Brother MFC-J4710DW User guide [pl]

Podstawowy
Podręcznik Użytkownika
MFC-J4510DW
Wersja 0
POL
Jeśli wymagana jest pomoc działu obsługi
klienta
Numer modelu: MFC-J4510DW
1
Numer seryjny:
Data zakupu:
Miejsce zakupu:
1
Numer seryjny można znaleźć z tyłu urządzenia. Zachowaj niniejszy Podręcznik Użytkownika wraz z paragonem (fakturą) jako potwierdzenie dokonania zakupu produktu w przypadku kradzieży, pożaru czy roszczeń gwarancyjnych.
© 2012 Brother Industries, Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podręczniki użytkownika i gdzie można je znaleźć?

Jaki podręcznik? Co zawiera? Gdzie jest?
Przewodnik Bezpieczeństwa Produktu
Podręcznik szybkiej obsługi
Podstawowy Podręcznik Użytkownika
Rozszerzony Podręcznik Użytkownika
Instrukcja oprogramowania
Instrukcja obsługi dla sieci
Przewodnik Usług Internetowych
Przewodnik AirPrint Ten podręcznik zawiera informacje dotyczące korzystania z
Przewodnik Google Cloud Print
Podręcznik Wi-Fi Direct™
W pierwszej kolejności zapoznaj się z tym podręcznikiem. Przed skonfigurowaniem urządzenia zapoznaj się z instrukcją Środki ostrożności. Zapoznaj się z tym podręcznikiem, aby uzyskać informacje o znakach handlowych i ograniczeniach prawnych.
Postępuj zgodnie z instrukcjami konfiguracji urządzenia oraz instalacji sterowników i oprogramowania dla użytkowanego systemu operacyjnego i typu połączenia.
Zapoznaj się z podstawowymi operacjami faksowania, kopiowania, skanowania oraz obsługą programu PhotoCapture Center™, a także ze sposobami wymiany materiałów eksploatacyjnych. Zapoznaj się ze wskazówkami rozwiązywania problemów.
Dowiedz się więcej o operacjach zaawansowanych: faksowaniu, kopiowaniu, funkcjach zabezpieczeń, drukowaniu raportów i przeprowadzaniu rutynowych czynności konserwacyjnych.
Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami w celu drukowania, skanowania, skanowania sieciowego, obsługi programu PhotoCapture Center™, funkcji Zdalna konfiguracja, funkcji PC-Fax, usługi Web Services (skanowanie) oraz korzystania z narzędzia Brother ControlCenter.
Ten podręcznik zapewnia przydatne informacje o ustawieniach sieci przewodowej i bezprzewodowej oraz o ustawieniach zabezpieczeń w urządzeniach Brother. Znajdują się w nim także informacje o protokołach obsługiwanych przez urządzenie oraz szczegółowe wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.
Ten podręcznik zawiera przydatne informacje dotyczące uzyskania dostępu do usług internetowych z urządzenia Brother, a także pobierania obrazów, drukowania danych i przesyłania plików bezpośrednio do usług internetowych.
funkcji AirPrint do drukowania na urządzeniu Brother z systemu Mac OS X v10.7.x oraz urządzeń iPhone, iPod touch, iPad i innych urządzeń z systemem iOS bez instalowania sterownika drukarki.
Ten podręcznik zawiera szczegółowe informacje dotyczące sposobu korzystania z usług Google Cloud Print™ w celu drukowania za pośrednictwem internetu.
Ten podręcznik zawiera szczegółowe informacje dotyczące sposobu konfigurowania urządzenia Brother w celu drukowania bezprzewodowego bezpośrednio z urządzenia przenośnego obsługującego standard Wi-Fi Direct™.
Wydrukowany / w opakowaniu
Wydrukowany / w opakowaniu
Plik PDF / płyta CD-ROM
Plik PDF / płyta CD-ROM
Plik PDF / płyta CD-ROM
Plik PDF / płyta CD-ROM
Plik PDF / Brother
Solutions Center
Plik PDF / Brother
Solutions Center
Plik PDF / Brother
Solutions Center
Plik PDF / Brother
Solutions Center
1
1
1
1
1
Odwiedź witrynę internetową http://solutions.brother.com/.
i

