Electrolux Supreme 300, T 300, Supreme 300J, B 300J User Manual [et]

Page 1
Electrolux Outdoor Products
Via Como 72
23868 Valmadrera (Lecco)
ITALIA
Phone +39 0341 203111 - Fax +39 0341 581671
www.electrolux.com/mcculloch - www.electrolux.com/partner
Our policy of continuous improvement means that the specification of products may be altered from time to time without prior notice.
Electrolux Outdoor Products manufacture products for a number of well known brands under various registered patents, designs and
© Electrolux Outdoor Products Italy
The Electrolux Group. The world’s No. 1 choice
The Electrolux Group is the world’s largest producer of powered appliances for kitchen, cleaning and outdoor use. More than 55 million
Electrolux Group products (such as refrigerators, cookers, washing machines, vacuum cleaners, chain saws and lawn mowers) are sold
PN 249342 REV. 02 (05/04)
each year to a value of approx. USD 14 billion in more than 150 countries around the world.
Page 2
A
14
1
2
16
20
19
7
10
4
3
8
17
15
11
9
12
13
D
1 ltr
10 15 20
5
2 Strokes Engine totally sintetyc oil or Partner oil
50:1
2%
3
20 cm
100 200 300 400
1 ltr
10 20
4 5
McCulloch
oil
40:1
2,5%
25 cm
100 125 250 500
3
E1
18
6
21
B1
B2
B4 B5
B7
B8
5
18
A
22
21
B3
I
H
B6
F1 F3F2
B
B9
10
F4
F5
Page 3
G L1 L2
8T
8" 200 mm
a
d
c
30cc30cc
30cc
30cc30cc
b
H2H1
H3 H4 H5 H6
L3
M1
M2
L4 L5
M3
M4
M5
0,095" 2,4 mm
197" 5000 mm
538249345
249242
228204B
249242
I
N1
N2
O
Page 4
A. Üldine kirjeldus
1) MOOTOR
2) ÜLEKANDETORU
3) KIIRUSE REGULAATOR
4) NUPP KÄEPIDEME REGULEERIMISEKS
5) LÕIKETERA
6) NAILONJÕHVIDEGA TRIMMIPEA
7) SEISKAMISLÜLITI (STOP)
8) KARBURAATORI LÜLITI
9) SEADME KÄIVITAMISE LÜLITI
10) KINNITUSPUNKT
11) SÜÜTEKÜÜNAL
12) ÕHUFILTRI KATE
Näidisetikett
B. Ohutusnõuded
Sümbolite tähendused
Hoiatus.
13) KÜTUSEPAAGI KORK
14) VIBRATSIOONISUMMUTI
15) MOOTORI JA ÜLEKANDETORU ÜHENDUS
16) EESMINE J-KUJULINE KÄEPIDE
17) TAGUMINE KÄEPIDE KONTROLLNUPPUDEGA
18) LÕIKEMEHHANISMI KAITSE
19) KIIRENDUSE BLOKEERIMISMEHHANISM
20) KÜLGMINE KAITSEPIIRE
21) TERA TRIMMIJÕHVI LÕIKAMISEKS
22) LÕIKETERA KAITSE
LEGEND:
1) Garanteeritud müravõimsuse tase vastavalt direktiivile 2000/14/EC
2) Ehitaja nimi ja aadress
3) Väljalaskeaasta (viimased kaks arvu: nt:. 03=2003)
4) Toote kood
5) Seeria N°
6) Mudel/tüüp
7) Märge CE normidele vastavuse kohta
Mitte suitsetada seadme kasutamise ajal või kütusepaagi täitmise ajal.
Kaitsevahendid seadme kasutajale: Nõuetelevastavad kaitseprillid või näokaitse, nõuetelevastav kaitsekiiver, kõrvade kaitseks kõrvaklapid.
Lugege tähelepanelikult kasutusjuhendit ja veenduge, et mõistate täielikult seadme kõikide funktsioonide toimimist.
Kaitsevahendid seadme kasutajale: Nõuetelevastavad kindad.
Kaitsevahendid seadme kasutajale: Nõuetelevastavad kaitsesaapad.
15 m
Karburaator (käivitamise hõlbustamiseks).
Ettevaatust seadme poolt lendu paisatud esemete suhtes.
Minimaalne turvaline distants 15m.
Avariilüliti seadme seiskamiseks.
ESTONIAN - 1
Page 5
Võlli maksimaalne töökiirus.
Hoiduda töötava tera ette sattumast. Tera võimsusest piisab, et põhjustada nii käe kui jala amputatsiooni.
Enne kasutamist
• Keelatud on seadme kasutamine muudel eesmärkidel, kui muru niitmine selleks ettenähtud lõikamistarvikute abil.
B1. Ilmtingimata on nõutav, et trimmerit kasutav isik tutvuks eelnevalt põhjalikult ja äärmiselt tähelepanelikult käesoleva kasutusjuhendiga.
• Veenduge, et oskate vajadusel mootorit ja lõiketera seisata (vt. peatükki “Mootori käivitamine ja seiskamine”).
• Kõik seadme kasutajad peavad olema teadlikud seadme käsitsemisel kasutatavatest funktsioonidest vastavalt käesolevas kasutusjuhendis kirjeldatud ohutusnõuetele, samuti lõikamismehhanismi kasutusvõtetest, soovitav on osalemine seadme kasutamise praktilisel demonstreerimisel.
• Trimmerit ei tohi mingil juhul kasutada isik, kes on kurnatud või füüsiliselt selleks mitte sobiv, samuti mitte isik, kes on alkoholi mõju all või teatud ravimite mõju all.
• Mitte lubada trimmerit kasutada lastel ega isikutel, kes ei ole tutvunud käesoleva kasutusjuhendiga ega pole saanud ka vastavat väljaõpet. Kohalik seadusandlus võib teatavatel juhtudel kehtestada seadme kasutajale vanusepiiri.
• Seadme võõrandamisel või laenutamisel anda kaasa kindlasti ka käesolev kasutusjuhend, et ka tulevased kasutajad saaksid tutvuda seadme kasutamise võtetega ja vajalike ohutusnõuetega.
• Enne kasutamist vaadake seade alati hoolikalt üle: kontrollige monteerimise korrektsust, et ei oleks lahtisi kruvisid, rikutud või katkiseid detaile ega kütusekadusid.
• Asendage tingimata seadme mistahes viisil rikutud osad uutega (lõiketerad, trimmipead, kaitsed) – olgu nad siis pragunenud või lihtsalt kulunud. Kõik seadme rikutud või kulunud osad laske välja vahetada vastavas hooldustöökojas.
• Mistahes hooldustöö ja/või monteerimise teostamisel kasutage vastavaid kaitsekindaid
TÄHELEPANU!
Raskete vigastuste oht jalalabadele ja -säärtele. Järgige hoolikalt kasutusjuhendi nõuandeid ja juhiseid.
TÄHELEPANU!
Seadme lõiketarvikud ja vibratsioonisummuti võivad muutuda äärmiselt kuumaks ja tekitada põletushaavu. Soovitav on mõni minut oodata enne, kui neid uuesti käega puutuda.
ja TINGIMATA lülitage eelnevalt välja seadme mootor.
