Sony CMT-G2BNIP, CMT-G2NIP User Manual [pl]

Micro HI-FI Component System
Instrukcja obsługi
Informacje i czynności wstępne
Połączenia sieciowe
Obsługa
Dodatkowe informacje
Środki ostrożności/Dane techniczne
CMT-G2NiP/G2BNiP
OSTRZEŻENIE
Aby zmniejszyć ryzyko pożaru, nie zakrywaj otworów wentylacyjnych aparatu gazetami, serwetkami, zasłonami itp. Nie stawiaj także na aparacie źródeł nieosłoniętego ognia, na przykład zapalonych świec.
Aby zmniejszyć ryzyko pożaru lub porażenia prądem, nie narażaj tego aparatu na zamoczenie lub ochlapanie i nie stawiaj na aparacie naczyń wypełnionych płynem, takich jak wazony.
Ponieważ główna wtyczka służy do odłączenia urządzenia od źródła prądu, podłącz urządzenie do łatwo dostępnego gniazda zasilania. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy urządzenia, natychmiast odłącz główną wtyczkę od gniazda zasilania.
Nie ustawiaj urządzenia w zamkniętej przestrzeni, takiej jak biblioteczka lub wbudowana szafka.
Nie narażaj baterii ani urządzenia, w którym znajdują się baterie na oddziaływanie nadmiernie wysokiej temperatury, której źródłem jest światło słoneczne, ogień itp.
Urządzenie nie jest odłączone od źródła prądu dopóki jest podłączone do gniazdka ściennego, nawet jeżeli samo urządzenie jest wyłączone.
OSTRZEŻENIE
Używanie instrumentów optycznych do tego urządzenia jest niebezpieczne dla oczu.
Dla klientów w Europie
Konieczne jest użycie prawidłowo ekranowanych i uziemionych kabli i gniazd do połączenia z komputerami głównymi i/lub z urządzeniami peryferyjnymi.
Należy używać akumulatora określonego typu. Użycie innego akumulatora może grozić pożarem lub obrażeniami.
Uwaga przeznaczona dla klientów: poniższe informacje dotyczą tylko sprzętu znajdującego się w sprzedaży w krajach stosujących dyrektywy UE.
Producentem tego produktu jest Sony Corporation, 1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108-0075 Japonia. Upoważnionym przedstawicielem producenta w Unii Europejskiej, uprawnionym do dokonywania i potwierdzania oceny zgodności z wymaganiami zasadniczymi, jest Sony Deutschland GmbH, Hedelfinger Strasse 61, 70327 Stuttgart, Niemcy. Nadzór nad dystrybucją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje Sony Poland, 00-876 Warszawa, ul. Ogrodowa
58. W sprawach serwisowych i gwarancyjnych należy kontaktować się z podmiotami, których adresy podano w osobnych dokumentach gwarancyjnych lub serwisowych, lub z najbliższym sprzedawcą produktów Sony.
Niniejszym Sony Corp. oświadcza, że ten rodzaj sprzętu jest zgodny z zasadniczymi wymogami oraz pozostałymi stosownymi postanowieniami Dyrektywy 1999/5/EC. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się pod poniższym URL: http://www.compliance.sony.de/
Informacje dla klientów używających niniejszego produktu w następujących krajach:
Norwegia:
Używanie tego urządzenia radiowego jest niedozwolone na obszarze o promieniu 20 km od centrum Ny-Alesund, Svalbard w Norwegii.
Francja:
Funkcja WLAN tego Micro HI-FI Component System powinna być używana wyłącznie wewnątrz budynków. Używanie funkcji WLAN tego Micro HI-FI Component System na zewnątrz budynków jest zabronione na terytorium Francji. Pamiętaj o wyłączeniu funkcji WLAN tego Micro HI-FI Component System, zanim w jakikolwiek sposób zaczniesz używać go na zewnątrz budynków. (Decyzja ART. 2002-1009 zgodnie ze zmianami dokonanymi Decyzją ART. 03-908, dotycząca ograniczeń w używaniu częstotliwości radiowych.)
Włochy:
Używanie sieci RLAN jest określone następującymi przepisami: – do użytku prywatnego, przez
dekret z dnia 1.8.2003, nr 259 („Przepisy komunikacji elektronicznej”). Artykuł 104 określa, kiedy wymagane jest uzyskanie ogólnego zezwolenia, a artykuł 105 określa sytuacje, w których dopuszczalne jest swobodne użytkowanie;
– w przypadku oferowania
publicznego dostępu sieci RLAN do sieci i usług telekomunikacyjnych, przez dekret ministerialny z dnia
28.5.2003 z załącznikami oraz artykuł 25 (ogólne zezwolenia na sieci i usługi do komunikacji elektronicznej) opisane w Przepisach komunikacji elektronicznej.
Niniejsze urządzenie zaklasyfikowane jest jako PRODUKT LASEROWY KLASY 1. Niniejsze oznaczenie znajduje się z tyłu obudowy.
PL
2
Ten produkt jest przeznaczony do użycia w następujących krajach: AT, BE, CH, CZ, DE, DK, ES, FI, FR, GB, GR, HU, IE, IT, NL, NO, PL, PT, RO, SE, SK
Pozbycie się zużytego sprzętu (stosowane w krajach Unii
Europejskiej i w pozostałych krajach europejskich stosujących własne systemy zbiórki)
Ten symbol na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produkt nie może być traktowany jako odpad komunalny, lecz powinno się go dostarczyć do odpowiedniego punktu zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w celu recyklingu. Odpowiednie zadysponowanie zużytego produktu zapobiega potencjalnym negatywnym wpływom na środowisko oraz zdrowie ludzi, jakie mogłyby wystąpić w przypadku niewłaściwego zagospodarowania odpadów. Recykling materiałów pomoże w ochronie środowiska naturalnego. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat recyklingu tego produktu, należy skontaktować się z lokalną jednostką samorządu terytorialnego, ze służbami zagospodarowywania odpadów lub ze sklepem, w którym zakupiony został ten produkt.
Pozbywanie się zużytych baterii (stosowane w krajach Unii
Europejskiej i w pozostałych krajach europejskich mających własne systemy zbiórki)
Ten symbol na baterii lub na jej opakowaniu oznacza, że bateria nie może być traktowana jako odpad komunalny. Symbol ten dla pewnych baterii może być stosowany w kombinacji z symbolem chemicznym. Symbole chemiczne rtęci (Hg) lub ołowiu (Pb) są dodawane, jeśli bateria zawiera więcej niż 0,0005% rtęci lub 0,004% ołowiu. Odpowiednio gospodarując zużytymi bateriami, możesz zapobiec potencjalnym negatywnym wpływom na środowisko oraz zdrowie ludzi, jakie mogłyby wystąpić w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z tymi odpadami. Recykling baterii pomoże chronić środowisko naturalne. W przypadku produktów, w których ze względu na bezpieczeństwo, poprawne działanie lub integralność danych wymagane jest stałe podłączenie do baterii, wymianę zużytej baterii należy zlecić wyłącznie wykwalifikowanemu personelowi stacji serwisowej. Aby mieć pewność, że bateria znajdująca się w zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym będzie właściwie zagospodarowana, należy dostarczyć sprzęt do odpowiedniego punktu zbiórki. W odniesieniu do wszystkich pozostałych zużytych baterii, prosimy o zapoznanie się z rozdziałem instrukcji obsługi produktu o bezpiecznym demontażu baterii. Zużytą baterię należy dostarczyć do właściwego punktu zbiórki. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat zbiórki i recyklingu baterii należy skontaktować się z lokalną jednostką samorządu terytorialnego, ze służbami zajmującymi się zagospodarowywaniem odpadów lub ze sklepem, w którym zakupiony został ten produkt.
PL
3

