Sony GTK-XB7 Users guide [et]

Kodune helisüsteem
Kasutusjuhend
Alustamine
USB-seade
BLUETOOTH
Heli reguleerimine
Muud toimingud
GTK-XB7
HOIATUS
Tulekahju või elektrilöögi vältimiseks hoidke seadet vihmast või niiskusest eemal.
Tulekahju vältimiseks ärge katke seadme õhuava ajalehe, laudlina, kardina või muu sarnasega. Ärge asetage seadmele lahtise leegiga esemeid (nt süüdatud küünlaid).
Tulekahju või elektrilöögi vältimiseks ärge asetage seadme lähedusse tilkuvaid või pritsivaid esemeid ega seadmele vedelikega täidetud anumaid, näiteksvaase.
Kuna põhipistikut kasutatakse seadme vooluvõrgust eemaldamiseks, ühendage seade hõlpsasti juurdepääsetavasse vahelduvvoolukontakti. Kui märkate, et seade ei tööta korralikult, ühendage toitepistik kohe vooluvõrgust lahti.
Ärge paigaldage seadet suletud ruumi, nagu raamaturiiul või integreeritud kapp.
Ärge asetage akusid või akuga seadet liigse kuumuse kätte, nagu päikesepaiste ja tuli.
Seade on vooluvõrgus seni, kuni see pole vahelduvvoolukontaktist eemaldatud, isegi kui seade ise on välja lülitatud.
Ainult siseruumides kasutamiseks.
Märkus USA klientidele
Omaniku kirjed
Mudel ja seerianumber asuvad seadme tagaküljel. Kirjutage need numbrid allolevasse lahtrisse. Kasutage neid alati, kui helistate selle tootega seoses Sonyedasimüüjale.
Mudeli nr Seerianumber:
Olulised ohutusjuhised
1) Lugege neid juhiseid.
2) Hoidke need juhised alles.
3) Pöörake tähelepanu kõikidele hoiatustele.
4) Järgige kõiki juhiseid.
5) Ärge kasutage seadet vee lähedal.
6) Puhastage seadet ainult kuiva lapiga.
7) Ärge katke õhuavasid. Paigaldage tootja juhiste järgi.
8) Ärge paigaldage soojust kiirgava allika (radiaator, soojussalvesti, pliit, võimendi) lähedusse.
9) Ärge eemaldage polariseeritud või maandatud pistiku ohutuseesmärki. Polariseeritud pistikul on kaks haru, millest üks on laiem. Maandustüüpi pistikul on kaks haru ja kolmas maandusharu. Laiharu või kolmas haru on mõeldud ohutuse tagamiseks. Kui olemasolev pistik ei mahu teie pistikupessa, küsige elektrikult nõu vananenud pistikupesa asendamiseks.
10) Kaitske toitejuhet, et sellele ei astutaks ega seda pigistataks, eriti pistikute, pistikupesade ja seadmest väljuva osa juures.
11) Kasutage ainult tootja määratud kinnitusi/lisatarvikuid.
12) Kasutage ainult tootja määratud või seadmega koos müüdavat käru, alust, statiivi, kronsteini või lauda. Kui kasutate käru, olge käru ja seadme liigutamisel ettevaatlik, et vältida ümberkukkumisest tekkida võivaid kahjustusi.
13) Eemaldage seade pistikupesast äikesetormide ajal või kui seda eikasutata pikemat aega.
14) Teenindustööde tegemiseks pöörduge vastava väljaõppega personali poole. Hooldustöid on vaja, kui seade on mingil viisil kahjustada saanud (nt toitejuhe või pistik onkahjustatud, seadmesse onsattunud vedelikke või objekte, seade onolnud vihma või niiskuse käes, seade eitööta normaalselt või see on maha kukkunud).
EE
2
See sümbol hoiatab kasutajat isoleerimata ohtlikust pingest toote läheduses. Pinge võib olla piisavalt võimas inimestele elektrilöögi tekitamiseks.
See sümbol tuletab kasutajale meelde oluliste kasutus- ja hooldusjuhiste (teenindus) olemasolu seadmega kaasasoleva kirjanduse hulgas.
Järgnev FCC (föderaalne sidekomisjoni) avaldus rakendub ainult mudeli sellele versioonile, mida toodetakse müügiks USA-s. Teised versioonid ei pruugi FCC tehniliste määrustega ühilduda.
MÄRKUS.
Seadet on testitud ja see vastab FCC eeskirjade 15. osas välja toodud piirangutele B klassi digitaalseadetele. Need piirangud on loodud selleks, et tagada kaitse ohtlike häirete eest elamutesse paigaldamisel. See seade toodab, kasutab ja võib kiirata raadiosageduslikku energiat ning kui seda ei paigaldata ega kasutata nende juhiste järgi, võib seade põhjustada ohtlikke häireid raadiosides. Kuid me ei saa garanteerida, et häireid ei teki teatud paigalduste puhul. Kui see seade põhjustab kahjulikke häireid raadio- või telerilevis, mis ontuvastatavad seadet sisse ja välja lülitades, soovitame kasutajal proovida häiret parandada ühel või mitmel järgmistest viisidest:
muutke vastuvõtva antenni suunda
või asendit;
suurendage vahemaad seadme
javastuvõtja vahel;
ühendage seade vastuvõtja
vooluringist erinevasse pistikupessa;
küsige abi edasimüüjalt või
kogemustega raadio-/TV-tehnikult.
HOIATUS
Teid hoiatatakse, et igasugused muudatused, mis ei ole selles juhendis sõnaselgelt heaks kiidetud, võivad muuta kehtetuks teie õiguse seadet kasutada.
Seadet ei tohi kokku paigutada ega kasutada koos ühegi muu antenni võisaatjaga.
Seade on vastavuses kontrollimata keskkonnale määratud FCC kiirguspiirangutega ja järgib FCC raadiosageduse eeskirju. Selle seadme raadiosagedusliku energia tasemed on väga madalad ja neid peetakse ühtivateks ilma maksimaalse lubatud kiirguse (MPE) hindamiseta. Kuid soovitatav on seadme paigaldamisel ja kasutamisel hoida kaugus radiaatori ja inimese keha (v.a jäsemed: käelabad, randmed, jalalabad ja pahkluud) vahel vähemalt 20 cm.
EE
3
Euroopa klientidele
Vanade akude ning elektri- ja elektroonikaseadmete käitlemine (kehtib Euroopa Liidus ja teistes Euroopa riikides, kus on eraldi toimivad kogumissüsteemid)
See sümbol tootel, akul või pakendil näitab, et toodet ja akut ei tohi olmejäätmetena käidelda. Teatud akudel võidakse seda sümbolit
kasutada koos keemilise sümboliga. Elavhõbeda (Hg) või tina (Pb) keemiline sümbol lisatakse, kui aku sisaldab enam kui 0,0005% elavhõbedat või 0,004% tina. Tagades nende toodete ja akude reeglitepärase utiliseerimise, aitate ära hoida võimalikke keskkonda jatervist mõjutavaid negatiivseid tagajärgi, mis ebakorrektse käitlemise tõttu võivad tekkida. Materjalide taastöötlemine aitab säästa loodusressursse. Toodete puhul, mis nõuavad ohutuse, jõudluse või andmete terviklikkuse tõttu alalist ühendust kaasatud akuga, peab aku vahetama vaid kvalifitseeritud hoolduspersonal. Aku ning elektri­jaelektroonikaseadmete reeglitepärase käitlemise tagamiseks viige tooted kasutusea lõppedes spetsiaalsesse kogumispunkti, kus see taastöödeldakse elektri- ja elektroonikaseadmetele kohaselt. Kõigi teiste akude puhul vaadake jaotist, kus räägitakse aku ohutust eemaldamisest tootest. Viige aku spetsiaalsesse kogumispunkti, kus see taastöödeldakse kasutatud akudele kohaselt. Täpsema teabe saamiseks toote või aku taastöötlemise kohta võtke ühendust kohaliku omavalitsuse, lähedalasuva jäätmekäitluse teenusepunkti või kauplusega, kust selle toote või aku ostsite.
Teatis klientidele: järgmine teave kehtib ainult seadmetele, mida müüakse riikides, kus kehtivad EL-i direktiivid.
Selle toote on valmistanud Sony Corporation (aadressiga 1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108-0075 Jaapan) või selle esindaja. Küsimusi toote ühilduvuse kohta Euroopa Liidu õigusaktidega võite küsida volitatud esindajalt järgmisel aadressil: Sony Belgium, bijkantoor van Sony Europe Limited, DaVincilaan 7-D1, 1935 Zaventem, Belgia. Hooldus- või garantiiprobleemide tekkimisel võtke ühendust hooldus- või garantiidokumentides oleval aadressil.
Käesolevaga kinnitab Sony Corporation, et see seade vastab direktiivi 1999/5/EÜ põhinõuetele ja muudele kehtivatele sätetele. Üksikasjad leiate järgmiselt veebisaidilt: http://www.compliance.sony.de/
CE-märgistus kehtib ainult neis riikides, kus see on seadusega kehtestatud, peamiselt EMP (EuroopaMajanduspiirkond) riikides.
Seadet on katsetatud ja see vastab elektromagnetilise ühilduvuse direktiivis esitatud piirangutele juhul, kui kasutatakse vähem kui 3 meetri pikkust ühenduskaablit.
Austraalia ja India klientidele
Vanade elektri- ja elektroonikaseadmete utiliseerimine (kehtib Euroopa Liidus ja teistes Euroopa riikides, kus on eraldi toimivad kogumissüsteemid)
EE
4
See toode on mõeldud kasutamiseks järgmistel eesmärkidel.
• USB-seadmetes olevate muusikaallikate taasesitamine.
• BLUETOOTH-seadmetes olevate muusikaallikate taasesitamine.
• Funktsiooni Party Chain või kõlari lisamise funktsiooni nautimine sotsiaalsetel üritustel.

