Makita DUB182Z User Manual

Makita DUB182Z User Manual

Akumulátorový vysavač/ofukovač

Návod k obsluze

DUB142

DUB182

ČESKY (překlad originálního návodu)

 

 

 

 

Vysvětlení celkového zobrazení

 

1.

Červená oblast

5.

Kolečko k nastavení objemu vzduchu

9. Vak na prach

2.

Tlačítko

6.

Vypínač

10. Vstup sání

3.

Akumulátorový blok

7.

Hubice

11. Uzáv ěr

4.

Ukazatel

8.

Výstup vyfukování

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Model

 

DUB142

DUB182

 

 

Tlak vzduchu (vodní

0 až 550 mm

 

Výkon

 

sloupec)

 

 

 

 

 

 

Průtok vzduchu

0 až 2,6 m 3/min

 

Rychlost naprázdno (ot/min -1)

0 – 18.000

 

Celková délka

 

509 mm

 

Netto hmotnost

1,6 kg

1,7 kg

 

 

 

14,4 V

18 V

Jmenovité napětí

stejnosměrné

stejnosměrné

 

 

 

napětí

napětí

Na základ ě našeho pokračujícího výzkumu a vývoje jsou bez p ředchozího oznámení vyhrazeny zm ěny zde uvedených údaj ů.

Technické údaje a akumulátorový blok mohou v jedno tlivých zemích vykazovat odchylky.

Hmotnost, s akumulátorovým blokem, stanovena dle m etody EPTA 01/2003

Symboly

END004-4

Následovn ě jsou zobrazeny symboly používané v souvislosti s tímto přístrojem. Před použitím p řístroje se bezpodmínečně seznamte s těmito symboly!

......... Přečtěte si předložený návod k obsluze.

...........Jen pro země EU

Elektrické přístroje, baterie a akumulátory neházejte do domovní ho odpadu! Podle evropské směrnice 2002/96/ES o likvidaci elektrických a elektronickýc h přístrojů, 2006/66/ES o bateriích a akumulátorech i starých bateriích a akumulátorech a konverze do nár odního práva musí být opot řebované elektrické přístroje, staré baterie a staré akumulátory shromaž ďovány odd ěleně a zavezeny k opětovnému ekologickému zhodnocení.

Ú čel použití

BNE018-1

 

Tento přístroj byl vyvinut k ofukování nebo nasávání prachu .

 

Všeobecné bezpečnostní pokyny pro elektrické přístroje

GEA006-2

VÝSTRAHA Pozorn ě si přečtěte všechny bezpe čnostní výstrahy a pokyny. Nebudete-li uvedená výstražná upozorn ění a pokyny dodržovat, hrozí nebezpe čí úrazu elektrickým proudem, požár a/nebo t ěžká poranění.

Všechna výstražná upozorn ění a pokyny dobře uschovejte k pozdějšímu použití.

Pojem „elektrický přístroj“ se ve výstražných pokynech týká vašeho sí ťového elektrického přístroje (s kabelem) nebo vašeho akumulátorového pop ř. bateriového přístroje (bez kabelu).

Bezpečnost na pracovišti

1.Dbejte na čisté a dobře osvětlené pracoviště. V neuklizených nebo tmavých oblastech m ůže rychle dojít k úrazu.

2.Elektrické přístroje nikdy neprovozujte v prostředí ohroženém výbuchem, nap ř. v blízkosti hořlavých kapalin, plyn ů nebo prachu. U elektrických p řístrojů mohou vznikat jiskry, které mohou zapálit prach a výpary.

3.Děti a přihlížející udržujte mimo ak ční dosah elektrického přístroje. Odchýlení vede ke ztrát ě kontroly.

Elektrická bezpečnost

4.Zástrčky elektrického přístroje musí odpovídat zásuvce. Nikdy neprovádějte změny na zástrčce. U uzemněných elektrických p řístrojů nepoužívejte adaptérové zástrčky. Originální zástr čky a k tomu vhodné zásuvky snižují nebezpe čí úrazu elektrickým proudem.

5.Zabraňte kontaktu těla s uzemněnými plochami, jako jsou trubky, chladi če, topné a chladicí prvky.

Je-li vaše tělo uzemněno, hrozí zvýšené riziko úrazu elektrickým proudem.

6.Elektrické přístroje nevystavujte dešti ani vlhkosti. Pronikne-li do elektrického přístroje voda, zvýší se riziko úrazu elektrickým proudem.

7.Nezneužívejte proudového kabelu. Přístroj nikdy nenoste za kabel, netahejte za kabel, abyste přístroj k sobě přitáhli nebo vytáhli zástrčku ze zásuvky. Kabel chraňte před horkem, olejem, ostrými hranami a pohyblivými díly. Poškozené nebo zamotané kabely zvyšují riziko úrazu elektrickým proudem.

