Nikon COOLPIX P340 Full User Guide (Detailed Instructions) [et]

Et
Täielik kasutusjuhend
DIGITAALKAAMERA
Sissejuhatus
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
Pildistamisfunktsioonid
Taasesitusfunktsioonid
Videote salvestamine ja taasesitamine
Kaamera üldhäälestus
Wi-Fi (raadiokohtvõrgu) funktsiooni kasutamine
Kaamera ühendamine teleri, arvuti või printeriga
Viitejaotis
Tehnilised märkused ja register
i

Sissejuhatus

Lugege esmalt seda

Täname, et ostsite Nikon COOLPIX P340 digitaalkaamera. Enne kaamera kasutamist lugege
Sissejuhatus
jaotist „Ohutuse nimel” (Avii–ix) ning tutvuge käesolevas kasutusjuhendis oleva teabega. Peale läbilugemist hoidke kasutusjuhendit käepärast.
ii

Kasutusjuhendi kohta

Kui te soovite kaamerat kohe kasutama hakata, vaadake jaotist „Pildistamise ja taasesituse põhitõed” (A16). Kaamera osade ning ekraanil kuvatava info kohta täpsemat teavet vt „Kaamera osad ja põhifunktsioonid” (A1).
Muu teave
Sümbolid ja konventsioonid Teabe lihtsamaks leidmiseks kasutatakse selles kasutusjuhendis järgmisi sümboleid ja konventsioone.
Sümbol Kirjeldus
B
C
A/E/F
SD, SDHC ja SDXC mälukaartidele viidatakse selles kasutusjuhendis kui mälukaartidele.
Sätet, mis on määratud enne fotoaparaadi ostmist, nimetatakse vaikeseadeks.
Ekraanile kuvatavad menüükirjed, nuppude nimed ning arvutiekraanile kuvatavad sõnumid on rasvases trükis.
Selles kasutusjuhendis on kujutised mõnikord ekraani kuvanäidistelt välja jäetud, et ekraani näidikud oleksid paremini näha.
Ekraanisisu ja kaamera illustratsioonid võivad tegelikust tootest erineda.
See ikoon tähistab hoiatusi ja teavet, mida tuleks lugeda enne kaamera kasutamist.
See ikoon tähistab märkusi ja teavet, mida tuleks lugeda enne kaamera kasutuselevõttu.
Need ikoonid viitavad teistele asjakohase teabega lehtedele;
E
:„Viitejaotis”, F: „Tehnilised märkused ja register”.
Sissejuhatus
iii

