Nikon COOLPIX L110 User Manual [et]

DIGITAALKAAMERA
Kasutusjuhend
Teave kaubamärk ide kohta
Microsoft, Windows ja Windows Vista on kas registreeritud kaubamärgid või
Microsoft Corporationi kaubamärgid Ühendriikides ja/või teistes riikides.
Macintosh, Mac OS ja QuickTime on Apple Inc'i kaubamärgid.
Adobe ja Acrobat on Adobe Systems Inc'i registreeritud kaubamärgid.
SD ja SDHC logod on SD-3C, LLC kaubamärgid.
HDMI, ( ) logo ja High-Definition Multimedia Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
Kõik muud antud kasutusjuhendis või Nikoni tootega tarnekomplektis sisalduvas dokumentatsioonis mainitud kaubamärgid on kaubamärgid või nende omanike registreeritud kaubamärgid.
AVC Patent Portfolio License
See toode on litsentsitud AVC Patent Portfolio License'i alusel tarbijale isiklikuks ja mittekaubanduslikuks kasutamiseks (i) video kodeerimiseks vastavuses AVC standardiga („AVC video“) ja/või (ii) sellise AVC video dekodeerimiseks, mille kodeeris tarbija seoses isikliku ja mittekaubandusliku tegevusega ja/või mis saadi AVC videote levitamise litsentsi omavalt teenusepakkujalt. Ühtegi litsentsi ei anta ja ükski leping ei sisalda tingimusi muuotstarbeliseks kasutamiseks. Täiendavat teavet võite saada ettevõttelt MPEG LA, L.L.C. Vt http://www.mpegla.com.
Sissejuhatus
Esimesed toimingud
Elementaarne fotograafia ja taasesitus: G kerge automaatrežiim
Pildistamisest lähemalt
Taasesitusest lähemalt
Pildi redigeerimine
Video salvestamine ja taasesitus
Telerite, arvutite ja printeritega ühendamine
Kaamera üldhäälestus
Märkused kaamera hooldamise ja üldise kasutamise kohta
Tehnilised märkused
i

Ohutuse nimel

Hoidumaks kahjustamast Nikoni toodet või iseend ja teisi, lugege kogu alljärgnev ohutusjuhend enne seadme kasutamist läbi. Hoidke ohutusjuhendit seal, kus kõik toote kasutajad saaksid seda lugeda.
Selles jaos loetletud ettevaatusabinõude eiramisel tekkida võivad tagajärjed on tähistatud järgmise sümboliga:
See ikoon tähistab hoiatusi ja teavet, mida peaks võimalikest vigastustest hoidumiseks lugema enne selle Nikoni toote kasutamist.

HOIATUSED

Tõrke korral lülitage seade välja
Juhul, kui märkate, et fotoaparaadist või vahelduvvoolu adapterist tuleb suitsu või ebatavalist lõhna, lülitage vahelduvvoolu adapter välja ja eemaldage kohe akud, olles ettevaatlik põletuste suhtes. Jätkuv kasutamine võib tekitada kehavigastusi. Viige seade pärast aku eemaldamist või välja lülitamist Nikoni ametliku teeninduse esindajale kontrollimiseks.
Ärge võtke seadet ise lahti
Fotoaparaadi või vahelduvvoolu adapteri sisemiste osade puudutamine võib tekitada vigastusi. Juhul, kui fotoaparaati või vahelduvvoolu adapter kukkumise või mõne muu õnnetuse tagajärjel katki läheb, viige toode Nikoni ametliku teeninduse esindajale kontrollimiseks, pärast seda, kui toode on kontaktist lahti ühendatud ja/või akud on eemaldatud.
Ärge kasutage fotoaparaati ega vahelduvvoolu adapterit kergsüttiva gaasi läheduses
Ärge kasutage kergsüttiva gaasi läheduses elektroonikaseadmeid, sest see võib tekitada plahvatuse või tulekahju.
Käsitsege fotoaparaadi rihma hoolikalt
Ärge kunagi asetage rihma väikelapse ega lapse kaela ümber.
Hoidke laste eest
Erilist hoolt tuleks kanda selle eest, etväikelapsed ei paneks akusid ega teisi väikseid osasid suhu.
ii
Ohutuse nimel
Järgige aku käsitsemisel ettevaatusabinõusid
Akud võivad vale käsitsemise korral lekkida või plahvatada. Jälgige järgnevaid ettevaatusabinõusid kui käsitlete antud aparaadiga koos olevaid akusid:
lülitage toode enne aku vahetamist Off (Välja). Kui kasutate vahelduvvoolu adapterit, olge kindlad, et see on pesast väljas.
Kasutage ainult selle toote jaoks lubatud akusid (A 14). Ärge kombineerige vanu ja uusi patareisid või erinevat mudelit või tüüpi patareisid (akusid).
