Sharp FU-P60S-E User Manual [nl]

R
FU-P60S-E
AIR PURIFIER OPERATION MANUAL
ENGLISH
Free standing type Freistehende Ausführung Type de table / installation murale De sobremesa / instalación en la pared Tipo da scrivania / parete Tafelmodel / wandmodel
LUFTREINIGER BEDIENUNGSANLEITUNG
PURIFICATEUR D'AIR MANUEL D'UTILISATION
PURIFICADOR DE AIRE MANUAL DE USO
PURIFICATORE DELL’ARIA
MANUALE OPERATIVO
LUCHTREINIGER
DEUTSCH
DEUTSCH
FRANÇAIS
ESPAÑOL
ITALIANO
*Plasmacluster is a trademark of
Sharp Corporation.
GEBRUIKSAANWIJZING
NEDERLANDS
GDBBQAP
Lees dit voordat u de nieuwe luchtreiniger gebruikt
De luchtreiniger zuigt lucht aan door de aanzuigopening, stuurt het door een actief koolstoffilter (om geur te verwijderen) en een HEPA-filter (om stof te verzamelen). Daarna wordt de lucht weer uitgeblazen. De luchtreiniger houdt de lucht in beweging door middel van de interne ventilator.
Terwijl de lucht passeert, kan een nieuw HEPA-filter 99,97% van de stofdeeltjes verwijderen, tot een grootte van 0,3 micrometer. Het actieve koolstoffilter absorbeert geleidelijk de geurelementen terwijl ze door het filter stromen. (Geur wordt ook door het HEPA-filter geabsorbeerd.)
Sommige geur bestanddelen die door de filters worden geabsorbeerd, kunnen worden gescheiden en opnieuw door de luchtuitlaat worden uitgestoten zodat extra geur wordt veroorzaakt. Afhankelijk van de gebruiksomgeving, en met name als het product wordt gebruikt onder zwaardere omstandigheden dan in een normaal huishouden, kan deze geur binnen een kortere periode optreden dan verwacht. Verdwijnt de geur niet, dan werken de filters niet goed meer en is het nodig vervangingsfilters aan te schaffen.
OPMERKING
• De luchtreiniger is bedoeld om de lucht van stof en geur te ontdoen, maar niet van schadelijke gassen (zoals koolmonoxide in sigarettenrook). Is de oorzaak van de geur nog steeds aanwezig, dan kan de geur niet volledig worden verwijderd ( bijvoorbeeld geuren van constructiemateriaal en huisdieren).
• Rookt u, dan is het aan te bevelen een raam open te zetten om de ventilatie te vergemakkelijken.

 
NEDERLANDS
KENMERKEN
Plasmaclusterionenbeheersing
Het apparaat bepaalt de verhouding van negatieve en positieve ionen, afhankelijk van de toestand in de kamer.
• Zuiveringsmodus
Ongeveer evenveel positieve als negatieve ionen worden vrijgelaten. Deze modus is effectief voor het verminderen van zwevende schimmeldeeltjes.
• Ionenbeheersingsmodus
Er is een overvoed aan negatieve ionen in natuurlijke omgevingen zoals watervallen en bossen. In deze modus worden er in verhoogde mate negatieve ionen geproduceerd, zodat de kamer meer op een natuurlijke omgeving lijkt.
• Automatische plasmacluster­ionen-modus
Het apparaat schakelt automatisch tussen de reinigingsmodus en de ionenmodus, afhankelijk van de hoeveelheid onzuiverheden in de lucht die worden gedetecteerd door de geur- en stofsensors.
• Bewakingsmodus
De Bewakingsfunctie (“SENTINEL”) detecteert met de vier sensoren voor stof, geur, temperatuur en vochtigheid iedere luchtomgeving die gunstig is voor de ontwikkeling van schimmel, virus en allergenen. Daardoor worden er Plasmaclusterionen geproduceerd om een omgeving te scheppen waarin de activiteit van rondzwevende microben beheerst wordt.
•Filters
1) Voorfilter
Verzamelt grote stofdeeltjes.
2) Wasbaar actieve koolstoffilter
Absorbeert geurelementen en is Wasbaar, zodat het vermogen om geuren te absorberen intact blijft.
3) HEPA-filter (High Efficiency
Particulate Air) met microbenfilter.
Verzamelt op een bijzonder effici‘nte manier deeltjes zoals stuifmeel en stof.
