Wacom Intuos Pro, PTH-451, PTH-651, PTH-851 User guide [nl]

Inhoudsopgave Index
1
Gebruikershandleiding
Intuos Pro (PTH-451, PTH-651, PTH-851)
Intuos Pro instellen Werken met de pen Bedieningselementen van de tablet De Intuos Pro multi-touchbeleving
Inhoudsopgave
Index
1
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
Intuos Pro Gebruikershandleiding Versie 1.0, revisie J3113 Copyright © Wacom Co., Ltd., 2013 Alle rechten voorbehouden. Behalve voor strikt persoonlijk gebruik mag geen enkel onderdeel van deze handleiding
worden gereproduceerd. Wacom behoudt zich het recht voor de inhoud van dit document zonder voorafgaande kennisgeving te wijzigen. Wacom heeft ernaar gestreefd in deze handleiding zo recent en nauwkeurig mogelijke informatie op te nemen. Wacom behoudt zich echter het recht voor specificaties en productcombinaties naar eigen goeddunken zonder voorafgaande kennisgeving te wijzigen en zonder verplichting dergelijke wijzigingen in deze handleiding op te nemen.
Het bovenstaande jaar is het jaar waarin deze gebruikershandleiding is gemaakt. De datum van uitgave van de handleiding aan de gebruikers valt echter samen met de introductie op de markt van het desbetreffende Wacom-product.
2
2
Intuos en Wacom zijn geregistreerde handelsmerken van Wacom Company Ltd. Adobe en Photoshop zijn gedeponeerde handelsmerken of handelsmerken van Adobe Systems Incorporated in de
Verenigde Staten en/of andere landen. Microsoft, Windows en Vista zijn geregistreerde handelsmerken of handelsmerken van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en/of andere landen. Apple, het Apple-logo en Mac zijn in de Verenigde Staten en andere landen gedeponeerde handelsmerken van Apple, Inc.
Alle overige bedrijfs- en productnamen die in deze documentatie worden vermeld, kunnen handelsmerken zijn en/of als handelsmerken zijn gedeponeerd. De producten van derden worden uitsluitend om informatieve redenen vermeld. De vermelding van dergelijke producten vormt geen goedkeuring of aanbeveling ervan. Wacom is niet aansprakelijk voor de prestaties of het gebruik van deze producten.
ExpressKey is een gedeponeerd handelsmerk van Ginsan Industries, Inc. en wordt gebruikt met toestemming.
Inhoudsopgave Index
2
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud

INHOUDSOPGAVE

3
3
INHOUDSOPGAVE 3 OVER DE HANDLEIDING 5 INFORMATIE OVER UW INTUOS PRO-TABLET 6
Systeemvereisten 6 Intuos Pro-tablet 7 Intuos Pro Pen 9
INTUOS PRO INSTELLEN 10 Intuos Pro aansluiten op uw computer 10 Installatie van de USB-kabel 10 Het stuurprogramma installeren 11 De oriëntatie van uw tablet configureren 12 Het actieve gebied van de tablet 13 Meerdere beeldschermen gebruiken 14
Overzicht van het controlepaneel 14
WERKEN MET INTUOS PRO 15 De werkruimte indelen 15 Werken met de pen 15
De pen vasthouden 16 Positioneren 17 Klikken 17 Gummen 17 Slepen 17 Werken met kanteling 17 Werken met drukgevoeligheid 17 De zijschakelaar gebruiken 18
Bedieningselementen van de tablet 18
Toepassingsspecifieke standaardinstellingen
voor Expresskeys 19
Werken met de weergave van Expresskeys 20
Werken met de Touch Ring 21
Regelpaneel 22 DE INTUOS PRO MULTI-TOUCHBELEVING 24
Navigeren met aanraking 25
De aanraakopties instellen 26 Aangepaste aanraakfuncties kiezen 27
INTUOS PRO AANPASSEN 28 De pen aanpassen 29
De gevoeligheid van de punt en het
dubbelklikken instellen 30 De gevoeligheid van de gum instellen 31 Geavanceerde instellingen voor drukgevoeligheid
van punt en gum 31
Apparaatknoppen aanpassen 32 De ExpressKeys aanpassen 33 De Touch Ring aanpassen 34
Relatie tussen tablet en scherm 35
Gedeelte van het schermgebied 37
Gedeelte van het tabletgebied 38 Knopfuncties 39 Werken met Scherm wisselen 47 Toepassingsspecifieke instellingen 49
Een toepassingsspecifieke instelling opgeven 50
Toepassingsspecifieke instellingen verwijderen 50 Meerdere apparaten gebruiken 51 De tabletmodus wijzigen 51 Geavanceerde opties 52 Voorkeuren beheren 53
DRAADLOOS WERKEN MET INTUOS PRO 54 Onderdelen voor draadloze bediening 54 Draadloze bediening instellen 55
Een draadloze verbinding maken 56
De draadloze verbinding optimaliseren 57 Batterij- en stroombeheer 58
De batterij laden 58
Status van batterij en draadloze verbinding 59
Stroombesparingsfuncties 60 Informatie over de gebruiksduur van de batterijen 61 Batterij vervangen 62 Draadloze module verwijderen 63 Opbergvak voor draadloze ontvanger 63 De draadloze verbinding testen 64
PROBLEEMOPLOSSING 65 De tablet testen 66 Bedieningselementen en invoerapparaten testen 68
De ExpressKeys testen 69
De Touch Ring testen 69
Een pen testen 70 Probleemoplossingstabellen 71
Algemene problemen 71
Problemen met de pen 72
Problemen met aanraken 74
Problemen met de draadloze verbinding 75
Windows-specifieke problemen 77
Mac-specifieke problemen 78 Technische ondersteuningsdiensten 80
Inhoudsopgave Index
3
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
Software-updates verkrijgen 80 Reiniging en onderhoud 80
BIJLAGE 81 De penpunt vervangen 81 Intuos Pro verwijderen 82 Meerdere tabletten installeren 83 Geïntegreerde toepassingen gebruiken 83 Expertinstellingen importeren 84 De optionele Airbrush en Art Pen gebruiken 85 Werken met de optionele muis 86
De muis aanpassen 87 De muis testen 89
Mogelijkheden van de pen en digitale inkt in
Windows 90 Productinformatie 91 Onderdelen en accessoires bestellen 91 Garantieservice 92
Garantieservice in de V.S. en Canada 92
Garantieservice buiten de V.S. en Canada 92
4
4
VERKLARENDE WOORDENLIJST 93 INDEX 96
Inhoudsopgave Index
4
IndexInhoudsopgave
Inhoud
Index
IndexInhoud

OVER DE HANDLEIDING

Met deze handleiding hebt u snel toegang tot informatie over de Intuos Pro. Tenzij anders aangegeven, is de informatie van toepassing op Windows- en Macintosh-computers en zijn de schermafbeeldingen afkomstig van het Windows-platform.
Ga rechtstreeks naar onderwerpen uit de inhoudsopgave
Gebruik de navigatieknoppen om te navigeren door de handleiding.
Gaat naar de inhoudsopgave. Vorige pagina of volgende
Gaat naar de index. Gaat naar de laatste pagina
of index door erop te klikken.
Gaat naar de voorpagina.
pagina.
die u hebt geraadpleegd.
5
5
Gebruik de zoomfunctie van uw PDF-viewer om de handleiding groter op het scherm weer te geven.
In de Help van de viewer vindt u informatie over extra hulpmiddelen om de handleiding te gebruiken en af te drukken.
Toetsen op het toetsenbord, dialoogvensters en opties op het controlepaneel worden met
HOOFDLETTERS weergegeven.
KLEINE
Raadpleeg ook het document Belangrijke productinformatie voor de Intuos (staat op de Intuos Pro-
installatie-cd). In dat document vindt u veiligheidsinstructies, specificaties en de licentieovereenkomst.
De volgende informatie wordt niet bij dit product geleverd: specifieke informatie over uw eigen
computerhardware en besturingssysteem, en informatie over de door u gebruikte toepassingssoftware. Voor dergelijke informatie raadpleegt u de handleidingen en cd-roms van uw eigen computer, besturingssysteem en toepassingen.
Naast de ingebouwde ondersteuning voor inkten in Microsoft Windows 8, Windows 7 en Vista
ondersteunen ook veel grafische toepassingen de drukgevoeligheid en de pengum. Op de website van Wacom vindt u een overzicht van de toepassingen die deze functies ondersteunen (zie productinformatie
De filosofie van Wacom is om al zijn producten continu te verbeteren. Hierdoor worden van tijd tot tijd wijzigingen en verbeteringen in de technologie doorgevoerd. Sommige wijzigingen, aanpassingen en verbeteringen zijn mogelijk niet opgenomen in deze handleiding.
).
Inhoudsopgave Index
5
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
6
6

INFORMATIE OVER UW INTUOS PRO-TABLET

In dit hoofdstuk maakt u kennis met de kenmerken en functies van de Intuos Pro. De Intuos Pro is beschikbaar in drie modellen. U vindt het modelnummer aan de achterzijde van uw tablet. Alle modellen bieden ondersteuning voor pen- en aanraakinvoer.
Bij de Intuos-tablet kunt u alleen compatibele pennen van Wacom gebruiken, zoals de pen die bij het product is geleverd of een accessoire van Wacom dat bedoeld is voor gebruik met de Intuos. Zie
onderdelen en accessoires bestellen
Wanneer u uw Intuos hebt uitgepakt, controleert u of u de volgende items en accessoires hebt ontvangen:
Intuos Pro-tablet
•Pen
Penhouder met punthouder
Draadloze Intuos-kit, die bestaat uit een batterij, draadloze ontvanger en module
•Installatie-cd
•Snelgids (boekje)
Extra penpunten
Penpuntverwijderaar
Gekleurde penringen
•Netsnoer
.

SYSTEEMVEREISTEN

Controleer of uw computer voldoet aan de volgende minimale systeemvereisten:
•Pc
•Mac
Opmerking: u kunt het stuurprogramma ook downloaden en installeren vanaf de Wacom-website.
. Windows 8, Windows 7 of Windows Vista, 32- of 64-bits. Er moet een USB-poort beschikbaar zijn.
Een cd-rom-station is vereist om het stuurprogramma te installeren vanaf de installatie-cd.
. OS X, v10.6 of hoger. Er worden alleen platforms met een Intel-processor ondersteund. Er moet een USB-poort beschikbaar zijn. Een cd-rom-station is vereist om het stuurprogramma te installeren vanaf de installatie-cd.
Stuurprogramma's zijn beschikbaar voor besturingssystemen van zowel Windows als Mac (zie
Het stuurprogramma installeren
).
Inhoudsopgave Index
6

INTUOS PRO-TABLET

Statuslampjes
Een LED brandt zwak wanneer Intuos Pro is aangesloten op een actieve USB-poort.
Een LED brandt helder als u het actieve gebied aanraakt, of uw pen, de Touch Ring of ExpressKeys gebruikt.
LED's geven ook aan welke van de vier Touch Ring­functies actief zijn.
Zie status van batterij en draadloze verbinding
voor de
draadloze bediening.
Touch Ring
Inclusief schakelknop in het midden van de ring. Druk deze knop in om:
Tussen Touch Ring­functies te schakelen.
De tablet uit de automatische slaapstand te halen bij draadloos gebruik.
Aanpasbare ExpressKeys Kleine Intuos Pro-tabletten (model PTH-451)
hebben zes ExpressKeys. Met de ExpressKeys kunt u ook
automatische instellingen voor een aantal populaire toepassingen definiëren.
Zie Werken met de weergave van
Expresskeys.
Actief gebied
Actieve gebiedmarkeerders worden gebruikt om het actieve gebied aan te wijzen voor peninvoer en aanraking. Meer informatie over de Intuos Pro
Pen en werken met aanraking met
Intuos Pro. Zie geavanceerde opties
om de helderheid van de actieve gebiedmarkeerders en de statuslampjes in te stellen.
Intuos Pro (middelgrote tablet afgebeeld)
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
7
7
Inhoudsopgave Index
7
IndexInhoudsopgave
USB-poort
Beveiligingsslot voor pensnoer of beveiligingskabel.
Opbergvak voor draadloze module Zie draadloze bediening instellen
. Batterijvak Kleine tabletten zijn uitgerust met
een enkel dekplaatje dat toegang verschaft tot de draadloze Wacom­module en oplaadbare batterij.
Sleuf voor de draadloze Wacom-module Opbergvak voor draadloze Wacom-ontvanger Zie Draadloos werken met Intuos Pro
.
USB-kabel Koppel de USB-kabel
los wanneer u Intuos Pro opbergt. Wikkel de kabel niet rond de tablet.
Zie Het actieve gebied van
de tablet.
IndexInhoud
8
8
Inhoudsopgave Index
8
IndexInhoudsopgave
Gum
Greepgebied
Zijschakelaar
(tuimelschakelaar)
Vervangbare punt
(penpunt)
Penhouder Draai de onderkant los voor de penpuntverwijderaar en
diverse reservepunten.
Penpuntverwijderaar
Reservepunten
Zie productinformatie als u wilt weten welke toepassingen momenteel ondersteuning bieden voor de speciale functies van uw Intuos Pro Pen.

Intuos Pro Pen

Als u in een omgeving met meerdere gebruikers werkt of uw pen graag wilt personaliseren, draait u de kegel met de penpunt los en plaatst u een ring in een andere kleur (meegeleverd).
Gekleurde ringen zijn mogelijk niet overal verkrijgbaar.
IndexInhoud
INTUOS PRO PEN
Alle Intuos Pro Pennen zijn draadloos en werken zonder batterijen.
9
9
Inhoudsopgave Index
9
IndexInhoudsopgave
1. De USB-kabel kan worden aangesloten voor links- of rechtshandig gebruik.
Voor rechtshandig gebruik
sluit u de
USB-kabel zoals normaal aan op de tablet.
Voor linkshandig gebruik
maakt u een losse lus en drukt u de kabel in de clip op de USB-poort.
2. Sluit het andere uiteinde van de USB-kabel aan op de computer.
Zie ook het stuurprogramma installeren
.
Rechtshandig gebruik
Linkshandig gebruik
IndexInhoud
10
10

INTUOS PRO INSTELLEN

INTUOS PRO AANSLUITEN OP UW COMPUTER

Er is een USB-kabel meegeleverd waarmee u de Intuos Pro kunt aansluiten op uw computer.
Sluit de USB-kabel op de afgebeelde manier aan op de Intuos Pro.
Sluit het andere uiteinde van de USB-kabel aan op een USB-poort van de computer. Wanneer de aansluiting is voltooid, gaan de statuslampjes (wit) branden.
Raak het actieve gebied van de Intuos Pro aan met uw pen of uw vinger. De statuslampjes gaan feller branden.

INSTALLATIE VAN DE USB-KABEL

Het actieve gebied van de tablet Overzicht van het controlepaneel
Inhoudsopgave Index
10
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
11
11

HET STUURPROGRAMMA INSTALLEREN

Op Windows-besturingssystemen wordt het stuurprogramma automatisch geïnstalleerd wanneer de Intuos Pro wordt aangesloten op uw computer. Het stuurprogramma is ook te vinden op de installatie-cd, of te downloaden vanaf het ondersteuningsgedeelte van de Wacom-website.
Voor de Mac kunt u het stuurprogramma installeren vanaf de cd of het downloaden en installeren vanaf de Wacom-website.
Opmerking: uw Intuos Pro werkt niet zonder stuurprogramma. Zorg ervoor dat u het stuurprogramma installeert, zodat u uw tablet kunt gebruiken.
Ga als volgt te werk om het stuurprogramma te installeren:
1. Sla uw werk op en sluit alle geopende toepassingen.
2. Schakel alle antivirusprogramma's tijdelijk uit.
3. Installeer het stuurprogramma:
Als u een Mac gebruikt, plaatst u de installatie-cd in het cd-romstation van uw computer. Als het
menu voor het installeren van de software niet wordt weergegeven, dubbelklikt u op het pictogram I
NSTALLEREN of OPSTARTEN op de cd. U kunt het stuurprogramma ook downloaden vanaf de
Wacom-website.
Op Windows-systemen moet de installatie automatisch beginnen nadat de Intuos Pro is
aangesloten. U kunt het stuurprogramma echter ook installeren vanaf de cd of downloaden vanaf de Wacom-website.
4. Klik op T
5. Schakel uw antivirusprogramma weer in.
6. Nadat de software is geïnstalleerd, controleert u of u de cursor op de Intuos Pro kunt verplaatsen met behulp van de pen.
Wanneer u de penpunt op of vlak bij het actieve gebied houdt, zou de cursor onmiddellijk naar een overeenkomstige positie moeten verspringen ongeveer onder de punt van de pen. Til de penpunt op en zet deze ergens anders weer neer. De schermcursor zou weer moeten verspringen naar de nieuwe positie.
7. Raadpleeg de opmerkingen op de downloadpagina van het stuurprogramma voor de meest recente informatie. Raadpleeg het document Belangrijke productinformatie op de installatie-cd voor voorzorgsmaatregelen en waarschuwingen. Als u problemen ondervindt bij de installatie van het stuurprogramma, raadpleegt u probleemoplossing
Opmerkingen:
ABLET INSTALLEREN en volg de aanwijzingen om het stuurprogramma te installeren.
.
De persoonlijke voorkeuren van de gebruiker worden ondersteund. Na aanmelding kunnen gebruikers hun persoonlijke instellingen aanpassen in het controlepaneel van de Wacom­tablet. Wanneer naar een andere gebruiker wordt overgeschakeld (door middel van aanmelding of het wisselen van gebruikers), worden de instellingen voor die gebruiker geladen.
Als u geen controle meer hebt over de cursor, zijn de voorkeursinstellingen mogelijk beschadigd. Zie voorkeuren beheren
als u de huidige voorkeursinstellingen wilt verwijderen
en de standaardinstellingen van de Intuos Pro wilt herstellen. Door de installatie van het stuurprogramma worden automatisch de peninvoerfuncties
geactiveerd die beschikbaar zijn voor Microsoft Windows 8 en Windows 7 (behalve voor Windows 7 Starter en Home Basic). Zie Mogelijkheden van de pen en digitale inkt in
Windows.
Als u een nieuw stuurprogramma wilt downloaden van internet (indien beschikbaar), raadpleegt u Software-updates verkrijgen
Zie Intuos Pro verwijderen
als u het stuurprogramma wilt verwijderen.
.
Inhoudsopgave Index
11
IndexInhoudsopgave
Voor rechtshandigen:
Open het controlepaneel van het Wacom-tablet en selecteer het tabblad T
ABLET-SCHERMRELATIE. (Zie Regelpaneel.) Kies de
optie E
XPRESSKEYS LINKS. Het tabletstuurprogramma
configureert automatisch alle aspecten van de tablet (waaronder de controlepaneelopties van de Wacom-tablet) voor correct rechtshandig gebruik.
Draai de tablet nu fysiek zodanig dat de ExpressKeys zich aan de linkerkant bevinden. Zie ook Het actieve gebied van de
tablet.
Voor linkshandigen
:
Open het controlepaneel en selecteer het tabblad T
ABLET-
SCHERMRELATIE. Kies de optie EXPRESSKEYS RECHTS. Het
tabletstuurprogramma configureert automatisch alle aspecten van de tablet (waaronder de regelpaneelopties van de Wacom-tablet) voor correct linkshandig gebruik.
Draai de tablet nu fysiek zodanig dat de ExpressKeys zich aan de rechterkant bevinden. Zie ook Het actieve gebied van de
tablet.
Controleer of u de tabletrichting juist hebt ingesteld door de pen naar boven te bewegen op de tablet.
Zo werkt u met een hoog beeldscherm
:
•Kies E
XPRESSKEYS BOVEN om de tablet 90 graden rechtsom te draaien, met de Touch Ring en
ExpressKeys naar de bovenzijde.
•Kies E
XPRESSKEYS ONDER om de tablet 90 graden linksom te draaien, met de Touch Ring en
ExpressKeys naar de onderzijde.
IndexInhoud
12
12

DE ORIËNTATIE VAN UW TABLET CONFIGUREREN

Toen u Intuos Pro installeerde, werd u gevraagd een oriëntatie voor de tablet te kiezen. De gekozen oriëntatie werd bepalend voor de standaardinstellingen van de tablet.
U kunt Intuos Pro echter te allen tijde instellen voor linkshandig of rechtshandig gebruik. Wanneer u de links- of rechtshandigheid wijzigt, worden de instellingen voor de ExpressKeys en Touch Rings automatisch opnieuw geconfigureerd.
Opmerking: deze procedure heeft geen invloed op de standaardoriëntatie. In de schermen voor
aanmelding en het wisselen van gebruiker wordt de standaardoriëntatie gebruikt die u tijdens de installatie hebt opgegeven. Als u de standaardoriëntatie wilt wijzigen, moet u het Wacom­stuurprogramma opnieuw installeren.
Inhoudsopgave Index
12
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
13
13

HET ACTIEVE GEBIED VAN DE TABLET

Afhankelijk van het model kunt u op uw Intuos Pro-tablet gebruikmaken van peninvoer of zowel pen­als aanraakinvoer. Het actieve gebied van de tablet is het gebied van uw Intuos Pro-tablet waar de aanraak- of peninvoer wordt waargenomen.
Aanrakingen worden genegeerd wanneer de penpunt of de gum zich binnen het bereik van uw tablet bevindt. U kunt de aanraakinvoer inschakelen door de pen en uw hand van het actieve gebied van uw tablet te halen.
Wanneer u de pen ergens op de tablet plaatst, springt de schermcursor naar het overeenkomstige punt op het scherm. De schermcursor geeft de positie van de pen aan en volgt de bewegingen van de pen op het tabletoppervlak.
Opmerking: het actieve gebied komt overeen met uw computerscherm(en). Het gebied maakt standaard gebruik van het hele scherm of van alle schermen als u er meerdere gebruikt. U kunt de tablet­schermrelatie voor peninvoer aanpassen door het instellen van de relatie tussen tablet en scherm
Meer informatie over werken met aanraking met Intuos Pro for Windows and Mac op www.wacom.com/en/support/manuals
. Raadpleeg ook de Wacom Gesture Guide
.
.
Inhoudsopgave Index
13
IndexInhoudsopgave
Beeldscherm 1
Beeldscherm 2
Voorbeeld van tablet-schermrelatie voor het gehele bureaublad dat op twee beeldschermen wordt weergegeven.
Voorbeeld van een tablet­schermrelatie met één beeldscherm.
IndexInhoud
14
14

MEERDERE BEELDSCHERMEN GEBRUIKEN

Als er meerdere beeldschermen op uw computer zijn aangesloten, projecteert de Intuos Pro gegevens naar de beeldschermen volgens de instellingen die u hebt vastgelegd in de eigenschappen voor Beeldscherm in het Configuratiescherm.
Als u meerdere beeldschermen gebruikt en de uitgebreide beeldschermmodus actief is, wordt de tablet geprojecteerd op alle schermen alsof ze één groot scherm vormen.
Indien het tweede beeldscherm in spiegelmodus is aangesloten (op beide schermen wordt dan dezelfde inhoud weergegeven), wordt de tablet op het volledige weergavegebied van elk beeldscherm geprojecteerd en verschijnt de schermcursor gelijktijdig op elk beeldscherm.
Hoe u uw computer en besturingssysteem voor gebruik met meerdere beeldschermen kunt configureren, staat in de documentatie van uw hardware en besturingssysteem.
Tips
:
U kunt de tablet ook aanpassen zodat dit op één beeldscherm of op een gedeelte van het
beeldscherm wordt geprojecteerd. Zie relatie tussen tablet en scherm
.
Als u uw systeem hebt geconfigureerd voor gebruik met meerdere beeldschermen, kunt u de functie
S
CHERM WISSELEN aan een ExpressKey toewijzen. U kunt dan schakelen tussen de schermcursor en
de tablet bij het primaire beeldscherm en de andere beeldschermen. Zie Werken met Scherm wisselen

OVERZICHT VAN HET CONTROLEPANEEL

Gebruik het controlepaneel van de Wacom-tablet om de Intuos Pro-tablet of de invoerapparaten aan te passen. Wanneer u het controlepaneel opent, wordt in de lijst A pen of een ander invoerapparaat weergegeven. Het pictogram T
PPARAAT een pictogram voor de Intuos Pro-
OUCH en toepasselijke tabbladen worden
weergegeven. Voor de meeste items van het controlepaneel is knopinfo beschikbaar. Plaats de schermcursor op een item
en laat deze daar rusten. Enkele ogenblikken later verschijnt een vakje met aanvullende informatie. Verder kunnen de tabtoets en de pijltoetsen van het toetsenbord worden gebruikt om door het controlepa-
neel te navigeren. Zie Regelpaneel
.
.
Inhoudsopgave Index
14
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
15
15

WERKEN MET INTUOS PRO

In dit gedeelte wordt de functionaliteit van de Intuos Pro beschreven. Zie ook De Intuos Pro multi-
touchbeleving
Let op: gebruik alleen compatibele pennen van Wacom, zoals de pen die bij het product is geleverd, of een accessoire van Wacom dat bedoeld is voor gebruik met de Intuos Pro. Andere pennen werken mogelijk niet correct.

DE WERKRUIMTE INDELEN

U zult minder snel moe worden als u zorgt voor een comfortabele werkhouding. Plaats uw tablet, pen en toetsenbord binnen handbereik, zodat u er gemakkelijk bij kunt.
Plaats uw beeldscherm zodanig dat u hier een zo comfortabel mogelijk zicht op hebt, met minimale inspanning van de ogen, ongeveer op een armlengte vóór u. Aanwijzen is eenvoudiger als u de tablet zo plaatst dat de schermcursor zich in dezelfde richting verplaatst als uw hand op de tablet.
Houd de Intuos Pro Pen of andere apparaten losjes in de hand wanneer u ermee werkt. Als u de tablet voornamelijk als creatief hulpmiddel gebruikt, kunt u deze onder het toetsenbord leggen,
ten opzichte van het beeldscherm in het midden.
Werken met de pen Bedieningselementen van de tablet

WERKEN MET DE PEN

De Intuos Pro Pen is draadloos en werkt zonder batterijen. De pen registreert hoeveel druk u uitoefent en in welke hoek deze zich bevindt.
U kunt ook optionele pennen gebruiken met de Intuos Pro. Zie De optionele Airbrush en Art Pen gebruiken. Er zijn vier basistechnieken voor het gebruik van de pen op het actieve gebied van de tablet: aanwijzen,
klikken, dubbelklikken en slepen. Voer de oefeningen op de volgende pagina’s uit als u nog nooit eerder met grafische pennen hebt gewerkt.
Opmerking: de aanraakinvoer van de tablet wordt uitgeschakeld wanneer de pen of de gum binnen het bereik
van uw tablet is (ongeveer 10 mm van het oppervlak van de tablet). U kunt de aanraakinvoer inschakelen door de pen en uw hand van het actieve gebied van uw tablet te halen.
Als u uw tablet per ongeluk met uw hand aanraakt, kunt u de aanraakinvoer handmatig uitschakelen door op een ExpressKey te drukken die is ingesteld op A als u de pen niet meer nodig hebt nog een keer op ExpressKey om de aanraakinvoer in te schakelen. U kunt de aanraakinvoer ook uitschakelen via het configuratiepaneel van Wacom. Zie Bedieningselementen van de tablet
De pen vasthouden De zijschakelaar gebruiken Klikken Gummen Slepen Werken met kanteling
.
ANRAKING AAN/UIT. Druk
Inhoudsopgave Index
15
IndexInhoudsopgave
Plaats de penhouder in de buurt van de tablet. Met de penhouder kunt u de pen horizontaal en verticaal plaatsen.
Belangrijk:
Wanneer de pen niet in gebruik is, plaatst u deze in de penhouder of plat op het bureau. Om te voorkomen dat de penpunt zijn gevoeligheid verliest, dient u de pen zodanig te bewaren dat deze niet op de punt of de gum rust.
Als u een Intuos Pro Pen op de tablet laat staan of liggen, kan dat de positie van de schermcursor beïnvloeden wanneer u een ander invoerapparaat gebruikt, of de computer beletten over te schakelen naar de sluimerstand.
Positie voor tekenen en navigeren Gummen
IndexInhoud
16
16

DE PEN VASTHOUDEN

Houd de Grip Pen vast zoals u een normale pen of een normaal potlood vasthoudt. Pas uw grip nu aan zodat u de zijschakelaar gemakkelijk met uw duim of wijsvinger kunt indrukken. Pas op dat u niet tijdens het tekenen of navigeren per ongeluk de zijschakelaar indrukt. Houd de pen vast in de stand die u het prettigst vindt.
Inhoudsopgave Index
16
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
17
17

POSITIONEREN

Als u de schermcursor wilt verplaatsen, beweegt u de pen net boven het Intuos-scherm zonder het schermoppervlak aan te raken. Druk met de penpunt op het beeldscherm om een selectie te maken.

