Nikon COOLPIX L820 Reference Guide (full instructions) [uk]

ЦИФРОВА ФОТОКАМЕРА
Основні функції фотокамери COOLPIX L820
Довірте всю роботу своїй фотокамері
Режим G (простий автоматичний) .......................... A 36
Коли фотокамеру спрямовано на об’єкт, вона автоматично вибирає потрібні параметри. Тепер легко робити знімки в умовах, для яких зазвичай потрібні складні параметри, наприклад в умовах заднього освітлення об’єкта або вночі. Просто натискайте кнопку спуску затвора, щоб створювати чудові знімки швидко й легко.
Записувати чудові відео так просто
d Відео у форматі HD1080p .................................. A 88
Просто натиснувши кнопку, можна знімати чудове відео з високою роздільною здатністю 1080p. Щоб переглянути відео з друзями або сім’єю, підключіть фотокамеру до телевізора. Завдяки стереозвуку друзі та родичі почуватимуться так, наче вони переживають пригоди разом із вами.
Додавайте спеціальні ефекти, щоб створювати дійсно унікальні знімки
Режим спеціальних ефектів....................................... A 47
Робіть знімки яскравішими або темнішими, пом’якшуйте кольори або залишайте на зображенні один колір, а решту перетворюйте на чорне й біле.
Вступ
Компоненти фотокамери
Основи зйомки та відтворення
Функції зйомки
Функції відтворення
Записування та відтворення відео
Загальні функції налаштування фотокамери
Розділ довідки
Технічні зауваження та індекс
i

Вступ

Спочатку прочитайте це

Дякуємо за придбання цифрової фотокамери Nikon COOLPIX L820. Перш ніж користуватися фотокамерою, прочитайте відомості в розділі «Заходи безпеки» (A ix) і ознайомтеся з відомостями, наданими в цьому посібнику. Після прочитання зберігайте цей посібник у зручному місці та звертайтеся до нього, щоб покращити навички користування новою
Вступ
фотокамерою.
ii

Про цей посібник

Щоб розпочати використання фотокамери відразу, див. розділ «Основи зйомки та відтворення» (A 13).
Щоб вивчити деталі фотокамери та відомості, які відображаються на моніторі, див. розділ «Компоненти фотокамери» (A 1).
Вступ
iii
Інша інформація
Символи та умовні позначення Для спрощення пошуку потрібної інформації в цьому посібнику використовуються наведені нижче символи та умовні позначення.
Піктограма Опис
B
Вступ
C
A/E/F
Карти пам’яті SD, SDHC та SDXC позначено в цьому посібнику як «карти пам’яті».
Параметри на момент придбання згадуються як «параметри за замовчуванням».
Назви пунктів меню, які відображаються на моніторі фотокамери, а також назви кнопок і
повідомлення, що відображаються на моніторі комп’ютера, виділено жирним шрифтом. Для більш чіткої демонстрації індикаторів монітора зображення іноді відсутні в цьому посібнику.
Ілюстрації та вміст монітора, показані в цьому посібнику, можуть відрізнятися від фактичного відображення.
Ця піктограма вказує на застереження та відомості, які слід прочитати перед використанням фотокамери.
Ця піктограма вказує на примітки та відомості, які слід прочитати перед використанням фотокамери.
Ці піктограми вказують на інші сторінки, що містять потрібну інформацію. E: «Розділ довідки», F: «Технічні зауваження та індекс».
iv

