Nikon COOLPIX AW110 Full User Guide (Detailed Instructions) [et]

Et
Täielik kasutusjuhend
Digitaalkaamera
COOLPIX AW110 soovituslikud funktsioonid
p
Kiirefektid ........................................................................................................... A48
Saate vahetult pärast katiku vabastamist piltidele mitmesuguseid efekte lisada. Kui vaatate iga efekti eelvaate kuval pildi lõpptulemusi, saate luua pildi, mis sobib stseeni või teie tujuga. Saate rakendada efekte piltidele ka hiljem, vajutades taasesituse ajal nuppu
Mitmesugused välistingimustes kasulikud funktsioonid
GPS-funktsioon .................................................................................................... A82
Saate salvestada pildistamisel piltidele asukohateabe (laius- ja pikkuskraadi), kasutades kaamera sisemist GPS-seadet. Saate salvestada pildistamisel piltidele ka kohanime teabe (POI: huvipunkt) ja liikumise teabe logi.
Kaardi kuvamine .................................................................................................. A85
Saate näidata kuval vastava hetke asukohta või pildi võttekohta, kasutades kaamera sisemist kaarti ja kohanime teavet.
Kõrguse ja sügavuse mõõdiku kuvamine ........................................................... A87
Saate kuvada võttekuval kõrguse või vee sügavuse ning salvestada need andmed tehtavatele piltidele. Kõrgus kuvatakse k aamera sisemist baromeetrit kasutades. Ku na koos õhurõhuga muutub ka kõrgus, siis kasutage GPS-suvandite menüüs olevat suvandit (Altiduudi/sügavuse korrektsioon), et iga kord enne altimeetri kasutamist kõrguse väärtust korrigeerida. Kõrgust soovitatakse käsitsi korrigeerida.
Wi-Fi-funktsioon (juhtmevaba LAN-i funktsioon) ................................................ A91
Saate kasutada kaamera sisemist Wi-Fi-funktsiooni tehtud piltide automaatseks edastamiseks nutiseadmesse või kasutada kaamerat nutiseadme vastava tarkvaraga.
Alt./depth correction
k
.
Sissejuhatus
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
Pildistamise ja taasesituse põhitõed
Pildistamisfunktsioonid
Taasesituse funktsioonid
Videote salvestamine ja taasesitus
GPS-i kasutamine / kaartide kuvamine
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-i) funktsiooni kasutamine
Kaamera üldhäälestus
Viitejaotis
Tehnilised märkused ja register
i

Sissejuhatus

Lugege esmalt seda

Täname, et ostsite Nikon COOLPIX AW110 digitaalkaamera.
Sissejuhatus
Enne kaamera kasutamist lugege jaotisi „Ohutuse huvides” ( veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS” ( funktsioon” ( hoidke kasutusjuhendit käepärast.
A
xvii) ning tutvuge selles kasutusjuhendis oleva teabega. Peale läbilugemist
A
A
vi), „<Tähtis> Põrutuskindel,
x) ja „Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk)
ii
Lugege esmalt seda

Kasutusjuhendi kohta

Kui tahate asuda kohe kaamerat kasutama, vaadake jaotist „Pildistamise ja taasesituse põhitõed” ( Kaameraosade nimede ja põhifunktsioonide kohta saate põhjalikumalt lugeda jaotisest „Kaamera osad ja põhifunktsioonid” (
Muu teave
A
14).
A
1).
Sümbolid ja konventsioonid Teabe lihtsamaks leidmiseks kasutatakse selles kasutusjuhendis järgmisi sümboleid ja konventsioone.
ikoon Kirjeldus
B
C
A/E/F
See ikoon tähistab hoiatusi ja teavet, mida tuleks lugeda enne kaamera kasutamist.
Selle ikooniga tähistatakse märkusi, teavet, mida tuleks lugeda enne fotoaparaadi kasutamist.
Need ikoonid viitavad teistele asjakohase teabega lehtedele;
E
: „Viitejaotis”, F:„Tehnilised märkused ja register”.
SD-, SDHC- ja SDXC-mälukaartidele viidatakse selles kasutusjuhendis kui „mälukaartidele”. Sätet, mis on määratud enne fotoaparaadi ostmist, nimetatakse „vaikeseadeks”. Ekraanile kuvatavad menüükirjed, nuppude nimed ning arvutiekraanile kuvatavad sõnumid on rasvases trükis. Selles kasutusjuhendis on kujutised mõnikord ekraani kuvanäidistelt välja jäetud, et ekraani näidikud oleksid paremini näha. Ekraanisisu ja kaamera illustratsioonid võivad tegelikust tootest erineda.
Sissejuhatus
iii
Lugege esmalt seda
Holograafiline märk:
kinnitab, et
seade on Nikoni originaaltoode.

