Sony STR-DN840 Users guide [et]

Mitme kanaliga AV-vastuvõtja
Kasutusjuhend
4-454-467-51(1) (EE)
STR-DN840
HOIATUS
Tulekahju või elektrilöögi vältimiseks hoidke seadet eemal vihmast või niiskusest.
Tulekahju vältimiseks ärge katke seadme õhuava ajalehe, laudlina, kardina või muu sarnasega. Ärge laske seadmel kokku puutuda lahtise leegiga (näiteks süüdatud küünlad).
Tulekahju või elektrilöögi vältimiseks ärge asetage seadme lähedusse tilkuvaid või pritsivaid esemeid ega seadmele vedelikega täidetud anumaid, näiteks vaase.
Ärge paigaldage seadet suletud ruumi, nagu raamaturiiul või integreeritud kapp.
Kuna põhipistikut kasutatakse seadme vooluvõrgust eemaldamiseks, ühendage seade hõlpsasti juurdepääsetavasse vahelduvvoolukontakti. Kui märkate seadme töös hälbeid, eemaldage põhipistik kohe vahelduvvoolukontaktist.
Ärge laske patareidel või patareidega seadmetel puutuda kokku liigse kuumusega, näiteks päikesepaiste ja tuli.
Seade on vooluvõrgus seni, kuni see pole vahelduvvoolukontaktist eemaldatud, isegi kui seade ise on välja lülitatud.
Liigne helirõhk kuularitest või kõrvaklappidest võib kahjustada kuulmist.
See sümbol hoiatab kasutajat kuuma pinna eest, mis võib tavatöös puudutamisel kõrvetada.
Seadet on katsetatud ja see vastab elektromagnetilise ühilduvuse direktiivis toodud piirangutele juhul, kui kasutatakse vähem kui 3 meetri pikkust ühenduskaablit.
Euroopa klientidele
Vanade elektri- ja elektroonikaseadmete käitlemine (kehtib Euroopa Liidus ja teistes Euroopa riikides, kus on eraldi toimivad kogumissüsteemid)
See sümbol tootel või selle pakendil näitab, et seda toodet ei tohi olmejäätmena käidelda. See tuleb viia spetsiaalsesse kogumispunkti, kus see taastöödeldakse elektri- ja elektroonikaseadmetele kohaselt. Tagades toote reeglitepärase utiliseerimise, aitate ära hoida võimalikke keskkonda ja tervist mõjutavaid negatiivseid tagajärgi, mis selle toote ebakorrektse käitlemise tõttu võivad tekkida. Materjalide taastöötlemine aitab säästa loodusressursse. Täpsema teabe saamiseks toote taastöötlemise kohta võtke ühendust kohaliku omavalitsuse, lähedalasuva jäätmekäitluse teenusepunkti või kauplusega, kust selle toote ostsite.
Kasutatud akude utiliseerimine (kehtib Euroopa Liidus ja teistes Euroopa riikides, kus on eraldi toimivad kogumissüsteemid)
See sümbol akul või pakendil näitab, et tootega kaasas olevat akut ei tohi olmejäätmetena käidelda. Teatud akudel võidakse seda sümbolit kasutada koos keemilise sümboliga. Elavhõbeda (Hg) või tina (Pb) keemiline sümbol lisatakse, kui aku sisaldab enam kui 0,0005% elavhõbedat või 0,004% tina. Tagades akude reeglitepärase utiliseerimise, aitate ära hoida võimalikke keskkonda ja tervist mõjutavaid negatiivseid tagajärgi, mis aku ebakorrektse käitlemise tõttu võivad tekkida. Materjalide taastöötlemine aitab säästa loodusressursse.
EE
2
Toodete puhul, mis nõuavad ohutuse, jõudluse või andmete terviklikkuse tõttu alalist ühendust kaasatud akuga, peab akut vahetama vaid kvalifitseeritud hoolduspersonal. Aku reeglitepärase käitlemise tagamiseks viige toode kasutusea lõppedes spetsiaalsesse kogumispunkti, kus see taastöödeldakse elektri- ja elektroonikaseadmetele kohaselt. Kõigi teiste akude puhul vaadake jaotist, kus räägitakse aku ohutust eemaldamisest tootest. Viige aku spetsiaalsesse kogumispunkti, kus see taastöödeldakse kasutatud akudele kohaselt. Täpsema teabe saamiseks toote või aku taastöötlemise kohta võtke ühendust kohaliku omavalitsuse, lähedalasuva jäätmekäitluse teenusepunkti või kauplusega, kust selle toote ostsite.
Teatis klientidele: järgmine teave kehtib ainult seadmetele, mida müüakse riikides, kus kehtivad EL-i direktiivid.
Selle toote on tootnud Sony Corporation (aadressiga 1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108-0075 Japan) või selle esindaja. Küsimusi seoses toote ühilduvuse kohta Euroopa Liidu õigusaktidega võite küsida volitatud esindajalt järgmisel aadressil: Sony Deutschland GmbH, Hedelfinger Strasse 61, 70327 Stuttgart, Saksamaa. Hooldus- või garantiiprobleemide tekkimisel võtke ühendust hooldus- või garantiidokumentides oleval aadressil.
Käesolevaga kinnitab Sony Corporation, et see seade vastab direktiivi 1999/5/EÜ põhinõuetele ja muudele kehtivatele sätetele. Lisateavet leiate järgmiselt veebisaidilt: http://www.compliance.sony.de

