Hyundai Santa FE 2014 Owner's Manual [hu]

V
KEZELESI KEZIKONY
Kezelés Karbantartás Műszaki adatok
A Kezelési kézikönyvben található összes információ a kézikönyv kiadá­sának időpontjában érvényes jellemzőkön alapul. A Hyundai fenntartja magának a jogot, hogy termékeinek folyamatos fejlesztése érdekében előzetes bejelentés nélkül bármikor változtatásokat hajtson végre a gépkocsin.
Ez a kézikönyv ennek a gépkocsitípusnak valamennyi változatára vonat­kozóan tartalmaz ismertetést és a kezelésükkel összefüggő tudnivalókat, beleértve a széria, valamint a feláras extra felszereléseket is. Ily módon olyan felszerelésekre vonatkozó információkkal is találkozhat ebben a kézikönyvben, amelyek az Ön által vásárolt gépkocsiban nem találhatók meg.
Vegye figyelembe, hogy egyes modellek jobbkormányos változatban is készülnek. A jobbkormányos változatokra vonatkozó egyes műveletek magyarázata és illusztrációja tükörképe a kézikönyvben leírtaknak.
Ne hajtson végre semmilyen módosítást Hyundai gépkocsiján. A módosítások károsan befolyásolhat­ják Hyundai gépkocsija biztonságát, élettartamát és teljesítményét. A módosított vagy utólag beszerelt alkatrészek, részegységek által okozott következménykárokra nem vonatkozik a gyártómű garanciája. Bizonyos módosítások az adott ország Közlekedési Minisztériuma vagy más kormányintézménye által megállapított szabályok megszegését is jelentik.
FIGYELEM: A HYUNDAI GÉPKOCSIJÁN VÉGZETT MÓDOSÍTÁSOK.
Az Ön gépkocsijában elektronikus üzemanyag-befecskendezés és más elektronikus berendezések találhatók. Előfordulhat, hogy a helytelenül beszerelt, illetve beállított rádió adó-vevő vagy mobiltelefon megzavarja a gépkocsi elektronikus rendszereit. Ezért javasoljuk, hogy ilyen berendezések besze­relése esetén gondosan kövesse a készülék gyártójának beszerelési útmutatóját, vagy kérjen tanácsot Hyundai márkakereskedőjétől.
RÁDIÓ ADÓ-VEVŐ VAGY MOBILTELEFON BESZERELÉSE .
E2
BIZTONSÁGI ÉS A GÉPKOCSI KÁROSODÁSÁRA VONATKOZÓ .
FIGYELMEZTETÉSEK .
Ez a kézikönyv az információk egy részét „VIGYÁZAT” „FIGYELEM” és „MEGJEGYZÉS” címszavakkal jelölten tartalmazza.
Ezek jelentése a következő:
VIGYÁZAT
Az olyan helyzeteket jelöli, amelyeknél a figyelmeztetés figyelmen kívül hagyása az egészségre káros lehet, illetve súlyos testi sérülést vagy akár halálos kimenetelű balesetet okozhat. Tartsa be a „VIGYÁZAT” címmel megjelölt tanácsokat.
FIGYELEM
Az olyan helyzeteket jelöli, amelyeknél a felhívás figyelmen kívül hagyása a gépkocsi vagy tartozékainak sérülését, károsodását okozhatja. Tartsa be a „FIGYELEM” címmel megjelölt tanácsokat.
MEGJEGYZÉS
Az érdekes vagy hasznos információkat jelzi.
E3
ELŐSZÓ
Köszönjük Önnek, hogy a Hyundai-t választotta. Rendkívüli örömünkre szolgál, hogy Önt a Hyundai tulajdonosok egyre bővülő táborában üdvözölhetjük. Járműveink magas technikai és technológiai színvonalára igen büszkék vagyunk.
Ennek a Kezelési kézikönyvnek az a célja, hogy megismertesse Önt a gépkocsija helyes használatával, tulajdonságaival és működésével. Javasoljuk, hogy tanulmányozza át figyelmesen, ugyanis a könyvben található információk elengedhetetlenül fontosak a gépkocsi üzemeltetéséhez, valamint nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy a gépkocsi a legnagyobb megelégedésére szolgálja Önt.
