Dolmar HT-6500, HT-5500, HT-4500 User Manual [nl]

Gebruiksaanwijzing
Lees voor de eerste inbedrijfname deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door en neem alle veiligheidsvoorschriften in acht.
Gebruiksaanwijzing zorgvuldig bewaren!
Belangrijk:
http://www.dolmar.com
HT-4500 HT-5500 HT-6500
1
Hartelijk dank voor uw vertrouwen !
STOP
RE Y
Gefeliciteerd met uw nieuwe DOLMAR heggeschaar. Wij zijn er zeker van, dat u met deze moderne machine tevreden zult zijn. De modellen HT-4500, 5500, 6500 zijn bijzonder lichte, handige heggescharen met grote capaciteit en een gunstig prestatiegewicht. De ergonomische uitvoering van de handgrepen en bedieningselementen zorgen voor bedieningscomfort en in grote mate voor werken met de heggeschaar zonder al te zeer te vermoeien. Een ontspanningsvoorziening voor de verlengkabel wordt medegeleverd. De veiligheidsuitrusting van de heggescharen HT-4500, 5500, 6500 voldoet aan de nieuwste stand van de techniek en voldoet aan alle nationale en internationale veiligheids­voorschriften. Dit omvat 3 veiligheidshandgrepen, 2-hands veiligheidsbediening en een snelstopfunctie voor de snijschaar. Ten einde een steeds optimaal functioneren en een volle prestatiegereedheid van uw heggeschaar te garanderen, en om uw eigen veiligheid te waarborgen, richten wij het volgende verzoek aan u:
Leest u voor de eerste ingebruikname van de heggeschaar deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door en neem beslist alle veiligheidsvoorschriften in acht! Nietinachtneming kan levensgevaarlijke verwondingen veroorzaken!
EU-conformiteitsverklaring
De ondergetekenden Junzo Asada en Rainer Bergfeld gemachtigd door DOLMAR GmbH, verklaren hiermede, dat de apparaten van het merk DOLMAR,
Type: 223 HT-4500, HT-5500, HT-6500
vervaardigd door DOLMAR GmbH, Jenfelder Str. 38, D-22045 Hamburg, aan de fundamentele veiligheids- en gezo­ndheidseisen van de desbetreffende EU-richtlijnen voldoen:
EU-machinerichtlijn 98/37/ EG, EU-EMV-richtlijn 89/336/ EEG (gewijzigd door 91/263 EWG,
92/31 EEG en 93/68 EEG), EU-Iaagspanningsrichtlijn 73/23 EEG (door 93/68/ EEG), Geluidsemissie 2000/14/EG. Ter vakkundige realisering van de in deze EU-richtlijnen
vervatte eisen zijn doorslaggevend de volgende normen als grondslag genomen: EN 774/A3, EN 50144-1, EN 50144-2­15, EN 55014-1, EN 55014-2, EN 61000-3-2/-3.
Het conformiteitsbeoordelingsprocédé 2000/14/EG is volgens appendix V doorgevoerd. Het gemeten peil van geluidsvermogen bedraagt 95 dB(A). Het gegarandeerde peil van geluidsvermogen is 96 dB(A).
Hambug, den 6.3.2002 Voor DOLMAR GmbH
EU-conformiteitsverklaring ...............................................2
Verpakking ..........................................................................2
Symbolen.............................................................................2
Omvang van de levering ....................................................3
VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN .......................................3
Algemene voorschriften ..................................................3
Persoonlijke beschermingsuitrusting ..............................3
Inbedrijfname .............................................................. 3-4
Verlengkabel ...................................................................4
Transport en opslag ........................................................4
Onderhoud ......................................................................4
Eerste Hulp .....................................................................4
Tips voor het snijden van heggen...................................5
Werkomstandigheden en -technieken .............................5
Tips voor de milieubescherming ......................................5
Technische specificaties ...................................................6
Benaming van de onderdelen ...........................................6
INBEDRIJFNAME ................................................................7
Messenrem controleren ..................................................7
ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN .................................7
Snij-inrichting reinigen/schoonhouden ...........................7
Periodieke onderhouds- en reingingsvoorschriften........7
Storingzoeken .....................................................................7
Werkplaatsservice, reserve-onderdelen en garantie......8
Lijst van service-adressen (zie bijlage)
Symbolen
Op de machine en bij het lezen van de gebruiksaanwijzing treft u de volgende symbolen aan:
Lees de gebruiksaanwijzing en neem alle veiligheidsvoorschriften in acht!
