AOC L22W851B User's Manual [nl]

HANDLEIDING
INHOUDSOPGAVE
Voor uw veiligheid----------------------------------------------------------------1
BELANGRIJKE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES ----------------------------4
VOORBEREIDING ---------------------------------------------------------------6
BEDIENINGSINSTRUCTIES --------------------------------------------------8
We danken u voor de aankoop van deze lcd-televisie.
RANDAPPARATUUR AANSLUITEN----------------------------------------15
Bedieningsknoppen --------------------------------------------------------15 Voorbereiding----------------------------------------------------------------16 PC-ingang --------------------------------------------------------------------17 HDMI-ingang-----------------------------------------------------------------17 S-Video-ingang--------------------------------------------------------------18
YPbPr-ingang----------------------------------------------------------------18
Audio-ingang-----------------------------------------------------------------19 Video-ingang-----------------------------------------------------------------19 Tips-----------------------------------------------------------------------------19
VOORDAT U DE REPARATEUR ERBIJ HAALT -----------------------20
Woordenlijst ------------------------------------------------------------------21 Productspecificatie ------------------------------------------------------22-23
We adviseren u de tijd te nemen om deze handleiding nauwkeurig te lezen voordat u de televisie in gebruik neemt. Bewaar de handleiding voor latere naslag.
LCD TV
VOOR UW VEILIGHEID
toestellen.
Sommige functies zullen mogelijk niet van toepassing zijn op het model dat u
Lees dit handboek aandachtig voor het bedienen van de TV. Bewaar dit handboek zodat u het later opnieuw kunt raadplegen.
OPMERKING
Veranderingen en wijzigingen die niet uitdrukkelijk zijn toegestaan door de partij die verantwoordelijk is voor de naleving, kunnen tot gevolg hebben dat de gebruiker niet meer bevoegd is de apparatuur te bedienen. Afgeschermde interfacekabels en netkabel moeten, indien aanwezig, worden gebruikt om te voldoen aan de eisen voor generatie van straling. De fabrikant is niet verantwoordelijk voor radio- en televisiestoring die is ontstaan door onbevoegde wijzigingen in de apparatuur. Het is de verantwoordelijkheid van de gebruiker om dergelijke storingen te verhelpen.
WAARSCHUWING:
Om brand en elektrische schokken te voorkomen, mag de televisie niet worden blootgesteld aan regen en vocht. Er zijn gevaarlijke hoge spanningen in de televisie. Open de behuizing niet. Laat reparaties uitsluitend door bevoegd personeel uitvoeren.
Verwijderen van afgedankte apparatuur door gebruikers in particuliere huishoudens in de Europese Unie. Dit symbool op het product of o de verpakking geeft aan dat het product niet met ander huisvuil mag worden weggeworpen. Het is uw verantwoordelijkheid ervoor te zorgen dat het product wordt
weggebracht naar het darvoor bedoelde inzamelingspunt voor recycling van afgedankte elektrische en elektronische apparatuur. Door gescheiden inzameling en recycling van afgedankte apparatuur helpt u met het sparen van natuurlijke bronnen en zorgt u ervoor dat de apparatuur wordt hergebruikt op een manier die de menselijke gezondheid en het milieu spaart. Voor meer informatie over de plaats waar apparatuur voor recycling wordt ingezameld, neemt u contact op met de plaatselijke autoriteiten, het plaatselijke afvalverwerkingsbedrijf of de winkel waar u het product hebt gekocht.
Deze handleiding is van toepassing op meerdere modellen tv-
hebt aangeschaft. Optionele functies worden aangegeven door het volgende symbool:

1
Nalevingsinformatie
CE-verklaring van conformiteit voor Europese landen
Het apparaat voldoet aan de vereisten van de EEG-richtlijn 89/336/EEG zoals gewijzigd door 92/31/EEG en 93/68/EEG art. 5 met betrekking tot “Elektromagnetische compatibiliteit” en 73/23/EEG zoals gewijzigd door 93/68/EEG art.13 met betrekking tot "Veiligheid".
LCD-beeldscherm Het LCD-beeldscherm dat in dit product wordt gebruikt, is van glas. Het kan dus breken wanneer u het product laat vallen of als er andere objecten tegen stoten.
Het LCD-beeldscherm is een product met een zeer hoge technologie die u fijn gedetailleerde beelden biedt. In sommige gevallen kunnen enkele niet-actieve pixels als vaste blauwe, groene of rode punten op het scherm verschijnen. Dit heet geen invloed op de prestaties van uw product.
Om een lange levensduur van de prestaties van uw toestel te garanderen en het risico op ingebrande beelden te verhinderen, moet u de volgende voorzorgsmaatregelen nemen.
