Sony GTK-XB7 Users guide [lt]

Namų garso sistema
Naudojimo instrukcija
Darbo pradžia
USB įrenginys
BLUETOOTH
Garso reguliavimas
Kiti veiksmai
GTK-XB7
ĮSPĖJIMAS
Norėdami sumažinti gaisro arba elektros smūgio pavojų, saugokite šį įrenginį nuo lietaus arba drėgmės.
Kad nesukeltumėte gaisro, neuždenkite prietaiso ventiliacijos angos laikraščiais, staltiesėmis, užuolaidomis ir pan. Saugokite įrenginį nuo atviros liepsnos šaltinių (pvz., uždegtų žvakių).
Kad nesukeltumėte gaisro ir nepatirtumėte elektros smūgio, saugokite prietaisą nuo skysčio lašų ar purslų, ant jo nedėkite skysčių pripiltų daiktų, pvz., vazų.
Pagrindinis kištukas naudojamas įrenginiui atjungti nuo elektros tinklo, todėl įrenginį reikia prijungti prie lengvai pasiekiamo kintamosios srovės lizdo. Sutrikus įrenginio veikimui nedelsdami ištraukite maitinimo kištuką iš kintamosios srovės elektros lizdo.
Prietaiso negalima statyti mažoje erdvėje, pvz., knygų lentynos arba uždaroje spintelėje.
Saugokite maitinimo elementus arba prietaisus su maitinimo elementais nuo labai aukštos temperatūros, pvz., tiesioginių saulės spindulių ir ugnies.
Išjungtas įrenginys nėra atjungtas nuo elektros tinklo, jei jis prijungtas prie kintamosios srovės lizdo.
Skirtas naudoti tik viduje.
Pranešimas, skirtas klientams JAV
Savininko įrašai
Modelio ir serijos numeriai yra įrenginio užpakalinėje dalyje. Įrašykite šiuos numerius žemiau pateiktoje vietoje. Jie reikalingi kiekvieną kartą dėl šio gaminio kreipiantis į „Sony“ pardavėją.
Modelio nr. Serijos nr.
Svarbios saugos instrukcijos
1) Perskaitykite šias instrukcijas.
2) Išsaugokite šias instrukcijas.
3) Paisykite visų įspėjimų.
4) Laikykitės visų instrukcijų.
5) Nenaudokite šio įrenginio prie vandens.
6) Valykite tik sausa šluoste.
7) Neuždenkite vėdinimo angų. Montuokite vadovaudamiesi gamintojo instrukcijomis.
8) Nelaikykite prie šilumos šaltinių, pvz., radiatorių, šildytuvų, viryklių ar kitų šilumą generuojančių prietaisų (įskaitant stiprintuvus).
9) Paisykite poliarizuoto arba įžeminto tipo kištuko saugos reikalavimų. Poliarizuotas kištukas turi du kontaktus, kurių vienas yra platesnis už kitą. Įžeminto tipo kištukas turi du kontaktus, o trečiasis skirtas įžeminti. Platusis arba įžeminimo kontaktas sumontuotas dėl jūsų saugumo. Jei pateiktas kištukas netelpa į lizdą, pasitarkite su elektriku dėl pasenusio lizdo keitimo.
10) Apsaugokite maitinimo laidą (ypač prie kištukų, kištukinių lizdų ir išėjimo iš įrenginio vietoje), kad jis nebūtų mindomas arba prispaustas.
11) Naudokite tik gamintojo nurodytus priedus.
12) Dėkite tik ant gamintojo nurodyto arba su įrenginiu parduodamo staliuko su ratukais, stovo, trikojo, laikiklio arba stalo. Jei naudojate staliuką su ratukais būkite atsargūs, kad stumiant staliuką su ant jo uždėtu įrenginiu jis neapvirstų ir jūsų nesužalotų.
13) Jei lauke žaibuoja arba įrenginio ilgą laiką nenaudojate, jį atjunkite.
14) Dėl bet kokių remonto darbų kreipkitės į kvalifikuotus techninės priežiūros specialistus. Remontas reikalingas įrenginiui sugedus, pvz., jei pažeistas maitinimo tiekimo laidas arba kištukas, į įrenginį pateko skysčio arba kas nors įkrito, įrenginys sulijo arba sudrėko, įrenginys neveikia, kaip turėtų, arba nukrito.
LT
2
Šis simbolis skirtas vartotojui perspėti apie neizoliuotą pavojingą įtampą gaminio viduje, kuri gali būti pakankamai didelė, kad žmonėms kiltų elektros smūgio pavojus.
Šis simbolis skirtas vartotojui įspėti, kad kartu su įrenginiu pateikiamuose dokumentuose yra svarbių naudojimo ir techninės priežiūros instrukcijų.
Šis FCC pareiškimas taikomas tik šio modelio versijoms, skirtoms parduoti JAV. Kitos versijos gali neatitikti FCC techninių nuostatų.
PASTABA:
Vadovaujantis FCC taisyklių 15 dalies nuostatomis ši įranga buvo patikrinta ir pripažinta kaip atitinkanti B klasės skaitmeniniams įrenginiams taikomus aoribojimus. Šie apribojimai buvo sukurti, kad tinkamai apsaugotų nuo žalingųjų trikdžių montuojant gyvenamojoje vietoje. Ši įranga generuoja, naudoja ir gali spinduliuoti radijo dažnio energiją; sumontuota ir naudojama ne pagal instrukcijas, įranga gali sutrikdyti radijo ryšį. Vis dėlto negalima garantuoti, kad konkrečiu jos sumontavimo atveju trikdžių nebus. Jei ši įranga skleidžia trikdžius, darančius įtaką radijo arba televizijos ryšiui (tai galima nustatyti išjungiant ir vėl įjungiant įrangą), rekomenduojame pabandyti pašalinti trikdžius vienu ar keliais iš toliau pateiktų būdų.
Nukreipkite imtuvo anteną kitur arba
perkelkite ją į kitą vietą.
Padidinkite atstumą tarp įrangos ir
imtuvo.
Prijunkite įrangą prie kitos nei ta, prie
kurios prijungtas imtuvas, grandinės elektros lizdo.
Pasitarkite su pardavėju arba patyrusiu
radijo ir (arba) TV specialistu.
DĖMESIO
Perspėjame, kad jums atlikus bet kokius pakeitimus arba modifikacijas, aiškiai nepatvirtintas šiame vadove, jūsų teisė naudoti šią įrangą gali būti panaikinta.
Šios įrangos negalima dėti šalia jokios kitos antenos ar siųstuvo arba naudoti kartu su jais.
Ši įranga atitinka FCC skleidžiamos spinduliuotės ekspozicijos apribojimus, taikomus nekontroliuojamai aplinkai, ir atitinka FCC radijo dažnių (RD) ekspozicijos rekomendacijas. Ši įranga skleidžia labai mažai radijo bangų energijos, kurios lygis laikomas atitinkančiu reikalavimus net ir neatliekant didžiausios leidžiamos ekspozicijos vertinimo (MPE). Tačiau rekomenduojama spinduliuotės šaltinį laikyti ir naudoti ne arčiau nei 20 cm atstumu nuo žmogaus kūno (išskyrus galūnes: rankas, riešus, pėdas ir kulkšnis).
LT
3
Klientams Europoje
Panaudotų maitinimo elementų ir nebereikalingos elektros bei elektroninės įrangos išmetimas (taikoma Europos Sąjungoje ir kitose Europos šalyse, kuriose yra atskiros surinkimo sistemos)
Šis ant gaminio, maitinimo elemento arba jo pakuotės esantis simbolis reiškia, kad gaminio ir maitinimo elemento negalima išmesti
kaip buitinių atliekų. Ant kai kurių maitinimo elementų kartu su šiuo simboliu gali būti nurodytas ir cheminio elemento simbolis. Gyvsidabrio (Hg) arba švino (Pb) cheminių elementų simboliai nurodomi, kai maitinimo elemente yra daugiau nei 0,0005 % gyvsidabrio arba daugiau nei 0,004 % švino. Tinkamai išmesdami gaminius ir maitinimo elementus saugote aplinką ir žmonių sveikatą. Perdirbant medžiagas tausojami gamtiniai ištekliai. Jei dėl saugumo, veikimo ar duomenų vientisumo priežasčių gaminiams reikalingas nuolatinis ryšys su integruotu maitinimo elementu, maitinimo elementą gali pakeisti tik kvalifikuotas techninės priežiūros specialistas. Kad maitinimo elementas ir elektros bei elektrotechnikos įranga būtų tinkamai utilizuoti, panaudotus gaminius pristatykite į elektros ir elektroninės įrangos surinkimo punktą, kad vėliau jie būtų perdirbti. Informacijos dėl kitų maitinimo elementų rasite skyriuje, kuriame aprašoma, kaip saugiai iš gaminio išimti maitinimo elementą. Maitinimo elementus atiduokite į panaudotų baterijų surinkimo punktą, kad vėliau jie būtų perdirbti. Jei reikia išsamesnės informacijos apie šio gaminio ar maitinimo elemento perdirbimą, kreipkitės į vietos valdžios instituciją, buitinių atliekų šalinimo tarnybą arba į parduotuvės, kurioje įsigijote šį gaminį arba maitinimo elementą, darbuotoją.
Klientų dėmesiui: toliau pateikta informacija taikoma tik įrangai, parduodamai šalyse, kuriose galioja ES direktyvos.
Šį gaminį pagamino „Sony Corporation“ (1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108­0075 Japan) arba jis pagamintas šios įmonės vardu. Užklausas dėl gaminio suderinamumo su Europos Sąjungos teisės aktų nuostatomis siųskite įgaliotajam atstovui adresu Sony Belgium, bijkantoor van Sony Europe Limited, Da Vincilaan 7-D1, 1935 Zaventem, Belgium. Jei turite klausimų dėl remonto arba garantijos, kreipkitės atskiruose remonto arba garantijos dokumentuose nurodytais adresais.
Šiuo dokumentu „Sony Corp.“ pareiškia, kad ši įranga atitinka esminius Direktyvos 1999/5/EB reikalavimus ir kitas taikytinas nuostatas. Daugiau informacijos rasite naudodami toliau pateiktą URL: http://www.compliance.sony.de/
CE ženklai galioja tik tose šalyse, kuriose jie teisėtai taikomi, daugiausia EEE (Europos ekonominės erdvės) šalyse.
Ši įranga yra patikrinta ir atitinka Elektromagnetinio suderinamumo (EMS) direktyvos apibrėžtas normas, kai naudojamas trumpesnis nei 3 m jungiamasis kabelis.
Klientams Australijoje ir Indijoje
Senos elektros ir elektroninės įrangos išmetimas (taikoma Europos Sąjungoje ir kitose Europos šalyse, kuriose yra atskiros surinkimo sistemos)
LT
4
Šią sistemą galima naudoti norint:
• atkurti USB įrenginiuose esančią muziką;
• atkurti BLUETOOTH įrenginiuose esančią muziką;
• per susibūrimus naudoti funkciją „Party Chain“ arba garsiakalbio pridėjimo funkciją.

