Sony HMZ-T3W Instructions for use [sl]

Naglavni zaslon
Referenčni priročnik
4-471-977-G1(1) (SI)
HMZ-T3W
Pred prvo uporabo
Za navodila o povezovanju sistema, uporabi enote in začetnih nastavitvah glejte »Priročnik za začetek«.
Opozorilo
Naprave ne izpostavljate dežju ali vlagi, da zmanjšate nevarnost požara ali električnega udara. Če želite zmanjšati nevarnost požara, prezračevalne reže naprave ne prekrivajte s predmeti, kot so časopisi, prti, zavese ipd. Naprave ne izpostavljajte virom odprtega ognja (na primer goreče sveče).
Nevarnost požara ali električnega udara zmanjšate tako, da naprave ne izpostavljate vodnim kapljam ali curkom in nanjo ne postavljate predmetov, napolnjenih s tekočinami (na primer vaz). Ker se napajalni vtič (glavni vtič) uporablja za prekinitev povezave enote z električno vtičnico (napajalnim omrežjem), enoto priključite v lahko dostopno električno vtičnico. Če opazite neobičajno delovanje enote, takoj izvlecite napajalni vtič (glavni vtič) iz električne vtičnice. Opreme ne postavljajte v zaprte prostore, na primer v knjižno omaro ali na podobna mesta.
Baterij ali naprav, v katerih so baterije, ne izpostavljajte čezmerni vročini, na primer sončni svetlobi in ognju.
Previdnostni ukrepi
Če je sistem priključen v električno vtičnico, je povezan z virom napajanja (napajalnim omrežjem) z izmeničnim tokom, tudi če je izklopljen.
Oznaka izdelka je nameščena na spodnji strani procesorja in na spodnji strani baterije.
2
Previdnostni ukrepi,
Starostne omejitve
Ogled videov ali igranje iger prek te naprave lahko vpliva na zdravje odraščajočih otrok. Otroci, stari 15 let ali manj, naprave ne smejo uporabljati. Otrokom lahko preprečite uporabo te naprave, če uporabite funkcijo zaklepanja z geslom (stran 32).
povezani z zdravjem
Ogled videoposnetkov prek naglavnega zaslona
• Nekateri ljudje pri gledanju videoposnetkov ali igranju iger občutijo nelagodje (naprezanje oči, utrujenost ali slabost). Podjetje Sony priporoča, da si med gledanjem videoposnetkov in igranjem iger privoščite redne odmore. Dolžina in pogostost potrebnih odmorov sta pri ljudeh različna. Odločite se glede na lastne potrebe. Če občutite nelagodje, prenehajte gledati videoposnetke ali igrati igre in počakajte, da se vaše počutje izboljša. Posvetujte se z zdravnikom, če mislite, da je to potrebno.
• Izogibajte se uporabi enote v okoljih, kjer lahko prihaja do tresljajev glave ali med hojo oz. telovadbo, saj takrat obstaja večja možnost, da se ne boste počutili dobro.
• Poleg tega (i) preberite navodila za uporabo drugih naprav ali vsebin, ki se uporabljajo s to napravo, ter (ii) preverite najnovejše informacije na našem spletnem mestu.
Za uporabnike na Kitajskem:
http://service.sony.com.cn/index.htm
Za uporabnike v drugih državah/regijah:
http://www.sony-asia.com/support/
Pravilna uporaba
• Prepričajte se, da ste enoto pravilno namestili.
– Za navodila o nameščanju enote glejte
»Priročnik za začetek«.
– Če se želite izogniti popačenemu
zaslonu, preverite poravnavo zaslona prek zaslona za preverjanje, prikazanega na začetku.
– Upoštevajte, da se lahko zaslon popači,
če vam enota pade na tla ali z njo ravnate neprevidno.
• Ko je sistem v uporabi, se ne dotikajte procesorja, baterije ali omrežnega napajalnika. Neprekinjeno dotikanje kože in enote lahko povzroči rahle opekline.
• Naglavno enoto je mogoče prilagoditi od 53,0 mm do 76,7 mm (2 tako da ustreza razmiku med vašimi očmi (razdalja med zenicama). Če sistema ne morete uporabljati v tem razponu, ga ne uporabljajte.
• Po treh urah neprekinjenega gledanja se privzeto prikaže opozorilno sporočilo o samodejnem izklopu. Če sporočilo izbrišete in z gledanjem nadaljujete, se sistem samodejno izklopi po nadaljnjih treh urah.
1
/8–31/8 palca),
Za udobno gledanje
Za slike se zdi, da se prikazujejo kot oddaljene od gledalca. Če nosite očala ali kontaktne leče, jih uporabljajte tudi med uporabo enote (to ne velja za bralna očala). Če uporabljate očala z bifokalnimi lečami, lahko to vpliva na optimalen prikaz.
Za uporabnike v Evropi, Rusiji, Ukrajini in Združenem kraljestvu:
http://www.sony-europe.com/support
Za uporabnike v ZDA in Južni Ameriki:
http://esupport.sony.com/
Za uporabnike v Kanadi:
http://esupport.sony.com/CA/
3

