Nikon COOLPIX AW130 Quick Start Guide [lt]

SKAITMENINIS FOTOAPARATAS
Greito pasirengimo darbui vadovas
Lt
Įžanga ii
Pasiruošimas fotografuoti 1
Pagrindinės fotografavimo ir atkūrimo funkcijos 7
Meniu naudojimas 14
16
Wi-Fi (belaidžio LAN) funkcijos naudojimas 17
Techninės pastabos 18
Dėmesio.
Būtinai perskaitykite svarbią atsargumo informaciją apie
hidroizoliacijos savybes (x–xv psl.).
Įžanga
Perskaitykite pirmiausia
Kad galėtumėte išnaudoti visas šio Nikon gaminio galimybes, būtinai atidžiai perskaitykite skyrius „Jūsų saugai“ (Avii–ix), „<Svarbu> Atsparumas sutrenkimams, nepralaidumas vandeniui ir dulkėms, kondensacija“ (Ax), „<Svarbu> Pastabos apie buvimo vietos duomenų funkcijas (GPS / GLONASS, elektroninis kompasas)“ (Axvi) ir „Wi-Fi (belaidis LAN tinklas)“ (Axix), taip pat visus kitus nurodymus, o instrukciją laikykite visiems šį fotoaparatą naudojantiems asmenims pasiekiamoje vietoje.
Jei norite iš karto pradėti naudotis fotoaparatu, žr. „Pasiruošimas fotografuoti“
(A1) ir „Pagrindinės fotografavimo ir atkūrimo funkcijos“ (A7).
Leidinio „Išsamus naudojimo vadovas“ atsisiuntimas
Išsamiame naudojimo vadove (PDF formato) įvairiomis kalbomis pateikiama išsamesn ė informac ija apie šio fotoapa rato naudojimą. At sisiųskite išsamų n audojimo vadovą iš Nikon svetainės ir skaitykite jį kartu su šiuo vadovu. http://nikonimglib.com/manual/
Išsamų naudojimo vadovą galima peržiūrėti naudojant programą Adobe Reader, kurią galima nemokamai atsisiųsti iš Adobe svetainės.
ViewNX 2 atsisiuntimas
ViewNX 2 yra nemokama programinė įranga, leidžianti perkelti nuotraukas ir filmus į kompiuterį, kuriame nuotraukas ir filmus galima peržiūrėti ir redaguoti arba jais dalytis. Jei norite įdiegti ViewNX 2, atsisiųskite ViewNX 2 diegimo programą iš Nikon svetainės ir vykdykite ekrane pateikiamus diegimo nurodymus. http://nikonimglib.com/nvnx/
Nikon naudotojų palaikymo tarnyba
Apsilankę nurodytoje svetainėje, galite užregistruoti savo fotoaparatą ir gauti naujausią informaciją apie gaminį. Čia galite rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) ir kreiptis dėl techninės pagalbos. http://www.europe-nikon.com/support
ii
Įžanga
Pakuotės turinio patikrinimas
Jei kurių nors daiktų trūksta, kreipkitės į parduotuvę, kurioje įsigijote fotoaparatą.
Skaitmeninis fotoaparatas COOLPIX AW130
Kraunamasis kintamosios srovės adapteris EH-71P arba EH-73P
Greito pasirengim o darbui vadovas (šis vadovas)
1 Jei fotoaparatą įsigijote šalyje arba regione, kuriame reikalingas kištuko adapteris,
komplekte bus šis adapteris. Kištuko adapterio forma skiriasi atsižvelgiant į šalį arba regioną, kuriame įsigytas fotoaparatas (A3).
2 Šepetėlis yra skirtas vandeniui nepralaidžiam tarpikliui valyti.
PASTABA :
Priedai nėra nepralaidūs vandeniui.
Atminties kortelės fotoaparato komplekte nėra. Šiame vadove SD, SDHC ir SDXC
atminties kortelės yra vadinamos „atminties kortelėmis“.
1
Fotoaparato dirželis, skirtas naudoti sausumoje
USB laidas UC-E21 Šepetėlis
1
Garantija (atspausdinta ant šio vadovo nugarėlės)
Įkraunamas ličio jonų akumuliatorius EN-EL12
2
Fotoaparato dirželio, skirto naudoti sausumoje, pritvirtinimas
Prieš naudodami fotoaparatą po vandeniu, nuimkite dirželį, skirtą naudoti sausumoje.
Įžanga
iii
Informacija ir atsargumo priemonės
Mokymasis visą gyvenimą
Įgyvendinant Nikon programos „Mokymasis visą gyvenimą“ nuostatą teikti pagalbą gaminių naudotojams ir juos mokyti, šiose interneto svetainėse pateikiama nuolat atnaujinama informacija:
naudotojams JAV: http://www.nikonusa.com/;
naudotojams Europoje: http://www.europe-nikon.com/support/;
naudotojams Azijoje, Okeanijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje:
http://www.nikon-asia.com/.