Teave ja ettevaatusabinõud

Elukestev õpe
Alljärgnevatel veebilehtedel on informatsioon, mida pidevalt uuendatakse; see kuulub Nikoni tootetoe ja „Elukestva õppe“ haridusprogrammi juurde.
Sissejuhatus
Kasutajatele USA-s:
Kasutajatele Euroopas ja Aafrikas:
Kasutajatele Aasias, Okeaanias ja Lähis-Idas:
Külastage neid veebisaite, et olla kursis kõige uuema tooteteabega, nõuannetega, vastustega korduma kippuvatele küsimustele (KKK) ning digi taalpildinduse ja -fotograafia üldnõuannetega. Lisainfot võite küsi da Nikoni kohalikult esindajalt. Kontaktinfo leiate järgmiselt veebilehelt:
http://imaging.nikon.com/
Kasutage ainult Nikoni kaubamärgiga elektroonilisi tarvikuid
Nikon COOLPIX-i fotoaparaadid vastavad kõrgeimatele normidele ning on keerulise elektroonilise ülesehitusega. Ainult selle Nikoni digitaalkaameraga kasutamiseks heaks kiidetud Nikoni kaubamärgiga elektroonilised tarvikud, nt akulaadijad, akud, vahelduvvooluadapterid on kooskõlas kõnealuse kaamera elektroonilise süsteemi kasutus- ja ohutusnõuetega.
E
LEKTROONILISTE TARVIKUTE, MIS POLE NIKONI TOODETUD, KASUTAMINE VÕIB KAHJUSTADA FOTOAPARAATI
NING TÜHISTADA TEIE Teiste tootjate, Nikoni hologrammi mitte kandvate liitium-ioonakude kasutamine võib häirida kaamera normaalset
tööd, tuua kaasa akude ülekuumenemise, süttimise, purunemise või lekke.
Võtke lisainfo saamiseks Nikoni kaubamärgiga tarvikute kohta ühendust Nikoni kohaliku ametliku edasimüüjaga.
Enne oluliste piltide tegemist
Tehke enne tähtsate sündmuste jäädvustamist (näiteks pulmad või reis) proovivõte, et teha kindlaks, kas fotoaparaat töötab normaalselt. Nikon ei vastuta kahju ega saamata jäänud tulu eest, mis on põhjustatud toote tõrkest.
Kasutusjuhendite kohta
Käesoleva juhendi ühtegi osa ei või ilma Nikoni eelneva kirjaliku loata paljundada, edastada, ümber kirjutada, hoida otsitavates süsteemides ega tõlkida mistahes keelde mistahes vormis või vahenditega.
Nikon ei vastuta mingite kahjude eest, mis on tingitud selle toote kasutamisest.
Nikonil on õigus muuta dokumentatsioonis kirjeldatud riistvara ja tarkvara näitajaid igal ajal ning ilma eelneva hoiatuseta.
Tagamaks, et dokumentatsioonis sisalduv teave on täpne ja täielik, on tehtud kõik jõupingutused, kuid me oleme tänulikud, kui juhite teie piirkonna Nikoni esindajate (aadress eraldi) tähelepanu mistahes vigadele või puudustele.
http://www.nikonusa.com/
N
http://www.europe-nikon.com/support/
IKONI GARANTII.
http://www.nikon-asia.com/
iv
Lugege esmalt seda
Märkus kopeerimis- ja paljundamiskeelu kohta
Võtke teadmiseks, et ka skaneerimisaparaadi, digitaalkaamera või mõne muu seadmega digitaalselt kopeeritud või paljundatud materjali omamine on seadusevastane.
Autorikaitsega kopeerimis- või paljundustooted
Ärge kopeerige ega paljundage paberraha, münte, väärtpabereid ega riigiobligatsioone isegi siis, kui koopiatele või paljundustele on märgitud „näidis“. Välisriigis ringluses oleva paberraha, müntide ja väärtpaberite kopeerimine või paljundamine on keelatud. Kasutamata postmarkide või valitsuse väljastatud postkaartide kopeerimine või paljundamine on ilma valitsuse loata keelatud.
Valitsuse poolt väljastatud markide ning seadusega sätestatud ametlike dokumentide kopeerimine või paljundamine on keelatud.
Hoiatus teatud koopiate ning paljundusmaterjali kohta
Valitsus hoiatab eraettevõtete väljastatud väärtpaberite (aktsiad, arved, tšekid, kinkekaardid jms), sõidukaartide või piletikupongide kopeerimise või paljundamise eest, välja arvatud juhul, kui ettevõte peab kasutama minimaalses koguses äris vajalikke koopiaid. Samuti ärge kopeerige ega paljundage valitsuse poolt väljastatud passe, riiklike ametkondade ning eraasutuste poolt väljastatud tegevuslubasid, ID-kaarte ega tõendeid nagu läbipääsuload või söögitalongid.
Järgige autoriõiguse teatisi
Riiklikud ja rahvusvahelised autorikaitseseadused reguleerivad autoriõigusega kaitstud loomekandjate, nagu raamatute, muusika, maalide, puugravüüride, kaartide, joonistuste, filmide ja fotode kopeerimist või paljundamist. Ärge tehke sellest tootest ebaseaduslikult koopiaid ega rikkuge autorikaitseseadust.
Andmekandjate utiliseerimine
Palun pange tähele, et andmekandjate, nt mälukaartide või fotoaparaadi sisemälu kustutamine või vormindamine ei kustuta originaalkujutise andmeid täielikult. Kustutatud faile saab mõnikord ära visatud salvestusseadmetest tarkvara abil taastada, mis võib lõppeda teie isiklike andmete pahatahtliku kasutamisega. Niisuguste andmete privaatsuse tagamise eest vastutab kasutaja. Kustutage enne andmekandjate utiliseerimist või toote edasiandmist kolmandale isikule kõik andmed vastava tarkvaraga või vormindage seadet ning määrake seejärel menüükirje suvandi
Record GPS data
maapinda, kuni andmekandja on täis. Asendage kindlasti ka kõik pildid, mis on valitud suvandi (Vali pilt) jaoks jaotise kahju, mida võite andmekandjate hävitamisel tootele põhjustada.
COOLPIX AW110 käsitleb mälukaardile salvestatud logiandmeid sarnaselt muudele andmetele. Mälukaardile salvestamata logiandmete kustutamiseks valige
Erase logs
(Kustuta logid).
Saate kustutada suvandi
all
(Lähtestage kõik).
(GPS-andmete salvestamine) sätteks
Welcome screen
Wi-Fi options
(Tervitusekraan) sättes (A94). Olge hoolikas, et vältida vigastusi või
Create log
(Wi-Fi suvandid) (A96) sätte, kasutades häälestusmenüü suvandit
GPS options
Off
(Väljas) ning pildistage näiteks taevast või
(Loo logi) ➝
(GPS-suvandid) (A88)
End all logs
(Lõpeta kõik logid) ➝
Select an image
Reset
Sissejuhatus
v

Ohutuse huvides

Hoidumaks Nikoni toodet või iseend ja teisi ohustamast, lugege kogu ohutusjuhend enne seadme kasutamist läbi. Hoidke ohutusjuhendit seal, kus kõik toote kasutajad saaksid seda lugeda.
Sissejuhatus
See ikoon tähistab hoiatusi ja teavet, mida peaks lugema enne selle Nikoni toote kasutamist, et hoiduda võimalikest vigastustest.

