Bosch MSM6B150 User guide [pl]

jpjS_KK
éä Instrukcja obsługi
éä
Serdecznie gratulujemy Pañstwu zakupu nowego urz¹dzenia firmy BOSCH. Tym samym wybór Pañstwa padł na nowo­czesne, wysokowartoœciowe urz¹dzenie gospodarstwa domowego. Dalsze informacje o naszych produktach mo¿na znaleŸć na stronie internetowej naszej firmy.
Niniejsze urz¹dzenie nie jest przeznaczone do u¿ytku zarobkowego lecz skonstruowane z przeznaczeniem do przetwarzania iloœci typowych dla gospodarstwa domowego itp.
Zastosowania o charakterze podobnym do domo­wego obejmuj¹ np. u¿ytkowanie w pomieszcze­niach kuchennych dla pracowników sklepów, biur, zakładów rolniczych, rzemieœlniczych i przemysło­wych, jak równie¿ u¿ytkowanie przez goœci pensjonatów, małych hoteli i podobnych pomieszczeñ mieszkalnych. U¿ywać tylko dla takiej iloœci produktów i czasu przygotowania, które s¹ typowe dla gospodarstwa domowego.
Instrukcjê obsługi proszê starannie przechowy­wać. Instrukcjê obsługi proszê przekazać wraz z urz¹dzeniem ewentualnemu kolejnemu właœcicielowi.
Opis urz¹dzenia
Proszê otworzyć składane kartki z rysunkami.
N Korpus urz¹dzenia O Przycisk wł¹cznika
Blender jest wł¹czony tak długo, jak długo przycisk jest wciœniêty.
P Koñcówka miksuj¹ca
Koñcówkê miksuj¹c¹ nało¿yć i zatrzasn¹ć.
Dla niektórych modeli
Q Rozdrabniacz uniwersalny
(oddzielna instrukcja obsługi)
Je¿eli rozdrabniacz uniwersalny nie nale¿y do zakresu dostawy (patrz przegl¹d modeli), mo¿na go zamówić w punkcie zakupu urz¹dzenia lub w punkcie serwisowym (nr katalogowy 640698 lub 640686). Przy eksploatacji rozdrabniacza uniwersalnego wykorzystywana zostaje pełna wydajnoœć urz¹dzenia przy krojeniu twardego sera (przestrzegaj¹c podany przepis). Przepis doł¹czony jest do instrukcji obsługi rozdrabiniacza uniwersalnego.
Wskazówki bezpieczeñstwa
Niebezpieczeñstwo zranienia Niebezpieczeñstwo pora¿enia pr¹dem elektrycznym
Urz¹dzenie podł¹czyć do gniazdka sieciowego ieksploatować zgodnie z danymi zawartymi na tabliczce znamionowej. Urz¹dzenie mo¿na u¿ywać tylko wtedy, je¿eli elektryczny przewód zasilaj¹cy i samo urz¹dzenie nie s¹ uszkodzone. Urz¹dzenie nale¿y chronić przed dziećmi. Dzieci nie pozostawiać bez nadzoru, aby zapobiec zabawie urz¹dzeniem. Nie dopuszczać do obsługi urz¹dzenia osób (równie¿ dzieci) o zmniejszonym postrzeganiu zmysłowym lub zmniejszonych zdolnoœciach umysłowych albo nie posiadaj¹cych odpowied­niego doœwiadczenia i wiedzy, chyba ¿e bêd¹ one obsługiwać urz¹dzenie pod nadzorem lub zostały pouczone w obsłudze urz¹dzenia przez osobê, która odpowiada za ich bezpieczeñstwo. Po ka¿dym u¿yciu urz¹dzenia, przed przyst¹pie­niem do czyszczenia urz¹dzenia, przed opusz­czeniem pomieszczenia, w którym stoi urz¹dzenie, lub w przypadku awarii, nale¿y wyj¹ć wtyczkê z gniazdka sieciowego. Nie wolno ocierać elektrycznego przewodu zasila­j¹cego o ostre krawêdzie ani gor¹ce powierzchnie. Aby unikn¹ć zagro¿eñ w przypadku uszkodzenia przewodu zasilaj¹cego, nale¿y zlecić jego wymianê wył¹cznie producentowi albo jego autoryzowanemu serwisowi lub specjaliœcie o podobnych kwalifikacjach i odpowiednich uprawnieniach. Naprawy urz¹dzenia mo¿na przeprowadzić tylko w naszym autoryzowanym punkcie serwisowym. Blendera nie wolno chwytać mokrymi rêkoma ani wł¹czać na biegu jałowym. Blender u¿ywać tylko z oryginalnym wyposa¿e­niem. Zachować ostro¿noœć podczas miksowania gor¹cych płynów. Płyny mog¹ siê rozpryskiwać podczas miksowania. Koñcówki miksuj¹cej nie wolno nigdy zanurzać wpłynach powy¿ej miejsca poł¹czenia zkorpusem urz¹dzenia.