Teave selle juhendi kohta

• Selle juhendi juhised kehtivad mudelile STR-DN840. Mudeli number on esipaneeli paremas alanurgas. Selle juhendi joonistel on näidatud Euroopa mudelit, mis võib teie mudelist erineda. Erinevused kasutuses on tekstis välja toodud märkega Ainult Euroopa mudelitel.
• Selles juhendis olevad juhised kirjeldavad vastuvõtja ja kaasasoleva kaugjuhtimispuldi kasutust. Võite kasutada ka vastuvõtjal olevaid nuppe, kui neil on kaugjuhtimispuldil olevate nuppudega samad või sarnased nimed.
Autoriõigustest
See vastuvõtja sisaldab Dolby* Digitali ja Pro Logic Surroundi ning DTS-i** digitaalse ruumilise heli süsteemi. * Toodetud ettevõtte Dolby Laboratories
litsentsi alusel. Dolby, Pro Logic, Surround EX ja topelt-D sümbolid on ettevõtte Dolby Laboratories kaubamärgid.
** Toodetud järgmiste USA patentide
litsentside alusel: 5,956,674; 5,974,380; 6,226,616; 6,487,535; 7,212,872; 7,333,929; 7,392,195; 7,272,567 ja teised USA-s ning mujal maailmas kehtivad ja ootelolevad patendid. DTS-HD, selle sümbol ja DTS-HD ja selle sümbol koos on ettevõtte DTS, Inc. registreeritud kaubamärgid. DTS-HD Master Audio on ettevõtte DTS, Inc. kaubamärk. Toode sisaldab tarkvara. © DTS, Inc. Kõik õigused kaitstud.
EE
3
See vastuvõtja sisaldab kõrglahutusega multimeediumliidese (HDMI™) tehnoloogiat. Mõisted HDMI ja HDMI High-Definition Multimedia Interface ning HDMI logo on ettevõtte HDMI Licensing LLC registreeritud kaubamärgid USA-s ja muudes riikides.
AirPlay, iPhone, iPod, iPod classic, iPod nano ja iPod touch on ettevõtte Apple Inc. registreeritud kaubamärgid USA-s ja teistes riikides.
Kõik teised kaubamärgid on nende vastavate omanike registreeritud kaubamärgid. Selles juhendis ei peatuta märkidel ja ®.
Kirjed „Made for iPod” ja „Made for iPhone” tähendavad, et elektrooniline tarvik on spetsiaalselt mõeldud ühendamiseks vastavalt iPodi või iPhone’iga ja arendaja on esitanud sertifikaadi, et see vastab ettevõtte Apple jõudluse standarditele.
Apple ei vastuta selle seadme töö ega selle ühilduvuse eest ohutus- ja regulatiivstandarditega. Pange tähele, et tarviku kasutamine seadmega iPod või iPhone võib mõjutada juhtmeta ühenduse jõudlust.
DLNA, DLNA logo ja DLNA CERTIFIED on ettevõtte Digital Living Network Alliance kaubamärgid, teenusemärgid või sertifikaadid.
Sony Entertainment Networki logo ja Sony Entertainment Network on Sony Corporationi kaubamärgid.
Wake-on-LAN on International Business Machines Corporationi kaubamärk USA-s.
Windows ja Windowsi logo on Microsoft Corporationi registreeritud kaubamärgid või kaubamärgid USA-s ja/või teistes riikides.
See toode on kaitstud ettevõtte Microsoft Corporation teatud intellektuaalse omandi õigustega. Selle tehnoloogia kasutamine või levitamine väljaspool seda toodet on keelatud, v.a juhul kui teil on Microsofti või Microsofti volitatud sidusettevõtte vastav litsents.
MPEG Layer-3 helikodeerimise tehnoloogia ja patent on litsentsitud ettevõtetelt Fraunhofer IIS ja Thomson.
Logod „x.v.Color (x.v.Colour)” ja „x.v.Color (x.v.Colour)” on ettevõtte Sony Corporation kaubamärgid.
BRAVIA on ettevõtte Sony Corporation kaubamärk.
PlayStation on ettevõtte Sony Computer Entertainment Inc. registreeritud kaubamärk.
WALKMAN on ettevõtte Sony Corporation registreeritud kaubamärk.
MICROVAULT on ettevõtte Sony Corporation kaubamärk.
VAIO ja VAIO Media on ettevõtte Sony Corporation registreeritud kaubamärgid.
Logod PARTY STREAMING ja PARTY STREAMING on ettevõtte Sony Corporation kaubamärgid.
Wi-Fi CERTIFIED-i logo on ettevõtte Wi-Fi Alliance sertifitseerimismärk.
InstaPrevue on ettev õtte Silicon Image, Inc. kaubamärk või registreeritud kaubamärk USA-s ja teistes riikides.
EE
4
FLAC-i dekodeerija
Autoriõigus (C) 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Josh Coalson
Lähtekoodi ja binaarkoodi muudetud või muutmata kujul levitamine ja kasutamine on lubatud, kui täidetakse järgmisi tingimusi.
– Levitatud lähtekoodis peab olema
ülaltoodud autoriõiguse teade, see tingimuste loend ja järgmine lahtiütlus.
– Levitatud binaarrakendusega kaasas
olevates dokumentides ja materjalides pea b olema ülaltoodud autoriõiguse teade, see tingimuste loend ja järgmine lahtiütlus.
– Xiph.org Foundationi nime või selle
kaastöötajate nimesid ei tohi eelneva kirjaliku nõusolekuta kasutada sellest tarkvarast tuletatud toodete reklaamimiseks või toetamiseks.
AUTORIÕIGUSE OMANIKUD JA KAASTÖÖTAJAD PAKUVAD SEDA TARKVARA OLEMASOLEVAL KUJUL JA OTSESE VÕI KAUDSE GARANTIITA, SEALHULGAS (KUID MITTE AINULT) KAUDNE KAUBANDUSLIKELE NÕUETELE VASTAVUSE JA KINDLAKS EESMÄRGIKS SOBILIKKUSE GARANTII. ETTEVÕTE VÕI SELLE KOOSTÖÖPARTNERID EI VASTUTA MIS TAHES VIISIL TEKKINUD OTSESTE, KAUDSETE, JUHUSLIKE, ERILISTE, KASUTAMISEST TULENEVATE VÕI NÄITENA TEKITATUD KAHJUSTUSTE EEST (SEALHULGAS (KUID MITTE AINULT) ASENDUSTOODETE VÕI ­TEENUSTE HANKIMINE, KASUTUSVÕIMALUSE VÕI ANDMETE KAOTAMINE, KASUMI SAAMATAJÄÄMINE VÕI ÄRITEGEVUSE KATKESTUSED) EGA TUNNISTA MIS TAHES VASTUTUSE TEKKE TEOORIAT (NII LEPINGU ALUSEL VASTUTAMIST, RANGET VASTUTUST VÕI VÄÄRTEO TOIMEPANEKUT) SELLE TARKVARA KASUTAMISEGA SEOSES, KA JUHUL, KUI SELLISTE KAHJUSTUSTE TEKKEVÕIMALUSEST ON TEATATUD.
EE
5
Sisukord
Teave selle juhendi kohta ................ 3
Vastuvõtjaga kaasasolevad
tarvikud ...................................... 8
Osade kirjeldus ja asukoht .............. 9
Alustamine ...................................... 17
Ühendused
1: kõlarite paigaldamine ................ 19
2: kõlarite ühendamine .................21
3: teleri ühendamine ...................... 23
4a: videoseadme ühendamine ...... 24
4b: heliseadme ühendamine .........28
5: antennide (õhuantennid)
ühendamine .............................29
6: võrguga ühendamine .................29
Vastuvõtja ettevalmistamine
Vahelduvvoolu toitejuhtme
ühendamine (toiteallikas) ...... 32
Vastuvõtja sisselülitamine ............32
Vastuvõtja seadistamine
funktsiooniga Easy Setup ....... 32
Vastuvõtja võrgusätete
konfigureerimine ....................35
Ekraanikuva (OSD) kasutamise
juhend ....................................... 38
Põhitoimingud
Sisendseadme esitamine ................ 40
Seadme iPod/iPhone esitus ..........42
USB-seadme esitamine .................. 44
Tuuneri kasutamine
FM- või AM-raadio kuulamine ...47 FM- või AM-raadiojaamade
salvestamine
(Eelhäälestatud mälu) .............48
RDS-ülekannete vastuvõtmine
(ainult Euroopa ja Austraalia
mudelid) ................................... 49
Heliefektide kuulamine
Helivälja valimine ..........................50
Funktsiooni Sound Optimizer
kasutamine ............................... 53
Kalibreerimistüübi valimine .........53
Ekvalaiseri kohandamine .............. 53
Funktsiooni Pure Direct
kasutamine ............................... 54
Heliväljade vaikesätetele
lähtestamine ............................. 54
Võrgufunktsioonide kasutamine
Vastuvõtja võrgufunktsioonide
teave .......................................... 55
Serveri seadistamine ...................... 55
Serveris oleva helisisu
kuulamine ................................ 61
Sony Entertainment Networki
(SEN) kasutamine ................... 64
Funktsiooni PARTY
STREAMING kasutamine .....67
Muusika esitamine iTunesist
funktsiooniga AirPlay .............69
Tarkvara värskendamine ..............70
Soovitud üksuse otsimine
märksõnaga .............................. 72
BRAVIA Synci funktsioonid
Mis on „BRAVIA” Sync? ..............73
Funktsiooni BRAVIA Sync
ettevalmistamine .....................74
Ühe puutega esitus ......................... 75
Süsteemi heli juhtimine ................75
Süsteemi väljalülitamine ............... 76
Scene Select ..................................... 76
Home Theatre Control .................. 76
Kaugjuhtimispult ........................... 76
EE
6
Muud toimingud
Digitaal- ja analoogheli vahetamine
(INPUT MODE) ..................... 77
Muude helisisendi pistikute
kasutamine (Audio Input
Assign) ...................................... 77
Topeltvõimendi ühenduse
kasutamine ............................... 79
Kõigi seadistuste lähtestamine
tehase vaikeväärtustele ........... 79
Seadistuste reguleerimine
Menüü Settings kasutamine ......... 80
Easy Setup ....................................... 82
Menüü Speaker Settings ...............82
Menüü Audio Settings .................. 86
Menüü HDMI Settings .................88
Menüü Input Settings ................... 89
Menüü Network Settings .............. 89
Menüü System Settings ................. 90
Kasutamine ilma OSD-ta .............. 91
Kaugjuhtimispuldi kasutamine
Sisendi nupu uuesti
määramine ............................... 97
Sisendi nuppude lähtestamine ..... 98
Lisateave
Ettevaatusabinõud ......................... 98
Tõrkeotsing .................................... 99
Spetsifikatsioonid ........................ 110
Register .......................................... 114
EE
7