Інформація та застереження

Концепція «постійного вдосконалення»
У межах концепції «постійного вдосконалення» корпорації Nikon, яка передбачає постійну підтримку виробів і навчання щодо їхнього використання, на зазначених нижче веб-сайтах можна отримати регулярно оновлювану інформацію.
Для користувачів у США: http://www.nikonusa.com/
Для користувачів у країнах Європи й Африки: http://www.europe-nikon.com/support/
Для користувачів у Австралії, країнах Океанії та Близького Сходу: http://www.nikon-asia.com/
Відвідуйте ці веб-сайти, щоб отримувати останні відомості про вироби, поради, відповіді на поширені запитання та загальні рекомендації щодо цифрової обробки зображень і фотозйомки. Додаткові відомості можна отримати в місцевого представника корпорації Nikon. Контактну інформацію наведено на цьому веб-сайті:
http://imaging.nikon.com/
Виняткове використання фірмових електронних аксесуарів Nikon
Фотокамери Nikon COOLPIX відповідають найвищим стандартам і обладнані складними електронними схемами. Лише фірмові електронні аксесуари Nikon (зокрема, зарядні пристрої, елементи живлення та адаптери змінного струму), сертифіковані корпорацією Nikon спеціально для використання з цією цифровою фотокамерою Nikon, розроблені та перевірені відповідно до експлуатаційних вимог і вимог безпеки до цих електронних схем.
ВИКОРИСТАННЯ ІНШИХ ЕЛЕКТРОННИХ АКСЕСУАРІВ, ОКРІМ ФІРМОВИХ АКСЕСУАРІВ NIKON, МОЖЕ
ПРИЗВЕСТИ ДО ПОШКОДЖЕННЯ ФОТОКАМЕРИ ТА ПРИПИНЕННЯ ДІЇ ГАРАНТІЇ
Докладніші відомості про фірмові аксесуари Nikon можна отримати в місцевого уповноваженого дилера корпорації Nikon.
NIKON.
Вступ
v
Підготовка до створення важливих знімків
Перш ніж робити знімки важливих подій (наприклад, весілля або подорожі), зробіть пробний знімок, щоб переконатися в нормальному функціонуванні фотокамери. Корпорація Nikon не несе жодної відповідальності за збитки або недоотримані прибутки, які можуть виникнути внаслідок несправності виробу.
Посібники
Вступ
Забороняється відтворювати, передавати, переписувати, зберігати в системах відтворення
інформації або перекладати будь-якою мовою в будь-який спосіб будь-яку частину посібників, які додаються до цього виробу, без попереднього письмового дозволу корпорації Nikon.
Корпорація Nikon залишає за собою право на змінення специфікацій апаратного та програмного
забезпечення, описаного в цих посібниках, у будь-який час без попереднього повідомлення.
Корпорація Nikon не несе жодної відповідальності за будь-які збитки внаслідок використання цього
виробу.
Було докладено значних зусиль, щоб забезпечити точність і повноту інформації, наведеної в цих
посібниках, однак ми будемо вдячні, якщо ви повідомите про помилки чи недоліки місцевому представнику корпорації Nikon (адреса надається окремо).
vi
Зауваження щодо заборони копіювання та відтворення
Зверніть увагу, що навіть володіння матеріалом, скопійованим за допомогою цифрових технологій або відтвореним за допомогою сканера, цифрової фотокамери або іншого пристрою, може переслідуватися законом.
Матеріали, копіювання та відтворення яких забороняється законом
Заборонено копіювати або відтворюв ати паперові гроші, монети, цінні папери, облігації державної або муніципальної позики, навіть якщо на копіях або відтворених примірниках є позначка «Зразок». Заборонено копіювати або відтворювати паперові гроші, монети або цінні папери, які перебувають в обігу іноземної держави. Без попереднього дозволу державних органів заборонено копіювати або відтворювати непогашені поштові марки або поштові листівки, видані державою.
Заборонено копіювати або відтворювати видані державою печатки та засвідчені у встановленому законом порядку документи.
Застереження щодо копіювання та відтворення певних документів
Існують державні застереження щодо копіювання або відтворення цінних паперів, виданих приватними компаніями (акцій, рахунків, чеків, подарункових сертифік атів тощо), тимчасових посвідок і купонних квитків за винятком випадків, у яких мінімальна кількість копій потрібна для ділових потреб компанії. Крім того, заборонено копіювати або відтворювати паспорти, видані державою, ліцензії, видані державними органами та приватними асоціаціями, ідентифікаційні карти та квитки, наприклад пропуски й талони на харчування.
Дотримання законодавства про захист авторських прав
Копіювання або відтворення захищених авторським правом творів мистецтва, наприклад книг, музики, картин, різьблених по дереву виробів, карт, схем, фільмів і фотографій регулюється національними та міжнародними законами про захист авторських прав. Заборонено використовувати цей виріб для створення незаконних копій або порушення законів про авторські права.
Вступ
vii
Утилізація пристроїв зберігання даних
Зверніть увагу, що під час видалення зображень або форматування пристроїв зберігання даних, наприклад карт пам’яті або вбудованої пам’яті фотокамери, не відбувається повне стирання даних оригінальних зображень. Іноді видалені файли можна відновити з викинутого пристрою зберігання даних за допомогою наявного у продажу програмного забезпечення, що може призвести до зловмисного використання даних особистих зображень. Користувач відповідає за конфіденційність таких даних.
Перш ніж викидати пристрій зберігання даних або передавати його у власність іншій особі, видаліть усі
Вступ
дані за допомогою наявного у продажу спеціального програмного забезпечення або відформатуйте пристрій, а потім заповніть його зображеннями, які не містять особистої інформації (наприклад, знімками чистого неба). Також обов’язково замініть усі зображення, вибрані для значення Вибрати зображення параметра Екран привітання (A 96). Під час фізичного знищення пристроїв зберігання даних будьте обережні, щоб уникнути травмування та пошкодження власності.
viii

