Brother SF-4000 Online user guide

Page 1
Online Gebruikershandleiding
SF-4000
© 2019 Brother Industries, Ltd. Alle rechten voorbehouden.
Page 2

Definities van opmerkingen

In deze gebruikershandleiding worden de volgende symbolen gebruikt.
De tippictogrammen bevatten nuttige hints en extra informatie.

Handelsmerken

BROTHER is een handelsmerk of gedeponeerd handelsmerk van Brother Industries, Ltd.
Alle handels- en productnamen van bedrijven die vermeld zijn op producten van Brother, de bijbehorende documenten en andere materialen zijn handelsmerken of gedeponeerde handelsmerken van de respectieve bedrijven.
i
Page 3

Inhoudsopgave

1 Inleiding ................................................................................................................................................ 1
1.1 Overzicht ......................................................................................................................................................... 1
1.2 De finisher configureren .................................................................................................................................. 2
1.3 Prioriteit geven aan afdrukken met de modus SF doorgaan .......................................................................... 4
1.4 Specificaties afdrukmedia ............................................................................................................................... 4
2 Verbruiksartikelen ............................................................................................................................... 5
2.1 Nietpatroon ...................................................................................................................................................... 5
2.2 Het nietpatroon vervangen .............................................................................................................................. 5
3 Problemen oplossen ........................................................................................................................... 7
3.1 Vastgelopen papier en nietjes ......................................................................................................................... 7
3.2 Foutmeldingen en onderhoudsberichten ...................................................................................................... 10
ii
Page 4
Nieter-uitvoerlade
pagina’s hier uitgevoerd
Klep van het nietpatroon
Standaard uitvoerlade

1 Inleiding

1.1 Overzicht

- Hier worden de geniete afdruktaken verzameld
- Hier worden de offset­afdruktaken verzameld
Als de standaard uitvoerlade vol is, worden de resterende
Hier worden normale, niet­geniete afdruktaken verzameld
Bevat het nietpatroon
Met de finisher (SF) worden aan het Brother-apparaat nieuwe functies toegevoegd voor de papieruitvoer, zoals geniete afdrukken, offset-afdrukken en het stapelen van afdrukken. U kunt deze functies selecteren via het printerstuurprogramma, op het LCD-scherm van het Brother-apparaat of via Beheer via een webbrowser.
- Nieten: De afdruktaken worden geniet en uitgevoerd in de nieter-uitvoerlade. Deze optie is alleen beschikbaar als u de nieter-uitvoerlade selecteert als uitvoerlade.
- Marge: De afdruktaken worden in de nieter-uitvoerlade uitgevoerd zodat ze eenvoudiger kunnen worden geordend. Deze optie is alleen beschikbaar als u de nieter-uitvoerlade selecteert als uitvoerlade.
- Stapelaar: Als de standaard uitvoerlade vol is, voert de printer de overige pagina’s automatisch uit naar de nieter-uitvoerlade.
Voordat u de functies van de finisher kunt gebruiken, moet u deze configureren in het printerstuurprogramma.
De functies Nieten en Marge kunnen tegelijkertijd worden gebruikt. Als u de functies Nieten en Marge wilt gebruiken, stelt u de nieter-uitvoerlade in via het
printerstuurprogramma of op het LCD-scherm van het apparaat.
Raadpleeg, voordat u de finisher gaat gebruiken, de installatie-instructies in de handleiding
De finisher installeren. Deze is met het product meegeleverd en is beschikbaar via
support.brother.com/manuals.
1
Page 5
Alleen van toepassing als u het standaardprinterstuurprogramma niet gebruikt. Als u het standaardprinterstuurprogramma van Brother gebruikt, hoeft u dit niet te doen.

