Delonghi ICM 40 T, ICM 40 Instructions Manual [hu]

Figyelmesen el kell olvasni ezt a használati kézikönyvet a berendezés beszerelése és használata el
ő
tt. Csak ilymódon lehet a legjobb teljesítményt elérni és a legbiztonságosabb használatot biztosítani.
• Ez a készülék “kávéfőzésre” készült. Ügyelni
kell, hogy ne forrázzák le magukat a kifröccsenő vízzel, vagy a kimenő gőzzel, vagy ne használják tévesen a berendezést.
• A gyártó nem vállal felelősséget az esetenkénti
nem megfelelő, téves és ésszerűtlen használat miatt keletkezett károkért.
• Használat közben nem szabad a készülék forró
részeihez érni. A markolatokat és a fogókat kell megfogni.
• Nem szabad a készülékhez érni vizes és nedves
kézzel vagy lábakkal.
• A készülék meghibásodása, vagy nem a megfe-
lelő működése esetén, ki kell a készüléket kapc­solni kihúzva az villásdugót az áramcsatlakoz­tató aljzatból. Javítások szükségessége esetén kizárólag a gyártó által engedélyezett hivatalos műszaki aszisztencia központhoz kell fordulni és eredeti cserealkatrészek használatát kell kérni. A fentiek figyelmen kívül hagyása a készülék használatát nem teszi többé biztonsá­gossá.
• Ennek a berendezésnek tápkábelét soha sem
cserélheti ki a felhasználó maga, mert a kábel kicserélésekor speciális eszközöket kell használ­ni. A kábel megrongálódása és kicserélésenek szükségessége esetén kizárólag a gyártó által engedélyezett hivatalos műszaki aszisztencia központhoz kell fordulni, bármely kockázat fel­merülésének kizárása céljából.
• A készüleket nem szabad csökkentett testi-lelki
képességű személyeknek (gyerekeknek sem) használniuk, vagy azoknak, akik nem ren­delkeznek a készülék használata során szüksé­ges tapasztallattal és ismeretekkel, hacsak egy szakember alaposan fel nem készítette őket és fel nem ügyeli tevékenységüket testi épségük garantálása érdekében. Nem szabad a gye­rekeket hagyni, hogy a készüléket játékszerként használják.
• A csomagolás eltávolítása után, ellenőrizni kell
a készülék épségét. Ha készüléken rendellenes-
ségeket észlelnek, nem szabad azt használni és szakemberekhez kell segítségül fordulni.
• A csomagoló anyagok (műanyagzsákok, kinyújtható polisztirol, stb.) veszélyesek lehet­nek, tehát, ne kerüljenek gyerekek kezébe.
• A gépet soha sem szabad vízbe tenni: ez t.i. egy áramberendezés.
• Ki kell húzni a villásdugót az áramcsatlakoztató aljzatból és ki kell kapcsolni a fő árammeg- szakítót, amikor a készüléket nem használják. Nem szabad a készüléket fölöslegesen áramel­látás alatt tartani.
• Mint minden áramberendezés használata esetén, a megfelelő magatartással és óvatosság­gal kell használni ezt a készüléket is, főként gyermekek jelenléte esetén.
• Ez a berendezés kizárólag háztartásokban használható. Nem használható:
- üzletekben, irodákban és egyéb munkahelyeken konyhaként használt helyiségekben
- vidéki vendégfogadókban
- szállodákban, motelekben és egyéb vendé­glátóipari helyiségekben
- kiadó szobákban. A készüléknek az előíásos használati módtól eltérő használati módja nem rendeltetésszerű és veszélyes használati módnak minősül.
• Az élelmiszeripari termékek használatára szolgáló anyagok és tárgyak megfelelnek az 1935/2004-es Európai Közösségi Uniós jog­szabályzat előírásainak.