Riietus
B2. Trimmeriga töötamisel tuleb kasutada
selleks vastavat riietust; kasutage seadme kasutajale ettenähtud kaitsevahendeid, mis vastavad ohutusnõuetele: a) Kaitseriietus, mis hoiab vastu keha (ärge kasutage lühikesi pükse ega lehvivaid või lotendavaid riideid). b) Kaitsesaapad, mis on libisemiskindla tallaga, tugevdatud varbaosaga ja lõiketera kaitsega (ärge pange jalga lahtisi sandaale ega töötage paljajalu). c) Kaitsekindad terakaitsega, mis vähendavad ka vibratsiooni mõju. d) Näokaitse ja kaitseprillid. Eemaldage kaitsekile juhul, kui see on olemas. e) Kõrvaklapid mürakaitseks. Isiklike kaitsevahendite kasutamine ei välista vigastuste ohtu, kuid vähendab õnnetusjuhtumi korral kindlasti vigastuse suurust.
• Ärge kasutage laiu lehvivaid riideid ega ehteid, mis võiksid seadme liikuvatesse osadesse takerduda.
• Olge ettevaatlikud seadme liikuvate osade ja kergesti kuumenevate pindade suhtes.
Ohutusnõuded tervise seisukohalt
TÄHELEPANU! Vältige trimmeri liiga pikaajalist kasutamist. Müra ja vibratsioon võivad kahjustada teie tervist.
• Seadme või teiste masinate pikaajalisel kasutamisel avaldavad seadme operaatorile mõju vibratsioonid, mis võivad tekitada “valgete sõrmede sündroomi” (Raynaud’ sündroom). See võib kaasa tuua käte tundlikkuse vähenemise erinevate temperatuuride eristamisel ja põhjustada käte üldist tuimust ja kangust. Seetõttu peaks seadme operaator tähelepanelikult oma käte ja sõrmede seisundit kontrollima eriti, kui ta kasutab seadet pikaajaliselt või regulaarselt. Kui peaks ilmnema mõni ülalkirjeldatud
2 - ESTONIAN
Page 6
sümptomidest, tuleb kiiresti pöörduda arsti poole.
• Seadme või teiste masinate pikaajaline kasutamine võib tekitada tervisehäireid, stressi, kurnatust ja kuulmislangust. Seadme kasutamisel pange tingimata korralikult pähe kõrvaklapid mürakaitseks. Seadme korrektne ja hoolikas korrashoid võib teile tagada lisakaitse müra ja vibratsiooni poolt tekitatavate kahjustuste vastu.
• Ärge käivitage mootorit ega hoidke mootorit töös suletud ruumides või piiratud ja kitsastel aladel.
TÄHELEPANU! Heitgaasid on sissehingamisel mürgised, mistõttu võivad lämmatada ja olla eluohtlikud.
Tööpiirkond
• Enne töö alustamist tuleb tööpiirkond põhjalikult läbi uurida ja pöörata tähelepanu võimalikele ohuallikatele (nt. tänavad, teerajad, elektrikaablid, ohtlikud puud jne.).
• Enne seadme kasutamist eemaldage tööpiirkonnast kivid, klaasikillud, nöörid, metallesemed, konservikarbid, purgid-pudelid ja kõikvõimalikud võõrkehad, mis võiksid seadme liikuvate osade külge haakuda või ohtlikult eemale paiskuda. Lõiketerade põrkumine juhuslike esemete vastu võib põhjustada tõsiseid vigastusi seadme kasutajale, läheduses viibivatele inimestele või loomadele ja seadmele endale.
B3. Lõikemehhanismi erinevate tarvikutega lõigake ainult selleks ettenähtud materjale ja objekte ning vältige lõiketerade kokkupuutumist kivide, metallesemetega jms.
• Eriti ettevaatlik tuleb olla künkliku pinnaga maastikul töötades.
B4. Jälgige, et tööpiirkonna läheduses ei oleks teisi inimesi ega loomi (minimaalne distants olgu 15 meetrit). Kui märkate, et keegi teile läheneb, lülitage mootor välja ja seisake lõiketera või trimmipea, kuna töötamise ajal võivad lõiketera või trimmijõhvid eemale paisata muru, mullakamakaid, kive või muid ettejäävaid esemeid (vt. peatükki “Mootori käivitamine ja seiskamine”).
• Pidage silmas ka neid ohtusid, mis võivad jääda märkamatuks seadme poolt tekitatava müra tõttu.
• Veenduge, et läheduses oleks keegi kuuldekaugusel juhul, kui peaks mõni õnnetus juhtuma.
Töötamine
B5. Kinnitage või peitke juuksed, et nad oleksid õlgadest kõrgemal.
B6. Soovitav on hoida seadet kasutamise ajal oma kehast paremal; nii saavad heitgaasid
segamatult väljuda ilma et seadme operaatori riided seda takistaksid. Juhul, kui kasutate seadet esmakordselt, oleks esialgu vajalik täielikult kohaneda trimmeri parempoolse kasutamisega.
B6. Töötamise ajal hoidke trimmerit kindlalt
käepidemetest ja alati kahe käega. Jälgige, et mõlemad jalad toetuksid kindlalt maha.
• Jälgige, et käepidemed oleksid alati puhtad ja kuivad.
• Enne töö alustamist kinnitage korralikult rakmed või kanderihmad. Reguleerige rakmete pikkus sobivaks nii, et trimmer oleks hästi tasakaalustatud ja jääks teie paremale küljele ning et lõiketera või trimmipea oleks maapinnaga paralleelne, 0-30cm kõrgusel maapinnast.
B7. Kinnituskoht (B) tuleb valida selliselt, et saavutaksite seadme optimaalse tasakaalu, järgida juhiseid, mis on toodud alalõigus “Kanderihmad ehk rakmed”.
• Ärge kasutage kunagi seadet, mis ei ole täielik, on rikutud või seda on muudetud kellegi suvalise isiku poolt ja mitte selleks ette nähtud hooldustöökojas.
• Seadme operaator või kasutaja vastutab täielikult kolmandatele isikutele või nende varale põhjustatud kahju eest, samuti ohtude eest, millesse ta nad seab.
• Ärge kasutage trimmerit, kui seisate trepil või ebatasasel pinnal. Kontrollige, et teil oleks alati kindel tasakaal.
• Ärge kasutage seadet kunagi ekstreemsetes ilmastikutingimustes nagu väga madalatel temperatuuridel ega ka suure kuumuse või niiskusega.
• Vältige töötamist ebasoodsates ilmastikutingimustes (udu, vihm, tuul jne.).
• Lõiketera on äärmiselt terav, mistõttu olge väga ettevaatlik ka tera hooldamisel, tehes seda tingimata väljalülitatud mootoriga. Kasutage kaitsekindaid. Lülitage mootor välja ja oodake, kuni seadme liikuvad osad on täielikult seiskunud enne, kui hakkate seadme hooldustöid teostama ehk enne, kui puudutate lõiketera või trimmipead eriti, kui soovite sinna haakunud esemeid eemaldada.
• Hoidke kõik kehaosad, samuti kõik riideesemed lõiketeradest eemal nii mootori käivitamisel kui ka selle töötamise ajal.
