Aastra ACD Agent User Guide

Agent ACD
Systemy telekomunikacyjne BusinessPhone
Instrukcja obsługi
Obrazek na okładce
Umieść obrazek bezpośrednio na stronie, nie troszcząc się o jego położenie w tekście. Wybierz kolejno opcje Graphics (Obrazki)> Properties (Właściwości) i wprowadź następujące ustawienia:
•Width (szerokość): 15,4 cm (ważne!)
•Height (wysokość): 11,2 cm (może być mniejsza)
Left (z lewej): -0,3 cm (ważne!)
?
PL/LZTBS 160 370 R1A
© Ericsson Enterprise AB 2003
BusinessPhone – agent ACD2
Spis treści
strona
Witamy .............................................................5
Funkcja ACD ....................................................7
Funkcje agenta ...............................................10
Słownik ..........................................................20
Indeks ............................................................ 23
Spis treści
3BusinessPhone – agent ACD
Spis treści
BusinessPhone – agent ACD4

Witamy

Witamy
Zapraszamy do lektury instrukcji obsługi stanowisk agentów ACD systemów telekomunikacyjnych BusinessPhone firmy Ericsson. Platforma systemów telekomunikacyjnych BusinessPhone składa się znastępujących elementów: BusinessPhone 50, BusinessPhone 128i i BusinessPhone 250.
Firma Ericsson jako dostawca systemu ACD daje pewność, że zostaną spełnione wszystkie wymagania telefonicznego centrum obsługi, niezależnie od jego wielkości. Funkcje opisane w niniejszej instrukcji obsługi dotyczą systemu telekomunikacyjnego BusinessPhone w wersji 5.1 lub nowszej. Niektóre mogą nie działać we wcześniejszych wersjach systemu lub mogą być zabezpieczone kluczem sprzętowym, który należy kupić oddzielnie.
W instrukcji obsługi omówiono funkcje systemu telekomunikacyjnego BusinessPhone i telefonu agenta w typowej konfiguracji. Rzeczywiste ustawienia telefonu mogą być nieco inne. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od administratora systemu.
Najnowszą wersję instrukcji obsługi można pobrać ze strony:
http://www.ericsson.com/enterprise
Uwaga: Telefony Dialog 4222 Office/Dialog 3211 i 3212, oraz telefony Dialog 4223 Professional/Dialog 3213 są telefonami systemowymi, tzn. można ich używać tylko z centralami PBX firmy Ericsson, które obsługują telefony tego typu.
5BusinessPhone – agent ACD
Witamy

Prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Bez uzyskania wcześniej pisemnej zgody wydawcy żadna część tej publikacji nie może być odtwarzana lub przesyłana w żadnej postaci ani w żaden sposób elektroniczny czy mechaniczny, co obejmuje fotokopiowanie, nagrywanie i inne techniki. Ograniczenie to nie ma zastosowania w razie wystąpienia wymienionych niżej warunków.
Jeśli niniejsza publikacja jest udostępniana przez firmę Ericsson, firma Ericsson zezwala na pobieranie i drukowanie zawartości pliku tylko do użytku prywatnego, a nie w celu jej rozprowadzania. Żadna część niniejszej publikacji nie może być zmieniana, modyfikowana ani używana do celów komercyjnych. Firma Ericsson nie odpowiada za straty wynikające z użytkowania bezprawnie modyfikowanej lub zmienionej publikacji.

Gwarancja

FIRMA ERICSSON NIE UDZIELA ŻADNYCH GWARANCJI WZWIĄZKU Z NINIEJSZYM MATERIAŁEM, WŁĄCZAJĄC W TO, ALE NIE TYLKO, DOMNIEMANE GWARANCJE WARTOŚCI HANDLOWEJ I PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU. Firma Ericsson nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy zawarte w niniejszym dokumencie ani będące ich następstwem lub przypadkowe uszkodzenia związane z dostarczeniem, wykonaniem lub wykorzystaniem niniejszego materiału.
Deklaracja zgodności
Niniejszym firma Ericsson Enterprise AB, SE-131 89 Stockholm, oświadcza, że telefon ten spełnia podstawowe wymagania i inne stosowne warunki dyrektywy 1999/5/EC wydanej przez organizację R&TTE.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
http://www.ericsson.com/sdoc
BusinessPhone – agent ACD6