42
A BERENDEZÉS LEÍRÁSA
(lásd a 3. oldalon jelenlevő ábrát)
Az alábbi terminológiát használjuk a következő oldalakon:
A. Üvegkanna (csak némelyik modellen) B. Hőálló kanna (csak némelyik modellen) C. Adagoló eszköz D. Csészetartó felület E. Nyitó markolat F. Víztöltő kamra G. Kávé szűrőtartó H. Állandó használatú szűrő (csak némelyik
modellen)
I. Lap (melegítő, csak az üvegkannás model-
leken)
Egyetlen egy megszakítóval rendlkező modellek J. ON/OFF gomb bekapcsolást jelző fényjelző-
vel (csak némelyik modellen)
Elektomos modellek K. Fényjelző ON/AUTO L. ON/AUTO/OFF gomb M. SET TIMER gomb N. Kijelző O. SET CLOCK gomb P. ÍZBEÁLLÍTÓ gomb Q. ÍZ jelző lámpa
ÓRA BEPROGRAMOZÁS
Be kell tenni a villásdugót az áramcsatlakoztatóba; az első bekapcsoláskor a kijelzőn megjelenik az“ AM 0:00” kiírás. A pontos óra beállításakor, le kell nyomni és lenyomva kell tartani a “SET CLOCK” gombot (1. ábr.) a pontos óra eléréséig; majd el kell engedni a gombot. Az órát bármelyik pilla-
natban be lehet állítani.
BESZERELÉS
• A csomagolás eltávolítása után ellenőrizni kell a készülék épségét. Ha a készülék nem ép, nem sza­bad azt használni és szakember segítségét kell kérni.
• A csomagoló anyagok (műanyagzsákok, kinyújtható polisztirol, stb.) veszélyesek lehetnek, ne kerüljenek gyerekek kezébe.
• Helyezzék el a készüléket egy olyan munkafelüle­tre, amely távol van a vízcsapoktól, a mosogató­teknőktől és a hőforrásoktól.
• Miután a készüléket elhelyezték a munkafelületen, ellenőrizni kell, hogy a készülék körül oldalt és
mögötte körülbelül 5 cm távolságú szabad hely maradjon, és legalább 20 cm felette
• A készüléket soha sem szabad olyan helyiségben beszerelni, ahol a hőmérséklet 0°C fok alá süllyes, vagy azzal egyenlő (amennyiben a készülékben levő víz befagy, a készülék meghibásodik).
• Ellenőrizni kell, hogy a táphálózati áramfeszültség értéke megfeleljen a készülék adattábláján feltünte­tett értékekkel, a készüléket kizárólag, legkevesebb megengedett 10 A –es, hatékonyan földelt áramc­satlakoztatóhoz szabad csatlakoztatni. A gyártó nem vonható felelősségre a készülék földelésének mellőzése miatt keletkezett károkért.
• Abban az esetben, ha a készülék villásdugójának jellemzői nem felelnek meg a rendelkezésre álló áramcsatlakoztató jellemzőivel, szakembernek kell kicserélnie a villásdugót.
• Ennek a berendezésnek tápkábelét soha sem cserélheti ki a felhasználó maga, mert a kábel kic­serélésekor speciális eszközöket kell használni. A kábel megrongálódása és kicserélésenek szüksé­gessége esetén kizárólag a gyártó által engedélye­zett hivatalos műszaki aszisztencia központhoz kell fordulni, bármely kockázat felmerülésének kizárá­sa céljából.
KÁVÉFŐZÉS A SZŰRŐ HASZNÁLATÁ­VA L
FIGYELEM: az első alkalommal való kávéfőzé- skor ki kell mosni a gépen az összes kiegészítőt és meg kell szárítani a készülék belső vezetékeit úgy, hogy legalább két kannát feltöltenek darált kávé használata nélkül.
• Ki kell nyitni a markolat kifele való húzásával
az elülső lappantyút és a kannával friss vízet kell önteni a tartályba a szintjelző résen kere­sztül, a készlethez tartozó kannát javasolt min­den esetben adagolóként használni, mert a kanna maximális térfogata megfelel a tartályé­val (3. ábr.)
• Az állandó használatú szűrőt (amennyiben
rendelkezésre áll) a szűrőtartóba kell tenni (4. ábr.), azokon a modelleken, amelyeken ez nincs jelen, papírszűrőt kell használni.
