CANON HV20 User Manual [nl]

HDV Camcorder
Gebruiksaanwijzing
Nederlands
Inleiding
Voorbereidingen
Basisfuncties
Geavanceerde functies
Mini
Digital Video Cassette
Lees ook de hieronder genoemde gebruikshandleiding (elektronische versie als PDF-bestand).
• Digital Video Software
Digital Video Software
Gebruikshandleiding
Versie 24
PAL
NL
Bewerkings­functies
Externe aansluitingen
Aanvullende informatie
CEL-SG7QA280
2

Inleiding

Belangrijke gebruiksinstructies
WAARSCHUWING!
WAARSCHUWING!
VOORKOM ELEKTRISCHE SCHOKKEN. VERWIJDER DAAROM DE AFDEKKING (OF ACHTERZIJDE) NIET. IN HET APPARAAT BEVINDEN ZICH GEEN ONDERDELEN DIE DE GEBRUIKER ZELF MAG OF KAN REPAREREN. LAAT DIT DOEN DOOR GEKWALIFICEERD ONDERHOUDSPERSONEEL.
VOORKOM BRAND OF ELEKTRISCHE SCHOKKEN. STEL DIT PRODUCT DAAROM NIET BLOOT AAN REGEN OF VOCHT.
VOORZICHTIG:
VOORZICHTIG:
HAAL DE STEKKER VAN HET NETSNOER UIT HET STOPCONTACT ALS U HET APPARAAT NIET GEBRUIKT.
De stekker moet u gebruiken om het apparaat uit te schakelen. U moet de stekker direct kunnen bereiken als zich een ongeval voordoet.
Als de compacte netadapter ingeschakeld is, mag u deze niet in een doek wikkelen of met een doek afdekken, of in een besloten, te krappe ruimte leggen. Doet u dat wel, dan kan de compacte netadapter te heet worden of de plastic behuizing vervormd raken, waardoor u mogelijk bloot komt te staan aan elektrische schokken of brand kan optreden.
Het identificatieplaatje CA-570 bevindt zich aan de onderzijde.
Alleen Europese Unie (en EER).
apparatuur (EEA). Een onjuiste afvoer van dit type afval kan leiden tot negatieve effecten op het milieu en de volksgezondheid als gevolg van potentieel gevaarlijke stoffen die veel voorkomen in elektrische en elektronische apparatuur (EEA). Bovendien werkt u door een juiste afvoer van dit product mee aan het effectieve gebruik van natuurlijke hulpbronnen. Voor meer informatie over waar u uw afgedankte apparatuur kunt inleveren voor recycling kunt u contact opnemen met het gemeentehuis in uw woonplaats, de reinigingsdienst, of het afvalverwerkingsbedrijf. U kunt ook het schema voor de afvoer van afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (AEEA) raadplegen. Ga voor meer informatie over het inzamelen en recyclen van afgedankte elektrische en elektronische apparatuur naar www.canon-europe.com/environment (EER: Noorwegen, IJsland en Liechtenstein)
VOORKOM ELEKTRISCHE SCHOKKEN EN STORENDE INTERFERENTIES. GEBRUIK DAAROM ALLEEN DE AANBEVOLEN ACCESSOIRES.
De camcorder kan beschadigd raken als een ander apparaat dan de compacte netadapter CA-570 w ordt gebruikt.
Dit symbool geeft aan dat dit product in overeenstemming met de AEEA-richtlijn (2002/ 96/EG) en de nationale wetgeving niet mag worden afgevoerd met het huishoudelijk afval. Dit product moet worden ingeleverd bij een aangew ezen, geautoriseerd inzamelpunt, bijvoorbeeld wanneer u een nieuw gelijksoortig product aanschaft, of bij een geautoriseerd inzamelpunt voor hergebruik van elektrische en elektronische
.
3

Plezier met High Definition Video

Bewaar uw dierbaarste herinneringen met High Definition Video-opnamen en een geluidskwaliteit die bijna net zo goed is als de werkelijkheid, of het nu gaat om onvergetelijke natuuropnamen of de door u meest gekoesterde momenten met familie en vrienden.
Wat is High Definition Video ?
Met High Definition Video (HDV) kunt u op gewone miniDV-banden video-opnamen maken van ongeëvenaarde kwaliteit. HDV is opgebouwd uit 1080 horizontale lijnen – dat is meer dan tweemaal zoveel als het aantal horizontale lijnen en circa viermaal zoveel als het aantal pixels dan het geval is bij Standard Definition TV-uitzendingen - met als resultaat oogstrelende en rijk gedetailleerde video-opnamen.
Hoe HDV-opnamen worden afgespeeld
Op een High Definition TV (HDTV) ( 65): HDV-opnamen worden afgespeeld in de originele hoge kwaliteit.
Op een Standard Definition TV ( 66): HDV-opnamen worden teruggeconverteerd naar de resolutie van het TV-toestel.
Wat is de cinemamodus?
Geef uw opnamen een cinematografisch karakter door gebruik te maken van het opnameprogramma [ CINE MODE/CINEMAMODUS] ( 43). Combineer deze opnamestand met de progressieve beeldsnelheid van 25 fps van High Definition [ HDV (PF25)] ( 36) om het verbeterde effect van de 25p-cinemamodus te krijgen.
1080 lijnen
NL
Inleiding
4

