Sony BDV-L800M User Manual [pl]

Blu-ray Disc/DVD Home Theatre System
Instrukcja obsługi
4-279-067-71(1)
BDV-L800/BDV-L800M/BDV-L600

OSTRZEŻENIE

Aby zredukować ryzyko pożaru, nie należy przykrywać otworów wentylacyjnych urządzenia gazetami, ścierkami, zasłonami itp. Na urządzeniu nie należy stawiać otwartych źródeł ognia, takich jak świeczki. Aby zredukować ryzyko pożaru lub porażenia prądem, nie należy narażać urządzenia na kapanie lub rozbryzgi cieczy, a także nie należy stawiać na urządzeniu przedmiotów wypełnionych płynami, takich jak wazony.
Baterii ani urządzenia z zainstalowanymi bateriami nie należy narażać na działanie zbyt wysokich temperatur, na przykład na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ognia itp. Aby zapobiec urazom, to urządzenie musi być prawidłowo zamocowane do podłogi lub ściany zgodnie z instrukcjami instalacji.
Tylko do użytku w pomieszczeniach.
UWAGA
Korzystanie z urządzeń optycznych w tym produkcie może zwiększyć zagrożenie uszkodzenia wzroku. Nie należy próbować demontować obudowy, ponieważ wiązka laserowa wykorzystywana w tym zestawie Blu-ray Disc / DVD Home Theatre System jest szkodliwa dla oczu. Naprawy produktu należy powierzać wyłącznie wykwalifikowanym serwisantom.
Niniejsze urządzenie zostało zaklasyfikowane jako urządzenie laserowe klasy 3R (CLASS 3R LASER). Po otwarciu osłony ochronnej lasera emitowane jest widzialne i niewidzialne promieniowanie laserowe, dlatego należy unikać bezpośredniego patrzenia na promień lasera. Oznaczenie jest umieszczone na osłonie ochronnej lasera wewnątrz obudowy.
Niniejsze urządzenie zostało zaklasyfikowane jako urządzenie laserowe klasy 1 (CLASS 1 LASER). Odpowiednie oznaczenie znajduje się z tyłu urządzenia.
Klienci w Europie
Pozbycie się zużytego sprzętu (stosowane w krajach Unii
Europejskiej i w pozostałych krajach europejskich stosujących własne systemy zbiórki)
Ten symbol na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produkt nie może być traktowany jako odpad komunalny, lecz powinno się go dostarczyć do odpowiedniego punktu zbiórki sprzętu
elektrycznego i elektronicznego, w celu recyklingu. Odpowiednie zadysponowanie zużytego produktu zapobiega potencjalnym negatywnym wpływom na środowisko oraz zdrowie ludzi, jakie mogłyby wystąpić w przypadku niewłaściwego zagospodarowania odpadów. Recykling materiałów pomoże w ochronie środowiska naturalnego. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat recyklingu tego produktu, należy skontaktować się z lokalną jednostką samorządu terytorialnego, ze służbami zagospodarowywania odpadów lub ze sklepem, w którym zakupiony został ten produkt.
Pozbywanie się zużytych baterii (stosowane w krajach Unii Europejskiej i
w pozostałych krajach europejskich mających własne systemy zbiórki)
Ten symbol na baterii lub na jej opakowaniu oznacza, że bateria nie może być traktowana jako odpad komunalny. Symbol ten dla pewnych baterii może być stosowany w kombinacji z symbolem chemicznym. Symbole chemiczne rtęci (Hg) lub ołowiu (Pb) są dodawane, jeśli bateria zawiera więcej niż 0,0005% rtęci lub 0,004% ołowiu. Odpowiednio gospodarując zużytymi bateriami, możesz zapobiec potencjalnym negatywnym wpływom na środowisko oraz zdrowie ludzi, jakie mogłyby wystąpić w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z tymi odpadami. Recykling baterii pomoże chronić środowisko
PL
2
naturalne. W przypadku produktów, w których ze względu na bezpieczeństwo, poprawne działanie lub integralność danych wymagane jest stałe podłączenie do baterii, wymianę zużytej baterii należy zlecić wyłącznie wykwalifikowanemu personelowi stacji serwisowej. Aby mieć pewność, że bateria znajdująca się w zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym będzie właściwie zagospodarowana, należy dostarczyć sprzęt do odpowiedniego punktu zbiórki. W odniesieniu do wszystkich pozostałych zużytych baterii, prosimy o zapoznanie się z rozdziałem instrukcji obsługi produktu o bezpiecznym demontażu baterii. Zużytą baterię należy dostarczyć do właściwego punktu zbiórki. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat zbiórki i rec yklingu baterii należy skontaktować się z lokalną jednostką samorządu terytorialnego, ze służbami zajmującymi się zagospodarowywaniem odpadów lub ze sklepem, w którym zakupiony został ten produkt.
Uwaga dla klientów: poniższe informacje mają zastosowanie wyłącznie do urządzeń, które zostały wprowadzone do sprzedaży w krajach stosujących dyrektywy Unii Europejskiej.
Producentem tego produktu jest Sony Corporation, 1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108-0075 Japonia. Upoważnionym przedstawicielem producenta w Unii Europejskiej, uprawnionym do dokonywania i potwierdzania oceny zgodności z wymaganiami zasadniczymi, jest Sony Deutschland GmbH, Hedelfinger Strasse 61, 70327
Stuttgart, Niemcy. Nadzór nad dystrybucją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje Sony Poland, 00-876 Warszawa, ul. Ogrodowa 58. W sprawach serwisowych i gwarancyjnych należy kontaktować się z podmiotami, których adresy podano w osobnych dokumentach gwarancyjnych lub serwisowych, lub z najbliższym sprzedawcą produktów Sony.
„Nadzór nad dystrybucją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje Sony Poland, 00-876 Warszawa, ul. Ogrodowa 58”
Dla jednostki głównej
Oznaczenie znajduje się z tyłu obudowy urządzenia.
Środki ostrożności
Źródła zasilania
•Urządzenie pozostaje podłączone do źródła zasilania, dopóki nie zostanie odłączone od gniazda ściennego, nawet jeśli zostało wyłączone przyciskiem zasilania.
•Jeżeli urządzenie jest odłączane od źródła zasilania przez wyjęcie wtyczki z gniazda ściennego, do jego podłączania należy używać łatwo dostępnego gniazda ściennego. W przypadku zauważenia nieprawidłowości w działaniu urządzenia należy natychmiast odłączyć wtyczkę od gniazda ściennego.
Informacje o oglądaniu obrazów 3D
Podczas oglądania obrazów 3D niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort (np. przemęczenie wzroku, zmęczenie lub nudności). Firma Sony zaleca wszystkim użytkownikom regularne przerwy podczas oglądania obrazu 3D. Długość i