1.2 De finisher configureren

Voordat u de finisher gaat gebruiken, moet u de papierlade en de gewenste functie van de finisher in het printerstuurprogramma configureren. Als u niet het standaardprinterstuurprogramma gebruikt, selecteert u de papierlade en de gewenste functie van de finisher op het LCD-scherm van het apparaat.
1. Selecteer de papierlade.
Met het printerstuurprogramma:
a) Open het dialoogvenster van het printerstuurprogramma. b) Klik op het tabblad Geavanceerd.
c) Klik op de vervolgkeuzelijst Uitvoerlade en selecteer Nieter-uitvoerlade of Nieter-stapelaar. d) Klik op OK.
Op het LCD-scherm van het apparaat:
a) Druk op het LCD-scherm van het apparaat op [Instell.] > [Papierlade] > [Uitvoerlade].
b) Druk op [SF] of [SF-stapelaar].
2
Page 6
Alleen van toepassing als u het standaardprinterstuurprogramma niet gebruikt. Als u het standaardprinterstuurprogramma van Brother gebruikt, hoeft u dit niet te doen.
2. Selecteer de functie van de finisher.
Met het printerstuurprogramma:
a) Open het dialoogvenster van het printerstuurprogramma. b) Klik op het tabblad Geavanceerd.
c) Voer een van de volgende handelingen uit:
- Schakel het selectievakje Nieten of Marge in
- Schakel de beide selectievakjes Nieten en Marge in
d) Klik op OK.
Als de selectievakjes Nieten en Marge niet zichtbaar zijn, controleer dan of u het juiste
printerstuurprogramma hebt geïnstalleerd.
De functies Nieten en Marge kunnen tegelijkertijd worden geactiveerd.
Op het LCD-scherm van het apparaat:
a) Druk op het LCD-scherm van het apparaat op [Instell.] > [Papierlade] > [Nieten] of
[Offset].
b) Druk op [Aan] of [Uit].
3
Page 7
afdrukken worden in de standaard uitvoerlade uitgevoerd.
16K (195x270), Mexican Legal, India Legal
India Legal
functie
Dikker papier, Kringlooppapier
Dikker papier, Kringlooppapier
Sommige papierformaten en papiertypen zijn niet in alle landen verkrijgbaar. Raadpleeg de

1.3 Prioriteit geven aan afdrukken met de modus SF doorgaan

Met de modus SF doorgaan wordt het afdrukken voortgezet als het geselecteerde papierformaat of het geselecteerde soort papier niet wordt ondersteund door de finisher.
Instellingen Beschrijving
Aan
Uit
Het apparaat gaat verder met afdrukken zonder de niet- of offset-functie, of de
Het apparaat stopt met afdrukken en u kunt op het LCD-scherm van het apparaat aangeven of het afdrukken zonder de niet- of offset-functie moet worden voortgezet. Plaats altijd het juiste papierformaat en het juiste soort papier en selecteer deze in het printerstuurprogramma. Sommige printerstuurprogramma’s geven geen fouten weer met betrekking tot een onjuist papierformaat of onjuist soort papier.
Standaard staat de modus SF doorgaan aan.
Als u de modus wilt uitschakelen, drukt u op
[Instell.] > [Papierlade] > [SF doorgaan] >
[Uit].

1.4 Specificaties afdrukmedia

Deze sectie bevat de compatibele papierformaten en papiersoorten voor de nieter-uitvoerlade.
Papierformaat Zonder de niet- of offset-
functie
Nieten A4, Letter, Legal, Folio, JIS B5, ISO B5,
A4, Letter, Legal, Folio, JIS B5, ISO B5, Executive, A5, A5 (lange zijde), A6, JIS B6,
Executive, 16K (195x270), Mexican Legal,
Marge A4, Letter, Legal, Folio, JIS B5, ISO B5,
Papiertype Zonder de niet- of offset-
Nieten Dun papier, Normaal papier, Kringlooppapier
Marge Dun papier, Normaal papier, Dik papier,
specificaties voor de afdrukmedia van het apparaat voor meer informatie.
Executive, A5 (lange zijde), 16K (195x270), Mexican Legal, India Legal
Dun papier, Normaal papier, Dik papier,
4
Page 8
Naam
Bestelnummer

2 Verbruiksartikelen

2.1 Nietpatroon

Als de nietjes moeten worden vervangen, wordt er een foutmelding weergegeven op het LCD-scherm van het apparaat of in de Status Monitor. Het gebruik van onderstaand nietpatroon wordt aanbevolen:
Nietpatroon SR100
Ga voor meer informatie over de nietjes naar www.brother.com/original of neem contract op met uw plaatselijke Brother-leverancier.

2.2 Het nietpatroon vervangen

Als het bericht "Nietjes toevoegen" op het LCD-scherm van het apparaat wordt weergegeven, zijn er minder dan twintig nietjes over en moet u het nietpatroon vervangen:
1. Open de klep van het nietpatroon.
2. Haal het nietpatroon uit het apparaat.
5
Page 9
3. Verwijder het lege bakje uit het nietpatroon.
4. Pak een nieuw bakje met een nietpatroon uit.
5. Bevestig het nieuwe bakje op het nietpatroon.
6. Plaats het nietpatroon in de finisher.
7. Sluit de klep van het nietpatroon.
6
Page 10

3 Problemen oplossen

In dit hoofdstuk wordt uitgelegd hoe u bepaalde problemen kunt oplossen die u tegen kunt komen bij het gebruik van de finisher met het Brother-apparaat.

