Toyota Land Cruiser Prado 2015 Owner's Manual [hu]

1 GYORS ÁTTEKINTÉS 13
2 AUDIOVIZUÁLIS RENDSZER 25
3 Bluetooth® KIHANGOSÍTÓ RENDSZER 131
4 HANGVEZÉRLÉSRENDSZER 169
5 BEÁLLÍTÁSOK 173
6 NAVIGÁCIÓS RENDSZER 213
7 ALKALMAZÁS 283
TÁRGYMUTATÓ 315
Üzemanyag-fogyasztásTolatókamera-rendszerToyota parkolássegítő rendszerToyota parkolássegítő érzékelőrendszerKörkamerarendszer
OM60N42HU
1
Bevezetés
TÁJÉKOZTATÁS
A NAVIGÁCIÓS RENDSZER MEGLÉTE
A navigációs rendszer megléte a következő művelettel ellenőrizhető:
Ez az ábra balkormányos gépjárművekre vonatkozik.A gombok helyzete és formája jobbkormányos gépjárműveknél eltér ettől.A rendszer típusától függően a kijelző és a gombok helyzete eltérhet.
2
Intelligens nyitási és indítórendszer nélküli gépjárművek
Multimédia rendszer Navigációs rendszer
1 A motorindító gomb „ACC” vagy „ON” állásba fordításakor megjelenik a kez-
dőképernyő, és a rendszer működésbe lép.
Intelligens nyitási és indítórendszerrel felszerelt gépjárművek
1 A motorindító gomb ACCESSORY vagy IGNITION ON módba fordításakor
megjelenik a kezdőképernyő, és a rendszer működésbe lép.
2 Nyomja meg a „MAP/NAV” (térkép/navigáció) gombot.
A következő képernyők valamelyike jelenik meg.
AZ ÁBRÁKON HASZNÁLT SZIMBÓLUMOK
Biztonsági szimbólum
Az áthúzott kör jelentése: „Ne”, „Ne tegye”, vagy „Ne hagyja megtör­ténni”.
Műveleteket mutató nyilak
Kapcsolók vagy más eszközök működteté- sét (megnyomását, elfordítását stb.) jelzik.
Egy művelet eredményét jelzik (pl. kinyílik egy fedél).
3
HOGYAN OLVASSA EZT AZ ÚTMUTATÓT
Sz. Név Leírás
Műveleti áttekintés A művelet kivitelezésének leírása.
Főbb műveletek Egy művelet lépéseit ismertetik. Kapcsolódó
műveletek Információk Hasznos információk a felhasználó számára.
Egy fő művelet járulékos műveleteit ismerteti.
NAVIGÁCIÓS ÉS MULTIMÉDIA RENDSZER KEZELÉSI ÚTMUTATÓ
A kezelési útmutató a navigációs/multimédia rendszer használatát ismerteti. Kérjük, figyelmesen olvassa el a kezelési útmutatót, hogy rendeltetésszerűen használhassa a terméket. Ezt az útmutatót tartsa mindig a gépjárműben.
Az útmutatóban található képernyőfelvételek különbözhetnek a navigációs rendszer kijelzőjén megjelenő képektől attól függően, hogy jelen dokumentum készítésének idején milyen funkciók, szerződés, illetve térképadatok álltak ren­delkezésre.
Kérjük vegye figyelembe, hogy az útmutató tartalmában különbözhet bizonyos esetekben a navigációs/multimédia rendszertől, például a rendszer szoftverfris­sítése után.
4
NAVIGÁCIÓS RENDSZER
A navigációs rendszer egyike a valaha kifejlesztett legfejlettebb gépjárműtartozé­koknak. A rendszer a GPS (Global Positioning System – globális helymeghatáro­zó rendszer) jeleit veszi, amelyet az Amerikai Védelmi Minisztérium üzemeltet. Ezeknek a jeleknek és a gépjármű más érzékelőinek használatával a rendszer ki­jelzi az Ön pillanatnyi helyzetét, és segít a kívánt hely megtalálásában.
A navigációs rendszert azzal a céllal hozták létre, hogy segítsen Önnek megta­lálni a pillanatnyi indulási helyzete és az úti célja közötti optimális útvonalat. A rendszer arra is képes, hogy optimális útvonalra vezesse Önt ismeretlen úti cé­lok esetén. A rendszert a „Harman International” „HERE” térképek felhasználá­sával fejlesztette ki. Elképzelhető, hogy a tervezett útvonalak nem a legrövideb­bek vagy a legkisebb forgalmúak. Elképzelhető, hogy az Ön helyismerete vagy egy Ön által ismert „levágás” időnként gyorsabb útvonalat eredményez a terve­zettnél.
A navigációs rendszer adatbázisában érdekes hely kategóriák találhatók, ame­lyek közül könnyen kiválaszthat olyan úti célokat, mint az éttermek vagy szállo­dák. Ha az adott úti cél nem található meg az adatbázisban, akkor megadhat egy utcát vagy egy nagyobb kereszteződést annak közelében, és a rendszer odavezeti Önt.
