 5 mm van het tabletoppervlak houden. U hoeft het tablet niet met de penpunt aan te raken of een penknop te gebruiken om de schermcursor te verplaatsen.
De draadloze muis werkt op dezelfde manier als de pen en kan alleen worden gebruikt op het actieve gebeid van het tablet.
Tips:
Als u gewend bent een muis te gebruiken en de pen wat onwennig aanvoelt, kunt u de
oefening om de coördinatie tussen ogen en hand te verbeteren uitproberen.
Aanwijzen is eenvoudiger als u het tablet zo plaatst dat de schermcursor zich in dezelfde richting verplaatst als uw hand op het tablet.
5 mm
N
I
HOUD
N
I
DEX
10
ET
RAPHIRE
H
G
TABLET
4-
GEBRUIKEN
I
N
HOUD
DEX
I
N
11

Klikken

Klik om iets te markeren of te selecteren op het scherm en dubbelklik om het vervolgens te openen. Klikken. Tik om te klikken eenmaal met de punt van de pen op het tablet of druk met voldoende kracht op
de penpunt tot er een klik wordt geregistreerd. (Als u K pentablet en de luidsprekers van uw computer staan aan, hoort u een klikgeluid telkens wanneer u met voldoende kracht op de penpunt drukt om een muisklik te registreren. Pas het geluidsvolume naar wens aan.) Plaats bij wijze van test de schermcursor op een mappictogram en druk op de penpunt. Het pictogram wordt gemarkeerd wanneer u op de pen drukt.
Dubbelklikken. Als u wilt dubbelklikken, tikt u met de penpunt twee keer snel achter elkaar op dezelfde plaats op het tablet. Dit is vergelijkbaar met dubbelklikken op een muisknop. Probeer een map te openen door op het mappictogram te dubbelklikken.
Tips:
Druk op de bovenste penknop om te dubbelklikken. Dit is gemakkelijker dan tweemaal klikken met de penpunt en de handigste manier om met een pen te dubbelklikken.
Tip: in Windows kunt u sneller werken met de pen als u Windows zo instelt dat het pictogram waarop u de penpunt plaatst wordt geselecteerd en met één klik wordt geopend. Zo schakelt u deze functie in:
Windows XP, 2000 of Me: open een map, selecteer het
vervolgmenu EXTRA en kies MAPOPTIES.... Selecteer in het
tabblad ALGEMEEN de optie OPENEN BIJ EENMAAL KLIKKEN (SELECTEREN BIJ AANWIJZEN).
Windows 98SE: open een map, selecteer het vervolgmenu
BEELD en kies MAPOPTIES.... Kies in het tabblad ALGEMEEN
de optie WEBSTIJL.
LIKGELUID selecteert in het regelpaneel van het

Slepen

Slepen dient om objecten te selecteren en over het scherm te verplaatsen. Als u een object wilt verslepen, wijst u het eerst aan. Druk vervolgens de pen op het tablet en schuif met de pen over het tablet. Het geselecteerde object verplaatst zich over het scherm. Als u tekst wilt selecteren, verplaatst u de cursor naar het begin van een regel tekst en sleept u de pen over het tablet totdat de tekst is gemarkeerd.
Probeer eerst een pictogram over het scherm te slepen. Selecteer vervolgens in een document enkele woorden of zinnen door op de penpunt te drukken en deze over de tekst te slepen.
N
I
HOUD
N
I
DEX
11
HET GRAPHIRE4-TABLET GEBRUIKEN
INHOUD
INDEX
12

De penknoppen gebruiken

De Graphire4-pen heeft twee programmeerbare penknoppen. Aan elke knop kunt u een functie toewijzen die wordt uitgevoerd wanneer u op de knop drukt. U kunt de penknoppen gebruiken wanneer de penpunt zich op minder dan 5 mm van het actieve gebied van het tablet bevindt. U hoeft het tablet niet met de penpunt aan te raken om een penknop te kunnen gebruiken.
De bovenste penknop is standaard ingesteld op
DUBBELKLIKKEN, de onderste op RECHTSKLIKKEN.
Tips:
Druk op de bovenste penknop om te dubbelklikken. Dit is eenvoudiger dan twee keer tikken met de penpunt.
Klik rechts om toepassingspecifieke of pictogramspecifieke menu's te openen.
Raadpleeg de penknoppen aanpassen
als u andere functies wilt toekennen aan de penknop.

