AEG FSK93700P operation manual

USER MANUAL
FSK93700P
NL Gebruiksaanwijzing 2
Afwasautomaat
EN User Manual 27
Dishwasher
FR Notice d'utilisation 51
Lave-vaisselle
www.aeg.com
2
1. VEILIGHEIDSINFORMATIE.........................................................................................3
2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN.................................................................................4
3. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT........................................................................6
4. BEDIENINGSPANEEL................................................................................................. 7
5. PROGRAMMA’S.......................................................................................................... 8
6. INSTELLINGEN............................................................................................................9
7. OPTIES........................................................................................................................12
8. VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTE KEER GEBRUIKT....................13
9. DAGELIJKS GEBRUIK................................................................................................16
10. AANWIJZINGEN EN TIPS...................................................................................... 18
11. ONDERHOUD EN REINIGING...............................................................................19
12. PROBLEEMOPLOSSING.........................................................................................21
13. TECHNISCHE INFORMATIE.................................................................................. 25
VOOR PERFECTE RESULTATEN
Bedankt dat u voor dit AEG-product heeft gekozen. Dit apparaat is ontworpen om vele jaren uitstekend te presteren, met innovatieve technologieën die het leven gemakkelijker helpen maken met functies die gewone apparaten wellicht niet hebben. Neem een paar minuten de tijd om het door te lezen zodat u er optimaal van kunt profiteren.
Ga naar onze website voor:
Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen en onderhoudsinformatie:
www.aeg.com/webselfservice
Registreer uw product voor een betere service:
www.registeraeg.com
Koop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor uw apparaat:
www.aeg.com/shop
KLANTENSERVICE
Gebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met de klantenservice zorg dat u de volgende gegevens bij de hand hebt: model, productnummer, serienummer. Deze informatie wordt vermeld op het typeplaatje.
Waarschuwing / Belangrijke veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu-informatie
Wijzigingen voorbehouden.

1. VEILIGHEIDSINFORMATIE

Lees zorgvuldig de meegeleverde instructies voor installatie en gebruik van het apparaat. De fabrikant is niet verantwoordelijk voor letsel of schade veroorzaakt door een verkeerde installatie of verkeerd gebruik. Bewaar de instructies altijd op een veilige en toegankelijke plaats voor toekomstig gebruik.

1.1 Veiligheid van kinderen en kwetsbare mensen

Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8
jaar en ouder en door mensen met beperkte lichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogens of een gebrek aan ervaring en kennis, indien zij onder toezicht staan of instructies hebben gekregen over het veilig gebruiken van het apparaat en indien zij de eventuele gevaren begrijpen.
Laat kinderen niet met het apparaat spelen.
Houd reinigingsmiddelen uit de buurt van kinderen.
Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van het
apparaat als de deur open is.
Reiniging en onderhoud van het apparaat mag niet
worden uitgevoerd door kinderen zonder toezicht.
NEDERLANDS
3

Algemene veiligheid

1.2
Dit apparaat is bedoeld voor huishoudelijk gebruik of
gelijksoortige toepassingen zoals:
boerderijen; personeelskeukens in winkels,
kantoren of andere werkomgevingen;
door gasten in hotels, motels, bed & breakfast en
andere woonomgevingen.
De specificatie van het apparaat mag niet worden
veranderd.
De waterdruk (minimaal en maximaal) moet liggen
tussen 0.5 (0.05) / 8 (0.8) bar (Mpa)
Houd rekening met het maximale aantal 15 plaatsen.
Als de voedingskabel beschadigd is, moet de
fabrikant, een erkende serviceverlener of een
www.aeg.com
4
gekwalificeerd persoon deze vervangen teneinde
gevaarlijke situaties te voorkomen.
Leg het bestek in de besteklade met de scherpe
randen naar beneden of leg ze horizontaal in de
besteklade met de scherpe randen naar beneden.
Laat om ongelukken te voorkomen het apparaat niet
onbeheerd achter met open deur.
Schakel het apparaat uit en trek de stekker uit het
stopcontact voordat u onderhoudshandelingen
verricht.
Gebruik geen waterstralen onder druk en/of stoom
om het apparaat te reinigen.
Als het apparaat is voorzien van ventilatieopeningen
in de basis, mogen deze niet worden afgedekt met
bijv. een vloerkleed.
Het apparaat moet met de nieuwe slangset worden
aangesloten op een kraan. Oude slangsets mogen
niet opnieuw worden gebruikt.

2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN

2.1 Montage

• Verwijder alle verpakkingsmaterialen.
• Installeer en gebruik geen beschadigd apparaat.
• Installeer of gebruik het apparaat niet op een plek waar de temperatuur onder de 0°C komt.
• Volg de installatie-instructies op die zijn meegeleverd met het apparaat.
• Zorg ervoor dat het apparaat onder en naast veilige installaties wordt geïnstalleerd.
2.2 Aansluiting op het
elektriciteitsnet
WAARSCHUWING!
Gevaar voor brand en elektrische schokken.
• Dit apparaat moet worden aangesloten op een geaard stopcontact.
• Controleer of de elektrische informatie op het typeplaatje
overeenkomt met de stroomvoorziening. Zo niet, neem dan contact op met een elektromonteur.
• Gebruik altijd een correct geïnstalleerd, schokbestendig stopcontact.
• Gebruik geen meerwegstekkers en verlengsnoeren.
• Zorg dat u de hoofdstekker en kabel niet beschadigt. Indien de voedingskabel moet worden vervangen, dan moet dit gebeuren door onze Klantenservice.
• Steek de stekker pas in het stopcontact als de installatie is voltooid. Zorg ervoor dat het netsnoer na installatie bereikbaar is.
• Trek niet aan het netsnoer om het apparaat los te koppelen. Trek altijd aan de stekker.
• Dit apparaat voldoet aan de EEG­richtlijnen.
• Alleen voor VK en Ierland. Het apparaat heeft een stekker van 13 ampère. Als de zekering van de stekker verwisseld moet worden,
NEDERLANDS
5
gebruik dan zekering: 13 amp ASTA (BS 1362).