Apsilankykite šiose svetainėse, jei norite gauti naujausios informacijos, patarimų , atsakymų į dažnai užduodamus klausimus (D. U. K.) ir bendrųjų patarimų apie skaitmeninį vaizdo apdorojimą ir fotografiją. Papildomos informacijos galite gauti iš Nikon atstovo savo gyvenamojoje vietoje. Ryšių informacijos rasite toliau nurodytoje svetainėje.
http://imaging.nikon.com/
Naudokite tik Nikon elektroninius priedus
Nikon COOLPIX fotoaparatai sukurti pagal aukščiausius standartus, juose įtaisytos sudėtingos elektroninės schemos. Tik Nikon elektroniniai priedai (įskaitant akumuliatoriaus įkroviklius, akumuliatorius, kraunamuosius kintamosios srovės adapterius, kintamosios srovės adapterius ir USB laidus), kuriuos Nikon specialiai pat virtino kaip tinkamus naudoti su šiuo Nikon skaitmeniniu fotoaparatu, yra sukonstruoti ir išbandyti, atsižvelgiant į minėtų elektroninių schemų veikimo ir saugos reikalavimus.
JEI NAUDOSITE NE NIKON ELEKTRONINIUS PRIEDUS, GALITE SUGADINTI FOTOAPARATĄ IR
NIKON GARANTIJĄ.
PRARASTI Naudojant trečiųjų šalių įkraunamus ličio jonų akumuliatorius be Nikon holografinio
antspaudo, gali sutrikti įprastas fotoaparato veikimas arba prietaisas gali perkaisti, užsiliepsnoti, įtrūkti, gali ištekėti akumuliatoriai.
Holografinis antspaudas: nurodo, kad šis įrenginys yra autentiškas Nikon gaminys.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie Nikon priedus, kreipkitės į vietinį įgaliotąjį Nikon prekybos atstovą.
Prieš fotografuojant svarbias nuotraukas
Prieš fotografuodami svarbius įvykius (pvz., vestuves, arba imdami fotoaparatą į kelionę), pabandykite fotografuoti ir įsitikinkite, ar fotoaparatas veikia normaliai. Nikon neprisiima atsakomybės už žalą arba nuostolius, kilusius dėl netinkamo gaminio veikimo.
iv
Įžanga
Apie vadovus
Jokios prie šio gaminio vadovų pridėtos dalies negalima jokia forma ir jokiomis
priemonėmis atkurti, perduoti, perrašyti, saugoti paieškos sistemoje ar versti į kurią nors kalbą be išankstinio rašytinio Nikon leidimo.
Šiame vadove pateiktos iliustracijos ir ekrano turinys gali skirtis nuo tikrų gaminio rodinių.
Nikon pasilieka teisę bet kuriuo metu ir be išankstinio įspėjimo keisti vadovuose pateiktą
aparatūros ir programinės įrangos specifikaciją.
Nikon neprisiima atsakomybės už jokią žalą, padarytą naudojant šį gaminį.
Dėj ome daug pastangų siekdami užtikrinti, k ad vadovuose pateikta informacija būt ų tiksli
ir išsami, tačiau būtume dėkingi, jei aptikę klaidų ar nustatę, kad informacijos trūksta, apie tai praneštumėte vietiniam Nikon atstovui (adresas nurodytas atskirai).
Pastaba dėl kopijavimo arba atkūrimo draudimo
Atminkite, kad galite būti baudžiami įstatymo numatyta tvarka vien už skaitmeniniu būdu nukopijuotos ar skaitytuvu, skaitmeniniu fotoaparatu ar kitu įtaisu atkurtos medžiagos laikymą.
Elementai, kuriuos kopijuoti arba dauginti draudžia įstatymas
Nekopijuokite ir nedauginkite banknotų, monetų, vertybinių popierių, valstybinių arba vietinės valdžios obligacijų, net jei ant šių kopijų arba reprodukcijų yra spaudas „Pavyzdys“. Draudžiama kopijuoti ar atkurti banknotus, monetas ar vertybinius popierius, cirkuliuojančius kitoje šalyje. Draudžiama kopi juoti ar atkurti nenaudotus, valstybės išleistus pašto ženklus ar atvirukus, prieš tai negavus valdžios institucijos leidimo.
Draudžiama kopijuoti ar atkurti valdžios išle istus antspaudus ir įstatymų reglamentuotus patvirtinamuosius dokumentus.
Pe rspėjimai dėl tam tikrų kopijų ir reprodu kcijų
Vyriausybė perspėja dėl privačių įmonių išleistų vertybinių popierių (akcijų, sąskaitų, čekių, dovanų kuponų ir t. t.), leidimų ar bilietų kopijavimo ir atkūrimo, išskyrus tuos atvejus, kai įmonei būtinas minimalus kopijų skaičius verslo poreikiams. Taip pat negalima kopi juoti ir atkurti valstybės išduotų pasų, valstybinių įstaigų ar privačių grupių išduotų leidimų, tapatybės kortelių ir bilietų, pvz., leidimų ar maitinimo kuponų.
