Nikon COOLPIX AW130 Full User Guide (Detailed Instructions) [et]

DIGITAALKAAMERA
Täielik kasutusjuhend
Et
Sissejuhatus
i
Sisukord
Ettevalmistused kaamera kasutamiseks
Pildistamise ja taasesituse põhitoimingud
Pildistamisfunktsi oonid
Taasesitusfunktsioonid
Videote salvestamine ja taasesitamine
Menüüde kasutamine
Asukohaandmete funktsioonide kasutamine / kaartide kuvamine
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-i) funktsiooni kasutamine
Kaamera ühendamine teleri, printeri või arvutiga
xx
1
6
12
21
59
71
78
132
146
150
Tehnilised märkused
159

Sissejuhatus

Üldteave

Ettevõtte Nikon selle toote optimaalseks kasutamiseks lugege tähelepanelikult kindlasti nii osi „Ohutuse nimel” (Avi–viii), „Oluline teave põrutuskindluse, veekindluse, tolmukindluse ja kondensatsiooni kohta” (Aix), „Olulised märkused asukohaandmete funktsioonide (süsteemi GPS/GLONASS, elektroonilise kompassi) kohta” (Axv) ja „Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk)” (Axviii) kui ka kõiki teisi suuniseid ning hoidke juhendit kohas, kus see on kättesaadav kõigile kaamera kasutajatele.
Kui soovite kaamerat kohe kasutama hakata, tutvuge osadega „Ettevalmistused
kaamera kasutamiseks” (A6) ja „Pildistamise ja taasesituse põhitoimingud” (A12).

Muu teave

Sümbolid ja leppemärgid
Sümbol Kirjeldus
See ikoon tähistab hoiatusi ja teavet, mida tuleb lugeda enne
B
kaamera kasutamist.
See ikoon tähistab märkusi ja teavet, mida tuleb lugeda enne
C
kaamera kasutamist.
A See ikoon tähistab teisi lehekülgi, mis sisaldavad asjakohast teavet.
SD, SDHC ja SDXC mälukaartidele viidatakse selles juhendis terminiga „mälukaardid”.
Sätet, mis on määratud enne kaamera ostmist, nimetatakse „vaikesätteks”.
Kaamera ekraanil kuvatavate menüükirjete nimed ja arvuti ekraanil kuvatavate
nuppude nimed või teated on toodud paksus kirjas.
Sellest kasutusjuhendist on pildid mõnikord ekraani kuvanäidetelt välja jäetud, et ekraani näidikud tuleksid selgemalt esile.
Sissejuhatus
i

Kaamera maismaal kasutamiseks mõeldud rihma kinnitamine

Eemaldage enne kaamera vee all kasutamist maismaal kasutamiseks mõeldud rihm.
Sissejuhatus
ii

Teave ja ettevaatusabinõud

Eluaegne õpe
Ettevõtte Nikon tootetoe ja hariduspanuse „Eluaegne õpe” juurde kuuluv pidevalt uuendatav teave on saadaval alljärgnevatel veebilehtedel.
Kasutajad Ameerika Ühendriikides: http://www.nikonusa.com/
Kasutajad Euroopas: http://www.europe-nikon.com/support/
Kasutajad Aasias, Okeaanisa, Lähis-Idas ja Aafrikas: http://www.nikon-asia.com/
Vaadake neid veebilehti uusima tooteteabe, näpunäidete, korduma kippuvatele küsimustele vastuste ning üldiste nõuannete saamiseks digitaalpildinduse ja fotograafia kohta. Lisateavet võite saada ettevõtte Nikon piirkondlikult esindajalt. Minge kontaktandmete saamiseks alljärgnevale veebilehele.
http://imaging.nikon.com/
Kasutage ainult tootemargi Nikon elektroonilisi tarvikuid
Ettevõtte Nikon COOLPIX kaamerate konstruktsioon vastab rangeimatele standarditele ja neis on kompleksne elektroonikaplokk. Ainult tootemargi Nikon elektroonilised tarvikud (muu hulgas akulaadijad, akud, vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterid, vahelduvvooluadapterid ja USB-kaablid), mille Nikon on spetsiaalselt koos selle ettevõtte Nikon digitaalkaameraga kasutamiseks heaks kiitnud, on konstrueeritud konkreetse elektroonikaploki talitlus- ja ohutusnõuetest lähtudes.
K
AAMERAT VÕIB KAHJUSTADA SELLISTE ELEKTROONILISTE TARVIKUTE KASUTAMINE, MILLE
TOOTJAKS EI OLE Kolmanda osapoole liitium-ioonakude kasutamine, millel puudub ettevõtte Nikon
holograafiline märk, võib häirida kaamera tavapärast talitlust või põhjustada akude ülekuumenemist, süttimist, purunemist või lekkimist.
Holograafiline märk: kinnitab, et see seade on ettevõtte Nikon originaaltoode.
Võtke tootemargi Nikon tarvikute kohta lisateabe saamiseks ühendust ettevõtte Nikon piirkondliku ametliku edasimüüjaga.
Enne oluliste piltide tegemist
Tehke enne olulistel sündmustel (näiteks pulmades või reisil) pildistamist proovipilt, et olla kindel, kas kaamera töötab nõuetekohaselt. Nikon ei võta vastutust kahjustuste või saamata jäänud tulu eest, mis võib olla tingitud toote talitlushäirest.
N
IKON, NING SEE VÕIB TÜHISTADA ETTEVÕTTE NIKON GARANTII.
Sissejuhatus
iii
Teave juhendite kohta
Selle tootega kaasasolevate juhendite ühtegi osa ei tohi paljundada, edastada,
transkribeerida, hoida andmeotsingusüsteemis ega mis tahes keelde tõlkida mis tahes kujul ega mis tahes vahenditega ilma ettevõtte Nikon eelneva kirjaliku loata.
Selles kasutusjuhendis olevad illustratsioonid ja ekraanisisu võivad tegelikust tootest
erineda.
Sissejuhatus
Nikon jätab endale õiguse muuta juhendites kirjeldatud riist- ja tarkvara tehnilisi andmeid
mis tahes ajal ning etteteatamiseta.
Nikon ei vastuta toote kasutamisest tingitud kahjude eest.
Kuigi on tehtud kõik pingutused, et nendes juhendites toodud teave oleks täpne ja täielik,
oleme väga tänulikud, kui juhite ettevõtte Nikon piirkondliku esindaja (aadress on eraldi välja toodud) tähelepanu leitud vigadele ja puudustele.
Märkus kopeerimise ja reprodutseerimise keelu kohta
Arvestage, et skanneri, digitaalkaamera või mõne muu seadmega digitaalselt kopeeritud või reprodutseeritud materjali omamine võib olla seaduse alusel karistatav.
Esemed, mille kopeerimine või reprodutseerimine on seadusega keelatud
Ärge kopeerige ega reprodutseerige paberraha, münte, väärtpabereid, riigi võlakirju ega kohaliku omavalitsuse võlakirju isegi siis, kui neil koopiatel või reproduktsioonidel on tempel „Näidis”. Välisriikides ringleva paberraha, müntide või väärtpaberite kopeerimine või reprodutseerimine on keelatud. Valitsuse välja antud kasutamata postmarkide või -kaartide kopeerimine või reprodutseerimine on keelatud, välja arvatud juhul, kui selleks on saadud valitsuse luba.
Valitsuse välja antud templite ja seadusega määratud tõestatud dokumentide kopeerimine või reprodutseerimine on keelatud.
Hoiatused teatud koopiate ja reproduktsioonide kohta
Valitsus on avaldanud hoiatused eraettevõtete väljastatud väärtpaberite (aktsiate, arvete, tšekkide, kinkekaartide jms), sõidukaartide või piletikupongide kopeerimise või reprodutseerimise kohta, välja arvatud juhul, kui ettevõte peab kasutama minimaalses koguses äriks vajalikke koopiaid. Samuti ärge kopeerige ega reprodutseerige valitsuse väljastatud passe, avalik-õiguslike asutuste ja eraasutuste väljast atud litsentse, ID-kaarte ega pileteid, näiteks lubasid ja toidukuponge.
Autoriõiguse teatiste järgimine
Riiklikud ja rahvusvahelised autoriõiguse seadused reguleerivad autoriõigusega kaitstud loometööde (näiteks raamatute, muusika, maalide, puugravüüride, kaartide, joonistuste, filmide ja fotode) kopeerimist või reprodutseerimist. Ärge kasutage toodet ebaseaduslike koopiate tegemiseks ega autoriõiguse seaduste rikkumiseks.
iv
Andmesalvestusseadmete utiliseerimine
Arvestage, et piltide kustutamine või andmesalvestusseadmete (näiteks mälukaartide või kaamera sisseehitatud mälu) vormindamine ei kustuta algpildi andmeid täielikult. Kustutatud faile saab kaubandusvõrgus saadavaloleva tarkvara abil mõnikord äravisatud salvestusseadmetelt taastada, millega võib kaasneda isiklike pildiandmete kuritahtlik kasutamine. Selliste andmete privaatsuse tagamine on kasutaja kohustus.
Kustutage enne andmesalvestusseadme utiliseerimist või toote teisele isikule edasiandmist kõik andmed kaubanduses saadavaloleva kustutustarkvara abil või seadistage pärast seadme vormindamist funktsioon Record location data (Asukohaandmete
salvestamine), mis asub asukohaandmete suvandite menüü suvandis Location data options (Asukohaandmete suvandid) (A78), sättele Off (Väljas) ja täitke seade
seejärel piltidega, mis ei sisalda isiklikke andmeid (näiteks pilvitu taeva piltidega). Olge ettevaatlik, et vältida andmesalvestusseadmete füüsilisel hävitamisel kehavigastusi või varakahju.
Kaamera COOLPIX AW130 korral tuleb mälukaardile salvestatud logi andmeid käsitseda samamoodi nagu teisi andmeid. Valige Create log (Logi loomine) M End all logs (Kõigi logide lõpetamine) M Erase logs (Logide kustutamine), et kustutada kogutud logi andmed, mis ei ole salvestatud mälukaardile.
Valige Wi-Fi sätete kustutamiseks Restore default settings (Vaikesätete taastamine), mis asub Wi-Fi suvandite menüüs ( A78).
Conformity Marking (Standarditele vastavus)
Tegutsege järgneva suunise kohaselt, et kuvada mõned vastavusmärgised, millele kaamera vastab.
Vajutage nuppu d M menüü ikoon z M Conformity marking (Standarditele vastavus) M nupp k
Sissejuhatus
v