częstotliwość przerw zależy od konkretnej osoby. Każdy musi sam zdecydować, co jest dla niego najlepsze. W razie poczucia dyskomfortu należy przerwać korzystanie z tego produktu oraz oglądanie obrazów 3D, aż dyskomfort minie. W razie potrzeby należy skorzystać z porady lekarza. Należy również zapoznać się z (i) instrukcją obsługi wszelkich innych urządzeń używanych z telewizorem lub płyt Blu-ray Disc odtwarzanych na telewizorze, (ii) najnowszymi informacjami na naszej stronie internetowej (http://esupport.sony.com/). Wzrok młodych dzieci (zwłaszcza do szóstego roku życia) cały czas rozwija się. Przed oglądaniem obrazów 3D przez dzieci należy skontaktować się z lekarzem (np. pediatrą lub okulistą). Rodzice powinni zwracać uwagę na to, czy małe dzieci przestrzegają powyższych zaleceń.
Dotyczy nadajnika­odbiornika bezprzewodowego (EZW-RT50) oraz Blu-ray Disc/DVD Home Theatre System (BDV-L600/ BDV-L800/BDV-L800M)
Patrz „Wireless Product Compliance Information” (wchodzi w skład zestawu).
Ochrona przed kopiowaniem
Należy pamiętać o zaawansowanych systemach ochrony zawartości używanych na nośnikach Blu-ray Disc DVD. Systemy te o nazwie AACS (Advanced Access Content System) i CSS (Content Scramble System) mogą wprowadzać ograniczenia w zakresie odtwarzania, wyjścia
TM
i
PL
3
analogowego i podobnych funkcji. Obsługa produktu i nałożone ograniczenia mogą zależeć od daty zakupu. Organizacja zarządzająca sposobem ochrony AACS może przyjąć nowe ograniczenia lub zmienić istniejące także po zakupie urządzenia przez użytkownika.
Prawa autorskie i znaki towarowe
•Zestaw wyposażono w dekoder formatu Dolby* Digital i DTS**.
* Wyprodukowano na
licencji firmy Dolby Laboratories. Dolby i symbol z podwójną literą D są znakami towarowymi firmy Dolby Laboratories.
**Wyprodukowano na
mocy patentów zarejestrowanych w USA pod numerami: 5 451 942; 5 956 674; 5 974 380; 5 978 762; 6 226 616; 6 487 535; 7 212 872; 7 333 929; 7 392 195; 7 272 567 i innych patentów zarejestrowanych i oczekujących na zarejestrowanie w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Nazwa i symbol DTS, DTS-HD są zarejestrowanymi znakami towarowymi, a logo DTS-HD Master Audio i DTS są znakami towarowymi firmy DTS, Inc. Produkt obejmuje oprogramowanie. © DTS, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.
•System zawiera technologię High-Definition Multimedia Interface (HDMI HDMI, logo HDMI i High­Definition Multimedia Interface są znakami
TM
).
towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy HDMI Licensing LLC w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
•Java jest znakiem towarowym firmy Oracle lub jej spółek zależnych.
•„BD-LIVE” i „BONUSVIEW” są znakami towarowymi Blu-ray Disc Association.
•„Blu-ray Disc” jest znakiem towarowym.
•Logo „Blu-ray Disc”, „DVD+RW”, „DVD-RW”, „DVD+R”, „DVD-R”, „DVD VIDEO” i „CD” są znakami towarowymi.
•Logo „Blu-ray 3D” i „Blu-ray 3D” są znakami towarowymi Blu-ray Disc Association.
•„BRAVIA” jest znakiem towarowym firmy Sony Corporation.
•Logo „AVCHD” i „AVCHD” są znakami towarowymi firmy Panasonic Corporation i Sony Corporation.
• , „XMB”, i „xross media bar” są znakami towarowymi firmy Sony Corporation i Sony Computer Entertainment Inc.
•„PLAYSTATION” jest znakiem towarowym firmy Sony Computer Entertainment Inc.
•Technologia rozpoznawania utworów muzycznych i filmów wideo oraz powiązane dane zostały udostępnione przez firmę Gracenote to branżowy standard rozpoznawania utworów muzycznych i udostępniania powiązanych danych. Dodatkowe informacje znajdują się w witrynie www.gracenote.com. Dane dotyczące płyt CD, DVD, Blu-ray Disc, utworów muzycznych i filmów wideo: Gracenote, Inc., copyright © 2000 do chwili obecnej – Gracenote. Gracenote
®
. Gracenote
Software, copyright © 2000 do chwili obecnej – Gr acenote. Do tego produktu i usługi ma zastosowanie co najmniej jeden patent firmy Gracenote. Częściowa lista odpowiednich patentów firmy Gracenote zawiera witryna WWW firmy Gracenote. Gracenote, CDDB, MusicID, MediaVOCS, logo oraz logotyp Gracenote i logo „Powered by Gracenote” są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
•Logo Wi-Fi CERTIFIED™ jest znakiem certyfikacji Wi-Fi Alliance.
•Znak Wi-Fi Protected Setup™ jest znakiem Wi-Fi Alliance.
•„Wi-Fi CERTIFIED™” i „Wi-Fi Protected Setup™” są znakami towarowymi Wi-Fi Alliance.
•„PhotoTV HD” i logo „PhotoTV HD” są znakami towarowymi firmy Sony Corporation.
•Technologia kodowania dźwięku MPEG Layer-3 oraz patenty na licencji firm Fraunhofer IIS i Thomson.
•iPhone, iPod, iPod classic, iPod nano i iPod touch są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zastrzeżonym Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
•Napisy „Made for iPod” i „Made for iPhone” oznaczają, że urządzenie elektroniczne zostało zaprojektowane specjalnie do podłączenia do iPoda lub iPhone’a,
PL
4
odpowiednio, i posiada certyfikat producenta potwierdzający spełnienie standardów wydajności firmy Apple. Firma Apple nie ponosi odpowiedzialności za działanie tego urządzenia ani jego zgodność z normami bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Uwaga: używanie tego urządzenia z telefonem iPhone lub urządzeniem iPod może mieć wpływ na wydajność sieci bezprzewodowej.
•Windows Media jest zastrzeżonym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach. Ten produkt zawiera technologię podlegającą pewnym prawom własności intelektualnej firmy Microsoft. Używanie lub rozpowszechnianie tej technologii poza tym produktem jest zabronione bez odpowiedniej licencji od firmy Microsoft. Właściciele treści korzystają z technologii dostępu do treści Microsoft PlayReady™ w celu ochrony swojej własności intelektualnej łącznie z treścią chronioną prawami autors kimi. To urządzenie używa technologii PlayReady do uzyskiwania dostępu do treści chronionych przez technologię PlayReady i/lub WMDRM. Jeśli urządzenie nie będzie mogło poprawnie zastosować ograniczeń na korzystanie z treści, właściciele treści mogą zażądać od firmy Microsoft wyłączenia zdolności urządzenia do korzystania z treści chronionych przez technologię PlayReady. Ograniczenie to nie powinno dotyczyć treści niechronionych lub treści chronionych przez inne technologie dostępu do
treści. Właściciele treści mogą zażądać od użytkownika uaktualnienie technologii PlayReady, aby mógł on mieć dostęp do ich treści. Jeśli użytkownik odmówi aktualizacji, nie będzie mógł uzyskać dostępu do treści wymagających aktualizacji.
•Nazwa DLNA oznaczenie DLNA CERTIFIED towarowymi, znakami usług lub znakami certyfikacji stowarzyszenia Digital Living Network Alliance.
•Wszystkie pozostałe znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli.
•Inne nazwy systemów i produktów są zwykle znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów. Symbole ™ i ® nie są przedstawiane w niniejszym dokumencie.
®
, logo DLNA i
są znakami

