Nokia 9110I User Manual [hu]

Gyors útmutató
Tartozékok
9357284
ISSUE 1 HU
Electronic user's guide released subject to
"Nokia User's Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998"
Copyright © Nokia Mobile Phones , 1995-2000. Minden jog fenntartva . A dokumentum vagy bármely rész e nem másolható, nem továbbítható , nem terjeszthetõ és nem tárolh ató a Nokia elõzetes írásbeli enged élye nélkül. A Nokia és a Nokia Connecting People a Nokia Corporation bejegyzett védjegye. Az említett egyéb termékek és cégek neve tulajdonosuk védjegye lehet. Nokia tune a Nokia Corporation védjegye. A Nokia folyamatosan fejleszti term ékeit. Emiatt fenntartja magának a jogot, hogy az e dokumentum ban ismertetett termékek jellemzõit elõzetes bejelentés nélkül m ódosítsa vagy továbbfejless ze. A Nokia semmilyen körülmények között nem felelõs adatok elveszéséért, anyagi veszteségért vagy bármely más véletlen, következmény vagy közvetett kárért, akárhogyan is történt. A jelen dokumentum tartalmát ebben a formában kell elfogadn i. Az érvényes jogszabályok ált al meghatározottakon kívül a Nokia semmiféle kifejezett vagy vélelmezett garanciát nem vállal a dokumentum pontosságával, megbízhatóságával vagy tartalmával kapcsolatban, beleértve de nem kizárólagosan az értékesíthetõségre vagy egy adott célra való alkalmasságra vonatkozó garanciát. A Nokia fenntartja a jogot, hogy bármikor elõzetes értesítés nélkül átdolgozza vagy visszavonja a jelen dokumentumot. A tartozékok választéka országonként eltérhet. Kérjük, tájékozódjon a legközelebbi Nokia kereskedõnél. Kérjük, a használt akkumulátort az elõírásokn ak megfelelõen kezelje.
Tartalom
Gyors útmutató 1
A készülék elsõ bekapcsolása 2 A kommunikátor 5 Csatlakoztatás a számítógéphez 6 Contacts (kapcsolatok) 7 Telephone (telefon) 8 Fax 9 Short messages (rövid üzenetek) 10 Internet 10 Notes (notesz) 13 Calendar (naptár) 13 System (rendszer) 14 Extras (kiegészítõ funkciók) 16 Súgó 17 A telefon 17
Tartozékok 19
Memóriakártya 19 Memóriakártya kiegészito alkalmazásokhoz 19 Fejhallgató 20 Asztali töltõállvány 20 Autós készlet 22 Hordtáska 24 Övcsipesz 25 Mobil töltõ 26 További tartozékok 26
Nokia Wireless Data Forum 27 Cl ub No kia Ca rel ine 27 Kezelés és karbantartás 29 Fontos biztonsági tudnivalók 30
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.