- Laat stilstaande beelden (stilstaande computerschermen en beelden van videogames, logo's, foto's, tekst en afbeeldingen in de weergave 4:3) niet gedurende lange tijd op het scherm staan;
-Gebruik een schermbeveiliging wanneer u een computer gebruikt
2
Verklaring van RoHS-naleving
Dit product werd ontworpen en geproduceerd in overeenstemming met Richtlijn 2002/95/EC van het Europese parlement en de Raad voor de beperking van het gebruik van bepaalde gevaarlijke bestanddelen in elektrische en elektronische apparatuur (RoHS-richtlijn) en wordt verondersteld te voldoen aan de maximale concentratiewaarden die door het Europese Comité voor technische aanpassingen (TAC) zijn vastgesteld, zoals hieronder weergegeven:
Bestanddeel Aanbevolen maximale
concentratie Lood (Pb) 0,1% < 0,1% Kwik (Hg) 0,1% < 0,1% Cadmium (Cd) 0,01% < 0,01%
Zeswaardig chroom (Cr6+) 0,1% < 0,1% Polybroombifenylen (PBB) 0,1% < 0,1% Polybroomdifenylethers (PBDE) 0,1% < 0,1%
Bepaalde bestanddelen van producten, zoals hierboven vermeld, zijn vrijgesteld onder de Annex van de RoHS-richtlijnen zoals hieronder omschreven: Voorbeelden van vrijgestelde elementen zijn:
1. Kwik in compacte TL-lampen in een hoeveelheid die niet meer dan 5 mg per lamp bedraagt en in andere lampen die niet specifiek in de Annex van de RoHS-richtlijn zijn vermeld.
2. Lood in het glas van kathodestraalbuizen, elektronische componenten, TL-lampen en elektronische keramische onderdelen (bijv. piëzo-elektronische apparaten).
3. Lood in soldeerapparaten met hoge temperatuur (d.w.z. op lood gebaseerde legeringen die voor 85% of meer van het gewicht lood bevatten).
4. Lood als een toegekend element in staal dat tot 0,35% van zijn gewicht lood bevat, aluminium tot 0,4% en koper tot 4%.
Huidige concentratie
3
BELANGRIJKE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES
Lees dit voordat u de apparatuur bedient
1. Lees deze instructies.
2. Bewaar deze instructies.
3. Let op alle waarschuwingen.
4. Volg alle instructies op.
5. Gebruik het apparaat niet bij water.
6. Schoonmaken met een droge doek.
7. Blokkeer de ventilatieopeningen niet. Gebruiken in overeenstemming
met de instructies van de fabrikant.
8. Niet gebruiken bij warmtebronnen zoals radiatoren, warmteregisters,
ovens en andere apparatuur (zoals versterkers) die warmte produceren.
9. Maak de gepolariseerde of geaarde stekker niet onklaar. Past de stekker
niet in het stopcontact, vraag dan een elektricien om het verouderde stopcontact te vervangen.
10. Bescherm de netkabel, zodat men er niet over kan lopen en hij niet
bekneld raakt. Let vooral op de nabijheid van stekkers, stopcontacten en het punt waar de kabel op het apparaat is aangesloten.
11. Gebruik alleen toebehoren en accessoires die zijn aanbevolen door de
fabrikant.
12. Gebruik alleen een wagen, standaard, statief, beugel of tabel die
gespecificeerd is door de fabrikant of met het apparaat is verkocht. Wordt een wagen gebruikt, wees dan voorzichtig als de wagen met de apparatuur wordt verplaatst, zodat ze niet kunnen omvallen en letsel veroorzaken.
13. De televisie mag uitsluitend worden aangesloten op een netspanning
zoals vermeld is op het etiket. Weet u niet zeker welke netspanning u thuis hebt, raadpleeg dan de leverancier of het plaatselijke energiebedrijf.
14. Neem de stekker uit het stopcontact tijdens onweer en als het apparaat
langere tijd niet wordt gebruikt.
15. Laat reparaties uitvoeren door bevoegd reparatiepersoneel. Reparatie is
nodig als het apparaat beschadigd is op enige wijze, bijvoorbeeld als de netkabel of –stekker beschadigd is, als het apparaat nat is geworden of als er voorwerpen in gevallen zijn, als het apparaat blootgesteld is geweest aan regen of vocht, niet normaal functioneert of gevallen is.
16. Dit product kan lood of kwik bevatten. Het verwijderen van deze
materialen is onderworpen aan milieuoverwegingen. Voor informatie over het verwijderen recycling neemt u contact op met de plaatselijke autoriteiten of de Electronic Industries Alliance: www.eiae.org
17. Schade waarbij reparatie nodig is – Het apparaat moet gerepareerd
worden door bevoegd personeel indien: A. De netkabel of –stekker beschadigd is, B. Voorwerpen of vloeistof in het apparaat zijn gekomen, C. Het apparaat blootgesteld is geweest aan regen, D. Het apparaat niet normaal functioneert of een duidelijk
prestatieverlies vertoont,
E. Het apparaat gevallen is of de behuizing beschadigd is.
4
18. Kantelen/Stabiliteit– Alle televisies moeten voldoen aan aanbevolen
AARDKLEMMEN
ANTENN
APPARAAT
AARDGELEIDERS
AARDELEKTRODE VAN NETVOEDING
ELEKTRISCHE
AANSLUITING
AARDKLEM
ANTENN
internationale wereldwijde veiligheidsvoorschriften zodat de behuizing stabiel is en niet kan kantelen.