Nikon EN-MH2 taaslaetavate Ni-MH akude laadimisel kasutage ainult kindlat laadijat ning laadige neli akut korraga. Akude vahetamisel EN-MH2­B2 akude vastu (saadaval eraldi) ostke neid kaks komplekti (kokku neli akut).
EN-MH2 taaslaetavad akud on mõeldud kasutamiseks ainult Nikoni digitaalkaamerates ning on ühilduvad kaameraga COOLPIX L110.
sisestage akud õiges asendis.
ärge tekitage akus lühist ega
demonteerige akut ega proovige eemaldada või lõhkuda aku isolatsiooni või katet.
ärge hoidke akut leegi lähedal ega liigse kuumuse käes.
ärge pillake seda vette ega asetage vee lähedale.
ärge transportige ega säilitage koos metallesemetega, nagu kaelakeed või juuksenõelad.
patareid võivad lekkima hakata kui saavad täiesti tühjaks. Toote kahjustuse vältimiseks eemaldage kindlasti akud, kui neis ei ole enam voolu.
kui märkate akudes muudatusi, nagu värvuse kaotus või deformeerumine, lõpetage kohe akude kasutamine.
kui kahjustatud akudest pärit vedelik satub riietele või nahale, loputage kohe rohke veega.
Järgige akulaadija (saadaval eraldi) käsitsemisel järgmisi ettevaatusabinõusid:
hoidke laadijat kuivas. Selle ettevaatusabinõu mitte järgimine võib põhjustada tulekahju või elektrilööki;
pistiku metallosade peal või lähedal asuv tolm tuleb kuiva riidega eemaldada. Jätkuv kasutus võib tekitada tulekahju;
toitekaablit ei tohi äikese ajal kasutada ega akulaadija lähedale minna. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada elektrilööki;
ärge kahjustage, muutke, sikutage jõuliselt ega painutage toitejuhet, ärge asetage seda raskete esemete alla ega kuumuse või leekide lähedale. Kui isolatsioon on kahjustatud ning juhtmed nähtaval, viige see Nikoni ametliku esindaja juurde kontrollimiseks. Nende ettevaatusabinõude eiramine võib põhjustada tulekahju või elektrilööki.
ärge käsitsege pistikut ega akulaadijat märgade kätega. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada elektrilööki;
Ärge kasutage reisikonverterite ega ­adapteritega, mis on konstrueeritud muundama ühelt pingelt teisele, ega alalisvoolu-vahelduvvoolu vahelditega. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib toodet kahjustada või põhjustada selle ülekuumenemist või tulekahju.
iii
Ohutuse nimel
Kasutage vastavaid kaableid
Kasutage kaablite ühendamisel sisend- ning väljundpistikupesaga toote tehnilistele tingimustele vastavaid üksnes kaasas- või müügilolevaid Nikoni kaableid.
Käsitsege liikuvaid osi hoolikalt
Vaadake ette, et teie näpud ega teised esemed ei jääks objektiivi katte ega teiste liikuvate osade vahele kinni.
CD-ROM-id
Selle aparaadiga kaasasolevaid CD-ROM-e ei tohiks audio CD-seadmel taasesitada. Audio CD-mängijaga CD-ROM-ide mängimine võib põhjustada kuulmiskadu või seadme kahjustumist.
Olge välklambi kasutamisel ettevaatlik
Välgu kasutamine fotografeeritava silmade lähedal võib põhjustada ajutist nägemise halvenemist. Eriti hoolikas tuleb olla väikelaste fotografeerimisel, mil välklamp peab olema rohkem kui 1 m kaugusel fotografeeritavast.
Ärge kasutage välklampi, kui välklambi aken on mõne inimese või esemega kontaktis
Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada põletushaavu või tulekahju.
Vältige kontakti vedelkristalliga
Kui monitor peaks purunema, tuleb olla hoolikas, et vältida võimalikke klaasipurustustest tekitatud vigastusi ning monitori vedelkristalli kokkupuudet nahaga ja sattumist silma või suhu.
Lennukis või haiglas kasutamise ajal lülitage vool välja.
Lennukis lülitage vool välja õhku tõusmise ja maandumise ajaks. Järgige haiglas kasutamisel haigla ettekirjutusi. Selle kaamera poolt väljastatavad elektromagnetlained võivad segada lennuki elektroonikasüsteeme või haigla aparatuuri.
iv