INHOUDSOPGAVE
BELANGRIJKE
VEILIGHEIDSINSTRUCTIES ..................N-2
•WAARSCHUWING ..................................... N-2
•WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE
BEDIENING ................................................ N-2
• BEPERKINGEN VAN
AFSTANDBEDIENING ................................ N-3
• RICHTLIJNEN VOOR DE INSTALLATIE ..... N-3
• RICHTLIJNEN VOOR HET FILTER ............ N-3
ONDERDELEN ........................................N-4
• SCHERM OP DE HOOFDEENHEID .......... N-4
• INCLUSIEF ................................................. N-4
• ACHTERZIJDE ........................................... N-4
VOORBEREIDING ................................... N-5
•BATTERIJEN IN DE
AFSTANDBEDIENING LEGGEN ................ N-5
• GEBRUIK VAN DE AFSTANDBEDIENING . N-5
• INSTALLATIE VAN HET FILTER ................. N-6
BEDIENING ............................................. N-8
• BEDIENING VAN DE LUCHTREINIGER .... N-8
• GEBRUIK VAN DE AF
STANDBEDIENING................................... N-10
VERZORGING EN ONDERHOUD ........ N-11
• DE LUCHTREINIGER ............................... N-11
• GEURSENSOR / STOFSENSOR ............. N-11
• FILTER SCHOONMAKEN ........................ N-11
•WASBAAR FILTER VAN
ACTIEVE KOOLSTOF............................... N-12
• RICHTLJNEN VOOR
VERVANGING VAN HET FILTER ............. N-13
PROBLEMEN ........................................ N-14
SPECIFICATIES .................................... N-15
INFORMATIE OVER VERANTWOORDE
VERWIJDERING ................................... N-16
We danken u voor de aankoop van de SHARP luchtreiniger. Lees deze handleiding zorgvuldig voor correct gebruik. Lees voor het eerste gebruik vooral het hoofdstuk met de “Belangrijke veiligheidsinstructies”. Bewaar deze handleiding na lezing op een goed bereikbare plaats voor latere naslag.
N-1
NEDERLANDS
BELANGRIJKE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES
Denk bij gebruik van elektrische apparaten aan de gebruikelijke veiligheidsmaatregelen, waaronder de volgende:
WAARSCHUWING - Doe het volgende om elektrische schokken, brand en letsel te vermijden:
• Lees alle instructies voor u de luchtreiniger gebruikt.
• Gebruik uitsluitend een stopcontact van 220-240 volt.
• Gebruik de luchtreiniger niet als de voedingskabel of de stekker beschadigd is of als de verbinding met het stopcontact loszit.
Verwijder geregeld het stof van de stekker.
• Steek geen vingers of vreemde voorwerpen in de luchtinlaat of -uitlaat.
• Als u de stekker uit het stopcontact trekt, trek dan aan de stekker en niet aan het snoer.
Elektrische schokken en/of brand door kortsluiting zouden het gevolg kunnen zijn.
•Trek de stekker niet uit het stopcontact met natte handen.
• Gebruik de luchtreiniger niet in de buurt van een gastoestel of open haard.
•Trek de stekker uit het stopcontact voordat u het apparaat schoonmaakt en als het apparaat niet in gebruik is.
Elektrische schokken door slechte isolatie en/of brand door kortsluiting zouden het gevolg kunnen zijn.
• Is de voedingskabel beschadigd, dan moet hij vervangen worden door de fabrikant, een reparateur, een door Sharp geautoriseerd reparatiecentrum of een ander bevoegd persoon om gevaar te vermijden.
Gebruik het apparaat niet als u insecticiden met aerosol gebruikt of in kamers met olieresten, wierook,
vonken van sigaretten, chemische rook in de lucht en in vochtige omstandigheden.
Wees voorzichtig met het schoonmaken van de luchtzuiveraar. Sterk corroderende schoonmaakmiddelen kunnen de behuizing beschadigen.
De luchtzuiveraar mag alleen gerepareerd worden door een door Sharp geautoriseerd reparatiecentrum. Neem contact op met het reparatiecentrum bij problemen, en voor instellingen en reparaties.
De batterijen moeten uit de afstandbediening worden verwijderd voor ze worden weggegooid, en ze moeten op een veilige manier worden weggegooid.
Bij dit produkt zijn batterijen geleverd. Wanneer deze leeg zijn, moet u ze niet weggooien maar inleveren als KCA.
OPMERKING - radio- of televisiestoringen
Veroorzaakt deze luchtreiniger storingen in radio- en televisieontvangst, probeer deze storing dan op te lossen met een of meer van de volgende maatregelen.
•Verander de ori‘ntatie of de plaats van de ontvangstantenne.
•Verhoog de afstand tussen de luchtreiniger en de ontvanger.
• Sluit de apparatuur aan op een ander stopcontact dan dat waarop de ontvanger is aangesloten.
• Raadpleeg de leverancier of een ervaren radio- en televisietechnicus.
N-2
WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE BEDIENING
• Blokkeer de luchtinlaat of -uitlaat niet.