Niebezpieczeñstwo zranienia ostrymi no¿ami miksera/obracaj¹cym siê napêdem
Nie dotykać no¿a koñcówki miksuj¹cej. No¿y miksuj¹cych nie czyœcić nigdy gołymi rêkoma. Do czyszczenia u¿yć szczotki.
Wa¿ne!
Koñcówkê miksuj¹c¹ nakładać i zdejmować tylko wtedy, je¿eli urz¹dzenie jest wył¹czone a napêd nieruchomy.
OU oзДЙкн=_злЕЬ=e~млЦЙк®нЙ=dгДe
Obsługa
éä
Zastrzega siê prawo wprowadzania zmian.
Do miksowania majonezu, sosów, napojów, potraw dla niemowl¹t i do rozdrabniania gotowanych owoców i warzyw. Do rozcierania zup.
Blender nie nadaje siê do przygotowania ziemniaków purée.
Rozwin¹ć całkowicie elektryczny przewód
zasilaj¹cy.
Koñcówkê miksuj¹c¹ (3) nało¿yć na korpus
urz¹dzenia (1) i przekrêcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
Wtyczkê wło¿yć do gniazdka sieciowego.Produkty spo¿ywcze wło¿yć do pojemnika
z tworzywa sztucznego.
Blender i pojemnik trzymać mocno.
Aby zapobiec rozpryskiwaniu produktów, przycisk wł¹cznika (2) nacisn¹ć dopiero wtedy, gdy koñcówka miksuj¹ca zanurzona jest w produktach przeznaczonych do miksowania.
Przed wyjêciem koñcówki miksuj¹cej z rozdrabnianych produktów, zawsze najpierw wył¹czyć blender.
Po pracy/czyszczenie
Uwaga!
Korpusu urz¹dzenia nie wolno nigdy zanurzać wwodzie ani myć w zmywarce do naczyñ. Nie wolno stosować urz¹dzenia czyszcz¹cego strumieniem pary!
Wyj¹ć wtyczkê z gniazdka sieciowego.Korpus urz¹dzenia przetrzeć wilgotn¹ œcierk¹
a nastêpnie wytrzeć do sucha.
Pojemnik miksera mo¿na myć w zmywarce
do naczyñ.
Koñcówkê miksuj¹c¹ umyć w zmywarce
do naczyñ albo szczotk¹ pod bie¿¹c¹ wod¹.
Koñcówkê miksuj¹c¹ pozostawić do
wysuszenia w pozycji pionowej (no¿em do góry), aby woda, która dostała siê do œrodka mogła wypłyn¹ć.
Przebarwienia powstałe na elementach z tworzywa sztucznego po rozdrabnianiu np. czerwonej kapusty mo¿na usun¹ć za pomoc¹ kilku kropel oleju jadalnego.
Wskazówki dotycz¹ce usuwania zu¿ytego urz¹dzenia
To urz¹dzenie jest oznaczone zgodnie z Dyrektyw¹ Europejsk¹ 2002/96/WE oraz polsk¹ Ustaw¹ z dnia 29 lipca 2005 r. „O zu¿ytym sprzêcie elektrycznym i elektronicznym“ (Dz.U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1495) symbolem przekreœlonego kontenera
na odpady. Takie oznakowanie informuje, ¿e sprzêt ten, po okresie jego u¿ytkowania nie mo¿e być umieszczany ł¹cznie z innymi odpadami pochodz¹cymi z gospodarstwa domowego. U¿ytkownik jest zobowi¹zany do oddania go prowadz¹cym zbieranie zu¿ytego sprzêtu elektrycznego i elektronicznego. Prowadz¹cy zbieranie, w tym lokalne punkty zbiórki, sklepy oraz gminne jednostki, tworz¹ odpowiedni system umo¿liwiaj¹cy oddanie tego sprzêtu.
Właœciwe postêpowanie ze zu¿ytym sprzêtem elektrycznym i elektronicznym przyczynia siê do unikniêcia szkodliwych dla zdrowia ludzi i œrodowiska naturalnego konsekwencji, wynikaj¹cych z obecnoœci składników niebezpiecznych oraz niewłaœciwego składowania i przetwarzania takiego sprzêtu.
Gwarancja
Dla urz¹dzenia obowi¹zuj¹ warunki gwarancji wydanej przez nasze przedstawicielstwo handlowe w kraju zakupu. Dokładne informacje otrzymacie Pañstwo w ka¿dej chwili w punkcie handlowym, w którym dokonano zakupu urz¹dzenia.
Wceluskorzystania z usług gwarancyjnych konieczne jest przedło¿enie dowodu kupna urz¹dzenia. Warunki gwarancji regulowane s¹ odpowiednimi przepisami Kodeksu Cywilnego oraz Rozporz¹dzeniem Rady Ministrów z dnia
30.05.1995 roku „W sprawie szczególnych warunków zawierania i wykonywania umów rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów“.
oзДЙкн=_злЕЬ=e~млЦЙк®нЙ=dгДe OV
Loading...
+ 5 hidden pages