Заходи безпеки

Щоб уникнути пошкоджень виробу Nikon, не травмувати себе й інших осіб, перед використанням обладнання повністю прочитайте наведені нижче заходи безпеки. Зберігайте ці інструкції з безпеки в місці, доступному для всіх користувачів виробу.
Цей символ позначає попередження, тобто відомості, які треба прочитати перед використанням цього виробу Nikon, щоб уникнути можливої травми.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Вимкніть виріб у разі несправності
Якщо з фотокамери або адаптера змінного струму виділяється дим або незвичний запах, негайно відключіть адаптер змінного струму від розетки та вийміть елементи живлення. Будьте обережні, щоб не опектися. Продовження роботи може призвести до травми. Після виймання або відключення джерела живлення доставте обладнання для огляду до представника авторизованої служби технічного
Nikon
обслуговування
Не розбирайте виріб
Торкання внутрішніх частин фотокамери або адаптера змінного струму може призвести до травми. Виконувати ремонт дозволяється лише кваліфікованим технікам. Якщо цілісність фотокамери або адаптера змінного струму порушено внаслідок падіння або іншого нещасного
.
випадку, доставте виріб для огляду до представника авторизованої служби технічного обслуговування відключивши виріб від електромережі та/або вийнявши елементи живлення.
Не використовуйте фотокамеру або адаптер змінного струму за наявності вибухонебезпечного газу
Заборонено використовувати електронне обладнання за наявності вибухонебезпечного газу, оскільки це може призвести до вибуху або пожежі.
Поводьтеся з ремінцем фотокамери обережно
Заборонено надягати ремінець фотокамери на шию немовляті або дитині.
Nikon
,
Вступ
ix
Тримайте виріб у недосяжному для дітей місці
Будьте особливо обережні, щоб немовлята не клали до рота елементи живлення або інші невеликі деталі.
Не тримайте фотокамеру,
Вступ
зарядний пристрій або адаптер змінного струму впродовж тривалого часу, коли ці пристрої ввімкнено, або коли ними користуються
Деталі пристроїв з часом стають гарячими. Якщо залишити пристрої у прямому контакті зі шкірою, це може призвести до низькотемпературних опіків.
Обережно поводьтеся з елементами живлення
Неналежне поводження з елементами живлення може призвести до їхнього протікання або вибуху. Дотримуйтеся наведених нижче заходів безпеки щодо поводження з елементами живлення для цього виробу.
Перед заміною елементів живлення
вимкніть виріб. Якщо використовується адаптер змінного струму, обов’язково відключіть його від розетки.
Використовуйте тільки елементи живлення, рекомендовані для цього виробу (A 14). Не використовуйте одночасно старі та нові елементи живлення або елементи живлення різних виробників і типів.
x
Для заряджання перезаряджуваних
нікель-металогідридних елементів живлення Nikon використовуйте тільки вказаний зарядний пристрій, і заряджайте чотири елементи живлення водночас. Під час заміни елементів живлення на елементи живлення EN-MH2-B2 (продаються окремо) придбайте два набори (разом чотири елементи живлення).
Акумулятори EN-MH2 призначені лише для використання в цифрових фотокамерах Nikon і сумісні з моделлю COOLPIX L820.
Вставляйте елементи живлення, правильно орієнтуючи полюси.
Заборонено замикати контакти елементи живлення та розбирати їх, а також намагатися пошкодити ізоляцію чи оболонку елементів живлення.
Бережіть елементи живлення від вогню та надмірно високої температури.
Бережіть елементи живлення від води.
Заборонено транспортувати або зберігати елементи живлення разом із металевими предметами (наприклад, намистами або шпильками для волосся).
Після повного розрядження елементи живлення можуть протікати. Щоб уникнути пошкодження виробу, обов’язково виймайте елементи живлення, коли вони розрядяться.
EN-MH2