Ohutuse nimel

Et hoiduda ettevõtte Nikon toote või iseenda ja teiste kahjustamisest, lugege enne seadme kasutamist kõiki alljärgnevaid ohutusalaseid ettevaatusabinõusid. Hoidke neid ohutussuuniseid seal, kus kõik toote kasutajad neid lugeda saaksid.
Sissejuhatus
Selles jaotises loetletud ettevaatusabinõude eiramisega kaasneda võivad tagajärjed on tähistatud alljärgneva sümboliga.
See ikoon tähistab hoiatusi ja teavet, mida tuleb võimalike vigastuste vältimiseks lugeda enne selle ettevõtte Nikon toote kasutamist.

HOIATUSED

Tõrke korral lülitage seade välja
Juhul kui märkate, et kaamerast või vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterist tuleb suitsu või ebatavalist lõhna, ühendage vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter lahti ja eemaldage kohe aku, olles ettevaatlik, et vältida põletusvigastusi. Kasutamise jätkamisega võivad kaasneda kehavigastused. Viige seade pärast toiteallika eemaldamist või lahtiühendamist ülevaatuseks ettevõtte Nikon ametliku esindaja juurde.
Ärge demonteerige
Kaamera või vahelduvvooluvõrgust laadimise adapteri sisemiste osade puudutamisega võivad kaasneda kehavigastused. Parandustöid tohivad teha ainult kvalifitseeritud tehnikud. Juhul kui kaamera või vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter murdub kukkumise või mõne muu õnnetuse tagajärjel lahti, ühendage toode vooluvõrgust lahti ja/või eemaldage aku ning viige toode ülevaatuseks ettevõtte Nikon ametliku esindaja juurde.
Ärge kasutage kaamerat ega vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit tuleohtliku gaasi läheduses
Ärge kasutage tuleohtliku gaasi läheduses elektroonikaseadmeid, sest see võib lõppeda plahvatuse või tulekahjuga.
Eemaldage rihm, kui kavatsete kaamerat kasutada vee all
Kaamera rihma kaela ümber põimumisega kaasneb lämbumisoht.
Olge kaamera rihma käsitsemisel ettevaatlik
Ärge kunagi asetage rihma imiku ega lapse kaela ümber.
Hoidke lastele kättesaamatus kohas
Pöörake erilist tähelepanu sellele, et imikud ei saaks akut või teisi väikseid osi suhu panna.
vi
Vältige pikaajalist kokkupuudet kaamera, vahelduvvooluvõrgust laadimise adapteri või vahelduvvooluadapteriga, kui need seadmed on sisse lülitatud või kasutusel
Seadmete osad muutuvad kuumaks. Seadmete nahaga pikemaks ajaks otsesesse kokkupuutesse jätmine võib põhjustada madalatemperatuurilisi põletusi.
Ärge jätke toodet kohta, kus see puutub kokku äärmiselt kõrge temperatuuriga (näiteks suletud autos või otseses päikesevalguses)
Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada kahjustusi või tulekahju.
Kasutage sobivat vooluvarustust (aku, vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter, vahelduvvooluadapter, USB-kaabel)
Nikoni tarnitud või müüdud vooluvarustusvahenditest erinevate vahendite kasutamine võib põhjustada rikkeid või kahjustusi.
Järgige aku käsitsemisel ettevaatusabinõusid
Aku võib nõuetele mittevastaval käsitsemisel lekkida, üle kuumeneda või plahvatada. Järgige selles tootes kasutatava aku käsitsemisel alljärgnevaid ettevaatusabinõusid.
Lülitage toode enne aku vahetamist välja. Kui kasutate vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit / vahelduvvooluadapterit, kontrollige, kas see on lahti ühendatud.
Kasutage ainult liitium-ioonakut EN-EL12 (kuulub komplekti). Laadige akut kaameraga, mis toetab aku laadimist. Kasutage selle toimingu tegemiseks vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit EH-71P/EH-73P (kuulub komplekti) ja USB-kaablit UC-E21 (kuulub komplekti). Akut saab ilma kaamerat kasutamata laadida ka akulaadijaga MH-65 (saadaval eraldi).
Ärge sisestage akut tagurpidi või ümberpööratult.
Ärge lühistage ega demonteerige akut ja ärge proovige eemaldada või lõhkuda
aku isolatsiooni või katet.
Ärge hoidke akut lahtise tule lähedal ega liigse kuumuse käes.
Ärge pillake seda vette, vältige kokkupuudet veega.
Pange aku enne selle transportimist klemmi isoleerimiseks kilekotti või muusse
ümbrisesse. Ärge transportige ega hoidke koos metallesemetega (näiteks kaelakeede või juuksenõeltega).
Täiesti tühi aku võib lekkida. Eemaldage toote kahjustumise vältimiseks tühi aku kindlasti seadmest.
Kui märkate mis tahes aku muudatust (näiteks värvimuutus või deformeerumine), lõpetage kohe aku kasutamine.
Kui kahjustatud akust pärinev vedelik puutub kokku riiete või nahaga, loputage viivitamatult piisava koguse veega.
Järgige vahelduvvooluvõrgust laadimise adapteri käsitsemisel alljärgnevaid ettevaatusabinõusid
Hoidke kuivana. Selle ettevaatusabinõu eiramisega võib kaasneda tulekahju või elektrilöök.
Sissejuhatus
vii
Pistiku metallosade peal või lähedal olev tolm tuleb kuiva riidega eemaldada. Selle juhise eiramine ja kasutamise jätkamine võib lõppeda tulekahjuga.
Äikesetormi ajal ärge puudutage pistikut ega minge vahelduvvooluvõrgust laadimise adapteri lähedale. Selle ettevaatusabinõu eiramisega võib kaasneda elektrilöök.
Ärge kahjustage, modifitseerige, tõmmake jõuga ega painutage USB-kaablit, ärge
Sissejuhatus
asetage selle peale raskeid esemeid ning ärge laske sel puutuda kokku kuumuse või lahtise tulega. Kui isolatsioon saab kahjustada ja juhtmed tulevad nähtavale, viige see ülevaatuseks ettevõtte Nikon ametliku esindaja juurde. Nende ettevaatusabinõude eiramisega võib kaasneda tulekahju või elektrilöök.
Ärge puudutage pistikut ega vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit märgade kätega. Selle ettevaatusabinõu eiramisega võib kaasneda elektrilöök.
Ärge kasutage koos pinge muundamiseks mõeldud reisikonverterite või adapteritega ega koos alalisvoolu vahelduvvooluks muundavate vahelditega. Selle ettevaatusabinõu eiramisega võib kaasneda toote kahjustus, ülekuumenemine või tulekahju.
Kasutage ettenähtud kaableid
Kasutage kaablite sisend- ja väljundpesadega ühendamisel üksnes kaasasolevaid või ettevõtte Nikon pakutavaid selleks ettenähtud kaableid, et tagada vastavus tootele kohalduvatele eeskirjadele.
Olge liikuvate osade käsitsemisel ettevaatlik
Olge ettevaatlik, et sõrmed või muud esemed ei jääks liikuvate osade vahele.
Välgu kasutamine pildistatava silmade lähedal võib põhjustada ajutisi nägemishäireid
Välklamp ei tohi olla pildistatavale lähemal kui 1 meeter. Eriti ettevaatlik tuleb olla imikute pildistamisel.
Ärge kasutage välklampi, kui välklambi aken on mõne inimese või esemega kokkupuutes
Selle ettevaatusabinõu eiramisega võivad kaasneda põletusvigastused või tulekahju.
Järgige lennusaatjate ja haiglatöötajate juhiseid Ärge laske kaameral olla pikema aja vältel vahetus kokkupuutes
nahaga, kui temperatuur on 0 °C või madalam
Kui nahk on näiteks metallosadega kokkupuutes, võivad sellega kaasneda nahakahjustused. Kandke kindaid või kasutage teisi abivahendeid.
Olge videovalgusti kasutamisel ettevaatlik
Ärge vaadake otse videovalgusti poole. See võib kahjustada silmi või põhjustada nägemishäireid.
viii

Oluline teave põrutuskindluse, veekindluse, tolmukindluse ja kondensatsiooni kohta

Lugege kindlasti nii alljärgnevaid suuniseid kui ka osas „Toote eest hoolitsemine” (A160) toodud juhiseid.

Märkused põrutuskindluse kohta

Kaamera on läbinud ettevõttes Nikon korraldatud katse (kukkumiskatse 210 cm kõrguselt 5 cm paksusele vineerplaadile), mille aluseks on MIL-STD 810F Method
516.5-Shock*.
See katse ei garanteeri kaamera veekindlaid omadusi ega seda, et kõigis kaamera kasutustingimustes ei teki kahjustusi või talitlushäireid.
Ettevõttes Nikon korraldatud katse ajal ei hinnatud muutusi välimuses, näiteks kukkumisel löögi saanud osalt värvi koorumist ja deformeerumist.
* Ameerika Ühendriikide kaitseministeeriumi katsemeetodi standard.
Sellel kukkumiskatsel kukutati 5 kaamerat 122 cm kõrguselt 26 korda (8 korral jäi alumiseks serv, 12 korral nurk ja 6 korral esikülg) eesmärgiga teha kindlaks, kas katse läbivad kõik viis kaamerat (kui katsetamisel tuvastati mis tahes defekt, katsetati järgmist viit kaamerat, et veenduda selles, kas katsekriteeriumitele vastavad kõik viis kaamerat).
Ärge laske kaameral puutuda kokku ülemäärase löögijõu, vibratsiooni või survega, mis toimuks siis, kui laseksite kaameral kukkuda, lööksite seda või paneksite sellele raske eseme.
Selle ettevaatusabinõu mittejärgimise tagajärjel võib kaamera deformeeruda, õhukindlad tihendid võivad kahjustuda ja vesi võib pääseda kaamera sisse, mis põhjustab kaamera talitlushäireid.
Ärge kasutage kaamerat vee all sügavamal kui 30 m.
Ärge laske kaameral puutuda kokku veesurvega – ärge pange kaamerat voolava
vee alla.
Ärge istuge, kui kaamera on teie pükste taskus. Ärge suruge kaamerat jõuga kotti.