Instrukcja obsługi — informacje

• Zalecenia zawarte w tej instrukcji obsługi dotyczą korzystania z pilo ta. Można również posługiwać się przyciskami na jednostce głównej, o ile ich nazwy są takie same lub podobne do nazw przycisków na pilocie.
• W tej instrukcji termin „płyta” jest stosowany ogólnie w odniesieniu do płyt BD, DVD, Super Audio CD oraz CD, chyba że określono inaczej w tekście lub na ilustracjach.
• Instrukcje w tym podręczniku dotyczą urządzeń BDV-L800, BDV-L800M i BDV-L600. BDV-L600 to model przedstawiany na ilustracjach. Różnice dotyczące obsługi są wyraźnie określone w tekście, na przykład „tylko BDV-L600”.
• Niektóre ilustracje zostały przedstawione jako rysunki koncepcyjne i mogą się różnić od rzeczywistych produktów.
• Elementy wyświetlane na ekranie telewizora mogą się różnić w zależności od regionu.
• Ustawienie domyślne jest podkreślone.
PL
5
Spis treści
Instrukcja obsługi — informacje.........5
Zawartość opakowania ........................7
Indeks elementów i przycisków
sterujących.....................................10
Wprowadzenie
Krok 1: Wybór miejsca ustawienia
elementów zestawu i ich
instalowanie.............................17
Krok 2: Podłączanie zestawu.......19
Krok 3: Przeprowadzanie łatwej
konfiguracji..............................33
Krok 4: Wybieranie źródła
sygnału.....................................34
Krok 5: Korzystanie z dźwięku
przestrzennego .......................35
Odtwarzanie
Odtwarzanie płyty ..............................37
Odtwarzanie z urządzenia USB........38
Korzystanie z odtwarzacza iPod lub
iPhone............................................39
Odtwarzanie przez sieć ......................41
Dostępne opcje ...................................44
Regulacja dźwięku
Wybieranie efektu odpowiedniego dla
danego źródła sygnału..................47
Wybór formatu dźwięku, ścieżek
dźwiękowych w różnych językach
lub kanału......................................47
Odtwarzanie dźwięku
wielościeżkowego.........................48
Tuner
Słuchanie audycji radiowych .............49
Używanie systemu RDS (Radio Data
System) ..........................................50
Inne funkcje
Korzystanie z funkcji Sterowanie przez
HDMI w „BRAVIA” Sync......... 51
Ustawianie głośników ........................52
Korzystanie z wyłącznika
czasowego......................................54
Dezaktywacja przycisków na jednostce
głównej...........................................54
Sterowanie telewizorem i innymi
urządzeniami za pomocą
dołączonego pilota....................... 55
Oszczędzanie energii w trybie
gotowości....................................... 57
Przeglądanie stron sieci Web............ 57
Dalsze nastawienia sieci
bezprzewodowej........................... 59
Konfigurowanie sieci ......................... 60
Nastawienia i regulacje
Korzystanie z ekranu konfiguracji ... 65
[Instrukcja nastawiania pilota] .........66
[Aktualizacja sieciowa]...................... 66
[Nastawienia wideo]........................... 66
[Nastawienia audio] ........................... 67
[Nastawienia oglądania płyt
BD/DVD] ..................................... 68
[Kontrola Rodziców] .........................69
[Nastawienia muzyczne].................... 70
[Nastawienia systemu].......................70
[Nastawienia sieciowe] ......................72
[Łatwa konfiguracja].......................... 72
[Resetowanie]..................................... 72
Informacje dodatkowe
Środki ostrożności.............................. 73
Uwagi dotyczące płyt ......................... 74
Rozwiązywanie problemów .............. 76
Płyty do odtwarzania ......................... 82
Typy plików do odtwarzania............. 83
Obsługiwane formaty audio.............. 84
Dane techniczne................................. 85
Lista kodów języków ......................... 87
Indeks ..................................................88
PL
6