Maak deze kenmerken niet ongedaan door overmatig te trekken
aan de voorzijde of bovenzijde van de behuizing, waardoor het apparaat zou kunnen omvallen.
Breng uzelf of uw kinderen niet in gevaar door elektronische
apparatuur of speelgoed op de behuizing te zetten. Ze zouden eraf kunnen vallen waarbij ze schade en persoonlijk letsel veroorzaken.
19. Montage op de muur of het plafond – Het apparaat mag alleen op de
muur of het plafond worden gemonteerd op een wijze die is aanbevolen door de fabrikant.
20. Hoogspanningslijnen– Een buitenantenne moet uit de buurt van
hoogspanningslijnen worden gehouden.
21. Aarding van buitenantenne – Wordt een buitenantenne op de
ontvanger aangesloten, dan moet het antennesysteem geaard zijn ter bescherming tegen spanningspieken en opgebouwde statische lading.
Sectie 810 van de National Electric Cord, ANSI/NFPA No. 70-1984, geeft informatie betreffende de juiste aarding van de matten en ondersteunende structuur van de ingaande kabel naar een apparaat om de antenne te ontladen, de grootte van de aardconnectoren, de plaatsing van het ontladingsapparaat, de aansluiting op de aardelektroden en de vereisten voor de aardelektrode. Zie de afbeelding hieronder.
E
EONTLADINGS
VOORBEELD VAN AARDING VAN ANTENNE VOLGENS DE NATIONALE ELEKTRISCHE CODE
Opmerking voor installateur van CATV-systeem: De aandacht van de installateur van het CATV-systeem wordt gevestigd op artikel 820-40 van de NEC waarin richtlijnen staan voor de aarding en waarin vooral wordt gewezen op de kabelaarde die verbonden moet worden met het aardsysteem van het gebouw, en wel zo dicht mogelijk bij het punt waar de kabel de woning binnenkomt.
22. Voorwerpen en vloeistoffen in het apparaat – Wees voorzichtig dat er geen voorwerpen en vloeistoffen door de openingen in het apparaat komen.
5
VOORBEREIDING
1. Zet de televisie op een stevige ondergrond.
Zet de televisie op een plaats waar de lucht vrij kan stromen. Bedek de ventilatiegaten op het achterpaneel niet. Om een onveilige situatie te vermijden mag geen open vuur, zoals een brandende kaars, zich in de buurt bevinden. Vermijd warmte, direct zonlicht, en blootsteling aan regen of water. Stel het apparaat niet bloot aan druip- of spatwater.
2. Steek de antennestekker stevig in de antenneaansluiting ANT IN 75Ω op de achterzijde van de televisie.
19” 22”
6
3. Afstandbediening: Open het batterijvak en leg de twee meegeleverde batterijen (type AAA
1.5V) in de afstandbediening.
4. Netvoeding:
Steek de netkabel in een stopcontact waarop de netspanning staat.
5. Zet de televisie aan:
Druk op de voedingsknop van de tv om het toestel in te schakelen. Wanneer de tv AAN is, wordt de indicator groen.
Als de tv is uitgeschakeld, licht de indicator op de voorkant van de tv oranje op.
7
om het volume
als
Hiermee kunt u een tijdsduur
aantal minuten te selecteren.
minuten vanaf het moment
(Schakelen) is niet
Druk op deze knop om het
hoofdmenu weer te geven of
niet
DISPLAY
Voor
weergegeven.
is niet beschikbaar
BEDIENINGSINSTRUCTIES
GEBRUIK VAN DE AFSTANDBEDIENING
POWER:
Hiermee wordt de televisie in- en uitgeschakeld. De televisie is nooit volledig uitgeschakeld tenzij u de stekker uit het stopcontact neemt.
CH Druk op + of - (of MENU / ) om naar een ander
kanaal te gaan.
VOL Druk op + of – te verhogen of te verlagen.
PC
Selecteer de pc invoerbron.
SLEEP
instellen waarna de televisie zichzelf automatisch uitschakelt. Druk er herhaaldelijk op om het
De teller gaat van 0~120 minuten. De timer begint te tellen vanaf het geselecteerde aantal
da het beeld verdwijnt.
SWAP
SWAP beschikbaar op dit model.
MENU
af te sluiten.
Size
Size (Formaat) is beschikbaar op dit model.
Druk hierop om te tonen: (1) het kanaalnummer
terwijl u naar een televisieprogramma kijkt.
(2) de invoerbron
wanneer u het andere videoprogramma bekijkt.
MUTE
Hiermee wordt het geluid tijdelijk uitgeschakeld.
SUBPAGE
In de teleteksmodus is dit de functie voor de subpagina's. In de tv-modus drukt u op deze knop om 1** kanaal te selecteren.
0~9 DIGIT BUTTONS (0~9 CIJFERKNOPPEN )
het selecteren van een
televisiekanaal
PRE-CH
Hiermee wordt het eerder geselecteerde tv-kanaal
TV/VIDEO
Druk herhaaldelijk op deze knop om uw invoerbron te selecteren als TV, AV, S-VIDEO, SCART ,YPbPr of HDMI, afhankelijk van de aansluiting waarop u de externe bron hebt aangesloten.