Informacje wstępne na temat urządzenia

Ochrona praw autorskich
Nie wolno używać danych muzycznych bez zgody posiadacza praw autorskich, chyba że chodzi wyłącznie o użytek prywatny.
Ilustracje użyte w niniejszej instrukcji
Ilustracje i ekrany wykorzystane w niniejszej instrukcji w rzeczywistości mogą być inne. Jeśli jednak dany model posiada inne funkcje, w instrukcji umieszczono również odpowiednie ilustracje, pomocne w zrozumieniu ich działania.
Korzystanie z niniejszej instrukcji
Niniejsza instrukcja wyjaśnia zasady obsługi urządzenia głównie za pomocą przycisków na pilocie zdalnego sterowania. Przyciski na urządzeniu głównym — mające takie same lub podobne nazwy do tych na pilocie zdalnego sterowania — mogą być używane do wykonywania tych samych czynności.
Usługi dostępne w przypadku połączenia z Internetem
Należy pamiętać, że usługi internetowe mogą ulec zmianie lub zostać zakończone bez uprzedzenia.
Usterki występujące podczas normalnego użytkowania urządzenia będą naprawiane przez firmę Sony w oparciu o warunki zdefiniowane w ograniczonej gwarancji tego urządzenia. Firma Sony nie odpowiada jednak za żadne skutki wynikłe z awarii odtwarzania z powodu uszkodzenia lub usterki urządzenia.
PL
4

Spis treści

Informacje wstępne na temat urządzenia................................................4
Cechy urządzenia....................................................................................8
Słuchanie muzyki z różnych źródeł......................................................8
Używanie urządzenia z urządzeniami DLNA .........................................8
Przesyłanie strumieniowe muzyki z programu iTunes przy
wykorzystaniu AirPlay
Informacje i czynności wstępne
Sprawdzenie dostarczonych akcesoriów..............................................10
Opis części i elementów sterowania......................................................11
Urządzenie główne .........................................................................11
Pilot..............................................................................................12
Wprowadzanie znaków ...................................................................14
Obsługa menu/listy.........................................................................15
Przygotowanie urządzenia, pilota zdalnego sterowania i głośników......16
Podłączanie anten, przewodów głośnikowych i przewodu
zasilającego
Korzystanie z pilota zdalnego sterowania...........................................18
Zakładanie podkładek pod głośniki ...................................................18
Używanie urządzeń iPod/iPhone ......................................................19
Konfigurowanie anteny bezprzewodowej sieci LAN.............................19
Wprowadzanie podstawowych ustawień..............................................20
Włączanie urządzenia .....................................................................20
Ustawianie zegara ..........................................................................20
Wyłączanie funkcji automatycznego trybu gotowości ..........................21
..............................................................................16
...................................................................9
Połączenia sieciowe
Podłączanie urządzenia do sieci domowej ...........................................22
Sprawdzanie otoczenia bezprzewodowej domowej sieci LAN ..............23
Wyszukiwanie punktu dostępowego i konfigurowanie sieci
bezprzewodowej (metoda wyszukiwania punktu dostępowego)
Konfiguracja sieci bezprzewodowej za pomocą punktu dostępowego
zgodnego z WPS
Konfigurowanie sieci przewodowej...................................................27
.......23
.......................................................................25
PL
5
Obsługa
Odtwarzanie płyty CD/MP3...................................................................30
Słuchanie radia......................................................................................32
Słuchanie muzyki z odtwarzaczy iPod i telefonów iPhone .....................35
Odtwarzanie pliku z urządzenia USB.....................................................36
Słuchanie muzyki zapisanej na serwerze ...............................................38
Słuchanie usług muzycznych.................................................................44
Korzystanie z funkcji PARTY STREAMING ............................................47
Korzystanie z AirPlay .............................................................................49
Aktualizacja oprogramowania ...............................................................51
Słuchanie muzyki z urządzeń zewnętrznych..........................................53
Odtwarzanie w różnych trybach ............................................................54
Wyszukiwanie elementów za pomocą słów kluczowych .......................56
Dostrajanie stacji radiowej ...............................................................32
Programowanie stacji radiowych ......................................................33
Ręczne początkowe wyszukiwanie stacji DAB....................................34
Konfigurowanie serwera ..................................................................38
Odtwarzanie muzyki zapisanej na serwerze........................................42
Programowanie stacji......................................................................45
Słuchanie różnych usług muzycznych ...............................................46
Uruchomienie funkcji PARTY............................................................47
Dołączanie do funkcji PARTY ...........................................................48
Odtwarzanie z powtarzaniem ...........................................................54
Odtwarzanie w kolejności losowej lub zaprogramowanej .....................55
Tworzenie własnego programu.........................................................55
Dodatkowe informacje
Konfigurowanie funkcji związanych z obsługą sieci...............................58
Sprawdzanie ustawień sieciowych....................................................58
Ustawianie sieciowego trybu gotowości ............................................58
Konfigurowanie uprawnień dostępu automatycznego..........................59
Konfigurowanie funkcji PARTY STREAMING ......................................60
Zmiana nazwy urządzenia................................................................61
Zmiana ustawień dźwięku......................................................................62
Regulacja tonów niskich i wysokich...................................................62
Korzystanie z timerów............................................................................63
Korzystanie z timera zasypiania ........................................................63
Korzystanie z timera odtwarzania......................................................64
Zmiana ustawień wyświetlacza .............................................................65
PL
6
Rozwiązywanie problemów
Rozwiązywanie problemów...................................................................67
Komunikaty ...................................................................................75
Środki ostrożności/Dane techniczne
Środki ostrożności ................................................................................77
Dane techniczne....................................................................................79
Modele iPod/iPhone zgodne z tym urządzeniem...................................82
Słowniczek............................................................................................83
Indeks....................................................................................................85
PL
7

Cechy urządzenia

Słuchanie muzyki z różnych źródeł

Urządzenie umożliwia słuchanie muzyki z różnych źródeł, zawierających wiele utworów muzycznych. Urządzenie umożliwia obsługę następujących źródeł dźwięku.
Urządzenie
Usługi muzyczne przez Internet
Urządzenie zewnętrzne
Serwer
FM/AM/DAB
CD
iPod/ iPhoneUrządzenie USB
* Funkcja DAB jest dostępna tylko dla CMT-G2BNiP.
*