Let op!
Verboden!
Tegen regen en natheid beschermen!
Trek de stekker uit de contactdoos bij beschadigt netsnoer!
Trek de stekker uit de contactdoos!
Dubbele isolatie
Motor uitzetten!
Junzo Asada Rainer Bergfeld Directeur Directeur
Verpakking
Uw DOLMAR heggeschaar bevindt zich ter bescherming tegen transportbeschadigingen in een carton. Karton is een grondstof en is als zodanig geschikt voor hergebruik, of kan in de grondstofkringloop (oudpapierverwerking) teruggebracht worden.
RE Y
2
Draag beschermende handschoenen!
Draag ogen- en gehoorbescherming!
Eerste hulp
Recycling
CE-Kenteken
Omvang van de levering
1. Heggeschaar
2. Snij-inrichting
3. Koker
4. Ontspanningsvoorziening voor de aansluitkabel
5. Gebruiksaanwijzing (niet afgebeeld)
3 4
VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN
2
Indien een van de hier afgebeelde onderdelen bij de levering ontbreekt, wendt u zich dan tot uw verkoper!
1
Algemene voorschriften
- Om een veilig gebruik te garanderen moet degene die
het apparaat bedient altijd deze gebruiksaanwijzing absoluut lezen, om zich met de bediening van de
heggeschaar vertrouwd te maken. Onvoldoende geïnstrueerde gebruikers kunnen zichzelf en anderen door ondeskundig gebruik in gevaar brengen.
- Wie voor het eerst met de heggeschaar gaat werken, doet er goed aan zich van ervaren gebruikers enkele tips te laten geven.
- De heggeschaar alleen uitlenen aan personen met ervaring in het gebruik van heggeschaaren. De gebruiksaanwijzing dient daarbij overhandigd te worden.
- Kinderen en jeugdige personen onder 18 jaar mogen de heggeschaar niet gebruiken. Voor jeugdigen boven 16 jaar geldt dit verbod niet als zij in het kader van hun opleiding onder toezicht van een vakman staan.
- Het werken met de heggeschaar vereist een hoge mate van concentratie.
- Werk alleen in goede lichamelijke conditie. Ook vermoeidheid kan onoplettendheid tot gevolg hebben. Van begin tot eind van werkzaamheden is een zeer goede concentratie vereist. Voer alle werkzaamheden rustig en zorgvuldig uit. De gebruiker is verantwoordelijk ten opzichte van derden.
- Niet onder invloed van alcohol, drugs of medicijnen wer­ken.
Persoonlijke beschermingsuitrusting
- Om bij het zagen verwondingen aan ogen, handen en voeten en schade aan het gehoor te vermijden moeten de hierna omschreven beschermende uitrusting en beschermende apparaten gedragen worden.
- De kleding moet doelmatig zijn, d.w.z. goed aansluitend, maar mag niet hinderen. Draag geen sieraden of kleding waarmee u achter takken of struiken kunt blijven haken. Bij lang haar een haarnet dragen.
- De veiligheidsbril beschermt tegen rondvliegende afgezaagde takken. Om verwondingen aan de ogen te voorkomen moet bij het werken met de heggeschaar altijd gedragen worden.
- Om gehoorschade te voorkomen moet geschikte persoonlijke gehoorbescherming gedragen worden. (Oorbeschermers, oordopjes, oorwatten etc.) Octaaf­bandanalyse op aanvraag.
- Werkhandschoenen van een zware kwaliteit leer behoren tot de voorgeschreven uitrusting en moeten bij het werken met de heggeschaar altijd gedragen worden.
- Bij het werken met de motorkettingzaag moeten veilig-
heidsschoenen met profielzool gedragen worden.