A rendszer térképpel és hangutasítással segít Önnek a tájékozódásban. Ke­reszteződéshez közeledve a hangutasítások a hátralévő távolságot és a forduló irányát jelzik. Ezek az utasítások segítenek abban, hogy az útra figyelhessen, és megfelelő időzítésükkel lehetővé teszik a manőverezést, lassítást vagy sáv- váltást.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy napjaink összes gépjármű-navigációs rendsze­re bizonyos korlátokkal rendelkezik, amelyek a megfelelő működést akadályoz­hatják. A gépjármű megállapított helyzetének pontossága függ a műhold álla­potától, az út kialakításától, a gépjármű állapotától és egyéb körülményektől. A rendszer korlátaival kapcsolatos további információkért lásd a 278. oldalt.
5
A KEZELÉSI ÚTMUTATÓRA VONATKOZÓ FONTOS INFORMÁCIÓK
VIGYÁZAT!
FIGYELEM
Biztonsági okokból a kezelési útmutató a különös figyelmet kívánó részekre az alábbi jelzésekkel hívja fel a figyelmet.
Ez a figyelmeztetés olyan veszélyekre vonatkozik, amelyek a figyelmeztetés figyelmen
kívül hagyása esetén személyi sérülésekhez vezethetnek. Ismertetjük, mit tegyen, vagy mit ne tegyen annak érdekében, hogy csökkentse a saját vagy mások sérülésének koc­kázatát.
Ez a jelzés olyan esetekre hívja fel a figyelmet, amelyek a gépjármű vagy az abban talál­ható berendezések károsodását okozhatják, ha a figyelmeztetést figyelmen kívül hagyja. Tájékoztatást kap arról, mit kell vagy mit nem szabad tennie ahhoz, hogy elkerülje vagy csökkentse a gépjármű vagy az abban található berendezések károsodásának kockázatát.
6
BIZTONSÁGI UTASÍTÁS
VIGYÁZAT!
(MULTIMÉDIA RENDSZER)
A rendszer lehető legbiztonságosabb hasz­nálatához fontolja meg az alábbi biztonsági tanácsokat.
Ne használja a rendszer egyik funkcióját sem olyan mértékben, hogy az elvonja fi­gyelmét, és ezzel akadályozza a biztonsá­gos vezetést. Vezetés közben mindig a gépjármű biztonságos használata legyen az elsődleges. Vezetés közben ügyeljen az összes közlekedési szabály betartására.
A rendszer tényleges használata előtt ta­nulja meg használatának módját, és ala­posan ismerkedjen meg vele. Olvassa el a Navigációs és multimédia rendszer teljes kezelési útmutatóját, hogy jól megértse a rendszer működését. Ne engedje más személyeknek a rendszer használatát, amíg el nem olvasták és meg nem értették az útmutató utasításait.
Biztonsága érdekében bizonyos funkciók vezetés közben nem érhetők el. A nem működő képernyőgombok halványan je­lennek meg.
Legyen rendkívül óvatos, ha a multimé-
dia rendszert menet közben működteti. Ha nem fordít elég figyelmet az útra, a közlekedésre vagy az időjárásra, az bal­esethez vezethet.
BIZTONSÁGI UTASÍTÁS (NAVIGÁCIÓS RENDSZER)
A rendszer lehető legbiztonságosabb hasz­nálatához fontolja meg az alábbi biztonsági tanácsokat.
A rendszert arra tervezték, hogy segítse egy adott úti cél elérését, és ha megfelelően használják, akkor képes is erre. Kizárólag a vezető felelős a gépjármű biztonságos üze­meltetéséért és utasai biztonságáért.
Ne használja a rendszer egyik funkcióját sem olyan mértékben, hogy az elvonja fi­gyelmét, és ezzel akadályozza a biztonsá­gos vezetést. Vezetés közben mindig a gépjármű biztonságos használata legyen az elsődleges. Vezetés közben ügyeljen az összes közlekedési szabály betartására.
A rendszer tényleges használata előtt ta­nulja meg használatának módját, és ala­posan ismerkedjen meg vele. Olvassa el a Navigációs és multimédia rendszer teljes kezelési útmutatóját, hogy jól megértse a rendszer működését. Ne engedje más személyeknek a rendszer használatát, amíg el nem olvasták és meg nem értették az útmutató utasításait.
Biztonsága érdekében bizonyos funkciók vezetés közben nem érhetők el. A nem működő képernyőgombok halványan je­lennek meg.
7
VIGYÁZAT!
Legyen rendkívül óvatos, ha a navigáci-
ós rendszert menet közben működteti. Ha nem fordít elég figyelmet az útra, a közlekedésre vagy az időjárásra, az bal­esethez vezethet.
Vezetés közben ügyeljen arra, hogy be-
tartsa a közlekedési szabályokat, és te­kintettel legyen az útviszonyokra. Ha az úton egy forgalmi jelzést megváltoztat­tak, előfordulhat, hogy az útvonalveze­tés még nem a naprakész információkat közli Önnel – például azzal kapcsolat­ban, hogy melyik irányból egyirányú egy utca.
Vezetés közben, amennyire csak lehet, a hangutasításokra figyeljen, és csak akkor pillantson röviden a képernyőre, amikor ezt biztonságosan megteheti. Ne bízza magát teljesen a hangutasításokra. Csak viszonyítási alapnak tekintse azokat. Ha a rendszer nem képes megfelelően megha­tározni a gépjármű helyzetét, akkor előfor- dulhat, hogy az útbaigazítás nem megfele­lő, késik, vagy nem hanggal történik.
Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy a rendszerben lévő adatok nem teljesek. Az útviszonyok, beleértve a forgalmi korláto­zásokat is (balra kanyarodni tilos, útlezárá­sok stb.), gyakran változnak. Ezért mielőtt követné a rendszer bármely utasítását, győződjön meg arról, hogy azt biztonságo­san és szabályosan megteheti-e.
A rendszer nem képes Önt figyelmeztetni olyan tényezőkre, mint egy terület bizton­sága, az utcák állapota vagy a szükség­helyzeti szolgáltatások elérhetősége. Ha bizonytalan egy terület biztonságát illető- en, akkor ne hajtson be oda. A rendszer semmilyen körülmények között sem he­lyettesítheti a vezető személyes döntéseit.
A rendszert csak olyan helyeken használ­ja, ahol a törvények megengedik.
8
9
TARTALOMJEGYZÉK
GYORS ÁTTEKINTÉS
1
1. GYORS ÁTTEKINTÉS..................... 14
A RENDSZER FUNKCIÓINAK
MUTATÓJA ........................................ 14
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS
FUNKCIÓK .................................... 16
GOMBOK ÁTTEKINTÉSE..................... 16
AZ ÉRINTŐKÉPERNYŐ
MOZDULATOK................................... 18
AZ ÉRINTŐKÉPERNYŐ
HASZNÁLATA.................................... 19
AUDIOVIZUÁLIS RENDSZER
2
1. A KEZELÉS ALAPJAI..................... 28
RÖVID ÁTTEKINTÉS............................ 28
ALAPVETŐ INFORMÁCIÓK................. 30
2. A RÁDIÓ HASZNÁLATA ................ 34
AM/FM/DAB RÁDIÓ.............................. 34
3. A MÉDIA KEZELÉSE...................... 42
CD......................................................... 42
USB-ADATTÁROLÓ ............................. 48
iPod....................................................... 54
AUX/VTR............................................... 60
Bluetooth
®
AUDIÓ................................. 63
4. AUDIORENDSZER-
TÁVIRÁNYÍTÁS............................. 70
KORMÁNYBA ÉPÍTETT
VEZÉRLŐGOMBOK........................... 70
5. TANÁCSOK AZ AUDIORENDSZER
KEZELÉSÉHEZ ............................. 72
KEZELÉSI TUDNIVALÓK..................... 72
6. A HÁTSÓ UTASSZÓRAKOZTATÓ
RENDSZER MŰKÖDTETÉSE....... 81
A HÁTSÓ UTASSZÓRAKOZTATÓ
RENDSZER JELLEMZŐI.................... 81
Blu-ray Disc™ (BD) ÉS DVD LEMEZ
LEJÁTSZÁSA...................................... 99
AUDIÓ CD ÉS MP3/WMA LEMEZ
LEJÁTSZÁSA.................................... 117
SD KÁRTYA LEJÁTSZÁSA................. 122
A VIDEÓ ÜZEMMÓD HASZNÁLATA.. 128
Bluetooth® KIHANGOSÍTÓ
3
RENDSZER
1. ALAPVETŐ INFORMÁCIÓK
HASZNÁLAT ELŐTT.................. 132
RÖVID ÁTTEKINTÉS.......................... 132
KIHANGOSÍTÓ RENDSZER............... 135
BEJEGYZÉS RÖGZÍTÉSE.................. 140
2. A TELEFON MŰKÖDÉSE ............ 145
HÍVÁS Bluetooth® TELEFONRÓL....... 145
HÍVÁS FOGADÁSA Bluetooth
TELEFONON.................................... 151
BESZÉLGETÉS Bluetooth
TELEFONON.................................... 152
®
®
3. SMS-FUNKCIÓ............................. 156
SMS-FUNKCIÓ.................................... 156
4. MI A TEENDŐ, HA... .................... 161
HIBAELHÁRÍTÁS ................................ 161
HANGVEZÉRLÉSRENDSZER
4
1. A HANGVEZÉRLÉSRENDSZER
MŰKÖDÉSE................................ 170
HANGVEZÉRLÉSRENDSZER ............ 170
10
BEÁLLÍTÁSOK
5
1. BEÁLLÍTÁSI MŰVELETEK.......... 174
RÖVID ÁTTEKINTÉS .......................... 174
ÁLTALÁNOS BEÁLLÍTÁSOK .............. 176
A KIJELZŐ BEÁLLÍTÁSAI ................... 179
Bluetooth
KAPCSOLÓDÁSI BEÁLLÍTÁSOK ....... 191
TELEFONBEÁLLÍTÁSOK.................... 209
AUDIOBEÁLLÍTÁSOK......................... 210
6
®
BEÁLLÍTÁSOK .................. 182
NAVIGÁCIÓS RENDSZER
1. ALAPVETŐ INFORMÁCIÓK
HASZNÁLAT ELŐTT.................. 214
RÖVID ÁTTEKINTÉS .......................... 214
A NAVIGÁCIÓ KÉPERNYŐ