KLIKKEN

Tik eenmaal met de penpunt op het beeldscherm of raak met voldoende druk het beeldscherm aan met de penpunt om een klik te registreren.
Druk om te dubbelklikken op de bovenste helft van de zijschakelaar (wanneer deze is ingesteld op D of tik snel tweemaal op dezelfde plek op het beeldscherm met de penpunt.
UBBELKLIKKEN

GUMMEN

In toepassingen die deze functie ondersteunen, werkt de gum van de pen zoals de gum op een potlood. Bezoek de website van Wacom voor een lijst met toepassingen die de gum ondersteunen. Zie productinformatie.
Als de gum in een bepaalde toepassing niet wordt ondersteund, kunt u de gum nog altijd gebruiken om te positioneren, te tekenen en annotaties te maken.

SLEPEN

Selecteer een object en sleep de penpunt over het beeldscherm om het object te verplaatsen.
)

WERKEN MET KANTELING

De tablet detecteert dat u de pen vanuit een verticale positie kantelt naar een schuine positie. In toepassingen die dit ondersteunen, kunt u de pen kantelen om de vorm en de dikte van de lijnen te bepalen. Dit werkt net zoals bij een spuitbus, waarbij kantelen wordt gebruikt om een dunne lijn te maken wanneer het apparaat zich in verticale positie bevindt en een dikke lijn wanneer het apparaat is gekanteld. In andere toepassingen kunt u kantelen aanpassen door penseelkenmerken als dikte, kleur en dekvermogen te definiëren.
U kunt de penseelkenmerken in de toepassing aanpassen om verschillende soorten effecten te creëren. Zie de pen aanpassen
toepassing te verkrijgen.
om de kanteling van de pen aan te passen om het gewenste kanteleffect in uw

WERKEN MET DRUKGEVOELIGHEID

De pen reageert op de kleinste beweging en rotatie van uw hand, zodat u natuurlijk ogende pennen- en penseelstreken kunt nabootsen in toepassingen die deze functie ondersteunen.
Beweeg de pen binnen het actieve gebied om te tekenen, te inkten of te schrijven met drukgevoeligheid en oefen daarbij een wisselende, neerwaartse druk uit op de punt van de pen. Druk harder voor dikke lijnen of sterk dekkende kleuren. Druk zachter voor dunne lijnen of minder dekkende kleuren. Voor sommige toepassingen is het nodig om eerst een drukgevoelig apparaat te selecteren in de werkset van de toepassing. Zie de
gevoeligheid van de punt en het dubbelklikken instellen als u de gevoeligheid van de punt wilt aanpassen.
Bezoek de website van Wacom als u wilt weten welke toepassingen momenteel de drukgevoelige functies ondersteunen. Zie productinformatie
.
Inhoudsopgave Index
17
IndexInhoudsopgave
Actief gebied
Het gebied van uw Intuos-tablet waar de aanraak- of peninvoer wordt waargenomen.
ExpressKeys
Gebruik de instelbare ExpressKeys om regelmatig gebruikte functies of toetsaanslagen uit te voeren, of om het klikken op knoppen of gebruik van modificatietoetsen te simuleren.
Opmerking: in de afbeelding wordt
een middelgrote tablet met acht ExpressKeys weergegeven. Kleine tabletten zijn uitgerust met zes ExpressKeys.
Touch Ring
Beweeg uw vinger over de ring om te zoomen, te bladeren of andere speciale acties uit te voeren.
Druk op de schakelknop in het midden van de Touch Ring om tussen vier aanpasbare modi te schakelen.
IndexInhoud
18
18

DE ZIJSCHAKELAAR GEBRUIKEN

Deze zijschakelaar heeft twee programmeerbare functies die u kunt activeren door de schakelaar in een van beide richtingen te duwen. U kunt de zijschakelaar gebruiken zodra de penpunt zich binnen 10 mm van het actieve gebied bevindt. U hoeft de tablet niet met de penpunt aan te raken om de zijschakelaar te kunnen gebruiken.
De standaardposities van de zijschakelaar zijn:
Bovenste penknop: dubbelklikken. Dit is eenvoudiger dan twee keer tikken met de penpunt.
Onderste penknop: rechtsklikken. Hiermee opent u toepassingspecifieke of pictogramspecifieke menu's.
Tip
: om een document of afbeelding in elke gewenste richting
binnen het actieve deelvenster te verplaatsen, stelt u de schakelaarfunctie in op P de knop van de pen en beweeg de penpunt over de tablet om de afbeelding te verplaatsen. Laat de penknop los of neem de
penpunt van het tabletoppervlak als u klaar bent. In sommige toepassingsvensters volgt het document heel nauwkeurig de schermcursor wanneer
u de penpunt verplaatst. In andere vensters wordt het document verplaatst in de richting waarin de schermcursor gaat.
Raadpleeg apparaatknoppen aanpassen
als u andere functies wilt toekennen aan de zijschakelaar.
ANNEN/BLADEREN. Druk vervolgens op

BEDIENINGSELEMENTEN VAN DE TABLET

Met de ExpressKeys en Touch Ring van de Intuos Pro kunt u efficiënter werken. Druk op afzonderlijke knoppen om veelgebruikte functies of toetsaanslagen uit te voeren. U kunt de bedieningselementen van de tablet ook gebruiken om de eigenschappen van aanraken, de pen of andere invoerapparaten aan te passen terwijl u werkt.
Wanneer u de Intuos Pro voor het eerst gebruikt, zijn de ExpressKeys ingesteld op standaardfuncties van de tablet, zoals hieronder wordt weergegeven.
Zie ook De ExpressKeys aanpassen
Inhoudsopgave Index
en De Touch Ring aanpassen.
18
Opmerkingen:
Standaardinstellingen voor pen en aanraking:
A
ANRAKING AAN/UIT
INSTELLINGEN PRECISIEMODUS SCHERM WISSELEN
SHIFT-modificatietoets C
TRL/CMD-modificatietoets
A
LT/OPT-modificatietoets
P
ANNEN/SCROLLEN
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
Op kleine tabletten zijn de standaardinstellingen van de ExpressKey van boven naar beneden: A
ANRAKING AAN/UIT, INSTELLINGEN, SHIFT, CTRL/CMD, ALT/OPT en PANNEN/BLADEREN.
U kunt ook combinaties van verschillende ExpressKeys gebruiken. Wijs bijvoorbeeld de functie C
TRL toe aan één ExpressKey en de functie ALT aan een andere. Wanneer u op beide ExpressKeys
tegelijkertijd drukt, simuleert u de combinatie C
TRL+ALT.
19
19

TOEPASSINGSSPECIFIEKE STANDAARDINSTELLINGEN VOOR EXPRESSKEYS

Als u werkt met een veelgebruikte toepassing zoals Photoshop, Illustrator of Corel Painter, wordt die toepassing door het Intuos-stuurprogramma gedetecteerd en worden de ExpressKeys automatisch ingesteld op veelgebruikte functies voor die toepassing.
Opmerking: als u een toepassing gebruikt waarvoor u al ExpressKeys hebt aangepast, hebben deze
instellingen voorrang op de automatische standaardinstellingen van ExpressKeys die door het stuurprogramma voor die toepassing worden ingesteld. De instellingen zijn alleen automatisch van kracht als u geen eigen ExpressKey-instellingen hebt opgegeven voor die toepassing.
Als u de huidige instellingen van de ExpressKeys wilt weergeven, drukt u op een ExpressKey om de weergave van deze instellingen op uw primaire beeldscherm te activeren. De ExpressKey die u aanraakt, wordt in de weergave gemarkeerd. Zie Werken met de weergave van Expresskeys
Opmerking: u kunt ook combinaties van verschillende ExpressKeys gebruiken. Wijs bijvoorbeeld de functie
C
TRL toe aan één ExpressKey en de functie ALT aan een andere. Wanneer u op beide
ExpressKeys tegelijkertijd drukt, simuleert u de combinatie C
TRL+ALT.
.
Inhoudsopgave Index
19
IndexInhoudsopgave
Klik op EIGENSCHAPPEN
AANRAAKINVOER om de
aanraakinstellingen weer te geven.
De instellingen kunnen variëren, afhankelijk van het model van uw tablet.
IndexInhoud
20
20

WERKEN MET DE WEERGAVE VAN EXPRESSKEYS

U kunt de huidige instelling van elke afzonderlijke ExpressKey op elk gewenst moment bekijken.
Druk op een ExpressKey om de ExpressKey-instellingen weer te geven op uw primaire beeldscherm. De ExpressKey die u aanraakt, wordt in de weergave gemarkeerd.
Als een ExpressKey is uitgeschakeld, wordt dit aangegeven of wordt er voor die toets niets weergegeven.
Na 2 seconden verdwijnt de weergave weer van het beeldscherm.
Om de weergave uit te schakelen, kiest u het tabblad E
XPRESSKEYS in het controlepaneel en schakelt
uhet vakje uit.
U kunt de weergave bekijken door op een ExpressKey te drukken die is ingesteld op I
NSTELLINGEN.
Met de ExpressKeys kunt u ook het volgende doen:
Een toets instellen voor het uitvoeren van een veelgebruikte toetsencombinatie.
Een toets instellen voor het openen van een veelgebruikt bestand of het starten van een veelgebruikte toepassing.
Als u de zijschakelaars van de Grip Pen niet kunt of wilt gebruiken, stelt u een toets in voor klikken met de rechtermuisknop of voor dubbelklikken.
Een van de andere beschikbare functies
kiezen. Zie De ExpressKeys aanpassen.
Belangrijk: sommige toepassingen kunnen de ExpressKey-functies vervangen en aansturen. Zie Geïntegreerde toepassingen gebruiken
voor meer informatie.
Gebruik het regelpaneel van de Wacom-tablet om de ExpressKey-opties aan te passen aan uw voorkeuren.
Overzicht van het controlepaneel De ExpressKeys aanpassen
Inhoudsopgave Index
20
IndexInhoudsopgave
Inzoomen Beweeg uw vinger in de meeste toepassingen rechtsom langs de ring om in te zoomen of naar
beneden te bladeren. Tik op het bovenste deel van de Touch Ring als u de toegekende functie met intervallen wilt gebruiken.
Uitzoomen Beweeg uw vinger linksom om uit te zoomen of naar boven te bladeren. Tik op het
onderste deel van de Touch Ring als u de toegekende functie met intervallen wilt gebruiken.
Tik op het bovenste of onderste deel van de ring voor stapsgewijze aanpassingen.
Druk op de schakelknop in het midden van de Touch Ring om tussen vier aanpasbare modi te schakelen. Bij het schakelen tussen de instellingen gaat een bijbehorend statuslampje branden. Eventuele uitgeschakelde instellingen worden overgeslagen in de schakelreeks.
Als u op de schakelknop drukt, wordt er korte tijd een schema van de Touch Ring­instellingen op het beeldscherm weergegeven.
Zie De Touch Ring aanpassen
om de werking van
de Touch Ring te wijzigen.
Instelling 1: A
UTO SCROLL/ZOOM. Hiermee stelt
u de ring zodanig in dat deze in grafische toepassingen kan worden gebruikt om te zoomen en in andere toepassingen om te scrollen.
In sommige toepassingen worden zoomhandelingen mogelijk geïnterpreteerd als scrollhandelingen of wordt het zoomen mogelijk helemaal genegeerd. Zo kunnen scrollhandelingen ook worden geïnterpreteerd als zoomhandelingen of wordt het scrollen mogelijk helemaal genegeerd.
Instelling 2: L
AAG SELECTEREN. Hiermee kunt u
naar boven of beneden door gestapelde lagen lopen wanneer u in Adobe Photoshop werkt. Beweeg uw vinger rechtsom langs de ring om naar boven door de lagen te lopen.
Instelling 3: P
ENSEELGROOTTE. Hiermee stelt u de
ring in voor het vergroten over verkleinen van de penseelgrootte van uw tekeninstrument wanneer u in Adobe Photoshop werkt.
Instelling 4: C
ANVASROTATIE. Hiermee kunt
u een afbeelding in haar geheel draaien of omkeren in Adobe Photoshop CS4 (of hoger).
Touch Ring-configuratie bij gebruik aan de linkerzijde van de tablet. Standaardinstellingen:
IndexInhoud

WERKEN MET DE TOUCH RING

Beweeg uw vinger over de ring om in of uit te zoomen, naar boven of beneden te bladeren of om de toegewezen toetsaanslagen uit te voeren.
21
21
Belangrijk: sommige toepassingen kunnen de Touch Ring-functies vervangen en regelen.
Zie Geïntegreerde toepassingen gebruiken
Gebruik het regelpaneel van de Wacom-tablet om de opties van de Touch Ring aan te passen.
Overzicht van het controlepaneel De Touch Ring aanpassen
Inhoudsopgave Index
voor meer informatie.
21
IndexInhoudsopgave
De instellingen voor TABLET, APPARAAT en T
OEPASSING worden aangeduid met pictogrammen.
Kies F
UNCTIES
als u de instellingen van de ExpressKey, de Touch Ring en het taartmenu wilt aanpassen. De functie Scherm wisselen is beschikbaar in systemen met meerdere beeldschermen.
Kies voor aanraakgevoelige tabletmodellen T
OUCH
om de aanraakinstellingen aan te passen. Zie de aanraakopties
instellen.
Selecteer G
RIP PEN
om de instellingen van de pen aan te passen. Het pictogram wordt weergegeven zodra u een pen op de tablet hebt gebruikt. De verschillende apparaten kunnen een andere naam hebben.
Herstelt de standaardinstellingen van het geselecteerde tabblad.
Deze handleiding downloaden of weergeven.
Hiermee worden
geavanceerde opties
weergegeven.
Informatief dialoogvenster weergeven, met de mogelijkheid om een D
IAGNOSE... van het
product uit te voeren.
De tabbladen bevatten de instellingen van het geselecteerde
APPARAAT.
IndexInhoud
22
22

REGELPANEEL

Gebruik het controlepaneel van de Wacom-tablet om de Intuos Pro-tablet of de invoerapparaten aan te passen. Wanneer het controlepaneel wordt geopend, wordt in de lijst A Pen of een ander invoerapparaat en het pictogram T
OUCH weergegeven.
Breng de gewenste wijzigingen aan in de tabbladinstellingen. Experimenteer met verschillende instellingen om te ontdekken wat voor u het beste is. Wijzigingen die u aanbrengt, zijn meteen van kracht. Klik op S
TANDAARD om de oorspronkelijke instellingen te herstellen.
PPARAAT een pictogram voor de Grip
Open het controlepaneel van de Wacom-tablet als volgt:
•Windows 8 van het scherm. Kies C
. Klik in het startscherm van Windows 8 met de rechtermuisknop in de linkerbenedenhoek
ONFIGURATIESCHERM in het pop-upmenu dat verschijnt. Als u de klassieke
weergave van Windows 8 gebruikt, drukt u op de Windows-toets op uw toetsenbord, of selecteert u het Windows-pictogram in de Charms-balk om het startscherm te openen.
•Windows 7 en Vista
TABLET en kies de optie EIGENSCHAPPEN WACOM-TABLET.
•Mac
. Open SYSTEEMVOORKEUREN vanuit het Apple-menu of vanuit de map PROGRAMMA'S. Klik
vervolgens op het pictogram W
. Klik op de START-knop van Windows, kies ALLE PROGRAMMA'S, selecteer WACOM-
ACOM-TABLET.
Inhoudsopgave Index
22
IndexInhoudsopgave
In de lijst TABLET wordt er voor elk ondersteund pen-display of tablet dat op het systeem is geïnstalleerd een pictogram weergegeven. Alle instellingen die onder deze lijst staan, zijn van toepassing op het geselecteerde pen-display of tablet.
Het controlepaneel wordt niet gestart tenzij er een ondersteunde pen-display of tablet op de computer is aangesloten.
Alleen de instellingen van aangesloten pen-displays of tabletten kunnen worden bekeken of gewijzigd.
U kunt pen-displays of tabletten alleen uit de lijst in het regelpaneel verwijderen als deze op uw computer zijn aangesloten.
Zie ook meerdere tabletten installeren
en de
tabletmodus wijzigen.
Huidige selecties zijn gemarkeerd.
In de lijst A
PPARAAT wordt een pictogram weergegeven voor de FUNCTIES van de tablet en voor de diverse apparaten
die op de tablet zijn gebruikt. Als u de instellingen van een apparaat wilt aanpassen, klikt u op het betreffende pictogram in de lijst A
PPARAAT.
De juiste tabbladen worden dan weergegeven. Opmerking: wanneer de pen voor het eerst op de tablet wordt gebruikt, wordt deze automatisch aan de lijst
A
PPARAAT toegevoegd en zijn de standaardinstellingen van kracht.
Zie ook meerdere apparaten gebruiken
.
In de lijst T
OEPASSING kunt u de APPARAATinstellingen definiëren die alleen voor een bepaalde toepassing gelden.
Zie toepassingsspecifieke instellingen
.
IndexInhoud
23
23
Voor de meeste items van het controlepaneel is knopinfo beschikbaar. Plaats de schermcursor op een item en laat deze daar rusten. Enkele ogenblikken later verschijnt een vakje met aanvullende informatie.
Verder kunnen de tabtoets en de pijltoetsen van het toetsenbord worden gebruikt om door het controlepaneel te navigeren.
Zie Intuos Pro aanpassen Lijsten en tabbladen van het controlepaneel: via de lijsten T
.
ABLET, APPARAAT en TOEPASSING van het
controlepaneel kunt u de tablet, het apparaat en de toepassing selecteren waarvan u de instellingen wilt wijzigen.
Opmerking: de lijst T
uw Intuos Pro-apparaten aan te passen aan uw voorkeuren.
OEPASSING is optioneel. U hoeft geen toepassingen te selecteren of toe te voegen om
Inhoudsopgave Index
23
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
24
24

DE INTUOS PRO MULTI-TOUCHBELEVING

Intuos Pro helpt u sneller en efficiënter te werken. Met aanraakinvoer kunt u communiceren met een computer met behulp van uw vingers en uw Intuos Pro-tablet.
U kunt de aanraakfunctie van de Intuos Pro op dezelfde manier gebruiken als bij een ander Mac- of Windows-apparaat zoals telefoons, trackpads en notebooks. U leert eerst de basishandelingen waarmee u kunt navigeren of veelvoorkomende muishandelingen kunt verrichten. Vervolgens leert u bladeren, zoomen en draaien.
De aanraakinvoer wordt geactiveerd zodra u de tablet aanraakt. Zie Het actieve gebied van de tablet
Bij aanraakinvoer plaatst u uw vingers liefst zo ver mogelijk uit elkaar als nog prettig voelt. Als u uw vingers te dicht bij elkaar plaatst, kan dit worden geïnterpreteerd als invoer met één vinger, of ziet de tablet niet met welke vinger u een handeling of beweging hebt gemaakt. Uw vingers moeten binnen het actieve gebied blijven.
Experimenteer om te ontdekken wat voor u het beste is. Let erop dat u uw tablet niet per ongeluk aanraakt. Als u bijvoorbeeld met uw pink of handpalm het actieve gebied van uw tablet aanraakt terwijl u inzoomt of bladert, wordt uw invoer mogelijk verstoord of kunt u onbedoeld rechtsklikken.
.
Navigeren met aanraking De aanraakopties instellen
Inhoudsopgave Index
24
IndexInhoudsopgave
Schermafbeelding uit Windows. De beschikbare opties kunnen variëren, afhankelijk van het model en de versie van het besturingssysteem.
Bepaalde functies, zoals een klik met de rechtermuisknop, kunnen worden uitgevoerd met behulp van verschillende acties of bewegingen.
Plaats de schermcursor boven een optie om een statische afbeelding van die functie te bekijken.
Als u geen specifieke optie kiest om te bekijken, worden alle opties in het controlepaneel weergegeven, van boven naar beneden.
U kunt deze optie ook aanpassen door deze aan een ExpressKey toe te wijzen.
Zie ook navigeren met aanraking
en
aangepaste aanraakfuncties kiezen
.
IndexInhoud
25
25

NAVIGEREN MET AANRAKING

Met de aanraakfunctie van uw Intuos Pro-tablet kunt u een computer bedienen met alleen uw vingers op het tabletoppervlak. Zie het actieve gebied van de tablet
De opties voor aanraakinvoer kunnen afzonderlijk worden in- of uitgeschakeld in het regelpaneel van de Wacom-tablet. De optie voor aanraakinvoer is geactiveerd wanneer deze functie is geselecteerd op het tabblad A
ANRAAKOPTIES (zie De aanraakopties instellen).
Gebruik de basishandelingen om te navigeren en veelvoorkomende muishandelingen uit te voeren.
Gebruik bewegingen om te scrollen, in en uit te zoomen, te draaien en andere functies te bedienen. Met bepaalde bewegingen krijgt u een visuele aanwijzing op uw beeldscherm waarmee wordt aangegeven dat de beweging is herkend door uw Intuos Pro.
.
Of doe het volgende:
U kunt Werken met aanraking aanpassen uit te voeren.
Selecteer het pictogram T aanpassen en wijzig de instellingen met de beschikbare opties. Zie ook navigeren met aanraking
Aangepaste aanraakfuncties kiezen Navigeren met aanraking
OUCH in de lijst APPARAAT. Selecteer vervolgens het tabblad dat u wilt
Inhoudsopgave Index
en ook de ExpressKeys aanpassen om bepaalde aanraakfuncties
.
25
IndexInhoudsopgave
Hiermee stelt u de snelheid van de schermcursor voor tracken en navigeren in. Stel T
RAAG in als u de schermcursor
langzamer wilt verplaatsen met meer vingerbewegingen. Stel S
NEL in als u de
schermcursor snel wilt verplaatsen met minder vingerbewegingen.
Met de T
IJD DUBBELE TIK past u de
tiksnelheid voor dubbelklikken aan. Plaats de schermcursor boven het T
EST-gebied
en tik twee keer om uw instelling te testen.
Hiermee stelt u de scrollsnelheid van de aanraakbeweging S
CROLLEN
in.
Hiermee stelt u het versnellingsniveau van de schermcursor in. Stel L
AAG in voor
een langzamere reactie op uw vingerbeweging op de tablet. Stel S
NEL in voor een snellere reactie.
Opmerking: de instellingen voor aanraaksnelheid en versnelling zijn niet afhankelijk van de systeeminstellingen. Als u deze
instellingen in het controlepaneel van de Wacom-tablet wijzigt, blijven vergelijkbare systeeminstellingen ongewijzigd. Als u systeeminstellingen wijzigt, kan dit echter de instellingen van uw Intuos Pro-tablet beïnvloeden.
Schakel het selectievakje in om aanraakinvoer in te schakelen.
IndexInhoud
26
26

DE AANRAAKOPTIES INSTELLEN

Selecteer het tabblad AANRAAKOPTIES. De aanraakopties bepalen hoe snel u uw vingers moet bewegen of met uw vingers moet tikken om te zorgen dat een handeling of beweging wordt herkend.
Inhoudsopgave Index
26
IndexInhoudsopgave
Aanraakgebaren zijn beschikbaar
wanneer deze worden geselecteerd en worden aangepast gebaseerd op uw selectie uit de vervolgkeuzemenu's.
Plaats de schermcursor boven een optie om een statische afbeelding van die functie te bekijken.
Als u geen specifieke optie kiest om te bekijken, wordt elke optie in het controlepaneel van boven naar beneden weergegeven.
Zie ook navigeren met aanraking
en

aangepaste aanraakfuncties kiezen

.
Schermafbeelding uit Windows. De beschikbare opties kunnen variëren, afhankelijk van het model en de versie van het besturingssysteem.
IndexInhoud
AANGEPASTE AANRAAKFUNCTIES KIEZEN
Selecteer het tabblad MIJN GEBAREN om aangepaste bewegingen te creëren.
27
27
Inhoudsopgave Index
27
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud

INTUOS PRO AANPASSEN

Gebruik het controlepaneel van de Wacom-tablet om de Intuos Pro aan uw voorkeuren aan te passen. Gevorderde gebruikers kunnen leren hoe ze de Intuos Pro verder kunnen optimaliseren door
toepassingsspecifieke instellingen Overzicht van het controlepaneel
De pen aanpassen De aanraakopties instellen Relatie tussen tablet en scherm Knopfuncties Werken met Scherm wisselen Toepassingsspecifieke instellingen Meerdere apparaten gebruiken De tabletmodus wijzigen Geavanceerde opties
op te geven.
28
28
Open het controlepaneel van de Wacom-tablet als volgt:
•Windows 8 van het scherm. Kies C
. Klik in het startscherm van Windows 8 met de rechtermuisknop in de linkerbenedenhoek
ONFIGURATIESCHERM in het pop-upmenu dat verschijnt. Als u de klassieke
weergave van Windows 8 gebruikt, drukt u op de Windows-toets op uw toetsenbord, of selecteert u het Windows-pictogram in de Charms-balk om het startscherm te openen.
•Windows 7 en Vista
TABLET en kies de optie EIGENSCHAPPEN WACOM-TABLET.
•Mac
. Open SYSTEEMVOORKEUREN vanuit het Apple-menu of vanuit de map PROGRAMMA'S. Klik
vervolgens op het pictogram W
. Klik op de START-knop van Windows, kies ALLE PROGRAMMA'S, selecteer WACOM-
ACOM-TABLET.
U kunt de Intuos Pro aanpassen door het controlepaneel te openen. Op het controlepaneel worden alleen de tabbladen en opties weergegeven die van toepassing zijn op uw huidige tabletmodel en -configuratie. Zie overzicht van het controlepaneel
.
Opmerking: persoonlijke voorkeuren van de gebruiker worden ondersteund. Na aanmelding kunnen
gebruikers hun persoonlijke instellingen aanpassen in het controlepaneel van de Wacom­tablet. Bij het schakelen naar een andere gebruiker worden automatisch de instellingen voor die gebruiker geladen.
Inhoudsopgave Index
28
IndexInhoudsopgave
De gevoeligheid van de gum instellen