• Seadme kasutamisel olge alati näoga tööpiirkonna suunas, ärge lõigake kunagi ümber nurga või selja tagant, kuna niimoodi ei ole näha võimalikud ohuallikad.
• Ärge asetage seadet teiste esemete najale, kui mootor töötab. Ärge jätke masinat mitte kunagi järelvalveta.
• Ärge jätke töötava mootoriga masinat kunagi järelvalveta.
ESTONIAN - 3
Page 7
TÄHELEPANU! Keelatud on seadme funktsioonide ja kaitsenmehhanismide tahtlik muutmine, veenduge, et kõik vahetatud osad oleksid asendatud originaalvaruosade ja –tarvikutega.
Ettevaatusabinõud transportimisel
B8. Ärge kunagi transportige trimmerit, kui
selle mootor töötab, ka mitte väga lühikest vahemaad. Transportimisel olgu mootor vällja lülitatud ning lõiketera või trimmipea tagasi keeratud.
B8. Juhul, kui transpordite trimmerit
sõiduautos, paigutage ta kindlalt liikumatusse asendisse ja keerake selliselt, et kütus mingil juhul välja voolama ei hakkaks. Siiski on soovitav kütusepaak enne transportimist täielikult tühjendada.
B9. TÄHELEPANU! Teie turvalisuse huvides on kohustuslik nii transportimise ajal kui seadme ladustamisel lõiketera katta vastava kaitsekaanega, mis on samuti komplekti lisatud.
Tuleohutusnõuded
B10. Ärge kasutage seadet lahtise tule või
mahavoolanud bensiini läheduses.
B10. Peale kütuse valamist seadme
kütusepaaki kuivatage mahatilkunud kütus alati hoolikalt ära. Selle protsessi ajal on suitsetamine keelatud. Mootor käivitage alles siis, kui olete sellest kohast ja kütusepaakidest eemal (minimaalne vahemaa 3 meetrit). Ärge lisage kütust, kui seadme mootor töötab.
• Tulekahju riski vähendamiseks puhastage seade alati rohukõrtest, lehtedest ja üleliigsest õlist.
Tagasilöögid kokkupõrkel
Lõiketeraga varustatud seadmed võivad anda tugeva tagasilöögi küljele kokkupuutel tugevate tahkete esemetega. Tera võimsusest piisab, et põhjustada nii käe kui jala amputatsiooni. Tõuge võib edasi kanduda masinalt selle operaatorile ning põhjustada seadme juhitavuse kaotamise. Kokkupõrkest tekkinud tagasilööki võib esineda ka siis, kui riskisektoris niitmisel kasutatakse mistahes tüüpi lõiketera (vt. N1); soovitav on siiski niita kasutades selleks sektori ülejäänud osa.
TÄHELEPANU! Kasutage alati korralikult teritatud lõiketera. Kulunud hammastega teraga on raske lõigata ja peale selle võib ta põhjustada ka tugevaid tagasilööke.
TÄHELEPANU! Ärge teritage kulunud või rikutud lõiketera, vaid asendage see uuega.
TÄHELEPANU! Nõutav on kasutada originaaltaarvikuid ja –varuosi, mis on saadaval ametlike edasimüüjate vahendusel. Mitteoriginaalsete varuosade ja tarvikute kasutamine suurendab õnnetusjuhtumite riski ning sellisel juhul ei võta seadme tootja endale mingisugust vastutust inimestele ja/või nende varale tekitatud kahjude eest.
C. Seadme kaitsemehhanismide kirjeldus, nende funktsioonid ja hooldamine
TÄHELEPANU! Mitte mingil juhul ärge kasutage seadet, mille kaitsemehhanismid ei tööta korralikult.
Käesolev peatükk kirjeldab seadmel olemasolevaid kaitsemehhanisme, nende funktsioone ja hooldust maksimaalse töökindluse tagamiseks. Peatükk “Üldised andmed” aitab teil käesolevas alalõigus kirjeldatud detaile ära tunda. Õnnetusjuhtumite risk suureneb märgatavalt, kui hooldustöid ei teostata regulaarselt ja professionaalselt. Kahtluse korral tuleb kindlasti pöörduda vastava hooldustöökoja spetsialistide poole.
4 - ESTONIAN
Kiirenduse blokeerimismehhanism
TÄHELEPANU! Ärge kasutage kunagi seadet, mille kiirenduse blokeerimismehhanism on seadme külge kinnitatud kleeplindiga, nööriga vms.
• Selle mehhanismi eesmärk on takistada kiirendusnupu (joon. A nr. 3) juhuslikku sisselülitamist nii, et tõepoolest on käivitusnuppu (joon. A nr. 3) võimalik aktiveerida vaid siis, kui samaaegselt vajutada lülitile blokeeringu vabastamiseks (joon. A nr.
19).
• Kahe erineva vedru abil lähevad kiirendusnupp (joon. A nr. 3) ja blokeerimislüliti (joon. A nr.
19) automaatselt algasendisse tagasi niipea, kui käepide lahti lasta.
Page 8
Mootori seiskamise mehhanism
• Kui vajutate nupule Stop (joon. A nr. 7) O /
STOP, siis jääb mootor seisma.
• Et kontrollida seadme töökindlust, käivitage
mootor ning lükake seejärel lüliti Stop (joon. A nr. 7) positsiooni Stop veendumaks, et mootor seepeale tõesti seiskub.
Kaitse transportimisel
TÄHELEPANU! Enne kaitsedetailide monteerimist lülitage mootor välja ja oodake, kuni lõikemehhanism seiskub. Igal transportimisel ja ladustamisel kasutage kaitsepiiret.
Terakaitse katab kinni lõiketera ääre seadme transportimisel või ladustamisel puhkeasendis (joon. A nr. 23).
TÄHELEPANU! Mingil juhul ärge kasutage seadet, millel puuduvad alltoodud spetsiaalsed kaitsemehhanismid või need pole korralikult monteeritud! Ehkki need ei välista täielikult õnnetusjuhtumite riski, vähendavad nad seda ometi suurel määral.
Pritsmekaitse
TÄHELEPANU! Mingil juhul ärge kasutage seadet, millel puudub nõuetele vastav pritsmekaitse. Ebasobiva või rikutud kaitsme monteerimine lõikemehhanismile võib põhjustada inimestele raskeid vigastusi. Aeg-ajalt kontrollige kaitsme seisukorda ning vajadusel asendage see uuega.
• See on äärmiselt oluline kaitsedetail (joon. A nr. 18), mis kaitseb seadme kasutajat võimalike esemete eest, mis võivad sattuda lõikemehhanismi ette ja sealt suure hooga paiskuda ning operaatorit tabada. Veenduge põhjalikult, et kaitse oleks terve, korralikult monteeritud ning kontrollige, et kinnituskruvid oleksid korralikult kinni keeratud (vt. “Lõikemehhanismi kaitsedetailide monteerimine”).
• Juhul, kui lõikemehhanismi kaitse on kokkupõrkel kõvade esemetega tugevasti kahjustatud, tuleb seade viia vastavasse hooldustöökotta ning rikutud kaitse uuega asendada.
Piire (komplektis ainult mõnedel mudelitel)
TÄHELEPANU! Mingil juhul ärge kasutage trimmerit, millel puudub korralikult monteeritud kaitsepiire.