Spis Treści

(Podstawowy Podręcznik Użytkownika)
1 Informacje ogólne 1
Korzystanie z dokumentacji ................................................................................... 1
Symbole i konwencje użyte w dokumentacji ................................................... 1
Uzyskiwanie dostępu do Rozszerzonego Podręcznika Użytkownika,
Instrukcji Oprogramowania oraz Instrukcji Obsługi dla Sieci .............................. 2
Wyświetlanie podręczników użytkownika ........................................................2
Dostęp do pomocy technicznej Brother (Windows
Dostęp do pomocy technicznej Brother (Macintosh) ............................................. 5
Panel sterowania – informacje ogólne...................................................................6
Ekran dotykowy LCD 3,7"................................................................................ 8
Ustawienie ekranu gotowości ........................................................................11
Operacje podstawowe ...................................................................................12
Ustawienia skrótów.............................................................................................. 13
Dodawanie skrótów kopiowania ....................................................................13
Dodawanie skrótów faksu..............................................................................13
Dodawanie skrótów skanowania ...................................................................14
Dodawanie skrótów usługi Web Connect ......................................................16
Zmiana skrótów .............................................................................................17
Edycja nazw skrótów .....................................................................................17
Usuwanie skrótów .........................................................................................18
Przywoływanie skrótów ................................................................................. 18
Ustawienia głośności ...........................................................................................18
Głośność dzwonienia..................................................................................... 18
Głośność sygnalizatora .................................................................................19
Głośność głośnika .........................................................................................19
Ekran dotykowy LCD ...........................................................................................20
Ustawianie jasności podświetlenia ................................................................ 20
®
)............................................. 4
2 Ładowanie papieru 21
Ładowanie papieru i innych nośników druku ....................................................... 21
Ładowanie papieru do tacy papieru...............................................................21
Ładowanie mniejszego papieru (rozmiar Fotografie, Fotografie L i
koperty)......................................................................................................24
Ładowanie papieru do ręcznego gniazda podawania ...................................28
Obszar, w którym nie można drukować......................................................... 32
Ustawienia papieru ..............................................................................................33
Rozmiar i typ papieru..................................................................................... 33
Akceptowany papier i inne nośniki druku.............................................................34
Zalecane nośniki druku..................................................................................34
Przechowywanie i używanie nośników druku ................................................ 34
Wybór prawidłowego nośnika druku .............................................................. 36
ii
3 Ładowanie dokumentów 39
Sposób ładowania dokumentów ..........................................................................39
Korzystanie z podajnika ADF ........................................................................39
Korzystanie z szyby skanera ......................................................................... 40
Nieskanowany obszar ................................................................................... 41
4Wysyłanie faksu 42
Sposób wysyłania faksu ......................................................................................42
Zatrzymywanie faksowania ........................................................................... 44
Ustawienie rozmiaru skanowania szyby skanera w celu faksowania............44
Wysyłanie faksów kolorowych ....................................................................... 44
Anulowanie faksu w toku ............................................................................... 45
Sposób przeglądania faksów wychodzących ................................................ 45
Raport weryfikacji transmisji ..........................................................................46
5Odbiór faksu 47
Tryby odbioru.......................................................................................................47
Wybieranie trybu odbioru ..................................................................................... 47
Korzystanie z trybów odbioru...............................................................................49
Tylko faks ......................................................................................................49
Faks/Tel......................................................................................................... 49
Ręczny........................................................................................................... 49
Zewnętrzny automat zgłoszeniowy (TAD) .....................................................49
Ustawienia trybu odbioru .....................................................................................50
Liczba dzwonków .......................................................................................... 50
Czas dzwonka F/T (tylko tryb Faks/Tel) ........................................................ 50
Wykrywanie faksu.......................................................................................... 51
Podgląd faksu (tylko tryb monochromatyczny) ....................................................52
Sposób przeglądania odebranych faksów.....................................................52
Wyłączanie podglądu faksu........................................................................... 54
6 Telefon i urządzenia zewnętrzne 55
Operacje głosowe ................................................................................................ 55
Tryb Faks/Tel.................................................................................................55
Usługi telefoniczne............................................................................................... 55
Ustawianie typu linii telefonicznej .................................................................. 55
Podłączanie zewnętrznego urządzenia TAD (automat zgłoszeniowy) ................ 57
Ustawienia połączeń...................................................................................... 58
Nagrywanie wiadomości wychodzącej (OGM) na zewnętrznym
automacie TAD .......................................................................................... 58
Połączenia wieloliniowe (PBX) ...................................................................... 58
Telefony zewnętrzne i wewnętrzne...................................................................... 59
Podłączanie telefonu zewnętrznego lub wewnętrznego................................59
Czynności wykonywane z telefonu zewnętrznego i wewnętrznego ..............59
Używanie kodów zdalnych ............................................................................60
iii
7 Wybieranie i zapisywanie numerów 61
Sposób wybierania numerów...............................................................................61
Ręczne wybieranie ........................................................................................ 61
Wybieranie z książki adresowej..................................................................... 61
Ponowne wybieranie numeru faksu...............................................................62
Dodatkowe operacje funkcji wybierania...............................................................62
Historia połączeń wychodzących...................................................................62
Zapisywanie numerów .........................................................................................63
Zapisywanie pauzy........................................................................................63
Zapisywanie numerów w książce adresowej .................................................63
Zmiana nazw lub numerów w książce adresowej..........................................64
8 Tworzenie kopii 65
Sposób kopiowania..............................................................................................65
Kończenie kopiowania ................................................................................... 65
Wstępne ustawienia kopiowania..........................................................................66
Opcje kopiowania ................................................................................................67
Typ papieru....................................................................................................67
Rozmiar papieru ............................................................................................68
9 Drukowanie zdjęć z karty pamięci lub pamięci flash USB 69
Operacje w programie PhotoCapture Center™ (tryb fotograficzny) .................... 69
Korzystanie z karty pamięci lub pamięci flash USB....................................... 69
Rozpoczęcie pracy .............................................................................................. 70
Drukowanie obrazów ...........................................................................................72
Przeglądanie zdjęć ........................................................................................ 72
Ustawienia drukowania programu PhotoCapture Center™ ................................. 73
Sposób skanowania na kartę pamięci lub pamięć flash USB.............................. 73
10 Sposób drukowania z komputera 75
Drukowanie dokumentu .......................................................................................75
11 Sposób skanowania do komputera 76
Przed rozpoczęciem skanowania ........................................................................76
Skanowanie dokumentu do pliku PDF za pomocą programu
ControlCenter4 (Windows
Sposób zmiany ustawień trybu skanowania w urządzeniu w celu skanowania
do pliku PDF .....................................................................................................80
Sposób skanowania dokumentu do pliku PDF za pomocą ekranu
dotykowego ............................................................................................... 81
®
) ............................................................................. 77
iv
A Rutynowa konserwacja 83
Wymiana wkładów atramentowych......................................................................83
Czyszczenie i sprawdzanie urządzenia ............................................................... 86
Czyszczenie szyby skanera .......................................................................... 86
Czyszczenie głowicy drukującej .................................................................... 87
Kontrola jakości drukowania .......................................................................... 87
Sprawdzanie wyrównania wydruku ............................................................... 89
BRozwiązywanie problemów 90
Określenie problemu............................................................................................ 90
Komunikaty o błędach i konserwacyjne............................................................... 92
Wyświetlane animacje błędów..................................................................... 101
Przesyłanie faksów lub raportu dziennika faksów .......................................101
Zacięcie dokumentu ................................................................................... 102
Zacięcie drukarki lub zacięcie papieru.........................................................103
W przypadku problemów z urządzeniem........................................................... 110
Wykrywanie sygnału wybierania.................................................................. 121
Zakłócenia linii telefonicznej / VoIP ............................................................. 121
Informacje o urządzeniu ....................................................................................122
Sprawdzanie numeru seryjnego .................................................................. 122
Funkcje resetowania.................................................................................... 122
Resetowanie urządzenia ............................................................................. 122
C Tabele ustawień i funkcji 123
Korzystanie z tabel ustawień .............................................................................123
Tabele ustawień................................................................................................. 124
Tabele funkcji.....................................................................................................139
Wprowadzanie tekstu ........................................................................................162
Wstawianie spacji ....................................................................................... 162
Dokonywanie poprawek ..............................................................................162
D Specyfikacje 163
Informacje ogólne .............................................................................................. 163
Nośniki druku ..................................................................................................... 165
Faks ................................................................................................................... 167
Kopiowanie ........................................................................................................ 168
PhotoCapture Center™ ..................................................................................... 169
PictBridge .......................................................................................................... 170
Skaner ...............................................................................................................171
Drukarka ............................................................................................................ 172
Interfejsy ............................................................................................................ 173
Sieć.................................................................................................................... 174
Wymagania dotyczące komputera..................................................................... 175
Materiały eksploatacyjne ................................................................................... 176
E Indeks 177
v
Spis Treści
(Rozszerzony Podręcznik Użytkownika)
Rozszerzony Podręcznik Użytkownika jest poświęcony objaśnieniu poniższych funkcji i operacji. Rozszerzony Podręcznik Użytkownika można znaleźć na płycie CD-ROM.
1 Ustawienia ogólne
Przechowywanie danych w pamięci Automatyczna zmiana czasu Tryb spoczynku Ekran dotykowy LCD
2 Funkcje zabezpieczeń
Secure Function Lock 2.0 (Blokada funkcji 2.0) Ograniczenie wybierania
3 Wysyłanie faksu
Dodatkowe opcje wysyłania Dodatkowe operacje wysyłania Przegląd pollingu
4 Odbieranie faksu
Odbieranie do pamięci (tylko tryb monochromatyczny) Zdalne pobieranie Dodatkowe operacje odbioru Przegląd pollingu
8 Drukowanie zdjęć z karty
pamięci lub nośnika pamięci USB flash
Operacje w programie PhotoCapture Center™ Drukowanie obrazów Ustawienia drukowania PhotoCapture Center™ Skanowanie na kartę pamięci lub do pamięci USB flash
9 Drukowanie zdjęć z aparatu
Drukowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu PictBridge Drukowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu cyfrowego (bez PictBridge)
A Rutynowa obsługa
konserwacyjna
Czyszczenie i sprawdzanie urządzenia Pakowanie i transport urządzenia
5 Wybieranie i zapisywanie
numerów
Operacje głosowe Dodatkowe operacje wybierania Dodatkowe sposoby zapisywania numerów
6 Drukowanie raportów
Raporty faksów Raporty
7 Tworzenie kopii
Opcje kopiowania Skróty kopii A3
vi
BSłownik
CIndeks