Zawartość opakowania

BDV-L800/BDV-L800M
• Jednostka główna (1)
• Stacja dokująca dla urządzenia iPod/iPhone (TDM-iP30) (1)
• Podstawy głośników (2)
• Wkręty (srebrne) (2)
• Głośniki przednie (2)
•Subwoofer (1)
• Antena UKF (FM) (1)
lub
• Pilot zdalnego sterowania (1)
• Baterie R6 (AA) (2)
• Przewód wideo do stacji dokującej dla urządzenia iPod/iPhone (1)
• Kabel USB (1)
• Obudowa podstawy (1)
• Nadajniki-odbiorniki bezprzewodowe (EZW­RT50) (2)
• Zasilacz (1)
• Przewód zasilania (1)
• Uchwyt ścienny A (1)
• Uchwyt ścienny B (1)
• Instrukcja obsługi (tylko dla modeli oferowanych w Australii)
• Podręcznik Konfiguracja wstępna
• Podręcznik instalacji głośników
• Podręcznik instalacji jednostki głównej
• Software License Information
• Wireless Product Compliance Information
• Karta gwarancyjna
• Przewodnik referencyjny (tylko dla modeli oferowanych w Europie)
PL
7
BDV-L600
• Jednostka główna (1)
• Pilot zdalnego sterowania (1)
• Baterie R6 (AA) (2)
• Nadajniki-odbiorniki bezprzewodowe (EZW­RT50) (2)
• Zasilacz (1)
• Głośniki przednie (2)
• Subwoofer (1)
• Antena UKF (FM) (1)
lub
• Stacja dokująca dla urządzenia iPod/iPhone (TDM-iP30) (1)
• Przewód wideo do stacji dokującej dla urządzenia iPod/iPhone (1)
• Kabel USB (1)
• Obudowa podstawy (1)
• Przewód zasilania (1)
• Instrukcja obsługi (tylko dla modeli oferowanych w Australii)
• Podręcznik Konfiguracja wstępna
• Podręcznik instalacji głośników
• Podręcznik instalacji jednostki głównej
• Software License Information
• Wireless Product Compliance Information
• Karta gwarancyjna
• Przewodnik referencyjny (tylko dla modeli oferowanych w Europie)
PL
8

Przygotowywanie pilota

Do pilota należy włożyć dwie baterie R6 (AA; wchodzą w sk ład zestawu), dopasowując bieguny 3 i # do oznaczeń w komorze baterii.
PL
9

Indeks elementów i przycisków sterujących

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronach wskazanych w nawiasach.

Jednostka główna

FUNCTIONVOLUME
A Otwory wentylacyjne B Szuflada na płyty (str. 37) C Przyciski wrażliwe na dotyk/wskaźniki
N (odtwarzanie)
Rozpoczęcie lub wznowienie odtwarzania.
Odtwarzanie pokazu slajdów po włożeniu płyty zawierającej pliki obrazów JPEG.
x (zatrzymanie)
Zatrzymanie odtwarzania i zapamiętanie miejsca zatrzymania (miejsca wznowienia). Miejsce wznowienia tytułu/utworu to ostatnio odtworzone miejsce lub ostatnie zdjęcie w przypadku folderu ze zdjęciami.
VOLUME +/–
Regulacja głośności zestawu.
FUNCTION
Wybór źródła odtwarzania.
PL
10
Z (wysuwanie)
Wysunięcie płyty.
D Czujnik zdalnego sterowania E Wyświetlacz na przednim panelu F Oświetlająca dioda LED(str. 70)
Informacje o przyciskach wrażliwych na dotyk/wskaźnikach
Przyciski te działają, gdy wskaźnik przycisków wrażliwych na dotyk świeci się. Wskaźniki można włączyć lub wyłączyć w opcji [Podświetlenie/Wyświetlacz] (str. 70). Po ustawieniu opcji [Podświetlenie/ Wyświetlacz] na [Proste/Wył.], wskaźniki zostaną wyłączone. W takiej sytuacji dotknij dowolnego przycisku wrażliwego na dotyk. Gdy wskaźnik zaświeci się, dotknij wybranego przycisku.
•Przyciski te działają po ich lekkim naciśnięciu. Nie należy używać zbyt dużej siły.
Widok z boku (bez pokrywy panelu)
Tylny panel
A Port (USB) (po lewej) (str. 38)
Umożliwia podłączenie urządzenia USB.
B "/1 (wł./tryb gotowości)
Włączenie jednostki głównej lub ustawienie jej w tryb gotowości.
C Gniazdo VIDEO OUT (str. 20) D Gniazdo HDMI OUT (str. 20) E Gniazdo HDMI IN 1 (str. 22) F Gniazdo HDMI IN 2 (str. 22) G Złącze LAN(100) (str. 24)
H Port (USB) (z tyłu) (str. 38)
Umożliwia podłączenie urządzenia USB.
I Gniazdo TV DIGITAL IN (OPTICAL)
(str. 20)
J Gniazdo ANTENNA FM 75 Ω COAXIAL
(str. 23)
K Gniazdo nadajnika-odbiornika
bezprzewodowego (EZW-RT50/EZW­RT20) (str. 26)
EZW-RT50 wchodzi w skład zestawu z systemem.
11
PL