Märkused

Eraldi kogumise sümbol Euroopa riikides
See sümbol näitab, et antud toodet tuleb eraldi koguda.
Järgnev kehtib üksnes kasutajatele Euroopa riikides:
See toode on mõeldud eraldi kogumiseks vastavas kogumiskohas. Ärge visake olmejäätmete hulka.
Lisateabe saamiseks võtke ühendust jaemüüja või jäätmekäitluse eest vastutava kohaliku omavalitsusega.
Se e sümb ol a kul n äit ab, et aku tuleb koguda eraldi.
Alljärgnev kehtib üksnes kasutajatele Euroopa riikides:
Kõik akud, olenemata sellest, kas nad on märgitud selle sümboliga või mitte, tuleb kogumiseks viia eraldi sobivasse kogumispunkti. Ärge visake majapidamisjäätmete hulka.
Lisateabe saamiseks võtke ühendust jaemüüja või jäätmekäitluse eest vastutava kohaliku omavalitsusega.
v
Sisukord
Ohutuse nimel......................................................................................................................................... ii
HOIATUSED ................................................................................................................................................................ii
Märkused .................................................................................................................................................. v
Sissejuhatus............................................................................................................................................1
Kasutusjuhendist.................................................................................................................................... 1
Teave ja ettevaatusabinõud...............................................................................................................2
Kaamera osad..........................................................................................................................................4
Kaamera korpus .......................................................................................................................................................4
Sisseehitatud välgu tõstmine ja langetamine ......................................................................................6
Kaamera rihma ja objektiivi kaane kinnitamine ...................................................................................7
Ekraan.............................................................................................................................................................................8
Põhitoimingud......................................................................................................................................10
A (võtterežiimi) nupp .....................................................................................................................................10
c (taasesituse) nupp.......................................................................................................................................10
b (videosalvestuse) nupp.............................................................................................................................10
Mitmikvalija..............................................................................................................................................................11
d nupp.................................................................................................................................................................12
Vahekaartide vahetamine...............................................................................................................................12
Spikrikuvad...............................................................................................................................................................13
Päästik.........................................................................................................................................................................13
Esimesed toimingud ........................................................................................................................ 14
Akude sisestamine...............................................................................................................................14
Kasutatavad akud.................................................................................................................................................14
Kaamera sisse-ja väljalülitamine .................................................................................................................14
Ekraani keele, kuupäeva ja kellaaja seadistamine ....................................................................16
Mälukaartide sisestamine .................................................................................................................18
Mälukaartide eemaldamine ..........................................................................................................................19
vi
Sisukord
Elementaarne fotograafia ja taasesitus: G kerge automaatrežiim ................................ 20
1. samm. Lülitage kaamera sisse ja valige G (kerge automaat) režiim...........................20
G (kerges automaat) režiimis kuvatavad näidikud .......................................................................21
2. samm. Kadreerige pilt....................................................................................................................22
Suumimine ..............................................................................................................................................................23
3. samm. Teravustage ja pildistage ...............................................................................................24
4. samm. Piltide vaatamine ja kustutamine................................................................................26
Piltide vaatamine (taasesitusrežiim).........................................................................................................26
Piltide kustutamine.............................................................................................................................................26
Kerge automaatrežiim........................................................................................................................28
Välklambi kasutamine ........................................................................................................................29
Taimeri kasutamine pildistamisel ..................................................................................................32
Ereduse reguleerimine: särikompensatsioon ............................................................................33
Pildistamisest lähemalt ................................................................................................................... 34
Võtterežiimi valimine..........................................................................................................................34
Stseenile vastav pildistamine (stseenirežiim) ............................................................................35
Stseenirežiimi valimine.....................................................................................................................................35
Omadused ...............................................................................................................................................................36
Panoraampiltide tegemine............................................................................................................................42
Naeratavate nägude automaatne tabamine (nutika portree režiim) ...............................44
Pildistamine pidevalt suurel kiirusel (pidev spordirežiim) ....................................................46
Pideva spordirežiimi menüü ........................................................................................................................47
Automaatrežiim....................................................................................................................................48
Lähivõtterežiim .....................................................................................................................................................49
Võttemenüü (automaatrežiim) ...................................................................................................................50
Võttemenüü kuvamine....................................................................................................................................50
A Image Mode (pildirežiim) (pildi kvaliteet/suurus) ....................................................................51
B White Balance (valge tasakaal) (värvitoonide reguleerimine)..........................................53
C Continuous (pidev).....................................................................................................................................55
E ISO Sensitivity (ISO-tundlikkus)............................................................................................................56
F Color Options (värvivalikud)...................................................................................................................57
Kaamera seaded, mida ei saa samaaegselt määrata......................................................................58
vii
Sisukord
Taasesitusest lähemalt ....................................................................................................................59
Täiskaadris töötamine ........................................................................................................................59
Mitme pildi vaatamine: pisipildi taasesitus ................................................................................60
Kalendri kuvamine...............................................................................................................................................61
Lähemalt vaatamine: taasesitussuum ..........................................................................................62
Taasesitusmenüü .................................................................................................................................63
a Print Set (prindikomplekt) .......................................................................................................................64
b Slide Show (slaidiesitus)...........................................................................................................................66
c Delete (kustutamine)..................................................................................................................................67
Pildi redigeerimine............................................................................................................................69
Pildi redigeerimisfunktsioon............................................................................................................69
Piltide redigeerimine ..........................................................................................................................70
I Digitaalvalgustus: ereduse ja kontrastsuse suurendamine................................................70
g Väike pilt: piltide suuruse muutmine...............................................................................................71
o Kärpimine: kärbitud koopia loomine .................................................................................................72
Video salvestamine ja taasesitus ................................................................................................. 73
Videote salvestamine .........................................................................................................................73
Videomenüü...........................................................................................................................................................75
D Movie Options (videosuvandid)..........................................................................................................77
I Autofocus Mode (automaatse teravustamise režiim)............................................................78
Y Wind Noise Reduction (tuulemüra vähendamine) ...............................................................78
Video taasesitus....................................................................................................................................79
Videote kustutamine .........................................................................................................................................79
Telerite, arvutite ja printeritega ühendamine......................................................................... 80
Teleriga ühendamine .........................................................................................................................80
Arvutiga ühendamine ........................................................................................................................82
Enne fotoaparaadi ühendamist..................................................................................................................82
Piltide teisaldamine fotoaparaadist arvutisse.....................................................................................83
Printeriga ühendamine......................................................................................................................87
Kaamera ja printeri ühendamine ...............................................................................................................88
Piltide ükshaaval printimine..........................................................................................................................89
Mitme pildi printimine......................................................................................................................................90
viii
Sisukord
Kaamera üldhäälestus .....................................................................................................................93
Häälestusmenüü ..................................................................................................................................93
a Menus (menüüd)..........................................................................................................................................96
c Welcome Screen (tiitelkuva)..................................................................................................................97
d Date (kuupäev)...............................................................................................................................................98
e Monitor Settings (ekraani seaded)................................................................................................. 101
f Date Imprint (kuupäeva pealetrükk)..............................................................................................103
g Vibration Reduction (stabiliseerimine) ........................................................................................104
U Motion Detection (liikumistuvastus) .............................................................................................105
h AF Assist (automaatteravustamise abi).......................................................................................106
i Sound Settings (helisätted) ................................................................................................................107
k Auto Off (automaatne väljalülitus)..................................................................................................108
l Format Memory (mälu vormindamine)/
m Format Card (kaardi vormindamine) .............................................................................................109
n Language (keel)...........................................................................................................................................110
H TV Settings (TV-sätted) ..........................................................................................................................110
d Blink Warning (pilgutamishoiatus) .................................................................................................111
p Reset All (kõige lähtestamine)...........................................................................................................112
s Battery Type (aku tüüp) .........................................................................................................................114
d Protect (kaitse) ..........................................................................................................................................114
f Rotate Image (pildi pööramine).......................................................................................................115
h Copy (koopia): piltide kopeerimine mälukaardilt ja sisemälust....................................116
r Firmware Version (püsivara versioon) .........................................................................................117
ix
Sisukord
Märkused kaamera hooldamise ja üldise kasutamise kohta...........................................118
Kaamera eest hoolitsemine...........................................................................................................118
Puhastamine........................................................................................................................................................120
Hoiustamine.........................................................................................................................................................121
Tehnilised märkused......................................................................................................................122
Lisatarvikud.........................................................................................................................................122
Tunnustatud mälukaardid...........................................................................................................................122
Pildifailide ja kaustade nimetused..............................................................................................123
Veateated............................................................................................................................................. 124
Rikkeotsing..........................................................................................................................................128
Tehnilised andmed...........................................................................................................................133
Toetatud standardid.......................................................................................................................................136
Indeks .................................................................................................................................................... 137
x

