Yuneec Typhoon H Operation Manual [cs]

Hexakoptéra Typhoon H, RtF
Obj. č.: 146 05 77
Vážení zákazníci,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup modelu hexakoptéry Yuneec Typhoon H, RtF. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Popis a ovládací prvky
1. Kamera CGO3 s gimbalem
2. Zap. / Vyp.
3. RealSense
4. LED indikátor stavu kamery
5. Objektiv kamery
6. Anténa 5,8 GHz
Výběr místa před startem
VAROVÁNÍ: S dronem Typhoon H lítejte vždy jen v otevřeném prostoru (přibližně 930 metrů čtverečných nebo více), kde nejsou žádné osoby, auta, stromy a jiné překážky. Nikdy nelítejte nad
davem lidí, letištěm nebo budovami.
Nikdy nelítejte s modelem v blízkosti vysokých budov a překážek, které omezují výhled na oblohu (udržujte si zorné pole v úhlu minimálně 100°). Dávejte pozor, abyste Typhoon H nejdříve položili na rovný a pevný podklad a až poté zapněte nejdříve dálkový ovladač a poté dron.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚ: Postavte se přibližně 8 metrů za Typhoon H. POZOR: Pilotům doporučujeme, aby letoun zvedli do vzduchu v režimu Angle.
Pokud zahájíte let v režimu Smart, udržujte si od letounu vzdálenost alespoň 10 metrů. POZOR: Pro dosažení těch nejlepších výsledků nasměrujte anténu vysílače (5,8 GHz) na letoun.
Nabíjení
Nabíječka SC4000-4 se napájí adaptérem ze síťové zásuvky 100 – 240 V AC, nebo pomocí přiloženého adaptéru ze zásuvky cigaretového zapalovače v automobilu s napětím 12 V – 16,8 V DC. Letový akumulátor vložte do nabíječky, jak ukazuje obrázek. Blikání zelené LED kontrolky signalizuje, že nabíječka se napájí proudem a je připravena k nabíjení akumulátoru. Blikající červená LED ukazuje, že akumulátor se nabíjí. Nabití vybitého akumulátoru trvá asi 2,5 hodiny. Úplné nabití akumulátoru signalizuje svítící zelená LED.
VAROVÁNÍ: Aby se zabránilo škodám na majetku a/nebo vážným úrazům, musí se přesně dodržovat všechny pokyny a respektovat varování, protože například nesprávná manipulace s akumulátorem Li-Ion/Li-Pol může mít za následek vznik požáru.
Dálkový ovladač ST16
Akumulátor ve vysílači ST16 můžete nabíjet pomocí USB kabelu, který se zapojí do USB portu na nabíječce. Plné nabití akumulátoru trvá asi 5 hodin. VAROVÁNÍ: Po úplném nabití nenechávejte akumulátor v nabíječce.
Montáž
KROK 1: Montáž ramen
Vyklopte sklopná ramena, až uslyšíte kliknutí.
POZOR: Pro sklopení ramen motoru použijte tlačítko „PRESS“.
KROK 2: Instalace vrtulí DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Vždy dávejte pozor, abyste
vrtule nainstalovali správně. Motory jsou mimořádně výkonné, a to znamená, že při nesprávném způsobu použití hrozí riziko materiálních škod a vážný nebo i smrtelný úraz. Namontujte vrtule na motory a sledujte přitom označení „A“ a „B“ na ramenech motoru. Vrtuli s označením „A“ namontujte na motor „A“ a vrtuli s označením „B“ na motor „B“. Zamáčkněte vrtuli a otočte ji ve směru
k bodu zámku [ ], aby se zajistila na místě. POZOR: Když chcete vrtuli odmontovat, stiskněte a podržte středové
tlačítko na vrtuli a otočte vrtuli směrem k bodu [ ].
KROK 3: Instalace letového akumulátoru
Akumulátor zamáčkněte do schránky, aby logo Yuneec směrovalo nahoru, až uslyšíte kliknutí, které signalizuje, že je správně nasazen.
POZOR: Pokud chcete akupack vyjmout, opatrně otevřete kryt až do polohy, kdy bude téměř vodorovně na úrovni s krytem GPS a akupack vytáhněte.