Informacje ogólne 1

1

Korzystanie z dokumentacji

Dziękujemy za zakup urządzenia firmy Brother! Zapoznanie się z dokumentacją pozwoli na optymalne wykorzystanie urządzenia.
Symbole i konwencje użyte w dokumentacji 1
W dokumentacji zostały użyte poniższe symbole oraz konwencje.
1
OSTRZEŻENIE
1
OSTRZEŻENIE informuje o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, która może doprowadzić do śmierci lub poważnych obrażeń ciała, jeśli nie zostaną podjęte kroki wcelu jej uniknięcia.
UWAGA
UWAGA informuje o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, która może doprowadzić do niewielkich lub umiarkowanych obrażeń ciała, jeśli nie zostaną podjęte kroki wcelu jej uniknięcia.
Wytłuszczenie
Kursywa Tekst pisany kursywą
Courier New Czcionką Courier New
Druk wytłuszczony oznacza cyfry klawiatury na panelu dotykowym oraz przyciski na ekranie komputera.
uwydatnia ważny punkt lub kieruje do pokrewnego tematu.
zapisane są komunikaty wyświetlane na ekranie dotykowym urządzenia.
WAŻNE
WAŻNE informuje o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, która może doprowadzić do uszkodzenia mienia lub utraty funkcjonalności urządzenia, jeśli nie zostaną podjęte kroki wcelu jej uniknięcia.
INFORMACJA
Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają porady dotyczące wykonywania czynności w kontekście innych funkcji.
Te ikony ostrzegają przed porażeniem prądem elektrycznym.
1
Rozdział 1
INFORMACJA

Uzyskiwanie dostępu do Rozszerzonego Podręcznika Użytkownika, Instrukcji Oprogramowania oraz Instrukcji Obsługi dla Sieci

Niniejszy Podstawowy Podręcznik Użytkownika nie zawiera wszystkich informacji o urządzeniu, np. informacji dotyczących korzystania z zaawansowanych funkcji faksowania, kopiowania, obsługi programu PhotoCapture Center™, drukarki, skanera, faksu PC i sieci. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat tych operacji należy przeczytać następujące instrukcje: Rozszerzony Podręcznik Użytkownika, Instrukcja oprogramowania oraz Instrukcja obsługi dla sieci, które znajdują się na płycie CD-ROM.
a Włącz komputer. Włóż płytę CD-ROM z
oprogramowaniem Brother do napędu CD-ROM.
Jeśli ekran Brother nie zostanie wyświetlony automatycznie, przejdź do pozycji Komputer lub Mój komputer, dwukrotnie kliknij ikonę CD-ROM, a następnie dwukrotnie kliknij pozycję
1
start.exe.
b Jeśli wyświetlony zostanie ekran z
nazwami modeli, kliknij nazwę posiadanego modelu urządzenia.
c Jeśli wyświetlony zostanie ekran
wyboru języka, kliknij swój język. Zostanie wyświetlone Górne menu płyty CD-ROM.
Wyświetlanie podręczników użytkownika 1
(Windows®) 1
Aby wyświetlić dokumentację, należy
w menu , Wszystkie programy, wybrać pozycję Brother, MFC-XXXX (gdzie XXXX
oznacza nazwę modelu), a następnie wybrać Podręczniki użytkownika.
Jeśli oprogramowanie nie zostało zainstalowane, dokumentację można znaleźć na płycie CD-ROM, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej.
d Kliknij pozycję Podręczniki
użytkownika.
e Kliknij pozycję Dokumenty w formacie
PDF. Jeśli zostanie wyświetlony ekran
kraju, wybierz swój kraj. Po wyświetleniu listy podręczników użytkownika wybierz podręcznik, który chcesz przeczytać.
2
Informacje ogólne
INFORMACJA
(Macintosh) 1
a Włącz komputer Macintosh. Włóż płytę
CD-ROM z oprogramowaniem Brother do napędu CD-ROM. Zostanie wyświetlone poniższe okno.
b Kliknij dwukrotnie ikonę User’s Guides
(Podręczniki użytkownika).
c Wybierz swój język. d Kliknij opcję User’s Guides
(Podręczniki użytkownika). Jeśli zostanie wyświetlony ekran kraju, wybierz swój kraj.
e Po wyświetleniu listy podręczników
użytkownika wybierz podręcznik, który chcesz przeczytać.
Wyszukiwanie instrukcji skanowania 1
Istnieje kilka sposobów skanowania dokumentów. Instrukcje można znaleźć w sposób następujący:
Instrukcja Oprogramowania
Skanowanie
ControlCenter
Skanowanie sieciowe
Instrukcje dla aplikacji Nuance™ PaperPort™ 12SE
(Windows
Pełne instrukcje dla programu Nuance™
PaperPort™ 12SE można wyświetlić, korzystając z sekcji Pomoc w aplikacji PaperPort™ 12SE.
Podręcznik użytkownika programu Presto! PageManager (Macintosh)
Przed rozpoczęciem użytkowania należy pobrać i zainstalować program Presto! PageManager. Aby uzyskać dodatkowe informacje, patrz Dostęp do pomocy technicznej Brother (Macintosh) uu strona 5.
®
)
1
Pełny podręcznik użytkownika programu
Presto! PageManager można wyświetlić, korzystając z sekcji Pomoc w aplikacji Presto! PageManager.
3
Rozdział 1
Wyszukiwanie instrukcji konfiguracji sieci
Urządzenie można podłączyć do sieci bezprzewodowej lub przewodowej.
Instrukcje dotyczące konfiguracji
podstawowej (uu Podręcznik szybkiej obsługi).
Jeśli bezprzewodowy punkt dostępu lub
router obsługuje technologię Wi-Fi Protected Setup™ lub AOSS™ (uu Podręcznik szybkiej obsługi).
Dodatkowe informacje dotyczące
konfiguracji sieci (uu Instrukcja Obsługi dla Sieci).
1
technicznej Brother
Dostęp do pomocy
(Windows
Wszystkie wymagane informacje kontaktowe, umożliwiające na przykład skontaktowanie się z pomocą techniczną przez Internet (Brother Solutions Center), można znaleźć na płycie CD-ROM.
Kliknij pozycję Pomoc techniczna
Brother w Górnym menu. Zostanie
wyświetlony poniższy ekran.
®
) 1
Aby przejść do strony internetowej
producenta (http://www.brother.com/ kliknij pozycję Strona Domowa firmy Brother.
Aby przejść do strony zawierającej
najnowsze wiadomości i informacje o produktach (http://solutions.brother.com/ pozycję Brother Solutions Center.
Aby przejść do strony zawierającej
informacje o oryginalnych materiałach eksploatacyjnych Brother (http://www.brother.com/original/ kliknij pozycję Materiały eksploatacyjne.
Aby przejść do strony internetowej
Brother CreativeCenter (http://www.brother.com/creativecenter/ w celu pobrania BEZPŁATNYCH projektów fotograficznych i plików przeznaczonych do wydruku, kliknij Brother CreativeCenter.
), kliknij
),
),
)
Aby powrócić do menu głównego, kliknij
przycisk Wstecz. Aby zakończyć, kliknij przycisk Zakończ.
4
Dostęp do pomocy
Informacje ogólne
technicznej Brother (Macintosh)
Wszystkie wymagane informacje kontaktowe, umożliwiające na przykład skontaktowanie się z pomocą techniczną przez Internet (Brother Solutions Center), można znaleźć na płycie CD-ROM.
Dwukrotnie kliknij ikonę Brother Support
(Pomoc techniczna Brother). Zostanie wyświetlony poniższy ekran.
1
1
Aby pobrać i zainstalować program
Presto! PageManager, kliknij pozycję Presto! PageManager.
Aby przejść do strony usługi Brother Web
Connect, kliknij pozycję Brother Web Connect.
Aby zarejestrować urządzenie na stronie
rejestracji produktów firmy Brother (http://www.brother.com/registration/ kliknij pozycję On-Line Registration (Rejestracja online).
Aby przejść do strony zawierającej
najnowsze wiadomości i informacje o produktach (http://solutions.brother.com/ pozycję Brother Solutions Center.
Aby przejść do strony zawierającej
informacje o oryginalnych materiałach eksploatacyjnych firmy Brother (http://www.brother.com/original/ pozycję Supplies Information (Materiały eksploatacyjne).
), kliknij
),
), kliknij
5
Rozdział 1
1

