Nokia X2-00 User Manual [et]

Nokia X2–00 kasutusjuhend
1. väljaanne
2Sisukord

Sisukord

Ohutus 4
Üldine teave 5
Teave seadme kohta 5 Võrguteenused 5 Ühismälu 6 Pääsukoodid 6 Tarkvarauuendused 6 Tugi 7
Alustusjuhend 8
Seadme klahvid ja muud osad 8 Aku paigaldamine 9 SIM-kaardi paigaldamine 9 Mälukaardi paigaldamine 9 Sisse- ja väljalülitamine 10 Aku laadimine 10 Ekraan 11 Avakuva 11 Klahvistiku lukustus 12 GSM-i antenn 12 Taskulamp 12 Tarvikud 13
Kõned 14
Helistamine ja kõne vastuvõtmine 14 Valjuhääldi 14 Numbrivalimise otseteed 14
Teksti sisestamine 15
Tekstisisestusrežiimid 15 Tavaline tekstisisestus 15 Ennustav tekstisisestus 15
Menüüdes liikumine 16
Sõnumite saatmine 16
Tekst- ja multimeediumsõnumid 16 Nokia Messaging e-posti teenus 18 Nokia Messaging sõnumsideteenus 18 Välksõnumid 19
Nokia Xpressi helisõnumid 19 Kõneteated 19 Sõnumiseaded 19
Kontaktid 20
Logi 20
Muusika 21
Meediumipleier 21 FM-raadio 21
Fotod ja videod 22
Fotod 23
Seaded 24
Profiilid 24 Helinad 24 Ekraan 24 Kuupäev ja kellaaeg 25 Otseteed 25 Sünkroonimine ja varundamine 25 Ühenduvus 25 Kõned ja telefon 27 Tarvikud 27 Konfiguratsioon 27 Algseadete taastamine 28
Rakendused 28
Äratuskell 28 Galerii 28 Lisad 29 Diktofon 29
Veeb või internet 30
Ühenduge veebiteenusega 30
Ovi külastamine 30
SIM-kaardi teenused 30
Rohelised näpunäited 31
Energia säästmine 31 Taaskasutus 31
Toote- ja ohutusteave 31
Register 37
Sisukord 3
4Ohutus

Ohutus

Lugege läbi järgmised lihtsad juhised. Juhiste eiramine võib tekitada ohtlikke olukordi või olla seadustega vastuolus. Lisateavet leiate täielikust kasutusjuhendist.

OHUTU SISSELÜLITAMINE

Ärge lülitage telefoni sisse, kui mobiiltelefoni kasutamine on keelatud või kui see võib tekitada häireid või ohtlikke olukordi.

OHUTU LIIKLEMINE

Järgige kõiki kohalikke seadusi. Mõlemad käed peavad olema vabad auto juhtimise jaoks. Sõiduki juhtimisel tuleb esmajoones mõelda liiklusohutusele.

HÄIRED

Kõiki mobiilsideseadmeid võivad mõjutada häired, mis põhjustavad tõrkeid seadme töös.

KEELATUD PIIRKONNAS LÜLITAGE SEADE VÄLJA

Järgige kõiki piiranguid. Lennukis, meditsiiniseadmete, kütuse või kemikaalide läheduses ja lõhkamistööde piirkonnas lülitage seade välja.

PROFESSIONAALNE TEENINDUS

Toodet võib paigaldada ja remontida üksnes vastava kvalifikatsiooniga spetsialist.

TARVIKUD JA AKUD

Kasutage ainult heakskiidetud tarvikuid ja akusid. Ärge ühendage tooteid, mis seadmega ei ühildu.

