Whirlpool JT 355 alu, JT 355 WH, JT 355 BL User Manual [HU]

Használati utasítás
JT 355
www.whirlpool.com
www.whirlpool.com
1
BEÜZEMELÉS
A HÁLÓZATRA CSATLAKOZTATÁS ELŐTT
Ellenőrizzük, hogy a törzslapon jelzett feszültség megegyezik-e lakásunk
feszültségével. A sütőt olyan sík és stabil felültre helyezzük, ami
elbírja a sütő és az abba majdan behelyezendő konyhai eszközök súlyát. A készülék jobb oldala a nehezebb. Járjunk el óvatosan, amikor mozgatjuk. A sütőt ne tegyük hőforrások közelébe. A sütőbe beáramló hűtőlevegő hőmérséklete nem haladhatja meg a 35 °C-t. A megfelelő szellőzés biztosítása érdekében a sütő fölött hagyjunk legalább 20 cm-nyi helyet. Ellenőrizzük azt, hogy a sütő lábai megfelelő helyzetben álljanak, és a levegő cirkulálása érdekében gondoskodjunk arról, hogy ne legyen semmi a sütő alatt. A sütő üzemeléséhez +5°C és +35°C közötti környezeti hőmérséklet szükséges.
Amikor a készüléket először csatlakoztatjuk a hálózathoz, vagy áramkimaradást követően, a kijelzőn semmi sem látható. Igény esetén a sütő 24 órás formátumban ki tudja jelezni a pontos időt. Ha az Óra funkció nincs beprogramozva, a sütési idő vagy az Időbeállítás funkció beállításáig a kijelzőn nem látható semmi. A sütő csak akkor működtethető, ha az ajtó jól be van zárva.
Gyenge televíziós műsorvételt és
interferenciát okozhat, ha a sütőt rádiókészülék, televízió vagy antenna közelében helyezzük el.
A készülék kialakítása olyan, hogy azt a padlótól legalább 850 mm magasan lévő munkaterületre javasolt helyezni a használathoz.
A kijelző legjobb láthatósága érdekében úgy helyezzük el a sütőt, hogy a kijelző szemmagasságban vagy annál kissé lejjebb legyen, amikor szemben állunk a sütővel.
Ne távolítsuk el a mikrohullám-bevezetést védő lemezeket, amelyek a sütőtér oldalsó
falán vannak. Ezek megakadályozzák, hogy zsiradékok vagy ételdarabok kerüljenek a mikrohullámok bevezető csatornáiba.
Ellenőrizzük azt, hogy a készülék nincs-e megsérülve. Győződjünk meg arról, hogy a
sütő ajtaja tökéletesen zár-e, valamint hogy a tömítés nem sérült-e meg. Vegyünk ki mindent a sütőből, majd egy puha nedves ruhadarabbal tisztítsuk ki a belteret. Ne használjuk a készüléket akkor, ha a hálózati tápkábel vagy a villásdugó sérült, továbbá ha a készülék nem működik megfelelően, vagy ha megsérült vagy leesett. A hálózati tápkábelt, illetve a villásdugót soha ne mártsuk vízbe. A hálózati tápkábelt ne helyezzük meleg felületek közelébe. Ilyen esetekben áramütés, tűz vagy egyéb veszélyek következhetnek be.
A készülék földelését törvény írja elő. A gyártó semmilyen felelősséget nem vállal az ennek elmaradása miatt bekövetkező személyi sérülésekért vagy anyagi károkért.
A gyártó nem felelős semmilyen olyan problémáért, amelyet az okozott, hogy a felhasználó elmulasztotta betartani ezeket az utasításokat.
2
FONTOS BIZTONSÁGI TUDNIVALÓK
FIGYELMESEN OLVASSA EL, ÉS ŐRIZZE MEG A KÉSŐBBIEKRE
A sütőn levő szellőzőnyílásokat nem szabad letakarni. A szellőzés vagy a szellőzőnyílások akadályozása kárt okozhat a sütőben, és gyengítheti a sütési eredményeket is.
Ne melegítsünk vagy használjunk gyúlékony anyagokat a sütő belsejében
vagy közelében. Ezek gőzei tűz- vagy robbanásveszélyt idézhetnek elő.
A készülékben ne használjunk korrozív vagy elgőzölgő vegyi anyagokat. Ez a sütő élelmiszerek melegítésére, illetve elkészítésére van kialakítva. Ezért soha ne használjuk azt ipari vagy laboratóriumi célokra.