Märkused veekindluse ja tolmukindlate omaduste kohta

Kaamera vastab komisjoni JIS/IEC veekindlusklassile 8 (IPX8) ja komisjoni JIS/IEC tolmukindlusklassile 6 (IP6X) ning sellega saab vee all 30 meetri sügavusel jäädvustada pilte kuni 60 minutit.*
See kaitseklass ei garanteeri kaamera veekindlaid omadusi ega seda, et kõigis kaamera kasutustingimustes ei teki kahjustusi või talitlushäireid.
* Kaitseklass osutab sellele, et kaamera on konstrueeritud pidama vastu täpsustatud
veesurvele määratud ajaperioodi vältel, kui kaamerat kasutatakse ettevõtte Nikon kirjeldatud meetodite kohaselt.
Sissejuhatus
ix
Veekindlus ei ole tagatud, kui kaamera puutub kokku ülemäärase löögijõu, vibratsiooni või survega, mis juhtuks siis, kui laseksite kaameral kukkuda, lööksite seda või paneksite sellele raske eseme.
Kui kaamera puutub kokku löökidega, on soovitatav pidada nõu jaemüüja või ettevõtte Nikon ametliku esindajaga ning lasta veekindlaid omadusi kontrollida (see on tasuline teenus).
- Ärge laske kaameral kukkuda, ärge lööge seda vastu kõva eset (näiteks kivi) ja
Sissejuhatus
ärge visake seda vastu veepinda.
- Ärge kasutage kaamerat vee all sügavamal kui 30 m.
- Ärge laske kaameral puutuda kokku veesurvega – ärge pange kaamerat kärestiku
ega kose veevoogu.
- Ettevõtte Nikon garantii ei pruugi katta kaamera sisse sattunud veest tingitud
talitlushäireid, kui nende põhjuseks on kaamera nõuetele mittevastav käsitsemine.
Kui kaamera sisse satub vett, lõpetage viivitamatult kaamera kasutamine. Pühkige kaameralt niiskus ära ja viige kaamera kohe ettevõtte Nikon ametliku esindaja juurde.
Selle kaamera konstruktsioon tagab veekindluse üksnes magevees (ujumisbasseinides, jõgedes ja järvedes) ning merevees.
Kaamera sisemus ei ole veekindel. Kaamera sisse sattunud vesi võib põhjustada komponentide roostetamist, millega võivad k aasneda suured remondikulud võ i ei pruugi kaamera parandamine võimalik olla.
Lisatarvikud ei ole veekindlad.
Kui vedelik (näiteks vesi) satub kaamera
välispinnale või akupesa/mälukaardi pilu katte siseküljele, pühkige see viivitamatult pehme ja kuiva riidelapiga ära. Ärge sisestage kaamerasse märga mälukaarti või akut. Kui akupesa/mälukaardi pilu kate avatakse või suletakse märjas keskkonnas, näiteks veekogu kaldal või vee all, võib vesi pääseda kaamera sisse või võib see põhjustada kaamera talitlushäireid. Ärge avage ega sulgege katet märgade kätega. Selle juhise eiramisega võib kaasneda vee pääsemine kaamerasse või kaamera talitlushäire.
x
Kui kaamera välispinnale või akupesa/ mälukaardi pilu katte siseküljele (näiteks kollasele veekindlale tihendile, liigenditele, mälukaardi pilusse või klemmidele) kinnitub võõrkeha, eemaldage see viivitamatult puhuri abil. Kui võõrkeha kinnitub akupesa/mälukaardi pilu katte siseküljel olevale veekindlale tihendile, eemaldage see komplekti kuuluva harja abil. Ärge kasutage komplekti kuuluvat harja ühelgi teisel otstarbel kui veekindla tihendi puhastamine.
Kui kaamerale satub mõni aine, näiteks päevitusõli, päevituspiim, kuumaveeallika vesi, vannipulber, detergent, seep, orgaaniline lahusti, õli või alkohol, pühkige see viivitamatult ära. Selle juhise eiramisega võiks kaasneda kaamera välispinna kahjustumine.
Ärge laske kaameral pika ajaperioodi vältel puutuda külma kliimaga piirkondades kokku madala temperatuuriga ning ärge hoidke kaamerat kaua temperatuuril, mis on 40 °C või kõrgem (ärge jätke kaamerat kohta, mis puutub kokku otsese päikesevalgusega, autosse, paati, rannale ega kütteseadmete lähedusse). Selle juhise eiramisega võib kaasneda veekindlate omaduste halvenemine.

Enne kaamera vee all kasutamist

Eemaldage enne kaamera vee all kasutamist maismaal kasutamiseks mõeldud rihm.
1. Veenduge, et akupesa/mälukaardi pilu katte siseküljel ei oleks võõrkehi.
Akupesa/mälukaardi pilu katte all olevad mis tahes võõrkehad, näiteks liivaterad,
tolm või juuksekarvad tuleb eemaldada puhuriga.
Kui vedelik (näiteks vesi) satub akupesa/mälukaardi pilu katte siseküljele,
pühkige see pehme ja kuiva riidelapiga ära.
2. Veenduge, et akupesa/mälukaardi pilu katte veekindel tihend ei oleks mõranenud ega deformeerunud.
Veekindla tihendi veekindlad omadused võivad hakata ühe aasta möödudes
halvenema. Kui ilmneb veekindla tihendi kahjustumine, pidage nõu jaemüüja või ettevõtte Nikon ametliku esindajaga.
Veenduge, et veekindel tihend ei oleks kaamera küljest lahti tulnud.
3. Kontrollige, kas akupesa/mälukaardi pilu kate on korralikult suletud.
Pöörake akupesa/mälukaardi pilu katte lukku, kuni see oma kohale klõpsatab.
Veenduge, et kaamera peenike juhe või kaamera rihm ei jääks katte vahele.
Kontrollige, kas luku indikaator osutab sellele, et lukk on fikseeritud.
Sissejuhatus
xi

Märkused kaamera vee all kasutamise kohta

Järgige alljärgnevaid ettevaatusabinõusid, et vältida vee pääsemist kaamera sisemusse.
Ärge sukelduge kaameraga sügavamale vette kui 30 m.
Ärge kasutage kaamerat vee all järjest kauem kui 60 minutit.
Sissejuhatus
Kasutage kaamerat vee all, kui vee temperatuur jääb vahemikku 0 °C kuni 40 °C.
Ärge kasutage kaamerat kuumaveeallikates.
Ärge avage ega sulgege vee all akupesa/mälukaardi pilu katet.
Kui kasutate kaamerat vee all, ärge laske kaameral puutuda kokku löökidega.
Ärge hüpake kaameraga vette ning ärge laske kaameral puutuda kokku suure veesurvega – ärge pange kaamerat näiteks kärestiku ega kose veevoogu.
Kaamera ei püsi veepinnal. Ärge laske kaameral vee alla kukkuda.