2.3 Aansluiting aan de waterleiding

• Beschadig de waterslangen niet.
• Indien buizen lang niet zijn gebruikt, er reparaties hebben plaatsgevonden of er nieuwe apparaten zijn geplaatst (watermeters, enz.), moet u, voordat de nieuwe buizen worden aangesloten, het water laten stromen tot het schoon en helder is.
• Zorg ervoor dat er geen zichtbare waterlekken zijn tijdens en na het eerste gebruik van het apparaat.
• De watertoevoerslang heeft een veiligheidsventiel en een omhulsel met een hoofdkabel aan de binnenkant.
WAARSCHUWING!
Gevaarlijke spanning.
• Als de watertoevoerslang beschadigd is, sluit dan onmiddellijk de waterkraan en haal de stekker uit het stopcontact. Neem contact op met de service-afdeling om de watertoevoerslang te vervangen.

2.4 Gebruik

• Ga niet op de open deur zitten of staan.
• Vaatwasmiddel is gevaarlijk. Volg de veiligheidsinstructies op de verpakking van het vaatwasmiddel op.
• Speel niet met het water van het apparaat en drink het niet op.
• Verwijder de borden pas uit het apparaat als het programma is
voltooid. Er kan vaatwasmiddel op de borden zitten.
• Het apparaat kan hete stoom laten ontsnappen als u de deur opent terwijl er een programma wordt uitgevoerd.
• Plaats geen ontvlambare producten of gerechten die vochtig zijn gemaakt met ontvlambare producten in, bij of op het apparaat.

2.5 Binnenverlichting

WAARSCHUWING!
Gevaar voor letsel.
• Dit apparaat is voorzien van een binnenlamp die aan- en uitgaat met het openen en sluiten van de deur.
• De lamp in dit apparaat is niet geschikt voor de verlichting van huishoudelijke ruimten.
• Neem contact op met de klantenservice om de lamp te vervangen.

2.6 Servicedienst

• Contact opnemen met de klantenservice voor reparatie van het apparaat. Wij raden uitsluitend het gebruik van originele onderdelen aan.
• Zorg er als u contact opneemt met de klantenservice voor dat u de volgende informatie heeft van het typeplaatje. Model: PNC: Serienummer:

2.7 Verwijdering

WAARSCHUWING!
Gevaar voor letsel of verstikking.
• Haal de stekker uit het stopcontact.
• Snij het netsnoer van het apparaat af en gooi dit weg.
• Verwijder de deurgreep om te voorkomen dat kinderen en huisdieren opgesloten raken in het apparaat.
5
4
10
9
67
11
12
2
3
1
8
www.aeg.com
6

3. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT

Top sproeiarm
1
Bovenste sproeiarm
2
Onderste sproeiarm
3
Filters
4
Typeplaatje
5
Zoutreservoir
6
Luchtopening
7

3.1 TimeBeam

De TimeBeam is een weergave die op de vloer onder de deur van het apparaat te zien is.
• Wanneer het programma start, verschijnt de duur van het programma.
• Wanneer het programma is voltooid, wordt 0:00 en CLEAN weergegeven.
• Wanneer de uitgestelde start begint, wordt de aftelduur en DELAY zichtbaar.
• Bij een storing in het apparaat verschijnt er een alarmcode.
Glansmiddeldoseerbakje
8
Afwasmiddeldoseerbakje
9
Onderkorf
10
Bovenkorf
11
Besteklade
12
Als AutoOpen tijdens de
1 2 3 4
6 5
droogfase wordt geactiveerd, is de projectie op de vloer mogelijk niet volledig zichtbaar. Raadpleeg het display van het bedieningspaneel om de resttijd van het lopende programma te controleren.

4. BEDIENINGSPANEEL

NEDERLANDS 7
Aan/uit-toets
1
Navigatietoets (omhoog)
2
Weergave
3
Option-toets
4

4.1 Toetsgedrag

Navigatietoetsen (omhoog en omlaag)
• Gebruik deze toetsen om door de lijsten en informatieteksten op het display te bladeren.
Option -toets
• Kort indrukken opent de optielijst.
• Kort indrukken in de optielijst brengt u terug naar de programmalijst.
• Kort indrukken in de instellingenlijst brengt u terug naar de optielijst.
• Langer drukken (3 sec.) bij een uitgestelde start of een actief programma zal de uitgestelde start
OK-toets
5
Navigatietoets (omlaag)
6
annuleren, het programma en de opties wissen. Het display geeft het standaardprogramma weer: ECO.
OK -toets
• Kort indrukken: Bevestigt de selectie van het programma, de opties en de instellingen.
• Lang indrukken: Start het MyFavourite-programma. Als er geen programma werd opgeslagen, zal de instelling 'Mijn favoriet instellen' worden weergegeven.
www.aeg.com8

5. PROGRAMMA’S

Programma Mate van vervuiling
Type wasgoed
ECO 50°
AutoSense 45°­70°
ProZone 50°­65°
Pro 70° • Sterk bevuild
30 Minutes 60°
Glass 45° • Normaal of licht
Extra silent 50°
1)
2)
3)
• Normaal bevuild
• Serviesgoed en bestek
• Alle
• Serviesgoed, be­stek en pannen
• Gecombineerd vervuild
• Serviesgoed, be­stek en pannen
• Serviesgoed, be­stek en pannen
• Pas bevuild
4)
• Serviesgoed en bestek
bevuild
• Teer serviesgoed en glaswerk
• Normaal bevuild
5)
• Serviesgoed en bestek
Programmafasen Opties
• Voorspoelen
• Wassen 50 °C
• Spoelingen
• Drogen
• Voorspoelen
• Wassen van 45°C tot 70°C
• Spoelingen
• Drogen
• Voorspoelen
• Wassen 50°C en 65°C
• Spoelingen
• Drogen
• Voorspoelen
• Wassen 70 °C
• Spoelingen
• Drogen
• Wassen 60 °C
• Spoelingen
• Wassen 45 °C
• Spoelingen
• Drogen
• Voorspoelen
• Wassen 50 °C
• Spoelingen
• Drogen
• ExtraHygiene
• TimeSaver
• XtraDry
• ExtraHygiene
• XtraDry
• TimeSaver
• XtraDry
• ExtraHygiene
• TimeSaver
• XtraDry
• ExtraHygiene
• XtraDry
• XtraDry
• XtraDry
NEDERLANDS 9
Programma Mate van vervuiling
Programmafasen Opties
Type wasgoed
Prewash
1)
goed en bestek. (Dit is het standaard programma voor testinstituten).
2)
temperatuur en hoeveelheid water, het energieverbruik en de programmaduur worden automatisch aan­gepast.
3)
viesgoed in de onderste korf en normaal vervuild serviesgoed in de bovenste korf. De waterdruk en de watertemperatuur in de onderste korf zijn hoger dan in de bovenste korf.
4)
kort tijdsbestek.
5)
geluid te maken. Door de lage snelheid is de programmaduur uiteraard lang.
6)
en het apparaat gaat stinken. U hoeft voor dit programma geen afwasmiddel te gebruiken.
6)
Dit programma biedt het meest efficiënte water- en energieverbruik voor normaal vervuild servies-
Het apparaat detecteert de mate van vervuiling en de hoeveelheid serviesgoed in de manden. De
Met dit programma kunt u een lading met gecombineerde vervuiling afwassen. Erg zwaar vervuild ser-
Met dit programma kunt u een pas vervuilde lading afwassen. Het biedt goede afwasresultaten in een
Dit is het meest stille programma. De pomp werkt op een zeer lage snelheid om zo weinig mogelijk
Met dit programma kunt u snel serviesgoed afspoelen om te voorkomen dat etensresten vastkoeken
• Alle • Voorspoelen