Previdnostni ukrepi

Napajanje
Omrežni napajalnik postavite v bližino električne vtičnice, v katero je priključen. Če se v sistemu pojavijo čuden zvok, hlapi ali dim, napajalni kabel takoj izvlecite iz električne vtičnice, da izklopite napajanje. Če pritisnete samo gumb za vklop/izklop na naglavni enoti ali na procesorju, sistema ne izklopite v celoti.
Omrežni napajalnik
• Ne uporabljajte neznanih omrežnih napajalnikov. Povzročijo lahko okvaro izdelka.
• Delovanje in varnost nista zagotovljena, če uporabljate kateri koli kabel USB ali napajalni kabel, ki ni namenjen izključno temu sistemu.
• Omrežnega napajalnika ne razstavljajte ali spreminjajte.
• Ne dotikajte se kovinskih delov omrežnega napajalnika. Ne pozabite, da če se s kovinskim predmetom dotaknete omrežnega napajalnika, lahko povzročite kratek stik, ki poškoduje omrežni napajalnik.
• Delovanje ni zagotovljeno, če uporabljate katero koli zvezdišče USB ali podaljšek USB. Uporabljajte le kabel USB, ki je priložen sistemu, in upoštevajte navodila za povezovanje za napravo, ki jo želite povezati.
Vgrajena baterija
• Če se čas delovanja s polno baterijo skrajša na polovico časa, kakršen je bil pri prvi uporabi, je priporočljivo, da zamenjate baterijo. Obrnite se na najbližji servisni center Sony.
• Popolnoma prazno baterijo je običajno mogoče napolniti 500 krat. Število je odvisno od pogojev uporabe.
• Če izdelka dlje časa ne boste uporabljali, baterijo napolnite vsakih šest mesecev, da preprečite degradacijo.
4
Okolje za uporabo
Sistema ne uporabljajte v naslednjih okoljih.
• Prostori, kjer je veliko vibracij
• Neposredna sončna svetloba ali visoka temperatura ali stopnja vlažnosti
• Prostori, v katerih je izjemno mraz
Na procesor ali baterijo ne postavljajte vsebnikov s tekočinami (npr. vaz) in sistema ne uporabljajte na mestih, kjer bi lahko prišel v stik z vodo. Če sistem pride v stik z vodo, se lahko poškoduje.
Prenašanje
Izdelka ne premikajte tako, da vlečete za kabel ali naglavni trak. Izdelek lahko pade ali trči ob druge predmete in se poškoduje.
Kondenzacija
Kondenzacija se pojavi, ko vlaga v zraku kondenzira na kovinskih ploščah ali drugih delih, pri čemer ustvari kapljice. Kondenzacija se lahko pojavi na zunanji površini ali v notranjosti naprave, kadar sistem hitro premestite iz hladnega v toplo okolje, ali kadar v hladni sobi, v kateri je sistem, vklopite ogrevanje. Če pride do kondenzacije, sistema ne uporabljajte, dokler kapljice ne izhlapijo.
• Če sistem ni vključen v zidno vtičnico, ga ne vklapljajte in počakajte, da kapljice izhlapijo.
• Če je sistem izklopljen, ga ne vklapljajte, dokler kapljice ne izhlapijo.
• Če je sistem vklopljen, ga ne izklapljajte, dokler kapljice ne izhlapijo.
Uporaba sistema pri pojavu kondenzacije lahko poškoduje sistem.
Statična elektrika
V sušnih obdobjih lahko občutite ščemenje v ušesih. To ne pomeni, da je sistem poškodovan, ampak je rezultat statične elektrike v vašem telesu. Vpliv statične elektrike lahko zmanjšate tako, da nosite oblačila iz naravnih materialov, ki ustvarjajo manj statične elektrike.