Teave selle juhendi kohta

• Selles juhendis kirjeldatakse süsteemi kasutamist kaugjuhtimise puldiga. Mõnda toimingut saab aga teha seadmel olevate nuppudega, millel on samad või sarnased nimed.
• Mõni joonis võib olla kontseptuaalne joonis ja see võib tegelikust tootest erineda.
EE
5
Sisukord
Teave selle juhendi kohta ..........5
Detailide ja
juhtimisseadmete juhend .........8
Alustamine
Patareide sisestamine .............. 11
Süsteemi sisselülitamine .......... 11
Süsteemi kandmine .................. 11
Süsteemi horisontaalselt
paigaldamine ............................12
Teave toitehalduse kohta .........12
USB-seade
Enne USB-seadme
kasutamist ................................13
Faili esitamine .......................... 14
BLUETOOTH
Teave BLUETOOTHI juhtmeta
tehnoloogia kohta ....................15
Süsteemi sidumine
BLUETOOTH-seadmega ............15
Muusika kuulamine
BLUETOOTH-seadmelt ............. 16
Ühe puutega BLUETOOTH-ühendus NFC abil ... 17
Taasesitamine kõrgkvaliteetse
helikodekiga (AAC/LDAC™) ........18
BLUETOOTHI ooterežiimi
määramine............................... 19
BLUETOOTHI signaali sisse-
javäljalülitamine ..................... 19
Rakenduse SongPal kasutamine BLUETOOTHI
kaudu ....................................... 20
Heli reguleerimine
Heli reguleerimine ....................21
EE
6
Muud toimingud
Funktsiooni Party Chain
kasutamine .............................. 22
Muusika juhtmeta kuulamine kahe süsteemiga
(kõlari lisamise funktsioon) ..... 25
Muusika esitamine
sisselülitatud kõlarivalgusega .....27
Lisaseadme kasutamine .......... 27
Automaatse ooterežiimi
seadistamine ........................... 27
Lisateave
Teave ühilduvate seadmete
kohta ........................................ 28
Tõrkeotsing .............................. 28
Ettevaatusabinõud ...................31
Spetsifikatsioonid .................... 33
Litsentside ja kaubamärkidega
seotudteatis ................................ 35
EE
7

Detailide ja juhtimisseadmete juhend

Seade
Pealt
Kõlarivalgus* (lk27)
Tagumine
* Kui kõlarivalgus on sisse lülitatud, siis ärge vaadake otse valgustkiirgavaid osasid.
EE
8
Nupp  (toide)
Vajutage süsteemi sisse- või väljalülitamiseks.
Näidik (toide)
— Süttib roheliselt, kui süsteem
sisse lülitatakse.
— Süttib oranžilt, kui süsteem on
välja lülitatud ja kui BLUETOOTHI ooterežiim on sisse lülitatud.
Nupp FUNCTION
— Vajutage korduvalt, et valida
BLUETOOTH, USB või funktsioon Audio In.
— Kui funktsioon BLUETOOTH
onvalitud, hoidke nuppu all, et aktiveerida BLUETOOTHI sidumine.
— Vajutage integreeritud
helidemonstratsiooni peatamiseks.
Nupp EXTRA BASS
— Vajutage, et luua
dünaamilisemat heli (lk21).
— Kui hoiate seda nuppu all
kauem kui 2 sekundit, esitatakse süsteemil integreeritud helidemonstratsioon.
Näidik EXTRA BASS (lk21)
Näidik
Funktsiooni USB näidik (lk14)
(BLUETOOTH) (lk15)
PAIRING
Nupp PARTY CHAIN (lk24)
Funktsiooni PARTY CHAIN näidik (lk24)
Heliväljundi ja -sisendi pistikud
Ühendage helijuhe (pole komplektis) järgmiselt.
• Pistikud AUDIO/PARTY CHAIN OUT L/R
— Ühendage valikulise
lisaseadme helisisendi pistikutega.
— Ühendage teise
helisüsteemiga, et kasutada funktsiooni Party Chain (lk22).
• Pistikud AUDIO/PARTY CHAIN IN L/R
— Ühendage teleri või heli-/
videoseadme heliväljundi pesadesse. Heli esitatakse selle süsteemi kaudu.
— Ühendage teise
helisüsteemiga, et kasutada funktsiooni Party Chain (lk22).
Pistik AC IN (lk11)
* Seadme helitugevuse nupul + on
reljeefne punkt. Süsteemi kasutades saate reljeefsetest punktidest juhinduda.
Funktsiooni AUDIO IN näidik (lk27)
(N-märk) (lk17)
Helitugevuse nupud –/+*
Vajutage helitugevuse reguleerimiseks.
Kaugjuhtimise puldi andur
Port (USB)
Sellesse porti saate ühendada USB-seadme.

NuppSPEAKER ADD (lk25)
Näidikud SPEAKER ADD L/R (lk25)
EE
9
Kaugjuhtimise pult
Nupud –/+ (kausta valimine)
Vajutage USB-seadmel kausta valimiseks.
Nupp (esitamine)*
Vajutage taasesituse alustamiseks.
Nupp (peatamine)
Vajutage taasesitamise peatamiseks. Taasesituse jätkamiseks vajutage nuppu .
Nupud/ (tagasi/edasi) (lk14)
Vajutage faili valimiseks.
Nupud/ (tagasikerimine/ edasikerimine) (lk14)
Hoidke all, et leida failis kindlat kohta.
Nupp LIGHT – (lk27)
Nupp LIGHT – RAVE (lk27)
Nupp LIGHT – CHILL (lk27)
EXTRA BASS nupp (lk21)
* Nuppudel + ja kaugjuhtimise puldil
on reljeefne punkt. Süsteemi kasutades saate reljeefsetest punktidest juhinduda.
Nupp  (toide)
Nupp
EE
10
Vajutage süsteemi sisselülitamiseks või ooterežiimile seadmiseks.
(BLUETOOTH) (lk15)
Vajutage funktsiooni BLUETOOTH valimiseks.
Nupp USB (lk14) Vajutage USB-funktsiooni
valimiseks.
Nupp AUDIO IN (lk27)
Vajutage funktsiooni Audio In valimiseks.
Nupp  (helitugevus) +/–*
Vajutage helitugevuse reguleerimiseks.

Alustamine

Patareide sisestamine

2
Süsteemi sisselülitamiseks vajutage nuppu.
Näidikutuli süttib roheliselt.
Sisestage kaks R03-patareid (suurus AAA, komplektis), sobitades polaarsused alltoodud joonise järgi.
Märkused
• Ärge kasutage koos vana ja uut patareid ega erinevat tüüpi patareisid.
• Kui te kaugjuhtimise pulti kaua ei kasuta, eemaldage patareid, et vältida patareide leketest ja roostest tingitud kahjustusi.

Süsteemi sisselülitamine

1
Ühendage vahelduvvoolu toitejuhe (komplektis) pistikuga AC IN seadme tagaküljel ja seejärel seinakontaktiga.
Demonstratsiooni inaktiveerimine
Vajutage demonstratsiooni esitamise ajal nuppu LIGHT –
Demonstratsioon lõpeb ja süsteem lülitub ooterežiimi. Kui vajutate ooterežiimis nuppu LIGHT– või eemaldate toitejuhtme ja ühendate selle uuesti, lülitub süsteem demorežiimi.