A gyártómű ajánlása alapján lehetőség szerint minden karbantartási és szerviz beavatkozást hivatalos Hyundai márkaszervizben javasolt elvégeztetni, mivel csak a hivatalos Hyundai márkaszervizek rendelkeznek minden, a Hyundai járművek szakszerű karbantartásához, javításához szükséges eszközzel és szaktudással. A hivatalos márkaszerviz hálózaton kívül elvégzett karbantartások és javítások a gyártói garancia megszűnését eredményezhetik.
HYUNDAI MOTOR COMPANY
Megjegyzés: Mivel a gépkocsi esetleges későbbi tulajdonosainak is szüksége lehet az itt található információkra, kérjük, hogy
a gépkocsi eladásakor adja át ezt a kézikönyvet az új tulajdonosnak. Köszönjük.
FIGYELEM
Súlyos motor- és hajtáslánc károsodást okozhat a Hyundai előírásainak nem megfelelő, gyenge minőségű üzem- és kenőanyagok használata. Mindig a Kezelési kézikönyv Műszaki adatok című fejezetének 8-6 oldalán ismertetett előírásoknak megfelelő, jó minőségű üzem- és kenőanyagokat használjon.
Copyright 2012 Hyundai Motor Company. Minden jog fenntartva. A Hyundai Motor Company előzetes írásbeli engedélye nélkül tilos ezt a kézikönyvet vagy ennek egy részét bármilyen eszközzel megjelentetni, terjeszteni vagy sokszorosítani.
E4
Eredeti Hyundai alkatrészek
1. Mit jelent az, hogy eredeti Hyundai alkatrészek? Az eredeti Hyundai alkat-
részek megegyeznek a Hyundai Motor Company által a jármű gyártásához használt alkatrészekkel. Ezeket az opti­mális biztonság, teljesítmény és meg­bízhatóság biztosítására fejlesztettük ki és teszteltük a vásárlóink részére.
2. Miért kell eredeti Hyundai alkatrészt használni? Az eredeti Hyundai alkat-
részeket úgy terveztük meg és fej­lesztettük ki, hogy kielégítsék a szigorú gyártási követelményeket. Utángyártott, hamisított vagy bontott alkatrészekre nem vonatkozik a Hyundai új gépkocsi garancia vagy más Hyundai garancia.
A100A01L A100A02L A100A04L
Ezen túlmenően az utángyártott, hami­sított vagy bontott alkatrészek beszere­lése vagy meghibásodása által az ere­deti Hyundai alkatrészekben keletkező károkat, meghibásodásokat sem fedezi a Hyundai garanciája.
3. Miről ismerheti fel az eredeti Hyundai alkatrészeket?
Nézze meg az eredeti Hyundai alkat­rész logót a csomagoláson (lásd alább).
Az exportált eredeti Hyundai alkatré­szek csomagolásán az adatok csak angolul szerepelnek.
Az eredeti Hyundai alkatrészek és részegységek kizárólag a hivatalos Hyundai márkaszervizekben vásárol­hatók, illetve rendelhetők meg.
A100A03L
E5
TARTALOMJEGYZEK
Bevezetés
A gépkocsi áttekintése
A gépkocsi biztonsági berendezései A gépkocsi általános jellemzői A gépkocsi vezetése Teendők szükséghelyzetben Karbantartás Műszaki adatok és vásárlói információk Tárgymutató
1
2
3
4
5
6
7
8
T
Bevezetés
A kezelési kézikönyv használata............................1-2
Üzemanyagra vonatkozó előírások....................... 1-3
• Benzinmotor.............................................................. 1-3
• Dízelmotor................................................................. 1-5
A gépkocsi bejáratása ............................................1-7
A gépkocsi kezelésével kapcsolatos
útmutatások .........................................................1-7
1
Bevezetés
A KEZELÉSI KÉZIKÖNYV HASZNÁLATA
Ez a kezelési kézikönyv ahhoz kíván se­gítséget nyújtani, hogy gépkocsijának vezetése a lehető legtöbb örömet sze­rezze Önnek. A Kezelési kézikönyv sok­féle módon tud segítséget nyújtani. Nyo­matékosan javasoljuk az egész útmutató alapos áttanulmányozását. A halálos vagy súlyos sérülések elkerülése érde­kében különösen figyelmesen olvassa el a kézikönyvben VIGYÁZAT és FIGYE­LEM megjegyzésekkel jelölt részeket.