Sissejuhatus

Kasutusjuhendist

Täname teid Nikon COOLPIX L110 digitaalkaamera ostu eest. Selle kasutusjuhendi eesmärgiks on aidata teil tunda rõõmu pildistamisest oma Nikoni digitaalse fotoaparaadiga. Lugege enne kasutamist juhendit põhjalikult ja hoidke seda seal, kus kõik toote kasutajad saavad seda lugeda.
Sümbolid ja leppemärgid
Vajaliku teabe leidmise hõlbustamiseks kasutame alljärgnevaid sümboleid ja leppemärke:
See ikoon tähistab hoiatusi; teavet, mida tuleks lugeda enne
B
fotoaparaadi kasutamist, et vältida fotoaparaadi kahjustumist.
See ikoon tähistab soovitusi; lisateavet, mis võib fotoaparaadi
D
kasutamisel abiks olla.
Sissejuhatus
See ikoon tähistab märkusi; teavet, mida tuleks lugeda enne
C
fotoaparaadi kasutamist.
See ikoon näitab, et lisateavet võib leida sellest juhendist või
A
Kiirstardijuhendist.
Tähistus
Turvadigitaalset (SD) mälukaarti nimetatakse „mälukaardiks“. Sätet, mis on määratud enne fotoaparaadi ostmist, nimetatakse „vaikeseadeks“.
Menüüjaotiste nimed, mida kuvatakse fotoaparaadi monitoril, ja nuppude või
teadete nimed, mida kuvatakse arvuti monitoril, on paksus kirjas.
Ekraani näidised
Selles kasutusjuhendis on kujutised mõnikord ekraani näidiste kuvadelt välja jäetud, et ekraani näidikud oleksid paremini näha.
Illustratsioonid ja ekraani kuvamine
Antud kasutusjuhendis olevad illustratsioonid ja tekstinäidised võivad erineda sellest, mida tegelikult kuvatakse.
C Mälukaardid
Selle kaameraga tehtud pildid saab salvestada kaamera sisemällu või eemaldatavatele mälukaartidele. Kui mälukaart on sisestatud, salvestatakse kõik uued pildid mälukaardile ning kustutamise, taasesituse ja vormindamise toimingud kehtivad ainult mälukaardil olevatele piltidele. Enne sisemälu vormindamist või piltide salvestamist, kustutamist, vaatamist peab mälukaart eemaldatud olema.
1

Teave ja ettevaatusabinõud

Elukestev õpe
Alljärgnevatel veebilehtedel on teave, mida pidevalt uuendatakse; see kuulub Nikoni tootetoe ja elukestvasse õppesse panustamise juurde:
Sissejuhatus
Kasutajatele USA-s: http://www.nikonusa.com/
Kasutajatele Euroopas ja Aafrikas: http://www.europe-nikon.com/support/
Kasutajatele Aasias, Okeaanias ja Lähis-Idas: http://www.nikon-asia.com/
Külastage neid veebilehti, et olla kursis kõige uuema tooteteabega, nõuannetega, vastustega korduma kippuvatele küsimustele (KKK) ning digitaalkujutiste ja -fotograafia üldnõuannetega. Lisateavet võite küsida Nikoni kohalikult esindajalt. Kontaktandmed leiate alljärgnevalt Internetiaadressilt:
http://imaging.nikon.com/
Kasutage ainult Nikoni kaubamärgi elektroonilisi tarvikuid
Nikon COOLPIXi fotoaparaadid on loodud kõrgeimate standardite järgi ning on keerulise elektroonilise ülesehitusega. Ainult Nikoni kaubamärgi elektroonilised tarvikud (sealhulgas akulaadijad, akud ja vahelduvvoolu adapterid), mille Nikon on loonud selle digitaalse fotoaparaadiga koos kasutamiseks, on kooskõlas kõnealuse elektroonilise süsteemi tootmis- ja ohutusnõuetega.
KAUSTADES ELEKTROONILISI TARVIKUID, MIS POLE NIKONI POOLT TOODET UD, VÕITE KAHJUSTADA
FOTOAPARAATI NING MUUTA OMA Võtke lisateabe saamiseks Nikoni kaubamärgi tarvikute kohta ühendust Nikoni kohaliku ametliku
edasimüüjaga.
Enne oluliste piltide tegemist
Enne pildistamist tähtsatel sündmustel (nagu pulmad või enne kaamera reisile kaasa võtmist) tehke proovipilt, et tagada kaamera korrektne töö. Nikon ei vastuta kahju ega saamata jäänud tulu eest, mille on põhjustanud toote talitlushäire.
Kasutusjuhenditest
Tootega kaasoleva juhendi ühtegi osa ei ole lubatud paljundada, edastada, säilitada
andmeotsingusüsteemis ega tõlkida mis tahes kujul, vahenditega ning mis tahes keelde Nikoni eelneva kirjaliku loata.
Nikon jätab endale õigused muuta juhendites kirjeldatud riist- ja tarkvara tehnilisi andmeid igal ajal
ning ette teatamata.
Nikon ei vastuta toote kasutamisest tingitud kahjude eest.
Antud kasutusjuhendite eesmärgiks on tagada täpne ja täielik teave toodete kohta, kuid oleme
väga tänulikud, kui juhite Nikoni kohaliku esindaja (aadress eraldi toodud) tähelepanu leitud vigadele ja puudustele.
NIKONI GARANTII KEHTETUKS.
2
Teave ja ettevaatusabinõud
Märkus kopeerimis- ja paljundamiskeelu kohta
Võtke teadmiseks, et ka skaneerimisaparaadi, digitaalfotoaparaadi või mõne muu seadmega digitaalselt kopeeritud või paljundatud materjali omamine on seadusevastane.
Autorikaitsega kopeerimis- või paljundustooted
Ärge kopeerige ega paljundage paberraha, münte, väärtpabereid ega riigiobligatsioone isegi siis, kui koopiatele või paljundustele on märgitud „näidis“. Välisriigis käibel paberrahade, müntide või väärtpaberite kopeerimine või paljundamine on keelatud. Kasutamata postmarkide või valitsuse väljastatud postkaartide kopeerimine või paljundamine on ilma valitsuse loata keelatud. Valitsuse poolt väljastatud markide ning seadusega sätestatud ametlike dokumentide kopeerimine või paljundamine on keelatud.
Hoiatus teatud koopiate ning paljundusmaterjali kohta
Valitsus hoiatab eraettevõtete väljastatud väärtpaberite (aktsiad, arved, tšekid, kinkekaardid jms), sõidukaartide või piletikupongide kopeerimise või paljundamise eest, välja arvatud juhul, kui ettevõte peab kasutama minimaalses koguses äris vajalikke koopiaid. Samuti ärge kopeerige ega paljundage valitsuse poolt väljastatud passe, riiklike ametkondade ning eraasutuste poolt väljastatud tegevuslubasid, ID-kaarte ega tõendeid nagu läbipääsuload või söögitalongid.
Järgige autoriõiguse teatisi
Riiklikud ja rahvusvahelised autorikaitseseadused reguleerivad autoriõigusega kaitstud loomekandjate nagu raamatute, muusika, maalide, puugravüüride, kaartide, joonistuste, filmide ja fotode kopeerimist või paljundamist. Ärge tehke sellest tootest ebaseaduslikult koopiaid ega rikkuge autorikaitseseadust.
Andmesäilitusseadmete utiliseerimine
Palun pange tähele, et andmesäilitusseadmete nagu näiteks mälukaardid või fotoaparaadi sisemälu kustutamine või vormindamine ei kustuta originaalkujutise andmeid täielikult. Kustutatud faile saab mõnikord ära visatud salvestusseadmetest tarkvara abil taastada, mis võib lõppeda teie isiklike andmete pahatahtliku kasutamisega. Niisuguste andmete privaatsuse tagamise eest vastutab kasutaja.
Kustutage kõik andmed enne andmesäilitusseadmete utiliseerimist või toote edasiandmist kolmandale isikule selle jaoks loodud tarkvara abil või vormindage seade ja täitke see kujutistega, mis ei ole isiklikud (näiteks pilvitu taeva pildid). Asendage kindlasti kõik tiitelkuva (A 97) jaoks valitud pildid. Olge hoolikas, et vältida vigastusi või kahju, mida võite andmesäilitusseadmete hävitamisel tootele põhjustada.
Sissejuhatus
3