5.1 Verbruiksgegevens

Programma
1)
Water
(l)
ECO 50° 11 0.857 232
AutoSense 45°- 70° 7 - 14 0.6 - 1.6 40 - 170
ProZone 50°- 65° 14 - 16 1.2 - 1.5 160 - 180
Pro 70° 12.5-14.5 1.4-1.7 170-190
30 Minutes 60° 10 0.9 30
Glass 45° 12 - 14 0.7 - 0.9 82-92
Extra silent 50° 9 - 10 1.1 - 1.3 230 - 250
Prewash 4 0.1 14
1)
De druk en temperatuur van het water, de variaties in stroomtoevoer, de opties en de hoeveelheid
vaat kan de verbruikswaarden veranderen.
Energie-
(kWh)
Programmaduur
(min.)
5.2 Aanwijzingen voor
testinstituten
Stuur voor alle benodigde informatie over testprestaties een e-mail naar:

6. INSTELLINGEN

6.1 Instellingenlijst

Om de instellingenlijst weer te geven, selecteer Instellingen in de optielijst.
info.test@dishwasher-production.com
Schrijf het productnummer (PNC) op dat u op het typeplaatje vindt.
www.aeg.com10
Instellingen Waarden Beschrijving
MyFavourite Programmalijst Stel uw favoriete dagelijkse
programma in. Raadpleeg de specifieke informatie in dit hoofdstuk.
AutoOpen AAN (standaardinstel-
ling) AV
Stel het automatisch openen van de deur in voor alle pro­gramma´s behalve Prewash. Raadpleeg de specifieke in­formatie in dit hoofdstuk.
Geluid stoppen AAN
AV
Verwittigt u als het program­ma is voltooid. Fabrieksinstelling: uit.
Toetstonen Uit
Klik
Instellen van het geluid van de toetsen als u ze indrukt.
Piep
Volume Van stand 1 tot stand
10.
Aanpassen van het volume van het geluid.
Helderheid Van stand 0 tot stand9.Wijzigen van de helderheid
van het display.
Contrast Van stand 0 tot stand9.Wijzig het contrast van de
display.
Waterhardheid Van stand 1 tot stand
10.
Instellen van het niveau van de waterverzachter afge­stemd op de hardheid van het water in uw omgeving. Fabrieksinstelling: stand 5.
Niveau glansspoelmiddel Van stand 0 tot stand
6. Stand 0 = geen vrijga­ve van glansmiddel.
Instellen van het niveau van de glansmiddeldoseerbakje volgens de vereiste hoeveel­heid glansmiddel. Fabrieksinstelling: stand 4.
Talen Talenlijst. Instellen van de gewenste
taal. Standaardtaal: Engels.
Weergeven op vloer Kleurenlijst. Instellen van de kleur van de
TimeBeam
Instellingen resetten RESET Alle instellingen terugzetten
naar de fabrieksinstellingen.

6.2 Een instelling wijzigen met 2 waarden (AAN en AV)

Wanneer een instelling gewijzigd wordt, blijft deze geldig, zelfs als het programma voltooid is of een actief programma geannuleerd wordt.
1. Druk op de toets Option.
2. Selecteer Instellingen.
3. Druk op de toets OK.
4. Selecteer de te wijzigen instelling.
5. Druk op de OK-toets om de waarde
te wijzigen van AAN naar AV of omgekeerd.
6. Druk herhaaldelijk op de Option-
toets tot het display de programmalijst weergeeft.

6.3 Een instelling wijzigen met meerdere waarden

Wanneer een instelling gewijzigd wordt, blijft deze geldig, zelfs als het programma voltooid is of een actief programma geannuleerd wordt.
1. Druk op de toets Option.
2. Selecteer Instellingen.
3. Druk op de toets OK.
4. Selecteer de te wijzigen instelling.
5. Druk op de OK-toets om naar het
volgende niveau te gaan.
6. Selecteer de nieuwe waarde.
7. Druk op OK-toets om te bevestigen.
8. Druk herhaaldelijk op de Option-
toets tot het display de programmalijst weergeeft.
NEDERLANDS 11
Druk op de toets OK.
3.
4. Selecteer MyFavourite.
5. Druk op de toets OK.
Op het display verschijnt de programmalijst.
6. Selecteer een programma.
7. Druk op de toets OK.
8. Het display toont Optie toev. en
Gereed.
• Selecteer Gereed als u een programma wenst op te slaan zonder opties en druk op de OK­toets.
• Selecteer Optie toev. om een optie toe te voegen aan het programma en druk op de OK­toets om te bevestigen. Zodra een optie geselecteerd is, toont het display Optie toev. and Gereed. Als u nog een optie wilt selecteren, selecteer dan nogmaals Optie toev. of selecteer Gereed.
9. Druk op de toets OK. Indien het programma voorzien is van de optie TimeSaver, dan moet u Snel of Normaal (Normal) selecteren.
10. Druk op OK-toets om te bevestigen. Het display bevestigt dat het MyFavourite -programma opgeslagen is.