Tekenen met drukgevoeligheid

De Graphire4-pen reageert op de manier waarop u de pen door uw hand laat glijden, zodat u met natuurlijk ogende pennenstreken en penseelstreken kunt tekenen. Veel grafische toepassingen bevatten tekenapparaten die reageren op de druk die u met de pen uitoefent. In sommige tekenprogramma’s worden bijvoorbeeld schuifbalken gebruikt om de kenmerken van streken te variëren (dikte, kleur en dekvermogen). Deze eigenschappen kunnen veel beter worden beheerd dankzij de drukgevoeligheid van de pen. U kunt de breedte van de lijnen variëren, kleuren in elkaar over laten lopen en het dekvermogen wijzigen door meer of minder druk uit te oefenen.
Als u bij het tekenen in een bepaalde toepassing gebruik wilt maken van drukgevoeligheid, selecteert u eerst een drukgevoelig apparaat in het gereedschappenvenster van de toepassing. Trek lijnen over het oppervlak van het tablet en oefen daarbij een wisselende, neerwaartse druk op de punt van de pen uit. Druk harder voor dikke lijnen of sterk dekkende kleuren. Druk zachter voor dunne lijnen of minder dekkende kleuren. Raadpleeg de ge
penpunt en het gum, en dubbelklikken instellen als u de
gevoeligheid van de punt wilt aanpassen. Bezoek onze website voor een lijst met grafische
toepassingen die drukgevoelige apparaten ondersteunen. Raadpleeg productinformatie.
voeligheid van de
INHOUD
INDEX
12
HET GRAPHIRE4-TABLET GEBRUIKEN
INHOUD
INDEX
13

Gummen

Het gum op de Graphire4-pen werkt op dezelfde manier als het gum op het uiteinde van een potlood. In grafische toepassingen die gummen ondersteunen, kunt u het gum op een intuïtieve, natuurlijke manier gebruiken. Als u het gum van de pen gebruikt, schakelt de toepassing automatisch over naar het gumapparaat. In toepassingen die drukgevoeligheid ondersteunen, kunt u de drukgevoelige apparaten selecteren in het gereedschappenvenster van de toepassing. Vervolgens kunt u de breedte en de diepte van de gumstreek variëren door meer of minder druk uit te oefenen op de pen.
Onder Windows kunt u het gum bovendien in veel Office-toepassingen gebruiken. Hoewel het gum in deze toepassingen niet drukgevoelig is, kan het worden gebruikt om tekst of spreadsheet-cellen te selecteren en te verwijderen.
Raadpleeg de gevoeligheid van de penpunt en het gum,
en dubbelklikken instellen voor meer informatie over het
gebruik van het gum. Bezoek onze website voor een lijst met grafische
toepassingen die het gum ondersteunen (zie
productinformatie). Als een toepassing het gum niet
ondersteunt, kunt u het gum altijd nog gebruiken om te navigeren en te tekenen.

Oefening om de coördinatie tussen ogen en hand te verbeteren

U herinnert zich vast nog wel dat het een poos heeft geduurd voordat u met de muis de schermcursor naar de gewenste positie kon verplaatsen. De Graphire4-pen vereist eveneens een oefenperiode om de schermcursor in de gewenste locatie te verplaatsen. Hoewel de penmodustechniek aanvankelijk moeilijk kan lijken, zult u zien dat deze techniek natuurlijker is en sneller werkt dan de
MUISMODUS.
Deze oefening is bedoeld om de coördinatie tussen uw ogen en hand te laten wennen aan het gebruik van de pen:
1. Open een grafische toepassing. Teken met het lijngereedschap een rechthoekig raster met tussen de lijnen een ruimte van ongeveer 20 tot 25 mm. U kunt dit raster met een traditionele muis tekenen.
2. Kies in uw toepassing een gereedschap om uit de vrije hand te tekenen en zet vervolgens met de pen een stip op elke kruising van twee lijnen.
3. Teken een X op elke kruising van twee lijnen.
4. Teken tot slot een cirkel rond elke kruising van twee lijnen. Het scherm ziet er nu als volgt uit:
PENMODUS naar de
5. Wis het scherm en maak vervolgens zelf een eenvoudige tekening. Naarmate u de pen vaker gebruikt, wordt het tekenen en verplaatsen van de cursor steeds eenvoudiger.
INHOUD
INDEX
13
HET GRAPHIRE4-TABLET GEBRUIKEN
INHOUD
INDEX