Inhoudsopgave

Inleiding
Plezier met High Definition Video .................... ............................................... 3
Wat u moet weten over deze handleiding....................................................... 7
Ken nis making met de cam cor der
Bijgeleverde accessoires ............................... ........................... ...................... 9
Overzicht van bedieningselementen ............................................................. 10
Cameragegevens op het scherm..................................................................13
Voorbereidingen
Beginnen
De accu opladen ...........................................................................................16
Een band plaatsen en verwijderen................................................................18
Een geheugenkaart plaatsen en verwijderen................................................18
De camcorder voorbereiden ........ ........................... ........................... ...........19
De draadloze afstandsbediening .................................................................19
Het LCD-scherm bijstellen ........................ ........................... ......................... 20
Gebruik van de menu’s
Een optie selecteren in het menu FUNC. .....................................................21
Een optie selecteren in de instellingsmenu’s ......................... ....................... 21
Eerste instellingen
De taal wijzigen. ..................................................................... ....................... 22
De tijdzone wijzigen ......................................................................................22
De datum en tijd instellen........................ ........................... ........................... 23
Basisfuncties
Opnemen
Films opnemen ............................................................................................. 24
Foto’s maken ............................. .......................... ........................... .............. 25
Zoomen...... ........................... ........................... ........................... .................. 26
Afspelen
Films afspelen. ..................................................................... ......................... 27
Het volume instellen: Luidspreker en hoofdtelefoon.....................................28
Het einde van de laatste scène lokaliseren ................ ........................... ....... 30
Scènes lokaliseren op basis van opnamedatum........................................... 30
Fot o’s weergeven........ ...................................................................... ...........31
Het afspeel- of weergavebeeld vergroten ... ........................... ....................... 32
Geavanceerde functies
Menu-opties - Overzicht
FUNC./ Menuopties ...................................................................................... 33
Instellingsmenu’s .......................................................................................... 35
Camera-instellingen (digitale zoom, beeldstabilisator, etc.)................35
Instelling voor opnemen/video-invoer (HD-standaard,
DV-opnamestand, etc.).....................................................................36
Kaartfuncties (initialisatie, alle beelden wissen, etc.)..........................38
Afspeelinstellingen/instellingen voor video-uitvoer
(afspeelstandaard, Component Video Out, DV Out etc.) ................. 38
Display-instelling (LCD-helderheid, taal, etc.)....................... .............. 40
Instelling systeem (pieptoon, etc.).......................................................42
Datum/tijd instellen ... ........................... ........................... .....................42
Opnameprogramma’s
De opnameprogramma’s gebruiken ..............................................................43
Flexibel opnemen: Het diafragma en de sluitertijd wijzigen......................44
Speciale scènes: Opnameprogramma’s voor speciale omstandigheden......45
Het beeld instellen: Belichting, scherpstelling en kleur
Handmatige belichtingsinstelling en automatische tegenlichtcorrectie..........46
Handmatige scherpstelling............................................................................47
Hulpfuncties bij scherpstelling ......................................................... ..............48
Witbalans .......................................... ........................... ........................... .......48
Beeldeffecten.. ........................... ........................... ........................... ..............49
Opties voor het maken van foto’s
De grootte en kwaliteit van foto' s selecteren ................................................50
Een foto maken tijdens het opnemen van een film........................................51
Lichtmetingsstand..........................................................................................52
Automatische scherpstellingsprioriteit .................. .........................................53
Continu-opnamen en reeksopnamen ............................................................54
Overige functies
Gegevens op het scherm ..............................................................................55
Flitser. ........................... .......................... ........................... ........................... .56
Minivideolamp........................ .......................... ........................... ...................57
Zelfontspanner...............................................................................................58
Audio-opnameniveau.....................................................................................58
Digit ale effecten......... ........................... .........................................................60
Bewerkingsfuncties
Foto-opties
Foto’s wissen...................................................... ........................... ................62
Foto’s beveiligen............................................................................................62
De geheugenkaart initialiseren......................................................................63
Externe aansluitingen
De camcorder aansluiten op een TV of videorecorder
Aansl uitschema’s..................... ......................................................................64
Opnamen afspelen/weergeven op een TV-scherm .......................................67
Opnamen kopiëren naar een videorecorder of DVD-recorder.......................68
Opnemen via de analoge ingang...................................................................69
Digitale video dubben....................................................................................70
Analoog/digitaal-omzetting ................... ........................... ........................... ...71
Aansluiten op een computer
Aansl uitschema’s voor een PC................................. ........................... ..........73
Video-opnam en kopiëren .......................... ........................... .........................74
Foto’s kopiëren – Direct kopiëren......... ........................... ........................... ...75
Kopieeropdrachten ........................................................................................76
De camcorder aansluiten op een printer
Foto’s afdrukken – direct afdrukken ................... ........................... ................77
De afdrukinstellingen selecteren ...................................................................78
5
NL
Inleiding
6
Snij-instellingen (voor het bijsnijden van foto’s) ............................................ 80
Afdrukopdrachten..........................................................................................80
Aanvullende informatie
Problemen?
Problemen oplossen ......... .......................... ........................... ....................... 82
Overzicht van berichten ................. ........................... ........................... ......... 86
Wat u wel en niet moet doen
Hoe u de camcorder moet behandelen.........................................................89
De batterij verwijderen .......... ........................... ........................... .................. 92
Onderhoud/overig ......................................................................................... 93
De videokoppen reinigen ..............................................................................93
De camcorder gebruiken in het buitenland ............... ........................... ......... 94
Algemene inform atie
Systeemschema (Beschikbaarheid verschilt van gebied tot gebied) ............95
Optionele accessoires...................................................................................96
Specif icaties .......................... ........................... ........................... .................. 99
Index ........................................................................................................... 101
Informatie over handelsmerken
• MiniSD™ is een handelsmerk van SD Card Association.
• Windows
• Macintosh en Mac OS zijn handelsme rken van Apple Computer, Inc., gede poneerd in de
is een handelsmerk.
• HDV en het HDV-logo zijn handelsmerke n van Sony Corpo ration e n Victor Company of
• HDMI, het HDMI-logo en High-Definition Mu ltimedia Interfa ce zijn handelsmerken of
• Overige nam en en producten die hierboven n iet zijn vermeld, kunne n handelsmerken of
• ELK ANDER GEBRUIK VAN DIT PRODUCT DAN HET PERSOONLIJK GEBRUIK DOOR
®
Staten en/of andere landen.
Verenigde Staten en andere landen.
Japan, Ltd. (JVC).
gedeponeerde handelsmerken van HDMI Licensing LLC.
gedeponeerde handelsmerken zijn van de betreffende ondernemingen.
CONSUMENTEN IN OVEREENSTEMMING MET DE MPEG-2-STANDAARD VOOR HET CODER EN VAN VIDEOINFORMATIE VOOR VOORBESPEELDE MEDIA IS U ITDRUKKELIJK VERBODEN, TENZIJ DE GEBRUIKER BESCHIKT OVER EEN LICENTIE ONDER DE VAN TOEPASSING ZIJNDE PATENTEN IN DE MPEG 2 PATENT PORTFOLIO. DEZE LICENTIE IS VERKRIJGBAAR BIJ MPEG LA, L.L.C, 250 STEELE STREET, SUITE 300, DENVER, COLORADO 80206, VERENIGDE STATEN.
is een gedeponeerd handelsmerk van Mi crosoft Corporation in de Verenigde
7

Wat u moet weten over deze handleiding

Bedankt dat u hebt gekozen voor de Canon HV20. Neem deze handleiding zorgvuldig door voordat u de camcorder in gebruik neemt en bewaar de handleiding op een gemakkelijk bereikbare plaats, zodat u deze later altijd kunt raadplegen. Mocht uw camcorder niet goed functioneren, raadpleeg dan de tabel Problemen oplossen ( 82).
Conventies die in deze handleiding worden toegepast
BELANGRIJK: Onder BELANGRIJK in deze handleiding wordt een beschrijving gegeven van de voorzorgsmaatregelen die betrekking hebben op de bediening van de camcorder. OPMERKINGEN: Onder OPMERKINGEN in deze handleiding wordt een beschrijving gegeven van de overige functies die de basisbediening van de camcorder complementeren. WAAR U OP MOET LETTEN: Onder WAAR U OP MOET LETTEN in deze handleiding wordt een beschrijving gegeven van de beperkingen die van toepassing zijn als de beschreven functie niet in alle bedieningsstanden beschikbaar is (u krijgt dan informatie over welke bedieningsstand u moet kiezen, etc.).
: Nummer van pagina waarnaar wordt verwezen.“Scherm” heeft betrekking op het LCD-scherm en het zoekerscherm.De foto’s in deze handleiding zijn gesimuleerde foto’s die zijn gemaakt met een
fotocamera.
De datum en tijd instellen
DATE/TIMESETUP-Datum/tijd instellen
1.JAN.2007 12:00 AM
Menu-onder deel zoals weergegeven in de standaardinstelling
Toetsen en schakelaars die moeten w orden g ebruikt
Vierkante haa kjes [ ] en hoofdletters worden gebruikt voor menu-opt ies zoals die op het s cherm worden weer gegeven. Een menu-op tie in een vet lettertype geeft aan dat het de standaardinstelling betreft ( bijvoorbeeld [ON/AAN ], [OFF/UIT]).
Namen v an toetsen en schakelaars worden, behalve die van de joystick, aangegeven binn en een (bijvoorbe eld ).
FUNC.
toets-kad er
DATE/TIME Datum/tijd
1.JAN.2007 12:00 AM
FUNC.
(21)
FUNC.
1 Druk op . 2 Sel ecteer met ( ) het pictogram
en druk op ( ) om de
instellingsmenu’s te openen.
3 Sel ecteer met ( ) de optie
[DATE/TIME SETUP-DATUM/TIJD INSTELLEN] en druk op ( ).
4 Sel ecteer met ( ) de optie
[DATE/TIME-DATUM/TIJD] en druk op ( ).
Het eerste veld van de datum wordt aangeduid met knipperende omhoog/ omlaag-pijlen.
5 Wijz ig met ( ) elk veld van de
datum en tijd en ga met ( ) naar het volgende veld.
6 D ruk op ( ) om de klok te starten.
FUNC.
7 Druk op om het menu te
sluiten.
BELANGRIJK
Als u de camcorder langer dan circa 3 maanden niet gebruikt, kan de ingebouwde oplaadbare lithiumbatterij leeg raken en verliest u mogelijk de datum/tijdinstelling. Laad in een dergelijk geval de ingebouwde lithiumbatterij ( 92) op en stel opnieuw de tijdzone, datum en tijd in.
-
NL
Inleiding
8
Wat u moet weten over de joystick en joystickaanduiding
Met de mini-joystick kunt u een groot aantal camcorderfuncties regelen en in de camcordermenu’s keuzes maken en wijzigingen aanbrengen.
Druk de joyst ick omhoog, omlaag , naar links of rechts ( , ) om een onderdee l t e selecteren of instellingen te wijzigen.
Druk op de joystick zelf ( ) om de instellingen op te slaan of een actie te bevestigen. Op menuschermen wordt dit aangege ven door het SET­instellingspictogram .
Welke f uncties aan de j oystick zijn to egeweze n, hangt af van de bedieningsstand en de camcorderinstellingen. Druk op
() om de joystickaanduiding weer te geven of te
verbergen om u te heri nneren a an de functies van de joystick.
Als de joystickaanduiding meerdere ‘pagina’s’ bevat, worden aan de onderzijde de opt ie [NEXT/VOLGENDE] en het vervolgpictogram ( ) weergegeven. Druk de volgende ‘pagina’ van de aanduid ing op te roepen.
() op de joy stick naar [NEXT/VOLGENDE] om
Wat u moet weten over de bedieningsstanden
De bedieningsstand van de camcorder wordt bepaald door de stand van de schakelaar
en de schakela ar / . In de handleiding wordt met aangegeven dat een functi e beschikbaar i s in de getoonde bedieni ngsstand en wordt met aangegeven da t de fun ctie niet beschikbaar i s. Als geen bedieningsstandsymbolen worden geto ond, dan is de fun ctie in alle bedieningsstanden beschikbaar.
Weergegeven
pi ct ogr a m
Functie
Films opnemen op de band
Foto’s maken op de geheugenkaart
Films afspelen vanaf de band
Foto’s bekijken vanaf de geheugenkaart
24
25
27
31
Bedieni ngsstand
Schakel aar
CAMERA
PLAY
(Geheugenkaart)
(Geheugenkaart)
/
Schakelaar
(Band)
(Band)