Nega leč
Vhod in izhod HDMI
Konektor je napačno obrnjen
Vhod in izhod HDMI
Konektor ni raven
• Z lečami na naglavni enoti ravnajte pazljivo, da jih ne zamažete ali opraskate. Če se leče umažejo, jih pazljivo očistite z mehko krpo za leče.
• Ne uporabljajte raztopin, kot so tekočine za čiščenje leč, voda ali alkoholna čistila.
• Izogibajte se močnim udarcem ali sili na leče. Okrušena ali počena leča lahko povzroči poškodbe. Če je leča okrušena ali počena, sistem takoj prenehajte uporabljati in se ne dotikajte poškodovanega dela.
Čiščenje sistema
Zunanje površine sistema očistite z mehko krpo, rahlo navlaženo z blago raztopino čistila. Ne uporabljajte topil, kot so redčila, bencin ali alkohol, saj lahko s tem poškodujete površino.
Nega slušalk
• Umazane slušalke lahko povzročijo statično elektriko ali preskakovanje zvoka. Za optimalen zvok vtič občasno očistite z mehko krpo.
• Očistite tudi ušesne čepke. Ušesne čepke odstranite s slušalk in jih ročno očistite z blagim čistilom. Ko jih očistite, jih pred uporabo temeljito posušite.
Dolgotrajno poslušanje pri veliki glasnosti
Poslušanje pri veliki glasnosti v daljšem obdobju lahko poškoduje sluh. Zaščitite svoj sluh in ne poslušajte pri preveliki glasnosti.
Vtičnice in priključki HDMI
Da se izognete poškodbam vtičnic in priključkov HDMI, upoštevajte te previdnostne ukrepe.
• Pri vstavljanju kablov pazite na obliko in usmerjenost priključka in vtičnice HDMI na bateriji ali procesorju.
• Pred premikanjem procesorja vedno odklopite kabel HDMI.
• Med povezovanjem ali odklapljanjem kablov HDMI naj bo konektor poravnan. Konektorja ne držite pod kotom in ga ne vstavljajte na silo v vtičnico HDMI.
• Uporabite priloženi kabel HDMI ali na trgu dostopni kabel HDMI, ki podpira visoke hitrosti prenosa.
Začetna glasnost
Nastavite nizko začetno glasnost, da se izognete nenadni visoki glasnosti pri zagonu. Glasnost povečujte postopoma, dokler ne dosežete želene ravni.
Embalaža
Shranite izvirno embalažo in zaščito za uporabo v prihodnje; če se boste na primer selili ali sistem po pošti poslali na servis.
Ravnanje s slušalkami
• Če se med uporabo slušalk pojavi alergijska reakcija na slušalke, jih prenehajte uporabljati in se obrnite na zdravnika.
• Preden odklopite slušalke z naglavnega zaslona ali procesorja, se prepričajte, da jih boste odklopili tako, da primete vtič. Če povlečete za kabel slušalk, ga lahko poškodujete.
• Kakovost ušesnih čepkov se po daljši uporabi ali shranjevanju lahko poslabša.
5
Brezžična komunikacija
• Čeprav je sistem opremljen s funkcijo šifriranja za brezžično komunikacijo, bodite pozorni na morebitno prestrezanje podatkov. Sistema ne uporabljajte za pošiljanje/sprejemanje zaupnih podatkov ali informacij za kakršno koli uporabo, ki bi lahko ogrozila človekovo življenje.
• Prestrezanje podatkov pomeni, da tretja oseba s pomočjo sprejemnika namenoma ali nenamenoma pridobi vsebino brezžične komunikacije.