De draadloze muis gebruiken

De draadloze Graphire4-muis heeft geen batterij en kan worden gebruikt op het Graphire4-pentablet.
U kunt een extra knopfunctie aan het vingerwiel toewijzen en deze uitvoeren wanneer u aan het vingerwiel draait of het wiel indrukt.
Draaien. Het vingerwiel is standaard ingesteld op 3 voor elke stap waarmee u het wiel verplaatst. Draai het vingerwiel naar achteren om de scherminhoud naar boven te verplaatsen en naar voren om de scherminhoud naar beneden te verplaatsen.
Wielknop. Druk op het wieltje om te klikken zoals met een knop. De wielknop is standaard ingesteld op
De rechterknop is standaard ingesteld op RECHTSKLIKKEN. Wanneer deze knop wordt ingedrukt, verschijnt er een snelmenu.
MIDDENKLIKKEN.
REGELS SCROLLEN
14
De linkerknop is standaard ingesteld om te
KLIKKEN en is de belangrijkste knop om
selecties te maken.
Tip: in MS Office-toepassingen die een wielmuis ondersteunen kunt u in- en uitzoomen door de C en het vingerwiel heen en weer te bewegen.
TRL-toets ingedrukt te houden
Belangrijk: wanneer u de draadloze muis niet gebruikt, plaatst u deze op uw werktafel. Als u een Graphire4-apparaat op het tablet laat staan, kan dat de positie van de schermcursor beïnvloeden wanneer u een ander invoerapparaat gebruikt, of de computer beletten over te schakelen naar de sluimerstand.
Zie de dr
aadloze muis aanpassen om de muis volledig af te stemmen op uw behoeften.
INHOUD
INDEX
14
HET GRAPHIRE4-TABLET GEBRUIKEN
INHOUD
INDEX
15

Het tablet gebruiken

Het Graphire4-pentablet helpt u sneller en efficiënter te werken. Het middelste gebied van het tablet is het werkgebied of het actieve gebied van de pen en de draadloze muis. Laat uw hand op het tablet rusten en schrijf vervolgens met de pen op het actieve gebied van het tablet, zoals u met een ballpoint op een stuk papier zou schrijven. Als u de pen ergens op het tablet plaatst, springt de schermcursor naar het overeenkomstige punt op het scherm. Zie de dr meer informatie over het gebruik van uw invoerapparaten in combinatie met het tablet.
Het tablet heeft ook aanpasbare ExpressKeys en een tabletwiel die zich net boven het actieve gebied van het tablet bevinden. Standaard simuleren de ExpressKeys de functies V internetbrowsers.
Tabletwiel. Het tabletwiel is standaard
ingesteld op 3 REGELS SCROLLEN voor elke stap waarmee u het wiel verplaatst. Draai het wiel naar achteren om de scherminhoud naar boven te verplaatsen en naar voren om de scherminhoud naar beneden te verplaatsen.
ExpressKeys. Druk op de toetsen
om in uw internetbrowser VOORUIT (rechtertoets) of TERUG (linkertoets) te gaan. U kunt de toetsen ook instellen om veelgebruikte functies of toetsaanslagen uit te voeren.
aadloze pen gebruiken en de draadloze muis gebruiken voor
OLGENDE en VORIGE van
Het tablet heeft een transparant deksel dat het tablet beschermt tegen beschadiging.
U kunt zelf bepalen langs welke kant van het transparante deksel de USB-kabel uit het tablet komt. Leid de kabel langs de bovenkant of de zijkant naar buiten.
U kunt het transparante deksel een persoonlijk tintje geven met uw favoriete foto's of tekeningen. Zie het uiterlijk van het tablet aanpassen voor details.
INHOUD
INDEX
15
HET GRAPHIRE4-TABLET GEBRUIKEN
INHOUD
INDEX
16