Gyors útmutató

BIZTONSÁGUNK ÉRDEKÉBEN Olvassuk el az alábbi egyszerû alapszabályokat. Be nem tartásuk veszélyekkel járhat, sõt törvénysértõ lehet. A kézikönyvben mindezekrõl bõvebb útmutatást is találhatunk.
AZ ÚTON ELSÕ A BIZTONSÁG A kommunikátort ne használjuk vezetés közben; elõbb álljunk meg a jármûvel.
INTERFERENCIA A rádiótelefonok interferencia-érzékenyek, ami idõnként a teljesítmény romlását okozhatja.
KÓRHÁZBAN KAPCSOLJUK KI Tartsuk be a vonatkozó elõírásokat és szabályokat. Orvosi berendezések közelében kapcsoljuk ki a telefont.
REPÜLÕGÉPEN KAPCSOLJUK KI A rádiótelefonok interferenciát okozhatnak. Repülõgépen tilos használni õket.
TANKOLÁSKOR KAPCSOLJUK KI Ne használjuk a telefont üzemanyagtöltõ állomásokon. Üzemanyagok vagy vegyszerek közelében ne telefonáljunk.
ROBBANTÁSI MÛVELETEK HELYSZÍNÉN KAPCSOLJUK KI
Ne használjuk a telefont olyan helyen, ahol robbantást készítenek elõ. Ügyeljünk a korlátozásokra, és tartsuk be az érvényes szabályokat és elõírásokat.
MEGFELELÕ HASZNÁLAT A telefont csak normál helyzetben (afülünkhöz tartva) használjuk. Feleslegesen ne érjünk az antennához.
SZAKSZERÛ SZERVIZ A készülék üzembe helyezését és javítását csak szakképzett szolgáltató végezheti.
TARTOZÉKOK ÉS AKKUMULÁTOROK Csak a gyártó által jóváhagyott tartozékokat és akkumulátorokat alkalmazzunk. Ne csatlakoztassunk inkompatibilis készülékeket.
MÁSIK ELÕFIZETÕ FELHÍVÁSA Zárjuk le a készülék fedelét, kapcsoljuk be, és ellenõrizzük, hogy mûködik-e. Üssük be a kívánt számot a körzetszámmal együtt, majd nyomjuk meg a gombot. A beszélgetés befejezése a , a hívások fogadása a gombbal lehetséges.
SEGÉLYKÉRÕ HÍVÁSOK Zárjuk le a készülék fedelét. Kapcsoljuk be a telefont, és ellenõrizzük, hogy mûködik-e. Tartsuk lenyomva a gombot néhány másodpercig, hogy a kijelzõ tartalma törlõdjön. Üssük be a segélyszolgálat számát, majd nyomjuk meg a gombot. Adjuk meg a tartózkodási helyünket. Ne szakítsuk meg a kapcsolatot, amíg fel nem szólítanak rá.
BIZTONSÁGI MÁSOLATOK KÉSZÍTÉSE Fontosabb adatainkról mindig készítsünk biztonsági másolatot.
MÁS KÉSZÜLÉKEK CSATLAKOZTATÁSA Más eszközökhöz való csatlakoztatás elõtt, a biztonsági elõírások megismerése érdekében, olvassuk el a másik készülék ismertetõjét is. Ne csatlakoztassunk inkompatibilis készülékeket.
INFRAVÖRÖS FÉNNYEL MÛKÖDÕ ESZKÖZÖK HASZNÁLATA Az infravörös fénysugarat ne irányítsuk mások szemébe. Ügyeljünk rá, hogy ne zavarjunk más infravörös eszközöket.
1
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
2