Laikykitės autorių teisių apsaugos įspėjimų
Kūrinių, kuriuos saugo autorių teisės, pvz., knygų, muzikos, paveikslų, raižinių atspaudų, žemėlapių, piešinių, filmų, nuotraukų, kopijavimo ir atkūrimo tvarką nustato nacionaliniai ir tarptauti niai autoriaus tei ses reguliuojanty s įstatymai. Nena udokite šio gaminio neteisėtoms kopijoms daryti ar kokiam kitam veiksmui, dėl kurio būtų pažeidžiamos autorių teisės.
Įžanga
v
Duomenų saugojimo įrenginių atliekų šalinimas
Atminkite, kad ištrynus vaizdus arba suformatavus duomenų saugojimo įrenginius, tokius kaip atminties kortelės, vaizdo duomenys ištrinami nevisiškai. Kartais iš išmesto duomenų saugojimo įrenginio ištrintus failus galima atkurti naudojant laisvai parduodamą programinę įrangą, todėl yra galimybė piktavališkai panaudoti asmeninio pobūdžio vaizdo duomenis. Tokių duomenų apsauga turi pasirūpinti pats naudotojas.
Prieš išmesdami duomenų saugojimo įtaisą arba perduodami jį kitam asmeniui, visus duomenis ištrinkite naudodami komercinę šalinimo programinę įrangą arba suformatuokite įtaisą, nust atykite nustatymo Record location data (įrašyti buvimo vietos duomenis), esančio buvimo vietos duomenų parinkčių meniu (A14) elemente Location da ta options (buvimo vietos duomenų par inktys), parinktį Off (išjungta), o tada vėl įrašykite į jį vaizdų, kuriuose nėra asmeninio pobūdžio informacijos (pvz., dangaus vaizdų). Fiziškai naikindami duomenų saugojimo įrenginius saugokitės, kad nesusižalotumėte ir nesugadintumėte turto.
Naudojant COOLPIX AW130, atminties kortelėje išsaugoti žurnalų duomenys yra tvarkomi taip pat kaip ir kiti duomenys. Jei norite ištrinti sukauptus, tačiau atminties kortelėje neišsaugotus žurnalų duomenis, pasirinkite Create log (sukur ti žurnalą) M End all logs (užbaigti visu s žurnalus) M Erase logs (ištrinti žurnalus ).
Norėdami ištrinti Wi-Fi nustatymus, Wi-Fi parinkčių meniu (A14) pasirinkite Restore
default settings (atkurti numatytuosius nustatymus).
Conformity Marking (atitikties žymės)
Jei norite pažiūrėti kai kurių standartų, kurių reikalavimus fotoaparatas atitinka, atitikties žymes, atlikite toliau nurodytus veiksmus.
Paspauskite d mygtuką M z meniu piktogramą M Conformity marking (atitikties žymės) M k mygtuką
vi
Įžanga
Jūsų saugai
Norėdami apsaugoti Nikon gaminį nuo gedimų, o save ar kitus asmenis nuo sužeidimų, prieš naudodami šią įrangą perskaitykite visą toliau pateiktą informaciją apie atsargumo priemones. Šias saugos instrukcijas laikykite visiems šį gaminį naudojantiems asmenims pasiekiamoje vietoje. Pasekmės, galinčios kilti nepaisant šiame skyriuje nurodytų atsargumo priemonių, pažymėtos toliau nurodytu simboliu.
Šia piktograma žymimi įspėjimai – informacija, kurią reikia perskaityti, prieš pradedant naudoti šį Nikon gaminį, kad išvengtumėte galimų sužeidimų.
ĮSPĖJIMAI
Išjunkite įvykus gedimui
Pastebėję dūmus ar pajutę neįprastą kvapą, sklindantį iš fotoaparato ar kraunamojo kintamosios srovės adapterio, išjunkite adapterį ir nedelsdami išimkite akumuliatorių; saugokitės, kad nenusidegintumėte. Naudojant toliau galima susižeisti. Išėmę arba atjungę maitinimo šaltinį, prietaisą nuvežkite patikrinti įgaliotajam Nikon techninės priežiūros atstovui.
Neardykite
Liesdami vidines fotoaparato arba kraunamojo kintamosios srovės adapterio dalis galite susižeisti. Fotoaparatą turėtų taisyti tik kvalifikuoti specialistai. Jei fotoaparatas arba kraunamasis kintamosios srovės adapteris nukrito arba dėl kito nelaimingo atsitikimo sudužo, gaminį atjunkite ir (arba) išimkite akumuliatorių, tada gaminį pristatykite patikrinti Nikon įgaliotajam techninės priežiūros atstovui.
Fotoaparato arba kraunamojo kintamosios srovės adapterio nenaudokite ten, kur yra degiųjų dujų
Elektroninės įrangos nenaudokite ten, kur yra degiųjų dujų, nes gali kilti sprogimas arba gaisras.
Jei fotoaparatą naudosite po vandeniu, nuimkite dirželį
Fotoaparato dirželiui apsivijus aplink kaklą, galima uždusti.
Atsargiai elkitės su fotoaparato dirželiu
Dirželio niekada nekabinkite kūdikiui arba vaikui ant kaklo.
Saugokite nuo vaikų
Turite labai saugoti, kad kūdikiai nedėtų akumuliatoriaus arba kitų mažų dalių į burną.