KROK 4: Odstranění ochranného krytu a vložení SD karty
Opatrně sundejte ochranný kryt z objektivu kamery. Přiloženou 16 GB kartu, nebo jinou Micro SD kartu třídy 10 (s rychlostí U3, schopnou přenášet data 4K) a s kapacitou od 16 GB do 128 GB.
Zapnutí a vypnutí
POZOR: Předtím než zapnete Typhoon H, zapnete vždy nejdříve vysílač dálkového ovladače ST16 a nechte ho naběhnout (a vždy nejdříve vypínejte Typhoon H a až poté vysílač ST16).
Položte Typhoon H na rovný a pevný povrch a poté zapněte dálkový ovladač ST16. Stiskněte a podržte tlačítko zap. / vyp. na Typhoon H. Tlačítko uvolněte, když se z letounu ozve zvuková signalizace s rostoucí hlasitostí. NEDOTÝKEJTE SE ANI NEHÝBEJTE s letounem, dokud SE NEDOKONČÍ INICIALIZACE. Gimbal kamery se natočí směrem dopředu. POZOR: Pokud bliká hlavní červená LED kontrolka, znamená to, že inicializace neproběhla a letoun se musí znovu zapnout. V takovém případě nejdříve stiskněte a podržte tlačítko zap. / vyp. dokud se z letounu neozve zvukový signál selhání. POZOR: Když uslyšíte zvukový signál s rostoucí hlasitostí, zabliká během 1 – 2 sekund buď zelená LED kontrolka, která signalizuje, že akupack je plně nabitý, nebo žlutá LED signalizující, že akupack je nabitý na 50%. Pokud zabliká červená LED, znamená to že akupack je slabý.
Start a zastavení motorů
POZOR: Tlačítkem START/STOP můžete motory nastartovat, nebo zastavit, jen s aktivovaným a stálým signálem GPS nebo IPS (IPS = navigace uvnitř budovy), nebo když se GPS vypne. POZOR: Po vypnutí GPS se automaticky vypne také IPS a funkce polohování v interiéru se deaktivuje.
MOŽNOST 1
Stiskněte a asi 3 sekundy podržte tlačítko START/STOP, aby se motory nastartovaly. Pokud je chcete zastavit, tlačítko stiskněte a podržte asi 2 sekundy. Postavte se asi 8 metrů za Typhoon H a ubezpečte se, že vysílač ST16 je v režimu Angle. Pokud má vysílač ST16 i Typhoon H dobrý signál GPS, nebo když má letoun signál IPS, můžete nastartovat motory.
MOŽNOST 2
Pokud má letoun a vysílač dobrý signál GPS, pilot může vybrat symbol přepínače Camera/Task a poklepat na „Take Off“ v řádku úkolů. Dávejte pozor, abyste přitom stáli víc než 5 metrů od letounu a poté potáhněte ikonu na displeji. Letoun se vznese do vzduchu a zůstane viset ve výchozí výšce.
Ovládací prvky (Režim SINGLE) ST16
Režim 2
01. Tlačítko START/STOP
02. Režim otáčení gimbalu (Follow / Follow Pan Controllable / Global)
03. Režim sklonu gimbalu (Angle / Velocity)
04. Ovladač otáčení gimbalu
05. Ovladač otáčení kolem svislé osy (Režim 2 a Režim 1)
06. Ovladač plynu / stoupání a klesání (letová výška), (Režim 1)
07. Tlačítko pro pořizování fotografií
08. Ovladač přistávacího podvozku
09. Přepínač vyhnutí se překážkám
10. Přepínač výběru letového režimu
11. Ovladač pro pohyb do strany (klopení), (Režim 1 a Režim 2)
12. Ovladač stoupání a klesání (Režim 2) / Plynová páka (Režim 1)
13. Tlačítko spuštění a zastavení nahrávání videa
14. Zap. / vyp.
15. Anténa
16. Pásková anténa GPS 5,8/ GHz
17. Posuvný ovladač intenzity ovládání
18. Posuvný ovladač sklonu gimbalu
19. Akupack
Stoupání do max. výšky 122 m
Udržování stálé letové výšky
Klesání a přistávání
Vzlétněte s letounem do vzduchu a pomalu pohybujte levou ovládací pákou nahoru, nad její středovou polohu. Typhoon H bude pomalu stoupat (resp. posuňte páku výše, až letoun začne stoupat). Pokud Typhoon H dosáhne požadovanou výšku, vraťte ovládací páku do středové polohy.