A kézikönyvben a szöveges részeket ábrák egészítik ki annak érdekében, hogy a lehető legjobban elmagyarázzák Önnek, miként élvezheti gépkocsija használatát. A kézikönyv olvasása során megismerheti a gépkocsi jellemzőit és a fontos biztonsági információkat, valamint tanácsokat kap a különböző útviszonyok közötti vezetéshez.
A kézikönyv fő témáit a tartalomjegyzék ismerteti. Ha egy bizonyos terület érdek­li, vagy egy témakört keres, használja a tárgymutatót, amely a kézikönyv összes információjának listáját betűrendben tar­talmazza. Fejezetek: Ez a kézikönyv nyolc feje­zetet, valamint tárgymutatót tartalmaz. Mindegyik fejezet egy rövid tartalom­jegyzékkel kezdődik, így Ön egy pillanat alatt eldöntheti, hogy ez a fejezet tartal­mazza-e az Ön által keresett informáci­ókat.
A kézikönyvben számos VIGYÁZAT, FIGYELEM és MEGJEGYZÉS jelzésű információt talál. Ezek az Ön személyes biztonságának növelése érdekében ké­szültek. A VIGYÁZAT, FIGYELEM és MEGJEGYZÉS jelzésű részeket gondo­san olvassa el, és tartsa be az ezekben ismertetett ÖSSZES eljárást és javas­latot.
VIGYÁZAT
A VIGYÁZAT olyan helyzetre hívja fel a figyelmet, amely az útmutatá­sok figyelmen kívül hagyása esetén az egészségre káros lehet, illetve súlyos vagy halálos sérüléseket okozhat.
FIGYELEM
A FIGYELEM olyan helyzetre hívja fel a figyelmet, amely az útmutatá­sok figyelmen kívül hagyása esetén a jármű károsodását okozhatja.
MEGJEGYZÉS
A MEGJEGYZÉS érdekes vagy hasz­nos információkat tartalmaz.
1 2
ÜZEMANYAGRA VONATKOZÓ ELŐÍRÁSOK
Benzinmotor
Ólommentes benzin
A gépkocsi optimális teljesítménye ér­dekében olyan ólommentes benzin használata ajánlott, amely megfelel az EN 228 szabványnak, és eléri vagy meghaladja a 95-ös oktánszám (RON ­Research Octane Number)/91 AKI (Anti Knock Index - kopogás index) értékeket. Használható 91-94 oktánszámú (RON)/ 87-90 kopogás indexű (AKI) ólommen­tes benzin, azonban ez a gépkocsi teljesítményének kismértékű csökkené­sét eredményezheti.
Az Ön új gépkocsiját úgy tervezték, hogy ÓLOMMENTES ÜZEMANYAGGAL ma­ximális teljesítményt érjen el, és mini­mális legyen a kipufogógáz károsanyag­tartalma, valamint a gyújtógyertyák szennyeződése.
FIGYELEM
SOHA NE HASZNÁLJON ÓLOM­TARTALMÚ BENZINT. Az ólomtar­talmú benzin használata káros a katalizátorra, és javíthatatlanul ká­rosítja a motorvezérlő rendszer ré­szét képező lambda-szondát, vala­mint negatívan befolyásolja a ká­rosanyag-kibocsátást.
Soha ne használjon olyan üzema­nyagba keverhető üzemanyag-ellátó rendszer tisztító adalékot, amelyet a Hyundai nem javasol. (Azt tanácsol­juk, hogy további részletekért ke­ressen fel egy hivatalos HYUNDAI márkaszervizt.)
VIGYÁZAT
• Ne folytassa az üzemanyaggal
való feltöltést, ha a töltőpisztoly automatikusan kikapcsol.
• Mindig ellenőrizze a tanksapka
biztonságos meghúzását, hogy megelőzze az üzemanyag kifolyá­sát egy baleset bekövetkezésekor.
Bevezetés
Ólmozott benzin (bizonyos típusok esetében)
Néhány országban a gépkocsi ólmozott benzinnel történő használata is enge­délyezett. Amennyiben ólmozott benzint kíván használni, azt tanácsoljuk, hogy érdeklődje meg egy hivatalos HYUNDAI márkakereskedőtől, hogy a gépkocsiban használható-e ólmozott benzin.