De pen aanpassen

Apparaatknoppen aanpassen
De gevoeligheid van de punt en het dubbelklikken instellen Geavanceerde instellingen voor drukgevoeligheid van punt
en gum Toepassingsspecifieke instellingen
IndexInhoud
29
DE PEN AANPASSEN
U kunt de pen heel gemakkelijk aanpassen. Gebruik de pen om het configuratiescherm van de Wacom­tablet weer te geven. Het apparaat wordt automatisch geselecteerd in de lijst A tabbladen worden weergegeven. Als het apparaat niet automatisch wordt geselecteerd, selecteert u de pen in de lijst A
PPARAAT. Selecteer een tabblad en kies uit de beschikbare opties.
PPARAAT en de juiste
29
Wacom biedt een aantal optionele pennen aan, waaronder de Art Pen en de Airbrush, die u kunt gebruiken met de Intuos Pro.
De Art Pen is voorzien van een drukgevoelige punt en een gum, en detecteert kanteling en rotatie. Rotatie zorgt in toepassingen die deze functie ondersteunen voor een bijzonder effect.
De Airbrush is een echte digitale verfspuit. De Airbrush is uitgerust met een drukgevoelige punt en een gum, kantelgevoeligheid en een muiswieltje dat u controle geeft over de digitale verftoepassing.
Deze apparaten worden volledig ondersteund door het Wacom-stuurprogramma. Ze verschijnen in de lijst A
PPARAAT in het regelpaneel van het Wacom-tablet wanneer u het schermoppervlak van de tablet aanraakt
met de punt van het apparaat. De inhoud van het regelpaneel wordt automatisch bijgewerkt. U ziet het nieuwe apparaat en de beschikbare opties die u kunt aanpassen.
In toepassingen die hiervoor ondersteuning bieden, kunt u de functionaliteit van de draaibewegingen van de Art Pen of het muiswieltje van de Airbrush binnen de toepassing aanpassen. Zie de documentatie die u bij de toepassing hebt ontvangen voor meer informatie.
Ga voor meer informatie over deze en andere optionele apparaten die u met de Intuos Pro kunt gebruiken naar http://wacom.com en kies de Wacom-website voor uw regio. Op de website vindt u ook een lijst met toepassingen van dit moment die ondersteuning bieden voor de geavanceerde functies van deze apparaten.
Inhoudsopgave Index
29
IndexInhoudsopgave
Met de schuifbalk GEVOELIGHEID VAN PUNT kunt u de druk aanpassen die nodig is om te klikken, te tekenen of te inkten.
Gebruik een Z
ACHTE puntinstelling om brede
penseelstreken te maken of om te klikken door de tablet lichtjes met de punt aan te raken. Gebruik een K
RACHTIGE puntinstelling
als u zo nauwkeurig mogelijk dunne lijnen wilt tekenen.
Klik op deze knop om de gevoeligheid van de penpunt verder aan te passen
.
Plaats de schermcursor boven een leeg gebied van het regelpaneel en druk met de punt van de pen op het schermoppervlak van de tablet. Gebruik het vak Huidige druk om te bepalen hoe hard u op de pen moet drukken om de maximale druk te bereiken.
Bepaalt de grootte van het dubbelklikgebied. Sleep de schuifregelaar naar U
IT als geen
gebruik wilt maken van de
Dubbelklik-Assistent
.
Tips
:
In de meeste drukgevoelige toepassingen kunt u een zachtere instelling opgeven bij G
EVOELIGHEID VAN PUNT,
zodat u over een groter drukwaardenbereik beschikt.
In sommige toepassingen kan de pen bij een zachte instelling echter overgevoelig reageren en wordt de minste druk op de pen vele malen uitvergroot op het scherm. Kies in dat geval voor een hardere instelling bij G
EVOELIGHEID VAN PUNT.
Om dubbelklikken gemakkelijker te maken, kunt u het gebied voor dubbelklikken (de dubbelklikafstand) groter maken.
Als de dubbelklikafstand groot is, kan dat in sommige tekentoepassingen vertraging veroorzaken bij het begin van penseelstreken. Het kan ook vertraging veroorzaken bij het begin van een sleepactie of een inktstreek. In die gevallen is het raadzaam een kleine dubbelklikafstand te hanteren en met de penknop te dubbelklikken. U kunt ook een ExpressKey instellen voor dubbelklikken
.
IndexInhoud

DE GEVOELIGHEID VAN DE PUNT EN HET DUBBELKLIKKEN INSTELLEN

Selecteer het tabblad PEN om de gevoeligheid van de penpunt aan te passen.
30
30
Inhoudsopgave Index
30
IndexInhoudsopgave
Selecteer de bewerking die u met de gum wilt uitvoeren.
Hiermee wordt de druk aangepast die nodig is om te gummen.
Klik op deze knop om de gevoeligheid van de gum verder aan te passen
.
Plaats de schermcursor boven een leeg gebied van het controlepaneel en druk met de gum op het schermoppervlak van het pen-display. Gebruik het vak Huidige druk om te bepalen hoe hard u op de gum moet drukken om de maximale druk te bereiken.
Grafische weergave van de geselecteerde drukgevoeligheidscurve en de instellingen voor de klikdrempel.
Beweeg de drukbediening om de drukgevoeligheid aan te passen.
•K
LIKDREMPEL bepaalt de kracht die nodig
is om de punt te laten klikken.
•Gebruik G
EVOELIGHEID om de
drukgevoeligheidskromme te wijzigen.
•M
AXIMALE DRUK bepaalt hoe hard u op de
pen moet drukken om de maximale druk te bereiken.
Hoe steiler de curve oploopt, hoe gevoeliger de pen.
Maak een aantal streken binnen het vak met de penpunt of de gum en bekijk het resultaat.
IndexInhoud

DE GEVOELIGHEID VAN DE GUM INSTELLEN

Selecteer het tabblad GUM om de gevoeligheid van de gum van de pen aan te passen.
31
31

GEAVANCEERDE INSTELLINGEN VOOR DRUKGEVOELIGHEID VAN PUNT EN GUM

Indien u de instellingen van de drukgevoeligheid van de punt of de gum verder wilt instellen, selecteert u het tabblad P
PEN kunt u de drukgevoeligheid van de punt of de gum en de instellingen voor de klikdrempel onafhankelijk van
elkaar wijzigen.
EN of GUM en klikt u op de knop AANPASSEN... Via de opties in het dialoogvenster GEVOELIGHEIDSDETAILS
Belangrijk: deze instellingen worden op de tabbladen P schuifregelaars G
EVOELIGHEID VAN PUNT en GEVOELIGHEID VAN GUM, die de geavanceerde instellingen
voor drukgevoeligheid vervangen.
Inhoudsopgave Index
EN en GUM gelijktijdig aangepast met de
31
IndexInhoudsopgave
Selecteer de functie die moet worden uitgevoerd wanneer u op het boveneinde of het ondereinde van de zijschakelaar drukt.
De geselecteerde functie wordt uitgevoerd wanneer u de penpunt binnen 10 mm van het schermoppervlak brengt zonder het scherm aan te raken en vervolgens op de bovenste of onderste zijschakelaar drukt.
Tip
: u kunt dubbelklikken
vergemakkelijken door de zijschakelaar in te stellen op D
UBBELKLIKKEN.
Dubbelklik hier om de functie van de penpunt te wijzigen.
Minimaal één apparaatknop moet worden ingesteld op de functie K
LIKKEN.
Voor de meeste grafische toepassingen moet de punt op K
LIKKEN zijn ingesteld om te kunnen tekenen.
Opmerking: u kunt wijzigen hoe de zijschakelaar werkt voor rechtsklikken of andere klikfuncties. Zie geavanceerde
opties.
Sleep de schuifbalk K
ANTELGEVOELIGHEID om de
gevoeligheid voor kantelingen te wijzigen. Test de nieuwe instelling in een toepassing die ondersteuning biedt voor kanteling.
De instellingen van de kantelgevoeligheid zijn van toepassing op zowel de punt als de gum van het apparaat.
Kantelen is richtinggevoelig en kan in sommige toepassingen worden gebruikt om de richting of andere eigenschappen van het penseel te regelen.
IndexInhoud
32
32

APPARAATKNOPPEN AANPASSEN

Selecteer het tabblad PEN om de functies te wijzigen die aan de zijschakelaar en de punt van de pen zijn toegewezen.
Inhoudsopgave Index
32
IndexInhoudsopgave
Selecteer de functie die moet worden uitgevoerd wanneer op de toets wordt gedrukt.
Functies van ExpressKeys kunnen worden gedefinieerd voor gebruik met specifieke
toepassingen.
Zie De ExpressKeys gebruiken
voor meer
informatie. Opmerking: kleine tabletten zijn uitgerust
met zes ExpressKeys.
Tabblad, weergegeven voor rechtshandig gebruik.
Geeft de Express View weer of verbergt deze. Als deze zijn ingeschakeld, kunt u uw vinger
op een ExpressKey leggen om de ExpressKey-instellingen weer te geven. Zie
Werken met de weergave van Expresskeys
.
IndexInhoud
33
33

DE EXPRESSKEYS AANPASSEN

Als u de ExpressKeys wilt aanpassen, klikt u op het tabblad EXPRESSKEYS. Elke ExpressKey kan worden ingesteld voor Scherm wisselen, als modificatietoets, toetsaanslag of een toets met een andere functie.
Wanneer u het tabblad E overeenkomstige vervolgkeuzemenu's.
XPRESSKEYS opent, worden de actuele functies weergegeven in de
Belangrijk: sommige toepassingen kunnen de ExpressKey-functies vervangen en aansturen. Zie Geïntegreerde toepassingen gebruiken
voor meer informatie.
Inhoudsopgave Index
33
IndexInhoudsopgave
Tips:
Als u de ring wilt instellen op een andere actie, selecteert u de optie T
OETSAANSLAG... en definieert u een
aangepaste toetsaanslag
. Raadpleeg de documentatie van de desbetreffende toepassing om erachter te
komen welke toetsencombinaties door een bepaalde toepassing worden ondersteund.
•Kies O
VERSLAAN als u de schakelknop van de Touch Ring een functie in de schakelreeks wilt laten overslaan.
Om in Adobe Photoshop CS3 in te zoomen op het beeld rondom de schermcursor, opent u het deelvenster met algemene voorkeuren in Adobe Photoshop. Schakel de optie Z
OOMEN SCHUIFWIEL in en klik op OK.
U kunt de helderheid van de statuslampjes voor de Touch Ring en de actieve gebiedmarkeerders instellen via de knop O
PTIES... onder aan het regelpaneel van het Wacom-tablet. In het dialoogvenster OPTIES wijzigt
u de instellingen voor H
ELDERHEID AANPASSEN.
Kies de functie die u wilt uitvoeren met de Touch Ring. De ring kan schakelen tussen vier aanpasbare modi.
Met Snelheid past u de snelheid van het zoomen en scrollen aan of de snelheid waarmee toetsaanslagen naar een toepassing worden verzonden.
Touch Ring-functies kunnen worden gedefinieerd voor gebruik met specifieke
toepassingen.
Zie Werken met de Touch Ring
voor meer
informatie.
Via het selectievakje wordt een schema van de Touch Ring-instellingen weergegeven of verborgen.
IndexInhoud

DE TOUCH RING AANPASSEN

Als u de Touch Ring wilt aanpassen, selecteert u het tabblad TOUCH RING. Touch Ring-functies kunnen worden ingesteld om te zoomen, te scrollen of om aangepaste toetsaanslagen uit te voeren.
34
34
Belangrijk: sommige toepassingen kunnen de Touch Ring-functies vervangen en regelen. Zie Geïntegreerde toepassingen gebruiken
De ExpressKeys aanpassen De Touch Ring aanpassen Werken met Scherm wisselen Toepassingsspecifieke instellingen
Inhoudsopgave Index
voor meer informatie.
34
IndexInhoudsopgave
Opmerking: de instelling ORIËNTATIE is per tablet verschillend en is van toepassing op alle apparaten en toepassingen. Zie het stuurprogramma installeren
.
De opties van M
ODUS bepalen hoe de
cursor op het scherm beweegt.
•In de P
ENMODUS wordt de
cursorbeweging ingesteld conform de positie van uw pen op de tablet. Als u de pen ergens op de tablet plaatst, springt de cursor naar het overeenkomstige punt op het scherm. Dit wordt aangeduid als absolute positionering, en het is de standaardinstelling voor de pen.
•In de M
UISMODUS kunt u de schermcursor
verplaatsen met een 'vastnemen en verschuiven'-beweging, zoals dat het geval is bij een traditionele muis.
Selecteer een gedeelte van het
schermgebied voor het projecteren van
de tablet op het scherm. Selecteer een gedeelte van het
tabletgebied voor het projecteren van
de tablet op het scherm.
Wanneer V
ERHOUDINGEN FORCEERACTIE niet is ingeschakeld, worden de juiste schaal en de
juiste verhoudingen niet gehandhaafd. Het geselecteerde tabletgebied wordt geprojecteerd op het geselecteerde weergavegebied. Als u een cirkel op de tablet tekent, dan verschijnt er mogelijk een ovaal op het scherm. Dit is de standaardinstelling voor alle apparaten.
Als V
ERHOUDINGEN FORCEERACTIE is geselecteerd, blijven de correcte verticale en horizontale
verhoudingen gehandhaafd. Als u een cirkel op de tablet tekent, verschijnt er een cirkel op het scherm. Afhankelijk van uw instellingen zijn bepaalde delen van het actieve tabletgebied mogelijk niet meer bruikbaar als u deze optie selecteert.
Opmerking: hoewel Intuos Pro is geoptimaliseerd voor gebruik op schermen met een
breedte-hoogteverhouding van 16:10, worden de standaardinstellingen automatisch aangepast voor gebruik van schermen met een andere breedte­hoogteverhouding.
De afbeelding wordt automatisch bijgewerkt, zodat de huidige instelling voor de tablet-schermrelatie te zien is.
IndexInhoud
35
35

RELATIE TUSSEN TABLET EN SCHERM

Ga naar het tabblad TABLET-SCHERMRELATIE om de relatie tussen de apparaatbewegingen op de tablet en de cursorbewegingen op het scherm te definiëren.
Standaard wordt het volledige actieve gebied van de tablet geprojecteerd op het volledige beeldscherm. Als u gebruikmaakt van meerdere beeldschermen, wordt de tablet geprojecteerd op alle beeldschermen. Zie meerdere beeldschermen gebruiken
.
Inhoudsopgave Index
35
IndexInhoudsopgave
Met RICHTING kunt u de oriëntatie voor rechts- of linkshandig gebruik voor de ExpressKeys selecteren.
De opties van M
ODUS bepalen hoe de cursor op
het scherm beweegt.
•In de P
ENMODUS wordt de cursorbeweging
ingesteld conform de positie van uw pen op de tablet. Als u de pen ergens op de tablet plaatst, springt de cursor naar het overeenkomstige punt op het scherm. Dit wordt aangeduid als absolute positionering, en het is de standaardinstelling voor de pen.
•In de M
UISMODUS kunt u de schermcursor
verplaatsen met een 'vastnemen en verschuiven'-beweging, zoals dat het geval is bij een traditionele muis. (Zie ook Werken
met de optionele muis.)
Met R
ICHTING kunt u de oriëntatie voor rechts-
of linkshandig gebruik voor de ExpressKeys selecteren.
Met W
INDOWS INK kunt u de functies voor tikken
en vasthouden voor rechtsklikken, snelle penbewegingen en rimpeleffect in Windows Ink activeren.
Selecteer de versnelling van de schermcursor.
Selecteer een langzamere of snellere schermcursor.
IndexInhoud
36
36
Opmerkingen:
U kunt wisselen tussen de Penmodus en de Muismodus via het Taartmenu Als u vaak wisselt tussen Penmodus en Muismodus, kunt u de optie Moduswissel..
toekennen aan een van de apparaatknoppen.
Inhoudsopgave Index
.
.
36
IndexInhoudsopgave
Sleep de hoeken van de voorgrondafbeelding om het schermgebied te selecteren.
Selecteer de knop K
LIK HIER ALS U
EEN SCHERMGEBIED WILT DEFINIËREN
en selecteer een schermgebied met de schermcursor. Volg de aanwijzingen die bij B
ERICHT op het
scherm verschijnen.
Voer coördinaatwaarden in.
Als u een schermgedeelte hebt gedefinieerd, hebt u mogelijk een ander invoerapparaat nodig om toegang te krijgen tot andere delen van het scherm.
IndexInhoud
37
37

GEDEELTE VAN HET SCHERMGEBIED

Met de opties van SCHERMGEBIED op het tabblad TABLET-SCHERMRELATIE kunt u definiëren op welk gedeelte van het scherm de tablet wordt geprojecteerd.
F
ULL (VOLLEDIG) Het beeld wordt weergegeven op het totale gebied van alle beeldschermen.
Dit is de standaardinstelling. Zie ook meerdere beeldschermen gebruiken
M
ONITOR Het beeld wordt weergegeven op het totale gebied van één beeldscherm dat u
selecteert. Indien er meer dan een beeldscherm op uw systeem is aangesloten, is er een optie beschikbaar voor ieder gedetecteerd beeldscherm.
G
EDEELTE... Kies in het dialoogvenster dat verschijnt, een methode voor het definiëren van
een gedeelte van het scherm:
.
Inhoudsopgave Index
37
IndexInhoudsopgave
Sleep de hoeken van de rechthoek om het gedeelte van de tablet te selecteren dat wordt geprojecteerd op het geselecteerde schermgebied.
Selecteer de knop K
LIK OM
TABLETGEBIED TE DEFINIËREN en
selecteer het tabletgebied met uw invoerapparaat. Volg de aanwijzingen die bij B
ERICHT op het scherm
verschijnen.
Voer coördinaatwaarden in.
IndexInhoud

GEDEELTE VAN HET TABLETGEBIED

Om in te stellen op welk gedeelte van het scherm het tabletgebied wordt geprojecteerd, opent u het tabblad T
F
ULL (VOLLEDIG) Het gehele actieve gebied van de tablet wordt geprojecteerd. Dit is de
G
EDEELTE... Kies in het dialoogvenster dat verschijnt, een methode voor het definiëren van
ABLET-SCHERMRELATIE en kiest u de optie TABLETGEBIED.
standaardinstelling.
een gedeelte van het scherm:
38
38
Inhoudsopgave Index
38
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
39
39