Vastuvõtjaga kaasasolevad tarvikud

• Kasutusjuhend (see juhend) (ainult Austraalia ja Mehhiko mudelid)
• Kiirseadistusjuhend (1)
• Kaugjuhtimispult (RM-AAU169) (1)
• Patareid R6 (suurus AA) (2)
• Viitejuhend (1) (ainult Euroopa mudelid)
• FM-traatantenn (õhuantenn) (1)
Patareide sisestamine kaugjuhtimispulti
Sisestage kaugjuhtimispulti kaks R6 (suurus AA) patareid (komplektis). Jälgige akude paigaldamisel õigeid pooluseid.
• AM-raamantenn (õhuantenn) (1)
• Optimeerija mikrofon (ECM-AC2) (1)
Märkused
• Ärge jätke kaugjuhtimispulti väga sooja või niiskesse kohta.
• Ärge kasutage uusi patareisid koos vanadega.
• Ärge kasutage mangaanpatareisid koos teist tüüpi patareidega.
• Ärge jätke kaugjuhtimispuldi andurit otsese päikesevalguse kätte või valgustusseadmete lähedusse. See võib põhjustada talitlushäire.
• Kui te kaugjuhtimispulti pikema aja jooksul ei kasuta, eemaldage patareid, et vältida patareide lekkimisest ja korrosioonist tekkivaid võimalikke kahjustusi.
• Patareide vahetamisel võidakse kaugjuhtimispuldi nupud lähtestada vaikeseadistusele. Sellisel juhul määrake sisendi nupud uuesti (lehekülg 97).
• Kui vastuvõtja enam kaugjuhtimispuldile ei reageeri, vahetage kõik patareid uute vastu.
EE
8

