Nikon D5 Network Guide [et]

Et
Võrgujuhend
• Enne kaamera kasutamist lugege põhjalikult käesolevat juhendit.
• Pärast käesoleva juhendi lugemist hoidke see käepärast edaspidiseks kasutamiseks.
Mida võrgud võivad teie
FTP upload (FTP üleslaadimine)
(045)
Image transfer (Pildiedastus)
(0 14)
ftp-server
Arvuti
Camera control (Kaamera
juhtimine) (0 18)
HTTP-server
(0 21)
Camera Control Pro 2
Nutiseade
Arvuti
heaks teha
Käesolevas juhendis kirjeldatakse võrguga ühendamist, kaugjuurdepääsu kaamerale ning piltide läbi Ethernet-ühenduste arvutitesse ja ftp-serveritesse üleslaadimist. Pärast ühenduse loomist on võimalikud järgmised toimingud.
Laadida üles olemasolevaid fotosid ja videoid
1
Teha või sirvida fotosid kaugjuhtimisega
2
ii
Juhtida mitut kaamerat
Synchronized release
(Sünkroniseeritud vabastus)
(049)
3
(nõuab valikulist WT-6 või WT-5 juhtmevaba saatjat)
A Nõuanne
Vt lk 5 kaamera konfigureerimise kohta ühenduseks host-arvutiga, lk 39 kaamera konfigureerimise kohta ühenduseks ftp-serveriga.
iii
Kaubamärgi teave
IOS on Cisco Systems, Inc. kaubamärk või registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja/või teistes riikides ning seda kasutatakse litsentsi alusel. Microsoft on Microsoft Corporationi kas registreeritud kaubamärk või kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja/või teistes riikides. Mac, OS X, iPhone ja iPad on Apple Inc. registreeritud kaubamärgid Ameerika Ühendriikides ja/või teistes riikides. XQD on Sony Corporationi kaubamärk. CompactFlash on SanDisk Corporationi kaubamärk. Kõik muud käesolevas juhendis või teistes teie Nikoni tootega kaasas olevates dokumentides mainitud kaubanimed on nende vastavate hoidjate kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
Mälukaardid
Antud kaamera on saadaval XQD- ja CompactFlash-ühilduva mudelina. Käesolevas juhendis toodud juhistes on eeldatud XQD mälukaardi kasutamist, kuid toimingud mõlema mudeli korral on samad.
Apple Public Source License (Apple'i avaliku lähtekoodi litsents)
See toode sisaldab Apple mDNS lähtekoodi, mis allub Apple Public Source License (Apple'i avaliku lähtekoodi litsentsi) tingimustele veebiaadressil http://developer.apple.com/opensource/.
See fail sisaldab lähtekoodi ja/või lähtekoodi modifikatsioone, nii nagu on defineeritud ja mis alluvad Apple Public Source License (Apple'i avaliku lähtekoodi litsentsi) versioonile 2.0 (‚Litsents’). Te võite seda faili kasutada ainult vastavalt Litsentsile. Palun hankige Litsentsi koopia aadressilt http://www.opensource.apple.com/license/apsl/ ja lugege seda enne selle faili kasutamist.
Selle Litsentsi all jagatavat lähtekoodi ja tarkvara jagatakse ‚AS IS’ (‚nagu on’) alusel, ILMA IGASUGUSE, OTSESE VÕI KAUDSE, GARANTIITA NING APPLE KEELDUB KÄESOLEVAGA KÕIKIDEST SELLISTEST GARANTIIDEST, KAASA ARVATUD JA PIIRAMATULT MIS TAHES GARANTIID TURUSTATAVUSE, SOBIVUSE KONKREETSEKS EESMÄRGIKS, RAHULIKU KASUTUSE VÕI ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES. Palun vaadake Litsentsi selles sätestatud keelt reguleerivate eriõiguste ja -piirangute kohta.
iv