Įžanga
vii
Kai įrenginiai yra įjungti arba naudojami, stenkitės pernelyg ilgai nesiliesti prie fotoaparato, kraunamojo kintamosios srovės adapterio arba kintamosios srovės adapterio.
Įrenginių dalys kaista. Jei įrenginiai ilgai tiesiogiai liečia odą, galite patirti žematemperatūrių nudegimų.
Nepalikite gaminio vietose, kuriose susidaro aukšta temperatūra, pvz., uždarytame automobilyje arba tiesioginėje saulės šviesoje.
Jei nepaisysite šio įspėjimo, gaminys gali sugesti arba užsidegti.
Naudokite atitinkamą maitinimo šaltinį (akumuliatorių, kraunamąjį kintamosios srovės adapterį, kintamosios srovės adapterį, USB kabelis).
Naudojant ne Nikon tiekiamą ar parduodamą maitinimo šaltinį, gaminys gali būti sugadintas arba įvykti jo triktis.
Būkite atsargūs, kai naudosite akumuliatorių
Iš netinkamai naudojamo akumuliatoriaus gali ištekėti skystis, jis gali perkaisti arba sprogti. Naudodami šiam gaminiui skirtus akumuliatorius, laikykitės toliau nurodytų atsargumo priemonių.
Prieš keisdami akumuliatorių, išjunkite prietaisą. Jei naudojate kraunamąjį kintamosios srovės / kintamosios srovės adapterį, įsitikinkite, ar jis atjungtas.
Naudokite tik įkraunamą ličio jonų akumuliatorių EN-EL12 (yra komplekte). Akumuliatorių įkraukite naudodami fotoaparatą, kuriame leidžiama įkrauti akumuliatorių. Norėdami atlikti šį veiksmą, naudokite kraunamąjį kintamosios srovės adapterį EH-71P/EH-73P (yra komplekte) ir USB laidą UC-E21 (yra komplekte). Jei akumuliatorių norite įkrauti nenaudodami fotoaparato, taip pat galite naudoti akumuliatoriaus įkroviklį MH-65 (galima įsigyti atskirai).
Akumuliatoriaus nebandykite dėti apversto arba apsukto.
Neardykite akumuliatoriaus, nesudarykite trumpojo jungimo, nebandykite
pašalinti ar pažeisti akumuliatoriaus izoliacijos arba korpuso.
Nemeskite akumuliatoriaus į ugnį, saugokite nuo karščio.
Nemerkite akumuliatoriaus į vandenį ir jo nešlapinkite.
Prieš gabendami, įdėkite akumuliatorių į plastikinį maišelį arba panašią priemonę,
kad izoliuotumėte jo kontaktus. Nelaikykite jo kartu su metaliniais daiktais, pvz., grandinėlėmis arba plaukų smeigtukais.
Iš visiškai išsek usio akumuliatoriaus gali ištekėti skystis. Jei akumuliatorius yra visiškai išsekęs, būtinai jį išimkite, kad nepažeistumėte gaminio.
Pastebėję akumuliatoriaus pokyčius, pvz., spalvos pasikeitimą arba deformaciją, nebenaudokite jo.
Jei pažeisto akumuliatoriaus skysčio patenka ant drabužių arba odos, nedelsdami nuplaukite jį dideliu kiekiu vandens.
Naudodami kraunamąjį kintamosios srovės adapterį, laikykitės toliau nurodytų atsargumo priemonių
Laikykite sausai. Jei nepaisysite šio įspėjimo, gali kilti gaisras arba galite patirti elektros šoką.
viii
Įžanga
Dulkes nuo metalinių kištuko dalių arba šalia jų reikia valyti sausa šluoste. Toliau naudojant gali kilti gaisras.
Perkūnijos metu nelaikykite kištuko rankoje ir nesiartinkite prie kraunamojo kintamosios srovės adapterio. Jei nepaisysite šio įspėjimo, galite patirti elektros šoką.
Nepažeiskite, nemodifikuokite, stipriai netempkite ir nesulenkite USB laido, taip pat nedėkite ant jo sunkių daiktų, saugokite jį nuo karščio ir ugnies. Jei izoliacija pažeista ir laidai atviri, pristatykite jį patikrinti įgaliotajam Nikon techninės priežiūros atstovui. Jei nepaisysite šių įspėjimų, gali kilti gaisras arba galite patirti elektros šoką.
Kištuko ir kraunamojo kintamosios srovės adapterio nelieskite drėgnomis rankomis. Jei nepaisysite šio įspėjimo, galite patirti elektros šoką.
Nenaudokite su kelioniniais konverteriais arba adapteriais, skirtais konvertuoti iš vienos įtampos į kitą arba su NS į KS inverteriais. Jei nepaisysite šio įspėjimo, gaminys gali sugesti, perkaisti ar užsidegti.
Naudokite tinkamus kabelius
Jungdami kabelius į įvesties ir išvesties lizdus, naudokite tik Nikon tiekiamus arba parduodamus kabelius. Taip bus laikomasi gaminio instrukcijų.