Az ólmozott benzin oktánszám besorolá­sa megegyezik az ólommentes benziné­vel.
1 3
Bevezetés
Alkohol és metanol tartalmú benzin
A gasoholt, amely benzin és etanol (etil­alkohol) keveréke, és a metanolt (amely faszeszként is ismert) tartalmazó benzint és gasoholt ólommentes vagy ólmozott benzinnel együtt vagy ahelyett forgal­mazzák.
Ne használjon olyan gasohol üzemanya­got, amely 10%-nál több etanolt tartal­maz, és soha ne használjon olyan ben­zint vagy gasoholt, amely akármilyen kis mennyiségű metanolt tartalmaz. Ezek az üzemanyagok vezethetőségi problémá­kat okozhatnak, és károsíthatják az üzemanyag-ellátó rendszert.
Hagyja abba a gasohol üzemanyag használatát, ha bármi rendellenességet tapasztal a motor működésében.
A gépkocsi vagy a motor bármilyen ká­rosodása vagy teljesítménycsökkenése nem tartozik a gyártó garanciális kötele­zettségei közé, ha az alábbi üzemanya­gok bármelyikét használja:
1. Olyan gasohol üzemanyag, amely 10%-nál több etanolt tartalmaz.
2. Metanolt tartalmazó benzin vagy gasohol.
3. Ólmozott benzin vagy ólmozott gasohol.
FIGYELEM
Soha ne használjon metanolt tar­talmazó gasoholt. Hagyja abba az olyan gasohol üzemanyag haszná­latát, amely rontja a vezethetőséget.
MTBE (metil-tercier-butil-éter) használata
A HYUNDAI azt tanácsolja, hogy ne használjon olyan üzemanyagot gépko­csijához, amelynek térfogat-százalékos MTBE (metil-tercier-butil-éter) tartalma több mint 15% (oxigén tömegaránya 2,7% feletti).
Az olyan üzemanyag, amelynek térfo­gat-százalékban mérve 15%-nál maga­sabb (oxigén tömegaránya 2,7% feletti) az MTBE (metil-tercier-butil-éter) tartal­ma, csökkentheti a jármű teljesítményét, gőzbuborék-képződést vagy nehéz mo­torindítást okozhat.
FIGYELEM
Az Ön gépkocsijának garanciája nem vonatkozik az üzemanyag-ellátó rendszert ért károkra és a motor teljesítményének csökkenésével járó problémákra, ha olyan üzemanyagot használ gépkocsijához, amelynek térfogat-százalékban mért MTBE tar­talma több mint 15% (oxigén tömeg­aránya 2,7%-nál több).
1 4
Bevezetés
Soha ne használjon metanolt
Metanol (faszesz) tartalmú üzemanya­gok nem használhatók a járművében. Ez az üzemanyagtípus csökkentheti a jár­mű teljesítményét, és károsíthatja az üzemanyag-ellátó rendszer egységeit.
Üzemanyag-adalékok
A HYUNDAI azt ajánlja, hogy olyan jó minőségű üzemanyagot használjon, amely megfelel az európai (EN228) vagy azzal egyenértékű üzemanyag szabvá­nyoknak.
Abban az esetben, ha az ügyfelek rendszeresen alacsony minőségű üzem­anyagot használnak, beleértve az üzem­anyag-adalékokat is, és indítási problé­mákkal, illetve egyenetlenül járó motor­ral szembesülnek, 15000 km-enként tölt­senek egy flakon üzemanyag-adalékot az üzemanyagtartályba. Az adalékok a hivatalos HYUNDAI márkaszervizekben vásárolhatók meg, ahol tájékoztatást adnak azok használatával kapcsolatban. Ne keverje egyéb adalékokkal.
A gépkocsi használata külföldön
Ha gépkocsijával külföldre utazik, ügyel­jen a következőkre:
• Tartsa be a regisztrációra és a biztosí­tásokra vonatkozó előírásokat.
• Érdeklődjön, hogy a gépkocsijához megfelelő üzemanyag kapható-e.