Seadme külge kinnitatuna garanteerib vastav detail minimaalse distantsi seadme kasutaja ja lõikemehhanismi vahel masinaga töötamise ajal ning lõiketera sattumisel kõva pinnase vastu väldib seadme põrkumist kasutaja keha vastu, mis võiks põhjustada tõsiseid vigastusi (joon. A nr. 20).
Summuti
• Summuti on vajalik selleks, et vähendada mürataset miinimumini ning juhtida sisepõlemismootorist väljuvad heitgaasid seadme operaatorist kaugemale.
• Trimmeri turvaliseks kasutamiseks järgige allkirjeldatud protseduure.
TÄHELEPANU! Summuti võib kasutamise ajal üle kuumeneda ning seetõttu vajab peale mootori välja lülitamist teatavat perioodi mahajahtumiseks, mistõttu on soovitav olla eriti tähelepanelik, kui mingil põhjusel on vajalik summuti piirkonda käega katsuda.
TÄHELEPANU ka tuleohutuse suhtes, ärge kasutage seadet, mille summuti on defektne või rikutud.
TÄHELEPANU! Mootori põlemisel eralduvad heitgaasid on mürgised ning seetõttu ei ole soovitav seadme kasutamine suletud aladel.
TÄHELEPANU! Heitgaasid võivad saavutada väga kõrge temperatuuri ja võivad sisaldada sädemeid, mistõttu ei ole soovitav seadet kasutada tuleohtlike ainete juures.
Rakmed ehk kanderihmad (komplektis ainult mõnedel mudelitel)
TÄHELEPANU! Äärmiselt oluline on eelnevalt tutvuda rihmade lukustusmehhanismiga. Avariiolukorras tuleb osata masinast kiiresti vabaneda.
Rakmed on varustatud tõhusa kiirlukustussüsteemiga. Rakmed või kanderihmad kergendavad seadme operaatori koormust masinaga töötamise ajal (vt “Ohutusnõuded”, B7). Enne seadme kinnitamist reguleerige kanderihmade vöörihm selliselt, et rihma lukustussüsteem jääks 15cm allapoole vöökõrgust. Lõiketera abiga kinnitada seade rihma pandla külge (nagu on näidatud joonisel), kasutades selleks auku, mis on seadme operaatori kehale kõige lähemal.
ESTONIAN - 5
Page 9
D. Kütusesegu
TÄHELEPANU!
• Mitte suitsetada paagi täitmise ajal!
• Keerake kütusepaagi kork lahti ja eemaldage see ettevaatlikult.
• Täitke paak kütusega avaras ja avatud kohas, mis on eemal leekidest või sädemetest.
• Tulekahju riski vältimiseks ärge lisage kütust paaki siis, kui seadme mootor töötab või on veel kuum (enne kütuse lisamist oodake, kuni mootor maha jahtub)
• Vältige õli ja kütuse sattumist nahale või silma.
• Lisage kütust ainult korraliku ventilatsiooniga ruumis.
• Ärge hingake sisse bensiiniaurusid, kuna need on toksilised.
• Bensiini hoidke ainult selleks ette nähtud vastavates kütusekanistrites.
Kütusesegu valmistamine
TÄHELEPANU! Ärge kasutage seadmes mistahes tüüpi kütust, vaid ainult seda, mis on käesolevas kasutusjuhendis soovitatud. Seade on varustatud kahetaktilise mootoriga, mistõttu vajab kütuseks pliivaba bensiinisegu (minimaalne oktaanarv 90) ning täissünteesõli, mis on ette nähtud kahetaktilisele mootorile ja spetsiaalselt pliivabale bensiinile, vastavalt kasutusjuhendi kaanel olevas tabelis punkti (D) all näidatud proportsioonidele.
TÄHELEPANU! Kontrollige hoolikalt pakendil loetletud õli omadusi: kui kasutate õlisid, millel ei ole käesolevas kasutusjuhendis kirjeldatud omadusi, võib see endaga kaasa tuua tõsiseid mootoririkkeid!
• Optimaalse kütusesegu saavutamiseks valage selleks ettenähtud kanistrisse esmalt õli ja seejärel bensiini, iga kord enne kütusesegu valamist seadme paaki raputage kanistrit tugevasti.
• Vältige bensiini mahavalamist.
• Valmis kütusesegu vananeb ning aja möödudes tema omadused muutuvad, mistõttu soovitame korraga kütusesegu valmistada mitte rohkem kui parasjagu vaja läheb (vana kütusesegu kasutamine võib põhjustada tõsiseid mootoririkkeid).
Kütusepaagi täitmine
TÄHELEPANU! Järgmised ettevaatusabinõud vähendavad oluliselt tulekahjuriski:
• Veenduge, et oleks korralik ventilatsioon.
• Ärge suitsetage, ärge tooge kütusekanistri lähedale kuumi ega sädemeohtlikke esemeid.
• Paagi täitmisel kütusega olgu mootor välja lülitatud.
• Võimalike rõhuvahede mõju vältimiseks avage kütusepaagi kork äärmiselt ettevaatlikult.
• Ärge eemaldage kütusepaagi korki, kui seadme mootor töötab.
• Peale kütusepaagi täitmist keerake kork hoolikalt kinni.
• Täitke kütusepaaki alati korraliku ventilatsiooniga ruumis.
• Asetage seade kindlale ja tasasele pinnale, nii et see ei saaks kuhugi vajuda ega libiseda ning jälgige, et kütusepaagi kork oleks üleval.
• Vältimaks võõrkehade sattumist kütusepaaki, puhastage enne korgi eemaldamist korralikult paagi täitmiseks ettenähtud avause ümbrus.
• Keerake kütusekanistri kork ettevaatlikult lahti. Nüüd eemaldage seadme kütusepaagi kork ja täitke see lehtrit kasutades vajaliku kogusega.
• Vältige kütuse mahavalamist.
• Kui kütusepaak on täidetud, keerake kork hoolikalt kinni.
• Probleemide vältimiseks mootori käivitamisel soovitame seadme kasutamisel pidevalt jälgida, et kütusesegu seadme paagis kunagi täiesti otsa ei lõpeks.
TÄHELEPANU! Peale seadme paagi täitmist kütuseseguga kuivatage seade hoolikalt. Juhul, kui olete kogemata kütusesegu endale peale ajanud, vahetage koheselt riided. Vältige kütusesegu sattumist nahale või silma.
TÄHELEPANU! Summuti on seadme töötamise ajal ning vahetult peale mootori seiskamist väga kuum. Sama kehtib ka seadme mootori kohta. Pöörake suurt tähelepanu tuleohutusele, eriti juhul, kui töötate tuleohtlike gaaside või materjalide läheduses.
6 - ESTONIAN
Page 10
Kütuse säilitamine
• Bensiin on äärmiselt tuleohtlik: enne, kui lähete mistahes kütuseliigi lähedusse, kustutage sigaretid, piibud või sigarid.
• Säilitage kütust jahedas ja korraliku ventilatsiooniga ruumis selleks ettenähtud kütusekanistris.