Panel sterowania – informacje ogólne 1

1 Ekran dotykowy LCD (wyświetlacz
ciekłokrystaliczny) o przekątnej 3,7"
Urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy LCD. Dostęp do menu i opcji można uzyskać, naciskając przyciski wyświetlane na ekranie.
Kąt nachylenia ekranu dotykowego LCD i panelu dotykowego można wyregulować, podnosząc go. Aby obniżyć panel sterowania, należy nacisnąć przycisk zwalniania znajdujący się za znacznikiem w sposób przedstawiony na ilustracji.
6
Informacje ogólne
3
4
2
1
2 Panel dotykowy:
Kontrolki LED na panelu dotykowym świecą wyłącznie, gdy są gotowe do użycia.
Wstecz
Naciśnij, aby powrócić do poprzedniego menu.
Strona główna
Umożliwia powrót do ekranu Strona główna. Domyślnie wyświetla datę i godzinę, jednakże ustawienie domyślne można zmienić.
Anuluj
Naciśnięcie świecącego przycisku powoduje anulowanie danej operacji.
Klawiatura
Naciskanie cyfr na panelu dotykowym pozwala wybrać numer telefonu lub faksu oraz wprowadzić liczbę kopii.
3
Kontrolka WiFi świeci, gdy interfejsem sieciowym jest WLAN.
4 Włącznik/wyłącznik zasilania
Naciśnij przycisk , aby włączyć urządzenie.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk , aby
zenie. Na ekranie dotykowym
wyłączyć ur LCD będzie wyświetlany przez kilka sekund komunikat Wyłączanie, a następnie ekran zostanie wyłączony.
Jeśli podłączony jest telefon zewnętrzny lub automat zgłoszeniowy, urządzenia te są zawsze dostępne.
Nawet jeśli urządzenie zostanie wyłączone za
pomocą przycisku , będzie ono czyściło okresowo głowicę drukującą, aby zachować
jakość drukowania. Aby przedłużyć żywotność głowicy drukującej, zapewnić lepszą wydajność wkładów atramentowych i zachować jakość wydruku, urządzenie powinno być zawsze podłączone do zasilania.
ząd
7
Rozdział 1
21
5
3 4
21
6 7 8
3
4
21
9
3
4