8.Chcete-li elektrický p řístroj používat venku, pak jej p řipojte výhradn ě jen pomocí prodlužovacího kabelu přípustného pro použití venku. Použití prodlužovacího kabelu vhodného pro používán í venku snižuje riziko úrazu elektrickým proudem.

9.Nedá-li se zabránit použití elektrického řpístroje na vlhkém místě, pak pro elektrické napájení použijte ochranný spína č FI (GFCI). Použitím ochranného spína če FI (GFCI) se sníží nebezpe čí úrazu elektrickým proudem.

Bezpečnost pro osoby

10.Buďte stále ostražití, dávejte pozor na to, co ědláte, a pokud pracujete s elektrickým přístrojem, používejte zdravý rozum. S elektrickým p řístroji nepracujte, jste-li unaveni nebo pod vlivem drog, alkoholu nebo léků. Moment nepozornosti může p ři zacházení s elektrickými p řístroji vést k těžkým poraněním.

11.K vaší ochran ě používejte vhodnou ochrannou výstroj. Vždy noste o chranné brýle. Okolnostem přizpůsobená osobní ochranná výstroj, jako nap ř. protiprachová maska, neklouzavá bezpe čnostní obuv, helma a ochrana sluchu, snižuje riziko poran ění osob.

12.Zabraňte neúmyslnému spuštění přístroje. Dříve než p řístroj připojíte k elektrické proudu a/nebo akumulátoru, zvednete nebo přenesete, přesvědčte se, zda je vypnutý. Přenášení elektrického přístroje s prstem na spoušti a připojování zapnutého p řístroje k elektrické síti může mít za následek poranění a nehody.

13.Dříve než elektrický p řístroj zapnete, odstraňte všechny se řizovací a ostatní klíče. Klíč ponechaný na rotujících dílech elektrického přístroje může p řivodit poranění.

14.Zachovávejte stabilní polohu. Vždy dbejte, abyste stáli jistě a udržovali rovnováhu. Což umožní lepší kontrolu elektrického přístroje v případě nepředvídané situace.

15.Noste vhodný od ěv. Nenoste široký od ěv a šperky. Vlasy, od ěv a rukavice mějte mimo dosah pohybujících se dílů. Široký od ěv, šperky a dlouhé vlasy mohou být zachyceny pohyblivými díly.

16.Jsou-li k dispozici přístroje k odsávání a shromažďování prachu, měli byste je namontovat a odborně používat. Používání za řízení ke shromaždování prachu m ůže snížit rizika zp ůsobená prachem.

Používání a ošetřování elektrických přístrojů

17.Elektrický p řístroj nepřetěžujte. Pro prováděnou práci použijte odpovídající elektrický přístroj.

Správný p řístroj splní svůj ú čel lépe a bezpečněji v daném rozsahu výkonu, pro který byl vyroben.

18.Elektrický p řístroj nepoužívejte, nedá-li se zapínat a vypínat vypínačem. Každý elektrický p řístroj, jehož vypína č nefunguje, představuje nebezpečí a musí být opraven.

19.Před prováděním nastavení na elektrickém přístroji, vým ěnou příslušenství nebo uložením přístroje, vytáhněte zástrčku ze zásuvky, popř. akumulátor z přístroje. Tato preventivní bezpečnostní opatření snižují riziko náhodného spušt ění.

20.Nepoužívané elektrické přístroje skladujte mimo dosah dětí, elektrické přístroje mohou používat výhradn ě jen ty osoby, které jsou seznámeny s provozem a návodem k obsluze příslušného elektrického přístroje. V rukách nezkušeného uživatele jsou elektrické p řístroje nebezpečné.

21.Ošet řování elektrických přístrojů. Dávejte pozor na chybná spojení, zaseknuté pohybující se díly, defekty a všechny další podmínky, které by mohly ne gativně ovlivnit funkci přístroje. V případě poškození nechejte p řed použitím elektrický p řístroj opravit. Elektrické přístroje, u nichž není

provád ěna řádná údržba, jsou často příčinou mnoha úraz ů.

22.Řezné nástroje udržujte včistotě a ostré. Řádn ě udržované řezné nástroje s ostrými b řity málokdy uváznou a lze s nimi snáze manipulovat.

23.Elektrický p řístroj, příslušenství, dláta, atd. používejte podle těchto pokynů a způsobem určeným pro příslušný p řístroj, vždy v ěnujte pozornost pracovnímu prostředí a prováděné práciPoužívání. elektrického přístroje k práci, pro kterou nebyl koncipován, m ůže mít za následek nebezpe čné situace.

Používání a ošetřování akumulátorových přístrojů

Loading...
+ 5 hidden pages