Kennisma kin g me t de ca mcord er

Bijgeleverde accessoires

Kennismaking met de camcorder
9
NL
Compacte netadapter CA-570 ( incl. netsnoer)
Component kabel CTC-100/S
Rode • Groene • Blauwe Gele • Rode • Witte
Accu BP-2L13 Draadloze
Stereovide okabel STV-250N
afstandsbediening WL-D87
USB-kabel IFC-300PCU
Lithiumknoopbatterij CR2025 voor draadloze afstandsbediening
CD-ROM “DIGITAL VIDEO SOLUTION DISK”*
* Inclusief als PDF-bestand de elektronische versie van de handleiding Digital Video Software.
Inleiding
Kennismaking met de camcorder
10

Overzicht van bedieningselementen

Aanzicht linkerzijde
Aanzicht rechterzijde
Vooraanzicht
Scherpstellingsregelaar (FOCUS) ( 47) Tegenlichtcorrectietoets (BLC) ( 46) Scherpstellingstoets (FOCUS) Luidspreker Schermdisplaytoets (DISP) ( 55)/ Achtergrondverlichtingstoets LCD (lang indrukken) ( 20) Lamptoets (LIGHT) ( 57)/Toets
“afdrukken/delen” ( 75 78) Aansluitpunt USB ( 73) Kaarttoegangsindicator (CARD) Oplaadindicator (CHARGE) ( 16) Geheugenkaartsleuf ( 18)
/
Band/kaartschakelaar ( 8) Programmakeuzeschakelaar ( 43) Afdekplaatje aansluitpunten Aansluitpunt MIC (microfoon) ( 59) Aansluitpunt audio & vi deo ( 64)/ Hoofdtelefoonaansluitpunt ( 28) Aansluitpunt COMPONENT OUT ( 64) Handgreepriem ( 19) Sensor onmiddellijke automatische scherpstelling ( 35)
Flitser ( 56)
Minivideolamp ( 57) Sensor voor contact met afstandsbediening ( 19)
Namen va n toetsen e n schakelaars worden, behalve die van de joystick, aangegeven binnen
toets-kad er (bijvoorbeeld ).
een
( 47, 48)
(25)/
FUNC.
Kennismaking met de camcorder
11
Achteraanzicht
Bovenaanzicht
Onderaanzicht
LCD-scherm ( 20) Oogcorrectieregelaar ( 19) Zoeker ( 19) Afdekplaatje aansluitpunten START/STOP-toets ( 24)
Schakelaar ( 8) Aan/uit-indicator ( 8) Joystick ( 8 )
Functietoets (FUNC.) ( 21, 33) Terugsteltoets (RESET) ( 82) Serienummer/accucompartiment ( 16)
DC-ingang (DC IN) ( 16) Aansluitpunt HDV/DV ( 64 73)
Terugspoeltoets ( 27)/
Uitzoomtoets W (groothoek) ( 26)
Vooruitspoeltoets ( 27) /
Inzoomtoets T (telefoto) ( 26)
/ Afspeelpauzetoets ( 27) /
START/STOP-toets ( 24)
Stoptoets ( 27) / Hulptoets scherpstelling (FOCUS ASSIST) ( 48) Aansluitpunt HDMI OUT ( 64 67) Op en/uitwer pschakelaar ( OPEN/EJECT ) ( 18) Ster eomicrofo on Cassettecompartiment Afdekking cassettecompartiment Zoomregelaar ( 26) Fototoets (PHOTO) ( 25) Vergrendelingstoets
Schakelaar ( 8) Geavanceerde accessoireschoen ( 57, 59) Aansluitpunt statief Ontgrendelingstoets accu (BATTERY RELEASE) ( 16) Riembevestigingspunt
Namen van toetsen en schakelaars worden, behalve die van de joystick, aangegeven binnen
toets-kader (bijvo orbeeld ).
een
(18)
(18)
(25)
FUNC.
NL
Inleiding
Kennismaking met de camcorder
12
Draadloze afstandsbediening WL-D87
START/
STOP
DATE SEARCH
REW
PAUSE
ZERO SET MEMORY
WIRELESS CONTROLLER WL-D87
PHOTO
CARD
PLAY
STOP
SLOW
DISP. TV SCREEN
ZOOM
FF
START/STOP-toets ( 24) CARD –/+ toetsen ( 31) Toetsen voor “datum zoeken” (DATE SEARCH / ) ( 30) Terugspoeltoets (R EW ) ( 27) –/ toets ( 27) Pauzetoets (PAUSE ) ( 27) Slow motion-toets (SLOW ) ( 27) Nulstelgeheugentoets (ZERO SET MEMORY) ( 29) Schermdisplaytoets (DISP.) ( 55) Fototoets (PHOTO) ( 25) Zoomtoetsen ( 26) Afspeeltoets (PLAY ) ( 27) Vooruitspoeltoets (FF ) ( 27) Stoptoets (STOP ) ( 27) +/ toets ( 27)
toets ( 27)
TV-schermtoets (TV SCREEN) ( 41)
Kennismaking met de camcorder
13