Süsteemi kandmine

Enne süsteemi kandmist veenduge, et ühendatud poleks ühtegi USB-seadet ja lahutage kõik juhtmed.
.
Alustamine
Vahelduvvoolu toitejuhe (komplektis)
Seinakontakti
Süsteem lülitatakse demorežiimis sisse ja demonstratsioon algab automaatselt.
Märkus
Vigastuste ja/või esemete kahjustamise vältimiseks on süsteemi kandmisel korrektne käe asend väga oluline.
11
EE

Süsteemi horisontaalselt paigaldamine

Süsteemi saab paigaldada ka horisontaalselt, nagu on näidatud alloleval joonisel. (Pangekummijalgade külg allapoole.)
Vihje
Kui muudate süsteemi asendit, vahetatakse vasaku ja parema kanali väljundheli kõrgsageduskõlarid automaatselt ümber kahte ülemisse seadmesse.

Teave toitehalduse kohta

Vaikimisi on süsteem seatud automaatselt välja lülituma, kui seda ei kasutata umbes 15 minutit ja helisignaali ei tuvastata. Üksikasju vt jaotisest ”Automaatse ooterežiimi seadistamine” (lk27).
12
EE

USB-seade

Enne USB-seadme kasutamist

Teavet ühilduvate USB-seadmete kohta vt jaotisest ”Teave ühilduvate seadmete kohta” (lk28).
Kui kasutate selle süsteemiga Apple’i seadmeid, ühendage need BLUETOOTHI kaudu (lk15). Apple’i seadmete kasutamist USB-ühendusega ei toetata.
Märkused
• Kui USB-kaabel on vajalik, siis kasutage komplektis olevat USB-kaablit. Teavet seadme juhtimise kohta vaadake USB-seadmega komplektis olevast kasutusjuhendist.
• Ärge ühendage USB-seadet süsteemiga USB-jaoturi kaudu.
• Kui USB-seade on ühendatud, loeb süsteem kõiki seadmes olevaid faile. Kui USB-seadmes on palju kaustu või faile, võib seadme lugemise lõpetamiseks kuluda kaua aega.
• Mõne USB-seadme puhul võib enne toimingu tegemist esineda viivitus.
• Ühilduvus kõigi kodeerimis- või salvestusrakendustega ei ole garanteeritud. Kui USB-seadmes olevad helifailid olid esialgselt kodeeritud ühildumatu tarkvaraga, võib nende esitamine põhjustada müra või segatud heli või ei esitata neid üldse.
• See süsteem ei pruugi toetada ühendatud USB-seadme kõiki funktsioone.
Süsteemi kasutamine akulaadijana
Süsteemi saab kasutada USB­seadmete aku laadimiseks, kui seadmetel on laadimisfunktsioon.
Ühendage USB-seade porti
USB-seade hakkab laadima, kui see onühendatud porti
(USB). Lisateavet
leiate USB-seadme kasutusjuhendist.
(USB).
USB-seade
13
EE

Faili esitamine

Toetatud on järgmised helifaili vormingud:
—MP3: faili laiend .mp3 —WMA: faili laiend .wma
1
Vajutage nuppu USB.
Süttib seadme USB-näidik.
2
Ühendage USB-seade porti
(USB).
3
Taasesituse alustamiseks vajutage nuppu .
4
Helitugevuse reguleerimiseks vajutage nuppu +/–.
Muud toimingud
Toiming Tehke järgmist
Taasesituse peatamine
Kausta valimine
Faili valimine Vajutage nuppu
Koha leidmine failis
Vajutage nuppu . Esituse jätkamiseks vajutage nuppu .
Vajutage mitu korda nuppu
/. Hoidke taasesituse ajal
all nuppu / ja vabastage see sobivas kohas.
–/+.
Vihje
Saate USB-seadme muusikaloendist esitada sobivat muusikat, kasutades funktsiooni “SongPal” (lk20).
Märkused
• Süsteem ei mängi USB-seadme helifaile järgmistel juhtudel.
— Kui USB-seadmes on helifaile rohkem
kui 999.
— Kui USB-seadmes on kaustu rohkem kui
256 (sh kaust ROOT ja tühjad kaustad).
Arvud võivad failide ja kausta struktuurist olenevalt erineda. Ärge salvestage helifailidega USB-seadmesse muud tüüpi faile või ebavajalikke kaustu.
• Süsteem saab esitada vaid kuni 8alamkaustas olevaid faile.
• Helifailideta kaustad jäetakse vahele.
• Pange tähele, et kui faililaiend on õige, aga tegemist on muu failiga, võib selle esitamine põhjustada müra või talitlushäire.
EE
14

BLUETOOTH

Teave BLUETOOTHI juhtmeta tehnoloogia kohta

BLUETOOTHI juhtmeta tehnoloogia on lühikese ulatusega juhtmeta side tehnoloogia digitaalseadmete ühendamiseks. BLUETOOTHI juhtmeta tehnoloogiaga saab luua side kuni 10meetri kaugusel asuvate seadmetevahel.
Toetatud BLUETOOTHI versioon, profiilid ja kodekid
Üksikasju vt jaotisest ”BLUETOOTHI jaotis” (lk33).

Süsteemi sidumine BLUETOOTH-seadmega

Sidumine on toiming, mille käigus BLUETOOTHI seadmed enne ühenduse loomist üksteist registreerivad. Kui seadmed on seotud, ei pea neid enam uuesti siduma. Kui seade on NFC-ga ühilduv nutitelefon, pole seda vaja käsitsi siduda. (Vt jaotist ”Ühe puutega BLUETOOTH-ühendus NFC abil” (lk17).)
1
Pange BLUETOOTHI seade süsteemist kuni ühe meetri kaugusele.
2
Vajutage nuppu
(BLUETOOTH).
BLUETOOTH
Teave näidiku (BLUETOOTH) kohta
Seadme näidik (BLUETOOTH) süttib või vilgub siniselt ja näitab BLUETOOTHI olekut.
Süsteemi olek Näidiku olek
BLUETOOTHI ooterežiim
BLUETOOTHI sidumine
BLUETOOTHI ühendus onloodud
Näidik vilgub aeglaselt
Näidik vilgub kiiresti
Näidik süttib
Vihjed
• Kui süsteemis ei ole salvestatud sidumisteavet (näiteks, kui kasutate BLUETOOTHI funktsiooni pärast ostmist esmakordselt), vilgub ekraanil näidik
(BLUETOOTH) kiiresti ja süsteem läheb automaatselt sidumisrežiimi. Sellisel juhul jätkake 4. sammuga.
• Kui BLUETOOTHI ühendus on loodud, lõpetage BLUETOOTHI ühendus (lk17).
3
Hoidke seadmel kauem kui 3sekundit all nuppu FUNCTION
Näidik (BLUETOOTH) vilgub kiiresti.
4
Tehke BLUETOOTH-seadmes
PAIRING.
sidumistoiming.
Täpsemat teavet leiate BLUETOOTH-seadme kasutusjuhendist.
15
EE
5
Valige BLUETOOTH-seadmelt valik GTK-XB7.
Märkus
Kui BLUETOOTH-seade nõuab pääsukoodi, sisestage kood 0000. Pääsukoodi võidakse nimetada sõnaga Passcode, PINcode, PIN number või Password.
6
Looge BLUETOOTH-seadmel BLUETOOTHI ühendus.
Kui sidumine jõuab lõpule ja luuakse BLUETOOTHI ühendus, süttib näidik (BLUETOOTH). Olenevalt BLUETOOTH-seadmest võidakse ühendus pärast sidumise lõpetamist automaatselt luua.
Märkused
• Võite siduda kuni 8 BLUETOOTH-seadet. Pärast 9. BLUETOOTH-seadme sidumist kustutatakse vanim seotud seade automaatselt.
• Kui soovite siduda veel ühe BLUETOOTH-seadme, korrake samme1kuni 6.
Sidumise tühistamine
Vajutage nuppu (BLUETOOTH).
Sidumise registreerimisteabe kustutamine
Kogu sidumise registreerimisteabe kustutamiseks tuleb süsteem lähtestada tehase vaikeväärtustele. Vt jaotist ”Süsteemi lähtestamine” (lk31).