Létání s Typhoon H (s vypnutým anti-kolizním systémem)
Seznamte se s reakcemi modelu na různé pokyny dálkového ovládání během letu. V režimu Smart se Typhoon H bude vždy pohybovat ve směru pohybu pravé ovládací páky s pohledu pilota, bez ohledu na to, kam směruje jeho přední strana (nos). V režimu Angle (Pilot) se Typhoon H pohybuje přední stranou ve směru pohybu pravé ovládací páky a „úhel“ pohybu závisí na tom, jak daleko se ovládací páka posune ze středové polohy.
Létání s Typhoon H (se zapnutým anti-kolizním systémem)
V režimu Smart se Typhoon H bude vždy pohybovat ve směru pohybu pravé ovládací páky. Letoun se nejdříve natočí nosem ve směru pohybu ovládací páky a poté bude letět určeným směrem. Když senzory detekují překážku, letoun se překážce automaticky vyhne a poté bude letět podle pokynů z dálkového ovladače. V režimu Angle se Typhoon H automaticky zastaví před překážkou.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pokud kdykoli během letu zjistíte, že Typhoon H je unášen mimo řízený směr letu, jednoduše uvolněte obě ovládací páky. Letoun se automaticky vyrovná a zůstane viset na místě (když je anti-kolizní systém vypnutý a když má dostatečně silný signál GPS). Můžete také aktivovat funkci návratu domů (Home) a Typhoon H se automaticky vrátí k pilotovi a přistane.
Dva způsoby přistávání
1) Umístěte Typhoon H nad místo, kde chcete přistát. Pomalu pohybujte levou ovládací pákou pod středovou polohu a Typhoon H bude pomalu klesat, až přistane. Po přistání stiskněte a podržte tlačítko START/STOP, dokud se motory nevypnou. POZOR: Doporučujeme, abyste při přistávání vypnuli anti-kolizní systém.
2) Aktivujte režim návratu domů (Home) a Typhoon H se automaticky vrátí k pilotovi a přistane. POZOR: Když letoun vzlétne, pilot může ovladačem přistávacího podvozku v horní části vysílače ST16 zatáhnout podvozek. Před přistáním nezapomeňte tento ovladač přepnout do spodní polohy.
VAROVÁNÍ: Pokud se objeví první signál upozorňující na slabý akumulátor, přistaňte s letounem co nejdříve, a jakmile se objeví druhé upozornění na slabý akumulátor (ucítíte vibrace a uslyšíte zvukovou signalizaci z dálkového ovladače ST16, LED kontrolky stavu motoru budou rychle blikat), musí se přistát okamžitě. S letounem se musí okamžitě přistát také v případě, že ukazatel stavu akumulátoru na displeji klesne pod hodnotu 14,1 V. POZOR: Když letoun vyšle první upozornění na slabý akumulátor, režim TASK se ukončí a jeho funkce se nebudou aktivovat.
Po přistání
POZOR: Když je aktivní anti-kolizní systém a letoun má vysunutý podvozek,
Typhoon H nemůže letět před překážkou dozadu, tj. když se překážka pohybuje směrem k letounu, Typhoon H nepoletí automaticky dozadu. Pokud pilot řídí let směrem na překážku, letoun se před překážkou zastaví (v režimu Angle), nebo se jí vyhne (v režimu Smart). VŽDY vypínejte nejdříve Typhoon H a až POTÉ dálkový ovladač ST16. Poté vyjměte akupack z letounu a před opětovným nabitím ho nechte vychladnout na pokojovou teplotu. POZOR: Když se Typhoon H dostane mimo dosah signálu dálkového ovladače, letoun se automaticky vrátí na výchozí bod a zůstane nad ním (pokud má dostatečně silný signál GPS).
