Sony CMT-G2BNiP User Manual [sk]

Micro HI-FI
Úvodné informácie
Component System (Mikrosystém HI-FI)
Návod na použitie
Pripojenie k sieti
Operácie
Ďalšie informácie
Upozornenia/technické parametre
CMT-G2NiP/G2BNiP
VAROVANIE
Ventilačný otvor zariadenia nezakrývajte novinami, obrusmi, záclonami atď., aby ste predišli požiaru. Na zariadenie neumiestňujte zdroje otvoreného ohňa, napríklad zapálené sviečky.
Zabráňte kvapkaniu a špliechaniu na zariadenie a neklaďte naň predmety naplnené kvapalinami, napríklad vázy, aby ste predišli nebezpečenstvu požiaru alebo úrazu elektrickým prúdom.
Keďže sa jednotka odpája od elektrickej siete pomocou hlavnej zástrčky, pripojte ju k ľahko prístupnej sieťovej zásuvke. Ak spozorujete nezvyčajné fungovanie jednotky, okamžite odpojte hlavnú zástrčku od sieťovej zásuvky.
Zariadenie neinštalujte v stiesnených priestoroch, napríklad v knižnici alebo vo vstavanej skrini.
Batérie ani zariadenie s vloženými batériami nevystavujte nadmernej teplote, napríklad slnečnému žiareniu, ohňu a podobne.
Hoci je jednotka vypnutá, nie je odpojená od elektrickej siete, kým je pripojená k sieťovej zásuvke.
UPOZORNENIE
Používanie optických prístrojov s týmto produktom zvyšuje nebezpečenstvo poškodenia zraku.
Pre zákazníkov v Austrálii
Toto zariadenie by sa malo inštalovať a používať vo vzdialenosti aspoň 20 cm medzi žiaričom a ľudským telom (okrem končatín: rúk, zápästí, nôh a členkov).
Pre zákazníkov v Európe
Ak chcete systém pripojiť k hostiteľským počítačom alebo periférnym zariadeniam, použite správne tienené a uzemnené káble akonektory.
Nadmerný akustický tlak v slúchadlách do uší a náhlavných slúchadlách môže spôsobiť stratu sluchu.
Poznámka pre zákazníkov: Nasledujúce informácie sa vzťahujú len na zariadenia predávané v krajinách, vktorých platia smernice EÚ.
Výrobcom tohto produktu je spoločnosť Sony Corporation, 1-7-1 Konan Minato-ku, Tokio, 108-0075 Japonsko. Splnomocneným zástupcom pre oblasť elektromagnetickej kompatibility a bezpečnosti produktu je spoločnosť Sony Deutschland GmbH, Hedelfinger Strasse 61, 70327 Stuttgart, Nemecko. Ak máte otázky týkajúce sa servisu alebo záruky, obráťte sa na adresy uvedené v samostatnom servisnom alebo záručnom liste.
Spoločnosť Sony Corp. týmto vyhlasuje, že zariadenie spĺňa základné požiadavky a ďalšie súvisiace ustanovenia smernice 1999/5/ES. Podrobné informácie nájdete na tejto adrese URL: http://www.compliance.sony.de/
Pre zákazníkov, ktorí produkt používajú v nasledujúcich krajinách:
Nórsko:
Používanie tohto zariadenia vysielajúceho rádiové vlny je zakázané v okruhu 20 km od centra strediska Ny-Alesund súostrovia Svalbard v Nórsku.
Francúzsko:
Funkcia WLAN tohto mikrosystému HI-FI sa musí používať výlučne vnútri budov. Akékoľvek používanie funkcie WLAN tohto mikrosystému HI-FI mimo budov je na území Francúzska zakázané. Pred používaním mikrosystému HI-FI mimo budov skontrolujte, či je funkcia WLAN vypnutá. (Rozhodnutie úradu ART č. 2002-1009 v znení rozhodnutia úradu ART č. 03-908 týkajúce sa obmedzení používania rádiových frekvencií.)
Taliansko:
Používanie siete RLAN sa riadi: – zákonom č. 259 z 1. 8. 2003
(Zákon o elektronickej komunikácii), pokiaľ sa používa na súkromné účely. Predovšetkým článok č. 104 uvádza, kedy sa vyžaduje získanie všeobecného povolenia vopred, a článok č. 105 uvádza, kedy je povolené neobmedzené použitie;
– vládnym nariadením z 28. 5. 2003
v platnom znení a článkom č. 25 (všeobecné povolenie pre siete a služby elektronickej komunikácie) Zákona o elektronickej komunikácii, pokiaľ sa prístup k telekomunikačným sieťam aslužbám poskytuje prostredníctvom siete RLAN verejnosti.
Toto zariadenie je klasifikované ako LASEROVÝ PRODUKT 1. TRIEDY. Toto označenie sa nachádza na zadnej vonkajšej časti.
SK
2
Tento produkt je určený na používanie v nasledujúcich krajinách: AT, BE, CH, CZ, DE, DK, ES, FI, FR, GB, GR, HU, IE, IT, NL, NO, PL, PT, RO, SE, SK
Likvidácia starých elektrických a elektronických zariadení
(predpisy platné v Európskej únii a ostatných európskych krajinách so zavedeným separovaným zberom)
Tento symbol na produkte alebo jeho balení znamená, že s produktom nemožno zaobchádzať ako s domovým odpadom. Namiesto toho ho treba odovzdať na príslušnom zbernom mieste určenom na recykláciu elektrických a elektronických zariadení. Správnou likvidáciou produktu zabránite možnému negatívnemu vplyvu na životné prostredie a ľudské zdravie, ktorý by inak hrozil pri nesprávnej likvidácii produktu. Recyklácia materiálov pomáha uchovávať prírodné zdroje. Podrobnejšie informácie o recyklácii tohto produktu vám poskytne miestny mestský úrad, miestny úrad zodpovedný za odvoz domového odpadu alebo obchod, v ktorom ste produkt kúpili.
Likvidácia odpadových batérií (predpisy platné
v Európskej únii a ostatných európskych krajinách so zavedeným separovaným zberom)
Tento symbol na batérii alebo jej balení znamená, že s batériou dodávanou s týmto produktom nemožno zaobchádzať ako s domovým odpadom. Na určitých typoch batérií sa môže tento symbol používať spolu so symbolom chemickej značky. Symboly chemickej značky ortuti (Hg) alebo olova (Pb) sa k tomuto symbolu pridávajú v prípade, ak batéria obsahuje viac ako 0,0005 % ortuti alebo 0,004 % olova. Správnou likvidáciou týchto batérií zabránite možnému negatívnemu vplyvu na životné prostredie a ľudské zdravie, ktorý by inak hrozil pri nesprávnej likvidácii batérií. Recyklácia materiálov pomáha uchovávať prírodné zdroje. Ak sú produkty z bezpečnostných, prevádzkových dôvodov alebo z dôvodu integrity údajov trvalo pripojené k vstavanej batérii, takúto batériu by mal vymieňať len kvalifikovaný servisný personál. Po uplynutí životnosti produktu by ste ho mali odovzdať na príslušnom zbernom mieste určenom na recykláciu elektrických a elektronických zariadení, aby ste zaručili správnu likvidáciu batérie. Informácie o iných typoch batérií nájdete v časti o bezpečnom vybratí batérie z produktu. Batériu odovzdajte na príslušnom zbernom mieste určenom na recykláciu nepotrebných batérií. Podrobnejšie informácie o recyklácii tohto produktu alebo batérie vám poskytne miestny mestský úrad, miestny úrad zodpovedný za odvoz domového odpadu alebo obchod, v ktorom ste produkt kúpili.
SK
3