Teave ja ettevaatusabinõud

Holograafiline märk:
kinnitab,
et seade on Nikoni originaaltoode.
Elukestev õpe
Alljärgnevatel veebilehtedel on informatsioon, mida pidevalt uuendatakse; see kuulub Nikoni tootetoe ja „Elukestva õppe” haridusprogrammi juurde.
Sissejuhatus
Kasutajatele USA-s:
Kasutajatele Euroopas ja Aafrikas:
Kasutajatele Aasias, Okeaanias ja Lähis-Idas:
Külastage neid veebisaite, et olla kursis kõige uuema tooteteabega, nõuannetega, vastustega korduma kippuvatele küsimustele (KKK) ning digitaalpildinduse ja -fotograafia üldnõuannetega. Lisainfot võite küsida Nikoni kohalikult esindajalt. Kontaktinfo leiate järgmiselt veebilehelt:
http://imaging.nikon.com/
Kasutage ainult Nikoni kaubamärgiga elektroonilisi tarvikuid
Nikon COOLPIX fotoaparaadid vastavad kõrgeimatele normidele ning on keerulise elektroonilise ülesehitusega. Ainult Nikoni poolt selle Nikoni digitaalkaameraga kasutamiseks heaks kiidetud Nikoni kaubamärgiga elektroonili sed tarvikud (sh akulaadijad, akud, vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter, vahelduvvooluadapterid ja kaablid) on kooskõlas kõnealuse kaamera elektroonilise süsteemi kasutus- ja ohutusnõuetega.
E
LEKTROONILISTE TARVIKUTE, MIS POLE NIKONI TOODETUD, KASUTAMINE VÕIB KAHJUSTADA
FOTOAPARAATI NING TÜHISTADA TEIE Teiste tootjate, Nikoni hologrammi mitte kandvate liitium-ioonakude kasutamine võib häirida
kaamera normaalset tööd, tuua kaasa akude ülekuumenemise, süttimise, purunemise või lekke.
Võtke lisainfo saamiseks Nikoni kaubamärgiga tarvikute kohta ühendust Nikoni ko haliku ametliku edasimüüjaga.
Enne oluliste piltide tegemist
Tehke enne tähtsate sündmuste jäädvustamist (näiteks pulmad või reis) proovivõte, et teha kindlaks, kas fotoaparaat töötab normaalselt. Nikon ei vastuta kahju ega saamata jäänud tulu eest, mis on põhjustatud toote tõrkest.
http://www.nikonusa.com/
http://www.europe-nikon.com/support/
N
IKONI GARANTII.
http://www.nikon-asia.com/
iv
Kasutusjuhendite kohta
Käesoleva juhendi ühtegi osa ei või ilma Nikoni eelneva kirjaliku loata paljundada, edastada, ümber kirjutada, hoida otsitavates süsteemides ega tõlkida mistahes keelde mistahes vormis või vahenditega.
Nikon jätab endale õiguse muuta juhendites kirjeldatud riist- ja tarkvara tehnilisi andmeid igal ajal ning ette teatamata.
Nikon ei vastuta mingite kahjude eest, mis on tingitud selle toote kasutamisest.
Nende juhendite eesmärk on tagada täpne ja täielik teave toodete kohta, kuid oleme väga tänulikud, kui juhite Nikoni kohaliku esindaja (aadress eraldi toodud) tähelepanu leitud vigadele ja puudustele.
Märkus kopeerimis- ja paljundamiskeelu kohta
Võtke teadmiseks, et ka skaneerimisaparaadi, digitaalkaamera või mõne muu seadmega digitaalselt kopeeritud või paljundatud materjali omamine on seadusevastane.
Autorikaitsega kopeerimis- või paljundustooted
Ärge kopeerige ega paljun dage paberraha, münte, väärtpabereid ega riigiobligatsioone isegi siis, kui koopiatele või paljundustele on märgitud „näidis”. Välisriigis ringluses oleva paberraha, müntide ja väärtpaberite kopeerimine või paljundamine on keelatud. Kasutamata postmarkide või valitsuse väljastatud postkaartide kopeerimine või paljundamine on ilma valitsuse loata keelatud.
Valitsuse poolt väljastatud markide ning seadusega sätestatud ametlike dokumentide kopeerimine või paljundamine on keelatud.
Hoiatus teatud koopiate ning paljundusmaterjali kohta
Valitsus hoiatab eraettevõtete väljastatud väärtpaberite (aktsiad, arved, tšekid, kinkekaardid jms), sõidukaartide või piletikupongide kopeerimise või paljundamise eest, välja arvatud juhul, kui ettevõte peab kasutama minimaalses koguses äris vajalikke koopiaid. Samuti ärge kopeerige ega paljundage valitsuse poolt väljastatud passe, riiklike ametkondade ning eraasutuste poolt väljastatud tegevuslubasid, ID-kaarte ega tõendeid nagu läbipääsuload või söögitalongid.
Järgige autoriõiguse teatisi
Riiklikud ja rahvusvahelised autorikaitseseadused reguleerivad autoriõigusega kaitstud loomekandjate nagu raamatute, muusika, maalide, puugravüüride, kaartide, joonistuste, filmide ja fotode kopeerimist või paljundamist. Ärge tehke sellest tootest ebaseaduslikult koopiaid ega rikkuge autorikaitseseadust.
Sissejuhatus
v
Andmekandjate utiliseerimine
Palun pange tähele, et andmekandjate, nt mälukaartide või fotoaparaadi sisemälu kustutamine või vormindamine ei kustuta originaalkujutise andmeid täielikult. Kustutatud faile saab mõnikord ära visatud salvestusseadmetest tarkvara abil taastada, mis võib lõppeda teie isiklike andmete pahatahtliku kasutamisega. Niisuguste andmete privaatsuse tagamise eest vastutab kasutaja.
Sissejuhatus
Enne andmesalvestusseadme äraviskamist või teisele isikule üleandmist kustutage kõik andmed ärilise kustutustarkvaraga või vormindage seade ja seejärel täitke see piltidega, millel pole isikut tuvastada võimaldavat teavet (näiteks pildid taevast). Samuti vahetage kindlasti välja kõik
Welcome screen (Tiitelkuva)
(
A
92). Olge hoolikas, et vältida vigastusi või kahju, mida võite andmekandjate hävitamisel
tootele põhjustada. Wi-Fi-seadete kustutamiseks võite kasutada funktsiooni
(Vaikeseadete taastamine)
suvandi
Select an image (Pildi valik)
, mis asub Wi-Fi suvandite menüüs (E63).
Restore default se ttings
jaoks valitud pildid
vi

Ohutuse nimel

Hoidumaks Nikoni toodet või iseend ja teisi ohustamast, lugege kogu ohutusjuhend enne seadme kasutamist läbi. Hoidke ohutusjuhendit seal, kus kõik toote kasutajad saaksid seda lugeda.
Selles jaos loetletud ettevaatusabinõude eiramisel tekkida võivad tagajärjed on tähistatud järgmise sümboliga:
See ikoon tähistab hoiatusi ja teavet, mida peaks lugema enne selle Nikoni toote kasutamist, et hoiduda võimalikest vigastustest.