Posuvný ovladač intenzity ovládání
Tento ovladač na pravé straně vysílače ST16 vám umožňuje nastavit rychlost reakcí letounu na pokyny dálkového vládání. Když dáte ovladač do spodní polohy (želva), letoun reaguje na řídící pokyny měkčeji a intenzita ovládání je nižší. Tento režim je vhodný pro začínající piloty a vyžaduje se, když s letounem létáte v nadmořské výšce 5000 až 8000 stop (1500 – 2400 m). Maximální intenzita ovládání a velmi živá reakce letounu na pokyny dálkového ovládání se dosahuje, když je přepínač v horní poloze (zajíc). Tento režim je vhodný pro zkušenější piloty a smí se používat jen v letové výšce do 5000 stop. Samozřejmě můžete používat i libovolnou pozici ovladače mezi krajními polohami.
Letové režimy
Systém dálkového ovládání ST16 nabízí 3 letové režimy, které si můžete zvolit přepínačem režimů v pravé horní části nad pravou ovládací pákou.
Režim SMART
Když je přepínač režimu v horní poloze, Typhoon H je v režimu SMART. I když začátečníkům doporučujeme, aby se co nejdříve naučili létat v režimu ANGLE (Pilot), režim SMART je obvykle nejlepším způsobem, jak se s letounem naučí létat začátečníci a navíc je vybaven také funkcí „Follow me“ (viz níže). V režimu Smart (s vypnutým anti-kolizním systémem) se Typhoon H bude vždy pohybovat ve směru pohybu pravé ovládací páky s pohledu pilota, bez ohledu na to, kam směruje nos (přední strana) letounu. Takže když pohnete ovládací pákou směrem doleva, Typhoon H poletí vždy doleva bez ohledu na to, kam směruje jeho nos, a to i když rotuje. Tento režim je vhodný také pro piloty, kteří lehce ztrácejí orientaci během letu v režimu ANGLE. POZOR: V režimu Smart (se zapnutým anti-kolizním systémem) se Typhoon H bude vždy pohybovat ve směru pohybu pravé ovládací páky s pohledu pilota. Letoun se však nejdříve natočí nosem ve směru pohybu ovládací páky a poté bude letět určeným směrem. Letoun se bude automaticky vyhýbat překážkám a poté poletí podle pokynů z dálkového ovladače.
Funkce v režimu SMART
FOLLOW ME
Když je aktivována funkce FOLLOW ME, Typhoon H sleduje pohyb pilota, tj. řídí svoji polohu podle polohy dálkového ovladače ST16. Tuto funkci lze použít za předpokladu, že vysílač ST16 je lokalizován na základě signálu GPS a Typhoon H sdílí signál GPS dálkového ovladače. Pokud se
aktivuje funkce Follow Me, pozadí slova „Follow“ bude červené a zvýrazní se bílý symbol [ ]. Typhoon H bude sledovat pohyb dálkového ovladače ST16, pokud se s ovladačem neprovádí speciální operace.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Když se současně s funkcí Follow Me/Watch Me používá anti-kolizní systém, Typhoon H se při sledování pohybu pilota bude vyhýbat překážkám. V důsledku obletu překážky se tak může zvýšit vzdálenost mezi pilotem a letounem.
Funkce Smart Circle Režim 2
Funkce FOLLOW ME Funkce WATCH ME
Funkce WATCH ME
Když je aktivována funkce WATCH ME, kamera neustále sleduje polohu dálkového ovladače, bez ohledu na to, kterým směrem se pohybuje Typhoon H. Obvykle se jako výchozí funkce v režimu Smart používá funkce Follow Me, kterou můžete přepnout na funkci Watch Me následujícím způsobem:
Tlačítkem Watch Me / Follow Me: V režimu SMART stiskněte [ ] pro přepínání funkcí Follow ME a Watch Me. Funkce Follow Me představuje výchozí nastavení a je signalizována bílým symbolem
[ ] a červeně zvýrazněným pozadím slova „Follow“. Pokud funkce není dostupná, znamená to, že vysílač ST16 ještě nezachytil signál GPS. Počkejte prosím.
Stiskněte [ ] a pozadí slova „Watch“ se zvýrazní červeně. Současně se zvýrazní bílý symbol [ ]. Symbol [ ] změní barvu na šedou a pozadí slova „Follow“ bude černé. Znamená to, že nyní je
aktivní funkce Watch Me. Když je aktivní funkce Watch Me, můžete upravit nastavení otáčení gimbalu kamery pomocí ovladače na vysílači ST16. POZOR: Doporučuje, abyste při používání funkce Watch Me ovladač sklonu gimbalu nastavili do středové polohy. Otáčením ovladače náklonu může pilot také měnit směr gimbalu.