Wyświetlacz na przednim panelu

Informacje na wyświetlaczu na przednim panelu
A Wyświetla stan odtwarzania przez
zestaw.
B Kontrolka sygnalizująca włączenie
odtwarzania z powtarzaniem.
C Kontrolka oznaczająca odbiór sygnału
stereo. (Tylko odbiornik radiowy)
D Kontrola oznaczająca odtwarzanie
przez system przy użyciu funkcji PARTY STREAMING.
E Kontrolka sygnalizująca prawidłowe
połączenie gniazda HDMI OUT z urządzeniem zgodnym ze standardem HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) z wejściem HDMI lub DVI (Digital Visual Interface).
F Kontrolka sygnalizująca włączenie
wyciszenia.
G Wyświetla stan zestawu, m.in.
częstotliwość fal radiowych.
H Kontrolka sygnalizująca przesyłanie
sygnału wideo 720p, 1080i lub 1080p z gniazda HDMI OUT.
12
PL

Subwoofer

Przedni panel
A Wskaźnik LINK/STANDBY
Umożliwia sprawdzenie stanu transmisji bezprzewodowej między jednostką główną a subwooferem.
Wskaźnik Stan
Świeci na zielono.
Świeci na pomarańczowo.
Miga szybko na zielono.
Miga na zielono lub wolno na pomarańczowo.
Świeci na czerwono.
Nie świeci. Subwoofer jest wyłączony.
Zestaw jest włączony, transmisja bezprzewodowa uaktywniona i jest odbierany sygnał dźwiękowy.
Zestaw jest włączony, transmisja bezprzewodowa z funkcją Secure Link jest uaktywniona i jest odbierany sygnał dźwiękowy.
Nadajnik-odbiornik bezprzewodowy nie został poprawnie włożony do gniazda nadajnika­odbiornika bezprzewodowego.
Transmisja bezprzewodowa nie jest uaktywniona.
Subwoofer działa w trybie gotowości, gdy zestaw jest w trybie gotowości lub transmisja bezprzewodowa nie jest aktywna.
Tylny panel
Wskaźnik Stan
Miga na czerwono.
Włączona jest ochrona subwoofera.
B Gniazda SPEAKERS C Otwory wentylacyjne D Przycisk "/1 (Zasilanie)
Włącza lub wyłącza subwoofer.
E Przycisk SECURE LINK (str. 59)
Uruchomienie funkcji Secure Link.
F Gniazdo nadajnika-odbiornika
bezprzewodowego (EZW-RT50/EZW­RT20) (str. 26)
EZW-RT50 wchodzi w skład zestawu z systemem.
13
PL

Pilot

Poniżej opisano tylko przyciski do obsługi systemu. Aby uzyskać informacje o przyciskach do obsługi podłączonych urządzeń, patrz „Sterowanie telewizorem i innymi urządzeniami za pomocą dołączonego pilota” (str. 55).
SPEAKERS
AV
TV
AUDIO
BRAVIA Sync
9
TOP MENU
RETURN OPTIONS
FUNCTION
PRESET
TUNING
BD
TV
STB
MENU
HOME
231
564
8097
ENTER
POP UP/ MENU
SOUND MODE
PRESET
TUNING
8
PROG
DISPLAY
SLEEP
• Przyciski 5, , PROG + i N mają wyczuwalną kropkę. Ułatwia ona obsługę pilota.
• Nazwy przycisków działających po naciśnięciu przycisków trybu pracy TV lub STB są oznaczone żółtą lub zieloną etykietą.
TOOLS
1
2
3
4
5
6
7
A Z (wysuwanie)
Wysuwa płytę.
SPEAKERS TVyAUDIO
Wybór, czy dźwięk z telewizora ma być emitowany przez głośniki zestawu, czy głośniki telewizora. Funkcja ta jest dostępna tylko po ustawieniu opcji [Sterowanie przez HDMI] na [Włącz] (str. 71).
AV "/1 (wł./tryb gotowości) (str. 55)
Włączanie telewizora lub innego elementu lub ustawianie telewizora lub innego elementu w trybie gotowości.
"/1 (wł./tryb gotowości) (str. 33, 49)
Włączanie zestawu lub ustawianie go w trybie gotowości.
B Przyciski numeryczne (str. 50, 55)
Wprowadzanie numerów tytułów/ rozdziałów, zaprogramowanych częstotliwości radiowych itd.
ENTER
Wprowadzenie wybranego elementu.
C Kolorowe przyciski (czerwony/zielony/
żółty/niebieski)
Przyciski skrótów służące do wybierania elementów niektórych menu BD (mogą być także używane do interaktywnych operacji Java na płytach BD).
D TOP MENU
Otwieranie lub zamykanie głównego menu płyty BD lub DVD.
POP UP/MENU
Otwieranie lub zamykanie menu wyskakującego płyty BD-ROM lub menu płyty DVD.
OPTIONS (str. 35, 44, 58)
Wyświetlanie menu opcji na ekranie telewizora lub na wyświetlaczu na przednim panelu. (Położenie zależy od wybranej funkcji).
RETURN
Powrót do poprzedniego ekranu.
C/X/x/c
Przenoszenie wyróżnienia do wyświetlanego elementu.
14
PL
(Enter)
Wprowadzenie wybranego elementu.
E FUNCTION (str. 34, 49)
Wybór źródła odtwarzania.
HOME (str. 33, 49, 52, 57, 59, 60, 65)
Wejście lub wyjście z menu głównego zestawu.
SOUND MODE (str. 47)
Wybór trybu dźwiękowego.
F Przyciski sterowania odtwarzaniem
Zapoznaj się z rozdziałem „Odtwarzanie” (str. 37).
./> (poprzedni/następny)
Przejście do poprzedniego/następnego rozdziału, utworu lub pliku.
(powtórka/przewijanie)
Szybkie powtarzanie aktualnych scen przez 10 sekund/szybkie przewijanie aktualnych scen do przodu przez 15 sekund.
m/M (szybkie przewijanie do tyłu/ wolne odtwarzanie/stopklatka)
Szybkie przewijanie płyty do tyłu/do przodu podczas odtwarzania. Szybkie przewijanie bieżącej sceny do przodu powoduje zmianę szybkości wyszukiwania. Włączenie odtwarzania w zwolnionym tempie po naciśnięciu i przytrzymaniu przez ponad jedną sekundę w trybie pauzy. Odtwarzanie pojedynczych klatek po naciśnięciu w trybie pauzy.
Funkcje odtwarzania spowolnionego i stopklatki nie są dostępne dla dysków Blu-ray 3D.
N (odtwarzanie)
Rozpoczęcie lub wznowienie odtwarzania. Włącza funkcję Odtwarzanie jednym przyciskiem (str. 51), gdy zestaw jest włączony i ustawiony na funkcję „BD/ DVD”.
X (pauza)
Wstrzymanie lub wznowienie odtwarzania.
x (zatrzymanie)
Zatrzymanie odtwarzania i zapamiętanie miejsca zatrzymania (miejsca wznowienia). Miejsce wznowienia tytułu/utworu to ostatnio odtworzone miejsce lub ostatnie zdjęcie w przypadku folderu ze zdjęciami.
Przyciski sterowania radiem
Zapoznaj się z rozdziałem „Tuner” (str. 49).
PRESET +/– TUNING +/–
G (wyciszanie)
Tymczasowe wyłączanie dźwięku.
(dźwięk) (str. 47, 48)
Wybór formatu audio/ścieżki.
2 (głośność) +/– (str. 49)
Regulacja głośności.
DISPLAY (str. 38, 41, 57)
Wyświetlanie informacji dotyczących odtwarzania i przeglądania sieci na ekranie telewizora. Wyświetlanie na wyświetlaczu na przednim panelu informacji o zaprogramowanej stacji radiowej, częstotliwości itd.
Wyświetlanie na wyświetlaczu na przednim panelu informacji o strumieniu lub stanie dekodowania, gdy jest ustawiona inna funkcja, niż „BD/ DVD”. Gdy zestaw jest ustawiony na funkcję „HDMI1”, „HDMI2”, lub „TV”, informacje o strumieniu pojawiają się wyłącznie przy wejściu cyfrowym.
Informacje o strumieniu mogą nie pojawiać się przy niektórych strumieniach lub dekodowanych elementach.
SLEEP (str. 54)
Ustawienie wyłącznika czasowego.
H (napisy) (str. 69)
Wybór języka napisów, jeśli na płycie BD-ROM/DVD VIDEO zapisano napisy w wielu językach.
15
PL
I Przyciski trybu pracy (str. 55)
Zmiana urządzenia obsługiwanego przez pilot.
BD: obsługa zestawu Blu-ray Disc/DVD Home Theatre System. TV: obsługa telewizora. STB: obsługa dekodera telewizji kablowej, cyfrowego tunera telewizji satelitarnej, odbiornika obrazu cyfrowego itd.
(ulubione)
Wyświetlanie treści internetowych dodanych do listy Ulubionych. Można zapisać do 18 ulubionych treści internetowych.
16
PL