Pred používaním systému

Informácie o ochrane autorských práv
Hudobné údaje nemožno používať bez povolenia vlastníka autorských práv. Výnimkou je používanie týchto údajov výlučne na osobné účely.
Informácie o ilustráciách používaných v tejto príručke
Ilustrácie a obrazovky používané v príručke sa môžu líšiť od skutočných obrazoviek. V príručke sa používajú aj ilustrácie určitých modelov s odlišnými funkciami, a to na vysvetlenie príslušnej funkcie.
Informácie o používaní tejto príručky
V príručke sa vysvetľuje ovládanie jednotky najmä pomocou tlačidiel na diaľkovom ovládači. Rovnaké operácie však možno vykonávať aj pomocou tlačidiel na hlavnej jednotke, ktoré majú rovnaké alebo podobné názvy ako tlačidlá na diaľkovom ovládači.
Informácie o službách, ktoré možno používať v súvislosti s internetovým pripojením
Internetové služby sa môžu zmeniť alebo ukončiť bez predchádzajúceho upozornenia.
Poruchy, ktoré sa vyskytnú počas bežného používania systému, spoločnosť Sony opraví v súlade s podmienkami uvedenými v obmedzenej záruke na tento systém. Spoločnosť Sony však nebude zodpovedať za žiadne následky vyplývajúce z nemožnosti prehrávať obsah v dôsledku poškodeného alebo nefunkčného systému.
SK
4

Obsah

Pred používaním systému ................................................................................................... 4
Funkcie systému ..................................................................................................................... 8
Reprodukovanie hudby z rôznych zdrojov ............................................................... 8
Používanie systému so zariadeniami kompatibilnými s normou DLNA ............... 8
Prenos hudby z knižnice iTunes pomocou funkcie AirPlay ..................................... 9
Úvodné informácie
Kontrola dodaného príslušenstva................................................................................... 10
Sprievodca časťami a ovládacími prvkami ...................................................................11
Hlavná jednotka ..........................................................................................................11
Diaľkový ovládač .........................................................................................................12
Zadávanie znakov .......................................................................................................14
Používanie ponúk a zoznamov .................................................................................15
Príprava jednotky, diaľkového ovládača a reproduktorov ..................................... 16
Pripojenie antén, reproduktorových káblov a napájacieho kábla .......................16
Používanie diaľkového ovládača ..............................................................................18
Prilepenie podložiek reproduktorov........................................................................ 18
Používanie zariadenia iPod alebo iPhone................................................................ 19
Nastavenie antény bezdrôtovej siete LAN ..............................................................19
Výber základných nastavení ............................................................................................. 20
Zapnutie systému .......................................................................................................20
Nastavenie hodín ........................................................................................................20
Vypnutie funkcie automatického prepnutia do pohotovostného režimu ......... 21
Pripojenie k sieti
Pripojenie systému k domácej sieti ............................................................................... 22
Kontrola prostredia bezdrôtovej domácej siete LAN ............................................23
Vyhľadávanie prístupových bodov a nastavenie bezdrôtovej siete
(metóda vyhľadávania prístupových bodov)
Nastavenie bezdrôtovej siete pomocou prístupového bodu
kompatibilného s nastavením WPS
Nastavenie káblovej siete ..........................................................................................26
...................................................23
...................................................................25
SK
5
Operácie
Prehrávanie disku CD alebo MP3..................................................................................... 28
Počúvanie rádia .....................................................................................................................30
Počúvanie obsahu zariadenia iPod alebo iPhone...................................................... 33
Prehrávanie súboru uloženého v zariadení USB ........................................................ 34
Počúvanie zvukového obsahu uloženého na serveri ............................................... 36
Počúvanie hudobných služieb .........................................................................................42
Používanie funkcie PARTY STREAMING......................................................................... 45
Používanie funkcie AirPlay................................................................................................. 47
Aktualizácia softvéru ...........................................................................................................49
Počúvanie zvukového materiálu z externého zariadenia .......................................50
Prehrávanie v rôznych režimoch ..................................................................................... 51
Vyhľadávanie položiek pomocou kľúčových slov...................................................... 53
Naladenie rozhlasovej stanice...................................................................................30
Predvolenie rozhlasových staníc ..............................................................................31
Manuálne spustenie úvodného vyhľadávania staníc DAB ....................................32
Nastavenie servera......................................................................................................36
Prehrávanie zvukového obsahu uloženého na serveri ..........................................40
Predvolenie staníc ...................................................................................................... 43
Používanie rôznych hudobných služieb ..................................................................44
Spustenie relácie PARTY.............................................................................................45
Pripojenie k relácii PARTY ..........................................................................................46
Opakované prehrávanie ............................................................................................51
Prehrávanie v náhodnom alebo naprogramovanom poradí................................52
Vytvorenie vlastného programu...............................................................................52
Ďalšie informácie
Funkcie nastavenia týkajúce sa sieťových operácií ...................................................54
Kontrola nastavení siete............................................................................................. 54
Nastavenie pohotovostného režimu siete ..............................................................54
Nastavenie automatického povolenia prístupu .....................................................55
Nastavenie funkcie PARTY STREAMING ...................................................................56
Premenovanie jednotky.............................................................................................56
Zmena nastavení zvuku...................................................................................................... 57
Nastavenie basov a výšok ..........................................................................................57
Používanie časovačov .........................................................................................................58
Používanie časovača spánku .....................................................................................58
Používanie časovača prehrávania.............................................................................59
Zmena nastavení zobrazenia............................................................................................ 60
SK
6
Riešenie problémov
Riešenie problémov .............................................................................................................61
Hlásenia........................................................................................................................68
Upozornenia/technické parametre
Upozornenia........................................................................................................................... 70
Technické parametre........................................................................................................... 72
Modely zariadení iPod a iPhone kompatibilné s týmto systémom...................... 75
Slovník ...................................................................................................................................... 76
Register ....................................................................................................................................78
SK
7

Funkcie systému

Externé zariadenie
CD
Zariadenie iPod alebo iPhoneZariadenie USB
Server
Hudobné služby cez internet
FM/AM/DAB*
Systém
Prenos zvuku/ PARTY STREAMING
Systém

Reprodukovanie hudby z rôznych zdrojov

Môžete si vychutnávať počúvanie hudby z rôznych zdrojov zvuku s veľkým množstvom hudobného obsahu. V systéme sú dostupné nasledujúce zdroje zvuku.
* Funkcia DAB je dostupná len v modeli CMT-G2BNiP.