Kaamera puhastamine pärast vee all kasutamist

Kui olete kaamerat kasutanud vee all või rannas, pühkige kaamera 60 minuti jooksul liivast, tolmust või soolast puhtaks puhtas magevees niisutatud pehme riidelapiga ning kuivatage korralikult. Kui jätate kaamera niiskesse keskkonda ja sellele on kinnitunud soolaosakesed või muud võõrkehad, võivad sellega kaasneda kahjustused, värvusemuutus, korrosioon, ebameeldiv lõhn või veekindlate omaduste halvenemine. Kaamera pikaajalise talitluse tagamiseks on soovitatav järgida allpool kirjeldatud puhastamissuuniseid.
Eemaldage enne kaamera puhastamist põhjalikult veepiisad, liiv, soolaosakesed või kätelt, kehalt ja juustest pärinevad muud ained või võõrkehad.
Kaamerat on soovitatav puhastada siseruumides, et kaamera ei puutuks kokku veepritsmete või liivaga.
Ärge avage akupesa/mälukaardi pilu katet enne, kui olete kõik võõrkehad veega maha pesnud ja pühkinud ära niiskuse.
xii
1. Hoidke akupesa/mälukaardi pilu katet suletuna ja peske kaamerat puhta mageveega.
Pange kaamera 10 minutiks madalasse anumasse, mis on täidetud puhta mageveega (näiteks kraani- või kaevuveega, mis ei sisalda soola).
Kui nupud või lülitid ei tööta
nõuetekohaselt, võivad neile olla kinnitunud võõrkehad. Kuna võõrkehad võivad põhjustada talitlushäireid, pange kaamera puhtasse magevette ja loksutage seda vees piisavalt, et eemaldada kaameralt kõik võõrkehad.
Kui kaamera on asetatud vette, võivad kaamera vee väljavooluavadest (näiteks
mikrofonis või kõlarites olevatest avadest) väljuda mõned õhumullid. See ei osuta talitlushäirele.
2. Pühkige veetilgad pehme riidelapiga ära ja kuivatage kaamerat korraliku ventilatsiooniga varjulises kohas.
Asetage kaamera selle kuivatamiseks kuivale riidele.
Vesi voolab välja mikrofoni ja kõlarite jaoks mõeldud avadest.
Ärge kuivatage kaamerat fööni või riietekuivati kuuma õhuvooluga.
Ärge kasutage kemikaale (näiteks bensiini, vedeldit, alkoholi või puhastusainet),
seepi ega neutraalseid detergente. Veekindla tihendi või kaamera korpuse deformeerumisel halvenevad veekindlad omadused.
3. Kui olete kontrollinud, et kaameral ei ole ühtegi veepiiska, avage akupesa/mälukaardi pilu kate ning pühkige kuiva ja pehme riidelapiga kaamera sisemusse jäänud vesi või liiv ettevaatlikult ära.
Kui avate katte enne seda, kui kaamera on korralikult kuivanud, võivad veepiisad
sattuda mälukaardile või akule. Veepiisad võivad sattuda ka akupesa/mälukaardi pilu katte siseküljele (näiteks veekindlale tihendile, liigenditele, mälukaardi pilusse või klemmidele). Kui see juhtub, pühkige vesi kuiva ja pehme riidelapiga ära.
Kui kate suletakse siis, kui sisemus on märg, võib see põhjustada
kondensatsiooni või talitlushäireid.
Kui mikrofoni või kõlarite avadesse on jäänud vett, võib see halvendada heli
kvaliteeti või võib heli olla moondunud.
- Pühkige vesi kuiva ja pehme riidelapiga ära.
- Ärge torgake mikrofoni või kõlarite avasid terava tööriistaga. Kaamera sisemuse kahjustumisel halvenevad veekindlad omadused.
Vaadake lisateabe saamiseks osa „Puhastamine” (A164).
Sissejuhatus
xiii

Märkused töötemperatuuri ja niiskuse ning kondensatsiooni kohta

Kaamera talitlust on testitud temperatuuridel −10 °C kuni +40 °C. Kui kasutate kaamerat külma kliimaga piirkondades või suurel kõrgusel merepinnast,
järgige allpool toodud ettevaatusabinõusid.
Sissejuhatus
Akude jõudlus (jäädvustatavate piltide arv ja video salvestamise kestus) langeb ajutiselt. Hoidke kaamerat ja akusid enne kasutamist soojas, kas külmakindlas ümbrises või riiete all.
Kui kaamera on väga külm, võib selle talitlus ajutiselt tavapärasest erineda, näiteks võib ekraan kohe pärast kaamera sisse lülitamist olla tavalisest tumedam või võib kaamera produtseerida jääkkujutisi.
Kui kaamera välispinnale langeb lund või veepiiskasid, pühkige need viivitamatult ära.
- Kui nupud või lülitid on külmunud, ei pruugi need sujuvalt töötada.
- Kui mikrofoni või kõlarite avadesse on jäänud vett, võib see halvendada heli
kvaliteeti või võib heli olla moondunud.
Kaamera kasutustingimustest (näiteks temperatuurist ja niiskusest) olenevalt võib ekraani või objektiivi sisepinnale tekkida udu (kondensatsioon). See ei osuta kaamera talitlushäirele või defektile.
Keskkonnatingimused, mis võivad põhjustada kondensatsiooni teket kaamera sisemuses
Alljärgnevates keskkonnatingimustes võib ekraani või objektiivi sisepinnale tekkida udu (kondensatsioon), kui kaamera puutub kokku järskude temperatuurimuutuste või suure niiskusega:
kui kaamera on olnud kõrge temperatuuriga kohas maismaal (näiteks rannal või otseses päikesevalguses) ja see asetatakse äkitselt madala temperatuuriga vette;
kui kaamera viiakse külmast välikeskkonnast sooja kohta (näiteks hoonesse);
kui akupesa/mälukaardi pilu kate avatakse või suletakse suure niiskusega
keskkonnas.
Udu kõrvaldamine
Lülitage kaamera ümbritseva keskkonna stabiilse temperatuuriga kohas (vältige kohti, kus on kõrge temperatuur / suur niiskus, liiva või tolmu) ja avage akupesa/ mälukaardi pilu kate. Eemaldage udu kõrvaldamiseks aku ja mälukaart ning laske lahti jäetud akupesa/ mälukaardi pilu kattega kaameral kohanduda ümbritseva keskkonna temperatuuriga.
Kui udu ei kao, pidage nõu jaemüüja või ettevõtte Nikon ametliku esindajaga.
xiv

Olulised märkused asukohaandmete funktsioonide (süsteemi GPS/GLONASS, elektroonilise kompassi) kohta

Kaamera kaardi / asukoha nime andmed
Lugege enne asukohaandmete funktsioonide kasutamist kindlasti kasutaja litsentsilepingut („KAARDIANDMETE JA KOHANIMEANDMETE KASUTUSLITSENTSI LEPING” (A187)) ja nõustuge tingimustega.
Kaardid ja asukoha nime andmed (huvipunktid) pärinevad 2014. aasta aprillist. Kaarte ja asukoha nime andmeid ei värskendata.
Geoloogiliste formatsioonide andmed on kaardi mõõtkavast olenevalt kuvatud lihtsustatult. Kaardi mõõtkava ja asukohaandmete detailsusaste varieeruvad riigist ja piirkonnast olenevalt. Laiuskraadi suurenemisel varieeruvad ekraanile kuvatavad horisontaalsed ja vertikaalsed mõõtkavad, mistõttu erinevad kuvatavad geoloogilised formatsioonid tegelikest. Kasutage kaarte ja asukoha nime andmeid üksnes suunisena.
Kaamera COOLPIX AW130 ei ole varustatud Hiina Rahvavabariigi („Hiina”) ja Korea Vabariigi üksikasjalike kaardiandmete ega asukoha nime andmetega (huvipunktidega).
Märkused asukohaandmete salvestamise funktsioonide ja logi salvestamise kohta
Kui funktsiooni Record location data (Asukohaandmete salvestamine), mis asub asukohaandmete suvandite menüü suvandis Location data options (Asukohaandmete suvandid), sätteks on On (Sees) või kui salvestate logisid, jätkub asukohaandmete ja logi salvestamine isegi pärast kaamera välja lülitamist (A132).
Isik võib asukohaandmetega salvestatud liikumatutelt piltidelt või videotelt tuvastatav olla. Olge ettevaatlik, kui edastate asukohaandmetega salvestatud liikumatuid pilte või videoid või logifaile kolmandatele osapooltele või kui laadite neid üles võrku (näiteks internetti), kus avalikkus saab neid vaadata. Lugege kindlasti osa „Andmesalvestusseadmete utiliseerimine” (Av).
Sissejuhatus
xv
Märkused mõõtmisfunktsioonide kohta
COOLPIX AW130 on kaamera. Ärge kasutage seda kaamerat navigatsiooniseadme või mõõtevahendina.
Kasutage kaamera mõõdetud andmeid (näiteks suunda, kõrgust merepinnast ja vee sügavust) üksnes suunisena. Ärge kasutage neid andmeid lennuki või auto navigeerimiseks ega isikuandmete kogumiseks või maamõõtmiseks.
Sissejuhatus
Kui kasutate kaamerat mägironimisel, matkamisel või vee all, võtke kindlasti kaasa kaart, navigatsiooniseade või mõõtevahend.
Kaamera kasutamine välismaal
Enne asukohaandmete funktsioonidega kaamera välisriiki kaasa võtmist pidage nõu reisibüroo või konkreetse välisriigi saatkonnaga, et teha kindlaks, kas kaamera kasutamisele kohalduvad piirangud. Näiteks ei tohi asukohaandmete logisid Hiinas salvestada ilma valitsuse vastava loata. Seadke suvand Record location data (Asukohaandmete salvestamine) sättele Off (Väljas).
Asukohaandmed ei pruugi Hiinas ning Hiina ja naaberriikide piiril nõuetekohaselt funktsioneerida (2014. aasta detsembri seisuga).
xvi