6.6 AutoOpen

AutoOpen biedt goede droogresultaten met minder energieverbruik.
6.4 Het MyFavourite­programma starten
1. Houd OK ca. 3 seconden ingedrukt
tot het display de instelling MyFavourite weergeeft.
2. Sluit de deur van de afwasmachine
om het programma te starten.

6.5 Hoe het programma MyFavourite opslaan

U kunt slechts 1 programma tegelijk opslaan. Een nieuwe instelling annuleert de vorige.
1. Druk op de toets Option.
2. Selecteer Instellingen.
Tijdens de werking van de droogfase, wordt de deur van het apparaat door een instrument geopend. De deur blijft op een kier.
www.aeg.com12

7. OPTIES

7.1 Optielijst

LET OP!
Probeer de deur van het apparaat niet binnen 2 minuten na automatisch openen te sluiten. Dit kan het apparaat beschadigen.
LET OP!
Indien er kinderen in de buurt zijn, kan het systeem AutoOpen worden uitgeschakeld als u de deur aan het einde van de cyclus gesloten wilt houden.
De gewenste opties moeten elke keer dat u een programma start worden geactiveerd. De opties kunnen niet worden in- of uitgeschakeld als een programma in werking is.
AutoOpen wordt bij alle programma´s behalve Prewash automatisch geactiveerd.
Gebruik om de droogresultaten te verbeteren de optie XtraDry of activeer AutoOpen.
Niet alle opties kunnen met elkaar worden gecombineerd. Als u opties hebt geselecteerd die niet met elkaar te combineren zijn, dan schakelt het apparaat automatisch één of meerdere opties uit. Alleen de indicatielampjes van de actieve opties blijven aan.
Opties Waarden Beschrijving
Startuitstel Van 1 tot 24 uur
AV (standaardinstelling)
XtraDry AAN
AV (standaardinstelling)
ExtraHygiene AAN
AV (standaardinstelling)
Instellingen Apparaatinstellingen openen
De start van het programma uitstellen.
Activeer deze optie als u het droogresultaat een boost wilt geven. Raadpleeg de specifieke informatie in dit hoofdstuk.
Door gebruik van deze optie wordt servies en bestek ge­steriliseerd. Tijdens de spoelfase blijft de tempera­tuur gedurende minimaal 10 minuten op 70 °C.
NEDERLANDS 13

7.2 Opties instellen

De optielijst toont uitsluitend de opties die van toepassing zijn voor het actueel geselecteerde programma. Niet­toepasselijke opties zijn niet zichtbaar.
Niet alle opties kunnen met elkaar worden gecombineerd. Als u een programma instelt en 2 opties activeert die niet te combineren zijn, dan schakelt het apparaat automatisch één van de opties uit.
Als het programma voltooid is of geannuleerd wordt, worden de opties teruggesteld naar de standaardwaarden.
1. Druk op de toets Option.
2. Selecteer een optie.
Het display toont de optiewaarde tussen haakjes.
3. Druk op de OK-toets om de waarde
te wijzigen van AV naar AAN of omgekeerd.
Als de geselecteerde optie Startuitstel is, en u drukt op de OK-toets, dan toont het display het aantal uren dat kan worden ingesteld voor de uitgestelde start. Selecteer het aantal uren en druk nogmaals op de OK-toets om te bevestigen.
4. Om terug te keren naar de
programmalijst, druk herhaaldelijk op de Option-toets tot het display het geselecteerde programma weergeeft.

7.3 XtraDry

Activeer deze optie als u het droogresultaat een boost wilt geven. Bij het gebruik van deze optie kunnen de duur van sommige programma's, het waterverbruik en de temperatuur van de laatste spoeling worden beïnvloed.
De optie XtraDry is een permanente optie voor alle programma's anders dan ECO 50° en hoeven niet iedere cyclus te worden gekozen.
Elke keer dat ECO 50° wordt geactiveerd, gaat de optie XtraDry uit en moet weer handmatig worden gekozen. In andere programma´s is de instelling van XtraDry permanent en wordt in de volgende cycli automatische gebruikt. Deze configuratie kan met de tijd worden gewijzigd.
Het activeren van de optie XtraDry deactiveert TimeSaver.

7.4 TimeSaver

Met deze optie verhoogt u de druk en de temperatuur van het water.
De was- en droogfasen zijn korter. De totale duur van het programma neemt met ongeveer 50% af.
De wasresultaten zijn dezelfde als bij de normale programmaduur maar de droogresultaten kunnen minder zijn.
De TimeSaver-optie is niet van toepassing bij alle programma's.
1. Blader door de programmalijst en
selecteer een programma.
2. Druk op OK-toets om te bevestigen. Als de TimeSaver-optie van toepassing is voor het geselecteerde programma, toont het display de 2 keuzes Snel en Normaal (Normal) en de programmaduur voor elke keuze:
• Snel: TimeSaver ingeschakeld. Druk op OK-toets om te bevestigen.
• Normaal (Normal): TimeSaver uitgeschakeld. Druk op OK-toets om te bevestigen.
VOORDAT U HET APPARAAT VOOR DE EERSTE
8.
KEER GEBRUIKT
De eerste keer dat u het apparaat activeert, moet de taal ingesteld worden. De standaardtaal is Engels.
1. Instellen van de taal.
• Druk op OK om Engels te
bevestigen.
• Blader door de lijst met beschikbare talen om een nieuwe taal te kiezen en druk op OK om te bevestigen.
2. Controleer of het ingestelde stand van de waterontharder juist is voor de waterhardheid in uw omgeving.
www.aeg.com14
Indien niet, stel dan de stand van de waterontharder juist in.
3. Vul het zoutreservoir.
4. Vul het glansmiddeldoseerbakje.
5. Draai de waterkraan open.
6. Start een programma om resten te
verwijderen die misschien nog in het apparaat zijn achtergebleven. Gebruik geen afwasmiddel en
gebruik de mandjes niet. Als u een programma start, doet het apparaat er ongeveer 5 minuten over om de hars in de waterontharder te herladen. Het lijkt alsof het apparaat niet werkt. De wasfase start pas nadat deze
invloed hebben op de wasresultaten en het apparaat.
Hoe hoger het gehalte van deze mineralen, des te harder is het water. De waterhardheid wordt gemeten in de volgende gelijkwaardige schalen.
De waterontharder moet worden afgesteld op de hardheid van het water in uw woonplaats. Uw waterleidingbedrijf kan u informeren over de hardheid van het water in uw woonplaats. Het is belangrijk om het correcte niveau voor de waterontharder in te stellen voor
goede wasresultaten. procedure voltooid is. De procedure wordt periodiek herhaald.