Негайно припиніть використання, якщо спостерігаються будь-які зміни елементів живлення, наприклад знебарвлення або деформація.
У разі потрапляння рідини з пошкоджених елементів живлення на одяг або шкіру негайно змийте її великою кількістю води.
Під час використання зарядних пристроїв (продаються окремо) дотримуйтеся наведених нижче заходів безпеки
Тримайте їх сухими. Недотримання цього заходу безпеки може призвести до пожежі або ураження електричним струмом. Видаляйте пил із металевих частин або
навколишніх ділянок штепселя за допомогою сухої ганчірки. Продовження роботи може призвести до пожежі.
Заборонено використовувати силовий кабель або наближатися до зарядного пристрою під час грози. Недотримання цього заходу безпеки може призвести до ураження електричним струмом
Заборонено пошкоджувати, змінювати, розтягувати або згинати силовий кабель, ставити на нього важкі предмети або піддавати його дії підвищеної температури чи вогню. У разі пошкодження ізоляції та оголення дротів доставте виріб на
.
огляд до представника авторизованої служби технічного обслуговування Nikon. Недотримання цих заходів безпеки може призвести до пожежі або ураження електричним струмом.
Заборонено братися за штепсель або зарядний пристрій вологими руками. Недотримання цього заходу безпеки може призвести до ураження електричним струмом.
Заборонено використовувати виріб із мобільними трансформаторами чи адаптерами, призначеними для трансформування напруги, або перетворювачами постійного струму на змінний. Недотримання цього заходу безпеки може призвести до пошкодження виробу, його перегріву або пожежі.
Використовуйте відповідні кабелі
Для підключення до вхідних і вихідних роз’ємів використовуйте лише спеціальні кабелі, надані або продані корпорацією Nikon, щоб дотримуватися відповідних нормативів щодо виробу
Поводьтеся з рухомими частинами обережно
Будьте обережні, щоб уникнути затискання пальців або предметів кришкою об’єктива чи іншими рухомими частинами.
.
Вступ
xi
Компакт-диски
Компакт-диски, які входять до комплекту постачання цього пристрою, не підлягають відтворенню на аудіообладнанні для компакт-дисків. Відтворення цих компакт-дисків на аудіопрогравачі для компакт-дисків може призвести до втрати
Вступ
слуху або пошкодження обладнання.
Використовуйте спалах обережно
Використання спалаху близько до очей об’єкта зйомки може спричинити тимчасову втрату зору. Будьте особливо обережні під час фотографування немовлят: у такому разі мінімальна відстань від спалаху до об’єкта має становити 1 м.
Не використовуйте спалах, якщо віконце спалаху торкається людини чи предмета
Нехтування цим заходом безпеки може призвести до опіків або пожежі.
Уникайте контакту з рідкими кристалами
Якщо монітор розбився, будьте обережні, щоб не травмуватися розбитим склом і уникнути потрапляння рідких кристалів із монітора на шкіру, в очі або рот.
xii
Вимикайте живлення в літаку та лікарні
Вимикайте живлення виробу в літаку під час зльоту або посадки. У разі використання в лікарні дотримуйтеся правил цього медичного закладу. Електромагнітні хвилі, які випромінюються фотокамерою, можуть порушити роботу електронних систем літака або медичного обладнання. Заздалегідь вийміть карту Eye-Fi, яка може бути причиною переривання роботи, якщо таку карту вставлено у фотокамеру.
3D-зображення
Не переглядайте впродовж тривалого часу 3D-зображення, зроблені за допомогою цього пристрою, на телевізорі, моніторі чи іншому екрані. Якщо пристроєм користуватимуться діти, у котрих ще триває розвиток системи зору, перед використанням зверніться до педіатра чи офтальмолога та дотримуйтесь їхніх рекомендацій.
Перегляд 3D-зображень впродовж тривалого часу може спричинити напруження очей, нудоту або дискомфорт. Припиніть використання у разі появи будь-яких із цих симптомів і, за потреби, зверніться до лікаря.