Ekran dotykowy LCD 3,7" 1

Na ekranie Strona główna można wybrać trzy rodzaje ekranów. Jeśli wyświetlany jest ekran Strona główna, można zmienić wyświetlany ekran przez przeciągniecie palcem w lewo lub w prawo, ewentualnie przez naciśnięcie przycisku d lub c.
Na poniższych ekranach jest wyświetlany stan urządzenia w trybie bezczynności.
Ekran Strona główna 1
Ekran Strona główna wyświetla datę i godzinę oraz zapewnia dostęp do ekranu Fax, Kopiowanie i Skanuj, WiFi, Atrament i Ustawienia.
Jeśli wyświetlany jest ekran Strona główna, urządzenie znajduje się w trybie gotowości. Jeśli została włączona
1
funkcja Secure Function Lock wyświetlana jest odpowiednia ikona.
1
uu Rozszerzony Podręcznik Użytkownika: Secure Function Lock 2.0 (Blokada funkcji 2.0).
(Blokada funkcji),
Ekran Więcej 1
Ekran Więcej zapewnia dostęp do funkcji dodatkowych, takich jak Zdjęcie, Sieć Web i Skróty kopii A3.
8
Ekrany Skróty 1
Niektóre ustawienia można zapisać w postaci skrótu, który pozwala szybko wysłać faks, kopiować, skanować oraz skorzystać z usług internetowych. (Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz Ustawienia skrótów uu strona 13).
INFORMACJA
Przeciągnięcie palcem to rodzaj operacji
INFORMACJA
użytkownika na ekranie dotykowym LCD. Polega na przesunięciu palcem po ekranie w celu wyświetlenia następnej strony lub pozycji.
Informacje ogólne
3
Przedstawia dostępną ilość atramentu. Umożliwia także dostęp do menu Tusz.
4
Umożliwia dostęp do głównych ustawień. Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz Ekran Ustawienia uu s
t
rona 10.
5 Data i godzina
Wyświetla datę i godzinę ustawione w urządzeniu.
6 Zdjęcie
Umożliwia dostęp do trybu zdjęć.
7 Sieć Web
1
1 Tryby:
Fax
Umożliwia dostęp do trybu faksu.
Kopiow.
Umożliwia dostęp do trybu kopiowania.
Skanuj
Umożliwia dostęp do trybu skanowania.
2 Stan sieci bezprzewodowej
Czteropoziomowy wskaźnik na ekranie trybu gotowości przedstawia aktualną siłę sygnału połączenia bezprzewodowego (w przypadku korzystania z takiego połączenia).
Umożliwia połączenie urządzenia Brother z usługami internetowymi.
Szczegółowe informacje: uu Przewodnik Usług Internetowych.
8 Skróty kopii A3
Za pomocą tego menu ustawień wstępnych można szybko kopiować dokumenty do rozmiaru A3 lub Ledger. Szczegółowe informacje: uu Rozszerzony Podręcznik Użytkownika: Skróty kopii A3.
9 Skróty
Pozwala skonfigurować skróty. Niektóre ustawienia można zapisać w
postaci skrótu, który pozwala szybko wysłać faks, kopiować, skanować oraz skorzystać z usług internetowych.
0 Maks.
Jeśli w górnej części ekranu jest
wyświetlany symbol , jego naciśnięcie pozwala w łatwy sposób
skonfigurować ustawienia bezprzewodowe. Dodatkowe informacje: uu Podręcznik szybkiej obsługi.
•Dostępne są trzy ekrany Skróty. Na każdym ekranie Skróty można skonfigurować do sześciu skrótów. Łącznie można skonfigurować 18 skrótów.
•Aby wyświetlić inny ekran Skróty, przeciągnij palcem w lewo lub w prawo, ewentualnie naciśnij przycisk d lub c.
9
Rozdział 1
INFORMACJA
10
11
10 Nowy faks
Jeśli dla opcji Podgląd faksu wybrano ustawienie Wł., można sprawdzić liczbę faksów otrzymanych i zapisanych w pamięci.
11 Ikona ostrzeżenia
Ekran Ustawienia 1
Po naciśnięciu przycisku na ekranie dotykowym zostanie wyświetlony stan
urządzenia. Na poniższym ekranie można sprawdzić
wszystkie ustawienia urządzenia i uzyskać do nich dostęp.
12 43
5
Ikona ostrzeżenia jest wyświetlana, gdy wystąpi komunikat o błędzie lub
konserwacji. Aby wyświetlić komunikat, naciśnij przycisk Szcz., a następnie
naciśnij przycisk , aby powrócić do trybu gotowości.
Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz Komunikaty o błędach i konserwacyjne uu strona 92.
• W niniejszym urządzeniu zastosowano
czcionki ARPHIC TECHNOLOGY CO., LTD.
• Zastosowano interfejs MascotCapsule UI Framework oraz MascotCapsule Tangiblet opracowane przez firmę HI CORPORATION. MascotCapsule jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy HI CORPORATION na terenie Japonii.
8 7 6
1 Tusz
Przedstawia dostępną ilość atramentu. Umożliwia także dostęp do menu Tusz.
2 Tryb odbioru
Umożliwia sprawdzenie bieżącego trybu odbioru.
Fax (tylko faks)
Faks./telefon (faks/telefon)TAD (zewnętrzny automat
zgłoszeniowy)
Ręczny (ręczny)
3 Wi-Fi
Pozwala skonfigurować połączenie sieci Wi-Fi.
Czteropoziomowy wskaźnik na ekranie przedstawia aktualną siłę sygnału połączenia bezprzewodowego (w przypadku korzystania z takiego połączenia).
10
Informacje ogólne
4 Data i czas
Pozwala sprawdzić datę i godzinę. Umożliwia także dostęp do menu Data i czas.
5 Podgląd faksu
Pozwala sprawdzić stan funkcji Podgląd faksu. Umożliwia także dostęp do ustawienia funkcji Podgląd faksu.
6 Ustawienia
Umożliwia dostęp do pełnego menu Ustawienia.
7 Rozm.papieru
Umożliwia sprawdzenie bieżącego rozmiaru papieru. Umożliwia także dostęp do ustawienia Rozm.papieru.
8 Typ papieru
Umożliwia sprawdzenie bieżącego typu papieru. Umożliwia także dostęp do ustawienia Typ papieru.
Ustawienie ekranu gotowości1
Na ekranie gotowości można ustawić
Strona Główna, Więcej, Skróty 1, Skróty 2 lub Skróty 3.
Jeśli urządzenie znajduje się w trybie gotowości lub zostanie naciśnięty przycisk
, urządzenie powróci do ustawionego
ekranu.
a Naciśnij przycisk .
b Naciśnij przycisk Ustawienia. c Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Ustawienia.
d Naciśnij przycisk Ustawienia. e Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Ustawienia przycisku.
1
f Naciśnij przycisk
Ustawienia przycisku.
g Naciśnij przycisk
Ust. przycisku str. głównej.
h Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję
Strona Główna, Więcej, Skróty 1, Skróty 2 lub Skróty 3, a następnie
naciśnij wybraną opcję.
i Naciśnij przycisk .
Urządzenie powróci do ustawionego ekranu Strona główna.
11
Rozdział 1
INFORMACJA

Operacje podstawowe 1

Aby obsługiwać ekran dotykowy LCD, należy bezpośrednio nacisnąć przycisk na ekranie dotykowym. Aby wyświetlić wszystkie pozycje menu lub opcje i do nich przejść, należy przeciągnąć palcem w lewo, w prawo, w górę lub w dół, ewentualnie nacisnąć przycisk d c lub a b w celu ich przewinięcia.
Aby zmienić ustawienia urządzenia, należy wykonać poniższe czynności. W tym przykładzie zmieniono ustawienie trybu odbioru z Tylko fx na Fax/Tel.
a Naciśnij przycisk .
b Naciśnij przycisk Ustawienia. c Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję
Wstępne ustaw.
g Naciśnij przycisk Fax/Tel.
Naciśnij przycisk , aby powrócić do poprzedniego poziomu.
h Naciśnij przycisk .
d Naciśnij przycisk Wstępne ustaw. e Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Tryb odbioru.
f Naciśnij przycisk Tryb odbioru.
12
Informacje ogólne

Ustawienia skrótów 1

Najczęściej używane ustawienia faksu, kopiowania, skanowania oraz usługi Web Connect można zapisać w postaci skrótów. Wpóźniejszym czasie można szybko i w łatwy sposób przywołać i zastosować te ustawienia. Można dodać 18 skrótów.