Muusika kuulamine BLUETOOTH-seadmelt

BLUETOOTH-seadet saate juhtida, ühendades süsteemi ja BLUETOOTH-seadme AVRCP-ga. Enne muusika esitamist veenduge, et:
—BLUETOOTH-seadme BLUETOOTHI
funktsioon oleks sisse lülitatud.
—Sidumine on tehtud (lk15).
Kui süsteem ja BLUETOOTH-seade on ühendatud, saate taasesitust juhtida, vajutades nuppe , ja /.
1
Vajutage nuppu (BLUETOOTH).
Süttib seadme näidik
(BLUETOOTH).
2
Looge ühendus BLUETOOTH-seadmega.
Viimati ühendatud BLUETOOTH-seade ühendatakse automaatselt. Juhul, kui seade ei ole ühendatud, siis looge BLUETOOTHI ühendus BLUETOOTH-seadmest.
3
Taasesituse alustamiseks vajutage nuppu .
BLUETOOTH-seadmest olenevalt
— peate võib-olla vajutama nuppu
kaks korda;
— peate võib-olla alustama
heliallika esitamist BLUETOOTH-seadmes.
16
4
Reguleerige helitugevust.
Kõigepealt reguleerige BLUETOOTH-seadme helitugevust. Kui heli on ikka liiga vaikne, reguleerige süsteemi helitugevust nupuga +/–.
Märkus
Kui püüate ühendada süsteemiga teise BLUETOOTH-seadme, katkestatakse praegune BLUETOOTH-ühendus.
EE
BLUETOOTHI ühenduse lõpetamine
Hoidke seadmel kauem kui 3 sekundit all nuppu FUNCTION
BLUETOOTH-seadmest olenevalt võidakse BLUETOOTHI ühendus taasesituse peatamisel automaatselt lõpetada.
PAIRING.
Ühe puutega BLUETOOTH­ühendus NFC abil
NFC (lähiväljaside) on tehnoloogia, mis võimaldab lühiulatuslikku juhtmeta sidet mitmesuguste seadmete (ntnutitelefonide ja IC-siltide) vahel. Selle süsteemi ja NFC-funktsiooniga nutitelefoni kokku seadmisel teeb süsteem automaatselt järgmist.
—Lülitab BLUETOOTHI funktsiooni sisse. —Teeb sidumise ja loob
BLUETOOTH-ühenduse.
Ühilduvad nutitelefonid
Integreeritud NFC-funktsiooniga nutitelefonid (OS: Android™ 2.3.3 või uuem, v.a Android 3.x)
Märkused
• Süsteem suudab ära tunda ja luua ühenduse korraga ainult ühe NFC-ga ühilduva nutitelefoniga. Kui püüate ühendada süsteemiga teise NFC-ga ühilduva seadme, katkestatakse praegune NFC-ga ühilduva nutitelefoni ühendus.
• Olenevalt NFC-ga ühilduvast nutitelefonist võib olla vaja teha NFC-ga ühilduva nutitelefoniga eelnevalt järgmised toimingud.
— Lülitage NFC funktsioon sisse.
Üksikasjad leiate NFC-ga ühilduva nutitelefoni kasutusjuhendist.
— Kui teie NFC-ga ühilduva nutitelefoni
operatsioonisüsteemi versioon on vanem kui Android 4.1.x, laadige alla ja käivitage rakendus NFC Easy Connect. NFC Easy Connect on Google Play™-s tasuta saadaval olev rakendus Androidi nutitelefonidele. (Rakendus ei pruugi mõnes riigis/piirkonnas saadaval olla.)
1
Puudutage mobiilsideseadmega (ntnutitelefoni võitahvelarvutiga) seadme N-märki, kuni mobiilsideseade vibreerib.
Looge ühendus nutitelefoni ekraanil kuvatud juhiseid järgides. Kui BLUETOOTH-ühendus on loodud, lõpetab seadme näidik
(BLUETOOTH) vilkumise ja jääb
põlema.
2
Heliallika taasesituse alustamine nutitelefonil.
Täpsemat teavet leiate BLUETOOTH-seadme kasutusjuhendist.
Vihje
Kui sidumine ja BLUETOOTH-ühenduse loomine ei õnnestu, tehke järgmist.
— Eemaldage nutitelefoni korpus, kui
kasutate lisavarustusena ostetud telefonikorpust.
— Puudutage nutitelefoniga uuesti seadme
N-märki.
— Käivitage uuesti rakendus
NFC Easy Connect.
BLUETOOTH-ühenduse katkestamine
Puudutage nutitelefoniga uuesti seadme N-märki.
BLUETOOTH
17
EE

Taasesitamine kõrgkvaliteetse helikodekiga (AAC/LDAC™)

Süsteem saab BLUETOOTH-seadmest andmeid vastu võtta AAC- või LDAC­kodeki vormingus. See pakub parema helikvaliteediga taasesitust.
Saate valida helikodeki suvandi järgmise kahe seadistuse vahelt, kasutades funktsiooni SongPal (lk20). Süsteemi vaikeseadistus on AUTO.
Seadistuse muudatuste rakendamiseks peate katkestama BLUETOOTH-ühenduse (lk17) jaseejärel BLUETOOTH-ühenduse uuesti looma.
• AUTO: Süsteem tuvastab allikaseadmel kasutatava kodeki ja valib automaatselt valikute SBS, AAC* ja LDAC* seast optimaalse kodeki.
• SBC: SBC rakendatakse alati, olenemata allikaseadmel kasutatavast kodekist.
* Saadaval ainult siis, kui BLUETOOTH-seade
toetab kodekit.
Märkus
Kui allikaseade ühildub AAC-ga/LDAC-ga ja funktsiooni seadistus on AUTO, saate nautida paremat helikvaliteeti. Heli võib aga BLUETOOTH-sidest olenevalt katkeda. Kui see juhtub, seadistage funktsioon väärtusele SBC.
LDAC on Sony välja töötatud helikodeerimise tehnoloogia, mis võimaldab edastada kõrge eraldusvõimega helisisu ka BLUETOOTHI ühendust kasutades. Erinevalt muudest BLUETOOTHIGA ühilduvatest kodeerimistehnoloogiatest (nt SBC) toimib see ilma kõrge eraldusvõimega helisisu1 allakonvertimiseta. Peale selle võimaldab see BLUETOOTHI traadita võrku kasutades edastada teistest tehnoloogiatest ligikaudu kolm korda rohkem erakordse helikvaliteediga andmeid2), kasutades tõhusat kodeerimist jaoptimeeritud kombineerimist.
1)
Välja arvatud DSD-vormingus sisu.
2)
Võrreldes SBC-ga (alamriba
kodeerimisega), kui bitijada kiiruseks on valitud 990 kbit/s (96/48 kHz) või 909 kbit/s (88,2/44,1 kHz).
18
EE

BLUETOOTHI ooterežiimi määramine

BLUETOOTHI signaali sisse- ja väljalülitamine

BLUETOOTHI ooterežiimis saab süsteem automaatselt sisse lülituda, kui loote BLUETOOTH-ühenduse BLUETOOTH-seadmega. See funktsioon on vaikimisi välja lülitatud.
Seadistust saab konfigureerida ainult funktsiooniga SongPal. Üksikasju funktsiooni SongPal kohta vt jaotisest „Rakenduse SongPal kasutamine BLUETOOTHI kaudu” (lk20).
Vihje
Keelake BLUETOOTHI ooterežiim, etvähendada elektritarbimist ooterežiimis (säästurežiimis).
Kui BLUETOOTHI signaal on sisse lülitatud, võite seotud BLUETOOTH-seadme kõiki funktsioone kasutades ühenduse luua. See funktsioon on vaikimisi sisse lülitatud.
Kasutage selleks seadme nuppe.
Hoidke tagaküljel asuvaid nuppe FUNCTION
PAIRING jaSPEAKER ADD all kauem kui 5sekundit.
Märkus
Kui lülitate BLUETOOTHI signaali välja, ei saa teha järgmisi toiminguid:
— sidumine ja/või ühendamine
BLUETOOTH-seadmega;
— SongPali kasutamine BLUETOOTHI kaudu.
BLUETOOTHI signaali sisselülitamiseks korrake ülal kirjeldatud protseduuri.
BLUETOOTH
19
EE

Rakenduse SongPal kasutamine BLUETOOTHI kaudu

Teave rakenduse kohta
Saate süsteemi kontrollida tasuta rakendusega SongPal, mis on saadaval nii Google Plays kui ka App Store’is. Otsige rakendust SongPal või skannige allolev kahedimensiooniline kood ja laadige siis tasuta rakendus alla, et mugavate funktsioonide kohta lisateavet saada.
Nutitelefoni/iPhone’i rakenduse SongPal allalaadimine võimaldab järgmist.
USB-seadmest muusika esitamine
Saate USB-seadme muusikaloendist esitada sobivat muusikat.
Esitusrežiimi seadistamine
USB-seadmelt muusikat taasesitades saate valida esitusrežiimi tavaesituse, kordusesituse või juhuesituse vahel.
Heli reguleerimine (EQ)
Saate reguleerida heli eelhäälestatud EQ-sid valides.
Peomeeleolu loomine (DJ EFFECT)
Saate heli dünaamiliselt juhtida, valides ühe kolmest efektist (FLANGER/ISOLATOR/WAH).
Süsteemi seadistuste konfigureerimine
Saate süsteemis konfigureerida mitmesuguseid seadistusi, ntautomaatset ooterežiimi jms.
BLUETOOTH-funktsiooni seadistuste konfigureerimine
Saate konfigureerida BLUETOOTH-funktsiooni seadistusi, ntBLUETOOTHI helikodekeid, BLUETOOTHI ooterežiimi jms.
Märkused
• Kui rakendus SongPal ei tööta korralikult, lõpetage BLUETOOTH-ühendus (lk17) ja seejärel looge BLUETOOTH-ühendus uuesti, nii et BLUETOOTH-ühendus töötaks normaalselt.
• Rakendusega SongPal juhitavad võimalused olenevad ühendatud seadmest.
• Rakenduse tehnilised andmed ja disain võivad etteteatamata muutuda.
20
EE