Kaamera osad

Kaamera korpus

Sissejuhatus
1314
Suumi nupp ....................................................23
f : lai .........................................................23
g : tele .....................................................23
1
h : pisipildi taasesitus ....................60
i : taasesitussuum ..........................62
j : spikker ..............................................13
2 Päästik ................................................................24
Taimeri tuli .......................................................32
3
Automaatse teravustamise
abivalgusti ............................................25, 106
4 Toitelüliti/toide-sees tuli ..............20, 108
5 Kõlar .....................................................................79
4321
765
8
9
10 11
12
6 Sisseehitatud mikrofon (stereo) .........73
7 Kaamera rihma ava ........................................7
8 Sisseehitatud välk ...................................6, 29
9 HDMI-miniliides ............................................80
USB-pistmik ja audio/
10
video väljund ................................. 80, 83, 88
11 Tihvti kate .........................................80, 83, 88
12 Objektiiv .............................................. 120, 133
Alalisvoolusisendi pistmik (Nikonist
13
eraldi saadavalolevale vahelduvvooluadapterile)
14 Alalisvoolusisendi pistmiku kate ........ 15
.................15, 122
4
Kaamera osad
1 Ekraan ....................................................................8
2 Mitmikvalija .....................................................11
3 A (võtterežiimi) nupp .............................10
4 b (videosalvestuse) nupp ....................10
5 Välklambi tuli ..................................................29
6 k (rakenda valik) nupp ..........................11
7 c (taasesituse) nupp ......................10, 26
8 Kaamera rihma aas .........................................7
4321
7658
10 911
12 13 14
9 Akupesa/mälukaardi pilu kate .....14, 18
10 l (kustutamise) nupp ......................26, 79
11 d nupp ........................12, 50, 63, 75, 94
12 Statiivi pesa
13 Akupesa .............................................................14
14 Mälukaardi pilu .............................................18
Sissejuhatus
5
Kaamera osad

Sisseehitatud välgu tõstmine ja langetamine

Sisseehitatud välgu tõstmine
Sissejuhatus
Välgusätete kohta täiendava info saamiseks vaadake peatükki „Välklambi kasutamine“ (A 29).
Sisseehitatud välgu langetamine
Vajutage õrnalt sisseehitatud välku alla, et sisseehitatud välk langetada, kui see pole kasutusel.
6

Kaamera rihma ja objektiivi kaane kinnitamine

Kinnitage objektiivi kaas kaamera rihma külge ning seejärel rihm kaamera külge (kahest kohast).
Kaamera osad
Sissejuhatus
B Objektiivi kaas
Eemaldage enne pildi tegemist objektiivi kaas.
Kui te pildistama ei hakka, näiteks kui toide on väljas või kaamera kandmisel, kinnitage objektiivi
kaas objektiivi kaitsmiseks kaamera külge.
7
Kaamera osad
1
m 0 0 s
1
m 0 0 s
F3 .5
1/ 125
+1 .0
9 9 9
99 9
9 9 9 9
10
32 00