Używanie urządzenia z urządzeniami DLNA

Opisywane urządzenie jest zgodne ze standardem DLNA. Używając urządzenia z innymi urządzeniami DLNA, można słuchać muzyki na różne sposoby. Podłączenie do innych urządzeń DLNA umożliwia słuchanie muzyki zapisanej na serwerze, nawet jeśli wszystkie znajdują się w różnych pomieszczeniach. Ponadto funkcja PARTY STREAMING urządzenia umożliwia jednoczesne odtwarzanie muzyki na innych urządzeniach wyposażonych w funkcję PARTY STREAMING* (strona 47). Można użyć wszystkich dostępnych funkcji urządzenia jako źródła dźwięku dla funkcji PARTY STREAMING.
* Dostępność urządzeń zgodnych z funkcją PARTY STREAMING zależy od kraju lub regionu. Szczegółowe
informacje na temat dostępnych urządzeń można uzyskać u przedstawiciela firmy Sony.
Urządzenie
Informacje o DLNA
DLNA to skrót od Digital Living Network Alliance. To nazwa organizacji, która określa wytyczne (wytyczne DLNA). To także nazwa metody, która umożliwia urządzeniom w domu współdzielenie zawartości cyfrowej (takiej jak dane muzyczne, dane obrazów itp.) przez sieć domową.
Przesyłanie muzyki/ PARTY STREAMING
PL
8

Przesyłanie strumieniowe muzyki z programu iTunes przy wykorzystaniu AirPlay

Korzystając z sieci bezprzewodowej, użytkownik może odtwarzać muzykę na urządzeniach z systemem iOS, takich jak iPhone, iPod touch, iPad lub w Bibliotece iTunes na komputerze z systemem operacyjnym iOS.
PC
iPhone/iPod touch/iPad
PL
9

Informacje i czynności wstępne

Sprawdzenie dostarczonych akcesoriów

Pilot (1)
Baterie R6 (rozmiar AA) (2)
Sieciowy przewód zasilający (1)
Modele przeznaczone na rynek europejski (oprócz modelu przeznaczonego na rynek brytyjski)
Model przeznaczony na rynek brytyjski
Model przeznaczony na rynek australijski
Przewody głośnikowe (2)
Podkładki pod głośniki (8)
Antena przewodowa FM (1)*
Antena ramowa AM (1)
Antena przewodowa DAB (1) (tylko CMT-G2BNiP)*
Instrukcja obsługi (ta instrukcja) (1)
Ta instrukcja zawiera pełne objaśnienie poszczególnych ustawień, a także opis czynności i procedury połączenia sieciowego. Instrukcja zawiera również uwagi, dotyczące bezpiecznego korzystania z urządzenia.
Skrócona instrukcja instalacji (1)
Niniejsza instrukcja zawiera opis konfiguracji połączeń sieciowych i korzystania z funkcji, jakich można używać po ich nawiązaniu.
*
Kształt wtyczki antenowej może się różnić od tej przedstawionej na ilustracjach w zależności od regionu.
10
W razie braku lub uszkodzenia jakichkolwiek akcesoriów należy skontaktować się z
PL
lokalnym przedstawicielem firmy Sony.

Opis części i elementów sterowania

Urządzenie główne

A Przycisk ?/1 (zasilanie)
Służy do włączania i wyłączania zasilania (strona 20).
B Kontrolka STANDBY
Następujący kolor informuje o stanie zasilania urządzenia.
Kolor Stan
urządzenia
Zielony Wł. Wł./Wył. Bursztynowy Wył. Wł. Czerwony Wył. Wył.
C Okienko wyświetlacza
Szczegółowe informacje na temat zawartości wyświetlacza można znaleźć na str. 65.
D Przycisk Z
Służy do otwarcia lub zamknięcia tacy płyty (strona 30).
E Przycisk NX (odtwarzanie/pauza)
Służy do uruchomienia lub wstrzymania odtwarzania.
Sieciowy tryb gotowości
Informacje i czynności wstępne
F Przyciski TUNE +/–
Służą do dostrojenia do żądanej stacji.
Przyciski ./> (ścieżka do przodu/ ścieżka do tyłu)
Służą do wyboru ścieżki lub pliku.
Przyciski m/M (przewijanie do przodu/przewijanie do tyłu)
Służą do wyszukiwania wybranego miejsca w ścieżce lub w pliku.
Przyciski M/m
Służą do wyboru pozycji, która jest wyświetlana na wyświetlaczu.
Przycisk ENTER
Służy do zatwierdzania wybranego elementu lub ustawienia.
G Przycisk OPTIONS
Służy do wyświetlania menu opcji (strona 41). Opcje menu różnią się w zależności od wybranej funkcji.
H Przycisk BACK
Służy do powrotu do poprzedniego ekranu.
I Taca płyty
Służy do załadowania płyty (strona 30).
11
PL
J Port (USB)
Służy do podłączenia zgodnego urządzenia USB (strony 36, 37).
K Gniazdo PHONES
Służy do podłączenia słuchawek.
L Pokrętło BASS/TREBLE M Pokrętło FUNCTION
Służy do wyboru funkcji (strona 31).