HOIATUSED

Tõrke korral lülitage seade välja
Kui märkate kaamerast või akulaadijast tulevat suitsu või ebaharilikku lõhna, lahutage akulaadija kohe vooluvõrgust ning eemaldage viivitamatult aku, vältides seejuures põletusi. Jätkuval k asutamisel võib tekkida kehavigastusi. Viige seade pärast aku eemaldamist või välja lülitamist kontrollimiseks Nikoni ametlikule esindajale.
Ärge võtke seadet ise lahti
Kaamera või akulaadija sisemiste osade puudutamine võib põhjustada vigastusi. Remonti peaks tegema ainult kvalifitseeritud tehnikud. Kui kaamera või akulaadija peaks kukkumise või muu õnnetuse tagajärjel lahti põruma, viige see Nikoni ametliku esindaja juurde kontrolli, olles toote eelnevalt lahti ühendanud ja/või aku eemaldanud.
Ärge kasutage kaamerat ega akulaadijat kergsüttivate gaaside läheduses
Kaamera kasutamine kergsüttivate gaaside, nt propaani ja bensiini, samuti kergsüttivate aerosoolide või tolmu läheduses võib põhjustada plahvatuse või tulekahju.
Kui kasutate kaamerat vee all, eemaldage rihm
Kaamerarihma keeramine ümber kaela võib põhjustada lämbumist.
Käsitsege fotoaparaadi rihma hoolikalt
Ärge kunagi asetage rihma väikelapse ega lapse kaela ümber.
Hoidke laste eest
Ärge hoidke toodet lastele kättesaadavas kohas. See võib põhjustada vigastusi. Erilist hoolt tuleks kanda selle eest, et väikelapsed ei paneks akut ega muid väikseid osi suhu.
Ärge olge pikalt kontaktis kaamera, akulaadija ega vahelduvvooluadapteriga, kui seade on sisse lülitatud või kasutusel.
Seadmete osad muutuvad kuumaks. Seadmete nahaga pikemaks ajaks otsesesse kokkupuutesse jätmine võib põhjustada madalatemperatuurilisi põletusi.
vi
Ohutuse huvides
Olge aku käsitsemisel ettevaatlik
Aku võib vääral käsitsemisel lekkida, üle kuumeneda või plahvatada. Täitke selle tootega kasutatava aku käsitsemisel järgmisi ettevaatusabinõusid.
Enne aku vahetamist lülitage seade välja. Kui kasutate akulaadijat/ vahelduvvooluadaptrit, veenduge, et see pole vooluvõrgus.
Kasutage üksnes liitium-ioonakut EN-EL12 (komplektis). Laadige akut, sisestades selle akulaadijasse MH-65 (komplektis).
ärge sisestage akut valepidi;
ärge demonteerige akut ega proovige eemaldada või lõhkuda aku isolatsiooni ega katet;
ärge hoidke akut tuleleegi lähedal ega liigse kuumuse käes;
ärge pillake seda vette ega jätke vee lähedusse;
aku transportimisel pange klemmikate tagasi. Ärge transportige ega säilitage akut koos metallesemetega (nt ehted või juuksenõelad);
kui aku on täiesti tühi, võib see hakata lekkima. Kui akus pole enam energiat, tuleb aku fotoaparaadi kahjustamise vältimiseks kindlasti eemaldada;
kui märkate akuga seoses mingeid muutusi (nt värvimuutus või deformeerumine), lõpetage kohe aku kasutamine;
kui kahjustatud akust pärit vedelik satub riietele või nahale, loputage saastatud kohta kohe rohke veega.
Akulaadija kasutamisel pidage kinni järgmistest ettevaatusabinõudest:
hoidke laadijat kuivas. Selle ettevaatusabinõu mitte järgimine võib põhjustada tulekahju või elektrilööki;
pistiku metallosade peal või lähedal asuv tolm tuleb kuiva riidega eemaldada. Jätkuv kasutus võib tekitada tulekahju;
äikese ajal ärge puudutage pistikut ega minge akulaadija lähedusse. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada elektrilöögi.
Ärge vigastage, modifitseerige, sikutage jõuga ega väänake USB juhet, ärge pange seda raskete esemete alla ning jätke kuumuse või leekide kätte. Kui isolatsioon on kahjustatud ning juhtmed nähtaval, viige toitejuhe Nikoni ametlikule esindajale kontrollimiseks. Nende ettevaatusabinõude eiramine võib põhjustada tulekahju või elektrilööki;
ärge katsuge pistikut või akulaadijat märgade kätega. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada elektrilöögi.
Ärge kasutage reisikonverterite ega adaptritega, mis on mõeldud pingemuundamiseks või alalisvoolu­vahelduvvooluinverteritega. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib kahjustada toodet, põhjustada ülekuumenemise või tulekahju.
Kasutage õigeid kaableid
Sisend- ja väljundliidestesse ühendage ainult toote tehnilistele tingimustele vastavaid kaasas- või müügilolevaid Nikoni kaableid.
Sissejuhatus
vii
Ohutuse huvides
Olge liikuvate osadega ettevaatlik
Vaadake ette, et sõrmed ega muud esemed ei jääks objektiivi katte ega teiste liikuvate
Sissejuhatus
osade vahele kinni.
CD-d
Selle seadmega kaasa tulevaid CD-sid ei tohi esitada tavalises CD-mängijas. Heli-CD­seadmes nende CD-de esitamine võib kahjustada lähedal asuvate inimeste kuulmist või seadet.
Olge välklambi kasutamisel ettevaatlik
Välklambi kasutamine fotografeeritava silmade läheduses võib põhjustada ajutist nägemise halvenemist. Eriti tähelepanelik tuleks olla väikelaste pildistamisel, kui välku ei tohiks kasutada lähemal kui 1 m objektist.
Ärge kasutage välklampi, kui välklambi aken on mõne inimese või esemega kontaktis
Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada põletushaavu või tulekahju.
Lülitage toide välja, kui kasutate seda lennukis või haiglas
Lennukis, õhkutõusu ja maandumise ajal lülitage toide välja. Samuti lülitage enne lennukile minekut GPS-i jälgimisteabe salvestusfunktsioon välja. Lõpetage kõigi logide salvestamine. Kasutades kaamerat haiglas, järgige haigla juhiseid. Selle kaamera poolt tekitatud elektromagnetlained võivad häirida lennukite elektrooniliste süsteemide või haiglaseadmete tööd. Kui kaameras on Eye-Fi kaart, eemaldage see eelnevalt kaamerast, kuna see võib olla süsteemide häirimise põhjustaja.
viii
Ärge puudutage kaamerat kaua, kui ümbritsev temperatuur on alla 0 °C
Kui nahk metallosadega kokku puutub, võib see nahka vigastada. Kandke kindaid jne.
Sõidukijuhid ei tohi kaamerat sõiduki juhtimise ajal kasutada.
See võib põhjustada liiklusõnnetuse.
Olge videovalgustuse kasutamisel ettevaatlik
Ärge vaadake otse videovalgustusse. See võib kahjustada silmi või halvendada nägemist.
3D-pildid
Ärge vaadake selle seadmega salvestatud 3D-pilte pikka aega järjest, olgu teleris, arvuti- või muul ekraanil. Laste puhul, kelle nägemisorganid pole veel lõpuni arenenud, pidage enne kasutamist nõu lastearsti või silmaarstiga ja järgige nende juhiseid. Pikaajaline 3D-piltide vaatamine võib põhjustada silmade väsimist, iiveldust või ebamugavustunnet. Kui mõni neist nähtudest peaks ilmnema, siis lõpetage kasutamine ja pidage vajaduse korral nõu arstiga.

Märkused

Märkused Euroopa klientidele
TÄHELEPANU
AKU ASENDAMISEL EBAÕIGE TÜÜBIGA ESINEB PLAHVATUSOHT.
KASUTATUD AKUD TULEB LIKVIDEERIDA VASTAVALT JUHISTELE.
See tähis näitab, et kasutusest kõrvaldatud seade tuleb anda spetsiaalsesse jäätmekäitluspunkti. Järgnev kehtib üksnes Euroopa maade kasutajatele.
Toode on mõeldud eraldi kogumiseks vastavas kogumiskohas. Ärge visake majapidamisjäätmete hulka.
Edasise informatsiooni saamiseks võtke ühendust müüja või vastava kohaliku ametkonnaga, kes vastutab prügimajanduse eest.
See akul olev tähis osutab, et aku tuleb koguda eraldi. Järgnev kehtib üksnes Euroopa maade kasutajatele.
Kõik akud, olenemata sellest, kas nad on märgitud selle sümboliga või mitte, tuleb kogumiseks viia eraldi sobivasse kogumispunkti. Ärge visake majapidamisjäätmete hulka.
Edasise informatsiooni saamiseks võtke ühendust müüja või vastava kohaliku ametkonnaga, kes vastutab prügimajanduse eest.
Sissejuhatus
ix

<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS

Lugege kindlasti nii järgmisi juhiseid kui ka jaotises „Toodete hooldamine” (F2) toodud juhiseid.
Sissejuhatus

Märkused löögikindluse kohta

Kaamera on läbinud Nikoni ettevõttesisese katse (kukkumiskatse 202 cm kõrguselt 5 cm paksusele vineerplaadile) standardi MIL-STD 810F Method 516.5 -Shock* kohaselt. See katse ei taga, et kaamera on veekindel või kõigis tingimustes kahjustusteta või probleemideta. Muutused välimuses, nt värvi koorumine ja deformatsioonid tabamuskohas, ei kuulu Nikoni ettevõttesisese katse tingimustesse.
* USA Kaitseministeeriumi katsemeetodi standard.
Selle kukkumiskatse käigus kukutatakse 5 kaamerat 26 suunas (8 äärt, 12 nurka ja 6 külge) 122 cm kõrguselt veendumaks, et üks kuni viis kaamerat läbib katse (kui katse käigus tuvastatakse mis tahes viga, katsetatakse veel viit kaamerat, et katse tingimus oleks ühel kuni viiel kaameral täidetud).
b
Ärge kukutage ega lööge kaamerat, et vältida üleliigset põrutamist, vibratsiooni või survet.
Selle ettevaatusabinõu eiramise tõttu võib kaamerasse vett imbuda ja see võib põhjustada kaamera rikke.
Ärge kasutage kaamerat vee all sügavamal kui 18 m.
Ärge pange kaamerat voolava vee alla, vältimaks kaamera sattumist veesurve alla.
Ärge istuge, kui kaamera on pükste taskus. Ärge suruge kaamerat jõuga kotti.