Dodawanie skrótów kopiowania 1

W skrócie kopiowania można zapisać następujące ustawienia:
Jakość
Typ papieru
Format papieru
Powiększ/zmniejsz
Gęstość
g Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić dostępne opcje ustawienia, a następnie naciśnij opcję, która ma zostać ustawiona. Powtarzaj kroki f i g aż do wybrania wszystkich ustawień dla danego skrótu.
h Po zakończeniu zmiany ustawień
naciśnij przycisk Zapisz jako skrót.
i Zapoznaj się z wyświetloną listą
wybranych ustawień, a następnie potwierdź ją, naciskając przycisk OK.
j Wprowadź nazwę skrótu za pomocą
klawiatury na ekranie dotykowym. (Aby uzyskać pomoc dotyczącą wprowadzania liter, patrz Wprowadzanie tekstu uu strona 162). Naciśnij przycisk OK.
k Naciśnij przycisk OK, aby zapisać skrót.
1
Plik/sort
Układ strony
Kopia 2-stronna
Ustawienia zaawansowane
a Jeśli jest wyświetlany ekran Strona
główna lub Więcej, przeciągnij palcem w lewo lub w prawo, ewentualnie naciśnij przycisk d lub c, aby wyświetlić ekran Skróty.
b Naciśnij przycisk w miejscu, gdzie
nie został dodany skrót.
c Naciśnij przycisk Kopiow. d Zapoznaj się z informacjami na ekranie
dotykowym, a następnie potwierdź je, naciskając przycisk OK.
e Naciśnij wstępne ustawienie
kopiowania, które ma zostać uwzględnione w skrócie kopiowania.
f Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić dostępne ustawienia, a następnie naciśnij ustawienie, które ma zostać zmienione.

Dodawanie skrótów faksu 1

W skrócie faksu można zapisać następujące ustawienia:
Adres
Rozdzielczość FX
Kontrast
Nadawanie
Podgląd
Ustawianie Koloru
Wysyłka na bieżąco
Tryb międzynarodowy
Rozmiar z szyby skanera
a Jeśli jest wyświetlany ekran Strona
główna lub Więcej, przeciągnij palcem w lewo lub w prawo, ewentualnie naciśnij przycisk d lub c, aby wyświetlić ekran Skróty.
b Naciśnij przycisk w miejscu, gdzie
nie został dodany skrót.
c Naciśnij przycisk Fax.
13
Rozdział 1
INFORMACJA
d Zapoznaj się z informacjami na ekranie
dotykowym, a następnie potwierdź je, naciskając przycisk OK.
e Wprowadź numer faksu za pomocą
klawiatury na panelu dotykowym lub książki adresowej bądź historii połączeń na ekranie dotykowym. Po zakończeniu przejdź do kroku f.
• Dla numeru faksu można wprowadzić do 20 cyfr.
•Jeśli skrót ma być wykorzystywany do rozsyłania, naciśnij przycisk Opcje i wybierz pozycję Nadawanie w kroku g przed wprowadzeniem numeru faksu w kroku e.
•Jeśli skrót ma być wykorzystywany do rozsyłania, można wprowadzić do 20 numerów faksów. Numery faksów można wprowadzić w dowolnej kombinacji numerów grup i indywidualnych numerów faksów z książki adresowej oraz numerów wprowadzonych ręcznie. (uu Rozszerzony Podręcznik Użytkownika: Rozsyłanie (tylko tryb monochromatyczny)).
• Numer faksu wprowadzony w skrócie zostanie automatycznie dodany do książki adresowej. Nazwa w książce adresowej będzie nazwą skrótu uzupełnioną o kolejny numer.
f Naciśnij przycisk Opcje.
i Po zakończeniu wyboru nowych opcji
naciśnij przycisk Zapisz jako skrót.
j Zapoznaj się z wyświetloną listą
wybranych opcji, a następnie potwierdź ją, naciskając przycisk OK.
k Wprowadź nazwę skrótu za pomocą
klawiatury na ekranie dotykowym. (Aby uzyskać pomoc dotyczącą wprowadzania liter, patrz Wprowadzanie tekstu uu strona 162). Naciśnij przycisk OK.
l Naciśnij przycisk OK, aby zapisać skrót.