Wprowadzenie

Krok 1: Wybór miejsca ustawienia elementów zestawu i ich instalowanie

Jednostka główna może zostać zainstalowana w jednej z trzech pozycji: pionowo, poziomo lub na ścianie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w rozdziale „Wybór pozycji instalacji jednostki głównej” (str. 28). Głośniki przednie można zainstalować na ścianie. Informacje znajdują się w „Podręczniku instalacji głośników” (wchodzi w skład zestawu).

Sposób umieszczania zestawu

Zainstaluj zestaw zgodnie z poniższą ilustracją.
A Głośnik przedni (L (lewy)) B Głośnik przedni (R (prawy)) C Subwoofer D Jednostka główna
Wprowadzenie
•W przypadku ustawiania głośników i/lub podstaw głośników na podłodze pokrytej woskiem, olejem, pastą itd. należy zachować ostrożność, ponieważ może to spowodować poplamienie lub odbarwienie takiej podłogi.
•W przypadku umieszczenia jednostki głównej w pobliżu innego obiektu, pozostaw miejsce na wsuwanie i wysuwanie płyty po prawej stronie jednostki (ok. 15 cm).
Ok. 15 cm
•Nie należy opierać się o głośnik ani na nim wieszać, ponieważ może to spowodować jego przewrócenie.
•Przy niektórych położeniach subwoofera może dojść do zniekształcenia obrazu na telewizorze. W takich przypadkach należy odsunąć subwoofer od telewizora.
17
PL
•Nie wolno blokować otworów wentylacyjnych jednostki głównej (str. 10).
•Oba głośniki przednie należy umieścić w tej samej odległości od miejsca odsłuchu (A).
•Głośniki przednie powinny być odsunięte od siebie o przynajmniej 0,6 m.
•Ustaw głośniki przednie tak, aby były skierowane w tę samą stronę, co telewizor. Upewnij się, że przed głośnikami nie ma żadnych przeszkód.
•Oba głośniki przednie powinny być ustawione bezpośrednio do przodu. Nie należy ich ustawiać pod kątem.
Informacje o obsłudze subwoofera
Nie wolno podnosić subwoofera, łapiąc go za środkowy otwór. Może to uszkodzić jednostkę
Wprowadzenie
głośnika. Subwoofer należy podnosić, trzymając go za spód.
Otwieranie
•Zalecamy położenie subwoofera na twardej podłodze.
•Subwoofer możesz ustawić z lewej albo prawej strony jednostki głównej przodem do miejsca odsłuchu.
18
PL

Krok 2: Podłączanie zestawu

Na kolejnych stronach zamieszczono informacje o sposobie podłączania zestawu. Przewód zasilania zestawu należy podłączyć z gniazda ściennego do jednostki głównej i subwoofera dopiero po wykonaniu wszystkich innych połączeń.
•W przypadku podłączania innych urządzeń wyposażonych w regulację głośności należy dla nich ustawić głośność na niższym poziomie w celu zapewnienia braku zniekształceń dźwięku.