Inbedrijfname
- Controleer voor aanvang van de werkzaamheden of de heggeschaar goed werkt en volgens voorschrift bedrijfsklaar is gemaakt.
- Bij regen en in een natte of zeer vochtige omgeving mag met de heggeschaar niet gewerkt worden, omdat de elektromotor niet tegen water bestendig is.
- Als de heggeschaar vochtig is, mag hij niet gebruikt wor­den.
- Niet met de heggeschaar in de nabijheid van brandbare gassen en stof werken, omdat de motor vonken veroorzaakt.
Ontploffingsgevaar!
- Controleer of netspanning en frequentie met de gegevens op het typeplaatje overeenkomen. Maximum voorzekering 16A. Het gebruik van een foutstroom-contactor of een afleidstroom-beschermingsinrichting wordt aanbevolen.
- Overtuig u dat tijdens het werk binnen een gebied van 5 m geen kinderen of andere personen verblijven. Let ook op dieren.
- Principieel mag de heggeschaar uitsluitend compleet gemonteerd gebruikt worden!
- Vóór het starten moet de bediener van de heggeschaar goed stabiel staan.
- De heggeschaar kan alleen worden gestart, wanneer
de beugelhandgreep en een van de achterste handgrepen stevig met vastgehouden. Hij is voor links- en rechtshandigen
geconstrueerd en kan zonder enige beperking aan beide kanten bediend worden.
beide handen worden
3
- Vastzetten van de beugelgreep-veiligheidsschakelaar
en van de handgreep-veiligheidsschakelaar is verbo­den!
- De heggeschaar alleen inschakelen zoals in de gebruiksaanwijzing is beschreven.
- De heggeschaar onmiddellijk uitschakelen als er merkbare veranderingen in het gedrag van de schaar optreden.
- Bij beschadiging of doorsnijden van het netsnoer direct de netstekker uit de contactdoos trekken.
- Als de snij-inrichting met een schutting of andere harde voorwerpen in aanraking is gekomen, de motor onmiddellijk uitschakelen. De netstekker uit de contactdoos trekken en de snij-inrichting controleren.
- Om de snij-inrichting te controleren, om storingen op
te heffen of ingeklemde voorwerpen te verwijderen, de heggeschaar uitschakelen en de netstekker uit de contactdoos trekken.
- Tijdens pauzes bij het werk en vóór het verlaten van de heggeschaar moet hij uitgeschakeld en de netstekker uit de contactdoos getrokken worden. De heggeschaar moet zo neergelegd worden, dat niemand gevaar loopt.
Verlengkabel
- Uitsluitend tegen spatwater beschermde, voor het gebruik in de buitenlucht toegelaten en overeenkomstig gekenmerkte verlengkabels gebruiken.
- Geef bij de koop aan verlengkabels met een signaalkleur de voorkeur.
- De heggeschaar is volgens klasse II VDE 0740 beschermd geïsoleerd en mag aan contactdozen zonder aarding aangesloten worden.
- Verlengkabel steeds achter u laten liggen!
- Werkzaamheden altijd in de nabijheid van de stroomaansluiting beginnen. Daardoor wordt bereikt, dat de verlengkabel achter de plaats waar gewerkt wordt blijft liggen.
- De netkabel moet principieel achter de bediener liggen. Er moet op gelet worden dat de kabel niet ingeklemd wordt of met voorwerpen met scherpe kanten in aanraking komt. De kabel zó neerleggen, dat niemand gevaar kan lopen.
Attentie: werk met bijzondere opmerkzaamheid als de verlengkabel over de te bewerken heg moet worden gelegd.
- Let absoluut op de leidingsdoorsnee van de verlengkabel (min. 3 x 1,5 mm
2
). Bij gebruik van een kabelrol moet de kabel volledig afgewikkeld worden. Maximum kabellengte 30 m!
Transport en opslag
- Bij het transport of bij het innemen van een
andere plaats waar gewerkt wordt de netstekker uit de contactdoos trekken.
- De heggeschaar nooit met lopende snij-inrichting
dragen of transporteren!
- De snij-inrichting nooit met de handen beetpakken.