Teatised

• Kaasasoleva kasutusjuhendi mitte ühtegi osa ei tohi reprodutseerida, edastada, ümber kirjutada, salvestada taasesitussüsteemis ega tõlkida ühtegi keelde üheski vormis, ühelgi viisil ilma Nikoni eelneva kirjaliku loata.
• Nikon jätab endale õiguse muuta käesolevas juhendis kirjeldatud riistvara ja tarkvara välisilmet ja tehnilisi andmeid igal ajal ja ilma ette teatamata.
• Nikonit ei saa süüdistada kahjus, mis tuleneb antud toote kasutamisel.
• Kuigi on püütud teha kõik käesolevas kasutusjuhendis toodub teabe täpsuse ja täielikkuse tagamiseks, oleme tänulikud, kui teatate oma kohalikule Nikoni esindajale (aadress on näidatud eraldi) kõikidest selles leitud vigadest või väljajätmistest.
Kopeerimise ja paljundamise keelu teatis
Pidage silmas, et skanneri, digitaalkaamera või muu seadme abil digitaalselt kopeeritud või reprodutseeritud materjali omamine võib samuti osutuda seaduse järgi karistatavaks.
• Kirjed, mille kopeerimine või paljundamine on seaduse järgi keelatud
Ärge kopeerige ega reprodutseerige paberraha, münte, väärtpabereid, riigi või omavalitsuse võlakirju, isegi kui koopiad või reproduktsioonid on varustatud märgisega „Näidis”. Välisriigis käibel oleva paberraha, müntide või väärtpaberite kopeerimine või reprodutseerimine on keelatud. Keelatud on valitsuse poolt välja antud kasutamata postmarkide või postkaartide kopeerimine või reprodutseerimine ilma riigiasutuse eelneva loata. Keelatud on valitsuse poolt välja antud markide ja seaduses ettenähtud sertifitseeritud dokumentide kopeerimine ja reprodutseerimine.
v
• Teatud koopiate ning reproduktsioonide hoiatus
Valitsus on välja andnud hoiatuse erafirmade poolt väljastatud väärtpaberite (aktsiad, arved, tšekid, kingisertifikaadid jne), kuukaartide või kupongide kopeerimise või reprodutseerimise kohta v.a minimaalselt vajalik hulk koopiaid ettevõtte tööalaseks kasutuseks. Samuti ei tohi kopeerida või reprodutseerida valitsuse poolt väljastatud passe, ametiasutuste ja eraühenduste väljastatud lubasid, ID-kaarte ning pileteid nagu näiteks pääsmed ja lõunatalongid.
• Järgige autoriõiguse teatiseid
Autoriõiguse seaduse järgi on keelatud autorõigusega kaitstud teostest antud kaameraga tehtud fotode või salvestuste kasutamine ilma autoriõiguse hoidja loata. Erandid kehtivad isiklikule kasutusele, kuid pidage silmas, et näituste või etenduste fotode või salvestuste jaoks võib ka isiklik kasutus olla piiratud.
Algteadmised
See juhend eeldab baasteadmisi ftp-serverite, kohtvõrkude (LAN) ja juhtmevabade võrkude kohta. Lisateabe saamiseks seadmete installeerimise, konfigureerimise ja kasutamise kohta võrgus võtke hendust tootjaga või võrgu administraatoriga. Teavet arvutite konfigureerimiseks juhtmevabasse võrku ühendamiseks saab leida online abist Wireless Transmitter Utility (Juhtmevaba saatja utiliit) kohta.
Elukestev õpe
Osana Nikoni „Elukestva õppe” programmi raames pakutavast tooteabist ja ­koolitusest on pidevalt uuendatav informatsioon saadaval järgmistel veebisaitidel:
Kasutajatele USAs: http://www.nikonusa.com/
Kasutajatele Euroopas ja Aafrikas: http://www.europe-nikon.com/support/
Kasutajatele Aasias, Okeaanias ja Lähis-Idas: http://www.nikon-asia.com/ Külastage neid lehekülgi, et pidada sammu uusimate näpunäidete, tooteinformatsiooni, vastustega korduma kippuvatele küsimustele ning üldise infoga digitaalfotograafia kohta. Lisainfo võib olla saadaval Nikoni esindajalt teie piirkonnas. Külastage järgmist veebilehte kontaktinformatsiooni saamiseks:
http://imaging.nikon.com/.
vi
Illustratsioonid
Käesolevas juhendis toodud tarkvara ja operatsioonisüsteemide dialoogide, teadete ja kuvade välisilme ja sisu võivad muutuda olenevalt kasutatavast operatsioonisüsteemist. Arvutite põhitoimingute kohta vt arvuti või operatsioonisüsteemiga kaasas olevast dokumentatsioonist.
vii