SOUND
Selecteer Mono/ Stereo /Dubbel van de TV RF-ingang.
PIP/POP
PIP/POP
op dit model.
8
TELETEKST
TELETEXT
(
TELETEKST
)
Het
om
de teletekstmodus af te sluiten
.
MIX
om het televisiebeeld en het
teletekstbeeld tegelijk te zien. Druk er weer op
om teletekst en beeld naast elkaar te zien
(Beeld en Tekst). Druk er weer op om terug te
SIZE
om het bovenste
deel van teletekst, het onderste deel en weer
RED / GREEN / YELLOW
/ BLUE
kunt u het
INDEX
om terug te gaan naar de
SUBTITLE
Met deze knop markeert u de eerstvolgende
pagina als ondertitelpagina, waarna deze pagina
wordt opgeroepen
HOLD
te
zetten terwijl u de pagina leest. Druk er opnieuw
REVEAL
om verborgen tekst te tonen,
zoals het antwoord op een puzzel. Druk er weer
op om de verborgen tekst te verbergen.
PAGINASELECTIE
Teletekst is een informatiedienst die lijkt op een tijdschrift en die door sommige televisiestations wordt geboden naast het gebruikelijke televisieprogramma.
Druk op TELETEXT (TELETEKST). teletekstscherm verschijnt. Druk opnieuw op TELETEXT (TELETEKST)
Druk op MIX
gaan naar teletekst.
Druk herhaaldelijk op SIZE
het normale teletekstbeeld te zien.
(ROOD / GROEN / GEEL / BLAUW)
Met de GEKLEURDE KNOPPEN teletekstbeeld bedienen.
Druk op INDEX indexpagina.
.
Druk op HOLD om het teletekstbeeld stil
op om de pagina weer automatisch bij te werken.
Druk op REVEAL
Een pagina kan op twee manieren geselecteerd worden. a. Druk op of om naar het volgende of vorige paginanummer te gaan. b. Ga direct naar een pagina met de cijferknoppen 0~9.
9
10
De menu's gebruiken
1. Druk op de knop MENU om het hoofdmenu weer te geven of te sluiten.
2. Gebruik de cursor omhoog/omlaag om een menu-item te selecteren.
3. Gebruik de cursor links/rechts om een submenu te openen of de functie
in/uit te schakelen.
4. Druk op de knop MENU om het menu af te sluiten.
HOOFDMENU
Druk op de MENU-knop om het hoofdmenu van het OSD (On Screen Display) te openen. Pas de items aan, zoals Picture Setup (Beeldinstelling), Sound setup (Geluidsinstelling), Function Setup (Functie-instelling) en TV setup (Tv-instelling). Wanneer de invoerbron AV/S-VIDEO /SCART/YpbPr/PC/ HDMI is, kunt u alleen de geluidsinstelling, beeldinstelling en functie-instelling selecteren, zoals weergegeven in de onderstaande afbeelding:
Wanneer de invoerbron de tv-modus is, kunt u de Geluidsinstelling, Beeldinstelling, Kanaalselectie-instelling, Functie-instelling en Tv-instelling selecteren, zoals weergegeven in de onderstaande afbeelding:
11
Geluidsinstellingen (idem als voor TV/AV/S-VIDEO /SCART/ YpbPr/ PC/ HDMI)
1. Het bereik van het volume, de lage tonen en de hoge tonen ligt tussen
0~100.
2. Bass (Lage tonen) en Treble (Hoge tonen): met de eenvoudige
equalizerfunctie kunt u Bass instellen op een geluid met een lage frequentie en Treble op een geluid met een hoge frequentie.
3. Het bereik voor het aanpassen van de balans ligt tussen -50~+50.
Wanneer u aanpast van 0 tot -50, verzwakt het geluid van het linkerspoor tot het volledig gedempt is. Wanneer u aanpast van 0 tot +50, verzwakt het geluid van het rechterspoor tot het volledig gedempt is.
4. AVL: u kunt deze optie instellen op “ON” (AAN) of “OFF” (UIT).
Met deze functie kan het ingevoerde geluid automatisch worden aangepast. U kunt deze functie inschakelen wanneer u merkt dat het geluid in de twee sporen sterk verschilt. Zo kunt u een slecht geluidseffect dat wordt veroorzaakt door een grote geluidsvariatie, verhinderen.
5. Selecteer "ON" (AAN) of "OFF" (UIT) voor Loudness (Geluidssterkte). Er
is een standaardinstelling voorzien, maar u kunt deze desgewenst aanpassen. Het volgende menu verschijnt wanneer u meerdere keren de selectie uitvoert:
6. Preset (Voorinstelling): ontworpen voor verschillende types geluidsuitvoer.
De spraak, muziek en de persoonlijke en theatermodi zijn vooraf ingesteld. U kunt Bass (Lage tonen), Treble (Hoge tonen) en Equalizer volgens uw voorkeur instellen in de geluidsuitvoermodus.
7. Equalizer: u kunt 100, 300, 1K, 3K en 8K respectievelijk selecteren en
aanpassen (de cijfers staan voor het bereik van de geluidsfrequentie).