Cameragegevens op het scherm

Films opnemen
Foto’s maken
Opnameprogramma ( 43) Witbalans ( 48) Beeldeffect ( 49) Digitale effecten ( 60) Beeldkwaliteit/grootte foto’s (bij het gelijktijdig maken van een foto tijdens het opnemen van een film) ( 51) Microfoondemper ( 58) Zelfontspanner ( 58) Opnameherinnering Onmiddellijke automatische scherpstelling
( 35)/Handmatige scherpstelling ( 47) Opnamestandaard (HDV of DV) ( 36)
DV-opnamestand ( 37) Cassettebediening Tijdcode (ur en : minuten : seconden ) Resterende bandtijd Resterende accucapaciteit Beeldstabilisator ( 36) Niveaumarkering ( 41) Tegenlichtcorrectietoets ( 46) Hoofdtelefoonuitgang ( 28) Audioniveau-indicator (microfoon) ( 58) Windscherm uitgeschakeld ( 37) Hulpfuncties bij scherpstelling ( 48) DV-audiostand ( 37) Condenswaarschuwing ( 93) Minivideolamp ( 57) Sensor voor contact met afstandsbediening
uitgeschakeld ( 42) Zo om ( 2 6), Belichting ( 46 ) Lichtmetingsstand ( 52) Beeldopnamestand ( 54) Beeldkwaliteit/grootte foto’s ( 50) Aantal foto’s dat nog kan worden gemaakt op de geheugenkaart AF-kader ( 53) Camcordertrillingswaarschuwing ( 35) Geavanceerde accessoireschoen ( 95) Flitser ( 56) Automatische scherpstelling (AF) en auto-
mat ische belicht ing (AE) v ergrendeld ( 25)
NL
Inleiding
14
Kennismaking met de camcorder
Opnameherinnering
De camcorder telt va n 1 tot 1 0 seconden wanneer u begint op t e nemen. Dit komt van pas om scènes te vermijden die te kort zijn.
Cassettebediening
Opnemen, Opnamepauze,
Stoppen, Uitwerpen,
Vooruitspoelen, Terugspoele n,
Afspelen, Afspeelpauze,
Afspeelpauze bij achteruit afspelen , x1 Vooruit afspel en met normale snelheid,
x1 Achteruit afspelen met normale snelheid, x2 Vooruit afspel en met dubbele snelheid,
x2 Achteruit a fspelen met dubbele snelheid,
Versneld vooruit afspel en,
Versneld achteruit afspelen, In slow motio n vooruit afspelen, In slow motio n achteruit afs pelen,
Beeldje voor beeldj e vooruit afs pelen, Beeldje voor beeldje achteruit
afspelen,
/ Datum zoeken ( 30),
/ Nulstelgeheu gen ( 29)
Resterende ba ndtijd
Geeft de resterende tijdsduur van de band aan. “Tijdens h et opnemen beweegt “ ”. Als de band het eind heeft bereikt, vera ndert het display in “ END/Einde ”.
• Wa nneer de resterende duur minder is dan 15 seconden , is het mogelijk dat de resterende duur niet meer word t weergegeven.
• Afh ankelijk van het bandtype kan he t gebeuren dat de rest erende d uur nie t correct wordt weergegeven. In ieder geval kunt u op de ba nd het aantal minuten afspelen dat op het l abel van de vide ocassett e staat ve rmeld (bij voorbeeld 85 minuten).
Resterende acc ucapaciteit
• Vervang de accu door een volledig
opgeladen accu als “ ” in rood begin t te knipperen.
• Als u een lege accu aanslui t, wordt de
camera mogelijk uitge schakeld zonder dat “ ” wordt weergegeven.
• Mogelijk wordt de resterende
accucapacitei t niet n auwkeurig aangegeven. Dit hangt af van de omstandigheden waaronder de camcorder en accu worden gebrui kt.
Aantal foto’s dat nog ka n worden gemaakt
op de geheugenkaart
Het kan voorko men dat het getal dat aangeeft hoeveel foto’s nog kunnen worden gemaakt, niet afneemt nadat een foto is gemaakt. Ook kan het voorkomen dat he t aantal foto’s dat nog kan worden gemaakt, op het displa y na een opname ineens met 2 afneemt. Of een van deze situaties zich voordo et, han gt af van de opnameomstandi gheden.
Kaarttoegangsdisplay
“Naast het aantal beschikbare beelden wordt “ ” weergegeven terwijl d e camcorder de geheugenkaart beschrijft .
Kennismaking met de camcorder
15
Films afspelen
Cassettebediening Tijdcode (uren : minuten : seconden : beeldjes [frames]) Resterende bandtijd Datacodering ( 55) Zoekfunctiedisplay Einde zoeken (END SEARCH) ( 30)/ Datum zoeken (DATE SEARCH) ( 30) Beeldkwaliteit/grootte voor het maken van foto’s ( 52) Audioniveau-indicator ( 58)
NL
Inleiding
Foto’s weergeven
Beeldnummer ( 38) Huidig beeld/totaal aantal beelden Histogram ( 56) Beeldbeveiligingsmarkering ( 62) Beeldkwaliteit/grootte foto’s Datum en tijd van opname Opnameprogramma ( 43) Handmatige scherpstelling ( 47) Lichtmetingsstand ( 52) Handmatige belichting ( 46) Beeldeffect ( 49) Beeldgrootte ( 50) Bestandsgrootte Diafragmawaarde ( 44) Sluitert ijd ( 44) Witbalans ( 48) Flitser ( 56)