De ExpressKeys en het tabletwiel gebruiken

Standaard simuleren de ExpressKeys de functies VOLGENDE en VORIGE van internetbrowsers. Het tabletwiel is standaard ingesteld op 3
REGELS SCROLLEN voor elke stap waarmee u het wiel verplaatst.
Standaard komt de linkertoets overeen met de knop VORIGE in internetbrowsers
De standaardinstelling voor de rechtertoets is VOLGENDE.
Draai het wiel naar achteren om de scherminhoud naar boven te verplaatsen en naar voren om de scherminhoud naar beneden te verplaatsen.
U kunt aan de ExpressKeys echter ook nog andere functies toewijzen:
Een veelgebruikte toetsencombinatie uitvoeren
Een veelgebruikt bestand of een veelgebruikte toepassing starten, bijvoorbeeld een e-mailprogramma
Als u de penknoppen op de Graphire4-pen liever niet gebruikt, kunt u de ExpressKeys instellen op dubbelklikken of op rechtsklikken.
Uit een van de andere beschikbare functies kiezen
Afhankelijk van de functie die u kiest, kunt u met uw vrije hand met de Expreskeys schakelen tussen invoerapparaten of de eigenschappen van invoerapparaten wijzigen terwijl u met de andere hand met de pen op het tablet werkt.
De ExpressKeys zijn combineerbaar, wat betekent dat u beide gelijktijdig kunt indrukken. Als u bijvoorbeeld aan een van de ExpressKeys de functie C gelijktijdig indrukken en zo de combinatie C
TRL toewijst en aan een andere de functie ALT, kunt u beide
TRL+ALT simuleren.
Zie de tabletfuncties aanpassen voor meer informatie over de beschikbare instellingen.
INHOUD
INDEX
16
HET GRAPHIRE4-TABLET GEBRUIKEN
INHOUD
INDEX
17

Het uiterlijk van het tablet aanpassen

U kunt het uiterlijk van het tablet naar wens aanpassen door onder het transparante deksel een foto of tekening te plaatsen. Ga hiervoor als volgt te werk:
1. Draai het tablet om en schuif de vier schuifgrendels naar het midden van het tablet.
2. Neem het tablet weg van het afneembare deksel. Plaats de foto of de tekening omgekeerd in het transparante deksel.
3. Plaats het tablet terug op het transparante deksel. Schuif de schuifgrendels naar hun oorspronkelijke positie. Draai het tablet om.
Opmerking: u kunt het volledige elektronische gedeelte van het tablet vullen met een onderblad. Voorbeelden van onderbladen vindt u in de map
EMPLATES (Sjablonen) op de cd met het
T stuurprogramma voor het Wacom-pentablet. Voor de beste resultaten is het raadzaam fotopapier te gebruiken en het vel op maat te snijden voordat u het op bovenstaande manier in het transparante deksel plaatst.
Schuifgrendel.
Belangrijk: Graphire4 werd ontworpen om gebruikt te worden met het transparante deksel. Als u Graphire4 zonder het transparante deksel gebruikt, kan dit de prestaties van de pen negatief beïnvloeden en kan de pentip krassen maken. Bovendien ziet u dan het statuslampje van het tablet niet. Wacom raadt aan het tablet steeds te gebruiken met het transparante deksel op zijn plaats.
INHOUD
INDEX
17
INHOUD
INDEX
18

AANPASSEN

Wanneer u de basisvaardigheden onder de knie hebt, wilt u wellicht de Graphire4-pen en -muis afstemmen op uw persoonlijke voorkeuren. Dit hoofdstuk beschrijft hoe u met het regelpaneel van het tablet de instellingen van het Graphire4-tablet en zijn invoerapparaten aanpast.

Het regelpaneel openen

erzicht van het regelpaneel
Ov Instellingen van het regelpaneel
Het regelpaneel openen
Plaats het Graphire4-invoerapparaat dat u wilt aanpassen op het tablet en open het regelpaneel als volgt:
Windows. Klik op de knop START en kies ALLE PROGRAMMA'S. (Als u een ander besturingsprogramma dan Windows XP gebruikt, kiest u P
EN TABLET.
P
Macintosh. Open SYSTEEMVOORKEUREN vanuit het dock, het Apple-menu of de map PROGRAMMA'S. Klik vervolgens op het pictogram P
ROGRAMMA'S.) Selecteer TABLET en kies de optie EIGENSCHAPPEN
EN TABLET.
Wanneer u het regelpaneel van het tablet hebt geopend, kunt u Graphire4 aan uw persoonlijke voorkeuren beginnen aanpassen.
Opmerking: als u meerdere Wacom-tabletten hebt aangesloten op een computer, zijn de instellingen die u wijzigt alleen van toepassing op het tablet dat u gebruikt op het ogenblik dat u het regelpaneel opent.
INHOUD
INDEX
18
Loading...
+ 40 hidden pages