8.1 De waterontharder

De waterontharder verwijdert mineralen van de watertoevoer die een nadelige
Waterhardheid
Duitse graden
(°dH)
47 - 50 84 - 90 8.4 - 9.0 58 - 63 10
43 - 46 76 - 83 7.6 - 8.3 53 - 57 9
37 - 42 65 - 75 6.5 - 7.5 46 - 52 8
29 - 36 51 - 64 5.1 - 6.4 36 - 45 7
23 - 28 40 - 50 4.0 - 5.0 28 - 35 6
19 - 22 33 - 39 3.3 - 3.9 23 - 27
15 - 18 26 - 32 2.6 - 3.2 18 - 22 4
11 - 14 19 - 25 1.9 - 2.5 13 - 17 3
4 - 10 7 - 18 0.7 - 1.8 5 - 12 2
<4 <7 <0.7 < 5
1)
Fabrieksinstelling.
2)
Gebruik geen zout op dit niveau.
Franse graden
(°fH)
mmol/l Clarke-gra-
den
Wateronthardings-
niveau
1)
5
2)
1
Indien u gebruik maakt van standaard vaatwasmiddel of multitabletten (met of zonder zout), stel dan het waterhardheidniveau juist in om de aanduiding voor het bijvullen van zout actief te laten.
Multitabletten die zout bevatten zijn niet effectief genoeg als waterontharder.
A
B
C
NEDERLANDS
15

8.2 Het zoutreservoir

LET OP!
Gebruik uitsluitend zout dat specifiek is bedoeld voor gebruik in vaatwassers.
Het zout wordt gebruikt om de hars in de waterontharder te herladen en voor goede wasresultaten voor dagelijks gebruik.

Het zoutreservoir vullen

1. Draai de dop linksom om het
zoutreservoir te openen.
2. Doe 1 liter water in het zoutreservoir
(alleen de eerste keer).
3. Vul het zoutreservoir met
regenereerzout.
4. Verwijder het zout rond de opening
van het zoutreservoir.

8.3 Het glansmiddeldoseerbakje

Met glansmiddel wordt het serviesgoed zonder vlekken of strepen gedroogd.
Het glansmiddel wordt automatisch vrijgegeven tijdens de warme spoelfase.
U kunt de vrij te geven hoeveelheid glansmiddel instellen tussen stand 1 (laagste hoeveelheid) en stand 6 (hoogste hoeveelheid). Niveau 0 schakelt het glansmiddeldoseerbakje uit en er wordt geen glansmiddel afgegeven.
Fabrieksinstelling: stand 4.

Het vullen van het glansmiddeldoseerbakje

5. Draai de dop van het zoutreservoir
rechtsom om het zoutreservoir te sluiten.
Water en zout kunnen uit het zoutreservoir stromen als u het bijvult. Gevaar voor roest. Start om dit te voorkomen een programma nadat u het zoutreservoir heeft bijgevuld.
Het display geeft een bericht weer als het zoutreservoir leeg is.
LET OP!
Gebruik alleen glansmiddel voor afwasautomaten.
1. Open het deksel (C).
2. Vul het glansmiddeldoseerbakje (B)
niet verder dan de aanduiding ''MAX''.
3. Verwijder gemorst glansmiddel met
een absorberend doekje om te voorkomen dat er te veel schuim ontstaat.
4. Sluit het deksel. Zorg ervoor dat de
deksel op zijn plaats dicht klikt.
A
B
C
16
www.aeg.com
Vul het glansmiddeldoseerbakje bij wanneer de indicatie (A) helder wordt.
Op het display verschijnt een bericht wanneer het glansmiddeldoseerbakje leeg is.
Als u wastabletten gebruikt en u bent tevreden over het droogresultaat, kan de

9. DAGELIJKS GEBRUIK

1. Draai de waterkraan open.
2. Druk op de aan/uit-knop om het
apparaat te activeren. Zorg dat het apparaat in de keuzemodus Programma staat.
• Als het display het bericht zout bijvullen weergeeft, moet u het zoutreservoir vullen.
• Vul het glansmiddeldoseerbakje als het bericht van leeg glansmiddeldoseerbakje wordt getoond.
3. Ruim de korven in.
4. Voeg vaatwasmiddel toe.
5. U dient het juiste programma in te
stellen en te starten voor het type lading en de mate van vervuiling.

9.1 Vaatwasmiddel gebruiken

indicatie voor bijvullen van glansmiddel uitgeschakeld worden door het glansmiddelniveau op 0 te zetten.
We raden u aan altijd glansmiddel te gebruiken voor een betere droogprestatie, zelfs in combinatie met wastabletten die glansmiddel bevatten.
1. Druk op de ontgrendelknop (A) om de deksel te openen (C).
2. Doe de vaatwastablet of het poeder in het doseerbakje (B).
3. Plaats een kleine hoeveelheid van het vaatwasmiddel in de binnenkant van de deur van het apparaat als het programma een voorwasfase heeft.
4. Sluit het deksel. Zorg ervoor dat de deksel op zijn plaats dichtklikt.
9.2 Een programma instellen
en starten

De Auto Off-functie

Deze functie verlaagt het energieverbruik door het apparaat automatisch uit te schakelen als het niet werkt.
De functie gaat werken:
• 5 minuten na voltooiing van het
programma.
• Als het programma na 5 minuten nog
niet is gestart.