Pilot

N Regulacja VOLUME
Służy do regulacji głośności.
O Czujnik zdalnego sterowania P Przycisk x (stop)
Służy doi zatrzymania odtwarzania.
A Przycisk DISPLAY
Służy do wyświetlania różnych informacji o czasie, takich jak czas ścieżki, godzina itp. (strony 21, 33, 43, 45, 65). Służy do szyfrowania i ujawniania klucza zabezpieczeń (strona 24).
B Przycisk SLEEP
Służy do ustawiania lub potwierdzania ustawienia timera zasypiania (strona 63).
C Przyciski wyboru funkcji
• Przycisk HOME NETWORK (strony 23, 26, 26, 28, 42, 58, 59, 60)
• Przycisk MUSIC SERVICES (strony 44, 45, 46)
• Przycisk AirPlay (strona 49)
• Przycisk USB (strony 36, 55)
• Przycisk CD (strony 30, 55)
• Przycisk TUNER (strony 32, 34)
• Przycisk FUNCTION +/–
D Przycisk PLAY MODE
Służy do wyboru trybu odtwarzania (strony 30, 36, 43, 55).
Przycisk REPEAT
Służy do wielokrotnego odtwarzania płyty, utworów z urządzenia USB, pojedynczej ścieżki lub pliku (strony 30, 36, 43, 54).
12
PL
E Przyciski numeryczne/tekstowe*
Służy do wyboru stacji wg odpowiadającego jej numeru (strona 33). Służy do wybrania żądanej litery (ABC, DEF itd.) podczas wprowadzania znaków (strony 14, 15, 56).
Przycisk CLEAR
Służy do skasowania litery (strona 14). Służy do usunięcia zaprogramowanej ścieżki lub pliku (strona 55).
Przycisk (odwrócenie kolejności)
Służy do zmiany (odwrócenia) kolejności znaków przypisanych do przycisków numerycznych/tekstowych (strona 14).
Przycisk CHARACTER
Służy do wyboru typu znaku (strona 14).
F Przycisk MEMORY
Służy do programowania stacji FM/AM, DAB/DAB+ (tylko CMT-G2BNiP) (strona 33) lub usług muzycznych (strona 45).
G Przyciski M/m
Służą do wyboru pozycji, która jest wyświetlana na wyświetlaczu (strony 14,
15).
Przyciski </,
Służą do przesuwania kursora podczas wprowadzania znaków (strona 14). Służą do wyboru poprzedniego lub następnego znalezionego elementu podczas wyszukiwania za pomocą słów kluczowych (strona 56).
Przycisk ENTER
Służy do zatwierdzania wybranego elementu lub ustawienia (strony 14, 15).
H Przycisk BACK
Służy do powrotu do poprzedniego ekranu.
I Przyciski ./>
Służą do skoku do początku ścieżki (strony 33, 35, 43, 55). Służą do wyboru ścieżki lub pliku (strony 30, 36).
Przyciski +/–
Służą do wyboru stacji radiowej (strony 32,
33).
Przyciski (folder) +/–
Służą do wyboru folderu (strony 30, 36, 55).
J Przyciski obsługowe
Służą także do wykonywania podstawowych operacji we wszystkich funkcjach.
•Przycisk X (pauza) (strony 30, 35, 36, 43)
•Przycisk x (stop) (strony 30, 32, 36, 43)
•Przycisk N* (strony 30, 35, 36, 43, 54,
55)
•Przyciski m/M (przewijanie do przodu/przewijanie do tyłu) (strony 30, 35, 36))
K Przycisk PARTY
Służą do obsługi funkcji PARTY STREAMING. Naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby uruchomić lub zamknąć funkcję PARTY (strony 47, 48).
L Przycisk Z (OTWARCIA/ZAMKNIĘCIA)
Służy do otwarcia lub zamknięcia tacy płyty (strona 30).
M Przycisk ?/1 (zasilanie)
Służy do włączania i wyłączania zasilania (strony 20, 64).
N Przycisk FM MODE
Służy do wyboru trybu odbioru FM (mono lub stereo) (strona 33).
O Przycisk TUNING MODE
Służy do wyboru trybu strojenia (strony 32,
33).
P Przycisk ALPHABET SEARCH
Służy do wyszukiwania elementów za pomocą słów kluczowych (strony 43, 45,
56).
Q Przycisk TREBLE
Służy do sterowania dźwiękiem (strona 62).
Przycisk BASS
Służy do sterowania dźwiękiem (strona 62).
R Przycisk TIMER MENU
Służy do wyświetlania menu timera (strony 21, 64).
S Przycisk MUTING
Służy do tymczasowego wyłączania dźwięku. Naciśnij ponownie przycisk, aby przywrócić dźwięk.
T Przyciski VOLUME +*/–
Służą do regulacji głośności (strony 35, 53,
64).
U Przycisk OPTIONS
Służy do wyświetlania menu opcji (strony 15, 23, 26, 26, 28, 34, 36, 42, 43, 45, 58, 59,
60).
(Dostępny tylko po wybraniu funkcji DAB, USB, Sieć domowa i Usługi muzyczne.)
* Gwiazdka (*) oznacza przyciski, mające wypustkę
(przycisk z cyfrą „5”, przycisk VOLUME + i przycisk N (odtwarzanie)).
13
Informacje i czynności wstępne
PL

Wprowadzanie znaków

Wprowadzanie znaków może być konieczne podczas niektórych czynności konfiguracyjnych, np. ustawień sieciowych. Szczegółowe informacje na temat dostępnych znaków można znaleźć w punkcie „Lista wprowadzanych znaków” (strona 15).
Przyciski
numery-
cznne/
tekstowe
Przykładowe wyszukiwanie elementów za pomocą słowa kluczowego:
AKursor (bieżąca pozycja) BSymbol oznaczający koniec tekstu CBieżąca pozycja kursora/liczba wpisanych
znaków
DRodzaj znaku
2
Naciskaj odpowiednie przyciski numeryczne/tekstowe, aby wybrać żądane znaki.
Naciskaj kolejno przycisk z literą (ABC, DEF itd.) aż do pojawienia się żądanego znaku. Aby wpisywać znaki interpunkcyjne (np. !, ?) i inne symbole (np. #, %), wybierz rodzaj znaku „abc” lub „ABC”, a następnie naciskaj kolejno 0 lub 1 przycisku numerycznego/tekstowego.
3
Naciśnij przycisk ENTER, aby zapisać tekst.
Inne czynności
Aby Wykonaj następujące
Skasować wprowadzony znak
Odwrócić kolejność znaków przypisanych do przycisków numerycznych/ tekstowych
Przywrócić stan poprzedni
Przesunąć kursor Naciśnij </, aby
czynności:
Naciśnij CLEAR.
Naciśnij . Na przykład wielokrotne naciskanie przycisku nr 2 zwykle wyświetla „A”, „B”, „C” i „2”. Natomiast naciśnięcie tego przycisku zmieni kolejność na „2”, „C”, „B” i „A”.
Naciśnij BACK.
przesunąć kursor w lewo lub w prawo. Naciśnij M/m, aby przesunąć kursor na początek lub na koniec tekstu.
14
1
Naciskaj wielokrotnie przycisk CHARACTER, aby wybrać żądany rodzaj znaku.
Każde naciśnięcie przycisku zmienia rodzaj znaków i cyfr w następujące kolejności „abc” (małe litery i cyfry) t „ABC” (duże litery i cyfry) t „123” (cyfry).
PL
Lista wprowadzanych znaków
Poniższa tabela zawiera znaki i cyfry, które można wpisywać w poszczególnych rodzajach („abc”, „ABC” lub „123”). Można sprawdzić, jakie znaki, cyfry i symbole są przypisane do poszczególnych przycisków numerycznych/ tekstowych.
Przycisk nume­ryczny/ tekstowy
1 . , ! @ ´ ` : ; ( )
2 a b c 2 A B C 2 2 3d e f 3D E F 33 4g h i 4G H I 44 5j k l 5J K L 55 6m n o 6M N O 66 7 p q r s 7 P Q R S 7 7 8t u v 8T U V 88 9 w x y z 9 W X Y Z 9 9 0 / \ | – ~ = _ +
abc ABC 123
[ ] { } < > 1
# $ % & ^ “ * ? (spacja) 0
. , ! @ ´ ` : ; ( ) [ ] { } < > 1
/ \ | – ~ = _ + # $ % & ^ “ * ? (spacja) 0
1
0
A Nazwa ustawienia lub nazwa funkcji B Aktualnie wybrana opcja C Wskazuje, że na danym poziomie jest więcej
poziomów podrzędnych
2
Naciśnij ENTER.
Wybrana opcja jest stosowana lub wykonywana. Powtarzaj punkty 1 i 2, jeśli zostaną wyświetlone menu lub lista dla następnego poziomu.
Inne czynności
Aby Wykonaj następujące
Przewijać zawartość ekranu
Powrócić do poprzedniego poziomu menu
Anulować operację w menu
czynności:
Naciśnij i przytrzymaj przycisk M/m.
Naciśnij BACK.
Naciśnij OPTIONS.
Informacje i czynności wstępne