- Bij transport over een grotere afstand moet het meegeleverde foedraal in ieder geval gebruikt worden.
- Heggeschaar uitsluitend alleen aan de beugelgreep dragen. De snij-inrichting wijst naar achteren.
- Bij het transport in een auto moet er op de veilige ligging van de heggeschaar gelet worden. Hij mag alleen in de kofferruimte of een van de chauffeur gescheiden transportoppervlakte ondergebracht worden.
- De heggeschaar in het foedraal veilig in een droge ruimte opslaan. Voor kinderen moet hij ontoegangkelijk zijn. De heggeschaar mag niet buiten bewaard worden.
- Bij langere opslag en na gebruik moet u de heggeschaar, vooral de snij-inrichting reinigen. De snij-inrichting iets oliën en in het foedraal steken. Het in de leveringsomfang opgenomen foedraal kan aan de wand bevestigt worden. Veilig en praktisch bewaren van de heggeschaar wordt daardoor mogelijk.
Instandhouding
- Bij alle onderhoudswerkzaamheden de heggeschaar uitschakelen, de netstekker uit de contactdoos trekken en beveiligen.
- Op een onberispelijke en onbeschadigde snij-inrichting moet speciaal gelet worden.
- Aansluitkabel regelmatig op beschadigingen van de isolatie controleren. Bij beschadigde kabel de netstekker uit de contactdoos trekken.
- De heggeschaar regelmatig reinigen.
- Bij beschadigingen van het kunststofhuis omgaand voor deskundige reparatie zorgen. Gevaar van letsel door
stroomschokken!
Neem de veiligheidsvoorschriften van de Arbeidsinspektie en verzekeringsmaatschappijen in acht.
In geen geval constructieve veranderingen bij de heggeschaar uitvoeren. U brengt daardoor uw veiligheid in gevaar.
Onderhouds- en montagewerkzaamheden mogen alleen uitgevoerd worden voorzover deze in deze gebruiksaanwijzing beschreven zijn. Alle overige werkzaamheden moeten door de DOLMAR service uitgevoerd worden.
Gebruik uitsluitend DOLMAR reserve-onderdelen en geautoriseerde accessoires.
Bij gebruik van niet-originele DOLMAR reserve onderdelen, niet-geautoriseerde accessoires of zaaggeleider/ketting­combinaties en -lengten is er een verhoogd ongevalsrisico. Bij ongelukken of schade als gevolg van niet-geautoriseerde zaagmechanieken of accessoires vervalt iedere aansprake­lijkheid.
Eerste Hulp (E.H.B.O.)
Voor eventuele ongevallen dient altijd een verbanddoos op de werkplek aanwezig te zijn. Vul gebruikt materiaal direct weer aan.
Als u om hulp vraagt, geeft u dan de volgende informatie:
- Waar gebeurde het
- Wat gebeurde er
- Hoeveel gewonden
- Aard van de verwondingen
- Noem uw naam!
Aanwijzing: Bij personen met circulatiestoornissen kunnen vaak optredende vibraties tot beschadiging van de bloedvaten of van het zenuwstelsel leiden.
Door vibraties aan vingers, handen of polsen kunnen de volgende symptomen optreden: inslapen van lichaamsdelen, prikkelen, pijn steken, verandering van de huidkleur of van de huid. Bij het waarnemen van zulke symptomen moet u een
dokter opzoeken.
4
Werkomstandigheden en -technieken
- Werk alleen bij goed zicht en goede verlichting.
- Werk nooit op een onstabiele ondergrond. Let op obstakels op de werkplek, struikelgevaar. Let er voortdurend op dat u stevig staat.
- Zaag nooit staande op een ladder.
- Niet te ver voorovergebogen werken.
- De heggeschaar met een voldoende afstand van het lichaam en met de snij-inrichting van het lichaam weg gebruiken.
- Gebruik de heggeschaar uitsluitend voor het snijden van heggen. Niet voor het snijden van gras of struiken gebruiken.
- Ventilatiegleuven steeds vrijhouden zodat de koeling van de elektromotor gegarandeerd is.