Märkused vee- ja tolmukindluse kohta

Kaamera vastab standardi IEC/JIS veekindluse 8. klassile (IPX8) ja IEC/JIS tolmukindluse
6. klassile (IP6X) ning võimaldab vee all pildistada kuni 18 m sügavusel kuni 60 minutit.* Need klassid ei taga, et kaamera on veekindel või kõigis tingimustes kahjustusteta või probleemideta.
* See klass tähendab, et kaamera on mõeldud vastu pidama teatud veerõhule kindlaks määratud aja jooksul, kui
kaamerat kasutatakse Nikoni määratud tingimuste kohaselt.
b
Kui kaamera on kukkumisel või löögi tagajärjel saanud üleliigselt põrutada, vibratsiooni või survet, ei ole veekindlus tagatud.
Kui kaamera on põrutada saanud, soovitame veekindluse tagamiseks ühendust võtta jaemüüja või Nikoni ametliku esindajaga (tasuline teenus).
-
Ärge kasutage kaamerat vee all sügavamal kui 18 m.
-
Ärge pange kaamerat kärestikesse ega koskedesse, vältimaks kaamera sattumist veesurve alla.
-
Nikoni garantii ei pruugi kehtida probleemide puhul, mille on tekitanud kaamera vale käsitsemise tõttu kaamerasse imbunud vesi.
x
<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS
Kaamera veekindlus on mõeldud ainult magevee (basseinid, jõed ja järved) ja merevee jaoks.
Kaamera sisemus ei ole veekindel. Kaamera sisse imbunud vesi võib põhjustada rikkeid.
Tarvikud ei ole veekindlad.
Kui vedelik, näiteks veepiisad, satuvad kaamera korpusele või akupesa / mälukaardi pilu katte sisemisele küljele, pühkige see kohe pehme ja kuiva riidega ära. Ärge sisestage kaamerasse märga mälukaarti või akut. Kui akupesa / mälukaardi pilu kate avatakse või suletakse märgades tingimustes vee ääres või vee all, võib vesi kaamera sisse imbuda või põhjustada kaamera rikke. Ärge avage ega sulgege katet märgade kätega. Selle tõttu võib vesi kaamera sisse imbuda või põhjustada kaamera rikke.
Kui kaamera korpuse külge või akupesa / mälukaardi pilu katte sisemisele küljele (nt kollasele veekindlale tihendile, hingedele, mälukaardipilusse või klemmidele) on kleepunud võõrkehi, eemaldage need kohe puhuriga. Kui akupesa / mälukaardi pilu katte sees olevale veekindlale tihendile kleepub võõrkeha, eemaldage see komplekti kuuluva harjaga. Ärge kasutage komplektis olevat harja millekski muuks peale veekindla tihendi puhastamise.
Kui kaamera külge on kleepunud võõrkehad, nagu päevitusõli, päikesekreem, vesi kuumaveeallikast, vannipuuder, pesulahus, seep, orgaaniline lahusti, õli või alkohol, pühkige need kohe ära.
Ärge jätke kaamerat külmades ilmastikuoludes pikemaks ajaks madala temperatuuri kätte või 40 °C või kõrgema temperatuuri kätte (eriti otsese päikesevalguse kätte autosse, paati, randa või kütteseadmete lähedale). See võib vähendada kaamera veekindlust.
Sissejuhatus
xi
<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS

Enne kaamera kasutamist vee all

Enne kaamera kasutamist vee all eemaldage maal kasutamiseks mõeldud rihm.
1. Veenduge, et akupesa / mälukaardi pilu katte sisemisel küljel ei ole võõrkehi.
Sissejuhatus
Akupesa / mälukaardi katte sisemisel küljel olevad võõrkehad, nagu liiv, tolm või karvad, tuleb eemaldada puhuriga.
Akupesa / mälukaardi pilu katte sisemisele küljele sattunud vedelik, näiteks veepiisad, tuleb pehme ja kuiva riidega ära pühkida.
2. Veenduge, et akupesa või mälukaardi pilu katte veekindel tihend (A1) ei ole pragunenud või moondunud.
Pärast ühte aastat võib veekindla tihendi veekindlus halvenema hakata. Kui veekindel tihend hakkab halvenema, võtke ühendust oma jaemüüja või Nikoni esindajaga.
3. Veenduge, et akupesa / mälukaardi pilu kate on kindlalt suletud.
Keerake akupesa / mälukaardi pilu katte lukku, kuni see kohale klõpsab. Veenduge, et rihma peenike nöör kuhugi vahele ei jää.
Veenduge, et riivi näidiku olek on „Close (Suletud)”.

Märkused kaamera kasutamise kohta vee all

Pidage kinni järgmistest ettevaatusabinõudest, et vältida vee imbumist kaamerasse.
Ärge sukelduge kaameraga sügavamale kui 18 m vette.
Ärge kasutage kaamerat vee all järjest 60 minutit või rohkem.
Kasutage kaamerat vee all temperatuurivahemikus 0 °C kuni 40 °C.
Ärge kasutage kaamerat geisrites.
Ärge avage ega sulgege akupesa / mälukaardi pilu katet vee all.
Ärge põrutage kaamerat vee all. Ärge hüpake kaameraga vette ega viige seda suure veesurve alla, nagu koskede või jugade alla.
Kaamera ei uju vee peal. Ärge laske kaameral uppuda.
xii
<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS

Kaamera puhastamine pärast kasutamist vee all

Pärast kaamera kasutamist vee all tuleb see 60 minuti jooksul ära puhastada. Kui jätate kaamera märgadesse ti ngimustesse, kus soolaosakesed või muud võõrkehad võivad sattuda kaamerale, võib see põhjustada kahjustusi, muutusi värvuses, roostet, halba lõhna või veekindluse halvenemist.
Enne kaamera puhastamist eemaldage kätelt, kehalt ja juustelt põhjalikult veepiisad, liiv, soolaosakesed või muud võõrkehad.
Kaamerat on soovitatav puhastada siseruumides vältimaks asukohta, kus kaamera võib uuesti veepiiskade või liivaga kokku puutuda.
Ärge avage akupesa / mälukaardi pilu katet enne, kui kõik võõrkehad on veega ära pestud ja niiskus ära pühitud.
1. Hoidke akupesa / mälukaardi pilu kate kinni ja peske kaamerat mageveega.
Kastke kaamera 10 minutiks madalasse anumasse, mis on mageveega täidetud (nt kraani- või kaevuvesi, milles pole soola).
Kui nupud või lülitid ei tööta korralikult, võivad nende küljes olla võõrkehad. Kuna see võib rikkeid põhjustada, kastke kaamera magedasse vette ja raputage seda piisavalt, et võõrkehad kaamera küljest lahti tuleks.
Kaamera vette kastmisel võivad kaamera avadest, näiteks mikrofoni või kõlarite avadest, tulla mõned õhumullid. See ei ole rike.
2. Pühkige veepiisad pehme riidega ära ja kuivatage kaamerat hea ventilatsiooniga varjulises kohas.
Asetage kaamera kuivamiseks kuivale riidele. Mikrofoni ja kõlarite avadest voolab vesi välja.
Ärge kuivatage kaamerat fööni või kuivati kuuma õhuga.
Ärge kasutage kemikaale (nt bensiin, vedeldaja, alkohol või puhastusvahend), seepi ega neutraalset pesulahust. Kaamera veekindlus väheneb, kui veekindel tihend või kaamera korpus moondub.
Sissejuhatus
xiii
<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS
3. Kui olete veendunud, et kaameral ei ole veepiisku, avage akupesa / mälukaardi pilu kate ja pühkige kaamera sisse jäänud vesi või liiv ettevaatlikult kuiva ja pehme riidega ära.
Sissejuhatus
Kui avate katte enne, kui kaamera on korralikult kuivatatud, võivad veepiisad mälukaardile või akule sattuda. Veepiisad võivad imbuda ka akupesa / mälukaardi pilu katte sisemisele küljele (näiteks veekindlale tihendile, hingedele, mälukaardi pilusse või klemmidele). Sellisel juhul pühkige vesi kuiva ja pehme riidega ära.
Katte sulgemine, kui sisemus on märg, võib põhjustada kondensatsiooni või rikkeid.
Kui mikrofoni või kõlari avad on veepiiskadega ummistunud, võib heli halveneda või moonduda.
-
Pühkige vesi kuiva ja pehme riidega ära.
-
Ärge torkige mikrofoni või kõlari avasid terava esemega. Kaamera sisemuse kahjustamisel väheneb veekindlus.
Vt lisateavet jaotisest „Puhastamine” (F7).
xiv
<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS

Märkused töötemperatuuri, niiskuse ja kondensatsiooni kohta

Kaamera tööd on kontrollitud temperatuurivahemikus –10 °C kuni +40 °C. Kui kasutate kaamerat külmades ilmastikuoludes, pidage kinni järgmistest ettevaatusabinõudest. Hoidke kaamerat ja varuakusid enne kasutamist soojas kohas.
Aku tööiga (tehtud piltide arv ja pildistamisaeg) väheneb ajutiselt.
Kui kaamera on väga külm, võib selle töövõime ajutiselt väheneda, näiteks on ekraan kohe pärast kaamera sisselülitamist tavalisest tumedam või tekivad järelpildid.
Pühkige kaamera korpuse külge jäänud lumi ja veepiisad kohe ära.
-
Kui nupud või lülitid on külmunud, ei pruugi need sujuvalt töötada.
-
Kui mikrofoni või kõlari avad on veepiiskadega ummistunud, võib heli halveneda või moonduda.
b
Ümbritsevad töötingimused, nagu temperatuur või niiskus, võivad põhjustada ekraani sees või objektiivil udu (kondensatsioon). See ei ole kaamera rike või viga.
b
Ümbritsevad tingimused, mis võivad kaamera sees kondenseerumist põhjustada
Udu (kondensatsioon) võib ekraani sees või objektiivil tekkida järgmistes ümbritsevates tingimustes, kus temperatuur muutub järsult või on niiskusetase kõrge.
Kaamera viiakse kõrgelt temperatuurilt kuival maal madalale temperatuurile vee all.
Kaamera viiakse välistest külmadest ilmastikuoludest sooja kohta, näiteks siseruumidesse.
Akupesa / mälukaardi pilu katet avatakse või suletakse väga niiskes keskkonnas.
b
Udu eemaldamine
Lülitage kaamera välja ja avage akupesa / mälukaardi pilu kate kohas, kus ümbritsev temperatuur on stabiilne (vältige kõrge temperatuuri/niiskusega ja liivaseid või tolmuseid kohti). Udu eemaldamiseks võtke aku ja mälukaart välja ning jätke kaamera avatud akupesa / mälukaardi pilu kattega seisma, et kaamera ümbritseva temperatuuriga kohaneks.
Kui udu püsib, võtke ühendust jaemüüja või Nikoni ametliku esindajaga.
Sissejuhatus
xv
<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS

Märkused GPS-funktsioonide kohta

b
Kaamera kaart / kohanimede andmed
Enne GPS-funktsiooni ka sutamist lugege kindlasti jaotist „KAARDIANDME TE JA KOHANIMEANDMETE KASUTUSLITSENTSI LEPING” (
Sissejuhatus
Kaardid ja kohanimeteave (huvipunkt: POI) on toodud 2012. aasta aprilli seisuga. Kaarte ja kohanimeteavet ei uuendata.
Geoloogiliste formatsioonide üksikasjad kuvatakse lihtsustatult, kaardi mõõtkava järgi. Kaardi mõõtkava ja asukoha teabe üksikasjade hulk oleneb riigist ning piirkonnast. Kõrgetel laiuskraadidel on ekraanil kuvatavad horisontaalsed ja vertikaalsed mõõtkavad muutuvad, seega erinevad kuvatavad geoloogilised formatsioonid tegelikest. Kasutage kaarte ja kohanimeteavet ainult suunava teabena.
Üksikasjalikke kaardiandmeid ja kohanimeteavet (huviobjekte) Hiina Rahvavabariigi („Hiina”) ja Korea Vabariigi kohta kaameras COOLPIX AW110 ei ole.
b
Märkmed GPS-funktsioonide ja logi salvestamise kohta
Kui suvandi
options
toimivad GPS-funktsioonid ja logide salvestamine ka pärast kaamera väljalülitamist ( Selle kaamera poolt tekitatud elektromagnetlained võivad häirida lennukite elektrooniliste süsteemide või haiglaseadmete tööd. Kui kaamera kasutamine on lennuki õhkutõusmisel või maandumisel või haiglas keelatud, lõpetage logide salvestamine, määrake suvandi
data
Asukohateabega salvestatud liikumatutelt piltidelt või videotelt võib inimese ära tunda. Olge ettevaatlik, kui teisaldate asukohateabega salvestatud liikumatuid pilte, videoid või GPS-i logifaile kolmanda osapoole seadmesse või laadite need üles võrku, näiteks internetti, kus need on avalikkusele kättesaadavad. Lugege kindlasti jaotist „Andmekandjate utiliseerimine” (
b
Märkused mõõtmisfunktsioonide kohta
Seade COOLPIX AW110 on kaamera. Ärge kasutage seda kaamerat navigatsiooniseadme ega mõõteriistana.
Kasutage kaamera mõõdetud teavet (näiteks suund, kõrgus ja vee sügavus) ainult üldiste juhistena. Ärge kasutage seda teavet lennuki ja auto juhtimiseks, isiku juhendamiseks või maa mõõtmiseks.
Kui kasutate kaamerat mägironimisel, matkamisel või vee all, võtke kindlasti kaasa eraldi kaart, nagiveerimisseade või mõõteriist.
b
Kaamera kasutamine välismaal
Enne GPS-funktsiooniga kaamera kaasavõtmist reisile konsulteerige oma reisikorraldajaga või selle riigi saatkonnaga, kuhu te sõidate, kontrollimaks, kas selle kasutamisele on mingeid piiranguid. Näiteks ei või te Hiinas ilma valitsuse loata salvestada asukohateabe logisid. Määrake suvandi
GPS ei pruugi korralikult töötada Hiinas ja Hiina piirialadel (2012. aasta detsembri seisuga).
Record GPS data
(GPS-suvandid) väärtuseks on määratud
(GPS-andmete salvestamine) väärtuseks
F
18) ja nõustuge tingimustega.
(GPS-andmete salvestamine) GPS-suvandite menüü jaotises
Record GPS data
On
(Sees), aga ka logide salvestamise ajal,
Off
(Väljas) ning lülitage siis kaamera välja.
(GPS-andmete salvestamine) sätteks
Off
(Väljas).
GPS
A
83).
Record GPS
A
v).
xvi

Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk) funktsioon

Seda toodet kontrollitakse USA ek spordi administreerimise seadusega ning toote eksporti misel või reeksportimisel mõnda teise riiki, millele USA on kehtestanud kaubandusembargo, tuleb teil hankida USA valitsuselt vajalik luba. Embargo on kehtestatud järgmistele riikidele: Kuuba, Iraan, Põhja-Korea, Sudaan ja Süüria. Kuna sihtriigid võivad muutuda, võtke palun värskeima nimestiku saamiseks ühendust USA kaubandusdepartemanguga.
Juhtmevabadele seadmetele kehtivad piirangud
Tootes sisalduv juhtmevaba saatja-vastuvõtja vastab müügikohas kehtivatele juhtmevaba side eeskirjadele ning pole mõeldud teistes riikides kasutamiseks (EL-is või EFTA-s ostetud tooteid võib kasutada kõikjal EL-is ja EFTA-s). Nikon ei võta endale vastutust teistes riikides kasutamise eest. Kasutajad, kes ei tea oma toote algset ostukohta, peavad pidama nõu oma kohaliku Nikoni teeninduskeskuse või Nikoni volitatud teenindusesindajaga. Piirang kehtib ainult juhtmevabale kasutamisele ning ei rakendu toote muule kasutamisele.
Sissejuhatus
xvii
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk) funktsioon
Ettevaatusabinõud raadioülekannete kasutamisel
Pidage alati meeles, et raadioülekandeid või andmete vastuvõtmist võivad kolmandad pooled pealt kuulata. Teadke, et Nikon ei vastuta teabe või andmete lekete eest, mis võib andmete saatmisel aset leida.
Sissejuhatus
Wi-Fi (juhtmeta LAN) kasutamine võib põhjustada raadiohäireid, vähendades sidekiirust või katkestades võrguühenduse. Kui teil on ühendusega probleeme, lõpetage kas Wi-Fi (juhtmevaba LAN) funktsiooni kasutamine.
Selle seadme kasutatavat sagedusvahemikku kasutavad ka tööstus-, teadus-, olme- ja meditsiiniseadmed, sealhulgas mikrolaineahjud, tehaste tootmisliinidel liikuvseadmete tuvastamiseks kasutatavad ruumide raadiojaamad ja amatöörraadiojaamad (edaspidi „muu jaam”). 1. Enne seadme k asutamist veenduge, et läheduses ei kasutata muud jaama. 2. Juhul kui seade põhjustab teisele jaamale kahjulikku raadiolainete segamist, vahetage kohe kasutussagedust või lõpetage toite väljalülitamise vms abil raadiolainete saatmine. 3. Kui teil on lisaküsimusi, pöörduge Nikoni teeninduskeskuse või Nikoni volitatud teenindusesindaja poole.
xviii
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk) funktsioon
Isiklik teabehaldus ja vastulause
Tootega registreeritud või sellele konfigureeritud teabe, sh juhtmevaba LAN-ühenduse seadete ja muu isikliku teabe kasutamine, on vastuvõtlik kasutusvigadest, staatilisest laengust, õnnetustest, riketest, remondist või muust käsitlemisest tingitud muutustele ja kadudele. Tehke olulisest teabest alati eraldi koopiad. Nikon ei vastuta võimalike otseste või kaudsete kahjude või kasumi kaotuse eest, mis on põhjustatud sisu muutumisest või kaost, milline pole omistatav Nikonile.
Enne toote utiliseerimist või teisele omanikule üleandmist on soovitatav kasutada häälestusmenüüs olevat suvandit
Reset all
(Lähtestage kõik) (A94), et kustutada kogu toote abil registreeritud või seadistatud kasutajateave, kaasa arvatud juhtmevaba LAN-i ühenduse sätted ja muu isiklik teave.
Nikon ei vastuta kolmandate poolte juhtmevabade LAN-idega volitamata ühendusest tingitud võimalike kommunikatsioonikulude eest ega toote vargusest põhjustatud teiste kahjude eest.
Nikon ei vastuta toote varguse tulemusel kaamerasse salvestatud e-posti aadresside volitamata kasutamisest tulenevate võimalike kahjustuste eest.
Sissejuhatus
xix
Sisukord
Sissejuhatus ................................................................................................................................................................. ii
Lugege esmalt seda..................................................................................................................................................... ii
Sissejuhatus
Kasutusjuhendi kohta.................................................................................................................................................................. iii
Teave ja ettevaatusabinõud ..................................................................................................................................................... iv
Ohutuse huvides......................................................................................................................................................... vi
HOIATUSED......................................................................................................................................................................................... vi
Märkused ........................................................................................................................................................................ ix
<Tähtis> Põrutuskindel, veekindel, tolmukindel, kondensatsioon, GPS.................................................. x
Märkused löögikindluse kohta................................................................................................................................................ x
Märkused vee- ja tolmukindluse kohta............................................................................................................................. x
Enne kaamera kasutamist vee all......................................................................................................................................... xii
Märkused kaamera kasutamise kohta vee all .............................................................................................................. xii
Kaamera puhastamine pärast kasutamist vee all..................................................................................................... xiii
Märkused töötemperatuuri, niiskuse ja kondensatsiooni kohta..................................................................... xv
Märkused GPS-funktsioonide kohta ................................................................................................................................ xvi
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-võrk) funktsioon........................................................................................................ xvii
Kaamera osad ja põhifunktsioonid...................................................................................................................... 1
Kaamera korpus............................................................................................................................................................ 1
Nuppude põhifunktsioonid...................................................................................................................................................... 3
Maal kasutamiseks mõeldud kaamerarihma kinnitamine..................................................................................... 6
Filtriadapteri kasutamine ja selle kinnitamine............................................................................................................... 6
V
(Tegevus) (liikuvjuhtimine) kasutamine...................................................................................................... 7
Nupu
Põhilised menüütoimingud..................................................................................................................................... 8
Ekraan............................................................................................................................................................................. 10
Pildistamise ja taasesituse põhitõed................................................................................................................. 14
Ettevalmistus 1: aku laadimine.............................................................................................................................. 14
Ettevalmistus 2: aku sisestamine.......................................................................................................................... 16
Ettevalmistus 3: mälukaardi sisestamine........................................................................................................... 18
Sisemälu ja mälukaardid.......................................................................................................................................................... 19
Tunnustatud mälukaardid....................................................................................................................................................... 19
Toiming 1: lülitage kaamera sisse......................................................................................................................... 20
Kaamera sisse- ja väljalülitamine......................................................................................................................................... 21
Ekraani keele, kuupäeva ja kellaaja määramine......................................................................................................... 22
Toiming 2: valige võtterežiim................................................................................................................................ 24
Kasutatavad võtterežiimid ...................................................................................................................................................... 25
Toiming 3: pildi kadreerimine................................................................................................................................ 26
Suumimine....................................................................................................................................................................................... 27
Toiming 4: teravustamine ja pildistamine......................................................................................................... 28
Toiming 5: piltide taasesitus................................................................................................................................... 30
Toiming 6: soovimatute piltide kustutamine................................................................................................... 31
xx
Sisukord
Pildistamisfunktsioonid......................................................................................................................................... 33
Režiim G (Lihtne automaatrežiim).................................................................................................................... 33
Stseenirežiim (stseeniga sobiv pildistamine)................................................................................................... 34
Iga stseeni kirjelduse (abiteabe) vaatamine................................................................................................................. 34
Stseenide iseloomustus............................................................................................................................................................ 35
Eriefektide režiim (efektide rakendamine pildistamisel) ............................................................................. 44
Nutikas portreerežiim (naeratavate nägude pildistamine)......................................................................... 45
Nahapehmenduse kasutamine........................................................................................................................................... 46
A
(Automaatne) režiim......................................................................................................................................... 47
Kiirefektide kasutamine............................................................................................................................................................ 48
Mitmikvalijaga määratavad funktsioonid......................................................................................................... 49
Kasutatavad funktsioonid........................................................................................................................................................ 49
Välklambi kasutamine (välgurežiimid)............................................................................................................................. 50
Funktsiooni Self-timer (Taimer) kasutamine................................................................................................................ 52
Funktsiooni Macro Mode (Makrorežiim) kasutamine............................................................................................ 53
Ereduse Exposure Compensation (Särikompensatsioon) reguleerimine.................................................. 54
Vaikesätete loend ......................................................................................................................................................................... 55
Nupuga d (Menüü) määratavad funktsioonid (Võtterežiim) .............................................................. 57
Võttemenüü suvandid (A (Automaatne) režiim)................................................................................................. 58
Režiimi Smart portrait mode (Nutikas portreerežiim) menüü suvandid................................................... 59
Funktsioonid, mida koos kasutada ei saa.......................................................................................................... 60
Objekti teravustamine.............................................................................................................................................. 62
Näotuvastuse kasutamine....................................................................................................................................................... 62
Teravustamise lukustus............................................................................................................................................................. 63
Automaatne teravustamine................................................................................................................................................... 64
Taasesituse funktsioonid....................................................................................................................................... 65
Taasesitussuum........................................................................................................................................................... 65
Mitme pildi vaatamine (pisipildi taasesitus ja kalendrikuva)..................................................................... 66
Teatud tüüpi piltide valimine taasesituseks..................................................................................................... 67
Saadaolevad taasesitusrežiimid........................................................................................................................................... 67
Taasesitusrežiimide vahetamine......................................................................................................................................... 67
Funktsioonid, mida saab määrata nupuga d (Menüü) (Taasesitusrežiim)..................................... 68
Kasutatavad taasesitusmenüüd.......................................................................................................................................... 69
Ekraani kasutamine piltide valimiseks ............................................................................................................................. 71
Kaamera ühendamine teleri, arvuti või printeriga......................................................................................... 72
ViewNX 2 kasutamine............................................................................................................................................... 73
ViewNX 2 installimine................................................................................................................................................................ 73
Piltide teisaldamine arvutisse................................................................................................................................................ 75
Piltide vaatamine.......................................................................................................................................................................... 76
Sissejuhatus
xxi
Sisukord
Videote salvestamine ja taasesitus.................................................................................................................... 77
Videote salvestamine................................................................................................................................................ 77
Funktsioonid, mida saab seadistada nupuga d (Menüü) (Videomenüü) ....................................... 80
Sissejuhatus
Kasutatav videomenüü............................................................................................................................................................. 80
Videote taasesitus...................................................................................................................................................... 81
GPS-i kasutamine / kaartide kuvamine ............................................................................................................ 82
GPS-andmete salvestamise alustamine............................................................................................................. 82
Kaartide kuvamine .................................................................................................................................................... 85
Võtterežiimi kasutamisel.......................................................................................................................................................... 85
Taasesitusrežiimi kasutamisel................................................................................................................................................ 86