NIISKUSKINDLUS

Seade ei ole niiskuskindel. Hoidke seade kuiv.
Üldine teave 5

Üldine teave

Teave seadme kohta

Selles juhendis kirjeldatud mobiiltelefon on ette nähtud kasutamiseks: võrkudes EGSM 850, 900, 1800, 1900 MHz. Võrkude kohta saate lisateavet oma teenusepakkujalt.
Seadmesse võib olla eelinstallitud järjehoidjaid ja linke juurdepääsuks kolmandate isikute veebilehtedele. Need lehed ei kuulu Nokia veebilehtede rühma, Nokia ei anna neile veebilehtedele mingit toetust ega vastuta nende eest. Selliste lehtede avamisel tuleb turvalisuse või sisu osas rakendada ettevaatusabinõusid.
Hoiatus:
Kõigi funktsioonide (v.a äratuskell) kasutamiseks peab seade olema sisse lülitatud. Ärge lülitage seadet sisse, kui mobiilsideseadmete kasutamine võib tekitada häireid või ohtlikke olukordi.
Käesoleva seadme kasutamisel järgige kõiki seadusi, austage kohalikke tavasid ja teiste isikute privaatsust ning seaduslikke õigusi, sealhulgas autoriõigusi. Autoriõigustega kaitstud piltide, muusika ja muu sisu kopeerimiseks, muutmiseks ja edasisaatmiseks võib olla seatud piiranguid.
Tehke seadmesse salvestatud olulistest andmetest varukoopiaid või kirjalikke märkmeid.
Telefoni ühendamisel teiste seadmetega tutvuge nende seadmete kasutusjuhendeis esitatud ohutusnõuetega. Ärge ühendage tooteid, mis seadmega ei ühildu.
Juhendis esitatud kuvad võivad teie telefoni kuvadest erineda.
Muu olulise teabe saamiseks seadme kohta vaadake kasutusjuhendit.

Võrguteenused

Seadme kasutamiseks vajate traadita side teenusepakkuja teenust. Kõik võrgud ei pruugi kõiki funktsioone toetada, teatud võrkudes tuleb need eelnevalt teenusepakkujalt tellida. Võrguteenuste kasutamine hõlmab andmeedastust. Lisateavet kodu- ja rändlusvõrgu kasutamise tariifide kohta saate teenusepakkujalt. Teenusepakkuja annab teada teenuste hinnad. Mõnedel võrkudel võivad olla piirangud, mis mõjutavad teatud funktsioonide kasutamist, mis vajavad võrgutuge, nagu teatud tehnoloogiate tugi, nagu WAP 2.0 protokollid (HTTP ja SSL), mis töötavad TCP/IP protokollidega, ja keelest sõltuvad märgid.
Teenusepakkuja võib teatud teenused seadmes blokeerida või aktiveerimata jätta. Sel juhul ei näe te neid seadme menüüs. Seadmes võivad olla kohandatud elemendid, nagu menüü nimed, menüüde järjekord ja ikoonid.
ldine teave

Ühismälu

Ühismälu võivad jagada järgmised funktsioonid: multimeediumsõnumid (MMS), e-posti rakendus, sõnumside. Nende funktsioonide kasutamine võib vähendada muudele funktsioonidele jäävat mälumahtu. Kui seade kuvab teate, et mälu on täis, kustutage osa ühismällu salvestatud teabest.

Pääsukoodid

Turvakood aitab kaitsta seadet volitamata kasutamise eest. Algne kood on 12345. Koodi saab luua ja muuta ning seadme saab häälestada koodi küsima. Hoidke koodi salajases ja kindlas kohas ning seadmest eraldi. Kui unustate koodi ja seade on lukus, on võimalik, et teil tuleb pöörduda teenindusse. Lisanduda võivad tasud ja kõik teie isiklikud andmed võidakse seadmest kustutada. Lisateabe saamiseks võtke ühendust hoolduskeskusega Nokia Care või seadme müüjaga.
SIM-kaardiga kaasas olev PIN-kood kaitseb kaarti volitamata kasutamise eest. Mõne SIM-kaardiga kaasas olev PIN2-kood on vajalik teatud teenuste kasutamiseks. Kui sisestate PIN- või PIN2-koodi kolm korda järjest valesti, küsitakse teilt PUK- või PUK2­koodi. Kui teil neid pole, võtke ühendust oma teenusepakkujaga.
Mooduli PIN-kood on vajalik SIM-kaardi turvamooduli andmetele juurde pääsemiseks. Allkirja PIN-koodi võib vaja minna digitaalallkirja puhul. Piiranguparooli läheb vaja kõnepiiranguteenuse kasutamiseks.
Et määrata, kuidas seade pääsukoode ja turvaseadeid kasutab, valige Menüü >
Seaded > Turvalisus.
Tarkvarauuendused Teave seadme tarkvara ja rakenduste uuenduste kohta
Seadme tarkvara ja rakenduste uuendamise tulemusel saate kasutada oma seadme jaoks välja töötatud uusi ja täiustatud funktsioone. Lisaks aitab tarkvara uuendamine suurendada seadme jõudlust.
Enne seadme tarkvara uuendamist on soovitatav isiklikud andmed varundada.
Hoiatus:
Tarkvarauuenduse installimise käigus ei saa seadet kasutada (ka mitte hädaabikõnedeks), seadet saab uuesti kasutada pärast installi lõppu ja seadme taaskäivitust. Enne uuenduse installimist tehke andmetest kindlasti varukoopiad.
Tarkvarauuenduste allalaadimine võib tähendada suures mahus andmete ülekandmist (võrguteenus).
Veenduge, et seadme aku on piisavalt täis või ühendage laadija enne uuenduste vastuvõtmist telefoniga.
Pärast seadme tarkvara või rakenduste uuendamist ei pruugi kasutusjuhendis antud juhised olla enam täpsed.
Üldine teave 7