• Ta sistem uporablja frekvenčni pas 60 GHz za brezžično komunikacijo. Ta pas lahko uporabljajo tudi druge naprave za brezžično komunikacijo. Za preprečevanje motenj med sistemom in takimi napravami se zavedajte naslednjega: frekvenčni pas 60 GHz v tem sistemu uporablja modulacijski sistem OFDM.
• Če na območju 20 kvadratnih metrov (66 čevljev) delujejo 3 ali več brezžičnih naprav, ki uporabljajo pas 60 GHz, je lahko brezžična komunikacija onemogočena zaradi motnje signala.
• Funkcijo brezžične komunikacije sistema v letalu izključite.
Omejitve funkcije brezžične komunikacije v državah/regijah
• V ZDA, Kanadi, Portoriku, Mehiki, Avstraliji in Turčiji je brezžična komunikacija omejena na notranjo uporabo. Brezžična komunikacija na prostem je prepovedana z zakonom, nezakonito delovanje pa kaznovano.
• Funkcija brezžične komunikacije sistema se uporablja le v naslednjih državah. Uporaba v drugih državah je lahko nezakonita in kazniva.
Za uporabnike, ki uporabljajo HMZ-T3W, naprodaj v ZDA, Kanadi ali Portoriku
Funkcija brezžične komunikacije sistema se uporablja le v ZDA, Kanadi in Portoriku.
Za uporabnike, ki uporabljajo HMZ-T3W, naprodaj v EU ali drugih evropskih državah, Turčiji, Avstraliji ali na Novi Zelandiji
Funkcija brezžične komunikacije sistema se uporablja le v naslednjih državah: Nemčija, Francija, Italija, Španija, Švica, Portugalska, Avstrija, Grčija, Nizozemska, Belgija, Luksemburg, Danska, Švedska, Norveška, Finska, Poljska, Madžarska, Romunija, Češka republika, Turčija, Bolgarija, Združeno kraljestvo, Avstralija in Nova Zelandija.
Za uporabnike, ki uporabljajo HMZ-T3W, naprodaj v drugih državah
Funkcija brezžične komunikacije sistema se uporablja le v državah, kjer ste sistem kupili.
6
Vsebina
Previdnostni ukrepi, povezani z zdravjem. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
Previdnostni ukrepi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
Priložena dodatna oprema . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Deli in upravljalne funkcije . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Polnjenje baterije . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
Uporaba pri brezžični komunikaciji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13
Uporaba pri žični komunikaciji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15
Uporaba s prenosno napravo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
Nameščanje naglavne enote . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .17
Preverjanje poravnave zaslona. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22
Sistemske nastavitve . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24
Odpravljanje težav. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35
Odstranjevanje sistema. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 44
Tehnični podatki. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 45
Blagovne znamke. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 48
7