Heli reguleerimine

Heli reguleerimine

Toiming Tehke järgmist
Helitugevuse reguleerimine
Dünaamilisema heli loomine
Vajutage nuppu +/–.
Vajutage nuppu EXTRA BASS. Kui funktsioon EXTRA BASS on sisse lülitatud, süttib näidik EXTRA BASS punaselt.
Heli reguleerimine
21
EE

Muud toimingud

Funktsiooni Party Chain kasutamine

Võite ühendada ahelana mitu helisüsteemi, et luua põnevam peokeskkond jaesitada võimsamat heli. Aktiveeritud süsteem ahelas on ”Party Host” (peop peremees) ja muusika jagamine. Teistest süsteemidest saavad “Party Guests” (peo külalised) ja esitavad sama muusikat, mida esitab “Party Host.” (peoperemees)
Funktsiooni Party Chain seadistamine
Seadistage funktsioon Party Chain, ühendades kõik süsteemid helijuhtmetega (pole komplektis). Enne juhtmete ühendamist eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe.
Kui kõigil süsteemidel on funktsioon Party Chain
Näide: kui ühendate, kasutades seda süsteemi esimese süsteemina
Jätkake, kuni olete ühendanud
Viimane süsteem
kõik süsteemid.
22
Esimene süsteem
• Viimane süsteem peab olema ühendatud esimese süsteemiga.
• Kõik süsteemid võivad olla Party Hostid.
• Teil on võimalik valida süsteemi Party Host asemel mõni teine ahelas olev süsteem. Üksikasju vt jaotisest ”Uue Party Hosti valimine” (lk24).
• Veenduge, et valitud oleks funktsioon Kuivalitud on funktsioon Audio In, ei saa funktsiooni Party Chain aktiveerida.
EE
Teine süsteem
(BLUETOOTH) või USB-funktsioon.
Kui ühel süsteemil pole funktsiooni Party Chain
Näide: kui ühendate, kasutades seda süsteemi esimese süsteemina
Jätkake, kuni olete ühendanud kõik süsteemid.
Viimane
süsteem*
Esimene süsteem
Teine süsteem
* Ühendage süsteem, millel pole funktsiooni Party Chain, viimase süsteemina. Valige kindlasti
viimase süsteemi puhul funktsioon Audio In.
• Viimane süsteem pole ühendatud esimese süsteemiga.
• Valige esimene süsteem Party Hostiks, nii et kõik süsteemid esitavad funktsiooni Party Chain aktiveerimisel sama muusikat.
Muud toimingud
23
EE
Funktsiooni Party Chain kasutamine
1
Ühendage toitejuhe ja lülitage kõik süsteemid sisse.
2
Reguleerige iga süsteemi helitugevust.
3
Aktiveerige funktsioon PartyChain selles süsteemis, mida soovite kasutada PartyHostina.
Näide: süsteemi kasutamine Party Hostina
Sobiva funktsiooni valimiseks
vajutage korduvalt nuppu FUNCTION
Kui loote ühenduse nupuga (lk22), ärge valige funktsiooni Audio In. Kui selle funktsiooni valite, ei saa funktsiooni Party Chain aktiveerida.
Alustage taasesitust
javajutage siis seadmel nuppuPARTY CHAIN.
Näidik PARTY CHAIN läheb põlema. Party Host alustab funktsiooni Party Chain ja teistest süsteemidest saavad automaatselt Party Guestid. Kõik süsteemid esitavad sama muusikat, mida esitab Party Host (peo peremees).
Märkused
• Ühendatud süsteemide arvust olenevalt võib muusika esitamise alustamiseks PartyGuestis mõnevõrra aega kuluda.
• Party Hosti helitugevuse ja heliefekti muutmine ei mõjuta Party Guesti väljundit.
• Teiste süsteemide üksikasjaliku kasutamise kohta leiate lisateavet süsteemide kasutusjuhenditest.
PAIRING.
Uue Party Hosti valimine
Korrake toimingut 3 jaotises ”Funktsiooni Party Chain kasutamine” selles süsteemis, mille soovite uueks Party Hostiks määrata. Senine Party Host määratakse automaatselt Party Guestiks. Kõik süsteemid esitavad sama muusikat, mida esitab uus Party Host.
Märkused
• Saate valida teise süsteemi uueks Party Hostiks ainult pärast seda, kui kõikide ahelas olevate süsteemide funktsioon Party Chain on aktiveeritud.
• Kui valitud süsteem ei muutu mõne sekundi jooksul uueks Party Hostiks, korrake toimingut 3 jaotises ”Funktsiooni Party Chain kasutamine”.
Funktsiooni Party Chain väljalülitamine
Vajutage nuppu PARTY CHAIN funktsioonis Party Host.
Märkus
Kui süsteem ei inaktiveeri mõne sekundi jooksul funktsiooni Party Chain, vajutage funktsioonis Party Host uuesti nuppu PARTY CHAIN.
24
EE

Muusika juhtmeta kuulamine kahe süsteemiga (kõlari lisamise funktsioon)

Selle funktsiooni kasutamiseks on vaja kahte GTK-XB7-süsteemi. Ühendades kaks GTK-XB7-süsteemi BLUETOOTHI kaudu, saate nautida muusikat võimsamalt. Saate valida ka heliväljundi topeltrežiimi (milles kaks süsteemi esitavad sama heli) võistereorežiimi (stereoheli). Järgmistes etappides öeldakse kahe süsteemi kohta süsteem (ehkpeasüsteem) ja süsteem .
4
Vajutage nuppu (BLUETOOTH) süsteemil .
5
Hoidke all nuppu SPEAKER ADD süsteemil, kuni seadme näidikud SPEAKER ADD L/R vilguvad.
Siis lõpetavad mõlema süsteemi näidikud L/R vilkumise ja jäävad põlema, kuni näidik (BLUETOOTH) süsteemil välja lülitatakse.
Kõlari lisamise funktsiooni aktiveerimine
1
Viige kaks GTK-XB7-süsteemi teineteisest kuni 1 meetri kaugusele.
2
Vajutage nuppu
(BLUETOOTH) süsteemil .
3
Hoidke all nuppu SPEAKER ADD süsteemil , kuni seadme näidikud SPEAKER ADD L/R vilguvad.
Süsteem lülitub kõlari lisamise režiimi.
Muud toimingud
Vihje
Kui kõlari lisamise funktsioon saavutab ühenduse väga kiiresti, ei pruugi näidikud L/R süsteemil vilkuda jajäävad kohe põlema.
25
EE
6
Väljundrežiimi valimiseks vajutage nuppu SPEAKER ADD süsteemil korduvalt.
Mõlema süsteemi näidikud SPEAKER ADD L/R näitavad praegust väljundrežiimi. Iga kord nuppu SPEAKER ADD vajutades muutub väljundrežiim järgmiselt.
: Topeltrežiim
(stereo/stereo)
: Stereorežiim (L ch / R ch)
: Stereorežiim (R ch / L ch)
Vihje
Väljundrežiimi muutmiseks kasutage süsteemi (peasüsteemi), millel aktiveerisite kõlari lisamise režiimi.
Muusika esitamine kahe süsteemiga
1
Aktiveerige sidumisrežiim süsteemil ja seejärel looge BLUETOOTH-ühendus BLUETOOTH-seadmega.
Üksikasju sidumise kohta vt jaotisest ”Süsteemi sidumine BLUETOOTH-seadmega” (lk15) või ”Ühe puutega BLUETOOTH­ühendus NFC abil” (lk17). Siduge kindlasti BLUETOOTH-seade süsteemiga (peasüsteem).
2
Alustage BLUETOOTH-seadmes taasesitust ja reguleerige helitugevust.
Üksikasju vt jaotisest ”Muusika kuulamine BLUETOOTH-seadmelt” (lk16). Ühes süsteemis muudetud helitugevus kajastub ka teises süsteemis.
Märkused
• Kui süsteemiga ühendatud BLUETOOTH-seadmega on ühendatud mõni muu BLUETOOTH-seade (nt BLUETOOTH-hiir või BLUETOOTH-klaviatuur), võib süsteemi väljundist kosta moonutatud heli või müra. Sellisel juhul katkestage BLUETOOTH-ühendus BLUETOOTH-seadme ja muu BLUETOOTH-seadme vahel.
• Kui lähtestate kõlari lisamise funktsiooni kasutamise ajal ühe kahest süsteemist, lülitage teine süsteem kindlasti välja. Kui te teist süsteemi enne kõlari lisamise funktsiooni taaskäivitamist välja ei lülita, võib tekkida probleem BLUETOOTH-ühenduse loomises ja heli esitamises.
26
Kõlari lisamise funktsiooni inaktiveerimine
Hoidke all nuppu SPEAKER ADD, kuni näidikud SPEAKER ADD L/R lülitatakse välja.
Vihje
Kui te funktsiooni ei inaktiveeri, üritab süsteem järgmisel sisselülitamisel luua viimati kasutatud ühendust.
EE