12
8. Reset to default (Standaardwaarden): hiermee stelt u de geluidsinstelling
in naar de standaard fabriekswaarden.
Beeldinstelling
Wanneer de invoerbron TV/AV/S-VIDEO /SCART/ YpbPr/HDMI is, kunt u Brightness (Helderheid), Contrast, Colour (Kleur), Sharpness (Scherpte), Dyn. Colour Temp (Dyn. kleurtemperatuur), Preset (Voorinstellingen) en Reset to default (Standaardwaarden) instellen, zoals weergegeven in de onderstaande afbeelding:
Wanneer de invoerbron de pc is, kunt u Brightness (Helderheid), Contrast, Position (Positie), Video noise (Videoruis), Sharpness (Scherpte), Auto Adjust (Automatisch aanpassen), Info, Colour Temp. (Kleurtemp.), Red (Rood), Green (Groen), Blue (Blauw) en Reset to default (Standaardwaarden).
1. Brightness (Helderheid) en Contrast: het bereik kan worden aangepast
van 0 tot 100.
2. Position (Positie): er zijn twee posities, Horizontaal en Verticaal, die
kunnen worden aangepast van -50 tot +50.
3. Video noise (Videoruis): er zijn twee opties, Phase (Fase) en Clock (Klok),
die kunnen worden aangepast van -50 tot +50.
4. Sharpness (Scherpte): selecteer een van de volgende vijf opties: Softest
(Zachtst), Soft (Zacht), Auto, Sharp (Scherp) en Sharpest (Scherpst). U kunt de bovenstaande opties aanpassen volgens uw voorkeur.
5. Auto Adjust (Automatisch aanpassen): hiermee wordt de pc-invoer
automatisch aangepast aan het optimale schermformaat.
6. INFORMATION (INFORMATIE): toont het huidige formaat voor de
pc-invoerdefinitie (alleen de definitie die kan worden weergegeven op dit apparaat).
7. Colour Temp. (Kleurtemperatuur): er zijn vier opties voorzien voor de
kleurtemperatuur: normal (normaal), warm, cold (koud) en User (gebruiker). U kunt de drie kleurtemperaturen (normal, warm en koud) selecteren of handmatig rood, groen of blauw aanpassen in de gebruikersinstelling (u kunt alleen rood, groen en blauw aanpassen in de gebruikersinstelling).
8. Reset to default (Standaardwaarden): deze optie wordt gebruikt om de
beeldinstellingen opnieuw in te stellen naar de standaard fabrieksmodus.
Functie-instelling
Wanneer de invoerbron de tv is, kunt u Source OSD (Bron OSD), Language (Taal), Country (Land), ACI, Timers, TT Language (Teleteksttaal), Teletext E/W (Teletekst E/W) en Reset to default (Standaardwaarden), zoals weergegeven in de onderstaande afbeelding:
13
1. Huidige instelling Source OSD (Bron-OSD): wanneer het OSD is ingesteld
op ON (AAN), wordt de invoerbron of het kanaalnummer in de linkerbovenhoek van het scherm weergegeven. Wanneer het OSD is ingesteld op OFF (UIT), verdwijnt de weergave van de invoerbron of het tv-kanaalnummer.
2. OSD language setting (Instelling OSD-taal): er zijn tien taalopties voorzien
- Engels, Frans, Duits, Spaans, Portugees, Pools, Russisch, Italiaans, Fins, Zweeds.
3. Functies Country (Land) en ACIu kunt een land selecteren en, als het
programmasysteem over deze functie beschikt, ook ACI (Auto Channel Installation = Automatische kanaalinstallatie).
4. Timers
(1).Sleep Timer (Slaaptimer): stel vooraf een tijdstip in zodat het toestel
na die tijd in stand-by gaat. De waarschuwingsfunctie zal het aftellen starten wanneer er slechts één minuut resteert.
(2). Reminder timer (Herinneringstimer): stel een waarschuwingstijd in
zodat de gebruiker een waarschuwing ontvangt wanneer deze tijd verstreken is.
5. TT Language (TT-taal) en Teletext E/W (teletekst E/W)de gebruiker kan
de taal voor de teletekst instellen.
6. Reset: dit wordt gebruikt om de OSD-instellingen opnieuw in te stellen
naar de standaardwaarden. Wanneer de invoerbron AV, S-Video of SCART is, kunt u Source OSD (Bron-OSD), Language (Taal), Timers, Teletext lang. (Teleteksttaal), Teletext E/W (Teletekst E/W) en Reset to default (Standaardwaarden) selecteren; Wanneer de invoerbron PC of HDMI is, kunt u Source OSD (Bron-OSD), Language (Taal), Timers en Reset to default (Standaardwaarden) selecteren.
Tv-instelling
Het volgende menu verschijnt alleen in de tv-modus. A. functie voor kanaalselectie Hiermee kunt u een kanalenlijst weergeven met alle ontvangen kanalen
14
B.functie voor kanaalinstelling
1. Program nr. (Programmanr.): toont het nummer van het huidige
programma.
2. Program name (Programmanaam)toont de programmanaam. U kunt het
programma ook een unieke naam geven.