Priložena dodatna oprema

Ko kupite sistem, preverite, ali so mu priloženi naslednji elementi. Če kateri od elementov manjka, se obrnite na prodajalca družbe Sony ali lokalni pooblaščeni servisni center Sony.
Za namestitev priložene dodatne opreme glejte »Priročnik za začetek«.
•Kabel HDMI (1)
• Blokada svetlobe (spodnja) (1)
• Napajalni kabel (2) Priloženi napajalni kabel uporabljajte samo s tem sistemom in ne z drugo elektroniko.
• Omrežni napajalnik (veliki) (AC-L200D) (1)
• Omrežni napajalnik (mali) (AC-UD10) (1)
• Kabel Micro USB (za AC-UD10) (1)
• Nosilec za povezovalni kabel (1)
•Slušalke (1)
• Ušesni čepki (1 komplet) Na slušalke so v času nakupa nameščeni srednje veliki ušesni čepki.
• Prenosna torbica (1)
• Stojalo (1)
• Referenčni priročnik (ta priročnik)
• Priročnik za začetek
8

Deli in upravljalne funkcije

Zgornji naglavni trak
Čelna opora
Prilagojevalniki razmika
med lečama
Gumbi za upravljanje (///, MENU*)
Gumba VOL +/–
Gumb (vklop/ pripravljenost)
Pritisnite in držite gumb za več kot eno sekundo, da vklopite oz. izklopite sistem.
*
Gumb MENU služi dvema namenoma. Gumb MENU pritisnete, če želite videti menije z nastavitvami ali če želite potrditi spremembe nastavitev (ko deluje kot gumb Enter).
Spodnji naglavni trak
Spodnji naglavni prilagojevalnik
Zgornji naglavni prilagojevalnik
Senzor priključka
Ne zapirajte odprtine senzorja.
Leče
Priključek za slušalke*
Vzvod RELEASE zaklepa čelne opore
*
Priključite lahko priložene slušalke ali lastne stereo slušalke z mini vtičem.
• Kabla, ki povezuje naglavno enoto in baterijo, ne morete izključiti.
Opomba
Za povezavo in način nošenja sistema glejte »Priročnik za začetek«.
Naglavna enota (HMZ-T3W-H)
9
Baterija (spredaj)
Priključek Micro USB
Priključek HDMI IN/MHL
Indikator WIRELESS
(brezžična povezava)
Indikator (vklop)
Prezračevalna reža (zadaj)
Prezračevalna reža
(zgoraj)
Gumb / (vklop/pripravljenost)
Gumb INPUT
Indikator POWER
Indikator PASS THROUGH
Priključek za slušalke
Indikatorji HDMI INPUT 1/2/3
Priključek HDMI OUT (HMD)
Indikator WIRELESS (brezžična povezava)
Priključki HDMI IN 1/2/3
Priključek DC IN 8.4V
Priključek HDMI OUT (TV)
Procesor (HMZ-T3W-P) (spredaj/zgoraj)
Procesor (HMZ-T3W-P) (zadaj)
10
Indikatorji
Indikatorji na bateriji in procesorju prikazujejo stanje sistema.
Znak Stanje
Baterija
Indikator (vklop) Sveti zeleno Vklop (se ne polni)
Sveti oranžno Vklop ali izklop (med polnjenjem) Ne sveti Izklop (se ne polni)
Indikator WIRELESS (brezžična povezava)
Procesor
Indikator POWER (vklop)
Indikator PASS THROUGH
Indikatorji HDMI INPUT 1/2/3
Indikator WIRELESS (brezžična povezava)
Sveti modro Vzpostavljena brezžična
povezava
Hitro utripa modro Brezžična povezava vzpostavljena
(brez video vhoda v izbrano
vhodno vtičnico) Utripa modro Vzpostavlja brezžično povezavo Ne sveti Brezžična povezava izklopljena
Sveti zeleno Vklopljeno Sveti rdeče Pripravljenost, enota izklopljena Ne sveti Ni napajanja Sveti oranžno Izklop (pripravljenost), možnost
»HDMI pass-through« nastavljena
na »On« Ne sveti V vseh ostalih primerih Sveti oranžno Zasveti indikator za izbrani
vhod HDMI. Ne sveti Pripravljenost, možnost
»HDMI pass-through«
nastavljena na »Off« Sveti modro Vzpostavljena brezžična
povezava Hitro utripa modro Brezžična povezava vzpostavljena
(brez video vhoda v izbrano
vhodno vtičnico) Utripa modro Vzpostavlja brezžično povezavo Ne sveti Brezžična povezava izklopljena
Za opozorila indikatorjev glejte »Opozorila indikatorjev« v poglavju »Odpravljanje težav« (stran 43).
11