Een programma starten

Wanneer u het apparaat activeert, geeft het display de programmalijst weer. Het programma ECO is altijd het
LET OP!
Gebruik uitsluitend vaatwasmiddelen die specifiek zijn bedoeld voor gebruik in vaatwassers
standaardprogramma.
1. Blader door de programmalijst en selecteer een programma.
2. Selecteer de gewenste opties.
Als de opties ingesteld zijn, ga terug naar de programmalijst om het geselecteerde programma te starten.
3. Druk op OK.
NEDERLANDS
17
Als het programma gebruik van de optie TimeSaver toelaat, moet u Snel of Normaal (Normal) bevestigen.
4. Sluit de deur van de vaatwasmachine
om het programma te starten

De start van een programma uitstellen

Het is niet mogelijk om de optie startuitstel in te stellen met het MyFavourite-programma.
1. Selecteer een programma.
2. Druk op Option.
Op het display verschijnt de optielijst.
3. Selecteer Startuitstel.
4. Druk op OK.
5. Stel het aantal uitgestelde uren tot
de start in. U kunt de start van het programma tussen 1 en 24 uur uitstellen.
6. Druk op OK om te bevestigen.
7. U kunt ook andere toepasselijke
opties selecteren.
8. Druk herhaaldelijk op Option tot het
display het geselecteerde
programma weergeeft.
9. Druk op OK.
10. Sluit de deur om het aftellen van de
uitgestelde start te laten beginnen. Nadat het aftelproces voltooid is, wordt het programma automatisch gestart.

De deur openen als het apparaat in werking is

Als u de deur opent terwijl een programma loopt, stopt het apparaat. Dit kan het energieverbruik en de programmaduur beïnvloeden. Als u de deur weer sluit, gaat het apparaat verder vanaf het punt van onderbreking.
Als de deur tijdens de droogfase langer dan 30 seconden wordt geopend, stopt het lopende programma. Dit gebeurt niet als de deur wordt geopend door de functie AutoOpen.
LET OP!
Probeer de deur van het apparaat niet binnen 2 minuten nadat AutoOpen hem automatisch opent te openen, want dit kan schade aan het apparaat veroorzaken. Als hierna de deur gedurende nog 3 minuten wordt gesloten, beëindigt het draaiende programma.

De uitgestelde start annuleren tijdens het aftellen

Als u de uitgestelde start annuleert, worden het programma en de opties teruggesteld naar hun standaardwaarden.
1. Open de deur van het apparaat.
2. Houd Option ca. 3 seconden
ingedrukt tot het display de instelling het volgende weergeeft: Stop washing?.
• Selecteer Hervatten en druk op
OK om het aftellen te hervatten. Sluit de deur van het apparaat.
• Selecteer Stop en druk op OK om
de uitgestelde start te annuleren.

Een actief programma annuleren

Als u het actieve programma annuleert, worden de opties teruggesteld naar hun standaardwaarden.
1. Open de deur van het apparaat.
2. Houd Option ca. 3 seconden
ingedrukt tot het display de instelling het volgende weergeeft: Stop washing?.
• Selecteer Hervatten en druk op
OK om het actieve programma te hervatten. Sluit de deur van het apparaat.
• Selecteer Stop en druk op OK om
het actieve programma te annuleren.
18
www.aeg.com

Einde van het programma

Als het programma is voltooid, geeft de TimeBeam 0:00 en CLEAN weer. Het

10. AANWIJZINGEN EN TIPS

10.1 Algemeen

De volgende tips zorgen voor optimale schoonmaak- en droogresultaten en helpen ook het milieu te beschermen.
• Verwijder grotere etensresten van de borden en gooi ze in de vuilnisbak.
• Spoel de vaat niet eerst af. Gebruik indien nodig een voorwasprogramma (indien beschikbaar) of selecteer een programma met een voorwasfase.
• Gebruik altijd de hele ruimte van de mandjes.
• Zorg er bij het inladen van het apparaat voor dat de vaat helemaal kan worden bereikt en gewassen door het water uit de sproeiarm. Zorg ervoor dat de vaat elkaar niet raakt of overlapt.
• U kunt apart afwasmiddel, glansmiddel en zout gebruiken of kiezen voor het gebruik van multitabletten (bijv. ''3in1'', ''4in1'', ''All in 1''). Volg de aanwijzing op de verpakking. Multitabletten zijn doorgaans geschikt voor een waterhardheid tot 21 °dH. Bij een hogere waterhardheid moet zout, glansmiddel en vaatwasmiddel worden gebruikt.
• U dient het juiste programma in te stellen voor het type lading en de mate van vervuiling. Het programma ECO biedt het meest efficiënte water­en energieverbruik voor normaal vervuild serviesgoed en bestek.
10.2 Gebruik van zout,
glansmiddel en vaatwasmiddel
• Gebruik enkel zout, glansmiddel en vaatwasmiddel voor afwasautomaten. Overige producten kunnen het apparaat beschadigen.
• Multitabletten zijn doorgaans geschikt voor een waterhardheid tot 21 °dH. Bij een hogere waterhardheid moet zout, glansmiddel en vaatwasmiddel worden gebruikt naast
apparaat wordt automatisch uitgeschakeld als u de deur opent.
Draai de waterkraan dicht.
het gebruik van multitabletten. Maar in gebieden met hard en erg hard water raden we het gebruik aan van enkelvoudig vaatwasmiddel (poeder, gel, tabletten zonder extra functies), glansmiddel en zout apart voor optimale reinigings- en droogresultaten.
• Het doseren van het glansmiddel kan worden uitgeschakeld wanneer u multitabletten gebruikt, maar wij raden u aan altijd glansmiddel te gebruiken voor betere droogprestaties. Het niveau van de waterontharder kan ook worden ingesteld op de laagste water wanneer u multitabletten gebruikt en de hardheid van het water lager is dan 21 °dH.
• Vaatwasmiddeltabletten lossen bij korte programma's niet geheel op. Om te voorkomen dat vaatwasmiddelresten op het servies achterblijven, raden we u aan om tabletten enkel bij lange programma's te gebruiken.
• Gebruik niet meer dan de juiste hoeveelheid vaatwasmiddel. Zie de instructies van de vaatwasmiddelfabrikant.
10.3 Wat moet u doen als u
wilt stoppen met het gebruik van multitabletten
Doe het volgende voordat u begint met het gebruiken van apart wasmiddel, zout en glansmiddel.
1. Stel het hoogste niveau van de
waterontharder in.
2. Zorg ervoor dat het zout- en het
glansmiddeldoseerbakje gevuld zijn.
3. Start het kortste programma met een
spoelfase. Voeg geen afwasmiddel toe en ruim de mandjes niet in.
4. Als het programma is voltooid,
wijzigt u de waterontharder in de waterhardheid van uw omgeving.
NEDERLANDS 19
5. Stel de hoeveelheid glansmiddel in.
6. De aanduiding leeg
glansmiddelreservoir activeren.