Dízelmotor
Gázolaj
A dízelmotor csak a kereskedelemben kapható, az EN 590 szabványnak meg­felelő gázolajjal üzemeltethető. (EN: „European Norm” = európai szabvány). Ne használjon tengeri hajókhoz készült gázolajat, fűtőolajat vagy olyan üzema­nyag-adalékokat, amelyek nincsenek bevizsgálva, mivel ezek megnövelik a motor kopását, és a motor, valamint az üzemanyag-ellátó rendszer károsodását okozzák. A jóváhagyás nélküli üzema­nyagok és/vagy üzemanyag-adalékok használata a gépkocsira vonatkozó ga­rancia megszűnésével jár.
A gépkocsijába olyan gázolajat töltsön, amelynek cetánszáma 51 fölötti. Ha többféle gázolaj kapható, akkor ügyeljen arra, hogy a hőmérsékleti viszonyoknak megfelelően téli vagy nyári gázolajat használjon.
• -5 °C felett ... Nyári gázolajat.
• -5 °C alatt ... Téli gázolajat.
Mindig gondosan ellenőrizze, hogy ele­gendő üzemanyag van-e a tartályban: Ha a motor az üzemanyag hiánya miatt áll le, az üzemanyag-ellátó rendszert teljes mértékben légteleníteni kell az újraindítás érdekében.
1 5
Bevezetés
FIGYELEM
A tartályba egyáltalán ne töltsön benzint vagy vizet. Ha ez bekövet­kezik, akkor le kell ereszteni a tartály tartalmát, és légteleníteni kell a rendszert. Ezzel elkerülhető az üzemanyag-ellátó szivattyú meg­szorulása és a motor károsodása.
FIGYELEM - Gázolaj (DPF-
fel szerelt változatoknál)
DPF rendszerrel szerelt gépkocsik esetében részecskeszűrős dízel gépjárművekhez előírt minőségű motorikus gázolajat kell használni.
Amennyiben magas kéntartalmú (50 ppm kéntartalom fölötti) gázolajat és jóváhagyás nélküli adalékokat használ, az a DPF rendszer káro­sodását és fehér füst kibocsátását okozhatja.
Biodízel
A kereskedelemben kapható olyan dízel üzemanyag, amely 7%-nál kevesebb biodízelt tartalmaz, és általában „B7 dízel” néven kerül forgalomba. Ezt akkor lehet a gépkocsiban használni, ha a biodízel megfelel az EN 14214 vagy ezzel egyenértékű szabványnak. (EN: „European Norm” = európai szabvány). A 7%-ot meghaladó biodízelek, a repce metil-észterből (RME), zsírsav metil­észterből (FAME), növényi olaj metil­észterből (VME) stb. előállított biodíze- lek vagy a gázolaj és biodízel keverékek használata a motor fokozott kopását és az üzemanyag-ellátó rendszer károso­dását okozza. A nem megfelelő üzem­anyagok használata miatt elvégzendő javítás vagy a kopott alkatrészek cseréje nem tartozik a gyártó által nyújtott ga­rancia hatálya alá.
FIGYELEM
• Soha ne használjon olyan dízel üzemanyagot, B7 biodízelt vagy egyebet, amely nem felel meg az érvényes kőolajipari szabványok­nak.
• Soha ne használjon olyan üzem­anyag-adalékot vagy kezelési eljá­rást, amelyet a gépkocsi gyártója nem javasol, vagy használatát nem hagyta jóvá.
1 6
Bevezetés
A GÉPKOCSI BEJÁRATÁSA
Nincs szükség speciális bejáratási idő- szakra. Az első 1000 kilométer alatt az alábbi néhány egyszerű óvatossági elő- írás betartásával megnövelheti a motor teljesítményét, gazdaságosságát és a gépkocsi élettartamát.
• Ne pörgesse túl a motort.
• Haladás közben tartsa a motor fordu­latszámát 2000 és 4000 fordulat/perc közötti értéken.
• Ne haladjon hosszú időn keresztül azonos sebességgel, legyen ez akár alacsony vagy magas sebesség. A motor fordulatszámának változtatása nagyon fontos a motor jól végrehajtott bejáratása érdekében.
• Veszélyhelyzetek kivételével kerülje az erős fékezéseket, hogy a fékberen­dezés alkatrészei megfelelően illesz­kedjenek egymáshoz.
• Ne járassa a motort alapjáraton 3 percnél hosszabb ideig egyhuzamban.