Atsargiai elkitės su judančiomis dalimis
Saugokitės, kad judančios dalys nesužnybtų pirštų ar kokių nors kitų daiktų.
Jei blykstę naudosite prie pat fotografuojamo žmogaus akių, jam galite laikinai sutrikdyti regėjimą.
Blykstė turi būti ne mažesniu nei 1 m atstumu nuo fotografuojamo žmogaus. Fotografuojant kūdikius, būtina elgtis ypač atsargiai.
Nenaudokite blykstės, jei blykstės langelis liečia fotografuojamą asmenį arba objektą
Jei nepaisysite šio įspėjimo, galite ką nors nudeginti arba sukelti gaisrą.
Laikykitės oro transporto bendrovių ir ligoninių darbuotojų nurodymų Jei fotoaparatas ilgai buvo 0 °C arba žemesnėje temperatūroje,
nelieskite jo tiesiogiai
Odai prisilietus prie metalinių ir kitų dalių, ji gali būti sužalota. Mūvėkite pirštines arba kitokį apmovą.
Būkite atsargūs naudodami filmavimo lemputę
Nežiūrėkite tiesiai į filmavimo lemputę. Ji gali pažeisti akis arba pabloginti regėjimą.
Įžanga
ix
<Svarbu> Atsparumas sutrenkimams, nepralaidumas vandeniui ir dulkėms, kondensacija
Būtinai perskaitykite nurodymus, pateiktus toliau ir skyriuje „Gaminio priežiūra“ (A18).
Pastabos apie atsparumą sutrenkimams
Šis fotoaparatas sėkmingai įveikė Nikon vidinį band ymą (numetimo iš 210 cm aukščio ant 5 cm storio klijuotos faneros plokštės bandymą), todėl jis atitinka standarto MIL­STD 810F Method 516.5-Shock* reikalavimus.
Šis bandymas neužtikrina, kad fotoaparatas bet kokiomis sąlygomis išliks nepralaidus vandeniui arba nebus pažeistas ir sklandžiai veiks.
Išvaizdos pasikeitimas, pvz., dažų atsilupimas ir deformacija, numetus sutrenktoje vietoje nėra Nikon vidinio bandymo tikslas.
* JAV gynybos departamento bandymo metodo standartas.
Atliekant šį numetimo bandymą, 5 fotoaparatai yra 26 kartus– pakreipiant juos 26 kryptimis (8 briaunos, 12 kampų ir 6 plokštumos) – numetami iš 122 cm aukščio. Siekiama įsitikinti, ar visi penki fotoaparatai sėkmingai įveikia bandymą (jei atliekant bandymą aptinkamas koks nors defektas, bandymas kartojamas su dar penkiais fotoaparatais, siekiant įsitikinti, ar kiti penki fotoaparatai atitinka bandymo kriterijus).
Apsaugokite fotoaparatą nuo smarkaus sutrenkimo, vibracijos arba suspaudimo, galinčio susidaryti, kai fotoaparatas yra numetamas, sutrenkiamas arba kai ant jo uždedamas sunkus daiktas.
Jei nepaisysite šio įspėjimo, galite deformuoti fotoaparatą, pažeisti hermetiškus tarpiklius arba vanduo gali prasisunkti į fotoaparatą ir jį sugadinti.
Po vandeniu fotoaparato nenaudokite didesniame nei 30 m gylyje.
Saugokite fotoaparatą nuo vandens slėgio, susidarančio pakišus jį po tekančiu
vandeniu.
Neatsisėskite, kai fotoaparatas yra kelnių kišenėje. Smarkiai negrūskite fotoaparato į rankinę.
Pastabos apie nepralaidumą vandeniui ir dulkėms
Fotoaparatas atitinka JIS/IEC 8-ą nepralaidumo vandeniui klasę (IPX8) ir JIS/IEC 6-ą nepralaidumo dulkėms klasę (IP6X), todėl juo galima 60 minučių fotografuoti po vandeniu iki 30 m gylyje.* Ši klasė neužtikrina, kad fotoaparatas bet kokiomis sąlygomis išliks nepralaidus vandeniui arba nebus pažeistas ir sklandžiai veiks.
* Ši klasė reiškia, kad fotoaparatas buvo suprojektuotas tam tikrą laiką atlaikyti nurodytą
vandens slėgį, kai fotoaparatas yra naudojamas laikantis Nikon nurodymų.
x
Įžanga
Jei fotoaparatas bus paveiktas smarkaus sutrenkimo, vibracijos arba suspaudimo, galinčio susidaryti, kai fotoaparatas yra numetamas, sutrenkiamas arba kai ant jo uždedamas sunkus daiktas, jo nepralaidumas vandeniui nebebus garantuojamas.
Jei fotoaparatas buvo sutrenktas, rekomenduojama kreiptis į platintoją arba Nikon įgaliotąjį techninės priežiūros atstovą, kad patikrintų, ar fotoaparatas išliko nepralaidus vandeniui (mokama paslauga).
- Fotoaparato nenumeskite, nesutrenkite į kietą objektą, pvz., akmenį, ir
nesvieskite jo į vandens paviršių.