Funkcja ACD

Funkcja ACD
Automatyczny rozdział wywołań (ACD) jest systemem, który rozdziela wywołania równomiernie między członków grupy odbierającej – agentów.
Wywołania są rozdzielane między wolnych agentów. Jeśli wolnych jest kilku agentów, wywołanie zostanie przydzielone agentowi oczekującemu najdłużej. Jeśli wywołania nie można natychmiast przydzielić wolnemu agentowi, zostanie ono umieszczone w kolejce. Każda kolejka jest obsługiwana zgodnie z zasadą FIFO (ang. First­in First-out – pierwszy na wejściu, pierwszy na wyjściu). Gdy kolejka osiągnie maksymalną długość, wywołania powodujące przepełnienie mogą być kierowane na numer alternatywny, np. do innej grupy połączeń, na numer zewnętrzny, do operatora lub do skrzynki głosowej.
W systemie można zaprogramować dynamiczną długość kolejki, tzn. maksymalna długość kolejki będzie zmieniać się proporcjonalnie do liczby aktywnych agentów, co umożliwia zachowanie stałego poziomu obsługi. Dla określonych stanów obciążenia linii można także zaprogramować wzorce priorytetów na wypadek przepełnienia (wówczas wywołania, które nie mogą zostać odebrane przez agentów o najwyższym priorytecie, są automatycznie przekierowywane do wolnych agentów o niższym priorytecie).
Nadzorca ma możliwość wyświetlania informacji statystycznych dotyczących rozmów, dzięki czemu może monitorować obciążenie sieci i ruch na linii. Może on reorganizować grupy ACD, tak aby dostosować je do zmiennych wymagań, jak również wrazie konieczności może służyć agentom bezpośrednią pomocą telefoniczną. W godzinach szczytu nadzorca może także uaktywnić się jako zwykły agent.
Każdy agent może należeć do kilku grup ACD. System może obsługiwać maksymalnie osiem grup ACD (o numerach porządkowych od 0 od 7). Każda z nich ma własny numer w centrali.
Stanowisko agenta jest wyposażone w telefon systemowy Dialog 4222 Office/Dialog 3211 (3212), lub Dialog 4223 Professional/ Dialog 3213. W telefonach tych zaprogramowano specjalne przyciski do obsługi funkcji ACD.
7BusinessPhone – agent ACD
Funkcja ACD
Dialog 4222 Office
Dialog 3212 Standard
Dialog 4223 Professional* Dialog 3213 Executive
Dialog 3211 Economyplus
BusinessPhone – agent ACD8
Funkcja ACD
Z

Przyciski telefonu

Tabela ta zawiera wykaz przycisków dostępnych w telefonach firmy Ericsson z serii Dialog 42xx i Dialog 32xx. W niniejszej instrukcji obsługi zamieszczono rysunki przycisków tylko dla telefonów z serii Dialog 42xx.
W przypadku korzystania z telefonu z serii Dialog 32xx odpowiednią kombinację przycisków można znaleźć wponiższej tabeli.
Przycisk Dialog 42xx Dialog 32xx
Kasowanie
Zestaw słuchawkowy
Głośnik
Wyłączenie mikrofonu
Programowalny
przycisk funkcyjny
Głośność
íX Í
estaw
słuchawkowy
h
Âs É
m
Ôg
ìV
9BusinessPhone – agent ACD