HOIATUSED

Tõrke korral lülitage seade välja
Kui märkate kaamerast või vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterist tulevat suitsu või ebaharilikku lõhna, lahutage vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter kohe vooluvõrgust ning eemaldage viivitamatult aku, vältides seejuures põletusi. Jätkuval kasutamisel võib tekkida kehavigastusi. Viige seade pärast aku eemaldamist või välja lülitamist kontrollimiseks Nikoni ametliku teeninduse esindajale.
Ärge võtke seadet ise lahti
Kaamera või vahelduvvooluvõrgust laadimise adapteri sisemiste osade puudutamine võib põhjustada vigastusi. Remondi peaks tegema ainult kvalifitseeritud tehnikud. Kui kaamera või vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter peaks kukkumise või muu õnnetuse tagajärjel lahti põruma, viige see Nikoni ametliku esindaja juurde kontrolliks, olles toote eelnevalt lahti ühendanud ja/ või aku eemaldanud.
Ärge kasutage kaamerat ega vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit kergsüttivate gaaside läheduses
Ärge kasutage kergsüttiva gaasi läheduses elektroonikaseadmeid, sest see võib tekitada plahvatuse või tulekahju.
Käsitsege fotoaparaadi rihma hoolikalt
Ärge kunagi asetage rihma väikelapse ega lapse kaela ümber.
Hoidke laste eest
Erilist hoolt tuleks kanda selle eest, et imikud ei paneks akut ega teisi väikseid osi suhu.
Ärge olge pikalt kontaktis kaamera, vahelduvvooluvõrgust laadimise adapteriga ega vahelduvvooluadapteriga, kui seade on sisse lülitatud või kasutusel
Seadmete osad muutuvad kuumaks. Seadmete nahaga pikemaks ajaks otsesesse kokkupuutesse jätmine võib põhjustada madalatemperatuurilisi põletusi.
Sissejuhatus
vii
Ärge jätke toodet kohta, kus see puutuks kokku väga kõrge temperatuuriga (näiteks suletud autosse või otsese päikesevalguse kätte)
Vastasel juhul võib seade kahjustuda või
Sissejuhatus
süttida.
Kasutage sobivat vooluvarustust (aku, vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter, vahelduv­vooluadapter, USB-kaabel)
Nikoni tarnitud või müüdud vooluvarustusvahenditest erinevate vahendite kasutamine võib põhjustada rikkeid või kahjustusi.
Olge aku käsitsemisel ettevaatlik
Aku võib vääral käsitsemisel lekkida, üle kuumeneda või plahvatada. Täitke selle tootega kasutatava aku käsitsemisel järgmisi ettevaatusabinõusid.
Enne aku vahetamist lülitage seade välja. Kui kasutate vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit/vahelduvvooluadapterit, veenduge, et see pole vooluvõrku ühendatud.
Kasutage ainult liitium-ioonakut ENEL12 (kaasas). Laadige akut kaamera abil, mis toetab aku laadimist. Kasutage selle toimingu tegemiseks vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit EH-71P (kuulub komplekti) ja USB-kaablit UC-E21 (kuulub komplekti). Akulaadija MH-65 (saadaval eraldi) sobib samuti ilma kaamerata aku laadimiseks.
Ärge sisestage akut pahupidi ega tagurpidi.
Ärge tekitage akus lühist ega demonteerige akut ega proovige eemaldada või lõhkuda aku isolatsiooni või katet.
Ärge hoidke akut tuleleegi lähedal ega liigse kuumuse käes.
Ärge pillake seda vette ega jätke vee lähedusse.
Asetage aku kilekotti jne, et isoleerida terminal enne transportimist. Ärge transportige ega säilitage akut koos metallesemetega (nt ehted või juuksenõelad).
Kui aku on täiesti tühi, võib see hakata lekkima. Kui akus pole enam energiat, tuleb aku fotoaparaadi kahjustamise vältimiseks kindlasti eemaldada.
Kui märkate akuga seoses mingeid muutusi (nt värvimuutus või deformeerumine), lõpetage kohe aku kasutamine.
Kui kahjustatud akust pärit vedelik satub riietele või nahale, loputage saastatud kohta kohe rohke veega.
Pidage kinni järgmistest ettevaatusabinõudest, kasutades vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit
Hoidke laadijat kuivas. Selle ettevaatusabinõu mitte järgimine võib põhjustada tulekahju või elektrilööki.
Pistiku metallosade peal või lähedal asuv tolm tuleb kuiva riidega eemaldada. Jätkuv kasutus võib tekitada tulekahju.
Äikesetormi ajal ärge puudutage pistikut ega minge vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterilähedusse. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada elektrilöögi.
Ärge vigastage, modifitseerige, sikutage jõuga ega väänake USB juhet, ärge pange seda raskete esemete alla ega jätke kuumuse või leekide kätte. Kui isolatsioon on kahjustatud ning juhtmed nähtaval, viige toitejuhe Nikoni ametlikule esindajale kontrollimiseks. Nende ettevaatusabinõude eiramine võib põhjustada tulekahju või elektrilööki.
viii
Ärge katsuge pistikut või vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit märgade kätega. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada elektrilöögi.
Ärge kasutage reisikonverterite ega adaptritega, mis on mõeldud pingemuundamiseks või alalisvoolu­vahelduvvooluinverteritega. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib kahjustada toodet, põhjustada ülekuumenemise või tulekahju.
Kasutage õigeid kaableid
Sisend- ja väljundliidestesse ühendage ainult toote tehnilistele tingimustele vastavaid kaasas- või müügilolevaid Nikoni kaableid.
Olge liikuvate osadega hoolas
Vaadake ette, et sõrmed ega muud esemed ei jääks objektiivi katte ega teiste liikuvate osade vahele kinni.
CD-d
Selle seadmega kaasa tulevaid CD-sid ei tohi esitada tavalises CD-mängijas. Heli-CD-seadmes nende CD-de esitamine võib kahjustada lähedal asuvate inimeste kuulmist või seadet.
Välgu kasutamine pildistatava silmade lähedal võib nägemist ajutiselt halvendada
Ärge kasutage välku pildistatavale inimesele lähemal kui 1 m. Olge eriti ettevaatlik väikelaste pildistamisel.
Ärge kasutage välklampi, kui välklambi aken on mõne inimese või esemega kontaktis
Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada põletushaavu või tulekahju.
Vältige kontakti vedelkristalliga
Kui ekraan peaks purunema, tuleb olla hoolikas, et vältida võimalikke klaasipurustustest tekitatud vigastusi ning monitori vedelkrist alli kokkupuudet nahaga ja sattumist silma või suhu.
Lülitage toide välja, kui kasutate seadet lennukis või haiglas
Lennukis, õhkutõusu ja maandumise ajal lülitage toide välja.
Ärge kasutage lennu kestel juhtmeta võrgu funktsioone.
Seadet haiglas kasutades järgige haigla juhiseid.
Selle kaamera poolt tekitatud elektromagnetlained võivad häirida lennukite elektrooniliste süsteemide või haiglaseadmete tööd.
Kui kasutate Eye-Fi-kaarti, eemaldage see kaamerast enne lennukisse või haiglasse sisenemist.
Sissejuhatus
ix