A készülék elsõ bekapcsolása

A Nokia 9110i kommunikátor csak akkor képes hívások és üzenetek továbbítására és fogadására, ha a telefon be van kapcsolva, érvényes SIM kártya van benne, és ha a telefonhálózat hatókörén belül tartózkodunk. Egyes hálózatokon a 112 nemzetközi segélykérõ szám SIM kártya nélkül is hívható. Bõvebb felvilágosítást a szolgáltatótól kaphatunk.
Megjegyzés: A miniatûr SIM kártyákat tartsuk kisgyermekek számára elérhetetlen helyen.
1 Zárjuk le a készülék fedelét, és ellenõrizzük, hogy a telefon ki van-e
kapcsolva. Ha be van kapcsolva, nyomjuk meg a gombot.
2 Vegyük ki az akkumulátort, ha a készülékben van: nyomjuk meg a tetején
lévõ nyelvet, majd emeljük ki.
1. ábra
3 Csúsztassuk a helyére a SIM kártyát. Ügyeljünk rá, hogy az arany
érintkezõk alul legyenek, a kártya vágott sarka pedig jobb felé álljon. Lásd a
2. ábrát.
2. ábra
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
4 A megfelelõen behelyezett SIM kártya vágott sarka továbbra is látható
marad. Lásd a 3. ábrát.
3. ábra
5 A SIM kártya behelyezése után tegyük vissza az akkumulátort. Ha az
akkumulátor nincs teljesen feltöltve, úgy a töltõt is csatlakoztassuk a kommunikátorhoz, s az üzembe helyezési eljárás folytatása elõtt kezdjük meg az akkumulátor feltöltését.
Megjegyzés: Ha a SIM kártya nincs pontosan a helyén, akkor az akkumulátort sem lehet behelyezni. Ne erõltessük, inkább ellenõrizzük, hogy a kártyát a leírtak szerint tettük-e a készülékbe. Ha a kártya helyzete nem megfelelõ, húzzuk ki a nyílásból, majd toljuk újra a helyére.
6 Nyissuk fel a kommunikátor fedelét. A készülék önellenõrzést végez, ami
alatt a kijelzõn üdvözlõ felirat látható.
7 Az ellenõrzés befejezése után az országok listája fog megjelenni (lásd a 4.
ábrát). Vigyük a sötétszürke jelölõsávot a nyílbillentyûkkel az országunk nevére. Nyomjuk meg a kijelzõ jobb szélén, az OK parancs mellett lévõ gombot. A készülék a választott ország fõvárosát állítja be tartózkodási helyként.
3
4. ábra
8 Írjuk be a mai dátumot nn.hh.éé formátumban (például: 22.03.00), majd
nyomjuk meg az OK gombot.
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
4
9 Írjuk be a pontos idõt 24 órás alakban, óó:pp formátumban (például:
17:25), majd nyomjuk meg az OK gombot.
10 Írjuk be a saját adatainkat az adatkártyára, majd nyomjuk meg az OK
gombot. Ezzel be is fejeztük a készülék elsõ üzembe helyezését. A mûvelet végén ne vegyük ki azonnal az akkumulátort, mivel az a
kommunikátor óráját tápláló belsõ telepet is tölti.
Az akkumulátor feltöltése
1 Csatlakoztassuk a töltõ vezetékét a kommunikátor aljához:
5. ábra
2 Csatlakoztassuk a töltõt egy megfelelõ feszültségû, váltakozó áramú fali
aljzathoz. A töltést az akkumulátor indikátoroszlopának mozgása jelzi.
Megjegyzés: Töltés alatt a kommunikátor továbbra is használható.
Az akkumulátor használata
Csak a kommunikátor gyártója által jóváhagyott akkumulátort használjunk, s azt csak a gyártó által jóváhagyott töltõkészülékkel töltsük újra. Ilyen töltõkkel és tartozékokkal az akkumulátor folyamatosan tölthetõ.
Az újratöltés az akkumulátor teljes kimerülése elõtt is megkezdhetõ. Ha a töltõt nem használjuk, húzzuk ki a fali aljzatból. Az akkumulátort ne hagyjuk egy hétnél tovább a töltõre kapcsolva, mert a túltöltés lerövidítheti az élettartamát. A teljesen feltöltött, de nem használt akkumulátor idõvel önmagától is elveszti töltését.
Az akkumulátor több százszor is feltölthetõ és kisüthetõ, de elõbb-utóbb elhasználódik. Amikor a használhatóság (azaz a beszélgetések és a készenléti állapot) idõtartama észrevehetõen rövidebb a megszokottnál, új akkumulátort kell vásárolnunk.
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
A szélsõséges hõmérsékleti viszonyok az akkumulátor feltölthetõségét is befolyásolhatják. A töltés megkezdése elõtt az akkumulátort hagyjuk lehûlni vagy felmelegedni.
Az akkumulátor használhatóságának idõtartama több tényezõtõl is függ, például attól, hogy a telefon és a kommunikátor-interfész is be van-e kapcsolva, mekkora a telefonhálózat térerõssége, milyen beállításokat használunk, be van-e kapcsolva a világítás, illetve mennyi idõ elteltével törlõdik a kijelzõ.
A feltöltött akkumulátort célszerû állandóan a kommunikátorban tartani, mivel ezzel az órát tápláló belsõ telep élettartamát is a lehetõ leghosszabbá tehetjük. Ha a belsõ telep kimerül, a feltöltése automatikusan megkezdõdik, amikor az akkumulátort legközelebb a készülékbe tesszük.
Az akkumulátor kivétele elõtt mindig zárjuk le a készülék fedelét. A kommunikátor ilyenkor automatikusan menti az adatokat.
Megjegyzés
Az akkumulátort csak a rendeltetésének megfelelõ célokra használjuk. Soha ne használjunk sérült vagy elhasználódott akkumulátort vagy töltõt. Ne zárjuk rövidre az akkumulátort. Véletlen rövidzárlatot okozhat például egy
fémtárgy (pénzérme, kapocs, vagy toll), ha az az akkumulátor + és - pólusait (az akkumulátor hátoldalán lévõ fémszalagokat) közvetlenül összeköti. Ez könnyen elõfordulhat, ha a tartalék akkumulátort zsebünkben, vagy tárcánkban tartjuk. A pólusok rövidre zárása az akkumulátort és az összeköttetést létrehozó tárgyat is tönkreteheti.
A túl meleg vagy túl hideg helyen történõ tárolás (például ha nyáron vagy télen lezárt gépkocsiban tartjuk), az akkumulátor teljesítõképességének gyengülését, illetve élettartamának megrövidülését okozhatja. Az akkumulátort próbáljuk mindig +15°C és +25°C (+59°F és +77°F) közötti hõmérsékleten tartani. Túl meleg, vagy túl hideg akkumulátorral a kommunikátor esetleg akkor sem mûködik, ha az akkumulátor egyébként teljesen fel van töltve. A lítium-ion akkumulátorok teljesítménye 0°C (+32°F) alatt jelentõsen lecsökkenhet.
Az akkumulátorokat soha ne dobjuk tûzbe!
Az elhasználódott akkumulátorokat vagy újra kell hasznosítani, vagy szakszerûen meg kell semmisíteni. Soha ne dobjuk õket a háztartási szemétbe.
5