Dodawanie skrótów skanowania 1

W skrócie skanowania można zapisać następujące ustawienia:
na nośnik
Typ skanowania
Rozdzielczość
Typ pliku
Nazwa pliku
Automatyczne przycinanie
Usuń kolor tła
do serw. poczt. (Opcja dostępna po pobraniu IFAX)
Adres
g Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić dostępne ustawienia, a następnie naciśnij ustawienie, które ma zostać zmienione.
h Naciśnij opcję, która ma zostać
ustawiona. Powtarzaj kroki g i h aż do wybrania wszystkich ustawień dla danego skrótu. Naciśnij przycisk OK.
14
Typ skanowania
Rozdzielczość
Typ pliku
do OCR/do pliku/do obrazu/ do wiad. e-mail
Wybór komputera
na serwer FTP/do sieci
Nazwa profilu
Informacje ogólne
INFORMACJA
INFORMACJA
a Jeśli jest wyświetlany ekran Strona
główna lub Więcej, przeciągnij palcem w lewo lub w prawo, ewentualnie naciśnij przycisk d lub c, aby wyświetlić ekran Skróty.
b Naciśnij przycisk w miejscu, gdzie
nie został dodany skrót.
c Naciśnij przycisk Skanuj. d Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić wymagany typ skanowania, a następnie naciśnij go.
e Wykonaj jedną z następujących
czynności:
Jeśli została naciśnięta pozycja
na nośnik, zapoznaj się z informacjami na ekranie dotykowym, a następnie naciśnij przycisk OK, aby je potwierdzić. Przejdź do kroku h.
Jeśli została naciśnięta pozycja
do serw. poczt., zapoznaj się z informacjami na ekranie dotykowym, a następnie naciśnij przycisk OK, aby je potwierdzić. Przejdź do kroku f.
Jeśli została naciśnięta pozycja
do pliku, do OCR, do obrazu lub do wiad. e-mail, zapoznaj się z informacjami na ekranie dotykowym, a następnie naciśnij przycisk OK, aby je potwierdzić. Przejdź do k
Jeśli została naciśnięta pozycja
do sieci lub na serwer FTP, zapoznaj się z informacjami na ekranie dotykowym, a następnie naciśnij przycisk OK, aby je potwierdzić.
Przeciągnij palcem w górę lub w dół, ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić nazwę profilu, a następnie naciśnij ją.
Naciśnij przycisk OK, aby potwierdzić wybraną nazwę profilu. Przejdź do kroku m.
Aby dodać skrót dla opcji do sieci i na serwer FTP, należy wcześniej dodać nazwę profilu.
roku g
.
f Wykonaj jedną z następujących
czynności:
Aby ręcznie wprowadzić adres
e-mail, naciśnij pozycję Ręcznie. Wprowadź adres e-mail za pomocą klawiatury na ekranie dotykowym. (Patrz Wprowadzanie tekstu uu strona 162).
Naciśnij przycisk OK.
Aby wprowadzić adres e-mail z listy
Książka adres, naciśnij pozycję Książka adres. Przeciągnij
palcem w górę lub w dół, ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić żądany adres e-mail, a następnie naciśnij go.
Naciśnij przycisk OK.
Po potwierdzeniu wprowadzonego adresu e-mail naciśnij przycisk OK. Przejdź do kroku h.
Naciśnij pozycję Szcz., aby wyświetlić listę wprowadzonych adresów.
g Wykonaj jedną z następujących
czynności:
Jeśli urządzenie jest podłączone do
komputera za pomocą przewodu USB:
Naciśnij przycisk OK, aby upewnić się, że jako nazwa komputera została wybrana pozycja <USB>. Przejdź do kroku m.
Jeśli urządzenie jest podłączone do
sieci: Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić nazwę komputera, a następnie naciśnij ją. Naciśnij przycisk OK, aby potwierdzić wybraną nazwę komputera. Przejdź do kroku m.
h Naciśnij przycisk Opcje.
1
15
Rozdział 1
INFORMACJA
INFORMACJA
i Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić dostępne ustawienia, a następnie naciśnij ustawienie, które ma zostać zmienione lub zapisane.
• Od chwili publikacji tego dokumentu
dostawca usług sieciowych mógł zmienić ich nazwę lub konfigurację.
j Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić dostępne opcje ustawienia, a następnie naciśnij nową opcję, która ma zostać ustawiona. Powtarzaj kroki i i j aż do wybrania wszystkich ustawień dla danego skrótu. Po zakończeniu zmiany ustawień naciśnij przycisk OK.
k Sprawdź ustawienia, które zostały
wybrane:
Jeśli wymagane są dalsze zmiany,
powróć do kroku h.
Jeśli wprowadzone zmiany są
prawidłowe, naciśnij pozycję Zapisz jako skrót.
l Sprawdź ustawienia na ekranie
dotykowym, a następnie naciśnij przycisk OK.
m Wprowadź nazwę skrótu za pomocą
klawiatury na ekranie dotykowym. (Aby uzyskać pomoc dotyczącą wprowadzania liter, patrz Wprowadzanie tekstu uu strona 162). Naciśnij przycisk OK.
n Zapoznaj się z informacjami na ekranie
dotykowym, a następnie naciśnij przycisk OK, aby zapisać skrót.
• Aby dodać skrót usługi Web Connect, należy posiadać konto w odpowiedniej usłudze. (Szczegółowe informacje: uu Przewodnik Usług Internetowych).
a Jeśli jest wyświetlany ekran Strona
główna lub Więcej, przeciągnij palcem w lewo lub w prawo, ewentualnie naciśnij przycisk d lub c, aby wyświetlić ekran Skróty.
b Naciśnij przycisk w miejscu, gdzie
nie został dodany skrót.
c Naciśnij przycisk Sieć Web. d Jeśli zostaną wyświetlone informacje
dotyczące połączenia internetowego, zapoznaj się z nimi, a następnie potwierdź je, naciskając przycisk OK.
e Przeciągnij palcem w lewo lub w prawo,
ewentualnie naciśnij przycisk d lub c, aby wyświetlić dostępne usługi, anastępnie naciśnij żądaną usługę.
f Naciśnij swoje konto.
Jeśli konto wymaga kodu PIN, wprowadź kod PIN dla tego konta za pomocą klawiatury na ekranie dotykowym. Naciśnij przycisk OK.
Dodawanie skrótów usługi Web Connect 1
W skrócie usługi Web Connect można zapisać ustawienia następujących usług:
PICASA Web Albums™
GOOGLE DOCS™
FLICKR
Facebook™
EVERNOTE
Dropbox
16
g Wybierz funkcję, która ma być używana.
Funkcje, które można ustawić, zależą od wybranej usługi.
®
®
Informacje ogólne
INFORMACJA
INFORMACJA
INFORMACJA
h Zapoznaj się i potwierdź wyświetloną
listę wybranych funkcji, a następnie naciśnij przycisk OK.
i Naciśnij przycisk OK, aby zapisać skrót.
Nazwa skrótu zostanie przypisana automatycznie. Aby zmienić nazwy skrótów, patrz Edycja nazw skrótów uu strona 17.

Zmiana skrótów 1

W skrócie istnieje możliwość zmiany ustawień.
Skrótu usługi Web Connect nie można zmienić.
Aby zmienić skrót, usuń go, a następnie dodaj nowy skrót. (Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz Usuwanie skrótów uu strona 18 oraz Dodawanie skrótów usługi Web Connect uu strona 16).
e Wykonaj jedną z następujących
czynności:
Aby zastąpić skrót, naciśnij przycisk
Tak. Przejdź do kroku g.
Aby nie zastępować skrótu, naciśnij
przycisk Nie, aby wprowadzić nową nazwę skrótu. Przejdź do kroku f.
f Aby edytować nazwę, naciśnij i
przytrzymaj przycisk w celu usunięcia obecnej nazwy, a następnie wprowadź nową nazwę za pomocą klawiatury na ekranie dotykowym. (Aby uzyskać pomoc dotyczącą wprowadzania liter, patrz Wprowadzanie tekstu uu strona 162). Naciśnij przycisk OK.
g Naciśnij przycisk OK, aby potwierdzić.

