X4 Tech TU-1000 Instruction manual [cs]

Hi-Fi tuner TU-1000
Obj. č.: 35 08 31
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup Hi-Fi tuneru X4-Tech TU-1000.
Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Vysvětlení symbolů
Symbol upozorňuje uživatele na přítomnost neizolovaných součástí, nebo prvků, které mohou být pod proudem s dostatečně velkým napětím na to, aby představovalo nebezpečí smrtelného úrazu elektrickým proudem.
Symbol na přístroji upozorňuje uživatele na přítomnost důležitých informací, které se týkají provozu a údržby.
Připojení na zadním panelu
Pokud přístroj připojujete nebo přenášíte, dávejte pozor, aby byl vypnutý a napájecí kabel byl odpojen od proudu. Zkontrolujte levý a pravý kanál a správně je zapojte
Připojení zesilovače
Pro propojení výstupních koncovek (OUTPUT) v zadní části přístroje a tunerových koncovek zesilovače použijte „PHONO“ kabely.
FM anténa
Pokojová FM anténa
Drátová anténa, která je dodávána s přístrojem, je určena pouze pro dočasné použití a slouží pouze do doby, než nastavíte venkovní FM anténu. Připojte ji ke střednímu kolíku anténní koncovky (75 ) a natáhněte ji do plné délky. Při poslechu vysílání držte roztažené konce a pohybujte se kolem, dokud nenajdete směr, ve kterém je signál nejsilnější. Poté připevněte anténu na zeď, nebo na strop.
Venkovní FM anténa
Připojte koaxiální kabel (75 ohm) antény k FM koncovce 75 na přístroji.
(L k L a R k R).
Připojení smyčkové AM antény
Konektor smyčkové AM antény, která je příslušenstvím přístroje, připojte ke koncovkám AM LOOP a upevněte ji na držák antény. Držák antény upevněte na zeď, nebo na nějakou podpěru v dosahu kabelu antény. Při ladění stanic AM (SV) pohybujte anténou doleva a doprava a nastavte ji ve směru optimálního příjmu signálu.
* Příjem v pásmu AM (SV) není možný, když je smyčková anténa odpojena. Nechávejte tuto anténu připojenou, i když používáte venkovní AM anténu. * Do blízkosti smyčkové antény nedávejte napájecí kabely nebo kabely reproduktorů, protože v opačném případě se bude tvořit šum. * Nedávejte smyčkovou anténu do blízkosti displeje přístroje, protože se tím ovlivní kvalita příjmu.
Ovládací prvky na předním panelu
1. Přepínač ON / STANDBY
Stiskněte pro zapnutí přístroje. Dalším stisknutím se přístroj přepne do pohotovostního režimu. Pokud necháte přístroj delší čas bez dohledu, odpojte napájecí kabel ze zásuvky elektrického proudu.
2. Displej tuneru
Na displeji se zobrazuje kmitočet naladěné stanice. Pro kmitočty stanic FM se používají jednotky MHz a pro kmitočty stanic AM se používají jednotky kHz. Při stisknutí tlačítka MEMORY SCAN, nebo tlačítka přednastavené stanice se kmitočet aktuální stanice zobrazí na displeji.
Při zapnutí přístroje se na displeji zobrazí kmitočet stanice, která byla na displeji zobrazena, pokud jste přístroj vypnuli.
3. Ovladač ladění (nahoru nebo dolů)
Stiskněte tlačítko UP nebo DOWN pro naladění Vaší oblíbené stanice. Stanice můžete naladit manuálně, nebo automaticky v závislosti od nastavení ovladače pro volbu režimu ladění.
Automatické ladě
Stiskněte tlačítko ladění nahoru nebo dolů DOWN TUNE nebo UP TUNE pro automatický přechod na stanici, která je nad, nebo pod právě zobrazovaným kmitočtem. Jakmile se stanice naladí, zobrazí se na displeji indikátor zámku (LOCK) spolu s příslušným kmitočtem. Pokud přidržíte tlačítko stisknuté, tuner se při nalezení stanice nezastaví, ale bude pokračovat v prohledávání pásma, dokud tlačítko neuvolníte. Tímto způsobem se přepíše předešlé automatické naladění. Když je při vyhledávání směrem dolů dosažena spodní hranice pásma, změní se směr vyhledávání, které pokračuje směrem nahoru.