Apie šį vadovą

• Šiame vadove daugiausia aiškinama, kaip naudoti nuotolinio valdymo pultą, bet tuos pačius veiksmus galima atlikti ir naudojant taip pat arba panašiai pavadintus įrenginio mygtukus.
• Kai kurios iliustracijos yra abstraktūs piešiniai ir jose vaizduojami gaminiai gali skirtis nuo tikrųjų gaminių.
LT
5
Saturs
Apie šį vadovą ...........................5
Dalys ir valdikliai ........................ 8
Darbo pradžia
Maitinimo elementų įdėjimas ... 11
Sistemos įjungimas .................. 11
Sistemos nešimas ..................... 11
Horizontali sistemos padėtis ....12
Maitinimo valdymas .................12
USB įrenginys
Prieš naudojant USB įrenginį ....13
Failo leidimas ........................... 14
BLUETOOTH
Apie belaidę technologiją
BLUETOOTH ..............................15
Šios sistemos susiejimas
su BLUETOOTH įrenginiu ..........15
Muzikos klausymasis naudojant BLUETOOTH
įrenginį ..................................... 16
BLUETOOTH ryšio užmezgimas vienu
palietimu naudojant NFC .........17
Atkūrimas naudojant aukštos kokybės garso
kodeką (AAC/LDAC™) ............. 18
BLUETOOTH budėjimo
režimo nustatymas .................. 19
BLUETOOTH signalo
įjungimas ir išjungimas ........... 19
„SongPal“ naudojimas
per BLUETOOTH ....................... 20
Garso reguliavimas
Garso reguliavimas ...................21
LT
6
Kiti veiksmai
Kaip naudotis funkcija
„Party Chain“ ............................ 22
Muzikos klausymasis belaidžiu būdu naudojant dvi sistemas (garsiakalbio
pridėjimo funkcija) ................... 25
Muzikos klausymasis įjungus
garsiakalbio apšvietimą .......... 27
Papildomos įrangos
naudojimas .............................. 27
Automatinio budėjimo režimo
funkcijos nustatymas .............. 27
Papildoma informacija
Informacija apie
suderinamus įrenginius ........... 28
Trikčių šalinimas ......................28
Atsargumo priemonės .............31
Specifikacijos ........................... 33
Informacija apie licencijas
ir prekių ženklus.......................35
LT
7

Dalys ir valdikliai

Įrenginys
Vaizdas iš viršaus
Garsiakalbio apšvietimas* (27psl.)
Užpakalinės dalies vaizdas
* Nežiūrėkite tiesiai į šviesą skleidžiančias dalis, kai įjungtas garsiakalbio apšvietimas.
LT
8
Mygtukas  (maitinimas)
Paspauskite norėdami įjungti arba išjungti sistemą.
Indikatorius (maitinimas)
— Dega žaliai, kai sistema įjungta. — Dega geltonai, kai sistema
išjungta ir kai įjungtas BLUETOOTH budėjimo režimas.
Mygtukas FUNCTION
— Kelis kartus paspauskite, kad
pasirinktumėte BLUETOOTH, USB arba „Audio In“ funkciją.
— Jei esate pasirinkę BLUETOOTH
funkciją, laikykite nuspaudę, kad aktyvintumėte BLUETOOTH susiejimą.
— Paspauskite norėdami
sustabdyti įtaisytąjį garso demonstravimą.
Mygtukas EXTRA BASS
— Paspauskite norėdami sukurti
dinamiškesnį garsą (21psl.).
— Jei šį mygtuką laikysite
nuspaudę ilgiau nei 2 sekundes, bus atkurtas įtaisytasis garso demonstravimas.
Indikatorius EXTRA BASS (21psl.)
Indikatorius
(15psl.)
(BLUETOOTH)
PAIRING
Mygtukas
(25psl.)
Indikatoriai SPEAKER ADD L/R (25psl.)
Mygtukas PARTY CHAIN
(24psl.)
Indikatorius PARTY CHAIN (24psl.)
Garso išvesties ir įvesties lizdai
Prijunkite atitinkamus įrenginius naudodami garso įvesties laidą (nepridėtas), kaip nurodyta toliau.
• Lizdai AUDIO/PARTY CHAIN OUT L/R
• Lizdai AUDIO/PARTY CHAIN IN L/R
SPEAKER ADD
— Prijunkite prie papildomos
įrangos garso įvesties lizdų.
— Norėdami naudotis funkcija
„Party Chain“, prijunkite prie kitos garso sistemos (22psl.).
— Prijunkite prie TV ar garso/
vaizdo įrangos garso išvesties lizdų. Garsas bus atkuriamas per šią sistemą.
— Norėdami naudotis funkcija
„Party Chain“, prijunkite prie kitos garso sistemos (22psl.).
Indikatorius USB (14psl.)
Indikatorius AUDIO IN (27psl.)
(N žyma) (17psl.)
Garsumo mygtukai –/+*
Paspauskite norėdami sureguliuoti garsumą.
Nuotolinio valdymo pulto jutiklis
(USB) prievadas
Naudokite norėdami prijungti USB įrenginį.
Lizdas AC IN (11psl.)
* Ant įrenginio garsumo mygtuko + yra
liečiamasis taškas. Valdant sistemą liečiamieji taškai padeda orientuotis.
LT
9
Nuotolinio valdymo pultas
Mygtukai –/+ (pasirinkti
aplanką)
Paspauskite norėdami pasirinkti USB įrenginyje esantį aplanką.
Mygtukas (leisti)*
Paspauskite, kad pradėtumėte atkūrimą.
Mygtukas (pristabdyti)
Paspauskite norėdami pristabdyti atkūrimą. Norėdami tęsti atkūrimą, paspauskite .
Mygtukai/ (atgal/pirmyn) (14psl.)
Paspauskite norėdami pasirinkti failą.
Mygtukai/ (greitai sukti atgal/pirmyn) (14psl.)
Laikykite nuspaudę norėdami rasti konkrečią vietą faile.
Mygtukas LIGHT – (27psl.)
Mygtukas LIGHT – RAVE (27psl.)
Mygtukas LIGHT – CHILL (27psl.)
Mygtukas  (maitinimas)
Naudokite norėdami įjungti sistemą arba nustatyti budėjimo režimą.
Mygtukas
(15psl.)
Paspauskite norėdami pasirinkti BLUETOOTH funkciją.
Mygtukas USB (14psl.)
Paspauskite norėdami pasirinkti USB funkciją.
Mygtukas AUDIO IN (27psl.)
Paspauskite norėdami pasirinkti funkciją „Audio In“.
Mygtukas (garsumas) +/–*
Paspauskite norėdami sureguliuoti garsumą.
LT
10
(BLUETOOTH)
Mygtukas EXTRA BASS (21psl.)
* Ant nuotolinio valdymo mygtukų + ir
yra liečiamasis taškas. Valdant sistemą
liečiamieji taškai padeda orientuotis.

Darbo pradžia

Maitinimo elementų įdėjimas

Įdėkite du pridėtus R03 (AAA dydžio) maitinimo elementus, atsižvelgdami įjų poliškumą, kaip parodyta toliau.
Sistema pradeda veikti demonstravimo režimu ir demonstracija paleidžiama automatiškai.
2
Paspauskite, kad įjungtumėte sistemą.
Indikatorius šviečia žaliai.
Pastabos
• Nenaudokite seno maitinimo elemento kartu su nauju ir nenaudokite skirtingų tipų maitinimo elementų.
• Jei ilgą laiką nenaudosite nuotolinio valdymo pulto, išimkite maitinimo elementus, nes išbėgęs maitinimo elementų skystis ir korozija gali sugadinti pultą.