Funkcje agenta

Funkcje agenta
W niniejszej instrukcji obsługi opisano standardową konfigurację telefonu. Telefon można zaprogramować inaczej, zgodnie z własnymi potrzebami. We wszystkich opisanych procedurach przyjęto, że odpowiednie przyciski są zaprogramowane na poziomie 1, czyli dana funkcja jest funkcją główną odpowiedniego przycisku, a jej nazwa znajduje się nad kreską. Nazwy funkcji poziomu drugiego znajdują się pod kreską.
Jeśli przycisk funkcyjny jest zaprogramowany na poziomie 2:
2 F Ô Naciśnij.
Ô Naciśnij odpowiedni przycisk programowalny.
Włączanie funkcji ACD
Po włączeniu funkcji ACD można odbierać wywołania ACD pod danym numerem wewnętrznym. Jeśli użytkownik loguje się do jednej lub kilku grup ACD, będą do niego kierowane wywołania przychodzące do tych grup.
Uwaga: Jeśli użytkownik nie zaloguje się do grupy ACD, dany numer jest zwykłym numerem wewnętrznym, z którym można się połączyć wzwykły sposób.

Wybór grupy

Należy wybrać grupę ACD, której wywołania będą odbierane. Należy to zrobić, gdy telefon jest w stanie spoczynku.
ACD 1
Ô Naciśnij, aby wybrać żądaną grupę ACD lub anulować wybór.
Po wybraniu grupy ACD lampka odpowiedniego przycisku zacznie świecić.
BusinessPhone – agent ACD10