Osade kirjeldus ja asukoht

Esipaneel
A ?/1 (sees/ootel) (lehekülg 32, 48, 54)
Nuppude kohal olev näidik süttib järgmiselt. Roheline: vastuvõtja on sisse lülitatud. Kollane: vastuvõtja on ooterežiimis ja kehtib üks järgmistest. –Suvandi Control for HDMI
(lehekülg 88) või Network Standby säte (lehekülg 90) on olekus On.
– Valik Pass Through (lehekülg 88)
olekus on On* või Auto. Tuled on kustunud, kui vastuvõtja on ooterežiimis ja suvandite Control for HDMI ja Network Standby olek on Off.
* Ainult Austraalia ja Mehhiko mudelitel.
Märkus
Kui märgutuli vilgub aeglaselt, siis tarkvara värskendamine kestab (lehekülg 70). Kui märgutuli vilgub kiiresti, siis tekkis tarkvara värskendamisel tõrge (lehekülg 99).
B SPEAKERS (lehekülg 34) C TUNING MODE, TUNING +/–
Tuuneri (FM/AM) kasutamiseks vajutage nuppu TUNING MODE. Vajutage jaama otsimiseks nuppu TUNING +/–.
D A.F.D./2CH, MOVIE, MUSIC
(lehekülg 50, 51)
E Kuvapaneel (lehekülg 10) F SOUND OPTIMIZER (lehekülg 53) G INPUT MODE (lehekülg 77) H DIMMER
Muudab ekraani heledust 3 tasemel.
I DISPLAY (lehekülg 96) J Kaugjuhtimispuldi andur
Võtab vastu kaugjuhtimispuldi signaale.
K PURE DIRECT (lehekülg 54)
Kui funktsioon PURE DIRECT on sees, süttib nupu kohal olev näidik.
L MASTER VOLUME (lehekülg 41) M INPUT SELECTOR (lehekülg 41) N (USB) port (lehekülg 28) O Pistik AUTO CAL MIC (lehekülg 33) P Pistik PHONES
Ühendab kõrvaklapid.
EE
9
Ekraani näidikud
A Sisendi näidik
Süttib praeguse seisundi näitamiseks.
HDMI
Vastuvõtja tuvastab pistiku HDMI IN kaudu ühendatud seadme.
ARC
Valitakse TV-sisend ja tuvastatakse heli tagastuskanali (ARC) signaalid.
COAX
Digitaalsignaal sisestatakse pistiku COAXIAL kaudu (lehekülg 77).
OPT
Digitaalsignaal sisestatakse pistiku OPTICAL kaudu (lehekülg 77).
B PARTY
Näidik süttib, kui funktsioon PARTY STREAMING on aktiveeritud (lehekülg 67).
C S.OPTIMIZER
Süttib funktsiooni Sound Optimizer aktiveerimisel (lehekülg 53).
D D.C.A.C.
Süttib, kui rakendatakse funktsiooni Auto Calibration mõõtmistulemused.
E TrueHD*
Süttib, kui vastuvõtja dekodeerib Dolby True HD-signaale.
F DTS(-HD) näidik*
Vastav näidik süttib, kui vastuvõtja dekodeerib vastavaid DTS-vormingus signaale.
DTS DTS-HD
DTS DTS-HD
G Kõlarisüsteemi ekraan (lehekülg 34) H Häälestamise ekraan
ST
Süttib, kui seade leiab stereoülekande.
MEM
Süttib, kui mälufunktsioon (nt Preset Memory (lehekülg 48) jms) aktiveeritakse.
I SLEEP
Süttib unetaimeri aktiveerimisel (lehekülg 14).
J EQ
Süttib ekvalaiseri aktiveerimisel.
K D.L.L.
Süttib, kui funktsioon D.L.L. (Digital Legato Linear) on aktiveeritud (lehekülg 86).
L D.R.C.
Süttib dünaamilise ulatuse pakkimise aktiveerimisel (lehekülg 87).
M NEO:6
Süttib DTS Neo:6 Cinema/Music dekodeerimise aktiveerimisel (lehekülg 51).
10
EE
N Funktsiooni Dolby Pro Logic näidik
Süttib koos vastava näidikuga, kui vastuvõtja töötleb funktsiooniga Dolby Pro Logic. See maatriksi ruumilise heli dekodeerimise tehnoloogia võib muuta sisendsignaale.
PL PL II PL IIx PL IIz
Märkus
Olenevalt kõlarite paigutuse seadistusest ei pruugi need näidikud süttida.
O A.P.M.
Dolby Pro Logic Dolby Pro Logic II Dolby Pro Logic IIx Dolby Pro Logic IIz
Süttib, kui funktsioon A.P.M. (Automatic Phase Matching) on aktiveeritud. Funktsiooni A.P.M. saate kasutada vaid koos funktsiooniga DCAC (Digital Cinema Auto Calibration) (lehekülg 32).
P UPDATE
Süttib, kui saadaval on uus tarkvaraversioon (lehekülg 70).
Q Juhtmeta LAN-i signaali tugevuse
näidik
Süttib juhtmeta LAN-i signaali tugevuse näitamiseks (lehekülg 37, 38).
Signaali pole.
Signaal on nõrk.
Signaal on keskmise tugevusega.
Signaal on tugev.
R Juhtmega LAN-i näidik
Süttib, kui LAN-kaabel on ühendatud.
S USB
Süttib, kui tuvastatakse iPodi/iPhone’i või USB-seade.
* Dolby Digital- või DTS-vormingus plaadi
esitamisel veenduge, et olete teinud digitaalsed ühendused ja valiku INPUT MODE sätteks pole valitud Analog (lehekülg 77) ega Analog Direct.
11
EE
Tagapaneel
Valge (L)
Punane (R)
Must
Kollane
A Jaotis DIGITAL INPUT/OUTPUT
Pistikud HDMI IN/OUT* (lehekülg 23, 26, 28)
Pistikud OPTICAL IN (lehekülg 23, 27)
Pistik COAXIAL IN (lehekülg 28)
B TUNER-i osa
FM ANTENNA pistik (lehekülg 29)
AM ANTENNA liidesed (lehekülg 29)
C Jaotis NETWORK
LAN-port (lehekülg 31)
Juhtmeta LAN-i antenn (lehekülg 31)
D Jaotis SPEAKERS (lehekülg 21)
EE
12
E Jaotis AUDIO INPUT/OUTPUT
Pistikud AUDIO IN (lehekülg 23, 27, 28)
Pistikud SUBWOOFER OUT (lehekülg 21)
F Jaotis VIDEO INPUT/OUTPUT
(lehekülg 23, 27)
Pistikud VIDEO IN/ OUT*
* Valitud sisendpildi vaatamiseks peate
ühendama pistiku HDMI TV OUT või MONITOR OUT oma teleriga (lehekülg 23).
Kaugjuhtimispult
1
Hoidke nuppu all
2
Vajutage
Kasutage vastuvõtja ja teiste seadmete juhtimiseks kaasasolevat kaugjuhtimispulti. Kaugjuhtimispult on programmeeritud Sony heli-/ videoseadmete kasutamiseks. Sisendi nuppudele saate määrata uued funktsioonid, et need vastaksid vastuvõtjaga ühendatud seadmetele (lehekülg 97).
RM-AAU169
Roosa tähistusega nuppude kasutamine
Hoidke nuppu SHIFT (N) all ja seejärel vajutage kasutada soovitud roosa tähistusega nuppu. Näide: hoidke nuppu SHIFT ( ja seejärel vajutage nuppu MEM (
N) all
E).
Vastuvõtja juhtimine
A ?/1 (sees/ootel)
Lülitab vastuvõtja sisse või ooterežiimile.
Elektri säästmine ooterežiimis
Seadistus, kus suvandid Control for HDMI, Pass Through ja Network Standby on asendis Off.
B TV ?/1
C Sisendi nupud