Sistemos įjungimas

1
Prijunkite kintamosios srovės maitinimo laidą (pridedamas) prie įrenginio užpakalinėje dalyje esančio lizdo AC IN ir tada prijunkite laidą prie sieninio elektros lizdo.
Demonstravimo režimo išjungimas
Kol atkuriama demonstracija, paspauskite LIGHT –
Demonstracija baigiasi ir sistema pradeda veikti budėjimo režimu. Jei budėjimo režimu paspausite LIGHT – arba jei atjungsite ir vėl prijungsite kintamosios srovės maitinimo laidą, sistema pradės veikti demonstravimo režimu.
.

Sistemos nešimas

Prieš nešdami sistemą įsitikinkite, kad atjungti visi USB įrenginiai, ir atjunkite visus laidus.
Darbo pradžia
Kintamosios srovės maitinimo laidas (pridedamas)
Į sieninį elektros lizdą
Pastaba
Tinkamai laikykite įrenginį rankomis, kad nesusižalotumėte ir (arba) nesugadintumėte turto.
11
LT

Horizontali sistemos padėtis

Sistemą taip pat galima padėti horizontaliai, kaip parodyta toliau. (Uždėkite gumines atramas apačioje.)
Patarimas
Pakeitus sistemos padėtį, aukštųjų dažnių garsiakalbiai, kurie išveda kairiojo ir dešiniojo kanalų garsą, automatiškai perjungiami į du viršutinius įrenginius.

Maitinimo valdymas

Pagal numatytuosius nustatymus sistema išjungiama automatiškai po maždaug 15 minučių, kai neatliekama jokių veiksmų arba nėra garso signalo išvesties. Išsamios informacijos žr. „Automatinio budėjimo režimo funkcijos nustatymas“ (27psl.).
12
LT

USB įrenginys

Prieš naudojant USB įrenginį

Informacijos apie suderinamus USB įrenginius žr. „Informacija apie suderinamus įrenginius“ (28psl.).
Norėdami naudoti „Apple“ įrenginius su šia sistema, prijunkite juos naudodami BLUETOOTH ryšį (15psl.). Naudoti „Apple“ įrenginių naudojant USB jungtį negalima.
Pastabos
• Kai reikia prijungti USB kabelį, naudokite kartu su USB įrenginiu pateiktą USB kabelį. Išsamios informacijos apie valdymo būdą žr. prie USB įrenginio pridėtoje naudojimo instrukcijoje.
• Nejunkite sistemos ir USB įrenginio USB šakotuvu.
• Prijungus USB įrenginį sistema nuskaito visus USB įrenginyje esančius failus. Jei USB įrenginyje yra daug aplankų arba failų, USB įrenginio nuskaitymas gali trukti ilgai.
• Naudojant kai kuriuos prijungtus USB įrenginius gali šiek tiek užtrukti, kol sistema pradės vykdyti operaciją.
• Suderinamumas užtikrinamas ne su visa kodavimo/įrašymo programine įranga. Jei USB įrenginyje esantys garso failai buvo užkoduoti naudojant nesuderinamą programinę įrangą, leidžiant šiuos failus gali būti triukšmo, garsas gali trūkinėti arba gali visai nepavykti jų atkurti.
• Ši sistema gali nepalaikyti kai kurių prijungto USB įrenginio funkcijų.
Kaip naudoti sistemą kaip maitinimo elementų kroviklį
Sistemą galima naudoti kaip įkraunamų USB įrenginių maitinimo elementų kroviklį.
Prijunkite USB įrenginį prie prievado.
Krauti pradedama, kai USB įrenginys prijungiamas prie
(USB) prievado. Išsamios informacijos ieškokite USB įrenginio naudojimo instrukcijose.
(USB)
USB įrenginys
13
LT

Failo leidimas

Palaikomi šie garso failo formatai:
—MP3: failo plėtinys „.mp3“ —WMA: failo plėtinys „.wma“
1
Paspauskite USB.
Užsidega įrenginio USB indikatorius.
2
Prijunkite USB įrenginį prie (USB) prievado.
3
Paspauskite , kad pradėtumėte atkūrimą.
4
Paspauskite +/– norėdami sureguliuoti garsumą.
Kiti veiksmai
Norėdami Atlikite šiuos
Pristabdyti atkūrimą
Pasirinkti aplanką
Pasirinkti failą Paspauskite /. Rasti
konkrečią vietą faile
veiksmus
Paspauskite . Norėdami tęsti leidimą, paspauskite .
Kelis kartus paspauskite
Atkuriant laikykite nuspaudę / ir norimoje vietoje atleiskite mygtuką.
–/+.
Patarimas
Galite klausytis norimos muzikos, esančios USB įrenginio muzikos sąraše, naudodami „SongPal“ (20psl.).
Pastabos
• Sistema negali paleisti garso failų iš USB įrenginio šiais atvejais:
— kai garso failų skaičius USB įrenginyje
viršija 999;
— kai aplankų skaičius USB įrenginyje
viršija 256 (įskaitant aplanką ROOT ir tuščius aplankus).
Šie skaičiai gali skirtis atsižvelgiant į failų ir aplankų struktūrą. Į USB įrenginį, kuriame yra garso failų, neįrašykite kitų tipų failų arba nereikalingų aplankų.
• Sistema galima atkurti tik iki 8 aplankų lygio failus.
• Aplankai, kuriuose nėra garso failų, praleidžiami.
• Atminkite, kad net jei failo vardas baigiasi tinkamu failo plėtiniu, bet iš tikrųjų failas yra kitoks, sistema gali sugeneruoti triukšmą arba sugesti.
LT
14

BLUETOOTH

Apie belaidę technologiją BLUETOOTH

Belaidė technologija BLUETOOTH yra mažo nuotolio belaidė technologija, užtikrinanti belaidį duomenų ryšį tarp skaitmeninių įrenginių. Belaidė technologija BLUETOOTH veikia apie 10 metrų (33 pėdų) atstumu.
Palaikoma BLUETOOTH versija, profiliai ir kodekai
Išsamios informacijos žr. „BLUETOOTH“ (33psl.).
Apie (BLUETOOTH) indikatorių
Įrenginio (BLUETOOTH) indikatorius dega arba mirksi mėlynai, nurodydamas BLUETOOTH būseną.
Sistemos būsena
BLUETOOTH budėjimo režimas
BLUETOOTH susiejimas
Užmegztas BLUETOOTH ryšys
Indikatoriaus būsena
Lėtai mirksi
Greitai mirksi
Užsidega

Šios sistemos susiejimas su BLUETOOTH įrenginiu

Susiejimas – tai veiksmas, kai BLUETOOTH įrenginiai prieš užmegzdami ryšį iš anksto vienas kitą užregistruoja. Kartą susiejus daugiau to daryti nereikia. Jei jūsų įrenginys yra su NFC technologija suderinamas išmanusis telefonas, patiems susiejimo procedūros atlikti nebūtina. (Žr. „BLUETOOTH ryšio užmezgimas vienu palietimu naudojant NFC“ (17psl.).)
1
Padėkite BLUETOOTH įrenginį 1 metro (3 pėdų) atstumu nuo sistemos.
2
Paspauskite (BLUETOOTH).
Patarimai
• Kai sistemoje nėra susiejimo informacijos (pvz., įsigiję sistemą naudojate BLUETOOTH funkciją pirmą
(BLUETOOTH) indikatorius
kartą), greitai mirksi ir sistema automatiškai pradeda veikti susiejimo režimu. Tokiu atveju pereikite prie 4 veiksmo.
• Jei BLUETOOTH ryšys užmegztas, nutraukite BLUETOOTH ryšį (17psl.).
3
Laikykite nuspaudę įrenginio mygtuką FUNCTION – PAIRING ilgiau nei 3 sekundes.
(BLUETOOTH) indikatorius greitai
mirksi.
BLUETOOTH
4
Atlikite susiejimo procedūrą BLUETOOTH įrenginyje.
Išsamios informacijos ieškokite BLUETOOTH įrenginio naudojimo instrukcijose.
15
LT
5
„BLUETOOTH“ įrenginio ekrane pasirinkite GTK-XB7.
Pastaba
Jei BLUETOOTH įrenginyje reikia įvesti prieigos kodą, įveskite 0000. Prieigos kodas dar gali būti vadinamas prieigos raktu, PIN kodu, PIN numeriu arba slaptažodžiu.
6
Užmegzkite BLUETOOTH ryšį BLUETOOTH įrenginyje.
Baigus susiejimą ir užmezgus BLUETOOTH ryšį užsidega
(BLUETOOTH) indikatorius. Atsižvelgiant į BLUETOOTH įrenginį, baigus susieti ryšys gali būti užmezgamas automatiškai.
Pastabos
• Galima susieti iki 8 BLUETOOTH įrenginių. Jei susiejamas 9-as BLUETOOTH įrenginys, seniausiai susietas įrenginys bus panaikintas.
• Norėdami susieti su kitu BLUETOOTH įrenginiu, pakartokite 1–6 veiksmus.
Kaip atšaukti susiejimą
Paspauskite (BLUETOOTH).