SMART CIRCLE
Ve většině případů zůstává Typhoon H při použití funkce SMART CIRCLE ve vzdálenosti přibližně do 8 metrů od pilota.
GEO-FENCE
Tato funkce představuje virtuální bariéru, která udržuje Typhoon H ve vzdálenosti do 91 metrů a znemožňuje mu letět za tuto hranici. Funkci lze používat jen v režimu SMART. I když je možné nastavení používané vzdálenosti změnit, důrazně doporučujeme, abyste vždy používali její výchozí nastavení. VAROVÁNÍ: Režim SMART lze používat, jen když má Typhoon H dostatečně silný signál GPS. Pokud létáte v režimu SMART a Typhoon H ztratí signál GPS, letoun se automaticky přepne do režimu ANGLE (Pilot). To je důvodem, proč tak doporučujeme, abyste se co nejdříve naučili létat v režimu ANGLE (Pilot). Jinak se může stát, že když ztratíte signál GPS a nedokážete dokonale ovládat Typhoon H v režimu ANGLE (Pilot), letoun může havarovat nebo dokonce „uletět pryč“.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Na tento typ poškození nebo odlet letounu od pilota se nevztahuje záruka. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pokud má vysílač ST16 signál GPS z méně než 6 satelitů, funkce
FOLLOW ME se vypne. POZOR: Pokud při přistávání v režimu SMART nebo ANGLE nevysunete podvozek, letoun nemůže klesnout níže než 2 metry nad zem. POZOR: Když se vypne funkce RealSense, maximální rychlost letounu bude do 37,3 mil za hodinu (60 km/hod). Při zapnuté funkci Real Sense je maximální rychlost 11,2 mil za hodinu (18 km/hod.).
Režim ANGLE
Když je přepínač režimu v střední poloze, Typhoon H je v provozním režimu ANGLE, který se označuje také jako režim pilota (Pilot). Režimu ANGLE (Pilot) dávají přednost zkušenější piloti dálkově ovládaných dronů, protože Typhoon H se v něm pohybuje ve směru pohybu ovládací páky z pohledu přední části – nosu letounu. Takže pokud zatlačíte pravou ovládací páku doleva, Typhoon H se nakloní doleva a bude letět tímto směrem. Přesněji řečeno, bude letět doleva, pokud jeho přední část (nos) směruje od vás, ale když jeho přední část (nos) směruje k vám, Typhoon H se bude pohybovat doprava.
POZOR: Když je v režimu ANGLE aktivována funkce RealSense, letoun se před překážkou zastaví.
Funkce v režimu ANGLE (Pilot)
Pokud jsou v režimu ANGLE obě ovládací páky v středové poloze (a letoun má dostatečný signál GPS), Typhoon H bude automaticky udržovat svou polohu. VAROVÁNÍ: Když nedokážete dokonale ovládat Typhoon H v režimu ANGLE (Pilot), letoun může havarovat nebo dokonce „uletět pryč“. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Na tento typ poškození nebo odlet letounu od pilota se nevztahuje záruka.
Přepínač funkce anti-kolize
Když má letoun dostatečně silný signál GPS lze funkci RealSense aktivovat v libovolném režimu, kromě případu, když letoun pomalu svisle klesá na přistání s vytaženým podvozkem. Když je aktivní funkce RealSense, LED kontrolky na předním motoru blikají bíle a symbol na displeji ST16 svítí zeleně. Když se zapne funkce anti-kolize, ale nelze ji aktivovat, symbol bude žlutý. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Letová dráha se může lišit v závislosti na konkrétní situaci, ale funkci anti-kolize lze v zásadě použít, jen když na displeji ST16 svítí zelený symbol. POZOR: RealSense dokáže detekovat jen překážky, které jsou před přední stranou (nosem letounu), ale nedokáže detekovat překážky, které jsou po stranách nebo před zadní stranou letounu.
POZOR: Když je aktivní RealSense, max. rychlost letounu je nižší. POZOR: Aktualizované informace k anti-kolizní funkci najdete na webové stránce www.Yuneec.com,
nebo u autorizovaných prodejců. POZOR: Doporučujeme, abyste anti-kolizní funkci během přistávání vypnuli. Když je vytažený přistávací podvozek a RealSense detekuje překážku, letoun na to nereaguje.