Sisukord

Mida võrgud võivad teie heaks teha............................................................. ii
Teatised ................................................................................................................... v
Sissejuhatus 1
Võrgusuvandid .....................................................................................................2
Wireless Transmitter Utility ..............................................................................4
Edastamine, juhtimine ja HTTP 5
Ethernet-ühendused ..........................................................................................5
Samm 1: Etherneti kaabli ühendamine.................................................... 6
Samm 2: Etherneti võimaldamine ............................................................. 8
Samm 3: Ühenduse viisard........................................................................... 8
Samm 4: Sidumine.........................................................................................12
Juhtmevaba LANiga ühendamise kohta valikulise juhtmevaba saatja WT-6 või WT-5 abil vt vastava seadmega kaasas olevast juhendist.
Pildiedastus..........................................................................................................14
Kaamera juhtimine............................................................................................18
HTTP-server..........................................................................................................21
Arvuti ja Androidi veebilehitsejad...........................................................27
iPhone’i veebilehitsejad ..............................................................................34
viii
FTP 39
Etherneti ühendused ....................................................................................... 39
Samm 1: Etherneti kaabli ühendamine .................................................40
Samm 2: Etherneti võimaldamine...........................................................41
Samm 3: Ühenduse viisard.........................................................................41
Juhtmevaba LANiga ühendamise kohta valikulise juhtmevaba saatja WT-6 või WT-5 abil vt vastava seadmega kaasas olevast juhendist.
FTP üleslaadimine ............................................................................................. 45
Sünkroniseeritud vabastus 49
Juhtmevaba LANi valimine sünkroniseeritud vabastuseks............ 50
Sünkroniseeritud vabastuse suvandid...................................................50
Pildistamine .....................................................................................................52
Menüüjuht 55
Lisad 65
Profiilide loomine arvutis ...............................................................................65
FTP-serveri loomine.......................................................................................... 67
Profiili käsitsi loomine...................................................................................... 75
Rikkeotsing .......................................................................................................... 77
Indeks ....................................................................................................................78
ix
x

Sissejuhatus

D
See ikoon tähistab ettevaatusabinõusid, teavet, millega tuleb tutvuda enne kasutamist, et vältida toote kahjustumist.
A
See ikoon tähistab märkusi, teavet, millega tuleb tutvuda enne toote kasutamist.
0
See ikoon tähistab viiteid käesoleva juhendi teistele lehekülgedele.
Käesolev juhend kirjeldab kaamera kasutamist (peamiselt Etherneti) võrgukeskkonnas, k.a kaamera ühendamist ja sellega võrgus töötamist. Lugege kindlasti põhjalikult käesolevat juhendit koos kaamera juhendiga ning hoidke need käepärast kõikide antud toote kasutajate jaoks. Valikuliste juhtmevabade saatjate WT-6 ja WT-5 kasutamise kohta vt vastavate seadmete juhenditest.
Sümbolid ja kokkuleppemärgid
Kogu käesolevas juhendis kasutatakse alljärgnevaid sümboleid ja tähistusi.
Kui teisiti ei ole märgitud, eeldatakse kaamera vaikesätete kasutamist.
1