Seadme tarkvara uuendamine arvuti kaudu

Seadme tarkvara saate uuendada arvutis Nokia tarkvarauuendusrakenduse kaudu. Seadme tarkvara uuendamiseks läheb tarvis ühilduvat arvutit, kiiret Interneti-ühendust ning ühilduvat USB-andmesidekaablit seadme ja arvuti ühendamiseks.
Lisateabe saamiseks ja rakenduse Nokia Software Updater allalaadimiseks külastage veebiaadressi www.nokia.com/softwareupdate.

Tarkvara uuendamine mobiilsidevõrgu kaudu

Teenusepakkuja võib tarkvarauuendused mobiilsidevõrgu kaudu otse seadmesse saata (võrguteenus). See valik sõltub seadmest ega pruugi saadaval olla.
Tarkvarauuenduste allalaadimine võib tähendada suures mahus andmete ülekandmist (võrguteenus).
Veenduge, et seadme aku on piisavalt täis või ühendage laadija enne uuenduste vastuvõtmist telefoniga.
Hoiatus:
Tarkvarauuenduse installimise ajal ei saa seadet kasutada (ka mitte hädaabikõnedeks). Seadet saab uuesti kasutada pärast installi lõppu ja seadme taaskäivitust. Enne uuenduse installimist tehke andmetest kindlasti varukoopiad.
Tarkvarauuenduse taotlemine
1Valige Menüü > Seaded ja Telefon > Telefoni uuendused. 2 Praeguse tarkvaraversiooni ja uuenduse vajalikkuse kontrollimiseks valige Praeg.
tarkv. andm..
3Valige Laadi tel. tarkv. alla ja järgige juhiseid. 4 Kui pärast allalaadimist installimine tühistati, valige installimise käivitamiseks
Installi tarkv.uuend..
Tarkvara uuendamine võib kesta mitu minutit. Kui installimisel ilmneb probleeme, pöörduge oma teenusepakkuja poole.

Tugi

Lisateavet selle seadme kasutamise ja ettenähtud talitluse kohta leiate veebisaidilt www.nokia.com/support, mobiilsideseadmes kasutage veebiaadressi www.nokia.mobi/support.
Kui see probleemi ei lahenda, proovige järgmist.
Taaskäivitage seade: lülitage seade välja ja eemaldage aku. Minuti pärast asetage aku tagasi ja lülitage seade sisse.
Taastage algseaded.
Uuendage seadme tarkvara.
8 Alustusjuhend
Kui probleem ei lahene, pöörduge seadme remontimiseks Nokia poole. Külastage veebisaiti www.nokia.com/repair. Enne telefoni remonti andmist varundage seadmesse salvestatud andmed.

Alustusjuhend

Seadme klahvid ja muud osad

Ekraan
1
2 Valikuklahvid
3 Navi™-nupp (juhtnupp)
4 Helistamisklahv
5 Klahvistik
6 Lõpetamis-/toiteklahv
7 Kuular
8 Peakomplekti
ühenduspesa
9 Laadija
ühenduspesa
10 USB-port
11–13 Muusikanupud
14 Kaamera välklamp
15 Valjuhääldi
16 Objektiiv
17 Helitugevusnupud
18 Mälukaardipesa
19 Kaameranupp
Alustusjuhend 9

Aku paigaldamine

1 Eemaldage tagakaas. 2 Asetage aku kontaktelemendid kohakuti telefoni omadega ja paigaldage aku. 3 Asetage tagakaas tagasi.

SIM-kaardi paigaldamine

SIM-kaarti ja selle kontaktelemente on kerge kriimustades või väänates kahjustada, nii et olge kaardi käsitsemisel, paigaldamisel ja eemaldamisel ettevaatlik.
1 Eemaldage tagakaas ja aku. 2 Avage SIM-kaardi hoidik. 3 Asetage SIM-kaart hoidikusse nii, et kontaktelemendid jäävad allapoole. 4 Sulgege kaardihoidik. 5 Asetage aku ja tagakaas tagasi.