• Viibides ebapiisava ventilatsiooniga või umbses kohas, ärge jätke kunagi mootorit
E. Lõikemehhanismi kaitsme monteerimine
Lõikemehhanismi kaitsme monteerimine
Paigaldage kaitsetarvik (A) pöörates tähelepanu sellele, et ta oleks täpselt kohakuti vastava toega
F. Seadmel kasutatavad lõiketarvikud ja nende monteerimine
tühikäigule, kui seadme paagis on kütust: bensiini põlemisel tekkivad gaasid võivad ruumis levida ja jõuda lahtise tuleni, küünaldeni, küttekehade või põletite leekideni, bolieriteni, kuivatiteni jne.
• Kütuseaurud võivad põhjustada plahvatuse või tulekahju.
• Ärge koguge liiga suuri kütusetagavarasid.
(I), asetage kruvid (H) oma kohale ja keerake tugevasti kinni, monteerige ka tera trimmijõhvi lõikamiseks nagu on näidatud joonisel.
TÄHELEPANU! Jätkake lõiketarviku monteerimist vaid juhul, kui terakaitse on paigaldatud.
TÄHELEPANU! Teie masinale on võimalik paigaldada ainult järgmisi lõiketarvikuid: a) Trimmipea b) Rohuketas, maksimaalselt 8­hambaline. Mõlemad tarvikud eeldavad ka vastava spetsiifilise kaitsme paigaldamist, jälgige hoolikalt nõuandeid korrektseks monteerimiseks. Vältimaks ohtlikke vigastusi seadme operaatorile, teistele inimestele või loomadele, kinnitage lõiketarvikud, monteerides kõik nendega kaasnevad detailid korrektselt ja õiges järjekorras.
TÄHELEPANU! Kasutage soovitavalt rohuketast ja trimmipead, millel on lubatud (tootja poolt märgitud) MAKSIMAALNE PÖÖRETE ARV vähemalt 10.500 pööret minutis.
TÄHELEPANU! Kõik lõiketarvikute ja nende kaitsmetega seotud hooldustööd tuleb teostada selleks eelnevalt mootor välja lülitades.
TÄHELEPANU! Lõiketarvikute monteerimistööde hõlbustamiseks seadet ümber keerates jälgige hoolega, et kütusepaagi kork oleks korralikult suletud ja et ei esineks kütusekadu.
TÄHELEPANU! ON ÄÄRMISELT OLULINE, ET KASUTATAKS ORIGINAALTARVIKUID JA – VARUOSI, MIS ON SAADAVAL AMETLIKE EDASIMÜÜJATE VAHENDUSEL. MITTEORIGINAALSETE TARVIKUTE JA VARUOSADE KASUTAMINE SUURENDAB ÕNNETUSTE OHTU NING SELLISEL JUHUL EI VÕTA SEADME TOOTJA ENDALE VASTUTUST INIMESTELE JA/VÕI NENDE VARALE TEKITATUD KAHJUDE EEST.
Trimmipea ja lõiketera monteerimine
Vastavalt rohuketta või trimmipea tüübile paigaldage sobiv kaitse (vt. peatükki: “Lõikemehhanismi kaitsme monteerimine”).
F1. Monteerige nailonjõhvidega trimmipea vastavalt joonisel kirjeldatud näitele: a) Ülemine ketas koos lõiketera fiksaatoriga b) Nailonjõhvidega trimmipea. Keerake kellaosuti liikumise suunas tugevasti kinni.
F2. Kinnitamise ajal tuleb ketast ja trimmipead paigal hoida, selleks võtme või kruvikeeraja ots õrnalt kettal ja ülekandevõllide pesal asuvatesse aukudesse surudes; keerake kõigepealt ketast, kuni augud satuvad kohakuti.
(ainult nendel mudelitel, mis on varustatud piirde ja kanderihmadega)
F3. Vastavalt illustreeritud näidisele monteerige rohuketas: a) Ülemine ketas koos lõiketera fiksaatoriga b) Lõiketera, kiri ja nool ülevalpool c) Alumine ketas d) Kaitsekuppel e) Lõiketera fikseerimismutter f) Ohutus splint.
F4. Jälgige, et lõiketeras olev auk oleks täpselt kohakuti ülemise ketta hambaga, mis lõiketera tsentraalselt fikseerib. Keerake kellaosuti liikumise suunas tugevasti kinni. Keeramise ajal tuleb lõiketera ja kettaid kinni hoida, surudes selleks õrnalt võtme või kruvikeeraja
ESTONIAN - 7
Page 11
ots vastavatesse aukudesse, mis on eelnevalt kohakuti pandud.
F5. Nailonjõhviga trimmipea “koputad – ja korras
Trimmipead kasutatakse muru niitmiseks ja rohututtide lõikamiseks muruservadel ja aladel, kus on mitmeid takistusi nagu aiad, piirded, puud jne., mistõttu see sobib kasutamiseks kitsastel ja ebaüthlase pinnaga aladel. Trimmipea võimaldab teil muru ühtlaselt niita puude tüvesid vigastamata ega põhjusta ka tugevaid tagasilööke, mis võivad esineda näiteks tugeva lõiketera põrkumisel vastu kõva pinda.
Trimmijõhvi etteandmine
TÄHELEPANU! Kaitsmele kinnitatud tera trimmijõhvi lõikamiseks võimaldab jõhvile optimaalse pikkuse andmise; liiga pikk jõhv vähendab mootori pöördekiirust ja niitmise kvaliteeti, samuti suurendab vigastuste ohtu.
G. Käepidemed
Eesmine J-kujuline käepide
(ainult nendel mudelitel, mis on varustatud piirde ja kanderihmadega)
TÄHELEPANU! Juhul, kui on paigaldatud vastav lisatarvik, toimib see käepide ka kaitsepiirdena (D). Iga kord, kui te lõiketera kasutate, keerake külgmine kaitsepiire korralikult vastavasse auku J­kujulisel käepidemel, nagu on näidatud joonisel.
J-kujulist käepidet (A) on võimalik reguleerida vastavalt seadme kasutaja vajadustele, liigutades seda ette- või tahapoole. Selleks vajutage käepideme reguleerimisnupule (B), valige käepidemele sobiv positsioon nende
Niitmise käigus toimub trimmijõhvi loomulik kulumine, mille tulemusena suureneb mootori pöörete arv ja kahaneb seadme niitmisvõimsus. Kui see juhtub, tuleb trimmipea vastu maad toetada, et saaks uue trimmijõhvi välja tõmmata: laske kiiruse regulaator lahti ja oodake, kuni mootori pöörete arv langeb alla 4000 pöörde minutis. Nüüd koputage õrnalt trimmipea kaitsekuplit (A) vastu maad nagu on näidatud joonisel ja uus jõhv tuleb automaatselt välja. Nüüd võite uuesti seadme töökiirust tõsta. Juhul, kui uus trimmijõhv ei peaks automaatselt välja tulema, kontrollige jõhvi olemasolu seadmes ja korrake sama protseduuri.
hulgast, mis on märgistatud sälkudega (C) nii, et see oleks töötamiseks mugav asend, seejärel laske reguleerimisnupp (B) uuesti lahti.
(ainult nendel mudelitel, mis on varustatud piirde ja kanderihmadega)
TÄHELEPANU! Kui seadmele on monteeritud lõiketera, võib seadmega töötada vaid juhul, kui käepide on kinnitatud esimese sälguga markeeritud positsioonis.