Logowanie

Funkcje agenta
Gotowy Ô Naciśnij.
Lampka „Gotowy w ACD” świeci, a lampki grup ACD gasną. Wywołania ACD będą teraz kierowane na numer użytkownika.
Na wyświetlaczu pojawią się informacje o stanie kolejki:
Dialog 4223 Professional/Dialog 3213:
12 Maj 10:35 +15° 0=00 1=00 2=00 3=00 AGENT1 201 spis nr powtÓrz prog
Dialog 4222 Office/Dialog 3212:
0=00 1=00 2=00 3=00 12 Maj 10:35 +15°
Gdy telefon jest w stanie spoczynku, na wyświetlaczu znajdują się informacje na temat stanu kolejek (liczby oczekujących wywołań) poszczególnych grup (grupy 0–3, a następnie grupy 4–7 co 5sekund).
Logowanie przy użyciu kodu PIN
Jest możliwe tylko w połączeniu z komputerowym stanowiskiem nadzoru telefonicznego centrum obsługi ACD (opcjonalnym systemem komputerowym Call Centre Supervisor).
Kod PIN jest to osobisty kod identyfikacyjny, który może służyć do tworzenia statystyk poszczególnych agentów w systemie ACD-CCS, na przykład gdy kilka osób korzysta z jednego telefonu (przykładowo w systemie pracy zmianowej).
Gotowy
Ô Naciśnij.
Lampka „Gotowy w ACD” zaczyna migać. Zostanie wyświetlona prośba o wprowadzenie kodu PIN.
z# Wprowadź kod PIN (od 1 do 3 cyfr) i naciśnij.
Lampka „Gotowy w ACD” świeci, a lampki grup ACD gasną. Wywołania ACD będą teraz kierowane na numer użytkownika.
11BusinessPhone – agent ACD
Funkcje agenta
Logowanie przy użyciu numeru agenta
Numer agenta jest osobistym numerem identyfikacyjnym, który może służyć do wybierania odpowiedniego indywidualnego powitania agenta. Powitanie to będzie odtwarzane osobie dzwoniącej, gdy dany agent odbierze wywołanie ACD.
Gotowy
Gotowy
Ô Naciśnij.
Lampka „Gotowy w ACD” zaczyna migać. Zostanie wyświetlona prośba o wprowadzenie numeru agenta.
z# Wybierz numer agenta (1–255) i naciśnij przycisk.
Lampka „Gotowy w ACD” świeci, a lampki grup ACD gasną. Wywołania ACD będą teraz kierowane na numer użytkownika. Informacje dotyczące numeru agenta można uzyskać od administratora systemu.
Uwaga: Możliwe jest także połączenie obu procedur logowania (przy użyciu numeru PIN i numeru agenta). W takim wypadku przycisk „Gotowy w ACD” należy nacisnąć tylko jeden raz, rozpoczynając logowanie.
Wyłączanie funkcji ACD
W celu zakończenia pracy w trybie agenta należy się wylogować, aby wywołania ACD nie były kierowane pod dany numer.
ÕÔ Naciśnij.
Lampka „Gotowy w ACD” gaśnie. W tym trybie można wybierać grupy ACD lub anulować ich wybór.
Uwaga: W przypadku opuszczenia stanowiska agenta bez wylogowania system automatycznie wyloguje numer wewnętrzny użytkownika, jeśli następne wywołanie ACD nie zostanie odebrane w określonym czasie (czas ten można zaprogramować).
BusinessPhone – agent ACD12
Odbieranie wywołań
Przychodzące wywołanie ACD jest sygnalizowane dzwonkiem i miganiem lampki grupy ACD.
ACD 1
ÖÔ Naciśnij.
Czynności tej nie trzeba wykonywać, jeśli w telefonie włączona jest funkcja automatycznego odbioru wywołań. Następuje odebranie wywołania. Osobie dzwoniącej zostanie odtworzone nagrane wcześniej powitanie głosowe (jeśli funkcja ta została zaprogramowana). Lampka grupy ACD gaśnie.
í Naciśnij, aby zakończyć połączenie.
Obsługa
Funkcja obsługi umożliwia zaprogramowanie przerwy między kolejnymi wywołaniami ACD. Funkcję obsługi można skonfigurować na trzy sposoby:
Automatyczny czas dokończenia obsługi Po upłynięciu zaprogramowanego czasu system automatycznie
umożliwia odbiór kolejnych wywołań ACD. W takim przypadku w telefonie nie jest dostępny przycisk końca obsługi.
Automatyczny czas dokończenia obsługi z przyciskiem końca obsługi
Czas obsługi można zakończyć, naciskając przycisk końca obsługi. Można także zaczekać, aż system automatycznie umożliwi odbieranie kolejnych wywołań ACD po upłynięciu ustalonego czasu dokończenia obsługi.
•Ręczny czas dokończenia obsługi
Naciśnięcie zaprogramowanego przycisku końca obsługi pozwala na samodzielnie zgłoszenie gotowości do odbierania wywołań ACD.
Czas obsługi może być także pokazywany na wyświetlaczu telefonu zamiast informacji dotyczących kolejki ACD (tylko w czasie realizowania obsługi).
Dialog 4223 Professional/Dialog 3213:
Funkcje agenta
12 Maj 10:35 +15° CZAS WOLNY: 02.45 ACD GRP 1 202 spis nr powtÓrz prog
13BusinessPhone – agent ACD
Funkcje agenta
Dialog 4222 Office/Dialog 3212:
CZAS WOLNY: 02.45 12 Maj 10:35 +15°
Wyświetlany jest pozostały czas dokończenia obsługi
Wyświetlany czas dokończenia obsługi będzie odliczany (co 5 sekund) od zaprogramowanego stałego czasu obsługi aż do zera lub do naciśnięcia przycisku końca obsługi.
Uwaga: Zaprogramowany stały czas dokończenia obsługi owartości poniżej 5 sekund nie będzie wyświetlany.
Wyświetlany jest czas dokończenia obsługi, który już upłynął
Jeśli nie jest używany stały czas obsługi, czas dokończenia obsługi będzie zliczany, aż zostanie naciśnięty przycisk końca obsługi.
Uwaga: Po upłynięciu 59 minut i 55 sekund czas dokończenia obsługi pokazywany na wyświetlaczu nie już będzie aktualizowany.
Obsługa
Przycisk końca obsługi
Jeśli numerowi wewnętrznemu ACD jest przypisany przycisk końca obsługi, stan obsługi jest sygnalizowany za pomocą lampki tego przycisku:
Lampka miga: wprowadź kod połączenia. Lampka świeci: naciśnij przycisk końca obsługi.
Zależnie od konfiguracji systemu dostępne są dwie funkcje:
Bez kodu połączenia
Lampka przycisku świeci. Jeśli chcesz odebrać nowe wywołanie:
ÕÔ Naciśnij.
Będą odbierane nowe wywołania.
BusinessPhone – agent ACD14
Funkcje agenta
Z kodem połączenia
Jeśli lampka przycisku miga, należy wprowadzić kod połączenia. Kod połączenia jest używany razem z systemem zarządzania ACD isłuży do klasyfikowania rozmów oraz tworzenia statystyk wszystkich operacji ACD.
Obsługa
Obsługa
Obsługa
ÖÔz Naciśnij i wprowadź kod (od 1 do 5 cyfr).
# Naciśnij.
Lampka przycisku zacznie świecić.
Jeśli chcesz odebrać nowe wywołanie:
ÕÔ Naciśnij.
Będą odbierane nowe wywołania.
Usuwanie i wprowadzanie nowego kodu
Przed naciśnięciem przycisku kwadratu (kratka, płotek, hash) można usunąć kod.
í Naciśnij, aby usunąć kod.
ÖÔz Naciśnij i ponownie wykonaj procedurę, aby wprowadzić
nowy kod.
Brak przycisku końca obsługi
Jeśli w telefonie nie został zaprogramowany przycisk końca obsługi, czas obsługi można zakończyć na dwa sposoby:
Bez kodu połączenia
Po upłynięciu zaprogramowanego czasu system automatycznie umożliwia odbiór kolejnych wywołań ACD.
15BusinessPhone – agent ACD
Funkcje agenta
Z kodem połączenia
Po rozłączeniu się rozmówcy system poprosi o wprowadzenie kodu połączenia.
Po wprowadzeniu prawidłowego kodu połączenia i upłynięciu ustalonego czasu obsługi będzie można odebrać następne wywołanie ACD.
Wiele kodów połączeń
Jeśli jeden kod połączenia jest niewystarczający, można tak zaprogramować system, aby żądał jednego lub kilku kodów do klasyfikowania rozmów (informacje na temat programowania tej funkcji można uzyskać od administratora systemu).
Po wprowadzeniu pierwszego kodu połączenia system prosi o wprowadzenie następnego kodu:
Uwaga: Jeśli wystarczy jeden kod, po jego wprowadzeniu naciśnij dwukrotnie przycisk #.
z Wprowadź kod (od 1 do 5 cyfr).
Obsługa
# Naciśnij.
Gdy rozmowa zostanie już sklasyfikowana:
# Naciśnij (bez wprowadzania kodu połączenia).
Lampka przycisku zacznie świecić.
ÕÔ Naciśnij.
Będzie można odbierać nowe wywołania.
Kody połączeń nienależących do ACD
Czasami trzeba przypisać kody wychodzącym połączeniom zewnętrznym nienależącym do ACD. Jeden kod dla wywołań nienależących do ACD można wprowadzić, gdy agent jest w stanie pauzy. W tym przypadku nie jest zliczany czas obsługi.
BusinessPhone – agent ACD16
Funkcje agenta