A mikrohullámú sütőt ne használjuk ruha, papír, fűszer, gyógynövény, fa, virág, gyümölcs vagy más gyúlékony anyag szárítására. Ezzel tüzet okozhatunk.
Ha az anyag füstölne vagy meggyulladna a sütőben/sütőn kívül, tartsuk zárva az
ajtót, és kapcsoljuk ki a sütőt. Húzzuk ki a villásdugót a konnektorból, vagy kapcsoljuk le a lakás áramellátását a biztosítéktáblán vagy a kapcsolószekrényben.
Az élelmiszereket ne süssük túl sokáig,
mert meggyulladhatnak.
Ne hagyjuk a sütőt felügyelet nélkül,
különösen akkor, amikor a sütés folyamata során papírt, műanyagot vagy más gyúlékony anyagokat használunk. Hő hatására ugyanis a papír elszenesedhet vagy eléghet, bizonyos műanyagok pedig elolvadhatnak.
A készüléket ne hagyjuk, illetve ne használjuk a szabadban. Ne használjuk továbbá a sütőt a konyhai mosogató mellett, nedves felületen, úszómedence közelében vagy hasonló helyeken.
Ne támaszkodjunk rá az ajtóra, és ne engedjük a
gyermekeket hintázni rajta. Ezzel kárt tehetünk a készülékben.
Gyermek csak akkor használja a sütőt felnőtt felügyelete mellett, ha megfelelő módon kioktattuk, és ennek alapján biztonságos módon tudja használni a sütőt, illetve tisztában van a helytelen használathoz kapcsolódó kockázatokkal. A készüléket kisgyermekek vagy fogyatékos személyek felügyelet nélkül nem használhatják. A kisgyermekek felügyeletével kell gondoskodni arról, hogy ne játszanak a készülékkel. Ha a sütő rendelkezik más hőforrásokkal is, amely kombinálható a mikrohullámokkal, a gyermekek csak felnőtt felügyelete mellett használhatják a sütőt a létrejövő magas hőmérséklet miatt.
Ne használjuk a mikrohullámú
sütőt légmentesen lezárt tárolóedényben lévő semmilyen anyag melegítéséhez. A megnövekedett nyomás károkat okozhat a tárolóedény felnyitásakor, ami akár szét is robbanhat.
Az ajtótömítéseket és az azok közelében található részeket időről időre
ellenőrizzük. Károsodások észlelése esetén ne használjuk addig a készüléket, amíg szakemberrel el nem végeztettük a javítást.
TOJÁS A mikrohullámú sütőben ne főzzünk vagy melegítsünk egész tojást (sem héjjal, sem héj nélkül), mert az “felrobbanhat” még azután is, hogy a mikrohullámú sütés befejeződött.
Ha nem használjuk rendszeresen a Grill funkciót, tűzveszély alakulhat ki a grill
fűtőszál felett esetlegesen felhalmozódó élelmiszermaradványok és zsiradék miatt. Ennek a kockázatnak a csökkentése érdekében minden hónapban egyszer 10 percig működtetni kell a Csak grill funkciót.
FIGYELEM!
FIGYELEM!
FIGYELEM!
3
ÓVINTÉZKEDÉSEK
ÁLTALÁNOS
A készülék kizárólagosan háztartási használatra készült!
A készülék nem működtethető
élelmiszerek behelyezése nélkül, mikrohullámokat használ. Az ilyen eljárás károsítaná a készüléket.
A programozási próbák idejére tegyünk a sütőbe egy pohár vizet. A víz elnyeli a mikrohullámokat, és így a sütő nem károsodik.
A sütő belterét soha ne használjuk
tárolótérként.
Távolítsuk el a műanyag­vagy papírzacskók
zárózsinórját, mielőtt azokat a sütőbe tennénk.
OLAJFÜRDŐBEN TÖRTÉNŐ SÜTÉS
Ne használjuk a mikrohullámú sütőt
olajfürdőben való kisütésekhez, mert a készülékben nincs lehetőség az olaj hőmérsékletének szabályozására.
amikor
LEGYÜNK KÖRÜLTEKINTŐEK
A sütő használata közben az edények és a sütő részei felforrósodnak. Az égési sérülések elkerülése érdekében a sütés
után mindig viseljünk edényfogót vagy sütőkesztyűt az edények, a sütő megérintéséhez és az edények kivételéhez.