KNOPFUNCTIES

U kunt de Intuos Pro aanpassen aan uw manier van werken. Gebruik eenvoudig het configuratiescherm van het Wacom-tablet om de knopfunctie te wijzigen die is toegewezen aan een apparaatknop, een ExpressKey, een Touch Ring of een instelling van het taartmenu. De opties voor knopfuncties kunnen variëren, afhankelijk van het model van uw tabletmodel. Niet alle opties voor alle knoppen of tabletmodellen zijn beschikbaar.
FUNCTIENAAM OMSCHRIJVING
KLIKKEN
•KLIKKEN Simuleert een klik met de primaire muisknop. Zorg dat er ten minste één knop is die deze functie uitvoert zodat u altijd kunt navigeren en klikken.
ECHTSKLIKKEN Simuleert één klik met de rechtermuisknop. Er wordt een contextmenu
•R weergegeven.
•M
IDDENKLIKKEN Simuleert één klik met de middelste muisknop.
•D
UBBELKLIKKEN Simuleert een dubbele klik. Dubbelklikken met deze functie is eenvoudiger dan
dubbelklikken met twee tikken van de penpunt.
•K
LIKVERGRENDELING Simuleert de linkermuisknop die ingedrukt wordt gehouden. Druk één keer op de
apparaatknop om deze functie te activeren. Druk nogmaals op de knop om de functie uit te schakelen. Deze functie is handig om objecten te verslepen of tekstblokken te selecteren.
•4
E KLIK Simuleert een 4e klik van de muisknop.
•5
E KLIK Simuleert een 5e klik van de muisknop.
Inhoudsopgave Index
39
IndexInhoudsopgave
Verwijdert alleen de laatste vermelding in het invoerveld voor toetsaanslagen.
Wist het invoerveld voor toetsaanslagen.
Bij het definiëren van toetsaanslagen voor de Touch Ring of het muiswieltje van de muis, biedt het dialoogvenster twee invoervakken voor T
OETSEN.
Wijs volgens bovenstaande beschrijving toetsaanslagen toe voor de beweging rechts- of linksom op de ring of de beweging voor- en achteruit van het muisvingerwieltje.
Voer een
NAAM in voor het
gedefinieerde paar toetsaanslagen en klik op OK.
IndexInhoud
FUNCTIENAAM OMSCHRIJVING
TOETSAANSLAG... Hiermee kunt u toetsaanslagen simuleren. Selecteer deze optie als u het
dialoogvenster T Geef een toetsaanslag of toetscombinatie op in het invoerveld T
Toetsaanslagcombinaties kunnen bestaan uit letters, cijfers, functietoetsen (zoals F3) en modificatietoetsen (zoals S C
OMMAND en CTRL in Mac). In het vervolgkeuzemenu SPECIFIEKE INSTELLINGEN kunt
u ook speciale toetsaanslagen of combinaties van toetsaanslagen selecteren. Nadat u een reeks toetsaanslagen hebt opgegeven, klikt u op OK.
Belangrijk: omdat u de E als toetsaanslag kunt selecteren, kunt u deze toetsen niet gebruiken om OK te selecteren. U moet het Intuos Pro-invoerapparaat gebruiken om op OK te klikken.
Voer een naam in voor de definitie van de toetsaanslagen. De naam wordt weergegeven bij de desbetreffende knop of in het taartmenu, afhankelijk van de toepassing.
U kunt ook verschillende toetsaanslagfuncties maken voor verschillende toepassingen. Zie toepassingsspecifieke instellingen
OETSAANSLAG DEFINIËREN wilt weergeven.
OETSEN.
HIFT, ALT en CTRL in Windows of SHIFT, OPTION,
NTER-toets (Windows) en de RETURN-toets (Mac)
.
40
40
Inhoudsopgave Index
Raadpleeg de documentatie van de desbetreffende toepassing om erachter te komen welke toetsencombinaties door een bepaalde toepassing worden ondersteund.
40
IndexInhoudsopgave
Kies een of meer opties voor de modificatietoetsen.
Kies een optie onder K
LIKKEN om het indrukken van de
geselecteerde muisknop te simuleren.
Als u de penpunt beweegt, wordt het document of de afbeelding verplaatst in de richting van de penbeweging op de tablet.
Laat de knop los of neem de penpunt van het tabletoppervlak als u klaar bent.
Als u P
ANNEN/SCROLLEN selecteert, wordt u
gevraagd een scrollsnelheid in te stellen voor toepassingen die geen ondersteuning bieden voor pannen met een grijphandje (pixelniveau).
Door deze functie op langzamer in te stellen, wordt de schuifsnelheid verlaagd. Dat is handig bij het werken in close-up en aan details, waarbij u het beeld nauwkeurig moet kunnen bepalen.
IndexInhoud
41
41
FUNCTIENAAM OMSCHRIJVING
MODIFICATIETOETS... Hiermee kunt u één of meerdere modificatietoetsen simuleren (zoals SHIFT, ALT en
C
TRL in Windows of SHIFT, OPTION, COMMAND en CONTROL in Mac). In veel
toepassingen dienen modificatietoetsen om de afmetingen of de positie van objecten te beperken.
T
AARTMENU Hiermee geeft u het taartmenu op uw scherm weer. Elk deel van het hiërarchische
menu bestaat uit acht menuonderdelen die verschillende beschikbare functies en opties kunnen bevatten.
T
ERUG Simuleert de opdracht TERUG in browser-toepassingen.
V
OORUIT Simuleert de opdracht VOORUIT in browser-toepassingen.
P
ANNEN/SCROLLEN Hiermee kunt u een document of afbeelding in elke gewenste richting binnen het
actieve deelvenster positioneren. U doet dit door te drukken op een penknop die is ingesteld op P tabletgebied te slepen.
ANNEN/SCROLLEN, en vervolgens de penpunt over het actieve
Inhoudsopgave Index
41
IndexInhoudsopgave
Klik op BLADEREN... om een te starten toepassing, bestand of script te zoeken. De selectie wordt weergegeven in het vak N
AAM. Klik op OK om de selectie te
bevestigen.
Het dialoogvenster sluit en de optie O
PENEN/UITVOEREN... wordt toegekend aan de
apparaatknop. Druk op de apparaatknop om de toegewezen functie te activeren. Indien u een keuze hebt gemaakt voor het taartmenu, wordt dit hier weergegeven.
IndexInhoud
42
42
FUNCTIENAAM OMSCHRIJVING
AUTO SCROLL/ZOOM Hiermee kunt u de Touch Ring zodanig instellen dat deze in de meeste grafische
toepassingen wordt gebruikt om te zoomen. In alle andere toepassingen kan de ring worden gebruikt om te scrollen.
S
CROLLEN Hiermee wordt de Touch Ring alleen ingesteld voor scrollhandelingen.
Z
OOMEN Hiermee wordt de Touch Ring alleen ingesteld voor zoomhandelingen.
B
UREAUBLAD WEERGEVEN Minimaliseert alle actieve vensters om een overzichtelijk bureaublad weer te geven.
A
NDERE TOEPASSING Het dialoogvenster voor het overschakelen naar een andere toepassing verschijnt
met focus op de volgende actieve toepassing. Op systemen met Windows 7 en Vista die zijn uitgerust met Aero, wordt Flip 3D geactiveerd met focus op de volgende actieve toepassing.
O
PENEN/UITVOEREN... Hiermee wordt een dialoogvenster geopend waarin u een specifieke toepassing,
of een specifiek bestand of script kunt selecteren om te openen.
ANRAKING AAN/UIT AANRAKING AAN/UIT is handig als u met de pen werkt en uitsluitend de penmodus
A
I
NKTWISSEL (Mac) Hiermee schakelt u de functie Inkt in elke toepassing van Inkt in en uit.
E
XPOSÉ (Mac) Hiermee worden alle actieve vensters naast elkaar weergegeven. Voor deze
C
ONSTANTE DRUK Vergrendelt de druk op het huidige drukniveau tot de knop wordt losgelaten.
wilt gebruiken. U kunt de aanraakinvoer tijdelijk uitschakelen door op een ExpressKey te drukken
waaraan u de functie A
ANRAKING AAN/UIT hebt toegewezen. Druk nogmaals op de
ExpressKey om de aanraakinvoer opnieuw in te schakelen. Raadpleeg ook De ExpressKeys aanpassen
.
Door middel van Inkt wordt uw handschrift automatisch herkend. Uw handschrift wordt vervolgens in tekstindeling omgezet en in een document geplaatst. Deze functie werkt alleen als de optie Handschriftherkenning is ingeschakeld. Zie de Help op de Mac voor informatie over het werken met Inkt.
optie kiest u eerst T
INSTELLINGEN in het dialoogvenster.
OETSAANSLAG... en vervolgens klikt u op het menu SPECIFIEKE
U kunt bijvoorbeeld schilderen met drukgevoeligheid totdat u de gewenste penseelgrootte hebt gevonden. U kunt vervolgens op de knop drukken en blijven schilderen met dezelfde penseelgrootte tot u de knop weer loslaat.
Inhoudsopgave Index
42
IndexInhoudsopgave
U kunt de precisie aanpassen door deze functie aan een apparaatknop toe te wijzen.
Activeren:
Voor uitgebreid gebruik
schakelt u de
P
RECISIEMODUS in door te drukken op een
apparaatknop waaraan de functie is toegewezen. U kunt de schermrelatie herstellen door nogmaals op de apparaatknop te drukken.
Voor snelle bewerkingen
houdt u de apparaatknop ingedrukt waaraan de functie is toegewezen. Als u de knop loslaat, wordt de normale schermrelatie hersteld.
Wanneer een apparaat in de muismodus wordt gebruikt, worden bewegingen van de schermcursor aangepast zodat het lijkt alsof versnelling is uitgeschakeld en de snelheid is ingesteld op langzaam.
Hiermee stelt u de snelheid van de schermcursor in wanneer het apparaat zich in de muismodus bevindt.
Hiermee stelt u de versnelling van de schermcursor in wanneer het apparaat zich in de muismodus bevindt.
IndexInhoud
FUNCTIENAAM OMSCHRIJVING
PRECISIEMODUS Hiermee verandert u de tablet-schermrelatie rondom de positie van de penpunt,
zodat u de pen verder moet bewegen om de schermcursor dezelfde afstand te laten overbruggen op het scherm. Deze functie kan handig zijn voor exacte besturing van de pen of een penseel.
43
43
S
CHERM WISSELEN Voor meerdere beeldschermen. Als u op de ExpressKey drukt waaraan deze
functie is toegewezen, kunt u de schermcursor verplaatsen of de tablet projecteren, afwisselend op twee verschillende beeldschermen. Zie Werken met
Scherm wisselen.
M
ODUSWISSEL.... Hiermee schakelt u tussen Penmodus en Muismodus. Als u een apparaatknop
voor het eerst op M geopend. In dit venster kunt u de versnelling en snelheid van de muis opgeven.
De instellingen van de muismodus kunnen worden geopend vanuit een aantal verschillende locaties van het controlepaneel. Er kan echter voor elk apparaat en elke toepassing die u aanpast, slechts één instelling voor M M
UISSNELHEID worden opgegeven.
De instellingen voor de muismodus zijn onafhankelijk van de systeeminstellingen. Als u deze instellingen in het controlepaneel van de Wacom-tablet wijzigt, blijven vergelijkbare systeeminstellingen ongewijzigd. Als u systeeminstellingen wijzigt, kan dit echter de instellingen van uw Intuos Pro-tablet beïnvloeden.
Inhoudsopgave Index
ODUSWISSEL... instelt, wordt het dialoogvenster MUISMODUS
UISVERSNELLING en
43
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
FUNCTIENAAM OMSCHRIJVING
GUMMEN Hiermee stelt u een knop zodanig in dat, wanneer deze wordt ingedrukt, de
penpunt fungeert als gum in toepassingen die de functie G Zie bedieningselementen van de tablet
I
NSTELLINGEN Hiermee wordt (op het beeldscherm) een schema weergegeven van de huidige
.
instellingen voor ExpressKeys, Touch Rings, de pen en de aanraakinstellingen. U ziet de huidige functie van elke knop.
UMMEN ondersteunen.
44
44
Klik op een willekeurig gedeelte van het schema om het toepasselijke tabblad van het regelpaneel van de Wacom-tablet weer te geven. U kunt dan waar nodig de instellingen aanpassen.
U kunt het schema sluiten door nogmaals op de ExpressKey of een andere apparaatknop te drukken waaraan deze functie is toegewezen of door op een willekeurige plek buiten het schema te klikken.
De instellingen kunnen variëren, afhankelijk van het model van uw tablet.
Inhoudsopgave Index
44
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
FUNCTIENAAM OMSCHRIJVING
TABLET-PC
•INVOERPANEEL TABLET-PC (Tablets en Windows-systemen die het Invoerpaneel tablet-pc ondersteunen.) Het Tablet PC Invoerpaneel wordt weergegeven als u op een apparaatknop drukt die op deze functie is ingesteld.
•J
OURNAL (Windows 7-, Windows Vista- en tablet-pc-systemen met Microsoft Journal.)
Hiermee wordt Microsoft Journal geopend.
•T
ABLET-PC GESELECTEERD (Tablets en Windows-systemen die het Invoerpaneel tablet-pc ondersteunen.)
Hiermee stelt u de knopfunctie in volgens de instellingen in de configuratieschermen I Windows 8, Windows 7 en Vista.
U
ITGESCHAKELD Schakelt de knopfunctie uit.
T
OEPASSINGSSPECIFIEK Geeft alleen het knopnummer door aan de toepassing. Dit is voor toepassingen,
zoals CAD-programma's, die de tablet ondersteunen. Deze functie kan ook worden gebruikt door enkele geavanceerde toepassingen
voor rechtstreekse bediening van de ExpressKeys en Touch Ring op de tablet.
O
VERSLAAN Hiermee laat u de schakelknop een functiemodus overslaan die in de schakelreeks
aan deze optie is toegewezen.
S
TANDAARD Hiermee worden de standaardinstellingen van de knop hersteld.
NSTELLINGEN TABLET-PC en PEN- EN INVOERAPPARATEN van
45
45
Inhoudsopgave Index
45
IndexInhoudsopgave
Wijs het TAARTMENU toe aan een apparaatknop of ExpressKey. Wanneer u op de knop drukt, wordt het taartmenu midden op het scherm weergegeven, op de cursorpositie.
U kunt ook de desbetreffende aanraakbeweging gebruiken om het taartmenu te openen.
Het hiërarchische taartmenu wordt in een ronde vorm weergegeven. Elk deel van het menu bestaat uit acht onderdelen die verschillende functies en opties kunnen bevatten.
Klik om een optie te selecteren. Bij sommige selecties wordt een submenu met extra opties weergegeven.
Het menu wordt gesloten nadat u een keuze hebt gemaakt. Als u het taartmenu wilt sluiten zonder een selectie te
maken, klikt u op de X in het midden van het menu of op een 'taartpunt' waaraan nog geen functie is toegewezen. U kunt ook nogmaals op de knop drukken waarmee u het menu hebt geopend.
Als u een selectie wilt maken zonder het taartmenu te sluiten, houdt u de knop ingedrukt waarmee het menu wordt geopend.
Gebruik in het controlepaneel van de Wacom-tablet het tabblad T
AARTMENU om de functies in het
taartmenu aan te passen.
De standaardwaarden van het weergegeven menu herstellen.
1. Selecteer een menuonderdeel.
2. Wijs een F
UNCTIE toe aan de
taartpunt. Indien gewenst, kunt u het
LABEL van de knop
wijzigen.
3. Selecteer een menu of submenu om verder te gaan met uw aanpassingen.
Tips
:
Kies in het
FUNCTIEMENU
de optie S
UBMENU om
aangepaste submenu's voor een taartpunt te maken.
Als u meerdere regels
LABELtekst wilt toevoegen,
drukt u op E
NTER (RETURN).
Hoofdmenu
Submenu
IndexInhoud
HET TAARTMENU GEBRUIKEN EN AANPASSEN
Het taartmenu is een pop-upmenu dat snelle toegang biedt tot bewerkings-, navigatie-, mediabesturingsfuncties en meer.
46
46
Inhoudsopgave Index
46
IndexInhoudsopgave
1. Het volledige schermgebied van een systeem met meerdere beeldschermen is ingesteld voor de uitgebreide modus en is toegewezen aan het actieve gebied van de Intuos Pro-tablet.
2. Door op een apparaatknop te drukken waaraan de functie S
CHERM WISSELEN is toegewezen,
wordt de tablet-schermrelatie met het volgende beeldscherm in de reeks weergegeven.
IndexInhoud
47
47

WERKEN MET SCHERM WISSELEN

Scherm wisselen is alleen beschikbaar bij meerdere beeldschermen. Met deze functie kunt u uw tablet voor alle beeldschermen tegelijk of voor elk beeldscherm afzonderlijk gebruiken. Zie meerdere beeldschermen
gebruiken.
Het tabblad S wanneer de Intuos Pro-tablet is geïnstalleerd op een systeem met meerdere beeldschermen. Op dit tabblad kunt u instellen welk(e) beeldscherm(en) wordt/worden opgenomen in de schakelreeks.
Nadat een ExpressKey of de zijschakelaar van de pen is ingesteld op S knop de huidige tabletprojectie schakelen tussen een standaardprojectie (de huidige instelling op het tabblad T
CHERM WISSELEN is automatisch beschikbaar in het controlepaneel van de Wacom-tablet
CHERM WISSELEN, kunt u met deze
ABLET-SCHERMRELATIE) en andere beeldschermen. Bijvoorbeeld:
Inhoudsopgave Index
47
Alle beeldschermen zijn standaard in de schakelreeks geselecteerd. Schakel elk beeldscherm uit dat u niet in de schakelreeks wilt opnemen.
De standaardtoewijzing is de relatie tussen de tablet en het beeldscherm die is gedefinieerd in het tabblad
T
ABLET-SCHERMRELATIE.
Standaard behoren hiertoe alle beeldschermen, tenzij u een specifiek beeldscherm hebt aangegeven als uw primaire beeldscherm.
Als u naar het volgende beeldscherm overschakelt, wordt het actieve tabletgebied aan dat beeldscherm toegewezen (in de penmodus).
Als u na het laatst geselecteerde beeldscherm nog een keer schakelt, gaat het systeem terug naar de standaardtoewijzing.
De volgende acties zorgen ervoor dat de schakelreeks wordt teruggezet naar de standaardtoewijzing:
Een grafische toepassing starten die drukgevoeligheid ondersteunt.
Afmelden of het systeem opnieuw opstarten.
Schakelen tussen gebruikers (Fast User Switching).
Het systeem in de slaapstand zetten.
De instellingen van het tabblad T
ABLET-SCHERMRELATIE of het tabblad SCHERM WISSELEN wijzigen.
De resolutie of het aantal beeldschermen wijzigen.
De optie M
ODUSWISSEL... gebruiken.
•Vanuit het taartmenu
de PENMODUS of MUISMODUS selecteren.
Tip:
om te schakelen tussen beeldschermen zonder de optie voor ‘volledig scherm’ te gebruiken, schakelt u
het eerste beeldscherm op het tabblad SCHERM WISSELEN uit. Vervolgens gaat u naar het tabblad TABLET-
SCHERMRELATIE en stelt u het huidige SCHERMGEBIED in op het eerste beeldscherm.
Belangrijk: als u gebruikmaakt van toepassingsspecifieke instellingen bij S
CHERM WISSELEN, zorg dan dat elke toepassing in de lijst TOEPASSING
(waaronder A
LLE ANDERE TOEPASSINGEN) een apparaatknop heeft waaraan
de functie SCHERM WISSELEN is toegewezen. De eenvoudigste manier om dit te doen, is de functie S
CHERM WISSELEN aan een ExpressKey toe te
wijzen voor u een toepassingsspecifieke instelling opgeeft.
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
48
48
Inhoudsopgave Index
48
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
49
49

TOEPASSINGSSPECIFIEKE INSTELLINGEN

U kunt uw apparaten aanpassen voor gebruik met een bepaalde toepassing. Zo wilt u in de ene toepassing misschien een zeer drukgevoelige penpunt, terwijl u in een andere toepassing liever een minder drukgevoelige penpunt gebruikt. In de lijst T de lijst en de apparaatinstellingen voor deze toepassing aanpassen aan uw voorkeuren.
Indien er geen toepassingsspecifieke instellingen worden gebruikt en er in de lijst A apparaat wordt geselecteerd, wordt in de lijst T bevinden zich alle apparaatinstellingen die voor al uw toepassingen van toepassing zijn. In onderstaand voorbeeld zijn er toepassingsspecifieke instellingen toegevoegd voor de G Het pictogram A
LLES wordt weergegeven en de GRIP PEN krijgt dezelfde instellingen in alle toepassingen.
Als er toepassingsspecifieke instellingen worden toegevoegd of wanneer automatische standaardinstellingen van het stuurprogramma van kracht zijn, verandert het pictogram A
OVERIGE en wordt een toepassingspictogram weergegeven voor de zojuist toegevoegde toepassing(en).
OEPASSING kunt u een afzonderlijke toepassing toevoegen aan
PPARAAT een
OEPASSING het pictogram ALLES weergegeven. Hierin
RIP PEN.
LLES in ALLE
In bovenstaand voorbeeld zijn er toepassingsspecifieke instellingen toegevoegd voor de G Als u het pictogram A wijzigingen van toepassing op de G aan de lijst T van de G
OEPASSING hebt toegevoegd. Als u een toepassingspictogram selecteert en de instellingen
RIP PEN wijzigt, zijn uw wijzigingen alleen van toepassing op de GRIP PEN wanneer u de
LLE OVERIGE selecteert en de instellingen van de GRIP PEN wijzigt, zijn uw
RIP PEN in alle toepassingen, behalve voor de toepassingen die u
RIP PEN.
betreffende toepassing gebruikt.
Wanneer u toepassingsspecifieke instellingen maakt, maakt u een aparte groep instellingen voor het geselecteerde apparaat en de geselecteerde toepassing.
Tip:
u kunt de functie-instellingen van de ExpressKeys, Touch Rings of de pen voor de toepassing die op
de voorgrond staat, controleren door een van de ExpressKeys in te stellen op I
NSTELLINGEN en die
knop op elk gewenst moment in te drukken. Zie de volgende hoofdstukken voor meer informatie:
Een toepassingsspecifieke instelling opgeven Toepassingsspecifieke instellingen verwijderen
Inhoudsopgave Index
49
IndexInhoudsopgave
Kies een methode om een toepassing te selecteren:
In het vak A
CTIEVE TOEPASSINGEN kiest u de toepassing waarvan u de instellingen aan uw eigen voorkeuren
wilt aanpassen.
•Blader via B
LADEREN... naar het uitvoerbare bestand van een op uw computer geïnstalleerde toepassing.
De naam van de geselecteerde toepassing wordt weergegeven.
Klik op OK om het proces te voltooien. Opmerking: als twee programma’s dezelfde bestandsnaam hebben, delen ze dezelfde aangepaste instellingen.
Klik in de lijst T
OEPASSING op de knop [ + ].
IndexInhoud
50
50

EEN TOEPASSINGSSPECIFIEKE INSTELLING OPGEVEN

Kies eerst de TABLET en het INVOERAPPARAAT waarvoor u een toepassingsspecifieke instelling wilt maken.
Als een toepassing eenmaal is toegevoegd, wordt deze weergegeven in de lijst T bijbehorende apparaat in de lijst A
PPARAAT is geselecteerd. Selecteer de toepassing en pas de
OEPASSING zodra het
tabbladinstellingen in het configuratiescherm aan voor het apparaat en de geselecteerde toepassing. Als u eenmaal toepassingsspecifieke instellingen hebt gemaakt, maken de toepassingen die niet op deze
manier zijn aangepast gebruik van de apparaatinstellingen van A
LLE OVERIGE.

TOEPASSINGSSPECIFIEKE INSTELLINGEN VERWIJDEREN

Een toepassingsspecifieke instelling verwijderen:
1. Selecteer in de lijst A
verwijderen.
2. In de lijst T
3. Klik in de lijst T
OEPASSING selecteert u de toepassing die u uit de lijst wilt verwijderen.
OEPASSING op de knop [ – ]. Klik in het dialoogvenster dat verschijnt, op VERWIJDEREN
om uw keuze te bevestigen. De geselecteerde toepassing wordt verwijderd uit de lijst, evenals alle bijbehorende aangepaste instellingen van het apparaat.
Tip
: als u alle toepassingsspecifieke instellingen van één apparaat snel wilt verwijderen, verwijdert u het
apparaat uit de lijst A
weer toegevoegd aan de lijst A
speciale instellingen voor F
PPARAAT het apparaat waarvan u de toepassingsspecifieke instelling wilt
PPARAAT. Plaats het apparaat vervolgens terug op de tablet. Het apparaat wordt
PPARAAT, met de standaardinstellingen. Op deze manier kunt u niet de
UNCTIES verwijderen.
Inhoudsopgave Index
50
IndexInhoudsopgave
Selecteer een apparaat waarvan u de instellingen wilt wijzigen.
Hiermee verwijdert u het apparaat. De knop is niet actief wanneer zich slechts één item in de lijst bevindt. De pictogrammen F
UNCTIES en AANRAKEN kunnen
niet worden verwijderd.
In de lijst A
PPARAAT wordt
een pictogram weergegeven voor de F
UNCTIES van de
tablet en voor de diverse apparaten die op de tablet zijn gebruikt.
Het pictogram T
OUCH is
beschikbaar voor aanraakgevoelige tabletten. Zie de aanraakopties
instellen.
Als er geen toepassingsspecifieke instellingen zijn opgegeven, wordt het pictogram A
LLES
weergegeven en gelden de apparaatinstellingen voor alle toepassingen.
STANDAARDMODUS wordt aanbevolen voor grafische toepassingen. Kies H
ERKENNINGSMODUS voor de maximumgegevenssnelheid.
Nodig voor bepaalde handschriftherkenningssoftware.
Geef een nieuwe naam op voor het tabletpictogram, indien gewenst.
IndexInhoud
51
51

MEERDERE APPARATEN GEBRUIKEN

Het controlepaneel van de Wacom-tablet is zo ontworpen dat u de instellingen van de Intuos Pro-apparaten eenvoudig kunt controleren en wijzigen. Het apparaat waarmee u het controlepaneel hebt geopend, wordt automatisch geselecteerd. De bijbehorende tabbladen worden weergegeven.
Als u een ander apparaat aan de lijst A
PPARAAT wilt toevoegen, hoeft u slechts dit apparaat op uw Intuos
Pro-tablet te gebruiken.
Wanneer u een apparaat selecteert dat is toegevoegd aan de lijst A
tabbladinstellingen voor het desbetreffende apparaat weergegeven. Gewijzigde tabbladinstellingen worden toegepast op het apparaat.
Als u eerder een soortgelijk apparaat hebt toegevoegd, krijgt het nieuwe apparaat de instellingen van
dit soortgelijke apparaat. Deze instellingen kunnen worden aangepast voor het nieuwe apparaat. Identieke apparaten gebruiken dezelfde instellingen.
Als u een bepaald apparaat uit de lijst A in het dialoogvenster dat verschijnt, op V
PPARAAT wilt verwijderen, klikt u in de lijst APPARAAT op de knop [ – ]. Klik
ERWIJDEREN om uw keuze te bevestigen. Het geselecteerde apparaat
wordt verwijderd uit de lijst, evenals alle aangepaste instellingen die van toepassing waren op dit apparaat. Een verwijderd apparaat kan weer aan de lijst A
PPARAAT worden toegevoegd door het weer op de tablet te plaatsen.

DE TABLETMODUS WIJZIGEN

De configuratie van de Intuos Pro levert in de meeste toepassingen optimale prestaties op. Sommige programma's voor handschriftherkenning vereisen echter een hogere gegevenssnelheid dan voor de meeste toepassingen gebruikelijk is. Deze hogere gegevenssnelheid kan de prestaties in bepaalde omstandigheden negatief beïnvloeden. Als uw herkenningssoftware niet naar behoren functioneert, kunt u de tabletmodus wijzigen van de standaardmodus in de herkenningsmodus.
Dubbelklik in de lijst T
TABLETMODUS gelden voor alle apparaten en toepassingen.
ABLET van het regelpaneel op het pictogram van de tablet. De instellingen van de
Inhoudsopgave Index
PPARAAT, worden de geldende
51

GEAVANCEERDE OPTIES

U kunt de MODUS VAN
ZIJSCHAKELAAR aanpassen
aan de manier waarop u de pen gebruikt om rechts te klikken of om andere klikfuncties uit te voeren.
Selecteer:
•Z
WEVEND KLIKKEN om
klikfuncties uit te voeren zonder met de penpunt de tablet te raken. Dit is de standaardinstelling, behalve voor tablet-pc's.
•K
LIK EN TIK om de plaats voor
klikfuncties nauwkeurig te bepalen. Als deze functie is geselecteerd, moet u eerst de zijschakelaar indrukken en daarna met de penpunt het tabletoppervlak aanraken om de functie uit te voeren.
Zwevend klikken
Klik en tik
De opties voor de
HANDIGHEID VAN DE MUIS wijzigen de knoprichting van de optionele muis voor rechts- of
linkshandig gebruik.
U kunt de helderheid van de statuslampjes voor de Touch Ring en de actieve gebiedmarkeerders instellen via de knop H
ELDERHEID AANPASSEN.
Het selectievakje D
RUKCOMPATIBILITEIT moet worden ingeschakeld als u grafische toepassingen gebruikt die
slechts maximaal 1024 drukniveaus ondersteunen (zoals Adobe CS3, Corel® Painter 9 en andere oudere toepassingen). Als het selectievakje niet is ingeschakeld, zal de pen uiterst gevoelig reageren bij het gebruik van deze oudere toepassingen.
Schakel het laatste selectievakje in om de weergave van het batterijstatuspictogram in het systeemvak in of uit te schakelen.
Klik op de knop OPTIES... in het regelpaneel van de Wacom-tablet om het dialoogvenster met geavanceerde
OPTIES te openen.
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
52
52
Inhoudsopgave Index
52
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
53
53

VOORKEUREN BEHEREN

Gebruik het hulpprogramma voor voorkeuren van uw Wacom-tablet om de voorkeuren van uw tablet voor één of meerdere gebruikers te beheren.
Windows 8
ACOM-TABLET. Als u de klassieke weergave van Windows 8 gebruikt, drukt u op de Windows-toets op uw
W toetsenbord, of selecteert u het Windows-pictogram in de Charms-balk om het startscherm te openen.
Windows 7 en Vista
1. Klik op het pictogram S
2. Selecteer W Stel uw voorkeuren in alle Windows-systemen als volgt in:
1. Sluit alle geopende toepassingen.
2. Stel de voorkeuren als volgt in:
Volg de aanwijzingen op het scherm zorgvuldig.
Als u een back-up van uw voorkeursinstellingen wilt maken, klikt u onder M B
Als u een back-up van uw voorkeursinstellingen hebt gemaakt, kunt u deze herstellen door onder M
•Klik onder M verwijderen.
•Klik onder V gebruikers te verwijderen. Opmerking: u hebt beheerdersrechten nodig om de voorkeuren van alle gebruikers te verwijderen.
Start alle geopende toepassingen die de tablet herkennen opnieuw op. Voor een Mac
ULPPROGRAMMA WACOM-TABLET uit.
H
Volg de aanwijzingen op het scherm zorgvuldig.
Als u een back-up van uw voorkeursinstellingen wilt maken, selecteert u H uop B
Als u een back-up van uw voorkeursinstellingen hebt gemaakt, kunt u deze herstellen door H
GEBRUIKER te selecteren en op HERSTELLEN te klikken.
Selecteer Huidige gebruiker of Alle gebruikers en klik op V Opmerking: u hebt beheerdersrechten nodig om de voorkeuren van alle gebruikers te verwijderen.
: klik vanuit het startscherm van Windows 8 op de tegel VAN HET HULPPROGRAMMA VOOR DE
:
TART en selecteer ALLE PROGRAMMA'S.
ACOM en HULPPROGRAMMA VOOR DE VOORKEURENBESTANDEN VAN DE TABLET.
IJN VOORKEUREN op
ACK-UP....
IJN VOORKEUREN te klikken op HERSTELLEN....
IJN VOORKEUREN op VERWIJDEREN om de voorkeuren van de huidige gebruiker te
OORKEUREN VAN ALLE GEBRUIKERS op VERWIJDEREN om de voorkeuren van meerdere
: open eerst de hoofdmap PROGRAMMA'S. Open de map WACOM-TABLET en voer het
UIDIGE GEBRUIKER en klikt
ACK-UP....
UIDIGE
ERWIJDEREN om de voorkeuren te verwijderen.
Inhoudsopgave Index
53
IndexInhoudsopgave
Oplaadbare lithium-ionbatterij (Li-Ion). Wordt in de Intuos Pro-tablet geplaatst.
Waarschuwing: zie de gids Belangrijke productinformatie voor veiligheidsmaatregelen. Staat op de Intuos Pro-installatie-cd.
Led voor batterijstatus
Aan/uit-knop
Draadloze Wacom-module Wordt in de Intuos Pro-tablet
gestoken.
Draadloze Wacom-ontvanger Wordt in de computer gestoken. Kan in de Intuos Pro-tablet worden
opgeborgen wanneer deze niet wordt gebruikt. Zie opbergvak voor draadloze
ontvanger.
Opmerking: de draadloze module en ontvanger zijn in de fabriek aan elkaar gekoppeld. Als die koppeling verloren is
gegaan of is verbroken, moet u een nieuwe draadloze accessoirekit aanschaffen. Batterijen kunnen los worden aangeschaft.
IndexInhoud

DRAADLOOS WERKEN MET INTUOS PRO

Intuos Pro-tabletten zijn ontworpen voor draadloos gebruik door toevoeging van de draadloze Wacom­accessoirekit.