• Az első 2000 kilométer megtétele alatt ne vontasson utánfutót.
A GÉPKOCSI KEZELÉSÉVEL KAPCSOLATOS ÚTMUTATÁSOK
Hasonlóan más, ilyen típusú gépkocsik­hoz, az Ön gépkocsijának nem megfe­lelő üzemeltetése a gépkocsi feletti uralom elvesztéséhez, balesethez vagy a gépkocsi felborulásához vezethet.
Az Ön gépkocsijának speciális tulajdon­ságai (nagyobb szabad magasság, nyomtáv stb.) miatt a súlypontja maga­sabban van, mint más típusú gépko­csiké. Más szavakkal, ezeket nem arra tervezték, hogy ugyanolyan sebességgel kanyarodjanak, mint a hagyományos kétkerék-meghajtású gépkocsik. Kerülje az éles kanyarokat vagy a hirtelen ma­nővereket. Ismét hangsúlyozzuk, hogy az Ön gépkocsijának nem megfelelő üzemeltetése a gépkocsi feletti uralom elvesztéséhez, balesethez vagy a gép­kocsi felborulásához vezethet. Minden-
képpen olvassa el a jelen kézikönyv
5. fejezetének „A gépkocsi felborulás kockázatának csökkentése” című ré­szét.
1 7
Bevezetés
1 8
A gépkocsi áttekintése
A gépkocsi külső áttekintése.................................. 2-2
A gépkocsi utasterének áttekintése (I)..................2-4
A gépkocsi utasterének áttekintése (II) ................2-6
Ismerkedés a műszerfallal .....................................2-8
Motortér................................................................ 2-10
2
A gépkocsi áttekintése
A GÉPKOCSI KÜLSŐ ÁTTEKINTÉSE
Elölnézet
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
1. Leszerelhető vonószem .................... 6-30
2. Szélvédőtörlő-lapátok........................ 7-40
3. Külső visszapillantó tükör.................. 4-54
4. Ajtózárak ........................................... 4-19
5 Fényszóró.......................................... 7-75
6 Ködfényszóró .................................. 4-127
7. Motorháztető ..................................... 4-32
8. Gumiabroncsok és
keréktárcsák............................... 7-46, 8-4
9. Panoráma napfénytető ...................... 4-37
ODM012001
2 2
Hátulnézet
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
A gépkocsi áttekintése
1. Antenna .......................................... 4-190
2. Jégmentesítő................................... 4-141
3. Parkolást segítő rendszer................ 4-101
4. Üzemanyagtöltő-nyílás fedél ............ 4-34
5. Leszerelhető vonószem .................... 6-30
6. Hátsó kombinált lámpatest ............... 7-85
7. Hátsó ablaktörlőlapát ........................ 7-42
8. Felülre szerelt harmadik féklámpa ... 7-88
9. Tolatókamera .................................. 4-119
ODM012002
2 3
A gépkocsi áttekintése
A GÉPKOCSI UTASTERÉNEK ÁTTEKINTÉSE (I)
Balkormányos változatok
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
1. Vezetőülés beállítási helyzet
memória rendszer gomb ..................... 3-9
2. Belső ajtókilincs................................. 4-20
3. Külső visszapillantó tükör behajtás ... 4-54
4. Külső visszapillantó tükör
kezelőszerv ....................................... 4-53
5. Elektromos ablakmozgatást letiltó
gomb ................................................. 4-30
6. Központi zár nyomógomb.................. 4-21
7. Elektromos ablakemelő kapcsoló...... 4-27
8. Üzemanyagtöltő-nyílás fedél kioldó... 4-34
9. Műszerfal megvilágítás fényerő-
szabályozó forgókapcsoló ................ 4-58
10. DBC kapcsoló.................................... 5-60
11. ESC OFF (kikapcsoló) nyomógomb.. 5-53
12. Fényszórómagasság-állító
berendezés...................................... 4-129
13. Aktív ECO gomb................................ 5-77
14. LDWS gomb...................................... 5-73
15. Váltóáramú feszültségátalakító
gomb ............................................... 4-182
16. 4WD LOCK (négykerék-meghajtás
összezárás) kapcsoló ....................... 5-29
17. Kormánykerék ................................... 4-42
18. Állítható magasságú és tengelyirányú helyzetű
kormánykerék állítókar ...................... 4-43
19. Belső biztosítéktábla ......................... 7-59