Používanie systému so zariadeniami kompatibilnými snormouDLNA

Systém je kompatibilný s normou DLNA. Pri používaní systému spoločne s inými zariadeniami kompatibilnými s normou DLNA môžete počúvať hudbu rôznymi spôsobmi. Pripojením k iným zariadeniam DLNA si môžete vychutnávať zvukový obsah uložený na serveri dokonca aj vtedy, keď sa zariadenia nachádzajú v rôznych miestnostiach. Funkcia PARTY STREAMING tohto systému navyše umožňuje súčasné prehrávanie zvukového obsahu pomocou iných zariadení vybavených funkciou PARTY STREAMING* (str. 45). Ako zdroje zvuku pre funkciu PARTY STREAMING môžete používať všetky funkcie dostupné v systéme.
* Dostupné zariadenia kompatibilné s funkciou PARTY STREAMING môžu byť v jednotlivých krajinách alebo
regiónoch odlišné. Podrobné informácie o kompatibilných zariadeniach vám poskytnú najbližší predajcovia produktov spoločnosti Sony.
SK
8
Informácie o organizácii DLNA
Počítač
iPhone/iPod touch/iPad
DLNA je skratka názvu Digital Living Network Alliance. Tento názov označuje organizáciu, ktorá určuje smernice (smernice organizácie DLNA), ako aj spôsob, pomocou ktorého môžu zariadenia v domácnosti zdieľať digitálny obsah (napríklad hudobné alebo obrazové údaje) prostredníctvom domácej siete.

Prenos hudby z knižnice iTunes pomocou funkcie AirPlay

Pomocou tohto systému a bezdrôtovej siete môžete v počítači prehrávať zvukový obsah uložený v zariadeniach iOS, napríklad v zariadení iPhone, iPod touch alebo iPad, alebo v knižnici iTunes.
SK
9

Úvodné informácie

Modely pre Európu (okrem modelu pre Spojené kráľovstvo)
Model pre Spojené kráľovstvo
Model pre Austráliu

Kontrola dodaného príslušenstva

Diaľkový ovládač (1)
Batérie R6 (veľkosti AA) (2)
Napájací kábel (1)
Reproduktorové káble (2)
SK
10
Podložky reproduktorov (8)
Drôtová anténa FM (1)*
Rámová anténa AM (1)
Drôtová anténa DAB (1) (iba model CMT-G2BNiP)*
Návod na použitie (táto príručka) (1)
Táto príručka poskytuje komplexné vysvetlenia rôznych nastavení, operácií a postupu pripojenia k sieti. Príručka obsahuje aj upozornenia týkajúce sa bezpečného používania systému.
Sprievodca rýchlym nastavením (1)
V tejto príručke sa vysvetľuje, ako nastaviť pripojenie k sieti a ako používať funkcie dostupné v súvislosti s týmto pripojením.
* Tvar anténovej zástrčky môže byť v jednotlivých
krajinách alebo regiónoch iný než tvar zobrazený na ilustráciách.
Ak niektoré príslušenstvo chýba alebo je poškodené, obráťte sa na najbližšieho predajcu produktov spoločnosti Sony.

Sprievodca časťami a ovládacími prvkami

Hlavná jednotka

A Tlačidlo I/1 (napájanie)
Slúži na zapnutie alebo vypnutie napájania (str. 20).
B Indikátor STANDBY
Stav napájania systému signalizujú nasledujúce farby.
Farba Stav systému Pohotovostný
režim siete
Zelená Zap. Zap./vyp. Jantárová Vyp. Zap. Červená Vyp. Vyp.
C Okno displeja
Podrobné informácie o obsahu displeja nájdete na str. 60.
D Tlačidlo Z
Slúži na otvorenie alebo zatvorenie zásobníka diskov (str. 28).
E Tlačidlo NX (prehrávanie alebo
pozastavenie)
Slúži na spustenie alebo pozastavenie prehrávania.
Úvodné informácie
F Tlačidlá TUNE +/–
Slúžia na naladenie požadovanej stanice.
Tlačidlá ./> (preskočenie dozadu alebo dopredu)
Slúžia na výber skladby alebo súboru.
Tlačidlá m/M (hľadanie dozadu alebo dopredu)
Slúžia na vyhľadanie miesta v skladbe alebo súbore.
Tlačidlá M/m
Slúžia na výber položky zobrazenej v zozname na displeji.
Tlačidlo ENTER
Slúži na potvrdenie vybratej položky alebo nastavenia.
G Tlačidlo OPTIONS
Slúži na zobrazenie ponuky možností (str. 39). Položky ponuky sa líšia v závislosti od vybratej funkcie.
H Tlačidlo BACK
Slúži na návrat na predchádzajúce zobrazenie.
I Zásobník diskov
Môžete doň vložiť disk (str. 28).
11
SK
J Port (USB)
Slúži na pripojenie kompatibilného zariadenia USB (str. 34, 35).
K Konektor PHONES
Slúži na pripojenie slúchadiel.
L Gombík BASS/TREBLE M Gombík FUNCTION
Slúži na výber funkcie (str. 29).