MEGJELENÍTÉSE............................. 219
A NAVIGÁCIÓS RENDSZER
FUNKCIÓINAK MUTATÓJA ............. 222
2. A TÉRKÉP KÉPERNYŐ KEZELÉSE
ÉS A TÉRKÉP IKONOK ............. 224
A TÉRKÉP KÉPERNYŐ
HASZNÁLATA................................... 224
TÉRKÉPIKONOK................................. 228
3. ÚTI CÉL KERESÉSE.................... 237
ÚTI CÉL KERESÉSI MUTATÓJA........ 237
KERESÉSI MŰVELET......................... 238
4. ÚTVONALVEZETÉS..................... 245
AZ ÚTVONALVEZETÉS INDÍTÁSA .... 245
ÚTVONALVEZETÉS............................ 248
AZ ÚTVONAL BEÁLLÍTÁSA ÉS
TÖRLÉSE.......................................... 251
5. SAJÁT ÚTI CÉLOK....................... 260
BEJEGYZÉS RÖGZÍTÉSE ................. 260
A BEJEGYZÉSRE VONATKOZÓ
INFORMÁCIÓK MEGJELENÍTÉSE
ÉS SZERKESZTÉSE........................ 266
TÁROLT NÉVJEGYEK KÜLDÉSE ÉS
VISSZATÖLTÉSE USB MEMÓRIA
HASZNÁLATÁVAL ........................... 269
6. NAVIGÁCIÓS BEÁLLÍTÁSOK...... 271
TÉRKÉPBEÁLLÍTÁSOK...................... 271
ÚTVONAL-BEÁLLÍTÁSOK.................. 274
KÖZLEKEDÉSI ÜZENETEK
BEÁLLÍTÁSAI................................... 275
7. NAVIGÁCIÓS RENDSZER –
INFORMÁCIÓK ........................... 278
A NAVIGÁCIÓS RENDSZER
KORLÁTAI........................................ 278
NAVIGÁCIÓS ADATBÁZIS-
FRISSÍTÉSEK .................................. 281
1
2
3
4
5
6
7
11
TARTALOMJEGYZÉK
ALKALMAZÁS
7
1. ALKALMAZÁSOK
HASZNÁLATA............................. 284
RÖVID ÁTTEKINTÉS.......................... 284
DIAVETÍTÉS ....................................... 287
E-MAIL ................................................ 289
NAPTÁR.............................................. 291
MirrorLink™......................................... 293
TOYOTA EUROCARE........................ 294
2. ONLINE SZOLGÁLTATÁSOK...... 296
ONLINE SZOLGÁLTATÁSOK
ÁTTEKINTÉSE................................. 296
ONLINE SZOLGÁLTATÁS
IGÉNYBEVÉTELE ELŐTT ............... 300
ONLINE KERESÉS............................. 303
Street View.......................................... 308
Panoramio........................................... 310
POI*-K/ÚTVONALAK TÖLTÉSE......... 311
ALKALMAZÁS HASZNÁLATA
ONLINE SZOLGÁLTATÁS
SEGÍTSÉGÉVEL.............................. 312
TÁRGYMUTATÓ
TÁRGYMUTATÓ.............................316
12
*: Érdekes hely
1
GYORS ÁTTEKINTÉS
GYORS ÁTTEKINTÉS
1
1. A RENDSZER FUNKCIÓINAK
MUTATÓJA................................. 14
1
2
3
4
VEZÉRLŐGOMBOK ÉS
2
FUNKCIÓK
1. GOMBOK ÁTTEKINTÉSE............. 16
2. AZ ÉRINTŐKÉPERNYŐ
MOZDULATOK ........................... 18
3. AZ ÉRINTŐKÉPERNYŐ
HASZNÁLATA ............................ 19
KÉPERNYŐBEVITEL............................ 20
A LISTA KÉPERNYŐ KEZELÉSE ........ 21
5
6
7
13
1. GYORS ÁTTEKINTÉS
*: Felszereltségtől függően
1. A RENDSZER FUNKCIÓINAK MUTATÓJA
AUDIORENDSZER
Az audiorendszer eléréséhez nyomja meg a „MEDIA” gombot. Megjelenik az audio­rendszer vezérlőképernyője.
Bluetooth® KIHANGOSÍTÓ RENDSZER
A Bluetooth séhez nyomja meg a gombot. A képernyő a gomb minden egyes
megnyomásával vált a „Telefon” menü és az „Extrák”/„Toyota online” menü között. A vezető hívásokat kezdeményezhet vagy fogadhat telefonján anélkül, hogy levenné a kezét a kormánykerékről. (131. o.)
®
kihangosító rendszer eléré-
HANGVEZÉRLÉSRENDSZER*
A hangvezérlésrendszer használatához nyomja meg a gombot a kormányke-
réken. A vezető parancsok kiadásával mű- ködtetheti a rendszert. (169. o.)
A GÉPJÁRMŰRE VONATKOZÓ INFORMÁCIÓK
A gépjárművel kapcsolatos információk megjelenítéséhez nyomja meg a gombot. Megjelenik az üzemanyag-fogyasz­tás képernyője. (
„Kezelési útmutató”)
„AUTÓ”
BEÁLLÍTÁS
A funkciók beállításainak testreszabásá­hoz nyomja meg a „BEÁLLÍTÁS” gombot.