Примітки

Символ роздільного збирання відходів у країнах Європи
Цей символ позначає, що виріб підлягає роздільному збиранню відходів. Наведені нижче положення стосуються лише користувачів у країнах Європи.
Цей виріб підлягає роздільному збиранню відходів у відповідних пунктах прийому. Утилізація разом із побутовим сміттям заборонена.
Додаткові відомості можна отримати в дилера або місцевих органів, які відповідають за управління збиранням відходів.
Цей символ на елементах живлення означає, що елементи живлення слід утилізувати окремо від інших відходів.
Наведені нижче положення стосуються лише користувачів у країнах Європи.
Усі елементи живлення, незалежно від наявності цього символу, підлягають роздільному збиранню відходів у відповідних пунктах прийому. Утилізація разом із побутовим сміттям заборонена.
Додаткові відомості можна отримати в дилера або місцевих органів, які відповідають за управління збиранням відходів.
Вступ
xiii
Зміст
Вступ....................................................................... ii
Спочатку прочитайте це ........................................ ii
Про цей посібник........................................................... iii
Інформація та застереження................................... v
Заходи безпеки ......................................................... ix
Вступ
ПОПЕРЕДЖЕННЯ.............................................................. ix
Примітки ................................................................... xiii
Компоненти фотокамери ............................. 1
Корпус фотокамери ................................................. 2
Приєднання ремінця фотокамери та
ковпачка об’єктива........................................................ 4
Відкривання та закривання спалаху................. 5
Використання меню (кнопка d).................... 6
Монітор ...................................................................... ... 8
Режим зйомки................................................................... 8
Режим відтворення..................................................... 10
xiv
Основи зйомки та відтворення ............... 13
Підготовка 1. Вставлення елементів
живлення.................................................................... 14
Придатні елементи живлення............................ 14
Підготовка 2. Вставлення карти пам’яті ....... 16
Внутрішня пам’ять і карти пам’яті .................... 17
Підготовка 3. Установлення мови інтерфейсу,
дати й часу.................................... ............................. 18
Крок 1. Увімкнення фотокамери ..................... 22
Вмикання та вимикання фотокамери ........... 23
Крок 2. Вибір режиму зйомки ........................... 24
Доступні режими зйомки....................................... 25
Крок 3. Компонування кадру ............................ 26
Використання масштабування........................... 27
Крок 4. Фокусування та зйомка ....................... 28
Кнопка спуску затвора ............................................ 29
Крок 5. Відтворення зображень ...................... 30
Крок 6. Видалення зображень.......................... 32
Функції зйомки ............................................... 35
Режим G (простий автоматичний) ............... 36
Сюжетний режим (зйомка сюжетів) .............. 37
Перегляд опису кожного сюжету..................... 38
Характеристики кожного сюжету.................... 38
Режим спеціальних ефектів (застосування
ефектів під час зйомки) ....................................... 47
Режим інтелектуального портрета (зйомка
усміхнених облич) ................................................. 49
Використання пом’якшення тону шкіри...... 51
Режим A (автоматичний)................................. 52
Функції, які можна налаштувати за
допомогою мультиселектора ........ .................. 53
Доступні функції............................................................ 53
Використання спалаху (режими спалаху)..... 54
Використання автоспуску...................................... 57
Використання режиму макрозйомки............ 59
Налаштування яскравості (Корекція
експозиції)......................................................................... 61
Параметри за промовчанням.............................. 62
Функції, які можна налаштувати натисканням
кнопки d (Меню зйомки) .............................. 64
Доступні меню зйомки ............................................. 65
Функції, які не можна використовувати
водночас .................................................................... 66
Фокусування ............................................................ 68
Використання виявлення обличчя.................. 68
Фіксація фокуса.............................................................. 70
Функції відтворення ..................................... 73
Збільшення під час відтворення ..................... 74
Відображення ескізів, відображення
календаря .................................................................. 75
Функції, які можна налаштувати натисканням
кнопки d (Меню відтворення) .................... 76
Підключення фотокамери до телевізора,
комп’ютера або принтера .................................. 78
Використання ViewNX 2 ...................................... 80
Інсталяція ViewNX 2 ................................................... 80
Перенесення зображень на комп’ютер...... 83
Перегляд зображень................................................. 85
Записування та відтворення відео......... 87
Записування відео ................................................. 88
Функції, які можна налаштувати натисканням
кнопки d (меню відео)...................................... 91
Відтворення відео .................................................. 92
Загальні функції налаштування
фотокамери ...................................................... 95