Altimeetri ja sügavuse mõõdiku kasutamine.................................................................................................. 87
Funktsioonid, mida saab seadistada nupuga
Kasutatavate GPS-suvandite menüü................................................................................................................................ 88
d
(Menüü) (GPS-suvandite menüü).................... 88
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-i) funktsiooni kasutamine...................................................................................... 91
Funktsioonid, mida saab Wi-Fi-ühendusega kasutada................................................................................. 91
Tarkvara nutiseadmesse installimine.................................................................................................................. 91
Nutiseadme ühendamine kaameraga................................................................................................................ 92
Kaamera üldhäälestus............................................................................................................................................ 94
Häälestusmenüü ........................................................................................................................................................ 94
xxii
Sisukord
Viitejaotis .............................................................................................................................................................. E1
Easy Panorama (Lihtne panoraam) kasutamine (pildistamine ja esitamine)................................. E2
Funktsiooniga Easy Panorama (Lihtne panoraam) pildistamine.............................................................. E2
Easy Panorama (Lihtne panoraam) vaatamine (kerimine)...........................................................................
Režiim Favorite Pictures (Lemmikpildid) ..................................................................................................... E5
Piltide lisamine albumitesse ........................................................................................................................................... E5
Albumites olevate piltide esitamine.......................................................................................................................... E6
Piltide eemaldamine albumitest.................................................................................................................................. E6
Lemmikute albumi ikooni muutmine ...................................................................................................................... E7
Režiim Auto Sort (Automaatne sortimine).................................................................................................. E8
Režiim List by date (Kuupäevapõhine loend).......................................................................................... E10
Seeria piltide esitamine ................................................................................................................................... E11
Liikumatute piltide töötlemine..................................................................................................................... E13
Töötlusfunktsioonid.......................................................................................................................................................... E13
Quick Effects (Kiirefektid): efektide rakendamine piltidele........................................................................ E15
Quick Retouch (Kiirviimistlus): kontrasti ja küllastuse suurendamine ................................................ E16
D-Lighting: ereduse ja kontrasti suurendamine.............................................................................................. E16
Glamour Retouch (Glamuuritöötlus): näonaha toonide mahendamine, näo
vähendamine või silmade suurendamine .......................................................................................................... E17
Data Imprint (Andmejälg): piltide elektroonilise kompassiga mõõdetud
andmete lisamine, nagu kõrgus ja suund ........................................................................................................... E18
Small Picture (Väike pilt): pildi suuruse vähendamine................................................................................. E18
Crop (Kärpimine): kärbitud koopia loomine ...................................................................................................... E19
Kaamera ühendamine teleriga (piltide vaatamine teleris) ................................................................. E20
Kaamera ja printeri ühendamine (otseprintimine)................................................................................
Kaamera ja printeri ühendamine.............................................................................................................................. E22
Üksikute piltide printimine........................................................................................................................................... E23
Mitme pildi printimine....................................................................................................................................................
Videote töötlus.................................................................................................................................................... E27
Video soovitud lõigu eraldamine............................................................................................................................. E27
Võttemenüü (A (Automaatne) režiim).................................................................................................... E29
Image Mode (Pildirežiim) (pildi suurus ja kvaliteet)...................................................................................... E29
White Balance (Valge tasakaal) (värvitoonide reguleerimine)................................................................ E31
Continuous (Sarivõte)...................................................................................................................................................... E33
ISO Sensitivity (ISO-tundlikkus).................................................................................................................................. E36
AF Area Mode (Automaatse teravustamise ala režiim) ...............................................................................
Funktsiooni Subject Tracking (Objekti jälgimine) kasutamine............................................................... E39
Autofocus Mode (Automaatse teravustamise režiim).................................................................................
Quick Effects (Kiirefektid) ............................................................................................................................................... E41
E
E
E
E
E
Sissejuhatus
4
22
24
37
40
xxiii
Sissejuhatus
Sisukord
Smart Portrait Menu (Nutika portreerežiimi menüü) ........................................................................... E42
Image Mode (Pildirežiim) (pildi suurus ja kvaliteet)...................................................................................... E42
Skin Softening (Nahapehmendus).......................................................................................................................... E42
Smile Timer (Naeratuseleidja)..................................................................................................................................... E42
Blink Proof (Pilgutuskaitse)............................................................................................................................................
Videomenüü ........................................................................................................................................................ E44
Movie options (Video suvandid)............................................................................................................................... E44
Open with HS Footage (Alusta HS-võttega)......................................................................................................
Autofocus Mode (Automaatse teravustamise režiim).................................................................................
Movie Light (Videovalgustus)..................................................................................................................................... E49
Wind Noise Reduction ( Tuulemüra vähendus)................................................................................................ E49
Taasesitusmenüü................................................................................................................................................ E50
Print order (Printimisjärjestus) (DPOF-i printimisjärjestuse loomine)................................................. E50
Slide show (Slaidiesitlus) ................................................................................................................................................ E53
Protect (Kaitse).....................................................................................................................................................................
Rotate Image (Pildi pööramine)................................................................................................................................
Voice Memo (Häälteade) ...............................................................................................................................................
Copy (Koopia) (kopeerimine mälukaardi ja sisemälu vahel)....................................................................
Sequence Display Options (Pildiseeria suvandid).......................................................................................... E57
Choose Key Picture (Tunnuspildi valimine)....................................................................................................... E57
GPS-suvandite menüü ..................................................................................................................................... E58
GPS-suvandid........................................................................................................................................................................ E58
Distance Units (Kaugusühikud) ................................................................................................................................. E59
Calculate distance (Kauguse arvutamine).......................................................................................................... E60
Huvipunktid (POI) (kohanimeteabe salvestamine ja kuvamine)........................................................... E61
Create Log (Loo logi) (liikumisteabe logi salvestamine).............................................................................
View log (Logi vaatamine)............................................................................................................................................. E64
Synchronize (Sünkrooni)................................................................................................................................................
Electronic Compass (Elektrooniline kompass)..................................................................................................
Altitude/Depth Options (Altituudi/sügavuse suvandid) ...........................................................................
Häälestusmenüü ................................................................................................................................................ E68
Welcome Screen (Tiitelkuva)....................................................................................................................................... E68
Time Zone and Date (Ajavöönd ja kuupäev) ....................................................................................................
Monitor Settings (Ekraani määrangud)................................................................................................................. E71
Print date (Kuupäeva pealetrükk) (kuupäeva ja kellaaja pealetrükk piltidele)..............................
Stabilisaator............................................................................................................................................................................ E74
Motion detection (Liikumistuvastus) .....................................................................................................................
AF Assist (Automaatse teravustamise abi)..........................................................................................................
Digital Zoom (Digitaalne suum)................................................................................................................................ E76
Sound Settings (Helimäärangud)............................................................................................................................. E77
E
E E
E E E E
E
E E E
E
E
E E
43
48 48
54 54 55 56
62
65 66 67
69
73
75 76
xxiv
Sisukord
Action Control Response (Liikuvjuhtimise vastus)......................................................................................... E77
Playback Action Control (Taasesituse liikuvjuhtimine)................................................................................ E78
Auto Off (Automaatne väljalülitus).......................................................................................................................... E78
Format Memory (Mälu vormindamine) / Format Card (Mälukaardi vormindamine).............. E79
Language (Keel)...................................................................................................................................................................
TV Settings (TV sätted)....................................................................................................................................................
Blink Warning (Pilgutuse hoiatus).............................................................................................................................
Wi-Fi Options (Wi-Fi suvandid)...................................................................................................................................
Eye-Fi upload (Eye-Fi-üleslaadimine) ..................................................................................................................... E84
Reset all (Lähtestage kõik)............................................................................................................................................. E85
Firmware version (Püsivara versioon)..................................................................................................................... E88
Veateated.............................................................................................................................................................. E89
Pildifailide ja kaustade nimed .......................................................................................................................
Lisatarvikud..........................................................................................................................................................
E E
E E
E E
79
Sissejuhatus
80 81 82
94 96
xxv
Sisukord
Tehnilised märkused ja register..................................................................................................................... F1
Toodete hooldamine............................................................................................................................................ F2
Sissejuhatus
Kaamera......................................................................................................................................................................................... F2
Aku....................................................................................................................................................................................................
Akulaadija.....................................................................................................................................................................................
Mälukaardid................................................................................................................................................................................ F6
Kaamera hooldamine........................................................................................................................................... F7
Puhastamine............................................................................................................................................................................... F7
Säilitamine.................................................................................................................................................................................... F8
Rikkeotsing............................................................................................................................................................... F9
KAARDIANDMETE JA KOHANIMEANDMETE KASUTUSLITSENTSI LEPING ...................................... F18
Tehnilised andmed............................................................................................................................................. F22
Tugistandardid....................................................................................................................................................................... F26
Indeks...................................................................................................................................................................... F28
F F
4 5
xxvi