Ekraan

Alljärgnevad näidikud võivad pildistamise ja taasesituse ajal ekraanile ilmuda (tegelik kuva varieerub kaamera sätetest sõltuvalt).
Sissejuhatus
Pildistamise ja taasesituse ajal kuvatakse näidikuid ja fototeavet ekraanil vaid mõni sekund (A 101).
Pildistamine
4 5
7
9 10
8
11 12
25
27
26
28
10
123
6
24
+1.0
+1.0
23
22
1
Võtterežiim*...................20, 34, 44, 46, 48, 73
2 Lähivõtterežiim ............................................ 49
3 Suumi näidik ...........................................23, 49
4 AE/AF-L näidik ..............................................43
5 Teravustamise näidik ................................24
6 Välgurežiim .....................................................29
7 Aku taseme näidik ......................................20
8
Stabilisaatori näidik (liikumatud pildid)
9 Liikumistuvastuse ikoon ...............21, 105
10 Tuulemüra vähendamine ...................... 78
11 „Kuupäev seadistamata” näidik ........124
12 Reisisihi näidik ...............................................98
13 Kuupäeva pealetrükk ..............................103
14 Video seaded ................................................. 77
15 Pildirežiim ........................................................51
* Erineb vastavalt valitud võtterežiimile. Üksikasjaliku teabe leiate vastavat režiimi kirjeldavast jaotisest.
8
3200
20
.....21, 104
1/125
F3.5
999
999
21
18
17
16
9999
9999
1
m00s
1m00s 1
m00s
1m00s
19
a Järelejäänud särituste arv
16
(liikumatud pildid) ............................... 20
b Video pikkus ............................................ 73
17 Sisemälu näidik ............................................ 21
18 Ava ....................................................................... 24
19 Teravustamisala ....................................22, 24
20 Teravustamisala (näotuvastus) ....22, 24
21 Säriaeg................................................................24
22 ISO-tundlikkus ........................................30, 56
23 Särikompensatsiooni väärtus .............. 33
24 Värvivalikud ....................................................57
25 Valge tasakaalu režiim .............................. 53
26 Pidev võtterežiim ........................................ 55
27 Pideva spordirežiimi tüüp ..................... 47
28 Taimeri näidik ................................................ 32
999
999
13
14
a
b
15
Taasesitus
1 5 /0 5 /2 0 10 12 : 0 0 9 9 99 . JP G
999/ 999
999 / 9 99
999 9 /9 99 9
1 m 00 s 1 m 00 s
11
14 13
12
15/05/2010 12:00
15/05/2010 12:00
9999.JPG
9999.JPG
12
Kaamera osad
Sissejuhatus
4
3
10
999
999/ 999
8
9
1 Salvestamise kuupäev .............................. 16
2 Salvestamise kellaaeg .............................. 16
3 Helitugevus ....................................................79
4 Aku taseme näidik ......................................20
5 Video seaded* ............................................... 77
6 Võtterežiim* .................................................... 51
a Käesoleva kaadri number/
7
kaadrite koguarv ...................................26
b Video pikkus ............................................ 79
* Kuvatud ikoonid varieeruvad võtterežiimi sätetest sõltuvalt.
8 Sisemälu näidik ............................................ 26
9 Video taasesituse näidik .........................79
10 Printimisjärjestuse ikoon ........................ 64
11 Väike pilt ...........................................................71
12 Digitaalvalgustuse ikoon ........................70
13 Kaitse ikoon ..................................................114
14 Faili number ja tüüp ................................123
5 6
7
999
999/ 999
999
9999/9999
1m00s 1m00s
a
b
9

Põhitoimingud

A (võtterežiimi) nupp

Sissejuhatus

c (taasesituse) nupp

b (videosalvestuse) nupp

Vajutage taasesitusrežiimis võtterežiimi
sisenemiseks A.
Võtterežiimi valiku menüü kuvamiseks vajutage
võtterežiimis nuppu A ja vahetage võtterežiim (A 34).
Võtterežiimi ajal siseneb kaamera
taasesitusrežiimi, kui vajutatakse nupule c.
Kui kaamera on välja lülitatud, hoidke all nuppu
c, et lülitada kaamera taasesitusrežiimile.
Vajutage võtterežiimis nupule b (videosalvestus),
et alustada video salvestamist. Vajutage uuesti nupule b (videosalvestus), et peatada salvestamine.
Vajutage taasesitusrežiimist võtterežiimi
sisenemiseks nuppu b (videosalvestus).
10
Põhitoimingud
15 /0 5 /2 01 0 1 5: 3 0 00 04 . JP G
44
Ü m

Mitmikvalija

See lõik kirjeldab mitmikvalija tavalisi kasutusvõimalusi režiimide ja menüüsuvandite valimiseks ning valiku rakendamiseks. Mitmikvalija kasutamiseks vajutage seda üles, alla, vasakule või paremale või vajutage nuppu k.
Pildistamine
m
(välgurežiimi) menüü kuvamine
n (taimeri) menüü kuvamine (A 32).
p
(lähivõtterežiimi) menüü kuvamine
Taasesitus
(A 29)
/ülal asuva menüükirje valimine.
o
menüü kuvamine (A 33).
Valiku rakendamine
(A 49)
/all asuva menüükirje valimine.
(särikompensatsiooni)
Self-timer
15/05/2010 15:30
0004.JPG
Sissejuhatus
Eelmise pildi kuvamine.
Järgmise pildi kuvamine.
44
Menüüekraan
lal asuva
enüükirje valimine.
Vasakpoolse menüükirje valimine/ eelmisele ekraanile naasmine.
All asuva menüükirje valimine.
Valiku rakendamine (järgmisele ekraanile liikumine).
Parempoolse menüükirje valimine/ järgmisele ekraanile liikumine (valiku rakendamine).
Shooting menu
Image mode
White balance
Continuous ISO sensitivity Color options
Exit
C Märkused mitmikvalija kohta
Käesolevas kasutusjuhendis kasutatakse mitmikvalija üles, alla, vasakule ja paremale vajutamise nupu tähistamiseks mõnikord tähiseid H, I, J ja K.
11
Põhitoimingud
d nupp
Valitud režiimi menüü kuvamiseks vajutage d.
Mitmikvalija abil saate soovitud sätteid rakendada (A 11).
Sissejuhatus
Valige vastava menüü kuvamiseks vahekaart ekraani vasakul poolel.
Menüüst väljumiseks vajutage uuesti d.
Kuvatakse käesolevas režiimis saadaolevad menüüd. Kuvatakse videomenüü (pildistamise ajal). Kuvatakse häälestusmenüü.
Kuvatakse, kui menüüs on
Kuvatakse, kui eelnevaid menüükirjeid on rohkem.
Kuvatakse, kui järgneb üks või enam menüükirjet.
rohkem kui kaks lehekülge.
Set up AF assist
Motion detection
AF assist
Sound settings
Auto off Format memory Language
Exit
Valige element ja järgmiste valikute juurde minemiseks
Valiku rakendamiseks vajutage
k
vajutage k või mitmikvalijal K.
Shooting menu
Image mode
White balance
Continuous ISO sensitivity Color options
Exit
Auto
O
Exit
või mitmikvalijal K.