20. Motorháztető nyitókar........................ 4-32
21. Ülés ..................................................... 3-2
ODMEIN2900
2 4
Jobbkormányos változatok
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
A gépkocsi áttekintése
1. Vezetőülés beállítási helyzet
memória rendszer gomb ..................... 3-9
2. Belső ajtókilincs................................. 4-20
3. Külső visszapillantó tükör behajtás ... 4-54
4. Külső visszapillantó tükör
kezelőszerv ....................................... 4-53
5. Elektromos ablakmozgatást letiltó
gomb ................................................. 4-30
6. Központi zár nyomógomb.................. 4-21
7. Elektromos ablakemelő kapcsoló...... 4-27
8. Üzemanyagtöltő-nyílás fedél kioldó... 4-34
9. DBC kapcsoló.................................... 5-60
10. Műszerfal megvilágítás fényerő-
szabályozó forgókapcsoló................. 4-58
11. 4WD LOCK (négykerék-meghajtás
összezárás) kapcsoló........................ 5-29
12. Váltóáramú feszültségátalakító
gomb ............................................... 4-182
13. Aktív ECO gomb................................ 5-77
14. LDWS gomb...................................... 5-73
15. ESC OFF (kikapcsoló) nyomógomb.. 5-53
16. Fényszórómagasság-állító
berendezés...................................... 4-129
17. Kormánykerék ................................... 5-42
18. Állítható magasságú és tengelyirányú helyzetű
kormánykerék állítókar ...................... 4-43
19. Belső biztosítéktábla ......................... 7-59
20. Motorháztető nyitókar........................ 4-32
21. Ülés ..................................................... 3-2
ODMEIN2003R
2 5
A gépkocsi áttekintése
A GÉPKOCSI UTASTERÉNEK ÁTTEKINTÉSE (II)
Balkormányos változatok
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
1. Szivargyújtó .............................. 4-178
2. Elektromos csatlakozóaljzat...... 4-181
3. Ülésfűtés (első)........................... 3-13
4. SPAS gomb .............................. 4-110
5. Parkolást segítő rendszer
gomb ......................................... 4-101
6. Sebességváltó kar ...................... 5-17
7. Rögzítőfék kar............................. 5-39
8. AUTO HOLD (automatikus
rögzítőfék) gomb ......................... 5-49
9. EPB kapcsoló.............................. 5-42
10. Aux, USB és iPod ..................... 4-184
11. Pohártartó ................................. 4-179
ODM012006
2 6
Jobbkormányos változatok
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
A gépkocsi áttekintése
1. Szivargyújtó .............................. 4-178
2. Elektromos csatlakozóaljzat...... 4-181
3. Ülésfűtés (első)........................... 3-13
4. SPAS gomb .............................. 4-110
5. Parkolást segítő rendszer
gomb ......................................... 4-101
6. Sebességváltó kar ...................... 5-17
7. Rögzítőfék kar............................. 5-39
8. AUTO HOLD (automatikus
rögzítőfék) gomb ......................... 5-49
9. EPB kapcsoló.............................. 5-42
10. Aux, USB és iPod ..................... 4-184
11. Pohártartó ................................. 4-179
ODMEIN2006R
2 7
A gépkocsi áttekintése
ISMERKEDÉS A MŰSZERFALLAL
Balkormányos változatok
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
1. Világításkapcsoló kar ................ 4-122
2. Audiorendszer kezelőgombok a
kormánykeréken ....................... 4-191
3. Bluetooth kihangosító rendszer
kezelőgombok........................... 4-241
4. Sebességtartó automatika
(cruise control) gomb .................. 5-64
5. LCD kijelző kezelőszervek .......... 4-58
6. Kürt ............................................. 4-44
7. Vezető oldali első légzsák........... 3-58
8. Ablaktörlő és -mosó
kapcsolókar............................... 4-131
9. Gyújtáskapcsoló vagy
motorindító/-leállító gomb .... 5-6, 5-10
10. Audió......................................... 4-190
11. Elakadásjelző kapcsoló............. 4-120