Märkused

Märkused Euroopa klientidele
ETTEVAATUSABINÕUD
KUI AKU ASENDATAKSE NÕUETELE MITTEVASTAVAT TÜÜPI AKUGA, KAASNEB SELLEGA PLAHVATUSOHT.
JÄRGIGE KASUTATUD AKUDE UTILISEERIMISEL VASTAVAID SUUNISEID.
See sümbol näitab, et elektri- ja elektroonikaseadmestik tuleb koguda eraldi.
Alljärgnev kehtib üksnes Euroopa riikide kasutajatele:
Antud toodet tuleb utiliseerida selleks ettenähtud kogumispunktides. Ärge visake majapidamisjäätmete hulka.
Eraldi kogumine ja ringlussevõtt aitab säiltada loodusvarasid ning ära hoida ebaõigest kõrvaldamisest põhjustatud võimalikke negatiivseid tagajärgi inimtervisele ja keskkonnale.
Lisainfo saamiseks võtke ühendust müüja või vastava kohaliku ametiasutusega, kes vastutab prügimajanduse eest.
See akul olev sümbol näitab, et aku tuleb koguda eraldi. Alljärgnev kohaldub üksnes kasutajatele Euroopa riikides.
Kõik akud, olenemata sellest, kas neil on see sümbol või mitte, tuleb koguda eraldi ja viia vastavasse kogumispunkti. Ärge visake olmejäätmete hulka.
Võtke lisateabe saamiseks ühendust müüja või jäätmekäitluse eest vastutava kohaliku ametkonnaga.
Sissejuhatus
xvii

Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk)