Muzikos klausymasis naudojant BLUETOOTH įrenginį

Galite valdyti BLUETOOTH įrenginį jį prijungę prie sistemos BLUETOOTH įrenginio naudodami AVRCP. Prieš leisdami muziką patikrinkite, ar:
—įjungta BLUETOOTH įrenginio
BLUETOOTH funkcija;
—atliktas susiejimas (15psl.).
Sujungę sistemą ir BLUETOOTH įrenginį, galite valdyti atkūrimą paspausdami , ir /.
1
Paspauskite (BLUETOOTH).
Užsidega įrenginio (BLUETOOTH) indikatorius.
2
Užmegzkite ryšį su BLUETOOTH įrenginiu.
Paskutinį kartą prijungtas BLUETOOTH įrenginys bus prijungtas automatiškai. Jei įrenginys neprijungiamas, užmegzkite BLUETOOTH ryšį iš BLUETOOTH įrenginio.
Kaip ištrinti visą susiejimo registracijos informaciją
Norint ištrinti visą susiejimo registracijos informaciją, reikia atkurti numatytuosius gamyklinius sistemos nustatymus. Žr. „Sistemos nustatymas iš naujo” (31psl.)“.
LT
16
3
Paspauskite , kad pradėtumėte atkūrimą.
Atsižvelgiant į BLUETOOTH įrenginį, gali reikėti atlikti šiuos veiksmus:
— dukart paspausti ; — pradėti garso šaltinio atkūrimą
BLUETOOTH įrenginyje.
4
Sureguliuokite garsumą.
Pirmiausia sureguliuokite BLUETOOTH įrenginio garsumą. Jei garsumo lygis vis dar per žemas, sureguliuokite sistemos garsumo lygį naudodami +/–.
Pastaba
Jei mėginsite prie sistemos prijungti kitą BLUETOOTH įrenginį, šiuo metu prijungtas BLUETOOTH įrenginys bus atjungtas.
Kaip nutraukti BLUETOOTH ryšį
Laikykite nuspaudę įrenginio mygtuką FUNCTION – PAIRING ilgiau nei 3 sekundes.
Atsižvelgiant į BLUETOOTH įrenginį, sustabdžius atkūrimą BLUETOOTH ryšys gali būti nutrauktas automatiškai.

BLUETOOTH ryšio užmezgimas vienu palietimu naudojant NFC

NFC (artimojo lauko ryšys) yra technologija, leidžianti užmegzti belaidį artimojo nuotolio ryšį tarp įvairių įrenginių, pvz., išmaniųjų telefonų ir IC lustų. Kai paliečiate sistemą išmaniuoju telefonu, palaikančiu NFC technologiją, sistema automatiškai:
—įjungia BLUETOOTH funkciją; —baigia susiejimą ir užmezga
BLUETOOTH ryšį.
Suderinami išmanieji telefonai
Išmanieji telefonai su įtaisytąja NFC funkcija (OS: 2.3.3 ar naujesnės versijos „Android™“, išskyrus 3.x versijos „Android“)
Pastabos
• Sistema vienu metu gali atpažinti ir prisijungti tik prie vieno išmaniojo telefono, palaikančio NFC technologiją. Jei mėginsite prie sistemos prijungti kitą su NFC suderinamą išmanųjį telefoną, šiuo metu prijungtas su NFC suderinamas išmanusis telefonas bus atjungtas.
• Atsižvelgiant į jūsų su NFC suderinamą išmanųjį telefoną, jame gali reikėti iš anksto atlikti toliau nurodytus veiksmus.
— Įjunkite NFC funkciją. Išsamios
informacijos žr. su NFC suderinamo išmaniojo telefono naudojimo instrukcijoje.
— Jei jūsų su NFC suderinamame
išmaniajame telefone įdiegta senesnė nei „Android“ 4.1.x operacinės sistemos versija, atsisiųskite ir paleiskite programą „NFC Easy Connect“. „NFC Easy Connect“ yra nemokama taikomoji programa, skirta „Android“ išmaniesiems telefonams, ir ją galima
gauti iš „Google Play™“. (Taikomoji programa gali būti nepasiekiama kai kuriose šalyse/regionuose.)
1
Laikykite priglaudę mobilųjį įrenginį, pvz., išmanųjį telefoną arba planšetinį kompiuterį, prie įrenginio N žymos, kol mobilusis įrenginys pradės vibruoti.
Užmegzkite ryšį vadovaudamiesi išmaniajame telefone pateiktomis instrukcijomis. Užmezgus BLUETOOTH ryšį (BLUETOOTH) indikatorius nustoja mirksėti ir toliau nepertraukiamai šviečia.
2
Išmaniajame telefone pradėkite garso šaltinio atkūrimą.
Išsamios informacijos ieškokite BLUETOOTH įrenginio naudojimo instrukcijose.
Patarimas
Jei susiejimas ir BLUETOOTH ryšys nutrūksta, atlikite toliau nurodytus veiksmus.
— Jei naudojate įsigytą išmaniojo telefono
dėklą, jį nuimkite.
— Vėl priglauskite išmanųjį telefoną prie
įrenginio N žymos.
— Iš naujo paleiskite taikomąją programą
„NFC Easy Connect“.
Kaip nutraukti BLUETOOTH ryšį
Vėl priglauskite išmanųjį telefoną prie įrenginio N žymos.
17
BLUETOOTH
LT

Atkūrimas naudojant aukštos kokybės garso kodeką (AAC/LDAC™)

Naudodami šią sistemą iš BLUETOOTH įrenginio galite gauti duomenis AAC arba LDAC kodeko formatu. Taip užtikrinama aukštesnė atkuriamo garso kokybė.
Pasirinkite garso kodeko parinktį iš dviejų toliau pateiktų nustatymų naudodami „SongPal“ (20psl.). Numatytasis sistemos nustatymas yra AUTO.
Norint pritaikyti nustatymą, reikia nutraukti BLUETOOTH ryšį (17psl.) ir iš naujo užmegzti BLUETOOTH ryšį.
• AUTO: sistema nustato kodeką, naudotą šaltinio įrenginyje, ir automatiškai pasirenka optimalų kodeką: SBC, AAC* arba LDAC*.
• SBC: nustatymas SBC taikomas visada, nepaisant šaltinio įrenginyje naudoto kodeko.
* Galima naudoti tik tada, kai kodeką
palaiko jūsų BLUETOOTH įrenginys.
Pastaba
Galite mėgautis aukštesnės kokybės garsu, kai šaltinio įrenginys suderinamas su AAC/LDAC ir pasirinktas šios funkcijos nustatymas AUTO. Tačiau garsas gali būti pertrauktas, atsižvelgiant į BLUETOOTH ryšio sąlygas. Jei taip nutinka, pasirinkite funkcijos nustatymą SBC.
LDAC – tai „Sony“ sukurta garso kodavimo technologija, leidžianti perduoti didelės raiškos garso turinį net BLUETOOTH ryšiu. Kitaip nei kitos su BLUETOOTH suderinamos kodavimo technologijos, pvz., SBC, ji nekonvertuoja didelės raiškos garso1) į žemesnės kokybės formatą. Be to, palyginti su kitomis technologijomis, BLUETOOTH belaidžiu tinklu galima perduoti maždaug triskart daugiau duomenų2), o garso kokybė išlieka nepriekaištinga dėl efektyvaus kodavimo ir optimalaus suglaudinimo.
1)
Išskyrus DSD formato turinį.
2)
Palyginti su SBC („Subband Coding“),
kai pasirinktas dažnis bitais – 990kb/s (96/48kHz) arba 909kb/s (88,2/44,1kHz).
18
LT

BLUETOOTH budėjimo režimo nustatymas

BLUETOOTH signalo įjungimas ir išjungimas

Veikiant BLUETOOTH budėjimo režimu sistema automatiškai įjungiama, kai užmezgate BLUETOOTH ryšį su BLUETOOTH įrenginiu. Šis nustatymas yra išjungtas pagal numatytuosius nustatymus.
Šį nustatymą galima sukonfigūruoti tik naudojant „SongPal“. Informacijos apie „SongPal“ žr. „„SongPal“ naudojimas per BLUETOOTH“ (20psl.).
Patarimas
Išjunkite BLUETOOTH budėjimo režimą, kad sumažintumėte energijos sąnaudas budėjimo režimu (ekonomiškas režimas).
Galite prisijungti prie sistemos iš susieto BLUETOOTH įrenginio veikiant bet kokiai funkcijai, kai įjungtas sistemos BLUETOOTH signalas. Šis nustatymas yra įjungtas pagal numatytuosius nustatymus.
Tai galite padaryti įrenginio mygtukais.
Laikykite nuspaudę įrenginio mygtukus FUNCTION – PAIRING ir SPEAKER ADD įrenginio užpakalinėje dalyje ilgiau nei 5 sekundes.
Pastaba
Kai BLUETOOTH signalas išjungtas, negalite atlikti šių veiksmų:
— susieti ir (arba) užmegzti ryšio su
BLUETOOTH įrenginiu;
— naudoti „SongPal” per BLUETOOTH;
Norėdami įjungti BLUETOOTH signalą, pakartokite pirmiau aprašytus veiksmus.
BLUETOOTH
19
LT

