Einhell HEC 551 User Manual

Návod na obsluhu nožníc na živý plot
1. Všeobecné bezpečnostné pokyny Pozor! Pri použití elektronáradia je potrebné kvôli ochrane pred úderom elektrickým prúdom, nebezpečenstvom úrazu a požiaru dodržiavať nasledujúce základné bezpečnostné opatrenia. Prečítajte si tieto pokyny skôr, než prístroj použijete a dodržujte ich.
1. Svoje pracovisko udržujte v poriadku – Neporiadok na pracovisku je príčinou úrazov.
2. Zohľadnite okolité vplyvy – Elektronáradie nevystavujte dažďu. Elektronáradie nepoužívajte vo vlhkom či mokrom prostredí. Zaistite dobré osvetlenie. Elektronáradie nepoužívajte v blízkosti horľavých kvapalín či plynov.
3. Chráňte sa pred úderom elektrickým prúdom – Zabráňte kontaktu tela s uzemnenými dielmi, napr. rúrkami, vykurovacími telesami, sporákmi, chladničkami.
4. Deti držte mimo dosahu prístroja! – Nedovoľte, aby sa prístroja či kábla dotýkali iné osoby, držte ich mimo dosahu svojho pracoviska.
5. Váš prístroj bezpečne uložte – Prístroj, ktorý nepoužívate, musíte uložiť v suchej, uzamknutej a pre deti neprístupnej miestnosti.
6. Váš prístroj nepreťažujte – Lepšie a bezpečnejšie sa pracuje v uvedenom rozsahu výkonu.
7. Používajte správny prístroj – Nepoužívajte príliš slabé prístroje či nadstavce pre náročné práce. Prístroj nepoužívajte na účely a práce, na ktoré nie je určený.
8. Noste vhodný pracovný odev – Nenoste široký odev ani šperky. Môžu byť zachytené rotujúcimi dielmi. Pri práci vonku sa odporúča nosiť gumové rukavice a nekĺzavú obuv. Ak máte dlhé vlasy, noste sieťku.
9. Používajte ochranné okuliare – Pri prašných prácach používajte dýchaciu masku.
10. Kábel nepoužívajte na iné účely, než na ktoré je určený – Prístroj nenoste za kábel a nepoužívajte ho ani na vytiahnutie zástrčky zo zásuvky. Kábel chráňte pred nadmernými teplotami, olejom a ostrými hranami.
11. Nenakláňajte sa nad prístrojom – Vyhnite sa abnormálnemu držaniu tela. Zaistite stabilný postoj a udržujte neustále rovnováhu.
12. O svoj prístroj sa pozorne starajte – Svoj prístroj udržujte ostrý a čistý, aby dobre a bezpečne pracoval. Dodržujte predpisy pre údržbu a pokyny pre výmenu nástroja. Kontrolujte pravidelne zástrčku a kábel a tieto nechajte pri poškodení vymeniť autorizovaným odborníkom. Kontrolujte pravidelne predlžovacie káble a poškodené vymeňte. Rukoväti udržujte suché a bez oleja a tuku.
13. Vytiahnite zástrčku – Ak prístroj nepoužívate, pred údržbou a pri výmene nástroja, napr. pílový kotúč, vrták a strojové nástroje všetkého druhu.
14. Nenechávajte v prístroji zastrčené kľúče – Pred zapnutím skontrolujte, či sú odstránené kľúče a nastavovacie nástroje.
15. Zabráňte rozbehu bez dozoru – Prístroje zapojené do siete nenoste s palcom na spínači. Uistite sa, že je spínač pri zapojení do siete vypnutý.
16. Predlžovacie káble na použitie vonku – Vonku používajte len na tento účel schválené a zodpovedajúcim spôsobom označené predlžovacie káble.
17. Buďte vždy pozorní – Sledujte svoju prácu. Postupujte rozvážne. Prístroj nepoužívajte, ak ste nesústredení.
18. Kontrolujte svoj prístroj z hľadiska poškodenia – Pred ďalším použitím prístroja starostlivo skontrolujte bezchybnú a predpisovú funkciu ochranných zariadení alebo ľahko poškodených dielov. Skontrolujte, či je v poriadku funkcia pohyblivých dielov, či neviaznu alebo či nie sú diely poškodené. Všetky diely musia byť správne namontované a zaručovať bezpečnosť prístroja. Poškodené ochranné zariadenia a diely musia byť odborne opravené alebo vymenené zákazníckou dielňou, ak nie je v návodoch na prevádzku uvedené inak. Poškodené spínače musia byť vymenené zákazníckou servisnou dielňou. Nepoužívajte prístroje, pri ktorých nie je možné zapnúť a vypnúť spínač.
19. Pozor! – Pre svoju vlastnú bezpečnosť používajte len príslušenstvo a nadstavce, uvedené v návode na obsluhu alebo odporúčané/predpísané výrobcom. Použitie iného než v návode na obsluhu odporúčaného elektronáradia či príslušenstva môže pre vás znamenať osobné riziko úrazu.
20. Opravy môže vykonávať len elektrikár – Toto elektronáradie zodpovedá príslušným bezpečnostným ustanoveniam. Opravy smie vykonávať len elektrikár, v opačnom prípade môžu prevádzkovateľovi nastať úrazy.
21. Výmena napájacieho kábla – Ak je napájací kábel poškodený, musí byť vymenený výrobcom alebo jeho zákazníckym servisom, aby sa zabránilo ohrozeniu.
Loading...
+ 4 hidden pages