Функції, які можна налаштувати натисканням
кнопки d (Меню налаштування) ................ 96
Вступ
xv
Розділ довідки............................................. E1
Використання параметра «Легка панорама»
(зйомка та відтворення)................................. E2
Зйомка в режимі «Легка панорама».......... E2
Перегляд зображень, відзнятих у режимі
«Легка панорама»................................................... E5
Відтворення та видалення зображень,
відзнятих неперервно (серія)...................... E6
Вступ
Перегляд зображень у серії........................... E6
Видалення зображень у серії........................ E8
Редагування нерухомих зображень ........ E9
Функції редагування............................................. E9
Швидка обробка: збільшення контрастності
та насиченості ....................................................... E11
D-Lighting: покращення яскравості та
контрастності......................................................... E12
Пом’якш. тону шкіри: пом’якшення тонів
шкіри ............................................................................ E13
Ефекти фільтра: застосування цифрових
ефектів фільтра ..................................................... E14
Зменшений знімок: зменшення розміру
зображення............................................................. E16
Обтинання: створення обрізаної копії..... E17
Редагування відео........ .................................. E19
Підключення фотокамери до телевізора
(перегляд зображень на телевізорі)...... E21
Підключення фотокамери до принтера
(прямий друк) .................................................. E23
Підключення фотокамери до принтера....... E24
Друк окремих зображень.............................. E26
Друк кількох зображень................................. E28
Меню зйомки (для режиму
A (автоматичний))..................................... .. E31
Режим зображення (розмір та якість
зображення)............................................................ E31
Баланс білого (налаштування відтінку)..... E33
Неперервна зйомка........................................... E36
Чутливість ISO ........................................................ E38
Параметри кольорів ......................................... E39
Меню режиму зйомки інтелектуального
портрета ............................................................. E40
Пом’якш. тону шкіри.......................................... E40
Таймер посмішки................................................. E41
Відстеження моргання..................................... E41
xvi
Меню відтворення.......................................... E42
Установлення друку (Створення
встановлення друку DPOF) .......................... E42
Показ слайдів......................................................... E45
Захист........................................................................... E46
Повернути зображення.................................. E49
Копіювати (Копіювання з карти пам’яті у
внутрішню пам’ять і навпаки)..................... E50
Парам. відображ. серії...................................... E52
Вибір основного знімка.................................. E52
Меню відео ........................................................ E53
Параметри відео.................................................. E53
Реж. автофокусування...................................... E58
Зменшення шуму вітру.................................... E58
Меню налаштування ..................................... E59
Екран привітання................................................. E59
Часовий пояс і дата............................................ E60
Параметри монітора......................................... E63
Друк дати (удруковування дати й
часу) .............................................................................. E65
Зменшення вібрацій.......................................... E67
Виявлення руху..................................................... E68
Допоміж. підсвіч. АФ.......................................... E69
Параметри звуку.................................................. E70
Автомат. вимкнення........................................... E71
Форматувати пам’ять/Форматувати картку..... E72
Мова/Language..................................................... E73
Параметри ТБ......................................................... E74
Поперед. про моргання.................................. E75
Завантаження Eye-Fi.......................................... E77
Скинути все ............................................................. E78
Тип елем. живлення........................................... E82
Версія мікропрограми..................................... E82
Імена файлів і папок ...................................... E83
Додаткові аксесуари ..................................... E85
Повідомлення про помилки ...................... E86
Вступ
xvii
Технічні зауваження та індекс.............. F1
Догляд за виробом............................................. F2
Фотокамера................................................................. F2
Елементи живлення............................................... F3
Карти пам’яті............................................................... F5
Очищення та збереження ............................... F6
Очищення..................................................................... F6
Зберігання.................................................................... F7
Вступ
Усунення неполадок.......................................... F8
Технічні характеристики .............................. F16
Рекомендовані карти пам’яті........................ F20
Стандарти, що підтримуються...................... F21
Iндекс........... .......................................................... F23
xviii