Begi nnen

16
Voorbe reiding en Beginne n
Beginnen

De accu opladen

De camcorder kan van stroom worden voorzien met een accu of rechtstreeks met de compacte netadapter. Laad de accu vóór gebruik op.
Verwijder het afdekplaatje van de accu voord at u de accu aansluit
Ontgrendelings­schakelaar accu (B ATT.R ELEA SE)
1 Zet de camcorder uit. 2 Plaats de accu in de camcorder.
Druk de accu zachtjes in het accucompartiment en schuif de accu omhoog totdat deze op zijn plaats vast klikt.
Oplaadindica tor (CHARGE)
3 Sluit het netsnoer aan op de
compacte netadapter.
4 Steek de stekker van het netsnoer in
een stopcontact.
5 Sluit de compacte netadapter aan
op de DC-ingang (DC IN) van de camcorder.
• De oplaadindicator (CHARGE) begint te knipperen. De oplaadindicator blijft branden als de accu is opgeladen.
• De compacte netadapter kunt u ook gebruiken zonder dat er in de camcorder een accu is geplaatst.
• Als de compacte netadapter aangesloten is en ook de accu is geplaatst, dan zal de accu geen stroom verbruiken.
Z
ODRA DE ACCU VOLLEDIG OPGELADEN IS
1 Haal de compacte netadapter uit de
camcorder.
2 Haal het netsnoer uit het stopcontact
en de compacte netadapter.
DE
ACCU VERWIJDERE N
BATTERY RELEASE
Schuif in de ri ch ting van de pijl en houd deze schakelaar ingedrukt. Schuif de accu omlaag en trek deze vervolgens naar buiten.
BELANGRIJK
Tijdens gebruik kan de compacte netadapter enig lawaai produceren. Dit is normaal en duidt niet op een storing.
Het verdient aanbeveling om de accu op te
laden bij een te mperat uur tu ssen 10 °C en 30 °C. De accu wordt niet opgeladen als de temperatuur lager is dan 0 °C of hog er dan 40 °C. Sluit op de DC-ingang (DC IN) van de camcorder of de compacte netadapter geen elektrische apparatuur aan die niet uitdrukkelijk is aanbevolen voor gebruik met deze camcorder.
Slu it de bijgeleverde compacte net adapter niet
aan op spannings omzetters bij reizen naar andere continenten of op speciale stroombronnen zoals die in v liegtuigen en schepen , DC-AC-omzetters, etc. Hiermee voorkomt u dat het a pparaat uitvalt of te heet wordt.
Begi nnen
17
OPMERKIN GEN
De oplaadindicator (CHARGE) geeft ook bij benadering aan in hoeverre de accu nog opgeladen is. Brandt continu: Accu is volledig opgeladen. Knippert circa tweemaal per seconde: Resterende accucapaciteit is meer dan 50%. Knippert circa eenmaal per seconde: Resterende accucapaciteit is minder dan 50%.
De oplaadduur is afhankelijk van de omgevingstemperatuur en de aanvankelijke laadtoestand van de accu. Op koude plaatsen zal de effectieve gebruiksduur van de accu afnemen. Wij raden u aan twee- tot driemaal zoveel opgeladen accu’s bij de hand te houden dan u nodig denkt te hebben.
Oplaad-, op name- en afspeelduur
De tijden in de tabel hieronder zijn bij benadering gegeven en variëren al naargelang de feitelijke oplaad-, opname- of afspeelomstandigheden.
Accu NB-2LH BP-2L1 3 BP-2L1 4
Oplaadduur 130 min. 200 min. 225 min.
HDV
Maximale o pnameduur Zoeker 70 min. 120 min. 150 min. LCD [NORMAL/NORMAAL] 65 min. 115 min. 140 min. LCD [BRIGHT/HELDER] 65 min. 110 min. 135 min. Typische opnameduur* Zoeker 40 min. 75 min. 85 min. LCD [NORMAL/NORMAAL] 35 min. 70 min. 80 min. LCD [BRIGHT/HELDER] 35 min. 65 min. 80 min. Afspeelduur 85 min. 145 min. 175 min.
DV
Maximale o pnameduur Zoeker 80 min. 140 min. 165 min. LCD [NORMAL/NORMAAL] 75 min. 135 min. 155 min. LCD [BRIGHT/HELDER] 75 min. 125 min. 150 min. Typische opnameduur* Zoeker 45 min. 80 min. 95 min. LCD [NORMAL/NORMAAL] 45 min. 75 min. 90 min. LCD [BRIGHT/HELDER] 40 min. 75 min. 85 min. Afspeelduur 95 min. 165 min. 195 min.
* Tijdsduur bij benadering voor opnamen met herhaalde bedienings handelingen z oals starten/stoppen,
zoomen, stroo mbron in/uitschakelen.
NL
Voorbereidinge n
18
Begi nnen

Een band plaatsen en verwijderen

Gebruik alleen videocassettes met het logo . Als u opnamen wilt maken in de HDV-standaard, dan verdient het aanbeveling gebruik te maken van banden die speciaal ontworpen zijn voor High Definition.
1 Schuif voll edig in de
OPEN/EJECT
richting van de pijl en open de afdekking van het cassettecom partiment.
Het cassettecompartiment gaat automatisch open.
2 Plaats de cassette.
• Plaats de casset te met he t venste r naar de handgreepri em geri cht.
• Als u een cassette wilt verwijderen, trek deze dan recht naar buiten.
3 Druk op het cassettecompartiment
op de markering totdat het compartiment vast klikt.
4 Wacht totdat het cassette-
compartiment zich automatisch intrekt en sluit de afdekking hiervan.
BELANGRIJK
Belemmer het cassettecompartiment niet wanneer dit automatisch wordt geopend of gesloten. Probeer de afdekking ook niet te sluiten voordat het cassettecompartiment zich volledig ingetrokken heeft. Let erop dat uw vingers niet bekneld raken in de afdekking van het cassettecompartiment.
OPMERKIN GEN
Als de camcorder aangesloten is op een stroom­bron, kunt u ca ssettes ook plaa tsen of verwij deren als de schakelaar op
staat.

Een geheugenkaart plaatsen en verwijderen

Gebruik alleen miniSD-kaarten. Deze zijn algemeen verkrijgbaar.
1 Zet de camcorder uit. 2 Open het LCD-paneel. 3 Open de afdekking van de
geheugenkaartsleuf.
4 Steek de geheugenkaart, met het
“miniSD”-label naar boven gericht , recht en helemaal in de geheugen­kaartsleuf totdat deze vast klikt.
5 Slui t de a fdekking.
Forceer de afdekking niet om deze te slui ten als u de gehe ugenkaart niet op de juiste wijze hebt geplaatst.
DE
GEHEUGENKAART VE RWI JDE REN
Duw de geheuge nkaart eerst éénmaal naar binnen om dez e te ontgrendelen en trek daarna de kaart naar buiten.
Begi nnen
19
BELANGRIJK
Voordat u een geheugenkaart voor de eerste keer gebruikt, moet u de kaart met deze camcorder initialiseren ( 63).
Gehe ugenkaart en hebben ee n voor- en acht er­zijde die van elkaar verschillen. De camcorder kan defect raken als u een geheugenkaart verkeerd om in de camcorder plaatst.
OPMERKIN GEN
Niet voor alle miniSD-kaarten kan een juiste werking worden gegarandeerd.

De camcorder voorbereiden

De draadloze afstandsbediening

De batterij plaatsen
(Li thiu mknoopbat terij CR2025)
Lipje
1 Druk het lipje in de richting van de
pijl en trek de batterijhouder naar buiten.
2 Plaats de lithiumknoopbatterij
zodanig dat de + zijde naar boven is gericht.
3 Schuif de batterijhouder terug.
Gebruik van de draadloze afstandsbediening
NL
Voorbereidinge n
1 Schakel de camcorder in.
De lensafdekking gaat automatisch open.
2 Stel de zoeker bij.
Houd het LCD-paneel gesloten om de zoeker te gebruiken en stel de oogcorrectieregelaar voor zover nodig bij.
3 Maak de handgreepriem vast.
Stel de handgreepriem zo af dat uw wijsvinger de zoomregelaar en uw duim de START/STOP-toets kan bereiken.
Richt de afstandsbediening op de sensor van de camcorder als u op de toetsen drukt.
OPMERKIN GEN
De draadloze afstandsbediening werkt mogelijk niet goed als de sensor blootstaat aan fel licht of direct zonlicht. Als de draadloze afstandsbediening niet werkt, controleer dan of [WL.REMOTE/ AFSTANDSBEDIENING] niet op [OFF /UIT] staat ( 42). Vervang anders de batterij.
20
Begi nnen

Het LCD-scherm bijstellen

Het LCD-paneel draaien
Open het LCD-paneel tot een hoek van 90 graden.
U kunt het paneel 90 graden naar beneden draaien.
180°
90°
U kunt het paneel 180 graden naar de lens draaien (zodat het onderwerp het LCD-scherm kan bekijken terwijl u de zoeker gebruikt). Het paneel 180 graden draaien komt ook van pas als u uzelf wilt opnemen met de zelfontspanner.
LCD-achtergrondverlichting
U kunt de helderheid van het LCD­scherm instellen op normaal of helder.
Houd langer dan 2 seconden
DISP.
ingedrukt.
Doe dit nogmaals als u de andere instelling (normaal of helder) wilt kiezen.
OPMERKIN GEN
Deze instelling is niet van invloed op de helderheid van de opname of het zoekerscherm. Gebruik van de heldere instelling bekort de effectieve gebruiksduur van de accu. U kunt de helderheid van het LCD-scherm ook instellen in het menu ( 41).
Het onderwerp kan het LCD-scher m bekijken

Gebrui k van d e me nu’s

Gebruik van de menu’s
Veel camcorderfuncties kunnen worden ingesteld met de menu’s die u kunt openen door de toets FUNC. ( ) in te drukken.
Raadpleeg Menu-opties - Overzicht ( 33) voor meer bijzonderheden over de beschikbare menu-opties en instellingen.