• Gebruik het apparaat niet bij hete voorwerpen, zoals een kachel of oven, noch op plaatsen waar het in contact kan komen met stoom.
• Leg het apparaat niet neer tijdens het gebruik.
• Gebruik altijd het handvat aan de achterkant van het apparaat als u het verplaatst.
Houdt u het voorpaneel vast, dan kan het voorpaneel afbreken, waarbij het apparaat valt en letsel veroorzaakt.
• Gebruik het apparaat niet zonder filters.
• Het HEPA-filter kan niet worden gewassen of opnieuw worden gebruikt.
De werking van het filter wordt er niet beter van, en bovendien geeft het risico op elektrische schokken en slecht functioneren.
• Reinig de behuizing uitsluitend met een zachte doek.
De oppervlakte kan anders beschadigd of worden. Verder kunnen de sensors ook slecht gaan functioneren.
BEPERKINGEN VAN AFSTANDBEDIENING
GEBRUIK DE AFSTANDBEDIEING NIET OP DE VOLGENDE PLAATSEN:
• Een plaats met inverterende verlichtingsarmaturen of elektronisch spontane verlichtingsarmaturen.
De afstandbediening kan dan onwerkzaam worden. Ga in dat geval uit de buurt van de verlichtingsarmaturen of verander de richting.
• Een plaats die is blootgesteld aan direct zonlicht of fluorescentverlichting.
Het apparaat ontvangt dan geen signalen van de afstandbediening.
RICHTLIJNEN VOOR DE INSTALLATIE
• Zet het apparaat tijdens gebruik op minstens 2 m afstand van apparatuur die werkt met elektromagnetische golven zoals televisies, radio's en golfklokken. De apparatuur zou elkaar anders kunnen storen.
•Vermijd een plaats waar de sensor rechtstreeks wordt blootgesteld aan wind.
Het apparaat zal dan niet goed functioneren.
•Vermijd een plaats waar gordijnen en dergelijke in contact komen met de inlaat of luchtuitlaat.
Gordijnen, enz. kunnen vuil worden en er kunnen storingen optreden.
•Vermijd een plaats waar het apparaat wordt blootgesteld aan condensatie door snelle temperatuurveranderingen.
(Te gebruiken onder condities, bij een kamertemperatuur tussen 0° en 35°C.)
• Gebruik een stabiele ondergrond met voldoende luchtcirculatie.
Een vloerkleed als ondergrond kan tot gevolg hebben dat het apparaat trilt.
• Gebruik het apparaat niet op een plaats waar roet wordt geproduceerd, zoals in een keuken en dergelijke.
Het oppervlak van het apparaat kan hierdoor barsten of de sensor zou slecht kunnen functioneren.
• Houd 60 cm ruimte tussen het apparaat en de muur.
De muur achter de luchtuitlaat kan na verloop van tijd vuil worden. Gebruikt u het apparaat langere tijd op dezelfde plaats, gebruik dan een vinylbedekking, enz. om te verhinderen dat de muur vuil wordt. Verder moet de muur geregeld gereinigd worden.
RICHTLIJNEN VOOR HET FILTER
•Volg de instructies in deze handleiding op voor de juiste verzorging en het onderhoud van de filters.
NEDERLANDS
N-3
ONDERDELEN
SCHERM OP DE HOOFDEENHEID
Ontvanger van afstandbediening
Indicator van filter Indicator van bewakingsfunctie (“SENTINEL”)
SCHOON-TEKEN-lampje
Indicator voor AUTOmatisch bedrijf
Indicator voor 15 min HOOG bedrijf
Indicator voor stuifmeelmodus
Indicator voor ventilatorsnelheid
Indicator voor UIT­timeerweergave
Schakelaar voor selectie van sensorgevoeligheid
De sensorgevoeligheid kan worden ingesteld op “Normaal” of “GEVOELIG” met deze schakelaar.
Indicator voor Plasmacluster
Knop om filter te resetten
AAN/UIT-knop
Selectieknop voor modus
Temperatuur/ vochtigheid-sensor
Geursensor Stofsensor (Deksel van stofsensor)
Hoofdeenheid Filterframe HEPA-filter (wit)
Wasbaar actieve koolstoffilter (zwart) Voorfilter
Voorpaneel
Haak
Afstandbediening
INCLUSIEF
Afstandbediening (1 stuk) Batterijen (2 stuks AA-batterij)
• Handleiding
ACHTERZIJDE
N-4
Handvat
Luchtuitlaat
Datumlabel
Voedingskabel
Netstekker
(Model afhankelijk van het land.)
VOORBEREIDING
BATTERIJEN IN DE AFSTANDBEDIENING LEGGEN
Verwijder het deksel
1
Druk erop en schuif het deksel naar achteren om het te verwijderen.