Manuální ladě
Při každém stisknutí tlačítek ladění se v pásmu posunete nahoru, nebo dolů o 50 kHz v případě FM a o 9 kHz v pásmu AM. Pokud podržíte tlačítko stisknuté, budete se pohybovat v uvedených krocích po kmitočtech rychle, až dokud tlačítko neuvolníte. Při manuálním ladění se naladěná frekvence nebude měnit, když tlačítka UP a DOWN přidržíte stisknuté.
4. Tlačítko MEMORY
Nalaďte stanici, kterou chcete nastavit na předvolbu. Stiskněte tlačítko MEMORY. Pokud držíte toto tlačítko stisknuté, ukáže se v levé horní části displeje indikátor paměti. Stiskněte příslušné tlačítko předvolby (PRESET STATION), abyste naladěnou stanici uložili do paměti.
5. Tlačítko AUTO SEARCH
Tlačítko slouží pro výběr automatického, nebo manuálního ladění FM a AM stanic. Stiskněte jednou pro nastavení AUTO. Opakovaným stisknutím volíte MANUAL.
6. Přepínač FM a SV
Tlačítkem přepínáte vlnové pásma SV nebo FM.
7. STEREO / MONO
Stisknutím tlačítka přepínáte mezi režimy stereo a mono vysílání.
Stereo
FM stereo vysílání přijímáte v stereo kvalitě a na displeji svítí LED kontrolka „8“.
Mono
Režim mono volíte, když chcete kompenzovat slabý příjem FM stereo. Příjem se zesílí monofonně a potlačí se nechtěný šum.
8. APS
Automaticky vyhledává a ukládá stanice do paměti. Nejdříve vyhledá stanice s RDS a poté bude vyhledávat ostatní stanice.
1. Pro aktivaci funkce stiskněte tlačítko APS.
2. Poté na displeji uvidíte „SEARCH“ a kmitočet pásma. Nalezené stanice se uloží do paměti.
9. Vyhledávání podle PTY (typu programu)
1. Stiskněte tlačítko PTY SEARCH a na displeji začne blikat SELECT, nebo NONE.
2. Tlačítky UP / DOWN (17 a 21 na čelním panelu) vyberte požadovaný typ programu. Na displeji začne blikat zvolený typ programu, např. zprávy (NEWS) a označení SELECT.
Typy programů (PTY): None:
Nebyl zvolen žádný typ
Varied:
Zábavné stanice
programu
News:
Stanice vysílající
Pop M:
Populární hudba
zpravodajství
Affairs:
Ekonomické
Rock M:
Rocková hudba
zpravodajstv
Info:
Informace, počasí,
M-O-R-M:
Hudba středního žánru
rady spotřebitelům
Sport:
Sportovní
Light M:
Lehká klasická hudba
zpravodajství
Educate:
Vzdělávací stanice
Classic:
Symfonická hudba a opera
Drama: Culture:
Dramatizace Umění a kultura
Other M: Alarm:
Jazz, folk a country Mimořádné zprávy o nehodách
Science:
Přírodní vědy
3. Stiskněte ještě jednou tlačítko PTY SEARCH a zahájíte vyhledávání. Během vyhledávání bude na displeji blikat SEARCH a zvolený typ programu, např. NEWS.
4. Když je nalezena stanice s daným typem programu, objeví se na displeji PS (název stanice).
5. Pokud nedojde k nalezení příslušného typu programu, objeví se na displeji krátce NO PTY. Pozn.: RDS je metoda vysílání dodatečných informací na VHF stanicích. Na displeji se zobrazuje např. název stanice, název programu, nebo typ programu. Funkce je k dispozici pouze pokud místní stanice mají RDS vysílání a signál je dostatečně silný.
10. DISP (displej)
1. Stiskněte jedenkrát pro zobrazení PS (názvu programu) a opakovaně pro postupné zobrazení PTY (typu programu), CT (aktuálního času), RT (informací) a kmitočtového pásma.
2. Pokud požadovanou informaci nelze zobrazit (např. kvůli slabému signálu), objeví se na displeji NO PS, NO PTY, NO CT, nebo NO RT.
PS (název stanice)
1. Stiskněte opakovaně tlačítko DISPLEJ, až se objeví PS.
2. Ukáže se název aktuální stanice.
Loading...
+ 1 hidden pages