Polnjenje baterije

Indikator napolnjenosti baterije
Polna baterija Prazna baterija
Čas polnjenja in čas delovanja
V spodnji tabeli sta prikazana čas polnjenja in čas delovanja pri sobni temperaturi 23 ° C (74 ° F).
Baterijo je treba napolniti pred prvo uporabo sistema ali ko je baterija prazna. Za podrobnosti o polnjenju glejte »Priročnik za začetek«.
Polnjenje začnete tako, da na baterijo priključite omrežni napajalnik AC-UD10 (mali) in napajalni kabel. Indikator (vklop) med polnjenjem sveti oranžno. Ko je polnjenje končano, indikator ne sveti več (če je bil sistem izklopljen).
Nasvet
• Polnjenje je mogoče, tudi ko je sistem vklopljen, vendar pa traja dlje. Priporočamo, da če sistema ne boste uporabljali, baterijo polnite, ko je sistem izklopljen.
Opombe
• Odvisno od temperature okolja in drugih pogojev uporabe polnjenje morda ni mogoče ali pa traja dlje.
– Priporočamo polnjenje
pri temperaturah od 5 °C do 35 °C (41 °F do 95 °F).
– Ne polnite baterije v načinu brezžične
komunikacije. V takem primeru izklopite napajanje sistema ali poskusite polniti baterijo v načinu žične komunikacije.
• Med polnjenjem baterije ali ko je sistem v uporabi, se baterija in omrežni napajalnik segrejeta. To je povsem običajno in ni nevarno. Če postaneta baterija ali omrežni napajalnik preveč vroča, prenehajte uporabljati sistem in izklopite njegovo napajanje.
Čas polnjenja
Pribl. 5,5 ure (med žičnim delovanjem)
Pribl. 4,5 ure (v stanju pripravljenosti)
Čas delovanja
Pribl. 3 ure (med brezžičnim delovanjem)
Pribl. 7 ur (med žičnim delovanjem)
Pribl. 3 ure (med delovanjem MHL)
Opombe
• Odvisno od temperature okolja, stanja baterije in drugih pogojev uporabe sta lahko čas polnjenja in delovanja drugačna.
• V naslednjih primerih je potreben daljši čas polnjenja oz. se polnjenje ne konča:
– ko sistem uporabljate v brezžičnem
načinu komunikacije
– ko je oprema priključena na baterijo
in deluje v povezavi MHL
– pri visoki temperaturi okolice
• Čas delovanja je krajši, ko so razmere za brezžično komunikacijsko slabe.
Preverjanje preostale zmogljivosti baterije
Pritisnite gumb MENU na naglavni enoti, da se prikaže meni, in izberite »Information«. Preostala zmogljivost baterije se prikaže v zgornjem desnem kotu zaslona Information (stran 25).
12