Plaats de batterijen
2
Leg de batterijen met en zoals getoond.
Sluit het deksel
3
Gegevens van de batterij
• De levensduur van de batterijen is ongeveer een jaar
• De batterijen van deze afstandbediening zijn alleen voor het eerste gebruik. Vervang ze als het nodig is.
• Onjuist gebruik van de batterijen kan tot gevolg hebben dat de batterijen gaan lekken en /of schade veroorzaken. Let bij het hanteren op het volgende:
•Vervangt u de batterijen, vervang dan beide batterijen door nieuwe van hetzelfde type (Gebruik 2 AA-mangaanbatterijen)
• Gebruikt u de afstandbediening langere tijd niet, verwijder dan de batterijen.
GEBRUIK VAN DE AFSTANDBEDIENING
Gebruik de afstandbediening in de richting van
de ontvanger.
•Het bereik is ongeveer 23 voet (7 meter).
• Zorg ervoor dat er geen objecten staan tussen de sensor en de afstandbediening.
• Er klinkt een piep als de hoofdeenheid een signaal ontvangt.
OPMERKING
• Laat de afstandbediening niet vallen, gebruik hem niet bij hoge vochtigheid, bij direct zonlicht of bij een hittebron.
N-5
Ontvanger
Zender
NEDERLANDS
VOORBEREIDING
Neem eerst de stekker uit het stopcontact.
INSTALLATIE VAN HET FILTER
Om de kwaliteit van de filters te waarborgen, zijn ze verpakt in plastic zakken en in het apparaat gemonteerd. Verwijder de filters uit de zakken voordat u het apparaat gebruikt.
De filters verwijderen
1
Verwijder het
1
frontpaneel.
Trek het frontpaneel aan de onderzijde omhoog.
2
Haak
1
Voorpaneel
1
2
1
Trek het filterframe eruit en verwijder het voorfilter, het
2
filter van actieve koolstof en het HEPA-filter.
Filterframe
Voorfilter
Verwijder het filter van actieve
3
koolstof (zwart) en het HEPA-filter. (wit) uit de plastic zakken.
Filter van actieve koolstof
HEPA-filter
Voorfilter
Filter van actieve koolstof
1
2
N-6
HEPA-filter
Filterframe
Monteer de filters
2
Uitsteeksels
Zet het HEPA-filter in het
1
filterframe met de uitsteeksels naar boven.
Monteer de filters niet achterstevoren, anders zal het
apparaat niet werken.
Zet het filter van actieve
2
koolstof op het HEPA-filter met de banden (2 plaatsen) omhoog.
Monteer het voorfilter in de
3
banden (2 plaatsen) op de hoeken van het filter van actieve koolstof.
Steek de uitsteeksels van het voorfilter in de gaten van het filterframe.
HEPA-filter
Filterframe
Band
Filter van
actieve koolstof
HEPA-filter
Filterframe
Uitsteeksels (4 plaatsen)
Band
Monteer het filterframe op
4
de hoofdeenheid.
Schrijf de eerste
5
gebruiksdatum op het datumetiket.
Gebruik de datum om u te herinneren aan het vervangen van het filter.
Gaten
Hoofdeenheid
Filterframe
Band
Datumetiket
NEDERLANDS
N-7
BEDIENING
BEDIENING VAN DE
LUCHTREINIGER
Indicator van filter
Indicator van Bewakingsfunctie (“SENTINEL”)
SCHOON-TEKEN-lampje
Plasmaclusterindicator
Knoppen op de hoofdeenheid
• AUTO
• 15 min HOOG
• STUIFMEEL
• STIL
• NORMAAL
• MAX
Modus-selectieknop
AAN/UIT-knop
AAN/UIT-knop
1
• Hiermee start u (korte piep) en stopt u het apparaat (lange piep)
• De indicators voor ventilatorsnelheid en plasmacluster gaan aan/uit.
•Tenzij u de stekker uit het stopcontact hebt getrokken, start het apparaat in dezelfde stand als waarin het werd uitgeschakeld.
Knop voor modusselectie
2
• De bedrijfsmodus kan worden omgeschakeld.
AUTOmatisch bedrijf
De ventilatorsnelheid wordt automatisch omgeschakeld (HOOG*, NORMAAL, STIL), afhankelijk van de hoeveelheid vervuiling in de lucht. De sensoren detecteren de vervuiling voor een effici‘nte luchtzuivering.
15 min HOOG* bedrijf
Het apparaat werkt met een HOGE* ventilatorsnelheid gedurende 15 minuten en gaat daarna in de stand AUTO. Deze bedrijfsmodus is effectief als er snel onzuiverheden uit de lucht moeten worden verwijderd.
