Omron TRAJEXIA DATASHEET [pl]

TRAJEXIA
P e ł n a sw ob od a s t e ro w a n ia r u c h em
»
Swo b o da k o muni k a cji
»
Ty decydujesz
»
Swoboda projektowania
Zaawansowany kontroler ruchu zapewniający pełną kontrolę
Trajexia to nowa platforma sterowania
ruchem firmy Omron zapewniająca wydajność
wyspecjalizowanych systemów sterowania
ruchem. Ułatwia użytkowanie oraz stanowi
gwarancję wysokiej klasy rozwiązań czołowej
firmy na rynku światowym. Trajexia umożliwia
konstruowanie najlepszych maszyn obecnie
i w przyszłości.
Poza wbudowanym portem sieci Ethernet, który zapewnia łączność zgodną z obecnymi i przyszłymi standardami komunikacji, rozwiązanie Trajexia udostępnia również interfejsy do popularnych magistrali przemysłowych, takich jak Profibus-DP i DeviceNet.
Maksymalnie 16 osi
MECHATROLINK-II
»
S w o b o d a p r o j e k t o w a n i a
Swoboda sterowania
Platforma Trajexia umożliwia dokładne sterowanie aż do 16 osi za pośrednictwem magistrali ruchu MECHATROLINK-II z funkcjami niezależnego sterowania pozycją, szybkością lub momentem obrotowym każdej osi. Zaawansowany zestaw instrukcji związanych z ruchem pozwala ponadto na łatwe, intuicyjne programowanie.
Ethernet
Swoboda konstruowania
Dostępnych jest wiele najlepszych w tej klasie serwonapędów obrotowych lub liniowych napędzanych bezpośrednio, a także typowych falowników do silników indukcyjnych. System można skalować w zakresie od 2 do 16 osi oraz 8 falowników i modułów We/Wy.
Moduły We/Wy
»
S w o b o d a w y b o r u
Idealne sterowanie ruchem
Podstawowym elementem platformy Trajexia jest nowy, wielozadaniowy sterownik ruchu TJ1. Dzięki 32-bitowemu przetwornikowi DSP pozwala on wydajnie realizować najbardziej złożone zadania w zakresie ruchu, dotyczące pozycjonowania, przekładni elektronicznych, sterowania osiami oraz interpolacji, za pomocą prostych poleceń sterujących.
Skalowalność
Dostępne są procesory obsługujące 4 lub 16 osi. Nowy procesor MC04, który umożliwia sterowanie 4 osiami, oraz 4-osiową magistralą nadrzędną MECHATROLINK-II stanowi niezwykle wydajne rozwiązanie.
Zasilanie Kontroler ruchu Magistrala nadrzędna
Ethernet
MECHATROLINK II
Moduł podrzędny Profibus
Bezpośrednia łączność za pośrednictwem sieci Ethernet
Wbudowany port sieci Ethernet wbudowany do Trajexi zapewnia bezpośrednią, szybką łączność ze sterownikami PLC oraz interfejsami HMI, umożliwiając jednocześnie dostęp do napędów za pośrednictwem magistrali ruchu MECHATROLINK-II.
Port szeregowy
Port szeregowy zapewnia bezpośrednią łączność ze sterownikami PLC i interfejsami HMI firmy Omron oraz innymi urządzeniami przemysłowymi.
Lokalne moduły We/Wy
Wbudowane moduły We/Wy kontrolera umożliwiają pełną konfigurację i dokładne dostosowanie rozwiązania systemu Trajexia do budowy maszyn.
Moduł CANopen
Magistrala nadrzędna MECHATROLINK II
Magistrala nadrzędna MECHATROLINK-II pozwala w pełni sterować maksymalnie 16 serwonapędami, falownikami lub modułami We/Wy, zapewniając jednocześnie przejrzystość całego systemu.
Profibus-DP, DeviceNet i CANopen
Nie ma problemu w przypadku korzystania ze standardów Profibus-DP, DeviceNet lub CANopen.Te i inne interfejsy są oferowane na żądanie w ramach platformy Trajexia.
Moduł Flexible Axis
Moduł Flexible Axis udostępnia pełne sterowanie dwoma elementami wykonawczymi przy użyciu wyjścia analogowego lub impulsowego. Moduł obsługuje główne protokoły enkoderów wartości bezwzględnych, co pozwala na podłączenie zewnętrznego enkodera do systemu.
Napędy
Dostępnych jest wiele najlepszych w tej klasie serwonapędów
Rozmiar rzeczywisty
obrotowych i liniowych napędzanych bezpośrednio oraz typowych falowników, które zaspokajają wszystkie potrzeby w zakresie mocy, wydajności i niezawodności.
Zdalne moduły We/Wy
Układy We/Wy magistrali ruchu MECHATROLINK-II umożliwiają rozbudowę systemu przy jednoczesnym sterowaniu urządzeniami za pośrednictwem jednej magistrali ruchu.
»
Swoboda tworzenia
Intuicyjna, zaawansowana inżynieria
Intuicyjne i łatwe w obsłudze narzędzie programistyczne rozwiązania Trajexia jest oparte na zestawie instrukcji Motion Basic. Udostępnia ono specjalne polecenia m.in. do łączenia osi, pozycjonowania i obsługi przekładni. Możliwość wielozadaniowości daje pełną swobodę projektowania aplikacji.
Prostota projektu
Możliwość skalowania systemu w zakresie od 2 do 16 osi pozwala na opracowanie jednej aplikacji obsługującej kilka wersji maszyny.
Ochrona wiedzy
Zaawansowana metoda szyfrowania wdrożona w rozwiązaniu Trajexia gwarantuje pełną ochronę i poufność cennych zasobów wiedzy.
Zaawansowane narzędzia
Zaawansowane narzędzia do wyszukiwania błędów dostępne w rozwiązaniu Trajexia, jak m.in. funkcje śledzenia i oscyloskopu, zapewniają wydajne działanie i minimalizują przestoje.
Automatyczne rozpoznawanie urządzeń
Serwonapędy, falowniki i moduły We/Wy podłączone do magistrali ruchu MECHATROLINK-II są automatycznie identyfikowane i konfigurowane, co pozwala ustawić parametry systemu w ciągu kilku minut.
Pełny dostęp do urządzeń za pomocą jednego połączenia
Połączenie ethernetowe udostępnia parametry i funkcje napędów sterowanych magistralą ruchu MECHATROLINK-II.
Zdalny dostęp
Inteligentna architektura platformy Trajexia umożliwia bezpośrednie przesyłanie komunikatów za pośrednictwem sieci Ethernet i magistrali ruchu MECHATROLINK-II, oferując jednocześnie pełną przejrzystość aż do poziomu elementów wykonawczych. Zapewnia także zdalny dostęp do wszystkich podłączonych urządzeń.
Loading...
+ 14 hidden pages