A kommunikátor

A kommunikátor-interfész bekapcsolása
Az interfészt egyszerûen a fedél felnyitásával lehet bekapcsolni. A kijelzõn automatikusan megjelenik az utoljára használt alkalmazás.
A fedél bezárásakor a kommunikátor-interfész kikapcsol, és a készülék az összes adatot menti.
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
6
A kijelzõ tartalma
Az indikátorok (lásd a 6. ábrát) a kommunikátor pillanatnyi állapotát jelzik. Megmutatják például, hogy melyik az aktív alkalmazás, milyen szintû az akkumulátor feltöltöttsége, illetve mekkora az adott helyen a telefonhálózat térerõssége.
6. ábra
A kijelzõn látható parancsok mindig megfelelnek a négy parancsgombnak. Az útmutatóban a parancsokat kövér, az opciókat dõlt betûk jelzik.
Ha például azt olvassuk, hogy nyomjuk meg az Open (megnyitás) gombot, akkor a kijelzõn látható Open felirat melletti gombot kell használnunk.
Ha a kijelzõ alján a keresõmezõ is megjelenik, akkor a keresõ funkció aktív, azaz a program a mezõbe írt karakterek keresését is lehetõvé teszi.
A gördítõsávok azt jelzik, hogy a kijelzõn éppen látható lista további elemeket is tartalmaz. A kijelzõ tartalma a nyílbillentyûkkel lapozható.
Ha a jelölõsáv is látható, akkor a kijelzõre írt lista valamelyik elemét a program automatikusan kijelöli. A jelölõsáv a nyílbillentyûkkel mozgatható, azaz ilyenkor más elemeket is kijelölhetünk. A kívánt elem kiválasztása után nyomjuk meg az alkalmazandó parancsnak megfelelõ gombot, például az Open (megnyitás) vagy Delete (törlés) feliratút.
A Menü gomb újabb választási lehetõségek megjelenítésére használható. A Nagyítás gomb a kijelzõ tartalmának felnagyítására szolgál. A Világítás gombbal a kijelzõ megvilágítását lehet be- és kikapcsolni.