Teated

Teated Euroopa klientidele
TÄHELEPANU
Sissejuhatus
AKU ASENDAMISEL EBAÕIGE TÜÜBIGA ESINEB PLAHVATUSOHT.
KASUTATUD AKUD TULEB LIKVIDEERIDA VASTAVALT JUHISTELE.
See sümbol näitab, et elektri­ja elektroonikaseadmestik tuleb koguda eraldi.
Alljärgnev kehtib üksnes Euroopa riikide kasutajatele:
Antud toodet tuleb utiliseerida selleks ettenähtud kogumispunktides. Ärge visake majapidamisjäätmete hulka.
Eraldi kogumine ja ringlussevõtt aitab säiltada loodusvarasid ning ära hoida ebaõigest kõrvaldamisest põhjustatud võimalikke negatiivseid tagajärgi inimtervisele ja keskkonnale.
Lisainfo saamiseks võtke ühendust müüja või vastava kohaliku ametiasutusega, kes vastutab prügimajanduse eest.
See akul olev tähis osutab, et aku tuleb koguda eraldi. Alljärgnev kehtib üksnes Euroopa riikide kasutajatele:
Kõik akud, olenemata sellest, kas nad on märgitud selle sümboliga või mitte, tuleb kogumiseks viia eraldi sobivasse kogumispunkti. Ärge visake majapidamisjäätmete hulka.
Lisainfo saamiseks võtke ühendust müüja või vastava kohaliku ametiasutusega, kes vastutab prügimajanduse eest.
x

Wi-Fi (raadiokohtvõrk)