Obsługa menu/listy

Zawartość opcji menu lub listy zależy od opcji ustawienia i wybranego źródła dźwięku.
1
Po wyświetlaniu menu lub listy opcji naciśnij przycisk M/m, aby wybrać żądaną opcję.
15
PL

Przygotowanie urządzenia, pilota zdalnego sterowania i głośników

Podłączanie anten, przewodów głośnikowych i przewodu zasilającego

4
Czarny
OSTRZEŻENIE
NIE podłączać przewodu zasilającego do gniazda ściennego przed wykonaniem wszystkich pozostałych połączeń.
A Do gniazda ściennego B Antena ramowa C Antena przewodowa FM (rozwiń ją poziomo) D Podłącz brązowy przewód. E Przewód koncentryczny 75 omów ze złączem
męskim F (nie jest dostarczone) (tylko CMT-G2BNiP)
lub
1
2
5
3
lub
F Do anteny zewnętrznej DAB (nie jest dostarczona) (tylko CMT-G2BNiP) G Antena przewodowa DAB (rozwiń ją poziomo) (tylko CMT-G2BNiP)
H Podłącz biały przewód. I Do lewego głośnika J Do prawego głośnika
16
PL
Podłącz antenę przewodową FM.
1
Znajdź miejsce i ustawienie anteny, które zapewnia najlepszy odbiór, a następnie ustaw ją tam. Antena powinna być całkowicie rozwinięta.
lub
Antena przewodowa FM
Antena powinna znajdować się z dala od przewodów głośnikowych i przewodu zasilającego, aby nie odbierała zakłóceń. Użyj przewodu koncentrycznego 75 omów (nie jest dostarczony), aby podłączyć antenę zewnętrzną do urządzenia w celu poprawienia jakości odbioru.
Podłącz antenę ramową AM.
2
Znajdź miejsce i ustawienie anteny, które zapewnia najlepszy odbiór, a następnie ustaw ją tam. Antena powinna być całkowicie rozwinięta.
Podłącz antenę przewodową DAB
3
(tylko CMT-G2BNiP).
Antena powinna być całkowicie rozwinięta.
lub
Antena przewodowa DAB
Użyj przewodu koncentrycznego 75 omów ze złączem męskim typu F (nie jest dostarczone), aby podłączyć antenę zewnętrzną DAB (nie jest dostarczona) w celu uzyskania lepszej jakości odbioru dźwięku DAB/DAB+.
Podłącz przewody głośnikowe.
4
Uwaga
Najpierw zdejmij osłonki, znajdujące się na końcówkach przewodu.
Informacje i czynności wstępne
Antena powinna znajdować się z dala od przewodów głośnikowych i przewodu zasilającego, aby nie odbierała zakłóceń.
Podłącz końcówki przewodów głośnikowych do gniazd SPEAKERS na urządzeniu.
Czarny
17
PL
Podłącz drugi koniec przewodów głośnikowych do wyprowadzeń na głośnikach.
Czarny #
Podłącz przewód zasilający do
5
gniazda ściennego.
Kontrolka STANDBY zaświeci się na urządzeniu.
OSTRZEŻENIE
NIE podłączać przewodu zasilającego do gniazda ściennego przed wykonaniem pozostałych połączeń.
Połączenie przewodowe sieci LAN
Podłącz kabel sieciowy (LAN) (nie jest dostarczony) do gniazda NETWORK . Szczegółowe informacje można znaleźć w punkcie „Konfigurowanie sieci przewodowej” (strona 27).

Korzystanie z pilota zdalnego sterowania

Zdejmij osłonę baterii i włóż baterie R6 (rozmiar AA) (najpierw koniec E), zachowując biegunowość.
Uwagi dotyczące korzystania z pilota zdalnego sterowania
Baterie powinny wystarczyć na około sześć
miesięcy normalnego używania.
Nie wolno używać starych baterii razem z nowymi
lub korzystać naraz z baterii różnego typu.
Jeśli pilot nie będzie używany przez dłuższy czas,
należy wyjąć z niego baterie, aby uniknąć uszkodzenia w wyniku wylania się elektrolitu i korozji.

Zakładanie podkładek pod głośniki

Załóż podkładki w dolnej części głośników, aby zapobiec ich ślizganiu.
18
PL

Używanie urządzeń iPod/ iPhone

Podłącz urządzenie iPod/iPhone do portu
(USB) przy użyciu kabla USB dostarczonego razem z urządzeniem iPod/ iPhone.

Konfigurowanie anteny bezprzewodowej sieci LAN

Podczas wykonywania połączenia bezprzewodowego ustaw antenę sieci bezprzewodowej z tyłu urządzenia w pozycji pionowej.
Informacje i czynności wstępne
Uwagi dotyczące kontrolki siły sygnału bezprzewodowej sieci LAN
„ ” świeci się, gdy urządzenie jest włączone i zostało ustanowione połączenie bezprzewodowej sieci LAN z punktem dostępowym. Sprawdź stan odbioru sygnału bezprzewodowej sieci LAN. Im więcej segmentów widać, tym silniejszy sygnał.
19
PL

Wprowadzanie podstawowych ustawień

Przy pierwszym włączeniu urządzenia po zakupie należy wprowadzić pewne podstawowe ustawienia.

Włączanie urządzenia

Naciśnij przycisk ?/1 (zasilanie).
Urządzenie włączy się, a kontrolka STANDBY zaświeci w kolorze zielonym.
Network Standby — „Off” (ustawienie
fabryczne)
Ten tryb gotowości pobiera mniej energii niż sieciowy tryb gotowości ustawiony na „On”, ale urządzenie potrzebuje więcej czasu, aby wznowić pracę po ponownym uruchomieniu.
Network Standby - „On”
W tym trybie gotowości urządzenie jest przez cały czas połączone z siecią i pozostaje częściowo aktywne, aby szybko wznowić pracę w przypadku otrzymania sygnału przez sieć lub ponownego uruchomienia. Szczegółowe informacje na temat ustawiania sieciowego trybu gotowości można znaleźć w punkcie „Ustawianie sieciowego trybu gotowości” (strona 58).
Odbiór stacji radiowych DAB/ DAB+ (tylko CMT-G2BNiP)
Po pierwszym włączeniu po zakupie urządzenie automatycznie rozpoczyna początkowe wyszukiwanie stacji DAB, a następnie jest zapisywana lista dostępnych usług. Nie wolno naciskać żadnego przycisku na urządzeniu lub na pilocie podczas wyszukiwania wstępnego DAB. W innym wypadku wyszukiwanie zostanie przerwane i lista usług może zostać utworzona nieprawidłowo. Aby ręcznie uruchomić wyszukiwanie wstępne DAB, wykonaj procedurę z punktu „Ręczne początkowe wyszukiwanie stacji DAB” (strona 34).
Wyłączanie urządzenia
Naciśnij przycisk ?/1 (zasilanie). Urządzenie wyłączy się, a kontrolka STANDBY zaświeci w kolorze czerwonym. Gdy sieciowy tryb gotowości jest w ustawiony na „On”, kontrolka STANDBY świeci w kolorze bursztynowym, a na ekranie pojawia się zegar.
PL
20