TÄHELEPANU! Seadme mugavamaks transportimiseks või ladustamiseks keerake käepide seadme varrega paralleelseks — viimase sälguga (C) markeeritud positsioon.
8 - ESTONIAN
Page 12
H. Mootori käivitamine ja seiskamine
TÄHELEPANU! Esmalt tutvuge põhjalikult peatükiga “Ohutusnõuded”.
H1. TÄHELEPANU! Käivitage trimmer kohas, kus on tasane pind. Käivitamise ajal jälgige, et teil oleks kindel tasakaal. Veenduge, et lõiketera või trimmipea ei puutuks vastu maapinda või mõnda muud takistust.
TÄHELEPANU! Ühte kätt hoidke käivitusmehhanismil ja teise käega hoidke seadet kindlalt kinni. (Pöörake tähelepanu sellele, et te starterinööri endale ümber käe ei mässiks) ning tõmmake starterit aeglaselt, kuni tunnete, et olete saavutanud teatava takistuse, mille järel tõmmake starterinööri uuesti, nüüd juba järsu tõmbega (Vastavalt sellele, kas seadme mootor on külm või soe, jälgige hoolikalt allkirjeldatud käivitamise protseduure).
TÄHELEPANU! Ärge tõmmake starterinööri kunagi päris lõpuni ning ärge laske sellel ka järsult vastu seadet paiskuda – see võib seadet kahjustada.
Seadme käivitamine külma mootori puhul
H2. Käivitamis- ja seiskamislüliti (A) on
asendis I vastupidiselt asendile “STOP”.
H3. Lükake karburaatori lüliti (B) suletud
asendisse (õhuklapp kinni).
H4. Nüüd pumbake kütust, vajutades korduvalt nupule (C), kuni näete, kuidas kütus toru (D)
kaudu uuesti kütusepaaki tuleb. Tõmmake
süüdet, kuni mootor käivitub. Laske mootoril mõned sekundid töötada, hoidke samal ajal trimmerit kindlalt paigal. Vajutage kindlalt ja ühtlaselt reguleerimisnupule ja kiirendage, samal ajal liigub karburaatori lüliti automaatselt esialgsesse positsiooni tagasi (õhuklapp lahti).
TÄHELEPANU! Selles faasis lõikemehhanismid juba pöörlevad.
Seadme käivitamine sooja mootori puhul
H2. Lükake STOP-lüliti positsiooni I (START).
Kiiruse reguleerimisnupp nullpositsioonis (lahti
lastud).
H5. Karburaatori lüliti (B) algses positsioonis
(õhuklapp lahti).
H4. Pumbake, vajutades korduvalt nupule (C),
kuni näete, kuidas kütus toru (D) kaudu uuesti
kütusepaaki tuleb. Tõmmake starterinööri, kuni
mootor käivitub.
Mootori seiskamine
H6. Lükake käivitamis- ja seiskamislüliti (A)
asendisse O (STOP).
TÄHELEPANU! Peale mootori seiskamist pöörlevad seadme liikuvad lõikemehhanismid, lõiketera või trimmipea, inertsi mõjul veel mõne sekundi vältel. Hoidke kindlalt seadet käepidemest kuni kõigi mehhanismide täieliku seiskumiseni.
TÄHELEPANU! Avariiolukorras on võimalik ka seadme kiirem seiskamine, kui pidurdate lõikemehhanismi hoogu lastes trimmipea kaitsekuplil ettevaatlikult vastu maapinda vajuda.
I. Karburaatori seadistamine
Teie trimmer võib olla varustadud madala­emissioonilise karburaatoriga. Kui osutub vajalikuks karburaatori seadistamine, soovitame tungivalt selle teostamiseks pöörduda vastava ametliku hoodluskeskuse poole, kus on olemas selleks vajalik aparatuur ja tööriistad tagamaks optimaalseid töötulemusi ka madalate emissioonide korral. Mootori miinimumkiiruse reguleerimiseks keerata joonisel märgitud kruvi (T) nii nagu see on näidatud: kui mootor töötab ja on soe, keerata kruvi (T) ettevaatlikult kellaosuti liikumise suunas kinni, kuni olete saavutanud mootori reeglipärase pöörlemise
(ühtlane müra), lõikemehhanismid samal ajal ei liigu. Vastupidisel juhul aga (lõikemehhanismid on liikumises) keerake lahti kruvi (T) ettevaatlikult kellaosuti liikumisele vastupidises suunas, kuni olete saavutanud õige seadistuse. Õige miinimumkiirus on ära toodud käesolevas kasutusjuhendis peatükis tehniliste andmete kohta.
TÄHELEPANU! Kõiki ülalkirjeldatud seadistustöid saab teostada ainult siis, kui lõikemehhanismid on korrektselt monteeritud.
ESTONIAN - 9
Page 13
TÄHELEPANU! Käivitage trimmer alati tasasel pinnal. Käivitamise ajal jälgige, et teil oleks kindel tasakaal. Pöörake tähelepanu sellele, et lõiketera või trimmeripea ei puutuks vastu maapinda ega mõnda takistust.
L. Regulaarne hooldus
Kontrollige regulaarselt, et seadme kõik kruvid oleksid oma kohtadel ja korralikult kinni keeratud. Rikutud, kulunud, mõranenud ja ebaühtlased lõiketerad asendage uutega. Kontrollige alati, et trimmipea või lõiketera oleksid korrallikult monteeritud ja et lõiketera fikseeriv kruvi oleks korralikult kinni keeratud.
L1. Õhufiltri puhastamine
(Mitte harvemini, kui iga 25 töötunni järel). Ummistunud filter põhjustab muutusi karburaatori seadistamises, vähendab selle võimsust, suurendab kütusekulu ja võib tekitada probleeme mootori käivitamisel. Avage õhufiltri kaas nagu on näidatud joonisel, vajutades noolega märgitud kohas lukustusnupule. Puhastage hoolikalt õhufiltri pesa sisemus (joon. L2). Filtri puhastamiseks võib kasutada survepuhurit, aga mitte väga tugeva survega. Põhjalikumaks puhastamiseks võib seda ka seebiveega pesta.
L3. Ülekandevõllid
Iga 50 töötunni järel lisage avause (C) kaudu ülekandevõllidele õli, mis on mõeldud suurtel kiirustel töötavatele laagritele.
L4. Süüteküünal
Regulaarselt (mitte harvemini, kui iga 50 tunni järel) monteerige süüteküünal lahti ja puhastage ning reguleerige ka elektroodidevahellist distantsi (0,5/0,6 mm). Asendage vana süüteküünal uuega, kui sinna on sadestunud
Seadme garantiiaeg muutub kehtetuks, kui on teostatud ebakorrektseid seadistustöid isikute poolt, kes ei kuulu ametlike hoolduskeskuste töötajate hulka.
liiga suur jääkainete kiht, ent igal juhul 100 töötunni möödudes. Kui sadestuste hulk on väga suur, kontrollige karburaatori seadistust, õlisegu proportsioone ning kontrollige, kas õli on ikka kvaliteetne ning sobilik just kahetaktilistele mootoritele.