Een optie selecteren in het menu FUNC.

FUNC.
Gebrui k van de menu’s
21

Een o ptie selecteren in de instellingsmenu’s

NL
Voorbereidinge n
1 Druk op .
FUNC.
2 Selecteer met ( ) in de kolom aan
de linkerzijde het pictogram van de functie die u wilt wijzigen.
3 Kies met ( ) in de balk aan de
onderzijde uit de beschikbare opties de gewenste instelling.
De geselecteerde optie wordt geaccentueerd in een lichtblauwe kleur. Niet-beschikbare menu-onderdelen worden gedimd weergegeven.
4 Druk op om de instellingen
op te slaan en het menu te sluiten.
• U kunt op elk gewenst moment op
FUNC.
• Bij sommige instellingen is het nodig om op ( ) te drukken en verdere keuzes te maken. Volg de extra bedieningsaanduidingen die op het scherm verschijnen (zoals het pictogram , kleine pijlen, etc.).
FUNC.
drukken om het menu te sluiten.
1 Druk op .
FUNC.
2 Selecteer met ( ) het pictogram
en dr uk op ( ) om de
instellingsmenu’s te openen.
U kunt ook langer dan 1 seconde ingedrukt houden om het scherm van de instellingsmenu’s direct te openen.
FUNC.
3 Selecteer met ( ) in de kolom aan
de linkerzijde het gewenste menu en druk op ( ).
Dit titel van het geselecteerde menu verschijnt aan de bovenzijde van het scherm en daaronder ziet u de lijst met opties.
4 Selecteer met ( ) de inst elling die
u wilt wijzigen en druk op ( ).
• Een oranje kader geeft het menu­onderdeel aan dat momenteel is geselecteerd. Niet-beschikbare menu­onderdelen worden gedimd weergegeven.
• Selecteer met ( ) de optie [ RETURN] en druk op ( ) als u terug wilt keren naar het menukeuzescherm.
5 Selecteer met ( ) de gewenste
optie en druk op ( ) om de instelling op te slaan.
6 Druk op .
U kunt op elk gewenst moment op
FUNC.
FUNC.
drukken om het menu te sluiten.

Eerste instellingen

22
Eerste ins tellingen
Eerste instellingen

De taal wijzigen

Opties
Standaardw aarde
DISPLAY SETUP/ -Instelling display
LANGUAGE
FUNC.
(21)
1 Dr uk op . 2 Selecteer met ( ) het pictogram
en druk op ( ) om de
instellingsmenu’s te openen.
3 Selecteer met ( ) de optie
[DISPLAY SETUP/ -INSTELLING DISPLAY] en druk op ( ).
4 Selecteer met ( ) de optie
[LANGUAGE/TAAL] en druk op ().
5 Selecteer met ( , ) de
gewenste optie en druk op ( ).
6 Dr uk op om het menu te
sluiten.
OPMERKIN GEN
Als u de taal per abuis hebt gewijzigd, volg dan de markering naast het menu­onderdeel om de instelling te wijzigen.
ENGLISH/Taal
FUNC.
FUNC.
Engels
De aanduidingen sommigen menuschermen verschijnen, hebben betrekking op de namen van toetsen op de camcorder en veranderen niet, ongeacht welke taal u selecteert.
en di e op

De tijdzone wijzigen

DATE/TIME SETUP-Datum/tijd instellen
FUNC.
( 21)
1 Druk op .
T. ZO N E/ D ST zomertijd Parijs
FUNC.
PARIS-Tijdzone/
2 Selecteer met ( ) het pictogram
en druk op ( ) om de
instellingsmenu’s te openen.
3 Selecteer met ( ) de optie [DATE/
TI ME SETUP- DATUM/TIJD INSTELLEN] en druk op ( ).
4 Selecteer met ( ) de optie
[T.ZONE/DST-TIJDZONE/ ZO MERTIJD] en druk op ( ).
De tijdzone-instelling verschijnt. De standaardinstelling is Paris.
5 Selecteer met ( ) uw tijdzone en
druk op ( ).
Als u de tijd wilt aanpassen aan de zomertijd, selecteer dan de tijdzone met de markering naast het gebied.
6 Druk op om het menu te
sluiten.
Tijdzones
Zodra u de tijdzone, datum en tijd hebt ingesteld, hoeft u de klok niet opnieuw in te stellen als u naar een andere tijdzone reist. U hoeft dan alleen maar de tijdzone te selecteren, waarna de tijd op het scherm wordt aangepast.
FUNC.
Standaardwaa rde
Eerste instellingen
23

De datum en tijd instellen

DATE/TIME SETUP-Datum/tijd instellen
DATE/TIME Datum/tijd
FUNC.
( 21)
1 Druk op .
1. JAN. 2007 12:0 0 AM
1. JAN. 2007 12:0 0 AM
FUNC.
2 Selecteer met ( ) het pictogram
en druk op ( ) om de
instellingsmenu’s te openen.
3 Selecteer met ( ) de optie
[DATE/TIME SETUP-DATUM/TIJD INSTELLEN] en druk op ( ).
4 Selecteer met ( ) de optie
[DATE/TIME-DATUM/TIJD] en druk op ( ) .
Het eerste veld van de datum wordt aangeduid met knipperende omhoog/ omlaag-pijlen.
5 Wijzig met ( ) elk veld van de
dat um e n tijd en ga met ( ) naar het volgende veld.
6 Druk op ( ) om de klok te starten. 7 Druk op om het menu te
sluiten.
FUNC.
NL
-
Voorbereidinge n
BELANGRIJK
Als u de camcorder langer dan circa 3 maanden niet gebruikt, kan de ingebouwde oplaadbare lithiumbatterij leeg raken en verliest u mogelijk de datum/tijdinstelling. Laad in een dergelijk geval de i ngebouwde lithiumbatterij ( 91) op en stel opnieuw de tijdzone, datum en tijd in. U kunt ook de datumnotatie wijzigen ( 42).