„SongPal“ naudojimas per BLUETOOTH

Apie programą
Galite valdyti sistemą naudodami nemokamą programą „SongPal“, kurią galima įsigyti „Google Play“ ir „App Store“. Suraskite „SongPal“ arba nuskaitykite toliau pateiktą dvimatį kodą ir atsisiuntę programą sužinokite daugiau apie patogias funkcijas.
Atsisiuntę “SongPal” į išmanųjį telefoną/„iPhone“ galėsite naudotis toliau nurodytomis galimybėmis.
USB įrenginyje esančios muzikos leidimas
Galite klausytis norimos muzikos, esančios USB įrenginio muzikos sąraše.
Leidimo režimo nustatymas
Atkurdami iš USB įrenginio galite pasirinkti įprastą leidimo režimą, leidimo režimą su kartojimo funkcija arba leidimo atsitiktine tvarka režimą.
Garso reguliavimas (EQ)
Galite reguliuoti garsą pasirinkdami iš įvairių iš anksto nustatytų EQ (glodintuvo) nustatymų.
Vakarėlio atmosferos sukūrimas (DJ EFFECT)
Galite valdyti garso dinamiškumą pasirinkdami vieną iš 3 efektų (FLANGER/ISOLATOR/WAH).
Sistemos nustatymų konfigūravimas
Galite konfigūruoti įvairius sistemos nustatymus, pvz., automatinio budėjimo režimo ir pan.
BLUETOOTH funkcijos nustatymų konfigūravimas
Galite sukonfigūruoti įvairius BLUETOOTH funkcijos nustatymus, pvz., BLUETOOTH garso kodekus, BLUETOOTH budėjimo režimą ir pan.
20
Pastabos
• Jei taikomoji programa „SongPal“ neveikia tinkamai, nutraukite BLUETOOTH ryšį (17psl.), tada dar kartą užmegzkite BLUETOOTH ryšį, kad BLUETOOTH ryšys veiktų tinkamai.
• Funkcijas, kurias galima valdyti naudojant „SongPal“, priklauso nuo prijungto įrenginio.
• Taikomosios programos specifikacijos ir dizainas gali būti be įspėjimo pakeisti.
LT

Garso reguliavimas

Garso reguliavimas

Norėdami Atlikite šiuos
Sureguliuoti garsumą
Sukurti dinamiškesnį garsą
veiksmus
Paspauskite
Paspauskite EXTRA BASS. EXTRA BASS indikatorius šviečia raudonai, kol įjungta EXTRA BASS funkcija.
+/–.
Garso reguliavimas
21
LT

Kiti veiksmai

Kaip naudotis funkcija „Party Chain“

Galite į grandinę sujungti keletą garso sistemų ir taip sukurti įdomesnę vakarėlio aplinką bei garsesnį skleidžiamą garsą. Suaktyvinta sistema bus pagrindine sistema ir ji dalysis muzika. Kitos sistemos taps antrinėmis sistemomis ir leis tą pačią muziką, kurią leidžia pagrindinė sistema.
Kaip nustatyti „Party Chain“
„Party Chain“ nustatysite visas sistemas sujungdami garso laidais (nepridėti). Prieš jungdami laidus būtinai atjunkite kintamosios srovės maitinimo laidą.
Jei visose sistemose yra funkcija „Party Chain“
Pavyzdys: kai ši sistema prijungiant naudojama kaip pirmoji sistema
Junkite, kol prijungsite paskutinę
Paskutinė sistema
sistemą.
22
Pirmoji sistema
• Paskutinioji sistema turi būti sujungta su pirmąja sistema.
• Bet kuri sistema gali būti pagrindine sistema.
• Galite pakeisti grandinėje nustatytą pagrindinę sistemą į kitą sistemą. Išsamios informacijos žr. „Kaip pasirinkti naują pagrindinę sistemą“ (24psl.).
• Įsitikinkite, kad pasirinkta „Audio In“, funkcijos „Party Chain“ aktyvinti nepavyks.
LT
Antroji sistema
(BLUETOOTH) arba USB funkcija. Pasirinkus funkciją
Jei vienoje iš sistemų nėra funkcijos „Party Chain“
Pavyzdys: kai ši sistema prijungiant naudojama kaip pirmoji sistema
Junkite, kol prijungsite paskutinę sistemą.
Paskutinė sistema*
Pirmoji sistema
Antroji sistema
* Sistemą, kurioje nėra funkcijos „Party Chain“, prijunkite paskutinę. Būtinai paskutinėje
sistemoje pasirinkite funkciją „Audio In“.
• Paskutinioji sistema neturi būti sujungta su pirmąja sistema.
• Pirmąją sistemą turite pasirinkti kaip pagrindinę sistemą, kad aktyvinus funkciją „Party Chain“ visos sistemos leistų tą pačią muziką.
Kiti veiksmai
23
LT
Kaip naudotis funkcija „Party Chain“
1
Prijunkite kintamosios srovės maitinimo laidą ir įjunkite visas sistemas.
2
Sureguliuokite kiekvienos sistemos garsumą.
3
Sistemoje, kurią pasirinkote kaip pagrindinę sistemą, suaktyvinkite funkciją „Party Chain“.
Pavyzdys: kai sistema naudojama kaip pagrindinė sistema
Kelis kartus paspauskite
FUNCTION pasirinktumėte norimą funkciją.
Kai jungiatės naudodami (22psl.), nepasirinkite funkcijos „Audio In“. Pasirinkus šią funkciją, funkcijos „Party Chain“ aktyvinti nepavyks.
Pradėkite atkūrimą, tada
įrenginyje paspauskite PARTY CHAIN.
Užsidegs PARTY CHAIN indikatorius. Pagrindinė sistema paleidžia funkciją „Party Chain“, o kitos sistemos automatiškai tampa antrinėmis sistemomis. Visos sistemos leidžia tą pačią muziką kaip pagrindinė sistema.
Pastabos
• Atsižvelgiant į bendrą prijungtų sistemų skaičių, gali šiek tiek užtrukti, kol antrinės sistemos pradės leisti muziką.
• Pakeitus pagrindinės sistemos garsumo lygį ir garso efektą, tai neturės įtakos antrinių sistemų skleidžiamam garsui.
• Išsamios informacijos apie kitų sistemų veikimą rasite konkrečios sistemos naudojimo instrukcijose.
PAIRING, kad
Kaip pasirinkti naują pagrindinę sistemą
Sistemoje, kurią pasirinkote kaip naują pagrindinę sistemą, pakartokite „Kaip naudotis funkcija „Party Chain““ aprašytą 3 veiksmą. Dabartinė pagrindinė sistema automatiškai taps antrine sistema. Visos sistemos leis tą pačią muziką kaip nauja pagrindinė sistema.
Pastabos
• Kitą sistemą kaip naują pagrindinę sistemą galima pasirinkti tik tada, kai aktyvinta visų prijungtų sistemų funkcija „Party Chain“.
• Jei po kelių sekundžių pasirinkta sistema netampa nauja pagrindine sistema, pakartokite „Kaip naudotis funkcija „Party Chain““ aprašytą 3 veiksmą.
Kaip išjungti funkciją „Party Chain“
Pagrindinėje sistemoje paspauskite PARTY CHAIN.
Pastaba
Jei po kelių sekundžių funkcija „Party Chain“ neišjungiama, pagrindinėje sistemoje dar kartą paspauskite PARTY CHAIN.
24
LT

Muzikos klausymasis belaidžiu būdu naudojant dvi sistemas (garsiakalbio pridėjimo funkcija)

Norint naudoti šią funkciją reikia dviejų GTK-XB7 sistemų. Sujungę dvi GTK-XB7 sistemas naudodami BLUETOOTH ryšį galėsite mėgautis galingesniu muzikos garsu. Taip pat galite pasirinkti garso išvestį: dvigubą režimą (dvi sistemos atkuria tą patį garsą) arba erdvinio garso režimą. Toliau dvi sistemos vadinamos sistema (arba pagrindine sistema) ir sistema.
Garsiakalbio pridėjimo funkcijos aktyvinimas
1
Padėkite dvi GTK-XB7 sistemas 1 metro (3 pėdų) atstumu viena nuo kitos.
2
sistemoje paspauskite
(BLUETOOTH).
4
sistemoje paspauskite
(BLUETOOTH).
5
Laikykite nuspaudę SPEAKER ADD sistemoje, kol pradės mirksėti įrenginio SPEAKER ADD L/R indikatoriai.
Tada abiejose sistemose L/R indikatoriai nustos mirksėti ir pradės šviesti nepertraukiamai, o (BLUETOOTH) indikatorius sistemoje bus išjungtas.
Kiti veiksmai
3
Laikykite nuspaudę SPEAKER ADD sistemoje, kol pradės mirksėti įrenginio SPEAKER ADD L/R indikatoriai.
Sistema pradeda veikti garsiakalbio pridėjimo režimu.
Patarimas
Jei naudojant garsiakalbio pridėjimo funkciją ryšys užmezgamas labai greitai, L/R indikatoriai sistemoje gali iškart pradėti šviesti nepertraukiamai, t. y. prieš tai nemirksės.
25
LT
6
sistemoje kelis kartus paspauskite SPEAKER ADD, kad pasirinktumėte išvesties režimą.
Abiejose sistemose SPEAKER ADD L/R indikatoriai rodo dabartinį išvesties režimą. Kaskart paspaudus SPEAKER ADD išvesties režimas keičiamas toliau nurodyta tvarka.
: dvigubas režimas
(erdvinis garsas/erdvinis garsas)
: erdvinio garso režimas (kairysis (L) kanalas/dešinysis (R) kanalas)
: erdvinio garso režimas (dešinysis (R) kanalas/kairysis (L) kanalas)
Patarimas
Norėdami pakeisti išvesties režimą, naudokite sistemą (pagrindinę sistemą), kurioje aktyvinote garsiakalbio pridėjimo režimą.
Muzikos leidimas naudojant dvi sistemas
1
Aktyvinkite susiejimo režimą sistemoje, tada užmegzkite BLUETOOTH ryšį su BLUETOOTH įrenginiu.
Daugiau informacijos apie susiejimą žr. „Šios sistemos susiejimas su BLUETOOTH įrenginiu“ (15psl.) arba „BLUETOOTH ryšio užmezgimas vienu palietimu naudojant NFC“ (17psl.). Įsitikinkite, kad susiejote BLUETOOTH įrenginį su sistema (pagrindine sistema).
2
Pradėkite atkūrimą BLUETOOTH įrenginyje ir sureguliuokite garsumą.
Išsamios informacijos žr. „Muzikos klausymasis naudojant BLUETOOTH įrenginį“ (16psl.). Pakoregavus garsumą vienoje sistemoje jis pakoreguojamas ir kitoje sistemoje.
Pastabos
• Jei prie BLUETOOTH įrenginio, prijungto prie sistemos, prijungta kitų BLUETOOTH įrenginių, pvz., BLUETOOTH pelė arba BLUETOOTH klaviatūrą, sistema gali skleisti iškraipytą garsą arba triukšmą. Tokiu atveju nutraukite BLUETOOTH ryšį tarp BLUETOOTH įrenginio ir kitų BLUETOOTH įrenginių.
• Jei iš naujo nustatysite vienos iš dviejų sistemų nustatymus, kai naudojama garsiakalbio pridėjimo funkcija, būtinai išjunkite kitą sistemą. Jei neišjungsite kitos sistemos prieš iš naujo paleisdami garsiakalbio pridėjimo funkciją, gali kilti problemų bandant užmegzti BLUETOOTH ryšį ir dėl garso išvesties.
26
Kaip išjungti garsiakalbio pridėjimo funkciją
Palaikykite nuspaudę SPEAKER ADD, kol išsijungs SPEAKER ADD L/R indikatoriai.
Patarimas
Jei neišjungsite šios funkcijos, sistema bandys užmegzti paskutinį kartą naudotą ryšį, kai kitą kartą įjungsite sistemą.
LT