Polohovací systém v budovách (IPS)
V režimu ANGLE Typhoon H automaticky rozhoduje, zda se IPS aktivuje, nebo ne. Když nelze zachytit signál GPS a aktivuje se IPS, hlavní LED indikátor na letounu svítí purpurově a displej bude signalizovat, že se vyhledává signál GPS. V takovém případě nelze také přepnout letoun do režimu SMART, HOME, TASK a ANTI-KOLIZE, ani když pohybujete přepínačem režimu a zůstává JEN v režimu ANGLE. Systém IPS však lze použít k lokalizaci polohy letounu a Typhoon H může automaticky zůstat viset a aktuální letové výšce. IPS se nejlépe hodí při létání v interiéru, nebo když letoun nemá signál GPS. POZOR: Když se létá v interiéru s aktivovaným systémem IPS, pilot musí být velmi opatrný a nesmí létat příliš vysokou rychlostí. POZOR: Pokud létáte v interiéru s aktivovaným systémem IPS a bez signálu GPS, dejte pozor, aby bylo uvnitř dostatečně silné osvětlení. Systém IPS nedokáže získat polohu letounu nad silně zrcadlícím povrchem nebo nad povrchem se stejnou texturou (např. se stejnou barvou).
Režim HOME
Když se přepínač režimu přepne do spodní polohy, Typhoon H je v režimu HOME (také se označuje jako návrat domů). V režimu HOME se Typhoon H díky připojení k GPS vrátí v přímé dráze na aktuální pozici pilota a automaticky přistane v okruhu 4 až 8 metrů od pilota. Tato funkce může být velmi užitečná pro začínající piloty, kteří ještě plně neovládají přistávací manévr nebo pro piloty, kteří ztrácejí během letu orientaci. Jednoduše stačí aktivovat režim HOME, aby se Typhoon H začal pohybovat směrem k vám, a když si potvrdíte směr jeho letu, přepněte se znovu do režimu ANGLE (Pilot). Když Typhoon H ztratí kontakt s dálkovým ovladačem ST16, automaticky přejde na režim HOME. POZOR: Když Typhoon H ztratí kontakt s dálkovým ovladačem ST16, automaticky se vrátí k pilotovi a bude udržovat svoji polohu (pokud má dobrý signál GPS a dostatečně nabitý akupack). POZOR: Když se v režimu HOME zapne anti-kolizní systém, Typhoon H se bude při letu k pilotovi vyhýbat překážkám. Letová rychlost (jen ve verzi s RealSense) bude omezena.
Předtím než aktivujete režim HOME, stiskněte tlačítko nastavení kalibrace „Setting Calibration“ v pravém sloupci úkolů. Vyberte Home Altitude (letovou výšku pro návrat) a nastavte požadovanou výšku. Až poté aktivujte režim HOME. Letová dráha vypadá následovně:
Při vypnuté funkci RealSense
1. Když je letová výška letounu nižší, než je požadovaná letová výška, letoun nejdříve svisle vystoupá na požadovanou výšku a poté se v této výšce vrátí zpět a znovu svisle klesne v okruhu 4 – 8 metrů od pilota, až automaticky přistane.
2. Když je letová výška letounu vyšší, než je požadovaná letová výška, vrátí se v této výšce a svisle začne klesat v okruhu 4 – 8 metrů od pilota, až automaticky přistane.
Požadovaná výška
PILOT 8 m (HOME) Vodorovná vzdálenost od pilota
Se zapnutou funkcí RealSense
1. Když je letová výška letounu nižší, než je požadovaná letová výška, letoun při letu nazpět vystoupá na požadovanou výšku a svisle klesne v okruhu 4 – 8 metrů od pilota, až automaticky přistane.
2. Když je letová výška letounu vyšší, než je požadovaná letová výška, letoun při letu nazpět klesne na požadovanou výšku a svisle klesne v okruhu 4 – 8 metrů od pilota, až automaticky přistane.
Požadovaná výška
PILOT 8 m (HOME) Vodorovná vzdálenost od pilota
Loading...
+ 10 hidden pages