Monitorowanie limitów czasu

Aby obliczyć, jaki czas obsługi należy zaprogramować dla określonej grupy ACD, można przeprowadzić monitorowanie procedury obsługi w celu dokonania oceny. Jeśli po upłynięciu ustalonego czasu obsługi nie zostanie wprowadzony prawidłowy kod połączenia, po kilkakrotnym przekroczeniu limitu system wyłącza użytkownika (liczbę przekroczeń można zaprogramować). Przekroczenie limitu czasu jest sygnalizowane na wyświetlaczu komunikatem
przekroczenie czasu.

Przycisk pauzy ACD

W telefonie może być także dostępny przycisk pauzy. Dzięki niemu można wstrzymać pracę bez konieczności wylogowania się z systemu. Wykorzystanie tego przycisku podlega ograniczeniom. Informacje na temat ograniczeń wużytkowaniu przycisku pauzy można uzyskać u administratora systemu.
Pauza ACD
Pauza ACD
Ô Naciśnij.
Telefon jest w stanie pauzy. Lampka przycisku zacznie świecić.
Aby wyjść z trybu pauzy:
ÖÔ Naciśnij.
Lampka przycisku zgaśnie. Telefon jest ponownie aktywny i można odbierać nowe wywołania.
Uwaga: Jeśli czas pauzy przekracza zaprogramowany limit czasu pauzy, użytkownik zostanie automatycznie wylogowany z systemu.
17BusinessPhone – agent ACD
Funkcje agenta