Seda toodet kaitsevad USA ekspordi haldusregulatsioonid ning kui soovite seda toodet eksportida või taaseksportida riiki, millele rakendub USA kaubandusembargo, peate hankima USA valitsuselt vastava loa. Embargoseadused rakenduvad järgmistele riikidele: Kuuba, Iraan, Põhja-Korea, Sudaan ja Süüria. Kuna sihtriigid võivad muutuda, saate kõige uuemat teavet selliste riikide kohta USA majandusministeeriumist.
Piirangud juhtmevabadele seadmetele
Tootes sisalduv juhtmevaba saatja-vastuvõtja vastab müügiriigi poolt juhtmevabadele seadmetele kehtestatud piirangutele ja pole mõeldud kasutamiseks muus riigis (EL või EFTA liikmesriikides ostetud tooteid võib kasutada kõikjal EL-is või EFTA-s). Nikon ei vastuta kasutamise eest muudes riikides. Kasutajad, kes pole teadlikud, kust toode osteti, peavad võtma ühendust kohaliku Nikoni hoolduskeskuse või volitatud esindajaga. See piirang rakendub vaid seadme juhtmevabale kasutamisele ja mitte toote muudele funktsioonidele.
Sissejuhatus
xi
Vastavuskinnitus (Euroopa)
Järgnevalt kinnitab Nikon Corporation, et seade COOLPIX P340 vastab kõikidele direktiivi 1999/5/EL olulistele nõuetele ja nende vastavatele täiendustele. Vastavuskinnituse leiate aadressilt
http://imaging.nikon.com/support/pdf/DoC_P340.pdf
Ettevaatusabinõud raadiokanalite kasutamisel
Sissejuhatus
Pidage meeles, et kolmandad osapooled võivad raadiosaated või andmete vastuvõtu kinni püüda. Pidage meeles, et Nikon ei vastuta andmete edastamisel tekkida võivate andme- või teabelekete eest.
Isikliku teabe haldus ja lahtiütlus
Seadmes registreeritud ja konfigureeritud kasutajateave, sh raadiokohtvõrgu ühendusseaded ja muu isiklik teave võib töötõrgete, staatilise elektri, õnnetuse, tõrke, remontimise jms käigus või tõttu muutuda ning kaotsi minna. Tehke olulisest teabest alati eraldi koopiad. Nikon ei vastuta otseste või kaudsete kahjude ega kaotatud tulude eest, mis on põhjustatud sisu muutumisest või kadumisest.
Enne toote äraviskamist või uuele omanikule andmist sooritage Wi-Fi suvandite menüüs toiming registreeritud või konfigureeritud kasutajateave, sh raadiokohtvõrgu seaded ja muu isiklik teave.
Reset all (Lähtesta kõik) (A
93) ja kustutage kõik tootesse
.
xii
Sisukord
Sissejuhatus .................................................................................................................................... ii
Lugege esmalt seda ....................................................................................................................................... ii
Kasutusjuhendi kohta........................................................................................................................................................ iii
Teave ja ettevaatusabinõud......................................................................................................................................... iv
Ohutuse nimel............................................................................................................................................... vii
HOIATUSED............................................................................................................................................................................ vii
Teated.................................................................................................................................................................. x
Wi-Fi (raadiokohtvõrk)................................................................................................................................. xi
Kaamera osad ja põhifunktsioonid......................................................................................... 1
Kaamera korpus.............................................................................................................................................. 1
Juhtseadiste põhifunktsioonid.................................................................................................................................... 3
Kaamera rihma kinnitamine.......................................................................................................................................... 7
Menüüde kasutamine (d nupp)......................................................................................................... 8
Ekraan............................................................................................................................................................... 10
Pildistamise ja taasesituse põhitõed.................................................................................... 16
Ettevalmistus 1 Aku sisestamine ............................................................................................................ 16
Ettevalmistus 2 Aku laadimine................................................................................................................ 18
Ettevalmistus 3 Mälukaardi sisestamine.............................................................................................. 20
Sisemälu ja mälukaardid................................................................................................................................................ 21
Tunnustatud mälukaardid............................................................................................................................................ 21
Samm1 Lülitage kaamera sisse ............................................................................................................... 22
Ekraani keele, kuupäeva ja kellaaja määramine............................................................................................... 24
Samm 2 Valige võtterežiim....................................................................................................................... 26
Kasutatavad võtterežiimid............................................................................................................................................ 27
Samm 3 Pildi kadreerimine....................................................................................................................... 28
Suumimine............................................................................................................................................................................. 29
Samm 4 Teravustamine ja pildistamine............................................................................................... 30
Samm 5 Piltide näitamine......................................................................................................................... 32
Samm 6 Piltide kustutamine.................................................................................................................... 33
Sissejuhatus
Pildistamisfunktsioonid............................................................................................................ 35
A
(Automaatne) režiim............................................................................................................................ 35
Stseenirežiim (stseeniga sobiv pildistamine)..................................................................................... 36
Nõuanded ja märkused.................................................................................................................................................. 37
xiii
Special Effects (Eriefektide) režiim (efektide rakendamine pildistamisel)............................... 44
A, B, C, D
i
Funktsioonid, mida saab seada mitmikvalijaga................................................................................ 53
Sissejuhatus
Nupuga d (Shooting Menu (võttemenüü)) määratavad funktsioonid.............................. 66
Häälestusrõngaga määratavad funktsioonid..................................................................................... 69
Fn (funktsiooni) nupuga määratavad funktsioonid......................................................................... 71
Funktsioonid, mida ei saa koos kasutada............................................................................................ 72
Teravustamine............................................................................................................................................... 77
režiimid (säri määramine)................................................................................................ 46
Säriaja muutmisvahemik............................................................................................................................................... 50
User setting (kasutajasätete) režiim................................................................................................. 51
Sätete salvestamine i režiimis (Save User Settings (kasutajasätete salvestamine))............... 52
Välklambi kasutamine ..................................................................................................................................................... 54
Self-Timer (Taimeri) kasutamine ............................................................................................................................... 57
Naerunägude automaatne pildistamine (Smile Timer (Naeratuseleidja))...................................... 58
Teravustamisrežiimi kasutamine .............................................................................................................................. 59
Pildistamine funktsiooniga Manual Focus (Käsitsi teravustamine)..................................................... 61
Ereduse (Exposure Compensation (särikompensatsioon)) reguleerimine..................................... 63
Vaikesätted............................................................................................................................................................................. 64
Põhivalikud............................................................................................................................................................................. 66
A, B, C, D, i
Häälestusrõnga kasutamine A (automaatses), A, B, C, D, i režiimides.............................. 70
Funktsiooni Target Finding AF (Objektituvastuse AF) kasutamine..................................................... 77
Näotuvastuse kasutamine............................................................................................................................................ 78
Funktsiooni Skin Softening (Nahapehmendus) kasutamine.................................................................. 79
Automaatseks teravustamiseks sobimatud objektid................................................................................... 79
Teravustamise lukustus.................................................................................................................................................. 80
režiimidele........................................................................................................................................ 66
Taasesitusfunktsioonid............................................................................................................. 81
Taasesitussuum............................................................................................................................................. 81
Pisipildikuva, kalendrikuva ....................................................................................................................... 82
Nupuga
d
määratavad funktsioonid (Taasesitusmenüü)....................................................... 83
Ekraani kasutamine piltide valimiseks................................................................................................................... 85
Videote salvestamine ja taasesitamine............................................................................... 86
Videote salvestamine.................................................................................................................................. 86
Nupuga d määratavad funktsioonid (Videomenüü)........................................................................... 90
Videote esitamine ........................................................................................................................................ 90
Kaamera üldhäälestus............................................................................................................... 92
Nupuga d määratavad funktsioonid (häälestusmenüü) ........................................................ 92
xiv
Wi-Fi (raadiokohtvõrgu) funktsiooni kasutamine ........................................................... 94
Wi-Fi-ga kasutatavad funktsioonid........................................................................................................ 94
Take Photos (Pildistamine)........................................................................................................................................... 94
View Photos (Fotode vaatamine)............................................................................................................................. 94
Tarkvara installimine nutiseadmesse.................................................................................................... 94
Nutiseadme ühendamine kaameraga.................................................................................................. 95
Kaamera ühendamine teleri, arvuti või printeriga.......................................................... 97
Ühendusmeetodid....................................................................................................................................... 97
ViewNX 2 kasutamine................................................................................................................................. 99
ViewNX 2 installimine...................................................................................................................................................... 99
Piltide teisaldamine arvutisse.................................................................................................................................. 101
Piltide vaatamine............................................................................................................................................................. 102
Viitejaotis ................................................................................................................................. E1