- Po vandeniu fotoaparato nenaudokite didesniame nei 30 m gylyje.
- Saugokite fotoaparatą nuo vandens slėgio, susidarančio pakišus jį po stipria
vandens srove arba kriokliu.
- Nikon garantija gali būti netaikoma gedimams, atsiradusiems dėl vandens, kuris
prasisunkė į fotoaparatą netinkamai jį naudojant.
Jei vanduo prasisunkė į fotoaparatą, nedelsdami nustokite jį naudoti. Nušluostykite drėgmę nuo fotoaparato ir iškart pristatykite jį Nikon įgaliotajam techninės priežiūros atstovui.
Šio fotoaparato nepralaidumas vandeniui užtikrinamas tik naudojant jį gėlame (plaukimo baseinuose, upėse ir ežeruose) arba jūros vandenyje.
Vidiniai šio fotoaparato komponentai nėra nepralaidūs vandeniui. Jei į fotoaparatą pateks vandens, komponentai gali surūdyti, todėl fotoaparatą gali būti brangu sutaisyti arba jis gali sugesti nepataisomai.
Priedai nėra nepralaidūs vandeniui.
Jei ant fotoaparato išorės arba po
akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu pateks skysčio, pvz., vandens, lašų, juos nedelsdami nušluostykite minkšta sausa šluoste. Nedėkite šlapios atminties kortelės arba akumuliatoriaus į fotoaparatą. Jei akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelį atidarysite arba uždarysite šlapioje aplinkoje, pvz., ant kranto arba po vandeniu, vanduo gali prasisunkti į fotoaparatą ir jį sugadinti. Neatidarykite ir neuždarykite dangtelio šlapiomis rankomis. Kitaip vanduo gali prasisunkti į fotoaparatą ir jį sugadinti.
Įžanga
xi
Jei prie fotoaparato išorės arba po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu (tokiose vietose kaip geltonas vandeniui nepralaidus tarpiklis, lankstai, atminties kortelės lizdas arba kontaktai) prikibo pašalinės medžiagos, ją nedelsdami pašalinkite pūstuvu. Jei paša linė medžiaga prikibo prie vandeniui nepralaidaus tarpiklio po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu, ją pašalinkite komplekte esančiu šepetėliu. Šio šepetėlio nenaudokite niekam kitam, išskyrus vandeniui nepralaidžiam tarpikliui valyti.
Jei prie fotoaparato prikibo pašalinės medžiagos, pvz., įdegio aliejaus, kremo nuo saulės, karštosios versmės vandens, miltelių voniai, ploviklio, muilo, organinio tirpiklio, alyvos arba alkoholio, ją nedelsdami nušluostykite. Kitaip ji gali pakenkti fotoaparatui.
Fotoaparato ilgam laikui nepalikite žemos temperatūros (šalto klimato vietovėse) arba aukštos temperatūros (40 °C ar aukštesnės) aplinkoje, ypač tiesiogine saulės šviesa apšviestoje vietoje, automobilio salone, valtyje, paplūdimyje arba šalia šildymo aparato. Kitaip gali suprastėti hidroizoliacijos savybės.
Prieš naudojant fotoaparatą po vandeniu
Prieš naudodami fotoaparatą po vandeniu, nuimkite dirželį, skirtą naudoti sausumoje.
1. Įsitikinkite, ar po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu nėra jokių pašalinių medžiagų.
Visas, po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu esančias
pašalines medžiagas, pvz., smėlį, dulkes arba plaukus, reikia pašalinti pūstuvu.
Bet kokį po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu patekusį
skystį, pvz., vandens lašus, reikia nušluostyti minkšta sausa šluoste.
2. Įsitikinkite, ar akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelio vandeniui nepralaidus tarpiklis nėra įtrūkęs arba deformuotas.
Praėjus vieneriems metams, vandeniui nepralaidaus tarpiklio savybės gali
suprastėti. Jei vandeniui nepralaidaus tarpiklio savybės suprastėjo, kreipkitės į platintoją arba Nikon įgaliotąjį techninės priežiūros atstovą.
Įsitikinkite, ar vandeniui nepralaidus tarpiklis nėra atsiskyręs nuo fotoaparato.
3. Pasirūpinkite, kad akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelis būtų tvirtai uždarytas.
Sukite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelio fiksatorių tol,
kol jis užsifiksuos. Patikrinkite, ar fotoaparato dirželio plonoji virvutė nėra prispausta.
Įsitikinkite, ar fiksatoriaus indikatorius rodo būseną „Close“ (uždaryti).
xii
Įžanga
Pastabos apie fotoaparato naudojimą po vandeniu
Imkitės toliau nurodytų atsargumo priemonių, kad vanduo neprasisunktų į fotoapar atą.
Su fotoaparatu nepanerkite giliau nei 30 m.
Po vandeniu nenaudokite fotoaparato nepertraukiamai ilgiau nei 60 minučių.
Fotoaparatą galima naudoti po vandeniu, kai vandens temperatūra yra 0–40 °C.
Fotoaparato nenaudokite karštosiose versmėse.
Neatidarykite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelio po
vandeniu.