14
1. GYORS ÁTTEKINTÉS
*: Felszereltségtől függően
KERÜLETI TÉRFIGYELŐ RENDSZER
A kerületi térfigyelő rendszer a környezet, illetve a gépjármű mögötti terület képének megjelenítésével segíti a gépjárműveze- tőt. („Kezelési útmutató” vagy „Terepve­zetési kezelési útmutató”)
NAVIGÁCIÓS RENDSZER*
A navigációs rendszer eléréséhez nyomja meg a „MAP/NAV” (térkép/navigáció) gombot. A képernyő a „MAP/NAV” (tér- kép/navigáció) gomb minden egyes meg­nyomásakor vált a térkép és a „Navigáció” menü között. (213. o.)
AZ ALKALMAZÁSOK RENDSZERE
Az alkalmazások rendszerének elérésé­hez nyomja meg a gombot. A kép­ernyő a gomb minden egyes meg-
nyomásával vált a „Telefon” menü és az „Extrák”/„Toyota online” menü között. A vezető alkalmazásokat használhat. (283. o.)
1
GYORS ÁTTEKINTÉS
15
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
1. GOMBOK ÁTTEKINTÉSE
Sz. Funkció Oldal
16
Nyomja meg a bekapcsolás/hangerő gombot a navigáció/multimédia rendszer be- és kikapcsolásához, és forgassa a hangerő beállításához.
Nyomja meg a lemez kiadásához. 32
Ha megérinti az ujjával a képernyőt, használhatja a kiválasztott funk­ciókat.
Helyezzen egy lemezt a nyílásba. A CD-lejátszó azonnal működésbe lép.
Nyomja meg a funkciók beállításainak személyre szabásához. 173
Fordítsa el a hangolás/görgetés gombot a rádió állomás kiválasztásá­hoz vagy a műsorszámok közötti léptetéshez. Ez a gomb a térkép na­gyításához és kicsinyítéséhez is használható. (Csak navigációs rendszer esetében)
30
18
31
39, 226
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
TÁJÉKOZTATÁS
Sz. Funkció Oldal
Nyomja meg a Bluetooth® kihangosító rendszer és az alkalmazások el­éréséhez.
Nyomja meg az audiorendszer eléréséhez. Az audiorendszer bekap­csoláskor a legutoljára használt üzemmódot állítja be.
Nyomja meg a „ ” vagy a „ ” gombot rádióállomás felfelé vagy lefelé történő kereséséhez, illetve a kívánt műsorszám vagy fájl eléréséhez.
Nyomja meg a navigációs rendszer képernyő megjelenítéséhez. (Csak navigációs rendszer esetében)
Nyomja meg a gépjárművel kapcsolatos információk eléréséhez.
131, 283
28, 30 31
34, 42, 48,
54, 63
Kezelési útmutató
Ez az ábra balkormányos gépjárművekre vonatkozik.A gombok helyzete és formája jobbkormányos gépjárműveknél eltér ettől.
1
GYORS ÁTTEKINTÉS
213
17
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
2. AZ ÉRINTŐKÉPERNYŐ MOZDULATOK
A műveletek elvégzéséhez ujjával érintse meg az érintőképernyőt.
Kezelési művelet Kivitelezés használat
Érintés
Egyszer gyorsan érintse meg és engedje el.
Húzás*
Ujjával érintse meg a kép­ernyőt, és csúsztassa a képernyőt a kívánt hely­zetbe.
Pöckölés*
Mozgassa a képernyőt gyorsan ujjának pöckölő mozdulatával.
Különféle beállítások megváltoztatá­sához és kiválasztásához.
A lista görgetéséhezA lista görgetősávjának használa-
tához
A térkép nagyítási kijelzősávjának
beállításához (226)
Kézi AM és FM hangszín-beállítás
(37. o.)
A kijelzett képernyő pozíciócsúsz-
káinak beállításához (179. o.)
A hangerőarány beállításához
(211. o.)
A köztes úti cél/úti cél elemek hely-
zetének mozgatásához (252, 253. o.)
A fő képernyő görgetéséhezA visszatéréshez az almenüből a
főmenübe (az egy szinttel lejjebbi képernyőből)
A következő/előző képre lépéshez
(287. o.)
Részletes nézetben a következő/
előző közlekedési üzenetre lépés­hez (234. o.)
Teljesképernyős nézetben a követ-
kező/előző útszakaszra lépéshez (manőverlista) (255. o.)
*: A fenti műveletek lehet, hogy nem kivitelezhetőek minden képernyőn. Ha a gép-
jármű nagy magasságban van, szintén nehezen kivitelezhetők lehetnek a fenti műveletek.
18
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
FIGYELEM
TÁJÉKOZTATÁS
3. AZ ÉRINTŐKÉPERNYŐ HASZNÁLATA
A rendszer főként a képernyőn lévő gombok megérintésével működtethető.
A képernyő gombjainak megérintése­kor sípoló hang hallható. (A sípoló hang beállítására vonatkozóan lásd 176. o.)
A képernyő sérülésének elkerülése ér-
dekében az ujjaival, kis erővel érintse meg a képernyő gombjait.