- Niet met lopende snij-inrichting op de grond komen. Vreemde voorwerpen beschadigen de snij-inrichting en kunnen verwondingen veroorzaken.
- De heggeschaar niet gebruiken voor het oplichten en verwijderen van afgesneden materiaal en andere voorwerpen gebruiken.
- Takken van maximaal 20 mm ø kunnen weliswaar worden gesneden, maar dit hangt af van de houtsoort, de leeftijd, het vochtigheidsgehalte en de hardheid van het hout.
- Zeer dikke takken moeten vóór het snijden van de heg met een takkenschaar op de juiste lengte ingekort worden.
- Met het snijden mag pas begonnen worden als eht
zeker is, dat
a) zich binnen het gebied waar gewerkt wordt geen ande-
re personen of dieren bevinden,
b) het zeker is dat de bediener achteruit kan lopen zonder
met hindernissen in aanraking te komen,
c) het gebied waar gelopen wordt moet vrij van alle er niet
thuishorende voorwerpen, struiken en takken zijn. Voor stevigstaan zorgen (gevaar van struikelen).
Tips voor het heggesnijden
De onderstaand beschreven wijze van weren kan zeer vaak gevolgd worden en verlicht het werk. Als een heg zeer ver afgesneden moet worden, moet u in twee fasen snijden.
1
- De gewenste hoogte (1) van de heg wordt eerst gesneden. Het afgesneden materiaal kan daarbij door wat oefening door een heen en weergaande beweging van de heg verwijderd worden. Om rechtsnijden te verkrijgen wordt er een snoer op snijhoogte gespannen.
3
- Bovenste kanten (3) van de heg wat afronden, daarna het onderste gedeelte (4) van de heg wat inkorten.
2
- Heg trapeziumvormig (op 1 m hoogte ± 10 cm naar boven toe smaller worden) van onderen naar boven snijden (2). Daardoor verhinderd men, dat het gesneden materiaal op de nog niet bewerkte plaatsen valt en dus bij het volgende snijden stoort.
4
De juiste tijd voor het snijden van de heggen: Loof: juni en oktober Naald: april en augustus Snelgroeiende heggen: vanaf mei ongeveer iedere 6 weken.
Tip voor de milieubescherming
In de gebruikelijke rusturen niet met de heggeschaar werken. Voor u de heg gaat snijden overtuigt u zich dat er geen vogels in de heg broeden. Als er vogels in de heg broeden stelt u het snijden
van de heg uit of snijdt in dit gebied niet. Afgesneden materiaal deskundig opslaan of composteren.
5
Technische specificaties
HT-4500
HT-5500
Opgenomen vermogen Watt 600 Nominale spanning V 220…240~ Netfrequentie Hz 50…60 Nominale stroom A 2,7 Netzekering A 16 Netsnoer lengte cm 30 Zaaglengte cm 45 55 65 Slagtal (n
) n/min 1500
o
Slag mm 18 Max. snoeidoorsnee mm 20 Mesafstand mm 26 Geluidsdruck L Geluidsvermogen L Zwaaiversnelling a
op de werkplek volgens EN 50144-1
pA
volgens EN 50144-1
WA
volgens EN 774/A3, EN 50144-2-15
h,w
1)
- Beugelgreep voorzijde m/s
- Achterste handgreep m/s
1)
dB (A) 85,2 85,2 85,2 dB (A) 98,2 98,2 98,2
1) 2 2
3,3 / 1,7 3,3 / 1,7 3,3 / 1,7
2,6 / 1,0 2,6 / 1,0 2,6 / 1,0 Overbelastingsbeveiliging Type Slipkoppeling Rem mechanisch Stoptijd sec. 0,05 Gewicht kg 3,8 4,0 4,1 Netontstoring/EMV
conform richtlijn elektromagn. comp. 89/336/EEG en 92/31/EEG Isolatieklasse Klasse II (dubbele isolatie) Verlengsnoer (geen onderdeel van levering) Type DIN 57282 / HO7RN-F
L= max. 30 m, min. 3 x 1,5 mm
1)
gemeten bij hoogste toerental
HT-6500
2
Naam van de onderdelen
1 Handgreep 2 Beugelgreep-veiligheidsschakelaar 3 Beugelgreep 4 Typeplaatje 5 Ventilatiegleuven 6 Dubbelhandgreep 7 Aanzetbeveiliging 8 Snij-inrichting
9 Handbeschermer 10 Handgreep-veiligheidsschakelaar 11 Netstekker 12 Trekontlasting voor verlengkabel 13 Koker
1
6
7
8
9
23
45
Serienummer
Bouwjaar
10
DOLMAR
220-240 V~ 2.7A
50-60Hz
600W n
650 mm
HT-6500
-1
1500min
o
D-22045 Hamburg, Germany
Typ 223
980.114.828
13
6
12
11
INGEBRUIKNAME
1
2
3
A
- De verlengkabel (A/1) en de aansluitkabel van de heggesc­haar (A/2) in de ontspanningsvoorziening (A/3) vasthangen.