Mälukaardi paigaldamine

10 Alustusjuhend
Kasutage Nokia heakskiiduga ning käesoleva seadme jaoks ette nähtud mälukaarte: microSD-kaardid. Mälukaartide puhul kasutab Nokia tunnustatud tööstusstandardeid, kuid teatud liiki mälukaardid ei pruugi seadmega ühilduda. Kaardid, mis seadmega ei ühildu, võivad kahjustada kaarti ja seadet ning rikkuda kaardile salvestatud andmed.
Teie seade toetab kuni 16 GB microSD-kaarte. Üksiku faili maht ei tohi ületada 2 GB.
1 Avage mälukaardipesa kate. 2 Tõmmake kate kõrvale. 3 Asetage mälukaart pessa nii, et kontaktelemendid jäävad allapoole. 4 Sulgege mälukaardipesa kate.

Sisse- ja väljalülitamine

Vajutage ja hoidke all toiteklahvi.

Aku laadimine

Aku on tehases osaliselt laetud. Kui seade annab märku, et aku on tühjenemas, tehke järgmist.
1 Ühendage laadija seinakontakti. 2 Ühendage laadija seadmega. 3 Kui seade annab märku, et aku on täis laetud, eraldage laadija seadmest ja seejärel
seinapistikupesast.
Alustusjuhend 11
Aku laadimiseks pole kindlat aega määratud ja seadet saab kasutada ka laadimise ajal. Kui aku on täiesti tühi, võib laadimisnäidiku ilmumiseni või helistamisvõimaluseni kuluda mitu minutit.

Ekraan

1 Mobiilsidevõrgu signaali tugevus 2 Aku laetuse näidik 3 Näidikud ja tähised 4 Võrgu nimi või operaatori logo 5 Kell 6 Kuupäev (kui avakuvarežiim on sisse lülitatud) 7 Ekraan 8 Vasakpoolse valikuklahvi funktsioon 9 Juhtnupu funktsioon 10 Parempoolse valikuklahvi funktsioon
Teil on võimalik muuta vasak- ja parempoolse valikuklahvi funktsioone.
"Otseteed", lk 25.
Vt

Avakuva

Avakuvale saate lisada oma lemmikrakenduste otseteid.
Valige Menüü > Seaded ja seejärel Ekraan > Avakuva.
Avakuva aktiveerimine
Valige Avakuvarežiim > Sisse.
Avakuva korraldamine ja isikupärastamine
Valige Isikupärasta vaade.
Avakuva aktiveerimiseks kasutatava klahvi määramine
Valige Avakuvaklahv.
12 Alustusjuhend
Liikumine avakuval
Loendis navigeerimiseks vajutage juhtnuppu üles või alla ja valige Vali, Kuva või
Muuda. Nooled viitavad sellele, et saadaval on lisateavet.
Navigeerimise lõpetamine
Valige Välju.

Klahvistiku lukustus

Juhuslike klahvivajutuste vältimiseks valige Menüü ja vajutage klahvistiku lukustamiseks 3,5 sekundi jooksul *.
Klahvistiku avamiseks valige Ava ja vajutage 1,5 sekundi jooksul *. Kui klahvilukk on aktiveeritud, sisestage nõudmise korral turvakood.
Klahvistiku automaatseks lukustamiseks pärast määratud aega (juhul kui seadet ei kasutata) valige Menüü > Seaded > Telefon > Autom. klahvilukk > Sisse.
Kõne vastuvõtmiseks lukustatud klahvistikuga vajutage helistamisklahvi. Kui lõpetate kõne või keeldute sellest, lukustub klahvistik automaatselt.
Lukus seadmelt või klahvistikult võib siiski olla võimalik helistada seadmesse programmeeritud hädaabinumbril.

GSM-i antenn

Seadmel võivad olla nii sissehitatud kui ka välised antennid. Ärge puudutage edastavat või signaali vastu võtvat antenni. Antennide puudutamine mõjutab raadioside kvaliteeti, võib põhjustada seadme töötamist vajalikust suuremal võimsusel ning lühendada aku kasutusaega.
Joonisel on GSM-i antenniala märgitud halliga.

Taskulamp

Kaamera välklampi saab kasutada taskulambina. Taskulambi sisse- või väljalülitamiseks vajutage avakuval klahvi * ja hoidke seda all.
Ärge suunake taskulambi valgusvoogu kellelegi silma.
Loading...
+ 26 hidden pages