Funktsiooni Easy Panorama (Lihtne panoraam) kasutamine (pildistamine
ja taasesitus).............................................................................................................................................
Pildistamine funktsiooniga Easy Panorama (Lihtne panoraam).................................................... E2
Funktsiooniga Easy Panorama (Lihtne panoraam) jäädvustatud piltide vaatamine........
Sari võtterežiimis (seeriana) tehtud piltide vaatamine ja kustutamine.............................. E5
Seeria piltide vaatamine ......................................................................................................................................... E5
Seeria piltide kustutamine.....................................................................................................................................
Fotode töötlemine................................................................................................................................. E7
Enne fotode töötlemist........................................................................................................................................... E7
k
Quick retouch (Kiirviimistlus): kontrasti ja küllastatuse suurendamine............................ E8
I
D-Lighting (Digitaalvalgustus): ereduse ja kontrasti suurendamine ................................. E8
e
Skin Softening (Nahapehmendus): nahatoonide pehmendamine..................................... E9
p
Filter Effects (Filtriefektid): digitaalsete filtriefektide kasutamine ......................................... E10
g
Small picture (Väike pilt): pildi suuruse vähendamine ............................................................ E11
F
RAW (NRW) Processing (RAW-töötlus (NRW-töötlus)): JPEG failide
loomine NRW piltidest..........................................................................................................................................
a
Kärpimine: kärbitud koopia loomine.................................................................................................... E14
Kaamera ühendamine teleriga (piltide vaatamine teleris).................................................... E15
Kaamera ja printeri ühendamine (otseprint)..............................................................................
Kaamera ja printeri ühendamine ................................................................................................................... E16
Üksikute piltide printimine.................................................................................................................................
Mitme pildi printimine..........................................................................................................................................
E
E
E
E
E
E E
Sissejuhatus
2
4
6
12
16
17 19
xv
Videotöötlus........................................................................................................................................... E21
Soovitud videolõigu eraldamine.................................................................................................................... E21
Videokaadri salvestamine liikumatu pildina............................................................................................
Võttemenüü (režiim A, B, C või D)........................................................................................... E23
Image quality (Pildi kvaliteet)............................................................................................................................ E23
Sissejuhatus
Image size (Pildi suurus).......................................................................................................................................
Picture Control (Pildi töötlemine) (COOLPIX Picture Control (pildifunktsioon))
(pildi salvestamise sätete muutmine).........................................................................................................
Custom Picture Control (Kohandatud pildihaalestus) (COOLPIX Custom
Picture Control).........................................................................................................................................................
White balance (Valge tasakaal) (tonaalsuse reguleerimine)..........................................................
Metering (Mootmine)............................................................................................................................................
Continuous (Sarivote)............................................................................................................................................
ISO Sensitivity (ISO-tundlikkus)........................................................................................................................
Exposure Bracketing (Särituskahveldus)....................................................................................................
AF Area Mode (Automaatse teravustamise ala režiim) ....................................................................
Autofocus mode (Automaatse teravustamise režiim)......................................................................
Flash Exp. Comp. (Välgu särikompensatsioon) .....................................................................................
Noise reduction filter (Müravähendusfilter) ............................................................................................
Built-in ND filter (Sisseehitatud ND-filter)..................................................................................................
Active D-Lighting (Aktiivne digitaalvalgustus)......................................................................................
Multiple Exposure (Mitmiksäritus).................................................................................................................
Zoom memory (Suumimälu)............................................................................................................................
Startup zoom position (Suumi lähteasend).............................................................................................
M exposure preview (M säri eelvaade) ......................................................................................................
Taasesitusmenüü ................................................................................................................................. E52
a
Print order (Printimisjärjestus) (DPOF printimisjärjestuse loomine)................................. E52
b
Slide Show (Slaidiesitlus)............................................................................................................................. E54
d
Protect (Kaitse)................................................................................................................................................. E55
f
Rotate image (Pööra pilti) .......................................................................................................................... E55
E
Voice memo (Häälsõnum)............................................................................................................................ E56
h
Copy (Kopeeri) (kopeerimine mälukaardi ja sisemälu vahel)............................................... E57
C
Sequence Display Options (Pildiseeria valikud)............................................................................ E58
x
Choose key picture (Tunnuspildi valimine) .................................................................................... E58
Videomenüü .......................................................................................................................................... E59
Movie Options (Video suvandid).................................................................................................................... E59
Autofocus mode (Automaatse teravustamise režiim)......................................................................
Frame rate (Kaadrisagedus) ..............................................................................................................................
Wi-Fi suvandite menüü...................................................................................................................... E63
Tekstisisestusklaviatuuri kasutamine............................................................................................................ E64
E
E
E
E E E E E E E E E E E E E E E E
E E
22
25
26
30 31 34 35 39 40 41 44 44 45 46 47 48 50 51 51
62 62
xvi
Häälestusmenüü................................................................................................................................... E65
Welcome screen (Tiitelkuva)............................................................................................................................. E65
Time Zone and Date (Ajavöönd ja kuupäev)..........................................................................................
Monitor Settings (Ekraani sätted)...................................................................................................................
Print Date (Kuupäeva pealetrükk) (kuupäeva ja kellaaja pealetrükk piltidele) ...................
Vibration reduction (Stabilisaator).................................................................................................................
Motion detection (Liikumistuvastus)...........................................................................................................
AF assist (Automaatteravustamise abi) .....................................................................................................
Digital zoom (Digitaalne suum)......................................................................................................................
Control ring options (häälestusrõnga suvandid) ................................................................................
Sound settings (Helisätted) ...............................................................................................................................
Auto off (Automaatne väljalülitus) ...............................................................................................................
Format memory (Vorminda mälu)/Format card (Vorminda kaart) ...........................................
Language (Keel) .......................................................................................................................................................
TV settings (TV sätted)...........................................................................................................................................
Charge by computer (Laadimine arvuti kaudu)....................................................................................
Toggle Av/Tv selection (Ümberlülitus Av/Tv vahel)...........................................................................
Reset file numbering (Failinumeratsiooni nullimine) .......................................................................
Blink warning (Pilgutushoiatus) ......................................................................................................................
Eye-Fi upload (Eye-Fi üleslaadimine)...........................................................................................................
Peaking (Haripunkt)................................................................................................................................................
Reset all (Lähtesta kõik) .......................................................................................................................................
Firmware version (Pusivara versioon) .........................................................................................................
Veateated................................................................................................................................................ E82
Failide nimed .........................................................................................................................................
Valikulised tarvikud .............................................................................................................................
E E E E E E E E E E E E E E E E E E E E E
E E
Tehnilised märkused ja register........................................................................................ F1
Toodete hooldamine .............................................................................................................................. F2
Kaamera .............................................................................................................................................................................. F2
Aku .........................................................................................................................................................................................
Vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter....................................................................................................
Mälukaardid......................................................................................................................................................................
Kaamera hooldamine ............................................................................................................................. F6
Puhastamine.................................................................................................................................................................... F6
Salvesti.................................................................................................................................................................................
Rikkeotsing ................................................................................................................................................. F8
Tehnilised andmed...............................................................................................................................
Indeks ........................................................................................................................................................
F F F
F
F F
66 68 70 71
Sissejuhatus
72 72 73 73 74 74 75 75 76 77 78 78 79 80 81 81 81
86 87
3 4 5
7
16 22
xvii
xviii