3.1 Vastgelopen papier en nietjes

Als het bericht "Finisherstoring" op het LCD-scherm van het apparaat of in de Status Monitor wordt weergegeven, moet u het vastgelopen papier of de vastgelopen nietjes uit de finisher verwijderen:
1. Controleer of er vastgelopen papier in de stapeleenheid (offset-jogger) zit, zoals weergegeven in de afbeelding.
2. Verwijder het vastgelopen papier voorzichtig.
3. Open de klep aan de achterkant van de finisher.
7
Page 11
4. Verwijder het vastgelopen papier voorzichtig uit de finisher.
5. Sluit de klep aan de achterkant van de finisher.
6. Open de klep van het nietpatroon.
7. Haal het nietpatroon uit het apparaat.
8
Page 12
8. Duw de nietpatroonvergrendeling omhoog.
9. Verwijder de vastgelopen nietjes.
10. Zet de nietpatroonvergrendeling terug in de oorspronkelijke stand.
11. Plaats het nietpatroon terug in de finisher.
12. Sluit de klep van het nietpatroon.
9
Page 13
Foutmelding
Oorzaak
Wat te doen
verwijderen.
papier).
twintig nietjes over.
het patroon is niet juist geplaatst.
wijze.
uitvoerlade.
finisher zit niet goed dicht.
van de finisher.
goed dicht.
printer zit niet goed dicht.
van de printer.

3.2 Foutmeldingen en onderhoudsberichten

Zoals bij alle hoogwaardige kantoorproducten kunnen er soms problemen optreden en moeten verbruiksartikelen worden vervangen. Als dat het geval is, wordt het probleem of een melding met de vereiste onderhoudstaak weergegeven op het LCD-scherm van het apparaat. Onderstaande tabel bevat de meestvoorkomende foutmeldingen en onderhoudsberichten. Volg de instructies in de kolom Wat te doen om het probleem op te lossen. Daarop verdwijnt het bericht.
Finisherstoring
Max. nietlimiet
Nietjes toevoegen
Geen nieteenheid
Ongeldig formaat
Er is papier of er zijn nietjes vastgelopen in de finisher.
De afdruk- en niettaak is groter dan 50 vellen papier (de exacte limiet hangt af van de dikte van het
Het nietpatroon moet worden vervangen. Er zijn minder dan
Er is geen nietpatroon geplaatst of
Het geselecteerde papierformaat is niet geschikt voor niet- of offset­taken.
Het geselecteerde papierformaat is niet geschikt voor de nieter­uitvoerlade.
Open de klep aan de achterkant van de finisher of de klep van het nietpatroon om het vastgelopen papier of de vastgelopen nietjes te
Ga verder met de volgende afdruktaak of druk op het LCD­scherm van het apparaat op OK.
Vervang het nietpatroon.
Plaats het nietpatroon op de juiste
Druk om het afdrukken voort te zetten zonder de niet- of offset-taak op: Opnieuw
Druk als u de taak wilt annuleren op:
Druk om af te drukken met gebruik van de standaard uitvoerlade op: Opnieuw
Druk als u de taak wilt annuleren op:
Strijdig mediatype
Uitvoerlade vol
Deksel is open.
Het geselecteerde papiersoort is niet geschikt voor niet- of offset­taken.
De geselecteerde papiersoort is niet geschikt voor de nieter­uitvoerlade.
De nieter-uitvoerlade is vol. Verwijder het papier uit de nieter-
De klep aan de achterkant van de
De klep van het nietpatroon zit niet
De klep aan de achterkant van de
Druk om het afdrukken voort te zetten zonder de niet- of offset-taak op: Opnieuw
Druk als u de taak wilt annuleren op:
Druk om af te drukken met gebruik van de standaard uitvoerlade op: Opnieuw
Druk als u de taak wilt annuleren op:
Sluit de klep aan de achterkant
Sluit de klep van het nietpatroon.
Sluit de klep aan de achterkant
10
Page 14
Foutmelding
Oorzaak
Wat te doen
leverancier.
Afdrukken Onm XX
Er is sprake van een mechanisch probleem met de finisher.
Houd ingedrukt om het
apparaat uit te schakelen, wacht enkele minuten en schakel het apparaat vervolgens weer in.
Neem, als het probleem blijft optreden, contact op met de klantenservice van Brother of uw plaatselijke Brother-
11
Page 15
Bezoek ons op internet
global.brother
DUT
Versie 0
Loading...