Mindig vegyük elő a részletes mikrohullámú recepteket tartalmazó szakácskönyvet, különösen akkor, ha az elkészítendő vagy melegítendő ételek alkoholt tartalmaznak.
Gyerekételek vagy cumisüvegben levő folyadékok felmelegítését követően először mindig rázzuk össze az anyagot, és ellenőrizzük annak hőmérsékletét. Ezáltal tudjuk biztosítani az egyenletes hőeloszlást, és elkerülni a száj megégetésének kockázatát. Ügyeljünk arra, hogy a felmelegítés előtt levegyük a kupakot és a cumit!
FOLYADÉKOK Ha italt vagy vizet melegítünk a mikrohullámú sütőben, akkor előfordulhat, hogy buborékképződés nélkül lépjük túl a folyadék forráspontját. Ez a forrásban levő folyadék hirtelen kicsordulását eredményezheti. Ennek elkerülése érdekében a következők szerint járjunk el:
1. Kerüljük a szűk nyakú edények alkalmazását.
2. Keverjük össze a folyadékot az edény sütőbe helyezése előtt, és hagyjunk benne egy teáskanalat.
3. A felmelegítést követően hagyjunk egy kis pihenőidőt, és a sütőből való kivétel előtt újra keverjük össze a folyadékot.
4
TARTOZÉKOK
ÁLTALÁNOS A kereskedelemben különféle sütési
tartozékok kaphatók. Vásárlás előtt mindig győződjünk meg arról, hogy ezek alkalmasak-e mikrohullámú sütéshez.
A sütés megkezdése előtt győződjünk meg arról, hogy az alkalmazandó eszközök
ellenállnak-e a sütőben keletkező hőnek, és átengedik-e a mikrohullámokat.
Amikor az ételt és a tartozékokat betesszük a mikrohullámú sütőbe, akkor
ellenőrizzük, hogy azok ne érjenek hozzá a sütő belsejéhez. Ez különösen a fémből
készült vagy fém részeket tartalmazó tartozékok esetén fontos. Ha a fémet tartalmazó tartozékok a sütő
működése közben hozzáérnek a sütő belsejéhez, akkor szikra keletkezhet, és a sütő károsodhat. A sütő beindítása előtt mindig győződjünk meg arról, hogy a forgótányér szabadon tud-e forogni.
A sütés megkezdése előtt győződjünk meg arról, hogy az alkalmazandó eszközök
ellenállnak-e a sütőben keletkező hőnek, és átengedik-e a mikrohullámokat.
FORGÓTÁNYÉR TARTÓ A forgótányér tartót az üveg
forgótányér alá helyezzük. A forgótányér tartóra az üveg forgótányéron kívül soha ne helyezzünk más edényt. * A forgótányér tartót helyezzük be a sütőbe.
ÜVEG FORGÓTÁNYÉR
Minden sütési módozatnál
használjuk az üveg forgótányért. Ez felfogja a kicsöpögő levet és az olyan ételdarabokat, amelyek egyébként beszennyeznék a sütő belterét. * Helyezzük az üveg forgótányért a
forgótányér tartóra.
FEDŐ A fedő az ételnek csak mikrohullámmal történő főzése és melegítése során való lefedésére szolgál, és segítségével nem fröccsen ki az étel, nem szárad ki az étel, valamint lerövidül a főzési idő. Használjuk a fedőt két szinten történő melegítésnél.
CRISP FOGANTYÚ
A forró Crisp tányérnak a sütőből való kivételéhez
használjuk a mellékelt Crisp fogantyút.
CRISP TÁNYÉR
Az ételt közvetlenül a Crisp tányérra helyezzük. A Crisp
tányér használatakor alátétként mindig az üveg forgótányért használjuk. Ne helyezzünk edényeket a Crisp tányérra, mivel az gyorsan nagyon magas hőmérsékletet ér el, és könnyen károsíthatja az edényeket. A Crisp tányér használat előtt
előmelegíthető (max. 3 perc). A Crisp tányér előmelegítésekor mindig a Crisp funkciót használjuk.
DRÓTÁLLVÁNY
A drótállványt akkor használjuk, amikor Grill vagy
Grill kombi funkcióval sütünk.
5
Loading...
+ 11 hidden pages