12. Légkondicionáló
berendezés ....................4-143, 4-155
13. Utas oldali első légzsák .............. 3-58
14. Kesztyűtartó.............................. 4-174
ODM012004
2 8
Jobbkormányos változatok
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
A gépkocsi áttekintése
1. Világításkapcsoló kar ................ 4-122
2. Audiorendszer kezelőgombok a
kormánykeréken ....................... 4-191
3. Bluetooth kihangosító rendszer
kezelőgombok........................... 4-241
4. Sebességtartó automatika
(cruise control) gomb .................. 5-64
5. LCD kijelző kezelőszervek .......... 4-58
6. Kürt ............................................. 4-44
7. Vezető oldali első légzsák........... 3-58
8. Ablaktörlő és -mosó
kapcsolókar............................... 4-131
9. Gyújtáskapcsoló vagy
motorindító/-leállító gomb .... 5-6, 5-10
10. Audió......................................... 4-190
11. Elakadásjelző kapcsoló............. 4-120
12. Légkondicionáló
berendezés ....................4-143, 4-155
13. Utas oldali első légzsák .............. 3-58
14. Kesztyűtartó.............................. 4-174
ODMEIN2004R
2 9
A gépkocsi áttekintése
MOTORTÉR
■ 2.4L - GDI benzinmotor
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
2 10
1. Hűtőfolyadék kiegyenlítő tartály ..... 7-28
2. Motorolaj-betöltő nyílás sapka ....... 7-27
3. Fék és tengelykapcsoló
folyadéktartály ................................ 7-31
4. Levegőszűrő................................... 7-36
5. Biztosítéktábla................................ 7-57
6. Akkumulátor negatív pólus............. 7-43
7. Akkumulátor pozitív pólus.............. 7-43
8. Hűtősapka...................................... 7-28
9. Motorolajszint-mérő pálca.............. 7-26
10. Szélvédőmosó folyadéktartály ....... 7-33
ODMEMC2001
■ 2.4L - MPI benzinmotor
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
A gépkocsi áttekintése
1. Hűtőfolyadék kiegyenlítő tartály ..... 7-28
2. Motorolaj-betöltő nyílás sapka ....... 7-27
3. Fék és tengelykapcsoló
folyadéktartály ................................ 7-31
4. Levegőszűrő................................... 7-36
5. Biztosítéktábla................................ 7-57
6. Akkumulátor negatív pólus............. 7-43
7. Akkumulátor pozitív pólus .............. 7-43
8. Hűtősapka...................................... 7-28
9. Motorolajszint-mérő pálca.............. 7-26
10. Szervokormány folyadéktartály...... 7-32
11. Szélvédőmosó folyadéktartály ....... 7-33
ODMNMC2020
2 11
A gépkocsi áttekintése
■ 3.3L - MPI benzinmotor
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
1. Hűtőfolyadék kiegyenlítő tartály ..... 7-28
2. Motorolaj-betöltő nyílás sapka ....... 7-27
3. Fék és tengelykapcsoló
folyadéktartály ................................ 7-31
4. Levegőszűrő................................... 7-36
5. Biztosítéktábla................................ 7-57
6. Akkumulátor negatív pólus............. 7-43
7. Akkumulátor pozitív pólus .............. 7-43
8. Hűtősapka...................................... 7-28
9. Motorolajszint-mérő pálca.............. 7-26
10. Szervokormány folyadéktartály...... 7-32
11. Szélvédőmosó folyadéktartály ....... 7-33
OXM079100
2 12
■ Diesel 2.0/2.2L
A tényleges kialakítás az ábrázolttól eltérő lehet.
A gépkocsi áttekintése
1. Hűtőfolyadék kiegyenlítő tartály ..... 7-28
2. Motorolaj-betöltő nyílás sapka ....... 7-27
3. Fék és tengelykapcsoló
folyadéktartály ................................ 7-31
4. Levegőszűrő................................... 7-36
5. Biztosítéktábla................................ 7-57
6. Akkumulátor negatív pólus............. 7-43
7. Akkumulátor pozitív pólus .............. 7-43
8. Hűtősapka...................................... 7-28
9. Motorolajszint-mérő pálca.............. 7-26
10. Szélvédőmosó folyadéktartály ....... 7-33
11. Üzemanyagszűrő ........................... 7-35
ODM012005
2 13
A gépkocsi áttekintése
2 14
Loading...
+ 688 hidden pages