Waeco MAGIC HEAT User guide [hu]

Conrad Vevőszolgálat, 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: 319 0250
„MAGIC HEAT” ülésfűtés
Megrend. szám: 85 31 40
Beépítési és kezelési utasítás
Csatlakozókábel relével és kapcsolóval
- ülésfelület fűtőeleme
- háttámla fűtőeleme
(gyúj
narancs
plusz (30)
+12 V kapcsolt plusz (15)
tás)
+12 V folyamatos
fekete
piros
Test (31)
A termék általános leírása
A WAECO MagicHeat ülésmelegítő egy, a gépkocsi ülésbe beépíthető, kényelmet szolgáló termék. Az ülés alakját a beépített fűtőelem nem változtatja meg. Az ülés-fűtést egy-egy a vezető, ill. utas oldalán lévő kapcsolóval lehet kezelni. Rövid időn belül érezhető a kellemes meleg.
Tanácsok a beépítési utasítás használatához
Figyelmeztetés! Biztonsági tudnivalók!
Figyelmen kívül hagyása személyi sérülésekhez, anyagi károkhoz vezethet.
¡ A rombusz az elvégzendő beépítési lépéseket jelzi.
A beépítés problémamentes elvégzéséhez a szerelés megkezdése előtt olvassuk át ezt a beépítési és kezelési utasítást. Amennyiben az MSH-50-et tovább adjuk, akkor a szerelési és kezelési utasítást is adjuk át vele együtt. Amennyiben a szerelési utasítás nem adna választ valamennyi kérdésünkre, vagy a szerelés lépései nem lennének számunkra elég világosak, hívjuk fel a műszaki vevőszolgálatot. WAECO International GmbH D-48282 Emsdetten Hollefeldstraße 63 Tel. (49) 2572/87 91 91 Fax (49) 2572/87 93 91 www.waeco.de
Biztonsági és beépítési utasítások
Minden munkánál vegyük figyelembe a gyártó utasításait. A háttámlában elhelyezett oldal-légzsákokkal bíró, vagy az ülés foglaltságát, vagy gyerekülés meglétét érzékelő járműveknél vegyük figyelembe a gépjármű gyártójának előírásait. Figyelmeztetés! Nem megfelelő vezeték- csatlakoztatások rövidzárlatot okozhatnak, miáltal:
kábeltűz keletkezhet,
kioldhat a légzsák,
az elektronikus vezérlőberendezések károsodhatnak,
az elektromos funkciók (villogó, féklámpa, kürt, gyújtás,
fényszóró) kieshetnek. Ezért tartsuk be a következőket: A gépjármű vezetékei a következőképp vannak jelölve: 30 (közvetlen bemenet az akkumulátor (+) plusz
pólusáról),
15 (az akkumulátor után kapcsolóval megszakított
(+) plusz),
31 (visszatérő vezeték az akkumulátorhoz, test).
A kábelvégek összeforrasztása majd leszigetelése a legbiztonságosabb csatlakoztatási mód. Oldható csatlakozások esetében kizárólag szigetelt kábelsarukat, laposérintkező hüvelyeket és dugókat (kábelcsatlakozókat), vagy csavaros szorítókat használjunk. A kábelekre a kábelsarukat, a laposérintkező hüvelyeket és dugókat krimpelő (roppantó) fogóval erősítsük fel. A kábelek testcsatlakozásánál 31 (test): a kábelt kábelsaruval és fogazott alátéttel csavarozzuk a jármű valamelyik test-csavarjához, vagy csavarozzuk lemezcsavarral és fogazott alátéttel a karosszéria lemezéhez.
Biztosítsuk a kifogástalan test-csatlakozást!
Figyelem! Az elektromos vezetékekben a feszültség
vizsgálatához csak diódás vizsgáló-lámpát (lásd B 1) vagy voltmérőt (lásd B 2) szabad használni. Az izzólámpával működő vizsgáló lámpák áramfelvétele túl nagy, ami a gépkocsi elektronikáját károsíthatja.