ONDERDELEN VOOR DRAADLOZE BEDIENING

De draadloze Wacom-accessoirekit bevat de volgende onderdelen:
54
54
Zie draadloze bediening instellen
voor het installeren van de kit.
Draadloze bediening instellen Batterij- en stroombeheer Informatie over de gebruiksduur van de batterijen Batterij vervangen Draadloze module verwijderen Opbergvak voor draadloze ontvanger
Inhoudsopgave Index
54
IndexInhoudsopgave
A
Plaats de batterij. Lijn de contactpunten op elkaar uit (B) en druk de batterij op zijn plaats. Zie ook batterij vervangen
.
Opmerking: druk de batterij niet recht naar beneden wanneer u deze plaatst. Zorg dat de contactpunten van de batterij zich op één lijn bevinden met de contactpunten in de tablet en druk die kant van de batterij eerst op zijn plaats voordat u de andere kant naar beneden drukt.
Installeer de draadloze module. Til de houder van de draadloze module (C) op en haal deze eruit. Schuif de draadloze module in de tablet en zorg ervoor dat de module goed op zijn plaats zit (D).
Belangrijk: bewaar de houder van de module. U kunt de houder gebruiken als gereedschap om de draadloze module te verwijderen. Zie draadloze module
verwijderen.
Verwijder de klep van het opbergvak voor de draadloze module. Installeer de module op de juiste manier (E).
Sluit de draadloze Wacom-ontvanger op een actieve USB-poort op uw computer of op een USB-hub (F) aan.
B
CD
EF
IndexInhoud

DRAADLOZE BEDIENING INSTELLEN

Stel Intuos Pro in voor draadloze bediening.
1. Als u Intuos Pro niet-draadloos (dus met een kabelverbinding) hebt gebruikt, moet u de USB-kabel
loskoppelen.
2. Draai de tablet om. Verwijder de klep van het opbergvak voor de
draadloze module. Zie (A). Verwijder de klep of kleppen van de tabletbehuizing. Middelgrote en grote tabletten hebben twee kleppen: één klep voor de draadloze module en één klep van het vak voor de oplaadbare batterij. Kleinere tabletten zijn uitgerust met een enkele klep.
3. Installeer de draadloze onderdelen.
55
55
4. Schakel als u dat nog niet hebt gedaan, uw computer in en wacht totdat de computer volledig is
opgestart.
5. Lees verder om een draadloze verbinding te maken.
Een draadloze verbinding maken De draadloze verbinding optimaliseren
Inhoudsopgave Index
55
IndexInhoudsopgave
Led voor batterijstatus
Rood wanneer de USB-kabel is aangesloten en de batterij wordt opgeladen.
Groen wanneer de USB-kabel is aangesloten en de batterij helemaal is opgeladen.
Uit wanneer de tablet draadloos wordt gebruikt.
Aan/uit-knop
Druk om verbinding te maken of om de tablet uit de slaapstand te halen.
Druk op deze knop om het apparaat uit te schakelen.
IndexInhoud

EEN DRAADLOZE VERBINDING MAKEN

Maak draadloos verbinding met Intuos Pro.
1. Laad de batterij volledig op. Zie de batterij laden brandt groen), verwijdert u de USB-kabel en bent u klaar om draadloos te werken.
2. Druk op de aan-uitknop op de draadloze Wacom-module. De draadloze verbinding moet binnen 4 seconden tot stand worden gebracht. Als dat niet het geval is, wordt de draadloze module uitgeschakeld. Zie problemen met de draadloze verbinding
3. Controleer de verbinding door met de pen op de tablet te schrijven om de muis op het scherm te bewegen. Zie ook status van batterij en draadloze verbinding
. Als de batterij volledig is opgeladen (het lampje
voor meer informatie.
.
56
56
U kunt Intuos Pro draadloos of in de USB-modus gebruiken maar niet in beide modi tegelijk.
De draadloze modus wordt geactiveerd wanneer Intuos Pro op de juiste manier is geconfigureerd voor draadloze bediening en de USB-kabel niet is aangesloten. Wanneer de USB-kabel niet is aangesloten, wordt binnen 4 seconden verbinding gemaakt met de draadloze ontvanger. Als de ontvanger niet wordt gevonden, gaat de tablet over in de slaapstand.
Wanneer u de USB-kabel aansluit, wordt de draadloze modus uitgeschakeld en wordt de USB-modus geactiveerd.
Opmerkingen:
Pairing
is niet nodig. De draadloze module en de draadloze Wacom-ontvanger zijn in de
fabriek aan elkaar gekoppeld en werken als een set. Intuos Pro kan binnen 10 meter van de computer draadloos worden bediend. Het maakt dus
niet uit of Intuos Pro de draadloze ontvanger wel of niet 'ziet'. De draadloze module maakt gebruik van een radiofrequentietechnologie, die door objecten kan gaan die niet van metaal zijn, zoals bureaus.
Storing van andere apparaten, met name audioapparatuur, of metalen objecten die zich binnen of langs het bereik bevinden, kunnen de prestaties en de werkafstand van de tablet negatief beïnvloeden. Zie de draadloze verbinding optimaliseren
als u verbindingsproblemen
ondervindt. Wanneer u de computer opstart, moet u wachten totdat het besturingssysteem volledig is
geladen. Daarna schakelt u de draadloze module in om draadloos te kunnen gaan werken.
Belangrijk: het gebruik van draadloze apparaten is in de meeste landen gereglementeerd. Als uw Intuos Pro voor draadloos gebruik is ingesteld en u op reis gaat, moet u van tevoren nagaan welke bepalingen en regels er gelden ten aanzien van mobiele verbindingen in het land waar u naartoe gaat.
Inhoudsopgave Index
56
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
Producten die draadloze signalen versturen kunnen de apparatuur op vliegtuigen verstoren. Draadloze apparaten moeten daarom volgens de regels tijdens vluchten worden uitgeschakeld. Schakel het draadloze signaal van de Intuos Pro-tablet uit door de draadloze module te verwijderen (statuslampje(s) van de tablet brandt/branden dan niet) en schakel de draadloze module NIET in tijdens het opstijgen, de vlucht zelf of het landen.
Gebruik Intuos Pro niet draadloos in een controlecentrum, in een omgeving met gevoelige apparatuur of in een omgeving waar het gebruik van een draadloos apparaat storing kan veroorzaken. Een draadloze verbinding kan storingen veroorzaken in andere elektronische apparaten of andere draadloze apparaten kunnen storingen veroorzaken in de tablet. Op plaatsen waar het gebruik van draadloze producten is verboden, moet u de draadloze module uitschakelen of verwijderen (waarmee het draadloze signaal wordt uitgeschakeld), om te voorkomen dat de werking van andere elektronische apparaten kan worden gestoord. Wacom aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor directe schade of gevolgschade. Zie voor meer informatie het hoofdstuk over de garantie in de gids Belangrijke productinformatie.
Schakel uw tablet uit op locaties waar elektronische apparaten niet zijn toegestaan. Omdat uw tablet storingen kan veroorzaken in andere elektronische apparaten op bepaalde locaties waar het gebruik van elektronische apparaten niet is toegestaan, bijvoorbeeld in een vliegtuig, dient u uw tablet uit te schakelen door de USB-connector van dit product los te koppelen van uw computer.
57
57

DE DRAADLOZE VERBINDING OPTIMALISEREN

Als de schermcursor traag reageert op bewegingen van de pen op de tablet, als de schermcursor vaak van plaats 'verspringt', of als u veel te veel rechte lijnen ziet wanneer u in grafische toepassingen tekent, kan dit erop wijzen dat via de draadloze verbinding niet alle gegevens van de tablet met de nodige snelheid kunnen worden verstuurd. Dit kan het gevolg zijn van interferentie van andere radiobronnen, belemmeringen in het pad van de radiogolven, een te grote afstand van de computer, of een combinatie van al deze factoren.
De draadloze verbinding verbeteren en de prestaties van de tablet optimaliseren:
Verwijder alle metalen objecten die zich bevinden tussen Intuos Pro en de draadloze Wacom-ontvanger die op uw computer is aangesloten.
Sluit een USB-verlengkabel op de draadloze ontvanger aan en plaats de ontvanger op uw bureau of in het zicht van Intuos Pro.
Plaats de tablet dichter bij de computer.
Schakel alle andere apparaten uit die in het 2,4-GHz radiospectrum zitten, bijvoorbeeld mobiele telefoons enz. of plaats hun antennes verder van uw computer af.
Inhoudsopgave Index
57
IndexInhoudsopgave
Sluit de USB-kabel aan op Intuos Pro en een primaire USB-poort op uw computer, of op een actieve USB-hub.
De batterij wordt opgeladen als de USB-kabel is aangesloten en de batterij niet volledig is opgeladen.
Als u de tablet op deze manier elke dag gebruikt, moet u de batterij ongeveer 4 uur opladen. Het opladen van een lege batterij duurt ongeveer 6 uur. De daadwerkelijke oplaadtijd is afhankelijk van het batterijniveau en op welke manier u de tablet gebruikt tijdens het opladen.
Een USB-verbinding schakelt de draadloze modus uit.
Belangrijk:
Koppel wanneer de batterij wordt opgeladen, de USB-kabel niet los van de computer of van de actieve USB-hub. Een inactieve hub levert waarschijnlijk onvoldoende stroom om de batterij op te laden, wat gevolgen heeft voor de werking van de tablet.
Wanneer u de tablet niet met een USB-kabel op de computer hebt aangesloten, kunt u de batterij opladen met een standaardadapter met een uitgangsspanning van 5V. U kunt de batterij zo echter niet snel opladen.
Zie voor meer informatie de productgegevens op de website van Wacom.
IndexInhoud
58
58

BATTERIJ- EN STROOMBEHEER

In dit gedeelte leest u meer over de functies voor batterij- en stroombeheer van de Intuos Pro-tablet wanneer de tablet is geconfigureerd voor draadloze bediening. Lees de volgende gedeelten door.
De batterij laden Status van batterij en draadloze verbinding Stroombesparingsfuncties

DE BATTERIJ LADEN

Laad de batterij volledig op voordat u de Intuos Pro-tablet voor de eerste keer draadloos gaat gebruiken.
Waarschuwing: zie de gids Belangrijke productinformatie voor veiligheidsmaatregelen.
Tips
:
Wanneer er wordt opgeladen, moeten de batterij en de draadloze Wacom-module in de tablet zijn geplaatst.
U controleert de oplaadstatus van de batterij door het controlepaneel van de Wacom-tablet te openen, op F
UNCTIES te klikken en het tabblad DRAADLOOS te selecteren. Zie status van batterij en
draadloze verbinding.
Werk optimaal draadloos. Zie stroombesparingsfuncties
en informatie over de gebruiksduur van de
batterijen.
Inhoudsopgave Index
58
IndexInhoudsopgave
Het pictogram voor de batterijstatus geeft aan dat de tablet wordt gebruikt en geeft bij benadering de resterende batterijlading aan.
Een pictogram van een stekker betekent dat de tablet via de USB­kabel op elektriciteit werkt en dat de batterij wordt opgeladen.
Een vinkje betekent dat de batterij volledig is opgeladen.
Er verschijnt een waarschuwingspictogram wanneer de batterijlading beneden de 20% is.
De daadwerkelijke feedback kan variëren, afhankelijk van de status en het besturingssysteem van uw tablet.
Zie ook stroombesparingsfuncties
.
Met de schuifregelaar kunt u de tablet in de stroombesparingsmodus zetten.
Geeft het pictogram van de batterijstatus weer of verbergt deze.
IndexInhoud

STATUS VAN BATTERIJ EN DRAADLOZE VERBINDING

In de draadloze modus krijgt u extra informatie over uw Intuos Pro-tablet.
Een statuslampje van de tablet kan het volgende aangeven:
Knipperend De draadloze modus wordt tot stand gebracht. Aan De draadloze modus is ingeschakeld. Off (Uit) De slaapstand of de draadloze modus is uitgeschakeld.
Het statuslampje van de batterij op de draadloze Wacom-module kan het volgende aangeven:
Oranje De tablet is met een USB-kabel aangesloten en de
batterij van de tablet wordt opgeladen.
Groen De tablet is met een USB-kabel aangesloten en de
batterij van de tablet is volledig opgeladen.
Off (Uit) De tablet is met een USB-kabel aangesloten en bevindt
zich in de USB-onderbrekingsmodus of in de USB­verbindingsmodus.
De USB-kabel is losgekoppeld en de batterij wordt niet opgeladen.
De USB-kabel is losgekoppeld en de tablet wordt draadloos gebruikt.
59
59
Een pictogram in het systeemvak (Windows) of op de menubalk (Mac) geeft de status van de batterij
aan. Wijs het pictogram aan met de cursor op het scherm voor meer informatie.
Wanneer de tablet is ingesteld voor draadloos gebruik, kunt u de draadloze opties en de batterijstatus
van de tablet bekijken via het controlepaneel van de Wacom-tablet. Open het controlepaneel, klik op F
UNCTIES en selecteer het tabblad DRAADLOOS.
Inhoudsopgave Index
59
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
60
60

STROOMBESPARINGSFUNCTIES

Wanneer Intuos Pro is ingesteld voor draadloos gebruik, worden er een aantal stroombesparende functies gebruikt om te besparen op de batterijstroom en om de prestaties te verbeteren.
Stroombesparings­modus
De tablet gaat over in de stroombesparingsmodus wanneer er 2 minuten geen invoer is geweest. Deze tijd kan worden gewijzigd in het controlepaneel van de Wacom-tablet. Zie status van batterij en draadloze verbinding
.
U kunt de tablet uit de stroombesparingsmodus halen door de tablet aan te raken, op een ExpressKey te drukken of de pen in nabijheid van de tablet te houden, afhankelijk van welk model tablet u hebt.
Slaapstand De tablet gaat over in de slaapstand:
Als er meer dan 4 seconden geen draadloze verbinding is, doordat u de computer bijvoorbeeld uitschakelt, met de tablet buiten het bereik van de computer komt of de draadloze ontvanger loskoppelt. U kunt weer verder werken als u het probleem hebt opgelost en met de tablet binnen het bereik van de computer bent. Druk vervolgens op de aan-uitknop op de draadloze Wacom-module. Zie de tablet testen
.
Als er gedurende 30 minuten niets met de tablet is gedaan.
Wanneer de batterij bijna leeg is. Laad in dat geval direct de batterij op.
U haalt de tablet uit de slaapstand
door eerst op de schakelknop of de aan/uit­knop van de draadloze module te drukken. Raak afhankelijk van het tabletmodel het tabletoppervlak met een vinger of de pen aan. Ga vervolgens met uw vinger of de pen over de tablet om Intuos Pro volledig te activeren.
Belangrijk: bespaar op de batterij door de draadloze module uit te schakelen wanneer u de tablet niet gebruikt. Schakel de draadloze module uit door op de aan-uitknop te drukken. Anders moet de tablet mogelijk opnieuw worden opgeladen om de tablet draadloos te gebruiken. Zie informatie over
de gebruiksduur van de batterijen.
Inhoudsopgave Index
60
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
61
61

INFORMATIE OVER DE GEBRUIKSDUUR VAN DE BATTERIJEN

Als u de Intuos Pro draadloos gebruikt, is de levensduur van de batterijen afhankelijk van het gebruik en het model van uw tablet. Als u bijvoorbeeld een klein of middelgroot tablet gebruikt, dan kunt u een volle dag draadloos werken. Als u een groot model Intuos Pro-tablet hebt, kunt u vanwege de grotere omvang een halve dag draadloos werken. Wacom raadt u aan een extra batterij te kopen. Zie onderdelen en
accessoires bestellen.
Alle batterijen slijten na verloop van tijd en verliezen daardoor capaciteit. De gemiddelde levensduur van lithium-ionbatterijen is twee tot drie jaar, ook als ze niet worden gebruikt. De levensduur en de prestaties van lithium-ionbatterijen worden niet verbeterd door cycling (ontladen en opnieuw opladen).
Laad de batterij altijd op wanneer op het scherm wordt gewaarschuwd dat de batterij bijna leeg is. Zie ook stroombesparingsfuncties
De tablet gebruikt batterijstroom wanneer de draadloze Wacom-module is ingeschakeld. Om te voorkomen dat de batterij helemaal leeg is, gaat de tablet over in de slaapstand als de batterij bijna leeg is. De batterij moet in dat geval worden opgeladen.
Zelfs in de slaapstand wordt er stroom verbruikt, waardoor de batterij langzaam leeg raakt. Het verdient aanbeveling de batterij volledig op te laden en de draadloze module uit te schakelen als u de tablet enkele dagen niet gaat gebruiken.
Wanneer de hoeveelheid stroom in de batterij onder een minimaal beveiligingsniveau komt, belemmert een intern beveiligingscircuit in de batterij dat de batterij kan worden opgeladen.
Als een bijna lege batterij lange tijd in de tablet blijft zitten, kan de batterij nog leger raken omdat de tablet een klein beetje stroom blijft gebruiken en kan de batterij daardoor zo leeg worden dat het interne beveiligingscircuit wordt geactiveerd. Als dit gebeurt, kunt u de batterij niet meer opladen. Als u de tablet lange tijd niet gebruikt, moet u de batterij uit de tablet halen om de levensduur van de batterij te verlengen.
U kunt een lithium-ionbatterij die te ver leeg is geraakt, niet meer opladen.
.
Als u de batterij lange tijd (een maand of langer) niet gaat gebruiken, kunt u het verouderingsproces van de batterij vertragen door deze gedeeltelijk (niet geheel) opgeladen op een koele plaats te bewaren. De aanbevolen lading is ongeveer 40% van een volle batterijlading voor gebruik. Als u de tablet en de batterij beide opbergt, hoeft u de batterij niet te verwijderen. Het wordt echter aangeraden altijd de batterij te verwijderen als u de tablet opbergt.
Houd er wel rekening mee dat u de batterij waarschijnlijk niet meer kunt opladen als u die 6 maanden achter elkaar niet hebt gebruikt.
U dient een nieuwe batterij voor uw tablet te kopen als de batterij niet goed meer kan worden opgeladen. Zie onderdelen en accessoires bestellen
Waarschuwing: zie de gids Belangrijke productinformatie voor veiligheidsinstructies.
.
Inhoudsopgave Index
61
IndexInhoudsopgave
Plaats een nieuwe batterij. Plaats de batterij voorzichtig onder de
getoonde hoek om te voorkomen dat u de contactpunten beschadigt.
Verwijder de oude batterij. Trek de batterij iets omhoog
voordat u die verwijdert.
IndexInhoud
62
62

BATTERIJ VERVANGEN

Als de batterij van uw tablet zijn levensduur heeft overschreden en niet meer (goed) kan worden opgeladen, moet u deze vervangen. Gebruik uitsluitend oplaadbare batterijen die geschikt zijn voor uw tablet. Zie onderdelen en accessoires bestellen
Belangrijk: gebruik uitsluitend een Wacom-batterij die geschikt is voor uw tablet.
De oplaadbare batterij vervangen:
1. Draai de tablet om. Verwijder de klep van het opbergvak voor de draadloze module. Middelgrote en grote tabletten hebben twee kleppen: één klep voor de draadloze module en één klep van het vak voor de oplaadbare batterij. Kleinere tabletten zijn uitgerust met een enkele klep. Verwijder de klep van de tabletbehuizing.
2. Verwijder voorzichtig de oude batterij (zie de afbeeldingen hieronder).
3. Plaats een nieuwe batterij. Zorg dat de polen van de nieuwe batterij zich op één lijn bevinden met de contactpunten in de tablet (zie de afbeelding rechts). Druk de batterij in het batterijvak.
4. Plaats de klep van het opbergvak voor de draadloze module. Zorg dat u de klep op de juiste manier aanbrengt.
5. Sluit de USB-kabel aan en laad de batterij volledig op. Zie de batterij laden
voor meer informatie.
.
Belangrijk: wanneer u de batterij vervangt, moet u deze niet op een hard oppervlak laten vallen. De batterij kan interne schade oplopen wanneer u hem op een hard oppervlak laat vallen en moet in die gevallen worden vervangen, zelfs als er geen zichtbare schade is. Dit voorkomt latere schade die zich kan voordoen wanneer de batterij is geïnstalleerd en er een kortsluiting of lek ontstaat.
Waarschuwing: zie de gids Belangrijke productinformatie voor veiligheidsinstructies.
Op vele plaatsen zijn vrijwillige of verplichte recyclingprogramma's van kracht voor batterijen. Volg bij het recyclen van batterijen alle van toepassing zijnde regels met betrekking tot veiligheidsmaatregelen voor lithium-ionbatterijen, zoals staat beschreven in de gids Belangrijke productinformatie. Houd batterijen buiten het bereik van kinderen. Vervang oude batterijen tijdig.
Inhoudsopgave Index
62
IndexInhoudsopgave
Houder
IndexInhoud
63

DRAADLOZE MODULE VERWIJDEREN

De draadloze module verwijderen:
1. Draai de tablet om. Verwijder de klep van het opbergvak voor de draadloze module. Middelgrote en grote tabletten hebben twee kleppen: één klep voor de draadloze module en één klep van het vak voor de oplaadbare batterij. Kleinere tabletten zijn uitgerust met een enkele klep. Verwijder de klep van de tabletbehuizing.
2. Maak de module met uw nagel of met iets anders (geen metaal) los. U kunt ook de houder van de draadloze module gebruiken die bij uw draadloze Wacom-accessoirekit werd geleverd. Plaats de houder van de draadloze module op de draadloze module. Gebruik de houder als haak om de draadloze module los te trekken en schuif de module uit de tablet.
3. Druk de houder in de sleuf voor de draadloze module.
63
4. Plaats de klep van het opbergvak voor de draadloze module. Zorg dat u de klep op de juiste manier aanbrengt.
5. Berg de draadloze module op een veilige plek op.

OPBERGVAK VOOR DRAADLOZE ONTVANGER

De draadloze module van Wacom is specifiek bedoeld voor mobiel gebruik. Sluit deze module op een USB-poort van uw computer aan. Laat de draadloze module aangesloten, zodat de ontvanger altijd bij uw tablet kan worden gebruikt, zelfs als u uw Intuos Pro meeneemt buiten kantoor.
De draadloze ontvanger kan ook in uw Intuos Pro-tablet worden opgeborgen. De ontvanger in de tablet opbergen:
1. Open het klepje van het opbergvak voor de draadloze ontvanger met uw nagel of iets anders (geen metalen voorwerp).
2. Terwijl u het klepje van dit opbergvak opent, schuift u de houder enigszins naar buiten.
3. Plaats de ontvanger in de houder.
4. Duw de houder volledig in de behuizing van de tablet en sluit het klepje.
U haalt de ontvanger uit de tablet van de tablet. Verwijder de ontvanger uit de houder. Schuif de houder weer naar binnen en sluit het klepje.
Inhoudsopgave Index
door het vak te openen. Schuif de houder gedeeltelijk uit de behuizing
63
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
64
64

DE DRAADLOZE VERBINDING TESTEN

Er brandt een statuslampje op de tablet wanneer de tablet correct is aangesloten en door de computer als USB-apparaat is geregistreerd. Als u problemen ondervindt met de draadloze verbinding, voert u de volgende controles uit.
1. Controleer eerst de algemene probleemoplossing
2. Controleer of de draadloze module is ingeschakeld. Zie status van batterij en draadloze verbinding
3. Controleer of de draadloze module en ontvanger op de juiste manier zijn geïnstalleerd. Zie draadloze
bediening instellen.
4. Controleer de batterijstroom. Zie status van batterij en draadloze verbinding sluit u de USB-kabel aan om de batterij op te laden. Zie de batterij laden
5. Schakel de draadloze module uit en weer in.
6. Plaats de tablet dichter bij de computer. Controleer of er zich geen metalen voorwerpen of massieve voorwerpen tussen de tablet en de computer bevinden.
7. Open het controlepaneel van de Wacom-tablet en klik op de knop O verschijnt, klikt u op de knop D over de tablet. Controleer bij D knop S
LUITEN om het dialoogvenster te sluiten.
IAGNOSE... Het dialoogvenster DIAGNOSE bevat dynamische informatie
RAADLOZE MODUS of deze AAN staat. Wanneer u klaar bent, klikt u op de
procedures.
.
. Als de batterij bijna leeg is,
.
VER. In het dialoogvenster dat
Indien deze tests geen goed resultaat opleveren, is uw hardware wellicht defect. Zie tec hn is ch e
ondersteuningsdiensten.
Inhoudsopgave Index
64
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
65
65

PROBLEEMOPLOSSING

Mocht u toch een probleem ondervinden, dan raadt Wacom u aan het volgende te doen:
1. Als het stuurprogramma voor uw tablet niet goed wordt geladen, voert u eerst de handelingen uit die in het foutbericht op het scherm worden aanbevolen. Als u daarmee het probleem niet kunt verhelpen, raadpleegt u de procedures voor het oplossen van problemen in dit hoofdstuk.
2. Raadpleeg de probleemoplossingstabellen voorgestelde oplossing uitproberen.
3. Ga naar http://wacom.com en kies de Wacom-website voor uw regio om de Veelgestelde vragen over het product te raadplegen.
4. Als zich een compatibiliteitsconflict voordoet tussen Intuos Pro en een nieuw hardware- of softwareproduct, raadpleegt u software-updates verkrijgen Wacom werkt het stuurprogramma regelmatig bij om de compatibiliteit met nieuwe producten te garanderen.
5. Test uw tablet en Intuos Pro-invoerapparaten. Zie de tablet testen en bedieningselementen en
invoerapparaten testen.
6. Als de in deze handleiding vermelde suggesties het probleem niet verhelpen, neemt u contact op met de ondersteuning van Wacom. Zie technische ondersteuningsdiensten ondersteuning in uw regio.
. Uw probleem wordt er wellicht in beschreven, en u kunt de
voor informatie over het downloaden van nieuwe stuurprogramma's.
voor informatie over
De tablet testen Bedieningselementen en invoerapparaten testen Probleemoplossingstabellen Technische ondersteuningsdiensten Software-updates verkrijgen
Inhoudsopgave Index
65
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud

DE TABLET TESTEN

1. Schakel uw computer in en wacht tot het systeem volledig is geladen.
2. Controleer de USB-aansluiting. Er brandt een statuslampje op de tablet wanneer de tablet correct is aangesloten en door de computer als USB-apparaat is geregistreerd. Als dat niet het geval is:
Controleer u of de USB-kabel goed is aangesloten op een actieve USB-poort op de computer.
Controleert of de USB-kabel van uw tablet is beschadigd.
Als u de tablet op een USB-hub aansluit (of op een hub-apparaat zoals een toetsenbord met
USB-poorten), controleert u of de USB-hub juist op de computer is aangesloten en actief is.
Als een statuslampje niet gaat branden nadat u de computer hebt ingeschakeld en deze volledig
is opgestart, is de USB-poort wellicht niet actief. Controleer of u de tablet hebt aangesloten op een actieve USB-poort.
Sluit de tablet op een andere USB-poort aan of op de USB-poort van een andere computer.
Wanneer u problemen ondervindt met de voeding van de tablet (het statuslampje gaat niet
branden), sluit u de tablet rechtstreeks aan op de USB-poort van de computer. Maak tijdelijk geen gebruik van externe hubs tot het systeem de tablet herkent en de tablet werkt. Wanneer de tablet eenmaal werkt, kunt u deze meestal probleemloos overbrengen naar een actieve USB-hub.
66
66
3. Controleer de aansluiting van de tablet voor het draadloze gebruik tablet wanneer de tablet correct is aangesloten en door de computer als USB-apparaat is geregistreerd. Als dat niet het geval is:
Controleer of de draadloze module is ingeschakeld. Zie status van batterij en draadloze verbinding
Controleer of de draadloze module en ontvanger op de juiste manier zijn geïnstalleerd. Zie draadloze
bediening instellen.
Controleer de batterijstroom. Zie status van batterij en draadloze verbinding
leeg is, sluit u de USB-kabel aan om de batterij op te laden. Zie de batterij laden
Schakel de draadloze module uit en weer in.
Plaats de tablet dichter bij de computer. Controleer of er zich geen metalen voorwerpen of
massieve voorwerpen tussen de tablet en de computer bevinden.
. Er brandt een statuslampje op de
. Als de batterij bijna
.
.
Inhoudsopgave Index
66
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
67
67
4. Controleer de pen. Als het stuurprogramma van uw tablet niet goed wordt geladen, is peninvoer niet beschikbaar. (U kunt wel de penpunt gebruiken om de schermcursor te verplaatsen en te klikken, maar u kunt geen andere penfuncties gebruiken.) Installeer het stuurprogramma van de tablet.
Verplaats de pen over het actieve tabletgebied. De schermcursor hoort zich dan in dezelfde richting
over uw monitor of beeldscherm te verplaatsen.
Druk de penpunt op het tabletoppervlak. Het statuslampje moet feller gaan branden.
Houd vervolgens, zonder druk op de penpunt toe te passen, de penpunt op ongeveer 10 mm van
het oppervlak van de tablet en druk op de zijschakelaar. Het statuslampje moet weer feller gaan branden.
Draai de pen om en druk de gum op het tabletoppervlak. Het statuslampje moet weer feller gaan
branden.
Zie ook bedieningselementen en invoerapparaten testen
en een pen testen.
5. Controleer de aanraakinvoer. Probeer de schermcursor te bewegen door uw vinger over het tabletoppervlak te bewegen. Tik vervolgens op een item om dit te selecteren. Het statuslampje moet helder branden als u het actieve gebied van uw tablet aanraakt.
Als het stuurprogramma voor uw tablet niet goed wordt geladen, worden algemene aanraakbewegingen wel herkend, maar andere handelingen en bewegingen niet. Als bewegingen niet worden herkend, installeer dan het stuurprogramma van de tablet opnieuw.
6. Controleer de ExpressKeys. Zie bedieningselementen en invoerapparaten testen
en De ExpressKeys
testen.
7. Controleer de Touch Ring. Zie bedieningselementen en invoerapparaten testen
en De Touch Rings
testen.
8. Controleer alle andere apparaten, zoals de optionele Intuos Pro-muis. Zie bedieningselementen en
invoerapparaten testen.
Indien een of meerdere tests geen goed resultaat opleveren, is uw hardware wellicht defect. Zie technische
ondersteuningsdiensten.
Gebruik na de test het controlepaneel van de Wacom-tablet om de tablet en de invoerapparaten te configureren voor elke willekeurige aangepaste instelling die u eerder hebt gebruikt.
Inhoudsopgave Index
67
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
68
68