Podłączanie głośników do subwoofera

Przewody głośnikowe należy podłączyć do oznaczonych takim samym kolorem zacisków gniazd SPEAKERS subwoofera. Przy podłączaniu subwoofera należy włożyć złącze do momentu usłyszenia dźwięku kliknięcia.
Tył głośnika przedniego
Tylny panel subwoofera
Tył głośnika przedniego
Wprowadzenie
Czerwony (głośnik przedni prawy (R))
Biały (głośnik przedni lewy (L))

Zdejmowanie pokrywy panelu jednostki głównej

Przed podłączeniem przewodów należy zdjąć z jednostki głównej pokrywę panela.
Naciśnij delikatnie pokrywę panela w miejscu (A) i przesuń ją na bok.
19
PL

Podłączanie telewizora

Podłącz zestaw do telewizora. Pozwoli to na oglądanie obrazu na telewizorze przy jednoczesnej emisji dźwięku z telewizora przez głośniki zestawu.
Metoda podłączenia jest zależna od rodzaju gniazd i funkcji dostępnych w telewizorze.
• Gdy telewizor ma gniazdo HDMI z oznaczeniem „ARC*”: połączenie A
Wprowadzenie
• Gdy telewizor ma gniazdo HDMI: połączenie A i C
• Gdy telewizor nie ma gniazda HDMI: połączenie B i C
Połączenia wideo
AB C
Połączenie audio
Kabel HDMI o
wysokiej szybkości
(nie wchodzi w skład zestawu)
Jakość obrazu
Tylny panel jednostki głównej
Kierunek sygnału
: sygnał wideo : sygnał audio
* Audio Return Channel: Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w rozdziale „Informacje Audio
Return Channel” (str. 21).
**Dostępne tylko wtedy, gdy telewizor jest zgodny z funkcją Audio Return Channel.
Przewód wideo
(nie wchodzi w skład zestawu)
Cyfrowy przewód
optyczny (nie wchodzi w skład zestawu)
Żółty
**
Żółty
Do gniazda wejścia wideo w telewizorze.
Do gniazda HDMI IN w telewizorze.
Do gniazda DIGITAL OUT (OPTICAL) w telewizorze.
20
PL
A Połączenie kablem HDMI
Jeśli telewizor ma gniazdo HDMI, podłącz zestaw z telewizorem przy użyciu tego gniazda i kabla HDMI o wysokiej szybkości. Zapewni to wyższą jakość obrazu niż przy innych typach połączeń. Użycie kabla HDMI o wysokiej szybkości wymaga określenia typu sygnału wyjściowego podczas wykonywania funkcji Łatwa konfiguracja (str. 33). Szczegółowe informacje na temat ustawień HDMI znajdują się w rozdziale „[Ustawienia HDMI]” (str. 71).
Informacje Audio Return Channel
Jeżeli używany telewizor obsługuje funkcję Audio Return Channel, połączenie przy użyciu kabla HDMI o wysokiej szybkości umożliwi także wysłanie cyfrowego sygnału audio z telewizora. W celu słuchania dźwięku z telewizora nie trzeba wykonywać osobnego połączenia audio. Szczegółowe informacje na temat funkcji Audio Return Channel znajdują się w rozdziale [Audio Return Channel] (str. 71).
B Połączenie przewodem wideo
Jeśli telewizor nie ma gniazda HDMI, należy wykonać to połączenie.
C Połączenie cyfrowym przewodem optycznym
To połączenie pozwala przesyłać sygnał audio z telewizora do zestawu. Należy je wykonać, aby za pomocą zestawu można było odsłuchiwać dźwięk z telewizora. W przypadku wykorzystania tego połączenia zestaw będzie mógł odbierać sygnał wielościeżkowy w formacie Dolby Digital, co pozwoli odsłuchiwać dźwięk przestrzenny podczas oglądania telewizji.
•Aby włączyć dźwięk z telewizora, wybierz funkcję „TV” (str. 34).
Wprowadzenie
21
PL

Podłączanie innych urządzeń przy użyciu gniazda HDMI (OUT)

Urządzenie z gniazdem HDMI (OUT), takie jak przystawka cyfrowa/cyfrowy tuner telewizji satelitarnej lub konsola PLAYSTATION
®
3, można podłączyć przy pomocy kabla HDMI o wysokiej szybkości. Połączenie kablem HDMI o wysokiej szybkości pozwala na przesyłanie zarówno sygnału obrazu, jak i dźwięku. Podłączenie zestawu i urządzeń kablem HDMI o
Wprowadzenie
wysokiej szybkości do gniazda HDMI IN 2 lub HDMI IN 1 pozwala cieszyć się obrazem i dźwiękiem cyfrowym w wysokiej jakości.
Tylny panel jednostki głównej
Kabel HDMI o wysokiej szybkości (nie wchodzi w skład zestawu)
Gniazdo HDMI OUT w przystawce cyfrowej/ cyfrowym tunerze telewizji satelitarnej lub konsoli PLAYSTATION
•Sygnały wideo z gniazd HDMI IN 1/2 są wysyłane do gniazda HDMI OUT tylko wtedy, gdy zostanie
wybrana funkcja „HDMI1” lub „HDMI2”.
•Aby wysłać sygnał dźwiękowy z gniazd HDMI IN 1/2 do gniazda HDMI OUT, może się okazać konieczna
zmiana ustawień wyjścia dźwiękowego. Szczegóły znajdują się w ustawieniu [Wyjście audio] w opcji [Nastawienia audio] (str. 68).
•Istnieje możliwość zmiany wejścia audio urządzenia podłączonego do gniazda HDMI IN 1 na gniazdo TV
DIGITAL IN (OPTICAL). Szczegóły znajdują się w ustawieniu [Tryb wejścia audio HDMI1] w opcji [Ustawienia HDMI] (str. 71). (Dotyczy tylko modeli europejskich).
®
3 itd.
22
PL

Podłączanie anteny

Tylny panel jednostki głównej
Antena UKF (FM) (wchodzi w skład zestawu)
lub
•Antena UKF (FM) musi być całkowicie rozwinięta.
•Po podłączeniu anteny UKF (FM) należy ułożyć ją w pozycji jak najbardziej zbliżonej do poziomej.
•W przypadku słabej jakości odbieranego sygnału UKF (FM) należy podłączyć jednostkę główną do zewnętrznej anteny za pomocą 75-omowego kabla koncentrycznego (nie wchodzi w skład zestawu).
Wprowadzenie
23
PL