Sellele tootele kohaldub Ameerika Ühendriikide ekspordiseadus ning te peate saama Ameerika Ühendriikide valitsuselt vastava loa, kui kavatsete seda toodet eksportida või reeksportida mis tahes riiki, mille suhtes on Ameerika Ühendriigid kehtestanud
Sissejuhatus
kaupade embargo. Embargo on kehtestatud järgmistele riikideke: Kuuba, Iraan, Põhja-Korea, Sudaan ja Süüria. Kuna riigid, millele embargot rakendatakse, võivad muutuda, võtke kõige uuema teabe saamiseks palun ühendust Ameerika Ühendriikide kaubandusministeeriumiga.
Raadiovõrguseadmetele kohalduvad piirangud
Sellesse tootesse integreeritud raadiovõrgu transiiver vastab raadiovõrgumäärustele, mis on kehtestatud kaamerat müüvas riigis, ning see ei ole mõeldud kasutamiseks teistes riikides (Euroopa Liidus või Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsioonis ostetud tooteid võib kasutada kõikjal Euroopa Liidus ja Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsioonis). Nikon ei võta vastutust kasutuse eest teistes riikides. Kasutajad, kes ei ole kaamera ostmise esialgse riigi suhtes kindlad, peaksid võtma ühendust ettevõtte Nikon piirkondliku teeninduskeskuse või ettevõtte Nikon ametliku teenindusesindajaga. See piirang kohaldub ainult juhtmevabale funktsioonile ja mitte ühelegi teisele toote kasutusrakendusele.
Vastavusdeklaratsioon (Euroopa)
Käesolevaga kinnitab Nikon, et kaamera COOLPIX AW130 vastab direktiivi 1999/5/EÜ põhinõuetele ja muudele asjakohastele sätetele. Vastavusdeklaratsioon on saadaval aadressil http://imaging.nikon.com/support/pdf/DoC_AW130.pdf.
xviii
Ettevaatusabinõud raadioedastuse kasutamisel
Pidage alati meeles, et raadioedastusele või andmete vastuvõtule võib olla juurdepääs kolmandatel osapooltel. Arvestage, et Nikon ei vastuta andmete ega informatsiooni lekete eest, mis võivad andmete edastamise ajal toimuda.
Isikuandmete haldus ja vastutamatusesäte
Tootes registreeritud ja konfigureeritud kasutajateave, sealhulgas juhtmevaba LAN-i ühenduse sätted ja muud isikuandmed, võivad muutuda ja esineda võib teabekadu, mis on tingitud kasutusveast, staatilisest elektrist, õnnetusjuhtumist, talitlushäirest, remondist või muust käsitsemisest. Hoidke koopiaid olulisest teabest alati erinevates kohtades. Nikon ei vastuta mis tahes otsese või kaudse kahju ega saamata jäänud tulu eest, mis tuleneb sisu muutmisest või kaotsiminekust ning ei ole omistatav ettevõttele Nikon.
Kasutage enne selle toote utiliseerimist või teisele omanikule üleandmist häälestusmenüü funktsiooni Reset all (Lähtesta kõik) (A78), et kustutada kogu kasutajateave, mis on tootega registreeritud ja konfigureeritud, sealhulgas juhtmevaba LAN-i ühenduse sätted ja muud isikuandmed.
Sissejuhatus
xix
Sisukord
Sissejuhatus.................................................................................................................. i
Üldteave......................................................................................................................................... i
Muu teave.......................................................................................................................................................... i
Kaamera maismaal kasutamiseks mõeldud rihma kinnitamine...................................... ii
Sisukord
Teave ja ettevaatusabinõud ................................................................................................................. iii
Ohutuse nimel .......................................................................................................................... vi
HOIATUSED..................................................................................................................................................... vi
Oluline teave põrutuskindluse, veekindluse, tolmukindluse ja kondensat siooni
kohta............................................................................................................................................. ix
Märkused põrutuskindluse kohta ..................................................................................................... ix
Märkused veekindluse ja tolmukindlate omaduste kohta ................................................ ix
Enne kaamera vee all kasutamist ...................................................................................................... xi
Märkused kaamera vee all kasutamise kohta........................................................................... xii
Kaamera puhastamine pärast vee all kasutamist.................................................................. xii
Märkused töötemperatuuri ja niiskuse ning kondensatsiooni kohta...................... xiv
Olulised märkused asukohaandmete funktsioonide (süsteemi GPS/GLONASS,
elektroonilise kompassi) kohta .......................................................................................... xv
Märkused ................................................................................................................................. xvii
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk) .......................................................................................... xviii
Kaamera osad ............................................................................................................. 1
Kaamera korpus......................................................................................................................... 1
Ekraan ........................................................................................................................................... 3
Võtterežiim....................................................................................................................................................... 3
Taasesitusrežiim ............................................................................................................................................ 5
Ettevalmistused kaamera kasutamiseks ........................................................... 6
Aku ja mälukaardi sisestamine............................................................................................. 6
Aku või mälukaardi eemaldamine ..................................................................................................... 7
Mälukaardid ja sisemälu........................................................................................................................... 7
Aku laadimine ............................................................................................................................ 8
Kaamera sisselülitamine ning kuvakeele, kuupäeva ja kellaaja seadistamine
....................................................................................................................................................... 10
Pildistamise ja taasesituse põhitoimingud .................................................... 12
Pildistamine stseeni automaatse valija režiimis .......................................................... 12
Suumimine.................................................................................................................................................... 14
Päästik............................................................................................................................................................... 14
xx
Piltide taasesitus...................................................................................................................... 15
Piltide kustutamine ................................................................................................................ 16
Võtterežiimi muutmine ........................................................................................................ 18
Välgu, taimeri ja teiste funktsioonide kasutamine ..................................................... 19
Videote salvestamine ............................................................................................................ 19
Liikuvjuhtimine........................................................................................................................ 20
Eelmise või järgmise pildi kuvamine täiskaadris taasesitusrežiimis ........................... 20
Tegevusmenüü kasutamine............................................................................................................... 20
Kaardi kuva kohandamine ................................................................................................................... 20
Pildistamisfunktsioonid......................................................................................... 21
Režiim x (Scene Auto Selector (Stseeni automaatne valija))................................ 21
Stseenirežiim (stseenidele sobiv pildistamine) ............................................................ 23
Soovitused ja märkused........................................................................................................................ 24
Intervallvideote jäädvustamine ........................................................................................................ 28
Kerge panoraamiga pildistamine.................................................................................................... 30
Taasesitus kerge panoraamiga ......................................................................................................... 32
Eriefektide režiim (efektide rakendamine pildistamisel) .......................................... 33
Nutika portree režiim (võtte ajal inimnägude täiustamine).................................... 34
Naeratusdetektori kasutamine.......................................................................................................... 35
Funktsiooni Self-Collage (Autoportree kollaaž) kasutamine .......................................... 36
Lühivideo režiim (videoklippide kombineerimine lühivideote loomiseks) ....... 38
Režiim A (automaatne) ...................................................................................................... 42
Kujutisloome liuguri kasutamine..................................................................................................... 43
Välgurežiim ............................................................................................................................... 44
Taimer ......................................................................................................................................... 46
Lähivõtterežiim (lähivõtete jäädvustamine) ................................................................. 47
Exposure Compensation (Särikompensatsioon) (ereduse reguleerimine)........ 48
Vaikesätted (välk, taimer ja teised funktsioonid) ........................................................ 49
Teravustamine ......................................................................................................................... 51
Näotuvastuse kasutamine ................................................................................................................... 51
Naha ühtlustamise kasutamine........................................................................................................ 52
Objekti leidmisega automaatse teravustamise kasutamine .......................................... 53
Automaatseks teravustamiseks sobimatud objektid .......................................................... 54
Teravustamise lukustus ......................................................................................................................... 55
Funktsioonid, mida ei saa pildistamisel ühel ajal kasutada..................................... 56
Sisukord
Taasesitusfunktsioonid.......................................................................................... 59
Taasesitussuum ....................................................................................................................... 59
Pisipildi taasesitus / kalendrikuva ..................................................................................... 60
Kuupäevapõhise loendi režiim .......................................................................................... 61
Pidevvõttena jäädvustatud piltide (sarja) vaatamine ja kustutamine ................. 62
xxi
Sarja kuuluvate piltide vaatamine................................................................................................... 62
Sarja kuuluvate piltide kustutamine .............................................................................................. 63
Piltide redigeerimine (liikumatud pildid) ....................................................................... 64
Enne piltide redigeerimist ................................................................................................................... 64
Quick Effects (Kiirefektid): värvitooni või tonaalsuse muutmine ................................ 64
Quick Retouch (Kiirretušeerimine): kontrasti ja küllastumise täiustamine ........... 65
D-Lighting: ereduse ja kontrasti täiustamine........................................................................... 66
Red-eye Correction (Punasilmsuse korrigeerimine): puna silmsuse korrigeerimine
Sisukord
välguga pildistamisel ............................................................................................................................. 66
Glamour Retouch (Iluretušeerimine): inimeste nägude täiustamine ....................... 67
Andmete pealetrükk: piltidele andmete (näiteks kõrguse merepinnast ja
elektroonilise kompassiga mõõdetud suuna) pealetrüki lisamine ........................... 68
Small Picture (Väike pilt): pildi suuruse vähendamine ....................................................... 69
Kärpimine: kärbitud koopia loomine ............................................................................................ 70
Videote salvestamine ja taasesitamine ........................................................... 71