Vahekaartide vahetamine

Shooting menu
Image mode
White balance Continuous ISO sensitivity Color options
Exit
Vahekaardi esiletõstmiseks vajutage mitmikvalijal J.
Shooting menu
Image mode White balance Continuous ISO sensitivity Color options
Exit
Vajutage mitmikvalijal HI, et valida vahekaart, ning vajutage k või K.
Vahekaartide kuvamiseks vajutage mitmikvalijal J, kui kuvatakse järgmiste režiimide menüü.
Kerge automaatrežiim, stseenirežiim ja nutika portree režiim
12
Movie
Movie options
Autofocus mode Wind noise reduction
Exit
Kuvatakse valitud menüü.
Põhitoimingud

Spikrikuvad

Hetkel valitud menüüsuvandi kirjelduse vaatamiseks pöörake suumi nuppu g (j) poole, kui menüüekraani parempoolses alumises nurgas kuvatakse M/j.
Algmenüü juurde naasmiseks pöörake suumi nuppu uuesti g (j) poole.
Continuous
Choose single frame, continuous mode, BSS (camera chooses sharpest shot in series), or multi-shot 16.
BackExit

Päästik

Kaameral on kaheastmeline päästik. Vajutage teravustamise ja särituse häälestamiseks päästik pooleldi alla, peatudes siis, kui tunnete takistust. Teravustamine ja säritus lukustuvad, kui päästikut selles asendis hoida. Vajutage päästik katiku vabastamiseks ja pildistamiseks lõpuni alla. Ärge kasutage päästiku vajutamisel jõudu, sest see võib põhjustada kaamera rappumist ja häguseid pilte.
Sissejuhatus
Vajutage päästik teravustamiseks ja särituse seadistamiseks pooleldi alla.
Pildistamiseks vajutage päästik lõpuni alla.
13

Esimesed toimingud

Akude sisestamine

1 Avage akupesa/mälukaardi pilu kate.
Enne akupesa/mälukaardi pilu katte avamist hoidke kaamerat tagurpidi, et vältida akude väljakukkumist.
Esimesed toimingud
2 Sisestage akud.
Kontrollige, kas positiivne (+) ja negatiivne (-) terminal on suunatud õigesti vastavalt akukambri sisendi juures oleval märgisel toodud kirjeldusele, ja sisestage akud.
3 Sulgege akupesa/mälukaardi pilu kate.

Kasutatavad akud

Neli FR6/L91 (AA-suurus) liitiumakut (akud tarnekomplektis)
Neli LR6/L40 (AA-suurus) leelisakut
Neli EN-MH2 nikkelmetallhüdriidakut
3
1
2
1
2

Kaamera sisse-ja väljalülitamine

Kaamera sisselülitamiseks vajutage pärast objektiivi kaane eemaldamist toitelülitit. Hetkeks süttib toide-sees tuli (roheline), seejärel lülitub ekraan sisse. Vajutage kaamera väljalülitamiseks uuesti toitelülitit. Kui kaamera lülitub välja, lülituvad välja ka toide-sees tuli ja ekraan.
Kui kaamera on välja lülitatud, hoidke all nuppu c, et lülitada kaamera taasesitusrežiimi (A 26).
14
Akude sisestamine
B Akude väljavõtmine
Enne akupesa/mäluka ardi pilu katte avamist lülitage ka amera välja ja kontrollige, kas toide- sees tuli ja ekraan on kustunud.
B Täiendavad akusid puudutavad ettevaatusabinõud
Lugege ning järgige järgmisi hoiatusi ja ettevaatusabinõusid (A iii, 119).
Enne aku kasutamist lugege ja järgige kindlasti leheküljel iii ja lõigus „Aku” (A119) toodud hoiatusi.
Ärge kasutage koos vanu ja uusi ega erinevat marki või tüüpi akusid.
Kasutada ei tohi järgnevate vigadega akusid.
Esimesed toimingud
Kooruva ümbrisega akud
Akud, mille isolatsioon ei kata negatiivse klemmi ümber olevat ala
Akud, millel on lame negatiivne klemm
B Märkused EN-MH2 nikkelmetallhüdriidakude kohta
EN-MH2 akude kasutamisel COOLPIX L110 kaameras laadige akusid neljakaupa MH-73 akulaadijaga (A 114, 122).
B Aku tüüp
Akude jõudluse parandamiseks määrake säte Battery type (aku tüüp) (A 114) häälestusmenüüs (A 93) vastavalt kaamerasse sisestatud akude tüübile. Vaikesätteks on ostuga kaasas olnud aku tüüp. Kui kasutate mis tahes muud tüüpi akut, lülitage kaamera sisse ja muutke sätet.
C Leelisakud
Leelisakude jõudlus võib suuresti erineda olenevalt tootjast. Valige usaldatav kaubamärk.
C Teised toiteallikad
Kaamera pikemaajaliseks püsitoiteks kasutage vahelduvvooluadapterit EH-67 (saadaval eraldi) (A 122). Ärge kasutage mingil juhul vahelduvvooluadapteri teisi mudeleid ega teise kaubamärgi adaptereid. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada kaamera ülekuumenemist või selle kahjustumist.
C Automaatne väljalülitamine (ooterežiim)
Kui teatud ajaperioodi jooksul pole ühtegi toimingut sooritatud, lülitub ekraan välja, toide-sees tuli hakkab vilkuma ja kaamera läheb ooterežiimi. Veel kolme minuti pärast lülitab automaatse väljalülitamise funktsioon kaamera välja.
Pildistamise ja taasesituse ajal läheb kaamera ooterežiimi, kui 30 sekundi jooksul pole ühtegi toimingut sooritatud (vaikesäte).
Ooterežiimis on ekraan väljalülitatud ja toide-sees tuli vilgub; te saate ekraani sisse lülitada, vajutades ühele järgmistest nuppudest: toitelüliti, päästik, A, c või b (videosalvestus).
Aeg, mille möödudes kaamera ooterežiimi siirdub, määratakse häälestusmenüüs sättega Auto off (A 108) (Automaatne väljalülitus) (A 93).
C Objektiivi viga
Kui kuvatakse kaamera uuesti sisse.
Lens error
(Objektiivi viga), veenduge, et objektiivi kaas on eemaldatud, seejärel lülitage
15