Podłączanie do sieci

•Aby podłączyć system do sieci, należy wprowadzić ustawienia sieci odpowiadające środowisku pracy i elementom składowym. Szczegółowe informacje, patrz „Konfigurowanie sieci” (str. 60) i „[Nastawienia sieciowe]” (str. 72).
Dla urządzenia BDV-L800/BDV-L800M
Wprowadzenie
Wybierz metodę odpowiednią do używanej sieci LAN (Local Area Network).
• Jeśli używasz sieci bezprzewodowej LAN
Zestaw ma wbudowany nadajnik Wi-Fi. Aby podłączyć zestaw do sieci, wprowadź odpowiednie ustawienia sieci.
• Jeśli używasz sieci innej niż bezprzewodowa LAN
Podłącz zestaw do sieci, wykonując połączenie przewodowe LAN zgodnie z poniższą ilustracją.
Tylny panel jednostki głównej
Internet
Modem ADSL/ model kablowy
Router szerokopasmowy
Kabel LAN (nie wchodzi w skład zestawu)
•Odległość między jednostką główną a routerem bezprzewodowej sieci LAN zależy od środowiska użytkowania. Jeśli nie można nawiązać połączenia z siecią lub nie jest ono stabilne, umieść jednostkę główną i bezprzewodowy router LAN blisko siebie. Gdy nie można umieścić jednostki głównej i bezprzewodowego routera LAN blisko siebie, użyj opcjonalnego bezprzewodowego adaptera USB WLAN (tylko model Sony UWA-BR100*).
•Aby połączyć się z bezprzewodową siecią LAN przy użyciu częstotliwości 5 GHz, należy mieć opcjonalny bezprzewodowy adapter USB WLAN (tylko model Sony UWA-BR100*).
* Dostępne od marca 2011. Bezprzewodowy adapter USB WLAN może być niedostępny w niektórych
regionach/krajach.
•Informacje o nastawieniach sieciowych można także uzyskać na następujących stronach pomocy technicznej Sony:
Klienci w Europie: http://support.sony-europe.com
Klienci w innych krajach lub regionach: http://www.sony-asia.com/support
PL
24
Dla urządzenia BDV-L600
Wybierz metodę odpowiednią do używanej sieci LAN (Local Area Network).
Tylny panel jednostki głównej
Internet
Wprowadzenie
Modem ADSL/ model kablowy
Router szerokopasmowy
Kabel LAN (nie wchodzi w skład zestawu)
Bezprzewodowy adapter USB WLAN (nie wchodzi w skład zestawu)
1 Konfiguracja przewodowa
Podłącz kabel sieci LAN do złącza LAN (100) w jednostce głównej.
2 Konfiguracja bezprzewodowego USB
Użyj bezprzewodowej sieci LAN za pośrednictwem bezprzewodowego adapteru USB WLAN (tylko model Sony UWA-BR100*). Bezprzewodowy adapter USB WLAN może być niedostępny w niektórych regionach/krajach.
* Dostępne od marca 2011.
Przed podłączeniem kabla przedłużającego lub włożeniem bezprzewodowego adaptera USB WLAN wyłącz jednostkę główną. Po włożeniu bezprzewodowego adaptera USB WLAN do podstawy kabla przedłużającego i podłączeniu kabla przedłużającego do portu (USB) (str. 11) (z tyłu lub z lewej) włącz jednostkę główną ponownie.
•Odległość między bezprzewodowym adapterem USB WLAN a routerem sieci bezprzewodowej LAN zależy od środowiska użytkowania. Jeżeli zestaw nie będzie mógł połączyć się z siecią lub połączenie będzie niestabilne, przenieś bezprzewodowy adapter USB WLAN do innego miejsca lub ustaw bezprzewodowy adapter USB WLAN i router sieci bezprzewodowej LAN bliżej siebie.
•Informacje o nastawieniach sieciowych można także uzyskać na następujących stronach pomocy technicznej Sony:
Klienci w Europie: http://support.sony-europe.com
Klienci w innych krajach lub regionach: http://www.sony-asia.com/support
25
PL

Wkładanie nadajników-odbiorników bezprzewodowych

Jednostka główna przesyła dźwięk do subwoofera podłączonego do głośników przednich. Aby uaktywnić transmisję bezprzewodową, wykonaj poniższe czynności.
1 Włóż nadajnik-odbiornik bezprzewodowy do jednostki głównej, dopasowując
oznaczenia na tylnym panelu.
Wprowadzenie
Tylny panel jednostki głównej
Nadajnik-odbiornik bezprzewodowy
2 Włóż nadajnik-odbiornik bezprzewodowy do subwoofera.
Tylny panel subwoofera
Nadajnik-odbiornik bezprzewodowy
•Transmisja bezprzewodowa zostanie uruchomiona po włączeniu jednostki głównej i subwoofera (str. 32).
26
PL

Podłączanie przewodu zasilania urządzenia do jednostki głównej.

Przewód zasilania jednostki głównej należy podłączyć do gniazda ściennego dopiero po wykonaniu wszystkich innych połączeń.
1 Podłączanie przewodu zasilania urządzenia do zasilacza.
Zasilacz (wchodzi w skład zestawu)
Przewód zasilania (wchodzi w skład zestawu)
2 Podłącz złącze zasilacza do złącza DC IN 14V z tyłu jednostki głównej.
Wprowadzenie
Aby odłączyć przewód zasilania
Podnieś delikatnie element (A) na złączu zasilacza, aby wyjąć go z otworu w jednostce głównej (1), obróć złącze delikatnie w lewo o 90 stopni (2) i wyciągnij je z jednostki głównej (3).
•Gdy odłączasz przewód zasilania, nie ciągnij samego przewodu.
27
PL
Loading...
+ 63 hidden pages