Opne me n

24
Basis functies Opnemen
Opnemen

Films opnemen

Voordat u met opnemen beg int
Als u wilt controleren of de camcorder juist opneemt, dan kunt u beter eerst een testop name maken. Maak, indien nodig, de videokoppen schoon ( 93).
DE
LAATST OPGENOMEN SCÈNE BEK IJ KEN
(8)
1 Houd de vergrendelingstoets
ingedrukt en zet de schakelaar
op CAMERA.
2 Zet de schakelaar / op
(band).
U kunt, indien nodig, de opnamestandaard wijzigen (HDV of DV) ( 36).
3 Dr uk op om m et
opnemen te beginnen.
Druk nogmaals op als u een pauze wilt inlassen.
START/STOP
START/STOP
1 Zet de programmakeuzeschakelaar
op .
2 Als de joystickaanduiding niet op
het scherm wordt weergegeven, druk dan op ( ) om deze op te roepen.
3 Druk ( ) op de joystick naar .
• Als niet verschijnt op de joystick­aanduiding, druk ( ) op de joystick dan herhaaldelijk naar [NEXT/VOLGENDE] om de joystickaanduiding in de bovenstaande afbeelding op te roepen.
• De camcorder speelt een paar seconden van de laatst opgenomen scène af en keert terug naar de opnamepauzestand. Het beeld wordt mogelijk niet correct afgespeeld als de momenteel geselecteerde opname­standaard verschilt van de opname­standaard van de laatste opname.
ALS U
KLAAR BENT MET OPNEMEN
1
Sluit het LCD-pane el.
2 Zet de camcorder uit. 3 Verwijder de band. 4 Haal de stekker uit het stopcontact
en verwijder de accu.
OPMERKIN GEN
Vorige opnamen die zijn overschreven door een nieuwe opname, kunnen niet worden hersteld. Zoek eerst het einde van de laatste opname voordat u begint met opnemen (30).
Opnemen
25
De camcorder wordt in de stopstand ( ) gezet als u deze 4 minuten en 30 seconden in de opnamepauzestand ( ) laat staan. Dit wordt gedaan om de band en videokoppen te beschermen. D ruk op om het opnemen te hervatten. Als u opnamen maakt op plaatsen met veel lawaai (zoals vuurwerkshows of concerten), kan het geluid vervormd raken of wordt het niet opgenomen op het feitelijke niveau). Dit is normaal en duidt niet op een storing.
Wat u moet weten over de stroombesparingsstand
Bij gebruik van de accu schakelt de camcorder zichzelf automatisch uit als er vijf minuten lang geen bedieningshandelingen zijn verricht. Dit wordt gedaan om stroom te besparen ( 42). De stroom herstelt u door de camcorder uit en weer in te schakelen.
Wat u moet weten over het LCD- en zoekerscherm
De schermen zijn gefabriceerd met uiterst verfijnde technieken. Meer dan 99,99% van de pixels functioneert correct. Minder dan 0,01% van de pixels kan af en toe mislukken of wordt weergegeven als zwarte, rode, blauwe of groene punten. Dit heeft geen invloed op het opgenomen beeld en betekent niet dat er problemen zijn.
Bij gebruik van een statief
de zoeker niet blootgesteld staan aan direct zonlicht, omdat de lens (vanwege de hoge lichtconcentratie) anders kan inbranden. Gebruik geen statieven met borgschroeven die langer zijn dan 5,5 mm omdat deze schade kunnen toebrengen aan de camcorder.
Probeer bij het opnemen van films een kalm,
stabiel beeld te krijgen.
Als u tijdens het opnemen de camcorder te veel beweegt en vaak snel zoomt en panoramisch filmt, kan dit tot onrustige scènes leiden. In extreme gevallen kan het afspelen van dergelijke scènes tot gevolg hebben dat door de visuele waarneming bewegingsziekte wordt veroorzaakt. Als een dergelijke reactie optreedt, stop dan onmiddellijk met afspelen en wacht een tijdje totdat u verdergaat.
START/STOP
: Laat

Foto’s maken

Voordat u een geheugen kaart voor de eerste keer gebruikt, moet u de kaart met deze camcord er initialisere n ( 63).
:
:
1 H oud de ver grendelin gst oets
ingedrukt en zet de schakelaar
op CAMERA.
2 Zet de schakelaar / op
(geheugenkaart).
3 Druk half in.
4 Druk volledig in.
PHOTO
• Zodra automatisch scherp is gesteld, verandert in een groene kleur en verschijnen er een of meer AF-kaders.
PHOTO
• Als u indrukt op de draadloze afstandsbediening, wordt de foto onmiddellijk gemaakt.
PHOTO
De kaarttoegangsindicator (CARD) knippert terwijl de foto wordt gemaakt.
NL
(8)
Basisfuncties
26
Opne me n
BELANGRIJK
Als het kaarttoegangsdisplay ( ) op het scherm wordt weergegeven en de kaarttoegangsindicator (CARD) brandt of knippert, moet u zich houden aan de voorschriften hieronder. U kunt uw gegevens anders voorgoed kwijtraken.
- Open de afdekking van de geheugenkaartsleuf niet en verwijder de geheugenkaart niet.
- Haal de stekker niet uit het stopcontact en zet de camcorder niet uit.
- Wijzig de stand van de schakelaar de bedieningsstand niet.
/ en
OPMERKIN GEN
Als het onderwerp niet geschikt is voor automatische scherpstelling, verandert in een gele kleur. Stel handmatig scherp ( 47). “OVEREXP./Overbelichting” begint te knipperen als het onderwerp te helder is. Gebruik in dat geval het optionele ND-filter FS-43U II.

Zoomen

WAAR U OP MOET LETTEN
(8)
is ook de 200x digitale zoom beschikbaar ( 35).
: Naast de 10x optische zoom
10x optische zoom
Verplaats de zoomregelaar naar W om uit te zoomen (groothoek). Verplaats de zoomr egelaar naar T om in t e zoomen (telefoto).
U kunt ook de zoomsnelheid wijzigen ( 35). U kunt een keus maken uit drie vaste zoomsnelheden of een variabele snelheid kiezen die afhangt van de wijze waarop u de zoomregelaar bedient: Druk licht voor een langzame zoom; druk harder voor een snellere zoom.
OPMERKIN GEN
U kunt ook de toetsen T en W op de draadloze afstandsbediening gebruiken. De zoomsnelheid met deze toetsen is dezelfde als de zoomsnelheid op de camcorder (als één van de vaste zoomsnelheidsniveaus is geselecteerd) of wordt onveranderlijk ingestel d op [ SPEED 3/SNELHEID 3] (als [ VARIAB LE/VARIABEL] is geselecteerd). De zoomsnelheid is sneller in de opnamepauzestand als u de zoomsnelheid instelt op [ VARIABLE/VARIAB EL]. Houd tot het onderwerp ten minste een afstand van 1meter aan. Bij groothoekopnamen kunt u tot wel 1 cm op een onderwerp scherp stellen.
Uitzoomen
Inzoomen

Afspel en

27
Afspelen
Afspelen
1 H oud de ver grendelin gst oets
ingedrukt en zet de schakelaar
op PLAY.

Films afspelen

Speel de band af op het LCD-scherm of sluit het LCD-paneel om de zoeker te gebruiken.
2 Zet de schakelaar / op
(band).
3 Lokaliseer het punt waar u met
afspelen wilt beginnen.
Druk op om de band terug te spoelen of op om de band vooruit
(8)
te spoelen.
4 Druk op om met afspelen te
/
beginnen.
T
IJDENS HET AFSPELEN
5 Druk nogmaals op om tijdens
/
het afspelen een pauze in te lassen.
6 Druk op om met afspelen te
stoppen.
OPMERKIN GEN
U kunt de datum en tijd van de opname weergeven, evenals andere camcordergegevens die tijdens het opnemen werden geregistreerd ( 55). Tijdens sommige speciale afspeelstanden ziet u in het afspeelbeeld mogelijk videoproblemen (blokken, strepen, etc.). Tijdens het afspelen ziet u mogelijk videoproblemen bij het punt waar de standaard
Speciale afspeelstanden
De speciale afspeelstanden moet u meestal selecteren met de afstandsbediening ( 12). Tijdens de speciale afspeelstanden is geen geluid mogelijk.
Speciale af speelstand Beginstand
Versneld vooruit afspele n Vooruit afspelen Houd of
Achteruit afspelen Vooruit afspelen — 1 beeldje achte ruit/
vooruit afspelen Beeldje voor beeldje
vooruit afspelen In slow motion vooruit
afspelen Afspelen met dubbele
snelheid Terugkeren naar vooruit
afspelen
Afspeelpauze
Afspeelpauze
Vooruit of achteru it
afspelen
Vooruit of achteru it
afspelen Speciale
afspeelstand
van de opname (HDV/DV) verandert.
Druk op de
camcorder op...
ingedrukt
— of
/
Druk op de draadloze
afstandsbedi ening op...
Houd of
FF
ingedrukt
Houd of
ingedrukt
SLOW
PLAY
REW
NL
Basisfuncties
A
fspelen
28
Tijdens het afspelen van HDV-opnamen:
volgende speciale afspeelstanden zijn niet beschikbaar, ook al worden de symbolen hiervan weergegeven op het scherm:
- In slow motion achteruit afspelen
- Beeldje voor beeldje achteruit afspelen
- Afspelen met dubbele snelheid (vooruit of achteruit) De camcorder wordt in de stopstand ( ) gezet als u deze 4 minuten en 30 seconden in de afspeelpauzestand ( ) laat staan. Dit wordt gedaan om de band en videokoppen te beschermen. D ruk op om het afspelen te hervatten.
/
De