Ekraani keele, kuupäeva ja kellaaja seadistamine

Keelevaliku ja kuupäeva seadistamise ekraan sisemise kella jaoks kuvatakse kaamera esmakordsel sisselülitamisel.
1 Vajutage kaamera sisselülitamiseks
toitelülitile.
Esimesed toimingud
Hetkeks süttib toide-sees tuli (roheline) ning ekraan lülitub sisse.
Eemaldage objektiivi kaas.
2 Kasutage soovitud keele
valimiseks mitmikvalijat ja vajutage nuppu k.
Mitmikvalija kasutamise kohta vt „Mitmikvalija“ (A 11).
3 Valige Yes (jah) ja vajutage k.
Kui valitakse No (ei), siis kuupäeva ja kellaaega ei seadistata.
4 Vajutage J või K, et valida kodune ajavöönd
(linna nimi) (A 100) ja vajutage k.
D Suveaeg
Kaamera kasu tamiseks piirkonna s, kus kehtib suveae g, vajutage sammus 4 oma ajavööndil
Kui suveaja seadistus on valitud, kuvatakse ekraani ülaosas märk W. Suveaja seadistamise lõpetuseks vajutage I.
16
H
, et lülitada suveaeg sisse.
Date
Cancel
London Casablanca
Back
London Casablanca
Back
Set time and date?
Yes
No
Ekraani keele, kuupäeva ja kellaaja seadistamine
5 Muutke kuupäeva ja kellaaega.
Vajutage esiletõstetud elemendi redigeerimiseks H või I.
Vajutage nuppu K, et liigutada kursorit järgnevas järjestuses: D (päev) -> M (kuu) -> Y(aasta) -> Tund -> Minut -> D M Y (päeva, kuu ja aasta kuvamise järjestus).
Vajutage J eelmisele elemendile naasmiseks.
6 Valige päeva, kuu ja aasta kuvamise järjestus
ja vajutage k või K.
Sätted on rakendatud.
7 Veenduge, et objektiivi kaas on eemaldatud,
seejärel vajutage nuppu A.
Kuvatakse võtterežiimi valiku menüü.
8 Kui kuvatakse Easy auto mode (kerge
automaatrežiim), vajutage nuppu k.
Kaamera siseneb võtterežiimi ning te saate pilte teha kerges automaatrežiimis (A 20).
Vajutage mitmikvalijal H või I enne k vajutamist, et lülituda teisele võtterežiimile (A 34).
Date
01
01
00 00
Date
15
05
15 10
Press this button in shooting mode for shooting­mode selection menu.
Easy auto mode
Edit
Edit
YDM
2010
Esimesed toimingud
YDM
2010
D Kuupäeva ja kellaaja muutmine, kuupäeva pealetrükk
Kuupäeva ja kellaaja muutmiseks valige Date (kuupäev) valiku alt Date (kuupäev) (A 98) häälestusmenüüs (A 93) ja järgige ülaltoodud juhiseid sammust 5.
Ajavööndi ja suveaja sätete muutmiseks valige Time zone (ajavöönd) valiku alt Date (kuupäev) häälestusmenüüs (A 98, 99).
Pildistamise ajal piltidele kuupäeva pealetrüki lisamiseks kontrollige, kas kuupäev ja kellaaeg on määratud, ja määrake häälestusmenüüst Date imprint (kuupäeva pealetrükk) (A 103).
17

Mälukaartide sisestamine

Pildid salvestatakse kaamera sisemällu (umbes 43 MB) või eemaldatavale Secure Digital (SD) mälukaardile (saadaval eraldi) (A 122).
Kui mälukaart on sisestatud kaamerasse, salvestatakse pildid automaatselt mälukaardile ning neid saab taasesitada, kustutada või teisaldada. Eemaldage mälukaart, et salvestada pildid sisemällu või taasesitada, kustutada või teisaldada need sisemälust.
Esimesed toimingud
1 Veenduge enne akupesa/mälukaardi pilu
katte avamist, et toide-sees tuli ja ekraan on välja lülitatud.
Lülitage kindlasti kaamera välja enne akupesa/mälukaardi pilu katte avamist.
Enne akupesa/mälukaardi pilu katte avamist hoidke kaamerat tagurpidi, et vältida akude väljakukkumist.
2 Sisestage mälukaart.
Libistage mälukaart õigesti sisse, kuni see paika klõpsatab.
Sulgege akupesa/mälukaardi pilu kate.
B Mälukaartide sisestamine
Mälukaardi tagurpidi või ümberpööratult sisestamine võib kaamerat või mälukaarti kahjustada. Veenduge, et mälukaart
oleks sisestatud õigetpidi.
3
1
2
18
Loading...
+ 126 hidden pages