Figyelem! A sérülések elkerülése végett a fúró kifutásához a furatok mögött kellő hely álljon rendelkezésére (lásd B 4). Minden furatot sorjátlanítsunk, és lássunk el rozsdavédelemmel.
Figyelmeztetés! A rövidzárlat veszélyének elkerülésére a gépkocsi villamos berendezésein végzett munka előtt mindig csatlakoztassuk le az akkumulátor mínusz (-) pólusát. Kiegészítő akkumulátorral rendelkező járműveknél ezek mínusz pólusát is csatlakoztassuk le.
Figyelem! Az akkumulátor mínusz-pólusának leválasztásakor a kényelmi elektronika minden, felejtő memóriában tárolt adata elvész. A gépkocsi felszereltségétől függően a következő adatokat kell újból megadni: rádiókód, órabeállítás, időkapcsoló, fedélzeti számítógép, ülés állása. A beállítási műveleteket a berendezések kezelési utasításaiban találjuk.
Figyelmeztetés! A gépkocsi szekrényben felszerelt részeket úgy kell rögzíteni, hogy azok semmilyen
körülmények között (vészfékezésnél, közúti balesetnél) se szabadulhassanak el, és okozhassanak sérülést a kocsi utasaiban .
Hegyes és nehéz tárgyakat nem szabad az ülésre helyezni, mivel ezek az ülés fűtését megsérthetik. Beteg, csökkent hőérzékelő-
képességű személyeknél célszerű a MagicHeat-et az I-es fokozatban járatni. Bekapcsolt ülés-fűtésnél nem szabad hőszigetelő tárgyakat, takarót, kabátot az ülésre helyezni. Az ülés­fűtőt az ülésre kiöntött folyadékok is károsíthatják. A fűtést nem szabad nedves állapotban bekapcsolni.
Figyelem! A WAECO International nem felel az alábbi pontokból adódó károkért: a) szerelési hiba b) mechanikai hatásból és túlfeszültségből eredő sérülések, c) a WAECO kifejezett engedélye nélküli átalakítások, d) a szerelési utasításban leírtaktól eltérő rendeltetésű felhasználás.
Szállítás tartalma
Sorszám Darab Megnevezés Termékszám 1 2 Ülőfelület fűtőelem (lásd A1) MSH-S-50 2 2 Háttámla fűtőelem (lásd A2) MSH-L-50 3 1 Csatlakozó kábel (lásd A3) MSH-KA-50 Relével és kapcsolóval 4 4 Kétoldalas ragasztószalag
A szükséges szerszámok
A beépítéshez és szereléshez szükséges:
- mérőszalag (lásd C 1) - fúrógép (lásd C 5)
- pontozó (lásd C 2) - csavarhúzó (lásd C 6)
- kalapács (lásd C 3) - csavarkulcs (lásd C 7)
- fúró (lásd C 4)
Az elektromos csatlakozások elkészítéséhez és felülvizsgálatához szükséges:
- diódás ellenőrző lámpa (lásd C 8) - hőlégfúvó (lásd C 12) vagy voltmérő (lásd C 9) - forrasztópáka (lásd C 13)
- krimpelő fogó (lásd C 10) - forrasztóón (lásd C 14)
- szigetelőszalag (lásd C 11) Az egyedi szerelés függvényében a szereléshez esetleg a
szállítottól eltérő, másfajta csavarokra, anyákra, alátétlemezekre, lemezcsavarokra és kábelcsatlakozókra lehet szükség.
Szerelés
1. Az ülések leszerelése. A gépkocsit elgurulás ellen rögzíteni kell. A háttámlában elhelyezett oldal-légzsákokkal rendelkező gépkocsikban az ülések és a párnázás leszerelésénél a gyártó útmutatásait figyelembe kell venni. A beépítési lehetőségek (ezen beépítési útmutató és a gyártó előírásai alapján végzett) felülvizsgálata után szereljük ki a gépkocsi üléseit. Csavarjuk ki a rögzítő csavarokat, és emeljük ki az ülést a gépkocsiból.