Plasmacluster
2
1
MAX-bedrijf
Het apparaat werkt met een maximale ventilatorsnelheid.
NORMAAL bedrijf
Het apparaat werkt met een normale ventilatorsnelheid.
STUIFMEEL-bedrijf
Het apparaat werkt met een HOGE* ventilatorsnelheid gedurende 10 minuten en schakelt daarna elke 20 minuten om tussen NORMAAL en HOOG.
10 minuten: HOGE ventilatorsnelheid 20 minuten NORMALE ventilatorsnelheid 20 minuten: HOGE ventilatorsnelheid
N-8
STIL bedrijf
Het apparaat werkt rusting en zuigt een minimale hoeveelheid lucht aan.
* De HOGE* snelheid
ligt tussen NORMAAL en MAX.
Indicatorlampje van Bewakingsfunctie (“SENTINEL”)
Staat de Plasmacusterionenmodus in de modus ION AUTO of SCHOON, dan kunt u de Bewakingsfunctie activeren. Is de Bewakingsfunctie actief, dan brandt het Plasmaclusterindicatorlampje (blauw). Het herhaalt zijn kleurcyclus tussen donker en helder. De SENTINEL-indicator (groen) gaat ook branden.
De Bewakingsfunctie (“SENTINEL”) detecteert met de vier sensoren voor stof, geur, temperatuur en vochtigheid iedere luchtconditie die gunstig is voor de groei van schimmels, virussen en allergenen, en hij verspreidt Plasmaclusterionen om een omgeving te creëren waarin de activiteit van rondzwevende microben beheerst wordt.
De ventilatorsnelheid en de hoeveelheid Plasmaclusterionen worden automatisch verhoogd tijdens AUTOmatisch bedrijf, terwijl alleen de hoeveelheid Plasmaclusterionen wordt verhoogd wanner de ven-
tilator handmatig wordt bediend en in de stuifmeelmodus.
Indicatorlampje van Plasmacluster
U selecteert de Plasmaclusterionen met de afstandbediening.
Blauw licht
Staat het Plasmaclusterionenbedrijf in de Schone modus, of in de AUTOmatische Plasmaclusterionenmodus terwijl de lucht in de kamer onzuiver is, dam gaat dit lampje branden en werkt het apparaat in de Schone modus.
Groen licht
Staat het Plasmaclusterionenbedrijf in de Ionenbeheersingsmodus, of in de AUTOmatische Plasmaclusterionenmodus terwijl de lucht in de kamer zuiver is, dam gaat dit lampje branden en werkt het apparaat in de Ionenbeheersingsmodus.
Geen licht
Er worden geen Plasmaclusterionen geproduceerd.
• Het licht kan worden uitgeschakeld met de knop ‘LIGHTS ON/OFF’ op de afstandbediening. In dit geval worden er Plasmaclusterionen geproduceerd. (Doe het licht uit als het niet nodig is.)
SCHOON-TEKEN LICHT
De kleur is afhankelijk van de conditie van de lucht.
Schoen (groen) Enigszins onzuiver (oranje) Zeer onzuiver (rood)
INFO OVER HET SCHOON-TEKEN
• De toestand van het SCHOON-TEKEN is afhankelijk van de conditie van de lucht zoals die gedetecteerd wordt door de stof- en geursensoren als de stekker in het stopcontact zit.
• Het is mogelijk dat het SCHOON-TEKEN groen is terwijl de lucht toch vervuild is, namelijk op het mo­ment dat de luchtzuiveraar net in de omgeving is ge•nstalleerd.
• Mede knop ‘Display ON/OFF’ op de afstandbediening kunt u het indicatorlampje uitschakelen.
De Basisonzuiverheid bepalen
De eerste 30 seconden nadat de stekker in het stopcontact is gestoken, zal het apparaat de toestand van de lucht onderzoeken. Wordt het apparaat in die tijd ingeschakeld, dan brandt het SCHOON-TEKENlampje beurtelings groen, oranje en rood.
Filterindicatorlampje
Maak het filter van actieve koolstof schoon als het filterindicatorlampje brandt. (Het lampje zal na ongeveer twee maanden gaan branden als het apparaat 24 uur per dag wordt gebruikt. Zie pagina N-12)
N-9
NEDERLANDS
BEDIENING
GEBRUIK VAN DE
AFSTANDBEDIENING
AAN/UIT
• Drukt u op de knop POWER, dan klinkt er een kort piepje en start het apparaat in de AUTO-modus.
• Als de stekker in het stopcontact is gebleven, start het apparaat in dezelfde modus als toen het apparaat werd uitgeschakeld.
