Sony SEL075UWC Users guide [hu]

4-563-797-02(1) (HU)
Ultra nagy látószögű konverter
Halszemkonverter
Kezelési útmutató
E-csatlakozós
©2015 Sony Corporation
SEL075UWC/SEL057FEC
Magyar
Ez az útmutató több különböző objektívhez készült. Az SEL075UWC/SEL057FEC típusú objektívek (atovábbiakban „ez az egység”) csak Sony α rendszerű E-csatlakozós fényképezőgéppel (atovábbiakban „fényképezőgép”) és FE28mm F2 cserélhető objektívvel (SEL28F20) használhatók. Ezek a fényképezőgépek és cserélhető objektívek nem minden országban/térségben érhetők el.
• Az útmutató ábráin az SEL075UWC objektív látható,
kivéve „Az objektív részei” című szakaszt ( ábra).
A használattal kapcsolatos tudnivalók
• A felhelyezés során óvja az egységet az erős mechanikai hatásoktól.
• Legyen óvatos, amikor az egységgel felszerelt fényképezőgépet asztalra vagy más sík felületre helyezi. Ilyenkor az egység napellenző karimája érintkezik az asztallal, ezért a fényképezőgép vázainstabil szögben áll.
• Hordozás közben vegye le ezt az egységet.
• Ne tartsa a fényképezőgépet csak ennél az egységnél fogva.
• Ha elteszi a fényképezőgépet, mindig helyezze felaz objektívsapkát erre az egységre.
• Az objektív nem vízálló, bár kialakításának köszönhetően megakadályozza a por és afröccsenő folyadékok bejutását. Ha esőben vagynedves környezetben használja, ügyeljen rá, hogy ne kerüljenek vízcseppek az objektívre.
Óvintézkedések a vaku használatához
• Beépített vagy külön felszerelhető vaku használata esetén az objektív részlegesen blokkolhatja a fény útját, ami árnyékot eredményezhet a kép alján.
• Ha az objektívvel az SEL075UWC típusjelű konvertert használja, akkor olyan külön megvásárolható vakut célszerű használni, amelynek tartománya kompatibilis az objektív gyújtótávolságával.
• Az SEL057FEC konverter nagyon széles látószöget fog át, ezért vakuval fényképezve a képernyő sarkai sötétebbnek tűnhetnek, mint a kép középpontja. Javasoljuk, hogy diffúz fénnyel, afényképezőgéphez külső vakut csatlakoztatva fényképezzen.
1
a
2
2
SEL075UWC
SEL057FEC
Az objektív részei
Objektívmutató Csatlakozókioldó
Az egység felhelyezése
Mielőtt felhelyezi az egységet
• Ellenőrizze, hogy az FE 28mm F2 (SEL28F20) cserélhető objektív van-e felhelyezve afényképezőgépre. Ha másik cserélhető objektívvan felhelyezve, akkor cserélje ki.
• Kapcsolja ki a fényképezőgépet.
• Ha a cserélhető objektívre MC védő vagy szűrő vanfelhelyezve, akkor vegye le, mielőtt felhelyezi ezt az egységet.
Az egység felhelyezése
1 Vegye le az elülső objektívsapkát a cserélhető
objektívről, majd vegye le ennek az egységnek az elülső és hátsó sapkáját.
• Egyszerre nyomja be az ábrán jelzett részeket a nyilak irányába, és vegye le az elülső objektívsapkát erről az egységről.
• A csatlakozókioldót elcsúsztatva fordítsa el az egység hátsó objektívsapkáját az óramutató járásával ellentétesen, és vegye le.
• Az FE 28mm F2 (SEL28F20) objektív elülső objektívsapkáját az erről az egységről levett hátsó objektívsapkához csatlakoztathatja. (Lásd:-1-a ábra.)
2 Állítsa az egység tubusán látható
„ (pirosvonal*)” jelzést a cserélhető objektív „ (piros vonal*)” jelzéséhez. Óvatosan helyezze be ezt az egységet a cserélhető objektívbe, és lassan fordítsa az óramutató járásának irányába, amíg nem rögzül.
* A piros vonalak a mutatókat jelzik.
• Ezen az egységen ne csúsztassa el acsatlakozókioldót.
Az egység levétele
1 Kapcsolja ki a fényképezőgépet. 2 Az egység csatlakozókioldóját elcsúsztatva
fordítsa el teljesen az egységet az óramutató járásával ellentétesen, majd vegye le.
Műszaki adatok
Típusnév SEL075UWC SEL057FEC
Nagyítás 0,75 Objektívbeli csoportok­tagok száma Méretek (max. átmérő × magasság) (kb., mm) Tömeg (a sapkák nélkül) (kb., g)
Műszaki jellemzők az FE 28mm F2 (SEL28F20) objektívvel használva
Típusnév SEL075UWC SEL057FEC
Gyújtótávolság (mm) 21 16 35 mm-nek megfelelő gyújtótávolság*
1. látószög*
2. látószög* Minimális fókusztávolság*3 (m)
Autofókusz Manuális fókusz
Maximális nagyítás (x)
Autofókusz
Manuális fókusz Legnagyobb blende f/2,8 f/3,5 Legkisebb blende f/22 f/22
*1 35 mm-es formátumban ez a megfelelő
gyújtótávolság, ha az objektív APS-C méretű képérzékelővel felszerelt cserélhető objektíves digitális fényképezőgéphez van csatlakoztatva.
*2 Az 1. látószög sorban megadott érték 35 mm-es
gyújtótávolságú fényképezőgépekre, a 2. látószög sorban megadott érték pedig APS-C méretű képérzékelővel rendelkező cserélhető objektíves digitális fényképezőgépekre vonatkozik.
*3 A minimális fókusztávolság a képérzékelő és
atárgy közötti távolság.
A csomag tartalma SEL075UWC
Ultra nagy látószögű konverter (1), objektívtasak (1), objektívsapka (az objektív elejére és hátuljára) (2), nyomtatott dokumentáció
SEL057FEC
Halszemkonverter (1), objektívtasak (1), objektívsapka(az objektív elejére és hátuljára) (2), nyomtatott dokumentáció
A külső és a műszaki adatok előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak.
Az
1
(mm)
2
2
jelzés a Sony Corporation védjegye.
4–4 4–5
72 × 51 89 × 58,5
267 418
31,5 24
92° 180° 68° 105°
0,24 0,20
0,15 0,20
0,57
0,22 0,22
0,14 0,14
Loading...