• Tegyenek darált kávét a szűrőbe a készlethez
tartozó adagolóval és simítsák el egyenletesen a kávémennyiséget (5. ábr.). a javasolt mennyiségeket az 1-es táblázat tartalmazza. Jó minőségű, közepesen őrölt és szűrő használatával készített kávé készítésére szolgáló darált kávét kell használni.
43
44
* 1 csapott adag= 1 kávéskanál (5g)
Tetszés szerint növelni, illetve csökkenteni lehet a kávémennyiséget.
A táblázaton jelzett mennyiségek jelzésérték ek, tetszés szerint és a kávé típusa szerint módo­síthatók: soha sem szabad 12 adagnál több
kávét használni (üvegkannás modelleken) vagy 10 adagnál többet (a h álló kannás modelleken) kellemetlen eredmény elkerülése végett.
Az elkészült kávét nagymértékben befolyásolja a kávé minősége: javasolt többféle minőségű kávét kipróbálni , amíg megtalálják a megfelelőt.
Üvegkannás modellek:
be kell csukni az elül­ső lappantyút és a zárt kannát a lapra kell tenni (6. ábr.).
Hőálló kannás modellek:
mielőtt a kannát a lapra helyeznék, ellenőrizni kell, hogy az jól záródik-e (7- ábr.)
Villanyvezérlésűmodellek:
a kávéíz javítható az ÍZ gomb lenyomásával. Ez a funkció lehetővé teszi, hogy csepegtetéssel lassan kerüljön víz a szűrőbe; a kávé, lassankénti megszűréssel finomabb illatú és ízű lesz. Ennek a funkciónak aktiválására le kell nyom­ni az ÍZ gombot: a gombon levő fényjelző kigyúl. A gomb ismételt lenyomásával ki lehet iktatni ezt a funkciót. Az ÍZ gomb használata abban az esetben javasolt, amikor nincs szük­ség egy teljes kannányi kávé lefőzésére. Le kell nyomni az "ON/AUTO/OFF " kapcsolót (8. ábr.). A vörös színű fényjelző jelzi, hogy a szűrős kávéfőző gép használatra készen áll és a kijelzőn megjelenik a “BREW” kiírás:
Egyetlen egy kapcsolóval ellátott modellek.
Le kell nyomni ON/OFF megszakítókapcsolót (9. ábr.). A vörös színű fényjelző jelzi, hogy a szűrős kávéfőző gép használatra készen áll.
• Néhány másodperc múlva a kávé kezd kifoly-
ni a gépen. Teljesen normális, ha a kávé
kibocsátás alatt a készülék kevés gőzt bocsát ki magából.
Az üvegkannás modelleken,
ha az “ON/OFF” gombot lenyomva tartják a kávé kifolyása után, a melegítő lap a megfelelő hőmérsékleten tartja a kávét. A készülék két óra eltelte után automatikusan kikapcsol.
Hőálló kannás modellek:
a kávé kiöntésekor a fedelet a 10. ábrán jelzett pozíció eléréséig kell elforgatni. A kanna fedelének teljes levéte­lekor a fedelet el kell forgatni a 11. ábrán látható módon. A kávékibocsátás befejeződé- sekor a készülék automatikusan kikapcsol.
Figyelem: ha a kannát kiveszik mielőtt a gép befejezte volna a kávéf
ő
zést, nem áll le a
kávéf
ő
zés, hanem csak annak kifolyása szűnik meg a kannába; abban az esetben, ha kevés kávét szeretnének a kannából kiönteni, javasolt, hogy a m
ű
veketet a lehetőlegrövidebb időn belül
elvégezzék, a kellemetlen eredmény elkerülése végett.
BEKAPCSOLÁS BEPROGRAMOZÁSA
(AUTOMATIKUS ÜZEMMÓD) (csak az elek­tromos vezérlés
ű
modelleken)
Ellenőrizni kell, hogy a beállított óra pontos legyen. A kávéfőzés órájának beállításakor:
• le kell nyomni a SET TIMER gombot és lenyom-
va kell tartani a kívánt kávéfőzési óra beállítá­sáig.