3. Colour System (Kleursysteem) / sound system (Geluidssysteem):
selecteer het kleur- en geluidssysteem van het huidige kanaal. U
kunt ”Auto” selecteren zodat het toestel dit systeem zelf kan identificeren.
4. Auto search (Automatisch zoeken): selecteer deze optie om alle
kanaalsignalen te zoeken. Nadat het zoeken is voltooid, blijft het toestel
op het eerste kanaal met een signaal en worden alle gevonden kanalen
opgeslagen. Als u het Automatisch zoeken wilt onderbreken, drukt u op de
functieknop.
5. Frequency (Frequentie)toont de huidige signaalfrequentie
6. AFC kan worden ingesteld op ON (AAN) of OFF (UIT). Wanneer u deze
optie hebt ingesteld op ON (AAN), zoekt de tv automatisch het tv-signaal.
Wanneer er geen verschuiving is in het signaal, wordt het kanaal
automatisch aangepast naar de correcte positie.
7. Skip (Overslaan) kan worden ingesteld op ON (AAN) of OFF (UIT).
wanneer u deze optie hebt ingesteld op ON (AAN), kan een kanaal
worden overgeslagen door op de knop CH op de afstandsbediening of op
het voorpaneel te drukken.
8. Reset to default (Standaardwaarden): hiermee worden alle instellingen
opnieuw ingesteld naar de standaard fabriekswaarden.
15
druk op deze knop om de tv in te schakelen of om de tv in de
bymodus is, zal de indicator op de voorkant
menu verschijnt om het
menu verschijnt,
AANSLUITING RANDAPPARATUUR
BEDIENINGSKNOPPEN
Power :
Menu : druk op deze knop om het OSD-menu weer te geven of af te sluiten.
CH( ): druk op deze twee knoppen wanneer het OSD-menu verschijnt om
Vol(+ -) : Druk op deze twee knoppen als het OSD-
Input: druk op deze knop om de invoerbron te wijzigen.
stand-bymodus te zetten.
Als de tv in de stand-
oranje oplichten.
het item dat u wilt uitvoeren, te selecteren. Wanneer er geen
OSD-menu verschijnt, gebruikt u deze knop om te veranderen van
kanaal in de tv-modus.
geselecteerde item te bevestigen. Als er geen OSD-
gebruikt u deze knop om het volume te regelen.
U kunt talrijke video- en audio-apparaten aansluiten op uw tv. De volgende aansluitschema's tonen u hoe u ze kunt aansluiten.
16
VOORBEREIDING
Leg de LCD-tv met het scherm omlaag op een tafel, zodat het aansluiten van de randapparatuur gemakkelijker wordt. Neem de nodige voorzorgsmaatregelen om schade aan het scherm te voorkomen.
19”
22”
1: AV1-signaalingang 2: Audiospooringang rechts 3: Hoofdtelefoonuitgang 4: Tv-signaalingang 5: SCART-signaalingang 6: Audiospooringang links 7: S-Video-signaalingang 8: VGA-ingang of YPbPr-signaalingang 9: HDMI-ingang 10: VGA-audio-ingang of YPbPr-audio-ingang 11: Aansluiting wisselstroomingang
17
1> PC-ingang:
Opmerking: Raadpleeg Figuur 1 hieronder voor de aansluiting tussen de pc en de tv.
(Figuur 1)
(1) Aansluiten op het mainframe van de pc:
VGA-interface – Sluit de bij de tv geleverde VGA-signaalkabel aan op de D-sub-interface op de achterkant van de tv zoals weergegeven in Figuur 1
(2) De audiokabel aansluiten:
Sluit de pc-audiokabel die bij de tv is geleverd aan op de pc-audio-ingang van de tv, zoals weergegeven in Figuur 1.
Opmerking: als er geen signaal is op het VGA-scherm, gaat de tv automatisch naar de stand-bymodus na 3 seconden.
2> HDMI input:
HDMI is de toonaangevende nieuwe standaard voor de onderlinge verbinding tussen digitale video en audio. Op de HDMI-aansluiting kunt u HDMI-apparaten zoals een set-top box of een compatibele DVD-R- of dvd-speler met HDMI-uitvoer, of apparaten die met DVI zijn uitgerust, aansluiten. Hierdoor kunt u hoge definitie-beelden op deze tv weergeven in digitale vorm.
(1) HDMI gebruiken:
1. Sluit één HDMI aan op de “HDMI”-poort en sluit de andere HDMI aan op het apparaat met de HDMI-uitvoer, zoals links weergegeven. Selecteer de knop T-Line, stel de bronknop in op de HDMI-bron.
Via de HDMI-aansluitingen zijn de volgende tv- en monitorweergavemodi mogelijk: SDTV 720x576i, 50Hz /720x480i, 60Hz EDTV 720x576p 50Hz /640x480p 60Hz HDTV 1920x1080i 50/60Hz
1280x720p 50/60Hz
VGA 720x480 60Hz
18
Opmerkingen:
1. Uw tv ondersteunt HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection). Dit is een systeem voor het beschermen tegen kopiëren van DVD-inhoud die wordt uitgevoerd via DVI. Het biedt een beveiligde digitale verbinding tussen een videobron (dvd, pc, enz.) en uw tv. Inhoud wordt gecodeerd in het bronapparaat om onbevoegd kopiëren te voorkomen.