BEDIENINGSELEMENTEN EN INVOERAPPARATEN TESTEN

Als de bedieningselementen of invoerapparaten van de Intuos Pro niet naar verwachting functioneren, is het raadzaam om eerst de toegewezen functies te controleren of de standaardinstellingen van de pen te herstellen. Doe dit ook als u een aanraakgevoelig tablet hebt en problemen ondervindt met de aanraakinvoer.
Een snelle manier om de standaardinstellingen van een apparaat te herstellen, is door het apparaat uit de
PPARAAT in het regelpaneel te verwijderen. U doet dit door het apparaat te selecteren en vervolgens in
lijst A de lijst A apparaat wordt weer aan de lijst A
Open het controlepaneel van de Wacom-tablet en klik op de knop O
PPARAAT op de knop [ – ] te klikken. Plaats het apparaat vervolgens terug op de tablet. Het
PPARAAT toegevoegd, met de standaardinstellingen.
VER. In het dialoogvenster dat
verschijnt, klikt u op de knop D
IAGNOSE... Het dialoogvenster DIAGNOSE bevat dynamische informatie
over de tablet, uw hulpmiddel(en) en alle informatie over aanraakgevoelige tabletten.
Als er meerdere tabletten op uw systeem zijn aangesloten, selecteert u de tablet die u gaat testen in de kolom T
Gebruik de informatie in het dialoogvenster D
Opmerking: als een apparaatknop is ingesteld op T
ABLETINFO.
IAGNOSE bij het testen van uw tablet en invoerapparaten.
AARTMENU of OPENEN/UITVOEREN..., wordt de functie
uitgevoerd wanneer u op de knop drukt. In dat geval is het handig om de functie van de knop te wijzigen voordat u de test start.
De ExpressKeys testen De Touch Ring testen Een pen testen
Inhoudsopgave Index
68
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
69
69

DE EXPRESSKEYS TESTEN

1. Open het dialoogvenster DIAGNOSE en houd de kolom TABLETINFO in de gaten terwijl u elke ExpressKey test. Let erop dat u in de kolom T
ABLETINFO de tablet selecteert die u test.
2. Test de ExpressKeys door ze een voor een in te drukken. Telkens als u op een toets drukt, verschijnt het nummer dat bij de toets hoort naast de categorie L
3. Wanneer u klaar bent, klikt u op de knop S
LUITEN om het dialoogvenster te sluiten.
INKERKNOPPEN.

DE TOUCH RING TESTEN

1. Open het dialoogvenster DIAGNOSE en bekijk de kolom TABLETINFO terwijl u de Touch Ring test. Let erop dat u in de kolom T
2. Beweeg uw vinger over de gehele omtrek van de Touch Ring. Terwijl u uw vinger op de Touch Ring plaatst en beweegt, verschijnt er een L Ring aangeeft.
3. Druk op de schakelknop om tussen de vier aanpasbare modi te schakelen. Bij het schakelen tussen de instellingen gaat een bijbehorend statuslampje branden. In het dialoogvenster D status van de knoppen ook weergegeven bij L
Als er functies op O
VERSLAAN zijn ingesteld, wordt het overeenkomstige statuslampje overgeslagen
in de schakelreeks.
4. Wanneer u klaar bent, klikt u op de knop S
ABLETINFO de tablet selecteert die u test.
INKERAANRAAK-nummer dat de huidige vingerpositie op de Touch
IAGNOSE, wordt de
INKERKNOPPEN.
LUITEN om het dialoogvenster te sluiten.
Belangrijk: sommige toepassingen kunnen de functies van de ExpressKeys of de Touch Ring vervangen en aansturen. Sluit tijdens het testen van de Touch Ring eventueel alle toepassingen behalve het regelpaneel van de Wacom-tablet. Zie Geïntegreerde toepassingen gebruiken
voor
meer informatie.
Inhoudsopgave Index
69
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
70
70

EEN PEN TESTEN

1. Open het dialoogvenster DIAGNOSE, kijk naar de kolom INFO OVER AANWIJSAPPARAAT en breng uw Intuos Pro-apparaat op minder dan 10 mm van het actieve gebied van de tablet. Er verschijnen normaal gesproken waarden voor N dan een tablet op het systeem is aangesloten, moet u ervoor zorgen dat u in de kolom T
TABLET selecteert waarvoor u de invoerapparaten gaat testen.
2. Verplaats het apparaat over het tabletoppervlak. Als het goed is, geven de X- en Y-waarden de positie van het apparaat aan.
3. Test de schakelaars van de pen. Het statuslampje van de tablet gaat feller branden wanneer u met de penpunt klikt, op de zijschakelaar drukt of met de gum van de pen op de tablet drukt.
Klik met de penpunt op het tabletoppervlak. De waarden voor S
D
RUK verandert van circa 0% wanneer u geen druk uitoefent in circa 100% wanneer u maximale
druk uitoefent.
Druk op de zijschakelaar zonder de tablet aan te raken met de penpunt. De waarde van
CHAKELAARS verandert. Doe dit voor beide standen van de zijschakelaar van de Intuos Pro Pen.
S
ABIJHEID, NAAM APPARAAT, SOORT APPARAAT en APPARAAT S/N. Indien er meer
ABLETINFO de
CHAKELAARS en DRUK veranderen.
Pen De waarden van
SCHAKELAARS
Airbrush De waarden van
SCHAKELAARS
Druk met de gum op de tablet. De waarden voor S
RUK verandert van circa 0% wanneer u geen druk uitoefent in circa 100% wanneer u maximale
D
Punt = 1 Zijschakelaar (onderste stand) = 2 Zijschakelaar (bovenste stand) = 3 Gum = 1 Punt = 1 Zijschakelaar = 2 Gum = 1
CHAKELAARS en DRUK veranderen.
druk uitoefent.
Draai bij de optionele Airbrush het muiswieltje naar voren. De waarde van W
IEL wordt verlaagd naar
ongeveer 0 wanneer het muiswieltje helemaal naar voren is gerold. Beweeg het muiswieltje naar achteren. De waarde van W
IEL wordt verhoogd naar ongeveer 1000 wanneer het muiswieltje
helemaal naar achteren is gerold.
4. Test de kanteling van de X-as door de pen vanuit een verticale positie naar rechts te bewegen. De waarde voor X­positie naar links. De X-
KANTELING verandert van ongeveer 0 naar +60. Beweeg het apparaat vervolgens vanuit een verticale
KANTELING moet worden gewijzigd van ongeveer 0 naar -60.
5. Test de kanteling van de Y-as door de pen vanuit een verticale positie naar de onderkant van de tablet te bewegen. De Y­naar de bovenkant van de tablet. De Y-
KANTELING moet worden gewijzigd van ongeveer 0 naar +60. Beweeg het apparaat nu
KANTELING moet worden gewijzigd van ongeveer 0 naar -60.
6. Test de rotatiefunctie voor de optionele Art Pen door de penpunt op het tabletoppervlak te plaatsen en de pen langzaam om zijn as te draaien. Tijdens het draaien van de pen verandert de waarde van R
7. Wanneer u klaar bent, klikt u op de knop S
LUITEN om het dialoogvenster te sluiten.
OTATIE.
Inhoudsopgave Index
70
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
71
71

PROBLEEMOPLOSSINGSTABELLEN

Raadpleeg de volgende tabellen als u problemen ondervindt met de Intuos Pro-apparaten of de Intuos Pro­tablet. Uw probleem wordt er wellicht in beschreven, en u kunt de voorgestelde oplossing uitproberen.
Ga voor meer informatie naar de ondersteuningspagina van de Wacom-website op http://wacom.com.
Algemene problemen Problemen met de pen Problemen met aanraken Problemen met de draadloze verbinding Windows-specifieke problemen Mac-specifieke problemen

ALGEMENE PROBLEMEN

Op de computer is geen USB­poort beschikbaar.
Het statuslampje van de tablet is niet verlicht.
De computer schakelt niet naar stand-by.
De schermcursor is niet stabiel en springt over het scherm bij gebruik van de tablet.
De tablet is ingesteld op E
XPRESSKEYS RECHTS
XPRESSKEYS LINKS), maar
(of E op het aanmeldscherm lijkt de tablet ondersteboven te werken.
In bepaalde toepassingen voeren de ExpressKeys of Touch Ring andere functies uit dan de functies die zijn ingesteld in het regelpaneel van het Wacom-tablet.
Controleer of er een USB-poort beschikbaar is op een USB-hub. Als dat het geval is, dient u een USB-hub of USB-kaart toe te voegen.
Controleer of de USB-kabel van de tablet correct is aangesloten op de tablet en op een actieve USB-poort.
Als de tablet wordt aangesloten op een USB-hub, moet u controleren of de hub is aangesloten op een actieve USB-poort en of de hub actief is.
Sluit de tablet op een andere USB-poort aan of gebruik een andere USB-kabel.
Zie ook problemen met de draadloze verbinding
als u Intuos Pro in
de draadloze modus gebruikt. Wanneer u geen gebruik maakt van uw Intuos Pro-invoerapparaten,
mogen deze zich niet op de tablet bevinden. Indien dit toch gebeurt, blijft de tablet gegevens verzenden en schakelt de computer niet over naar stand-by.
Opmerking: omdat sommige voorwerpen van metaal of ander
geleidend materiaal er ook voor kunnen zorgen dat de tablet gegevens verzendt, dient u het tabletoppervlak vrij te houden van voorwerpen als u de tablet niet gebruikt.
In sommige gevallen kunnen de radiofrequenties van een computerbeeldscherm of een radio voor storingen zorgen. Als er zich storingen voordoen, plaatst u de tablet op minstens 15 cm van het scherm of stelt u een andere vernieuwingsfrequentie of resolutie in voor het beeldscherm.
Installeer het stuurprogramma van de tablet opnieuw en wijzig de standaardoriëntatie van de tablet. Zie het stuurprogramma installeren
.
Sommige toepassingen kunnen de ExpressKey- en Touch Ring­functies vervangen en regelen. Zie Geïntegreerde toepassingen
gebruiken.
Wanneer u toepassingsspecifieke instellingen gebruikt, moeten de instellingen voor de actieve toepassing zijn bijgewerkt.
Inhoudsopgave Index
71

PROBLEMEN MET DE PEN

IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
72
72
De pen kan de schermcursor niet positioneren of werkt helemaal niet.
Als het stuurprogramma van uw tablet niet goed wordt geladen, is peninvoer niet beschikbaar.
U kunt wel de penpunt gebruiken om de schermcursor te verplaatsen en te klikken, maar u kunt geen andere penfuncties gebruiken.
Voor tabletmodellen voor zowel pen- als aanraakinvoer worden de algemene aanraakbewegingen wel herkend, maar andere handelingen en bewegingen niet.
Installeer het stuurprogramma van de tablet.
De pen kan niet tekenen of inkten met drukgevoeligheid.
In sommige toepassingen moet de functie voor drukgevoeligheid in de toepassing of het geselecteerde invoerapparaat eerst worden ingeschakeld.
Controleer ook of uw toepassing drukgevoeligheid ondersteunt.
Klikken gaat moeilijk. Stel een lagere G
EVOELIGHEID VAN PUNT in. Zie de gevoeligheid van de
punt en het dubbelklikken instellen.
Dubbelklikken gaat moeilijk. Zorg dat u twee keer snel achter elkaar op dezelfde plaats op het
actieve tabletgebied klikt. Dubbelklikken kunt u het beste met de zijschakelaar doen.
Open het Wacom-controlepaneel en ga naar het tabblad P Probeer de D
EVOELIGHEID VAN PUNT in.
G Stel een ExpressKey in om te
UBBELKLIKAFSTAND PENPUNT te vergroten of stel een lagere
DUBBELKLIKKEN en gebruik deze toets om
EN.
te dubbelklikken.
De pen selecteert alles en blijft tekenen.
De gum selecteert alles of blijft gummen.
Windows eenmaal te klikken. Zie klikken
Open het Wacom-controlepaneel en ga naar het tabblad P de schuifknop G knop A
bedieningselementen en invoerapparaten testen
De penpunt is mogelijk versleten. Zie de penpunt vervangen Open het Wacom-controlepaneel en ga naar het tabblad G
Verplaats de schuifknop G selecteer de knop A K
LIKDREMPEL. Raadpleeg bedieningselementen en invoerapparaten
: stel uw systeem zo in dat u programma's kunt starten door
.
EN. Verplaats
EVOELIGHEID VAN PUNT naar KRACHTIG of selecteer de
ANPASSEN... en verhoog de waarde van KLIKDREMPEL. Raadpleeg
als dit niet helpt.
.
UM.
EVOELIGHEID VAN GUM naar KRACHTIG of
ANPASSEN... en verhoog de waarde van
testen als dit niet helpt.
U ziet een vertraging op het scherm aan het begin van pen- of inktstreken.
Open het Wacom-controlepaneel en ga naar het tabblad P Probeer de D zet u de schuifregelaar van de D
UBBELKLIKAFSTAND PENPUNT te vergroten. Als dit niet werkt,
UBBELKLIKAFSTAND PENPUNT op UIT.
EN.
Op deze manier schakelt u de Dubbelklik-Assistent uit. Schakel de functies voor digitaal inkten van uw besturingssysteem uit.
U moet hard op de pen drukken om te klikken, te tekenen of te schrijven.
Open het Wacom-controlepaneel en ga naar het tabblad P de schuifregelaar op de schuifbalk G of selecteer de knop A
EVOELIGHEID en KLIKDREMPEL.
G
ANPASSEN... en verlaag de instellingen van
EVOELIGHEID VAN PUNT naar ZACHT
EN. Verplaats
Inhoudsopgave Index
72
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
73
73
De punt van de pen functioneert niet.
Het wijzigen van de instellingen van de pen of een ander apparaat heeft geen effect.
De zijschakelaar van de pen werkt niet.
De schermcursor springt terug.
U kunt de cursor niet naar de gewenste plaats op het scherm brengen, of de door u getekende lijnen verschijnen niet op de plaats waar de cursor zich in de grafische toepassing bevindt.
Gebruik alleen compatibele pennen van Wacom, zoals de pen die bij het product is geleverd, of een accessoire van Wacom dat bedoeld is voor gebruik met de Intuos Pro. Andere pennen werken mogelijk niet correct op de tablet.
Ga naar het tabblad P punt een
KLIKfunctie is toegewezen.
EN van het controlepaneel en controleer of aan de
Het statuslampje van de tablet moet feller gaan branden wanneer u op de punt drukt. Als dat niet zo is, is uw hardware mogelijk defect. Zie
bedieningselementen en invoerapparaten testen
.
Wijzig de instellingen voor zowel het apparaat als de toepassing waar u gebruik van maakt. Zie toepassingsspecifieke instellingen
en meerdere
apparaten gebruiken.
Gebruik alleen compatibele pennen van Wacom, zoals de pen die bij de Intuos Pro is geleverd, of een accessoire van Wacom dat bedoeld is voor gebruik met de Intuos Pro. Andere pennen werken mogelijk niet correct op de tablet.
Druk op de zijschakelaar wanneer de penpunt zich op minder dan 10 mm van het actieve gebied van de tablet bevindt. Druk hierbij niet op de penpunt.
Controleer in het controlepaneel van de Wacom-tablet of de zijschakelaar is ingesteld voor de functie die u van de toepassing en het apparaat verwacht.
Controleer ook de
MODUS VAN ZIJSCHAKELAAR. Als KLIK EN TIK is
geselecteerd, moet u eerst de zijschakelaar indrukken terwijl u de penpunt op de tablet houdt om een klikfunctie uit te voeren. Zie
geavanceerde opties
.
Het statuslampje van de tablet moet feller gaan branden wanneer u op de zijschakelaar drukt. Als dat niet zo is, is uw hardware mogelijk defect. Zie de tablet testen
.
Plaats geen Intuos Pro-apparaat op de tablet wanneer deze niet in gebruik is of wanneer u een ander aanwijsapparaat gebruikt. Als u een apparaat op de tablet laat staan, kan dat de positie van de schermcursor beïnvloeden wanneer u een ander invoerapparaat gebruikt.
Open het controlepaneel van de Wacom-tablet en selecteer het tabblad T Controleer of de ingesteld op V
ABLET-SCHERMRELATIE.
PENMODUS is geselecteerd en of SCHERMGEBIED is
OLLEDIG SCHERM voor het geselecteerde apparaat en de
geselecteerde toepassing. Als dit het probleem niet verhelpt, klikt u op de knop S
TANDAARD om de standaardinstellingen voor de tablet-
schermprojectie te herstellen. Indien het probleem nog steeds niet verholpen is, verwijdert u de voorkeursinstellingen van de tablet (zie
Windows-specifieke problemen
of Mac-specifieke problemen voor
meer informatie). Bevestig of de pen al dan niet functioneert. Zie bedieningselementen
en invoerapparaten testen.
Inhoudsopgave Index
73
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
74
74
Als u de pen gebruikt om de Touch Ring te bedienen, is het
De Touch Ring is ontworpen om te worden bediend met uw vinger en
werkt niet met de penpunt. mogelijk dat de Touch Ring niet goed werkt.
Wanneer de Intuos Pro zich in een systeem met meerdere beeldschermen bevindt, kunt u de pen niet gebruiken om de andere beeldschermen te bedienen.
U kunt de Intuos Pro en uw andere beeldschermen afwisselend
bedienen met behulp van een ExpressKey of penknop die is ingesteld
CHERM WISSELEN.
op S
Controleer of het S
is ingesteld op V
CHERMGEBIED op het tabblad TABLET-SCHERMRELATIE
OLLEDIG.
U kunt ook uw pen gebruiken om de andere beeldschermen te
bedienen in de muismodus. Als u de muismodus wilt gebruiken, stelt u
eerst een penknop in op M
om te schakelen tussen de
ODUSWISSEL.... Gebruik vervolgens de knop
PENMODUS en de MUISMODUS.

PROBLEMEN MET AANRAKEN

De aanraakinvoer werkt niet. Schakel de aanraakinvoer in door op een ExpressKey te drukken die is
ANRAKING AAN/UIT. Of u opent het controlepaneel van het
OUCH en opent het tabblad
OOMEN MET SCHUIFWIEL niet is geselecteerd in de
OOMEN MET SCHUIFWIEL niet is geselecteerd
De aanraakinvoer lijkt niet volledig te werken. De schermcursor beweegt wel, maar ingewikkeldere handelingen of bewegingen werken niet.
De tablet herkent aanraking met meerdere vingers niet goed.
In Adobe Photoshop kan niet worden in- en uitgezoomd.
In Adobe Photoshop werken de bewegingen voor scrollen en pannen niet goed.
De bewegingen voor rotatie werken niet consistent of helemaal niet.
ingesteld op A
Wacom-tablet, klikt op het pictogram T
TANDAARDGEBAREN, MIJN GEBAREN of AANRAAKOPTIES. Zorg dat de optie
S
S
CHAKEL AANRAAKINVOER IN is geselecteerd.
Als het stuurprogramma voor uw tablet niet goed wordt geladen,
worden algemene aanraakbewegingen wel herkend, maar andere
handelingen en bewegingen niet. Installeer het stuurprogramma van
de tablet.
Als u uw vingers te dicht bij elkaar houdt, herkent uw tablet twee
vingers mogelijk als één vinger. Plaats uw vingers iets verder uit elkaar.
Als de zoomfuncties niet goed werken in Photoshop, controleert u of
de functie Z
V
OORKEUREN van Photoshop.
Als de bewegingen voor aanraakinvoer niet goed werken in Photoshop,
controleert u of de functie Z
in de V
OORKEUREN van Photoshop.
Rotatie werkt mogelijk niet bij alle toepassingen op dezelfde manier.
De rotatiefunctie kan bijvoorbeeld soepel werken in stappen van 90°
of helemaal niet.
Voor de beste herkenning van deze beweging plaatst u uw vingers
diagonaal op het tabletoppervlak en houdt u ze ten minste 25 mm uit
elkaar.
Inhoudsopgave Index
74
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud

PROBLEMEN MET DE DRAADLOZE VERBINDING

75
75
Op de computer is geen USB-poort beschikbaar.
Nadat u op de aan-uitknop van de draadloze module hebt gedrukt, brandt een statuslampje op de tablet 4 seconden en gaat vervolgens uit.
Nadat u de draadloze module hebt ingeschakeld, geeft een statuslampje aan dat de tablet goed functioneert, maar kan de schermcursor niet worden verplaatst.
Er is een draadloze verbinding, maar de tablet werkt niet naar behoren.
De tablet werkt wanneer hij is aangesloten met een USB-kabel, maar wordt uitgeschakeld zodra die kabel wordt losgekoppeld.
Controleer of er een USB-poort beschikbaar is op een USB-hub. Als
dat niet zo is, gebruik dan een USB-hub of installeer een USB-kaart in
de computer.
Als er geen draadloze verbinding is, wordt de draadloze module na
4 seconden uitgeschakeld.
Controleer of de draadloze ontvanger op de juiste manier is aangesloten op een actieve USB-poort op uw computer of op een USB-hub.
Plaats de tablet dichter bij de antenne en controleer of er zich geen metalen of massieve objecten tussen de tablet en de computer bevinden.
Druk vervolgens nog een keer op de aan-uitknop om de verbinding te activeren.
Als uw tablet aanraakinvoer ondersteunt, controleer dan of u de aanraakinvoer niet hebt uitgeschakeld.
Zorg ervoor dat u de pen op de juiste manier gebruikt. Nakijken met de
Grip Pen.
Schakel de draadloze module uit en weer in. Als de batterij bijna leeg is, raadpleegt u de batterij laden
.
Controleer of u het stuurprogramma van de tablet correct hebt geïnstalleerd.
Zie ook de draadloze verbinding optimaliseren
.
Controleer of de draadloze module en ontvanger op de juiste wijze zijn geplaatst en of de draadloze module is ingeschakeld.
Controleer de batterij. Zie status van batterij en draadloze verbinding
.
Open het klepje van het vak voor de draadloze module en controleer of de batterij correct is geplaatst.
Controleer de batterij op lekken of zichtbare sporen van schade.
Laad de batterij gedurende een nacht op en probeer opnieuw. Als het probleem zich blijft voordoen, is de batterij mogelijk volledig ontladen of defect en kan deze niet meer worden opgeladen. U dient een nieuwe batterij aan te schaffen. Zie onderdelen en
accessoires bestellen.
Inhoudsopgave Index
75
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
76
76
Het statuslampje gaat niet branden nadat ik op de aan­uitknop op de draadloze module heb gedrukt.
De schermcursor of de pennenstreken reageren traag of verspringen in sommige toepassingen.
De batterij lijkt niet meer te worden opgeladen wanneer de computer in de slaapstand overgaat.
Probeer het nogmaals. Vervolgens:
1. Controleer of de draadloze Wacom-ontvanger op de juiste manier is aangesloten op een actieve USB-poort. Als u de tablet op een USB-hub aansluit, moet u controleren of de hub is aangesloten op een actieve USB-poort en of de hub actief is.
2. Controleer of de draadloze Wacom-module op de juiste manier in de tablet is geplaatst. Druk op de aan-uitknop om draadloos verbinding te maken.
3. Als het statuslampje nog steeds niet brandt, controleer dan de USB-kabel tussen de tablet en de computer.
Controleer op de draadloze module het statuslampje van de batterij. Als het lampje rood brandt, wordt de batterij opgeladen. Als het lampje groen brandt, is de batterij helemaal opgeladen. Als het lampje niet brandt, kan de batterij defect zijn. Vervang in dat geval de batterij.
4. Als de lampjes op zowel de tablet als op de draadloze module niet gaan branden, neem dan contact op met de ondersteuningsafdeling van Wacom in de regio waar u het product hebt gekocht. Zie technische ondersteuningsdiensten
Zie de draadloze verbinding optimaliseren
voor tips over het verbeteren
.
van de verbinding.
Pas indien nodig de instellingen voor energiebeheer of energiebesparing van uw systeem aan zodat de computer niet meer in de slaapstand gaat als de batterij wordt opgeladen.
Inhoudsopgave Index
76
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud

WINDOWS-SPECIFIEKE PROBLEMEN

77
77
De voorkeursinstellingen van de tablet zijn mogelijk beschadigd of u wilt de fabrieksinstellingen voor alle instellingen herstellen.
Gebruik het Wacom-hulpprogramma voor de voorkeurenbestanden van de tablet om uw voorkeuren in te stellen. Sluit alle geopende toepassingen. Klik op het pictogram S
PROGRAMMA'S. Selecteer vervolgens WACOM-TABLET en
ULPPROGRAMMA VOOR DE VOORKEURENBESTANDEN VAN DE TABLET.
H
TART en selecteer ALLE
Het verdient aanbeveling om eerst een back-up van uw tabletvoorkeuren te maken. Klik in het dialoogvenster van het
ULPPROGRAMMA VOOR DE VOORKEURENBESTANDEN VAN DE TABLET
H
ACK-UP
B
... en volg de aanwijzingen op het scherm.
op
Gebruik vervolgens het Hulpprogramma voor de voorkeurenbestanden van de tablet om de tabletvoorkeuren te verwijderen:
Eén gebruiker. Klik onder MIJN VOORKEUREN op VERWIJDEREN om de voorkeuren van de huidige gebruiker te verwijderen.
Meerdere gebruikers
ERWIJDEREN om voorkeuren voor meerdere gebruikers te
op V
. Klik onder VOORKEUREN VAN ALLE GEBRUIKERS
verwijderen. U hebt beheerdersrechten nodig om de voorkeuren van alle gebruikers te verwijderen. Start alle geopende toepassingen die de tablet herkennen opnieuw op.
U kunt de tabletvoorkeuren waarvan u een back-up hebt gemaakt herstellen door op H
ERSTELLEN... onder MIJN VOORKEUREN te klikken.
Inhoudsopgave Index
77