Pomoc

Tel e f o n m oże być wyposażony w przycisk pomocy, który służy do powiadamiania nadzorcy. Nadzorca usłyszy sygnał dźwiękowy ioddzwoni za pośrednictwem drugiej linii telefonu lub — w razie potrzeby — włączy się do bieżącej rozmowy. Aby za pośrednictwem drugiej linii mógł łączyć się tylko nadzorca, należy zawsze włączyć funkcję „Zajęty na drugiej linii”. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od administratora systemu.
Pomoc
Pomoc
Ô Naciśnij.
Nadzorca zostanie powiadomiony o tym, że użytkownik potrzebuje pomocy. Lampka przycisku zacznie świecić.
ÕÔ Naciśnij, aby anulować.
Lampka przycisku gaśnie.
Przełączanie dzień/noc w grupie ACD
Funkcja włączania trybu pracy nocnej dla grupy ACD służy do obsługiwania wywołań po godzinach pracy. W takim przypadku definiuje się stanowisko pracy nocnej, na które będą przekierowywane wszystkie wywołania. Każda grupa ACD ma własny kod przełączania do trybu pracy nocnej.
Uwaga: Kody te można także przypisać do przycisku funkcyjnego.
*89o Wybierz, aby przełączyć grupę ACD w tryb pracy nocnej.
Czwartą cyfrą kodu może być dowolna cyfra z przedziału 0–7.
í Naciśnij, aby zakończyć procedurę.
Uwaga: Te sa m e c z y nności wykonuje się przy
przełączaniu grupy ACD w tryb pracy dziennej.
BusinessPhone – agent ACD18
Jednoczesne przełączanie trybu noc/dzień dla wszystkich grup ACD
Funkcje agenta
*898 Wybierz kolejno.
Informacje na temat grup ACD, dla których użytkownik może włączyć tryb pracy nocnej, można uzyskać od administratora systemu.
í Naciśnij, aby zakończyć procedurę.
Uwaga: Te sa m e c z y nności wykonuje się przy włączaniu
trybu pracy dziennej dla wszystkich grup ACD.
19BusinessPhone – agent ACD
Słownik
Słownik
Agent
Każdy numer wewnętrzny, dla którego zaprogramowano przynajmniej jeden przycisk odbierania ACD.
Centrala prywatna
Prywatna centrala abonencka (ang. Private Branch Exchange). Telefoniczny system komutacyjny (np. BusinessPhone 250).
Cicha ingerencja
Nadzorca może w dowolnej chwili ingerować wrozmowę prowadzoną przez zalogowanego agenta. Nadzorca może także ingerować, jeśli agent ACD poprosi go o to. Podczas ingerencji nie jest emitowany sygnał ostrzegawczy. Patrz sekcja „Pomoc” na stronie 18.
Czas dokończenia obsługi
Czas między dwoma rozmowami, który agent może wykorzystać do innych celów. Czas ten może być określony ogólnie lub indywidualnie. Może on być pokazywany na wyświetlaczu telefonu. Patrz sekcja „Obsługa” na stronie 13.
Grupa ACD
Grupa stanowisk agentów z zaprogramowanymi przyciskami odbierania wywołań z danej kolejki ACD.
Grupa agentów
Dowolna grupa agentów.
Grupa linii miejskich
Grupa linii kierowanych pod numer ACD.
ISDN
Sieć cyfrowa z integracją usług (ang. Integrated Services Digital Network). System uzupełniany jest o dodatkowe usługi dostępne w sieci publicznej.
Kod połączenia
Kod wprowadzany przez agenta. Patrz sekcje „Przycisk końca obsługi” na stronie 14, „Brak
przycisku końca obsługi” na stronie 15, „Wiele kodów połączeń” na stronie 16 i „Kody połączeń nienależących do ACD” na
stronie 16.
Kolejka
Dla każdego numeru ACD istnieje kolejka, wktórej oczekują wywołania, gdy wszyscy agenci obsługujący dany numer są zajęci.
Kolejka dynamiczna
Kolejka, której dopuszczalna długość zmienia się na skutek zmiany liczby agentów zalogowanych do grupy ACD.
Limity czasu
Ograniczenie określające, ile razy może upłynąć czas ustalony na dokończenie obsługi. Po upłynięciu tego limitu agent zostanie automatycznie wylogowany. Patrz sekcja „Monitorowanie limitów czasu” na stronie 17.
Linia dzierżawiona
Stałe połączenie międzycentralowe służące do tworzenia sieci prywatnej.
Linia miejska
Linia miejska jest to linia zewnętrzna do sieci publicznej. Może być cyfrowa lub analogowa.
BusinessPhone – agent ACD20
Słownik
Nadzorca
Wyróżniony agent, którego zadaniem jest nadzorowanie pracy określonej liczby innych agentów. Nadzorca może dysponować systemem CCS.
Numer agenta
Numer, dzięki któremu rozróżnia się agentów; numer ten odpowiada numerowi referencyjnemu indywidualnego powitania danego agenta.
Numer wewnętrzny
Każdy telefon dołączony do centrali prywatnej ma unikatowy numer wewnętrzny (do 8 cyfr). Jeśli telefon ma wyświetlacz, pojawia się na nim przypisany do niego numer.
PIN
Skrót od angielskiego terminu „Personal Identity Number” — osobisty numer identyfikacyjny. Kod wprowadzany przez agenta w celu zalogowania do systemu. Kod PIN jest przydatny, gdy do systemu podłączony jest system CCS. Patrz sekcja „Włączanie funkcji ACD” na stronie 10.
Przycisk końca obsługi
Przycisk telefonu agenta, służący do zgłoszenia gotowości obsługi następnego połączenia. Patrz sekcja „Przycisk końca obsługi” na stronie 14.
Przycisk pauzy
Przycisk telefonu agenta, służący do rozpoczynania i kończenia krótkiej przerwy w pracy bez konieczności wylogowania się z systemu. Patrz sekcja „Przycisk pauzy ACD” na stronie 17.
21BusinessPhone – agent ACD
Słownik
BusinessPhone – agent ACD22