4
Messenrem controleren
De controle van de messenrem moet vóór ieder begin van het werk uitgevoerd worden!
- De heggeschaar zoals beschreven starten.
- De beugel stevig met èèn hand omvatten, de andere hand aan de handgreep.
- De veiligheidsschakelaar in de handgreep (C/6, C/8 resp. C/10) bedienen en weer loslaten. De snij-inrichting moet nu onmiddellijk tot stilstand komen.
Let op: Als de snij-inrichting na deze controle niet onmiddellijk stilstaat, mag er in g werk begonnen worden. Gaat u even naar een DOLMAR werkplaats.
een geval met het
ONDERHOUDSWERKZAAMHEDEN
Voor een lange levensduur en ter voorkoming van schade moeten de hieronder vermelde onderhoudswerkzaamheden regelmatig uitgevoerd worden. Aanspraken op garantie wor­den alleen geaccepteerd als deze werkzaamheden regelmatig en volgens de voorschriften uitgevoerd zijn.
LET OP: Bij alle werkzaamheden aan de heggeschaar absoluut de
netstekker uit de contactdoos trekken en veiligheids­handschoenen dragen!
B
- Netstekker (B/4) met de verlengkabel verbinden.
6
7
5
8
C
- Beugelgreep (C/5) met één hand omvatten, de veiligheidsschakelaar in de beugelgreep (C/6) wordt bediend.
- Met de andere hand de handgreep (C/7) omvatten en met de veiligheidsschakelaar in de handgreep (C/8) de heggeschaar ingebruik nemen.
Wenk: Om een eenvoudiger voeren van de heggeschaar bij het snoeien te bereiken, kann men ook de dubbelhandgreep (C/9) gebruiken. De heggeschaar wordt dan met de handgreep- veiligheidsschakelaar (C/10) in bedrijf gesteld.
Let op: heggeschaar start onmiddellijk! Wenk: De heggeschaar wordt alleen in bedrijf gesteld, wanneer
beide schakelaars (C/6 en C/8, resp. C/6 en C/10, of ook C/8 en C/10) worden bediend.
Attentie: wanneer de heggeschaar door het bedienen van slechts 1 schakelaar in werking wordt gezen, mag in geen geval met het werk worden begonnen. Gaat u even naar een DOLMAR werkplaats.
De heggeschaar uitschakelen: één of beide schakelaars
ontlasten. De heggeschaar komt onmiddellijk tot stilstand.
10
9
STOP
Reiniging en onderhoud van de snij-inrichting
Let op: wees bijzonder voorzichtig bij het reinigen en
onderhouden van de snij-inrichting (gevaar van letsel!). De snij-inrichting moet regelmatig op beschadiging
gecontroleerd en met een geschikte borstel of een lap gereinigd worden.
Als na langer gebruik het resultaat van het snijden niet meer tevredenstellend is, naar de werkplaats gaan.
Periodieke verzorgings- en onderhoudstips
Vóór iedere inbedrijfstelling
De heggeschaar volledig op breuken en scheuren controleren. Bij beschadigingen omgaand voor deskundige reparatie zorgen.
Functiecontrole van de in-/uitschakelaar.
Ventilatiegleuven moeten vrij zijn.