Ustawianie zegara

Właściwe działanie funkcji timera wymaga prawidłowego ustawienia czasu zegara.
Naciśnij przycisk ?/1 (zasilanie),
1
aby włączyć urządzenie.
Naciśnij przycisk TIMER MENU,
2
aby wybrać tryb ustawienia zegara.
Jeśli miga symbol „PLAY SET?”, naciskaj kolejno przycisk M/m, aby wybrać opcję „CLOCK SET?”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Naciskaj kolejno przycisk M/m,
3
aby ustawić godzinę, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Ustaw minuty w taki sam sposób.
4
Wyświetlanie zegara
Naciśnij przycisk DISPLAY, gdy urządzenie jest wyłączone. Wskazanie zegara zostanie wyświetlone na około 8 sekund.
Uwagi
Jeśli funkcja „Network Standby” jest ustawiona na
„On” i urządzenie jest wył ączone, wskazanie zegara nie jest wyświetlane.
Ustawienia zegara zostaną skasowane po
odłączeniu przewodu zasilającego lub po zaniku zasilania.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk ?/1, gdy urządzenie jest włączone aż do wyświetlenia symbolu „AUTO STANDBY OFF”.
Włączanie funkcji
Powtórz procedurę aż do pojawienia się symbolu „AUTO STANDBY ON”.
Uwagi
„AUTO STANDBY” pojawi się na wyświetlaczu
na 2 minuty przed przełączeniem się urządzenia w tryb gotowości.
Funkcja automat ycznego trybu gotowości nie działa
w przypadku tunera (FM/AM/DAB) nawet po jej uaktywnieniu.
Urządzenie może nie przełączyć się automatycznie
w tryb gotowości w następujących przypadkach:
po wykryciu sygnału audio.podczas odtwarzania ścieżek audio lub plików.gdy włączona jest funkcja programatora
odtwarzania lub programatora zasypiania.
Informacje i czynności wstępne

Wyłączanie funkcji automatycznego trybu gotowości

Urządzenie jest wyposażone w funkcję automatycznego trybu gotowości. Urządzenie przechodzi automatycznie w tryb gotowości po około 30 minutach, jeśli nie została wykonana żadna operacja lub nie występuje sygnał audio. Funkcja automatycznego trybu gotowości jest domyślnie włączona. Użyj przycisków na urządzeniu, aby wyłączyć funkcję automatycznego trybu gotowości.
21
PL

Połączenia sieciowe

Podłączanie urządzenia do sieci domowej

Ta część zawiera opis podłączania urządzenia do sieci domowej. Urządzenie można połączyć z siecią LAN bezprzewodowo lub przewodowo. Sprawdź metodę połączenia w poniższej tabeli. Przed przystąpieniem do podłączania urządzenia za pomocą bezprzewodowej sieci LAN należy przeczytać punkt „Sprawdzanie otoczenia bezprzewodowej domowej sieci LAN” (strona 23). Szczegółowe informacje na temat obsługi poszczególnych metod połączenia przez posiadany router/punkt dostępowy bezprzewodowej sieci LAN, można znaleźć w instrukcji obsługi routera/punktu dostępowego bezprzewodowej sieci LAN.
Jakie połączenie chcesz zastosować, aby podłączyć urządzenie do sieci domowej — bezprzewodowe czy przewodowe?
Bezprzewodowe Przewodowe
Czy masz router/punkt dostępowy bezprzewodowej sieci LAN?
Tak Nie
Czy zamierzasz użyć ustawienia WPS*1, aby podłączyć urządzenie do sieci domowej?
Tak Nie
Którą metodę połączenia zamierzasz użyć: metodę konfiguracji za pomocą przycisku WPS czy metodę kodu PIN WPS?
Metoda
konfiguracji za
pomocą
przycisku
Użyj metody konfiguracji za pomocą przycisku WPS (strona 26).
*1WPS (Wi-Fi Protected Setup) to standard utworzony przez organizację Wi-Fi Alliance, który umożliwia
proste i bezpieczne konfigurowanie sieci bezprzewodowych.
*2Jeśli nie można znaleźć żądanego punktu dostępowego za pomocą metody wyszukiwania punktu
dostępowego, można użyć metody ręcznej konfiguracji.
Metoda
kodu PIN
Użyj metody kodu PIN WPS (strona 26).
Użyj metody wyszukiwania punktu dostępowego (strona 23).
Potrzebujesz routera/ punktu dostępowego bezprzewodowej sieci LAN.
Czy masz router lub modem z funkcją routera?
Użyj metody
2
konfiguracji
*
ręcznej (strona 25).*
Tak Nie
Użyj metody połączenia przewodowego
2
(strona 27).
Potrzebu­jesz routera.
22
PL
Funkcje oferowane przez urządzenie po podłączeniu do sieci
Urządzenie umożliwia odtwarzanie muzyki,
znajdującej się na serwerze (np. na komputerze) w sieci domowej (strona 38).
Urządzenie potrafi odtwarzać usługi
muzyczne przez Internet (strona 44).

Sprawdzanie otoczenia bezprzewodowej domowej sieci LAN

Internet
Router/punkt dostępowy bezprze­wodowej sieci LAN
Serwer
Do korzystania z funkcji Sieć domowa, Usługi muzyczne, AirPlay i PARTY STREAMING wymagane jest następujące otoczenie sieciowe. Sprawdź wcześniej posiadane otoczenie sieciowe.
o Wymagana jest bezprzewodowa sieć
domowa LAN. (Upewnij się, że jest używany router bezprzewodowej sieci LAN.)
o Do bezprzewodowej sieci domowej
LAN musi być podłączone urządzenie pełniące rolę serwera (np. komputer)*.
o Wymagany jest dostęp do Internetu
(gdy chcesz korzystać z usług muzycznych).
* Szczegółowe informacje na temat serwerów
kompatybilnych z tym urządzeniem można znaleźć na stronie 38.
Urządzenie
Istnieje szereg metod połączenia, które umożliwiają skonfigurowanie sieci bezprzewodowej: wyszukiwanie punktu dostępowego, użycie metody połączenia WPS (metoda konfiguracji za pomocą przycisku lub metoda kodu PIN) lub ustawianie ręczne. Wybierz metodę połączenia, której chcesz użyć w swojej sieci domowej, posługując się tabelą na stronie 22.
Uwagi
Pamiętaj, aby nie używać funkcji bezprzewodowej
sieci LAN w miejscach, gdzie jest używany sprzęt medyczny (np. rozruszniki serca) lub gdzie używanie komunikacji bezprzewodowej jest zabronione.
Przed połączeniem urządzenia z siecią domową
należy przygotować router/punkt dostępowy bezprzewodowej sieci LAN. Szczegółowe informacje można znaleźć w dostarczonej instrukcji obsługi urządzenia.
W zależności od otoczenia sieci domowej, router/
punkt dostępowy bezprzewodowej sieci LAN mógł zostać tak skonfigurowany, że nie będzie można nawiązać połączenia za pomocą metody WPS, nawet jeśli urządzenie obsługuje standard WPS. Szczegółowe informacje na temat zgodności posiadanego routera/punktu dostępowego bezprzewodowej sieci LAN ze standardem WPS oraz konfiguracji połączenia WPS można znaleźć w dostarczonej instrukcji obsługi routera/punktu dostępowego bezprzewodowej sieci LAN.
Jeśli urządzenie i router/punkt dostępowy
bezprzewodowej sieci LAN znajdują się w zbyt dużej odległości od siebie, mogą wystąpić trudności z nawiązaniem połączenia. W takim przypadku należy przybliżyć je do siebie.