Muzikos klausymasis įjungus garsiakalbio apšvietimą

1
Paspauskite LIGHT – .
Garsiakalbio apšvietimas įjungtas.
2
Paspauskite LIGHT – RAVE arba LIGHT – CHILL.
Apšvietimo režimas keičiasi atsižvelgiant į paspaustą mygtuką.
• RAVE: apšvietimo režimas, skirtas šokių muzikai, su daug mirksinčių šviesų.
• CHILL: apšvietimo režimas, tinkantis atpalaiduojančiai muzikai.
Taip pat galite rinktis iš įvairių apšvietimo režimų, pvz., nurodytų toliau, naudodami „SongPal“ (20psl.).
• RANDOM FLASH OFF: apšvietimo režimas be mirksėjimo, tinkantis visiems muzikos tipams, išskyrus šokių muziką.
• HOT: šiltų spalvų apšvietimo režimas.
• COOL: šaltų spalvų apšvietimo režimas.
• STROBE: apšvietimo režimas su baltos spalvos blyksniais.
Kaip išjungti garsiakalbio apšvietimą
Dar kartą paspauskite LIGHT – .
Pastaba
Jei apšvietimas akina, įjunkite patalpos apšvietimą arba išjunkite sistemos apšvietimą.

Papildomos įrangos naudojimas

Užsidega įrenginio AUDIO IN indikatorius.
3
Pradėkite atkūrimą prijungtoje įrangoje.
4
Sureguliuokite garsumą.
Pirmiausia sureguliuokite prijungtos įrangos garsumą. Jei garsumo lygis vis dar per žemas, sureguliuokite sistemos garsumo lygį naudodami +/–.
Pastaba
Jei prijungtos įrangos garsumo lygis per žemas, sistema gali automatiškai pradėti veikti budėjimo režimu. Tokiu atveju padidinkite įrangos garsumo lygį. Informacijos, kaip išjungti automatinio budėjimo režimo funkciją, žr. „Automatinio budėjimo režimo funkcijos nustatymas“ (27psl.).

Automatinio budėjimo režimo funkcijos nustatymas

Pagal numatytuosius nustatymus sistema išjungiama automatiškai po maždaug 15 minučių, kai neatliekama jokių veiksmų arba nėra garso signalo išvesties.
Norėdami išjungti funkciją, palaikykite nuspaudę ilgiau nei 3 sekundes, kai sistema įjungta.
Norėdami įjungti funkciją, pakartokite pirmiau nurodytus veiksmus. Taip pat galite konfigūruoti šį nustatymą ir patikrinti, ar ši funkcija įjungta arba išjungta, naudodami „SongPal“. Daugiau informacijos apie „SongPal“ žr. „„SongPal“ naudojimas per BLUETOOTH“ (20psl.).
Kiti veiksmai
1
Prijunkite papildomą įrangą prie įrenginio AUDIO IN L/R lizdų naudodami garso įvesties laidą (nepridedamas).
2
Paspauskite AUDIO IN.
27
LT