Csak az ujjával érintse a képernyőt.Az ujjlenyomatokat szemüvegtörlő ken-
dő segítségével törölje le. Ne használjon tisztítószereket a képernyő tisztításá­hoz, mert sérülést okozhat az érintőkép- ernyőn.
Az akkumulátor lemerülésének elkerülé-
se érdekében ne működtesse a rend­szert hosszabb ideig, ha a motor áll.
Ha a rendszer nem érzékeli valamelyik
gomb megérintését, akkor vegye le az ujját a képernyőről, és érintse meg újra a gombot.
A halványan megjelenő képernyőgom-
bok nem működtethetők.
Ha a képernyő hideg, akkor lehetséges,
hogy a megjelenített kép sötétebb lesz, a mozgó alakzatok pedig kismértékben torzulhatnak.
Rendkívül hideg körülmények között
előfordulhat, hogy a kép nem jelenik meg, és a bevitt adatok törlődnek. Emel­lett az érintőképernyő gombjainak meg­nyomása is nehezebb lehet a megszo­kottnál.
Ha a képernyőt polárszűrős napszem-
üvegen keresztül nézi, akkor előfordul­hat, hogy az sötétnek tűnik, és nehezen látható. Ilyen esetben nézze más szög­ből a képernyőt, változtassa meg a kép­ernyő beállításait (179. o.), vagy ve­gye le a napszemüvegét.
Kattintson a gombra az előző
képernyőhöz való visszatéréshez.
1
GYORS ÁTTEKINTÉS
19
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
TÁJÉKOZTATÁS
KÉPERNYŐBEVITEL
Amikor egy nevet keres, akkor a szá­mokat és a betűket a képernyőn ke­resztül viheti be.
BETŰK ÉS SZÁMOK BEVITELE
1 A betűk és a számok közvetlenül a bil-
lentyűkre kattintva vihetők be.
Sz. Funkció
Érintse meg, ha egyetlen betűt kí­ván törölni. A gomb nyomva tartásá­val egymás után, folyamatosan törölheti a betűket.
Egy betű bevitele esetén javaslat jelenik
meg a keresendő szó kiegészítésére.
A nem működő gombok az érintőképer-
nyőn halványan jelennek meg.
Amikor egy bejegyzés túl hosszú és
nem fér ki a képernyőn, a bevitt szöveg vége úgy jelenik meg, hogy a szöveg eleje helyett „...” látható.
A következő esetekben a beírás auto-
matikusan vált a nagy- és a kisbetűs írás között.
• Ha a billentyűzet nagybetűs írásra van beállítva, az írás az első beírt betű után automatikusan visszavált kisbe­tűsre.
„/”, „&”, „.” vagy „(” jelek bevitele után a billentyűzet automatikusan nagybetűs bevitelre vált.
• Ha az összes beírt betűt törli, a billen­tyűzet automatikusan nagybetűs írásra vált.
Érintse meg a szimbólumok bevite­léhez.
Kattintson rá a kis és nagy karakte­rek kiválasztásához.
Válassza ki a billentyűzet típusának megváltoztatásához.
2 Kattintson az „OK” gombra.
20
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
BEVITEL A TALÁLÓ BEVITELEK LISTÁJÁRÓL
Bizonyos képernyők esetében a bevitt betűk alapján megjelenik egy javasolt beviteli szöveg vagy lista. A kívánt tétel kiválasztható és bevihető.
1 Írjon be betűket.
Ha egy javasolt szöveg egyezik azzal,
amit Ön be szeretne vinni, érintse meg az „OK” gombot vagy a javasolt szöveget.
Kattintson a gombra a java-
solt szövegek listájának megjelenítésé­hez. A megfelelő tételek száma is látható. Legfeljebb 300 tétel jeleníthető meg.
A lista automatikusan megjelenik, ha a
megfelelő tételek listája nem több ötnél.
2 Válassza ki a kívánt elemet.
A LISTA KÉPERNYŐ KEZELÉSE
A lista megjelenésekor használja a megfelelő képernyőgombot annak gör­getéséhez.
Sz. Funkció
Kattintson rá a következő vagy elő- ző oldalra váltáshoz.
Ez a megjelenített képernyő helyze­tét mutatja.
1
GYORS ÁTTEKINTÉS
A vagy a gomb nyomva tartásával
a képernyő felfelé vagy lefelé görgethető. A görgetés a lista elejének/végének eléré­sekor automatikusan megáll.
Az oldalak közötti lapozás a következő
módokon is lehetséges:
•A gördülősávon a kívánt pontra a kattin- tásával.
• A gördülősáv kívánt pontra húzásával.
21
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
TÁJÉKOZTATÁS
TÁJÉKOZTATÁS
AUTOMATIKUS SZÖVEGGÖRGETÉS
Az aktuális mezőbe nem férő bejegy­zések automatikus jobbról balra gör­dülnek.
Menet közben ez a funkció nem érhető el.
Ez a funkció be- és kikapcsolható.
(176. o.)
LISTÁKBAN TALÁLHATÓ, BETŰS GYORS ELÉRÉSI GOMBOK
Egyes listák olyan betűs gombokat tar­talmaznak, „A-C”, „D-F” stb., ame­lyek gyors elérést tesznek lehetővé az olyan tételekhez, amelyek az adott képernyőgomb betűivel kezdődnek.