Kai naudojate fotoaparatą po vandeniu, jo nesutrenkite. Nešokite su fotoaparatu į vandenį ir saugokite jį nuo didelio vandens slėgio, pvz., po stipria vandens srove arba kriokliu.
Vandenyje šis fotoaparatas neplūduriuoja. Būkite atsargūs, kad nepamestumėte fotoaparato po vandeniu.
Fotoaparato valymas panaudojus jį po vandeniu
Kai panaudosite fotoaparatą po vandeniu arba paplūdimyje, greičiau nei per 60 minučių nušluostykite visą smėlį, dulkes arba druską minkšta šluoste, šiek tiek sudrėkinta švariu vandeniu, ir kruopščiai nusausinkite. Jei fotoaparatą paliksite šlapioje aplinkoje, kurioje prie jo prikimba druskos ir kitų pašalinių medžiagų dalelių, fotoaparatas gali sugesti, gali pakisti jo spalva, prasidėti korozija, atsirasti nemalonus kvapas arba suprastėti hidroizoliacijos savybės. Kad fotoaparatas ilgai būtų tinkamas naudoti, rekomenduojama laikytis toliau aprašytos valymo procedūros.
Prieš valydami fotoaparatą, kruopščiai nusivalykite vandens lašus, smėlį, druskos ir kitų pašalinių medžiagų daleles nuo rankų, kūno ir plaukų.
Fotoaparatą rekomenduojama valyti patalpoje, kad nebūtumėte tokioje vietoje, kurioje fotoaparatas galėtų būti aptaškytas vandens purslais arba apibarstytas smėliu.
Kol visų pašalinių medžiagų nenuplovėte vandeniu ir fotoaparato sausai nenušluostėte, neatidarykite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelio.
Įžanga
xiii
1. Akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelį palikite uždarytą ir nuplaukite fotoaparatą švariu vandeniu.
Panardinkite fotoaparatą negiliame inde su švariu vandeniu (pvz., vandeniu iš čiaupo arba iš šulinio, kuriame nėra druskos) ir palikite jame 10 minučių.
Jei mygt ukai arba jungikliai tinkamai
neveikia, gali būti prikibusių pašalinių medžiagų. Dėl šios priežasties fotoaparatas gali netinkamai veikti, todėl panardi nkite jį į švarų vandenį ir papurtykite jame , kad pašalinės medžiagos atkibtų nuo fotoaparato.
Panardinus fotoaparatą į vandenį, iš fotoaparate esančių vandens išleidimo
angų, pvz., mikrofono arba garsiakalbių angų, gali išeiti keli oro burbuliukai. Tai nėra gedimas.
2. Minkšta šluoste nušluostykite vandens lašus ir palikite fotoaparatą išdžiūti gerai vėdinamoje, saulės tiesiogiai neapšviestoje vietoje.
Fotoaparatą džiūti padėkite ant sausos šluostės.
Vanduo ištekės iš mikrofono ir garsiakalbių angų.
Nedžiovinkite fotoaparato karštu oru, kurį pučia plaukų džiovintuvas arba
drabužių džiovyklė.
Nenaudokite cheminių medžiagų (pvz., benzino, skiediklio, alkoholio arba
valiklio), muilo arba neutralių ploviklių. Jei fotoaparato vandeniui nepralaidus tarpiklis arba korpusas buvo deformuoti, hidroizoliacijos savybės suprastės.
3. Įsitikinę, kad ant fotoaparato neliko vandens lašų, atidarykite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelį, tada sausa minkšta šluoste švelniai išvalykite fotoaparato viduje likusį vandenį arba smėlį.
Jei dangtelį atidarysite, kai fotoaparatas nėra visiškai išdžiūvęs, vandens lašai gali
nukristi ant atminties kortelės arba akumuliatoriaus. Vandens lašai taip pat gali prasisunkti po akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu (į tokias vietas kaip vandeniui nepralaidus tarpiklis, lankstai, atminties kortelės lizdas arba kontaktai). Jei taip nutiktų, nušluostykite vandenį sausa minkšta šluoste.
Jei dangtelį uždarysite vidų palikę drėgną, gali kauptis kondensatas ir sutrikti
fotoaparato veikimas.
Jei vandens lašai yra užkimšę mikrofono arba garsiakalbio angas, garsas gali būti
prastesnės kokybės arba iškraipytas.
- Nušluostykite vandenį sausa minkšta šluoste.
- Nekiškite aštraus įrankio į mikrofono arba garsiakalbio angas. Jei pažeisite fotoaparato vidų, hidroizoliacijos savybės suprastės.
Daugiau informacijos žr. skyriuje „Valymas“ (A21).
xiv
Įžanga
Pastabos apie darbinę temperatūrą, drėgnį ir kondensaciją
Šio fotoaparato veikimas yra išbandytas –10 – +40 °C temperatūroje. Kai fotoaparatą naudojate šalto klimato vietovėje arba dideliame aukštyje virš jūros lygio, imkitės toliau nurodytų atsargumo priemonių.