Wyszukiwanie punktu dostępowego i konfigurowanie sieci bezprzewodowej (metoda wyszukiwania punktu dostępowego)

Można skonfigurować sieć bezprzewodową, wyszukując punkt dostępowy. Aby skonfigurować sieć przy użyciu tej metody połączenia, należy wybrać lub wprowadzić następujące informacje. Sprawdź wcześniej te informacje i zapisz je w odpowiednich miejscach poniżej.
oNazwa sieci (SSID*
identyfikuje Twoją sieć* będą potrzebne w punkcie 6.)
:
1
), która
2
. (Te informacje
23
Połączenia sieciowe
PL
o Klucz szyfrujący (klucz WEP, klucz
WPA/WPA2) Twojej sieci, jeśli bezprzewodowa sieć domowa jest zabezpieczona za pomocą szyfrowania* potrzebne w punkcie 7.)
:
*1SSID (Service Set IDentifier) to nazwa, która
identyfikuje konkretny punkt dostępowy.
*2Informacje te powinny być dostępne na etykiecie
lub w instrukcji obsługi routera/punktu dostępowego bezprzewodowej sieci LAN, u osoby, która konfigurowała sieć bezprzewodową lub u dostawcy usług internetowych.
Szczegółowe informacje na temat obsługi menu i wprowadzania znaków można znaleźć w punkcie „Obsługa menu/listy” (strona 15) i punkcie „Wprowadzanie znaków” (strona 14).
Wybierz funkcję HOME
1
2
. (Te informacje będą
NETWORK, MUSIC SERVICES lub AirPlay.
Jeśli zostanie wyświetlony ekran ustawień sieciowych, przejdź do punktu 4. Jeśli nie zostanie wyświetlony ekran ustawień sieciowych, naciśnij przycisk OPTIONS.
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
5
opcję „Access Point Scan”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Urządzenie rozpocznie wyszukiwanie punktów dostępowych i wyświetli listę maks. 15 dostępnych nazw sieci (SSID).
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
6
żądaną nazwę sieci (SSID), a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Zostanie wyświetlony ekran ustawień zabezpieczeń.
Wpisz klucz zabezpieczeń (klucz
7
WEP, WPA/WPA2), a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Klucz zabezpieczeń zostanie domyślnie wyświetlony jako ciąg znaków „*****”. Naciskaj kolejno przycisk DISPLAY, aby zaszyfrować i ujawnić klucz zabezpieczeń. Zostanie wyświetlony ekran ustawienia adresu IP.
24
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
2
opcję „Network”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
3
opcję „Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
4
opcję „Wireless LAN Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Kiedy pojawi się symbol „Change Setting?”, wybierz opcję „OK”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
PL
W ustawieniu IP naciśnij przycisk
8
M/m, aby wybrać opcję „Auto”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Zostanie wyświetlony ekran ustawień proxy.
Używanie stałego adresu IP
Wybierz opcję „Manual” w punkcie 8, a następnie naciśnij przycisk ENTER. Zostanie wyświetlony ekran wprowadzenia adresu IP. Wpisz wartości dla opcji „IP Address”, „Subnet Mask”, „Default Gateway”, „Primary DNS” i „Secondary DNS”. Po naciśnięciu przycisku ENTER po wprowadzeniu wartości w opcji „Secondary DNS”, pojawi się ekran ustawień proxy.
W ustawieniu proxy naciśnij
9
przycisk M/m, aby wybrać opcję „Do Not Use”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Zostanie wyświetlony ekran potwierdzenia.
Używanie serwera proxy
Wybierz opcję „Use” w punkcie 9, a następnie naciśnij przycisk ENTER. Zostanie wyświetlony ekran wprowadzenia proxy. Ustaw wartości dla opcji „Proxy Address” i „Port Number”. Po naciśnięciu przycisku ENTER po ustawieniu wartości w opcji „Port Number”, pojawi się ekran potwierdzenia.
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
10
opcję „OK”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Po zakończeniu konfiguracji ustawień sieciowych na ekranie pojawi się komunikat „Complete!” i symbol „ ”. Naciśnij przycisk ENTER, aby powrócić do menu opcji. (W zależności od otoczenia sieciowego wprowadzanie ustawień sieciowych może potrwać pewien czas.)
Jeśli nie możesz znaleźć żądanej nazwy sieci (SSID) (metoda ręcznej konfiguracji)
Jeśli żądana nazwa sieci (SSID) nie pojawi się na liście, można ją wprowadzić ręcznie.
1
Wybierz opcję „Manual Registration” w punkcie 5 procedury „Wyszukiwanie punktu dostępowego i konfigurowanie sieci bezprzewodowej (metoda wyszukiwania punktu dostępowego)” (strona 23).
2
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Direct Input”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
3
Wpisz nazwę sieci (SSID), a następnie naciśnij przycisk ENTER.
4
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać żądane ustawienie zabezpieczenia, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
5
Wykonaj punkty 7 do 11 procedury „Wyszukiwanie punktu dostępowego i konfigurowanie sieci bezprzewodowej (metoda wyszukiwania punktu dostępowego)” (strona 23).
Połączenia sieciowe
Przeprowadź ustawienia serwera.
11
Należy skonfigurować serwer (strona 38), aby można było słuchać muzyki przechowywanej na serwerze.
Wskazówka
Podczas sprawdzania ustawień sieciowych naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz opcję „Network” – „Information” – żądaną opcję ustawienia w menu.
Uwaga
Jeśli bezprzewodowa sieć domowa nie jest zabezpieczona za pomocą szyfrowania (za pomocą klucza zabezpieczeń), ekran ustawień zabezpieczeń nie zostanie wyświetlony w punkcie 7.

