Acer AL512 User Guide [hu]

Az elsõ oldalak csak a TCO’99 modellekre vonatkoznak. Ellenõrizze a hátoldali címkét a modell azonosításához .
Gratulálunk!
Ön egy TCO’99 jóváhagyással és címkével rendelkezõ terméket vásárolt! Az Ön választása olyan készülékre esett, amelyet professzionális használatra fejlesztettek ki. E termék megvásárlásával hozzájárult a környezetre háruló terhek csökkentéséhez és a környezethez alkalmazkodó elektronikus termékek további fejlesztéséhez.
Miért vannak környezetvédelmi címkével ellátott számítógépek?
Több országban a környezetvédelmi címkézés bevezetett módszer arra, hogy ösztönözze az árucikkek és szolgáltatások környezethez való alkalmazkodását. A fõ probléma a számítógépekkel és egyéb elektronikai berendezésekkel kapcsolatban az, hogy a környezetre káros anyagokat használnak a termékekben, valamint a gyártásuk során is. Mivel az elektronikai berendezések többségénél nem lehetséges a kielégítõ módon történõ újrahasznosítás, ezeknek a potenc
iálisan
potenciálisan károsító anyagoknak a nagy része elõ
A számítógépeknek egyéb jellemzõik is vannak, mint az energiafogyasztási szint,
ami mind mûködési, mind természetes környezeti nézõpontból fontos. Mivel az elektromosság keltésének minden hagyományos típusa negatív hatással van a környezetre (savas és a klímát befolyásoló emissziók, radioaktív hulladék stb), életfontosságú az energia megõ készülékek hatalmas energiamennyiséget fogyasztanak el, mivel gyakran rutinszerûen folyamatosan bekapcsolva hagyják õket.
rzése. A hivatalokban lévõ elektronikus
bb- utóbb a természetbe kerül.
Mit jelent a címkézés?
Ez a termék kielégíti a TCO’99 séma követelményeit, amely a személyi számítógépek nemzetközi környezetvédelmi és minõségi címkézéséért felelõs.
A címkézési sémát a TCO (a professzionális munkavállalók svéd szövetsége), a Naturkyddsforeningen (a svéd természetvédelmi szövetség) , a NUTEK (a svédországi ipari és mû Energimyndighet (svéd nemzeti energiahivatal) és a SEMKO AB közös erõfeszítésével fejlesztették ki. A követelmények a témák széles körét fedik le: környezet, ergonómia, használhatóság, elektromos és mágneses mezõ kibocsátás, elektromos fogyasztás és elektromos- és tûzbiztonság. A környezetvédelmi követelmények többek között korlátozásokat tartalmaznak a nehéz fémekre, brómozott és klórozott gyulladás gátlókra, CFC-kre (freonok) és klórozott oldószerekre vonatkozóan. A terméket elõ kell készíteni az újrafeldolgozásra és a gyártó kötelezve van arra, hogy rendelkezzen környezetvédelmi tervvel, amelyet minden országban el kell fogadtatni, ahol a cég mûködik. Az energia követelmények olyan igényt tartalmaznak, hogy a számítógépnek monitornak egy bizonyos tétlenségi idõ letelte után egy, vagy több fokozatban csökkentenie kell energiafogyasztását. A monitor újraélesztéséhez szükséges idõnek elfogadhatónak kell lennie a felhasználó számára. A címkével ellátott termékeknek szigorú környezetvédelmi igényeket kell kielégíteniük, például az elektronikus és mágneses mezõk csökkentésére vonatkozóan, a fizikai és vizuális ergonómiával, a jól használhatósággal kapcsolatban.
Az alábbiakban az e termék által kielégített környezetvédelmi
követelmények rövid összegzését találja. A teljes környezetvédelmi dokumenáció a következõ címen rendelhetõ meg:
szaki fejlesztés nemzeti bizottsága), a Statens
TCO Development
SE-114 94 Stockholm, Sweden Fax: +46 8 782 92 07
Email (Internet): development@tco.se
A TCO'99
jóváhagyással rendelkezõ és címkével ellátott termékekrõl az aktuális információ az interneten is elérhetõ a következõ címen:
http://www.tco-info.com/
Környezetvédelmi követelmények
Gyulladás gátlók
Gyulladás gátlók vannak jelen a nyomtatott áramköri kártyákban, kábelekben, huzalokban, házakban és burkolatokban. Feladatuk meggátolni, de legalább késleltetni a tûz terjedését. A számítógép ház mûanyag tartalmának 30%-a tartalmazhat gyulladás gátló anyagokat. Több gyulladás gátló brómot vagy klórt tartalmaz, és ezek a gyulladás gátlók rokonságban vannak más, környezetre toxikus anyagokkal, PCB-kkel. Mind a brómot és klórt tartalmazó gyulladás gátlók, mind a PCB-k felelõsek, hogy rossz hatással vannak az egészségre, beleértve a reproduktív károkat, melyeket a halevõ madarakban és emlõsökben a bioakkumulatív* folyamatok révén okoznak. A vérben is találtak gyulladás gátlókat és kutatók félnek attól, hogy ez zavarokat okozhat a magzati fejlõdésben. A TCO'99 megköveteli, hogy a 25 grammnál nehezebb mûanyag alkatrészek nem tartalmazhatnak szervesen kötött klórt és brómot. A gyulladás gátlók megengedettek a nyomtatott áramköri kártyákban, mivel nem áll rendelkezésre helyettesítõ
anyag.
Kadmium
Kadmium az újratölthetõ akkumulátorokban és bizonyos számítógép
*
Bioakkumulatív: azok az anyagok, amelyek összegyûlnek
szervezetben.
az élõ
kijelzõk színgeneráló rétegeiben van jelen. A kadmium károsítja az idegrendszert és nagyobb adagokban mérgezést okoz. A TCO'99 elõírásai megkövetelik, hogy az akkumulátorok, a képernyõk színgeneráló rétegei és az elektromos vagy elektronikus alkatrészek ne tartalmazzanak kadmiumot.
Higany
Néha higany található az akkumulátorokban, relékben és kapcsolókban. A higany károsítja az idegrendszert és nagyobb adagokban mérgezést okoz. A TCO'99 elõírásai azt állítják, hogy az akkumulátorok nem tartalmazhatnak higanyt. A követelmények szerint nem lehet jelen higany a címkével ellátott egységekkel kapcsolatos elektromos vagy elektronikus alkatrészekben sem.
CFC-k (freonok)
A TCO'99 elõírásai szerint sem fluor-klór-szénhidrogének, sem HCFC-k nem használhatók a termékek gyártásához vagy összeszereléséhez. Fluor-klór-szénhidrogéneket használnak idõnként nyomtatott áramköri kártyák mosásához és hab csomagolóanyagok gyártásához. A CFC-k lebontják az ózont és ezzel károsítják az ózonréteget a sztratoszférában, ezáltal megnövelik a Földre jutó ultraviola sugárzás mennyiségét, aminek következménye a bõrrák (malignant melanoma) növekvõ kockázata.
Ólom**
Ólom található a képcsövekben, megjelenítõ képernyõkön, forrasztó­anyagokban és kondenzátorokban. Az ólom károsítja az idegrendszert és nagyobb adagokban ólommérgezést okoz. A TCO'99 elõírások megengedik ólom használatát, mivel még nem fejlesztettek ki helyettesítõ anyagot.
**
Az ólom, a kadmium és a higany bioakkumulatív nehézfémek.
Loading...
+ 9 hidden pages