• Om te stoppen drukt u weer op POWER. Er klinkt een lange piep en het apparaat stopt.
Auto (Ventilatorsnelheid)
De ventilatorsnelheid verandert automatisch, afhankelijk van de hoeveelheid verontreinigingen in de lucht.
Handmatig (Ventilatorsnelheid)
De ventilatorsnelheid kan worden geschakeld tussen STIL, NORMAAL en MAX.
15 min HOOG
Zie pagina N-8
LICHT AAN/UIT
Schakelt de indicatorlampjes voor Plasmacluster en SCHOON-TEKEN aan en uit.
Plasmacluster
Functies die mogelijk zijn met de afstandbediening
• AUTO
• HANDMATIG
• STUIFMEEL
• UITTIMER
• 15 min HOOG
• LICHT AAN/UIT
Selectie van Plasmaclusterionenmodus
• AUTO
• SCHOON
• IONENBEHEERSING
• UIT
Zender
Filterreset
Is het wasbare filter van actieve koolstof gereinigd en weer in de hoofdeenheid geplaatst, druk dan op de filterresetknop.
Stuifmeelmodus
Zie pagina N-8
Uittimer
Steeds als op deze knop wordt gedrukt, verandert de ingestelde tijd als volgt:
1 uur
geannuleerd
• Het indicatorlampje toont de resterende tijd.
• Het apparaat stopt als de tijd verstreken is.
4 uur 8 uur
Selecties van de Plasmaclusterionenmodus
AUTO
Drukt u hierop, dan schakelt het apparaat tussen Schone modus en Ionenbeheersingsmodus, afhankelijk van de hoeveelheid verontreinigingen in de lucht, zoals gedetecteerd door de stof- en geursensoren. De Schone modus werkt gedurende een minuut als de AUTO-functie geselecteerd is.
(IONENBEHEERSING)
Drukt u hierop, dan werkt het apparaat constant in de Ionenbeheersingsmodus. De indicator van de Plasmaclusterionen is groen.
N-10
Drukt u hierop, dan werkt het apparaat constant in de Schone modus, waarin er evenveel positieve als negatieve ionen worden geproduceerd. De indi­cator van de Plasmaclusterionen is blauw
UIT
Het produceren van ionen stopt en de indicator van de Plasmaclusterionen gaat uit.
(SCHOON)
VERZORGING EN ONDERHOUD
Voor optimale prestaties van de luchtzuiveraar, moet het apparaat periodiek worden schoongemaakt, inclusief de sensoren en filters. Maakt u de eenheid schoon, neem dan eerst de stekker uit het stopcontact en hanteer de stekker nooit met natte handen. U riskeert anders een elektrische schok en/of lichamelijk letsel.
DE LUCHTREINIGER
Onderhoudscyclus: 1 maand
Om te verhinderen dat vuil of vlekken op de luchtreiniger achterblijven, moet hij zo vaak als nodig worden schoongemaakt. Vlekken die niet direct verwijderd worden, zijn moeilijk te verwijderen.
Met een droge, zachte doek schoonvegen
Hardnekkige vlekken en vuil kunnen worden verwijderd met een doek die met warm water bevochtigd is.
Gebruik geen vluchtige vloeistoffen
Benzeen, verfthinner, polijstpoeder en dergelijke kunnen het oppervlak beschadigen.
Gebruik geen wasmiddelen
De ingredi‘nten van wasmiddelen kunnen de luchtreiniger beschadigen.
Houd de luchtreiniger uit de buurt van water
GEURSENSOR / STOFSENSOR
Onderhoudscyclus: 2 maanden
De gevoeligheid van de sensor wordt instabiel als de geur/stofsensor vuil of geblokkeerd is. Verwijder het stof van de oppervlakte van de sensoropeningen met een stofzuiger.
Sensorfilter
Maak het sensorfilter los en klop er met de hand op om het stof te verwijderen. Is het erg vuil, was het dan met water en laat het grondig drogen.
Gat van geursensor
Gat van stofsensor
Sensorfilter
Heeft geen voor- en achterzijde.
FILTER SCHOONMAKEN
Onderhoudscyclus: 2 maanden
Verwijder het voorpaneel. Maak de oppervlakte van het voorfilter licht schoon met een stofzuiger. Is het erg vuil verwijder het dan uit het filterframe en was het.
OPMERKING
• Gebruik voor het wassen een zachte borstel o.i.d en koud/ warm water.
• Een metalen borstel kan schade veroorzaken.
• Na het wassen legt u het filter in de schaduw tot het droog is. Daarna zet u het terug in het frame.
•Was of reinig het HEPA-filter nooit direct met de slang van de stofzuiger. Dit vermindert de prestaties van de filters.