Компоненти фотокамери

Щоб розпочати використання фотокамери відразу, див. розділ «Основи зйомки та
відтворення» (A 13).
У цьому розділі описано компоненти фотокамери та пояснено повідомлення, що відображаються на моніторі.
Корпус фотокамери................................................. 2
Приєднання ремінця фотокамери та ковпачка об’єктива................4
Відкривання та закривання спалаху...........................................................5
Використання меню (кнопка d)......................... 6
Монітор...................................................................... 8
Режим зйомки.......................................................................................................8
Режим відтворення...........................................................................................10
Компоненти фотокамери
1

Корпус фотокамери

1
Елемент керування масштабуванням........27
f : ширококутна зйомка .............................27
g : телефото.........................................................27
h : відтворення ескізів..................................75
i : збільшення під час відтворення....74
j : довідка..............................................................38
2 Кнопка спуску затвора..........................................28
3 Вушко для ремінця фотокамери...................... 4
4
Перемикач живлення та індикатор
вмикання живлення................................................22
5
Індикатор автоспуску............................................57
Допоміжний промінь АФ ....................................96
6 Динамік............................................................................93
7 Вбудований мікрофон (стерео)..................... 88
8 Спалах .........................................................................5, 54
9
Роз'єм USB та роз'єм аудіо- й відеовиходу
......78
10 Міні-роз’єм HDMI (тип D)....................................78
11 Кришка роз’єму .........................................................78
12 Кнопка m (відкривання спалаху) .............5, 54
13
Боковий елемент керування
масштабуванням.......................................................27
14 Об’єктив
Компоненти фотокамери
765843321
9
10
1314
12 11
2
5
1 Монітор ............................................................................. 8
2
Кнопка A (режиму зйомки)
........................................................................36, 37, 49, 52
3 Індикатор спалаху....................................................56
4 Кнопка b (e відеозйомка).............................88
5 Кнопка c (відтворення)....................................30
6
Вхідний роз’єм постійного струму (для адаптера змінного струму, що продається окремо від Nikon)
......................................15, E85
7
Кришка вхідного роз’єму постійного
струму...............................................................................15
8 Мультиселектор 9 Кнопка k (підтвердити вибір)
10
Кришка відсіку для елемента живлення
та гнізда для карти пам’яті .........................14, 16
11 Кнопка l (видалити) .............................................32
12 Кнопка d...........................................64, 76, 91, 96
13 Роз’єм для штатива...........................................F18
14 Відсік для елемента живлення........................14
15 Гніздо для карти пам’яті.......................................16
1
432
6
7 8
9
Компоненти фотокамери
11 1012
13 14 15
3

Приєднання ремінця фотокамери та ковпачка об’єктива

Закріпіть його з обох боків.
B Ковпачок об’єктива
Знімайте ковпачок об’єктива перед зйомкою.
Якщо зйомка не виконуватиметься (наприклад, коли вимкнено живлення або ви транспортуєте
фотокамеру), приєднайте ковпачок об’єктива до фотокамери, щоб захистити об’єктив.
Приєднайте ремінець фотокамери LC-CP28 до ковпачка об’єктива, а потім — до фотокамери.
Компоненти фотокамери
4