2. Távolítsuk el az ülésről az összes műanyag ülésvédő huzatot, hogy hozzáférjünk a huzat szövetének rögzítéseihez.
3. Válasszuk el az ülőfelületet a háttámlától (lásd D 1 és D 2).
4. Nyissuk fel az ülőfelület huzatát. A huzat szövete általában egy széles kartonlemezzel vagy egy fémhuzallal van az ülésváz aljában lévő horonyba befeszítve. A rögzítéseket csavarhúzóval vagy fogóval lazíthatjuk ki (lásd D 3 és D 4).
5. Nyissuk fel az esetleg itt található huzatrögzítő kapcsokat, vagy keresztmerevítőket (lásd D 5).
6. Az ülőfelület fűtőelemét a huzat szövete és az ülőfelület hab­anyag teste közé kell becsúsztatni (lásd D 6). A levarrási árok, illetve az üléshuzatot a habszivacs magra ráfeszítő keresztbordák helye a fűtőelemen szabadon van hagyva. Ezért az ülés formájától függően ez a kihagyott rész átvezethető a levarrási árkon (lásd D 7), vagy bevágásokkal a ráfeszítő keresztborda alagutakba bevezethető. Rögzítsük elcsúszás ellen a fűtőelemeket a habszivacs testen a kétoldali ragasztószalaggal. Kerüljük el a ráncképződést vagy gyűrődést.
FIGYELEM! Amennyiben a fűtőelemen bevágásokat kellene készítenünk, akkor ügyelni kell a fűtővezetékek elhelyezkedésére. E vezetékeknek nem szabad megsérülni vagy megtörni.
7. A háttámlába a fűtőelemeket ugyanúgy építsük be, mint az ülésbe.
8. A háttámla huzatát az alsó részén lehet felnyitni (lásd D 8).
9. A fűtőelemet toljuk be a támlahuzat és a párnázat közé, és ráncmentesen rögzítsük a kétoldalas ragasztószalaggal (lásd D
9). Elég, ha a fűtőfelület az ülőfelülettől csak kb. 30-35 cm magasságig terjed felfelé, mivel a gépkocsivezető normális ülési helyzetben csak ezen a felületen támaszkodik fel. Amennyiben az ülések oldal-légzsákkal vannak felszerelve, az üléshuzatnak előre kigyengített részei vannak. A háttámla huzatot ezért nem szabad erősem megfeszíteni, vagy odébb húzni.
10. Elektromos csatlakozás Keressünk megfelelő beépítési helyet az ülésfűtés kapcsoló számára. Amennyiben lehetséges, használjunk fel erre a célra egy kupakkal fedett vak kapcsolóhelyet. Vizsgáljuk meg, hogy a nyílás burkolata mögött rendelkezésre áll-e a kapcsolók által igényelt hely. Rajzoljuk be a kapcsoló kivágást a mellékelt sablon segítségével. Vágjuk ki a bejelölt területet a megfelelő szerszámmal (lásd E 1). Fektessük le úgy az előre elkészített kábelkorbácsot, hogy sehol se törjön meg, és ne dörzsölődhessen ki (lásd D 11). Különösen az üléssínek közelében kell különösen ügyelni a kábel megfelelő fektetésére. Az elektromos kapcsolást lásd az E 2 ábrán.
Műszaki adatok
Tápfeszültség: 12 V Áramfelvétel: 1. fokozat: ülésenként 1,87 A
2. fokozat: ülésenként 3,75 A
Méretek: Ülés elem: 400 x 280 mm Háttámla elem: 300 x 280 mm.
Ártalmatlanítási utasítás
Vegyük figyelembe, hogy az elektromos készülékek számos újrahasznosítható anyagot, valamint a környezetet károsító anyagot tartalmaznak. Kérjük, hogy saját- és a környezete érdekében ezek az elemek csak a kijelölt és engedélyezett módon legyenek ártalmatlanítva.
Loading...