Aansluitkabel controleren. Bij beschadiging in de des-
kundige werkplaats laten vervangen.
Na iedere buitenbedrijfstelling
De gehele heggeschaar reinigen.
De snij-inrichting reinigen en iets oliën.
Opslag
De gehele heggeschaar veilig in een droge ruimte opslaan.
Storingzoeken
De elektromotor van de heggeschaar start
- geen stroomvoorziening, kabel defect, zekering controleren.
De elektromotor van de heggeschaar loopt, maar de snij­inrichting werkt niet: absoluut naar een DOLMAR werkplaats gaan.
niet:
7
Onderhoud en reparaties
De onderhoud en reparaties van moderne heggescharen en veiligheidsrelevante constructie-groepen vereisen een gekwalificeerde deskundige opleiding en een met speciaal gereedschap een testapparaten uitgeruste werkplaats.
Alle niet in deze gebruiksaanwijzing beschreven werkzaamheden moeten door een DOLMAR-vakwerkplaats worden uitgevoerd. De vakman beschikt over de noodzakelijke opleiding, ervaring en uitrusting om u steeds met zo weinig mogelijk kosten een oplossing
te bieden en helpt u met raad en daad. Bij reparatiepogingen door derden, resp. door niet geautoriseerde personen, vervalt de aanspraak op garantie.
In de bijgeleverde lijst vindt u de dichtstbijgelegen servicewerkplaats.
Reserveonderdelen
Betrouwbaarheid, levensduur en veiligheid van uw machine is ook afhankelijk van de kwaliteit van de gebruikte reserveonderdelen. Alleen originele DOLMAR-reserveonderdelen gebruiken, die door het teken zijn gekenmerkt:
Alleen de originele onderdelen komen uit dezelfde fabriek als de machine en garanderen daarom de beste kwaliteit in materiaal en maatnauwkeurigheid, werking en veiligheid.
Originele reserveonderdelen en accessoires zijn verkrijgbaar bij uw vakhandelaar. Deze beschikt over de noodzakelijke reserve­onderdelenlijsten en wordt doorlopend op de hoogte gehouden van verbeteringen en veranderingen in het aanbod van reserve­onderdelen.
Houdt u ook rekening met het feit dat, bij gebruik van niet originele DOLMAR onderdelen, het verlenen van garantie door de DOLMAR-organisatie niet mogelijk is.
Garantie
DOLMAR garandeert een uitstekende kwaliteit en vergoedt de kosten van verbeteringen door vervanging van de beschadigde onderdelen in geval van materiaal- of fabricagefouten die binnen de garantie na de datum van aankoop optreden.
Houdt u er rekening mee dat in sommige landen specifieke garantievoorwaarden gelden. Vraagt u dit na bij de verkoper in geval van twijfel. Deze is als verkoper van het produkt verantwoordelijk voor de garantie.
De volgende schadeoorzaken vallen buiten de garantie. Wij vragen hiervoor uw begrip:
Niet opvolgen van de gebruiksaanwijzing.
Achterwege laten van noodzakelijke onderhouds- en reinigingswerkzaamheden.
Normale slijtage.
Gebruik van niet toegelaten verlengkabels.
Gebruik van geweld, onoordeelkundige behandel-ing, misbruik of ongevallen.
Oververhittingsschade op grond van veront-reinigingen van de ventilatiegleuven.
Ingrepen door ondeskundige personen of ondeskundige reparatiepogingen.
Gebruik van ongeschikte reserveonderdelen, resp. niet-originele DOLMAR onderdelen, voor-zover deze schade kunnen
veroorzaken.
Schade die terug te voeren is tot voorwaarden bij verhuur.
Reinigings-, onderhouds- en afstelwerkzaamheden vallen niet onder de garantie. Alle voorkomende garantiewerkzaamheden moeten worden uitgevoerd door een DOLMAR vakhandelaar.
8
Aantekeningen
9
Adressenliste
10
DOLMAR GmbH Postfach 70 04 20 D-22004 Hamburg Germany http://www.dolmar.com
Wijzigingen voorbehouden
Form: 995 701 865 (4.02 NL)
Loading...