Відкривання та закривання спалаху

Натисніть кнопку m (відкривання спалаху), щоб відкрити спалах.
Параметри спалаху «Використання спалаху (режими спалаху)» (A 54)
Якщо спалах не використовується, закрийте його, обережно натиснувши до клацання.
Компоненти фотокамери
5
Використання меню (кнопка d)
Піктограма
меню
Для пересування в меню можна використовувати мультиселектор і кнопку k.
1 Натисніть кнопку d.
Відобразиться меню.
Компоненти фотокамери
3 Щоб вибрати потрібну
піктограму меню, натискайте H або I.
6
Налаштування
Екран привітання
Часовий пояс і дата
Параметри монітора
Друк дати
Зменшення вібрацій
Виявлення руху
2 Натисніть кнопку
мультиселектора J.
Піктограму меню позначено жовтим кольором.
Режим зображення
Баланс білого
Неперервна
Чутливість ISO
Параметри кольорів
4 Натисніть кнопку k.
Тепер можна вибрати пункти меню.
Екран привітання
Часовий пояс і дата
Параметри монітора
Друк дати
Зменшення вібрацій
Виявлення руху
Меню зйомки
5 Щоб вибрати пункт меню,
C Примітки щодо налаштування пунктів меню
Певні пункти меню неможливо налаштувати залежно від поточного режиму зйомки або стану фотокамери. Недоступні пункти позначаються сірим кольором, їх неможливо вибрати.
Якщо відображається меню, перехід у режим зйомки можна здійснити шляхом натискання кнопки спуску затвора, кнопки A (режим зйомки) або кнопки b (e відеозйомка).
натискайте кнопки H або I.
Екран привітання
Часовий пояс і дата
Параметри монітора
Друк дати
Зменшення вібрацій
Виявлення руху
6 Натисніть кнопку k.
Відобразяться параметри вибраного пункту.
Зменшення вібрацій
Ув імк. (комбіноване)
Ув імк.
Вимк.
Компоненти фотокамери
7 Щоб вибрати параметр,
натискайте кнопки H або I.
Зменшення вібрацій
Ув імк. (комбіноване)
Ув імк.
Вимк.
8 Натисніть кнопку k.
Вибраний параметр буде застосовано.
Коли завершите використання меню,
натисніть кнопку d.
7
1010
9 99999
2 9m 0 s29m 0s
F 3.0F3.01 /2 5 01/250
9 99
999
9 99 9
9999
+1.0+1.0
1010
HDRHDR
123
4
5
28
7
6
8
9
11
10
13 14
15
17
19
202223
2425
26
27
29
30
31
34
35
36
37
12
21
16
33
32
18

Монітор

Інформація, що відображається на моніторі під час зйомки та відтворення, залежить від поточних параметрів фотокамери та стану її використання. За промовчанням інформація відображається після вмикання фотокамери та під час її використання і зникає за кілька секунд (Параметри монітора (A 96) > Інформація про
знімок > Авт. показ. інформ.).

Режим зйомки

Компоненти фотокамери
8
1 Режим зйомки.............................36, 37, 47, 49, 52
2 Режим макрозйомки ..............................................59
3 Індикатор масштабування..........................27, 59
4 Індикатор фокусування........................................28
5
Індикатор фіксації автоекспозиції й
автофокуса....................................................................45
6 Режим спалаху............................................................54
7 Індикатор Eye-Fi.........................................................97
8
Індикатор рівня заряду елемента
живлення........................................................................22
9 Піктограма зменшення вібрацій....................96
10 Друк дати........................................................................96
11 Піктограма виявлення руху...............................96
12 Зменшення шуму вітру..........................................91
13
Індикатор «Дату не встановлено»
.......................................................................21, 96, E86
14
Індикатор місця призначення подорожі
................................................................................................96
15
Параметри відео (відео зі звичайною
швидкістю)......................................................................91
16 Параметри відео (відео HS)...............................91
17 Режим зображення.................................65, E31
18 Легка панорама..........................................................43
19
Кількість кадрів, що залишилися
(нерухомі зображення)........................22, E32
20 Індикатор внутрішньої пам’яті........................22
21 Час записування відео .........................88, E55
22 Значення діафрагми...............................................29
23 Витримка........................................................................29
24 Зона фокусування....................................................28
25
Зона фокусування (виявлення обличчя,
виявлення домашньої тварини).................... 28
26 Чутливість ISO.............................................................65
27 Значення корекції експозиції..........................61
28 Параметри кольорів..............................................65
29 Пом’якш. тону шкіри ..............................................65
30 Баланс білого..............................................................65
31 Режим неперервної зйомки..................... 44, 65
32 Піктограма відстеження моргання..............65
33 У руках, на штативі...........................................39, 40
34 Заднє освітлення (HDR) .......................................42
35 Індикатор автоспуску............................................57
36 Таймер посмішки.....................................................65
37
Індикатор автоспуску в режимі портрета
домашньої тварини................................................ 44
Компоненти фотокамери
9

Режим відтворення

1 m 0 s
9 99 / 9 9 9
1 m 0 s
9 99 9 / 99 9 9
9 99 9 . JP G
9 99 / 9 9 9
1 5/ 0 5 /2 0 13 12 : 0 0
21 20
Компоненти фотокамери
1 2
15/05/2013 12:00
22
9999.JPG
19
18
17 16
15
14
999/ 999
13
999/ 999
9999/9999
5
8
3
4
6 7
9
11
1m 0s 1m 0s
10
12
ba
10
Loading...
+ 210 hidden pages