Papildoma informacija

Trikčių šalinimas

Informacija apie suderinamus įrenginius

Apie palaikomus USB įrenginius
• Ši sistema palaiko tik didelės talpos klasės USB įrenginius.
• Ši sistema palaiko tik naudojant FAT suformatuotus USB įrenginius (išskyrus „exFAT“).
• Kai kurie USB įrenginiai gali neveikti su šia sistema.
Apie BLUETOOTH ryšio naudojimą „iPad“, „iPhone“ ir „iPod touch“ įrenginiuose
Skirta naudoti su:
• „iPad 4“
• „iPad 3“
• „iPad 2“
• „iPad Air 2“
• „iPad Air“
• „iPad mini 3“
• „iPad mini 2“
• „iPad mini“
• „iPhone 6 Plus“
• „iPhone 6“
• „iPhone 5s“
• „iPhone 5c“
• „iPhone 5“
• „iPhone 4s“
• „iPod touch“ (6-osios kartos)
• „iPod touch“ (5-osios kartos)
Svetainės apie suderinamus įrenginius
Informacijos apie suderinamus USB ir BLUETOOTH įrenginius ieškokite toliau nurodytose svetainėse.
Klientams JAV:
http://esupport.sony.com/
Klientams Kanadoje:
http://esupport.sony.com/CA
Klientams Europoje:
http://www.sony.eu/support
Klientams Lotynų Amerikoje:
http://esupport.sony.com/LA
Klientams kitose šalyse/regionuose:
http://www.sony-asia.com/support
LT
28
Jei naudojant sistemą kyla problema, prieš kreipdamiesi į artimiausią „Sony“ pardavėją atlikite toliau nurodytus veiksmus. Jei rodomas klaidos pranešimas, būtinai užsirašykite jo tekstą.
1
Patikrinkite, ar problema nurodyta šiame skyriuje „Trikčių šalinimas“.
2
Apsilankykite toliau nurodytose pagalbos klientams svetainėse.
Klientams JAV:
http://esupport.sony.com/
Klientams Kanadoje:
http://esupport.sony.com/CA
Klientams Europoje:
http://www.sony.eu/support
Klientams Lotynų Amerikoje:
http://esupport.sony.com/LA
Klientams kitose šalyse/ regionuose:
http://www.sony-asia.com/support
Šiose svetainėse rasite naujausios pagalbos informacijos ir DUK.
Įsidėmėkite, kad, jei techninės priežiūros specialistai taisydami pakeis kokias nors dalis, jie gali jas pasilikti.
Bendroji informacija
Nepavyksta įjungti sistemos.
• Patikrinkite, ar tinkamai prijungtas kintamosios srovės maitinimo laidas.
Sistema pradėjo veikti budėjimo režimu.
• Tai nėra gedimas. Sistema automatiškai pradeda veikti budėjimo režimu maždaug po 15 minučių, kai nenaudojate sistemos arba nėra garso signalo išvesties (27psl.).
Nėra garso.
• Sureguliuokite garsumą.
• Jei prijungta papildoma įranga, patikrinkite, ar ji gerai prijungta.
• Įjunkite prijungtą įrangą.
• Atjunkite kintamosios srovės maitinimo laidą, tada vėl prijunkite kintamosios srovės maitinimo laidą ir įjunkite sistemą.
Girdimas garsus ūžimas arba triukšmas.
• Perkelkite sistemą toliau nuo triukšmo šaltinių.
• Prijunkite sistemą prie kito sieninio elektros lizdo.
• Prie kintamosios srovės maitinimo laido prijunkite triukšmo filtrą (galima įsigyti atskirai).
• Išjunkite šalia esančią elektros įrangą.
• Kai sistema veikia budėjimo režimu arba atkuriamas garsas, gali būti girdimas sistemos aušinimo ventiliatorių skleidžiamas triukšmas. Tai nėra gedimas.
Neveikia nuotolinio valdymo pultas.
• Pašalinkite tarp nuotolinio valdymo pulto ir įrenginio esančias kliūtis.
• Nuotolinio valdymo pultą naudokite arčiau sistemos.
• Nukreipkite nuotolinio valdymo pultą į sistemos jutiklį.
• Pakeiskite maitinimo elementus (R03/AAA dydis).
• Perkelkite sistemą toliau nuo fluorescencinių lempų.
Yra akustinis triukšmas.
• Sumažinkite garsumą.
USB įrenginys
Prijungto USB įrenginio nepavyksta įkrauti.
• Įsitikinkite, kad USB įrenginys tinkamai prijungtas.
USB įrenginys veikia netinkamai.
• Prijungus nepalaikomą USB įrenginį gali kilti toliau nurodytų problemų. Žr. „Informacija apie suderinamus įrenginius” (28psl.)“.
—USB įrenginys neatpažįstamas. —Negalima atkurti.
—Garsas trūkinėja. —Girdimas triukšmas. —Sklinda iškraipytas garsas.
Nėra garso.
• USB įrenginys netinkamai prijungtas. Išjunkite sistemą ir iš naujo prijunkite USB įrenginį.
Girdimas triukšmas, garsas trūkinėja arba iškraipomas.
• Naudojate nepalaikomą USB įrenginį. Žr. „Informacija apie suderinamus įrenginius” (28psl.)“.
• Išjunkite sistemą, iš naujo prijunkite USB įrenginį, tada vėl įjunkite sistemą.
• Muzikos duomenys įrašyti su triukšmu arba garsas yra iškraipytas. Triukšmas galėjo būti įrašytas kompiuteriu kuriant muziką. Iš naujo sukurkite muzikos duomenis.
• Užkoduojant garso failą naudotas žemas dažnis bitais. Nusiųskite garso failą į USB įrenginį naudodami aukštesnį dažnį bitais.
USB įrenginys neatpažįstamas.
• Išjunkite sistemą, iš naujo prijunkite USB įrenginį, tada vėl įjunkite sistemą.
• Naudojate nepalaikomą USB įrenginį. Žr. „Informacija apie suderinamus įrenginius” (28psl.)“.
• USB įrenginys veikia netinkamai. Informacijos, kaip išspręsti šią problemą, žr. USB įrenginio naudojimo instrukcijoje.
Nepradedama atkurti.
• Išjunkite sistemą, iš naujo prijunkite USB įrenginį, tada vėl įjunkite sistemą.
• Naudojate nepalaikomą USB įrenginį. Žr. „Informacija apie suderinamus įrenginius” (28psl.)“.
Atkuriama ne nuo pirmojo failo.
• Nustatykite įprastą leidimo režimą naudodami „SongPal“ (20psl.).
Papildoma informacija
LT
29
Nepavyksta atkurti failų.
• Kitomis nei FAT16 arba FAT32 failų išdėstymo sistemomis suformatuoti USB įrenginiai nepalaikomi.*
• Jei naudojate suskaidytą USB įrenginį, pavyks atkurti tik pirmame skaidinyje esančius failus.
• Užšifruotų arba slaptažodžiais apsaugotų failų atkurti negalima.
• Failų, kuriems taikoma DRM (angl. „Digital Rights Management“) autorių teisių apsauga, šia sistema atkurti negalima.
* Sistema palaiko FAT16 ir FAT32, bet kai
kurie USB saugojimo įrenginiai gali palaikyti ne visas šias FAT sistemas. Išsamios informacijos ieškokite USB saugojimo įrenginio naudojimo instrukcijoje arba susisiekite su gamintoju.
BLUETOOTH įrenginys
Nepavyksta susieti.
• BLUETOOTH įrenginį perkelkite arčiau sistemos.
• Susieti gali nepavykti, jei aplink sistemą yra kitų BLUETOOTH įrenginių. Tokiu atveju kitus BLUETOOTH įrenginius išjunkite.
• Įveskite teisingą prieigos kodą, kai BLUETOOTH įrenginyje renkatės sistemos pavadinimą (šios sistemos).
BLUETOOTH įrenginiui nepavyksta aptikti sistemos.
• Įjunkite BLUETOOTH signalą (19psl.).
Nepavyksta užmegzti ryšio.
• BLUETOOTH įrenginys, kurį bandėte prijungti, nepalaiko A2DP profilio ir prijungti jo prie sistemos negalima.
• Įjunkite BLUETOOTH įrenginio funkciją BLUETOOTH.
• Užmegzkite ryšį iš BLUETOOTH įrenginio.
• Susiejimo registracijos informacija buvo ištrinta. Susiekite dar kartą.
• Ištrinkite BLUETOOTH įrenginio susiejimo registracijos informaciją atkurdami numatytuosius sistemos gamyklinius nustatymus (28psl.) ir iš naujo susiekite (15psl.).
Garsas trūkinėja, kinta arba nutrūksta ryšys.
• Sistema ir BLUETOOTH įrenginys yra per toli vienas nuo kito.
• Jei yra kliūčių tarp sistemos ir BLUETOOTH įrenginio, jas pašalinkite.
• Jei yra įrangos, skleidžiančios elektromagnetinę spinduliuotę, pvz., veikia belaidis LAN, yra kitas BLUETOOTH įrenginys arba mikrobangų krosnelė, ją patraukite.
Per sistemą negirdėti garso iš BLUETOOTH įrenginio.
• Pirmiausia padidinkite BLUETOOTH įrenginio garsumą, tada pakoreguokite garsumą naudodami
+/–.
Yra daug trikdžių, garsas triukšmingas arba iškraipomas.
• Jei yra kliūčių tarp sistemos ir BLUETOOTH įrenginio, jas pašalinkite.
• Jei yra įrangos, skleidžiančios elektromagnetinę spinduliuotę, pvz., veikia belaidis LAN, yra kitas BLUETOOTH įrenginys arba mikrobangų krosnelė, ją patraukite.
• Sumažinkite prijungto BLUETOOTH įrenginio garsumą.
30
LT
Funkcija „Party Chain“ ir garsiakalbio pridėjimo funkcija
Funkcijos „Party Chain“ įjungti nepavyksta.
• Patikrinkite jungtis (22psl.).
• Įsitikinkite, kad garso laidai prijungti tinkamai.
• Pasirinkite kitą nei „Audio In“ funkciją (24psl.).
Funkcija „Party Chain“ veikia netinkamai.
• Išjunkite sistemą. Tada vėl ją įjunkite, kad suaktyvintumėte funkciją „Party Chain“.
Nepavyksta prijungti BLUETOOTH įrenginio prie sistemos naudojant garsiakalbio pridėjimo funkciją.
• Prijungę dvi GTK-XB7 sistemas, susiekite BLUETOOTH įrenginį su sistema, kurioje mirksi indikatorius
(BLUETOOTH). Tada užmegzkite
BLUETOOTH ryšį.
Sistemos nustatymas iš naujo
Jei sistema vis tiek neveikia tinkamai, atkurkite gamyklinius sistemos nustatymus.
1
Atjunkite ir vėl prijunkite kintamosios srovės maitinimo laidą, tada įjunkite sistemą.
2
Įrenginyje palaikykite nuspaudę FUNCTION ir garsumo mygtuką – ilgiau nei 5 sekundes.
Kai visi įrenginio indikatoriai sumirksės ilgiau nei 3 sekundes, visi vartotojo sukonfigūruoti nustatymai, pvz., susiejimo registravimo informacija, bus panaikinti ir bus atkurti numatytieji gamykliniai nustatymai.

Atsargumo priemonės

Sauga
• Atjunkite kintamosios srovės maitinimo laidą nuo sieninio elektros lizdo, jei neketinate įrenginio naudoti ilgą laiką. Atjungdami įrenginį, visada laikykite už kištuko. Niekada netraukite už laido.
• Jei į sistemą patektų koks nors daiktas arba skysčio, atjunkite sistemą ir prieš toliau eksploatuodami duokite ją patikrinti kvalifikuotiems specialistams.
• Kintamosios srovės maitinimo laidą galima pakeisti tik atitinkančioje reikalavimus taisykloje.
Vieta
• Nestatykite sistemos nuožulnioje padėtyje arba vietoje, kur labai karšta, šalta, dulkėta, nešvaru ar drėgna, kur nepakankama ventiliacija bei ten, kur ją veiktų vibracija, tiesioginiai saulės spinduliai ar ryški šviesa.
• Ant specialiai paruoštų (vaškuotų, alyvuotų, poliruotų ir pan.) paviršių sistemą dėkite atsargiai, nes gali atsirasti dėmių arba pakisti paviršiaus spalva.
Įkaitimas
• Veikdama sistema įkaista, bet tai nėra veikimo sutrikimas.
• Nelieskite korpuso, jei sistemą ilgai naudojote nustatę didelį garsumo lygį, nes korpusas gali būti įkaitęs.
• Neužblokuokite ventiliacijos angų.
Garsiakalbių sistema
Integruota garsiakalbių sistema nėra apsaugota nuo magnetinio lauko, todėl netoliese esančio TV vaizdas dėl magnetinio lauko gali būti iškraipomas. Tokiu atveju išjunkite TV, palaukite 15–30 min., o tada vėl jį įjunkite.
Jei vaizdas nepagerėjo, perkelkite sistemą toliau nuo TV.
Korpuso valymas
Šią sistemą valykite minkštu audiniu, šiek tiek sudrėkintu švelniu valikliu. Nenaudokite jokios šiurkščios šluostės, valymo miltelių arba tirpiklio, pvz., skiediklio, alkoholio ar benzino.
Papildoma informacija
31
LT
BLUETOOTH ryšys
• Atstumas tarp naudojamų BLUETOOTH įrenginių negali būti didesnis kaip 10 m (33 pėdos), tarp jų neturi būti kliūčių. Toliau nurodytomis sąlygomis efektyvus ryšio nuotolis gali būti mažesnis.
— Kai tarp įrenginių, palaikančių
BLUETOOTH ryšį, yra asmuo, metalinis
objektas, siena arba kita kliūtis — Jei veikia belaidis LAN. — Netoli naudojamų mikrobangų
krosnelių. — Vietose, kuriose generuojamos kitos
elektromagnetinės bangos.
• BLUETOOTH įrenginiai ir belaidžio LAN (IEEE 802.11b/g) įranga naudoja tą patį dažnių diapazoną (2,4 GHz). Naudojant BLUETOOTH įrenginį prie belaidžiu LAN veikiančio įrenginio, gali kilti elektromagnetinių trikdžių. Dėl to gali sumažėti duomenų perdavimo greitis, padidėti triukšmas arba gali nepavykti prisijungti. Jei taip nutiktų, pabandykite atlikti toliau nurodytus veiksmus.
— Naudokite šią sistemą bent 10 metrų
(33 pėdų) atstumu nuo belaidžio LAN įrangos.
— Išjunkite belaidžio LAN įrangos
maitinimą, kai naudojate BLUETOOTH įrenginį arčiau nei 10 metrų (33 pėdos) atstumu.
— Šią sistemą ir BLUETOOTH įrenginį
laikykite kuo arčiau vienas kito.
• Šios sistemos skleidžiamos radijo bangos gali trikdyti kai kurių medicinos įrenginių veikimą. Šie trikdžiai gali sutrikdyti veikimą, todėl visada išjunkite šios sistemos ir BLUETOOTH įrenginio maitinimą šiose vietose:
— ligoninėse, traukiniuose, lėktuvuose,
degalinėse ir bet kurioje vietoje, kurioje gali būtų degiųjų dujų;
— prie automatinių durų arba gaisro
signalizacijos.
• Ši sistema palaiko BLUETOOTH specifikaciją atitinkančias saugos funkcijas, siekiant užtikrinti saugų ryšį naudojant BLUETOOTH technologiją. Tačiau atsižvelgiant į aplinką ir kitus veiksnius ši apsauga gali būti nepakankama, todėl visada būkite atsargūs, kai užmezgate ryšį naudodami BLUETOOTH technologiją.
• „Sony“ nebus atsakinga, jei bus patirta žalos arba kitų nuostolių nutekėjus informacijai, kai ryšys palaikomas naudojant BLUETOOTH technologiją.
• BLUETOOTH ryšys galimas ne su visais BLUETOOTH įrenginiais, kurių profilis sutampa su šios sistemos.
• Prie šios sistemos prijungti BLUETOOTH įrenginiai turi atitikti „Bluetooth SIG, Inc.“ apibrėžtą BLUETOOTH specifikaciją ir ši atitiktis turi būti patvirtinta. Tačiau net jei įrenginys atitinka BLUETOOTH specifikaciją, kartais dėl BLUETOOTH įrenginio charakteristikos arba specifikacijos gali nepavykti prisijungti, gali skirtis valdymo būdas, ekranas arba veikimas.
• Triukšmas gali atsirasti arba garsas gali dingti dėl prie šios sistemos prijungto BLUETOOTH įrenginio, ryšio aplinkos arba aplinkos sąlygų.
32
LT