Liikumatute piltide jäädvustamine video salvestamise ajal.................................... 74
Video taasesituse ajal kasutatavad toimingud ............................................................ 75
Videote redigeerimine .......................................................................................................... 76
Videost üksnes soovitud osa väljalõikamine ............................................................................ 76
Videokaadri salvestamine liikumatu pildina ............................................................................. 77
Menüüde kasutamine............................................................................................ 78
Võttemenüü (režiimis A (automaatne)) ...................................................................... 80
Image Mode (Pildirežiim) (pildi suurus ja kvaliteet) ............................................................. 80
White Balance (Valge tasakaal) (värvitooni kohandamine) ............................................. 82
Pidevvõte ....................................................................................................................................................... 84
ISO Sensitivity (ISO-tundlikkus) ......................................................................................................... 87
AF Area Mode (Automaatse teravustamise ala režiim)...................................................... 88
Autofocus Mode (Automaatse teravustamise režiim) ....................................................... 91
Nutika portree menüü .......................................................................................................... 92
Self-Collage (Autoportree kollaaž) ................................................................................................. 92
Blink Proof (Pilgutuse tuvastus)........................................................................................................ 93
Playback Menu (Taasesitusmenüü).................................................................................. 94
Mark for Wi-Fi Upload (Märgistamine Wi-Fi ühendusega üleslaadimiseks) ........ 94
Slide Show (Slaidiesitus)........................................................................................................................ 95
Protect (Kaitse)............................................................................................................................................ 96
Rotate Image (Pildi pööramine) ...................................................................................................... 96
Copy (Koopia) (kopeerimine mälukaardilt sisemällu ja sisemälust
mälukaardile) ............................................................................................................................................... 97
Sequence Display Options (Sarja kuvamissuvandid).......................................................... 98
Piltide valikuekraan .................................................................................................................................. 99
xxii
Videomenüü.......................................................................................................................... 100
Movie Options (Video suvandid) .................................................................................................. 100
Automaatse teravustamise ala režiim ....................................................................................... 104
Autofocus Mode (Automaatse teravustamise režiim) .................................................... 105
Movie VR (Video stabiliseerimine)................................................................................................ 106
Movie Light (Videovalgusti) ............................................................................................................ 106
Wind Noise Reduction (Tuulemüra vähendamine) .......................................................... 107
Frame Rate (Kaadrikiirus) .................................................................................................................. 107
Wi-Fi suvandite menüü...................................................................................................... 108
Tekstisisestusklaviatuuri kasutamine .......................................................................................... 109
Asukohaandmete suvandite menüü ............................................................................ 110
Location Data Options (Asukohaandmete suvandid)..................................................... 110
Distance Units (Kauguse ühikud) ................................................................................................ 111
Calculate Distance (Kauguse arvutamine).............................................................................. 112
Points of Interest (POI) (Huvipunktid) (asukoha nime andmete salvestamine ja
kuvamine) ................................................................................................................................................... 113
Create Log (Logi loomine)................................................................................................................ 114
View Log (Logi vaatamine)............................................................................................................... 115
Set Clock from Satellite (Kella seadistamine satelliidilt) ................................................ 115
Electronic Compass (Elektrooniline kompass) ..................................................................... 116
Altitude/depth Options (Kõrguse/sügavuse suvandid)................................................. 118
Häälestusmenüü .................................................................................................................. 119
Time Zone and Date (Ajavöönd ja kuupäev)........................................................................ 119
Monitor Settings (Ekraani sätted) ................................................................................................. 121
Date Stamp (Kuupäeva tempel) ................................................................................................... 123
Photo VR (Foto stabiliseerimine) .................................................................................................. 124
AF Assist (Automaatse teravustamise abi).............................................................................. 125
Digital Zoom (Digitaalne suum) .................................................................................................. 125
Sound Settings (Helisätted) ............................................................................................................. 126
Underwater Flash (Veealune välk) .............................................................................................. 126
Action Control Response (Reageerimine liikuvjuhtimisele) ........................................ 127
Playback Action Control (Taasesituse liikuvjuhtimine) .................................................. 127
Map Actions (Kaarditoimingud).................................................................................................... 128
Auto Off (Automaatne väljalülitus) ............................................................................................ 128
Format Card (Kaardi vormindamine) / Format Memory (Mälu vormindamine)
........................................................................................................................................................................... 129
Language (Keel) ..................................................................................................................................... 129
Charge by Computer (Laadimine arvutist)............................................................................. 130
Reset All (Lähtesta kõik)...................................................................................................................... 131
Conformity Marking (Standarditele vastavus) ..................................................................... 131
Firmware Version (Püsivaraversioon) ........................................................................................ 131
Sisukord
xxiii
Asukohaandmete funktsioonide kasutamine / kaartide kuvamine... 132
Võtteasukoha andmete salvestamine piltidele ................................................................... 132
Logide salvestamine ............................................................................................................................ 132
Kaardi kuvamine ..................................................................................................................................... 132
Asukohaandmete salvestamine piltidele.................................................................... 133
Võtteasukoha kuvamine (taasesitusrežiim)............................................................................ 136
Praeguse asukoha kuvamine kaardil (võtterežiim) ............................................................ 138
Kõrgusmõõturi ja sügavusmõõdiku kasutamine ..................................................... 140
Sisukord
Liikumisandmete logide salvestamine ........................................................................ 141
Logi salvestamise lõpetamine ja logide salvestamine mälukaardile ..................... 143
Salvestatud asukohaandmete kaardile kuvamine ............................................................. 144
Suvandi Altitude/depth Logs (Kõrguse/sügavuse logid) andmete kuvamine
graafikuna ................................................................................................................................................... 145
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-i) funktsiooni kasutamine.................................. 146
Tarkvara installimine nutiseadmesse ........................................................................... 146
Nutiseadme ühendamine kaameraga.......................................................................... 147
Kaameras olevate piltide eelvalimine nutiseadmesse edastamiseks ............... 149
Kaamera ühendamine teleri, printeri või arvutiga................................... 150
Kaamera ühendamine teleriga (teleris taasesitamine) .......................................... 152
Kaamera ühendamine printeriga (otseprintimine) ................................................. 153
Kaamera ühendamine printeriga ................................................................................................. 153
Piltide ükshaaval printimine ............................................................................................................ 154
Mitme pildi printimine ........................................................................................................................ 155
Tarkvara ViewNX 2 kasutamine (piltide arvutisse teisaldamine) ........................ 157
Tarkvara ViewNX 2 installimine...................................................................................................... 157
Piltide arvutisse teisaldamine ......................................................................................................... 157
Tehnilised märkused........................................................................................... 159
Toote eest hoolitsemine ................................................................................................... 160
Kaamera ....................................................................................................................................................... 160
Aku .................................................................................................................................................................. 161
Vahelduvvooluvõrgust laadimise adapter ............................................................................. 162
Mälukaardid ............................................................................................................................................... 163
Puhastamine ja hoiundamine ......................................................................................... 164
Puhastamine ............................................................................................................................................. 164
Hoiundamine............................................................................................................................................ 164
Veateated................................................................................................................................ 165
Rikkeotsing............................................................................................................................. 170
xxiv
Failinimed ............................................................................................................................... 180
Valikulised lisatarvikud ...................................................................................................... 182
Veealuseks kasutamiseks mõeldud kiirvälgu kaamerale kinnitamine ................... 183
KAARDIANDMETE JA KOHANIMEANDMETE KASUTUSLITSENTSI LEPING ....... 187
Tehnilised andmed ............................................................................................................. 192
Heaks kiidetud mälukaardid ............................................................................................................ 197
Indeks....................................................................................................................................... 199
Sisukord
xxv
xxvi