2. Digitale apparaten van verschillende fabrikanten kunnen verschillende uitgangsstandaarden hebben. Dit kan problemen veroorzaken bij een goede weergave op de televisie.
3. Als er geen signaal van uw HDMI-apparaat wordt gedetecteerd, moet u het HDMI-apparaat uitschakelen en opnieuw inschakelen.
4. Voor een optimale weergave raden wij u aan uw dvd-speler in te stellen op een van de volgende tv-weergavestandaarden: 1280x720p 50Hz.
3> S-Video-ingang: sluit de S-Videokabel aan op de dvd-speler, de
laserdisc-speler, de videocassetterecorder of de camcorder.
4> YPbPr-ingang:
Een dvd-speler of een thuisbioscoopsysteem aansluiten door middle van Component Video-aansluitingen:
sluit de videokabel aan tussen de D-Sub-interface op het apparaat en de Y-, Pb-, Pr-uitgangen op de dvd-speler. Sluit de audiokabel aan tussen de audio-ingang op het apparaat en de audio-uitgangen op de dvd-speler.
Opmerkingen:
De uitgangen Y, Pb en Pr op uw dvd-speler worden soms Y, Cb, Cr of Y, B-Y,
R-Y genoemd. Als dat het geval is, moet u de kabels aansluiten op de
uitgangen met de overeenkomende kleuren.
19
5> Audio-ingang: sluit de audiosignaalbron (Pc, dvd-spelers, laserdiscspeler,
videocassetterecorder of camcorder) aan op de audio-ingangen.
6> Video-ingang: sluit de videosignaalbron aan (Pc, dvd-speler,
laserdiscspeler, videocassetterecorder of camcorder) (De audio is voor S-Video en AV)
TIPS
Het scherm verzorgen
Wrijf of sla niet op het scherm met iets hards, want u kunt er het scherm blijvend mee beschadigen of bekrassen. Neem de stekker uit het stopcontact voordat u het scherm schoonmaakt. Stof het scherm en de behuizing af met een zachte, droge doek. Moet het scherm extra worden schoongemaakt, gebruik dan een schone, vochtige doek. Gebruik geen schoonmaakmiddelen of aerosol.
Waarschuwing voor mobiele telefoons
Om storing in beeld en geluid, slecht functioneren of schade aan de televisie te voorkomen, moet een mobiele telefoon uit de buurt van de televisie blijven.
Einde van de levensduur
We besteden veel aandacht aan de productie van milieuvriendelijke apparatuur. Uw nieuwe ontvanger bevat materialen die geschikt zijn voor recycling en hergebruik. Aan het einde van de levensduur kunnen gespecialiseerde bedrijven de afgedankte ontvanger demonteren voor hergebruik van de herbruikbare materialen en het minimaliseren van de hoeveelheid afval. Zog ervoor dat u de afgedankte ontvanger volgens de plaatselijke voorschriften verwijdert.
20
VOORDAT U DE REPARATEUR ERBIJ HAALT
Voor deze eenvoudige controles uit voordat u om hulp roept. Deze tips kunnen u tijd en geld besparen want kosten voor het installeren en instellen van de ontvanger vallen niet onder de garantie.
Symptomen Te verrichten controles en instellingen “ Spook- ” of dubbelbeeld * Dit kan worden veroorzaakt door obstakels,
zoals hoge gebouwen en heuvels. Een goede richtinggevoelige antenne kan het beeld verbeteren.
Geen voeding * Controleer dat de voedingskabel zich in het
stopcontact bevindt.
* Neem de stekker uit het stopcontact, wacht 60
seconden en sluit hem weer aan en zet de televisie aan.
Geen beeld * Controleer de antenne-aansluiting op de
achterkant van de televisie om te zien of hij juist is aangesloten.
* mogelijke problemen met het uitzendende
station. Probeer een ander kanaal. * Stel het contrast en de helderheid in. * Controleer de bijschriften. Sommige
TEXT-standen kunnen het scherm blokkeren.
Goed beeld maar geen geluid
* Verhoog de geluidssterkte. * Controleer of de televisie niet gemept [C1]is.
Druk op de knop van de afstandbediening.
Goed geluid maar slechte
* Stel contrast, kleur en helderheid in.
kleur Slecht beeld * Soms ontstaat een slechte beeldkwaliteit
doordat een S-VHS camera of camcorder is
aangesloten terwijl een ander randapparaat op
hetzelfde moment is aangesloten. Schakel een
van de andere randapparaten uit
Sneeuw in het beeld en
* Controleer de toestand van de antenne
ruis Horizontale gestippelde lijn
* Dit kan worden veroorzaakt door elektrische
interferentie (bijv. een haardroger, neonlampen
e.d.) * Zet de apparatuur uit.
Televisie reageert niet op afstandbediening
* Controleer of de batterijen nog goed zijn.