Edycja nazw skrótów 1

Nazwę skrótu można zmienić.
a Naciśnij i przytrzymaj skrót, aż zostanie
wyświetlone okno dialogowe.
1
a Naciśnij skrót, który ma zostać
zmieniony. Zostaną wyświetlone ustawienia wybranego skrótu.
b Zmień ustawienia skrótu wybranego w
kroku a. (Aby znaleźć przykład, patrz
Dodawanie skrótów kopiowania
uu strona 13).
c Po zakończeniu zmiany ustawień
naciśnij pozycję Zapisz jako skrót.
d Naciśnij przycisk OK, aby potwierdzić.
Można także nacisnąć przycisk ,
Ustawienia i Ustawienia skrótu.
b Naciśnij przycisk
Edycja nazwy skrótu.
c Aby edytować nazwę, naciśnij i
przytrzymaj przycisk w celu usunięcia obecnej nazwy, a następnie wprowadź nową nazwę za pomocą klawiatury na ekranie dotykowym. (Aby uzyskać pomoc dotyczącą wprowadzania liter, patrz Wprowadzanie tekstu uu strona 162). Naciśnij przycisk OK.
17
Rozdział 1
INFORMACJA

Usuwanie skrótów 1

Skrót można usunąć.
a Naciśnij i przytrzymaj skrót, aż zostanie
wyświetlone okno dialogowe.
Można także nacisnąć przycisk ,
Ustawienia i Ustawienia skrótu.
b Naciśnij przycisk Kasuj, aby usunąć
skrót wybrany w kroku a. Naciśnij przycisk Tak, aby potwierdzić.
Przywoływanie skrótów 1
Ustawienia skrótów są wyświetlane na ekranie Skróty. Aby przywołać skrót, wystarczy nacisnąć nazwę skrótu.
Ustawienia głośności 1
Głośność dzwonienia 1
Dostępnych jest wiele poziomów głośności, od Głośno do Wył. Nowe ustawienie urządzenia będzie obowiązywać do czasu wprowadzenia kolejnej zmiany.
Ustawienie głośności dzwonka 1
a Naciśnij przycisk .
b Naciśnij przycisk Ustawienia. c Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Ustawienia.
d Naciśnij przycisk Ustawienia. e Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Głośność.
f Naciśnij przycisk Głośność. g Naciśnij przycisk Dzwonek. h Naciśnij przycisk Cicho, Średnio,
Głośno lub Wył.
i Naciśnij przycisk .
18
Informacje ogólne
Głośność sygnalizatora 1
Jeśli sygnalizator jest włączony, urządzenie będzie generować sygnał po każdym naciśnięciu ekranu dotykowego lub panelu dotykowego, popełnieniu błędu oraz po wysłaniu lub odebraniu faksu.
Dostępnych jest wiele poziomów głośności, od Głośno do Wył.
a Naciśnij przycisk .
b Naciśnij przycisk Ustawienia. c Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Ustawienia.
d Naciśnij przycisk Ustawienia. e Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Głośność.
f Naciśnij przycisk Głośność.
Głośność głośnika 1
Dostępnych jest wiele poziomów głośności, od Głośno do Wył.
a Naciśnij przycisk .
b Naciśnij przycisk Ustawienia. c Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Ustawienia.
d Naciśnij przycisk Ustawienia. e Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Głośność.
f Naciśnij przycisk Głośność. g Naciśnij przycisk Głośnik. h Naciśnij przycisk Cicho, Średnio,
Głośno lub Wył.
1
g Naciśnij przycisk Sygnał dźwiękowy. h Naciśnij przycisk Cicho, Średnio,
Głośno lub Wył.
i Naciśnij przycisk .
i Naciśnij przycisk .
19
Rozdział 1

Ekran dotykowy LCD 1

Ustawianie jasności podświetlenia 1
W przypadku trudności z odczytaniem informacji wyświetlanych na ekranie dotykowym LCD spróbuj zmienić ustawienie jasności.
a Naciśnij przycisk .
b Naciśnij przycisk Ustawienia. c Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Ustawienia.
d Naciśnij przycisk Ustawienia. e Przeciągnij palcem w górę lub w dół,
ewentualnie naciśnij przycisk a lub b, aby wyświetlić pozycję Ustawienia LCD.
f Naciśnij przycisk Ustawienia LCD. g Naciśnij przycisk Podświetlenie. h Naciśnij przycisk Jasny, Średnio lub
Ciemny.
i Naciśnij przycisk .
20
UWAGA
INFORMACJA
Ładowanie papieru 2
2

Ładowanie papieru i innych nośników druku

NIE NALEŻY przenosić urządzenia, trzymając je za pokrywę skanera lub pokrywę do usuwania zakleszczonego papieru. Może to spowodować wysunięcie się urządzenia z rąk. Urządzenie można przenosić wyłącznie, trzymając je od spodu.
•Jeśli klapa podpory papieru (1) jest otwarta, zamknij ją, a następnie zamknij
2
podporę papieru (2).
1
2
2
Ładowanie papieru do tacy papieru 2
Na tacy papieru jednocześnie umieszczaj papier tylko jednego rozmiaru i typu.
a Wyciągnij całkowicie tacę papieru z
urządzenia.
• Podczas ładowania na tacy papieru innego rozmiaru wymagana jest jednoczesna zmiana ustawienia rozmiaru papieru w menu urządzenia.
(Patrz Rozmiar papieru uu strona 33).
b Otwórz pokrywę tacy papieru wydruku
(1).
1
21
Rozdział 2
INFORMACJA
WAŻNE
INFORMACJA
c Delikatnie dociśnij i przesuń prowadnice
papieru (1), aby dopasować je do rozmiaru papieru. Sprawdź, czy trójkątne oznaczenie (2) na prowadnicy papieru (1) jest wyrównane z oznaczeniem używanego rozmiaru papieru.
1
2
e Delikatnie umieść papier na tacy
papieru stroną do drukowania skierowaną w dół. Sprawdź, czy papier leży płasko w podajniku.
Korzystanie z rozmiaru A4, Letter lub
Executive
Orientacja pozioma
2
d Dokładnie przekartkuj stos papieru, aby
zapobiec blokowaniu i niewłaściwemu podawaniu.
Zawsze sprawdzaj, czy papier nie zwija się ani nie marszczy.
Uważaj, aby nie wsunąć papieru zbyt daleko, ponieważ może on unieść się na tylnej części podajnika i spowodować problemy z podawaniem papieru.
• Papier o rozmiarze A5 lub mniejszym
należy umieszczać na tacy w orientacji poziomej.
Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz Ładowanie mniejszego papieru (rozmiar Fotografie, Fotografie L i koperty) uu strona 24.
• Aby dodać papier przed opróżnieniem tacy, wyjmij papier z tacy i połącz go z dodawanym papierem. Przed umieszczeniem papieru na tacy zawsze przekartkuj stos papieru. Dodanie papieru bez przekartkowania stosu może spowodować, że urządzenie będzie podawało wiele arkuszy jednocześnie.
• Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące orientacji papieru, patrz
Orientacja papieru i pojemność tac papieru uu strona 37.
22
Loading...
+ 159 hidden pages