Kaamera osad

1
Kaamera rihma ava..................................... ii
2
Päästik..............................................................13
3
Toitelüliti / toide-sees tuli....................10
4
Positsioneerimisantenn..................... 133
5
Välk.................................................................... 44
6
Taimeri tuli....................................................46
Automaatse teravustamise abi valgusti
Videovalgusti ........................................... 106
7
Objektiiv
8
Mikrofon (stereo).............................. 38, 71
9
N-Mark (lähiväljasideantenn)
.................................................................147, 149
10
Akupesa/mälukaardi pilu katte lukk
.................................................................................6
11
Akupesa/mälukaardi pilu katte luku
vabastaja...........................................................6
12
Veekindel tihend ........................................xi
13
Liigend ..............................................................xi
14
Micro-USB pistmik.................................150
15
HDMI mikroliides (D-tüüp)...............150

Kaamera korpus

15
14
13
1345 67
2
Kaamera osad
10
1112 9
8
1
1213141516
1
Kaamera rihma ava..................................... ii
2
OLED-ekraan (ekraan)*.............................3
3
Suumilüliti.....................................................14
f : lainurk.........................................14
g : telefoto......................................14
h : pisipildi taasesitus............... 60
i : taasesitussuum.....................59
j : spikker........................................ 23
4
Laadimistuli.....................................................8
Välklambi tuli...............................................44
5
Nupp b (e video salvestamine)
.............................................................................19
6
Nupp c (taasesitus)............................. 15
7
Nupp k (rakenda valik)....................... 78
8
Mitmikvalija ..................................................78
9
Nupp l (kustutamine)......................... 16
10
Nupp d (menüü)................................78
11
Nupp A (võtterežiim)
...............................18, 21, 23, 33, 34, 38, 42
12
Statiivi pesa
13
Kõlar
14
Nupp V (tegevus)...................................20
15
Nupp Z (Wi-Fi) ..........................147, 149
16
Nupp U (kaart).............................136, 138
56 7
11
134
Kaamera osad
2
8
10 9
* Juhendis kasutatakse ka terminit „ekraan”.
2
Loading...
+ 202 hidden pages