Konfiguracja sieci bezprzewodowej za pomocą punktu dostępowego zgodnego z WPS

Możesz w prosty sposób skonfigurować sieć bezprzewodową za pomocą punktu dostępowego zgodnego ze standardem WPS. Ustawienie WPS można przeprowadzić, używając metody konfiguracji za pomocą przycisku lub metody kodu PIN (Personal Identification Number (osobisty numer identyfikacyjny)).
25
PL
Co to jest WPS (Wi-Fi Protected Setup)?
WPS to standard utworzony przez organizację Wi-Fi Alliance, który umożliwia proste i bezpieczne konfigurowanie sieci bezprzewodowych.
6
Postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami, a następnie naciśnij przycisk WPS na punkcie dostępowym.
Komunikat: Naciśnij przycisk WPS na punkcie dostępowym w ciągu 2 minut
Konfigurowanie sieci bezprzewodowej używając metody konfiguracji za pomocą przycisku WPS
Możesz łatwo skonfigurować połączenie bezprzewodowe WPS, naciskając określony przycisk.
1
Wybierz funkcję HOME NETWORK, MUSIC SERVICES lub AirPlay.
Jeśli nie zostanie wyświetlony ekran ustawień sieciowych, naciśnij przycisk OPTIONS.
2
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Network”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
3
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
4
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Wireless LAN Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Kiedy pojawi się symbol „Change Setting?”, wybierz opcję „OK”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
5
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „WPS Push”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Przycisk WPS na routerze/ punkcie dostępowym bezprzewodo­wej sieci LAN
Po zakończeniu konfiguracji ustawień sieciowych na ekranie pojawi się komunikat „Complete!” i symbol „ ”. Naciśnij przycisk ENTER, aby powrócić do menu opcji. (W zależności od otoczenia sieciowego wprowadzanie ustawień sieciowych może potrwać pewien czas.)
7
Przeprowadź ustawienia serwera.
Należy skonfigurować serwer (strona 38), aby można było słuchać muzyki przechowywanej na serwerze.
Wskazówka
Podczas sprawdzania ustawień sieciowych naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz opcję „Network” – „Information” – żądaną opcję ustawienia w menu.
Konfigurowanie sieci bezprzewodowej używając metody kodu PIN WPS
Jeśli punkt dostępowy obsługuje połączenie z użyciem kodu PIN (osobisty numer identyfikacyjny) WPS, możesz skonfigurować bezprzewodowe połączenie WPS, wpisując kod PIN urządzenia w routerze/punkcie dostępowym bezprzewodowej sieci LAN.
1
Wybierz funkcję HOME NETWORK, MUSIC SERVICES lub AirPlay.
Jeśli nie zostanie wyświetlony ekran ustawień sieciowych, naciśnij przycisk OPTIONS.
2
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Network”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
26
PL
3
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
4
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Wireless LAN Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
5
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „Manual Registration”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
6
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać opcję „WPS PIN”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Zostanie wyświetlona lista dostępnych nazw SSID (punktów dostępowych).
7
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać żądaną nazwę sieci (SSID), a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Zostanie wyświetlony kod PIN urządzenia (8 cyfr). Pozostaw wyświetlony kod PIN do czasu zakończenia połączenia. (Przy każdym kolejnym przeprowadzaniu tej czynności będzie wyświetlany inny kod PIN.)
8
Wpisz kod PIN urządzenia w routerze/punkcie dostępowym bezprzewodowej sieci LAN.
Urządzenie uruchomi ustawienia sieciowe. Po zakończeniu konfiguracji ustawień sieciowych na ekranie pojawi się komunikat „Complete!” i symbol „ ”. Naciśnij przycisk ENTER, aby powrócić do menu opcji. (W zależności od otoczenia sieciowego wprowadzanie ustawień sieciowych może potrwać pewien czas.)
9
Przeprowadź ustawienia serwera.
Należy skonfigurować serwer (strona 38), aby można było słuchać muzyki przechowywanej na serwerze.
Wskazówki
Podczas sprawdzania ustawień sieciowych naciśnij
przycisk OPTIONS, a następnie wybierz opcję „Network” – „Information” – żądaną opcję ustawienia w menu.
Szczegółowe informacje na temat wprowadzania
kodu PIN w routerze/punkcie dostępowym bezprzewodowej sieci LAN można znaleźć w dostarczonej instrukcji obsługi routera/punktu dostępowego bezprzewodowej sieci LAN.

Konfigurowanie sieci przewodowej

Internet
Router
Serwer
Do korzystania z funkcji Sieć domowa, Usługi muzyczne i PARTY STREAMING wymagane jest następujące otoczenie sieciowe. Sprawdź wcześniej posiadane otoczenie sieciowe.
o Wymagana jest przewodowa sieć
domowa LAN. (Upewnij się, że jest używany router.)
o Do przewodowej sieci domowej LAN
musi być podłączone urządzenie pełniące rolę serwera (np. komputer)*.
o Wymagany jest dostęp do Internetu
(gdy chcesz korzystać z usług muzycznych.)
* Szczegółowe informacje na temat serwerów
kompatybilnych z tym urządzeniem można znaleźć na stronie 38.
Do uzyskania połączenia przewodowego należy użyć kabla sieciowego (LAN) z rdzeniem ferrytowym (nie jest dostarczony) lub ekranowanego kabla sieciowego (nie jest dostarczony). Szczegółowe informacje na temat obsługi menu i wprowadzania znaków można znaleźć w punkcie „Obsługa menu/listy” (strona 15) i punkcie „Wprowadzanie znaków” (strona 14).
Urządzenie
27
Połączenia sieciowe
PL
Podłącz urządzenie do urządzenia
1
podłączonego do serwera.
Urządzenie
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
3
opcję „Network”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Router, koncentrator itp.
Do portu NETWORK
Serwer
Konfiguracja połączenia zależy od otoczenia sieci domowej.
Kabel sieciowy (LAN)
Kiedy serwer (np. komputer) jest
połączony z routerem lub koncentratorem: t Podłącz urządzenie do wolnego
portu w routerze lub koncentratorze.
t Jeśli w routerze nie ma wolnego
portu, dodaj koncentrator i podłącz do niego serwer i opisywane urządzenie.
Kiedy nie używasz routera*:
t Dodaj router i podłącz do niego
serwer i opisywane urządzenie.
* Na przykład, kiedy serwer (np. komputer)
jest podłączony bezpośrednio do modemu, który nie ma funkcji routera.
Wybierz funkcję HOME
2
NETWORK, MUSIC SERVICES lub AirPlay.
Jeśli nie zostanie wyświetlony ekran ustawień sieciowych, naciśnij przycisk OPTIONS.
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
4
opcję „Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Naciśnij przycisk M/m, aby wybrać
5
opcję „Wired LAN Settings”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Zostanie wyświetlony ekran ustawienia adresu IP. Kiedy pojawi się symbol „Change Setting?”, wybierz opcję „OK”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
W ustawieniu IP naciśnij przycisk
6
M/m, aby wybrać opcję „Auto”, a następnie naciśnij przycisk ENTER.
Zostanie wyświetlony ekran ustawień proxy.
Używanie stałego adresu IP
Wybierz opcję „Manual” w punkcie 6, a następnie naciśnij przycisk ENTER. Zostanie wyświetlony ekran wprowadzenia adresu IP. Wpisz wartości dla opcji „IP Address”, „Subnet Mask”, „Default Gateway”, „Primary DNS” i „Secondary DNS”. Po naciśnięciu przycisku ENTER po wprowadzeniu wartości w opcji „Secondary DNS”, pojawi się ekran ustawień proxy.
28
PL
Loading...
+ 64 hidden pages