Kaamera osad ja põhifunktsioonid

3421
1110
5687
1
12
14
9
13
Üles tõstetud välklamp
Objektiivikate suletud
1
Kaamera rihma ava......................................... 7
2
Suuminupp ...................................................... 29
f
: lainurk............................................ 29
g
: telefoto.........................................29
h
: pisipildi taasesitus.................. 82
i
: taasesitussuum........................ 81
j
: abi....................................................36
3
Käsuvaliku nupp.......................... 3, 5, 46, 48
4
Päästik............................................................. 4, 30
5
Toitelüliti/toitetuli......................................... 22
6
Režiiminupp..................................................... 26
7
Mikrofon (stereo)....................................83, 86
8
Välklamp.............................................................54
9
K
(välklambi) nupp ............................... 54
10
Taimeri tuli......................................................... 57
Automaatse teravustamise abi valgusti
.................................................................................. 92
11
Objektiiv
12
Häälestusrõngas............................................ 69
13
Nupp w (funktsioon) ...............................4
14
Objektiivikate

Kaamera korpus

Kaamera osad ja põhifunktsioonid
1
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
1
Ekraan............................................................. 10
2
k
(valiku rakendamise) nupp
..................................................................... 3, 5, 8
3
Pööratav mitmikvalija (mitmikvalija)*
.................................................................. 3, 5, 53
4c (taasesituse) nupp.........................32
5
Nupp b (e videosalvestus)........ 86
6
Laadimislamp............................................ 18
Välklamp....................................................... 55
7
Kõlar .................................................83, 90, 92
8
Statiivi pea pesa
9
d
(menüü) nupp
................................................8, 66, 83, 90, 92
10
Nupp l (kustutamine)................33, 91
11
Aku pesa / mälukaardi pilu kate
.....................................................................16, 20
12
Toitepistiku kate (lisavarustuses oleva vahelduvvoolu adapteriga
ühendamiseks)................................E87
13
Pistiku kate................................................. 97
14
Mikro-USB pistmik................................. 97
15
HDMI-mikropistmik (tüüp D)............97
1326
754
9121110 14
815
* Selles kasutusjuhendis viidatakse ka kui mitmikvalijale.
2
13

Juhtseadiste põhifunktsioonid

Pildistamisel
Nupp Põhifunktsioon
Vaheta võtterežiimi. 26
Režiiminupp
Objektile lähemale suumimiseks liikuge (telefoto) suunas ning välja suumimiseks ja suurema ala vaatamiseks liikuge
Suuminupp
Võttekuva kuvamisel toimige järgmiselt. Kuvage sättekuvad, vajutades järgmiselt:
H
): m (välgurežiim);
Mitmikvalija
Käsuvaliku nupp
d
(menüü) nupp
-üles (
-vasakule (
-alla (
-paremale (
Võtterežiimis C või D toimige järgmiselt: keerake mitmikvalijat, et määrata ava väärtus.
Sättekuva kuvamisel toimige järgmiselt: Valige kirje suvandite mitmikvalijat pöörates. Rakendage valik, vajutades nuppu
Võtterežiimis A toimige järgmiselt: määrake paindlik programm.
Võtterežiimis B või D toimige järgmiselt: määrake säriaeg.
Sättekuva kuvamisel toimige järgmiselt: valige kirje.
Menüü kuvamine ja peitmine.
J
I
): D (teravustamisrežiim)
K
g(i
f(h
) (lainurk) suunas.
): n (taimer/naeratuseleidja)
): o (särikompensatsioon)
HIJK
abil või
k
.
A
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
)
29
53
46, 48
8
46, 48
46, 48
8
8, 66, 83, 90, 92
3
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
Nupp Põhifunktsioon
Poolenisti allavajutamisel (kui peatate vajutuse, tundes kerget vastusurvet): toimub teravustamine ja säri määramine. Lõpuni vajutamisel (s.t nupu vajutamisel lõpuni välja): tehakse võte.
Video salvestamise alustamine ja lõpetamine. 86
b (e
Päästik
videosalvestus)
nupp
A
30, 31
Häälestusrõngas
w
(funktsioon) nupp
c
(taasesituse) nupp
l
(kustutamise) nupp
Mitmesuguste sätete, näiteks suumiasendi ja säri muutmine.
Võtterežiimides kuvage või sulgege sättemenüüd, nagu
(Sarivõte) (Stabilisaator)
Piltide taasesitus. 32
Viimati tehtud pildi kustutamine. 33
A, B, C, D
või
Vibration reduction
.
või i:
Continuous
69
71
4
Taasesitusel
Nupp Põhifunktsioon
Kui kaamera on välja lülitatud, siis selle sisselülitamiseks taasesitusrežiimil vajutage ja hoidke seda nuppu.
(taasesituse) nupp
c
Suuminupp
Mitmikvalija
k
(rakenda valik) nupp
Võtterežiimi naasmine.
Pildi sisse suumimiseks liikuge g (i) suunas ja pisipildikuva või kalendrikuva jaoks suunas.
Häälsõnumi ja video esituse helitugevuse reguleerimine.
Taasesituskuva kuvamisel toimige järgmiselt: vahetage kuvatavat pilti, vajutades üles ( vasakule (
J
keerates mitmikvalijat.
Sättekuva kuvamisel toimige järgmiselt: valige kirje
HIJK
Suurendatud pildi kuvamisel toimib järgmiselt: liigutage kuvatavat ala.
Kuvage histogramm, toonitase ja võtteinfo või naaske täiskaadri taasesitusrežiimi.
Sarja üksikpiltide kuvamine täiskaadri taasesitusrežiimis.
Funktsiooniga Lihtne panoraam jäädvustatud pildi kerimine
Videote esitamine.
Pisipildi või suumitud pildi kuvalt täiskaadri taasesitusrežiimile lülitumine.
Sättekuva kuvamisel rakendab valiku.
Suurendatud pildi suurenduse muutmine. 81
Käsuvaliku nupp
f (h
), alla (I), paremale (K) või
abil või mitmikvalijat keerates.
A
32
32
81, 82
)
83, 90
32
H
),
8
81
32
84,
E
42,
E
90 81, 82
8
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
5
4
5
Nupp Põhifunktsioon
Menüü kuvamine ja peitmine. 8, 83
d
(menüü) nupp
A
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
l
(kustutamise) nupp
Päästik
b (e
videosalvestus) nupp
Piltide kustutamine. 33
Võtterežiimi naasmine.
6