1)
(sees/ootel)
Lülitab teleri sisse või ooterežiimile.
Valib soovitud seadme. Kui vajutate mõnda sisendi nuppudest, lülitatakse vastuvõtja sisse. Nupud on seadistatud Sony seadmete juhtimiseks.
Numbri- või tekstinupud
1) 2)
Hoidke nuppu SHIFT (N) all ja vajutage numbri- või tähenuppe, et teha järgmist. – Eelhäälestamine / eelhäälestatud
jaamade otsimine (lehekülg 48).
13
EE
– Loo numbrite valimine.
Kümnenda loo valimiseks
vajutage nuppe 0/10 /=. – Kanali numbrite valimine. – Tähtede valimine (ABC, DEF jne). – Võrgufunktsioone kasutades teksti
sisestamisel valige .@, et sisestada
kirjavahemärke (!, ? jne) või muid
sümboleid (#, % jne). Telekanalite valimiseks vajutage nuppu TV ( SHIFT (
C), hoidke nuppu
N) all ja seejärel vajutage
numbrinuppe.
CHARACTER
Võrgufunktsioonide kasutamisel tähemärkide tüübi valimiseks hoidke all nuppu SHIFT (
N) ja seejärel
vajutage nuppu CHARACTER. Iga nupu CHARACTER vajutusega muutub tähemärkide tüüp järgmiselt. „abc” (väiketähed) t „ABC” (suurtähed) t „123” (numbrid).
1)
CLEAR
Hoidke nuppu SHIFT (N) all ja seejärel vajutage nuppu CLEAR, et teha järgmist. – Võrgufunktsioonide kasutamisel
tähemärgi kustutamine. – Parandage vale numbri- või
tekstinupu vajutamisel tekkinud
viga.
D ALPHABET SEARCH
Üksust otsitakse märksõna alusel (lehekülg 72).
ALPHABET PREV
Otsitakse eelmist üksust.
ALPHABET NEXT
Otsitakse järgmist üksust.
E SLEEP
Vastuvõtja määratud ajal välja lülitamiseks vajutage nuppu AMP ( ja seejärel nuppu SLEEP. Iga kord nuppu SLEEP vajutades vahetub ekraani kuva tsükliliselt. 0:30:00 t 1:00:00 t 1:30:00 t 2:00:00 t OFF
Nõuanded
• Vastuvõtja väljalülitamiseni jäänud aja kontrollimiseks vajutage nuppu SLEEP. Ekraanil kuvatakse allesjäänud aeg.
• Funktsiooni Sleep Timer tühistamiseks tehke järgmist. – Vajutage uuesti nuppu SLEEP. – Värskendage vastuvõtja tarkvara. – Vajutage nuppu
MEM
Tuuneri kasutamise ajal jaama salvestamiseks hoidke all nuppu SHIFT (
N) ja seejärel
vajutage nuppu MEM.
F iPhone CTRL
Siseneb seadme iPod/iPhone kasutamisel seadme iPod/iPhone juhtimisrežiimi.
G POP UP/MENU
1)
Avab või sulgeb BD-ROM-i hüpikmenüü või DVD menüü.
TOP MENU
1)
Avab või sulgeb BD-ROM-i või DVD ülemise menüü.
H AMP MENU
Kuvab menüü vastuvõtja kasutamiseks (lehekülg 91).
I OPTIONS
Kuvab ja valib valikumenüü valikuid.
J HOME
1)
1)
Kuvab heli- ja videoseadmete kasutamiseks avamenüü.
K m/M1), ./>1), N1), X1), x
Tagasi/edasi kerimine, vahelejätmine, esitamine, peatamine, toimingu lõpetamine.
TUNING +/–
1)
Skannib jaama.
D.TUNING
2)
Siseneb otsehäälestuse režiimi.
X)
PRESET +/–
1)
Valib eelhäälestatud jaamu või kanaleid.
L SOUND FIELD +/–
Valib helivälja (lehekülg 50).
?/1.
1)
2)
14
EE
M PURE DIRECT (lehekülg 54)
,
1)
V/v/B/b
1)
Käivitatakse režiim Pure Direct.
N SHIFT
Muudab kaugjuhtimispuldi nupu funktsiooni, aktiveerides roosa tähistusega nupud.
O +/–
Reguleerib kõikide kõlarite helitugevust samal ajal.
P
Lülitab heli ajutiselt välja. Heli taastamiseks vajutage nuppu uuesti.
Q RETURN O
1)
Naastakse eelmisse menüüsse või väljutakse menüüst, kui menüü või ekraanijuhend on teleri ekraanil kuvatud.
R
Menüü-üksuste valimiseks vajutage nuppu V/v/B/b, seejärel vajutage valikusse sisenemiseks või selle kinnitamiseks nuppu .
S DISPLAY
T SHUFFLE
1)
Kuvab ekraanil teabe.
1)
Esitab lugusid või kausta sisu juhuslikus järjestuses.
1)
REPEAT
Esitab korduvalt lugu või kausta sisu.
U PARTY START/CLOSE
2)
Funktsiooni PARTY käivitamine või peatamine (lehekülg 68).
PARTY JOIN/LEAVE
Funktsiooniga PARTY liitumine või sellest väljumine (lehekülg 68).
V PREVIEW (HDMI)
Valib funktsiooni Preview for HDMI. Lülitab sisse reaalajas pilt pildis eelvaate vastuvõtjaga ühendatud HDMI-sisenditest. Vajutage mitu korda nuppu V/v iga HDMI-sisendi eelvaate kuvamiseks ja seejärel vajutage valikusse sisenemiseks või selle kinnitamiseks nuppu . (See funktsioon tugineb tehnoloogiale Silicon Image InstaPrevue™.)
Märkus
Funktsioon Preview for HDMI on saadaval sisendite HDMI BD, DVD, GAME ja VIDEO kasutamisel.
Nõuanded
• See funktsioon ei tööta järgmistel juhtudel. – Seade pole HDMI-sisendpessa
ühendatud.
– Toetatud HDMI-sisendpessa
ühendatud seade pole sisse lülitatud. – Praegune sisend pole HDMI-sisend. – Funktsiooni Fast View säte on Off. – Kui sisend on toetamata HDMI-
videovorming (480i, 576i, 4K, mõni
3D-videosignaal, mõne videokaamera
signaal või VGA-signaal).
• Pilt pildis eelvaade tumeneb, kui sisend on 4K- või mõni 3D-videosignaal.
W TV INPUT
1)
Valib sisendsignaali (teleri sisend või video sisend).
X AMP
Aktiveerib vastuvõtja töö.
1)
Vt tabelist lehelt leheküljel 16 teavet nuppude kohta, mida saate iga seadme juhtimiseks kasutada.
2)
Nuppudel 5/JKL/VIDEO, PARTY START / CLOSE, D.TUNING / on reljeefsed punktid. Lähtuge vastuvõtja kasutamisel reljeefsetest punktidest.
Märkused
• Ülalolevad seletused on mõeldud näidetena.
• Olenevalt ühendatud seadme mudelist ei pruugi mõned selles jaotises kirjeldatud funktsioonid seadmega kaasas oleva kaugjuhtimispuldiga töötada.
N ja SOUND FIELD +
EE
15
Teiste Sony seadmete juhtimine
Nimi TV VCR DVD-mängija Blu-ray Disci
B TV ?/1 C Numbrinupud
CLEAR
G POP UP/MENU
TOP MENU
I OP TIONS J HOME K ./>
m/M N, X, x
Q RET URN O R V/v/B/b, S DISPLAY T SHU FFLE
REPEAT
W TV INPUT
z zz z z z
zz z zz
zz zzz zz z z zz z z z zz z z z zz z z z zzz zz z z zz z z z
zz z z
mängija
CD-mängija
z
16
EE