Muusika esitamine sisselülitatud kõlarivalgusega

1
Vajutage nuppu LIGHT – .
Kõlarivalgus on sisse lülitatud.
2
Vajutage nuppu LIGHT – RAVE või LIGHT – CHILL.
Valgustuse muster muutub selle järgi, millist nuppu vajutate.
• RAVE: vilkuv valgusrežiim, mis sobib tantsumuusikale.
• CHILL: valgusrežiim, mis sobib lõõgastavale muusikale.
Saate alltoodud valgusrežiime valida ka funktsiooniga SongPal (lk20).
• RANDOM FLASH OFF: vilkumiseta valgusrežiim, mis sobib igasugusele muusikale, katantsumuusikale.
• HOT: sooja värviga valgusrežiim.
• COOL: külma värviga valgusrežiim.
• STROBE: valget värvi elektroonilise välguga valgusrežiim.
Kõlarivalguse väljalülitamine
Vajutage uuesti nuppu LIGHT – .
Märkus
Kui valgusefekt on liiga ere, lülitage ruumi valgustus sisse või valgusefekt välja.

Lisaseadme kasutamine

1
Ühendage lisaseade seadme pistikutega AUDIO IN L/R, kasutades helijuhet (polekaasas).
2
Vajutage nuppu AUDIO IN.
Süttib seadme näidik AUDIO IN.
3
Alustage taasesitust ühendatud seadmes.
4
Reguleerige helitugevust.
Reguleerige esmalt ühendatud seadme helitugevust. Kui heli on ikka liiga vaikne, reguleerige süsteemi helitugevust nupuga +/–.
Märkus
Kui ühendatud seadme helitugevus on liiga madal, võib süsteem automaatselt ooterežiimile minna. Sellisel juhul suurendage seadme helitugevust. Teavet automaatse ooterežiimi väljalülitamise kohta vt jaotisest ”Automaatse ooterežiimi seadistamine” (lk27).

Automaatse ooterežiimi seadistamine

Vaikimisi on süsteem seatud automaatselt välja lülituma, kui seda ei kasutata umbes 15 minutit või helisignaali ei esitata.
Muud toimingud
Funktsiooni väljalülitamiseks hoidke all nuppukauem kui 3 sekundit, kuni süsteem lülitatakse sisse.
Funktsiooni sisselülitamiseks korrake protseduuri. Saate seadistust ka konfigureerida javeenduda, et funktsioon lülitatakse sisse või välja, kasutades funktsiooni SongPal. Üksikasju funktsiooni SongPal kohta vt jaotisest ”„Rakenduse SongPal kasutamine BLUETOOTHI kaudu”” (lk20).
27
EE

