Nikon D4 Supplementary manual for firmware updates [no]

No
D4 fi rmwareoppdateringen
Menyen med egendefi nerte innstillinger
❚❚❚❚ Egendefi nert innstilling f17: Tildel ekstern Fn-knapp
Låse fokus med
B
-knappen
D4 fi rmwareoppdateringen
Vennligst merk deg følgende endringer i Bruksanvisningen i forbindelse med introduksjonen av nyeste fi rmware for kameraet (versjon A 1.10/B 1.10).
Menyen med egendefi nerte innstillinger
Egendefi nert innstilling f17: Tildel ekstern Fn-knapp
Velg hvilken funksjon Fn-knappene på trådløse  ernkontroller WR-1 og WR-T10 (ekstrautstyr) skal ha.
Alternativ Beskrivelse
Forhåndsvisning Trykk på knappen for å forhåndsvise dybdeskarpheten.
q
FV-lås Trykk på knappen for å låse blitsens blinkstyrke (kun støttede blitser). Trykk igjen for å koble
r
AE/AF-lås Fokus og eksponering forblir låst så lenge knappen holdes nede.
B
Bare AE-lås Eksponeringen forblir låst så lenge knappen holdes nede.
C
AE-lås (Nullst. v/utløst
D
lukker)
Bare AF-lås Fokus er låst så lenge knappen holdes nedtrykket.
F
AF-ON Autofokus starter når du trykker på knappen.
A
Blits av Blitsen avfyres ikke så lenge knappen holdes nedtrykket.
s
Live view Trykk på knappen for å starte og avslutte live view.
a
Ingen Knappen har ingen virkning.
ut FV-låsen.
Eksponeringen låses når du trykker på knappen, og forblir låst til du trykker på knappen igjen, utløseren slippes eller til tidsbryteren for beredskapsstilling går ut.
A Trådløse  ernkontroller
Kameraets lukker kan utløses  ernstyrt ved bruk av de trådløse  ernkontrollene WR-R10, WR-T10 eller WR-1 (ekstrautstyr) (WR-R10 krever en adapter WR-A10; for mer informasjon, se bruksanvisningen som fulgte med  ernkontrollen). Hvis Ta opp fi lm er valgt i egendefi nert innstilling g4 (Tildel utløseren), kan utløseren på den trådløse  ernkontrollen brukes til å starte fi lm live view og til å ta opp fi lmer: trykk den halvveis ned for å starte fi lm live view og helt ned for å starte eller avslutte fi lmopptak.
Låse fokus med
Under fotografering med søkeren kan fokus låses ved bruk av en av B-knappene i stedet for utløseren. Hvis Kun AF-ON er valgt i egendefi nert innstilling a4 (AF-aktivering), fokuserer kameraet ikke når utløseren trykkes halvveis ned; kameraet vil i stedet fokusere når du trykker på en B-knapp. På dette tidspunktet låses fokus og forblir låst til du trykker på en av B-knappene igjen. Fokusindikatoren vil ikke vises i søkeren. Oppdateringen endrer B-knappenes funksjon som følger:
Før oppdateringen: Lukkeren kunne utløses når som helst, uavhengig av alternativene valgt i egendefi nert
innstilling a1 (Valg av AF-C-prioritet) og a2 (Valg av AF-S-prioritet).
Etter oppdateringen: Når Fokuser er valgt i egendefi nert innstilling a2 (Valg av AF-S-prioritet), kan ikke
lenger lukkeren utløses i AF-søkefeltfunksjonen enkeltpunkt AF hvis kameraet ikke kan fokusere ved bruk av enkeltbilde autofokus.
B
-knappen
Loading...