Diaľkový ovládač

N Ovládač VOLUME
Slúži na nastavenie hlasitosti.
O Snímač diaľkového ovládača P Tlačidlo x (zastavenie)
Slúži na zastavenie prehrávania.
A Tlačidlo DISPLAY
Slúži na zobrazenie informácií, napríklad informácií o čase skladby, hodín atď. (str. 21, 31, 41, 43, 60). Slúži na zašifrovanie alebo zobrazenie kľúča zabezpečenia (str. 24).
B Tlačidlo SLEEP
Slúži na výber alebo potvrdenie nastavení časovača spánku (str. 58).
C Tlačidlá na výber funkcií
• Tlačidlo HOME NETWORK (str. 23, 25, 26, 27, 40, 54, 55, 56)
• Tlačidlo MUSIC SERVICES (str. 42, 43, 44)
• Tlačidlo AirPlay (str. 47)
• Tlačidlo USB (str. 34, 52)
• Tlačidlo CD (str. 28, 52)
• Tlačidlo TUNER (str. 30, 32)
•Tlačidlo FUNCTION +/–
D Tlačidlo PLAY MODE
Slúži na výber režimu prehrávania (str. 28, 34, 41, 52).
Tlačidlo REPEAT
Umožňuje opakovane počúvať celý obsah disku alebo zariadenia USB, prípadne jednu skladbu alebo súbor (str. 28, 34, 41, 51).
12
SK
E Číselné alebo textové tlačidlá*
Slúžia na výber stanice podľa príslušného čísla (str. 31). Slúžia na výber požadovaného písmena (ABC, DEF atď.) pri zadávaní znakov (str. 14, 15, 53).
Tlačidlo CLEAR
Slúži na vymazanie písmena (str. 14). Slúži na odstránenie naprogramovanej skladby alebo súboru (str. 52).
Tlačidlo (obrátenie)
Slúži na obrátenie poradia znakov priradených číselným alebo textovým tlačidlám (str. 14).
Tlačidlo CHARACTER
Slúži na výber typu znakov (str. 14).
F Tlačidlo MEMORY
Slúži na predvolenie staníc v pásme FM, staníc DAB alebo DAB+ (iba model CMT-G2BNiP) (str. 31) alebo hudobných služieb (str. 43).
G Tlačidlá M/m
Slúžia na výber položky zobrazenej v zozname na displeji (str. 14, 15).
Tlačidlá </,
Slúžia na presunutie kurzora pri zadávaní znakov (str. 14). Slúžia na výber predchádzajúcej alebo nasledujúcej zhody pri hľadaní položky pomocou kľúčového slova (str. 53).
Tlačidlo ENTER
Slúži na potvrdenie vybratej položky alebo nastavenia (str. 14, 15).
H Tlačidlo BACK
Slúži na návrat na predchádzajúce zobrazenie.
I Tlačidlá ./>
Slúžia na prechod na začiatok skladby (str. 31, 33, 41, 52). Slúžia na výber skladby alebo súboru (str. 28, 34).
Tlačidlá +/–
Slúžia na výber rozhlasovej stanice (str. 30, 31).
Tlačidlá (priečinok) +/–
Slúžia na výber priečinka (str. 28, 34, 52).
J Tlačidlá ovládania
Slúžia na vykonávanie základných operácií pri všetkých funkciách.
•Tlačidlo X (pozastavenie) (str. 28, 33, 34, 41)
•Tlačidlo x (zastavenie) (str. 28, 30, 34, 41)
•Tlačidlo N (prehrávanie)* (str. 28, 33, 34,
41, 51, 52)
•Tlačidlá m/M (hľadanie dozadu alebo
dopredu) (str. 28, 33, 34)
K Tlačidlo PARTY
Slúži na ovládanie funkcie PARTY STREAMING. Podržaním tlačidla môžete spustiť alebo ukončiť reláciu PARTY (str. 45, 46).
L Tlačidlo Z (otvorenie alebo zatvorenie)
Slúži na otvorenie alebo zatvorenie zásobníka diskov (str. 28).
M Tlačidlo ?/1 (napájanie)
Slúži na zapnutie alebo vypnutie napájania (str. 20, 59).
N Tlačidlo FM MODE
Slúži na výber režimu príjmu v pásme FM (monofónneho alebo stereofónneho) (str. 31).
O Tlačidlo TUNING MODE
Slúži na výber režimu ladenia (str. 30, 31).
P Tlačidlo ALPHABET SEARCH
Slúži na vyhľadávanie položiek pomocou kľúčových
slov (str. 41, 43, 53).
Q Tlačidlo TREBLE
Slúži na ovládanie zvuku (str. 57).
Tlačidlo BASS
Slúži na ovládanie zvuku (str. 57).
R Tlačidlo TIMER MENU
Slúži na zobrazenie ponuky časovača (str. 21, 59).
S Tlačidlo MUTING
Slúži na dočasné vypnutie zvuku. Ak chcete zvuk obnoviť, stlačte toto tlačidlo znova.
T Tlačidlá VOLUME +*/–
Slúžia na nastavenie hlasitosti (str. 33, 50, 59).
U Tlačidlo OPTIONS
Slúži na zobrazenie ponuky možností (str. 15, 23, 25, 26, 27, 32, 34, 40, 41, 43, 54, 55, 56). (Dostupné iba po výbere funkcie DAB, USB, Home Network alebo Music Service.)
* Hviezdička (*) označuje tlačidlá s hmatovými bodmi
(tlačidlo s číslom 5, tlačidlo VOLUME + a tlačidlo N (prehrávanie)).
Úvodné informácie
13
SK

Zadávanie znakov

Číselné alebo
textové tlačidlá
Počas niektorých operácií nastavenia, napríklad pri výbere nastavení siete, sa môže vyžadovať zadanie znakov. Podrobné informácie o dostupných znakoch nájdete v časti Zoznam zadávaných znakov (str. 15).
Príklad zobrazenia na displeji pri vyhľadávaní položiek pomocou kľúčových slov:
AKurzor (aktuálna pozícia) BSymbol ukončenia signalizujúci koniec textového reťazca CAktuálna pozícia kurzora/počet zadaných znakov DTyp znakov
2
Stláčaním príslušných číselných alebo textových tlačidiel vyberte požadované znaky.
Opakovane stláčajte príslušné tlačidlo (ABC, DEF atď.), kým sa nezobrazí požadovaný znak. Ak chcete zadať interpunkčné znamienka (napríklad !, ?) a iné symboly (napríklad #, %), vyberte typ znakov abc alebo ABC a potom opakovane stláčajte číselné alebo textové tlačidlo 0 alebo 1.
3
Stlačením tlačidla ENTER uložte textový reťazec.
Ďalšie operácie
Operácia Postup:
Vymazanie práve zadaného znaku
Obrátenie poradia znakov priradených číselným alebo textovým tlačidlám
Obnovenie predchádzajúceho stavu
Presunutie kurzora Stláčaním tlačidiel </,
Stlačte tlačidlo CLEAR.
Stlačte tlačidlo . Pri opakovanom stláčaní napríklad tlačidla s číslom 2 sa za normálnych okolností zobrazia znaky A, B, C a 2. Po stlačení tohto tlačidla sa však poradie zmení na 2, C, B a A.
Stlačte tlačidlo BACK.
presuniete kurzor doľava alebo doprava. Stláčaním tlačidiel M/m presuniete kurzor na začiatok alebo koniec textového reťazca.
SK
14
1
Opakovaným stláčaním tlačidla CHARACTER vyberte požadovaný typ znakov.
Stláčaním tohto tlačidla sa bude typ znakov meniť v nasledujúcom poradí: abc (malé písmená) t ABC (veľké písmená) t 123 (čísla).
Zoznam zadávaných znakov
V tabuľke nižšie sú uvedené znaky a číslice, ktoré možno zadávať pri jednotlivých typoch znakov (abc, ABC alebo 123). Môžete skontrolovať znaky, číslice a symboly priradené jednotlivým číselným alebo textovým tlačidlám.
Číselné alebo textové tlačidlo
1 . , ! @ ´ ` : ; ( )
2 a b c 2 A B C 2 2 3 d e f 3 D E F 3 3 4g h i 4 G H I 44 5j k l 5 J K L 55 6 m n o 6 M N O 6 6 7 p q r s 7 P Q R S 7 7 8 t u v 8 T U V 8 8 9 w x y z 9 W X Y Z 9 9 0 / \ | – ~ = _ + #
abc ABC 123
[ ] { } < > 1
$ % & ^ “ * ?
(medzera) 0
. , ! @ ´ ` : ; ( ) [ ] { } < > 1
/ \ | – ~ = _ + # $ % & ^ “ * ?
(medzera) 0
1
0
A Názov nastavenia alebo funkcie B Aktuálne vybratá položka C Označuje, že pod aktuálnou úrovňou existujú ďalšie úrovne
2
Stlačte tlačidlo ENTER.
Vybratá položka sa použije alebo vykoná. Ak sa zobrazí ponuka alebo zoznam ďalšej úrovne, zopakujte kroky č. 1 a 2.
Ďalšie operácie
Operácia Postup:
Posunutie zobrazenia Podržte stlačené tlačidlá
Návrat na predchádzajúcu úroveň ponuky
Zrušenie používania ponuky
M/m. Stlačte tlačidlo BACK.
Stlačte tlačidlo OPTIONS.
Úvodné informácie