L5. Kütusefilter
Kütusefiltri puhastamiseks või vahetamiseks eemaldage kütusepaagi kork ning tõmmake filter ettevaatlikult välja, kasutades selleks mõnda konksu või pikemat sorti pintsette. Pöörduge regulaarselt, sõltuvalt hooaegadest, oma ametliku hoolduskeskuse poole üldiseks ülevaatuseks ja hooldustöödeks ning sisemiste detailide puhastamiseks. See aitab vähendada ettenägematute probleemide ohtu ja tagab teie masina töökindluse pikkadeks aastateks.
TÄHELEPANU! Mootori ülekuumenemise vältimiseks on oluline regulaarselt eemaldada tolm ja muu mustus kõigist avaustest, silindri kattelt ja silindri külgedelt, kasutades selleks puutikku.
TÄHELEPANU! Juhul, kui te oma trimmerit pikka aega ei kasuta, tühjendage trimmeri kütusepaak ning laske mootoril töötada kuni järelejäänud kütus on kulutatud. Hoidke trimmerit alati kuivas ruumis.
M. Nailonjõhvi asendamine
TÄHELEPANU! Kasutage ainult selleks ettenähtud trimmijõhvi. Raskete vigastuste vältimiseks ärge mingil juhul kasutage terastraati.
M1. Trimmijõhvi asendamine
Juhul, kui koputate trimmipead vastu maad ja uut trimmijõhvi automaatselt välja ei tule, tähendab see seda, et jõhv on otsa lõppenud ja tuleb uus trimmijõhv asemele panna. Trimmijõhvi asendamiseks tuleb vajutada mõlemale lukustusnupule, mis on nooltega märgitud, eemaldada tühi jõhvipool (joon. M2), eemaldada sealt allesjäänud jõhv ning seejärel kerida sinna peale uus trimmijõhv.
10 - ESTONIAN
M3. Uue jõhvi kerimine trimmipeale
Avage originaalse trimmijõhvi pakend, asetage kahe jõhvi otsad kumbki vastavasse jõhvipooli auku, kerige jõhvid samasuunaliselt poolile kuni lõpuni ning seejärel fikseerige jõhvide otsad vastasaukudesse.
M4. Trimmipea tagasimonteerimine
• Asetage jõhvipool tagasi oma kohale ja lükake jõhviotsad vastavatest aukudest läbi.
• Tõmmake kumbki jõhviots 15 cm ulatuses mõlemalt poolt välja.
• Monteerige trimmipea tagasi nagu on näidatud joonisel (joon. M5).
Käivitage seade ja korrake protseduure, mis on kirjeldatud peatükis “Trimmijõhvi etteandmine”.
Page 14
Kogu jõhvipooli väljavahetamine
Juhul, kui kogu jõhvipool on täiesti kulunud, asendage see uue originaalse poolikomplektiga.
Kogu trimmipea väljavahetamine
Kui visuaalsel kontrollimisel tundub, et trimmijõhvi pea on rikutud (aga igal juhul peale
N. Niitmistehnikad
tugeva löögi saamist) on trimmipea väljavahetamine hädavajalik. Selle operatsiooni teostamiseks vt. peatükki “Seadmel kasutatavad lõiketarvikud ja nende monteerimine”.
TÄHELEPANU! Enne seadme kasutamist lugege tähelepanelikult peatükke, mis käsitlevad “Ohutusnõuded” ja “Seadme kaitsemehhanismide kirjeldus”.
TÄHELEPANU! Kasutage alati seadme operaatorile ettenähtud isiklikke kaitsevahendeid.
TÄHELEPANU! Enne masina kasutamist kontrollige alati, et kõik detailid ja mehhanismid oleksid korralikult monteeritud.
TÄHELEPANU! Lõikamistarvikute monteerimisel jälgige tähelepanelikult peatükis “Seadmel
kasutatavad lõikemehhanismid ja nende monteerimine” toodud
juhiseid. MINGIL JUHUL ÄRGE KASUTAGE TRIMMERIT, KUI SELLELE EI OLE KORREKTSELT PAIGALDATUD SPETSIAALSET PRITSMEKAITSET (vt peatükki “Pritsmekaitsme monteerimine”). Juhul, kui te sellele reeglile piisavat tähelepanu ei osuta, võib see kaasa tuua tõsiseid tagajärgi, mis võivad olla põhjustatud: a) kokkupuutest seadme pöörlevate ja lõikavate osadega b) erinevate esemete paiskumise võimalusest.
TÄHELEPANU! Ärge kasutage kulunud või rikutud lõiketarvikuid.
TÄHELEPANU! Võimalusel püüdke vältida lõiketarvikute põrkumist ja tugevaid lööke vastu maapinda või teisi esemeid. Hoidke lõikemehhanism alati kehast eemal.
TÄHELEPANU! Puuoksad või muru võivad koguneda lõikemehhanismi kaitsme ja trimmipea vahele. Rangelt keelatud on proovida eemaldada lõigatud esemeid, mis on kogunenud lõikemehhanismi kaitsme ja trimmipea vahele siis, kui mootor töötab ja lõikemehhanism alles pöörleb. Enne mistahes puhastustööde teostamist tuleb alati kõigepealt seadme mootor välja lülitada ja oodata lõikemehhanismi täielikku seiskumist, et vältida tõsiseid vigastusi.
TÄHELEPANU! Seadme kasutamise ajal ja ka mõned minutid pärast seadme väljalülitamist on ülekandevõllide pesa (ning piirkond lõikemehhanismi fikseerimisvõlli läheduses) väga kuumad. Nende piirkondadega kokkupuutumine võib põhjustada põletushaavu. Ärge puudutage seadme seda piirkonda, kuni see on veel kuum.
TÄHELEPANU! Summuti ja selle kaitse võivad olla väga kuumad nii seadme töötamise ajal kui ka vahetult peale selle väljalülitamist. See kehtib ka juhul, kui mootor töötab minimaalse võimsusega. Ärge puudutage neid detaile, kuni need kuumad on.
Seade on eelkõige mõeldud muruniitmistööde viimistlemiseks. Tõepoolest, trimmeriga on võimalik töötada seal, kuhu tavalise muruniidukiga ligi ei pääse. Niitmise ajal hoidke mootorit alati maksimaalsel töökiirusel. Peale iga tööetapi lõppu vähendage mootori kiirust miinimumini; pikaajaline töötamine maksimumre˛iimil ja ilma koormuseta võib põhjustada tõsiseid mootoririkkeid. Niitmise ajal ärge tõstke trimmerit kunagi põlvekõrgusest kõrgemale. Oodake alati, et mootor hakkaks töötama minimaalsel kiirusel enne, kui seadet ühest sektsioonist teise viima hakkate. Kui vahetate tööpiirkonda, lülitage mootor alati välja.
ESTONIAN - 11
Page 15
Enne, kui uuesti niitma hakkate, kontrollige, et teie asend oleks stabiilne ja korrektne.
Muru niitmine ja muruäärte tasandamine trimmipeaga
TÄHELEPANU! Kasutage trimmipeadel ainult tootja poolt soovitatud painduvast materjalist jõhve. Näiteks ärge kasutage kunagi metalltraati, kuna see võib põhjustada vigastusi inimestele ja loomadele ning kahjustada esemeid. Mittesobiv jõhv võib katkeda ja niimoodi pööreldes ohtliku olukorra tekitada.