Lisateave

Tõrkeotsing

Teave ühilduvate seadmete kohta

Teave toetatud USB-seadmete kohta
• Süsteem toetab ainult klassi USB Mass Storage.
• Süsteem toetab ainult FAT-vormingus USB-seadmeid (v.a exFAT).
• Kõik USB-seadmed ei pruugi seadmega töötada.
Teave iPadi, iPhone'i ja iPod touchi BLUETOOTH-side kohta
Loodud seadmetele
• iPad 4
• iPad 3
• iPad 2
• iPad Air 2
• iPad Air
• iPad mini 3
• iPad mini 2
• iPad mini
• iPhone 6 Plus
• iPhone 6
• iPhone 5s
• iPhone 5c
• iPhone 5
• iPhone 4s
• iPod touch (6. põlvkond)
• iPod touch (5. põlvkond)
Ühilduvate seadmete veebisaidid
Alltoodud veebisaitidelt leiate uusimat teavet ühilduvate USB­jaBLUETOOTH-seadmete kohta.
USA klientidele:
http://esupport.sony.com/
Kanada klientidele:
http://esupport.sony.com/CA
Euroopa klientidele:
http://www.sony.eu/support
Ladina-Ameerika klientidele:
http://esupport.sony.com/LA
Muudes riikides või piirkondades asuvatele klientidele:
http://www.sony-asia.com/support
EE
28
Kui süsteemi kasutamisel tekib probleem, järgige enne lähimasse Sony esindusse pöördumist alltoodud juhiseid. Kui kuvatakse tõrketeade, jätke selle sisu kontrollimiseks meelde.
1
Kontrollige, kas probleem on toodud jaotises ”Tõrkeotsing”.
2
Lugege järgmisi kasutajatoe veebisaite.
USA klientidele:
http://esupport.sony.com/
Kanada klientidele:
http://esupport.sony.com/CA
Euroopa klientidele:
http://www.sony.eu/support
Ladina-Ameerika klientidele:
http://esupport.sony.com/LA
Muudes riikides või piirkondades asuvatele klientidele:
http://www.sony-asia.com/support
Nendelt veebisaitidelt leiate uusima kasutajatoe teabe ja KKK.
Pange tähele, et kui hooldustöötaja vahetab parandustööde käigus mõne detaili, võib ta selle alles jätta.
Üldine
Süsteem ei lülitu sisse.
• Veenduge, et toitejuhe oleks korralikult ühendatud.
Süsteem läks ooterežiimile.
• See ei viita seadme talitlushäirele. Süsteem läheb automaatselt ooterežiimile, kui seda ligikaudu 15 minuti jooksul ei kasutata või helisignaali väljundit pole (lk27).
Heli puudub.
• Reguleerige helitugevust.
• Kui süsteemiga on ühendatud lisaseadmeid, kontrollige nende ühendust.
• Lülitage ühendatud seade sisse.
• Lahutage vahelduvvoolu toitejuhe, seejärel ühendage vahelduvvoolu toitejuhe uuesti ja lülitage süsteemsisse.
Vastuvõtja undab kõvasti või on muu müra.
• Viige süsteem müraallikatest eemale.
• Ühendage süsteem mõne muu seinakontaktiga.
• Paigaldage toitejuhtmele mürafilter (müügil eraldi).
• Lülitage ümbruses olevad elektriseadmed välja.
• Kui süsteem on ooterežiimis või taasesituse heli vaikne, võite kuulda jahutusventilaatorite müra. See ei viita seadme talitlushäirele.
Kaugjuhtimise pult ei tööta
• Eemaldage kaugjuhtimise puldi jaseadme vahelt takistused.
• Viige kaugjuhtimise pult süsteemile lähemale.
• Suunake kaugjuhtimise pult süsteemi andurile.
• Vahetage patareid (R03 / mõõt AAA).
• Viige süsteem päevavalguslampide juurest eemale.
On olemas akustiline tagasiside.
• Vähendage helitugevust.
USB-seade
Ühendatud USB-seadet ei saa laadida.
• Veenduge, et USB-seade oleks korralikult ühendatud.
USB-seade ei tööta korralikult.
• Kui ühendasite toetamata USB- seadme, võivad tekkida järgmised probleemid. Vt jaotist ”Teave ühilduvate seadmete kohta” (lk28).
—USB-seadet ei tuvastata. —Faile ei saa taasesitada. —Heli on katkendlik. —Kostub müra. —Heli on moonutatud.
Heli puudub.
• USB-seade ei ole korralikult ühendatud. Lülitage süsteem välja, seejärel ühendage USB-seade uuesti.
Kostub müra, katkestusi või moonutatud heli
• Kasutate USB-seadet, mida ei toetata. Vt jaotist ”Teave ühilduvate seadmete kohta” (lk28).
• Lülitage süsteem välja, ühendage USB-seade uuesti ja lülitage süsteem uuesti sisse.
• Muusikaandmetes on müra või on heli moonutatud. Müra võis salvestuda muusikaloomise protsessis arvutit kasutades. Loogemuusikafail uuesti.
• Helifaili kodeerimisel kasutati madalat bitijada kiirust. Saatke USB-seadmele kiirema bitijada kiirusega helifailid.
USB-seadet ei tuvastata.
• Lülitage süsteem välja, ühendage USB-seade uuesti ja lülitage süsteem uuesti sisse.
• Kasutate USB-seadet, mida ei toetata. Vt jaotist ”Teave ühilduvate seadmete kohta” (lk28).
• USB-seade ei tööta korralikult. Probleemi lahendamiseks vaadake USB-seadme kasutusjuhiseid.
Taasesitus ei alga
• Lülitage süsteem välja, ühendage USB-seade uuesti ja lülitage süsteem uuesti sisse.
• Kasutate USB-seadet, mida ei toetata. Vt jaotist ”Teave ühilduvate seadmete kohta” (lk28).
Taasesitust ei alustata esimesest failist.
• Seadistage esitusrežiim tavaesituse režiimile, kasutades funktsiooni SongPal (lk20).
29
Lisateave
EE
Faile ei saa taasesitada.
• Vastuvõtja ei toeta USB-seadmeid, mis on vormindatud muude failisüsteemidega kui FAT16 või FAT32.*
• Kui kasutate sektsioonitud USB- seadet, taasesitatakse ainult esimese sektsiooni faile.
• Taasesitada ei saa krüptitud või parooliga kaitstud faile.
• Selles süsteemis ei saa esitada autorikaitsesüsteemiga DRM (Digital Rights Management) faile.
* See süsteem toetab failisüsteeme FAT16
ja FAT32, kuid mõni USB-salvestusseade ei pruugi neid FAT-failisüsteeme toetada. Lisateabe saamiseks vt konkreetse USB-salvestusseadme kasutusjuhendit võivõtke ühendust tootjaga.
BLUETOOTH-seade
Seadmeid ei saa siduda.
• Viige BLUETOOTH-seade süsteemile lähemale.
• Seadmeid ei pruugi olla võimalik siduda, kui süsteemi lähedal on muid BLUETOOTH-seadmeid. Sellisel juhul lülitage muud BLUETOOTH-seadmed välja.
• Veenduge, et oleksite sisestanud süsteemi nime valimisel (see süsteem) õige koodi BLUETOOTH-seadmel.
BLUETOOTH-seade ei suuda süsteemi tuvastada.
• Lülitage BLUETOOTH-signaal sisse (lk19).
Ühendust ei saa luua.
• BLUETOOTH-seade, millega püüdsite ühendust luua, ei toeta A2DP profiili ja seda ei saa süsteemiga ühendada.
• Lülitage sisse BLUETOOTH-seadme BLUETOOTH-funktsioon.
• Looge ühendus BLUETOOTH-seadme kaudu.
• Sidumise registreerimisteave on kustutatud. Siduge seadmed uuesti.
• Kustutage BLUETOOTH-seadme sidumise registreerimisteave, lähtestades süsteemi tehase vaikeseadistustele (lk31), ja tehke sidumine uuesti (lk15).
Heli katkeb/kõigub või ühendus kaob
• Süsteem ja BLUETOOTH-seade onteineteisest liiga kaugel.
• Kui süsteemi ja BLUETOOTH-seadme vahel on takistusi, eemaldage need või vältige neid.
• Kui läheduses on elektromag- netkiirgust tekitavaid seadmeid (nt traadita kohtvõrk (LAN), muu BLUETOOTH-seade või mikrolaineahi), viige need eemale.
Süsteem ei esitata BLUETOOTH-seadme heli.
• Suurendage esmalt BLUETOOTH-seadme helitugevust ja seejärel reguleerige helitugevust nupuga +/–.
Kostub müra, heli on katkendlik või moonutatud.
• Kui süsteemi ja BLUETOOTH-seadme vahel on takistusi, eemaldage need või vältige neid.
• Kui läheduses on elektromagnetkiirgust tekitavaid seadmeid (nt traadita kohtvõrk (LAN), muu BLUETOOTH-seade või mikrolaineahi), viige need eemale.
• Vähendage ühendatud BLUETOOTH-seadme helitugevust.
30
EE
Funktsioon Party Chain ja kõlari lisamise funktsioon
Funktsiooni Party Chain ei saa aktiveerida.
• Kontrollige ühendusi (lk22).
• Veenduge, et helijuhtmed oleksid korralikult ühendatud.
• Valige muu funktsioon kui Audio In (lk24).
Funktsioon Party Chain ei tööta korralikult.
• Lülitage süsteem välja. Seejärel lülitage süsteem uuesti sisse funktsiooni Party Chain aktiveerimiseks.
Kõlari lisamise funktsiooniga süsteemi ja BLUETOOTH-seadme vahel ei saa ühendust luua.
• Pärast kahe GTK-XB7-süsteemi ühendamist siduge BLUETOOTH-seade ja süsteem, kus näidik
(BLUETOOTH) vilgub. Seejärel looge uuesti BLUETOOTH-ühendus.
Süsteemi lähtestamine
Kui süsteem ikka õigesti ei tööta, lähtestage süsteem tehase vaikeseadistustele.
1
Eemaldage vahelduvvoolu toitejuhe, ühendage see uuesti ja seejärel lülitage süsteem sisse.
2
Hoidke seadme nuppu FUNCTION ja helitugevuse nuppu – all kauem kui 5sekundit.
Kui kõik seadme näidikud vilguvad kauem kui 3 sekundit, lähtestatakse kõik kasutaja konfigureeritud seadistused (nt sidumise registreerimisteave) tehase vaikeseadistustele.

Ettevaatusabinõud

Ohutus
• Kui süsteemi kaua ei kasutata, ühendage vahelduvvoolu toitejuhe seinakontaktist lahti. Kaablit lahti ühendades hoidke pistikust kinni. Ärge tõmmake juhtmest.
• Kui süsteemi satub tahkeid objekte või vedelikku, ühendage süsteem lahti ja laske vastava väljaõppega hooldustöötajal seda enne uuesti kasutamist kontrollida.
• Vahelduvvoolu toitejuhet tohib vahetada vaid kvalifitseeritud hooldustöökojas.
Paigutamine
• Ärge paigutage süsteemi kallutatud asendisse, väga kuuma, külma, tolmusesse, musta, niiskesse või vajaliku ventilatsioonita kohta ega paika, kus süsteem puutuks kokku otsese päikesevalguse, ereda valguse või vibratsiooniga.
• Olge ettevaatlik, kui paigutate süsteemi töödeldud pindadele (nt vahatatud, õlitatud või poleeritud pindadele), sest süsteem võib pinnale pleki jätta või selle värvi rikkuda.
Vastuvõtja kuumenemine
• Süsteemi soojenemine töö ajal on normaalne ja ei tohiks muret tekitada.
• Ärge puudutage korpust, kui seadet on kaua suurel helitugevusel kuulatud, sest korpus võib olla kuumenenud.
• Ärge blokeerige õhuavasid.
Kõlarisüsteem
Sisseehitatud kõlarisüsteem pole magnetiliselt varjestatud ja võib seetõttu lähedal asuva teleri pilti magnetiliselt moonutada. Sellisel juhul lülitage teler välja, oodake 15 kuni 30minutit ja lülitage teler uuesti sisse.
Kui pilt ei parane, seadke süsteem telerist kaugemale.
Korpuse puhastamine
Puhastage süsteemi pehme kergelt niiske lapi ja õrna pesuvahendiga. Ärge kasutage abrasiivset svammi, küürimispulbrit või lahustit, nt vedeldi, alkohol või bensiin.
Lisateave
31
EE
Teave BLUETOOTH-side kohta
• BLUETOOTH-seadmeid tuleb kasutada üksteisest ligikaudu 10 meetri kaugusel (nii et nende vahel poleks takistusi). Sidekaugus võib väheneda järgmistes tingimustes.
— BLUETOOTH-ühendusega seadmete
vahel on inimene, metallese, sein või muu takistus.
— Kohtades, kuhu on paigaldatud traadita
kohtvõrk (LAN).
— Läheduses on kasutusel olevad
mikrolaineahjud.
— Asukohad, kus tekitatakse muid
elektromagnetlaineid.
• BLUETOOTH-seadmed ja traadita kohtvõrgu (LAN) (IEEE 802.11b/g) seadmed kasutavad sama sagedusriba (2,4 GHz). Kui kasutate BLUETOOTH-seadet traadita kohtvõrgu (LAN) võimega seadme läheduses, võib esineda elektromagnetilisi häireid. See võib vähendada andmeedastuskiirust, tekitada müra või takistada ühenduse loomist. Sellisel juhul proovige järgmisi lahendusi.
— Kasutage süsteemi vähemalt 10 meetri
kaugusel traadita kohtvõrgu (LAN) seadmest.
— Lülitage välja traadita kohtvõrgu
(LAN) seadme toide, kui kasutate BLUETOOTH-seadet kuni 10 meetri kaugusel.
— Kasutage seda süsteemi ja
BLUETOOTH-seadet teineteisele võimalikult lähedal.
• Süsteemi edastatavad raadiolained võivad häirida mõne meditsiiniseadme tööd. Kuna sellised häired võivad põhjustada rikkeid, lülitage selle süsteemi ja BLUETOOTH-seadme toide alati välja järgmistes kohtades.
— Haiglates, rongides, lennukites,
tanklates ja muudes kohtades, kus võib olla kergestisüttivaid gaase.
— Automaatsete uste või
tuletõrjealarmide läheduses.
• See süsteem toetab turbefunktsioone, mis vastavad BLUETOOTHI tehnilistele andmetele, et kindlustada suhtlemisel turvaline ühendus BLUETOOTH-tehnoloogiaga. Olenevalt seadistuse sisust ja muudest teguritest ei pruugi see turvalisuse tase olla aga piisav, seega olge BLUETOOTH-tehnoloogia abil side loomisel alati ettevaatlik.
• Sony ei vastuta ühelgi viisil andmete kahjustamise või kadumise eest, mis tuleneb teabe lekkimisest BLUETOOTH-tehnoloogiaga side kasutamisel.
• BLUETOOTHBLUETOOTHi side ei ole kõigi süsteemiga sama profiili kasutavate BLUETOOTH-seadmetega garanteeritud.
EE
32
• Selle seadmega ühendatud BLUETOOTH-seadmed peavad vastama ettevõtte BluetoothSIG, Inc. määratud BLUETOOTHI tehnilistele andmetele ja neil peab olema vastavuse sertifikaat. Ka juhul, kui seade vastab BLUETOOTHI tehnilistele andmetele, võib esineda juhuseid, kus BLUETOOTH-seadme omadused või tehnilised andmed ei võimalda seadet ühendada või selle juhtimismeetodid, ekraan või kasutusviis võivad olla erinevad.
• Olenevalt BLUETOOTH-seadmega ühendatud seadmest, sidekeskkonnast või ümbritsevatest tingimustest võib esineda müra või heli ei pruugi kostuda.