Alustamine

Analoogühendus
Kõrge kvaliteediga pilt
Digitaalne
Vastuvõtjaga ühendatud heli-/videoseadme nautimiseks järgige alltoodud lihtsaid samme. Enne juhtmete ühendamist eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe (toiteallikas).
Kõlarite paigaldamine ja ühendamine (lk 19, 21)
Oma seadmetele sobiliku ühenduse kontrollimine
Teleri- ja videoseadmete ühendamine (leht 23, 24)
Pildikvaliteet sõltub ühenduspesast. Vt allolevat joonist. Valige ühendus vastavalt seadmel olevatele pistikutele. Soovitame ühendada videoseadmed HDMI-ühenduse kaudu, kui seadmetel on HDMI-pistikud.
Heliseadmete ühendamine (lehekülg 28)
Vastuvõtja ettevalmistamine
Vt jaotisi „Vahelduvvoolu toitejuhtme ühendamine (toiteallikas)” (lehekülg 32) ja „Vastuvõtja sisselülitamine” (lehekülg 32).
Vastuvõtja seadistamine
Vt jaotist „Vastuvõtja seadistamine funktsiooniga Easy Setup” (lehekülg 32).
Ühendatud seadme heliväljundi seadistamine
Mitmekanalilise digitaalheli väljastamiseks kontrollige ühendatud seadme digitaalse heliväljundi sätet. Sony Blu-ray Disci mängija kasutamisel kontrollige, kas funktsioonide Audio (HDMI), BD Audio MIX Setting, Dolby Digital/DTS, Dolby Digital ja DTS säte on vastavalt Auto, Off, Bitstream, Dolby Digital ja DTS (alates
1. augustist 2012). PlayStation 3 kasutamisel valige jaotises Sound Settings pärast vastuvõtja ühendamist HDMI-kaabliga suvandid Audio Output Settings, HDMI ja Automatic (süsteemi tarkvaraversiooniga 4.21). Lisateavet leiate ühendatud seadmega komplektis olevast kasutusjuhendist.
17
EE
Vastuvõtja toetatud digitaalsed helivormingud
Digitaalsed helivormingud, mida vastuvõtja suudab dekodeerida, olenevad seadmega ühendatud digitaalse heliväljundi pistikutest. Vastuvõtja toetab järgmisi helivorminguid.
Helivorming
[Display] (Ekraan)
Dolby Digital [DOLBY D]
Dolby Digital EX [DOLBY D EX]
Dolby Digital Plus
a)
[DOLBY D +]
Dolby TrueHD
a)
[DOLBY HD]
DTS [DTS]
DTS-ES [DTS-ES]
DTS 96/24 [DTS 96/24]
DTS-HD High Resolution Audio
a)
Maksimaalne
kanalite arv
5.1 aa
6.1 aa
7.1 × a
7.1 × a
5.1 aa
6.1 aa
5.1 aa
7.1 × a
[DTS-HD HR]
DTS-HD Master Audio
a)b)
7.1 × a
[DTS-HD MA]
a)
DSD [DSD]
Mitmekanaliline lineaarne
a)
PCM
5.1 × a
7.1 × a
[PCM]
a)
Kui taasesitusseade ei vasta vormingule, siis väljastatakse helisignaalid teises vormingus. Üksikasju vaadake taasesitusseadme kasutusjuhendist.
b)
Signaale, mille diskreetimissagedus on üle 96 kHz, esitatakse 96 kHz või 88,2 kHz-ga.
Taasesitusseadme ja vastuvõtja
vaheline ühendus
COAXIAL/OP TICAL HDMI
18
EE

Ühendused

1: kõlarite paigaldamine

Ühendused
See vastuvõtja võimaldab kasutada kuni 7.2 kanali süsteemi (7 kõlarit ja 2bassikõlarit).
Kõlarisüsteemi seadistuse näide
A Eesmine kõlar (vasak) B Eesmine kõlar (parem) C Keskmine kõlar D Ruumilise heli kõlar (vasak) E Ruumilise heli kõlar (parem) F Tagumine ruumilise heli kõlar (vasak)* G Tagumine ruumilise heli kõlar (parem)* H Eesmine ülemine kõlar (vasak)* I Eesmine ülemine kõlar (parem)* J Bassikõlar
* Tagumisi ruumilise heli kõlareid ja eesmisi
seinakõlareid ei saa samaaegselt kasutada.
5.1 kanaliga kõlarisüsteem
Kinosarnase mitmekanalilise ruumilise heli täielikuks nautimiseks on vaja viite kõlarit (kahte eesmist kõlarit, keskmist kõlarit ja kahte ruumilise heli kõlarit) ning bassikõlarit (5.1 kanaliga süsteem).
7.1 kanaliga kõlarisüsteem, milles kasutatakse tagumisi ruumilise heli kõlareid
Saate nautida DVD või Blu-ray Disci tarkvaraga salvestatud heli tõetruud taasesitust 6.1 kanali või 7.1 kanali vormingus.
• 6.1 kanaliga kõlarite paigutus Paigutage ruumilise heli tagumine kõlar kuulamisasendi taha.
• 7.1 kanaliga kõlarite paigutus Paigutage ruumilise heli tagumised kõlarid alloleva joonise järgi. Nurk A peaks olema sama.
19
EE
7.1 kanaliga kõlarisüsteem, mis
20˚ ± 5˚
kasutab eesmisi seinakõlareid
Ühendades kaks eesmist ülemist lisakõlarit, võite nautida vertikaalseid heliefekte. Paigutage eesmised ülemised kõlarid – 25° kuni 35° nurga all.
– 20° ± 5° nurga all kõrguse suhtes.
Nõuanne
Kuna bassikõlar ei väljasta väga konkreetselt suunatud signaale, võite selle paigutada kuhu tahes.
20
EE