Trimmipeaga niitmine on mõeldud kergemateks niitmistöödeks nurkades või puude ümbruses.
Niitmine
Vältimaks muruvaiba rikkumist või lõikemehhanismi kahjustamist, tuleb trimmijõhvi hoida paralleelselt maapinnaga. Vältige trimmipea kokkupuutumist maapinnaga.
Äärte niitmine
Keerake trimmipea väikese nurga alla ja hoidke teda üsna maapinna lähedal. Niitmisel kasutage trimmijõhvi äärt. Ärge suruge trimmijõhvi vastu lõigatavat materjali.
Trimmijõhvi etteandmine
Niitmise ajal trimmijõhv loomulikult kulub. Kui see peaks juhtuma, koputage trimmipead õrnalt vastu maad, et uus trimmijõhv automaatselt välja tuleks (vt. lõiku “Trimmipea süsteemiga koputad
- ja korras”).
Muru pügamine rohuteraga
TÄHELEPANU! Kasutage alati korralikult teritatud lõiketera. Kulunud hammastega teraga on raske lõigata ja peale selle võib ta põhjustada ka TUGEVA tagasilöögi, st. tugeva löögi seadme esiosale, mis on põhjustatud lõikemehhanismi kokkupuutest puiduga või muude tahkete esemetega. Tõuge võib edasi kanduda masinalt selle operaatorile ning põhjustada seadme juhitavuse kaotamise. Ärge teritage kulunud või rikutud lõiketera, vaid asendage see uuega.
N1. TÄHELEPANU! Ärge kasutage lõiketera töötamisel riskitsoonis, vältimaks tera kokkupõrkest tekkivat tagasilööki. (vt. lõiku “ohutusnõuded”).
Lõiketeraga niitmine on ettenähtud muru pügamiseks eriti, kui on tegemist kõrge ja puise muruga. N2. Muru niitmiseks tuleb trimmerit kiigutavate liigutustega küljelt-küljele viia ja samal ajal lõiketera paralleelselt maapinnaga hoida. Niitmine toimub, kui trimmer liigub vasakult paremale, tagasiliikumisel paremalt vasakule lõiketera tööd ei tee. Kokkupõrkest tekkinud tagasilööki võib esineda ka siis, kui riskisektoris niitmisel kasutatakse lõiketera; soovitav on siiski niita kasutades selleks sektori ülejäänud osa. Jälgige, et trimmipea kaitsekuppel ei puutuks vastu maapinda, nii saate võimalikke tagasilööke ära hoida.
N1. TÄHELEPANU! ON ÄÄRMISELT OLULINE, ET KASUTATE SEADMEL ORIGINAALTARVIKUID JA – VARUOSI, MIS ON KÄTTESAADAVAD AMETLIKE EDASIMÜÜJATE VAHENDUSEL. MITTEORIGINAALSETE TARVIKUTE JA VARUOSADE KASUTAMINE SUURENDAB ÕNNETUSJUHTUMITE RISKI NING SELLISEL JUHUL EI VÕTA SEADME TOOTJA ENDALE VASTUTUST ISIKUTELE JA/VÕI NENDE VARALE TEKITATUD KAHJU EEST.
12 - ESTONIAN
Page 16
O. Keskkonnahoid
Käesolevas peatükis leiate vajalikku informatsiooni masina tehniliste näitajate, tema keskkonnaohutu kasutamise ja õli ning kütuse jääkide kõrvaldamise kohta.
Projekteerimine
Projekteerimisfaasis uuriti ja otsiti võimalusi mootori kasutamiseks, millel oleks võimalikult väike kütusekulu, võimalikult madal emissioon ja eralduks võimalikult vähe saastavaid heitgaase.
Masina kasutamine
Kütusepaagi seguga täitmist tuleb teha nii, et ei toimuks ümbritseva keskkonna reostumist kütusega.
P. Tabel defektide tuvastamiseks
Pikaajaline jõudeolemine
Kallake kütusepaak tühjaks, järgides seejuures samu ettevaatusabinõusid nagu tankimise korral.
Vanarauaks muutumine
Ärge jätke tööks kõlbmatut masinat vedelema loodusesse, vaid andkesee üle asutusele, kellel on volitus jääkide kogumiseks ja likvideerimiseks vastavalt kehtivatele normidele.
Mootor ei lähe tööle
Kontrollige, kas STOP lüliti on asendis I. Kontrollige kas kütusepaak on vähemalt
25% mahust kütusega täidetud. Kontrollige kas õhufilter on puhas. ●● Võtke küünal maha, kuivatage ja
puhastage see ja pange tagasi. Vajadusel asendage küünal uuega.
Vahetage ära kütusefilter. Pöörduge õige tarnija poole.
Järgige täpselt lõikemehhanismide paigaldamise juhiseid.
Kontrollige kas metallist osad on hästi teritatud, vastasel korral pöörduge tarnija poole, kellelt masina ostsite.
Kui mootoriga on jätkuvalt probleeme, pöörduge oma volitatud tarnija poole
●●
●●
Mootori pöörete arv on liialt väike või mootor kaotab võimsust
Masin käivitub, aga ei lõika hästi
ESTONIAN - 13
Page 17
Q. Nõuetele vastavuse kinnitus
Käesolevale allakirjutanu, E.O.P. poolt volitatu, kinnitab et järgmised tooted mudel: tüüp BC020, BC020J alates seerianumbritest 2003 ja edasi, mille on ehitanud E.O.P., Valmadrera, Italia, vastavad järgmiste Euroopa direktiivide nõudmistele: 98/37/EC (Machinery Directive), 93/68/EEC (CE Marking Directive) & 89/336/EEC (Directive of Electromagnetic Compatibility), 2000/14/EC (The Noise Emission in the Environment by Equipment for Use the Outdoors, vt. LisaV).
Valmadrera, 15.12.03 Pino Todero (Direttore Tecnico) Electrolux Outdoor Products Italy S.p.A. Via Como 72, 23868 Valmadrera (Lecco) ITALIA
R. Tehnilised andmed
Silindri töömaht (cm3) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
Silindri läbimõõt (mm) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 38
Võlli pikkus (mm) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 26
Võimsus (kW) (ISO 8893). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0.8
Võlli maksimaalne pöörlemissagedus (p/min) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10500
Mootori tööpöörded võlli maksimaalsete lubatud pöörete arvu korral (p/min) . 10500
Maksimaalsed lubatud mootoripöörded (p/min) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8500
Maksimaalsed mootori tööpöörded (p/min) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2800
Maksimaalsed mootoripöörded tühikäigul (p/min) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10500
Kaal tühjalt (kg). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5.4
Kütusepaagi maht (cm Mürast tingitud surve seadme operaatori kõrvadele Lpav (dBA) (ISO 7917) . . 99
Mõõdetud müraemissioon Lwav (dBA) (ISO 10884) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 113
Garanteeritud müraemissioon Lwav (dBA) (ISO 10884) . . . . . . . . . . . . . . . . . 114
Vibratsioon tagumisel käepidemel (m/s Vibratsioon eesmisel käepidemel “J” (m/s
3
) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400
2
) (ISO 5349). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2.2 - 12
2
) (ISO 5349). . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 - 15
14 - ESTONIAN
Loading...