Specifikacijos

GARSO SISTEMOS GALIOS SPECIFIKACIJOS
IŠVESTIES GALIA IR VISUMINIS NETIESINIŲ IŠKREIPIŲ FAKTORIUS (taikoma tik Jungtinėms Amerikos Valstijoms skirtam modeliui)
Kairysis/dešinysis kanalas: esant 3 omų apkrovai, veikiant abiem kanalams, 120–10000 Hz, kai nominali minimali vieno kanalo RMS galia yra 30 vatų, visuminis netiesinių iškreipių faktorius yra ne didesnis nei 0,7% nuo 250 milivatų nominalios išvesties.
Garsiakalbiai
Garsiakalbių sistema:
aukštųjų dažnių garsiakalbis ir
žemųjų dažnių garsiakalbis Kairysis/dešinysis aukštųjų dažnių garsiakalbis:
3 vnt. 50 mm (2col.), kūginio tipo Žemųjų dažnių garsiakalbis:
2 vnt. 160 mm (6 /col.),
kūginio tipo
Įvestis
AUDIO/PARTY CHAIN IN L/R:
2 V įtampa, 10 kiloomų pilnutinė
varža
Išvestis
AUDIO/PARTY CHAIN OUT L/R:
2 V įtampa, 600 omų pilnutinė varža
USB ir palaikomi garso formatai
(USB) prievadas:
A tipas, maksimali 2,1 A srovė
Palaikomas dažnis bitais:
MP3 (MPEG1 Audio Layer-3): 32–320kb/s, kintamas dažnis bitais (VBR) WMA: 32–192kb/s, kintamas dažnis bitais (VBR)
Diskretizavimo dažniai:
MP3 (MPEG1 Audio Layer-3): 32/44,1/48 kHz WMA: 44,1 kHz
BLUETOOTH
Ryšio sistema:
BLUETOOTH 3.0 standartinė versija
Išvestis:
BLUETOOTH 2 standartinė maitinimo klasė
Didžiausias ryšio diapazonas:
tiesiaeigis bangos sklidimas maždaug 10 m (33 pėdos)
Dažnių diapazonas:
2,4 GHz diapazonas (2,4000–2,4835 GHz)
Moduliavimo būdas:
FHSS (dažnio perjungimo plėstinis spektras)
Suderinami BLUETOOTH profiliai
A2DP (išplėstinis garso paskirstymo profilis) AVRCP (garso ir vaizdo nuotolinio valdymo profilis) SPP (serijinio prievado profilis)
Palaikomi kodekai:
SBC (plačiajuosčio ryšio kodekas) AAC (išplėstinis garso kodavimas) LDAC
1)
Faktinis diapazonas gali skirtis
atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip kliūtys tarp įrenginių, magnetiniai laukai aplink mikrobangų krosnelę, statinis elektros krūvis, priėmimo jautrumas, antenos efektyvumas, operacinė sistema, programinė įranga ir kt.
2)
BLUETOOTH standartiniai profiliai nurodo
BLUETOOTH ryšio tarp įrenginių paskirtį.
1)
2)
:
Papildoma informacija
33
LT
Bendroji informacija
Maitinimo reikalavimai:
Šiaurės Amerikai skirtas modelis: 120 V kintamoji srovė, 60 Hz Kiti modeliai: 120–240V kintamoji srovė, 50/60Hz
Energijos sąnaudos:
60W
Energijos sąnaudos budėjimo režimu:
Kai BLUETOOTH budėjimo režimas išjungtas: 0,5 W (ekonomiškas režimas) Kai BLUETOOTH budėjimo režimas įjungtas: 2,8 W (visi belaidžio tinklo
prievadai įjungti) Apytiksliai matmenys (plotis/aukštis/ gylis):
330mm × 650mm × 340mm
(13col. × 25 /col. × 13 /col.) Apytikslis svoris:
12 kg (26 svarai 16 uncijų) Sistemos vienetų skaičius:
1 vnt. Komplekte esantys priedai:
Nuotolinio valdymo pultas (1 vnt.)
R03 (AAA dydžio) maitinimo
elementai (2 vnt.)
Kintamosios srovės maitinimo laidas
(1 vnt.)
Kintamosios srovės kištuko
adapteris* (1 vnt.) (pridedamas tik
kai kuriuose regionuose)
* Šis kištuko adapteris neskirtas
naudoti Čilėje, Paragvajuje ir Urugvajuje. Naudokite šį kištuko adapterį tose šalyse, kuriose jo reikia.
Gamintojas pasilieka teisę iš anksto neperspėjęs keisti dizainą ir specifikacijas.
34
LT

Informacija apie licencijas ir prekių ženklus

• „MPEG Layer-3“ garso kodavimo technologijos ir patentų licenciją suteikė „Fraunhofer IIS“ ir „Thomson“.
• „Windows Media“ yra registruotasis prekės ženklas arba „MicrosoftCorporation“ prekės ženklas JAV ir (arba) kitose šalyse.
• Šį gaminį saugo tam tikros „Microsoft Corporation“ intelektinės nuosavybės teisės. Draudžiama naudoti technologiją ne šiame gaminyje arba ją platinti be „Microsoft“ arba įgaliotosios „Microsoft“ dukterinės bendrovės licencijos.
• BLUETOOTH® žodinis ženklas ir logotipai yra registruotieji prekių ženklai, priklausantys „Bluetooth SIG, Inc.“. „Sony Corporation“ tokius ženklus naudoja pagal licenciją. Kiti prekių ženklai ir prekių pavadinimai priklauso atitinkamiems savininkams.
• N ženklas yra prekės ženklas arba registruotasis „NFC Forum, Inc.“ prekės ženklas Jungtinėse Valstijose ir kitose šalyse.
• „Android™“ yra „Google Inc.“ prekės ženklas.
• „Google Play™“ yra „Google Inc.“ prekės ženklas.
• LDAC™ ir LDAC logotipas yra „SonyCorporation“ prekių ženklai.
• „Apple“, „Apple“ logotipas, „iPad“, „iPhone“ ir „iPod touch“ yra „Apple Inc.“ prekių ženklai, registruoti JAV ir kitose šalyse. „iPad Air“ ir „iPad mini“ yra „Apple Inc.“ prekių ženklai. „App Store“ yra „Apple Inc.“ paslaugos ženklas.
• „Made for iPod“, „Made for iPhone“ ir „Made for iPad“ reiškia, kad elektroninis priedas skirtas konkrečiai „iPod“, „iPhone“ arba „iPad“ ir kad gamintojas patvirtino, kad priedas atitinka „Apple“ veikimo standartus. „Apple“ neatsako už šio įrenginio veikimą ar jo atitiktį saugos ir reguliavimo standartams. Atkreipkite dėmesį, kad naudojant šį priedą kartu su „iPod“, „iPhone“ arba „iPad“, gali suprastėti belaidžio ryšio veikimas.
• Visi kiti prekių ženklai ir registruotieji prekių ženklai priklauso atitinkamiems jų savininkams. Šiame vadove ženklai
TM
ir ® nėra apibrėžti.
Papildoma informacija
35
LT
© „Sony Corporation“, 2015 m.
4-582-492-22(1) (LT)
Loading...