1 Érintse meg az egyik gyors elérési
gombot.
22
Valahányszor megérinti ugyanazt a
gyors elérési gombot, a megjelenő lista az azt követő betűvel kezdődik.
2. VEZÉRLŐGOMBOK ÉS FUNKCIÓK
A KORMÁNYBA ÉPÍTETT VEZÉRLŐGOMBOK HASZNÁLATA
A lista képernyők a kormányba épített vezérlőgombokkal működtethetők.
Sz. Funkció
Nyomja meg: Mutató fel/le Nyomja meg és tartsa lenyomva: Oldal fel/le
1
GYORS ÁTTEKINTÉS
23
24
2
AUDIOVIZUÁLIS RENDSZER
A KEZELÉS ALAPJAI
1
1. RÖVID ÁTTEKINTÉS .................... 28
2. ALAPVETŐ INFORMÁCIÓK......... 30
AZ AUDIORENDSZER BE- ÉS
KIKAPCSOLÁSA................................ 30
AUDIOFORRÁS KIVÁLASZTÁSA ........ 31
LEMEZ BEHELYEZÉSE VAGY
KIVÉTELE........................................... 31
USB/AUX CSATLAKOZÓ ..................... 32
1
2
3
4
5
6
2
1. AM/FM/DAB RÁDIÓ...................... 34
Menet közben egyes funkciók nem használhatók.
A RÁDIÓ HASZNÁLATA
ÁTTEKINTÉS........................................ 34
ÁLLOMÁS BEPROGRAMOZÁSA ......... 37
KÉZI HANGOLÁS ................................. 37
RDS (RÁDIÓS ADATRENDSZER)....... 38
AZ IDŐELTOLÁS MŰKÖDTETÉSE
(DAB).................................................. 39
RÁDIÓ BEÁLLÍTÁSOK.......................... 40
7
25
A MÉDIA KEZELÉSE
3
1. CD .................................................. 42
ÁTTEKINTÉS........................................ 42
AUDIÓ CD LEJÁTSZÁSA..................... 45
MP3/WMA/AAC-LEMEZ
LEJÁTSZÁSA..................................... 45
AUDIÓ CD VAGY MP3/WMA/AAC
LEMEZBEÁLLÍTÁSOK ....................... 46
AUDIORENDSZER-
4
TÁVIRÁNYÍTÁS
1. KORMÁNYBA ÉPÍTETT
VEZÉRLŐGOMBOK................... 70
TANÁCSOK AZ AUDIORENDSZER
5
KEZELÉSÉHEZ
2. USB-ADATTÁROLÓ...................... 48
ÁTTEKINTÉS........................................ 48
LEJÁTSZÁS USB-
ADATTÁROLÓRÓL............................ 52
USB-ADATTÁROLÓ BEÁLLÍTÁSOK.... 53
3. iPod................................................ 54
ÁTTEKINTÉS........................................ 54
iPod AUDIÓ........................................... 58
iPod AUDIOBEÁLLÍTÁSOK .................. 59
4. AUX/VTR........................................ 60
ÁTTEKINTÉS........................................ 60
5. Bluetooth® AUDIÓ........................ 63
ÁTTEKINTÉS........................................ 63
Bluetooth
A Bluetooth Bluetooth
®
AUDIÓ
CSATLAKOZTATÁSA ........................ 67
®
AUDIÓ HASZNÁLATA..... 68
®
AUDIÓ BEÁLLÍTÁSOK ....... 68
1. KEZELÉSI TUDNIVALÓK............. 72
RÁDIÓVÉTEL........................................ 72
iPod........................................................ 74
A CD-LEJÁTSZÓ ÉS A LEMEZEK
ÁPOLÁSA ........................................... 75
FÁJL INFORMÁCIÓK............................ 77
CD-R ÉS CD-RW LEMEZEK
(írható és újraírható CD-k) .................. 79
KIFEJEZÉSEK....................................... 79
A HÁTSÓ UTASSZÓRAKOZ­TATÓ RENDSZER MŰKÖD-
6
TETÉSE
1. A HÁTSÓ UTASSZÓRAKOZTATÓ
RENDSZER JELLEMZŐI............ 81
KIJELZŐ ................................................ 83
LEMEZNYÍLÁS...................................... 84
AZ SD KÁRTYA NYÍLÁSA..................... 85
TÁVIRÁNYÍTÓ....................................... 86
FEJHALLGATÓ-CSATLAKOZÓK ......... 91
MŰKÖDTETÉS AZ ELSŐ ÜLÉSEKRŐL 92
ALKALMAZHATÓ LEMEZEK................ 93
ALKALMAZHATÓ SD KÁRTYÁK.......... 95
SZERZŐI JOGOK ÉS VÉDJEGYEK..... 96
26
1
2
2. Blu-ray Disc™ (BD) ÉS DVD
LEMEZ LEJÁTSZÁSA................ 99
TÁVIRÁNYÍTÓ....................................... 99
A BD/DVD ÜZEMMÓD