10.4 De korven inruimen

• Gebruik het apparaat alleen om voorwerpen af te wassen die vaatwasbestendig zijn.
• Doe geen voorwerpen in het apparaat die gemaakt zijn van hout, hoorn, aluminium, tin en koper.
• Plaats geen voorwerpen in het apparaat die water kunnen absorberen (sponzen, keukenhanddoeken).
• Verwijder grotere etensresten van de borden en gooi ze in de vuilnisbak.
• Maak aangebrande voedselresten op de voorwerpen zachter.
• Plaats holle voorwerpen (bijv. kopjes, glazen en pannen) met de opening naar beneden.
• Zorg er voor dat glazen andere glazen niet aanraken.
• Doe bestek en kleine items in de besteklade.
• Leg lichte voorwerpen in het bovenrek. Zorg ervoor dat de voorwerpen niet verschuiven.
• Zorg er voor dat de sproeiarmen vrij kunnen ronddraaien voordat u een programma start.
• De filters schoon zijn en correct zijn geplaatst.
• De dop van het zoutreservoir goed dicht zit.
• De sproeiarmen niet zijn verstopt.
• Er regenereerzout en glansmiddel is toegevoegd (tenzij u gecombineerde afwastabletten gebruikt).
• De positie van de items in de mandjes correct is.
• Het programma van toepassing is op het type lading en de mate van bevuiling.
• De juiste hoeveelheid afwasmiddel is gebruikt.

10.6 De rekken uitruimen

1. Laat de borden afkoelen voordat u
deze uit het apparaat neemt. Hete borden zijn gevoelig voor beschadigingen.
2. Ruim eerst het onderrek en dan het
bovenrek uit.
Aan het einde van het programma kan er water aan de zijkanten en de deur van het apparaat achterblijven.

10.5 Voor het starten van een programma

Controleer of:

11. ONDERHOUD EN REINIGING

WAARSCHUWING!
Schakel het apparaat uit en trek de stekker uit het stopcontact voordat u onderhoudshandelingen verricht.
Vuile filters en verstopte sproeiarmen verminderen de wasresultaten. Controleer regelmatig de filters en reinig deze zo nodig.

11.1 De filters reinigen

Het filtersystem bestaat uit 3 delen.
C
B
A
www.aeg.com20
1. Draai de filter (B) linksom en
verwijder het.
5. Zorg ervoor dat er geen etensresten
of vuil in of rond de rand van de opvangbak zitten.
6. Plaats de platte filter (A) terug. Zorg
ervoor dat het goed onder de 2 geleidingen zit.
7. Plaats de filters (B) en (C) terug.
8. Plaats de filter (B) terug in de platte
2. Verwijder de filter (C) uit de filter (B).
3. Verwijder de platte filter (A).
4. Was de filters.
filter (A). Rechtsom draaien tot het vastzit.
LET OP!
Een onjuiste plaatsing van de filters kan leiden tot slechte wasresultaten en het apparaat beschadigen.
NEDERLANDS 21
11.2 De bovenste sproeiarm
schoonmaken
We raden u aan om de bovenste sproeiarm regelmatig schoon te maken om te voorkomen dat vuil de gaten verstopt.
Verstopte gaten kunnen onbevredigende wasresultaten opleveren.
1. Trek het bovenrek naar buiten.
2. Om de sproeiarm los te maken van
de korf, duwt u de sproeiarm naar boven in de richting van de lagere pijl en draait u hem tegelijkertijd met de wijzers van de klok mee.
3. Reinig de sproeiarm onder stromend
water. Gebruik een smal en puntig gereedschap, bijv. een tandenstoker, om de vuildeeltjes uit de gaten te verwijderen.
4. Om de sproeiarm weer aan de korf te
bevestigen, duwt u de sproeiarm
naar boven in de richting van de lagere pijl en draait u hem tegelijkertijd tegen de wijzers van de klok in, zodat hij op zijn plek vergrendelt.

11.3 Buitenkant reinigen

• Maak het apparaat schoon met een vochtige, zachte doek.
• Gebruik alleen neutrale schoonmaakmiddelen.
• Gebruik geen schuurmiddelen, schuursponsjes of oplosmiddelen.
11.4 De binnenkant van de
machine reinigen
• Reinig het apparaat zorgvuldig, inclusief de rubberen afdichting van de deur, met een zachte, vochtige doek.
• Als u regelmatig korte programma's gebruikt dan kunnen er vetresten en kalkaanslag achterblijven in het apparaat. Om dit te voorkomen raden we aan minstens 2 keer per maand progamma's met een lange duur te gebruiken.
• Om de prestaties van uw apparaat op en top te houden raden we u aan iedere maand een specifiek schoonmaakproduct voor vaatwasmachines te gebruiken. Volg de instructies op de verpakking van de producten zorgvuldig op.
12.