R
NEDERLANDS
N-11
VERZORGING EN ONDERHOUD
WASBAAR FILTER VAN ACTIEVE KOOLSTOF
ALLEEN MET DE HAND WASSEN ! NIET IN DE TROMMEL DROGEN !
Verzorgingscyclus
Randt het indicatorlampje van het filter, dan moet het filter worden schoongemaakt. Is het apparaat 24 uur per dag in bedrijf, dan zal het lampje na ongeveer 2 maanden gaan branden. Het filterindicatorlampje dient als referentie. Maak het filter schoon zo vaak als nodig is als de geur niet verdwijnt.
Verwijder
1
zichtbaar vuil met een stofzuiger.
Vul een grote emmer met lauw
2
water, voeg een mild detergent toe en roer.
Verdun volgens de gebruiksaanwijzing van het detergent.
Laat het filter ongeveer 30
3
mi nuten weken voordat u het wast.
Is de oppervlakte van het filter erg vuil, borstel het dan met een oude tandenborstel.
LET OP
Hanteer het filter voorzichtig om schade aan de actieve kooldeeltjes te vorkomen.
Spoel grondig met schoon
4
water
Verwijder overtollig water.
5
Het filter is na het spoelen verzadigd met water. Om de droogtijd te versnellen, wikkelt u het fil­ter in een oude, dikke doek zodat het overtollige water kan worden verwijderd.
LET OP
Er kan wat koolstof aan de doek blijven hangen, maar dat kan geen kwaad.
Laat het filter
6
buitenshuis op een goed geventileerde plaats drogen.
LET OP
• Het natte filter is zwaar. Zet het stevig vast tijdens het drogen zodat het niet naar beneden valt.
• In de winter en in de regen duurt het drogen langer. Was het filter op een dag met mooi weer en laat het in de zon drogen. Breng het filter Õs nachts naar binnen, zodat het niet bevriest.
• Droog het filter buitenshuis op een goed geventileerde plaats. Droogt u het binnenshuis, dan kan het water dat van het filter druipt de vloer vuilmaken.
• Controleer of het geactiveerde koolstof niet naar een plaats in het filter is gezakt. Is dat toch gebeurd, verdeel het koolstof dan met de vingers gelijkmatig.
• Laat het filter grondig drogen. Wordt het filter gebruikt terwijl het nog nat is, dan zal de hoofdeenheid geen reukloze lucht utblazen. Het drogen kan 1 à 2 dagen duren.
Monteer de filters weer.
7
Monteer ze zoals beschreven op pagina N-6,7
Is het filter van actieve koolstof
8
schoongemaakt, sluit dan de netvoeding weer aan en druk op de knop Filterreset op de afstandbediening of de hoofdeenheid.
• Nadat u op de knop Filterreset hebt gedrukt,
hoort u een piepje dat betekent dat de eenheid gereset is.
• Het filterindicatorlampje gaat nu automatisch
uit.
LET OP
Spoelt u in een emmer, doe het dan 3 à 4 keer, zodat de geur grondig uit het filter wordt gespoeld.
Knop Filterreset
N-12
RICHTLJNEN VOOR VERVANGING
VAN HET FILTER
Afhankelijk van de gebruiksomgeving zal de uitgeblazen lucht na een paar maanden sterk gaan ruiken. Kunnen stof en geuren niet gemakkelijk verwijderd worden, vervang dan de filters.
Gids voor de timing van het vervangen van filters.
•De volgende indicatie voor de levensduur van een filter en de vervangingsperiode geldt als er tien sigaretten per dag worden gerookt en het vermogen om stof en geur te verwijderen tot de helft is verminderd.
We adviseren de filters vaker te vervangen als het product wordt gebruikt in zwaardere condities dan bij normaal huishoudelijk gebruik.
• HEPA-filter 5 jaar na opening
• Filter van actieve koolstof 5 jaar na opening
DE FILTERS VERVANGEN
Zie pagina N-6,7 voor instructies voor
1
het vervangen van de filters.
Nadat de filters vervangen zijn:
2
Druk op de knop Filterreset op de afstandbediening of de hoofdeenheid terwijl de steker in het stopcontact zit. U hoort een korte piep en het geheugen waarin de bedrijfsuren worden bijgehouden wordt gewist. Het filterindicatorlampje gaat nu automatisch uit.
Vu de begindatum in op het
3
datumetiket.
Vervangingsfilters
Model: FZ-P63SEF
• HEPA-filter: 1 stuk
• Filter van actieve koolstof: 1 stuk
Raadpleeg de leverancier voor de aankoop van vervangingsfilters.
Filters wegwerpen
Verwijder gebruikte filters volgens de plaatselijke wetten en voorschriften voor de afvoer van afval.