MAC-SPECIFIEKE PROBLEMEN

IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
78
78
Bij het opstarten verschijnt er een mededeling dat het stuurprogramma niet kan worden geladen of dat er geen tabletvoorkeursinstellingen zijn ingevoerd.
Er is bij het opstarten geen tablet gevonden. Bij een draadloze verbinding
:
Controleer of de verbinding actief is. Zie status van batterij en
draadloze verbinding.
Selecteer H Selecteer USB in het gedeelte H
ULPPROGRAMMA'S in het menu GA en start SYSTEEMPROFIEL.
ARDWARE van de INHOUDlijst. Nu moet
er een USB-tabletmodel van Wacom verschijnen. Ziet u in de lijst geen tabletmodel staan, controleer dan de draadloze verbinding.
Indien aangesloten met de meegeleverde USB-kabel
:
Controleer of de USB-kabel goed is aangesloten op een actieve USB-poort op de computer of op een USB-hub. Controleer of er een statuslampje van de tablet brandt. Als u de tablet hebt aangesloten op een USB-hub, controleer dan of de hub aangesloten en actief is.
Selecteer H Selecteer USB in het gedeelte H
ULPPROGRAMMA'S
in het menu GA en start S
ARDWARE
van de I
NHOUD
YSTEEMPROFIEL
lijst. Nu moet er
.
een USB-tabletmodel van Wacom verschijnen. Als er geen tabletmodel wordt weergegeven, controleer dan of de USB-kabel goed is aangesloten of probeer de tablet aan te sluiten op een andere USB-poort.
Indien het probleem nog steeds niet is verholpen, verwijdert u het oude stuurprogramma en installeert u het tabletstuurprogramma opnieuw.
Neem contact op met Wacom voor technische ondersteuning indien het probleem nog steeds niet is verholpen. Zie technische ondersteuningsdiensten
.
Inhoudsopgave Index
78
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
79
79
De voorkeursinstellingen van de tablet zijn mogelijk beschadigd of u wilt de fabrieksinstellingen voor alle instellingen herstellen.
Inkt werkt niet goed met de Intuos Pro.
Gebruik het Hulpprogramma Wacom-tablet om uw voorkeuren in te stellen. Sluit alle geopende toepassingen. Open de hoofdmap
OEPASSINGEN. Open de map WACOM-TABLET en voer het
T H
ULPPROGRAMMA WACOM-TABLET uit.
Het verdient aanbeveling om eerst een back-up van uw tabletvoorkeuren te maken. Selecteer in het Hulpprogramma Wacom-tablet de optie H vervolgens op B
ACK-UP... en volg de aanwijzingen op het scherm.
UIDIGE GEBRUIKER of ALLE GEBRUIKERS. Klik
Verwijder de voorkeursinstellingen van de tablet als volgt: Eén gebruiker
selecteert u H
. Wanneer het hulpprogramma wordt gestart,
UIDIGE GEBRUIKER en klikt u op VERWIJDEREN. Meld u af
en weer aan. Wanneer het stuurprogramma wordt geladen, wordt er een nieuw bestand met voorkeursinstellingen gemaakt met de fabrieksinstellingen.
Meerdere gebruikers selecteert u H
UIDIGE GEBRUIKER en klikt u op VERWIJDEREN. Meld u af
. Wanneer het hulpprogramma wordt gestart,
en weer aan. Wanneer het stuurprogramma wordt geladen, wordt er een nieuw bestand met voorkeursinstellingen gemaakt met de fabrieksinstellingen.
U kunt de tabletvoorkeuren waarvan u een back-up hebt gemaakt snel herstellen voor de het hulpprogramma op H
Opmerking: verwijder het bestand W
handmatig uit de hoofdmap L
HUIDIGE GEBRUIKER of voor ALLE GEBRUIKERS door in
ERSTELLEN... te klikken.
ACOM TABLET.PREFPANE niet
IBRARY PREFERENCE PANES.
Dit bestand mag alleen worden verwijderd wanneer het Wacom-stuurprogramma wordt verwijderd en alleen wanneer daarvoor het Hulpprogramma Wacom-tablet wordt gebruikt.
Er is mogelijk een probleem met de voorkeursinstellingen van Inkt. Verwijder het beschadigde bestand met voorkeursinstellingen als volgt. Deze voorkeursinstellingen worden weer ingeschakeld wanneer u de handschriftherkenning inschakelt.
1. Open S
YSTEEMVOORKEUREN, kies TOON ALLES en selecteer INKT.
Schakel de handschriftherkenning uit.
2. Kies de en V
THUISMAP in het menu GA. Open de mappen BIBLIOTHEEK
OORKEUREN. Verwijder de volgende voorkeuren:
COM.APPLE.INK.FRAMEWORK.PLIST
COM.APPLE.INK.INKPAD.PLIST
COM.APPLE.INK.INKPAD.SKETCH
3. Ga terug naar SYSTEEMVOORKEUREN en INKT en schakel de handschriftherkenning weer in.
4. Test de Inkt-functie met de Wacom-tablet en de Wacom-pen.
Indien dit uw probleem niet heeft verholpen, neemt u contact op met Apple Service & Support. Wacom is niet de fabrikant van de Inkt­software en is beperkt in haar vermogen om softwaretoepassingen van derden te ondersteunen.
Inhoudsopgave Index
79
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
80
80

TECHNISCHE ONDERSTEUNINGSDIENSTEN

Als u een probleem ondervindt met uw tablet, raadpleegt u eerst de installatiegids om na te gaan of de tablet correct is geïnstalleerd. Lees vervolgens de procedures voor probleemoplossing
Als u geen oplossing vindt in deze handleiding, kunt u op de Intuos Pro-installatie-cd in het opmerkingenbestand voor het door u gebruikte platform zoeken naar bijgewerkte informatie voor uw probleem. U kunt ook naar http://wacom.com gaan en de Wacom-website voor uw regio kiezen om de Veelgestelde vragen over het product te raadplegen.
Als u over een internetverbinding beschikt, kunt u de meest recente stuurprogramma's downloaden van de website van Wacom voor uw regio. Zie software-updates verkrijgen
Als het niet lukt het probleem te verhelpen en u vermoedt dat uw tablet niet correct werkt, neemt u contact op met de ondersteuning van Wacom in het gebied waar u het product hebt aangeschaft.
Als u belt, moet u voor uw computer zitten en de volgende informatie bij de hand hebben:
Deze handleiding.
Het serie- en modelnummer van de tablet. (Bevindt zich aan de onderzijde van de tablet.)
Het versienummer van het stuurprogramma. (Dit kunt u vinden op de Intuos Pro-installatie-cd of door in het controlepaneel van de Wacom-tablet te klikken op de knop I
Het merk en model van uw computer en de versie van het besturingssysteem.
Een overzicht van de randapparaten die op uw computer zijn aangesloten.
De toepassing waarin zich het probleem heeft voorgedaan en de versie van deze toepassing.
De exacte tekst van de foutberichten die op uw beeldscherm werden weergegeven.
Wat er gebeurd is en wat u deed op het moment dat het probleem optrad.
Hoe u hebt geprobeerd het probleem op te lossen.
U kunt ook contact opnemen met de Wacom-ondersteuning door naar de Wacom-website voor uw regio te gaan en een vragenformulier (e-mail) in te vullen.
.
NFO.)
.

SOFTWARE-UPDATES VERKRIJGEN

Wacom werkt het stuurprogramma regelmatig bij om de compatibiliteit met nieuwe producten te garanderen. Als er zich een compatibiliteitsconflict voordoet tussen de Intuos en nieuwe hardware of software, kan het nuttig zijn om een nieuw stuurprogramma (indien beschikbaar) van internet te downloaden.
Ga naar http://wacom.com voor ondersteuning, productstuurprogramma's of andere software-updates.

REINIGING EN ONDERHOUD

Zorg ervoor dat de pen en het schermoppervlak van de Intuos schoon blijven. Stof en vuil op de pen kunnen slijtage van het oppervlak veroorzaken. Het schermoppervlak en de pen gaan langer mee als u deze regelmatig reinigt.
Bewaar uw Intuos en pen in een schone, droge omgeving en vermijd grote temperatuurschommelingen. Kamertemperatuur is het meest geschikt voor gebruik en opslag van de tablet.
Demonteer de Intuos of de pen niet. De garantie vervalt als u het product opent.
Belangrijk: let erop dat u nooit vloeistof op de Intuos of op de pen morst. Pas vooral op dat de display, ExpressKeys of de knoppen en punt van de pen niet nat worden. Deze onderdelen bevatten namelijk gevoelige elektronische onderdelen die defect kunnen raken als hier vloeistoffen in terechtkomen.
Om krassen op de Intuos Pro door een versleten penpunt te voorkomen, raden we u aan de penpunten regelmatig te vervangen. Zie De penpunt vervangen
Gebruik voor het reinigen van de Intuos Pro of de pen een zachte, vochtige doek. U kunt de doek desgewenst vochtig maken met een sopje van water en zachte zeep. Gebruik geen andere middelen, vloeistoffen of oplosmiddelen om de tablet of pen schoon te maken.
Als u het schermoppervlak van de Intuos wilt schoonmaken, gebruikt u een antistatische doek of een licht bevochtigde doek. Druk zachtjes op het scherm, en maak het oppervlak niet nat. Gebruik geen schoonmaakmiddelen voor het reinigen van de Intuos, anders kunt u het oppervlak beschadigen. Dergelijke schade wordt niet gedekt door de garantie.
.
Inhoudsopgave Index
80
IndexInhoudsopgave
De penpunt slijt bij normaal gebruik. Door overmatige druk kan deze sneller
verslijten. Vervang de punt wanneer deze te kort of
stomp wordt.
Penpuntverwijderaar
Reservepunten
5 standaardpunten, zwart
1 flexibele punt, wit en zwart
1 penseelpunt, wit
3 harde vilten penpunten, grijs
IndexInhoud
81
81

BIJLAGE

In dit gedeelte vindt u tips over het onderhoud van uw Intuos Pro, de procedure voor het verwijderen van de tabletsoftware van de tablet, informatie over digitaal inkten en nog veel meer.
De penpunt vervangen Intuos Pro verwijderen Meerdere tabletten installeren Geïntegreerde toepassingen gebruiken Expertinstellingen importeren De optionele Airbrush en Art Pen gebruiken Werken met de optionele muis Productinformatie Onderdelen en accessoires bestellen Garantieservice

DE PENPUNT VERVANGEN

Vervang regelmatig uw penpunten voor de beste resultaten en om beschadiging van de tablet te voorkomen.
Belangrijk: vervang de penpunt als deze er als volgt uitziet:
1. Draai de onderkant van de penhouder los, zodat u bij de penpuntverwijderaar en de reservepunten kunt komen.
2. Pak de oude penpunt vast en trek deze recht uit de pen. Gebruik hierbij de penpuntverwijderaar, een pincet, een tangetje of soortgelijk instrument.
Inhoudsopgave Index
81
IndexInhoudsopgave
Vervang de punt wanneer er nog 1 mm of minder van over is.
Opmerking: penseelpunten hebben veren, zodat u een terugkoppeling waarneemt wanneer u met de
Intuos Pro Pen of de optionele Airbrush werkt. Deze worden op dezelfde manier geïnstalleerd als standaardpenpunten.
IndexInhoud
82
82
3. Schuif het uiteinde van de nieuwe penpunt recht in de penhouder. Duw de penpunt zo ver mogelijk naar binnen.
Waarschuwing: verstikkingsgevaar. Let erop dat kinderen de penpunt of zijschakelaar niet inslikken.
De penpunt of zijschakelaar kan namelijk losraken als kinderen hierop bijten. Belangrijk: plaats pennen in de penhouder of leg ze plat op het bureau als u deze niet gebruikt. Om
te voorkomen dat de Intuos Pro-apparaten hun gevoeligheid verliezen, dient u ze zo te bewaren dat ze niet op de punt of de gum rusten.

INTUOS PRO VERWIJDEREN

Als u het stuurprogramma verwijdert, gaat alle functionaliteit van de tablet verloren. Installeer het stuurprogramma opnieuw om de functionaliteit van de tablet te herstellen met de standaardinstellingen.
Windows 8
1. Klik in het startscherm van Windows 8 met de rechtermuisknop in de linkerbenedenhoek van het scherm. Kies C Windows 8 gebruikt, drukt u op de Windows-toets op uw toetsenbord, of selecteert u het Windows­pictogram in de Charms-balk om het startscherm te openen.
2. Kies E
3. Selecteer W
Windows 7 en Vista
1. Klik op S
2. Kies E
3. Selecteer W
Opmerking: na het verwijderen van de software moet het systeem mogelijk opnieuw worden opgestart om de wijzigingen van kracht te laten worden.
Mac
:
1. Kies P
2. Dubbelklik op het pictogram van het H
VERWIJDEREN.
Geef uw beheerdersnaam en wachtwoord op.
3. Nadat de tabletsoftware is verwijderd, klikt u op OK.
Zie software-updates verkrijgen (indien beschikbaar) vanaf de Wacom-website.
:
ONFIGURATIESCHERM in het pop-upmenu dat verschijnt. Als u de klassieke weergave van
EN PROGRAMMA VERWIJDEREN of PROGRAMMAS INSTALLEREN OF VERWIJDEREN.
ACOM-TABLET en klik op de knop VERWIJDEREN.
:
TARTEN en kies CONFIGURATIESCHERM.
EN PROGRAMMA VERWIJDEREN of SOFTWARE.
ACOM-TABLET en klik op de knop VERWIJDEREN.
ROGRAMMA'S in het menu GA en open de map WACOM-TABLET.
ULPPROGRAMMA WACOM-TABLET. Klik op de knop TABLETSOFTWARE
voor informatie over het downloaden van een nieuw stuurprogramma
Inhoudsopgave Index
82
IndexInhoudsopgave
Selecteer het pictogram van de tablet waarvan u de toepassings- en apparaatinstellingen wilt wijzigen.
Het regelpaneel wordt niet gestart tenzij er een ondersteund tablet op de computer wordt aangesloten.
Alleen de instellingen van aangesloten tabletten kunnen worden bekeken of gewijzigd.
IndexInhoud
83
83

MEERDERE TABLETTEN INSTALLEREN

Alle tabletten die op het systeem zijn gedetecteerd, worden in de lijst TABLET in het regelpaneel van het Wacom-tablet aangeduid met een pictogram.
Als u een nieuw tablet wilt toevoegen, sluit u het aan op uw computer. Het systeem vindt en initialiseert de tablet automatisch. Er wordt een pictogram van de tablet aan het regelpaneel toegevoegd.
Belangrijk: houd er bij het installeren van extra tabletten op Windows-systemen rekening mee dat bij het gebruik van extra tabletten de gumfunctie in bepaalde toepassingen wellicht niet werkt. De gumfunctie blijft naar behoren functioneren bij gebruik van het eerste tablet dat aan het regelpaneel is toegevoegd.
Als u een van de tabletten uit het stuurprogramma wilt verwijderen, selecteert u de gewenste tablet en klikt u naast de lijst T
Alleen tabletten die op de computer zijn aangesloten, kunnen uit de lijst van het configuratiescherm worden verwijderd.
Als u de tablet weer wilt toevoegen aan het stuurprogramma, moet u de computer eerst opnieuw opstarten.
ABLET op de knop [ – ].

GEÏNTEGREERDE TOEPASSINGEN GEBRUIKEN

Bepaalde softwaretoepassingen zijn mogelijk ontworpen voor rechtstreekse aansturing van ExpressKeys of Touch Rings. Als u een dergelijke geïntegreerde toepassing gebruikt, voeren de ExpressKeys of Touch Rings mogelijk andere functies uit dan die waarvoor ze zijn ingesteld in het regelpaneel van het Wacom-tablet.
Als een ExpressKey door een toepassing wordt vervangen, wordt de ExpressKey-instelling automatisch bijgewerkt met de nieuwe functienaam of de aanduiding 'Toepassingsspecifiek'. Afhankelijk van de toepassing kunnen enkele of alle ExpressKeys worden vervangen.
Als een toepassing de Touch Ring vervangt, heeft dat betrekking op alle Touch Ring-functies. Als een toepassing slechts enkele van de beschikbare Touch Ring-functies vervangt, worden de resterende functies ingesteld op O
Een geïntegreerde toepassing bestuurt de ExpressKeys of Touch Ring alleen wanneer die toepassing actief is en op de voorgrond staat. Wanneer u die toepassing sluit (of een nieuw toepassingsvenster selecteert om in te werken), worden de instellingen van het controlepaneel van de Wacom-tablet hersteld naar hun eerdere status.
U kunt de functie-instellingen van de ExpressKeys, Touch Rings of de pen voor de toepassing die op de voorgrond staat, controleren door een van de ExpressKeys in te stellen op I elk gewenst moment in te drukken.
Toepassingen die op deze manier zijn geïntegreerd, bieden u gewoonlijk de mogelijkheid om deze functionaliteit uit te schakelen wanneer u uw Wacom-product voor het eerst met deze toepassing gebruikt. Raadpleeg de documentatie die u bij de toepassing hebt ontvangen voor meer informatie over het aanpassen of uitschakelen van deze functionaliteit.
Als een automatische prompt of de documentatie van de toepassing u niet vertelt hoe u dit gedrag kunt uitschakelen, kunt u het regelpaneel van het Wacom-tablet gebruiken om toepassingsspecifieke
instellingen te maken die het gedrag van de geïntegreerde toepassing vervangen.
Belangrijk: als u een toepassingsspecifieke instelling definieert voor een geïntegreerde toepassing en u een ExpressKey- of Touch Ring-functie instelt op T toepassing de functie toch nog besturen.
VERSLAAN.
Inhoudsopgave Index
NSTELLINGEN en die knop op
OEPASSINGSSPECIFIEK, kan de geïntegreerde
83
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
84
84

EXPERTINSTELLINGEN IMPORTEREN

Met de functie voor het importeren van expertinstellingen kunt u aangepaste configuratiescherminstellingen voor de Wacom-tablet importeren vanuit een XML-bestand (Extensible Markup Language).
Sommige softwareontwikkelaars leveren bestanden met aangepaste instellingen die speciaal zijn ontworpen voor optimale prestaties bij gebruik van uw Wacom-product in combinatie met hun toepassingen.
Bezoek de Wacom-website voor uw regio voor bestanden met aangepaste instellingen die mogelijk beschikbaar zijn voor uw product.
Elk XML-bestand kan aangepaste instellingen voor één of meer apparaten bevatten. Deze instellingen kunnen van toepassing zijn op de ExpressKeys, de Touch Rings, het taartmenu of de penknoppen en gumfuncties.
Expertinstellingen importeren
1. Kies een XML-bestand met instellingen die u wilt gebruiken voor een specifieke toepassing. Dubbelklik op het bestand van uw keuze.
2. Volg de aanwijzingen in het bevestigingsvenster nauwkeurig op.
Het hulpprogramma importeert de instellingen voor een of meerdere toepassingen. De eerdere
instellingen voor de desbetreffende toepassingen zullen worden vervangen.
Wij raden u aan een back-up te maken van configuratiescherminstellingen voordat u de expertinstellingen
importeert.
U kunt het importeren van de instellingen annuleren of voortzetten.
3. Bij het importeren van instellingen worden alleen de in het XML-bestand opgenomen instellingen geïmporteerd. De waarden van alle overeenkomende instellingen worden vervangen door de nieuwe waarden. Alle overige bestaande instellingen blijven ongewijzigd.
Als het importeren is voltooid, kunt u de nieuwe instellingen bekijken op het configuratiescherm van de Wacom-tablet.
:
Inhoudsopgave Index
84
IndexInhoudsopgave
Zijschakelaar Standaardinstellingen:
Windows: R
ECHTSKLIKKEN
Mac: DUBBELKLIKKEN
Muiswieltje Draai het scrollwieltje naar achteren om de stroom
inkt of de afmetingen van het penseel te vergroten en naar voren om deze te verkleinen.
U moet het scrollwieltje met uw wijsvinger kunnen draaien, onafhankelijk van de druk die u op de punt uitoefent.
Gum
Vervangbare punt
Penknoppen Standaardinstellingen:
Boven: D
UBBELKLIKKEN
Onder: RECHTSKLIKKEN
Gum Geen ondersteuning voor rotatie.
Vervangbare punt
De Art Pen kan 360 graden rond zijn as roteren. Als u tekent in een rotatiegevoelige toepassing kunt u door de Art Pen eenvoudigweg te draaien smalle en brede lijnen tekenen.
Tijdens het schilderen kunt u de draaiing van een niet-rond penseel variëren om de lijndikte te wijzigen. Afhankelijk van de eigenschappen van het penseel die u selecteert in uw toepassing, kunt u kalligrafiepennen, viltstiften en alle niet-ronde penselen of gereedschappen simuleren.
IndexInhoud
85
85

DE OPTIONELE AIRBRUSH EN ART PEN GEBRUIKEN

De optionele Intuos Pro-Airbrush werkt als de Grip Pen en beschikt ook over een scrollwieltje om de bewegingen nog beter te kunnen controleren. Houd de Airbrush vast tussen uw duim en middelvinger. Het scrollwieltje moet zich op een handige plaats bevinden, zodat u er met uw wijsvinger aan kunt draaien. Kantel de Airbrush in een comfortabele positie om met drukgevoeligheid te kunnen schilderen en tekenen.
Indien u beschikt over de juiste software, kunt u realistische spuitbuseffecten simuleren. Door op de punt te drukken kunt u bijvoorbeeld de kracht waarmee wordt gespoten aanpassen. Kantel de Airbrush om het spuitpatroon te verlengen en uit te waaieren. Door aan het scrollwieltje te draaien, kunt u de kracht aanpassen waarmee wordt gespoten.
De optionele Intuos Pro Art Pen reageert op de druk, kanteling en rotatie die u op de pen uitoefent.
Belangrijk: wanneer u de Airbrush of Art Pen niet gebruikt, legt u deze plat neer op uw werktafel. Om te voorkomen dat het invoerapparaat zijn gevoeligheid verliest, dient u het zodanig te bewaren dat het niet op de punt of de gum rust. Als u een Intuos Pro-apparaat op de tablet laat liggen, kan dat de positie van de schermcursor beïnvloeden wanneer u een ander aanwijsapparaat gebruikt.
Zie productinformatie
voor meer informatie over welke toepassingen momenteel ondersteuning bieden voor het muiswieltje van de Airbrush of de draaibewegingen van de Art Pen. Zie onderdelen en accessoires
bestellen als u wilt weten waar u een Intuos Pro-Airbrush of Art Pen kunt aanschaffen.
Inhoudsopgave Index
85
IndexInhoudsopgave
Voorste en achterste knop Deze zijn ingesteld voor de functies
V
ORIGE en VOLGENDE van de
internetbrowser.
Rechterknop Wanneer deze knop wordt ingedrukt,
verschijnt er een contextmenu.
Linkerknop Deze knop is standaard ingesteld voor
K
LIKKEN en selecteren.
De muisknoppen kunnen worden aangepast. Standaardinstellingen:
Linkerkant: K
LIKKEN
Rechterkant: RECHTSKLIKKEN Midden: MIDDENKLIKKEN Voorkant: VOORUIT Achterkant: TERUG
Muiswieltje
U kunt een extra knopfunctie aan het muiswieltje toewijzen en deze uitvoeren wanneer u eraan draait of het wiel indrukt.
In de meeste vensters en toepassingen kunt u het muiswieltje gebruiken om te scrollen. Draai het wiel naar achteren om de scherminhoud naar boven te verplaatsen en naar voren om de scherminhoud naar beneden te verplaatsen.
Druk op het wieltje voor
MIDDENKLIKKEN.
Tip
: in Microsoft Office-toepassingen die een
wielmuis ondersteunen, kunt u in- en uitzoomen door de C
TRL-toets ingedrukt
te houden en het muiswieltje heen en weer te bewegen.
IndexInhoud

WERKEN MET DE OPTIONELE MUIS

De optionele muis is draadloos, batterijloos en werkt op elke Intuos Pro-tablet.
86
86
Belangrijk: plaats de optionele muis op uw werktafel als u deze niet gebruikt. Als u een apparaat op de tablet laat staan, kan dat de positie van de schermcursor beïnvloeden wanneer u een ander invoerapparaat gebruikt, of de computer beletten over te schakelen naar de sluimerstand.
Zie ook de muis aanpassen
.
Inhoudsopgave Index
86
IndexInhoudsopgave
Selecteer de functies die u wilt uitvoeren wanneer u op een knop drukt.
Dit zijn de opties voor de
MUISWIELFUNCTIE.
S
CROLLEN Standaardinstelling. Wanneer u SCROLLEN selecteert, worden op het tabblad de aangepaste
scrollopties weergegeven. Selecteer welke
SCROLLSNELHEID voor iedere kerf wordt gebruikt
zodra het wiel beweegt. Als u een of meer opties hebt gekozen voor de modificatietoets (C
OMBINEREN MET:), worden de
gekozen opties bij elke scrollbewerking naar de toepassing verzonden. Zo kunt u bijvoorbeeld binnen een toepassing het zoomen of andere handelingen aanpassen.
Macintosh
: de beschikbare opties zijn OPTION, COMMAND (Apple-toets), CONTROL en SHIFT.
T
OETSAANSLAG Selecteer de optie TOETSAANSLAG om het muiswieltje aan te passen aan uw persoonlijke
voorkeuren. Dit is handig wanneer u met herhaalde functies werkt. Door u ingestelde toetsaanslagen worden voor iedere kerf die het wiel beweegt eenmaal verzonden.
Als u de snelheid van een toetsaanslagbewerking wilt verdubbelen, moet u de reeks toetsaanslagen tweemaal invoeren in het dialoogvenster T
OETSAANSLAG DEFINIËREN.
U
ITGESCHAKELD Hiermee kunt u de wielfunctie uitschakelen.
IndexInhoud
87
87