Spetsifikatsioonid

HELITOITE TEHNILISED ANDMED
VÄLJUNDVÕIMSUS JA TÄIELIK HARMOONILINE MOONUTUS (Ameerika Ühendriikide mudelid)
Vasak/parem kanal: 3-oomise takistusega, mõlemad kanalid kasutusel, 120 10000Hz; nimiväärtus 30 vatti kanali minimaalse RMS-võimsuse kohta, kokku mitte suurem 0,7% harmooniline moonutus 250millivatist nimivõimsuseni.
Kõlarite jaotis
Kõlarisüsteem:
kõrgsageduskõlar + bassikõlar
Kõrgsageduskõlar V/P:
50 mm × 3, koonuse tüüp
Bassikõlar:
160 mm × 2, koonuse tüüp
Sisendid
AUDIO/PARTY CHAIN IN L/R:
Pinge 2 V, takistus 10 kilo-oomi
Väljundid
AUDIO/PARTY CHAIN OUT L/R:
Pinge 2 V, takistus 600 kilo-oomi
USB jaotis ja toetatud helivormingud
Port (USB):
A-tüüpi, maksimaalne vool 2,1 A
Toetatud bitijada kiirus:
MP3 (MPEG1 Audio Layer-3): 32kbit/s 320kbit/s, VBR WMA: 32 kbit/s 192 kbit/s, VBR
Diskreetimissagedused:
MP3 (MPEG1 Audio Layer-3): 32/44,1/48 kHz WMA: 44,1 kHz
BLUETOOTHI jaotis
Sidesüsteem:
BLUETOOTHI standardi versioon 3.0
Väljund:
BLUETOOTHI standardi võimsusklass 2
Maksimaalne sidevahemik:
tööulatus ligikaudu 10 m
Sagedusriba:
2,4 GHz riba (2,4000–2,4835GHz)
Moduleerimismeetod:
FHSS (Freq Hopping Spread Spectrum)
Ühilduvad BLUETOOTHI profiilid
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) AVRCP (Audio Video Remote Control Profile) SPP (Serial Port Profile)
Toetatud kodekid:
SBC (Sub Band Codec) AAC (Advanced Audio Coding) LDAC
1)
Tegelik vahemik oleneb mitmesugustest
teguritest (nt takistused seadmete vahel, magnetväli mikrolaineahju läheduses, staatiline elekter, vastuvõtu tundlikkus, antenni jõudlus, operatsioonisüsteem, tarkvararakendus jne).
2)
BLUETOOTHI standardprofiilid tähistavad
seadmetevahelise BLUETOOTHI side eesmärki.
1)
2)
:
Lisateave
33
EE
Üldine
Võimsuse nõuded
Põhja-Ameerika mudel: vahelduvvool 120V, 60 Hz Muud mudelid: vahelduvvool 120V 240V, 50/60Hz
Elektritarbimine
60 W
Elektritarbimine ooterežiimis:
Kui BLUETOOTHI ooterežiim on välja lülitatud: 0,5W (säästurežiim) Kui BLUETOOTHI ooterežiim on sisse lülitatud: 2,8 W (kõik traadita võrgu pordid on sees)
Mõõtmed (l/k/s) (ligikaudu)
330× 650× 340mm
Ligikaudne kaal:
12 kg
Süsteemide arv:
1 tk
Kaasasolevad tarvikud:
kaugjuhtimise pult (1) patareid R03 (suurus AAA) (2) vahelduvvoolu toitejuhe (1) vahelduvvoolupistiku adapter* (1) (tarnitakse ainult teatud piirkondades)
* Seda pistikuadapterit ei kasutata
Tšiilis, Paraguais ega Uruguais. Kasutage seda pistikuadapterit riikides, kus seda on vaja.
Disaini ja tehnilisi andmeid võidakse ette teatamata muuta.
34
EE
Litsentside ja kaubamärkidega seotudteatis
• MPEG Layer-3 helikodeerimise tehnoloogia ja patent on litsentsitud ettevõtetelt Fraunhofer IIS ja Thomson.
• Windows Media on ettevõtte Microsoft Corporation registreeritud kaubamärk või kaubamärk USA-s ja/ või teistes riikides.
• See toode on kaitstud ettevõtte Microsoft Corporation teatud intellektuaalse omandi õigustega. Selle tehnoloogia kasutamine või levitamine väljaspool seda toodet on keelatud, v.a juhul kui teil on Microsofti või Microsofti volitatud sidusettevõtte vastav litsents.
• Sõna BLUETOOTH® märk ja selle logod on ettevõttele Bluetooth SIG, Inc. kuuluvad registreeritud kaubamärgid ning Sony Corporation kasutab neid märke litsentsi alusel. Teised kaubamärgid ja ärinimed kuuluvad nende omanikele.
• N Mark on ettevõtte NFC Forum, Inc. kaubamärk või registreeritud kaubamärk USA-s ja teistes riikides.
• Android™ on ettevõtte Google Inc. kaubamärk.
• Google Play™ on ettevõtte Google Inc. kaubamärk.
• LDAC™ ja LDAC logo on Sony Corporationi kaubamärgid.
• Apple, Apple’i logo, iPad, iPhone ja iPod touch on ettevõtte Apple Inc. kaubamärgid, mis on registreeritud USA-s ja teistes riikides. iPad Air ja iPad mini on ettevõtte Apple Inc. kaubamärgid. App Store on ettevõtte Apple Inc. teenindusmärk.
• Kirjed ”Made for iPod”, ”Made for iPhone” ja ”Made for iPad” tähendavad, et elektrooniline tarvik on spetsiaalselt mõeldud ühendamiseks vastavalt iPodi, iPhone’i või iPadiga ning arendaja on esitanud sertifikaadi, et see vastab ettevõtte Apple jõudlusstandarditele. Apple ei vastuta selle seadme töö ega selle ühilduvuse eest ohutus- ja regulatiivstandarditega. Pange tähele, et tarviku kasutamine seadmega iPod, iPhone või iPad võib mõjutada juhtmeta ühenduse jõudlust.
• Kõik teised kaubamärgid on nende vastavate omanike registreeritud kaubamärgid. Selles juhendis ei ole märke TM ja ® määratletud.
Lisateave
35
EE
©2015 Sony Corporation
4-582-492-22(1) (EE)
Loading...