Võrgusuvandid

Kaamerat on võimalik ühendada Etherneti või juhtmevabade võrkudega sisseehitatud Ethernet-pordi või valikulise WT-6 või WT-5 juhtmevaba saatja abil (arvestage, et Ethernet-ühenduseks on vajalik – eraldi müüdav – Ethernet-kaabel). Valige järgmiste ühendusrežiimide hulgast:
FTP upload
(FTP üleslaadimine)
(045)
Image transfer (Pildiedastus)
(014)
Camera control
(Kaamera juhtimine)
(018)
HTTP-server
(021)
Synchronized release
(Sünkroniseeritud vabastus)
(ainult juhtmevaba; 049)
Olemasolevate fotode ja videote üleslaadimine arvutisse või ftp-serverisse või uute fotode üleslaadimine nende tegemisel.
Kaamera juhtimine valikulise Camera Control Pro 2 tarkvara abil ning uute fotode ja videote otse arvutisse salvestamine.
Piltide vaatamine ja tegemine kaugjuhtimisega brauseriga varustatud arvuti või nutiseadme abil.
Mitme kaugkaamera katiku vabastuse sünkroniseerimine peakaameraga.
A Ethernet-ühendus
Ethernet-ühendused ei nõua juhtmevaba LANi sätete reguleerimist.
A FTP-serverid
Servereid saab konfigureerida standardsete ftp-teenuste, nagu IIS (Internet Information Services – Interneti infoteenused) abil, mis on saadaval koos toetatavate operatsioonisüsteemidega. Interneti ftp-ühendusi ja ühendusi kolmanda poole tarkvara kasutavate ftp-serveritega ei toetata.
A HTTP-serveri režiim
Internetiühendusi http-serveri režiimis ei toetata.
2
A Ruuterid
Ühendust arvutitega teistes võrkudes ruuteri kaudu ei toetata.
A Tulemüüri sätted
TCP-porte 21 ja 32768 kuni 61000 kasutatakse ftp jaoks, porte 22 ja 32768 kuni 61000 sftp jaoks ning TCP-porti 15740 ja UDP-porti 5353 arvutiühendusteks. Failiedastus võib olla blokeeritud, kui serveri tulemüür ei ole konfigureeritud lubamaks juurdepääsu nendele portidele.
3

Wireless Transmitter Utility

Utiliiti Wireless Transmitter Utility kasutatakse sidumiseks pildiedastuse ja kaamera juhtimise režiimides (013) ja see võib samuti abistada võrguprofiilide loomisel. Utiliidi saab installida pärast selle allalaadimist järgmiselt veebisaidilt:
http://downloadcenter.nikonimglib.com/
Kasutage kindlasti Wireless Transmitter Utility ja kaamera püsivara viimaseid versioone.
4

Edastamine, juhtimine ja HTTP

Ethernet-ühendused

Järgige alltoodud samme arvutiga ühendamiseks pildiedastuse, kaamera juhtimise ja http-serveri režiimides.
Image transfer
(Pildiedastus)
Installeerige Wireless Transmitter Utility (04)
Camera control
(Kaamera juhtimine)
HTTP-server
Samm 1: Ühendage Etherneti kaabel (06)
Samm 2: Valige Ethernet (08)
Samm 3: Käitage ühenduse viisard (08)
Samm 4: Ühendage kaamera ja arvuti (0 12)
Edastage pilte
(014)
Juhtige kaamerat
(018)
Juurdepääs
kaamerale (0 21)
WT-6 või WT-5 kasutamise kohta juhtmevabade võrkudega ühendamiseks vt vastava seadmega kaasas olevast juhendist.
D Toiteallika valik
Kaamera ootamatu toitekatkestuse vältimiseks häälestuse või andmeedastuse käigus kasutage täislaetud akut või valikulist vahelduvvooluadapterit. Täpsemalt vt kaamera juhendist.
5

Samm 1: Etherneti kaabli ühendamine

Pärast arvuti käivitamist ja sisse logimist seadke kaamera valmis, nii nagu allpool kirjeldatud. Ärge lülitage kaamerat andmete arvutisse edastamise ajal välja ega lahutage Etherneti kaablit.
1 Sisestage mälukaart.
Lülitage kaamera välja ja sisestage mälukaart. Kaamera juhtimise režiimis võib selle sammu vahele jätta (018).
2 Ühendage Etherneti kaabel.
Ühendage Etherneti kaabel, nii nagu on näidatud allpool. Ärge kasutage jõudu ega sisestage pistikuid nurga all.
6
3 Lülitage kaamera sisse.
Toitelüliti
Võrguühenduse
näidik
Võrguühenduse näidik Olek
(väljas)
Võrgu funktsioonid on blokeeritud (055) või Etherneti kaabel pole ühendatud.
K
(roheline)
Ootab ühendust.
H
(vilgub roheliselt)
Ühendatud.
H
(vilgub merevaikkollaselt)
Viga.
Pöörake toitelülitit kaamera sisselülitamiseks.
A Ühenduse olek
Ühenduse olekut näitab võrguühenduse näidik.
A Pildiotsija kuva
Ühenduse olekut näidatakse ka kaamera pildiotsijas. T kuvatakse, kui kaamera on ühendatud Etherneti kaudu, U, kui see on ühendatud juhtmevabasse võrku, vilkumine näitab veaseisundit.
7