PROBLEEMOPLOSSING

Als het apparaat niet start of stopt tijdens de bediening, kijk dan of u het
probleem zelf kunt oplossen met behulp van de informatie in de tabel of door
www.aeg.com22
contact op te nemen met een erkend servicecentrum.
WAARSCHUWING!
Niet juist uitgevoerde reparaties kunnen de veiligheid van de gebruiker ernstig in gevaar brengen.
Bij sommige problemen wordt er op de display een alarmcode weergegeven.
Het merendeel van de problemen die ontstaan kunnen worden opgelost zonder contact op te nemen met een erkend servicecentrum.
Alle reparaties moeten worden uitgevoerd door bevoegd personeel.
Probleem en alarmcode Mogelijke oorzaak en oplossing
U kunt het apparaat niet ac­tiveren.
Het programma begint niet. • Verzeker u ervan dat de klep van het apparaat gesloten
Het apparaat wordt niet ge­vuld met water. Op het display verschijnt
.
Het water niet wordt afge­pompt uit de machine. Op het display verschijnt
.
De anti-overstromingsbevei­liging is ingeschakeld. Op het display verschijnt
.
Het apparaat stopt en start meerdere keren tijdens de werking.
• Verzeker u ervan dat de netstekker is aangesloten op het stopcontact.
• Zorg dat er geen zekering in de zekeringenkast is door­gebrand.
is.
• Als startuitstel is ingesteld, annuleert u deze functie of wacht u tot het einde van het aftellen.
• Het apparaat is begonnen met de oplaadprocedure van de hars in de waterontharder. De duur van de procedu­re is ongeveer 5 minuten.
• Verzeker u ervan dat de waterkraan geopend is.
• Ga na of de druk van de watervoorziening niet te laag is. Neem voor deze informatie contactpersoon op met uw plaatselijke waterleidingsbedrijf.
• Verzeker u ervan dat de waterkraan niet verstopt is.
• Controleer of het filter in de toevoerslang niet verstopt is.
• Controleer of er geen knikken of bochten in de water­toevoerslang aanwezig zijn.
• Verzeker u ervan dat de gootsteenafvoer niet verstopt is.
• Controleer of het filter in de afvoerslang niet verstopt is.
• Controleer of het binnenfiltersysteem niet verstopt is.
• Controleer of er geen knikken of bochten in de wateraf­voerslang aanwezig zijn.
• Draai de waterkraan dicht en neem contact op met de service-afdeling.
• Dat is normaal. Het voorziet in optimale reinigingsresul­taten en energiebesparing.
Probleem en alarmcode Mogelijke oorzaak en oplossing
Het programma duurt te lang.
De resterende duur in het display wordt verlengd en schakelt bijna naar het eind van de programmaduur.
Kleine lekkage uit de deur van het apparaat.
De deur van het apparaat sluit moeilijk.
Ratelende / kloppende ge­luiden vanuit het apparaat.
Het apparaat maakt kortslui­ting.
• Kies de optie TimeSaver om de programmaduur te ver­korten.
• Als de optie uitgestelde start is ingesteld, annuleert u deze functie of wacht u tot het aftellen is voltooid.
• Dit is geen storing. Het apparaat werkt goed.
• Het apparaat staat niet waterpas. Draai aan de verstel­bare pootjes (indien van toepassing).
• De deur van het apparaat is niet gecentreerd op de kuip. Verstel de achterpoot (indien van toepassing).
• Het apparaat staat niet waterpas. Draai aan de verstel­bare pootjes (indien van toepassing).
• Delen van het serviesgoed steken uit de korven.
• Het serviesgoed is niet juist in de korven gerangschikt. Raadpleeg de folder voor het laden van de korven.
• Zorg ervoor dat de sproeiarmen vrij kunnen ronddraai­en.
• De stroomsterkte is onvoldoende om alle tegelijk wer­kende apparaten van stroom te voorzien. Controleer de stroomsterkte van het stopcontact en het vermogen op de meter, of zet één van de in gebruik zijnde apparaten uit.
• Interne elektrische storing van het apparaat. Neem con­tact op met de klantenservice.
NEDERLANDS 23
Raadpleeg "Voor het eerste gebruik", "Dagelijks gebruik", of "Aanwijzingen en tips" voor andere
mogelijke oorzaken.
neemt u contact op met onze klantenservice.
Voor alarmcodes die niet in de tabel vermeld zijn, neemt u contact op met de service-afdeling.
Schakel het apparaat na controle aan en uit. Als het probleem opnieuw optreedt,

12.1 De was- en droogresultaten zijn niet naar tevredenheid

Probleem Mogelijke oorzaak en oplossing
Slechte wasresultaten. • Raadpleeg "Dagelijks gebruik", "Aanwijzingen en
tips" en de folder voor het laden van de korf.
• Gebruik intensievere wasprogramma´s.
• Maak de inspuiters van de sproeiarm en het filter
schoon. Zie "Onderhoud en reiniging".
www.aeg.com24
Probleem Mogelijke oorzaak en oplossing
Slechte droogresultaten. • Serviesgoed heeft te lang in het gesloten apparaat
gestaan.
• Het glansmiddel is op of de dosering van glansmiddel is niet voldoende. Stel de dosering van het glansmid­del in op een hogere stand.
• Plastic voorwerpen moeten mogelijk met een doek worden afgedroogd.
• Activeer voor de beste droogprestatie de optie Xtra­Dry en stel AutoOpen in.
• We raden aan altijd glansmiddel te gebruiken, zelfs in combinatie met wastabletten.
Witte strepen of een blauwe waas op glazen en servies­goed.
• De vrijgegeven hoeveelheid glansmiddel is te hoog. Zet de dosering van het glansmiddel op een lagere stand.
• Er is te veel vaatwasmiddel gebruikt.
Vlekken en opgedroogde wa­tervlekken op glazen en ser­vies.
• De vrijgegeven hoeveelheid glansmiddel is te laag. Zet de dosering van het glansmiddel op een hogere stand.
• De kwaliteit van het glansmiddel kan de oorzaak zijn.
Het serviesgoed is nat. • Activeer voor de beste droogprestatie de optie Xtra-
Dry en stel AutoOpen in.
• Het programma heeft geen droogfase of heeft een droogfase met lage temperatuur.
• Het glansmiddeldoseerbakje is leeg.
• De kwaliteit van het glansmiddel kan de oorzaak zijn.
• De kwaliteit van de multitabletten kan de oorzaak zijn. Probeer een ander merk of activeer het glansmiddel­doseerbakje en gebruik het glansmiddel samen met de multitabletten.
De binnenkant van het appa­raat is nat.
• Dit is geen fout van het apparaat. Het wordt veroor­zaakt door de vochtigheid in de lucht die tegen de wanden condenseert.
Opvallend veel schuim tijdens het wassen.
• Gebruik alleen wasmiddel voor afwasautomaten.
• Het glansmiddeldoseerbakje is lek. Neem contact op met een servicecentrum.
Roestresten op bestek. • Er wordt voor het wassen teveel zout in het water ge-
bruikt. Zie 'De waterontharder instellen'.
• Zilver en roestvrijstalen bestek zijn samen geplaatst. Zet zilveren en roestvrijstalen voorwerpen niet dicht bij elkaar.
Loading...
+ 56 hidden pages