Kaamera osad ja põhifunktsioonid

1
Kaamera rihma ava.....................................................6
2
Päästik.........................................................................3, 28
3
Toitelüliti / toitetuli...................................................21
4
Välklamp.........................................................................50
5
GPS-antenn...................................................................82
6
Taimeri tuli.....................................................................52
Automaatse teravustamise abi
valgusti............................................................................95
Videovalgusti
.........................................................80
7
Wi-Fi (juhtmevaba LAN-i) antenn
................91
8
Objektiiv
9
HDMI-mikropistik (D-tüüpi) ................................72
10
Hing.................................................................................... xi
11
Veekindel tihend........................................................ xi
12
USB / audio-video pistik
.................................. 72
13
Akupesa / mälukaardipilu katte riivi
vabasti......................................................................16, 18
14
Akupesa / mälukaardipilu katte riiv.......16, 18
15
Mikrofon (stereo)...............................................69, 77

Kaamera korpus

1345 67
2
1411 1310 129
8
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
15
1
Kaamera korpus
13
32
14567 8
121110
9
14 15
1
Kaamera rihma ava.....................................................6
2
Kõlar..................................................................69, 81, 95
3
OLED-ekraan (ekraan)*.................................. 10, 24
4
Suuminupp...................................................................27
f
: lai....................................................................27
g
: tele................................................................27
h
: pisipildi taasesitus................................66
i
: taasesitussuum......................................65
j
: abi.................................................................. 34
5
Välklamp.........................................................................50
6
b (e
videosalvestuse) nupp........................77
7c (taasesituse) nupp................................ 3, 4, 30
8
k
(rakenda valik) nupp.................................... 3, 4
9
Mitmikvalija................................................................ 3, 4
10
U
(kaardi) nupp.......................................................85
11
V
(tegevuse) nupp.................................................. 7
12
Statiivi pea pesa
13A (võtterežiimi) nupp........................................24
14
d
(menüü) nupp.................. 8, 57, 68, 80, 88
15
l
(kustutamise) nupp...................................31, 81
Kaamera osad ja põhifunktsioonid
* OLED-ekraani nimetatakse selles juhendis „mõnikord” lihtsalt ekraaniks.
2
Loading...
+ 222 hidden pages