Používanie ponúk a zoznamov

Položky v ponuke alebo zozname sa líšia v závislosti od príslušnej položky nastavenia a vybratého zdroja zvuku.
1
Počas zobrazenia ponuky možností alebo zoznamu vyberte požadovanú položku stláčaním tlačidiel M/m.
15
SK
Príprava jednotky, diaľkového ovládača
VAROVANIE
Napájací kábel zapojte do nástennej elektrickej zásuvky AŽ po pripojení všetkých ostatných zariadení.
1 2
3
4
5
alebo
alebo
Čierny
a reproduktorov

Pripojenie antén, reproduktorových káblov a napájacieho kábla

A Do nástennej elektrickej zásuvky B Rámová anténa C Drôtová anténa FM (Roztiahnite ju do vodorovnej polohy.) D Pripojte hnedú stranu. E 75-ohmový koaxiálny kábel s výstupným kon ektorom typu F (nedodáva sa)
(iba model CMT-G2BNiP)
SK
16
F Do externej antény DAB (nedodáva sa) (iba model CMT-G2BNiP) G Drôtová anténa DAB (Roztiahnite ju do vodorovnej polohy.) (iba model
CMT-G2BNiP)
H Pripojte bielu stranu. I Do ľavého reproduktora J Do pravého reproduktora
Zapojte drôtovú anténu FM.
Drôtová anténa FM
alebo
Drôtová anténa DAB
alebo
Čierny
1
Anténu umiestnite a otočte tak, aby ste dosiahli dobrý príjem, a potom ju nastavte. Anténu úplne natiahnite.
Anténu umiestnite ďalej od reproduktorových káblov a napájacieho kábla, aby ste predišli šumu. Ak chcete zlepšiť príjem, pripojte jednotku k externej anténe pomocou 75-ohmového koaxiálneho kábla (nedodáva sa).
Zapojte rámovú anténu AM.
2
Anténu umiestnite a otočte tak, aby ste dosiahli dobrý príjem, a potom ju nastavte. Anténu úplne natiahnite.
Zapojte drôtovú anténu DAB (iba
3
model CMT-G2BNiP).
Anténu úplne natiahnite.
Ak chcete dosiahnuť lepšiu kvalitu zvuku vysielania stanice DAB alebo DAB+, pripojte externú anténu DAB (nedodáva sa) pomocou 75-ohmového koaxiálneho kábla s výstupným konektorom typu F (nedodáva sa).
Pripojte reproduktorové káble.
4
Poznámka
Najprv odstráňte kryt pripojený ku koncu reproduktorového kábla.
Úvodné informácie
Anténu umiestnite ďalej od reproduktorových káblov a napájacieho kábla, aby ste predišli šumu.
Konektory reproduktorov pripojte ku konektorom SPEAKERS na jednotke.
17
SK
Opačné konce reproduktorových káblov
Čierny #
pripojte ku konektorom na reproduktoroch.
Zapojte napájací kábel do nástennej
5
elektrickej zásuvky.
Na jednotke sa rozsvieti indikátor STANDBY.
VAROVANIE
Napájací kábel zapojte do nástennej elektrickej zásuvky AŽ po pripojení ostatných zariadení.
Pri pripájaní ku káblovej sieti LAN
Pripojte sieťový (LAN) kábel (nedodáva sa) ku konektoru NETWORK . Podrobné informácie nájdete v časti Nastavenie káblovej siete (str. 26).

Používanie diaľkového ovládača

Odoberte kryt priestoru pre batérie a vložte dve batérie R6 (veľkosti AA). Zasuňte ich podľa vyznačenej polarity, pričom najprv vložte stranu E.
Poznámky k používaniu diaľkového ovládača
Pri bežnom používaní by batérie mali vydržať približne
šesť mesiacov.
Nepoužívajte staré batérie spoločne s novými ani
batérie rôznych typov.
Ak diaľkový ovládač dlhšie nepoužívate, vyberte z neho
batérie, aby sa v dôsledku ich vytečenia nepoškodil aneskorodoval.
18

Prilepenie podložiek reproduktorov

Podložky reproduktorov pripevnite na spodnú stranu reproduktorov, aby sa reproduktory nešmýkali.
SK

Používanie zariadenia iPod alebo iPhone

Zariadenie iPod alebo iPhone pripojte k portu
(USB) pomocou kábla USB dodaného so
zariadením iPod alebo iPhone.

Nastavenie antény bezdrôtovej siete LAN

Pri vytváraní bezdrôtového pripojenia nastavte anténu bezdrôtovej siete na zadnej strane jednotky do vzpriamenej polohy.
Úvodné informácie
Poznámka k indikátoru intenzity signálu bezdrôtovej siete LAN
Po zapnutí systému a vytvorení pripojenia k prístupovému bodu prostredníctvom bezdrôtovej siete LAN sa rozsvieti indikátor . Skontrolujte stav príjmu signálu bezdrôtovej siete LAN. Čím viac dielikov, tým je signál intenzívnejší.
19
SK

Výber základných nastavení

Keď systém po zakúpení prvýkrát zapnete, musíte vybrať základné nastavenia.