DE MUIS AANPASSEN

Gebruik de optionele muis om het regelpaneel van het Wacom-tablet te openen. De MUIS wordt automatisch geselecteerd in de lijst A
PPARAAT selecteren. Selecteer het tabblad MUIS.
A
PPARAAT. Als de muis niet automatisch wordt geselecteerd, kunt u deze in de lijst
De muisknoppen kunnen onderling worden gecombineerd. U kunt twee of meer knoppen tegelijk indrukken. Als u bijvoorbeeld aan een van de knoppen de functie C functie A
LT, kunt u beide tegelijkertijd indrukken en zo de combinatie CTRL+ALT simuleren.
TRL toewijst en aan een andere de
Opmerking: de Intuos-muis kan gemakkelijk voor linkshandigen worden aangepast. U hoeft alleen maar de
functies van de knoppen anders toe te wijzen. U kunt ook het regelpaneel van het Wacom-tablet openen, op O selecteren in de groep H
ANDIGHEID VAN DE MUIS.
Inhoudsopgave Index
PTIES... klikken en LINKS
87
IndexInhoudsopgave
MUISMODUSOPTIES op het tabblad TABLET-
SCHERMRELATIE bepalen hoe het apparaat volgt
wanneer de optionele muis beschikbaar is in de lijst A
PPARATEN.
Opties voor M
UISGELEIDING zijn alleen van
toepassing op de optionele Intuos Pro-muis.
•Als O
RIËNTATIE VAN HET TABLET is geselecteerd
en u de muis naar de bovenkant van de tablet verplaatst, verplaatst u de schermcursor naar boven. In deze modus is het gehele actieve gebied van de tablet beschikbaar voor muisgeleiding.
•Als O
RIËNTATIE VAN DE MUIS is geselecteerd
en u de muis naar voren verplaatst, verplaatst u de schermcursor naar boven. In deze modus is een verkleind gedeelte van het actieve gebied beschikbaar voor muisgeleiding. Dit is de standaardinstelling voor de Intuos Pro-tablet.
Hiermee stelt u de versnelling van de schermcursor in.
Selecteer een langzamere of snellere schermcursor.
IndexInhoud
88
88
Opmerkingen:
U kunt wisselen tussen de Penmodus en de Muismodus via het Taartmenu Als u vaak wisselt tussen Penmodus en Muismodus, kunt u de optie Moduswissel... toekennen
aan een van de apparaatknoppen.
Inhoudsopgave Index
.
88
IndexInhoudsopgave
5 2
4
3
1
IndexInhoud

DE MUIS TESTEN

1. Gebruik het controlepaneel van de Wacom-tablet om het dialoogvenster DIAGNOSE te openen. Zie bedieningselementen en invoerapparaten testen
2. Open het dialoogvenster D
IAGNOSE, plaats de muis op het actieve gebied van de tablet en test de
muisknoppen door op iedere knop te klikken. Telkens als u op een toets klikt, moet een statuslampje op de tablet feller gaan branden en moet de waarde van S
.
CHAKELAARS veranderen.
89
89
3. Wanneer het dialoogvenster D
IAGNOSE voor het eerst wordt geopend, moet de waarde van het WIEL
gelijk zijn aan 0. Beweeg het muiswieltje naar achteren. De waarde van het veranderen.
4. Draai het muiswieltje naar voren. De waarde van het
5. Wanneer u klaar bent, klikt u op de knop S
LUITEN om het dialoogvenster te sluiten.
WIEL moet naar -1 veranderen.
WIEL moet van 0 naar +1
Inhoudsopgave Index
89
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
90
90

MOGELIJKHEDEN VAN DE PEN EN DIGITALE INKT IN WINDOWS

Microsoft Windows biedt uitgebreide ondersteuning voor peninvoer. Penfuncties worden ondersteund in alle versies van Windows, met uitzondering van Windows 7 Starter en Home Basic, en Windows Vista Home Basic.
Aantekeningen maken van Journal kunt u uw handgeschreven tekst gemakkelijk terugvinden.
Handschriftherkenning invoer accepteert. Vervolgens kunt u op elk gewenst moment uw handgeschreven tekst omzetten in getypte tekst.
Bewegingen
. Maak eenvoudige schrijfbewegingen op de tablet om aanpasbare acties te starten. Als u bewegingen wilt aanpassen, klikt u op het tabblad S configuratiescherm P
INVOERAPPARATEN in Windows Vista.
Digitale inkt in Microsoft Office 2007 of hoger markeren en digitale inkt op het tabblad C
Met het Invoerpaneel van Windows kunt u handschrift of een schermtoetsenbord gebruiken om direct tekst in te voeren met de Wacom-pen.
Het Invoerpaneel kan op verschillende manieren worden gestart
Klik op het pictogram Invoerpaneel dat verschijnt als u de schermcursor in een tekstinvoergebied beweegt.
Klik op het tabblad Invoerpaneel, dat zich standaard aan de linkerzijde van het weergavescherm bevindt.
Klik op de Windows-taakbalk op het pictogram Tablet PC Invoerpaneel. Als het pictogram niet wordt weergegeven, klikt u met de rechtermuisknop op de taakbalk, selecteert u W T
ABLET PC INVOERPANEEL.
. Maak notities en snelle schetsen in Windows Journal. Met de zoekmachine
. Voer snel handgeschreven informatie in overal waar de computer getypte
NELLE PENBEWEGINGEN van het
EN EN AANRAKEN in Windows 8 of Windows 7, of het configuratiescherm PEN EN
. Benut de uitgebreide hulpmiddelen voor digitaal
ONTROLEREN van de desbetreffende toepassingen.
:
ERKBALKEN en vervolgens
Het invoerpaneel uitschakelen
:
1. Open het Tablet PC Invoerpaneel.
2. Selecteer E
3. Klik op de tab O
•V
OOR INVOER MET DE TABLET PEN HET PICTOGRAM NAAST HET TEKSTVAK WEERGEVEN
XTRA en vervolgens OPTIES.
PENEN en schakel de volgende selectievakjes uit:
•HET TABBLAD INVOERPANEEL WEERGEVEN.
4. Klik op OK.
Raadpleeg voor meer informatie de documentatie bij uw systeem, inclusief het trainingsmateriaal van Windows en Zelfstudie over de Tablet PC. U start de pentraining voor de tablet door in het menu S achtereenvolgens te klikken op A trainingsmateriaal beschikbaar is in het menu S
LLE PROGRAMMA'S, TABLET PC en OEFENEN MET TABLET PC-PEN. Als er geen
TART, raadpleegt u de Help van Windows.
TART
Ga naar de website van Microsoft voor uitgebreide informatie over digitale inkt in Windows. Bezoek de website van Wacom op http://wacom.com en zoek naar informatie over digitale inkt ('digital inking') in Windows.
Opmerking: de volgende oplossingen in het Wacom-stuurprogramma leveren betere prestaties op in
Windows 7 en Vista:
De snelle penbewegingen en de functies met 'ingedrukt houden om met de rechtermuisknop te klikken' zijn in de meeste grafische toepassingen die de Wintab-API gebruiken, uitgeschakeld.
Er is geen drukgevoeligheid in Journal en andere functies voor inkt wanneer zowel de snelle
penbewegingen als de functies met 'ingedrukt houden om met de rechtermuisknop te klikken' zijn uitgeschakeld in het configuratiescherm P
EN EN AANRAKEN of PEN EN INVOERAPPARATEN.
Inhoudsopgave Index
90
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
91
91

PRODUCTINFORMATIE

Ga voor meer informatie over de Intuos Pro naar de website van Wacom voor uw regio. Daar kunt u onder andere zien welke toepassingen momenteel compatibel zijn met tabletfunctionaliteit en ondersteuning bieden voor drukgevoeligheid en andere speciale functies van uw tablet, door te zoeken op softwaretoepassingen.
VS, Canada, Midden- en Zuid-Amerika https://store.wacom.com/us Europa, Midden-Oosten en Afrika http://wacom.eu Japan http://tablet.wacom.co.jp Azië - Stille Oceaan (Engels) http://wacom.asia China (Vereenvoudigd Chinees) http://wacom.com.cn Korea http://wacom.asia/kr Taiwan http://wacom.asia/tw Thailand http://wacom.asia/th

ONDERDELEN EN ACCESSOIRES BESTELLEN

Uw Intuos Pro-pentablet is het ultieme gereedschap voor creatieve professionals. De tablet, in combinatie met de Intuos Pro Pen en andere beschikbare invoerapparaten, biedt u de mogelijkheid om meer op gevoel te schilderen, vakkundiger te tekenen en afbeeldingen sneller te bewerken dan ooit tevoren.
Als u onderdelen en accessoires wilt aanschaffen, raadpleegt u de Wacom eStore voor uw regio. Of doe het volgende:
V.S. en Canada https://store.wacom.com/us (alleen VS).
•Europa
: bel +49 (0)180-500-03-75 of stuur een e-mail naar spareparts@wacom.eu. Of ga naar http://nl.shop.wacom.eu. U kunt ook contact opnemen met uw plaatselijke Wacom-leverancier of ­distributeur of de technische ondersteuning door het desbetreffende nummer voor uw regio te bellen.
•Ga in Japan leverancier of -distributeur of de technische ondersteuning door het desbetreffende nummer voor uw regio te bellen.
Australië, Singapore, Taiwan en Korea BuyWacom.com.sg, BuyWacom.com.tw of BuyWacom.co.kr.
Andere landen
Bepaalde onderdelen en accessoires zijn mogelijk niet overal verkrijgbaar.
: bel gratis +1-888-884-1870 of bezoek de website van Wacom op
naar http://store.wacom.jp. U kunt ook contact opnemen met uw plaatselijke Wacom-
: ga respectievelijk naar http://BuyWacom.com.au,
: neem contact op met een plaatselijke leverancier of de distributeur.
Inhoudsopgave Index
91
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
92
92

GARANTIESERVICE

De volledige productgarantie en licentieovereenkomst vindt u in de Belangrijke productinformatie op de cd bij uw product.

GARANTIESERVICE IN DE V.S. EN CANADA

Voor garantieservice in de VS of Canada kunt u contact opnemen met:
Wacom Support Center Telefoon: 1.360.896.9833 Vragenformulier (e-mail): http://wacom.us/en/contact-support

GARANTIESERVICE BUITEN DE V.S. EN CANADA

Voor producten die buiten de Verenigde Staten en Canada zijn gekocht en worden gebruikt, kan een andere, plaatselijke garantieperiode gelden. De garantieperiode voor uw pendisplay wordt vermeld op de ondersteuningspagina van de Wacom-website voor uw regio. U kunt ook contact opnemen met de ondersteuning van Wacom.
De technische ondersteuningsdienst van Wacom in Azië/Stille Oceaan (behalve Japan en China)
Gedetailleerde garantiebepalingen voor Azië - Stille Oceaan en de productregistratie kunt u online vinden op http://wacom.asia.
Neem voor het verkrijgen van technische ondersteuning of garantieservice in Zuidoost-Azië, Oceanië en Taiwan contact op met de klantenondersteuning van Wacom voor uw regio.
Telefoonnummers kunt u vinden op: http://wacom.asia/customer-care. Als u vragen over deze overeenkomst hebt of contact wilt opnemen met Wacom, dient u dit schriftelijk te doen bij een
van de volgende adressen:
CONTACTADRES VOOR NOORD- EN ZUID­AMERIKA:
Wacom Technology Corporation Wacom Co., Ltd. 1311 S.E. Cardinal Court Sumitomo Fudosan Grand Tower 31F Vancouver, Washington 98683 8-17-1 Nishi-shinjuku, Shinjuku-ku VS Tokio, 160-6131, Japan
CONTACTADRES VOOR AZIË - STILLE OCEAAN:
Wacom Co., Ltd. Wacom China Corporation Kantoor in Azië - Stille Oceaan 1103 Beijing IFC West Tower Sumitomo Fudosan Grand Tower 31F No. 8 Jianguomenwai Street 8-17-1 Nishi-shinjuku, Shinjuku-ku Chaoyang District Tokio, 160-6131, Japan Beijing, 100022, China
CONTACTADRES VOOR JAPAN:
CONTACTADRES VOOR CHINA (NIET VOOR HONGKONG)
E-mail: support@wacom.com.cn
Inhoudsopgave Index
92
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
93
93

VERKLARENDE WOORDENLIJST

Aanraaksensor. Het navigatiegebied op uw Intuos Pro-tablet waar aanraakinvoer wordt gedetecteerd. De aanraaksensor bevindt zich in het actieve gebied en accepteert geen peninvoer.
Aanraken Pro-tablet gebruikt. Wordt ook wel 'aanraakinvoer' genoemd.
Actief gebied gedetecteerd. Zie aanraaksensor
Digitale inkt. Een brede categorie die specifiek handgeschreven tekst beschrijft die met behulp van pengebaseerde invoer op een computer is gecreëerd. Deze handgeschreven tekst is in de vorm van schetsen, markeringen in inkt of handschrift. Het handschrift kan naar keuze worden omgezet in getypte tekst of als zodanig in zijn originele formaat worden gebruikt. Afhankelijk van uw systeem en toepassingsinstellingen kan de door u met digitale inkt handgeschreven tekst direct of op een later tijdstip worden omgezet.
Draaien. Een beweging die u gebruikt bij het navigeren met aanraking. Raak uw tablet aan met twee iets uit elkaar geplaatste vingers en beweeg (draai) ze in een cirkelbeweging of beweeg ze in tegenovergestelde richtingen. U kunt ook één vinger stilhouden en met een andere vinger eromheen bewegen.
Drukgevoelige toepassing Drukgevoeligheid
wordt uitgeoefend. Hiermee kunt u natuurgetrouwe pen-, penseel- en gumstreken maken in toepassingen die drukgevoeligheid ondersteunen.
Dubbelklik-Assistent vergemakkelijkt door een dubbelklikafstand in te stellen.
Dubbelklikafstand klikken kan worden verplaatst om toch nog als een dubbelklik te worden geaccepteerd. Een grotere dubbelklikafstand vereenvoudigt het dubbelklikken, maar kan in sommige grafische toepassingen een vertraging aan het begin van de penseelstreken veroorzaken.
Dubbelkliksnelheid ExpressKeys links
ExpressKeys zich aan de linkerkant van de tablet bevinden. ExpressKeys rechts
ExpressKeys zich aan de rechterkant van de tablet bevinden. ExpressKeys
gebruiken.
Gum-compatibele toepassing Deze toepassingen hebben op verschillende manieren baat bij de gum, afhankelijk van het doel van een toepassing.
Invoerpaneel tablet-pc handgeschreven notities maken of met een schermtoetsenbord werken. Het invoerpaneel zet uw handgeschreven tekst automatisch om in getypte tekst. De informatie kan vervolgens in andere documenten, spreadsheets of illustraties worden ingevoegd.
. Een wijze van communicatie met een computer waarbij u alleen uw vingertoppen op uw Intuos
. Het navigeer- en tekengebied van uw Intuos Pro-tablet waar aanraak- of peninvoer wordt
.
. Een toepassing die drukgevoelige invoer ondersteunt.
. De punt en de gum van de Wacom-pen registreren de hoeveelheid druk die erop
. Een functie van het controlepaneel van de Wacom-tablet die het dubbelklikken
. De maximale afstand (in schermpixels) waarover de schermcursor tussen twee
. De maximale tijd die voor dubbelklikken mag verlopen tussen twee klikken.
. Een instelling voor de oriëntatie van de tablet waarbij de Touch Ring en de
. Een instelling voor de oriëntatie van de tablet waarbij de Touch Ring en de
. De aanpasbare bedieningstoetsen op uw Intuos Pro-tablet. Zie De ExpressKeys
. Een toepassing die de pengum ondersteunt.
Met het Tablet PC Invoerpaneel van Windows Vista kunt u met uw Wacom-pen
Inhoudsopgave Index
93
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
94
94
Journal. Een Microsoft Windows-toepassing die op elektronische manier een normaal logboek simuleert, maar gecombineerd met de voordelen van het digitaal maken van aantekeningen. U kunt bijvoorbeeld snelle schetsen en handgeschreven notities maken die in tekst omgezet kunnen worden en vervolgens aan collega's doorgestuurd worden voor digitale markering. Journal bezit een scala aan pen- en markeergereedschap, inclusief een gum die gemakkelijk wordt geactiveerd via de gumpunt van de Wacom-pen. Bovendien kunt u in Journal zoeken naar handgeschreven tekst.
Kantelgevoelig
. De punt en de gum van de pen registreren de hoek tussen het apparaat en de tablet. Deze eigenschap dient om natuurlijk ogende pennen-, penseel- en gumstreken na te bootsen in drukgevoelige toepassingen.
Klikdruk Knijpen
. De hoeveelheid druk die u op de penpunt moet uitoefenen om te klikken.
. Een beweging die u gebruikt bij het navigeren met aanraking. Raak uw tablet aan met twee vingers
iets uit elkaar geplaatst. Blijf het oppervlak aanraken en beweeg ('knijp') uw vingers naar elkaar toe.
. Light-Emitting Diode (licht-emitterende diode). Wordt gebruikt als indicatielampje(s) voor de tablet.
Led Modificatietoets
PTION voor Mac. U kunt met de knoppen op uw Intuos Pro-invoerapparaten of de ExpressKeys
en O
. De modificatietoetsen zijn SHIFT, ALT en CTRL voor Windows, en SHIFT, CTRL, COMMAND
modificatietoetsen simuleren. Muismodus
. Een manier of modus om de schermcursor te positioneren. Wanneer u een Intuos Pro­apparaat op de tablet plaatst, kunt u het verplaatsen met een 'vastnemen en verschuiven'-beweging, net zoals bij een traditionele muis. Dit wordt aangeduid als relatieve positionering en is de standaardinstelling voor de optionele muis. Zie ook Penmodus
Muissnelheid
.
. Een instelling om de snelheid aan te passen waarmee de schermcursor zich verplaatst
wanneer u in de muismodus werkt. Muisversnelling
. Een instelling waarmee u de versnelling van de schermcursor kunt aanpassen wanneer
u in de muismodus werkt. Nabijheid
Zie ook de zijschakelaar gebruiken Pairing Pannen
. De hoogte boven het actieve gebied van de tablet waarbinnen de pen wordt waargenomen.
.
. Het tot stand brengen van een virtuele koppeling tussen twee apparaten.
. Een beweging die u gebruikt bij het navigeren met aanraking. Raak het oppervlak van uw tablet
met uw vingers aan en beweeg ze in dezelfde richting. Peninvoer Penmodus
. Een methode om uw computer te bedienen met de pen op uw Intuos Pro-tablet.
. Een methode voor peninvoer om de schermcursor te positioneren. Wanneer u het Intuos Pro-apparaat op de tablet plaatst, springt de schermcursor naar het overeenkomstige punt op het scherm. Dit wordt aangeduid als absolute positionering en het is de standaardinstelling voor alle Intuos Pro-invoerapparaten. In de penmodus kunt u de schermcursor snel op het scherm plaatsen zonder dat u de cursor eerst moet zoeken en naar de gewenste plek hoeft te brengen. Zie ook Muismodus
Penpunt Pixel Scherm wisselen
. De vervangbare penpunt.
. De kleinste maateenheid op uw beeldscherm.
. Een Intuos Pro-functie waarmee u uw tablet voor alle beeldschermen tegelijk of voor
.
elk beeldscherm afzonderlijk kunt gebruiken. Uitsluitend beschikbaar voor meerdere beeldschermen. Zie Werken met Scherm wisselen
Schermcursor
. De aanwijspijl op het weergavescherm. Schermcursors kunnen verschillende vormen
.
aannemen (bijvoorbeeld die van een I-cursor, pijl, vierkant), afhankelijk van de gebruikte toepassing. Scrollwieltje
. Het draaiwieltje op de optionele Intuos Pro-Airbrush.
Inhoudsopgave Index
94
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
95
95
Spreiden. Een beweging die u gebruikt bij het navigeren met aanraking. Raak uw tablet aan met twee vingers dicht bij elkaar. Blijf het oppervlak aanraken en beweeg uw vingers uit elkaar.
Ta ar tm en u
. Een hiërarchisch menu (taartmenu). Elk deel van het menu bestaat uit acht menuonderdelen die verschillende functies en opties kunnen bevatten. U kunt de knoppen van uw pen of tablet aanpassen om dit menu weer te geven.
Tablet-schermrelatie
. De relatie tussen de positie van de pen op uw Intuos Pro-tablet en de positie van
de cursor op het beeldscherm. Tikken
. Een beweging die u gebruikt bij het navigeren met aanraking. Raak uw tablet kort met één vinger
(of meerdere vingers, afhankelijk van de beweging) aan. Toepassingsspecifieke instellingen
. De instellingen van de Intuos Pro-tablet en Intuos Pro-apparaten die aan individuele toepassingen zijn aangepast. Deze kunnen door de gebruiker worden aangepast in het controlepaneel van de Wacom-tablet of automatisch worden ingesteld wanneer toepassingen met vooraf ingestelde standaarden worden gebruikt. Toepassingsspecifieke instellingen
zijn telkens van kracht
wanneer u de desbetreffende toepassing gebruikt. Touch Ring Tracken
. De aanpasbare bedieningsring op uw Intuos Pro-tablet. Zie De Touch Ring gebruiken.
. Een beweging die u gebruikt bij het navigeren met aanraking. Raak uw tablet met één vinger
aan en beweeg uw vinger over het tabletoppervlak. USB
. Universele Seriële Bus. Een hardware-interfacenorm voor het aansluiten van randapparatuur op een computer. USB-poorten zijn hot-pluggable. Dit betekent dat u een USB-apparaat kunt aansluiten of loskoppelen zonder de computer uit te schakelen.
Vegen
. Een beweging die u gebruikt bij het navigeren met aanraking. Raak het oppervlak van uw tablet
met drie, vier of vijf vingers aan en beweeg ze in dezelfde richting. Verhouding Wintab
. De verhouding tussen de verticale en horizontale afmetingen van de tablet of weergavescherm.
. Een interfacenorm die door Windows-toepassingen wordt gebruikt om tabletgegevens te ontvangen.
Intuos Pro ondersteunt alle Wintab-compatibele toepassingen onder Windows.
Inhoudsopgave Index
95
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud

INDEX

96
96
Aanpassen 28
aanraken
aangepaste functies 27 apparaatknoppen 32 dubbelklikken 30 ExpressKeys 33 gevoeligheid van gum 31
geavanceerd 31 gevoeligheid van punt 30
geavanceerd 31 muis
knoppen 87
scrollwieltje 87 pen 29 taartmenu 46 tablet
ExpressKeys 33
Touch Ring 34 tablet-schermrelatie 35 Touch Ring 34
Aanraken
aangepaste aanraakfuncties 27 aanpassen 25 aanraaksnelheid aanpassen 26 basishandelingen 25 bewegingen 25 navigatiefuncties instellen 26 navigeren met 25 opties 25 snelheid, aanpassen 26
Aanraking
werken met 24
Accessoires en onderdelen
bestellen 91
Actief gebied, begrip 13 Airbrush
gebruiken 85 vasthouden 85 vervangen van punt 81
Algemene problemen, probleemoplossing 71
Apparaatknoppen, aanpassen 32 Apparaten
meerdere gebruiken 51
testen 68 Art Pen, gebruiken 85 Bedieningselementen testen 68 Configuratiescherm
lijsten 23
tabbladen 23 Controlepaneel
functies 14, 22 Diagnose 68 Draadloze bediening 54
batterij
beheer 58 levensduur 61 opladen 58
vervangen 62 de draadloze verbinding testen 64 draadloze module, verwijderen uit tablet 63 draadloze ontvanger, opbergvak in tablet63 instellen 55 onderdelen 54 status
batterij 59
verbinding 59 stroom besparen 60 stroombeheer 58 verbinding optimaliseren 57 verbinding tot stand brengen 56 verbindingsproblemen 75
Drukgevoeligheid, werken met 17 dubbelklikken, aanpassen 30 Expertinstellingen, importeren 84 Express View 20 ExpressKeys
aanpassen 33 gebruiken 18 testen 69
Functies
Inhoudsopgave Index
96
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
97
97
controlepaneel 14, 22
pen 9 Functies, knop 39 Gebruiken
aanraking 24
Airbrush 85
Art Pen 85
ExpressKeys 18
muis 86
taartmenu 46 Gevoeligheid van gum
geavanceerd 31 Gevoeligheid van punt
geavanceerd 31 Gumgevoeligheid
aanpassen 31 Handleiding, informatie over 5 Informatie, product 91 Installatie van meerdere tabletten 83 Instellen 10 Instellingen
toepassingsspecifieke 49
toepassingsspecifieke maken 50
toepassingsspecifieke verwijderen 50 Intuos Pro
informatie over uw tablet 6
instellen 10
werken met 15
werken met aanraking 24 Kenmerken
penhouder 9 Knopfuncties 39 Mac-specifieke problemen, probleemoplossing
78
Meerdere
beeldschermen
projectie op 14 werken met 14
tabletten, installeren 83 Muis
gebruiken 86
knoppen, aanpassen 87
scrollwieltje
aanpassen 87 werken met 86
testen 89
Muismodus 88 Navigatie, aanpassen voor aanraakinvoer 26 Nieuw apparaat toevoegen 51 Onderdelen en accessoires
bestellen 91 Onderdelen en accessoires bestellen 91 Onderhoud 80 Opties, geavanceerd 52 Oriëntatie, configureren voor tablet 12 Over de handleiding 5 Pen
aanpassen 29
drukgevoeligheid, werken met 17
functies 9
positioneren met 17
punt, vervangen 81
testen 70
vasthouden 16
vervangen van punt 81
zijschakelaar 18 Penhouder, gebruiken 16 Penmodus 35, 36 Pennen, optionele 29 Penproblemen, probleemoplossing 72 penpunt, vervangen 81 Positioneren, met pen 17 Probleemoplossing
algemene problemen 71
apparaten testen 68
bedieningselementen testen 68
Mac-specifieke problemen 78
penproblemen 72
problemen met aanraken 74
problemen met draadloze verbinding 75
Windows-problemen 77 Problemen met aanraken, probleemoplossing
74
Problemen oplossen
tabellen 71 Productinformatie 91 Projecteren, naar meerdere beeldschermen 14 Puntgevoeligheid
aanpassen 30 Reiniging en onderhoud 80 Scherm wisselen, werken met 47 Schermgebied, gedeelte van 37
Inhoudsopgave Index
97
IndexInhoudsopgave
IndexInhoud
98
98
Software
stuurprogramma's downloaden 80
verwijderen 82 Stuurprogramma, downloaden 80 Systeemvereisten 6 Taartmenu
aanpassen 46
gebruiken 46 Ta bl et
ExpressKeys
aanpassen 33 gebruiken 18
testen 69 gebied, gedeelte van 38 opties van de modus, wijzigen 51 oriëntatie, configureren 12 testen 66 Touch Ring
aanpassen 34
testen 69
werken met 21 voorkeuren, beheren 53 werken met 18
Tablet en scherm, relatie aanpassen 35 Technische ondersteuning,contact opnemen
met 80
Te st en
apparaten 68 bedieningselementen 68 ExpressKeys 69 muis 89 pen 70 tabletten 66 Touch Ring 69
Toepassingsspecifieke instellingen 49
maken 50 verwijderen 50
Toepassingsspecifieke instellingen verwijderen
50 Toevoegen, nieuw apparaat 51 Touch Ring
aanpassen 34 testen 69
werken met 21 USB-kabel, verbinding 10 Vasthouden
Airbrush 85
pen 16 Vereisten, systeem 6 Verhoudingen forceeractie 35 verwijderen van software 82 Voorkeuren, tablet beheren 53 Werken met
Touch Ring 21 Windows-problemen, probleemoplossing 77 Zijschakelaar gebruiken 18
Inhoudsopgave Index
98
Loading...