Uporaba pri brezžični komunikaciji

Pribl. 2,5 m (8,2 čevlja)
Pribl. 2,5 m (8,2 čevlja)
Logotip SONY
Pribl. 5 m (16,4 čevlja)
Strop
Pribl. 5 m (16,4 čevlja)
S stranjo z logotipom SONY zgoraj
Radijski valovi
Pribl. 3,5m (11,5čevlja)
Pribl. 3,5m (11,5čevlja)
Pribl. 7 m (23 čevljev)
Logotip SONY
Radijski valovi
Postavite stran z logotipom SONY proti bateriji.
Pribl. 7 m (23 čevljev)
Postavite stran z logotipom SONY proti procesorju.
Brezžično povežite procesor in baterijo.
Primeri namestitve in komunikacijska razdalja
Procesor in baterija v tem sistemu imata ob strani anteno za brezžično komunikacijo z logotipom SONY. Ko brezžično povezujete procesor in baterijo, ju namestite v skladu s tu navedenimi primeri namestitve. Sivi deli v naslednjih shemah prikazujejo področja, na katerih je mogoča brezžična komunikacija.
Ravna postavitev
Pogled od zgoraj
Pogled od strani
Nasvet
• Ko je baterija postavljena ravno na vodoravni površini, poteka brezžična komunikacija predvsem prek radijskih valov, ki se odbijajo od stropa ali sten. Če je komunikacijska razdalja krajša zaradi velikosti prostora, si zagotovite daljšo komunikacijsko razdaljo z uporabo priloženega stojala.
Postavitev s priloženim stojalom
Pogled od zgoraj
Pogled od strani
13
Uporaba stojala
Logotip SONY
Procesor
Raven moči radijskih valov
Močna
4 3 2 1 0
Šibka
1
Priloženo stojalo pritrdite na baterijo.
Vstavite nožico stojala v odprtino na spodnji strani baterije.
Preverjanje moči radijskih valov
Pritisnite gumb MENU na naglavni enoti, da se prikaže meni, in izberite »Information«. Moč radijskih valov se prikaže na zgornji desni strani zaslona Information (stran 25).
Moč radijskih valov
2 Postavite baterijo s stranjo
z logotipom SONY obrnjeno proti procesorju.
Po uporabi
Odstranite stojalo iz baterije in ga obesite na kabel baterije.
Če želite stabilno povezavo, uporabljajte sistem tam, kjer so radijski valovi kar se da močni. Priporočena raven moči radijskih valov je 2 ali več.
Opombe o brezžični komunikaciji
• Sistem ne more vzpostaviti brezžične komunikacije, če je med procesorjem in baterijo ovira (npr. pri komunikaciji iz sobe v sobo).
• V nadaljevanju so našteti primeri, pri katerih je brezžična komunikacija med procesorjem in baterijo slabša, komunikacijska razdalja krajša in v katerih se ustvarjajo motnje videa in/ali zvoka (degradacija slike, prekinjanje signala, šum itd).
– Ko sistem uporabljate v prostoru iz
armiranega betona ali kamnitih zidov ali tal oziroma kjer je aktivirano talno ogrevanje
– Ko je med procesorjem in baterijo
ovira, na primer pregrada, vrata, ognjevarno steklo, pohištvo iz kovinskih materialov ali električna naprava
– Ko sta procesor ali baterija nameščena
v omaro z vrati ali na kovinsko stojalo
– Ko sta procesor in baterija nameščena
na isto stojalo
14
• V naslednjih primerih se lahko stanje
Procesor (sprednji del)
Baterija
Kabel HDMI*
HDMI IN/ MHL
brezžične komunikacije začasno poslabša zaradi sprememb v okolju, ki povzročajo motnje v videu in zvoku ali vplivajo na delovanje sistema.
– Če ploščo z logotipom SONY
na procesorju ali bateriji blokira človeško telo ali nek drug predmet
– Če se oseba, žival ali predmet
(npr. zavese, vrata ali pregrada) vprostoru premika
• Če se pojavljajo motnje v videu in zvoku, preverite lokacijo in usmeritev procesorja in baterije.
• Brezžična komunikacija je omogočena le med procesorjem in baterijo, ki ju kupite skupaj.
• V enem prostoru lahko uporabljate le dva kompleta enot, vključno s tem sistemom.

Uporaba pri žični komunikaciji

Povežite procesor in baterijo skablomHDMI.
*
Uporabite kabel High-Speed HDMI, ki je naprodaj posebej.
15
Uporaba s prenosno
Povezovanje kabla*
HDMI IN/ MHL
Pametni telefon itd.
Baterija
Baterija
Naglavna enota
napravo
Sistem lahko uporabljate tudi, če
skablom HDMI neposredno povežete baterijo in opremo za predvajanje. Pri taki povezavi lahko sistem uporabljate, kjer nimate napajanja. Napravo MHL lahko povežete s kablom MHL (naprodaj posebej).
Uporaba prenosne torbice
Sistem lahko shranite v priloženo prenosno torbico. Baterijo shranite v žep, naglavno enoto pa pritrdite z zaponko in pritrdilom zanke.
16
*
Za povezovanje naprave MHL uporabite kabel MHL (naprodaj posebej), za povezovanje druge opreme za predvajanje pa uporabite njej priložen kabel HDMI.
Opombe
• Pri uporabi sistema na letalu ali katerem
drugem mestu, kjer je prenos radijskih valov prepovedan, nastavite »Wireless Connection« v »General Setup« na »Off« (stran 34).
• Pri takšnem načinu povezave, kjer
izključite procesor, nekateri elementi nastavitev v meniju Sound (stran 30) in meniju General Setup (stran 32) niso na voljo in njihovih funkcij ne morete uporabljati.
Loading...
+ 36 hidden pages