Zapnutie systému

Stlačte tlačidlo ?/1 (napájanie).
Systém sa zapne a indikátor STANDBY začne svietiť na zeleno.
Network Standby – Off (výrobné
nastavenie)
V tomto pohotovostnom režime sa spotrebúva menej energie než pri nastavení položky Network Standby na hodnotu On. Po zapnutí systému však bude obnovenie prevádzky trvať dlhšie.
Network Standby – On
V tomto pohotovostnom režime je systém pripojený k sieti a zostáva čiastočne aktívny, aby rýchlo obnovil prevádzku pri ovládaní prostredníctvom siete alebo opätovnom zapnutí. Ak chcete nastaviť pohotovostný režim siete, pozrite si časť Nastavenie pohotovostného režimu siete (str. 54).
Príjem rozhlasovej stanice DAB alebo DAB+ (iba model CMT-G2BNiP)
Pri prvom zapnutí po zakúpení systému sa automaticky spustí funkcia úvodného vyhľadávania staníc DAB a uloží sa zoznam dostupných služieb. Počas úvodného vyhľadávania staníc DAB nestláčajte žiadne tlačidlo na jednotke ani diaľkovom ovládači. V opačnom prípade sa vyhľadávanie preruší a zoznam služieb sa nemusí vytvoriť správne. Ak chcete úvodné vyhľadávanie staníc DAB spustiť manuálne, postupujte podľa krokov v časti Manuálne spustenie úvodného vyhľadávania staníc DAB (str. 32).
Vypnutie systému
Stlačte tlačidlo ?/1 (napájanie). Systém sa vypne a indikátor STANDBY začne svietiť na červeno. Keď je položka Network Standby nastavená na hodnotu On, indikátor STANDBY sa rozsvieti na jantárovo a na displeji sa zobrazia hodiny.
SK
20

Nastavenie hodín

Čas na hodinách musíte nastaviť správne kvôli funkcii časovača.
Stlačením tlačidla ?/1 (napájanie)
1
zapnite systém.
Stlačením tlačidla TIMER MENU
2
vyberte režim nastavenia hodín.
Ak bliká hlásenie PLAY SET?, opakovaným stláčaním tlačidiel M/m vyberte možnosť CLOCK SET? a stlačte tlačidlo ENTER.
Opakovaným stláčaním tlačidiel M/m
3
nastavte hodiny a stlačte tlačidlo ENTER.
Podľa rovnakého postupu nastavte
4
minúty.
Zobrazenie hodín
Kým je systém vypnutý, stlačte tlačidlo DISPLAY. Čas sa zobrazí približne na osem sekúnd.
Poznámky
Ak je položka Network Standby nastavená na hodnotu
On, hodiny sa zobrazia na displeji po vypnutí systému.
Nastavenia hodín sa stratia po odpojení napájacieho
kábla alebo po výpadku napájania.
Keď je systém zapnutý, podržte stlačené tlačidlo ?/1, kým sa nezobrazí hlásenie AUTO STANDBY OFF.
Zapnutie funkcie
Oopakujte tento postup, kým sa nezobrazí hlásenie AUTO STANDBY ON.
Poznámky
Hlásenie AUTO STANDBY sa zobrazí na displeji
dve minúty pred prepnutím systému do pohotovostného režimu.
Funkcia automatického prepnutia do pohotovostného
režimu neplatí pre funkciu ladiča rozhlasových staníc (FM/AM/DAB), ani keď ste ju aktivovali.
Systém sa nemusí automaticky prepnúť do
pohotovostného režimu v nasledujúcich prípadoch:
po zistení zvukového signálu,počas prehrávania zvukových skladieb alebo
súborov,
kým je aktívny časovač prehrávania alebo spánku.
Úvodné informácie

Vypnutie funkcie automatického prepnutia do pohotovostného režimu

Systém je vybavený funkciou automatického prepnutia do pohotovostného režimu. Ak sa systém nepoužíva alebo nereprodukuje zvukový signál, približne po 30 minútach sa automaticky prepne do pohotovostného režimu. Pri predvolenom nastavení je funkcia automatického prepnutia do pohotovostného režimu zapnutá. Funkciu automatického prepnutia do pohotovostného režimu vypnite pomocou tlačidiel na jednotke.
21
SK

Pripojenie k sieti

Aké pripojenie chcete používať (bezdrôtové alebo káblové) na pripojenie systému k domáce j sieti?
Bezdrôtové Káblové
Máte smerovač alebo modem s funkciou smerovača?
Áno Nie
Máte smerovač alebo prístupový bod bezdrôtovej siete LAN?
Áno Nie
Potrebujete smerovač.
Potrebujete smerovač alebo prístupový bod bezdrôtovej siete LAN.
Budete na pripojenie systému k domácej sieti používať nastavenie WPS*
1
?
Áno Nie
Použite metódu káblového pripojenia (str. 26).
Použite metódu vyhľa­dávania prístupových bodov (str. 23).
Použite metódu zadania kódu WPS PIN (str. 26).
Použite metódu konfigurácie stlačením tlačidla WPS (str. 25).
Použite metódu manuálneho nastavenia (str. 25).*
2
Ktorú metódu pripojenia chcete používať? Metódu konfigurácie stlačením tlačidla WPS alebo metódu zadania kódu WPS PIN?
Metóda zadania
kódu PIN
Metóda konfigurácie
stlačením tlačidla
*
2

Pripojenie systému k domácej sieti

V tejto časti je vysvetlený postup pripojenia systému k domácej sieti. Systém môžete pripojiť k bezdrôtovej alebo káblovej sieti LAN. Metódu pripojenia skontrolujte pomocou nasledujúceho grafu. Pred pripojením systému prostredníctvom bezdrôtovej siete LAN si prečítajte časť Kontrola prostredia bezdrôtovej domácej siete LAN (str. 23). Podrobné informácie o metóde pripojenia, ktorú podporuje smerovač alebo prístupový bod bezdrôtovej siete LAN, nájdete v návode na použitie smerovača alebo prístupového bodu bezdrôtovej siete LAN.
*1WPS (Wi-Fi Protected Setup) je norma vytvorená spoločnosťou Wi-Fi Alliance, ktorá umožňuje jednoduché
a zabezpečené nastavenie bezdrôtovej siete.
*2Ak požadovaný prístupový bod nemôžete nájsť pomocou metódy vyhľadávania prístupových bodov, použite metódu
manuálneho nastavenia.
Možnosti systému po pripojení k sieti
Systém môže prostredníctvom domácej siete prehrávať zvukový obsah uložený na serveri (napríklad
v počítači) (str. 36).
Systém môže prostredníctvom internetu prehrávať hudobné služby (str. 42).
SK
22
Internet
Smerovač alebo prístupový bod bezdrôtovej siete LAN
Server
Jednotka