Indeks

Indeks
B
brak przycisku końca obsługi 15
F
funkcja ACD 7 funkcje agenta 10
brak przycisku końca obsługi 15 kody połączeń nienależących do ACD 16 monitorowanie limitów czasu 17 obsługa 13 odbieranie wywołań 13 pomoc 18 przełączanie dzień/noc w grupie ACD 18 przycisk końca obsługi 14 przycisk pauzy ACD 17 wiele kodów połączeń 16 włączanie funkcji ACD 10 wyłączanie funkcji ACD 12
K
kody połączeń nienależących do ACD 16
M
monitorowanie limitów czasu 17
O
obsługa 13 odbieranie wywołań 13
P
pomoc 18 przełączanie dzień/noc w grupie ACD 18 przycisk końca obsługi 14 przycisk pauzy ACD 17
S
słownik 20
W
wiele kodów połączeń 16 witamy 5 włączanie funkcji ACD 10 wyłączanie funkcji ACD 12
23BusinessPhone – agent ACD
Uwagi
Uwagi
BusinessPhone – agent ACD24
Uwagi
25BusinessPhone – agent ACD
Uwagi
BusinessPhone – agent ACD26
Dzięki swojej wiodącej roli w rozwoju technologii komunikacyjnych firma Ericsson kształtuje przyszłość komunikacji ruchomej i szerokopasmowej w sieci Internet. Dostarczając innowacyjne rozwiązania do ponad 140 krajów, firma Ericsson pomaga w tworzeniu najpotężniejszych firm telekomunikacyjnych na świecie.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Ericsson Enterprise AB Pytania dotyczące produktu należy kierować do autoryzowanego partnera handlowego firmy Ericsson Enterprise. Można także odwiedzić stronę firmy: www.ericsson.com/enterprise
© Ericsson Enterprise AB 2003
PL/LZTBS 160 370 R1A
Wydrukowano na papierze niezawierającym chloru.
Loading...