Samm 2: Etherneti võimaldamine

Valige Ethernet kaameraga kasutatavaks võrguseadmeks.
1 Valige Choose hardware (Riistvara
valik).
Valige häälestusmenüüs Network (Võrk), tõstke esile Choose hardware (Riistvara
valik) ja vajutage 2. Menüü pakub valikuid Wired LAN (Juhtmega LAN) ja Wireless LAN (Juhtmevaba LAN).
2 Valige Wired LAN (Juhtmega LAN).
Tõstke esile Wired LAN (Juhtmega LAN) ja vajutage J esiletõstetud suvandi valimiseks ja võrgumenüüsse naasmiseks.

Samm 3: Ühenduse viisard

Järgige ekraanijuhiseid võrguprofiili loomiseks.
1 Kuvage võrguprofiilid.
Tõstke võrgumenüüs esile Network settings (Võrgusätted) ja vajutage 2 profiilide loetelu
ja teiste võrgusätete kuvamiseks.
2 Valige Create profile (Loo profiil).
Tõstke esile Create profile (Loo profiil) ja vajutage 2. Pidage silmas, et kui loetelu juba sisaldab üheksat profiili, tuleb üks neist enne jätkamist nupu O (Q) abil kustutada (057).
8
3 Käivitage ühenduse viisard.
Profiili nimi
Tõstke esile Connection wizard (Ühenduse viisard) ja vajutage 2 ühenduse viisardi
käivitamiseks.
4 Valige ühenduse tüüp (0 2).
Tõstke esile Image transfer (Pildiedastus), Camera control (Kaamera juhtimine) või HTTP server ja vajutage J.
5 Nimetage uus võrguprofiil.
Kuvatakse vaikeprofiili nimi; nime muutmiseks, nii nagu on kirjeldatud punktis „Tekstisisestus” (0 10), vajutage mitmikvalija keskele. Profiili nimi ilmub loetelus Network (Võrk) > Network settings (Võrgusätted) kaamera häälestusmenüüs. Sisestamise lõpetamisel vajutage J järgmisele sammule siirdumiseks.
9
A Tekstisisestus
Nimeala
Klaviatuuriala
Klaviatuuri valik
Tekstisisestuse vajadusel kuvatakse järgmine dialoog.
Kursori kohale uue tähe sisestamiseks puudutage tähti puuteekraani klaviatuuril (puudutage klaviatuuri valikunuppu ümberlülitamiseks suur- ja väiketähe ning sümbolite klaviatuuri vahel). Samuti võib kasutada mitmikvalijat soovitud sümboli klaviatuurialal esiletõstmiseks ja vajutada siis mitmikvalija keskele (pidage silmas, et kui väli on juba täis, kustutatakse selle viimane sümbol). Kursori all oleva sümboli kustutamiseks vajutage O (Q) nuppu. Kursori uuele kohale viimiseks puudutage kuva või hoidke all W (M) nuppu ja vajutage 4 või 2.
Sisestamise lõpetamiseks ja eelmisesse menüüsse naasmiseks vajutage J. Eelmisesse menüüsse väljumiseks teksti sisestamist lõpetamata vajutage G.
10
6 Hankige või valige IP-aadress.
Tõstke esile üks järgnevatest suvanditest ja vajutage J.
Obtain automatically (Hankida automaatselt):
Valige see suvand, kui võrk on konfigureeritud automaatseks IP-aadressi hankimiseks.
Enter manually (Sisestada käsitsi): Nõudmisel sisestage IP-aadress ja
alamvõrgu mask, vajutades 4 ja 2 segmentide esiletõstmiseks ning 1 ja 3 muutmiseks. Sisestamise lõpetamisel vajutage J jätkamiseks.
7 Valige järgmine samm.
Kuvatakse antud IP-aadress; vajutage J. Teie järgmine samm oleneb sammus 4, lk 9 valitud ühenduse tüübist:
Image transfer (Pildiedastus) või Camera control (Kaamera juhtimine) valikul ühendage kaamera
arvutiga, nii nagu on kirjeldatud lk 12.
Kui te valisite HTTP-serveri, jätkake sammuga 8.
A Ruuterid
Ühendust arvutitega teistes võrkudes ruuteri kaudu ei toetata.
11
8 Väljuge viisardist.
Tõstke esile üks järgnevatest suvanditest ja vajutage J.
Connect and exit wizard (Ühenda ja välju viisardist):
Salvestada uus võrguprofiil ja ühendada serveriga.
Exit wizard (Välju viisardist): Salvestada uus võrguprofiil ja väljuda.
Jätkake punktist „HTTP-server” (021).