Kontrola prostredia bezdrôtovej domácej siete LAN

Ak chcete používať funkcie Home Network, Music Service, AirPlay a PARTY STREAMING, musíte mať k dispozícii nasledujúce prostredie. Prostredie skontrolujte vopred.
Musíte mať k dispozícii bezdrôtovú domácu sieť LAN. (Skontrolujte, či sa používa smerovač bezdrôtovej siete LAN.)
Zariadenie, ktoré možno použiť ako server (napríklad počítač), musí byť pripojené k bezdrôtovej domácej sieti LAN*.
Musíte mať prístup na internet. (Ak chcete počúvať hudobné služby.)
* Podrobné informácie o serveroch kompatibilných
so systémom nájdete na str. 36.
Bezdrôtovú sieť môžete nastaviť pomocou niekoľkých metód pripojenia: vyhľadanie prístupového bodu, použitie metódy pripojenia WPS (metóda stlačenia tlačidla alebo zadania kódu PIN) alebo manuálne nastavenie. Metódu pripojenia, ktorú možno použiť pre vašu domácu sieť, vyberte pomocou grafu na str. 22.
Poznámky
Funkciu bezdrôtovej siete LAN nepoužívajte v blízkosti
lekárskych zariadení (napríklad kardiostimulátora) ani na miestach, kde je bezdrôtová komunikácia zakázaná.
Pred pripojením k domácej sieti si musíte pripraviť
smerovač alebo prístupový bod bezdrôtovej siete LAN. Podrobné informácie nájdete v návode na použitie dodanom so zariadením.
V závislosti od prostredia domácej siete mohol byť
smerovač alebo prístupový bod bezdrôtovej siete LAN nastavený tak, že ho nemožno pripojiť pomocou nastavenia WPS, ani keď je s týmto nastavením kompatibilný. Podrobné informácie o tom, či je smerovač alebo prístupový bod bezdrôtovej siete LAN kompatibilný so štandardom WPS, a o nastavení pripojenia WPS nájdete v návode na použitie dodanom so smerovačom alebo prístupovým bodom bezdrôtovej siete LAN.
Ak sú systém a smerovač alebo prístupový bod
bezdrôtovej siete LAN príliš vzdialené od seba, pri nastavovaní sa môžu vyskytnúť problémy. V takom prípade premiestnite zariadenia bližšie k sebe.

Vyhľadávanie prístupových bodov a nastavenie bezdrôtovej siete (metóda vyhľadávania prístupových bodov)

Bezdrôtovú sieť môžete nastaviť prostredníctvom vyhľadávania prístupových bodov. Pri nastavovaní siete pomocou tejto metódy pripojenia budete musieť vybrať alebo zadať nasledujúce informácie. Tieto informácie skontrolujte vopred a vpíšte na vyhradené riadky nižšie.
Názov siete (SSID*
2
sieť*
. (Budete ho potrebovať v kroku č. 6.)
:
Ak je bezdrôtová domáca sieť zabezpečená šifrovaním, kľúč zabezpečenia (kľúč WEP, WPA alebo WPA2) siete* vkroku č. 7.)
:
*1SSID (identifikátor siete) je názov, ktorý identifikuje
konkrétny prístupový bod.
*2Tieto informácie by ste mali nájsť na štítku prilepenom
na smerovači alebo prístupovom bode bezdrôtovej siete LAN, v návode na použitie, medzi informáciami od poskytovateľa internetových služieb alebo získať od osoby, ktorá nastavila bezdrôtovú sieť.
Podrobné informácie o používaní ponúk a zadávaní znakov počas nastavovania nájdete v častiach Používanie ponúk a zoznamov (str. 15) a Zadávanie znakov (str. 14).
1
), ktorý identifikuje
2
. (Budete ho potrebovať
Pripojenie k sieti
23
SK
Vyberte funkciu HOME NETWORK,
1
MUSIC SERVICES alebo AirPlay.
Ak sa zobrazí obrazovka nastavení siete, prejdite na krok č. 4. Ak sa obrazovka nastavení siete nezobrazí, stlačte tlačidlo OPTIONS.
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte
2
položku Network a stlačte tlačidlo ENTER.
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte
3
položku Settings a stlačte tlačidlo ENTER.
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte
4
položku Wireless LAN Settings a stlačte tlačidlo ENTER.
Ak sa zobrazí hlásenie Change Setting?, vyberte položku OK a stlačte tlačidlo ENTER.
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte
5
položku Access Point Scan a stlačte tlačidlo ENTER.
Systém spustí vyhľadávanie prístupových bodov a zobrazí zoznam až 20 dostupných názvov siete (SSID).
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte
6
požadovaný názov siete (SSID) a stlačte tlačidlo ENTER.
Zobrazí sa obrazovka nastavení zabezpečenia.
Pri nastavovaní adresy IP vyberte
8
stláčaním tlačidiel M/m položku Auto a stlačte tlačidlo ENTER.
Zobrazí sa obrazovka nastavení servera proxy.
Pri používaní pevnej adresy IP
V kroku č. 8 vyberte položku Manual a stlačte tlačidlo ENTER. Zobrazí sa obrazovka na zadanie adresy IP. Zadajte hodnoty nastavení IP Address, Subnet Mask, Default Gateway, Primary DNS a Secondary DNS. Keď po zadaní hodnoty nastavenia Secondary DNS stlačíte tlačidlo ENTER, zobrazí sa obrazovka nastavení servera proxy.
Pri nastavení servera proxy vyberte
9
stláčaním tlačidiel M/m položku Do Not Use a stlačte tlačidlo ENTER.
Zobrazí sa obrazovka s potvrdením.
Pri používaní servera proxy
V kroku č. 9 vyberte položku Use a stlačte tlačidlo ENTER. Zobrazí sa obrazovka na zadanie adresy servera proxy. Zadajte hodnoty nastavení Proxy Address a Port Number. Keď po nastavení hodnoty Port Number stlačíte tlačidlo ENTER, zobrazí sa obrazovka s potvrdením.
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte
10
položku OK a stlačte tlačidlo ENTER.
Po dokončení nastavení siete sa zobrazí hlásenie Complete! a na displeji sa rozsvieti indikátor . Ak sa chcete vrátiť do ponuky možností, stlačte tlačidlo ENTER. (V závislosti od sieťového prostredia môže nastavenie siete určitý čas trvať.)
24
Zadajte kľúč zabezpečenia
7
(kľúč WEP, WPA alebo WPA2) a stlačte tlačidlo ENTER.
Pri predvolenom nastavení sa kľúč zabezpečenia zobrazí ako *****. Stlačením tlačidla DISPLAY môžete kľúč zabezpečenia zašifrovať alebo zobraziť. Zobrazí sa obrazovka nastavení adresy IP.
SK
Nastavte server.
11
Ak chcete počúvať zvukový obsah uložený na serveri, musíte nastaviť server (str. 36).
Tip
Ak chcete skontrolovať nastavenia siete, stlačte tlačidlo OPTIONS a vyberte položky Network – Information a požadovanú položku nastavenia v ponuke.
Poznámka
Ak sieť nie je zabezpečená šifrovaním (pomocou kľúča zabezpečenia), v kroku č. 7 sa nezobrazí obrazovka nastavení zabezpečenia.
Ak nemožno nájsť požadovaný
Tlačidlo WPS na smerovači alebo prístupovom bode bezdrôtovej siete LAN
názov siete (SSID) (metóda manuálneho nastavenia)
Ak sa požadovaný názov siete (SSID) nezobrazuje v zozname, môžete ho zadať manuálne.
1
V kroku č. 5 časti Vyhľadávanie prístupových bodov a nastavenie bezdrôtovej siete (metóda vyhľadávania prístupových bodov) (str. 23) vyberte položku Manual Registration.
2
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Direct Input a stlačte tlačidlo ENTER.
3
Zadajte názov siete (SSID) a stlačte tlačidlo ENTER.
4
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte požadované nastavenie zabezpečenia a stlačte tlačidlo ENTER.
5
Postupujte podľa krokov č. 7 až 11 v časti Vyhľadávanie prístupových bodov a nastavenie bezdrôtovej siete (metóda vyhľadávania prístupových bodov) (str. 23).
Nastavenie bezdrôtovej siete pomocou metódy konfigurácie stlačením tlačidla WPS
Bezdrôtové pripojenie WPS môžete jednoducho nastaviť jediným stlačením určeného tlačidla.
1
Vyberte funkciu HOME NETWORK, MUSIC SERVICES alebo AirPlay.
Ak sa obrazovka nastavení siete nezobrazí, stlačte tlačidlo OPTIONS.
2
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Network a stlačte tlačidlo ENTER.
3
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Settings a stlačte tlačidlo ENTER.
4
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Wireless LAN Settings a stlačte tlačidlo ENTER.
Ak sa zobrazí hlásenie Change Setting?, vyberte položku OK a stlačte tlačidlo ENTER.
5
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku WPS Push a stlačte tlačidlo ENTER.
6
Postupujte podľa pokynov na obrazovke a stlačte tlačidlo WPS na prístupovom bode.
Hlásenie: Do dvoch minút stlačte tlačidlo WPS na prístupovom bode
Pripojenie k sieti