Het volume instellen: Luidspreker en hoofdtelefoon

De camcorder speelt het geluid af met de ingebouwde luidspreker. Als u voor het afspelen de zoeker gebruikt, kunt u een hoofdtelefoon aansluiten om het geluid te beluisteren. U kunt de hoofdtelefoon ook gebruiken om tijdens het opnemen het audioniveau te controleren.
Het volume van de luidspreker instellen
(8)
1 Als de joystickaanduiding niet op
het scherm wordt weergegeven, druk dan op ( ) om deze op te roepen.
2 Druk ( ) op de joystick naar of
-
om het volume t e wijzigen.
• Als u het volume volledig wilt uitschakelen, houd dan ( ) ingedrukt totdat het volumepictogram in verandert.
• U kunt nogmaals op ( ) drukken om tijdens het afspelen de joystickaanduiding te verbergen.
+
Een hoofdtelefoon gebruiken
De hoofdtelefoon wordt aangesloten op het aansluitpunt AV/ , dat voor zowel de hoofdtelefoon- als de audio/video-uitvoer wordt gebruikt. Voordat u de hoofdtelefoon aansluit, moet u de procedure hieronder uitvoeren om de functie van het aansluitpunt te wijzigen van AV-uitvoer in hoofdtelefoonuitvoer en controleren of het pictogram op het scherm verschijnt.
(8)
Standaardwaa rde
PLAY/OUT SETUP2-Afspeelinstellingen/ instellingen voor video-uitvoer 2
AV/ PH ONE S
AV-Audio & video/
hoofdtelefoon
1 Druk op .
FUNC.
2 Selecteer met ( ) het pictogram
en druk op ( ) om de
instellingsmenu’s te openen.
3 Selecteer met ( ) de optie
[ PLAY/OUT SETUP2-Afspeel­instellingen/instellingen voor video­uitvoer 2]* en druk op ( ).
4
Selecteer met ( ) de optie [AV/ PHONES-AUDIO & VIDEO/ HOOFDTELEFOON] en druk op ( ).
Afspel en
29
5 Selecteer met ( ) de optie
[ PHONES/ HOOFDTELEFOON ] en druk op ( ).
6 Druk op .
Op het scherm verschijnt . Merk op dat als de joystickaanduiding op het scherm wordt weergegeven, hierdoor het pictogram wordt verborgen. Druk op ( ) om de joystickaanduiding te verbergen.
*
Selecteer in de stand in plaats
hiervan de optie [ PLAY/OUT SETUP­AFSPEELINSTELLINGEN/INSTEL­LINGEN VOOR VIDEO-UITVOER].
HET
VOLUME VAN DE HOOFDTELEFOON INSTELLEN
Stel in de stand het volume van de hoofdtelefoon in met de optie [PHONES VOL./VOLUME HOOFDTELEFOON] ( 39). Gebruik in de stand de joystick en de joystickaanduiding en voer dezelfde procedure uit als bij het instellen van het luidsprekervolume.
Sluit de hoofdtelefoon niet aan op het aansluitpunt AV/ als het pictogram niet op het scherm wordt weergegeven. Als u de hoofdtelefoon aansluit terwijl het aansluitpunt op AV-uitvoer staat ingesteld, wordt alleen maar ruis uitgevoerd. Als u de hoofdtelefoon gebruikt, zorg er dan voor dat u het volume verlaagt naar een geschikt niveau. Het geluid uit de ingebouwde luidspreker wordt onderdrukt als u het LCD-paneel sluit, als u de stereovideokabel aansluit op het aansluitpunt AV/ of als het aansluitpunt AV/ op [ PHONES/ HOOFDTELEFOON] staat.
Gebruik een in de winkel verkrijgbare hoofdtelefoon met een mini-jack van 3,5 mm en een kabel die niet langer is dan 3 meter.
FUNC.
BELANGRIJK
OPMERKIN GEN
Als u de camcorder uitschakelt, keert de optie [AV/PHONES-AUDIO & VIDEO/ HOOFDTELEFOON] in de stand terug naar [ AV/Audio & video]. Het volume van de hoofdtelefoon kan tijdens het opnemen niet worden bijgesteld.
Terugkeren naar een eerder gemarkeerde positie
Als u later naar een bepaalde scène wilt teruggaan, markeer dan dit punt met het nulstelgeheugen en de band zal dan op dit punt stoppen wanneer u de band terug- of vooruitspoelt.
1 Druk tijdens het opnemen of
afspelen bij het punt waarnaar u later wilt terugkeren op
ZERO SET MEMORY
van de draadloze
afstandsbediening.
• De tijdcode verandert in “0:00:00 ”.
• Druk nogmaals op
ZERO SET MEMORY
als u het geheugen leeg wilt maken.
2 Zet de camcorder in de stand
markeerde tijdens het opnemen. Druk op als u het nulstelgeheugen markeerde tijdens het afspelen.
als u het nulstelgeheugen
3 Druk op om de nulmarkering te
lokaliseren.
• Druk in plaats hiervan op als de bandteller een negatief getal toont.
verschijnt en de camcorder spoelt de band terug of vooruit.
• De band stopt op of bij de nulmarkering, verdwijnt en de juiste tijdcode wordt weer weergegeven.
OPMERKIN GEN
Als er op dezelfde band tussen de opnamen lege gedeelten aanwezig zijn, of gedeelten die zijn opgenomen in een verschillende standaard (HDV/DV), is het mogelijk dat het nulstelgeheugen niet correct werkt.
NL
(8)
Basisfuncties
A
fspelen
30

Het einde van de laatste scène lokaliseren

Gebruik deze functie na het afspelen van een band om het einde van de laatst opgenomen scène te lokaliseren en vanaf dat punt verder te gaan met opnemen.
WAAR U OP MOET LETTEN
Stop met afspelen voordat u deze functie gebruikt.
FUNC.
(21)
1 Dr uk op .
FUNC.
2 Selecteer met ( ) de optie
[ END SEARCH/EINDE ZOEKEN] en druk op ( ).
3 Selecteer met ( ) de optie
[EXECUTE/UITVOEREN] en druk op ().
• Op het scherm verschijnt “END SEARCH/Einde zoeken”.
• De camcorder spoelt de band terug of vooruit, speelt de laatste paar seconden van de opname af en stopt de band.
• Druk op als u het zoeken wilt annuleren.

Scènes lokaliseren op basis van opnamedatum

Met de functie “datum zoeken” kunt u een verandering van de datum/tijdzone lokaliseren.
Druk op of van de draadloze afstandsbediening.
• Druk meer dan eenmaal op de toets om te zoeken naar verdere datumwijzigingen (tot 10 keer).
• Druk op als u het zoeken wilt
STOP
annuleren.
OPMERKIN GEN
Met deze functie kunt u opnamen van korter dan 1 minuut per datum/tijdzone niet terugvinden. De datumzoekfunctie werkt mogelijk niet als de datum, tijd of datacodering niet goed wordt weergegeven. De datumzoekfunctie werkt mogelijk niet correct als er op dezelfde band gedeelten zijn opgenomen in een verschillende standaard (HDV/DV).
OPMERKIN GEN
“Einde zoeken” kan niet worden gebruikt zodra u de cassette hebt verwijderd. Als er op dezelfde band tussen de opnamen lege gedeelten aanwezig zijn, of gedeelten die zijn opgenomen in een verschillende standaard (HDV/DV), is het mogelijk dat “einde zoeken” niet correct werkt.
Loading...
+ 74 hidden pages