2: kõlarite ühendamine

Parem Vasak
Parem
Keskmine kõlar
B
Vasak
B
B
Ruumilis e heli kõlar
B
A
Tagumine ruumilise heli kõlar /
kaksikvõim endi / eesmine
seinakõlar /eesmine B kõlar
**
Eesmine A kõlar
A
Bassikõlar *
Parem Vasak (L)
Enne juhtmete ühendamist eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe (toiteallikas).
Ühendused
A Monofoonilise heli juhe (pole komplektis) B Kõlarijuhe (pole komplektis)
21
EE
* Kui ühendate automaatse ooterežiimi
Eesmine kõlar (R)
Eesmine kõlar (L)
funktsiooniga bassikõlari, lülitage funktsioon filmide vaatamisel välja. Kui automaatse ooterežiimi funktsioon on sisse lülitatud, lülitub ba ssikõlar sisend signaali taseme põhjal automaatselt ooterežiimi ja heli ei pruugita väljastada.
** Märkused liideste SPEAKERS SURROUND
BACK / BI-AMP / FRONT HIGH / FRONT B ühendamise kohta. – Kui ühendate ainult ühe tagumise ruumilise
heli kõlari, ühendage see klemmiga L.
– Kui teil on täiendav esikõlarite süsteem,
ühendage need nende klemmidega. Seadke menüüs Speaker Settings valiku SB Assign väärtuseks Speaker B (lehekülg 84). Soovitud eesmiste kõlarite süsteemi süsteemi valimiseks vajutage vastuvõtja nuppu SPEAKERS (lehekülg 34).
– Saate ühendada eesmised kõlarid nende
liidestega kaksikvõimendi ühenduse kaudu (lehekülg 22). Seadke menüüs Speaker Settings valiku SB Assign sätteks Bi-Amp (lehekülg 84).
Märkus
Pärast kõlari in stallimist ja ühendamist ve enduge, et valite menüüst Speaker Settings kõlarite jaotuse (lehekülg 82).
Topeltvõimendi ühendus
Kui te tagumisi ruumilise heli kõlareid ja eesmisi seinakõlareid ei kasuta, saate ühendada eesmised kõlarid kaksikvõimendi ühenduse kaudu liides tega SPEAKERS SURROUND BACK / BI-AMP / FRONT HIGH / FRONT B.
Ühendage eesmiste kõlarite Lo (või Hi) pistikud liidestega SPEAKERS FRONT A ja ühendage eesmiste kõlarite Hi (või Lo) pistikud liidestega SPEAKERS SURROUND BACK / BI-AMP / FRONT-HIGH / FRONT B. Vastuvõtja rikete vältimiseks veenduge, et kõlarite külge kinnitatud Hi/Lo metalldetailid on kõlaritelt eemaldatud. Kui olete kaksikvõimendi ühendanud, seadke menüüs Speaker Settings suvandi SB Assign sätteks Bi-Amp (lehekülg 84).
22
EE

3: teleri ühendamine

TV
A**
Heli-/video-
signaalid
VideosignaalidHelisignaalid
CD*
või
B**
Saate vaadata valitud sisestatud pilti, kui ühendate teleri pistikutega HDMI TV OUT või MONITOR OUT. Kui ühendate teleri pistikuga HDMI TV OUT, saate juhtida vastuvõtjat ekraanikuva (OSD) kaudu. Enne juhtmete ühendamist eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe (toiteallikas).
ARC
Ühendused
A Optiline digitaalne juhe (pole komplektis) B Helijuh e (pole komplektis ) C Videojuhe (pole komplektis) D HDMI-juhe (pole komplektis)
Sony soovitab kasutada HDMI-serdiga kaablit või Sony HDMI-kaablit.
Soovitatud ühendus Teine võimalik ühendus
23
EE
Teleülekande nautimine vastuvõtjast mitme kanaliga ruumilise heliga
* Kui teie teler ühildub heli tagastuskanali (ARC)
funktsiooniga, ühendage D. Veenduge, et seate menüüs HDMI Settings valiku Control for HDMI olekuks On (lehekülg 74). Kui soovite ühendada helisignaali teisiti kui HDMI-kaabliga (nt optilise digitaalkaabli või audiokaabliga), muutke helisisendi režiimi nupuga INPUT MODE (lehekülg 77).
**Kui teler ei ühildu heli tagastuskanali (ARC)
funktsiooniga, ühendage A või B.
Lülitage teleri heliesitus välja või aktiveerige teleri vaigistusfunktisoon.
Märkused
• Olenevalt teleri ja antenni ühenduse olekust, võib telepilt olla moonutatud. Sellisel juhul paigutage antenn vastuvõtjast kaugemale.
• Kui ühendate optilised digitaalsed juhtmed, sisestage pistikud otse, kuni need paigale klõpsatavad.
• Ärge väänake ega siduge optilisi digitaalseid juhtmeid kokku.
Nõuanded
• Kõik digitaalheli sisendid ühilduvad diskreetimissagedustega 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz, ja 96 kHz.
• Ühendades teleri heliväljundi vastuvõtja pistikusse TV IN, et vastuvõtjaga ühendatud kõlaritest heli esitada, seadke teleri heliväljundi sätteks Fixed (kui sätteks saab seada Fixed või Variable).
Heli kuulamine teleri kõlaritest
Kui teie teler ei toeta funktsiooni System Audio Control, määrake menüüs HDMI Settings valiku HDMI Audio Out sätteks TV+AMP (lehekülg 88).