Akumuliatorių charakteristikos (galimų užfiksuoti nuotraukų skaičius ir filmavimo trukmė) laikinai suprastės. Prieš naudodami, fotoaparatą ir akumuliatorius laikykite šiltai (nuo šalčio apsaugotoje taroje arba po drabužiais).
Jei fotoaparatas yra labai šaltas, jo charakteristikos gali laikinai suprastėti, pvz., įjungus fotoaparatą, ekranas gali būti tamsesnis nei įprastai arba jame gali būti matomi liekamieji vaizdai.
Jei prie fotoaparato išorės prikibo sniego arba vandens lašų, juos nedelsdami nušluostykite.
- Jei mygtukai arba jungikliai yra prišalę, jie gali veikti nesklandžiai.
- Jei vandens lašai yra užkimšę mikrofono arba garsiakalbio angas, garsas gali būti
prastesnės kokybės arba iškraipytas.
Dėl supančios aplinkos sąlygų, pvz., temperatūros ir drėgnio, vidinė ekrano arba objektyvo pusė gali rasoti (gali kauptis kondensatas). Tai nėra fotoaparato gedimas arba defektas.
Aplinkos sąlygos, galinčios lemti kondensaciją fotoaparato viduje
Vidinė ekrano arba objektyvo pusė gali rasoti (ant jos gali kauptis kondensatas), kai yra staigių temperatūros pokyčių arba didelis drėgnis.
Aukštoje temperatūroje sausumoje, pvz., paplūdimyje arba tiesioginėje saulės šviesoje, laikytas fotoaparatas yra staiga panardinamas į šaltą vandenį.
Fotoaparatas yra pernešamas iš šiltos vietos, pvz., patalpos, į šaltą orą lauke.
Akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelis yra atidaromas arba
uždaromas didelio drėgnio aplinkoje.
Rasos panaikinimas
Būdami pastovios temperatūros aplinkoje (venkite vietų, kuriose yra aukšta temperatūra, didelis drėgnis, smėlio arba dulkių), išjunkite fotoaparatą ir atidarykite akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangtelį. Norėdami panaikinti rasą, išimkite akumuliatorių ir atminties kortelę, palikite fotoaparatą su atidarytu akumuliatoriaus skyriaus / atminties kortelės lizdo dangteliu, kad fotoaparato temperatūra susivienodintų su aplinkos temperatūra.
Jei rasa nepranyksta, kreipkitės į platintoją arba Nikon įgaliotąjį techninės priežiūros atstovą.
Įžanga
xv
<Svarbu> Pastabos apie buvimo vietos duomenų funkcijas (GPS / GLONASS, elektroninis kompasas)
Šiame fotoaparate rodomi žemėlapiai / vietovių pavadinimų duomenys
Prieš naudodami buvimo vietos duomenų funkcijas, būtinai perskaitykite skyrių „VARTOTOJO LICENCIJOS SUTARTIS DĖL ŽEMĖLAPIO DUOMENŲ IR INFORMACIJA APIE VIETŲ PAVADINIMUS“ (A23) ir sutikite su sąlygomis.
Žemėlapių ir vietovių pavadinimų informacija (lankytinos vietos (POI)) yra tokia, kokią turėjome 2014 m. balandžio mėn. Žemėlapių ir vietovių pavadinimų informacija nebus naujinama.
Geologinių darinių kontūrai yra rodomi supaprastinti pagal žemėlapio mastelį. Galimas žemėlapio mastelis ir vietų duomenų detalumas priklauso nuo šalies ir regiono. Jei esate didelio laipsnio platumoje, ekrane horizontalusis ir vertikalusis masteliai pasikeičia, todėl rodomi geologiniai dariniai skiriasi nuo tikrųjų. Žemėlapių ir vietovių pavadinimų informacija vadovaukitės tik kaip apytiksliu orientyru.
Fotoaparate COOLPIX AW130 Kinijos Liaudies Respublikos (Kinijos) ir Korėjos Respublikos išsamūs žemėlapio duomenys bei vietovių pavadinimų informacija (lankytinos vietos (POI)) nepateikiami.
Pastabos apie buvimo vietos duomenų įrašymo funkcijas ir žurnalų įrašinėjimą
Jei yra parinkta nustatymo Record location data (įrašyti buvimo vietos duomenis), esančio buvimo vietos duomenų parinkčių meniu elemente Location data options (buvimo vietos duomenų parinktys), parinktis On (įjungta) arba jei įrašinėjami žurnalai, tai buvimo vietos duomenų įrašymo
funkcijos veikia ir žurnalai įrašinėjami net ir išjungus fotoaparatą (A16).
Pagal nuotraukas arba filmus, užfiksuotus su buvimo vietos duomenimis, galima atpažinti asmenį. Būkite atsargūs, kai nuotraukas ar filmus, užfiksuotus su buvimo vietos duomenimis, arba žurnalų failus perduodate trečiajai šaliai arba siunčiate į tinklą, pvz., internetą, kuriame juos gali bet kas peržiūrėti. Būtinai perskaitykite skyrių „Duomenų saugojimo įrenginių atliekų šalinimas“ (Avi).
xvi
Įžanga
Loading...
+ 36 hidden pages