• Majd el kell engedni a SET TIMER gombot: a
beprogramozásig, az óra néhány pillanatig villog a kijelzőn: a kijelzőn megjelenik a pilla­natnyi óraadat.
A TIMER FUNKCIÓ AKTIVÁLÁSA
Miután:
- az előbbi bekezdésben bemutatott módon
beállították a bekapcsolási és kikapcsolási időpontot;
- a készüléket elő kell készíteni a
kávéfőzésre:gyorsan le kell kétszer egymás után nyomni az ON/OFF/AUTO gombot (12.
1-es tábl.: javasolt mennyiségek
CSÉSZÉK
SZÁMA
ADAGOK
SZÁMA*
44
12 12
10 10
88
66
45
ábr.). A K fényjelző zöld színűvé válik és jelzi, hogy a készülék működik: a kijelzőn megjelenik az AUTO kiírás.
TISZTÍTÁS ÉS KARBANTARTÁS
Bármely tisztítási, vagy karbantartási művelet elkezdése előtt ki kell a gépet kapcsolni, ki kell húzni a villásdugót az áramcsatlakoztató aljzatból és hagyni kell, hogy a gép lehűljék.
1. A gépet nem szabad súrolószerekkel, vagy
oldószerekkel tisztítanil. Elegendő nedves és
puha törlőrongyot használni.
2. A készüléket soha sem szabad vízbe tenni: ez
egy elektromos berendezés.
VÍZKŐOLDÁS
Amennyiben az Önök által használható víz kemény, a vízkő idővel lerakódik a készülékben. A vízkő lerakódás rongálja a gépet. Minden 60 használati ciklus után javasolt elvégez­ni a vízoldást. A vízkőoldást a kereskedelmeben kapható, a szűrős kávéfőző gépeken használható, megfelelő vízkőoldó szereket használva kell elvégezni.
1. A terméket a kannában kell feloldani a
vízkőoldószer csomagolásán olvasható
használati utasításokat követve;
2. Az oldatot a víztartályba kell önteni;
3. A kannát a lapra kell tenni;
4. Le kell nyomni a szűrős kávéfőző be/kikapc-
soló gombot, egy csészénti oldatot kell kien-
gedni, majd ki kell a gépet kapcsolni;
5. 15 percig hagyják állni az oldatot, majd meg
kell négyszer, vagy ötször egymás után ismé-
telni a műveletet.
6. Be kell a gépet kapcsolni, és addig kell működ-
tetni, amíg a tartály teljesen ki nem ürül.
7. Legálább háromszor kell csak vízzel a
készüléket működtetni (három vízzel telített
tartállyal). A garancia érvényét veszíti, ha a tisztításra nem a fentiekben leírt módon kerül sor.
MŰSZAKI JELLEMZŐK
Áramfeszültség : 220-240V~50/60Hz Felvett áramerősség: 900W LxHxP méretek: 235x333x280 mm Súly: 2,27 kg
A készülék a következő EK irányelveknek megfelelően készült:
• 2006/95/EK Alacsony Áramfeszültség Irányelv és annak utólagos módosításai;
• EMC 2004/108/EK Irányelv és annak utóla­gos módosításai
A termék előírásszerű hulladékkezelésére vonatkozó tudnivalók a 2002/96/EK Európai Közösségi Uniós Irányelv értelmében
A terméket használati idejének lejáratát követően nem szabad azt urbánus hul­ladákként eldobni.
A helyi önkormányzatok által engedélye­zett, megfelelő, szelektív hulladékgyűjtő közpon­tokban lehet leadni, vagy azoknál a viszonte­ladóknál, amelyek ezt a fajta szolgáltatást bizto­sítják. Ha a villanyberendezést egyéb hulladékoktól külön választva hulladékkezelik, elkerülhetők a környe­zetkárosító és egészségrongáló következmények, amelyek a készülékek nem megfelelő hulladékke­zelése miatt keletkeznek és jelentős energia- és anyagfelhasználási magtakarítással visszasze­rezhetők a berendezéseket alkotó anyagok. A készüléken az áthúzott szeméttároló jel jelzi azt, hogy a villanykészüléket kötelező az egyéb hul­ladákoktól külön hulladékkezelni.
Loading...