Materialen van HEPA-filter
•Filter: Polypropyleen
• Frame: Polyester
• Microbenfilter: Polypropyleen, Polyethyleen
Materialen van filter van actieve koolstof:
• Geurfilter: Geactiveerde steenkool
• Net: Polypropyleen 60 %, Polyester 40%
N-13
Datumetiket
NEDERLANDS
PROBLEMEN
Lees de onderstaande tabel voordat u contact opneemt met een reparateur. Het probleem wijst niet altijd op een storing.
PROBLEEM
De afstandsbediening werkt niet
Geur en rook worden niet verwijderd.
De vervuilingsindicator brandt groen hoewel de lucht onzuiver is.
Het SCHOON-TEKEN-lampje wordt oranje of zelfs rood, zelfs als de lucht schoon is.
De indicator voor plasmacluster blijft groen (of blauw) en verandert niet.
De eenheid maakt een klikkend of tikkend geluid.
De uitgeblazen lucht heeft een aroma of geur.
OPLOSSING (geen storing)
• Zijn de batterijen leeg?
• Zijn de batterijen correct geplaatst?
• Is er knipperende fluorescentieverlichting in de kamer die vervangen moet worden?
• Maak de filters schoon of vervang ze als ze zwaar vervuild zijn. (Zie N-12, N-13)
• De lucht kan onzuiver zijn op het moment dat de luchtreiniger werd aangesloten (zie N-9). Trek de stekker uit het stopcontact en stop deze er een minuut later weer in.
• De gevoeligheid van de sensoren wordt instabiel als de open­ing van de geursensor of de stofsensor vuil is of geblokkeerd. Verwijder het stof rondom de sensoren met een stofzuiger (zie N-9).
• In de ionenbesturingsstand (of de reinigingsstand) zal de kleur
van deze indicator niet veranderen.
• In de ionenstand geeft de eenheid een klikkend geluid. Een
tikkend geluid duidt op het genereren van ionen. Hindert het geluid u, zet het apparaat dan verder weg.
• Controleer of de filters niet vervuild zijn. Vereang de filters.
• Plasmacluster luchtreinigers produceren kleine hoeveelheden ozon, die een geur kunnen veroorzaken. De hoeveelheid uitgestoten ozon ligt ruim onder het veiligheidsniveau.
De eenheid functioneert niet als er sigarettenrook in de lucht is.
Het filterindicatorlampje blijft branden nadat het filter vervangen is.
De indicator voor plasmacluster of de vervuilingsindicator brandt niet.
FOUTSCHERM
LAMPINDICATIE
De indicator voor een “stille” ventilatorsnelheid knippert.
• Staat het apparaat op een plaats waar de sensor de sigarettenrook moeilijk kan detecteren?
• Zijn de openingen van de stof- en geursensors geblokkeerd of vuil? (Maak in dat geval de openingen schoon) (Zie N-11)
• Steek na het vervangen van het filter de stekker in het stopcontact en druk op de knop Filterreset van de afstandsbediening. (zie N-12)
• Controleer of de modus DISPLAY OFF geselecteerd is op de afstandbediening. Zo ja, druk dan op de knop Display ON/ OFF van de afstandbediening om het lampje te activeren. (Zie N-10)
OPLOSSING
De motor van de ventilator is niet aangesloten of defect. De werking stopt.
• Druk op AAN/UIT om de foutmelding te verwijderen. Treedt de fout opnieuw op, raadpleeg dan de leverancier waar het apparaat is gekocht.
N-14
SPECIFICATIES
Model
Voedding
Snelheid van ventilator
*De bereikbare vloeroppervlakte is van toepassing als het apparaat wordt gebruikt met de maximale
ventilatorsnelheid.
• De bereikbare vloeroppervlakte geeft aan over welke oppervlakte stofdeeltjes kunnen worden verwijderd in 30 minuten.
Snelheidsniveau van ventilator
Nominaal vermogen
Volume van luchtstroom
Bereikbare vloeroppervlakte
Kabellengte
Afmetingen
Gewicht
GEMIDDELD
69 W
3
360 m
/h
415mm(B)x241mm(D)x572mm(H)
FU-P60S-E
220-240V 50/60Hz
NORMAAL
9,6 W
3
138 m
~46m2*
2,0m
8,5kg
/h
STIL
3,7 W
30 m3/h
Stand- by vermogen
Om de elektrische schakelingen actief te houden terwijl de stekker in het stopcontact zit, gebruikt dit apparaat ongeveer 0,8 W in de ruststand. Om energie te besparen neemt u de stekker uit het stopcontact als het apparaat niet in gebruik is.
N-15
NEDERLANDS
N-16
NEDERLANDS
SHARP CORPORATION
OSAKA, JAPAN
   

Loading...