BEKAPCSOLÁSA ............................. 100
LEMEZ LEJÁTSZÁSA/LEJÁTSZÁSÁNAK
SZÜNETELTETÉSE.......................... 100
A LEMEZMENÜ KEZELÉSE ............... 100
BEÁLLÍTÁS KÉPERNYŐ..................... 101
BD/DVD VIDEÓLEMEZEK .................. 111
3. AUDIÓ CD ÉS MP3/WMA LEMEZ
LEJÁTSZÁSA........................... 117
TÁVIRÁNYÍTÓ..................................... 117
VEZÉRLÉSI KÉPERNYŐ .................... 117
AZ AUDIÓ CD ÉS MP3/WMA
ÜZEMMÓD BEKAPCSOLÁSA.......... 118
MŰSORSZÁM/FÁJL
KIVÁLASZTÁSA................................ 118
MŰSORSZÁM/FÁJL GYORS
ELŐRE- VAGY VISSZAFELÉ
LÉPTETÉSE...................................... 118
MAPPA KIVÁLASZTÁSA..................... 118
ISMÉTELT LEJÁTSZÁS...................... 118
VÉLETLENSZERŰ LEJÁTSZÁS......... 118
MP3 ÉS WMA-FÁJLOK....................... 119
4. SD KÁRTYA LEJÁTSZÁSA........ 122
TÁVIRÁNYÍTÓ .................................... 122
FŐMENÜ............................................. 123
ÁLLÓKÉPEK LEJÁTSZÁSA................ 123
AVCHD VIDEÓ LEJÁTSZÁSA............ 126
AZ SD KÁRTYA FORMATÁLÁSA....... 126
BD ELŐZMÉNY-ADATOK TÖRLÉSE. 126
SD KÁRTYA INFORMÁCIÓK.............. 127
5. A VIDEÓ ÜZEMMÓD
HASZNÁLATA .......................... 128
TÁVIRÁNYÍTÓ .................................... 128
AZ A/V-BEMENETI CSATLAKOZÓ
HASZNÁLATA.................................. 128
3
4
5
6
7
27
1. A KEZELÉS ALAPJAI
1. RÖVID ÁTTEKINTÉS
Az audiorendszer eléréséhez nyomja meg a „MEDIA” gombot. Az audiorendszer bekapcsoláskor a legutoljára használt üzemmódot állítja be.
28
1. A KEZELÉS ALAPJAI
TÁJÉKOZTATÁS
*: Felszereltségtől függően
Funkció Oldal
A rádió használata 34 Audió CD vagy MP3/WMA/AAC lemez lejátszása. 42 Lejátszás USB-adattárolóról 48 iPod lejátszása 54 A bemeneti csatlakozó használata 60 Lejátszás VTR-ről 60 Bluetooth® eszköz lejátszása 63 A kormányba épített audiogombok használata 70 Hangbeállítások 210 A hátsó utasszórakoztató rendszer használata* 81
Ez az ábra balkormányos gépjárművekre vonatkozik.A gombok helyzete és formája jobbkormányos gépjárműveknél eltér ettől.
2
AUDIOVIZUÁLIS RENDSZER
29
1. A KEZELÉS ALAPJAI
VIGYÁZAT!
FIGYELEM
VIGYÁZAT! EZ A TERMÉK 1. KATEGÓRIÁJÚ LÉZERREL MŰKÖDIK. AZ ITT LEÍRTAKTÓL VALÓ ELTÉRŐ KEZELÉSEK, BEÁLLÍTÁSOK VAGY ELJÁRÁSOK VESZÉLYES SUGÁRZÁSNAK TEHETIK KI ÖNT. NE NYISSA KI A BURKOLATOKAT, ÉS NE VÉGEZZEN SAJÁT KEZŰ JAVÍTÁST. HAGYJA A JAVÍTÁST SZAKKÉPZETT SZERELŐRE.
TÁJÉKOZTATÁS
2. ALAPVETŐ INFORMÁCIÓK
Ez a fejezet az audiorendszer néhány alapvető jellemzőjét írja le. Előfordul­hat, hogy egyes információk az Ön rendszerére nem vonatkoznak.
Intelligens nyitási és indítórendszerrel
felszerelt gépjárművek:
Audiorendszere akkor működik, ha a motorindító gomb ACCESSORY vagy IGNITION ON módban van.
Intelligens nyitási és indítórendszer
nélküli gépjárművek
Az audiorendszer akkor működik, ha a gyújtáskapcsoló „ACC” vagy „ON” ál­lásban van.
AZ AUDIORENDSZER BE- ÉS KIKAPCSOLÁSA
Bekapcsolás/Hangerő gomb: Nyomja meg ezt a gombot az audiorendszer be- és ki­kapcsolásához. A gomb elforgatásával állít­hatja a hangerősséget. A rendszer bekap­csoláskor a legutoljára használt üzemmódot állítja be.
„MEDIA” gomb: Nyomja meg ezt a gombot az audiorendszer képernyőgombjainak megjelenítéséhez.
Ha a hangerőt a lejátszás szünetelteté-
se vagy elnémítása alatt állítja be, a szü­neteltetés vagy az elnémítás véget ér.
Az akkumulátor lemerülésének elkerülése érdekében ne működtesse az audiorend­szert hosszabb ideig, ha a motor áll.
30
Loading...
+ 297 hidden pages