Vervang ze zo nodig * Maak de sensor op de televisie schoon. * U kunt de televisie nog altijd bedienen met de
knoppen op het voorpaneel. * Selecteer de televisiestand om zeker te weten
dat de afstandbediening inde televisiestand
staat. * Verwijder de stekker uit het stopcontact
gedurende 5 seconden en sluit hem weer aan.
21
WOORDENLIJST
Audio- / Video-ingangen
Deze connectors, aan de achter- en voorzijde van de ontvanger (RCA-type) worden gebruikt voor de ingang van audio- en videosignalen. Ontworpen voor gebruik met videorecorders (en ander toebehoren) voor een betere beeldresolutie en opties voor de geluidsverbinding.
S-Video-ingang Voor directe verbinding van videobronnen met hoge resolutie, zoals een Super VHS videorecorder, laserdiscspeler e.d. Geeft een verbeterde beeldresolutie, scherpte en helderheid.
Menu Een lijst op het scherm met opties die door de gebruiker kunnen worden ingesteld.
RF Radiofrequent of gemoduleerd signaal dat wordt gebruikt als draaggolf voor televisie-uitzendingen.
Slaaptimer Functie waarmee u een tijdsduur kunt instellen waarna de televisie automatisch wordt uitgeschakeld.
22
wordt gebruikt voor een
aansluiting van een stereo
stereo
Productspecificaties
Items Specificatie
19.05” TFT LCD-scherm
LCD-scherm
Schermformaat
Contrastverhouding 500:1 Resolutie 1440 x 900 pixels
Weergeefbaar
481mm diagonaal
beeldformaat:
TV-functie
TV-tuning­systeem Geluids­systeem
Analoog
Analoog
PAL/SECAM
Nicam / A2
Teletekst Ja (10 pagina's) Kleursystemen PAL / SECAM
SCART (RGB+CVBS) x1 AV1 RCA(Composiet) x 1
Video-ingangen
S-Video S-Video x 1
Video-ingang: D-Sub 15 pins
Component
Audio-ingang: mini­oortelefoon (3,5 ø)
HDMI HDMI x 1
Signaalingang Analoog: D-Sub 15 pins (afzonderlijk)
Plug & play-compatibel DDC 2B
PC-modus
Aanbevolen Analoog: 1440x900 (60Hz)
Audio-ingang
Wordt gebruikt als een mini stereo oortelefoonstekker (3,5 ø) Luidspreker (ingebouwd): 2
Audio-uitgang
Audio-uitgang: L / R
luidsprekers van 5 watt Hoofdtelefoon: ministekker voor (3,5ø)
Taal OSD
English/France/Germany/Spanish/Danish/Russian/Italy/ Finland/Sweden/Poland
Voeding AC100V~240V, 50/60Hz
Stroom
Afmetingen
Gewicht
Energieverbruik
B x H x D (met voet) 477,9mm x 405,9mm x204,4mm
kg (zonder accessoires) 6,2kg/8,8kg
Ingeschakeld <70W; energiebesparing <3W
Afstandsbediening met batterijen (AAX2), wisselstroomkabel,
Accessoires
VGA-naar-component-kabel (x1), pc-audio-naar-RL-kabel (x1) ,gebruikershandleiding, snelstartgids
Audio L/R x 1 (gedeeld)
23
wordt gebruikt voor
aansluiting van een stereo
Productspecificaties
Items Specificatie
22” TFT LCD-scherm
LCD-scherm
Schermformaat
Contrastverhouding 500:1 Resolutie 1680 x 1050 pixels
Weergeefbaar
558mm diagonaal
beeldformaat:
TV-functie
TV-tuning­systeem Geluids­systeem
Analoog
Analoog
PAL/SECAM
Nicam / A2
Teletekst Ja (10 pagina's) Kleursystemen PAL / SECAM
SCART (RGB+CVBS) x1 AV1 RCA(Composiet) x 1
Video-ingangen
S-Video S-Video x 1
Video-ingang: D-Sub 15 pins
Component
Audio-ingang: een mini­oortelefoon (3,5 ø)
HDMI HDMI x 1
Signaalingang Analoog: D-Sub 15 pins (afzonderlijk)
Plug & play-compatibel DDC 2B
PC-modus
Aanbevolen Analoog: 1680x1050 (60Hz)
Audio-ingang
Wordt gebruikt als een mini stereo oortelefoonstekker (3,5 ø) Luidspreker (ingebouwd): 2
Audio-uitgang
Audio-uitgang: L / R
luidsprekers van 5 watt Hoofdtelefoon: ministekker voor stereo (3,5ø)
Taal OSD
English/France/Germany/Spanish/Danish/Russian/Italy/ Finland/Sweden/Poland
Voeding AC100V~240V, 50/60Hz
Stroom
Afmetingen
Gewicht
Energieverbruik
B x H x D (met voet) 539mm x 447mm x 216mm
kg (zonder accessoires) 6,2kg/8,6kg
Ingeschakeld <75W; energiebesparing <3W
Afstandsbediening met batterijen (AAX2), wisselstroomkabel,
Accessoires
VGA-naar-component-kabel (x1), pc-audio-naar-RL-kabel (x1) , gebruikershandleiding, snelstartgids
Audio L/R x 1 (gedeeld)
24
Loading...