Csatlakoztatás a számítógéphez

A kommunikátor a PC Suite for Nokia 9110 Communicator program segítségével személyi számítógépekhez is csatlakoztatható. A program a kommunikátor csomagjában lévõ CD lemezen található. A PC Suite program lehetõvé teszi, hogy szinkronizáljuk a kommunikátorban és a PC-n tárolt kapcsolat-információkat, naptárbejegyzéseket és teendõlistákat, adatokat
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
cseréljünk vagy mentsünk, illetve, hogy a kommunikátoron különféle programokat telepítsünk. A kommunikátort csak csatlakoztatni kell, ezután már minden mûveletet a PC-n kell végrehajtani.
A PC Suite for Nokia 9110 Communicator program Windows 95/98, 2000 és Windows NT alatt futtatható.
A kommunikátort kétféleképpen: kábellel vagy infravörös porton keresztül is csatlakoztathatjuk a személyi számítógéphez.
Figyelem: Ügyeljünk a vírusokra. A kommunikátoron csak olyan programokat telepítsünk, amelyeket megfelelõ védelmet garantáló forrásból szereztünk be.
A PC Suite program használata infravörös porton keresztül
1 A kommunikátor infravörös portját irányítsuk a számítógép infravörös
portja felé.
2 Indítsuk el a PC Suite programot a számítógépen. 3 Indítsuk el az Infrared activation (infravörös kapcsolat) alkalmazást a
kommunikátoron és nyomjuk meg az Activate (aktivizálás) gombot. Lásd a ”System (rendszer)” c. pontot a 14. oldalon.
A PC Suite program használata kábelen keresztül
1 Csatlakoztassuk az RS-232 kábel 9 tûs végét a számítógép COM portjához,
a kábel másik végét pedig a kommunikátor aljához.
2 Indítsuk el a PC Suite programot a számítógépen.
A Nokia Communicator Server programhasználata
Windows 3.x operációs rendszer, illetve Apple Macintosh számítógép esetén a kapcsolatot a Nokia Communicator Server program segítségével lehet létrehozni. A program Windows verziója a kommunikátor csomagjában lévõ mágneslemezeken, az Apple Macintosh változat pedig a CD-n található.
A Nokia Communicator Server segítségével a kommunikátor PC-s kapcsolatot feltételezõ alkalmazásait is használhatjuk. Csatlakoztassuk a kommunikátort a számítógéphez, majd indítsuk el a kívánt alkalmazást.
7

Contacts (kapcsolatok)

A Contacts alkalmazás a kapcsolattartáshoz szükséges információk, azaz telefonszámok és címek nyilvántartására használható. Az alkalmazással kezelt bejegyzéseket kapcsolatkártyáknak nevezzük. A Contacts adataihoz valamennyi kommunikációs alkalmazással (Telephone, Fax, SMS és Mail) hozzáférhetünk.
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
8
Új kapcsolatkártya létrehozása
1 Indítsuk el a Contacts alkalmazást a kommunikátor billentyûzetén lévõ
Contacts nyomógombbal. 2 Nyomjuk meg a New (új) gombot, majd írjuk be az üres kártyára a kívánt
adatokat.

Telephone (telefon)

A Telephone alkalmazás telefonhívások kezdeményezésére és fogadására, illetve a telefon beállításainak módosítására használható. Az alkalmazást a billentyûzet Tel. gombjával lehet elindítani.
Hívás kezdeményezése
A kommunikátor interfészén keresztül a telefonszámok kétféleképpen is felhívhatók:
1 Vigyük a jelölõsávot a kívánt bejegyzésre a kapcsolatok listájában, majd
nyomjuk meg a Call (hívás) gombot. Ha a névhez csak egy szám tartozik, a
készülék azonnal tárcsázni kezd.
Ha a névhez több szám is tartozik, akkor megjelenik a számok listája.
Válasszuk ki a kívánt számot, és nyomjuk meg a Call (hívás) gombot. Vagy: 2 Írjuk be a számot a keresõmezõbe, majd nyomjuk meg a Call (hívás)
gombot.
Hívások fogadása
A hívásokat a telefonnal és a kommunikátor-interfésszel is fogadhatjuk. A külsõ hívásokat a kommunikátor kijelzõjén megjelenõ figyelmeztetõ üzenet jelzi. A hívást az Answer (fogad) gombbal fogadhatjuk, az End call (vége) gombbal pedig visszautasíthatjuk.
Flight profile (repülõgép-üzemmód)
A repülõgép-üzemmód aktivizálása esetén a készülék megakadályozza, hogy repülõgépen véletlenül bekapcsoljuk a telefont.
A repülõgép-üzemmód bekapcsolása
1 A Telephone (telefon) alkalmazás nyitó képernyõjén válasszuk ki a Settings
(beállítások) gombot. 2 Válasszuk ki a Profiles (üzemmódok) sort, majd nyomjuk meg a Change
(módosítás) gombot.
3 Válasszuk ki a Profile in use (aktív üzemmód) opciót, nyomjuk meg a
Change gombot, majd jelöljük ki a Flight opciót. 4 Nyomjuk meg az OK gombot.
Ha a repülõgép-üzemmód aktív, akkor elolvashatjuk a korábban letöltött postánkat, leveleket, feljegyzéseket, rövid üzeneteket és faxokat írhatunk, s a naptár bejegyzéseit is módosíthatjuk. A repülõgépbõl való kiszállás után a
©2000 Nokia Mobile Phones. All rights reserved.
Loading...
+ 26 hidden pages