4a: videoseadme ühendamine

HDMI-ühenduse kasutamine
High-Definition Multimedia Interface (HDMI) on liides digitaalses vormingus video- ja helisignaali edastamiseks. Ühendades Sony „BRAVIA” Synciga ühilduva seadme HDMI-kaabliga, saate seadet lihtsamini kasutada. Vt jaotist „BRAVIA Synci funktsioonid” (lehekülg 73).
HDMI-funktsioonid
• HDMI kaudu edastatavaid digitaalseid helisignaale saab väljastada vastuvõtjaga ühendatud kõlaritest. See signaal toetab vorminguid Dolby Digital, DTS, DSD ja Linear PCM. Üksikasju vt jaotisest „Vastuvõtja toetatud digitaalsed helivormingud” (lehekülg 18).
• See vastuvõtja suudab HDMI-ühenduse kaudu võtta vastu signaali Multi Channel Linear PCM (kuni 8 kanalit) diskreetimissagedusega 192 kHz või vähem.
• See vastuvõtja toetab suure bitikiirusega heliülekannet (DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD), Deep Colori (Deep Colour) ja x.v.Colori ülekannet (x.v.Colour) ning 4K- või 3D-ülekannet.
• 3D-pildi vaatamiseks ühendage vastuvõtjaga HDMI-kaablite kaudu 3D-ga ühilduv teler ja videoseade (Blu-ray Disci mängija, Blu-ray Disci salvestaja, PlayStation 3 jne), pange ette 3D-prillid ja esitage seejärel 3D-ga ühilduvat sisu.
• 4K-pildi (HDMI BD, GAME ja VIDEO sisend) nautimiseks ühendage 4K-ga ühilduv teler ja videoseadmed (Blu-ray Disci mängija jne) vastuvõtjaga kiire HDMI-kaabliga ning esitage siis 4K-ga ühilduvat sisu.
• Saate vaadata sisendit HDMI BD, DVD, GAME ja VIDEO pilt-pildis eelvaatena.
24
EE
Märkused HDMI-ühenduste kohta
• Olenevalt telerist või videoseadmest ei pruugita 4K- või 3D-kujutisi kuvada. Kontrollige, milliseid HDMI-video vorminguid vastuvõtja toetab (lehekülg 112).
• Lisateavet saate ühendatud seadme kasutusjuhendist.
Juhtmete ühendamine
• Enne juhtmete ühendamist eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe (toiteallikas).
• Kõiki juhtmeid pole vaja ühendada. Ühendage juhtmed vastavalt seadmel olevatele pistikutele.
• Kasutage kiiret HDMI-kaablit. Standardse HDMI-kaabli kasutamisel ei pruugita Deep Colori (Deep Colour), 1080p-, 4K- või 3D-kujutisi õigesti kuvada.
• Me ei soovita kasutada HDMI-DVI­konversioonikaablit. Kui ühendate HDMI-DVI-konversioonikaabli DVI-D-seadmega, võib heli ja/või pilt kaduda. Ühendage eraldi helijuhtmed või digitaalsed ühendusjuhtmed, siis määrake menüüs Input Settings (lehekülg 77) valik Audio Input Assign, kui heli õigesti ei väljastata.
• Kui ühendate optilised digitaalsed juhtmed, sisestage pistikud otse, kuni need paigale klõpsatavad.
• Ärge väänake ega siduge optilisi digitaalseid juhtmeid kokku.
Nõuanne
Kõik digitaalheli sisendid ühilduvad diskreetimissagedustega 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz ja 96 kHz.
Soovite ühendada mitu digitaalset seadet, kuid ei leia vaba sisendit
Vt jaotist „Muude helisisendi pistikute kasutamine (Audio Input Assign)” (lehekülg 77).
Ühendused
25
EE
Seadmete ühendamine HDMI-pistikutesse
Blu-ray Disci mängija
A
Heli-/video-
signaalid
Satelliid ituuner,
kaabel-TV tuuner
DVD-mängija
Heli-/v ideo-
signaalid
PlayStation 3
Heli-/video-
signaalid
VCR, DVD-salv estaja,
videomäng
Heli-/video-
signaalid
AAA
A HDMI-juhe (pole komp lektis)
Sony soovitab kasutada HDMI-serdiga kaablit või Sony HDMI-kaablit.
• BD-sisendil on parem pildi- ja helikvaliteet. Kui vajate kvaliteetsemat heli, ühendage seade pistikusse BD (AUDIO) ja valige sisendiks BD.
• Kaugjuhtimispuldi BD sisendnupu vaikesäte on Blu-ray Disci mängija. Muutke kindlasti kaugjuhtimispuldi BD sisendnupu vaikesätet, et kasutada nuppu DVD-salvestaja juhtimiseks. Üksikasju vt jaotisest „Sisendi nupu uuesti määramine” (lehekülg 97).
• BD-sisendi nime saate muuta, nii et see kuvatakse vastuvõtja ekraanil. Üksikasju vt menüü Input Settings jaotisest Name In (lehekülg 89).
Märkused
Heli-/videosignaalid
A
Super Audio CD-mängija
A
Heli-/vide osignaalid
Kui seadmel pole HDMI-pistikut, vt lehekülge 27.
EE
26
Seadmete ühendamine muudesse pistikutesse kui HDMI
B
Helisignaalid Helisignaalid
Satelliidituuner, kaabel-TV tuuner
Videosignaalid
CBA
Videosignaalid
C
VCR, DVD-salvestaja, videomäng
või
Ühendused
A Optiline digitaalne juhe (pole komplektis) B Helijuh e (pole komplektis ) C Videojuhe (pole komplektis)
Soovitatud ühendus Teine võimalik ühendus
27
EE
4b: heliseadme
Super Audio CD-mängija,
CD-mängij a
Helisignaalid
BA
või
iPod, iPhone,
USB-seade
A
ühendamine
Super Audio CD-mängija või CD-mängija ühendamine
Enne juhtmete ühendamist eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe (toiteallikas).
iPodi, iPhone’i, USB-seadme ühendamine
A USB-kaabel (pole komplektis)
A Koaksiaaldigitaalne j uhe (pole komplektis) B Helijuhe (pole komplektis)
Soovitatud ühendus Teine võimalik ühen dus
EE
28
5: antennide
FM-traatantenn (õhuantenn ) (kaasas)
AM-raamantenn (õhuantenn) (kaasas)
(õhuantennid) ühendamine
Enne antennide (õhuantennid) ühendamist eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe (toiteallikas).
Märkused
• Müra vastuvõtmise vältimiseks hoidke AM-raamantenni (õhuantenn) vastuvõtjast ja teistest seadmetest eemal.
• Tõmmake FM-traatantenn (õhuantenn) täielikult välja.
• Pärast FM-traatantenni (õhuantenn) ühendamist hoidke seda võimalikult horisontaalses asendis.

6: võrguga ühendamine

Kui teil on Interneti-ühendus, saate selle vastuvõtja Internetti ühendada. Võite luua ühenduse nii juhtmeta kui ka juhtmega LAN-võrguga.
Süsteeminõuded
Vastuvõtja võrgufun ktsiooni kasutamiseks on vajalik järgmine süsteemikeskkond.
Laiaribaline liiniühendus
Sony Entertainment Networki (SEN) kuulamiseks või vastuvõtja tarkvara värskendamiseks on vaja Interneti lairibaühendust.
Modem
See on seade, mis ühendatakse Interneti-ühenduse loomiseks lairibaliiniga. Mõned neist seadmetest on ruuterisse sisse ehitatud.
Ruuter
• Koduvõrgus sisu vaatamiseks või kuulamiseks kasutage 100 Mb/s või kiirema ühendusega ühilduvat ruuterit.
• Soovitame kasutada sisseehitatud DHCP-serveriga (Dynamic Host Configuration Protocol) ruuterit. See funktsioon määrab LAN-võrgus IP-aadressid automaatselt.
• Kui soovite kasutada juhtmeta LAN-võrku, kasutage juhtmeta LAN-võrgu ruuterit või pöörduspunkti.
Ühendused
29
EE
LAN-kaabel (CAT5) (ainult juhtmega LAN-ühenduse jaoks)
• Soovitame sellist kaablit kasutada juhtmega LAN-ühenduse jaoks. Mõni lamedat tüüpi LAN-kaabel on mürale väga vastuvõtlik. Soovitame kasutada tavatüüpi kaableid.
• Kui vastuvõtjat kasutatakse mürarikkas võrgukeskkonnas või keskkonnas, kus elektriseadmed tekitavad toiteallikast tulenevat müra, kasutage varjestatud LAN-kaablit.
Server
Server on seade, mis edastab sisu (muusikat, fotosid ja videoid) koduvõrgus olevasse DLNA-seadmesse. Serverina kasutatav seade (nt arvuti) peab olema ühendatud juhtmeta või juhtmega LAN-koduvõrku*.
* Lisateavet selle vastuvõtjaga ühilduvate
serverite kohta saate jaotisest lehekülg 55.
30
EE
+ 90 hidden pages