Nastavenie bezdrôtovej siete pomocou prístupového bodu kompatibilného s nastavením WPS

Bezdrôtovú sieť môžete jednoducho nastaviť pomocou prístupového bodu kompatibilného s nastavením WPS. Nastavenie WPS možno uskutočniť pomocou metódy konfigurácie stlačením tlačidla alebo zadania kódu PIN (osobné identifikačné číslo).
Čo je nastavenie WPS (Wi-Fi Protected Setup)?
WPS je norma vytvorená spoločnosťou Wi-Fi Alliance, ktorá umožňuje jednoduché a zabezpečené nastavenie bezdrôtovej siete.
Po dokončení nastavení siete sa zobrazí hlásenie Complete! a na displeji sa rozsvieti indikátor . Ak sa chcete vrátiť do ponuky možností, stlačte tlačidlo ENTER. (V závislosti od sieťového prostredia môže nastavenie siete určitý čas trvať.)
7
Nastavte server.
Ak chcete počúvať zvukový obsah uložený na serveri, musíte nastaviť server (str. 36).
Tip
Ak chcete skontrolovať nastavenia siete, stlačte tlačidlo OPTIONS a vyberte položky Network – Information a požadovanú položku nastavenia v ponuke.
25
SK
Internet
Smerovač
Server
Jednotka
Nastavenie bezdrôtovej siete pomocou metódy zadania kódu WPS PIN
Ak prístupový bod podporuje pripojenie pomocou kódu WPS PIN (osobné identifikačné číslo), môžete bezdrôtové pripojenie WPS nastaviť zadaním kódu PIN systému v smerovači alebo prístupovom bode bezdrôtovej siete LAN.
1
Vyberte funkciu HOME NETWORK, MUSIC SERVICES alebo AirPlay.
Ak sa obrazovka nastavení siete nezobrazí, stlačte tlačidlo OPTIONS.
2
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Network a stlačte tlačidlo ENTER.
3
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Settings a stlačte tlačidlo ENTER.
4
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Wireless LAN Settings a stlačte tlačidlo ENTER.
5
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku Manual Registration a stlačte tlačidlo ENTER.
6
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte položku WPS PIN a stlačte tlačidlo ENTER.
Zobrazí sa zoznam dostupných názvov SSID (prístupových bodov).
7
Stláčaním tlačidiel M/m vyberte požadovaný názov siete (SSID) a stlačte tlačidlo ENTER.
Zobrazí sa kód PIN (8 číslic) systému. Nechajte kód PIN zobrazený až do dokončenia pripojenia. (Pri každom vykonaní tejto operácie sa zobrazí iný kód PIN.)
8
Zadajte kód PIN systému v smerovači
26
alebo prístupovom bode bezdrôtovej siete LAN.
Systém spustí nastavenie siete. Po nastavení siete sa zobrazí hlásenie Complete! a na displeji sa rozsvieti indikátor . Ak sa chcete vrátiť do ponuky možností, stlačte tlačidlo ENTER. (V závislosti od sieťového prostredia môže nastavenie siete určitý čas trvať.)
SK
9
Nastavte server.
Ak chcete počúvať zvukový obsah uložený na serveri, musíte nastaviť server (str. 36).
Tipy
Ak chcete skontrolovať nastavenia siete, stlačte tlačidlo
OPTIONS a vyberte položky Network – Information a požadovanú položku nastavenia v ponuke.
Podrobné informácie o zadaní kódu PIN v smerovači
alebo prístupovom bode bezdrôtovej siete LAN nájdete v návode na použitie dodanom so smerovačom alebo prístupovým bodom bezdrôtovej siete LAN.

Nastavenie káblovej siete

Ak chcete používať funkcie Home Network, Music Service a PARTY STREAMING, musíte mať k dispozícii nasledujúce prostredie. Prostredie skontrolujte vopred.
Musíte mať k dispozícii káblovú domácu sieť LAN. (Skontrolujte, či sa používa smerovač.)
Zariadenie, ktoré možno použiť ako server (napríklad počítač), musí byť pripojené ku káblovej domácej sieti LAN*.
Musíte mať prístup na internet. (Na počúvanie hudobných služieb.)
* Podrobné informácie o serveroch kompatibilných so
systémom nájdete na str. 36.
Na káblové pripojenie používajte sieťový (LAN) kábel s feritovým jadrom (nedodáva sa) alebo tienený sieťový kábel (nedodáva sa). Podrobné informácie o používaní ponúk a zadávaní znakov počas nastavovania nájdete v častiach Používanie ponúk a zoznamov (str. 15) a Zadávanie znakov (str. 14).
Loading...
+ 58 hidden pages