Samm 4: Sidumine

Image transfer (Pildiedastus) või Camera control (Kaamera juhtimine)
valikul ühenduse viisardi sammus 4 (09) ühendage kaamera arvutiga, nii nagu allpool kirjeldatud. Sidumine lubab arvutil ühenduda kaameraga.
1 Ühendage kaamera arvutiga USB
kaudu.
Nõudmisel ühendage kaamera arvutiga, kasutades kaameraga kaasas olevat USB­kaablit.
12
2 Käivitage Wireless Transmitter Utility.
Nõudmisel käivitage arvutisse installeeritud Wireless Transmitter Utility koopia. Sidumine algab automaatselt.
3 Ühendage kaamera lahti.
Sidumise lõpetamisel kuvatakse paremal näidatud teade. Ühendage USB-kaabel lahti.
4 Väljuge viisardist.
Tõstke esile üks järgnevatest suvanditest ja vajutage J.
Connect and exit wizard (Ühenda ja välju viisardist):
Salvestada uus võrguprofiil ja ühendada serveriga.
Exit wizard (Välju viisardist): Salvestada uus võrguprofiil ja väljuda.
Jätkake punktist „Pildiedastus” (0 14) või „Kaamera juhtimine” (0 18).
13

Pildiedastus

Pildiedastust kasutatakse fotode ja videote üleslaadimiseks arvutisse kaamera mälukaardilt. Järgnev selgitus eeldab, et kasutatakse olemasolevaid pilte.
1 Kuvage võrguprofiilid.
Valige häälestusmenüüs Network (Võrk) > Network settings (Võrgusätted) profiilide
loetelu kuvamiseks. Pildiedastuse profiilid on tähistatud ikooniga K. Tõstke esile profiil ja vajutage J esiletõstetud profiili valimiseks ning võrgumenüüsse naasmiseks.
2 Valige Network connection
(Võrguühendus).
Tõstke esile Network connection (Võrguühendus) ja vajutage 2.
3 Valige Enable (Võimalda).
Tõstke esile Enable (Võimalda) ja vajutage
J võrku ühendamiseks ja võrgumenüüsse naasmiseks.
14
Ühenduse loomisel kuvatakse profiili nimi roheliselt.
4 Vaadake pilte.
Piltide vaatamiseks vajutage K nuppu. Kuvage esimene saadetav pilt üksikpildi taasesituses või tõstke see esile pisipiltide loetelus.
5 Laadige üles pilte.
Vajutage J ja mitmikvalija keskele. Pildile ilmub valge edastamise ikoon ja üleslaadimine algab koheselt. Edastamise ikoon muutub üleslaadimise ajal roheliseks ning selle lõpetamisel siniseks. Täiendavad pildid laetakse üles nende valimise järjekorras.
Juba ükskord üles laetud pildi üleslaadimiseks vajutage J ja üks kord mitmikvalija keskele sinise edastamise ikooni eemaldamiseks, edasi vajutage J ja mitmikvalija keskele uuesti, et märkida pilt valge edastamise ikooniga.
Uute fotode üleslaadimine nende tegemisel
Uute fotode üleslaadimiseks nende tegemisel valige On (Sees) häälestusmenüü suvandis
Network (Võrk) > Options (Suvandid) > Auto send (Automaatne saatmine) (061).
A Üleslaadimise märgistus
Jooksvalt täiskaadris kuvatud või pisipildi taasesituses esile tõstetud pildi edastamiseks märkimiseks vajutage i nuppu, tõstke esile Select/deselect for transfer (Valida/tühistada valik edastamiseks) i-nupu menüüs ja vajutage 2.
15
Edastamise katkestamine/Edastamise märgistuse eemaldamine
Valge või rohelise edastamise ikooniga märgitud piltide edastamise katkestamiseks valige need pildid taasesituse ajal ja vajutage J ning mitmikvalija keskele. Edastamise ikoon eemaldatakse. Mistahes järgmine tegevus katkestab samuti edastamise:
• Kaamera väljalülitamine (edastamise märgistus salvestatakse ja edastamine jätkub kaamera järgmisel sisselülitamisel)
Yes (Jah) valik punktis Network (Võrk) > Options (Suvandid) > Deselect all? (Tühistada kogu valik?) (0 62; see valik eemaldab samuti kõikidelt piltidelt edastamise märgistuse)
A Tulemüüri sätted
Host-arvuti ühendusteks kasutatakse TCP-porti 15740 ja UDP-porti 5353. Arvuti tulemüürid tuleb konfigureerida lubamaks juurdepääsu nendele portidele, vastasel juhul võib arvuti juurdepääs kaamerale osutuda võimatuks.
A Intervalltaimeriga pildistamine
Intervalltaimeriga pildistamisel katkestatakse üleslaadimine ooterežiimi taimeri aegumisel. Valige enne intervalltaimeri käivitamist pikem ooteaeg.
A Häälteated
Häälteateid ei saa üles laadida eraldi, vaid need lisatakse vastavate piltide edastamisel.
A Üleslaadimise ajal
Ärge eemaldage üleslaadimise ajal mälukaarti ega lahutage Etherneti kaablit.
A Signaali kaotus
Signaali kadumisel võib juhtmevaba edastus katkeda. Edastamise jätkamiseks lülitage kaamera välja ja seejärel uuesti sisse.
A Sihtkaustad
Vaikimisi laetakse pildid üles järgmistesse kaustadesse:
Windows: \Users\(kasutaja nimi)\Pictures\Wireless Transmitter Utility
Mac: /Users/(kasutaja nimi)/Pictures/Wireless Transmitter Utility Sihtkohta saab valida Wireless Transmitter Utility abil.
16
Edastamise olek
Signaali tugevus: Juhtmevaba signaali tugevus. Ethernetiühendusi näitab d.
Oleku ala: Ühenduse olek host-arvutiga. Loodud ühenduse korral kuvatakse profiili nimi roheliselt. Failide edastamise ajal kuvatakse „Now sending” (saadan), millele eelneb saadetava faili nimi. Siia kuvatakse ka edastamise ajal tekkivad vead (077).
e, f: Järelejäänud piltide arv ja nende saatmiseks vajalik arvestuslik aeg.
Taasesituse ajal näidatakse üleslaadimiseks valitud piltide olekut järgnevalt:
a: „Saata”
Üleslaadimiseks valitud pildid on märgitud valge edastamise ikooniga.
b: „Saatmine”
Üleslaadimise ajal kuvatakse roheline edastamise ikoon.
c: „Saadetud”
Edukalt üleslaetud pildid märgitakse sinise edastamise ikooniga.
A Võrgu olek
Võrgu olekut saab vaadata võrgumenüü ülemisel tasemel.
17

Kaamera juhtimine

Valige see suvand kaamera juhtimiseks arvutist Camera Control Pro 2 tarkvara (saadaval eraldi) vahendusel ning fotode salvestamiseks kaamera mälukaardi asemel otse arvuti kõvakettale (videod salvestatakse endiselt kaamera mälukaardile; sisestage mälukaart enne videote tegemist). Pidage silmas, et kaamera juhtimise režiimis kaamera korral kaamera ooterežiimi taimer ei aegu.
1 Kuvage võrguprofiilid.
Valige häälestusmenüüs Network (Võrk) > Network settings (Võrgusätted) profiilide
loetelu kuvamiseks. Kaamera juhtimise profiilid on tähistatud ikooniga L. Tõstke esile profiil ja vajutage J esiletõstetud profiili valimiseks ning võrgumenüüsse naasmiseks.
2 Valige Network connection
(Võrguühendus).
Tõstke esile Network connection (Võrguühendus) ja vajutage 2.
18
Loading...
+ 64 hidden pages