Kaamera rihma kinnitamine

* Juhtige rihm läbi kas vasaku või parema rihma-aasa ja kinnitage rihm.
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
7
Menüüde kasutamine (
1/2501/2501/250 F5.6F5 .6F5.6
25m 0s25m 0 s25m 0s
840
840
Valiku rakendamine
Kasutage menüüdes liikumiseks mitmikvalijat ja k nuppu.
1
Vajutage nuppu d.
Kuvatakse kaamera olekuga, nt võtte- või taasesitusmenüüga sobiv menüü.
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
Kasutamatud menüükirjed kuvatakse hallilt ja neid ei saa valida.
2
Kasutage menüükirje valimiseks mitmikvalijat.
HI
või pööramine: valige kirje ülalt või alt.
JK
: valige kirje vasakult või paremalt või liikuge
menüütasemetel.
k
: valiku rakendamine. Valiku rakendab ka
K
vajutamine.
Sakkide vahetamise kohta vt lähemalt: A9.
3
Pärast sätete tegemist vajutage päästikut või d nuppu.
Võttekuvale minekuks vajutage päästikut.
C
Märkus käsuvaliku nupu kasutamise kohta menüüdes
Käsuvaliku nupu keeramine menüüs võimaldab valida kirjet.
d
nupp)
Shooting menu
Image quality
Image size Picture Control Custom Picture Control White balance Metering Continuous
8
Menüüsakkide vahetamine
Sakile liikumiseks kasutage
J
.
Kasutage saki valimiseks nuppe
HI
ja vajutage valiku rakendamiseks nuppu
k
või K.
Sakid
Continuous
Metering
White balance
Custom Picture Control
Picture Control
Image size
Image quality
Shooting menu
Teise menüü, nt häälestusmenüü (A92) kuvamiseks kasutage teisele sakile lülitumiseks mitmikvalijat.
Shooting menu
Image quality
Image size Picture Control Custom Picture Control White balance Metering Continuous
Shooting menu
Image quality Image size Picture Control Custom Picture Control White balance Metering Continuous
Sakitüübid
Pildistamisel Taasesitusel
A
sakk: Kuvab sätted, mida valitud võtterežiimis
A
27) kasutada saab. Olenevalt kehtivast
( võtterežiimist on kuvatav sakiikoon erinev.
D
sakk:
c
sakk: Kuvab sätted, mida kehtivas taasesitusrežiimis kasutada saab.
Kuvab video salvestamise sätted.
q
sakk:
Kuvab Wi-Fi suvandite sätted.
z
sakk: Kuvab häälestusmenüü, kus on võimalik muuta üldisi sätteid.
Playback menu
Quick retouch
D-Lighting Skin softening Filter eects Print order Slide show Protect
Set up
Welcome screen
Time zone and date Monitor settings Print date Vibration reduction Motion detection AF assist
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
9

Ekraan

100 0mmmm
1/2 50
320 0
10 120
F5. 6
999
10m 0s
+1. 0
+1. 0
1.0
999
999 9
10 102
0.7
0.3
HDR 1 HDR 2 HDR 3
60
120
Ekraanile pildistamise ja taasesituse ajal kuvatav teave oleneb kaamera sätetest ja kasutusolekust. Vaikimisi kuvatakse teave kaamera sisselülitamisel ning kaamera kasutamisel ning see lülitub mõne sekundi pärast välja (kui
(Ekraani sätted) (A (Automaatne info)
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
Pildistamine
38 37
33
32
31
30
2
1.0
0.7
0.3
60
29
28
92) suvand
Photo info (Foto teave)
).
HDR1 HDR2 HDR3
120
2
24
252627
5
14
10 120
3200
1000
1000
1/250
6
mm
F5.6
23
36
3435
Monitor Settings
on lülitatud
37
16
+1.0
+1.0 +1.0
+1.0
17
10m 0s
10m 0s
18
999
202122
999
9999
19
Auto info
9
10
8
11
12
13
14
15
10
Loading...
+ 208 hidden pages